Středa 18 prosinec 2019
Oslava a obdiv k nacistům už i na Twitteru amerického ministerstva obrany, američtí generálové na výročí Bitvy v Ardenách použili fotografii Joachima Peipera, osobního asistenta Heinricha Himmlera...   
Pridal tk Středa 18 prosinec 2019 - 07:03:59 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Oslava a obdiv k nacistům už i na Twitteru amerického ministerstva obrany, američtí generálové na výročí Bitvy v Ardenách použili fotografii Joachima Peipera, osobního asistenta Heinricha Himmlera, člena Leibstandarte SS Adolf Hitler a válečného zločince odsouzeného za podíl na Malmedském masakru amerických válečných zajatců! Už není pochyb, jsme svědky návratu k nacismu na globální úrovni, symbol otevření Heydrichova hrobu spustil novou kampaň s cílem přepsat dějiny a z vítěze učinit agresora! Proces oživování nacismu a glorifikace esesáků povede k jedinému cíli, k válce a tažení do Ruska!

Naprostý skandál otřásl americkými ozbrojenými silami v uplynulých hodinách, který potvrzuje, že oživování nacismu už zdaleka se neomezuje jenom na omlouvání Wehrmachtu, ale rovnou už jsme svědky glorifikace esesáků a odsouzených válečných zločinců. Americké ministerstvo obrany totiž včera na svůj Twitter zavěsilo tweet s připomínkou výročí zahájení Bitvy v Ardenách, což byla poslední německá ofenzíva za II. sv. války na západní frontě. Připomínka této bitvy by nevzbudila žádnou pozornost, kdyby ovšem americké ministerstvo obrany nevypustilo spolu s tweetem neuvěřitelný pokusný balónek. Američtí generálové totiž k tweetu připojili fotografii SS-Obersturmbannführera, osobního asistenta Heinricha Himmlera, člena elitní Hitlerovy jednotky Leibstandarte SS Adolf Hitler a válečného zločince Joachima Peipera. Američtí veteráni, když to spatřili, doslova nevěřili svým očím, co to má znamenat.

Americké ministerstvo obrany totiž k Peiperově kolorované fotografii, kterou údajně upravil slovenský umělec vystupující pod přezdívkou Tobias Kurtz, připojilo i Peiperovo osobní hodnocení z pohledu amerických generálů: “Ostatní byli sebevědomí. Věřili ve Führera. Věřili svým vojákům. On ne. Vzal pero a napsal do svého deníku: Dnes hrajeme o všechno! Pokud to nebude fungovat, jsme odsouzeni k zániku.”

Tweet na oficiálním kanálu amerického ministerstva obrany spustil obrovský řev mezi americkými veterány a ministerstvo obrany pod tlakem nakonec tweet i s fotografií Joachima Peipera smazalo. Jenže, to bylo už pozdě, všechna média již měla kopii snímku Twitteru a skandál je na světě. Tohle, co se přihodilo, rozhodně není omyl nebo přehmat, je to pouze a zase jenom další z mnoha pokusných balónků, jejichž cílem je poválečný revizionismus a vykreslení nacistů a III. Řiše jako spojenců západu proti tomu agresivnímu a zlému Rusku!

Himmlerova pravá ruka, které měla v budoucnu převzít řízení SS

Joachim Peiper totiž nebyl jen tak nějaký řadový esesák, byl to osobní asistent a pravá ruka Heinricha Himmlera, šéfa oddílů SS. Heinrich Peiper se udělal tzv. zezdola. Prošel organizacemi Hitlerjugend jako nezletilý, vystudoval důstojnickou školu SS, stal se členem elitní jednotky Leibstandarte SS Adolf Hitler, se kterou se účastnil tažení na Východní frontě a na konci války velel jedné z klíčových operací Wacht am Rhein v Ardenách.

V závěru bitvy v Ardenách, kdy bylo jasné, že německé jednotky budou poraženy, zajala jeho armádní skupina několik desítek amerických vojáků ze 285. dělostřeleckého pluku americké armády. Protože osobní rozkaz Adolfa Hitlera zněl, že válka je totální a zajatci se brát nesmí, Joachim Peiper nechal pod svým velením 84 amerických válečných zajatců na místě postřílet za použití pěchotních kulometů MG-42. Tento čin se stal ve městě Malmedy v Belgii a od té doby se tato událost nazývá Malmedským masakrem. Někteří američtí vojáci však střelbu přežili a po návratu za své linie informovali o masakru americké velení.
Joachim Peiper byl před tribunálem v Dachau, který vznikl jako pobočka Norimberského tribunálu, odsouzen k trestu smrti, ale americký vojenský prokurátor mu později trest změnil na doživotí, ale nakonec byl v roce 1956 propuštěn a ve vězení tak strávil od roku 1945 jen něco málo přes 11 let. Po propuštění mu jeho kolegové z SS a NSDAP pomohli najít místo v automobilce Porsche, která byla známá tím, že po válce pro ní pracovalo mnoho bývalých nacistů, ale to platilo i o dalších německých firmách a závodech. Posléze se přestěhoval do Francie a pod pseudonymem Rainer Buschmann překládal anglické vojenské knihy do němčiny.

Odsouzený za masakr amerických zajatců, odsouzený na smrt, propuštěný a nakonec zavražděný ve Francii

V roce 1976 se informace o jeho identitě a pobytu ve městě Traves dostali do francouzského tisku a v noci ze 13. na 14. července 1976 na den výročí pádu Bastilly byl zavražděn neznámými pachateli, kteří zapálili jeho dům. Policie našla v troskách shořelého domu jen jeho ohořelé tělo. Vzápětí se objevily spekulace, že to nemusí být jeho tělo, ale že šlo o operaci tajných služeb na jeho bezpečné odklizení. Pitva totiž jednoznačně nemohla prokázat, že je to skutečně tělo Joachima Peipera.

