Úterý 26 listopad 2019
Rothschildova banka čelí v New Yorku žalobě, že pomohla českému miliardářovi v nepřátelském ovládnutí lucemburské realitní firmy Orco Propety Group!   
Pridal tk Úterý 26 listopad 2019 - 18:10:45 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Rothschildova banka čelí v New Yorku žalobě, že pomohla českému miliardářovi v nepřátelském ovládnutí lucemburské realitní firmy Orco Propety Group! Okradenými jsou američtí židovští obchodníci z Kingstown Capital, kterým Radovan Vítek prý ve spolupráci s Rothschildy vytuneloval investice, když cenné assety prodal pod cenou schránkovým společnostem, které přitom sám ovládal přes bílé koně! Lucemburská komise pro cenné papíry zajistila utajenou korespondenci mezi aktéry podvodu a v New Yorku padla žaloba! Židé se okradli mezi sebou, ale kdo to teď zaplatí?

Americká agentura Bloomberg dnes přinesla opravdu pikantní informaci, která je dokonalou ukázkou tzv. války mezi židy a Židy. O kauze následně informovala i česká média, např. zde: https://www.lidovky.cz/byznys/firmy-a-trhy/banka-rothschildu-se-mela-zaplest-do-spiknuti-s-druhym-nejbohatsim-cechem-tvrdi-obzaloba.A191126_124656_firmy-trhy_ele Na tomto příkladě si ukážeme procesy řízení v této válce a mnohé z vás překvapí, že to zdaleka nejsou jenom gójové, kteří doplácí na finanční a investiční podvody. Kauza realitní společnosti Orco možná mnohým z vás nic neříká.

Česká divize této nadnárodní realitní společnosti patří mezi největší realitní společnosti v České republice a pokud jste někdy hledali nemovitosti, určitě jste na tuto společnost narazili, minimálně na její název. Společnost Orco Propety Group vznikla v roce 1991 v době rozbíhající se ekonomické transformace v Československu, ovšem byla založena v Lucembursku s ohledem na daňové optimalizace. Realitní organizace působí hlavně v zemí V4, konkrétně v Praze, ve Varšavě, v Budapešti a rovněž na Slovensku a v Chorvatsku. Postupem času se firma stala jednou z největších realitních a developerských společností.

Společnost v roce 2014 začala stahovat své akcie z pražské burzy cenných papírů, protože o akcie nebyl příliš velký zájem a od roku 2005, kdy byla akcie uvedeny na Pražskou burzu, nedošlo k naplnění očekávání přílivu financí z veřejného obchodování akcií. Místo toho však do firmy přišly investice z hedgeových fondů z USA, a to konkrétně od Kingstown Capital Management L.P. z New Yorku. To je židovský investiční fond, který ovládají a kontrolují dvě osoby, Michael Aaron Blitzer a Guy Scott Shanon. A právě tento fond podle Bloombergu právě podal na Rothschildovu banku žalobu za pomoc s vytunelováním majetku z Orco Property Group v mamutí výši 1 miliardy amerických dolarů.

Rothschildova banka čelí žalobě, že se podílela na vytunelování jedné z největších developerských společností ve Střední Evropě

Žaloba byla podána u soudu v New Yorku a obvinění se odkazuje na informace a nálezy lucemburského regulátora pro cenné papíry, který získal písemné důkazy a komunikaci, kde figurují Radovan Vítek, Jean-François Ott jako CEO, majitelé a zástupci Rothschild & Co. a další osoby a zástupci třetích stran, kde se měli domlouvat na nepřátelském převzetí Orco Propety Group, vytěsnění ostatních akcionářů a na následném vyvedení veškerého cenného majetku z takto ovládnuté společnosti do nastrčených schránkových firem s bílými koňmi, které ovšem má podle žaloby ovládat právě Radovan Vítek.

Radovan Vítek navíc v dubnu tohoto roku přejmenoval Orco Property Group na CPI FIM. Další Vítkova společnost nazvaná CPI Property Group SA je prý rovněž v žalobě jmenována. Vytěsňování zahraničních investorů je tradiční, avšak špinavá praktika z 90. let z dob tzv. divoké transformace. Modus operandi takové akce spočívá v tom, že do průměrně fungující firmy je přiveden velký zahraniční kapitál, za jehož peníze firma zvýší svůj obrat, získá nemovitosti, zesílí a stane se velmi silnou.

V tom okamžiku však přichází násilné převzetí neznámou třetí stranou, která uplatní vůči firmě neexistující pohledávku v mamutí výši, kterou vedení firmy nelogicky uzná a nabídne fingovanému věřiteli postoupení kontrolního podílu. Věřitel souhlasí, převezme kontrolu a vzápětí začne za směšně podhodnocené ceny rozprodávat majetek dopředu založeným firmám s bílými koňmi, kteří figurují v pozici kupujících. Za nimi však ve skutečnosti stojí jednatelé a manažeři ovládnuté společnosti, kteří tak majetek firmy vyvádějí sami sobě.

