Neděle 01 prosinec 2019
Mám pro premiéra Babiše dvě zprávy   
Pridal tk Neděle 01 prosinec 2019 - 19:01:46 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Mám mezi svými přáteli a známými též několik náruživých fandů premiéra Babiše. Tak náruživých, že téměř všichni z nich vlastní Babišovu knihu O čem sním, když náhodou spím, a o tomto díle a též o Babišovi zvlášť dokázali vést až do nedávna i docela nadšené rozpravy.

Ale to nadšení téměř u všech - a to je první z obou zpráv, které pro preméra mám - až neuvěřitelně ochladlo po 19. listopadu t.r., kdy premiér při své návštěvě Ukrajiny pronesl v přítomnosti svého ukrajinského protějšku mimo jiného i toto: „Česká republika nadále neuznává nelegální anexi Krymu a odsuzuje ji“.

Že jde v části jeho vyjádření o „nelegální anexi Krymu“ o vyjádření lživé – a to je ona zpráva druhá, kterou pro premiéra Babiše mám - mu nebudu samozřejmě dokazovat já, ale nechám to na Prohlášení šéfa AALEP ( Asociace akreditovaných právníků pro styk s orgány veřejné moci EU) Christiana Fouloye, které bylo vydáno před více než rokem. Zde je z něj to nejpodstatnější:

„Ještě i po 3,5 letech po vstupu Krymu do Ruské federace se i nadále na Západě zpochybňuje právo vůle krymského obyvatelstva a hovoří se o „ anexi“ poloostrova Ruskem.

V tomto případě právní analýza ukazuje, že připojení republiky k Rusku bylo v souladu s ustanoveními ústavy Ukrajiny - a to zejména v části 10, věnované Krymu, a vztahují se na samostatný právní status tohoto regionu, který se „ právně opírá o právo národa“. Existovala v ní také možnost uspořádat referenda na místní úrovni. Ústava Krymu z března 2014 rovněž předpokládala referenda „ o jakékoliv věcné problematice občanů“ (článek 48). S ohledem na tuto skutečnost AALEP uznala zákonnost postupu dobrovolného vystoupení Krymu z Ukrajiny i prohlášení o nezávislosti a následné žádosti o vstup do Ruska“.

Takže ještě jednou: AALEP, čili Asociace akreditovaných právníků pro styk s orgány veřejné moci EU prohlásila, že připojení Krymu k Rusku bylo v souladu s ustanovením ukrajinské ústavy ... a AALEP proto uznala zákonnost postupu dobrovolného vystoupení Krymu z Ukrajiny i prohlášení o nezávislosti a následné žádosti o vstup do Ruska.

Zatímco však náš premiér na mluvil v Kyjevě o „nelegální anexi Krymu“.
Proč? Nebyl o právním postoji AALEP nikým informován? Anebo informován byl, ale dal raději sluch tomu, co mu vyprávěl ministr zahraničí Petříček, či co ze svých stránek denodenně chrlí deníky New York Times a Washington Post a hovoří neméně „pravdomluvné“ televize CNN a NPR?

Samozřejmě k zármutku všech, kteří mu stejně jako mí kamarádi a známí až dosud tak oddaně tiskli pěsti.

Lubomír Man

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponStanislav Novotný: Řídí zahraniční politiku Zdeněk Hřib, Ondřej Kolář, Jaroslav Kubera a Pavel Novotný?   
Pridal tk Neděle 01 prosinec 2019 - 11:48:54 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Na trhu už vítězí i peníze německých kolonizátorů. Vy o tom přeci něco víte, Petře Fialo, předsedo ODS.

Ten všude se vyjímající nahý zadek Řeporyjcův je vskutku svěží tváří vaší strany.

Schvalováním jeho počínání by se mohl i váš obličej postupně a potupně proměnit.

Vládo! Máš řídit zahraniční politiku České republiky. K tomu tě snad máme! Přespolní pirát Hřib, který se před dosednutím na pražskou primátorskou židli podílel na jedovatých zakázkách ve zdravotnictví, nyní otravuje naše zájmy v Číně a v Rusku. Hochštapler a ochrankou obložený Kolář si zase vedle budování předražených laviček a záchodků na Praze 6 došlápl na Koněva a na Rusko. No a vrchní senátor Kubera si po zdárně odvedené práci na islamizaci Teplicka zajede na Tchaj-wan, aby udělal radost zaoceánským soudruhům a přidal se k množícím se škůdcům, jež likvidují úsilí jiných o zpětné nabytí ztracených trhů.

