Pátek 03 leden 2020
„Zabití Sulejmáního armádou USA je moderním Sarajevským atentátem 21. století.” SPD varuje před následky dnešního útoku   
Pridal tk Pátek 03 leden 2020 - 17:36:25 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Dnešní americký raketový útok, který zabil velitele speciálních jednotek Quds íránských revolučních gard Kásima Sulejmáního, začínají komentovat představitelé české politické scény.

Vedení SPD přirovnalo dnešní útok k jedné z nejosudovějších událostí minulého století.

„Zabití Sulejmáního americkou armádou je moderním Sarajevským atentátem 21. století. Bude to mít nedozírné důsledky. Pojem ‚obranný útok‘ je něco jako humanitární bombardování a ‚válka je mír‘,“ stojí v příspěvcích Tomia Okamury a Radima Fialy na Facebooku.

Podle názorů představitelů strany SPD je zabití Sulejmáního americkou armádou moderním Sarajevským atentátem 21. století a bude mít nedozírné důsledky. Podotýká se, že pojem „obranný útok“ je něco jako humanitární bombardování a „válka je mír“.

Zástupci SPD se domnívají, že rozvracování Blízkého východu a suverénních států je velmi nehezká záliba administrativy USA.

„Následky bohužel poneseme všichni. Spojené státy svou agresí mohou vyvolat konflikt, který bude mít globální dopady,“ konstatuje vedení SPD.

Jak vyplývá z příspěvku, strana odmítá, aby USA napadaly suverénní státy a působily na jejich území bez jejich svolení.

Eskalace napětí


Stejně se vyjádřila i jejich kolegyně Karla Maříková. Podle jejího názoru tento americký útok podnítí odvetu ze strany Iránu a začne další zbytečné vraždění, které ještě zvýší migrační vlnu.

„Spojené státy tak opět eskalují napětí v tomto regionu, který naprosto destabilizovaly, rozvrátily a způsobily zde bilionové škody, jejichž výsledkem jsou miliony mrtvých, zraněných a další miliony osob tak bylo nuceno opustit své domovy,“ naspala poslankyně.

Podotkla, že íránská strana tak ztrátu svého elitního velitele považuje za jasnou provokaci a s největší pravděpodobností dojde k odvetným opatřením. Irán disponuje velmi moderní vojenskou technologií a Američanů se rozhodně nezalekne.

„Spojené státy zadělaly právě na nový konflikt, který může mít nedozírné následky, jak pro celý Střední východ, tak ale i pro Evropu a Spojené státy. Toto rozhodně nepřinese nic dobrého,“ varovala Maříková.

Zdroj: https://sptnkne.ws/ATPq

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponNejvyšší vůdce Íránu slíbil USA pomstu za vraždu Sulejmaního   
Pridal tk Pátek 03 leden 2020 - 17:25:42 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Duchovní vůdce Íránu a hlava státu Sajjid Alí Chameneí slíbil pomstu za smrt velitele speciálních jednotek Quds íránských revolučních gard, generála Kásima Sulejmáního. Vůdce o tom informuje ve svém prohlášení.

„Krutá pomsta čeká ty, na jejichž rukou zůstala jeho (pozn. Sulejmáního) krev, jako i krev dalších mučedníků,“ uvádí se v prohlášení Chameneího, který v souvislosti se smrtí generála vyhlásil třídenní smutek.

Smrt Kásima Sulejmáního

Velitel speciálních jednotek Quds Kásim Sulejmání byl zabit večer 2. ledna, kdy USA raketovým útokem vrtulníků zaútočily na letiště v Bagdádu. Společně s ním zemřelo několik lídrů iráckých šíitských milic Lidových mobilizačních sil.

V Pentagonu oznámili, že útok na bagdádské letiště byl schválen americkým prezidentem Donaldem Trumpem. Zabitý Sulejmání je ve Washingtonu obviňován ze zapojení se do útoků na základny koalice a velvyslanectví USA v Iráku.

Íránský ministr zahraničí Mohammad Džavád Zaríf označil vraždu generála jednotek Quds za akt mezinárodního terorismu.

Příčina nepokojů

V úterý 31. prosince 2019 se protestující pokusili o útok na hlavní bránu ambasády USA v Bagdádu v takzvané zelené čtvrti irácké metropole, kde se nacházejí diplomatické mise a vládní úřady. Protestní akce před ambasádou začaly hned po pohřbu obětí útoků amerických dronů na příslušníky šíitské fronty Katáib Hizballáh. Podle prvních zpráv přišlo o život 25 bojovníků hnutí Al Hašd aš-Šaabi. Irácká vláda tento útok odsoudila.

Ve středu mítink pokračoval a američtí vojáci znovu proti demonstrantům použili slzný plyn.

Irácký prezident Barham Sálih v úterý odsoudil útok demonstrantů na americkou ambasádu v Bagdádu a nazval podobné akce „útokem na suverenitu“ samotného Iráku.