Kingstown Capital Management se ocitl v podobné situaci jako CME Ronalda Laudera v ČR koncem 90. let

Zahraniční investor se o tom obvykle dozví až velmi pozdě, kdy je všechno hotovo. Peníze, které nainvestoval do firmy, jsou pryč a majetek z firmy je také pryč. Zůstává jen prázdná schránka. Aby tento proces proběhl a byl legální, obvykle se do takové operace přizve banka, která hraje roli věřitele. Zpochybnit nárok banky jako falešný nebo fiktivní si nikdo nedovolí, takže si dovedu představit, že něco podobného mohlo proběhnout i v této zmíněné kauze. Rothschildova banka se stala prostředníkem, který garantoval uplatnění pohledávky a následné vyvedení majetku z Orco Propety Group nastrčeným a ovládaným firmám s bílými koňmi.

Okradení investoři z Kingstown Capital Management L.P. tak teď budou stát proti Rothschildově bance a budou ji žalovat, že kryla podvod a krádež, znehodnocení investic a vyvedení majetku z firmy. Banka navíc čelí obvinění ze spiknutí, protože podvod měl probíhat ve více lidech a pomocí více nastrčených firem. Pokud jsou však papíry mezi Orco a Rothschildovou bankou dobře sepsány, potom se klidně může stát, že soud neshledá nic nelegálního na této operaci. Toto není poprvé, kdy zahraniční investor byl okraden českými podnikateli. Všichni si pamatujeme na kauzu TV Nova a žaloby americké CME na CET21, která se nakonec změnila na žalobu proti českému státu za zmaření investic a český daňový poplatník odklonění TV Nova z rukou amerických investorů nakonec zacvakal.

Pro vyvedení majetku zdravé firmy je potřeba partner, nejlépe banka, která naoko poskytne úvěr, který následně firma úmyslně nesplatí

Tyto divoké procesy však probíhají mezi židy a Židy. Rothschildové zastupují sionisty, zatímco investoři z židovského fondu v New Yorku jsou Židé. V tomto případě to tudíž vypadá, že židé okradli Židy a hraje se o částku 1 miliardy dolarů. To není zanedbatelná suma. Účetní snížení hodnoty firmy vytvořením fiktivního zadlužení s domluveným věřitelem, který pomůže ve své roli sehrát inscenaci a vyvést majetek z jinak úplně zdravé firmy, je praktika z počátku 90. let z dob divoké transformace.

A jak je vidět, američtí Židé s těmito praktikami zjevně stále nemají zkušenosti, zato Rothschildova banka se podle všeho na podobných operacích a transakcích ráda podílí. Každopádně celá věc je nebezpečná v tom, že americký soud může začít označovat země v EU, které Kingstown Capital Management L.P. neochránily investice a na konci to může skončit tak, že soud v New Yorku nařídí vládám jednotlivých zemí vyplatit poškozenému židovskému fondu odškodnění.

Talmudické stanovisko o tom, kdo nahradí škodu, když se židé okradou mezi sebou, najednou nabízí děsivé souvislosti a konotace s ohledem na arbitráže v ČR

Vyvedený majetek, který je předmětem žaloby, jsou budovy, paláce, nákupní střediska, stavební parcely, nezkolaudované stavby, stavby těsně před a po dokončení v několika zemích EU atd. Soud může vyjmenovat konkrétní země, ve kterých se majetek nachází a nařídit místním vládám jeho zabavení. Pokud na to vlády nepřistoupí, skončí celá věc u mezinárodní arbitráže a dopadne to tak, jak stojí v Talmudu: “Když žid okrade žida, je gój povinen odškodnit obě strany!”

A když si vzpomenete na kauzu TV Nova a plán Vladimíra Železného na vystrnadění šéfa Světového židovského kongresu Ronalda Laudera a jeho CME z projektu, tak to nakonec CME a Lauderovi zaplatil v arbitráži český daňový poplatník, tedy gój a Vladimír Železný, který se narodil v Samaře v Sovětském svazu v židovské rodině, tak za odklonění TV Nova Ronaldu Lauderovi nikdy nezaplatil ani cent, to musel zaplatit český gójský daňový poplatník. Vladimír Železný v roce 2015 uspořádal výstavu fotografií z návštěvy Jeruzaléma, v článku na DigiNeff se přiznává, že i když je Žid, tak se nepovažuje za ortodoxního.

Za vytunelování Lauderových investic do TV Nova nikdy nepadlo v ČR žádné obvinění, sekyra za 10 a půl miliardy byla nakonec zatáhnuta z kapes gójů

Tím došlo k naplnění písma Talmudu o tom, co se má stát, když žid okrade jiného žida. Okradený Žid Ronald Lauder ze CME, kterého okradl jiný Žid, Vladimír Železný, nakonec dostal odškodnění od českého státu z kapes gójů, tedy daňových poplatníků. Okradený Žid došel narovnání toho, o co byl okraden, ale nevyrovnal to zloděj, nýbrž gój. Sionské protokoly i Talmud tak mluví pravdu a tento případ to dokazuje. A pokud máte krátkou paměť, tak jen připomenu, že ta krádež TV Nova a následné vyrovnání mezi dvěma Židy vyšlo daňové poplatníky na 10,5 miliardy korun. Vladimír Železný nikdy nebyl obviněn, natož odsouzen, aby škodu českým daňovým poplatníkům nahradil.

