Pátek 22 listopad 2019
Úřad Generálního prokurátora Ukrajiny oficiálně obvinil šéfa těžařské společnosti Burisma z korupce a praní špinavých peněz ve spolupráci s Hunterem Bidenem...   
Pridal tk Pátek 22 listopad 2019 - 06:40:02 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Úřad Generálního prokurátora Ukrajiny oficiálně obvinil šéfa těžařské společnosti Burisma z korupce a praní špinavých peněz ve spolupráci s Hunterem Bidenem, synem bývalého viceprezidenta USA Joea Bidena! Poslanci ukrajinského parlamentu požadují po prezidentu Zelenském, aby zavolal Donaldu Trumpovi a společně zahájili vyšetřování na Ukrajině a v USA v souvislosti s vytunelováním 7.4 miliardy USD přes americkou investiční firmu Franklin Templeton Investments, která je napojena na Demokratickou stranu a dokonce i na firmu napojenou v neprůhledném spletenci firem na těžbu českého lithia!

Poslanci ukrajinského parlamentu Alexandr Dubinský a Andrej Derkač na včerejší tiskové konferenci v Kyjevě odpálili doslova informační bombu, když novinářům oznámili, že Úřad Generálního prokurátora Ukrajiny oficiálně obvinil ředitele těžební společnosti Burisma a bývalého ministra životního prostředí Nikolaje Zločevského z korupce a praní špinavých peněz ve spolupráci se zahraničními partnery, kteří napomáhali praní a vyváděné špinavých peněz z Ukrajiny a následně v USA zajišťovali jejich legalizaci a vyprání skrze americkou investiční firmu Franklin Templeton Investments.

Poslanci sdělili novinářům podrobnosti a vyzvali ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského, aby zvedl telefon, zavolal Donaldu Trumpovi s žádosti o zahájení vyšetřování v USA a následně, aby Zelenský sedl na letadlo a odletěl do USA a spolu s Donaldem Trumpem dohodl společný postup ve vyšetřování v USA a na Ukrajině, zřejmě za účasti a pomoci americké FBI, protože nezávislosti vyšetřování na Ukrajině se nedá prý moc věřit. Proto Ukrajina potřebuje pomoc amerického prezidenta při tomto vyšetřování.

Oba poslanci sdělili novinářům, že bývalý člen představenstva společnosti Burisma Hunter Biden, syn bývalého Obamova viceprezidenta Joea Bidena, obdržel špinavé peníze vytunelované z ukrajinských veřejných rozpočtů ve výši 16,5 milionu dolarů a Burisma vyváděla špinavé peníze do USA, kde se američtí partneři starali o jejich vyprání.

Platby pro Huntera Bidena v úhrnné výši 16,5 byly odměnami a resp. poplatky, které Burisma platila americkým partnerům za to, že v USA pro Burismu zlegalizují a vyperou špinavé peníze. Praní peněz totiž neprobíhá zadarmo a právě k tomuto praní podle ukrajinské prokuratury byla použita americká investiční společnost Franklin Templeton Investments. Jenže, to není ten největší skandál, který se v tomto schématu praní špinavých peněz nachází. Oba poslanci totiž novinářům odhalili, co se dělo uvnitř americké investiční společnosti s těmito ukrajinskými penězi určenými na vyprání.

Ukradené peníze z ukrajinského stáního rozpočtu putovaly do americké pračky za mořem, která za ně nakoupila ukrajinské státní dluhopisy. Ukrajinci tak prodali do USA dluhopisy za peníze, které jim byly předtím na Ukrajině ukradeny

Franklin Templeton Investments totiž tyto peníze vypral tak nehorázným a drzým způsobem, že z toho doslova přechází zrak. Investiční firma totiž za tyto špinavé peníze nakoupila vysoce a štědře úročené ukrajinské státní dluhopisy, tzv. bondy! Ano, slyšíte správně, peníze ukradené a vytunelované z ukrajinského státního rozpočtu skrze korupci a zmanipulované tendry ministerstva životního prostředí Ukrajiny byly použity na nákupy ukrajinských dluhopisů zchudlé Ukrajiny, která si kvůli vytunelovaným státním rozpočtům musí půjčovat peníze naproti státním dluhopisům.

Ukrajina tak prodávala americké investiční společnosti Franklin Templeton Investments státní ukrajinské dluhopisy a americká investiční firma za ně Ukrajině platila vytunelovanými ukrajinskými penězi vyvedenými z ukrajinského státního rozpočtu skrze společnost Burisma a její státní zakázky, které sepsal a své vlastní firmě odsouhlasil bývalý ministr životního prostředí Nikolaj Zločevský, který kromě toho, že byl ministr, tak byl i šéfem společnosti Burisma, která tyto státní zakázky dostávala. A to pořád není všechno.

Generální prokuratura totiž odhalila, že společnost Burisma je jenom špičkou ledovce na Ukrajině. Rodina bývalého ukrajinského prezidenta Viktora Janukovyče od roku 2013 do počátku roku 2014, tedy v době, kdy na Ukrajině vrcholil Majdan, vyvedla z ukrajinského státního rozpočtu do USA a jmenovitě opět do investiční firmy Franklin Templeton Investments obrovskou sumu v úhrnu 7,4 miliardy USD a tato americká firma peníze vyprala právě zmíněným způsobem, tedy nákupem ukrajinských státních bondů. Franklin Templeton Investments tak přímo spolupracoval na této operaci s bývalým ukrajinským prezidentem Viktorem Janukovyčem. A co zjistila ukrajinská prokuratura, z toho se opravdu tají dech.