Klaun si sytí břich. Vládo, nespi!

Nedostižný kousek však předvedl Řeporyjec Pavel Novotný. Postaví pomník Vlasovcům a hotovo. Zajel s multikárou před ruské velvyslanectví a předal tam dopis Putinovi, vystoupil v ruské televizi, kde udělal ostudu, jež nepochybně souvisí se ztrátou zábran po dlouhodobém užívání omamných látek. Já však dnes nechci spílat bulvárnímu starostovi Kotěhůlek. Jeho program je jasný. Hraje na sebe a skandály a lísáním se k hlavnímu proudu dnešních normalizátorů chce nasytit svůj břich. Kde je však jasné a razantní jednání vlády? Ta musí podobné úchylnosti okamžitě marginalizovat. Nestačí snad, že se zde na všech stranách rozmáhá zlehčování nacistické viny za kataklyzma 2. světové války? Vždyť i Mikuláš Minář si libuje ve střihu a barvě uniformy nacistických SA.

Buďme aspoň kocourem v botách, když ne rovnou lvem

Rozumím. Na trhu už vítězí i peníze německých kolonizátorů. Vy o tom přeci něco víte, pane Petře Fialo, předsedo ODS. Ten všude se vyjímající nahý zadek Pavla Novotného je vskutku svěží tváří vaší strany. Schvalováním jeho počínání by se mohl i váš obličej postupně a potupně proměnit. Nechci být nespravedlivý. Vláda občas zakňourá, ale jen jako prašivé kotě v botě. Ale přece i malý stát může být alespoň kocourem v botách, když ne rovnou lvem. Musí být ovšem odvážný a občas i nekorektní, jako právě ten od Josefa Lady.

Stanislav Novotný
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponJak voliči v Řeporyjích a politická strana ODS udělali nám všem nejen v Rusku ostudu   
Pridal tk Neděle 01 prosinec 2019 - 07:30:17 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
V každé zemi se najde pár pitomců. Někteří se protlačí svými exhibicemi až do médií.

Ale jen u nás, konkrétně v Praze, je možné, aby exhibující hlupák byl zvolen za starostu.

Tak se podívejme, jaká ostuda z toho vzešla. Milióny Rusů si o nás teď jistojistě musí myslet, že jsme národ dokonalých idiotů.

A přitom jde jen o voliče koalice v čele s ODS v Řeporyjích.

Samozřejm připočtěme k tomuto idiotovi ještě kašpara a teplického předsedu senátu České republiky Jaroslava Kuberu a máme vymalováno!
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPraha se mohla osvobodit jen díky tomu, že předtím utrpěli Němci ztráty na všech frontách   
Pridal tk Neděle 01 prosinec 2019 - 07:26:18 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
S těmi Vlasovovými vojáky měl pravdu, ale střízlivě vzato, není pro mne argumentem to, že do Prahy dorazil Koněv až den poté, co už v podstatě byla osvobozena.

Praha se mohla osvobodit jen díky tomu, že předtím utrpěli Němci ztráty na všech frontách: na té nejdůležitější východní, ale i na západní, v Africe, v Itálii, na Balkáně, v ponorkové válce v Atlantiku.

K osvobození Prahy došlo až v roce 1945, ale rozhodovalo se o něm už v roce 1940 v letecké bitvě o Velkou Británii, v roce 1941 v bitvě u Moskvy, v roce 1942, kdy Rusové nepustili Němce k naftě na Kavkazu, atd. Spojovat osvobození Prahy s příchodem Rudé armády nebo Ivana Koněva, to je stejná hloupost jako spojovat okamžik, kdy se člověk stane inženýrem, s aktem promoce. Ano, inženýrem se stávám v den promoce, ale fakticky se o tom rozhodovalo ve chvíli, kdy jsem dělal zkoušky z matematiky, chemie, fyziky a ostatních předmětů.