Nepadlo ani obvinění, všechno bylo zameteno pod koberec, ticho po pěšině. A potom se někdo směje a tvrdí, že Tamlud je prý lživý, Sionské protokoly jsou prý lživé a plně nesmyslů. Proboha, taková naivita. Fakta mluví jasně. V Izraeli uznávaní rabínové veřejně a bez utajování prohlašují, že gójové se rodí kvůli tomu, aby otročili a sloužili židovským pánům, ale poslanci v českém parlamentu schvalují usnesení na ochranu Izraele. Proto dopředu varuji, že kauza Orco má našlápnuto k další obrovské arbitráži, protože jsme tu znovu u stejné situace, kdy židé se okradli mezi sebou. Teď je otázkou, kdo z gójů to zaplatí.

-VK-
Šéfredaktor AE News


Zdroj: https://aeronet.cz/
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponJaderný výbuch v Jihočínském moři! Vybuchla Američanům atomová ponorka? Roste úroveň radiace a panika v místních mediích   
Pridal tk Úterý 26 listopad 2019 - 17:19:33 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Řada médií a blogerů už několik hodin aktivně publikují zprávy o tom, že v Jihočínském moři ve čtvrtek, 21 listopadu, údajně došlo k obrovskému podmořský výbuch, po kterém ve třech zemích zaznamenali silný nárůst radiace.

Co se přesně stalo, nikdo neví a naše veřejnoprávní media opět mlčí, jako zařezaná. Jihočínským mořem otřásl podmořský výbuch, jehož kapacita činila kolem 10–20 kilotun. Poté na ostrově Tchaj-wan a také ve Vietnamu a Číně byl zachycen nárůst hladiny radiace,“ sdělují zahraniční zpravodajské servery.

Je potřeba zdůraznit, že média se převážně odvolávají na méně známé americké rádio HalTurnerRadioShow., ale i podle místních médií, pravděpodobně v moři došlo k výbuchu americké jaderné ponorky. Spekuluje se, že mohlo dojít k výbuchu i čínské jaderné ponorky, ale v tomto případě by do celého světa již všechna hlavní média povykovala, jako divá, ale žádná strana tuto informaci nepotvrdila. Také zatím nemáme k dispozici žádné podrobnosti o incidentu,“ píší některá místní media.

"V kontextu toho, že Jihočínské moře je jeden z nejhůře splavných regionů světa, takový podmořský jaderný výbuch nemohl zůstat nepovšimnut, takže o tom by jistě informován všechna světová média, a ne jen nějaký regionální zdroj", začali nahonem po týdnu psát velká americká média.

Vše ukazuje na skutečnost, že celý incident bude opět dokonale utajen, ale je třeba vědět, že právě v Jihočínském moři v současnosti operuje největší uskupení amerických vojenských plavidel.

tk

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponJe blízko doba, kdy začneme stavět pomníky německým nacistickým zrůdám?   
Pridal tk Úterý 26 listopad 2019 - 12:15:14 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Nedávno někde prohlásil tento, zřejmě duševně v nepořádku, pravomocně odsouzený, ale přesto státní úředník, starosta pražských Řeporyjí, že je dobře, jakou mají místní samosprávy, potažmo starostové, obrovské pravomoce, v podstatě si mohou dělat v tomto státě, v této naší krásné zemi, naprosto vše, co je jim jen libo. Ostatně, činí tak nejenom on, ale i vedení našeho hlavního města, momentálně pod vlajkou Pirátů. A Praha úpí ...

Naši metropoli, matičku Prahu, kterou vždy v historii považoval národ Český, Moravský a Slezský za svoje hlavní, největší a nejdůležitější město, začínají zcela ovládat piráti ze všech možných i nemožných uskupení, od "uměleckých", přes různé spolky jako např. nechvalně známý, fašistický Kaputin, až po současné milionchvilkaře a, samozřejmě, piráti ze strany Pirátů.

Mladí a neklidní Piráti se velmi brzo aklimatizovali ve svých seslích na magistrátu hl. města, rozhodili doslova své soukmenovce, dobyvačné bratry piráty do všech možných vlivných funkcí a funkciček, nezapoměli ani na své rozvětvené rodinné příslušníky a Praze vládnou jak dobyté zaoceánské lodi.

Tak nějak jakoby vyjmuli Prahu z republiky jako celku, primátor se chová k premiérovi státu, ale i k prezidentovi, jako nevycválaný spratek, který si, stejně jako ten ubožák z Řeporyjí, myslí, že může naprosto vše, že je neomezený vládce naší Prahy. Ano, naší, protože Praha patří všem obyvatelům České republiky, není tím dobytým územím Pirátů, "umělců", protistátních spolků, demonstrantů a otevřených nepřátel našeho státu.
Tihle všichni mají jediný, největší a ztěžejný cíl - odvolat premiéra a prezidenta, shodit vládu, destabilizovat zemi, vyvolat chaos, anarchii.

Jenom ten, kdo je všechny pase, ví, za jakým účelem přesně, jinak to až takové tajemství není. Vždyť se svého (nedávného) času vyjádřil i bratr a přítel nejlepší Sudeťáků, Němců, bývalý ministr kultury Herman, že si dovede přestavit náš stát jako jeden ze spolkových Německa.

