Čtvrtek 28 listopad 2019
Pátá kolona z Prahy jednala tajně v Berlíně: Otevřeme migrantům české hranice dokořán   
Pridal tk Čtvrtek 28 listopad 2019 - 14:13:19 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Německo nám z toho udělá zákon Čvtrté říše. Ne dveřmi? Tak oknem. Braňme se! Zrádci z neziskovek nám jdou po krku.

Lubomír Vylíčil upozorňuje na skandální dokument podepsaný za ČR našimi zrádci tentokrát nikoli v Mnichově ale v Berlíně, který však má potenciál nastavit pro naši zemi stejně zničující důsledky.

V tichosti a za téměř dokonalého utajení podepsala před pár dny, 25. listopadu 2019, jedna česká neziskovka v Berlíně takovou malou, mezinárodní smlouvičku. Jestli za celou ČR, nebo za Prahu kde působí, anebo jen za sebe, to nevíme. Protože světla ramp byla zamířena ostendativně jinam a „hlídací psi demokracie“ usilovně hleděli stranou. A bylo věru proč.

V Berlíně totiž na 30 evropských organizací a měst přijímalo tzv. Berlínský akční plán nové evropské azylové politiky. Za nás ho podepsala Organizace pro pomoc uprchlíkům (OPU). K nahlédnutí je zde: https://www.opu.cz/wp-content/uploads/2019/11/Berlin-Action-Plan-on-a-new-European-Asylum-Policy-English.pdf

Občanům Protektorátu

Obsahuje vše, co jsme dosud jako šílené (a nezákonné) odmítali. Vše, co jsme s takovým úsilím vytlačili dveřmi, tak se nám má, za pomoci „Berlínského akčního plánu“, vrátit oknem. Počínaje „revizí“ Dublinského procesu, přes tak zvané „sdílení odpovědnosti“, což je jen jiný název pro řízené přerozdělování migrantů, až po tak zvaný „jednotný status uprchlíka“ platný pro celé území EU, který by v podstatě znamenal, že migrantovi se musí dostat v každé zemi stejného zacházení. Asi aby z chudších a nepřívětivějších států neutíkal…

V dalších bodech díla pak naleznete třeba zákaz kriminalizace pašeráků a dovozců migrantů do Evropy, odsouzení ochrany hranic, s uvedením odstrašujícího příkladu Maďarska, a úplná perla přichází na závěr. V posledním bodě 5 požadují signatáři ještě lepší financování tzv. „občanské společnosti“ ze strany orgánů EU.

Chucpe. V duchu nejlepších německých tradic (upeklo se to v Berlíně) připomíná tento požadavek výzvu občanům Protektorátu Čechy a Morava, aby se více podíleli na financování Gestapa…. Což není až tak za vlasy přitažené, jak se zdá. Protože tehdy, před téměř osmdesáti lety, také řádilo Gestapo na našem území, ale řídilo se přitom výhradně příkazy svých nadřízených z ciziny. Konalo bez ohledu na potřeby a zájmy našich občanů a nejčastěji pak přímo proti nim. Jako ty neziskovky.

Nová taktika

Pro lepší dokreslení atmosféry, jaká dnes v Berlíně, Německu a tím i EU panuje, doprovodily signatářské organizace svůj pakt ještě takovou malinkatou, roztomilou hrozbičkou. Že když Berlínský akční plán nepřijmeme teď a dobrovolně, nevadí. Vůbec. Naše volba. Ovšem v příštím roce nás, jak víme, nás čeká německé předsednictví EU. A během něj se ten plán stejně stane oficiální migrační politikou unie. Německo už se postará…

Na příkladu tohohle Berlínského akčního plánu je vidět nová taktika našeho nepřítele, globalistů, a to v téměř krystalické podobě. Oni se poučili. Po zjištění, že metody masové manipulace přestávají fungovat a že „veliké“, celostátní volby začínají generovat čím dál víc Trumpů, Salviniů a Kurzů, přistoupili k využití své vlivové agentury na nižších stupních. Pod heslem, když (zatím) nedokážeme porazit generála, tak se ho pokusme vyšachovat z rozhodování a způsobit mu chaos ve vojsku prostřednictvím drobných ale vytrvalých sabotáží našich věrných (dříve koupených) desátníků.

