Středa 04 prosinec 2019
Absolutně nezbytná úloha slovníku v boji ČT proti Rusku   
Pridal tk Středa 04 prosinec 2019 - 18:50:38 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Včera ve 21.30 hod jsem na ČT 24 sledoval pořad Horizont, moderovaný Tomášem Šponarem. Samozřejmě, ta nejhrubší protiruská propaganda jako vždy, takže v tomto směru nic nového – až na jedinou věc. A to totálně naddimenzovanou přemíru následujících dvou výrazů: ruská hrozba a nelegální anexe Krymu Ruskem. Jako kdyby si moderátor dal pro tentokrát za úkol narvat obojí, ať to stojí, co stojí, pokud možno do každé věty svého referátu. A bylo to opakování téhož a stále dokola a dokola tak nápadné a nepřirozené, že nemohlo být náhodné.

Takže co? Dostali redaktoři zpravodajství ČT od svého vedení nový úkol, anebo jim byl starý úkol jen důrazně zopakován.? A to nejspíše v tomto znění „Opakujte tytéž dva výrazy svým posluchačům tak často a po tak dlouhou dobu, až se v jejích mozcích usadí jako zcela přirozené a nevyvratitelné skutečnosti. A kdo z vás jich dokáže načvaňhat do svých pořadů vůbec nejvíc, bude odměněn zvláštní vánoční prémií. Malou slavnost při jejím předávání obohatí svým duetem herci Mádl s M. Issovou“.

Že jsou ovšem skutečnosti, ať už týkající se ruské hrozby či nelegální anexe Krymu někde zcela jinde, to nesmí redaktory ČT – včetně Tomáše Šponara – samozřejmě zajímat. On dostal úkol a musí jej plnit. Jinak může jít, odkud přišel.

Je to volba nelidská, a jde pro všechny redaktory, nejen tedy pro p. Šponara, o volbu o to nelidštější, že se stále z různých alternativních webů mohou ještě i dnes dovídat i pravdy jiné, než jsou ty, které sami hlásají. Což je např. v případě nelegální anexe Krymu Ruskem toto Prohlášení šéfa AALEP ( Asociace akreditovaných právníků pro styk s orgány veřejné moci EU) Christiana Fouloye, které bylo vydáno už před půldruhým rokem a na našich alternativních webech se shodou okolností objevilo před několika málo dny.

Zde je z něj to nejpodstatnější:

„Ještě i po 3,5 letech po vstupu Krymu do Ruské federace se i nadále na Západě zpochybňuje právo vůle krymského obyvatelstva a hovoří se o „ anexi“ poloostrova Ruskem.

V tomto případě právní analýza ukazuje, že připojení republiky k Rusku bylo v souladu s ustanoveními ústavy Ukrajiny - a to zejména v části 10, věnované Krymu, a vztahují se na samostatný právní status tohoto regionu, který se „ právně opírá o právo národa“. Existovala v ní také možnost uspořádat referenda na místní úrovni. Ústava Krymu z března 2014 rovněž předpokládala referenda „ o jakékoliv věcné problematice občanů“ (článek 48). S ohledem na tuto skutečnost AALEP uznala zákonnost postupu dobrovolného vystoupení Krymu z Ukrajiny i prohlášení o nezávislosti a následné žádosti o vstup do Ruska“.

A tak přemítám: Když si tohle člověk přečte, není mu asi dvakrát příjemné dvacetkrát či padesátkrát opakovat nelegální anexe Krymu Ruskem v průběhu půlhodinového programu Horizontu.

Ale klid, pane Šponare. Stále častěji se z různých stran – a teď už dokonce i ze strany policie – ozývají hlasy, že je třeba všem webům, které takováto prohlášení, jako je např. i ono prohlášení šéfa AALEP, zveřejňují, zakroutit krkem.

Dobrá zpráva pro vás: Až k tomu dojde, bude na tom vaše svědomí ještě líp, než je teď, protože pak se už o žádném prohlášení šéfa AALEP za žádných okolností a též nikdy nedovíte. A s ještě větším klidem než dnes a též už bez sebenepatrnějších rozpaků budete padesátkrát během půlhodiny opakovat výraz nelegální anexe Krymu Ruskem.

