Úterý 24 prosinec 2019
Vánoce bez Santy, cizí veteše a kýče   
Pridal tk Úterý 24 prosinec 2019 - 03:17:52 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Heslo „CIZÍ NECHCEME, SVOJE NEDÁME!“ by se dalo bez problémů také aplikovat na pojetí oslav vánočních svátků. Čelíme v posledních době nebývalé invazi motivů plných sobů, Santů, skřetů a dalších víceméně cizích prvků a s duchem a atmosférou českých tradičních Vánoc zcela nesouvisejících.

Významně k danému trendu přispívá televizní a filmová produkce, kde se Santové prohánějí jako o závod a jedna americká stupidita stíhá druhou. Kde je původní česká produkce? Kde jsou filmy oslavující křesťanský duch Vánoc? Proč nejsou pořady a filmy více zaměřeny na rodinnou pospolitost?

Stejně jako nám nevnutili za bolševika Dědu Mráze, tak ani dnes za vlády konzumu a absolutní komerce nám nevnutí Santu Klause a jeho povedenou družinu.

U nás bydlí Ježíšek a českou mentalitu vánočních svátků nejlépe ztělesňují kresby malíře Josefa Lady. Vánoce nejsou jen o nákupech a jídle, jsou také o lásce k bližnímu a o duchovním rozměru, kdybychom se měli všichni společně zastavit a rozjímat i o tom, co nás přesahuje.

Jan Kopal

Zdroj: http://www.vlasteneckenoviny.cz/?p=243223
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponTomio Okamura: Křesťané jsou dnes nejvíce pronásledovanou skupinou na světě. Křesťanství a křesťané jsou dnes druh určený k vyhubení   
Pridal tk Úterý 24 prosinec 2019 - 03:08:03 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
"Křesťané jsou dnes nejvíce pronásledovanou skupinou na světě", řekl jsem ve Sněmovně v úvodu odborného semináře, který organizuje SPD, na aktuální téma ,,Pronásledování křesťanů v 21. století'':

Vážení přátelé, vážené dámy a pánové, děkuji poslanci Jiřímu Kobzovi, za čest říci na úvod pár slov na dnešním semináři ,,Pronásledování křesťanů v 21. století''. O tom proč tu jsme, o tom jakému tlaku čelí námi společně sdílené hodnoty, které mají své kořeny ve velké míře v křesťanství, většině z Vás vyprávět nemusím. Ten hlavní problém je, že to, o čem tu budeme mluvit, velká část Evropanů, jako problém nevidí, naopak spolu s odvěkými nepřáteli křesťanství a evropské civilizace se na likvidaci naší kultury s chutí a radostně podílejí.

Na jedné straně ignorují ideologii islámu, která zcela nepokrytě v teorii i v praxi popírá lidská práva, svobody a demokracii, a na straně druhé ve jménu obrany, demokracie a svobody likvidují všechny oponentní názory a jejich nositele. Paradoxně se tak na společné frontě ocitli otrodoxní feministky, radikální gayové či ekoteroristé spolu se zabijáky gayů a zotročovateli žen.

Není to příliš zarážející, fanatická Greta je stejný netolerantní a fanatický popírač svobod podobně jako ostatní neomarxisté. Všechny tyhle ideologické fašisty spojuje nenávist k toleranci a svobodě.

David Curry, prezident americké organizace Open Doors, která monitoruje pronásledování křesťanů, označil křesťany za "nejvíce pronásledovanou skupinu na světě". Doslova hovoří o Epidemii únosů, znásilnění, bití a mučení".

Když si vzpomenu na zmíněnou Gretu a humbuk kolem ní, nejde si nevšimnout paradoxu. Satelity NASA monitorují amazonské požáry a to mimo jiné přimělo světové lídry, aby se zavázali deštné pralesy zachránit. A je to správné.

Vraždění křesťanů, jejich mučení, upalování, znásilňování a zotročování tisíců křesťanek muslimskými otrokáři zřejmě satelity nesledují a jejich utrpení není vidět na televizních obrazovkách ani v novinách.

A tak shromáždění OSN poslouchá výlevy nemocného dítěte, ale neslyší, ani nevnímá řev vražděných křesťanů, ani umíráček, který zvoní celé křesťanské civilizaci.

Po teroristických událostech v Christchurchi na Novém Zélandě, nikdo neváhal označit náboženské pozadí obětí, svět soucítil s postiženou muslimskou komunitou. Přitom v týdnu, ve kterém se stal útok na mešitu ve městě Christchurch, bylo v Nigérii zavražděno více než dvě stě křesťanů. Česká a vesměs ani světová média se o těchto událostech téměř nezmínila. K uctění památky křesťanských mučedníků nebyly zorganizovány žádné pietní akce a nezvonily žádné kostelní zvony. Veřejnost nebyla nijak pobouřena.

