Čtvrtek 19 prosinec 2019
Blízko budovy FSB v Moskvě zahájila neznámá osoba palbu ze samopalu. Podezřelý ze střelby byl neutralizován   
Pridal tk Čtvrtek 19 prosinec 2019 - 20:04:53 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
V Moskvě, u hlavní budovy FSB na Vorovském náměstí zahájila neznámá osoba palbu ze samopalu. Tisková služba FSB oznámila, že podezřelý ze střelby byl neutralizován. Ve městě je vyhlášen stav ohrožení.

V důsledku střelby zemřel důstojník FSB, uvedla tisková služba úřadu.

Podle ministerstva zdravotnictví bylo zraněno pět lidí a jsou v péči lékařů. Předtím ministerstvo oznámilo, že dva bezpečnostní důstojníci byli vážně zraněni.

„Byla slyšet střelba a výkřiky, lidé z ulice byli zahnání do budov,“ řekl jeden z očitých svědků. 112 informuje, že muž zahájil palbu v přijímací místnosti FSB, poté vyběhl a zabarikádoval se v budově.

„Kolem 18. hodiny zazněl velký rámus a potom zase. Nyní výstřely přestaly,“ řekl Sputniku další očitý svědek.

Podle policie se tři lidé pokusili zaútočit na jednu z institucí, která se nachází na ulici Kuzněcký most, nicméně se jim to nepovedlo. Všichni tři se zabarikádovali v jedné z budov na Vorovském náměstí. Odtud jeden z nich střílel z automatu Kalašnikov. Zároveň jsou informace o třech zraněných policistech.

Z důvodu střelby na ulici Velká Lubjanka v Moskvě bylo zahájeno trestní řízení týkající se útoku na život veřejného činitele. Informovala o tom oficiální mluvčí Vyšetřovacího výboru Ruska Světlana Petrenkovová.

„Vyšetřovací orgány Hlavního vyšetřovacího odboru Vyšetřovacího výboru Ruské federace města Moskvy zahájily z důvodu střelby na ulici Velká Lubjanka trestní řízení na základě trestného činu podle článku 317 Trestního zákoníku Ruské federace (útok na život veřejného činitele). Probíhají všechna nezbytná vyšetřovací opatření,“ je uvedeno ve zprávě.

Podle údajů RT došlo ke střelbě na recepci FSB v Moskvě na ulici Kuzněcký most, 23 a došlo k ní v 18:10 místního času.

Podle jedné verze pronikli do budovy tři neznámí pachatelé a zahájili palbu. Podle druhé verze se jim do přijímací místnosti proniknout nepovedlo a střelba začala na parkovišti poblíž. V přestřelce s ochrankou byli dva útočníci zabiti. Poslední z nich vyběhl na ulici, kde pokračoval ve střelbě. V důsledku toho byl zabit důstojník dopravní policie, který byl právě ve službě naproti budovy.

Útočníkovi se podařilo utéct asi 300 metrů. Doběhl na konec Kuzněckého mostu a zabočil na Vorovského náměstí, kde pravidelně střílel. Pohyboval se po ulici Velká Lubjanka, kde se zabarikádoval v jednom z pokojů domu č. 2. Odtud prováděl pravidelně palbu směrem k přicházejícím příslušníkům Jednotky rychlého nasazení FSB. Během přestřelky byl v 19:15 hodin místního času útočník zastřelen. Podle údajů FSB Ruska jsou momentálně útočníci identifikováni.


Zdroj: https://sptnkne.ws/AJGg

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPokud někdo pochybuje, že Vlasovci byli něco jiného než banda fašistických vrahů   
Pridal tk Čtvrtek 19 prosinec 2019 - 05:23:14 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Na olomoucku teda Vlasovci mít pomník rozhodně nebudou!

ZÁKŘOVSKÁ TRAGEDIE V ROCE 1945

Blížící se porážka fašismu vedla vedoucí nacistické zločince k těm nejbestiálnějším činům. Jedním z mnoha takových u nás je i tragedie devatenácti zákřovských občanů.

Pod záminkou, že Zákřov je střediskem partyzánů a obyvatelstvo je podporuje, podnikli němečtí fašisté - se zrádci Vlasovci - proti Zákřovu vražednou akci. Gestapem z Velkého Újezda byl vypracován plán akce proti Zákřovu a to tak, že celá vesnice bude obklíčena Vlasovci a pod záminkou střelby partyzánů na Vlasovce bude provedeno zatčení partyzánů a jejich pomocníků podle předem připraveného seznamu.