Po této stránce nelze úlohu Rudé armády zpochybňovat, přestože samozřejmě to neudělala kvůli nám, ale kvůli tomu, že Sovětský svaz neměl na vybranou a válka mu byla vnucena.

Jestliže Rudá armáda má podíl na porážce Německa X%, americká Y%, britská Z% a ostatní armády též určitá procenta, tak ta Rudá armáda má svých X% zásluhy i na osvobození Paříže, kam vůbec nedošla, a americká armáda má svých Y% zásluhy i na osvobození Brna, kam pro změnu nedošla ona.

To je můj názor a po této stránce považuji za nepodstatné, že Praha ve chvíli skutečného příchodu Rudé armády už dýchala svobodně. Nikdy by to nemohla dokázat, kdyby předtím nebylo vítězných bojů Sovětů u Stalingradu, Kurska a dalších nebo Britů v Africe a v Atlantiku.

Slavomír Beneš

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponRuce pryč od Novotného!!!   
Pridal tk Neděle 01 prosinec 2019 - 07:22:57 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Posledních pár dní se pořád dokola omílá jedno a to samé téma týkající se naší domácí politiky, které má však bohužel neblahý diplomatický přesah vůči Rusku. Tím tématem je nešťastný nápad politického klauna pana Novotného postavit pomník příslušníkům zločinecké vojenské jednotky, která bojovala bok po boku německých nacistických zrůd ve druhé světové válce.

Většina slušných lidí v České republice samozřejmě ví, co byli Vlasovci, kterým se starosta Řeporyjí snaží postavit pomník zač, a nad jeho nápadem jen kroutí hlavou, nebo si ťuká na čelo. Problém je však v tom, že pan Novotný se jakýmsi nedopatřením stal oficiálním (byť jen regionálním) zastupitelem maličké městské části Prahy a díky nedokonalým českým zákonům, možná opravdu dokáže nakonec vztyčit pomník lidem, kteří spáchali celou řadu vojenských zločinů proti hned několika evropským národům.

Generál Vlasov zradil podobně jako ukrajinský válečný zločinec Bandera svou vlast hned na začátku války a přidal se na stranu, o které předpokládal, že vyhraje. Jeho muži se spolu s nacisty podíleli na celé řadě akcí ještě před oficiálním vznikem ROA (ruská osvobozenecká armáda) a v konání těchto zločinů setrvali až do úplného konce války. To, že na úplném konci pomohli Pražanům, je pravda jen částečně, šlo jim hlavně o to, mít volnou cestu, nemít Němce, které se chystali zradit v zádech a naloupit si v Praze dost jídla a civilního oblečení na svůj ústup směrem k americké armádě, protože se chtěli vyhnout spravedlivému trestu za své válečné zločiny, který je čekal z rukou vítězného Sovětského svazu.

Postavit takovým zločincům pomník je absolutní nesmysl a též obrovská neúcta k pozůstalým po všech lidech, které tito zrádci bojující bok po boku Hitlerovců povraždili. To, jakým způsobem politický klaun pan Novotný svůj nápad obhajuje, a to že ke svým výstupům dostává z české i ruské strany obrovský mediální prostor, je věc druhá a dle mého názoru velice nešťastná. Pan Novotný totiž využívá toho, v jakém zoufalém stavu je v naší zemi základní, střední i vysoké školství a používá v televizních debatách lživé argumenty. Dělat z Poláků, kteří mezi první a druhou světovou válkou vojensky napadli Československo, Ukrajinu a Bělorusko, snili o nové Velkopolské říši a hodlali obsadit Moskvu, kde chtěli napsat na zdi výnosy se zákazem mluvit Rusky nevinné oběti, je naprostý nesmysl.

Poláci měli již od dvacátých let minulého století vojensky obsazenou půlku Ukrajiny a část Běloruska a jejich okupační armáda zřídila na obsazených územích hned několik koncentračních táborů, ve kterých tito ortodoxní katolíci vraždili své politické a náboženské odpůrce. V polovině třicátých let pak Poláci podepsali smlouvu s Hitlerem a snili o dobytí celého SSSR. To, že je Hitler nakonec odkopl a obsadil, je věc druhá. Každopádně Stalin tehdy nedovolil Hitlerovi obsadit tu část bývalého carského Ruska a později SSSR, kterou Poláci okupovali, a Rudá armáda si vzala své území zpět. Dnes tomu ti, co nenávidějí Rusko, říkají obsazení Východního Polska, přitom to bylo jen osvobození jejich vlastního území okupovaného Polskem.