To první, nenápadné odstavování od vedení, probíhá právě prostřednictvím neziskovek. Do klíčových oblastí státu, jako je energetika, ochrana teritoria (migrace), nebo sociální politika se čím dál více vlamují neziskovky, podporované nadnárodními organizacemi, OSN a koncerny. Namísto státu, jehož přístupy a postoje mohou ještě občané jakž takž ovlivnit ve volbách, tu nastupují profesionálně organizované a z nedostupných, nadnárodních výšin řízené organizace se zjevným nadbytkem prostředků, které nejsou povinny jakémusi občánkovi skládat účty. Usilovat o jeho přízeň pak už vůbec ne.

Druhá metoda, drobná, mravenčí, každodenní sabotáž, prováděná uvnitř státu globalistickými agenty, je ve světě, ale i na našem malém dvorečku, také čím dál populárnější. Ze zahraničí lze jako příklad uvést boj „zelených“ starostů a guvernérů v USA proti Trumpově odstoupení od tzv. Pařížské klimatické dohody, kdy se 30 starostů, tři guvernéři, osmdesát rektorů univerzit a více než 100 společností rozhodlo předložit OSN vlastní plán, ve kterém by se zavázali ve svých oblastech snižovat emise skleníkových plynů podle původní dohody.

Natruc. Ze stejného soudku a stejné líhně jsou i aktivističtí američtí soudci, kteří metají presidentu Trumpovi právní klacky pod nohy při jeho potírání nelegální migrace do USA, anebo odbojní primátoři a starostové, kteří v Itálii svého času bojkotovalii Salviniho zákony proti vyloďování pašeráckých lodí s migranty.

Pátá kolona

U nás se této úlohy ujali, krom očekávatelných euromarxistických Pirátů, i vybraní členové ODS, STAN a TOP 09. Páně Hřibovo Pirátské extempore, kterým tak šikovně hodil vidle do vztahů s globální velmocí, Čínou, je dostatečně známé. Stejně jako „majstrštyk“ Ondřeje Koláře (TOP 09), který spolu s dalšími zastupiteli Prahy 6 z TOP 09, STAN a ODS zhoršil naše vztahy s Ruskem prostřednictvím místní sochy maršála Koněva. A do téhle mozaiky zapadá i nejnovější kousek starosty pražských Řeporyjí, Pavla Novotného (ODS), který plánuje ve své městské části vybudovat pomník vlasovcům, jen aby naštval Rusy.

Zkrátka nová doba a pozměněná situace přináší nové a pozměněné metody boje. A je na nás, abychom na ně našli patřičnou odpověď. Ty drobné politické sabotáže jsou v podstatě jen nepříjemné, otravné a trapné. Mnohem nebezpečnější je postupné přebírání agendy státu nevolenými neziskovkami. A jejich prorůstání do státních struktur.

Dokázal by si snad někdo z nás ještě před pár lety představit, že o budoucí migrační politice Evropské unie budou někde v polo utajení jednat neziskovky?

tereza

Zdroj: https://tadesco.org/pata-kolona-z-prahy-jednala-tajne-v-berline-otevreme-migrantum-ceske-hranice-dokoran/
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponJestli nám přisypou, budeme zlejší   
Pridal tk Čtvrtek 28 listopad 2019 - 06:37:09 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
A protože čučkaři si jich ani omylem nevšímají, naopak, vypadá to, že mají jejich naprostou podporu, ostatně tak, jako i jiní zlořádi, co chtějí zcela otevřeně státní převrat, destabilizaci společnosti, chaos, anarchii až tvrdý Majdan v našich ulicích a na našich náměstích, mohou si milionchvilkaři dovolit vyhrožovat zlem. Jednoduše řečeno tím, co naše slavná BIS jaksik opoměla (?) spomenout, uvést ve svém slohovém cvičení pro veřejnost, bezpečnostním rizikem pro občany této země.

Občan, daňový poplatník, si platí, z logiky věci civilizované, demokratické společnosti, své správce země, všechny složky a instituce, které mají pro něj zajišťovat normální chod státu a v neposlední řadě jeho, občana i státu, bezpečnost, normální, bezkonfliktní a ničím, nikým neohrožující život.

Málokdo z řad těch běžných, řadových občanů, má trpělivost, ale i chuť, se začíst do nějaké výroční zprávy Bezpečnostní informační služby, určené primárně prý pro veřejnost. Ostatně na co, vždyť silně zestručněné výcucy veřejnosti aktivisticky podává, dokonce na žluté liště jako mimořádnou zprávu, naše/jejich už ČT ve svém zpravodajském pořadu.