V USA prohlásili, že rozhodnutí o bombardování bylo přijato kvůli „opakovaným útokům Katáib Hizballáh na irácké základny“. V Pentagonu tvrdí, že útoky byly reakcí na aktivity tohoto hnutí, jež měly za následek smrt jednoho amerického občana a zranění čtyř vojáků v Kirkúku.

Trump o útoku

V souvislosti s tím americký prezident Donald Trumpprohlásil, že za organizací útoku na americké velvyslanectví v Iráku stojí Írán a nese plnou odpovědnost. Na Twitteru, kde své prohlášení zveřejnil, dodal, že očekávají, že Irák využije své síly na ochranu velvyslanectví, o čemž informovali iráckou vládu.

Během útoku na americké velvyslanectví byl evakuován jak velvyslanec, tak i diplomatický personál amerického velvyslanectví a opustili Irák.

Dříve Spojené státy zaútočily na pět objektů hnutí Hizballáh v Iráku a Sýrii „jako odpověď na opakující se útoky Katáib Hizballáh na irácké základny“. Z Pentagonu poté zaznělo vysvětlení, že k daným činům došlo v reakci na útoky hnutí na iráckou základnu poblíž Kirkúku, což vedlo ke smrti občana USA a zranění čtyř amerických vojáků. USA obviňují Írán ze sponzorování Hizballáhu.

K situaci se vyjádřil i premiér Iráku Adil Abdul-Mahdi. Ten označil zásah za porušování státní suverenity. Podle jeho slov se Američané rozhodli k útoku bez důkazu a jde tak prý pouze o další projev tlaku mezi Spojenými státy a Íránem.

Vyslání vojáků do Iráku

Šéf Pentagonu Mark Esper oznámil, že po daném útoku pošlou do regionu okolo 750 vojáků. Dle jeho slov se má jednat o armádu z 82. výsadkové divize. Podle údajů televize Fox News se k přesunu do Kuvajtu připravuje jednotka brigády rychlého nasazení, která má okolo čtyř tisíců vojáků.

Ruské ministerstvo zahraničí v pondělí uvedlo, že vzájemné útoky mezi Hizballáhem a USA v Iráku a Sýrii jsou nepřijatelné a kontraproduktivní. Moskva vyzvala všechny strany, aby nepodnikaly kroky, které by mohly výrazně destabilizovat vojenskou a politickou situaci v regionu.

Zdroj: https://sptnkne.ws/ATQ5
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponCo má společného neúspěch "chvilkařů" a průzkum, že za bolševika bylo lépe?   
Pridal tk Pátek 03 leden 2020 - 17:21:19 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Není to tak dávno, co se ty správně uvědomělé politické špičky pohoršovaly nad výsledkem průzkumu, který konstatoval, že nemalé procento dotazovaných si myslí, že za bolševika přece jenom bylo lépe.

A o čert nechce, následuje další morová rána té jediné správné demokracii a to v podobě neúspěchu demonstrací organizovaných placenými, tedy profesionálními, "chvilkaři". Přesněji - kraválu bez hmatatelného výsledku. To je pech, že by jeden utřel slzu pod okem. Samozřejmě, opět za vše nejspíše mohou ti tupí nevzdělaní voliči bez patřičného přehledu, žijící převážně na zaostalém venkově a v drtivé většině pobírající důchod nebo se k tomu připravujíc.

Jenže, co když to je trošku jinak, co když ty dvě věci mají společné racio.

Pro začátek bych se odvážil zavrhnout možnost, že v tom bude pařát toho současného arcilotra Putina. Přeci jenom, objíždět všechny naše občany bez toho správného politického přehledu, tedy převážně nevzdělance, venkovany a důchodce, a nalévat jim do hlavy kremelská moudra by byla celkem fuška ... a po jejich historických zkušenostech s kremelskou propagandou s velmi nejistým výsledkem.

Osobně bych to viděl jinak. Dle mého, ty dvě věci mají společného až příliš, kdy uhelným kamenem je otázka, zda elity mají hájit zájmy většiny občanů nebo zájmy své a velkých korporací, přičemž onu pomyslnou většinu voličů pak mají maximálně vychovávat k té správné politické uvědomělosti.

A právě absence hmatatelného výsledku "chvilkařů" vč. onoho neradostného zjištění z průzkumu předkládá na stůl jasný fakt - je zde nemálo občanů, kteří svým postojem dávají najevo, že elity nehájí jejich zájmy, tedy zájmy většiny. V případě průzkumu pak svou odpovědí, v případě "chvilkařů" pak odmítáním ztotožnit se s jejich frázemi a pustými řečmi. Tak to je a nic na tom (dle mého) nezmění ani Mirdy Kalouskovic nápad objíždět malá města a vesnice, kde hodlají uvědomělou diskuzí přivádět na správnou cestu ty politicky neuvědomělé burany.