Co je výsledek řádění zlořádů v Praze (zatím)? Hanobí se a chtějí se odstraňovat sochy vděčnosti našim osvoboditelům od německého nacistického zvěrstva, ostatně pamětní deska na Staroměstské radnici už byla na pokyn Pirátů odstraněna. Pirátský magistrát dovolí, oficiálně zařídí, aby se pamětní místo událostí ze 17. listopadu 1989 na Národní třídě zabukovalo, zarezervovalo jenom pro vyvolené, nenávistné bojůvky, které tam nechtějí pustit nikoho, o kom si oni myslí, že tam nesmí. A pokud se tam přec jenom objeví ti, jimi vyhodnoceni jako nepřípustní, sprostě a vulgárně na ně pořvávají, verbálně útočí tváří v tvář, krůček od toho, aby je fyzicky napadli. A to i ty, kteří byli přímými aktéry, účastníky těch historických událostí. Odporné jednání ... Ale posvěcené Magistrátem pod vedením Pirátů.

Co s tou naší Prahou udělali tihle zlořádi, kam ji povedou dál? Postaví sochy a památníky německým nacistům, okupantům, kteří nechali, mimo jiných zvěrstev u nás, zavřít vysoké školy a popravit studenty v roce 1939? Celkově bylo těch obětí 360 tisíc.

Ten pomatený starosta jedné pražské městské části už chce stavět památník Vlasovcům. „V souladu s Chartou Mezinárodního vojenského tribunálu v Norimberku jsou zločiny Andreje Vlasova a jeho kompliců kvalifikovány jako účast na spáchaných nacisty válečných zločinech a zločinech proti lidskosti a napomáhání jim,“ Tito vlastizrádci, kteří se přidali k německým nacistům, povraždili i na našem území na konci války stovky našich občanů.

A hysterický, nenávistí prodchlý, "historik" a poslanec Pavel Žáček, ODS, si může vymýšlet a fabulovat, lhát o hrdinství Vlasovců co jenom chce. Paměrnící sice, žel, vymírají, ale ještě jich je dost. Vlasovci byli krutí a nelítostní a jediné, co chtěli v posledních dnech války, bylo dostat se do amerického zajetí (stejně jako mnoho německých nacistů), protože věděli dobře, že vlastizradu a nelidskou bestialitu vítězní Sověti trestají velmi tvrdě - kulkou. Po právu.

Píše-li pan Jan Lepič, že začíná u nás přituhovat https://www.parlamentnilisty.cz/…/Jan-Lepic-Zacina-prituhov… , má víc jak pravdu. Přituhuje pořádně. Protože jestli si nějaký starosta nějaké pražské části dovolí ze své moci úřední napsat oficiálně k fackovacímu incidentu agresívní novinářky vřelý souhlas s jejím fašistickým jednáním, navíc že on by tomu napadenému "rozkopal držku", tak to už tuhne hodně.

To JE už čirý fašizmus.

O tom, jak řádí, a to i mimo Prahu, nenávistní zlořádi, jak se tady začínají beztrestně, sprostě urážet některé skupiny občanů a jiné jsou nepoměrně priviligované, přímo chráněné, také trefně napsal odejítý bývalý ministr kultury (musel odejít, protože zjistil, co za zvěrstva tam dělal jeho předchůdce Herman a chtěl tam sjednat pořádek) pan Staněk https://www.parlamentnilisty.cz/…/Nenavist-pod-plastikem-um…

A milionchvilkaři tomuto všemu hnusnému zajišťují servis demonstracemi, které nepravdivě, falešně vydávají za VŠEobčanskou nespokojenost. Těch necelých čtvrť milionu řvounů, pár sprostých a vulgárních transparentíků na Letné, věru nejsou všichni občané této naší krásné země, jejich většinový názor.

Volby rozhodují, né fašisté na Letné a v Praze vůbec. To je demokracie.

Růžena Chrastekova
Řadová občanka, zajímající se o politicko - společenské dění v naší zemi

Foto: Gen. Vlasov a K.H. Frank
Zdroj: Vaše Věc

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPolicie obvinila bývalé komunistické politiky Jakeše, Štrougala a Vajnara kvůli střelbě na československých hranicích   
Pridal tk Úterý 26 listopad 2019 - 12:10:07 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Policejní Úřad dokumentace a vyšetřování zločinů komunismu (ÚDV) zahájil stíhání bývalého generálního tajemníka Komunistické strany Československa Miloše Jakeše, bývalého předsedy vlády Lubomíra Štrougala a exministra vnitra Vratislava Vajnara. Jsou obviněni ze zneužití pravomoci.

Informace ČTK sdělil šéf Obvodního zastupitelství pro Prahu 1 Jan Lelek, který uvedl, že obvinění si byli vědomi, že se na hranicích používají střelné zbraně, ale přesto nezasáhli.

„Byli si vědomi toho, že na státních hranicích Československé socialistické republiky dochází k používání střelných zbraní ze strany příslušníků Pohraniční stráže proti osobám, které se státní hranice snaží neoprávněně překročit za účelem opustit Československou socialistickou republiku. I přes to ze své pozice vedoucích představitelů Československé socialistické republiky nepřijali žádné opatření, kterým by používání střelných zbraní zabránili,“ ČTK to oznámil šéf Obvodního státního zastupitelství pro Prahu 1 Jan Lelek.

Úřad dokumentace a vyšetřování zločinů komunismu tvrdí, že kvůli nečinnosti tří funkcionářů bylo od března 1976 do konce roku 1989 zastřeleno či rozstrháno psy celkem devět osob, které chtěly překročit hranice, minimálně dalších sedm lidí bylo zraněno.

Všichni tři jsou obvinění ze zvlášť závažného zločinu zneužití pravomoci úřední osoby, pokud budou pravomocně odsouzeni, hrozí jim trestní sazba v rozmezí od dvou do deseti let odnětí svobody.