Takže občanstvo, na vědomost se naléhavě dává, že jste všichni ohroženi špiony! A ne tak ledajakými, jsou to špioni z Ruska a Číny. Tečka. Ohrožují vás hybridně, v kyberprostoru, ... Jo, taky narušují " ...oficiální mezinárodně-bezpečnostní postoje státu a vydávat přirozené atributy demokratického zřízení za jeho slabiny." Až tak, ale i jinak, té omáčky, těch prázdných a už stokrát omletých floskulí je v té zprávě několik mnoho stran popsaného papíru. Stejně by se v tom ten řadový občan přestal vyznávat a začal by se v tom klišé ztrácet, což, mám za to, byl cíl kolektivu autorů.

Ale ani zmínka o skutečném, opravdovém bezpečnostním riziku právě pro ty řadové občany, které spočívá v narůstajících, otevřených už snahách politické opozice, politických aktivistů, fašistických spolků jako např. Kaputin, milionchvilkařů atd, podporovaných politickámi neziskovkami. Všichni tito totiž usilují o státní převrat, sesazení řádně, svobodně a demokraticky zvolených nejvyšších představitelů státu, zneplatnění výsledků voleb, jejich nerespektování. Což je vědomé a otevřené pohrdání volby většiny občanů, snaha o nastolení diktátu menšiny, v podstatě zavedení nové totality.

Výzvy, ultimáta, ale i výhrůžky řádně zvoleným nejvyšším představitelům země, dokonce výhrůžky smrtí prezidentovi republiky s nechutnými podrobnostmi provedení, oficiální vyjádření některých politiků ve státní správě, že by někoho chtěli věšet, "rozkopat mu držku" a jiné libůstky, to je zřejmě, dle, občany placené Bezpečnostní informační služby, jenom taková nezajímavá lapálie, kterou nemá cenu se nějak zabývat. Stejně jako ty snahy o státní převrat.

Běžný, řadový občan této země nechce ale být omračován nějakými špionážními pseudohistorkami, ty tady (ale i všude jinde ve světě) byly, jsou a budou. Toho občana zajímá, bytostně, jaká bezpečnostní rizika mohou ovlivnit jeho každodenní život, existenci, svobodu. Zda jím volený prezident není ohrožen podřezáním a pokud mu takto někdo vyhrožuje, proč ta bezpečnostní služba už nezasáhla a toho vyhrožovatele neeliminovala, nenechala postavit před soud a ten ho neposlal do vězení. Občan také nechce, aby jeho volba, byla-li většinová, byla pošlapána nespokojenou menšinou a došlo k převratu, aby byl "zle" sesazen premiér vzešlý z výsledku voleb většiny a tím byl zde nastolen chaos, cochcárna, společnost destabilizovaná nikým nevolenými aktivisty.

Toto je velké bezpečnostní riziko, které umocňují různé spolky s fašistickými metodami jednání. Bezpečnostním rizikem je třeba i spolek Pražský Majdan z.s., v poklidu uznán Ministerstvem vnitra, když přitom je obecně známo, co Majdan znamená, co za zvěrstva, krvavé události, převrat na Ukrajině způsobil ten Majdan v Kyjevě, ale i v Oděse např.

Všechna tato, výše popsaná, bezpečnostní rizika zcela zřejmě naši, občany placenou Bezpečnostní informační službu, nezajímají, nezabývá se jimi, hlavně že se pokouší (marně) strašit nějakými špiony za mnoha bukama, hlavně těma správně v azimutu narostlýma.

Nezabývá-li se BIS těmito bezpečnostními riziky, a že nezabývá, protože se o nich nezmiňuje ve své výroční zprávě, jsou v ní všichni, správně a výstižně panem prezidentem nazvaní, čučkaři. Zbytečně nás strašící nějakými špiony z východu, ale nešímající si, že třeba milionchvilkaři vyhrožují, že budou zlejší. https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Podnikatel-popsal-uvahy-chvilkaru-Muzeme-byt-trochu-zlejsi-604782?fbclid=IwAR21G0ywTNtOUS4MXG5nlE0f2i5SY388CjBRcqN9gFr5C6FemphXzfIBPqw

Občané nechtějí žádné zlo v této zemi a povinností bezpečnostních složek státu je chránit je před každým, i takovým, milionchvilkařským zlem. Anebo se BIS k nim přidá a čeká nás daleko horší zlo?