Jednou větou řečeno - elity vč. "chvilkařů" očividně žijí úplně mimo skutečnou realitu početné skupiny občanů a nechtějí si přiznat, že nejvíce není profesorů a úředníků, ale "rukama" pracujících lidí, kteří nemají porozumění pro vzletné a ušlechtilé fráze, ale každodenní reálná fakta. Toto je většina, podle které by se mělo posuzovat, jak na tom jsme. Klidně se vsadím, že "chvilkaři" končí v okamžiku, kdy vyjde najevo, kdo za nimi finančně stojí, kdo to celé platí. Tipuji na TOP09 a spřízněné sluníčka, případně neziskovku v Sorošovic žoldu. Ale tohle je celkem jedno, protože to bude jen tečka za celkovým neúspěchem.

Můžeme to vzít i podrobněji:

Bolševik nepřipustil svobodné volby, protože nebyl ochoten akceptovat jiný výsledek, než vítězství své ideologie. "Chvilkaři" s faktem, že svobodné volby máme, zatím nic nenadělají, ovšem návrhy jak je omezit jen pro občany se správným politickým názorem jsem již zaregistroval. S bolševikem mají tedy očividně společné to, že odmítají akceptovat jiný výsledek než "ten svůj ideologicky správný". Bolševik chtěl lidi převychovat k svému socialistickému obrazu, dnes je opět zjevná snaha vychovávat voliče k aktuálně správnému vidění světa.

Vychází mi z toho, že pokud byl někdo proti bolševikovi z těchto důvodů, nebude podporovat z téhož důvodu ani "chvilkaře". V očích mnohého voliče jsou obě party v tomto bodě "(j)elita" nezastupující zájmy většiny.

Když začal proces listopadu 89, tak si bolševik myslel, že stačí něco trošku poštelovat a pojede se dále. Celkem dobře si pamatuji, kdy po rezignaci Milouše nám představili, jak si představují změny - gardu provařených senilních komoušů nahradili o pár dnů dříve narozenými, méně senilními, kteří trpělivě léta čekali až se dostanou k lizu. Výsměch. Ovšem "chvilkaři" si očividně taky myslí, že stačí jenom něco poštelovat a pojede se dál. O tomto svědčí fakt, že se v čele "chvilkařského peletonu" objevují staré známé provařené tváře. Jsem si celkem jistý, že sázka na takovou M. Němcovou nebo M. Kalouska je jistota cesty politicky do nikam. Tedy, sází na - ve volbách odmítnuté elity - což není nic jiného než výsměch nebo snaha převychovat voliče. Dle volebních výsledků tak opět očividně proti zájmům většiny.

Dále, nesporným faktem je, že Babiš vyhrál regulérní svobodné volby, kdy voliči předem věděli co je to za čerpače. A přesto mu hlas dali. Všichni asi zaregistrovali, že po útocích a všech odhaleních mu nějaký procentní bodík dokonce přibyl. Zdánlivě nelogické, ale logiku to má. Zcela jistě má své skalní fanoušky, se kterými nikdo a nic nehne. Tak samo mají bývalí bolševici své nostalgické skalní fanoušky, se kterými nic nehne. Oba však ale mají očividně i hlasy lidí, kteří Babiše nebo dobu bolševika v lásce nemají, resp. neměli, ale hodnotí to jako menší zlo než co nabízejí jiní, resp. dnešní doba. Opět se rozborem můžeme dostat až ke kořenům - elity zkrátka nejednají ve prospěch většiny, která pak ze dvou zel vybírá instinktivně to menší. Přiznejme si, že bude spousta voličů, kteří, postaveni před volbu zda Kalousek nebo čerpač, se se sebezapřením zvednou ze židle a půjdou to hodit Babišovi jen proto, aby se provařená stará garda nedostala zpět k veslu.

Už slyším argument, co ti burani vlastně chtějí, vždyť tak dobře se ještě nikdy neměli, že se naší zemi daří jako nikdy předtím ... Jenže ti starší voliči (a zejména z malých měst a vesnic) jsou voliči se životními zkušenostmi na úrovni přežití. Obrazně řečeno - ve městě je pro teplo v bytě na začátku zimy zapotřebí otočit kohoutkem termostatu na topení. Na venkově - narubat dřevo, pořezat, uložit do zásoby na proschnutí a v zimě použít to z loňska nebo předloňska. Neuděláš = netopíš = mrzneš.

Takže první, co se jim po takovém vychvalování dnešního režimu vybaví bude asi vychloubání bolševika, jak jsme trhali rekordy v tunách oceli na hlavu a jak úspěšně jsme budovali socialismus. Je to jen jiná varianta toho, co už slyšeli. To s nimi nehne, protože denně měli a i nyní mají před očima jiný obraz. Když jim někdo začne tlačit do hlavy, že nemusí stát frontu na banány a pomeranče, že si ihned bez úplatku mohou koupit tu úplně nejvíc super-uper barevnou LCD televizi atd., tak možná uslyšíte odpověď ... no jo, to jsou všechno věci zbytné, život zajisté zpříjemňující ovšem pro život jsou rozhodující jiné věci.