Ale jaksi se mi nechce vám k takovémuto budoucímu triumfu gratulovat.

Lubomír Man
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponHamáček umožní policii „uklidit“ bezúhonné občany za vykonstruovanými procesy pod záminkou terorismu! Jste proti migraci? Půjdete sedět!   
Pridal tk Středa 04 prosinec 2019 - 06:25:28 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Web česká justice informoval, že policie má získat pravomoci shromažďovat citlivé údaje, aniž by měla konkrétní podezření. Citlivé údaje o politických názorech, přesvědčení, náboženství, ale i o členství v odborech či dokonce o sexuální orientaci by mohla shromažďovat policie, aniž by šetřila podezření z konkrétního trestného činu. Policie zatím tuto pravomoc nemá a je omezena ustanovením, které jí to umožňuje pouze je-li to nezbytné pro účely šetření konkrétního trestného činu nebo přestupku. Nově má policii postačovat přesvědčení, že je to potřebné pro předcházení hrozbě terorismu. Novinku obsahuje novela zákona o policii, kterou ministerstvo vnitra předkládá vládě.

Tento nehorázný zásah do soukromí každého občana ČR připravuje ministr vnitra Hamáček s odůvodněním, že se jedná o prevenci proti terorismu.

Z mého pohledu jde však o systematické utahování smyčky bezúhonným občanům ČR a o absolutní ztrátu soukromí.


Kdyby se skutečně jednalo o prevenci proti terorismu, nebyli by do ČR v pravidelných intervalech letecky dopravováni “muslimští migranti”, nebyli by svévolně vpouštěni do naši země přes neexistující hranice a nebyl by ze strany státu a výkonných orgánů ignorován jejich volný pohyb po ČR. To, že občas někoho policie “zadrží”, aby byl materiál pro média a následně pro veřejnost, že se tímto někdo zabývá, je jen další divadlo ze strany Hamáčka a vlády.

Kdyby měla vláda, potažmo Hamáček skutečný zájem chránit naše státní hranice, tak by takto po vzoru například Maďarska učinili dávno!

Hamáček je promigrační, promuslimský politikař, nikoli politik a neskutečně škodí naši zemi. Běžným občanům bude upíráno právo na ochranu soukromí, aby se pak silou výkonných orgánů, mohli občané bránicí životy svých rodin před muslimskými zvěrstvy “uklidit” za vykonstruovanými procesy a byla tak muslimským vyvražďovacím a znásilňujícím gangům zametena cesta k volnému páchání zločinů na území ČR.

Přesně takto se „odklízejí“ občané v Německu, Francii, Velké Británii a dalších, dnes již muslimských státech EU.

Chceme skutečně takový konec?

Nela Lisková | rukojmi.cz

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponSANEP vydal nový volební průzkum   
Pridal tk Středa 04 prosinec 2019 - 04:03:35 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Tato agentura pro výzkum veřejného mínění má na rozdíl od jiných, konzervativnějších českých výzkumných agentur velmi originální a netradiční sběr dat. V období od 21. do 27. listopadu SANEP využil v průzkumu formou telefonického dotazování vzorku téměř osmnácti tisíc občanů z dvou set dvaceti tisíc registrovaných uživatelů.

Volby do sněmovny by podle SANEPu i v listopadu vyhrálo s téměř 30%, hnutí ANO. I když by proti jarním měsícům hnutí ANO volilo méně lidí, zůstává Babišovo hnutí, i podle tohoto průzkumu, o dva parníky před ostatními stranami. Na druhém místě v průzkumu volebních preferencí je s 10,8% preferencí ODS. Na dalším místě následují Piráti s 8,9%. To je podstatně horší výsledek, než na kolik Pirátům i ODS odhadují volební preference jiné agentury. Čtvrtá je podle tohoto průzkumu SPD s 7,8%. Páté místo v průzkumu SANEP poprvé obsadila Trikolora V. Klause ml. s 7% preferencí. KSČM s 6,4% preferencí náleží místo šesté.