Růžena Chrastekova
Řadová občanka, zajímající se o politicko - společenské dění v naší zemi
Zdroj: Vaše Věc

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponLe Penová : Deportace imigrantů pro vyšší bezpečnost žen   
Pridal tk Čtvrtek 28 listopad 2019 - 06:23:22 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Po manifestacích proti narůstajícímu násilí na ženách konaných po celé Evropě a naposledy minulou sobotu v Paříži, se k věci na kanále LCI vyjádřila i předsedkyně strany Národního shromáždění Marine Le Penová. Konstatuje, že podle průzkumů ONDRP 52% znásilnění v Paříži je spácháno imigranty. To je na pováženou (když imigranti tvoří cca 20% obyvatel). Deportací imigrantů by se logicky opět zvýšila bezpečnost žen, uvedla Marine Le Penová.

Feministická eskalace emancipace na straně jedné a masová imigrace mladých atavistických a radikálně muslimských mužů na straně druhé, se prakticky ve všech západoevropských zemích ukazuje pro bezpečnost žen jako smrtící mix (západní média již hovoří o feminicidě). Jeho toxická brizance by se umenšila, umenšením alespoň jedné z jeho složek. Le Penová navrhuje tu imigrační. Multikulturní sociální inženýři pak zas naopak spíše tu emancipační (že např. ženy by neměly nosit legíny a sporé sexy oblečení, nechodit po setmění po málo frekventovaných ulicích, zkousnout, že jim muži při veřejném styku nepodávají ruce apod.).

Zdroj: https://www.lci.fr/population/52-des-auteurs-de-viols-a-paris-sont-etrangers-une-affirmation-relayee-par-le-rn-a-nuancer-2138594.html
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponNěmecká novinářka v Česku: Svoboda projevu je na ústupu, Merkelová porušila ústavu   
Pridal tk Čtvrtek 28 listopad 2019 - 06:18:28 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
V Rozstřelu moderátora Vladimíra Vokála se objevila německá novinářka Alexandra Mostýn, která žije v Praze. Ta v pořadu promluvila například o tom, že německá kancléřka Angela Merkelová dle ní porušila ústavu a zmínila i svobodu projevu, která je podle jejího mínění již na ústupu.

Tématem rozhovoru v daném pořadu se stala politická i společenská atmosféra v Německu. Řeč přišla i na to, zda se novinářka cítí v Německu a v Praze bezpečně, na což reagovala kladně. Podotkla však, že se v Německu úroveň bezpečí od počátku migrační krize v roce 2015 změnila. Poukazuje zejména na to, že větší míra kriminality je tradičně pozorována ve větších městech, třeba v Berlíně.

Pokud jde o tamní politiku, Mostýn prozradila, že v současnosti voliči v Německu nejvíce „slyší“ na problematiku stárnutí populace a obdobná sociální témata. Migrace či jaderná problematika tak spíše ustupují do pozadí. I přesto ale přiznala jednu skutečnost, a sice:

„Nelegální migranti v současné chvíli v Německu zůstávají, protože to ta země nezvládá.“

Dodala, že stát podle jejího názoru nedělá nic pro to, aby si získal u nově příchozích respekt.

Novinářka dále v pořadu zmínila, že se Němci spíše vyhýbají tzv. kultu osobnosti, což je logickým vyústěním jejich nedávné historie.

Kdo má jiný názor, je špatný

Dalším tématem rozhovoru se stala svoboda projevu, která je dle ní na ústupu.

„Teď je to v Německu tak, že kdo má jiný názor, je špatný. Ale já nevidím důvod pro to, aby si každý nemohl myslet, co chce,“ vyjádřila svůj názor.

Mostýn také zdůraznila, že se v českém hlavním městě cítí o mnoho svobodněji, než by se cítila ve své rodné zemi. Argumentovala například tím, že v Německu je nemyslitelné, aby se člověk před známými zmínil o tom, že volí protiimigrační Alternativu pro Německo (AfD). Stejně tak není vhodné, aby lidé říkali, že americký prezident Donald Trump není „úplně špatný“.

Merkelová - porušení ústavy, dohoda s Tureckem

Mostýn se zmínila také o současné německé kancléřce Angele Merkelové. Nejprve uvedla, že dotyčná nemá takové charisma, jaké by v této funkci měla mít. Navíc podle ní kancléřka porušila německou ústavu. Proč? Tvrdí to proto, že Merkelová nechala otevřené hranice země pro příchozí migranty i po hlavní migrační vlně.

„Migrace je fajn, ale nemůže tam zůstat tolik nelegálních migrantů,“ myslí si Mostýn.