Co takhle srovnat dostupnost vlastního bydlení (vč. půjček FKSP a úlev za kolaudaci v termínu), cenu parcel, nájmů, ceny energií, průměrnou mzdu a medián mzdy, výši průměrného důchodu vztaženého k průměrné mzdě ... To jsou věci, které holt lépe dnes nevycházejí, ale jsou podstatnější. Navíc, pokud za ty burany mají být starší lidé, tak je zajímá otázka důchodu - že je financování důchodů před zhroucením slyšeli v 89. a slyší to i dnes, takže v tomto žádná změna. Ovšem dnes neodchází do důchodu žena se 3 dětmi v 54 a muž v 60 letech. Dali na oltář nápravy pozdější odchod, ale situace je stejná a navíc odchází s menším průměrným důchodem (vztaženo k prům. platu) než za toho proklínaného bolševika. Takže něco tady očividně nehraje.

A to se nebavíme o nějaké národní hrdosti - byli jsme např. potravinově soběstačná země, která naopak vyvážela do zahraničí. No vyvážela, spíše za neproplacené faktury darovala do "spřátelených" zemí. A dnes? Potravinově nesoběstační, dovážíme vše - od brambor po cukr s takovou dopravní uhlíkovou stopou, že by Gréta dostala psotník, kdyby si to byla schopna uvědomit nebo ji to napsali do scénáře. V každé vesnici byla min. základními potravinami zásobena prodejna ... hospoda ... kde je jim konec? Měli jsme zbrojní výrobu, což představuje přesné strojírenství se všemi podpůrnými provozy. A dnes? Rozprodáno, rozkradeno, vytunelováno, peníze na Kajmanech. Vždyť dnes platíme do ciziny i za vodu, co nám tady naprší.

A do toho pořád slyšíme, že svoboda je ta největší deviza. Ano, to je sice pravda a drtivou většinu dnešních "nevýhod" by jistě převážila, ovšem tady je ten největší zakopaný pes. Pamětníci očividně zjišťují, že o tu svobodu přicházíme. Máme přes 2 milióny právních norem = omezení, zákazů a příkazů. Mohu si ve své nemovitosti otevřít svou kuřáckou hospodu? NE! Mohu si postavit dům, když nechci nebo nemám na pasivní? NE! Svoboda projevu? ... tady jdeme taky zpět do starých známých kolejí, kdy je třeba dětem říkat, aby to, co slyší doma, neříkali na veřejnosti a ve škole. Vracíme se do totality, ovšem za mnohem nevýhodnějších nezbytných životních podmínek a jen s tím rozdílem, že Moskvu jsme vyměnili za Brusel a místo jedovatého plivání na imperialisty máme stejně (nebo lépe více) jedovatými slinami častovat Rusy.

Mirda Kalousků může lidi objíždět klidně s pornohercem Jandou z novodobého úřadu pro dohled nad tiskem a myšlením a vymluvit všem buranům díru do hlavy. Nepomůže to. Ti burani totiž mají životní zkušenosti neodpovídající proklamovaným frázím. Uspějí jen u mladých, kterým chybí životní zkušenosti nezbytné pro porovnání.

Chcete ve volbách vyhrát vy jelita? Nabídněte skutečnou svobodu, resp. cestu k ní - do dovolání za každou 1 právní normu 2 zrušit, za každého 1 nově přijatého úředníka 2 propustit, odchody úředníků do důchodu nenahrazovat. Přestat financovat politické neziskovky, vypsat referendum co s migrací, islámem a EU. Jako nejtěžší trestný čin označit snahu potlačit nebo omezit slušnou formou vyjádřený jakýkoliv názor. Omezíte tak vymýšlení neskutečných cypovin*, ušetříte peníze na financování důchodů a můžete snížit daně.

Jenže to je pravý opak toho co máte za lubem, vy holomci! Vy jste naopak zcela neomylně na trajektorii, která končí u plakátu "Bolševiku, raději se jako menší zlo vrať, vše odpuštěno".

* každý Ostravak Vám potvrdí, že výraz "cyp", "cypovina" je univerzální (= je to fajne jak cyp i jseš neskutečny cyp) a spisovný, samozřejmě z kategorie těch slušných :-) ... a mluvime kratce, bo na cypoviny fakt nemame čas.

David Dvořák

Licence článku: k volnému převzetí za účelem zveřejnění.
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponČesko prohrálo další arbitráž s Diag Human, rozhodl belgický soud! Stát bude muset firmě zaplatit 14,5 miliardy korun za zmařený obchod s krevní plazmou...   
Pridal tk Pátek 03 leden 2020 - 04:37:34 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Česko prohrálo další arbitráž s Diag Human, rozhodl belgický soud! Stát bude muset firmě zaplatit 14,5 miliardy korun za zmařený obchod s krevní plazmou z počátku 90. let! V kauze je namočen i Miroslav Kalousek, který v arbitráži podporoval svého známého Josefa Šťávu, jednatele a šéfa Diag Human! Bude se na Letné konat další demonstrace Milionu chvilek, aby Miroslav Kalousek odešel z politiky, jinak hnědé košile poběží na Hlavní nádraží v Praze a budou znovu diskutovat s cestujícími o potřebě očištění české politiky od klientelismu?