Pračka na peníze z Burismy je napojená na Demokratickou stranu a dokonce na šéfa BlackRock Investments, který dělal bezpečnostního poradce Baracku Obamovi

Syn zakladatele Templetonu, John Templeton junior, byl jedním z hlavních dárců volební kampaně prezidenta Baracka Obamy. Další postavou související s fondem je Thomas Donilon. To je výkonný ředitel BlackRock Investment Institute a zároveň akcionář Franklin Templeton Investments, který má v investiční firmě největší podíl. “Je pozoruhodné, že předtím byl Obamovým poradcem pro národní bezpečnost,” řekl Andrej Derkač na tiskové konferenci. BlackRock Investments je přitom firma, která stojí v pozadí neprůhledné vlastnické struktury australské těžařské společnosti European Metals Holdings, která v České republice prováděla průzkum těžby lithia v severočeském Cínovci a v jeho okolí.

Naše redakce o kauze českého lithia přinesla řadu článků a podařilo se nám dopátrat stopy vlastnických struktur až do USA k BlackRock Group, do které patří právě BlackRock Investments. A přesně tato firma a její ředitel je nyní zmiňován v souvislosti s vyšetřováním korupce a praní špinavých peněz vyváděných z Ukrajiny. Možná ani netušíme, jak obrovská korupce okolo českého lithia se mohla plánovat, ale nakonec se nerealizovala, když nyní slyšíme informace z Ukrajiny, kde jiná těžební společnost (Burisma) místo lithia chtěla těžit pro změnu zemní plyn v místech, kde ho zase tak moc není. Těžba nerostů v ČR nebo na Ukrajině jako pračka na peníze v USA? V případě Ukrajiny už je to jistota a fakt, v případě českého lithia zatím jenom nepodložená spekulace.

Vyvádění peněz z Ukrajiny do americké pračky Franklin Templeton Investments začal už Viktor Janukovyč a vypral 7,4 miliardy USD, jenže potom se něco stalo a peníze se už Janukovyčovi nevrátily

Andrej Derkač také na tiskovce oznámil směr peněz převáděných na zástupce skupiny Burisma, včetně Huntera Bidena. Podle dokumentů odcházely platby hlavně ve prospěch Huntera Bidena, ale také ve prospěch polského politika Alexandera Kwasniewského, dále na výplatním seznamu byl Alan Apter a rovněž Devon Archer. Investiční skupina Franklin Templeton je úzce napojena na vysoké špičky Demokratické strany v USA a je logické, že v této straně vypukla taková alergická reakce při zjištění, že Donald Trump začíná čmuchat okolo firmy Burisma na Ukrajině, protože kdokoliv začne vrtat do transakcí Burismy, okamžitě zjistí, že peníze míří ze všech směrů do USA k vyprání skrze investiční fond Franklin Templeton. A to šokující zjištění je v tom, že je zde vážné podezření, že státní převrat na Ukrajině mohl být spuštěn i právě kvůli tomu, aby Franklin Templeton nemusel Janukovyčovi jeho nakradené peníze a zaslané do USA k vyprání vracet, protože se ukazuje, že lidé okolo Franklin Templeton byli nenažraní.

OBRÁZEK: Kdo všechno je zapletený v korupci a praní špinavých peněz na ose mezi Ukrajinou a USA.Celé schéma probíhalo zřejmě následovným způsobem: Viktor Janukovyč v rámci několika let vyvedl z ukrajinského státního rozpočtu v úhrnu až 7,4 miliardy USD a vyvedl je do USA do fondu Franklin Templeton Investments, který měl peníze vyprat tím nejjednodušším způsobem, že za ně nakoupí právě ukrajinské bondy. Ukrajina totiž při prodeji svých bondů nezjišťuje původ peněz, které zahraniční fond za nákup bondů nabízí. Většina zemí v EU ověřuje původ peněz při prodejích bondů, jestli kupující bondy kupuje za čisté peníze. Jenže pravda je taková, že země a vlády, které jsou na tom špatně, původ peněz nekontrolují, protože jsou rády, že vůbec někdo má o takové státní dluhopisy zájem. A proto to mohlo na Ukrajině fungovat. Špinavé peníze se z Ukrajiny vyvedly do USA ve prospěch amerického zdánlivě seriozního fondu a ten za ty peníze nakoupil ukrajinské státní dluhopisy. Výnos fondu potom spočíval ve dvou oblastech.

Viktor Janukovyč měl být během Majdanu zavražděn, aby vyvedené a následně vyprané peníze z Ukrajiny nemusel americký fond Janukovyčovi po vyprání vyplatit

Prvním výnosem byl poplatek fondu za vyprání peněz. Druhým ziskem byly úroky ze samotných nakoupených bondů. Peníze však ve fondu stále patřily někomu jinému, Viktoru Janukovyčovi. Poplatek za vyprání peněz může být klidně i 50% z objemu, což jsou obrovské peníze, ale zjevně americkému fondu a lidem v jeho okolí to bylo málo. Dovedu si představit, že někoho napadlo, že když majitel tohoto portfolia bude na Ukrajině zavražděn během “demokratické” revoluce, tak se prostě k těmto penězům převedeným do investičního fondu nikdo hlásit nebude a peníze fondu zůstanou. Suma 7,4 miliardy je opravdu velké lákadlo. Proč by měl z těch peněz profitovat nějaký Ukrajinec v roli jejich prezidenta?