Kritika z její strany zazněla i na to, že Merkelová uzavřela dohodu s tureckým prezidentem Recepem Tayyipem Erdoganem. Ta se totiž také týká migrantů a vyplývá z ní, že Erdogan následně může Německo „vydírat“. To už se ale dle ní tak trochu děje.

„Teď mě nenapadá nic, za co bych Merkelovou mohla pochválit,“ řekla novinářka a dodala, že i uzavření německých jaderných elektráren je chybou.

Za jistý paradox označila také to, že Češi, kteří se vymezují proti ruskému a čínskému vlivu ve světě, patří zároveň k obdivovatelům Merkelové. Vláda Německa, včetně kancléřky, má totiž s Ruskem velmi dobré vztahy.

Kdo je Alexandra Mostýn?

Tato novinářka má vystudovanou bohemistiku na univerzitě ve skotském městě Glasgow. Od roku 1996 ale trvale žije v Praze. Stále však jako novinářka píše pro berlínská periodika Tageszeitung, Focus, Jüdische Allgemeine a rakouský Kurier. Zároveň je šéfredaktorkou německého portálu tschech.news a také překládá filmy i jejich literární předlohy. Mimo to od roku 2016 vede mezinárodní komunikaci Nadačního fondu Šoa a Oskara Schindlera.

Zdroj: https://sptnkne.ws/A5Wy
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponTisíce farmářů protestovalo v centru Berlína proti zemědělské politice vlády   
Pridal tk Čtvrtek 28 listopad 2019 - 06:05:44 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Tisíce německých farmářů v úterý 26. listopadu zablokovaly centrum Berlína. Protestovaly proti zemědělské politice vlády. Podívejte se, co se v centru města odehrálo.

K Braniborské bráně v samotném srdci města mířilo pět tisíc traktorů. Ve městě byly velké zácpy, za městem dokonce celou noc.

Farmáři se shromáždili v rámci hnutí Land schafft Verbindung (Venkov spojuje) při podpoře německé asociace farmářů. Farmáři tvrdí, že přísnější zákony na ochranu životního prostředí a přísnější pravidla ochrany zvířat ohrožují jejich činnost.

V září se v centru Berlína sešli němečtí pastevci a žádali zvýšení mzdy. Průvod se vydal z parku Tiergarten k paláci Bellevue. Pastevci tehdy uvedli, že potřebují státní podporu a vyšší ceny na domácí produkci, aby si dokázali vydělat na život.

Stáda ovcí přispívají k záchraně asi 430 tisíc hektarů země v Německu. Odvracejí vymírání různých druhů flory a fauny a dokážou ochránit pobřežní zóny před povodněmi.

Dříve v únoru farmáři italské Sardinie na protest proti „nespravedlivým“ cenám vylili mléko na silnici. Sardinští farmáři žádali vyšší nákupní cenu mléka, které vyrábí na ostrově a pak ho vozí na domácí trh.

Farmáři také vyhodili vepřové maso na silnici na znamení protestu proti dovozu, který podle jejich slov způsobuje škodu místním výrobcům.

V létě před rokem slovenští farmáři, kteří byli nespokojení se zemědělskou politikou, protestovali v Bratislavě. Farmáři požadovali plnění takzvané Košické výzvy, která reaguje na neutěšenou situaci v zemědělství Slovenska.


Zdroj: https://sptnkne.ws/A5Wn

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponFSB zadržela Rusa, který se snažil prodat vojenská tajemství západní rozvědce   
Pridal tk Čtvrtek 28 listopad 2019 - 06:01:39 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
„Byl odhalen obyvatel Iževska, který se pokoušel navázat kontakt se zahraničním diplomatickým zastupitelstvím za účelem poskytnutí mu za odměnu informace o tajných projektech ve vojensko-kosmické sféře,“ uvádí se ve zprávě pro tisk.

Podle informací FSB kvůli zisku „hodlal tento Rus zřídit na území Udmurtska organizaci, jejímž hlavním cílem by bylo získávání podobných informací“.

Jak bylo zjištěno v průběhu prověrky, dříve měl tento muž skutečně přístup ke státním tajemstvím, v současné době ho ale nemá.

„Motivem podobných akcí bylo přání obohatit se díky prodeji cizímu státu tajných informací,“ podotýká FSB.

Protože k vlastizradě fakticky nedošlo, nebylo proti muži zahájeno trestní stíhání, byl jen „oficiálně varován o nepřípustnosti akcí, které vytvářejí podmínky pro zločin“.

