Čtvrtek 02 leden 2020
Čína slibuje mír, otevření se světu a další rozvoj v novém roce   
Pridal tk Čtvrtek 02 leden 2020 - 05:08:14 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Blíží se začátek nového roku, čínský prezident Xi Jinping (Si Ťin-pching) pronesl prostřednictvím čínské mediální skupiny China Media Group a internetu novoroční projev na rok 2020, ve kterém shrnul úspěchy dosažené Čínou v uplynulém roce, hleděl do budoucnosti Číny na rok 2020 a popřál lidem všechno nejlepší do nového roku.

Rok 2019 je pro Čínu a svět neobvyklý. V tomto roce vzrostl unilateralismus a protekcionismus, zintenzivnily se obchodní frakce a různé ekonomiky na světě čelily tlaku na další růst. Na tento rok připadá i 70. výročí založení Čínské lidové republiky. Mezinárodní společenství má i obavu, jestli dokáže druhá největší ekonomika na světě odolat vnějším tlakům, dosáhnout plánovaných rozvojových cílů a pokračovat v podpoře světového hospodářského růstu. Xi Jinping ve svém projevu na to odpověděl, že do konce roku 2019 dosáhne čínský HDP téměř 100 bilionů čínských juanů. HDP na obyvatele překročí 10 tisíc amerických dolarů. Zmíněná čísla naznačují, že Čína přechází ze zemí s vyššími středními příjmy do zemí s vysokými příjmy. To jistě povede k dalšímu zvýšení kupní síly a ochoty Číňanů spotřebovávat, což slibuje větší tržní potenciál pro globální společnosti.

Pokud jde o hospodářské agregáty, z 50 bilionů juanů v roce 2012, 90 bilionů juanů v roce 2018 a téměř 100 bilionů juanů v roce 2019, tedy pokaždé, když růst HDP Číny překročí celé číslo, ekonomika vzroste na vyšší úroveň. Zejména se ve složitém ekonomickém prostředí v roce 2019 zvýšil HDP Číny o téměř 10 bilionů čínských juanů, což je v podstatě ekvivalentní australskému HDP v roce 2018. To také potvrzuje, že základní trend čínské hospodářské stability a dalšího růstu se nezměnil. Čína je stále silným motorem na podporu růstu světového hospodářství.

Všechny tyto úspěchy jsou plodem velkého úsilí čínského lidu, a současně odráží nádherné kouzlo i sílu Číny. Reforma, otevření a inovace jsou také hlavním důvody zmíněných úspěchů. Xi Jinping v novoročním projevu uvedl, že Čína nadále urychlila v roce 2019 vysoce kvalitní rozvoj. Byla úspěšně realizována stranická i státní institucionální reforma. Byla nově zřízena řada pilotních zón volného obchodu a nová oblast Šanghajské pilotní zóny volného obchodu. Byla spuštěna nová burza pro vědu a inovaci. Daně a poplatky byly sníženy o celkem 2 biliony čínských juanů. Rychlost internetového připojení se nadále zvyšovala. Detektor Chang´e (Čchang-e) IV úspěšně vstoupil na oběžnou dráhu na odvrácené straně Měsíce. Byla úspěšně vypuštěna nosná raketa Dlouhý pochod V-3 a expediční loď Sněžný drak-2 provedla historickou plavbu ve vodách v oblasti jižního pólu. Vytváření globální navigační satelitní sítě Beidou vstoupilo do klíčové etapy, byla zrychlena komerční aplikace telekomunikační sítě 5G...tyto všechny úspěchy světu také ukazují, že Čína rozhodně splnila svůj slib o prohloubení reforem i otevření se světu.

V roce 2019 se Čína nadále otevírala světu. Uspořádala druhé vrcholné Fórum pro mezinárodní spolupráci v rámci Pásma a Stezky a druhý Čínský mezinárodní dovozní veletrh, což prezentovalo světu civilizační, otevřenou a tolerantní Čínu. Při setkání s vedoucími představiteli mnoha zemí i vlád si čínský prezident Xi Jinping vyměnil s nimi názory a prezentoval jim čínský způsob řešení. Otevřená a tolerantní Čína vytvoří světu více rozvojových dividend. Celkový počet zemí, které navázaly s Čínou diplomatické styky, se zvýšil už na 180 států. Přátelé Číny jsou všude na světě.

Podle plánu v novém roce dosáhne Čína cíle všestranného budování společnosti blahobytu a prvního cíle století. Rok 2020 je také klíčovým rokem pro vítězství v boji proti chudobě. V roce 2019 se kolem 340 chudých okresů a více než 10 milionů chudých lidí vymanilo z chudoby. V této klíčové chvíli by Čína měla rozhodně podporovat další boj proti chudobě, aby zajistila, že se podaří vymanit z chudoby všechny obyvatele na venkově a všechny chudé vesnice.

Čína slibuje mír, otevření se světu a další rozvoj v roce 2020. Je ochotna zapojit se spolu s různými zeměmi do společné aktivní výstavby Pásma a Stezky, urychlit budování společenství lidského osudu a nadále usilovat o vytváření lepší budoucnosti pro lidstvo.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPřejít na stranu  1 [2]
Hledat Info kuryr
Novinky pro 2020
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.1297 sec,0.0510 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:1,274kB