Počet zavražděných obětí džihádistických útoků na Srí Lance, které byly spáchány na Velikonoční neděli 21. dubna 2019 a byly příčinou útoku na Novém Zélandě, jsou tak hrozné, že se na to nedá ani pomyslet: 253 mrtvých. Mezi oběťmi bylo 45 dětí. Islámští teroristé dobře věděli, že ve třech kostelích je mnoho dětí, a záměrně na ně zaútočili.

Vévoda z Cambridge, princ William, navštívil muslimy, kteří přežili útoky na mešity v Christchurchi na Novém Zélandu. Kupodivu žádný soucit nedonutil britskou královskou rodinu k tomu, aby se princ William před návratem do Anglie, zastavil také na Srí Lance, bývalé britské kolonii, a setkal se tam s přeživšími křesťany.

Vážení přátelé, dámy a pánové, křesťanství a křesťané jsou dnes druh určený k vyhubení. To je ta špatná část poselství dneška. Ta lepší je v tom, že křesťanství a křesťané jako víno pod tlakem vydávají ze sebe to nejlepší. Hodnoty, které přineslo křesťanství, tedy tolerance, humanita, nebo třeba oddělení víry od vládnoucí moci, jsou hodnoty, které lze potlačovat a popírat, ale už nikdy nikomu se nepodaří definitivně zašlapat je do zapomnění. A je jen na nás do jaké míry je my budeme ochotní a schopní ubránit.

Tomio Okamura
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponDelegace ČR a Slovenska ve Valném shromáždění OSN se zdržely při hlasování o rezoluci odsuzující oslavy nacismu!   
Pridal tk Úterý 24 prosinec 2019 - 02:58:45 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Delegace ČR a Slovenska ve Valném shromáždění OSN se zdržely při hlasování o rezoluci odsuzující oslavy nacismu! Proč? Protože spolupředkladatelem mezi 60 zeměmi bylo i Rusko? Vladimíra Vítová z ANS se podivuje, že ke skandálnímu hlasování v OSN mlčí jak poslanci, tak i prezident Miloš Zeman! USA a Ukrajina dokonce jako jediné 2 země na světě hlasovaly proti této rezoluci! Nacismus není fašismus, ale tento americký nacismus skončí velmi zle! Otázkou ale je, pro koho?

Původně jsme dnes chtěl publikovat vánoční a veselý článek, ale to by mně nesměla ze židle zvednout další zpráva ze světa, která znovu a znovu potvrzuje, že koncem roku 2019 zažívá tzv. západní civilizace znovuoživování nacismu a všech gloriol, které jsou s nacismem spojené. V poslední době to začalo tím, že Ondřej Kolář jako starosta na Praze 6 chtěl a chce odstranit pomník osvoboditele, maršála Koněva. Jen krátce poté vypukl skandál s Pavlem Novotným z Řeporyjí, který kromě skandálních výstupů na ruské televizi kvůli pomníku Vlasovcům dokonce na Twitter vypustil příspěvek s omluvou esesáků, že bojovali proti ruským švábům.

Následně poté se neznámý pachatel na berlínském hřbitově invalidů pokusil vykopat neoznačený hrob Reinharda Heydricha a doslova jen pár dní poté si americké ministerstvo obrany zavěsilo na svůj Twitter obrázek válečného zločince a důstojníka SS Joachima Peipera. Nemusíme ani připomínat památník sudetským vojákům Wehrmachtu, který v Jizerských horách obnovili místní obyvatelé a průčelí paloučku s menhiry vévodí válečný německý železný kříž, který tam byl spolu se 20 menhiry vztyčen v roce 1943.

Pokud byste nečetli alternativu, tak byste si mysleli, že jde o zcela oddělené a nesouvisející události z různých měst, různých míst a různých států. Jenže tyto události spolu naprosto jednoznačně souvisí. Je to situace, kdy jsme svědky oživování symbolů a glorifikace nacismu, jenž je najednou adorován, omlouván, rehabilitován a vyzdvihován, a to kvůli tomu, že nacismus bojoval proti bolševismu a Sovětskému svazu, rozuměj proti Rusku.

A protože dnes zuří další válka proti Rusku, to je snad už každému jasné, tak logicky znovu přichází na řadu nacismus, který bude používán jako antiteze proti Rusku a proti ruskému systému řízení. Dříve bylo neslýchané, aby si američtí generálové dávali na Twitter fotografii válečného zločince SS u příležitosti výročí Bitvy v Ardenách. Bylo dříve neslýchané, aby čeští občané obnovovali na palouku u lesa menhiry a kříže na vzpomínku německých orlů padlých u Stalingradu. Takový kreténismus u českých obyvatel dříve nebyl, jenže situace eskaluje. Neuvěříte, co se stalo v New Yorku.