Ruský prezident Vladimir Putin v březnu varoval před růstem aktivit cizích zpravodajských služeb, které jsou namířené proti Rusku. Podle něj se snaží ovlivňovat dění v Rusku „možná“ ještě aktivněji než doposud.

V minulém roce se díky „ofenzivní a efektivní“ práci ruských zpravodajců podařilo ukončit působení 129 zaměstnanců a 465 agentů zahraničních tajných služeb, poznamenal rovněž prezident.

Výroční zprávy BIS a VZ

Mezitím byla v úterý zveřejněna výroční zpráva české kontrarozvědky Bezpečnostní informační služby (BIS) za rok 2018. Ta v ní varuje před činností cizích zpravodajských služeb, a to zejména čínských a ruských, které jsou namířené proti České republice.

BIS ve své zprávě uvádí, že nejzávažnější hrozbu pro ústavnost ČR představovalo loni působení spektra proruských aktivistů, kteří se podíleli na šíření dezinformací.

Zatímco opozice zprávu uvítala, mluvčí prezidenta Jiří Ovčáček varoval, že se jedná o pokus omezit svobodu slova.

Svou zprávu vydalo Vojenské zpravodajství (VZ). V ní konstatuje, že „v průběhu roku 2018 se svět posunul dále směrem ke konfrontaci“.

V tomto ohledu podotkla, že namísto soupeření ideologií proti sobě v současné době stojí společenské modely, které usilují o prosazení vlastního pohledu na svět. Konkrétně se má jednat o „soupeření usilující o ovládnutí myslí, formování názorů a z nich vyplývajících postojů lidí“.

Zdroj: https://sptnkne.ws/A5Bx
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponČínský velvyslanec ve Velké Británii: Čína je ochotna s různými zeměmi společně vytvořit modré partnerství spolupráce a vzájemné výhody   
Pridal tk Čtvrtek 28 listopad 2019 - 05:53:00 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Dne 26. listopadu místního času se v Londýně konalo 31. shromáždění Mezinárodní námořní organizace. Čínský velvyslanec ve Velké Británii Liu Xiaoming (Liou Siao-ming) na recepci, která byla uspořádána později téhož dne, uvedl, že se Čína s názorem globální správy na základě společného diskuse, budování a sdílení, do hloubky zúčastní globální námořní správy, neustále bude s různými zeměmi prohlubovat spolupráci vzájemné výhody v příslušných oblastech, tím společně vytvoří modré partnerství spolupráce a vzájemné výhody.

Čínský velvyslanec ve Velké Británii Liu Xiaoming shrnul historické pokroky, kterých dosáhla Čína v posledních 70 letech, uvedl, že se Čína již stala důležitým účastníkem rozvoje Mezinárodní námořní organizace, důležitým lídrem rozvoje mezinárodníh námořní dopravy a důležitým přispěvatelem globálního námořního řízení. Dodal, že čínský prezident Xi Jinping (Si Ťin-pching) navrhl podporu vytvoření námořního společenství osudu, jde o moudrost a plán Číny v oblasti podpory rozvoje globálního námořního řízení. Čína podporuje globální námořní řízení na základě společné diskuse, budování a sdílení, do hloubky se účastní globální námořní správy, neustále prohlubuje s různými zeměmi spolupráci vzájemné výhody v příslušných oblastech, tím společně vytváří modré partnerství spolupráce a vzájemné výhody.

Zhruba 300 osob, včetně velvyslanců různých zemí ve Velké Británii, diplomatů na vysoké úrovni, trvalých zástupců v Mezinárodní námořní organizaci těchto zemí a vedoucí delegací těchto zemí na 31. shromáždění Mezinárodní námořní organizace, se zúčastnilo zmíněné recepce.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUpon„Městem pro byznys“ je na severozápadě Čech statutární město Děčín   
Pridal tk Čtvrtek 28 listopad 2019 - 05:49:41 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Děčín si může i v celorepublikovém srovnání zakládat na kvalitní komunikaci s podnikateli. Na druhé příčce se v Ústeckém kraji umístilo krajské město, stupně vítězů doplňují Teplice. Takové jsou výsledky výzkumu Město pro byznys desetiletí, který zhodnotil podnikatelské prostředí a přístup veřejné správy ve všech šestnácti měst a obcí s rozšířenou působností v Ústeckém kraji za uplynulých deset let. Výzkum zpracovává analytická agentura Datank.