A proto se na konci roku 2013 rozhořely ohně na Majdanu v Kyjevě, proto náměstkyně Obamova ministra zahraničí Johna Kerryho, Victoria Nuland, přiletěla do Kyjeva a rozdávala na Majdanu demonstrantům koláčky, protože všichni v Demokratické straně věděli, že peníze na kampaň Baracka Obamy, pocházely z Ukrajiny od jistého Janukovyče, který si v americkém investičním fondu napojeném na Demokratickou stranu pere dočista do čista nějakých 7,4 miliardy dolarů. A to je tolik peněz, které by neměl vlastnit jenom nějaký Janukovyč, měl by se podělit. A nejlépe tak, že odevzdá Američanům všechno a pro jistotu mu někdo v Kyjevě zakroutí krkem. Málem se to povedlo, ale Viktor Janukovyč na poslední chvíli za pomoci ruského oddílu Specnaz z Ukrajiny uprchl. Zloděj tak okradl zloděje, ale nepodařilo se mu zloděje po jeho okradení odkráglovat. To je ten jediný detail, který americkému Deep State teď dělá vrásky na čele.

Po zvolení židovského prezidenta na Ukrajině začala ofenziva Židů proti americkému Deep state v USA a začalo odkrývání sionistických čachrů s vyváděním peněz z Ukrajiny

A protože zuří válka mezi židy a Židy, po nástupu Volodymyra Zelenského se na Ukrajině začaly dít věci a najednou prokuratura odhaluje skandály, do kterých jsou namočeny nejvyšší špičky amerického sionistického Deep State, tedy amerických neoliberálů a jejich Demokratické strany ovládané globalisty, tedy světovými sionisty. Ten řev Demokratů v americkém kongresu a snaha o Trumpův impeachment z pozice chasidského prezidenta ochraňujícího Židy a Izrael, je posledním zoufalým pokusem odvést pozornost médií a vyšetřovatelů od mohutné korupce, která zasahuje až do nejvyšších pater Demokratické strany.

Vyšetřování, pokud začne probíhat, totiž dost možná povede i do České republiky do okolí kšeftů a operací okolo těžby lithia, protože americké FBI nebude dlouho trvat poskládat si stopy stejně, jako se podařilo naší redakci, tedy od BlackRock Investments, přes Britské Panenské ostrovy, Austrálii, až do Prahy a do Cínovce. Jak sami vidíte, kauza okolo Burismy je další “chucpe” na obyčejné Ukrajince. Byli okradeni prezidentem, oligarchy, ministrem životního prostředí, americkými přáteli a rodinou amerického viceprezidenta, lidmi z Franklin Templeton, byli okradeni Igorem Kolomojským krachem a vytunelováním PrivatBank, no a teď budou okradeni ještě i o vlastní ukrajinskou půdu, kterou ti zahraniční investoři nakoupí možná právě za vytunelované ukrajinské peníze, za ukrajinské státní bondy a výnosy z nich.

Okrást národ a potom mu půjčit za úrok ty samé ukradené peníze, to je nejvyšší forma dvojnásobné loupeže a umění chucpe

Nejprve Ukrajinu oškubou a okradou do poslední hřivny a potom si za ty nakradené peníze celou Ukrajinu zprivatizují, ošéfují, ovládnou a nakonec koupí. A ukrajinský gój na to bude tupě civět a zírat, přičemž nebude vědět, která bije a ani to, kde je sever. Takové hezké ukrajinské “chucpátko”, o kterém se jednou budou vyprávět legendy o tom, jak mohli být Ukrajinci tak blbí.

No, jenom aby se totéž jednou nevyprávělo o Češích, o Slovácích, o Němcích, o Polácích a o mnoha dalších, protože Ukrajina je jenom špičkou ledovce zotročených, okradených a obelhaných národů o tom, kdo řídí jejich státy a národy, kdo řídí jejich státní rozpočty, kdo řídí ekonomiky, banky, média, soudy, parlamenty, politické strany, opoziční strany, velké alternativní strany a zejména migraci. Nemusím doufám v každém článku opakovat, jaké závěry si z těchto procesů máte vzít za ponaučení o tom, kdo ovládá národní i světové procesy řízení na jejichž konci jsou okradené, zrujnované, vytunelované, zubožené a za minimální mzdu a nesplatitelné úvěry a půjčky zotročené národy gójů.

-VK-
Šéfredaktor AE News


Zdroj: https://aeronet.cz/
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponRusko předá údaje o případu MH17 malajským expertům   
Pridal tk Pátek 22 listopad 2019 - 06:23:51 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Ministr zahraničí Ruska Sergej Lavrov po rozhovorech se svým malajským protějškem Saifuddinem Abdullahem sdělil, že Rusko je připraveno poskytnout Malajsii údaje o havárii malajského Boeingu na Donbasu, který letěl na lince MH17. "Vybídli jsme naše malajské přátele, aby k nám poslali příslušné experty, kterým naši experti budou reprodukovat vše, co předvedli a předali do Nizozemska společné vyšetřovací skupině. Doufám, že to pomůže našim malajským kolegům, aby byli informovanější, než by si přáli ostatní členové vyšetřovací skupiny", prohlásil.