Akce Zákřov byla provedena 18. dubna 1945. Zúčastnil se jí celý prapor Vlasovců. Navečer odjela horda Vlasovců přes Výkleky k Zákřovu. Po 21. hodině obklíčili gestapáci a Vlasovci obec a provedli prudký útok na severní část vesnice. Používali pušky, kulomety, pancéřové pěsti a ruční granáty. Zakrátko vyšlehly ze stavení rolníka - pana Frant. Švarce - plameny, ale občané požár lokalizovali. Tato usedlost však byla vzápětí znovu zapálena. Když se občané znovu pokoušeli hasit nebo zachraňovat dobytek, bylo na ně stříleno. Někteří byli zadrženi a odvlečeni do jednoho stavení, kde byli střeženi. Aby bylo znemožněno hašení požáru, naházeli Vlasovci do ohně ruční granáty, které postupně vybuchovaly. Pod ochranou palby prováděli Vlasovci drancování, loupení a zatýkání osob - hlavně mužů a chlapců - až do ranních hodin.

Na druhý den ráno byli propuštěni bez výslechu muži starší 50 let. Ostatní - v počtu 23 - byli v trojstupech odvedeni do Velkého Újezda. Tam je Vlasovci zavřeli do malé místnosti ve dvoře radnice - bývalého chléva. Zde byli dva dny "vyslýcháni", biti a týráni. Čtyři z uvězněných byli propuštěni. Ostatních 19 mužů po dvoudenním mučení, s přeraženými údy a rozbitými obličeji, naházeli do nákladního auta a odvezli do lesa k samotě Kyjanice. Stalo se tak v podvečer 20. dubna. Nad samotou Kyjanice u dřevěné boudy (o rozměrech asi 150x210 cm) zastavili, přivezli německého faráře p. Schustera ze Slavkova a vyzvali ho, aby dřevěnou boudu vykropil jako hrob. Když farář uviděl zakrvácené a zohyzděné obličeje a těla přivezených mužů, zhroutil se a odmítl výkrop provést. Němci a vlasovci nalili pak do boudy dehet, naházeli poloubité české mučedníky do boudy, obložili je dřívím, na těla nalili ještě benzín a pak vše zapálili.....

Dlouho se plížil dusivý dým lesy a údolím. Místo bylo střeženo ozbrojenými barbary a nikdo tam nesměl.

Doma zatím příbuzní mrtvých marně - po prožitých hrůzách - čekali na návrat svých manželů, otců, synů a bratrů. Ti se však nevrátili.

BYLI TO:

Calábek Josef (45 roků) Zákřov
Marek Josef (43 roků) Zákřov
Marek Drahomír (17 roků) Zákřov
Švarc František (43 roků) Zákřov
Švarc Vladimír (16 roků) Zákřov
Ohera Jan (40 roků) Zákřov
Plánička Jan (35 roků) Zákřov
Závodník Miroslav (23 roků) Zákřov
Závodník Jaroslav (21 roků) Zákřov
Glier Antonín (18 roků) Zákřov
Ohera Oldřich (37 roků) Zákřov
Bém Vlastimil (19 roků) Tršice
Wolf Otto (18 roků) Tršice
Pazdera Jan (32 roků) Doloplazy
Přikryl Klement (32 roků) Doloplazy
Jahn Josef (18 roků) Velká Bystřice
Švec František (26 roků) Velká Bystřice
Musil Josef (30 roků) Bystrovany
Žák Jaroslav (24 roků) Brno


Vrahům těchto lidí staví pomník hajzl z Prahy – Řeporyjí!!!


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponV pátek odejde trestní oznámení na starostu Řeporyjí   
Pridal tk Čtvrtek 19 prosinec 2019 - 05:11:04 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Česko se noří do čím dál zběsilejší nepřátelské atmosféry proti Rusku a Číně. Míra nenávisti, hrubosti a naplňování znaků přečinu výtržnictví podle § 358 odst 1, 2, přečinu Podněcování k nenávisti vůči skupině osob nebo k omezování jejich práv a svobod podle § 356 odst1, 3 trestního zákoníku, zvlášť závažného zločinu Podněcování útočné války podle § 407 odst. 1, 2 trestního zákoníku, přečinu Popírání, zpochybňování, schvalování a ospravedlňování genocidia podle § 405 trestního zákoníku překročila již všechnu myslitelnou mez a setkává se s hlubokým odporem většiny slušných lidí v České republice, zatímco je chválena a podporována privilegovanými kulturními i politickými skupinami, jež mají široký přístup k médiím, ale jejichž politická podpora ve společnosti je prakticky mizivá.