Děčín s podnikateli skvěle komunikuje

Na krajské úrovni si vítězný Děčín za posledních deset let dokázal zajistit tři prvenství a tři bronzová umístění. V celorepublikovém srovnání nejlepší umístění zaznamenal v roce 2009, kdy obsadil 16. pozici, a v roce 2018, kdy se umístil na sedmnácté příčce ze všech více než dvou stovek sledovaných měst a obcí. Opakovaně se Děčín i v celorepublikovém srovnání dostal do TOP10 v kritériu podpory webových stránek, což svědčí o tom, že podnikatelé na stránkách města najdou v přehledné formě všechny potřebné informace pro své podnikání a pro komunikaci s veřejnou správou. Velmi dobrých výsledků dosahuje téměř padesátitisícové město také v testu elektronické komunikace, který prověřuje včasnost a kvalitu odpovědí na fiktivní podnikatelské dotazy.

„To, že se Děčín za v rámci sečtení celkových výsledků za deset let v celé řadě kritérií umístil na prvním místě, to je ocenění celé řady lidí. Děčín je pro byznys a podnikání zajímavé místo. Je to říční přístav, máme železnici, máme dobré napojení na dálniční síť. To jsou všechno věci, které zcela jistě podnikatelé zvažují. Je to místo v blízkosti státní hranice se Spolkovou republikou Německo. My jsme aktuálně ukončili práce nad návrhem nového územního plánu, předpokládáme jeho projednání a schválení do konce roku 2022 a zcela určitě můžu říci, že na podnikatele nezapomínáme. Především pro velké zaměstnavatele, kteří jsou tu stále od 90. let a zaměstnávají lidi, je to pozitivním vzkazem, protože bychom rádi, aby své podnikání i nadále s naším městem spojovali,“ říká náměstek primátora města Děčín Vladislav Raška.

Ústí na vysoký podíl učňů v odborném vzdělávání, v Teplicích přibývá podnikatelů

V závěsu za vítězem skončilo krajské město, a to se dvěma regionálními prvenstvími a třemi bronzovými medailemi za uplynulou dekádu. Celorepublikově se Ústí nad Labem vyšplhalo nejvýše v roce 2018 na 37. příčku. Ústí nad Labem získává body díky vysokému počtu právnických osob, vysokým počtem studentů a učňů v odborném vzdělávání nebo kvalitním financováním veřejné dopravy. Bronz berou Teplice, které za poslední desetiletí získaly v kraji jedno druhé a jedno třetí místo. V srovnání na celorepublikové úrovni se Teplice dostaly nejvýše v roce 2012, kdy skončily šestadvacáté. Opakovaně se Teplice v celorepublikové TOP10 objevily v kategorii likvidita, která svědčí o dobrém hospodaření radnice. Město zaznamenává také vysoký růst ekonomických subjektů.
Z hlediska srovnání krajů byly pro Ústecký kraj vůbec nejúspěšnějšími roky 2012 a 2018. Před sedmi lety se celkem šest měst z Ústeckého kraje dostalo do celorepublikové TOP50 a zároveň Lovosice skončily na krásném pátém místě. V loňském úspěšném roce byly v TOP50 čtyři města a Děčín obsadil sedmnácté místo.

Cílem srovnávajícího výzkumu, který se věnuje podnikatelskému prostředí a přístupu veřejné správy, je vytvořit diskusní platformu na téma možností podpory malého a středního podnikání ze strany samospráv. Pro pracovníky městských úřadů, podnikatele ale i veřejnost jsou díky výzkumu k dispozici výsledky, které zahrnují všechny důležité informace a statistická data ze sledované oblasti. Do výzkumu je automaticky zapojeno 205 měst s rozšířenou působností a 22 městských částí Hlavního města Praha. Vyhlašovatelem výzkumu je týdeník Ekonom, partnerem společnost Eurovia CS.