Jakeš i Štrougal byli členy předsednictva Komunistické strany Československa. Kriminalisté uvádí, že měli změnit právní předpisy, které nakonec umožňovaly použití střelných zbraní.

„Předsednictvo Ústředního výboru Komunistické strany Československa mělo prokazatelný přímý vliv na členy Vlády Československé socialistické republiky a mohlo jim ukládat pokyny, jaké právní předpisy upravit či přijmout, což i v oblasti ochrany státních hranic opakovaně činilo, nikoli však k zabránění použití střelných zbraní," dodal Lelek.

Dále uvedl, že Vajnar jakožto federální ministr vnitra z pozice svých kompetencí mohl upravovat nařízení a rozkazy práva a povinnosti příslušníků Pohraniční stráže.

Zdroj: ČTK
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponSvětová média mlčí o útoku Antifa na konferenční středisko   
Pridal tk Úterý 26 listopad 2019 - 07:39:14 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Vrací se v Německu sedmdesátá léta s rudými teroristickými bojůvkami? A proč o tom světová média i po pěti dnech stále mlčí?

Přituhuje.

Je to jen pár dnů, co v Londýně aktivisté z Rebelie proti vyhynutí demonstrovali před kancelářemi Youtube a požadovali okamžité smazání všech klimaskeptických videí z Internetu. Před kancelářemi Google demonstrantky zase přišly hromadně kojit děti (a nurse in), aby Googlu vytknuli, že některé sponzorské dary od této firmy končí v kapsách neziskových sdružení, které nemají správný názor na klima. Jde o bezva taktiku, že policie nemůže výtržníky odvléci, aniž by se děti rozplakaly, čímž vzniknou nádherná a báječná videíčka o policejní brutalitě.

Je zkrátka vidět, že několik desítek let, co se taktika organizování nepokojů vyučuje na universitách v rámci různých humanitních studií, tak to přináší své ovoce. Tihle lidé jsou prostě profíci a je radost je sledovat v akci. Pohádkové finanční prostředky, rozsáhlá organizační struktura, mocní ochránci, diverzifikované taktiky jako nurse-in, flash-mob nebo sit-in.

V Mnichově nechtějí zůstat pozadu. A tak tu klimatičtí aktivisté zastrašili konferenční středisko, aby zrušilo mezinárodní klimatickou konferenci. Tu organizovala německá klimaskeptická EIKE (European Institute for Climate and Energy).

Nejprve místní novinář Paul Gäbler z Berliner Tagesspiegel na vedení hotelu telefonoval. A žádal, aby popíračům nebyly poskytnuty prostory. Pak do hotelu ekologické sdružení Umweltinstitut Munchen e.V poslalo výhružný dopis, ve kterém je „srdečně žádají“ aby klimaskeptické sdružení EIKE vyhnali, protože prý šíří „nebezpečnou propagandu“ a jsou „ohrožením demokracie“ Následně se do hotelu nahrnula 9.11. skupinka výtržníků a začala obtěžovat vyděšené hosty, rušit zpěvem revolučních písní, rozdávat letáky, skandovat hesla apod. Management hotelu se zalekl, že přijde o zákazníky a nátlaku podlehl, čímž porušil už v květnu podepsanou smlouvu o pronájmu. Dodávám, že zde tyto konference EIKE proběhly už dvanáctkrát.

Klimaskeptici dokázali nemožné a na poslední chvíli našli náhradní prostory (Messestadt West). Aktivisté je ale vypátrali i na opačném konci Mnichova a uspořádali jim na rozloučenou další demonstraci. „Ukázali jsme jim, že kdekoli se slezou, aby vedli své pikle a vyměňovali si své pseudovědecké argumenty, my je najdeme a budeme jejich setkání narušovat,“ píší pyšně ekoteroristé na svém facebooku.

Dodal bych, že šlo o významnou odbornou konferenci, na které jako řečníci byli přihlášeni vědci z celého světa. Například přírodovědci Henrik Svensmark, Susan Crockfordová, Nicola Scafetta, Nir Shaviv, Sebastian Luning ale také další osobnosti jako Benny Peiser z GWPF nebo James Taylor z Hertland Institute.

V šedesátých letech se studentské hnutí na Západě také takto zradikalizovalo. Studentští aktivisté narušovali výuku, zastrašovali nepohodlné vyučující. Tehdy i marxističtí filosofové jako Max Adorno a jeho žák Jürgen Habermas z tzv. Frankfurtské školy byli zděšeni touto vlnou agrese. A označili toto brutální jednání za levicový fašismus. K čemuž tito pánové byli nanejvýš povolaní. Připomenu, že Max Adorno v roce 1950 napsal známou knihu Autoritářská osobnost o psychologickém pozadí fašismu. Habermas se zase účastnil odborné diskuse o snahách zlehčovat zločiny nacismu – tzv. Historikerstreit. Dnes ve stejném duchu marxistický filosof Noam Chomski varuje, že agresivní taktika hnutí Antifa je "darem pro pravici", protože diskredituje antikapitalistické aktivisty.