Lze říci, že všechny ostatní strany z tohoto průzkumu by v tomto okamžiku, pokud by byly volby do sněmovny, měly vážný problém dostat se přes pěti procentní volební hranici do nové poslanecké sněmovny po volbách. KSČM by nyní získala 6,4%, KDU-ČSL 5,5% a za nimi v pelotonu silně ohrožených je i ČSSD s 5,2%. Tento peloton uzavírají dvě pravostředové strany: TOP 09 s 4,5% a STAN s 4%.

Jiří Paroubek

Zdroj: Vaše Věc
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponStanislav Novotný vysvětluje 100 milionům diváků TV Rusko 1, že ne všichni Češi podporují nacisty. “Starosta Řeporyjí má podporu Pražské kavárny, která je marginální, a médií, kterým už nikdo nevěří.”   
Pridal tk Středa 04 prosinec 2019 - 03:28:27 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Škody na pověsti České republiky, které napáchal Pavel Novotný (ODS) v jedné z nejsledovanějších televizí světa jsou devastující. Rusko tuto ostudu nepřejde mávnutím ruky a již se vynořují zprávy o rušení koncertů a výstav. Může to být teprve začátek.

Jmenovec “magora z Řeporyjí” předseda Asociace nezávislých médií a politolog STANISLAV NOVOTNÝ v na Rossia 1 den poté a aspoň částečně napravil ostudu, která může mít dlouhodobý dopad i na obchodní vazby obou zemí.

Stanislav Novotný, Asociace nezávislých médií

Stanislav Novotný v TV Rossia 1 uvedl: “Pavel Novotný je členem tzv. Pražské kavárny, kde jej podporují lidé, kteří představují v České republice marginální část společnosti. Podporují ho média jako Česká televize, nebo Český rozhlas, kterým česká veřejnost už nevěří.”

Ruská média hodnotí vystoupení Stanislava Novotného jako důstojné a konstruktivní. Oblíbený pořad sledovalo TV Rossia 1 odhadem 100 milionů diváků.

Stanislav Novotný na TV Rossia:


Zdroj: https://www.hoppner.cz/
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponJak se trolí Rusko. Pavel Novotný a jeho epos o pluku Vlasovově   
Pridal tk Středa 04 prosinec 2019 - 03:21:04 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Kdyby na konci druhé světové války nepadlo rozhodnutí Vlasovců, že se pokusí vykoupit ze svých hříchů a vyjedou Praze na pomoc, nejspíš by se naše hlavní město koupalo v krvi, protože německá armáda by si servítky s velmi špatně ozbrojeným českým odbojem nebrala. Dopadli bychom jako Poláci ve Varšavě. Ale dopadli bychom tak skutečně?

Pavel Novotný, starosta Řeporyjí, se rozhodl prosadit vybudování pomníku Vlasovcům na území jím spravované části Prahy. Tím vybudil gejzír reakcí napříč médii i politiky, jeho úmysl rázně odsoudilo ruské velvyslanectví. Pavel Novotný se videopřenosem zúčastnil také živého vysílání ruské televize Rossija, která má i v Rusku nálepku proputinovská a provládní. Tam, jak je jeho zvykem, velmi osobitě vyjádřil své mínění o tom, že Vlasovova divize pro nás měla zásadní význam a že ruská televize lže a manipuluje.

Varšavské povstání

Na DVTV se pak objevil historik a Novotného stranický kolega z ODS Pavel Žáček. Pavla Novotného v jeho snažení podpořil. Žáček tvrdil, že nebýt Vlasovovy divize, utopila by se Praha při Pražském povstání v krvi a dopadla by jako Varšava, kde po třech měsících bojů padlo přes 200 000 Poláků a celé povstání skončilo drtivou výhrou Němců. Tady jde s Pavlem Žáčkem přinejmenším polemizovat v tom, že souvislosti mezi Varšavským a Pražským povstáním jsou rozdílné v tom, že Poláci chtěli vyhnat Němce, aby mohli ustanovit svou samosprávu, která by nedovolila Stalinovi nastolit v Polsku loutkovou vládu. Rudá armáda, ač byla vlastně celou dobu povstání prakticky na dostřel Varšavě, nehnula při krveprolití brvou. Ten rozdíl u Pražského povstání je zásadní, protože Pražané povstali prakticky s jistotou, že Rudá armáda je za rohem a rozhodně nemá v plánu založit tábor na dostřel Prahy a čekat, až za ně Němci udělají špinavou práci. Náš odboj byl z větší části řízený komunisty.