Rezoluci odsuzující oslavy nacismu nepodpořily jen dvě země, USA a Ukrajina! Česko a Slovensko se zbaběle zdržely

Již. dne 7. listopadu 2019 projednalo Valné shromáždění OSN text o rezoluci A/C.3/69 L.56/Rev.1 Combating glorification of Nazism, neo-nazism and other practices that contribute to fuelling contemporary forms of racism, racial discrimination, xenophobia and related intolerance. V překladu jde tedy o rezoluci “Boj proti oslavování nacismu, neonacismu a jiných forem, které přispívají k eskalaci moderních forem rasismu, rasové diskriminace, xenofobie a související netolerance.” Pod dokument a jeho text jako navrhovatelé se připojilo 60 zemí světa a Ruská federace byla mezi nimi. A minulý čtvrtek 19. prosince se o textu v OSN hlasovalo.

Text odsuzuje novodobé snahy o rehabilitaci nacismu, odsuzuje oslavování jednotek Waffen SS a text rovněž odmítá přepisování historie a výsledků II. sv. války a poválečného uspořádání v Evropě, kde hranice dnešní Evropy, včetně hranic ČR a Slovenska existují jen a pouze díky Jaltské konferenci. A právě Jalta je v posledních měsících zpochybňována chátrou a vlastizrádci v ČR, kteří snahu o rozbití hranic České republiky schovávají za jakési bohulibé pohnutky usmíření s Němci ohledně Sudetské otázky. Co se tedy stalo v New Yorku?

Delegace České republiky a Slovenska se při hlasování o této rezoluci zdržely! Měly totiž strach hlasovat pro návrh rezoluce, mezi jejímiž předkladateli byla i Ruská federace jako jedna ze 60 zemí. Jenže, to zdržení se hlasování nebylo ani tak kvůli Rusku, ale kvůli tomu, jak skandálně hlasovaly 2 země, konkrétně USA a Ukrajina. Tyto 2 země jako jediné hlasovaly ostře proti rezoluci, čímž se postavily na stranu ochrany nacistů, jejich odkazu, na stranu ochrany odkazu Waffen SS a jejich esesáků. Ukrajina nás nepřekvapí, protože to je země, kde nacismus hraje ústřední roli a válečný zločinec Stěpan Bandera je tam za národního hrdinu.

Americký zástupce v OSN vysvětlil, že USA rezoluci nepodpoří, a použil stejný argument jako Michal Koudelka z české BIS

Američané, kdyby nechtěli hlasovat pro rezoluci, kterou spolunavrhuje to zlé a nenáviděné Rusko, mohli se zdržet. Jenže ne, americká delegace hlasovala proti návrhu. A delegace USA hlasuje proti tomuto usnesení rok co rok, již od roku 2005. Text prý obsahuje ruský narativ výkladu dějin a konce II. sv. války. Nepřipomíná vám to jistého Michala Koudelku, který si stěžuje na ruský výklad dějin v českých učebnicích? Ano, přesně odtamtud vítr fouká. Článek z ledna 2019 o tom, jak BIS chce přepisovat školní učebnice, najdete zde: https://aeronet.cz/news/reditel-bis-se-sesel-s-lidmi-z-ministerstva-skolstvi-civilni-rozvedka-chce-zmenit-skolni-ucebnice-cuckari-budou-ministrovi-skolstvi-radit-ktere-veci-a-historicke-udalosti-maji-zmizet-z-ucebnic/ Jason Mack jako poradce americké delegace k tomu napsal předsedovi Valného shromáždění toto:

Pane předsedající, dnes USA vyjadřují nesouhlas s tímto usnesením, dokumentem, který je dobře znám pro jeho chabě zahalené pokusy o legitimizaci dlouholetého ruského dezinformačního příběhu, který pošpiňuje sousední národy pod cynickým hávem zastavení oslav nacismu.

Spojené státy, které společně s našimi demokratickými spojenci v roce 1945 rozhodně přispěly k vítězství nad nacistickým Německem, odsuzují oslavování nacismu a všech moderních forem rasismu, xenofobie, diskriminace a související netolerance. Děláme to při zachování našeho stálého závazku ke svobodě projevu. V boji proti vražedné tyranii nacismu Spojené státy bojovaly také za svobodu a lidská práva všech – včetně práva na svobodu projevu, sdružování a pokojného shromažďování.

Nejvyšší soud Spojených států potvrdil ústavní právo na svobodu projevu, sdružování a právo na pokojné shromažďování, včetně sebevědomých nacistů, jejichž nenávist a xenofobie jsou americkým lidem široce zesměšňovány. Současně trvale vycházíme z ústavních práv těch, kteří uplatňují svá práva boje proti nesnášenlivosti a vyjadřujeme silnou opozici vůči odpornému nacistickému vyznání a jiným, které se hlásí k nenávisti.