Česká vláda prohrála v Bruselu další arbitráž. Již v listopadu loňského roku rozhodl belgický soud, že Česká republika v 90. letech porušila mezinárodní pravidla a smluvní dohody mezi Českou republikou a Lichtenštejnskem ve věci ochrany investic lichtenštejnské firmy Diag Human, která počátkem 90. let chtěla v ČR obchodovat s krevní plazmou. Šéfem Diag Human je Čecho-Švýcar Josef Šťáva, blízký přítel Miroslava Kalouska, který se Šťávova arbitrážního požadavku po ČR zastal v době, kdy byl Kalousek ministrem financí.

Belgický soud je již tak po Lucembursku druhý, který nařídil České republice vyplatit odškodné firmě Diag Human. Celá kauza se vleče od počátku 90. let, kdy tehdejší ministr zdravotnictví Martin Bojar se k nápadu obchodu s krevní plazmou vyjádřil negativně a z obchodu tehdy sešlo, protože ministerstvo následně odmítlo smlouvu s Diag Human uzavřít, přestože předchozí dohody se zástupci ministerstva byly pozitivní.

Problém byl v tom, že firma Diag Human byla lichtenštejnskou společností a tehdejší zástupci ministerstva na jednotlivých jednáních poskytli přísliby a garance jednatelům Diag Human, že obchod je předjednaný, což se ukázalo jako nepravdivé. Počátkem 90. let, tedy v dobách divoké privatizace, to fungovalo tak, že do křesla ministra byl dosazen nýmand, aby nekoukal na prsty ostatních lidí, kteří prováděli v dobách divoké privatizace mohutné majetkové přesuny v jednotlivých resortech ministerstev.

Česká republika prohrála s Diag Human další arbitráž za 14,5 miliardy korun

Firma Diag Human byla založena v Lichtenštejnsku právě proto, aby měla mezinárodní a arbitrážní krytí. Můžeme se jenom dohadovat, jestli obchod byl myšlen vážně, anebo od začátku šlo o promyšlený plán, jak podojit český stát na arbitráži za zmaření investice. Že je situace vážná, o tom svědčí i fakt, že česká vláda tento rozsudek z Belgie dva měsíce tajila, protože belgický soud rozhodl již vloni v listopadu. Česká vláda prý připravuje tiskové prohlášení k této věci.

Rozhodnutí soudu v Belgii je pro Diag Human klíčová výhra, protože firma má tímto rozsudkem k dispozici exekuční titul na veškeré zdroje a majetky České republiky i v Bruselu a v Belgii, což jsou české státní bankovní a operační účty v belgických bankách pro provoz nejen českých misí v EU, ale především jde o zdroje v podobě dotací, které uvolňuje Evropská komise na řad českých účtů. Diag Human se tak bude moci hojit na dotacích z Evropské unie, které bude moci exekučně zabavovat přímo u zdroje v Bruselu.

A to je problém, právě proto česká vláda již dva měsíce mlčí a teprve nyní informace vyplula na veřejnost poté, co sami zástupci Diag Human o tom informovali české novináře. Arbitráž ve výši 14,5 miliardy je taková darda, která dalece přesahuje všechny kauzy jako jsou Čapí hnízda nebo dotace pro Agrofert. Český stát bude muset někde tyto peníze vzít a zjevně se tím zvedne schodek státního rozpočtu na tento rok. Jenže, situace je ještě dramatičtější.

Proti České republice rozhodl i soud v Lucembursku, banky musí českému státu obstavit všechny účty

Podle advokáta Jana Kalvody, který zastupuje Diag Human, lucemburský soud dne 19. prosince 2019 nařídil lucemburským bankám znovu otevřít bankovní účty České republiky, které český stát v minulosti používal, a zabavit na nich peníze ve prospěch Diag Human, pokud se na účtech nějaké peníze nacházejí. Lucemburské banky něco podobného nepamatují, je to mimořádné opatření ze strany lucemburského soudu, které pouze potvrzuje, že i rozhodování soudu v Belgii se řídilo podobným metrem. Rozsudek belgického soudu tak znovu ukazuje, že Česko se stává dojnou krávou, i když je celá republika rozkradená a někteří lidé říkají, že již není co ukrást.

To je ale fatální omyl. V zemi, kde žije 10 milionů obyvatel a ti dovádí daně, lze totiž donekonečna dojit právě občany. Stát bude muset Diag Human tyto peníze zaplatit a co udělá stát? Zvedne občanům daně, nebo zavede nové daně, nebo uvalí daně na zboží, které nebylo daněno, nebo něco jiného se vymyslí. Proto není pravda, že už není co rozkrádat, že už vše bylo rozkradeno. Právě naopak, dokud bylo co rozkrádat, tak to občany nebolelo a necítili to na peněženkách. Teď teprve začne to pravé a tvrdé dojení.