Což je ale jedno, protože média to nezajímá. Konferenční středisko NH vypovědělo smlouvu v úterý 19.11. Konference proběhla 23 a 24. listopadu 2019. A dodnes (píšu v neděli den poté) o tomto incidentu kromě klimaskeptických webů (a lokálního německého tisku) informoval pouze konzervativní zpravodajský web Breitbart. Washington Post nic. New York Times nic. ČTK nic. Česká televize nic. BBC taky nic. Co by se asi stalo, kdyby pravicoví radikálové rozprášili alarmistickou konferenci OSN? To by byly palcové titulky o nebezpečném extremismu na titulních stranách.

Na Facebooku klimatičtí aktivisté ukazují fotky ze své demošky u NH Conference Center. V popředí vidíme slogan „Zachraňte klima, zničte kapitalismus“.

Odkaz na Foto 2:
https://scontent-prg1-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/76613118_147850643274785_4246785798822690816_o.jpg?_nc_cat=102&_nc_ohc=HiFUb-G69uoAQlB8wwjRHYeapuIKPqvkNI30y9A4jNhXFd0UzrVd9hP8Q&_nc_ht=scontent-prg1-1.xx&oh=776a88e54db88b819f71b66a0f06c519&oe=5E888B29

Z Facebooku organizace „Offenes Antikapitalistisches Klimatreffen“. Klimatický boj je třídní boj, hlásá slogan. Právě v Mnichově Hitler kdysi začínal svůj boj, kdy se neúspěšně pokusil o svůj "pivní puč". také to bylo v listopadu. Obklíčil místní pivovar, kdy se konala schůze místních elit. Ta tradice narušovat něčí schůze je prostě stále živá.

ZDROJE:

https://www.facebook.com/pg/klimatreffen/posts/

https://wattsupwiththat.com/2019/11/19/thugs-bully-munich-conference-center-force-cancellation-skeptic-climate-conference/

https://www.eike-klima-energie.eu/13thconference/program/

https://www.breitbart.com/environment/2019/11/19/nh-hotel-group-cancels-alternative-climate-conference-after-protests/

https://www.reformy.cz/hotelova-skupina-nh-po-eko-teroristickych-protestech-rusi-konferenci-nedogmaticke-klimaticke-vedy/

https://metro.co.uk/2019/10/16/extinction-rebellion-protesters-barricade-google-youtubes-offices-10930257/

https://a2larm.cz/2017/08/chomsky-versus-antifa/

https://www.en24.news/news/2019/11/16/no-room-available-on-print-climate-in-germany-2019.html

Autor: Vítězslav Kremlík

Zdroj: https://kremlik.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=736677
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponImigrantské děti s mačetami a noži přepadly kino   
Pridal tk Úterý 26 listopad 2019 - 07:31:17 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Imigrantské děti mezi 14 a 19 lety v sobotu večer s mačetami a noži vlítli do zaplněného kina Star City v imigrantsky profláknutém Birminghamu, kde se promítal film Blue Story o dětských imigrantských bandách. Film byl vzápětí zakázán primátorem londýna Khanem, jako údajně glorifikující dětské imigrantské bandy.

Strhla se panika a bitka, do které bylo zapojeno na sto lidí. Policie musela přivolat posily a s tasery se snažila se stejně tvrdým postupem situaci neutralizovat. Několik policistů bylo zraněno. Na místě byli i totálně šokovaní rodiče s dětmi, kteří zde byli na film Frozen II.

Pokud lobbysté za přijímání imigrantských dětí do ČR nezmiňují i kriminálně rizikovou stránku věci, jsou jejich iniciativy a aktivity přinejmenším neznalé, ne-li záměrně klamavé; v každém případě však věcně nekomplexní, a tedy faktologicky a argumentačně debilní (přinejmenším v lat. smyslu slova).


Zdroj: https://www.birminghammail.co.uk/news/midlands-news/police-reveal-massive-operation-star-17307077
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponStoltenberg řekl, že NATO je „jedinou zárukou“ bezpečnosti v Evropě   
Pridal tk Úterý 26 listopad 2019 - 07:12:01 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
NATO je jedinou zárukou evropské bezpečnosti „vzhledem k ruskému vojenskému posílení“, prohlásil v pondělí generální tajemník aliance Jens Stoltenberg.

Sdělil také, že otázka „jednotného přístupu“ ke vztahům s RF bude jedním z témat summitu organizace v Londýně.

„Souhlasíme s tím, že NATO je jedinou zárukou evropské bezpečnosti, naše síly předcházejí konfliktům a udržují mír,“ prohlásil Stoltenberg po setkání s lotyšským prezidentem v Bruselu.

Dodal, že NATO vysílá pobaltským zemím „jasný signál“ oddanosti svým závazkům „před tváří ruského vojenského posílení a modelu destabilizujícího chování“.

„Budeme diskutovat o naší jednotě, našem jednotném přístupu k Rusku na summitu v Londýně," řekl.

Setkání nejvyšších představitelů NATO se uskuteční 3.- 4. prosince v britském hlavním městě.

Rusko v posledních letech hovoří o bezprecedentní aktivitě NATO u svých západních hranic. NATO rozšiřuje iniciativy a nazývá to „odrazováním ruské agrese“. Moskva opakovaně vyjadřovala obavy z rozšiřování aliančních sil v Evropě. Tiskový mluvčí ruského prezidenta Dmitrij Peskov dříve prohlásil, že Rusko nikoho neohrožuje, ale nenechá bez povšimnutí akce, které potenciálně ohrožují jeho zájmy.