Spojené státy hlasovaly proti každé nové verzi tohoto usnesení od roku 2005. Navzdory našemu úsilí v dobré víře v tomto roce vyjednat s ruskou delegací revize a pozměňovací návrhy usnesení na ochranu před nepřijatelnými omezeními svobody projevu, naše doporučení určená ke zlepšení a posílení tohoto usnesení byla záměrně ignorována. Odrazujeme státy, aby se dovolávaly článku 4 Úmluvy o odstranění všech forem rasové diskriminace a článek 20 Mezinárodního paktu o občanských a politických právech ve snaze buď umlčet nevítané názory, nebo omluvit jejich neúspěch v boji proti netoleranci.

Spojené státy jsou znovu nuceny hlasovat pro toto usnesení „ne“ a vyzývají ostatní státy, aby učinily totéž.

Jason Mack


Takové je tedy stanovisko americké delegace v OSN, která se odvolává na 1. dodatek americké Ústavy, který zaručuje absolutní svobodu slova. Jenže usnesení OSN není zákonnou normou, ale politickou deklarací bez právního účinku. Je to symbolická forma postoje státu a nemá to nic společného s Ústavou jakékoliv země. Americká delegace zkrátka nechtěla a nechce pro dokument hlasovat, protože se v něm odsuzují procesy oslav jednotek Waffen SS a nacismu jako takového, který má nejen v USA, ale zejména na Ukrajině dlouholetou tradici. Americký postoj spolu s Ukrajinou tak vysílá jasný vzkaz, že obě země roní krokodýlí slzy, že nacisté nevyhráli v Evropě II. sv. válku a nedobyli Sovětský svaz. A právě teď nastává druhý pokus. Další snaha o Drang nach Russland.

Fašismus, nacismus a nacionalismus

Ještě je potřeba zde vysvětlit několik pojmů, především nacismus, nacionalismus a fašismus. Tyto 3 názvy se brutálně zaměňují a dokonce vidím v diskusích, že i zde na Aeronetu. Proto je třeba si tyto základy znovu objasnit. Nacismus je ideologický proces řízení. Nacionalismus je naproti tomu ideový proces řízení. Rozdíl mezi ideovou a ideologickou rovinou lze přirovnat v českém jazyce takto: Ideová linie procesů řízení učí a říká, CO a PROČ se má dělat a které nástroje se používají. Ideologická rovina řízení naproti tomu učí, JAK se to má dělat a jak ty nástroje správně v praxi používat. A tím se dostáváme k teorii kádrů. Kádr je osoba, která má dokonale zvládnutou ideovou i ideologickou výchovu. Jinými slovy, kádr ví nejen to, co má dělat, ale také ví, jak to dělat. To dnes zdaleka není samozřejmost a židé důsledně usilují o to, aby v čelech procesů stáli jen takové osoby, které vědí buď jenom CO se má udělat, ale nevědí JAK, anebo vědí JAK, ale nevědí CO, resp. PROČ.

Osoby, které vědí CO, ale nevědí JAK, jsou marionety. Jsou to sluhové, kteří mají ideovou výbavu, vědí, co mají říkat, ale nevědí, jak řešit procesy řízení, ať je to řízení čehokoliv, vlakového nádraží nebo řízení státu. Existuje i druhá skupina osob, která ví JAK, ale naprosto postrádají ideový základ. Těmto lidem se říká manažeři globalizace a jejich znakem je “všehoschopnost”, přičemž nechápou rovinu důsledků a toho, co vlastně jejich práce způsobuje a PROČ to mají dělat. Zkrátka a jednoduše, ideová rovina řízení je TEORIE, zatímco ideologická rovina řízení je PRAXE. Pouze osoba, která má ideovou a ideologickou výbavu, je kádrem. Pokud má jenom jednu z těchto dvou výbav, díváme se na diletanta. A teď se dostáváme k nacismu a nacionalismu. Toto je zásadní výklad, který je potřeba dobře zvládnout a zapamatovat.

Rozdíly mezi ideovou a ideologickou výchovou kádrů pro procesy řízení

Nacionalismus je ideová teze řízení, která učí principu nadřazenosti národních zájmů nad veškerými zájmy, jejichž původ je v zahraničí. Nacionalismus tedy je teoretická výkladová rovina vlastenectví, chcete-li takové pojetí. Jenže pozor, to je pouze teoretická rovina, CO představuje nacionalismus. Jeho realizací v praxi se zabývá proces řízení nazvaný nacismus. To je ideologický proces řízení, který říká JAK se ideová, tedy teoretická část má v praxi realizovat ve společnosti. A tady nastává zásadní rozdíl a klíč, kterým se se ideologický rámec dělí na dvě velké skupiny, na nacismus a fašismus. Abyste v tom neměli guláš, tak zopakuji, že nacismus i fašismus jsou ideologické procesy řízeni JAK realizovat to, CO hlásá společný ideový proces řízení nacionalismu.