Atmosféra hnusu šířená těmito skupinkami, která zůstává bez potrestání, narušuje elementární zásady právního státu a vytváří dojem, že některým osobám je vše dovoleno a jsou postaveni nad zákon.

Zcela neoddiskutovatelnou odpovědnost za tento stav nesou státní zástupci a policie, kteří jsou schopni ostře stíhat kupříkladu kritiku práva šaría, které je nepochybně v rozporu s normami civilizované společnosti, ale bez reakce zůstávají zachovány nejhrubší útoky na Rusko, s nímž nás váže smlouva o přátelství a spolupráci podepsaná svého času i naším prezidentem Havlem, stejně jako na Čínu, se kterou nás váže strategické přátelství.

Tyto útoky jsou naprosto nemyslitelné v ostatních zemích EU, stejně jako by byly v této tvrdé poloze nepřijatelné i z úst například prezidenta Donalda Trumpa.

Veřejná atmosféra v České republice představuje v tomto ohledu odpudivou stoku a vyřazuje nás díky těmto malým, ale privilegovaným skupinkám z řad civilizovaných národů.

Jiří Vyvadil

Zdroj: Vaše Věc


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponNově uniklé další dokumenty OPCW ohledně tzv. plynového útoku v Doumě!   
Pridal tk Čtvrtek 19 prosinec 2019 - 04:58:55 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Dostal jsem upozornění, abych si za čerstva sáhl z Wikileaks serii nových dokumentů ,uniklých z OPCW a popisujících „vyšetřování“ této organizace v případě tohoto údajného plynového útoku syrských vládních vojsk proti nebohým civilům.

Jsou li dokumenty pravé, jde doslova o propagandistickou frašku. A neméně zajímavé je, že je tam výrazná česká stopa!Text jsem přebral z Wikileaks 1:1 a přeložil, se všemi riziky a nedokonalostmi překladačem.

OPCW-DOUMA – uvolněte část 3
14. prosince 2019

Dnes WikiLeaks vydává další dokumenty, které ukazují vnitřní nesouhlas v rámci OPCW o tom, jak byly fakta zkreslena v redigované verzi zprávy o údajném chemickém útoku v Doumě v Sýrii v dubnu 2018.

Mezi nimi je memorandum napsané na protest jedním z vědců vyslaných na vyšetřovací misi (FFM), aby vyšetřil útok. Je ze dne 14. března 2019 a je určen generálnímu řediteli organizace Fernando Ariasovi. To bylo přesně dva týdny poté, co organizace zveřejnila svou závěrečnou zprávu o vyšetřování Doumě.

WikiLeaks také poprvé vydává původní předběžnou zprávu spolu s redigovanou verzí (která byla vydána OPCW) pro srovnání. Dále zveřejňujeme podrobné srovnání původní prozatímní zprávy s redigovanou prozatímní zprávou a závěrečnou zprávou spolu s příslušnými připomínkami člena původní vyšetřovací mise. Tyto dokumenty by měly pomoci objasnit řadu změn, kterými zpráva prošla, které zkreslily fakta a nastolily neobjektivní zaujatost podle mínění členů FFM.

Ve výše uvedené zprávě se uvádí, že přibližně 20 inspektorů vyjádřilo nesouhlas ohledně závěrečné zprávy FFM, která podle jejich názoru „neodráží názory členů týmu, kteří byli nasazeni do Doumy“. Pouze jeden člen vyšetřovacího týmu, který šel do Doumy, záchranáře, údajně souhlasil se závěrečnou zprávu, označovanou jako „základní tým FFM“.

Tento nový tým byl podle memoranda zaměstnán lidmi, kteří „operovali pouze v zemi X“. Není jasné, na jakou zemi se odkazuje, s výjimkou toho, že to pravděpodobně není Sýrie. Je možné, i když pouze spekulace, že země X se týká Turecka, protože OPCW tam vyslal týmy do uprchlických táborů, aby vyslechly pozůstalé z Doumy.