Jde totiž o to, že před útokem poslal Peiper svoji rodinu do Německa, ale sám nechtěl odjet, což bylo zvláštní. Joachim Peiper nebyl nikdy přímo obviněn, že nařídil popravu amerických zajatců, ale podle prokuratury zodpovídal za jejich bezpečnost. Joachim Peiper byl v Himmlerových písemnostech mnohokrát zmiňován jako Himmlerův budoucí nástupce, který bude v budoucnu po odchodu Himmlera do penze důstojným šéfem jednotek SS. Himmler si tedy v Peiperovi budoval a vychovával svého nástupce v čele SS.

A v prosinci 2019 se najednou jeho fotografie objeví na oficiálním Twitteru amerického ministerstva obrany u příležitosti vzpomínek na Bitvu v Ardenách. Na fotografii není americký voják, patriot, vzpomínka na americké chlapce ve zbrani, jak ve sněhu a v blátě bojují s nacisty, kdepak. Američtí generálové u příležitosti výročí Bitvy v Ardenách dají na Twitter kolorizovanou fotografii sice sympatického, ale na straně druhé z válečných zločinů odsouzeného esesáka, který měl převzít štafetu po Heinrichu Himmlerovi.

A jen tak mimochodem, Joachim Peiper byl dekorovaný železným křížem s ratolestmi, které získal za znovudobytí Charkova, odkud vyhnal na nějaký čas Rudou armádu. Další ostruhy vybojoval během bitvy u Kurska, zkrátka mladý a nadějný německý esesák, který bojoval proti zlým Rusům. A protože v USA dnes zuří protiruská hysterie, generály nenapadlo nic lepšího, než si na Twitter zavěsit fotografii Joachima Peipera, který ať už přímo nebo nepřímo nesl zodpovědnost za postřílené americké vojáky v Malmedách.

Revizionismus v Evropě a v USA povede nakonec k rehabilitaci nacismu jako ideologie, která chránila západní hodnoty před ruským komunismem a bolševismem

A co to všechno znamená? Nejsou to ani omylem oddělené události, není to kaleidoskop, je to komplexní mozaika jediného obrazu, který se nám otevírá před očima. Je to obraz další chystané války proti Rusku. Opět vidíme nacisty, opět jsou oslavováni, opět slyšíme, že je lépe s nacisty než s Rusy. Slyšíme to nejen od Pavla Novotného z Řeporyjí, vidíme to nejen od Ondřeje Koláře na Praze 6, který chce odstranit sochu maršála a osvoboditele, vidíme to nejen na postojích bývalého lidovce Miroslava Kalouska, který lituje na Twitteru, že byli sudetští Němci odsunuti v roce 1945, jinak by prý nedošlo ke komunistickému puči v únoru 1948.

Rovněž vidíme i památníky v Jizerkách, které připomínají padlé sudetské vojáky v řadách Wehrmachtu na Východní frontě a vidíme i otevření hrobu Reinharda Heydricha na hřbitově v Berlíně. A jen o pár dní později dnes vidíme zpoza moře, jak američtí generálové si připomínají Bitvu v Ardenách kolorovaným obrázkem důstojníka SS a pravé ruky Heinricha Himmlera. To nejsou náhody, dámy a pánové. Toto je cesta revizionismu, na jehož konci má být nacismus omluvený a glorifikovaný jako ten, který chránil za II. sv. války Evropu před zlými Rusy.

Potomek po generálovi Wehrmachtu z Východní fronty označuje svého otce za rozvoj evropské integrace, protože se vzepřel Hitlerovi a nesrovnal Paříž se zemí

Všímejte si, jak se najednou objevují všude na mainstreamu články o esesácích a o vojácích Wehrmachtu. Před několika dny přinesla evropská média další oslavu německých vojsk, publikovala totiž výrok Timo von Cholitze, syna nechvalně proslulého německého generála Wehrmachtu z Východní fronty v Rusku. Nacistický generál Dietrich von Choltitz prý umožnil rozvoj poválečné evropské integrace, protože nezničil Paříž , tvrdí dnes jeho syn a všechna evropská média jeho výrok publikují a přetiskují.

Nevídané, neslýchané? Nikoliv, je to součást oné vlny, o které jsem psal včera, že rehabilitace nacismu a proces revizionismu nebude probíhat odděleně, ale bude mít charakter mohutné globální vlny. Vidíte? Už je to tady, jsme svědky masivní hybridní války proti Rusku, která má sice stále studené obrysy, ale to je jenom dočasný stav. Takováto agrese proti Rusku zdaleka nebyla v západních zemích ani v dobách té první Studené války, ani zdaleka. Lze to přirovnat jen k hysterii v USA v dobách McCarthyismu. A víte, o co tehdy šlo? O nalezení záminky k rozpoutání atomové války se Sovětským svazem. Dnes je to Ruská federace, ale jinak se nic nezměnilo. Když američtí generálové oslavují esesáky, je situace opravdu nebezpečně a daleko za hranou.