Penále z arbitráže neustále narůstají, za posledních deset let se skoro zdvojnásobily

Před deseti lety to bylo jen 8 miliard korun pro Diag Human, dnes už je to 14,5 miliardy, to jsou všechno úroky z prodlení, zkrátka penále. V tomto obchodě je namočeno mnoho polistopadových figur a politiků, Miroslav Kalousek zdaleka není jediným osobním přítelem Josefa Šťávy, protože tato kauza se rodila v období divoké privatizace, kdy se netunelovaly jenom banky, ale státní rozpočty skrze zakázky v době, kdy ještě ani nefungovaly veřejné soutěže a tendry.

A tak bychom očekávali, že Mikuláš Minář a Benjamin Roll už připravují mohutnou demonstraci v Praze, další Letnou a budu požadovat další ultimátum, že buď do Velikonoc odejde Miroslav Kalousek z politiky, anebo jinak budou následovat další protesty a průvody na pražské Hlavní nádraží. Pokud se bývalý ministr financí Miroslav Kalousek zastával Josefa Šťávy, pokud český daňový soustrastník má ze svého uhradit 14,5 miliardy korun za to, že někdo před skoro 30 lety na ministerstvu zdravotnictví udělal chybu, tak je to sakra důvod pro svolání další demonstrace na Letnou.

Milion chvilek má skvělou příležitost svolat novou demonstraci na Letnou s požadavkem, aby Miroslav Kalousek odešel z politiky

Když se jedná o útok na Andreje Babiše, aby byl odstraněn z politiky, nátlakové organizace v čele s Milionem chvilek ihned svolávají do Prahy a po celé republice demonstrace. Když ale Miroslav Kalousek a lidé v okolí polistopadových šíbrů spolupracují s lidmi napojenými na arbitráže proti České republice, je ticho po pěšině. Tohle je další ukázka toho, jak procesy řízení v ČR jsou uplatňovány jen v určitých případech proti těm, kteří jsou nepohodlní. Zmařený obchod s krevní plazmou tak přijde po necelých 30 letech české občany na skoro 15 miliard korun a nikdo za to zjevně neponese zodpovědnost.

A skutečnost, že se o tom dovídáme až po 2 měsících po rozsudku v Belgii, také napovídá tomu, že i v současné vládě a v jejím okolí jsou lidé, kteří nechtějí, aby se tato věc medializovala. Nevyhnutelně totiž povede k obrovskému záseku do státního rozpočtu a logicky se budou hledat zdroje, kde ty peníze zpětně sanovat. Takže výtěžek z EET poputuje tento rok na splátku arbitráže pan Šťávovi. A komu dalšímu, to se jenom můžeme dohadovat. Česko totiž snese fšecko, i v roce 2020.

Info grafika pro svazáky z Milionu chvilek-VK-
Šéfredaktor AE News


Zdroj: https://aeronet.cz/
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponV Kyjevě proběhl pochodňový pochod na počest Stepana Bandery   
Pridal tk Pátek 03 leden 2020 - 04:28:52 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
V Kyjevě se na počest 111. výročí narození Stepana Bandery konal pochod nacionalistů s pochodněmi. Organizátory pochodu byly nacionalistické organizace jako je Svoboda a Pravý sektor.

Jak informovala tisková služba Ukrajinské národní policie, v centru Kyjeva byla posílena bezpečnostní opatření, na místě jsou nasazeni policisté, psovodi, pyrotechnici a Národní garda.

Aktivisté nesli transparenty s portrétem Stepana Bandery a národních symbolů, hraje se vlastenecká hudba a skupina bubeníků bubnuje.

Zástupce vedoucího Svobody Andrej Illenko zdůraznil: „Dnes, stejně jako nikdy předtím, je důležité ukázat, že jsme Ukrajinci. Musíme se sjednotit a skutečně učinit Ukrajinu ukrajinskou. “

Vyzval také obyvatele Kyjeva, aby se připojili ke klidné manifestaci.

Aktivisté skandují: „Sláva Ukrajině! - Hrdinům sláva!“, „Sláva národu! - Smrt nepřátelům!“, „Ukrajina - především!“.

Podobné akce se odehrávají v Poltavě, Rivně a dalších městech Ukrajiny.

Podle Ukrinforma se odpoledne ve Lvově na náměstí Michail Kropyvnytskyi konalo shromáždění poblíž pomníku Stepana Bandery, během něhož občané Lvova položili květiny k pomníku vůdci OUN, zpívali národní hymnu a modlitbu za Ukrajinu.

Stepan Andrijovič Bandera byl ukrajinský politik, jeden z vůdců ukrajinského národního hnutí na západní Ukrajině v letech 1941-1959 a předseda Organizace ukrajinských nacionalistů (OUN) a později i Ukrajinské povstalecké armády, která po skončení II. světové války bojovala za vytvoření Ukrajinského státu. Bandera je stále považován za kontroverzní osobnost, některými považovaná za národního hrdinu a jinými za zločince.

Polští historici odhadují, že na ukrajinské Volyňi a Haliči bylo povražděno (1943-1945), jednotkami UPA až 100,000 polských civilistů, dalších půl milionu Poláků z oblasti uprchlo. Některé variace mučení a úmrtí byly velmi sadistické, podobné těm německého gestapa. Polští historici napočítali 135 různých sadistických metod zabíjení. Většina z obětí byly ženy a děti. UPA brutálně vyháněla Poláky, Rusy, Čechy a Židy z Ukrajiny, přičemž údajně zahynulo až sto padesát tisíc lidí. Její partyzánský boj trval v některých oblastech až do počátku 50. let..