Proč tohle všechno píši do článku o duševně malém člověku z geopoliticky bezvýznamných Řeporyjí? Protože pan Novotný použil události v Katyni jako argument proti Rusku v mezistátní televizní debatě. Často se diskutuje, jestli v Katyni popravili Poláky Němci, nebo Sověti a obě varianty mají své argumenty pro a proti. Faktem však je, že ať už to udělali jedni, nebo druzí, popraveni nebyli žádní nevinní beránci a civilisté, nýbrž důstojníci a úředníci okupační armády a okupační správy a zřizovatelé a provozovatelé koncentračních táborů, ve kterých umřeli desetitisíce Ukrajinců, Bělorusů a Rusů. Jejich chování byl také důvod, že Banderovci, které nechci tímto způsobem nikterak hájit, nenáviděli ze všeho nejvíce právě Poláky a většinu svých válečných zločinů spáchali právě na civilním polském obyvatelstvu, jako odplatu za útrapy, které jejich lidu spáchali právě ti, kteří byli popravení v Katyni.

Uctívat však lidi, jako byli Banderovci, nebo Vlasovci je totální nesmysl a obhajovat jejich činy jakýmsi vlasteneckým cítěním a vydávat je za spravedlivou odplatu je nebezpečné a hloupé. Zrada zůstává zradou, zločin zločinem a vražda civilistů kvůli jejich příslušnosti k nějakému národu, pořád zůstává obyčejnou sprostou prostě vraždou. Stavět podobným lidem mohyly a pomníky, mohou jen blázni, nebo prodejné bestie podobné těm, které chtějí uctít!!!

Proto říkám ruce pryč od Novotného, nemá cenu se s ním špinit, mluvit o něm, nebo na něj jenom myslet!!! Jeho chování, které hraničí s porušováním zákona a dávno překročilo tlustou čáru nazývající se hranice lidskosti, rozumu a morálky je úplně zbytečné a pachuť hořkosti a slizkosti, který při jakékoli debatě s tímto člověkem získáte, Vám jen zbytečně zkazí vánoční svátky!!!

Ladislav Kašuka

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponIslámský stát na sebe vzal odpovědnost za útok v Londýně   
Pridal tk Neděle 01 prosinec 2019 - 07:15:40 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Teroristická skupina Islámský stát na sebe vzala odpovědnost za teroristický útok v Londýně, který si vyžádal dvě oběti. Informovala o tom agentura Reuters s odkazem na agenturu Amaq spojenou s islamisty.

„Islámský stát oznamuje, že útok v Londýně provedl v pátek jeden z jeho bojovníků,“ informuje agentura.

Páteční útok na London Bridge

V pátek 29. listopadu média informovala o tom, že na London Bridge byli nasazeni ozbrojení policejní důstojníci. Na sociálních sítích se začaly objevovat fotografie a videa z místa incidentu, na kterých byli vidět z mostu utíkající lidé a zásah několika policejních aut a sanitek.

Městská policie poté informovala, že dorazila na místo kvůli tomu, že byl hlášen útok nožem v prostorech poblíž London Bridge. Během zásahu jeden z policejních důstojníků vystřelil na podezřelého muže, který na místě zemřel. Policie vyšetřovala čin jako terorismus.

Policie uvedla, že útočníkem byl 28letý Usman Khan, který žil ve Staffordshiru. Podezřelý byl agenturám činným v trestním řízení dlouho znám, jelikož v roce 2012 byl odsouzen za účast na teroristické činnosti a podmínečně propuštěn v prosinci 2018.

Uvádí se, že v důsledku útoku zemřeli dva lidé – muž a žena, další tři lidé byli zraněni. Starosta Londýna Sadik Khan dnes oznámil na Sky News, že obětí se stal 25letý absolvent absolvent univerzity Jack Merrit. Starosta také dodal, že stav jedné z obětí incidentu zůstává stále vážný.