Autor memoranda uvádí, že on byl původně pověřený analýzou a hodnocením dvou válců nalezených na místě údajného chemického útoku. To byl úkol, který se „ujal“ s pochopením, [byl] jednoznačně nejkvalifikovanější člen týmu poté, co byl na místě v Doumě a díky své odborné znalosti v metalurgii, chemickém inženýrství (včetně návrhu tlakových nádob), dělostřelectvu a obraně Výzkum a vývoj “. Pokračuje: „V následujících týdnech jsem zjistil, že jsem byl z práce vyloučen z důvodů, které nebyly objasněny.“

Autor vysvětluje, že často žádal, aby byl informován o průběhu závěrečné zprávy a aby mohl návrh přezkoumat, ale v obou ohledech byl odmítnut. „Odpověď byla – zpráva je naprosto tajná.“

Jakmile byla závěrečná zpráva zveřejněna 1. března 2019, vyšlo najevo, že závěry zprávy se výrazně změnily v rukou nového „základního“ týmu, který ji sestavil do konečné podoby: „Na závěr – V případě Syrské arabské republiky bylo v rámci týmu FFM dosaženo shody v tom, že existují náznaky závažných nesrovnalostí ve zjištěních. Po vyloučení všech členů týmu kromě malého kádru členů, kteří byli vysláni (a znovu nasazeni v říjnu 2018) do země X, se zdá, že se závěr úplně obrátil opačným směrem. Členové týmu FFM to považují za matoucí a mají obavy, jak k tomu došlo.“

Ke konci poznámky píše:

„Závěrem musím zdůraznit, že nemám žádný názor, zájem ani silné názory na technickou část věci ani žádný zájem o politické výsledky. Mým zájmem je řádná technická přísnost; věda, strojírenství a fakta budou mluvit samy za sebe. “

WikiLeaks vydává podpůrné dokumenty, které zálohují tato tvrzení ve velmi technických podrobnostech, včetně původní prozatímní zprávy a posouzení změn, kterými prošla každá iterace.

Interní e-mail OPCW
23. listopadu 2019

Vedení OPCW obviňovalo ze zprávy o syrských chemických zbraních

Wikileaks dnes zveřejňuje e-mail, zaslaný členem vyšetřovací mise OPCW do Sýrie svým nadřízeným, ve kterém vyjadřuje své nejzávažnější obavy z úmyslného zkreslení zavedeného do redigované verze zprávy, kterou spoluautor vypracoval.

pro zákaz chemických zbraní vyslala tým odborníků, aby prošetřili obvinění, že k chemickému útoku došlo v syrském městě Douma dne 7. dubna 2018. Autor e-mailu byl členem tohoto týmu a tvrdí, že redigovaná předběžná verze zprávy zkresluje skutečnosti, které on a jeho kolegové objevili v terénu. E-mail je datován 22. června. Je určena vedoucímu kabinetu Roberta Fairweathera a předána jeho zástupci Aamiru Shouketovi a členům vyšetřovací mise v Doumě.

Říká, že k tomuto zkreslení bylo dosaženo selektivním opomenutím, což představuje zkreslení, které podkopává důvěryhodnost zprávy. Dále se tvrdí, že zásadní fakta, která zůstala v redigované verzi:

byl široce připisován syrské armádě na základě zpráv rebelských sil, které byly v té době v Doumě, a toto tvrzení podpořily vlády Spojených států, Britů a Francie. Tyto tři země provedly v reakci na cíle syrské vlády letecké útoky 14. dubna 2018. To bylo předtím, než vyšetřovací tým získal přístup k místu v Doumě, mise tam byla zpožděna o téměř dva týdny zaviněných povstaleckými bojovníky a následných střetů mezi povstalci a vládními silami, které se přesunuly do oblasti.

Po příjezdu tým zjistil, že většina fyzických důkazů, včetně těl zesnulých, již není k dispozici. Tvrdilo se, že 49 zemřelo a až 650 bylo vážně zasaženo bojovým chemickým plynem uvolněným v konkrétní oblasti povstaleckého Douma v ten den v dubnu. Rebelové tvrdili, že plyn pocházel z válců vyhozených z letadel, což jasně svědčí o syrských vládních silách, které měly úplnou leteckou převahu.

Zdá se, že redigovaná zpráva tyto závěry podporuje, ale autor uveřejněného e-mailu nastiňuje některé konkrétní aspekty, které považuje za „zvláště znepokojivé“.