Vesmír jako nový operační prostor

Minulý týden Jens Stoltenberg během konference na závěr jednání ministrů zahraničí NATO v Bruselu prohlásil, že Severoatlantická aliance uznává vesmír za operační oblast.

„Shodli jsme se, že vesmír by měl být novou operační doménou NATO spolu se vzduchem, pevninou, mořem a kyberprostorem. Vesmír je součástí našeho každodenního života tady na Zemi. Může být použit pro mírové účely. Může však být použit i agresivně,“ uvedl Stoltenberg.

Podle generálního tajemníka NATO se družice mohou stát cílem útoku, nebo být samy použity jako nástroj útoku, jestli budou vyzbrojeny, což může vést k narušení komunikačních systémů i dalším následkům pro různé služby.

Zásadní roli vesmír hraje i pro schopnost zemí aliance detekovat odpálení raket a provádět rozvědku, dodal Stoltenberg s tím, že NATO zůstává obrannou organizací dodržující mezinárodní právo.

Ještě dříve šéf NATO uvedl, že organizace nemá v úmyslu rozmísťovat zbraně ve vesmíru, ale musí zajistit dostupnost existujících tam prostředků, aby byly k dispozici jak v době míru, tak krize či konfliktu.

Zdroj: https://sptnkne.ws/A4Cr
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponVelvyslanectví Ruské federace varovalo Česko před postavením pomníku vlasovcům   
Pridal tk Úterý 26 listopad 2019 - 07:03:02 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Ruské velvyslanectví v České republice varovalo českou stranu před porušením závazků v rámci Úmluvy o zločinech proti lidskosti v případě postavení pomníků vlasovcům.

„Chtěli bychom připomenout, že Ruská osvobozenecká armáda byla kolaborantskou ozbrojenou formací vytvořenou nacistickým vedením Třetí říše. V souladu s Chartou Mezinárodního vojenského tribunálu v Norimberku jsou zločiny Andreje Vlasova a jeho kompliců kvalifikovány jako účast na spáchaných nacisty válečných zločinech a zločinech proti lidskosti a napomáhání jim (zásady Norimberského tribunálu byly potvrzeny za účasti Československé socialistické republiky v rezoluci 95 (1) Valného shromáždění OSN ze dne 11. prosince 1946),“ stojí v prohlášení ambasády, které bylo zveřejněno na stránkách Ministerstva zahraničí Ruska na Facebooku.

Resort rovněž připomněl, že pokud by byl pomník vlasovcům postaven v městské části Praha-Řeporyje, došlo by k porušení závazků České republiky jakožto účastníka Úmluvy o nepromlčitelnosti válečných zločinů a zločinů proti lidskosti z roku 1968. V dokumentu je ukotveno, že na takové zločiny (nikoli pouze na osoby, které je spáchaly) „se promlčení nebude vztahovat, bez ohledu na dobu jejich spáchání“.

Pomník vlasovcům

S iniciativou postavit památník vlasovcům v pražských Řeporyjích přisel kontroverzní starosta této městské části Pavel Novotný. Návrh bude projednávat zastupitelstvo Řeporyjí dne 16. prosince. Starosta plánuje přimět k účasti v zasedání obyvatele městské části. V novém čísle radničního časopisu Novotný plánuje zveřejnit výzvu, aby se lidé žijící v Řeporyjích zapojili do debaty o výstavbě pomníku.

Jak uvádí Novotný, zastupitelé jsou jednotní a stavbu pomníku podporují jak koaliční partneři, tak i opozice.

„Řeporyje zvažují, že formou pamětní desky připomenou večer 6. 5. 1945, kdy se zde ubytovali generálové Vlasov (zdravotní středisko, tehdy vila) a Buňačenko (dům, kde je dnes lékárna u staré školy) a při poradě, zřejmě na zahradě dnešního střediska, rozhodli o útoku na vnitřní Prahu, což naprosto zásadně ovlivnilo průběh pražského povstání, jak řekl pan Žáček (historik a poslanec Pavel Žáček, ODS). O osudu Prahy se fakticky rozhodlo v Řeporyjích,“ praví se příspěvku, který byl v lednu zveřejněn na stránce městské části na Facebooku.

Vlasovci byli sovětští občané, kteří se v německém zajetí nechali naverbovat do kolaborantské ozbrojené formace Ruská osvobozenecká armáda (ROA), která byla vytvořena nacistickým Německem. ROA od začátku roku 1945 bojovala na straně Třetí říše, ale na konci války se zúčastnila Pražského povstání, Prahu však do kapitulace německé armády ve městě a vstupu Rudé armády opustila.

Zdroj: https://sptnkne.ws/A4Cc
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponSlovensko a Maďarsko uzavřely dohodu: V případě plynové krize si pomůžou   
Pridal tk Úterý 26 listopad 2019 - 06:59:06 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Slovensko a Maďarsko v pondělí uzavřely dohodu, na jejímž základě si v případě budoucí plynové krize vzájemně pomohou. Informoval o tom ministr hospodářství Slovenské republiky Peter Žiga (Směr-SD) po jednání s ministrem zahraničních věcí a obchodu Maďarska Péterom Szijjártóom. Informoval o tom slovenský portál hnonline.sk.

Na zmiňovaném portálu se uvádí, že jednání probíhalo v prostorách kompresorové stanice Veľké Zlievce v okresu Veľký Krtíš. Kromě toho se na něm píše, co Žiga k nově uzavřené smlouvě řekl.