Johnosn o předčasném propouštění zločinců

V souvislosti s incidentem na London Bridge sdělil premiér Boris Johnson, že systém trestů pro teroristy ve Velké Británii by měl být zpřísněn, a to zákazem předčasného propouštění zločinců. Jak se nechal slyšet, páteční útok, který spáchal muž, jenž byl odsouzen za terorismus a propuštěn na podmínku, podle něj dokazuje, že „stávající systém nefunguje“.

„Je ve veřejném zájmu zajistit, aby osoby odsouzené za terorismus a závažné trestné činy související s násilím nemohly být propuštěny předčasně,“ uvedl Johnson.

Útok v Haagu

Jen pár hodin po pátečním útoku v Londýně došlo k jinému útoku v nizozemském Haagu. Uvádí se, že zaútočil jistý muž na kolemjdoucí s nožem. Podle včerejších předběžných informací byli zraněni tři lidé. Policie poté uvedla, že všichni tři zranění byli záhy propuštěni z nemocnice.

Zdroj: Reuters, Sputnik, Amaq
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponAmerický hegemonismus nemá budoucnost   
Pridal tk Neděle 01 prosinec 2019 - 07:06:32 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Spojené státy nedávno ignorovaly opakované protesty Číny a schválily „Zákon o lidských právech a demokracii v Hongkongu 2019", což opět ukazuje mezinárodnímu společenství americký hegemonismus a mocenskou politiku. Čínská vláda a čínský lid se proti tomu pevně postavili a současně to široce odsoudilo také mezinárodní společenství.

Nyní je rozhodující okamžik pro situaci v Hongkongu, pro zastavení nepokojů a pro obnovení pořádku. Americká strana nicméně v této klíčové době schválila tzv. „Zákon o lidských právech a demokracii v Hongkongu" a provádí „jurisdikci dlouhé paže", čímž pouze umožní násilníkům další drzé porušování zákona a provádění více radikálních násilných zločinů. Jejím zlověstným záměrem je podkopat prosperitu a stabilitu Hongkongu, narušit úspěšnou praxi „jedna země, dva systémy" a bránit historickému procesu velkého oživení čínského národa. Fakta prokázala, že USA jsou největší silou, která vytváří chaos v Hongkongu!

Mezinárodní společenství odsoudilo americké činy. Náměstek ruského ministra zahraničí Sergej Rjabkov nedávno poukázal na to, že tzv. Hongkongský zákon je nejzávažnějším zásahem do vnitřních záležitostí země a porušením suverenity země, což Rusko rozhodně odsuzuje. Předseda americké Nadace Kuhn Robert Lawrance Kuhn se domnívá, že tzv. zákon je škodlivý pro Spojené státy, Čínu a také pro svět.

Čína chce některým lidem ve Spojených státech říct, že hongkongské záležitosti jsou čistě vnitřní záležitosti Číny a nesmí do nich zasahovat žádné vnější síly. Budoucnost a osud Hongkongu budou vždy určovat Číňané, včetně hongkongských krajanů. Spojené státy by neměly podceňovat silné odhodlání Číny udržet prosperitu a stabilitu v Hongkongu, ani by neměly podceňovat pevnou vůli Číny zachovat praxi „jedna země, dva systémy" a ani schopnost a prostředky Číny na ochranu národní suverenity, bezpečnosti a rozvojových zájmů.

tk
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponDonald Tusk předal funkci předsedy Evropské rady   
Pridal tk Neděle 01 prosinec 2019 - 07:05:16 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
29. listopadu předal současný předseda Evropské rady Donald Tusk svou funkci Charlesu Michelovi.

Belgický premiér Charles Michel byl zvolen novým předsedou Evropské rady letos v červnu. Nový předseda nastoupí do úřadu 1. prosince a bude ho zastávat po dobu dvou a půl roku.

Donald Tusk nastoupil do úřadu předsedy Evropské rady 1. prosince roku 2014 a v březnu roku 2017 zahájil další funkční období.

Hlavním úkolem předsedy Evropské rady je předsedat a pořádat summit EU a také reprezentovat EU v některých diplomatických a bezpečnostních záležitostech.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponHledat Info kuryr
Novinky pro 2019
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.2595 sec,0.0920 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:1,800kB