Za prvé, v redigované zprávě je prohlášení. Uvádí se v něm, že existují dostatečné důkazy k určení přítomnosti „chloru nebo jiné reaktivní chemikálie obsahující chlor.“

E-mail zdůrazňuje, že to bylo:

„Pravděpodobně jedna nebo více chemikálií, které obsahují reaktivní atom chloru. Takové chemikálie mohou zahrnovat… hlavní složku bělidla na bázi chlóru v domácnosti. Záměrné vyčlenění plynného chloru jako jedné z možností je neobvyklé.“

Redigovaná zpráva také odstranila kontext z tvrzení v původním návrhu, který se týkal pravděpodobnosti, že by plyn vycházel z lahví nalezených na scéně v Doumě. Původní text údajně záměrně zdůrazňoval, že neexistují dostatečné důkazy, které by potvrdily tuto verzi. Podle autora jde o „hlavní odchylku od původní zprávy“.

Uvádí také problémy s odstavcem v redigované verzi, která uvádí:

„Na základě vysokých hladin různých chlorovaných organických derivátů detekovaných ve vzorcích životního prostředí“.

Toto je řekl, aby nadhodnotil případ. Podle e-mailu:

„Ve většině případů byly přítomny pouze v rozmezí ppm, až 1-2 ppb, což je v podstatě stopové množství.“

Jedním z důkazů, který se objevil ve zpravodajských sítích po celém světě, bylo video, které ukazuje, že oběti jsou léčeny v nemocnici po útoku v Doumě. Uvedené příznaky však nebyly v souladu s tím, co svědci uvedli, když viděli ten den. Podrobná diskuse o tom byla zjevně vynechána z redigované verze zprávy OPCW.

E-mail uvádí:

„Vynechání této části zprávy (včetně epidemiologie, která byla zcela odstraněna), má vážný negativní dopad na zprávu, protože tato část je neoddělitelně spjata s identifikovaným chemickým činitelem… V tomto případě je důvěra v identitu chloru nebo jakýkoli jiný dusivý prostředek je zpochybňován právě kvůli nekonzistenci s hlášenými a pozorovanými symptomy. Tato nekonzistence byla zaznamenána nejen týmem průzkumných misí, ale silně podporována třemi toxikology se zkušenostmi s vystavením chemickým látkám bojujícím.“

Ještě dalším sporným bodem je umístění a stav válců, o nichž se uvádí, že obsahovaly chemické činidlo. Tvrdí se, že jejich stav nemusí být v souladu s tím, že byly vypuštěny ze vzduchu, ve srovnání s poškozením v bezprostředním okolí. To bylo projednáno v nevydané technické zprávě z OPCW, která byla propuštěna a Wikileaks publikován v říjnu 2019 a naznačuje, že je nepravděpodobné, že by válce byly vypuštěny vzduchem (viz předchozí vydání: OPCW Whistleblower Panel o útoku Douma z dubna 2018)

Sekce, které se touto otázkou zabývají, v redigované zprávě do značné míry chybí. „Tato informace byla důležitá při hodnocení pravděpodobnosti„ přítomnosti “toxických chemikálií versus„ použití “toxických chemikálií,“ uvádí e-mail.

Autor zakončí svůj dopis odvoláním k vedení, aby mu umožnil připojit k dokumentu odlišné názory.

Každoroční konference států, které jsou stranami OPCW, složená ze zástupců všech členských států úmluvy, začíná v pondělí 25. listopadu v Haagu.
Mediální partnerství a koordinace: La Repubblica (Itálie), Stundin (Island), Der Spiegel (Německo), Mail on Sunday (Velká Británie)

Tolik Wikileaks.

Ten, kdo mi upozornění na novinky ohledně Doumy a „šetření“ OPCW poslal připojil ještě vysvětlení k oné české stopě ve vyšetřování OPCW. Napsal toto:

e-mail nespokojence zveřejněný zde https://wikileaks.org/opcw-douma/document/May-20-2019-email_raising_concerns/May-20-2019-email_raising_concerns.pdf byl adresován české zástupkyni při OPCW Veronice Stromšíkové. Její hvězdnou kariéru jsem vygooglil tady: http://www.future-forces-forum.org/delegation/peoplelatest/2480_stromsikova?lang=en

I tohle jsem hodil do překladače, aby bylo jasné ,jak vypadají řídící orgány OPCW. Za ČR je tam opravdu odbornice na chemické zbraně jak se patří!