"Malajsie se jako země přímo zapojená do letu MH17 účastnila v určitém okamžiku práce společného vyšetřovacího týmu. Naše zapojení se do tohoto procesu bylo však, bohužel, opožděné. Zadruhé, spoléháme na to, že budou muset být zveřejněny nezávislé důkazy těch osob, které mají nějaké důkazy, materiály", uvedl malajský ministr, když odpovídal na otázku od RT.

Dodal, že v Malajsii "jsou připraveni vyslechnout všechny lidi, všechny osoby, které mají nějaké informace o této katastrofě".

Lavrov zase řekl, že zatím se Malajsie neúčastní práce společné vyšetřovací skupiny, a zbývající účastníci vyšetřování uzavřeli mezi sebou dohodu, že "budou mezi sebou koordinovat veškeré informace pro veřejnost, to znamená včetně Ukrajiny".

Lavrov poznamenal, že záznam rozhovorů ukrajinských dispečerů letového provozu, primární informace z radarů a data ze satelitů, které USA slíbily předložit, dosud nebyly zveřejněny.

Rovněž uvedl, že společná vyšetřovací skupina ignoruje informace o vyšetřování, které byly předány ruskou stranou. Podle jeho vyjádření nebyla Malajsie informována o tom, jaké údaje předalo Rusko.

"Vybídli jsme proto naše malajské přátele, aby k nám poslali příslušné experty, kterým naši experti budou reprodukovat vše, co předvedli a předali do Nizozemska společné vyšetřovací skupině. Doufám, že to pomůže našim malajským kolegům, aby byli informovanější, než by si přáli ostatní členové vyšetřovací skupiny", prohlásil.

Zdroj: Nová republika vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponNedivíme se Rusům, že nechtějí mít v Rusku neziskovku Člověk v tísni financovanou Sorosem, USA a EU   
Pridal tk Pátek 22 listopad 2019 - 06:19:38 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Nedivíme se Rusům, že nechtějí mít v Rusku neziskovku Člověk v tísni financovanou Sorosem, USA a EU. Rusko zařadilo sluníčkářskou neziskovku Člověk v tísni na seznam nežádoucích organizací. Člověk v tísni se stal devatenáctou zahraniční či mezinárodní organizací, jejíž působení bylo v Rusku zakázáno. Rusku se nedivíme, že zakázalo působení organizace, která je financována například Open Society Foundations globalisty a spekulanta Georga Sorose či americkým ministerstvem zahraničí, americkým velvyslanectvím či Evropskou unií – tedy cizími mocnostmi. Hnutí SPD také připravilo zákon, který má přistřihnout křídla politickým neziskovkám financovaným ze zahraničí.

Proti politickým neziskovkám, které se vměšují do vnitřních věcí suverénních států, bojují i další země. V Orbánově Maďarsku byla vloni v červnu přijata právní úprava označovaná jako "stop Soros", která umožní postihovat nevládní organizace, které pomáhají migrantům bez práva na azyl. Zákon mimo jiné uvaluje zvláštní 25procentní daň na organizace, které podporují migraci.

Izraelské ministerstvo strategických záležitostí zase zveřejnilo v únoru černou listinu dvaceti neziskových organizací podporujících Palestinu. Členům, zaměstnancům i aktivistům spojených s jejich akcemi bude odepřen vstup do země. Izraelské nevládní organizace, které z více než poloviny financuje zahraniční politická entita (cizí stát či například Evropská unie) musí tuto skutečnost uvádět ve všech svých publikacích či dopisech adresovaných voleným představitelům nebo úředníkům. Navíc je na webu registrátora nevládních organizací uveden seznam organizací, které jsou takto financovány, a zemí, odkud peníze dostávají. Zákon platí od léta 2016.

V Americe platí zákon FARA ukládající osobám působícím v USA jako zástupci zahraničních zadavatelů pravidelně zveřejňovat informace o svých vztazích se zahraničním zadavatelem a rovněž zveřejňovat informace o své činnosti, přijatých prostředcích a výdajích spojených s těmito činnostmi. Tento zákon ukládá všem osobám či organizacím (americkým či zahraničním), působícím jako zástupci zahraničního zadavatele, povinnost zaregistrovat se u amerického ministerstva spravedlnosti v případě, že v USA vyvíjejí určitou činnost, a uvést zahraničního zadavatele, pro kterého pracují, prováděné činnosti a také přijaté prostředky a výdaje spojené s těmito činnostmi. Za zahraniční zadavatele se považují vlády, politické strany a osoby či organizace působící mimo území USA (s výjimkou amerických občanů) a dále všechny organizační jednotky založené podle zákonů cizí země nebo jednotky, které mají hlavní sídlo v cizí zemi.

Člověk v tísni podporuje migraci, multikulturalismus a podobně. Charitativní činnost je podle mě jen zástěrkou politické agitace této organizace. Člověk v tísni od roku 2000 do roku 2014 získal z veřejných peněz 942 milionů korun, z toho pak 170 milionů v roce 2014. Mezi aktivity Člověka v tísni patří mimochodem pomoc migrantům. V roce 2018 dostal Člověk v tísni ze státní rozpočtu 156 milionů korun.