Nacismus je ideologická varianta řízení, ve které je prosazování národních zájmů stavěno do střetu s cizím vlivem, který škodí a ničí vlast, a tudíž je nutné ostatním zemím vnutit vlastní principy řízení, vlastní principy světonázoru, vlády, rozhodování, a to vše ve jménu toho, aby země, která nacistický proces řízení používá, dosáhla své vlastní bezpečnosti, že zcela neutralizuje ostatní státy svojí mocí, ať už je to moc vojenská, ekonomická, diplomatická, bankovní, nebo jakákoliv jiná.

Proto nacista je ten, který prosazuje zájmy vlasti na úkor jiných států, ať už sousedních zemí, nebo vzdálených, to nehraje roli. Hlavním poznávacím znamením nacismu je myšlenkový konstrukt “Totální války”, protože nacistický proces řízení používá myšlenku, že vlast může prosperovat jen tehdy, když ostatní státy získají stejné řízení jako daná země. Proto jakákoliv země, která se vměšuje, ovlivňuje, korumpuje nebo loutkově ovládá cizí vlády ve svůj prospěch, je vládou nacistickou. Tuto definici splňovalo nejen nacistické Německo, ale dnes ji splňují i Spojené státy americké.

Svazkové (fascia) řízení je diametrálně odlišné od nacismu v pohledu úlohy svazku elit, které delegují procesy řízení dolů na lid bez přímého dozoru

Fašismus je druhou alternativou ideologického řízení a systém vychází z myšlenky svazkového řízení národa, který je nejčastěji tvořen 5 svazky. Těmi svazky jsou armáda, banky, průmysl a kulturní fronta spojená s lidem. Nacismus prosazuje nacionální ideové teze směrem ven ze státu, fašismus naopak ze shora dolů ve státě. Hlavní myšlenkou fašismu je svazkové řízení elit a lidu, kdy elity mají funkci ideovou a říkají CO se má dělat, zatímco lid má funkci ideologickou a ví, JAK se to má dělat.

Mussoliniho Itálie byla typickou ukázkou tohoto řízení, kde fašismus vytvořil systémy vnitřních samospráv a regionů, které si Italové řídili sami bez účasti nadřízených orgánů, ale pouze podle instrukcí Duceho, tedy vůdce. V Německu, kde byl zaveden nacismus, bylo něco takového nemyslitelného, všechno bylo řízeno ze shora z Berlína a centrálně a direktivně s precizní pyramidovou důsledností a hierarchií. Tím se nacismus liší od fašismu, který používá svazková řízení bez mezistupňů ze shora dolů. Itálie proto realizovala svazkové fašistické řízení, které mělo charakter samosprávných celků, jaké známe třeba dnes u zemských vlád v Německu nebo v krajích v Česku.

Proto nazývat americké agresivní zahraniční procesy jako fašistické je brutální omyl, protože jde o naprosto ukázkový nacistický proces ideologického řízení USA, kterého jsme právě svědky. Politika USA není obrácena dovnitř svého státu s cílem vytvoření svazkového řízení amerických elit společně s lidem, ale je obrácena směrem ven s cílem ovlivňovat a překreslovat politické procesy v desítkách zemí po celém světě tak, aby tyto země dělaly servilní americkou politiku. Na americké politice není nic, co by šlo označit za svazkový proces řízení, snad s výjimkou stoupenců Donalda Trumpa, kde jsou náznaky svazkového řízení a spojení lidu s elitami, nebo spíš s jedním jediným zástupcem elit, ale to je málo, to nestačí na svazkové řízení.

Nejsilnějším procesem světového řízení, který převyšuje všechny ostatní procesy, je sionistická globalizace planety

Je zde totiž jeden problém a překážka pro ideový rámec nacionalismu a jeho dvou ideologických procesů nacismu a fašismu, a tím je globalizace, což je sionistický proces světového řízení. Tak silný proces ještě nikdy v dějinách neexistoval a porazit sionistickou globalizaci bude zjevně nad síly nacionálních procesů řízení. Všude totiž vidíme diletanty, jedni jsou v rolích marionet, že ani neví, kde co lítá, jiní jsou v rolích všehoschopných manažerů, kterým ale chybí sebemenší přehled o důsledcích kroků a procesů, které vykonávají. A těch schopných kádrů a národovců je málo a jejich podpora ve společnosti netrhá rekordy u voleb, a o to více je taková práce těžší a rovněž pro takové politiky i nebezpečnější.