Paní Veronika Stromšíková

Ředitelka Úřadu pro strategii a politiku
pro zákaz chemických zbraní

ŽIVOTOPIS

Vzdělání:

Září 1993 – září 1999 – Právnická fakulta Univerzity Karlovy v Praze

Srpen 1999 – letní škola mezinárodního práva, Haagská akademie mezinárodního práva, Nizozemsko

Září 1997 – červen 1998 – Rechtswissenschaftliche Fakultaet, Univerzita Karla Franzense Graz, Rakousko, dvou semestrálních studií v oblasti evropského práva a mezinárodního práva

Profesionální zkušenost:

od června 2016 – ředitel Úřadu pro strategii a politiku (OSP)
Organizace pro zákaz chemických zbraní (OPCW), Haag, Nizozemsko

2014 – 2016 – ředitel odboru OSN, Ministerstvo zahraničních věcí ČR, Praha

2013 – 2014 – vedoucí pracovní skupiny, odbor Blízkého východu a severoafrických věcí, Ministerstvo zahraničních věcí České republiky, Praha

2009 – 2013 – zástupce vedoucího mise, Stálá mise České republiky při OSN v Ženevě, Ministerstvo zahraničních věcí, Praha

2008 – 2009 – poradce, stálá mise České republiky při OSN v Ženevě, Ministerstvo zahraničních věcí, Praha

2005 – 2007 – ředitel odboru lidských práv, Ministerstvo zahraničních věcí České republiky, Praha

2002 – 2005 – politický úředník, Stálá mise České republiky při Radě Evropy, Štrasburk, Ministerstvo zahraničních věcí České republiky, Praha

1999 – 2002 – referentka, odbor lidských práv, Ministerstvo zahraničních věcí, Praha

A takoví „odborníci“ budou nejspíš ve vedení OPCW všichni…

Zdroj: -vlkp- a Wikileaks; KosaZostra čili vlkovobloguje.wordpress.com
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponAngela Merkelová vystoupila proti sankcím USA na Nord Stream 2   
Pridal tk Čtvrtek 19 prosinec 2019 - 04:41:10 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Německá kancléřka Angela Merkelová okomentovala plány Washingtonu zavést sankce proti Nord Stream 2. Její slova Američany ani Ukrajince nepotěší.

„My jsme proti exteritoriálním sankcím, a to ne od dob včerejšího rozhodnutí, ale i ve vztahu k Íránu máme ten samý problém. Já nevidím také jinou možnost, než vedení jednání, ale provádět jednání rozhodně, o tom, že my takové praktiky nepřijímáme, že tyto exteritoriální sankce mají vliv. Budeme sledovat, jak se budou rozvíjet události okolo Severního proudu 2,“ prohlásila Merkelová během vystoupení v německém Bundestagu.

Americký Senát včera schválil obranný rozpočet o velikosti 738 miliard dolarů, který počítá se sankcemi proti Severnímu proudu 2, a také s vojenskou pomocí Ukrajině. Dokument nyní dostane na stůl americký prezident Donald Trump. Ten již prohlásil, že je připraven ho podepsat.

Berlín si myslí, že Severní proud 2 by mohl být dostaven během měsíce, což by umožnilo vyhnout se omezujícím opatřením ze strany USA.

Stavba plynovodu

Severní proud 2 (Nord Stream 2) počítá s položením dvou linek plynovodu od ruského pobřeží přes Baltské moře k Německu. Projde také přes teritoriální a výhradní ekonomické zóny Finska, Švédska a Dánska. Zprovoznění plynovodu je plánováno na rok 2020.

Proti Severnímu proudu 2 vystupuje Ukrajina, která se bojí, že přijde o svoji roli dopravce ruského plynu, ale také Polsko, Litva a Lotyšsko, země, které projekt považují za politický. Stavbu také kritizují USA, které se snaží aktivně na území Evropy prolobovat svůj zkapalněný zemní plyn (LNG).

Podporu stavby plynovodu opakovaně vyslovovala německá vláda a rakouská vláda. Trvaly na tom, že projekt upevní evropskou energetickou bezpečnost a zdůrazňovaly spolehlivost Ruska jako energetického dodavatele.

V Moskvě opakovaně prohlašovali, že Severní proud 2 je absolutně komerční a konkurenční projekt. Jak dříve říkal ruský prezident Vladimir Putin, stavba plynovodu nepředpokládá zastavení tranzitu ruského plynu přes Ukrajinu.