Zdroj: PrvníZprávy a ukrinform
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponNení už čas s útoky na pražský magistrát přestat?   
Pridal tk Pátek 03 leden 2020 - 04:09:50 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Po výtečném novoročním videomappingu - promítání kreseb ze školky na fasádu muzea - zorganizovaném za pouhé dva milióny, jemuž se postavil soukromý truc ohňostroj za nekřesťanských 250 tisíc, by kritika na vedení města měla ustat.

Emancipovanému vystupování primátora, jenž jako silná asertivní osobnost dal najevo, že má na víc, než dělat politiku omezenou hranicemi města, že je schopen účinně promlouvat i do politiky překračující hranice země i kontinentu, by se mělo dostat zaslouženého uznání nejenom od jeho soustraníků.


Už proto, že si nesedl, s prominutím, na zadní část těla před tím, že v Číně mají hned sto „primátorů“ miliónových měst jako je Praha, která by se do Šanghaje vešla dvacetkrát a do Pekingu osmkrát. Přesto se jako David Goliášovi pražský primátor čínské metropoli postavil a smlouvu o spolupráci, po známém dohadování, zrušil.

Udělal správně. Proč mělo zpiratizované město nadále písemně dávat vazalsky najevo, že uznává politiku jedné Číny? (Když ji magistrátní koalice neuznává, a stát jí do toho přece nemá co mluvit.)

Za neohrožený a ojedinělý neevropský postoj se Čína Praze mstí. Primátor o tom na štědrý den dokonce napsal pro The Washington Post komentář. Varuje v něm před čínskou lstivostí a před vyděračskými metodami, které Čína používá.

Článek znovu doložil, že Praha zachovává v „čínské otázce“ kontinuální, zásadový postoj, že se nenechá zviklat bázlivými řečičkami opozice nebo hlasů ze sociálně demokratického ministerstva, že snad přilévá olej do ohně.

Následky čínské odplaty, faktický zákaz hostování českých a zejména pražských těles a umělců, jenž bude mít i materiální dopad a může se projevit jejich „vyhladověním“, ale i přerušením nevídaného investičního boomu čínských investorů v celé zemi, snaží se primátor zmírnit, seč může. I ve štědrovečerním komentáři pro americký list požádal světové metropole o solidaritu, aby pozvali pražské hudebníky k nim koncertovat.

Magistrát dokonce umístil na internet prezentační klip ZDE: https://fufik.cz/15-ja-jsem-muzikant , jímž hudebníky představuje.

Autor: Jan Dvořák

Zdroj: https://jdvorak.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=740963
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponV Estonsku připomněli územní nároky vůči Rusku. Moskva reagovala   
Pridal tk Pátek 03 leden 2020 - 04:03:25 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Předseda estonského parlamentu Henn Põlluaas prohlásil, že tartuská mírová smlouva uzavřená jeho zemí se sovětským Ruskem v roce 1920 je dodnes platná, včetně mezistátních hranic. Praví se to v novoročním blahopřání politika na portálu zákonodárného orgánu.

Põlluaas připomněl, že 2. února uplyne sto let od podepsání tartuské mírové smlouvy, po čemž „byla vymezena hranice mezi Ruskem a Estonskem“. Napsal, že po obnovení nezávislosti bylo Estonsko uznáno právním nástupcem státu založeného v roce 1918 „ve všech projevech včetně státní hranice“.

„Tartuská mírová smlouva je platná a dodnes se nachází v rejstříku platných mezinárodních smluv OSN,“ prohlásil parlamentní předseda.

Není to první podobný výrok estonského politika. Loni v listopadu požádal Põlluaas Moskvu, aby „vrátila“ pobaltské republice „anektovaná území“. Tiskový mluvčí ruského prezidenta Dmitrij Peskov v komentáři k výroku předsedy estonského parlamentu prohlásil, že v Kremlu považují podobné výroky za nepřijatelné.

Podle tartuské smlouvy podepsané sovětským Ruskem a Estonskem v roce 1920 dostala pobaltská republika část Leningradské a Pskovské oblasti. V roce 1944 byla tato území navrácena RSFSR.

Moskva považuje tartuskou smlouvu za historický dokument, který nemá právní sílu. Tallinn ale tvrdí, že smlouva je platná. Odkazy na ni byly zařazeny do preambule zákona o ratifikaci rusko-estonské dohody o hranicích. Moskva to zhodnotila jako možnost budoucích územních nároků a stáhla svůj podpis pod pohraniční dohodou.

Státní duma reagovala na prohlášení předsedy estonského parlamentu

„Prohlášení předsedy estonského parlamentu o tartuské mírové smlouvě jsou v otázce rusko-estonské hranice nekorektní a nepřijatelná. Vrací Moskvu a Tallinn o 15 let dozadu do roku 2005 a podkopávají úsilí na uzavření nové pohraniční smlouvy,“ napsal předseda zahraničního výboru Státní dumy Leonid Sluckij na Twitteru.