Vlasov a Bandera

Přičemž, jak zmínil Pavel Žáček v rozhovoru, Vlasovova divize za sebou měla kontroverzní historii, kdy se zúčastnila právě Varšavského povstání. Ovšem na straně Němců, tedy na straně potlačovatelů povstání. Bojovali proti Rudé armádě a na straně Němců. Nosili německé uniformy. Páchali válečné zločiny. Což jim i při vší snaze prostě odpárat nejde.

U Banderovců lze chápat jejich přilnutí k Němcům, protože komunismus způsobil na Ukrajině v letech 1931 až 1933 masivní hladomor, jehož obětí se stalo podle odhadů až 10 milionů lidí. Baderovci totalitní komunistický režim nenáviděli. Ale Vlasov? Ten byl sovětským generálporučíkem, často povyšovaným a nasazovaným do strategických bitev. Až do okamžiku, kdy v květnu roku 1942 prohrál a byl zajat Němci. Věděl o Stalinově zásadě - zajatý důstojník je zrádce a jde ke zdi. A tak kolaboroval s Němci a postavil Ruskou osvobozeneckou armádu, do jejíhož vedení jej delegoval Heinlich Himmler.

A hřímal proti bolševismu, ač věděl, že jej Němci využívají jen k vlastní propagandě. Jako Ruská osvobozenecká armáda se Vlasovci dostali jen k Pražskému povstání a to s vědomím toho, že nacismus už to projel, Němci byli den před podepsáním kapitulace, Berlín už přes týden obývaly spojenecké armády. Pomoc Praze tak mohl být skutečně jen kalkul, snaha se vykoupit. Snaha pochopitelná, protože Vlasovci věděli, že sověti si s nimi hrát na spravedlivé soudní procesy nebudou.

Měl by u nás stát pomník Vlasovcům?

Samozřejmě, Vlasovova divize skutečně zachránila Prahu od krve, přes 300 jejích vojáků při boji o Prahu zemřelo (ptá se někdo, kolik Vlasovců hrdinsky zemřelo při potlačování Varšavského povstání?). Rozhodně by krev Pražského povstání netekla jako ve Varšavě, přesto by tekla. Němci už jeli strategii – po nás potopa – dopouštěli se zvěrstev, ničili, vraždili, zapalovali budovy. A díky Vlasovcům něco podobného nemohli ve větší míře provést i v Praze. Pavel Žáček v rozhovoru uvedl, že máme právo na svoji verzi historie a jejího výkladu. Nešťastná formulace, která nahrává tomu, abychom se do nekonečna hádali o tom, co bylo, a kvůli tomu nebyli schopní vidět, co bude, nebo co by mohlo být. Rusko je nepřítel… už zase... kdy začneme přepočítávat ztráty takového uzpůsobení světa?

Spolupráce a ochota naslouchat by na denním menu někdy nebyla? Oboustranná a oboustranně výhodná, nikoliv okupační, samozřejmě. Jen takto - pokud se rozhodneme postavit pomník Vlasovcům, musíme vést v patrnosti, že jej postavíme někomu, kdo úzce spolupracoval s Hitlerovským Německem a byl tedy součástí okupační moci a její propagandy. Možná si pak budeme připadat trochu hloupě. Podobně hloupě jako Rusové, kteří na Rudém náměstí stále vystavují Lenina, nebo na mnoha místech širé Rusi nechají trčet pomník Stalinovi. Je to prašť jak uhoď. Jen trochu pochybuju, že by se sígrům jakéhokoliv druhu měly stavět pomníky.