A tak vidíme různé mainstreamové politiky, starosty, činitele a umělce, jak omlouvají, zlehčují, oslavují a velebí tuhle Vlasovce, támhle nacisty, esesáky, jejich kolaboranty, najednou vidíme, jak odstraňují pomníky osvoboditelům, jak se staví a obnovují pomníky vojákům Wehrmachtu, a jak se vrací majetky vdovám po členech nacistické Abwehrstelle. Česká a slovenská delegace už 75 let po válce nechce odsuzovat nacismus, protože by to vadilo americkým a ukrajinským bratřím. Předsedkyně ANS, paní Vladimíra Vítová se tomu diví, a není sama. Najednou i český delegát v OSN se raději zdrží při hlasování, než aby zvedl ruku pro návrh odsuzující glorifikace nacistů a Zbraní SS.

Ani Miloš Zeman se neozve, ani poslancům v parlamentu to nevadí, tedy kromě KSČM, alespoň, že tak. Nejsou to ale náhody, je to komplexní obraz oživování odkazu nacismu, protože stará generace, která by mohla o nacismu vyprávět, už právě vymřela. Dlouhých 75 let po válce už žije jen zlomek a hrstka vojáků a těch, kteří ve válce bojovali a přinášeli největší oběti. A kam dojdeme, když nám budou vládnout diletanti v rolích marionet a všehoschopných manažerů bez ideového základu? Nebudeme mít nic, ani kulturu, ani vlast, ani státní hranice, ani vlastní obranu, ani vlastní armádu, ani vlastní měnu, ani vlastní soudy, budeme mít jenom miliony otázek, na které se budeme ptát až ve chvíli, kdy bude pozdě pro nás pro všechny.

-VK-
Šéfredaktor AE News


Zdroj: https://aeronet.cz/
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponNa okraji vesmíru byla objevena gigantická „továrna na hvězdy“   
Pridal tk Úterý 24 prosinec 2019 - 02:38:34 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Astronomové objevili světlo obrovské prašné galaxie, jež vznikla pouhých 970 milionů let po velkém třesku. Je to nejvzdálenější ze známých galaxií, ve které vznikají hvězdy. Výsledky průzkumu byly uveřejněny v časopise Astrophysical Journal.

Prašné galaxie, ve kterých vznikají hvězdy, jsou nejaktivnější „továrny na hvězdy“ ve vesmíru. Obsahují obrovské množství plynu a prachu a celková hmotnost hvězd, jež vznikají v jejich hranicích během pouhého jednoho roku, několik tisíckrát převyšuje hmotnost Slunce. Pro porovnání uvedeme, že rychlost tvorby hvězd naší Mléčné dráhy činí pouhé tři hmotnosti Slunce ročně.

Dříve se mělo za to, že v raném vesmíru neexistovaly gigantické prašné galaxie, že vznikly později. Avšak v poslední době objevili astronomové několik podobných objektů, jež vznikly v první miliardě let.

MAMBO-9

Astronomové, kteří pracují s radiovými teleskopy ALMA (Atacama Large Millimeter Array) v chilské poušti Atacama, zaregistrovali světlo prastaré masivní prašné galaxie zvané Mambo-9. Světlo z Mambo-9 urazilo 13 miliard let, aby dosáhlo antén ALMA.

Tato galaxie byla objevena před deseti lety jedním z autorů průzkumu Manuelem Aravenou s pomocí bolometru Max-Planck Millimeter BOlometer (MAMBO) na třicetimetrovém teleskopu IRAM v Španělsku a interferometru Plateau de Bure (PdDI) ve Francii. Tenkrát ale nebyla tato pozorování dost citlivá, aby se dala vypočítat vzdálenost galaxie. Citlivost ALMA to umožnila.

„Tuto galaxii jsme objevili díky speciálnímu průzkumu s přístrojem ALMA, který pátrá po galaxiích tvořících hvězdy v raném vesmíru,“ cituje zpráva pro tisk Národní radioastronomické observatoře slova vedoucí projektu Caitlin M. Casey z Texaské univerzity v Austinu. „Zvlášť zajímavé je, že je to nejvzdálenější prašná galaxie, kterou jsme dokázali pozorovat bez překážek.“

Světlu vzdálených galaxií brání často jiné, bližší galaxie, fungují jako gravitační čočky a zkreslují světlo vzdálenější galaxie. I když účinek čočky usnadňuje teleskopům objevení vzdálených objektů, právě tak objevil ALMA v roce 2018 galaxii SPT0311-58, ztěžuje však rozpoznání podrobností. V nynějším průzkumu viděli astronomové Mambo-9 přímo, bez čoček, což umožnilo změřit její hmotnost.

„Celková hmotnost plynu a prachu v galaxii je obrovská, desetkrát větší než všech hvězd Mléčné dráhy. Znamená to, že má ještě vytvořit velký počet vlastních hvězd,“ vysvětlila Caseyová. „Galaxie se skládá ze dvou částí a je v procesu spojení.“

Autoři hodlají pokračovat v průzkumu a doufají, že objeví další vzdálené prašné galaxie, aby pochopili, nakolik jsou rozšířené a jak tyto objekty plné prachu vznikly v raném vesmíru.