-VK-
Šéfredaktor AE News


Zdroj: https://aeronet.cz/


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponHongkong: Čiré západní šílenství   
Pridal tk Středa 18 prosinec 2019 - 06:43:24 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Beztrestnost, s jakou USA útočí na Hongkong, je šílená. Stejné, nebo možná ještě šílenější, je, jak západní média referují o tom, co se v Hongkongu děje. Ani jedno slovo nepadlo o tom, jak bylo dosaženo neuvěřitelně „prodemokratického“ hlasování v rámci poněkud nedůležitých voleb do okresní rady. Z celkového počtu 18 okresních rad získali 452 ze 479 křesel (71%) „prodemokratičtí“ kandidáti. Tak extrémně velkého hlasování proti Pekingu bylo možné získat pouze prostřednictvím masivní západní propagandy v hodnotě milionů dolarů, zaměřené na algoritmy, vytvořené na principech nyní (zjevně) zaniklé Cambridge Analytica. A tohle se podařilo se 70% oprávněných voličů, kteří chodí k volbám.

Žádný z těchto výsledků, které jsou v podstatě nerealistické, Západ neanalyzoval, ani o něm neinformoval. Ve skutečnosti má drtivá většina občanů Hongkongu plné zuby násilí, podněcovaného Západem, a je velmi hrdá na to, že jsou čínskými občany. Propagandisté jim řekli, že když budou volit „demokratické“ kandidáty, povede to k míru. A mír chce každý. Koneckonců, poté, co se v roce 1997 sjednotili s Čínou, zažili mnohem více svobody, než za britského kolonialismu, kdy jim dokonce ani nebylo umožněno volit zastupitele do okresní rady.

Absurdnost zde však ještě nekončí. Kongres USA nedávno přijal zákony, které umožní Američanům, aby monitorovali „demokracii“ a lidská práva v Hongkongu. Jde o tzv. „Zákon o lidských právech a demokracii“, s možností uvalovat sankce, pokud by se Peking provinil proti pravidlům, která uložily USA. Rozumíte tomu? Chápete tuto zcela přehnanou aroganci?

Takže Kongres USA schvaluje zákony, aby mohl kontrolovat jiné cizí území? A Západ jedná v souladu s tím. Také v Evropě se může brzy stát, že USA budou diktovat, co mohou svrchované národy dělat a co ne. Již se to začíná dít. USA zakazují Evropě, s kterými zeměmi má obchodovat - např. s Íránem, a pokud to poruší, bude následovat trest. Bez komentáře. Je to zkrátka nová norma. V případě Hongkongu sice Peking protestoval, dvakrát si nechal předvolat velvyslance USA, aby tuto záležitost projednali - ale bylo to k ničemu.

Dokonce je to ještě absurdnější. Paní Michelle Bacheletová, Vysoká komisařka OSN pro lidská práva v Ženevě, zveřejnila v sobotním vydání deníku South China Morning Post článek, v němž požaduje řádné, „nezávislé a soudci řízené nestranné vyšetřování“ chování policie během protestů jako součást opatření, budujících důvěru. Toto prohlášení samo o sobě však není nestranné, neboť se nijak nezabývá násilím protestujících, podněcovaných ze zahraničí, kteří například používají univerzitní kampus k výrobě bomb typu Molotov a dalších zápalných zařízení. Čínská vláda okamžitě článek odsoudila, a obvinila paní Bacheletovou z dalšího podněcování „radikálního násilí“.

Mluvčí stálé mise Číny při OSN Čen Yaou vydal v neděli prohlášení, v němž ostře kritizoval článek Michelle Bacheletové, který nazval „chybným článkem“. Čen zdůraznil, že Čína „silně nesouhlasí“ s článkem, a uvedl, že Bacheletová zasahuje do vnitřních záležitostí Číny, čímž pouze podněcuje demonstranty k používání ještě radikálnějšího násilí.

Mluvčí Čen dodal, že „demonstranti se snaží vytvořit chaos v SAR Hongkongu (tj. zvláštní administrativní oblast), paralyzovat vládu v SAR Hongkongu a zmocnit se zde administrativní moci s cílem způsobit zánik principu, zvaného jedna země, dva systémy.“

Čen také řekl, že jeho vláda plně stojí za paní Carrie Lamovou, správkyní Hongkongu.

Navzdory drtivému vítězství prodemokratických kandidátů 24. listopadu 2019 protesty pokračují. Tisíce lidí vyrazily v sobotu odpoledne do ulic, a shromáždily se před konzulátem Spojených států amerických, aby „vyjádřily vděčnost“ za schválení Zákona o lidských právech a demokracii v Hongkongu. Mávali americkými vlajkami, zpívali národní hymnu USA a žádali o další podporu. Přísahali, že nepoleví, dokud nebudou všechny jejich požadavky splněny.

V podstatě chtějí úplnou nezávislost na Pekingu a chtějí se stát americkou kolonií. Měli by se však podívat na Portoriko, aby věděli, co to znamená, stát se americkou kolonií, co má Washington přichystáno pro své kolonie. Nebo by se měli podívat na svou vlastní historii - kdy byli britskou korunní kolonií - a vzpomenout si na útisk, a na to, jak tehdy neměli téměř žádná práva.

Co to všechno pro Hongkong znamená? V době, kdy v roce 1997 Čína získala zpět Hongkong od Velké Británie, přispěl Hongkong přibližně 18% k čínskému HDP. Asi před šesti měsíci, ještě než začaly protesty, se HDP snížilo na pouhé 3%. Během několika posledních měsíců se ekonomická produkce Hongkongu ještě snížila, neboť klíčové finanční instituce potřebují stabilitu, a proto odcházejí z Hongkongu na bezpečnější místa, např. do Singapuru, a samozřejmě do Šanghaje, který se rychle stává finančním centrem Východu.