Členkou správní rady je Kristina Taberyová, která v minulých desetiletích zastávala v České televize nejvyšší funkce. Je to matka šéfredaktora Respektu Erika Taberyho. Jeho manželka Paulina Tabery zase řídí CVVM, která pravidelně poškozuje SPD…

Státní správu a politiku České republiky významně ovlivňují neziskové organizace financované ze zahraničí, velmi často zapojené do sítě finančního spekulanta Sorose. Poslanci SPD minulý týden navrhli zákon, aby neziskové organizace směly dostávat peníze ze zahraničí výhradně bezhotovostně. Částky převyšující 5000 eur (zhruba 127 500 korun) by musely vést na zvláštním účtu, který umožňuje veřejnou kontrolu (Toto opatření se netýká členských příspěvků.). Byl by tak zřejmý dárce peněz. Cílem tohoto návrhu je, aby všechny příjmy nad tuto částku musely být vedeny na transparentních účtech. Neziskové organizace nyní mohou dostávat peníze ze zahraničí, aniž je jasné, kdo je poskytl, přitom jejich činnost se často dotýká společenských a občanských zájmů, které sleduje Česká republika. Je tedy legitimní, aby veřejnost znala původ prostředků, které organizace získávají od zahraničních dárců.

Úprava primárně nesměřuje na zájmové organizace, které jsou založeny výhradně na členském principu a které jsou v českém neziskovém sektoru nejpočetnější (např. myslivecká jednota, Sokol, zájmoví sběratelé a další), z nichž některé mohou mít také zahraniční členy. Hnutí SPD podporuje neziskové organizace, které pomáhají našim potřebným lidem, ale dlouhodobě vyzýváme k ukončení dotování takzvaných „politických neziskovek" z veřejných peněz, a zejména těch, které jsou napojeny na finančníka a neomarxistického globalistu George Sorose

Měli bychom se přinejmenším pokusit zamezit tomu, aby politické sluníčkářské neziskovky financoval český stát. Dále by mělo být transparentní, odkud dostávají finance. Ale za úvahu stojí, že bychom po vzoru Izraele takovým politickým neziskovkám, které očividně rozvrací suverenitu a demokracii českého státu a rozvracejí českou společnost, zakázali působit na území ČR.

Autor: Radim Fiala

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponEvropští lidovci chtějí zachovat křesťanské základy EU, které podkopali imigrací   
Pridal tk Pátek 22 listopad 2019 - 06:15:37 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Oslabující, ale stále nejsilnější partaj lidovců v Evropském parlamentu si dala dostaveníčko v chorvatském Záhřebu. Jeden z volebně nejúspěšnějších a nejagilnějších lidoveckých předsedů, rakouský ex-kancléř Kurz se setkal mezi čtyřma očima, jak s kancléřkou Merkel, tak s novou šéfkomisařkou Leyenovou, kterým tlumočil rezolutní požadavek „bránit židovsko-křesťanskou identitu Evropy a konečně už nastolení ochrany hranic, aby bylo možné řídit, kdo do Evropy smí a kdo ne“. „A není možné přijímat více lidí, než lze integrovat“, vštěpuje Kurz evropským lidovcům nové dříve asi neznámé politické moudro.

To vše poté, co Evropa pod lidoveckým mandátem doslova krvácí na imigraci. Kdyby bývali naslouchali hlasu pravicových stran, mohli k témuž závěru, že ne každý uprchlík je uprchlíkem hodným přijetí a azylu, již před lety a předejít desítkam zničených životů znásilněním, zmrzačením a zabíjením. No to je toho, čelí námitkám Kurz, a že hlavně prý je třeba se postavit populistům. To prý dokonce tvoří podle Merkel (dnes) samotné jádro lidovectví a Lidovecké strany, jestli se vám to nezdá poněkud na palici. Protože populisti jsou zas zpravidla všichni ti, kdo chtěli a chtějí ze řetězu utrženou lidoveckou imigrační politiku korigovat…

Zdroj: https://kurier.at/politik/inland/kurz-will-dass-die-eu-die-christlich-juedische-identitaet-schuetzt/400681271
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponGranátem zraněný žurnalista: Francouzská policie používá proti demonstrantům bojovou munici   
Pridal tk Pátek 22 listopad 2019 - 06:06:43 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Francouzský novinář byl během protestů žlutých vest zasažen střelou se slzným plynem, která explodovala před jeho obličejem. V rozhovoru pro RT žurnalista zdůraznil, že neexistuje žádné ospravedlnění pro to, aby policie používala podobné bojové prostředky.

O víkendu měly žluté vesty ve Francii první narozeniny. Nezávislý novinář Julien patří k těm mnoha reportérům, kteří informovali o tomto jubileu z Paříže.

Začalo to mírumilovně. Věci se ale rychle změnily a vymkly se kontrole, když se do všeho vložila skupina černě maskovaných demonstrantů. Julian vzpomíná v rozhovoru pro RT: „Bylo to skutečné povstání. Některé scény připomínaly městskou partyzánskou válku.“

Výtržníci blokovali ulice, stavěli barikády, házeli kameny a zápalné lahve na policii. Julian zůstal poblíž a vše natáčel na svoji GoPro kameru. V jedné chvíli si všiml, že zasahující policisté začali panikařit. Začali téměř na všechny střílet gumové projektily a slzný plyn.

Co následovalo, připomíná časovou smyčku jako v hraném akčním filmu. V blízkosti Juliana přistál kouřový granát, další přistál asi tři až pět metrů z něj. Všude začalo být velké množství dýmu.

„Poté mě granát zasáhl do obličeje. Explodoval přímo na mé plynové masce a rozbil ochranné plexisklo. Bylo to jako dostat silný úder do nosu. Pak jsem slyšel explozi toho granátu,“ řekl novinář.