Koněv

Nejde Novotného akci nespojit s akcí starosty Prahy 6 Ondřejem Kolářem, který se rozhodl odstranit pomník maršála Koněva, velitele Rudé armády při osvobození Prahy. U Koněva se hledaly temné stránky jeho života, aby se našel důvod, proč z pomníku udělat kontroverzní téma. Obdobně temnou historii má i Vlasov a jeho divize. Ale vzniká tu shoda v tom, že bořit Koněva je proti Rusku a budovat pomník Vlasovcům je také proti Rusku. A tam je zakopaný pudl. Vytrolit Rusko z pozice lokálního politika, když vrcholný politik, Miloš Zeman, je vůči Rusku podezřele vstřícný. Ale zase je fajn, že Novotný diskusi o pomníku Vlasovcům může vyvolat a nikdo jej za to nezavírá. Jen, tedy z mého pohledu, je úcta Pavla Novotného k Vlasovcům až hluboko dole v jeho prioritách. Pomníkem chce vytrolit Rusko, může to být jeho krok do parlamentu, po kterém touží, je to jeho další zdařilé showbyznysové zviditelnění, a jistě jej v hloubi duše těší, že o Řeporyjích se chvíli mluvilo po celé republice s přesahy do jím nenáviděného Ruska, kde nejednomu ruskému vlastneci jistě praskala cévka při Novotného slovech. Ta podlézavost jedné straně je u Novotného ovšem podobně úsměvná, jako podlézavost Miloše Zemana. Nebuduje, likviduje.

Samotné vystoupení Pavla Novotného v ruské televizi pak nebylo zrovna dvakrát povedené. K jeho (a naší) ostudě se nadále vyjadřoval a choval jako na lokální showbyznysové scéně. My jsme ovšem zvyklí, víme co je zač, víme, že je to show. V Rusku viděli, s prominutím, malého agresivního skřeta nevalného vyjadřování a inteligence, který polovinu svých argumentů proložil prvoplánovými urážkami celého Ruska, jeho minulosti i přítomnosti. Mám pochybnosti, jestli to byl dobře zvolený mluvčí České republiky. Stačí si představit, že by nějakého podobného ruského (komunálního) politika zpovídala Česká televize a on by hodnotil třeba naši první republiku a tvrdil, že jsme lživá hovada. Přišla by jediná reakce - ty vo, co to tam v tom Rusku mají za nebohé kreatury? Ona je ta show Pavla Novotného úsměvná, když trolí své oponenty, nebo nějaké celebrity, ale při trolení Ruska vytrolil spíš Českou republiku. Což neříká nic o Rusku, které s úspěchem často trolí samo sebe. Viz obě videa výše.

Pohled Ruska

Z ani jedné strany nevidím jakoukoliv snahu o komunikaci, kladný vývoj vztahů a jakousi vyváženost. Takhle se prostě mezinárodní vztahy nebudují. V Rusku pojede propaganda o tom, že jsme se přiklonili k nacistickému výkladu dějin, a u nás začneme hledět na dějiny prizmatem současné politické situace, tudíž ji budeme ne rovnou přepisovat (tak daleko ještě nejsme), ale mezi řádky vpisovat vysvětlivky ve vztahu k tomu, jak věc chápeme teď a tady, což nutně nemusí souviset příliš s tím, jak se věci udály ve skutečnosti. Ano, Vlasovci pomohli Praze.

Ale Němci věděli, že nedaleko je Rudá armáda a že hra na okupanta je u konce, že Adolf Hitler už si nechává omývat nohy na argentinském pobřeží. Kdyby Rudá armáda nebyla za rohem, Němci by s Vlasovci nejspíš vytřeli podlahu. Nebýt tedy Koněva, který se hnal šturmem na Prahu, pozice Vlasovců při Pražském povstání by byla nejistá. A ano, Koněva se děsili Němci, stejně tak i Vlasovci. A, kupodivu, jak Němci, tak i Vlasovci měli jediný cíl, dostat se za demarkační linii k Američanům, protože věděli, že sovětské zajetí nejspíš žádný med nebude.

Vlasovci vstoupili do bojů o Prahu 7. května, Rudá armáda do Prahy vjela 9. května. To rozhodně nejsou varšavské tři měsíce plné krve a cynického přihlížení rudoarmějců. Možná, a možnost to skutečně je, že by ty dva dny pražští povstalci hradby proti Němcům uhájili. Být na Novotného místě, jdu přesto s kontroverzí ještě o kus dál, a nechám vybudovat pomník Vlasovcům a Rudé armádě v bratrském objetí (a jak si představuji, že znám Novotného, tak nejlépe při homosexuálním styku).