„Prach je zpravidla vedlejší produkt umírajících hvězd,“ řekla vědkyně. „Očekávali jsme, že bude mít stokrát víc hvězd než prachu. Ale Mambo-9 zatím nevyrobila moc hvězd a chceme zjistit, jak mohlo takové množství prachu vzniknout téměř hned po velkém třesku.“

Zdroj: Astrophysical Journal
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponMinistr zahraničí Sýrie označil činy USA ve vztahu k ropným zdrojům v Sýrii za pirátství   
Pridal tk Úterý 24 prosinec 2019 - 02:35:35 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Ministr zahraničí a vicepremiér Sýrie Walid Muallem označil americké činy ve vztahu k ropným zdrojům Syrské arabské republiky za „pirátství“.

„Syrským lidem odcizují jejich nitro, jejich ropné bohatství. Zabývají se tím Spojené státy. Považujeme to za krádež a tuto agresi za pirátství, jelikož to realizují pod hrozbou nebo s použitím zbraním,“ sdělil Muall na setkání s ruským ministrem zahraničí Sergejem Lavrovem.

Dříve americký prezident Donald Trump uprostřed turecké vojenské operace na severovýchodě Sýrie stáhl většinu amerických jednotek z daného regionu. Americké jednotky zůstávají v malém počtu na jihu a východě, kde podle Pentagonu pomáhají místním kurdským silám chránit ropná pole.

Syrský prezident Bašar Asad sdělil, že Spojené státy prodávají Turecku ropu ze syrských polí, která Spojené státy zabavily.

Nutná ropa a plyn

Od roku 2014 vedou Spojené státy a jejich spojenci vojenskou operaci v Sýrii a Iráku proti Islámskému státu, přičemž v Sýrii působí bez povolení orgánů země. Podle slov ministra zahraničí Sýrie útočí americké drony na ropné rafinérie v Homsu. Vicepremiér a ministr zahraničí Sýrie Walid Muallem rovněž oznámil, že před čtyřmi dny Spojené státy za pomoci dronů zasáhly ropnou rafinérii v Homsu.

„Spojené státy používají nezákonnou vojenskou základnu v At-Tanf, posílaly drony do Homsu a zaútočily na ropnou rafinérii. Stalo se to před čtyřmi dny. Chci poznamenat, že se to všechno děje v zimě, kdy opravdu potřebujeme jak ropu, tak plyn,“ řekl Muallem na setkání s ruským ministrem zahraničí Sergejem Lavrovem.

Rovněž zdůraznil, že Sýrie na sobě stále pociťuje spiknutí Spojených států, Turecka a Izraele.

Rusko o aktivitách Spojených států

V Moskvě označili aktivity USA za nepřijatelné. Ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov prohlásil, že Washington podporuje z ropných peněz v Sýrii ozbrojené oddíly loajální USA. Ministerstvo obrany RF odhadlo měsíční příjem USA z těžby syrské ropy na 30 milionů dolarů. Podle Sergeje Veršinina, náměstka ministra zahraničí, nebude Rusko se Spojenými státy spolupracovat v otázce syrské ropy.

Na východních březích Eufratu se nachází 90 % zásob syrské ropy. Dříve to byla pevnost a hlavní zdroj příjmů pro IS, v poslední době kontrolu těchto oblastí převzaly hlavně kurdské jednotky a Američané.

Zdroj: https://sptnkne.ws/AN79
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponKyjev potvrdil dohodu o výměně vězňů na Donbasu. Proběhnout má do konce roku   
Pridal tk Úterý 24 prosinec 2019 - 02:30:29 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Strany konfliktu na Donbasu se dohodly na výměně vězňů. Uvádí se, že by měla proběhnout do konce roku. Tuto informaci potvrdila Daria Olifer, která je mluvčí zástupce Kyjeva na jednání – bývalého ukrajinského prezidenta Leonida Kučmy.

Kontaktní skupina na Donbasu v pondělí diskutovala, ve formátu videokonference, o otázce výměny vězňů. Boris Gryzlov, který byl zástupcem Ruska na daném jednání, uvedl, že se strany konfliktu dohodly na podmínkách propuštění a výměny zadržených osob, a to do konce roku.

„Během videokonference tripartitní kontaktní skupiny bylo dosaženo dohody o vzájemném propuštění zadržených osob před koncem roku, a to tak, jak stanovily výsledky na summit lídrů zemí normandské čtyřky (Německo, Rusko, Ukrajina a Francie, pozn. red.) v Paříži,“ napsala Olifer v pondělí na svém Facebooku.

Zástupkyně Kyjeva pro humanitární podskupinu na Donbasu, Valeria Lutkovska, uvedl, že v současnosti stále probíhají práce na seznamech pro výměnu.