Skutečný účel 50letého zvláštního statusu Hongkongu, který Spojené království (a USA) vyjednaly s Pekingem, spočíval v tom, udržet naživu tento neregulovaný východní finanční ráj pro západní oligarchy a jejich často nezákonné a daně obcházející finanční transakce, přičemž západní (Velká Británie a USA) bankéři a finančníci byli hlavními příjemci zisků. Tyto násilné protesty, podněcované USA, mají destabilizovat pekingskou vládu - což je samozřejmě nesplnitelný sen - ve skutečnosti však pomalu páchají sebevraždu. Washington a Londýn nyní znemožňují Hongkongu, aby pral špinavé peníze ve prospěch Západu.

A pokud skutečně kriminalita a násilí - podněcované ze zahraničí a financované za účelem rozvrácení SAR - proti většině občanů Hongkongu poklesne na úroveň, kterou nebude možné tolerovat, Peking by tomu mohl učinit přítrž během 24 hodin. Je to tak jednoduché. Západ by jen zíral, ale nemohl by říci nic, protože Peking má plné právo na obnovu veřejného pořádku a zákonnosti na svém území.

Nyní znovu přezkoumejme aroganci USA, s jakou schvalují zákony, týkající se kontroly nad cizím územím. Dokáže si někdo představit logický opak? Čína schvaluje zákony, zakazující jakékoli cizí zásahy na svém území pod pohrůžkou sankcí. Tyto sankce by mohly zahrnovat úplný zákaz dovozu určitého zboží z USA, například zemědělské produkce, nebo zastavení zásadního vývozu do USA (iPhony, počítače a jiné zboží, které je vyráběno v Číně v rámci externích zakázek z USA), zákaz vstupu určitým americkým občanům na území Číny - nebo nedej Bože, výstavbu vojenské základny ve Venezuele a/nebo v Mexiku; Mexiko je poslední latinskoamerickou zemí, na kterou USA dorážejí kvůli vládě, která má levicové sklony.

Harmonického a mírového soužití lze snad dosáhnout asi jen tím, když stejný čelí stejnému. To se týká politiky, stejně jako ekonomické sféry - a v ekonomice je Čína favoritem, byť se o tom nemluví, se silnou a stabilní měnou, za níž stojí ekonomická produkce a zlato, oproti celé západní ekonomice, nejen v USA, která je založená na fiat penězích.

Autor: Peter Koenig

Hong Kong –– Pure Western Insanity vyšel 9. prosince 2019 na ICH. Překlad Zvědavec.

Zdroj: http://www.zvedavec.org/komentare/2019/12/8129-hongkong-cire-zapadni-silenstvi.htm

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPrimátoři Visegrádu, nastudujte si islám, ať pochopíte, co je skutečná xenofobie   
Pridal tk Středa 18 prosinec 2019 - 06:38:41 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Dnes jsem narazil na článek na seznamzprávy.cz, kde primátoři Prahy ( Hřib ), Varšavy, Bratislavy a Budapeště, založili Pakt svobodných měst. Na první pohled ušlechtilá myšlenka. Jenže ...

Když čtu totiž v článku dál, co vlastně je ten Pakt svobodných měst, úplně mě to zvedlo ze židle. ( Odkaz na článek dole. )

V jejich prohlášení stojí:

" Populisté využívají nespokojenosti společnosti ke svým vlastním politickým a osobním cílům, aniž by nabízeli skutečné odpovědi. Tvrdí, že zastupují národ, ignorují ale celé vrstvy společnosti, v neposlední řadě ty, kteří žijí v našich multikulturních městech. Šíří xenofobní nacionalismus, který už v minulém století dvakrát vedl k válečné tragédii,”

V podstatě jde o narážku na nulovou toleranci nezákonné migrace ( se kterou souhlasím ), a protože se ve skutečnosti má na mysli jedině a pouze islamská migrace ( vietnam nebo ukrajina a jiné podobné státy nikomu nevadí ), jde v podstatě o narážku proti odporu vůči islamizaci. Všichni politici, včetně V4, se tomu slovu - islamizace- vyhýbají jako čert kříži, ale ve svém důsledku nejde o nic jiného než odpor vůči islamizaci.

Dovolte milí primátoři, abych Vám oponoval.

Je to přesně naopak, právě ta islamizace, přináší tu skutečnou a nebezpečnou xenofobii, která může vést k válkám. Takže když státy V4 bojují proti islamizaci ( ikdyž se to tak bojí nazvat ) tak v konečném důsledku bojují vůči extrémní nebezpečné xenobii, která ale není ze strany národů V4, ale ze strany těch, kteří vyznávají islám.

Xenofobie je strach z neznámého, ale to není případ místních lidí. Ti mají obavy, naprosto oprávněné ze známých věcí, ne z neznámých, jak postupně vychází najevo, co všechno islám je.

Milí primátoři, zjistěte si na čem islám je založen. Například na tom, že je dětem vtloukáno, že křesťané milují lež, překroutili Bibli, té by se raději neměli ani dotknout, protože je od Ďábla a jediný pravý a čistý je Korán. Pro muslimy, jsme my křesťané nebo ateisté a židé prostě haram, nečistí. A co je to nejdůležitější: NIKDO JIM NEVYSVĚTLÍ ANI PROČ. TO JE TOTIŽ DOGMA, KTERÉ SE NESMÍ ZPOCHYBŇOVAT, PROTOŽE TO ŘEKL MOHAMED. JE TO ZALOŽENO NA POMLUVĚ, KTEROU NIKDO NESMÍ ZPOCHYBNIT, PROTOŽE MOHAMED JE NEJMORÁLNĚJŠÍ ČLOVĚK A VŠE, CO ŘÍKÁ JE PRAVDA OD BOHA.