To by se nakrkli ale úplně všichni. Ale zase, politické body by z toho netrčely, takže něco podobného je vepsí. Já nevím, nebylo by lepší stavět pomníky, když tedy máme puzení, někomu, u koho se většina z nás shodne na tom, že si to zaslouží a že se ten pomník nebude stavět na úkor někomu? Co takhle Švejkovi? Medvědům z Kolína? Pipi Dlouhé punčoše? Nebo třeba padlým samoživitelkám? Možná lepší, než je stavět téměř osmdesát let starým svárům a vytvářet tím upachtěně sváry nové.

Štěpán Cháb

Zdroj: https://www.krajskelisty.cz/praha/23058-jak-se-troli-rusko-pavel-novotny-a-jeho-epos-o-pluku-vlasovove-komentar-stepana-chaba.htm
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponODS+ANO+STAN+TO09+KDU-ČSL volají po cenzuře nepohodlných informací   
Pridal tk Středa 04 prosinec 2019 - 03:14:35 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Tohle si myslím, že opravdu zaslouží zvýšenou pozornost: „Dezinformace, které rozkládají demokratické společnosti, západní demokratické společnosti Evropské unie, Severoatlantické aliance, se velmi často šíří přes sociální sítě, přes tyto platformy, které jsou ve vlastnictví amerických firem,“ řekla Helena Langšádlová z TOP 09.

Výzvu spolu s ní ve Sněmovně představili Jan Bžoch z ANO, Pirát Jan Lipavský, sociální demokrat Ondřej Veselý, Pavel Žáček z ODS, Jan Bartošek z KDU-ČSL a Jan Farský z hnutí STAN.

Tak takhle to, milé děti chodí. Demokracii posílíte hlavně tím, že budete potlačovat jakékoli názory, odlišné od vlastních a nazvete je pracovně třeba "dezinformacemi". Nebo třeba "protisocialistickou propagandou". Skutečně jsem si nedovedl představit, že za skutečnou demokracii a pluralitu názorů se jednou budou muset stavět komunisté a identitáři. Jakou zrůdnou podobu tzv. "liberální demokracie" nám dnes tyto strany nabízejí!

Autor: Peter Markup / eurabia
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUpon„Braňme demokracii!“ Elity oslavují stále agresivnější společnost. Klaus mladší se v televizi rozpálil   
Pridal tk Středa 04 prosinec 2019 - 03:11:42 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Lídr hnutí Trikolóra Václav Klaus mladší se na televizních obrazovkách vyjádřil k rostoucí agresivitě ve společnosti. Poukázal na schvalování násilí ze strany těch lidí, kteří se považují za elity.

Václav Klaus mladší na svých sociálních sítích sdílel video z vystoupení na televizi Barrandov, kde hovořil o růstu násilí ve společnosti, které se podle jeho názoru přelévá do reality ze sociálních sítí.

„Agresivita ve společnosti roste a některé elity to omlouvají nebo dokonce oslavují. Že se někteří lidé mohou fackovat a napadat (a jakoby si to zaslouží). Takhle končí demokracie a začíná fašismus.
Braňme demokracii,“ napsal na svém Facebooku.

Podle jeho názoru míra agresivity roste více ze strany těch, kteří sami sebe označují za demokraty a „slušnou“ část společnosti.

„Bojím se, že roste spíš z té strany, která sama sebe vždycky vyhlašuje, jak jsou kdovíjak demokratičtí a skvělí. Víceméně je to taková věc, která se přelévá ze sociálních sítí, že lidé se nestarají o sebe a své štěstí, ale starají neustále o někoho druhého,“ zmínil v pořadu televize Barrandov Klaus a dodal: „Mě by třeba v životě nenapadlo chodit na mítink nějaké jiné politické strany a tam pokřikovat. Tady to někteří lidé tak mají a ta agresivita roste. Teď se tady o víkendu fackovali novináři. Nesmí se stát, že to řada lidí – starostové, režiséři a lidé, kteří mají vliv – omlouvá, říká, že to je v pořádku a ještě ho měli zmlátit víc.“

Politik varoval před ponižujícími výrazy jako „ruský šváb“ a podobný, hlavně v souvislosti s útokem novinářky Deníku N Petry Procházkové na redaktora Sputniku Vladimíra Frantu. Pokud ve společnosti začnou převažovat podobná slova, blížíme se, podle názoru Václava Klause mladšího, k fašistické společnosti.