Zdroj: https://sptnkne.ws/AJf4
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponV OSN přijali rezoluci k boji proti oslavování nacismu. Česko a Slovensko se zdržely hlasování   
Pridal tk Čtvrtek 19 prosinec 2019 - 04:37:51 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Valné shromáždění OSN přijalo ruský návrh rezoluce k boji proti oslavování nacismu. Až 60 zemí vystoupilo v letošním roce jako spoluautoři návrhu.

Dokument dostal název Boj proti oslavování nacismu, neonacismu a jiným forem, které přispívají k eskalaci moderních forem rasismu, rasové diskriminace, xenofobie a související netolerance.

Usnesení doporučuje, aby země přijaly vhodná konkrétní opatření, a to „včetně těch v legislativní oblasti a v oblasti vzdělávání, v souladu se svými mezinárodními závazky v oblasti lidských práv, aby zabránily přezkoumání výsledků druhé světové války a odmítnutí zločinů proti lidskosti a válečných zločinů, spáchaných během druhé světové války“.

Odstranění forem rasové diskriminace

Dokment rovněž vyjadřuje znepokojení nad „narůstajícími pokusy a případy znesvěcení nebo zničení památek postavených na počest těch, kteří bojovali proti nacismu během druhé světové války, jakož i nad nezákonnou exhumací či přenosem jejich ostatků“.

Autoři dokumentu odsuzují incidenty, které souvisejí s oslavováním a propagandou nacismu a vyzývají státy, aby všemi vhodnými prostředky odstanily všechny formy rasové diskriminace včetně legislativy, pokud to okolnosti vyžadují.

Využívání informačních technologií

V usnesení se rovněž zdůrazňují obavy Valného shromáždění, které se týkají „využívání informačních technologí, internetu a sociálních sítí, zejména k oslovování dětí a mládeže neonacistickými skupinami… za účelem zvýšení dopadu jejich myšlenek nenávisti a náboru nových členů v různých zemích“. Současně byla učiněna výhrada, že internet lze také použít jako prostředek k boji proti těmto skupinám.

Pro dokument hlasovalo 133 zemí, což je o čtyři země více než v předchozím roce. Spojené státy a Ukrajina se tradičně postavily proti, 52 států včetně Rakouska, Francie, Turecka, České republiky a Slovenska se zdrželo hlasování.

Co se týče autorů návrhu, pak v loňském roce se k nim řadily země jako Alžírsko, Angola, Arménie, Bangladéš, Bělorusko, Benin, Bolívie, Burkina Faso, Burundi, Venezuela, Vietnam, Guyana, Guinea, Zimbabwe, Kazachstán, Čína, Kongo, Severní Korea, Pobřeží slonoviny, Kuba, Laos, Mali, Myanmar, Niger, Nigérie, Nikaragua, Pákistán, Rusko, Sýrie, Súdán, Tádžikistán, Togo, Uganda, Uzbekistán, Středoafrická republika, Eritrea, Etiopie, Jihoafrická republika a Jižní Súdán. Rezoluce se přijímá každý rok od roku 2005.

Zdroj: https://sptnkne.ws/AJuu
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponBakalův rok   
Pridal tk Čtvrtek 19 prosinec 2019 - 04:30:50 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Začátkem příštího roku dolní komora Parlamentu ČR pravděpodobně odsouhlasí podání trestního oznámení na Zdeňka Bakalu, nepřítomný miliardář však rok 2019 ukončí ve velkém stylu.

Jeho bývalá realitní společnost Residomo je na prodej, což ho o další krok oddělí od „zločinné“ privatizace OKD, která zajímá poslance, nikoliv ale policii či státní zástupce.

Jeho vydavatelství Economia tento měsíc zasadilo vážnou ránu spoluoligarchovi Petru Kellnerovi tím, že přišlo s nevysvětleným únikem usvědčujících dokumentů z království muže, který nezná úniky. Ale hlavně Bakala přidal Český rozhlas k médiím, které on a jeho spřízněné duše na „správné straně dějin“ naprosto dominují svou výjimečnou morálkou.

Kellner i Andrej Babiš končí rok 2019 s větším absolutním vlivem a mocí než Bakala, ale ten má o to mocnější přátele na západě, kteří by byli rádi, kdyby jeho vítězné tažení pokračovalo.

Erik Best

Zdroj: http://www.fsfinalword.cz/
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponHledat Info kuryr
Novinky pro 2019
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.2574 sec,0.0726 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:1,792kB