David Pavlát
www.mestoprobyznys.cz

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponRegioJet zahájí 15. prosince provoz na tratích v Ústeckém kraji   
Pridal tk Čtvrtek 28 listopad 2019 - 05:43:22 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Na třech páteřních linkách a několika dalších tratích se od 15. prosince 2019 rozjedou zeleno-žluté vlaky dopravce RegioJet. Jeho spoje v objednávce Ústeckého kraje zajistí dopravu na následujících tratích:

Páteřní trasy s celodenním provozem:

U5 Ústí nad Labem hl. n. – Bílina – páteřní trať s celodenním provozem a víkendovým rozšířením do Mostu

U7 Děčín hl. n. – Ústí nad Labem Střekov – páteřní trať s celodenním provozem
U13 Most – Žatec západ – páteřní trať s celodenním provozem


Další trasy s provozem v okrajových částech dne:

U1 Most – Teplice – Ústí nad Labem hl. n. – Děčín hl. n. - 3 vlakové spoje denně

U3 Litvínov – Teplice – 3 páry ranních vlaků denně

U16 / U1 – společně s Českými drahami vlaky na trase Kadaň – Kadaň Prunéřov – Chomutov (vybrané spoje ráno a večer)

U32 Ústí nad Labem Západ – Ústí nad Labem Střekov – Štětí a zpět – jeden večerní a ranní spoj


Na spoje nasadí RegioJet 6 motorových jednotek řady 628; sedmá souprava bude vedena jako záloha. RegioJet v souvislosti s provozem na nových trasách v Ústeckém kraji vytvořil přibližně 60 míst – z čehož je 28 strojvedoucích a 25 průvodčích. RegioJet má zajištěny všechny zaměstnance pro řádné zahájení provozu.

Provoz se pro cestující bude řídit tarifními podmínkami Dopravy Ústeckého kraje. To znamená, že cestující budou cestovat v rámci Ústeckého kraje na stejné jízdní doklady, na které cestují například v meziměstských autobusech, ve vlacích jiných dopravců nebo ve větších městech MHD. Cestující může s těmito doklady také mezi jednotlivými dopravci v rámci platnosti těchto dokladů také přestupovat. Pro nákup dokladů mohou cestující využít obvyklá prodejní místa; v Postoloprtech otevře RegioJet také vlastní prodejní místo.
Ve všech soupravách nabídne RegioJet bezplatné připojení k Wi-Fi a současně také například přepravu jízdních kol a kočárků. Soupravy budou vybaveny nástupní plošinou pro nástup cestujících na vozíčku. Od platnosti jízdního řádu pro období 2021 / 2022 (prosince 2021) zahájí RegioJet v Ústeckém kraji provoz se zcela novými nízkopodlažními jednotkami PESA Elf.eu.

Veškeré informace pro cestující jsou dostupné ve speciální sekci na internetových stránkách www.regiojet.cz.

Za první pololetí vykázal RegioJet předběžný zisk ve výši 102 mil. Kč

RegioJet zažívá všestranný rozvoj a růst. Za první pololetí vykázal podle předběžných výsledků zisk před zdaněním ve výši přibližně 102 mil. Kč. Za celý letošní rok RegioJet přitom očekává nejméně 100% nárůst ziskovosti na více než 200 mil. Kč. Tržby za první pololetí dosáhly 905 milionů Kč. RegioJet roste z hlediska dalších ukazatelů. Za tři čtvrtletí letošního roku přepravily dálkové vlaky RegioJet o 430 tisíc cestujících (10 %) více, než za stejné období loňského roku – celkem 4,6 milionů.

Ing. Aleš Ondrůj
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponBIS a PPF   
Pridal tk Čtvrtek 28 listopad 2019 - 05:34:46 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Bezpečnostní informační služba včera zveřejnila svoji zatím nejtvrdší výroční zprávu. „Ruské a čínské zpravodajské aktivity zasahovaly do oblastí politiky, diplomacie, špionáže, ekonomiky i informačního boje“, uvádí zpráva. „Důležitým tématem se stala také rizika plynoucí z ekonomických aktivit subjektů napojených na cizí moc prosazující skrze ně své zahraničně politické a strategické cíle...

Autoritářské země dokáží ze své podstaty prosadit svůj vliv v soukromých společnostech účinněji. Řadou formálních i neformálních nástrojů jsou schopny přinutit tyto společnosti v případě potřeby potlačit vlastní ekonomické zájmy a upřednostnit před nimi politické, vojenské nebo zpravodajské cíle státu. Tyto cíle mohou být přitom v závažném rozporu se zájmy ČR.“

Pokud nejsou taková slova určena pouze ke strašení veřejnosti, těžko si představit, že by BIS dané téma dále neřešila s českou vládou a zahraničními partnery (včetně CIA) a nenastolila otázku, zda by mělo být PPF dovoleno koupit TV Nova.

Erik Best

Zdroj: http://www.fsfinalword.cz/
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponHledat Info kuryr
Novinky pro 2019
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.2338 sec,0.0534 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:1,842kB