„Já bych rád, kdyby demokracie pro zemi zůstala pro všechny. Že je někdo frustrovaný nebo aktivista a žije na ulici, to ještě je normální. Ono to ale jde často do těch elit. Mě na tom nejvíce zaujalo, že pak někteří lidé píšou: Je to ruskej šváb, tak si to zasloužil. S těmito slovy by elity, nebo ti, co se za ně považují, měli nakládat opatrně, protože pak se skutečně blížíme k něčemu, co bych označil jako fašismus. Když už to není politický soupeř, někdo, s kým vedete polemiku, třeba i ostrou, ale že je to „šváb“ nebo něco jiného… Tak to už se dá rozšlápnout, s tím už se nemusí argumentovat. To se dá nějak zničit,“ myslí si lídr politického hnutí Trikolóra Václav Klaus.

Zdroj: https://sptnkne.ws/A9yz
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPutin prohlásil, že rozšíření NATO představuje pro Rusko hrozbu   
Pridal tk Středa 04 prosinec 2019 - 03:07:00 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Ruský prezident Vladimir Putin prohlásil, že přiblížení NATO k ruským hranicím představuje hrozbu pro bezpečnost země. Na schůzce o vývoji námořnictva připomněl, že se právě v těchto dnech v Londýně koná summit věnovaný 70. výročí NATO a že Aliance byla vytvořena ke vzdorování SSSR.

„Jak víte, v současnosti neexistuje žádný Sovětský svaz a neexistuje Varšavská smlouva, tedy vojenský pakt, který byl vytvořen v reakci na vytvoření NATO. Ale NATO nejenže existuje, ale také se vyvíjí. V době svého vzniku spojenectví zahrnovalo 12 států, nyní je to již 29 a celkové vojenské výdaje zemí aliance představují více než 70 procent celosvětových vojenských výdajů,“ uvedl Putin.

Rovněž poznamenal, že myšlenkové stereotypy daného bloku z minulých let nemohou být dobrým nástrojem pro nalezení a přijímání účinných rozhodnutí.

„Dnes musíme vycházet ze skutečnosti, že expanze NATO a rozvoj její vojenské infrastruktury v blízkosti ruských hranic, je jednou z potenciálních hrozeb pro bezpečnost naší země,“ uvedl ruský lídr.

Zároveň Putin zdůraznil, že Rusko opakovaně vyjádřilo, že je ochotné spolupracovat s NATO s cílem společně čelit skutečným hrozbám, jako je mezinárodní terorismus, místní ozbrojené konflikty a nebezpečí nekontrolovaného šíření zbraní hromadného ničení.

„Opakovaně jsme podnikali kroky vstříc Alianci, snažili se nabídnout konstruktivní program, bylo provedeno několik společných akcí. Nicméně, po roce 2008 byla naše spolupráce fakticky ukončena, jelikož se Aliance ve vztahu k Rusku chovala nesprávně, ne-li hrubě, a to bez jakéhokoliv ohledu na zájmy Ruska,“ řekl prezident a vyjádřil naději, že převládnou zájmy o společnou bezpečnost a mírovou budoucnost planety.

Vyhlídky na rozšíření NATO

Současně generální tajemník NATO Jens Stoltenberg na diskusním fóru v Londýně uvedl, že Aliance nestanoví žádné konkrétní lhůty pro možný vstup Ukrajiny a Gruzie, ale tuto perspektivu potvrzuje.

„NATO na bukurešťském summitu rozhodlo, že se Ukrajina a Gruzie stanou členy aliance. Toto rozhodnutí trvá. Zároveň nestanovujeme přesný časový rámec. Nyní se zaměřujeme na to, jak těmto zemím můžeme pomoci, aby přešly k euroatlantické integraci,“ prohlásil generální tajemník NATO a odpověděl na otázku, kdy by Kyjev a Tbilisi mohly dostat pozvánku.