Chápete ? To je ta skutečná xenobie, tedy strach z nezmámého, ale ten je z druhé strany, od muslimů k nám. Z naší strany to xenofobie není, ta obava není založena na pomluvách, které nikdo nesmí zpochybnit, ale na reálné zkušenosti.

Moc prosím, více si zjistěte, jak funguje islámské myšlení a na čem je založeno. Doporučuji si poslechnout nějaké youtubery, exmuslimy, kteří byli dřív muslimy, pak utekli do svobodných zemích a vysvětlují druhé straně, jak to všechno funguje. Samozřejmě, nejsem tak naivní, že bych jim hned všechno věřil a tak si taky poslechnu jejich oponenty. Vyslechnu si vždy obě strany, a bohužel musím konstatovat, že právě islám je založen na xenofobii, na nepodložených pomluvách. Naopak obavy z islámy nejsou xenobie, protože na pomluvách nejsou založeny, jsou založeny na ověřitelných faktech.

Dvě velké tragédie v minulém století

Dále milí primátoři, připomínáte dvě velké válečné trágedie v minulém století. Abychom to trochu vyvážili, dovolím si tvrdit, tak naprostá většina všech konfliktů v současností, v nedávné minulosti ( 50 let ) a 14 století zpět nese jeden společný jmenovatel a to je ISLÁM. Respektive, kdyby tam nebyl islám, konflikt by nejspíš vůbec nebyl nebo nebyl tak intenzivní.

Součásné či nedávné známé konflikty:

Barma ( Rohingyové )- důvod islám
Indie, Pakistán (Kasmir)- důvod islám
Občanská válka v Sudánu - důvod islám
Čina (Urgujové ) - důvod islám
Kosovo oddělené od Srbska - důvod islám
Vypalování a vrazdění vesnic křestanů v severní Nigerií - důvod islám
Napadení Kypru a následná okupace Tureckem - důvod islám
Války s Izraelem - důvod islám
Válka v Afganistánu - důvod islám
Arménie - Národní Karabach - důvod islám
Genocida Arménů začátkem minulého století - důvod islám
Islamský stát

atd....


....

Ne vždy je islám jedinou příčinou, někdy je to také národnostní otázka, ale nepochybně v těchto válkách hraje islám nemalou roli.

To jsem vyjmenoval jen pár současných konfliktů, kdyby se tu mělo psát o všech, tak je to na celou knihu. Troufám is tvrdit, že většina vůbec všech válečných konfliktů od vzniku islámu, má právě tuto příčinu.

Samozřejmě někdo může oponovat, že vlastně to bylo jinak atd, ale stejně lze oponovat tomu, co říkají primátoři hlavních měst V4. Je dobré vždy věci trochu vyvážit, vidět zase jiný úhel pohledu.

Trest smrti za rouhání a odpadlictví

A ještě něco přidám: Islám dosud má něco jako tresty za rouhání a odpadlictví. V 17 muslimských zemích je za to trest smrti a v ostatních jen vězení. To je pro naši dnešní kulturu něco naprosto nepředstavitelného. Smrt odpadlíkům běžně uslyšíte kázat imány v Londýně a vůdci muslimské víry to potvrzují. Pak je naprosto logické, když má někdo z islámu obavy, o žádnou xenofobii nejde, protože to nejsou pomluvy, ale fakta. Naopak pomluvy jsou, že křesťané, židé a ateisté milují lži. To je ta hlavní příčina skutečné xenofobie, ale na druhé straně.

Závěr

Na závěr zdůrazňuji a odmítám jakoukoliv nenávist, pomlouvání muslimů. Kdybych se narodil v muslimském světě, také bych tak přemyšlel a bylo by to naprosto normální. Snad každý pochopí, že mi jde jen o vyvážení diskuze a ukázání zase jiného pohledu na věc. Nejlepší cesta k porozumění a vzájemnému pochopení právě vede přes svobodnou diskuzi bez urážek a být vždy připraven naslouchat argumentům druhých a zároveň mít svobodu protiargumentovat. Člověk má mít právo svobodně vyjádřit názor na to, co je xenofobie a co není.

Odkaz na článek: https://www.seznamzpravy.cz/clanek/metropole-visegradu-uzavrely-alianci-proti-populismu-a-klimaticke-krizi-85040?seq-no=4&dop-ab-variant=&source=clanky-home

Hezký den

Autor: Zdeněk Macura

Zdroj: https://zdenekmacura.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=739504
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUpon„Upálím vás“, řval imigrant v mnichovském kostele   
Pridal tk Středa 18 prosinec 2019 - 06:30:22 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
V pondělí stanul před Zemským soudem v Mnichově 37-letý somálský imigrant Mohammed B. Ten letos o Velikonocích při bohoslužbách sákristií vtrhl do mnichovského kostela Sv. Pavla a začal vyřvávat, že všechny věřící upálí a Aláhu akbar. V kostele bylo tehdy na 1000 lidí a strhla se taková panika, že 32 lidí bylo zraněno.

Vše se ovšem zas hraje na to, že Somálec je "psychicky chorý". Jinak, nejen že by musel být zavřen až zčerná, ale hlavně by se musel - na základě takové četnosti imigrantských teroristických útoků - řešit úmysl islámské imigrace jako celku atakovat a podvrátit hostitelské evropské země.