Žurnalista byl v šoku, který popsal jako téměř nesnesitelný. Instinktivně si sundal kameru a pokusil se utéct. Neuběhl ale ani pět metrů, když se bezmocně svalil na chodník.

Julien utrpěl zranění nosu a horního rtu od granátu se slzným plynem, který byl později identifikován jako explozivní granát GLI-F4 francouzské výroby.

„Později jsem se podíval na tento moment detailně. Skutečně došlo k explozi. Záblesk je v mém materiálu jasně vidět,“ řekl.

Demonstranti, kteří se okolo Juliana nacházeli, mu hned přispěchali na pomoc. „Za to jsem opravdu vděčný,“ řekl.

Reportér byl se zlomeným nosem odvezen do nemocnice. „Kdybych neměl nasazenou plynovou masku, tak bych to neměl tak lehké,“ dodal.

Novinář prohlásil, že vůči policii směřoval stížnost kvůli tomu, co se s ním stalo. Podle vlastních slov ale nevkládá žádné velké naděje na to, že by mohl dosáhnout spravedlnosti.

„Já si myslím, že nehledě na všechny důkazy, které mám pro podporu svého případu, bude odložen. Stejně jako v mnoha dalších případech,“ myslí si novinář.

Julian chce ovšem dále bojovat za to, aby explozivní granát GLI-F4 zmizel z policejních arsenálů.

„Tato munice může demonstranty vážně poranit, nejsem přesvědčen o tom, zda její používání je oprávněné, jelikož se vlastně jedná o bojové prostředky,“ dodal francouzský novinář.


Zdroj: https://sptnkne.ws/A22N

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUpon„Pravda a láska je falešné heslo.“ Klaus udeřil na pražskou kavárnu ve vysílání ČT. Havlistům museli šedivět vlasy   
Pridal tk Pátek 22 listopad 2019 - 05:53:31 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Institut Václava Klause na svém YouTubu publikoval diskuzi bývalého prezidenta Václava Klause, Petra Pitharta a Zdeňka Jičínského pro Českou televizi v pražské Laterně Magice k výročí 30. let od listopadu 1989.

„Svět se strašně rychle mění. Já se obávám, že některé technologické změny, včetně příchodu sociálních sítí, je něco, co tomu jednoduchému pojetí svobody je spíše na obtíž. Komplikuje to společenský život, protože normální lidé teď podléhají různým mediálním tlakům. Vytváří se tak nová situace, kdy pojem svobody dostává jiný obsah. Já to nejsem schopný přesně formulovat, protože společnost prochází opravdu v krátké době velmi složitými procesy změn, na které si lidé často zvykají a nevědí, co to všechno bude způsobovat,“ odpověděl Zdeněk Jičínský na otázku moderátorky, zdali je v České republice svoboda pevně zakotvena v institucích a myslích lidí.

Václav Klaus prohlásil, že v současné době vidí ohrožení pro současnou svobodu. Bývalý prezident podotkl, že vydal před několika dny i novou knihu, která je zasvěcena jeho obavám o svobodu v dnešní době.

„Já cítím výrazná další ohrožení svobody, která s minulým komunismem nemají nic společného. Neschovávejme to za komunismus, dívejme se na nové hrozby, ohrožení naší svobody,“ prohlásil Václav Klaus.

Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí

„To je heslo, které nemá smysl, abychom ho analyzovali. Já v něm cítím faleš a prázdnotu. Já jsem se s tímhle heslem nikdy nezvnitřnil. Je to krásné heslíčko, které podle mého zavádí na zcestí a dejme si na něj pozor,“ zmínil bývalý prezident při diskuzi o slavném heslu proneseném Václavem Havlem.

Klaus dodal, že toto heslo nepovažuje za „politické heslo“. Podle jeho názoru se nejedná o výzvu „k něčemu serióznímu“. „Naším cílem bylo nevyhlašovat falešná hesla. Naším cílem bylo budovat systémové základy nového řádu. (…) Schovávat to za taková laciná hesla – já jsem toho nikdy nebyl obdivovatelem,“ řekl Václav Klaus s tím, že nad tímto heslem vždy „zvedal obočí“.

„Pravda a láska je falešné heslo k systémové změně,“ dodal bývalý prezident, ovšem rovněž zmínil, že na něm jako takovém „není nic špatného“.

Petr Pithart vyjádřil, že ho zajímá, proč se ze slov o pravdě a lásce stala nadávka.

„Mě zajímá to převalení tohoto pojmu do té nadávky,“ zmínil k diskuzi o Havlově heslu Pithart, který řekl, že sám neví, jak se to stalo.

Demonstrace Milionu chvilek pro demokracii 16. listopadu na Letné

Spolek Milion chvilek pro demokracii provedl na pražské Letné demonstraci proti premiérovi Andreji Babišovi. Někteří politici a veřejní činitelé spolek kritizovali za pokus o zneužití paměti 17. listopadu pro vlastní politické cíle.

Odhady uvádí, že se demonstrace na Letné zúčastnilo okolo 250 000 lidí.


Zdroj: https://sptnkne.ws/A2ve

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUpon9. čínsko-evropské fórum   
Pridal tk Pátek 22 listopad 2019 - 05:48:19 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Ve dnech 18. až 19. listopadu bylo v Bruselu uspořádáno 9. čínsko-evropské fórum. Zástupci z Číny a Evropy kolem tématu „Hledání společných cest při zachování rozdílů, budování konsensu" do hloubky diskutovali o čínsko-evropských vztazích, bilaterální spolupráci v různých oblastech, vzájemné komunikaci a spojení a globálním řízení.