„My jako ministři musíme zajistit energetickou bezpečnost našich občanů a našich společností v našich zemích. Samozřejmě, že pokud budeme schopni sousedovi pomoci, tak jsme se dnes dohodli, že pokud o to jedna nebo druhá strana požádá, pak si vyjdeme vstříc,“ pronesl k věci ministr.

Prohlubování spolupráce

Podle Žigy mají obě strany i v budoucnu zájem na prohlubování spolupráce v oblasti plynu a energetiky. Navíc to vypadá, že by během dvou až tří měsíců mohly podepsat memorandum v souvislosti s plynovým propojením obou zemí.

To se podle slovenského ministra nachází zhruba 19 kilometrů od kompresorové stanici v obci Veľké Zlievce. Uvádí se, že bylo vybudováno v roce 2015 a zároveň se jedná o jediné propojení na celé hranici. Jde o takzvaný interkonektor, který může vést plyn mezi Slovenskou republikou a Maďarskem.

Situace s plynem

Na portálu se píše i o tom, jak to vypadalo, když Slovensko v roce 2009 zažilo plynovou krizi. Podle Žigy tehdy poprvé po 50 letech nebyl z Ruska přes Ukrajinu dodán na Slovensko žádný plyn.

„Řeknu otevřeně, že jsme na to v té době nebyli připraveni. Tehdy nám maďarští kolegové nabízeli pomoc, že mají v zásobnících plyn a že nám ho můžou dodat, ale my jsme neměli propojení. V této chvíli už ho ale máme a jeho kapacita stačí na pohodlné zásobování Slovenska nebo Maďarska, a to po dobu půl roku,“ konkretizoval celou situaci Žiga.

​Své k věci řekl také Szijjártó, podle kterého se země musí připravit na to, že přes Ukrajinu už možná nebude proudit plyn do střední Evropy.

„Od začátku příštího roku bude maďarsko-slovenský interkonektor schopen pracovat s vyšší kapacitou a v případě potřeby bude moct dodávat více plynu,“ řekl maďarský ministr, podle kterého jeho kapacita vzroste na sedm miliard kubických metrů plynu.

Nutno zmínit, že průměrná roční spotřeba plynu na Slovensku se v současné době pohybuje do pěti miliard kubíků plynu. V Maďarsku je to zhruba dvojnásobek.

Zdroj: hnonline.sk, Sputniknews.com


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponČína považuje USA za „zákulisního sponzora“ hongkongských protestů   
Pridal tk Úterý 26 listopad 2019 - 06:55:00 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Peking se domnívá, že Spojené státy americké podporují protesty v Hongkongu a jsou jejich „zákulisním sponzorem“. Prohlásil to náměstek čínského ministra zahraničí Le Jü-čcheng.

Hromadné protesty, které byly vyvolány projednáním návrhu zákona o extradici, se odehrávají v Hongkongu již od začátku června. Za tu dobu tamní policie zadržela již téměř 4,5 tisíce lidí a přes 1,5 tisíce lidí bylo hospitalizováno kvůli zraněním, které jim byli způsobeny na ulici. Stejně tak bylo zraněno i více než 400 policistů.

Po rozsáhlých protestech přistoupily hongkongské úřady na řadu ústupků a na začátku října byl návrh zákona úplně stažen. Protesty však neskočily. Jsou stále více doprovázeny násilím a střety s policií, i když probíhají v mnohem menší míře.

„Je to z velké části spojeno s vnějším zasahováním, především pak tím ze Spojených států a dalších západních zemí. Proto jsme přesvědčeni, že Spojené státy jsou zákulisním sponzorem těchto nepokojů,“ prozradil čínský diplomat novinářům.

Uvádí se, že čínské úřady USA opakovaně obvinily ze zasahování do záležitostí Hongkongu.

Náměstek čínského ministra zahraničí rovněž prohlásil, že americká politika, která je zaměřena na omezování Pekingu a Moskvy, je chybná a je odsouzena k neúspěchu.

„Plně sdílím názor a hodnocení prezidenta (Ruské federace Vladimira, pozn. red.) Putina v této záležitosti. Velmi dobře vidíme, že Spojené státy prosazují své jednostranné kroky, své ekonomické kroky, ale i své dvojí omezení proti Číně a Rusku, a snaží se obrátit kolo historie zpět. Tyto pokusy však nemají u mezinárodního společenství žádnou podporu. (Američané, pozn. red.) se významně zmýlili a přepočítali. Jsem si jist, že jsou tyto americké pokusy odsouzeny k neúspěchu,“ řekl diplomat novinářům.

Ruský prezident ve svém projevu na plenárním zasedání ruského investičního fóra v Moskvě prohlásil, že Rusko chápe rozpory, které vznikají v ekonomické oblasti, jejich podstatu a také to, že jsou dlouhodobého charakteru. Cílem těchto rozporů je, podle jeho mínění, omezit rozvoj Číny a Ruska, o čemž se veřejně diskutuje i v samotných Spojených státech. Podle Putina „je to velmi vážná a hluboká chyba, která dokonce podkopává i postavení těch, kdo politiku tohoto druhu iniciují“.

Zdroj: https://sptnkne.ws/A4BQ

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPřejít na stranu  [1] 2
Hledat Info kuryr
Novinky pro 2019
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.2329 sec,0.0544 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:1,870kB