Zdroj: https://m.bild.de/regional/muenchen/muenchen-aktuell/prozessbeginn-er-stuermte-gottesdienst-und-schrie-allahu-akbar-66684344,view=amp.bildMobile.html
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponHorda imigrantů přepadla ve vlaku nevidomou   
Pridal tk Středa 18 prosinec 2019 - 06:22:23 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Nevidomá švýcarská běžkařka Erika Källin (50) se vracela v sobotu s přítelem ze závodů vlakem do Curychu. V Oltenu hodně cestujících vystoupilo, a Erika se ocitla ve vagónu s přítelem sama. V tom vtrhla do vozu horda imigrantů popíjejících alkohol a halasících arabsky. Nejdříve slídili ve vlaku sem a tam, pak si sedli za osamělý pár.

Erika uslyšela šustění ve své pověšené bundě. Namátkou zkontrolovala kapsu – a klíče pryč. Když se dali do hledání, jeden z imigrantů přistoupil, jako by jim chtěl pomoci hledat, začal ovšem Eriku osahávat, a to i v rozkroku. Její přítel ho odstrčil a začal volat policii.

Do Curychu už to bylo jen kousek a tam nakonec policie po pár uštědřených plivancích imigranty zabásla. Maročan se nakonec přiznal. Erika cestování vlakem stále ještě rozdýchává.

Zdroj: https://www.blick.ch/news/blinde-erika-kaelin-50-im-zug-belaestigt-und-bestohlen-maenner-gaben-sich-als-helfer-aus-und-betatschten-sie-id15661993.html
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponČína přijala do výzbroje letadlovou loď vlastní výroby   
Pridal tk Středa 18 prosinec 2019 - 06:19:39 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
V úterý námořnictvo Čínské lidové osvobozenecké armády přijalo do výzbroje druhou letadlovou loď, která se také stala první letadlovou lodí vlastní výroby ČLR, uvedlo v oficiálním prohlášení čínské ministerstvo obrany

Slavnostní předávání letadlové lodi do flotily se konalo na námořní základně ve městě San-ja na ostrově Chaj-nan za přítomnosti vůdce Čínské lidové republiky, předsedy Ústřední vojenské rady Si Ťin-pchinga.

Obřad začal kolem 16:00 místního času, v přístavu u letadlové lodi se sešlo asi pět tisíc příslušníků námořnictva a těch, kteří se na stavbě lodi podíleli.

Po obřadu si Si Ťin-pching prohlédl loď, seznámil se se servisními podmínkami a službami pilotů palubního letectva, hovořil s personálem a také zanechal záznam v palubním deníku.

Místopředseda Ústřední vojenské rady Čínské lidové republiky Zhang Youxia slavnostně oznámil, že letadlová loď do výzbroje námořních sil Čínské lidové osvobozenecké armády, má jméno Šan-tung a palubní číslo 17.

Druhá čínská letadlová loď typu 001A, která dostala název Šan-tung, se stala první vlastní výroby, která byla vypuštěna na vodu v dubnu roku 2017. Stavěla se od roku 2013. Letadlová loď je 315 metrů dlouhá, 75 metrů široká, váží 70 000 tun a má cestovní rychlost 31 námořních uzlů. Čínská média oznámila, že na palubě může být 36 stíhaček J-15. První zkušební plavba letadlové lodi se uskutečnila mezi 13. až 18. květnem letošního roku.

První čínská letadlová loď Liao-ning byla postavena na základě zakoupeného v roce 1998 nedokončeného sovětského křižníku Varjag z Ukrajiny. Práce na jeho přeměně na letecký křižník začaly v loděnici v čínském Dalianu v roce 2005. První námořní zkoušky Liao-ninga byly provedeny v roce 2011. V září roku 2012 se připojil k čínskému námořnictvu a v listopadu bylo oznámeno úspěšné přistání stíhačky J-15 na palubě letadlové lodi.

Zdroj: https://sptnkne.ws/AHHg

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponV Polsku uvedli, že v důsledku reformy soudnictví může země opustit EU   
Pridal tk Středa 18 prosinec 2019 - 06:03:21 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Soudní reforma by mohla vyvolat vystoupení Polska z Evropské unie. Praví se to v prohlášení Nejvyššího soudu. V zemi již několik let probíhá spor o reformu soudnictví.

Mnoho pozorovatelů v zemi i mimo ni věří, že se vládnoucí strana Práva a spravedlnost (PiS) snaží podrobit si soudnictví a omezit jeho nezávislost. Minulý týden poslanci PiS představili parlamentu další úpravy legislativy o soudech a Nejvyšším soudu, aby „učili soudce, kteří překračují své pravomoci, disciplíně“. To způsobilo silnou nespokojenost jak opozice, tak i významné části soudní komunity.

„Rozpor mezi právem EU a legislativou Polska, kterou autoři návrhu zákona iniciují, pravděpodobně povede ke skutečnosti, že struktury EU zahájí postup pro zjišťování porušení závazků vyplývajících ze smluv v rámci EU, a nakonec – k nevyhnutelnosti opustit Evropskou unii,“ praví se ve zprávě.

Nejvyšší soud věří, že všechny navrhované změny „si zaslouží negativní hodnocení“ a „představují skutečné ohrožení pro nezávislost soudního systému Polska“.

Prohlášení uvádí, že navrhované změny nakonec povedou k vyloučení těch soudců z profese, „jejichž názory neodpovídají názorům vládnoucí většiny“.

Rovněž děkani právnických fakult polských univerzit vyjádřili obavy ohledně změn právních předpisů o soudech a v úterý rozeslali prohlášení.

„Jako právníci a děkani fakult, kteří školí budoucí právníky, vyjadřujeme hluboké znepokojení nad neústavními rozhodnutími předloženými v návrhu zákona ze dne 12. prosince 2019,“ uvádí se v prohlášení.