Výměna vězňů a situace na Donbasu

Připomeňme, že poslední výměna vězňů mezi Kyjevem a Donbasem proběhla na konci prosince 2017.

V dubnu roku 2014 ukrajinské úřady zahájily vojenskou operaci proti samozvané Luhanské lidové republice (LLR) a samozvané Doněcké lidové republice (DLR), které po převratu na Ukrajině v únoru roku 2014 vyhlásily nezávislost. Dané republiky neuznaly novou vládu v Kyjevě, jež vznikla po revoluci na majdanu.

Nedávno OSN zveřejnila statistiku obětí války na východě Ukrajiny, která vypukla v roce 2014. Za tu dobu bylo zabito více než 3330 civilistů a 9000 jich bylo zraněno. Zhruba 1,3 milionu obyvatel muselo opustit své domovy a 3,5 milionu potřebuje humanitární pomoc.

O otázce vyřešení situace na Donbasu se hojně diskutuje, a to i na setkáních kontaktní skupiny v Minsku, která od září roku 2014 přijala již tři dokumenty upravující kroky k odstranění eskalace konfliktu. I po dohodě o příměří ale přestřelky mezi stranami konfliktu pokračují.

Zdroj: https://sptnkne.ws/AN2b

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponČína nezávisle snižuje celní tarify a podporuje budování otevřené světové ekonomiky   
Pridal tk Úterý 24 prosinec 2019 - 02:26:40 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Výbor pro celní tarify čínské Státní rady nedávno oznámil, že Čína sníží celní tarify na vepřové, avokádo, autodíly a další dovážené produkty s cílem aktivně rozšiřovat dovoz, stimulovat dovozní potenciál a optimalizovat strukturu dovozu. To ukazuje, že Čína pevně podporuje reformu a otevírání se světu a vysoce kvalitní hospodářský rozvoj, aby pomohla budovat otevřenou světovou ekonomiku.

Pokud jde o úpravu prozatímní sazby daně z dovozu, od 1. ledna roku 2020 budou přiměřeně snížena cla na některé spotřební zboží, dovozní cla na zařízení, součástky a suroviny pro moderní technologie a dovozní cla na více než 150 výrobků ze dřeva a papíru. Pokud jde o úpravu sazeb podle doložky nejvyšších výhod (MFN), od 1. července roku 2020 zahájí Čína provádění pátého kroku snižování daní podle sazby MFN u některých produktů informačních technologií. Je zřejmé, že toto snížení daní přinese výhody pro život lidí a pro potřeby trhu a víc podpoří rozvoj odvětví špičkových technologií. Je to klíčový krok čínské vlády na další rozšiřování otevírání se světu, na stimulaci domácí poptávky a na optimalizaci průmyslové struktury.

Na základě této úpravy byla dovozní celní sazba na mražené vepřové maso snížena z 12 % na 8 %. Kvůli epidemii afrického moru prasat a dalším faktorům vzrostly v Číně ceny vepřového masa. Čínská vláda přijala různá opatření na zajištění dodávky vepřového masa a na stabilizaci tržní ceny.

Pro život lidí je také velmi důležité zdraví. Proto byly mezi produkty s nulovým tarifem zařazeny alkaloidy používané k léčbě astmatu a suroviny pro výrobu nových typů léčiv na cukrovku. Astma a cukrovka jsou dvě běžná chronická onemocnění, kterými trpí mnoho pacientů, a která mají vysoké požadavky na léčbu. Čína tentokrát snížila daňovou sazbu na související dovážené léky a suroviny z 5 % a 6,5 % na nulu, což umožní snížení nákladů na léky pro pacienty. To vše jsou opatření, která skutečně zvyšují pocit pohody a štěstí lidí.

Čínský prezident Xi Jinping (Si Ťin-pching) v listopadu letošního roku na slavnostním zahájení druhého Čínského mezinárodního dovozního veletrhu oznámil, že Čína dál sníží cla a institucionální náklady a rozšíří dovoz vysoce kvalitních produktů a služeb z různých zemí. Toto snížení cel je pro Čínu důležité opatření na pokračování plnění závazku ohledně rozšiřování otevírání se světu a na aktivní sdílení výhod oboustranně výhodné spolupráce se zeměmi celého světa.

Věříme, že Čína s obrovským trhem, neustálým uvolňováním spotřebitelského potenciálu a stále větší otevřeností poskytne širší scénu pro vysoce kvalitní výrobky z různých zemí po celém světě, což umožní více zemím, zejména rozvojovým zemím, těžit z rozvoje Číny, a zároveň to podpoří rozvoj světové ekonomiky.

tk
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponHledat Info kuryr
Novinky pro 2019
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.2348 sec,0.0541 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:1,816kB