Dočasný vedoucí činitel čínské delegace v Evropské unii Wang Hongjian (Wang Chung-ťien) na fóru uvedl, že příštím rokem se bude připomínat 45. výročí navázání diplomatických vztahů mezi Čínou a Evropou, v té době bude probíhat série důležitých politických agend. Jako všestranní strategičtí partneři Čína a Evropa nemá základní rozpory zájmů, spolupráce je stále hlavním proudem, konsenzus je stále větší než rozdíl. Měli bychom upevnit čínsko-evropskou pragmatickou spolupráci. Evropská unie musí dodržovat základní principy tržní ekonomiky, když požaduje po Číně rozšíření a otevírání se světu, a současně musí poskytnout čínským podnikům spravedlivé a nediskriminační zacházení.  

Předseda Čínské asociace veřejné diplomacie (CPDA), bývalý čínský velvyslanec v EU Wu Hailong (Wu Chaj-lung) ve svém projevu uvedl, že Čína a Evropa si vzájemně poskytují s druhou stranou příležitosti na rozvoj, obě strany jsou více partneři spolupráce, než institucionálními protivníky, společný zájem obou stran převažuje nad rozdíly, evropská strana by se měla správně podívat na rozvoj Číny, prostřednictvím pragmatické spolupráce realizovat vzájemné zájmy a výhody. Jako dvě důležité síly na světě Čína a Evropa také mají důležitý úkol, totiž udržování stability rozvoje světa, obě strany by měly upevnit koordinaci v oblastech reakce na změny klimatu, trvalého rozvoje, reformy Světové organizace obchodu, iránské jaderné otázky a na další globální a regionální otázky, tím neustále zvyšovat strategický a globální význam vztahů mezi Čínou a EU.

Určený komisař obchodu Evropské komise Phil Hongan na fóru uvedl, že Čína a Evropa společně těží z výsledků praktické spolupráce v různých oblastech, v současné době obě strany právě aktivně usilují o to, aby do roku 2020 dosáhly na bilaterální investiční dohodu, tím nadále prohloubí bilaterální průmyslovou a obchodní spolupráci. Dodal, že v současné době Světová organizace obchodu čelí vážným výzvám. Evropská strana je ochotna s Čínou společně upevnit koordinaci a spolupráci, společně hledat řešení, uskutečnit nutné reformy v rámci Světové organizace obchodu, zvýšit efektivitu rozhodování a společně ochránit multilaterální obchodní systém s jádrem ve Světové organizaci obchodu.

Drtivá většina účastníků fóra se domnívá, že vzhledem k nejisté mezinárodní situaci je pro Čínu a EU životně důležité posílit komunikaci a koordinaci. Posilování spolupráce se stalo největším konsensem obou stran.

tk
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponTepličtí žáci zabodovali v celostátní soutěži IT-SLOT   
Pridal tk Pátek 22 listopad 2019 - 05:46:22 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
PRAHA, 21. LISTOPADU 2019 – Jubilejní 10. ročník soutěže IT-SLOT pro žáky 8. a 9. tříd zná své finalisty. V prvním kole soutěže otestovalo znalosti z informatiky, matematiky a logiky 3860 dětí ze 115 základních škol napříč Českem. O vítězi se rozhodne mezi padesátkou nejlepších ve finále 11. prosince v pražské Soukromé střední škole výpočetní techniky na Proseku.
Své zástupce bude mít ve finálovém klání 34 škol z jedenácti krajů. Devět finalistů z pražských škol bude ve finále v Praze v roli „domácích“.

Sedmičlenné výpravy přijedou z Libereckého, Ústeckého a Středočeského kraje. Šest zástupců bude mít Jihočeský kraj, pět finalistů pochází z Královéhradeckého kraje, tři z Olomouckého kraje, po dvou reprezentantech vyšlou také školy z Karlovarského kraje a Pardubického kraje. Jeden úspěšný finalista bude hájit barvy Plzeňského kraje a jeden kraje Jihomoravského.

„Absolutním rekordmanem se letos stala Základní škola a mateřská škola Hranice z Olomouckého kraje, z níž se ve finálové padesátce nejlepších umístilo hned sedm žáků. Podle pravidel však může jedna škola vyslat do finále maximálně tři své reprezentanty, a tak museli čtyři žáci hranické školy uvolnit místo řešitelům z jiných škol, nejvýše umístěným ‚pod čarou‘. Na maximální počet tří finalistů dosáhly ještě čtyři další školy - ZŠ Dukelská ze Strakonic, ZŠ Schulzovy sady ze Dvora Králové, ZŠ Buzulucká z Teplic a ZŠ Campus z Prahy. Až na poslední jmenovanou měly všechny své finalisty také v loňském ročníku soutěže a jejich výsledky ukazují na skvělou práci tamních učitelů matematiky a informatiky,“ uvedl Martin Vodička, ředitel Soukromé střední školy výpočetní techniky (SSŠVT), která klání mezi českými žáky každoročně pořádá.

V prvním kole žáci řešili celkem 25 úkolů ze Systému Logických Otázek, které se dotýkaly dvou oblastí – informačních technologií a ve druhé části matematiky a logiky. „Test obsahoval úlohy, které prověřují znalosti z oboru ICT a které každý rok vymýšlíme v souladu s vývojem ICT ve společnosti. V těch si je většina soutěžících jistá. Horší výsledky mívají děti už tradičně v úlohách na logické myšlení, jejichž principy zůstávají v zásadě každý rok stejné,“ poukázal Martin Vodička.