„Věříme, že naší povinností je představit veřejnosti náš společný postoj a signalizovat těm, kteří vládnou ve státě, že přijetí navrhovaných rozhodnutí podkopává základní principy orgánu, na jehož základě funguje Polská republika, a které vyplývají jak z Ústavy, tak z práva Evropské unie,“ je uvedeno v dokumentu, který podepsalo asi 15 děkanů právnických fakult největších polských univerzit.

Reforma a disciplinární opatření

Polské orgány dříve provedly reformu soudnictví, kvůli které zemi hrozí disciplinární opatření Evropské unie. Zákon o Nejvyšším soudu, který vstoupil v platnost v červenci 2017, udělil výkonným orgánům právo prodloužit mandát soudců po dosažení věku odchodu do důchodu, který byl snížen na 65 let. Evropská komise se domnívá, že udělení těchto pravomocí porušuje ustanovení Smlouvy o EU. EK se obrátila na soud EU a požádala o dočasné pozastavení polské reformy.

Poté, co soud EU zjistí porušení, musí stát splnit ustanovení co nejdříve.

V těch případech, kdy se Evropská komise domnívá, že země toto ustanovení nesplnila, může podat novou žalobu s požadavkem o zavedení peněžních sankcí.

Evropská komise se domnívá, že Polsko při provádění soudní reformy nesplnilo své povinnosti, co se týče poskytnutí účinných prostředků právní ochrany u nezávislého a nestranného soudu. V EU se domnívají, že nový disciplinární režim pro soudce v Polsku podkopává nezávislost polských soudců tím, že jim neposkytuje nezbytné záruky ochrany před politickou kontrolou, jak požaduje soud EU.

Zdroj: https://sptnkne.ws/AHGZ
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponŘeditel Čínské mediální skupiny: Západní média ve zpravodajství o Hongkongu zkreslila fakt   
Pridal tk Středa 18 prosinec 2019 - 05:55:16 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Dne 15. prosince ředitel Čínské mediální skupiny Shen Haixiong (Šen Chaj-siong) poskytl interview TGCOM24 z Itálie. Moderátor se zeptal, jestli zpravodajství čínských a západních medií o Hongkongu je pravdivé? Shen Haixiong prohlásil, že některá západní média zkreslila fakt ve svém zpravodajství.

Ohledně hongkongské otázky uvedl, některá západní média nevysílala skutečnou situaci. Například nevyfotila útok demonstrantů na běžné obyvatele, jenom vyfotila protiútok policistů. Poté se uvádí, že policisté zbili studenty. Hongkong je právní společnost, tak není možné, že policista zbije studenta. Tito mladí lidé nejdříve porušili zákony. Hongkongská situace se obnoví směrem k pořádku, v tomto procesu se ústřední čínská vláda vždy držela politiky Jeden stát, dva systémy.

tk

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPriority DSZ – ZA PRÁVA ZVÍŘAT   
Pridal tk Středa 18 prosinec 2019 - 05:52:51 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Naše priority - co chceme:

1.) důslednější ochranu zvířat, živočichů, přírody a životního prostředí
2.) větší práva pro zvířata, resp. jejich větší právní ochranu
3.) přísnější tresty za týrání zvířat – nepodmíněné odnětí svobody
4.) zákaz vývozu živých hospodářských zvířat z ČR do Turecka a dalších zemí mimo EU. Zlepšení podmínek pro převážená zvířata po ČR a do zemí EU
5.) zákaz tzv. norování, včetně zkoušek loveckých psů z norování
6.) zákaz množíren, tzv. továren na štěňata – přísné postihy
7.) zlepšení podmínek chovu zvířat, např. zákaz klecových chovů
8.) zákaz pokusů na zvířatech - využití alternativních metod
9.) zákaz využívání všech druhů tzv. divokých zvířat v cirkusech v ČR
10.) zákaz dovozu pravých kožešin do ČR – z chovu tzv. kožešinových zvířat z jiných zemí – nepodporovat chov zvířat na kožešiny
11.) zákaz používání zábavní pyrotechniky - přednost před tzv. zábavou by měla mít ochrana lidí, zvířat, majetku a životního prostředí
12.) zavedení kamerových systémů na všech jatkách v ČR bez výjimky
13.) zrušení výjimky zabíjení zvířat bez omráčení - zejména při rituálních porážkách; zákaz zvířecích rituálních obětí
14.) zrušení pouťové atrakce s názvem "Jízda na ponících"
15.) maximální podporu /zejména finanční - na pokrytí všech nákladů/ státu (krajů i měst) útulkům, azylům a spolkům zabývajícím se pomocí opuštěným, toulavým, týraným, poraněným či hendikepovaným zvířatům

NEPŘIHLÍŽEJME UTRPENÍ, ZVÍŘE NENÍ VĚC!
MLUVÍME ZA TY, KTEŘÍ SAMI NEMOHOU.
DSZ - ZA PRÁVA ZVÍŘAT - OCHRANA ZVÍŘAT A JEJICH PRÁV

ŘV DSZ – ZA PRÁVA ZVÍŘAT
V Domažlicích 16. 12. 2019

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponJiří Šlitr alias Ďábel z Vinohrad   
Pridal tk Středa 18 prosinec 2019 - 05:50:55 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Jiří Šlitr se narodil 15. února 1924 v Zálesní Lhotě u Vrchlabí v rodině učitele, odkud se rodina později přestěhovala do blízké Dolní Branné. Svého času jsem se potkal s panem Václavem Mejvaldem, který si na spolužáka Jirku nostalgicky zavzpomínal, když v dolnobranské obecné škole spolu seděli v jedné lavici a v předmětech získávali informace nejenom od učitele, ale Jiří Václavovi něco nakreslil (už tehdy v této disciplině vynikal) a obráceně zase Václav ho v lecčems poučil v počtech. Jinak není divu, že Šlitr zdědil po rodičích nadání jak k hudbě (od maminky se naučil hrát na klavír), tak i od tatínka, jenž byl profesorem kreslení a naučil ho malovat.