Zdroj: https://sptnkne.ws/A9yX
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponProsperita a stabilita Hongkongu závisí na podpoře své vlasti   
Pridal tk Středa 04 prosinec 2019 - 02:59:26 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Spojené státy navzdory opakovaným vyjádřením rozhodného nesouhlasu čínské strany nedávno podepsaly takzvaný „Zákon o lidských právech a demokracii v Hongkongu 2019", což představuje závažný zásah do hongkongských záležitostí a do vnitřních záležitostí Číny. Jde také o veřejnou podporu násilných činností radikálních demonstrantů v Hongkongu. Tento opovrženíhodný pokus americké strany však nebude úspěšný, protože Hongkong se silnou podporou své vlasti bude jistě schopen vrátit se na cestu normálního rozvoje a prosperity. Při pohledu zpět, kdykoli čelil Hongkong výzvám a rizikům, získal rozhodnou podporu pevninské Číny, aby společně překonaly dočasné obtíže. Když zasáhla Hongkong finanční krize, centrální vláda Číny slavnostně slíbila, že bude za každou cenu rozhodně udržovat prosperitu a stabilitu Hongkongu. Když vypukla epidemie SARS, centrální vláda nejen poskytla Hongkongu bezplatnou zdravotní pomoc, ale také na konci července téhož roku implementovala plán na podporu „osobního cestování" do Hongkongu, což vedlo k oživení cestovního ruchu a souvisejících odvětví v Hongkongu. Když hongkongská ekonomika procházela transformací, provedla i centrální vláda řadu politik a opatření, která dodala silnou dynamiku do rozvoje hongkongské ekonomiky.

Během uplynulých pěti měsíců eskalovaly v Hongkongu rozsáhlé nezákonné a násilné činnosti, což dostalo Hongkong do velmi nebezpečné situace. Fakta ukazují, že Washington hraje extrémně negativní roli při podpoře radikálních násilných akcí v Hongkongu. Někteří američtí politici, jako je americký viceprezident Mike Pence a předsedkyně americké Dolní sněmovny Nancy Pelosiová, se otevřeně setkali s pachateli radikálních násilných činností v Hongkongu. Někteří američtí politici jen usilují, aby do politické arény v Hongkongu vstoupil jejich vlastní člověk, který je poslouchá. Některá americká média dokonce bez ohledu na fakta a spravedlnost zveřejnila falešné zprávy, což podporuje aroganci radikálních násilných zločinců v Hongkongu.

tk
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponV Madridu byla zahájena Konference OSN o změně klimatu   
Pridal tk Středa 04 prosinec 2019 - 02:58:05 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Dne 2. prosince byla ve španělském Madridu zahájena 25. Konference smluvních stran Rámcové úmluvy Organizace spojených národů o změně klimatu. Konference je zaměřena na dokončení jednání o zbývajících otázkách prováděcích pravidel Pařížské dohody. Čínská delegace uvedla, že v současné době by zainteresované strany měly podniknout konkrétní kroky k řešení změny klimatu.

Před zahájením konference mezinárodní organizace, jako je Světová meteorologická organizace a Program OSN pro životní prostředí, vydaly řadu zpráv zdůrazňujících vážné důsledky změny klimatu. Generální tajemník OSN António Guterres připomněl všem stranám při slavnostním zahájení, že je nezbytné zabývat se změnou klimatu.  

Téhož dne se zmíněné akce zúčastnil náměstek generálního tajemníka čínské delegace a náměstek ředitele klimatické sekce ministerstva ekologie a životního prostředí Lu Xinming (Lu Sin-ming) s tím, že čínská delegace na této konferenci aktivně podpoří dokončení prováděcích pravidel Pařížské dohody. Uvedl, že Čína také věří, že v otázce financování dosáhnou pozitivního pokroku.  

tk
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPřejít na stranu  [1] 2
Hledat Info kuryr
Novinky pro 2019
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.2167 sec,0.0582 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:1,837kB