Finále soutěže IT-SLOT s padesáti nejlepšími řešiteli z prvního kola proběhne 11. prosince v učebnách Soukromé střední školy výpočetní techniky v Praze 9. Hodnotné ceny čekají na úspěšné řešitele i jejich školy. Ve hře je například vysoce výkonný notebook s moderním procesorem Intel pro vítěze a 14palcový notebook s pokročilými aplikacemi pro jeho školu. Slavnostní vyhlášení a předání cen proběhne bezprostředně po finále soutěže za účasti žáků, jejich doprovázejících pedagogů, organizátorů a partnerů soutěže.

Mgr. Eliška Crkovská
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponProč my, Masarykův lid, nemáme svoji politickou stranu?   
Pridal tk Pátek 22 listopad 2019 - 05:41:35 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Cožpak je pro nás někdo z politiků ať živých či mrtvých větší hodnotou, než první náš prezident a zakladatel T.G. Masaryk? Cožpak větší polovina z nás Čechů, Moravanů a Slezanů, neodpoví s nadšeným souhlasem a s pocitem, že právě tohle v politice až dosud marně hledá – a nenachází – přečte-li si tuto základní politickou Masarykovu ideu?: Veškerá politika vnitřní a zahraniční je mně především upevňováním humanity. Podřizuji politiku požadavkům ethickým. Politika rozumná a poctivá (Havlíček) je nejpraktičtější, nejúčinnější a nejvýhodnější.To i idealisté, lidé slušní a čestní, mají nakonec vždycky pravdu a udělají pro stát, pro národ a lidstvo více, než politikové, jak se jim říká, reální a chytří. Chytráci jsou koneckonců hloupí.

Cítíte též, jak se těmito Masarykovými slovy a zvláště pak oním jeho vyjádřením, že politika je pro něj především upevňováním humanity, vzpíná obraz a představa politiky z rovin i hlubin, až kamsi do nadoblačných výšin? Jak najednou cítíme: ano až tam , až tak vysoko by politika měla být, až tam bychom ji chtěli nacházet, ale ona tam není, protože ona se spíše než dosahováním ideálů zabývá obchodem a handrkováním podomním.

Cítíme to všichni a cítíme to nejvíc a nejbolestněji my, Masarykův lid. A nejsme přitom žádná vybraná družina, vždyť se do ní počítáme my téměř všichni poctiví Češi, Moravané a Slezané. Je nás dobrá větší polovina národa a mohli bychom na poli politiky vykonat zázraky, kdybychom si konečně svou sílu a též to mnohé a cenné, co nás spojuje, uvědomili.

Kdo by se nám poté při volbách mohl postavit? Jaké lepší a potřebnější vlastnosti člověka a politika by kdo mohl před národ postavit, než ty, které v Republikánské osvětě ve dvacátých letech vyslovil T.G. Masaryk: občanská slušnost, žádná příkrost, poctivá hra (fair play), věcnost, tolerance a umírněnost.

Vždyť naší silou nepominutelnou by byl už náš název. Jméno Masarykův lid by od nás spolehlivě odpuzovalo lidi vypočítavé a nepoctivé, a naopak masarykovskou počestností a poctivostí by si strana s Masarykovým jménem na štítě neporušitelně zavazovala všechny, kteří by se stali jejími členy i příznivci.

Byli bychom stranou, která by se vyslovovala proti šlechtickým privilegiím a zájmům a plně by stranila prostým pracujícím lidem. Nade vše ostatní bychom vyzdvihovali ideje rovnosti lidí a přednostní řešení otázek sociálních. Demokracie, kterou bychom se honosili, by byla demokracií humanitní – a v žádném případě ne demokracií liberální - která dle Masarykova názoru demokracií požírá. Požadovali bychom znovuzavedení zákona o přečinu hanobení prezidenta republiky, a v praktickém provádění politiky bychom prosazovali hlavně masarykovskou slušnost a poctivost. Rozhodně bychom odmítali přijímat ucelené pravdy přicházející k nám z kterékoli světové strany jako pravdy definitivní a tím pro nás též platné a závazné, a projevovali bychom ctižádost nacházet si své české pravdy sami. Ty bychom dle Masarykova návodu hledali v diskuzi třeba i těch nejprotichůdnějších hledisek a názorů, a kdybychom shledali, že se tyto námi takto nalezené pravdy nacházejí v nesmiřitelném rozporu s pravdami vnucovanými nám organizacemi nám nadřízenými (např. NATO a EU), uvažovali bychom o tom, že tyto organizace v zájmu zachování mravní čistoty národa opustíme.

Chtěli bychom být sví, češští, protože ve vlastenectví spolu s Masarykem spatřujeme sílu ženoucí národ vpřed. A třebaže bychom spolu s Masarykem uznávali přednosti jiných národů, přesto bychom spolu s ním též vnímali, že Česko, naše vlast, má být oním národem vyvoleným.

Masaryk nám k němu ukázal cestu a na nás je, zda po ní vykročíme.
Nejdřív k založení nové masarykovské strany a poté k volbám, ke kterým bychom snad poprvé v našich životech kráčeli s ohněm v srdci.
Poprvé...

Takže?

Lubomír Man
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponHledat Info kuryr
Novinky pro 2019
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.2224 sec,0.0508 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:1,864kB