Rodina se následně přestěhovala do Rychnova n. Kn., kde Šlitr v době války (v r. 1943) dostudoval gymnázium a určitou dobu pracoval v továrně Porkert svého strýce ve Skuhrově n. B. (železárna, vyrábějící masové strojky), aby unikl před totálním nasazení v Říši. Když jsem v roce 2016 navštívil mého kolegu pana Jaroslava Ehla, dlouholetého ředitele školy a předsedy Smíšeného sboru českého učitelstva v Hradci Králové (ve kterém jsem rovněž 12 let zpíval) u příležitosti jeho 95. narozenin, tak opět vzpomínky na J. Šlitra nebraly konce. Nejenom ve Skuhrově, ale hlavně v Rychnově se tehdy Šlitr projevoval jako výborný sportovec – lyžoval, plaval a skákal z můstku na plovárně, byl dobrým atletem atd., ale nezkazil také žádnou zábavu při harmonice, kytaře a zpěvu ve společnosti mladých lidí (uměl zahrát na kterýkoliv hudební nástroj) a komukoliv dokázal vytvořit jeho portrét. Byl takovou osvětovou duší a hlavně kamarádem, vysvětluje Jarka Ehl. J. Šlitr na přání otce vystudoval právnickou fakultu UK, byť tedy tuto profesi vykonával pouze v hereckých rolích.

Na začátku 50. let se seznámil s Pavlem Koptou, který jej dostal na Barrandov, kde Šlitr hrál na piano, seznámil se zde s Miroslavem Horníčkem a začal dělat hudební doprovody k jeho pořadům Humor není pro legraci nebo Člověk mezi lidmi.Šlitr také hudebně spolupracoval se začínajícím režisérem V. Svitáčkem na jeho snímcích. Intenzivně se věnoval kreslení hlavně pražských motivů, první výstavu měl již v roce 1957 (a pak ještě pětkrát), poslední v roce 1969. Byl členem Laterny Magiky, se kterou jezdil často do zahraničí. Konferenciérkou Laterny byla i Sylva Daníčková, která se stala jeho dlouholetou přítelkyní. Alfréd Radok jej pozval s Laternou na Světovou výstavu EXPO 58 v Bruselu, kde se u klavíru střídal s R. Roklem. Zajímavou částí naší expozice bylo Živé sklo a Finále, ke kterým se Šlitr hudebně vyjadřoval a mimo to vystavoval na EXPu i své kresby.

Pavel Kopta seznámil Šlitra v Redutě též s Jiřím Suchým. Spolupráce se pozvolna rozvíjela a postupně nabírala obrátky. Nejprve se spolu objevili v televizním silvestrovském pořadu Takový je život a Vesnická romance, kde odzpívali píseň Potkal potkan potkana.Když v roce 1959 založil J. Suchý s F. Havlíkem nové divadlo Semafor (SEdm MAlých FORem), tak bylo, dá se říci, zahájeno období působení J. Šlitra v divadle, a sice hrou Člověk z půdy.Šlitr se začal věnovat pouze psaní písní, jako herec se objevil až v roce 1962 v Jonášovi a tinglu tanglu, takže ze skladatelského týmu S+Š se stala i dvojice herecká. Na deskách v té době zazněly duety Chybí mi ta jistota a Tu krásu nelze popsat slovy.

V roce 1963 se Šlitr spolu se Suchým objevil i ve filmech Bylo nás deset a Kdyby tisíc klarinetů. V roce 1965 složil jazzovou operu Dobře placená procházka, která se po letech (až v roce 2007) dostala na prkna ND.
V roce 1966 hrál Šlitr v Ďáblovi z Vinohrad, což byl vlastně jeho sólový recitál po dočasném rozdělení této komické dvojice. Odtud pochází známý hit Co jsem měl dnes k obědu. Hra se skládá převážně z písniček, ze začátku je několik Šlitrových monologů o různých živelních katastrofách, které mohou přijít na divadlo. V druhé půlce hry k dalším hercům vstupuje na jeviště několik dívek, mezi nimi v obnovené premiéře (1968) Naďa Urbánková, Miluška Voborníková a Zuzana Burianová – to už hrál Šlitr spolu se Suchým, vystupoval orchestr Milana Dvořáka a autor se sám doprovázel na klavír.

Jiří Šlitr napsal stovky písniček, které patří do zlatého fondu pop-music (Tulipán, Krajina posedlá tmou, Oči sněhem zaváté, Babetta, Včera neděle byla a další). Nakreslil tisíce obrázků, zejména portrétů a karikatur, motivů z městských ulic, jazzových hudebníků a vystavoval na různých světových výstavách.

Letošního 26. prosince uplyne již dlouhých 50 let, kdy umělec zemřel nešťastnou náhodou unikajícím svítiplynem v ateliéru na Václavském náměstí v Praze.Byla to rána, která zasáhla nejen jeho přátele, ale celou republiku. Tehdy vlastně skončila první etapa slavné éry Semaforu.
Miloslav Samek

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPřejít na stranu  [1] 2
Hledat Info kuryr
Novinky pro 2019
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.3537 sec,0.0719 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:1,863kB