Mluvčí ruského ministerstva zahraničí Maria Zacharovová vyslovila politování nad tím, že Tallinn místo normalizace vztahů s Ruskem pokračuje v absurdních prohlášeních o územních nárocích v souvislosti s tartuskou mírovou smlouvou a zdůraznila, že „toto téma je jednou provždy uzavřeno. Tartuská smlouva je součástí dějin“.

Vojenský historik Jurij Knutov rovněž okomentoval prohlášení Põlluaase

Knutov připomněl, že Estonsko samo písemně uznalo v roce 1999 novou hranici a že z jeho strany není spravedlivé nadále nastolovat otázku o tartuské smlouvě.

Má za to, že neexistují žádné důvody, aby Rusko tento dokument uznalo, poněvadž požadavky Tallinnu jsou v rozporu nejen s výsledky 2. světové války, ale také se všemi následujícími mezistátními dohodami.

„Je to fakticky odmítnutí výsledků 2. světové války. Estonsko tedy neuznává výsledky války a přeje si jejich revizi,“ zdůraznil historik v komentáři pro REN TV.

Dodal, že příčina vzniku podobných prohlášení spočívá v tom, že Estonsko je na prahu ekonomické krize kvůli zastavení bruselských subvencí a je pro něj výhodné „vsadit na rusofobskou kartu“.

Zdroj: https://sptnkne.ws/AT6V
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponDalší plynovod pro Evropu? Byla podepsaná dohoda o EastMed   
Pridal tk Pátek 03 leden 2020 - 03:57:40 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Ve čtvrtek v Aténách byla podepsána mezistátní dohoda o budování plynovodu EastMed. Ceremonii podepsání vysílala řecká státní televize (EPT).

Dohoda o budování plynovodu EastMed byla podepsaná ministrem energetiky Řecka Kostisem Hatzidakisem a jeho izraelským i kyperským protějškem Juvalem Steinitzem a Georgiosem Lakkotrypisem. Ceremonie se zúčastnili premiér Řecka Kyriakos Mitsotakis, premiér Izraele Benjamin Netanjahu a prezident Kypru Nikos Anastasiadis.

Podepsání dohody bylo uvítáno potleskem. Je však třeba poznamenat, že procedura jejího uzavření skončí podpisem ze strany Itálie. Kdy se to uskuteční, dosud není známo.

Plynovod EastMed

Plynovod východního Středomoří, nebo také EastMed, je určen k tranzitu plynu z izraelského naleziště „Leviatan“ a kyperského „Afrodita“ do kontinentální Evropy. Infrastrukturní zařízení tak má spojit Řecko, Kypr a Izrael s jižní Evropou.

EastMed má mít délku 1,9 tisíc kilometrů, investice do jeho výstavby se odhadují na 6 miliard eur. Kapacita je 10 miliard metrů krychlových plynu ročně. Následně se může zvýšit na 20 miliard metrů krychlových ročně.

Turecký proud na jih Evropy

Dříve se informovalo, že od 1. ledna 2020 ruský plyn z plynovodu Turecký proud začalo dostávat Bulharsko. Turecká strana označila projekt plynovodu výhodnějším pro Evropu s odkazem na to, že ruský plyn je levnější ve srovnání s americkým. Právě druhá linka Tureckého proudu o kapacitě 15,75 miliard metrů krychlových je určená pro dodávky spotřebitelům v zemích jižní a jihovýchodní Evropy. Uvedení Tureckého proudu do provozu se očekává 8. ledna 2020.

Tranzit přes Ukrajinu

Počátkem 1. ledna ruský plyn do Evropy začala dodávat Ukrajina. Ještě den před tím ruská společnost Gazprom a ukrajinský Naftogaz podepsaly novou smlouvu o tranzitu paliva. Předpokládá se, že v prvním roce je naplánován tranzit 65 miliard krychlových metrů paliva a v příštích čtyřech letech – 40 miliard každoročně. Podle ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského dokument platný po dobu pěti let může být prodloužen o dalších deset let.

Zdroj: https://sptnkne.ws/AT4k
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponÍrán oznámil, že se Spojené státy pokusily přerušit společná cvičení s Ruskem   
Pridal tk Pátek 03 leden 2020 - 03:52:31 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Spojené státy a jejich spojenecké země se pokusily přerušit vojensko-námořní cvičení Íránu, Ruska a Číny v severní části Indického oceánu. Uvedla to agentura Tasnim s odkazem na íránského velitele námořnictva Hosseina Khanzadiho.

„Během společných vojensko-námořních cvičení Íránu, Ruska a Číny uspořádali Američané a jejich spojenci mimořádné zasedání, jehož cílem bylo přerušit proces společných námořních manévrů s našimi dvěma spojenci,“ řekl Khanzadi. Dodal však, že „rozptýlením“ se povedlo jejich plány zničit.

Společné manévry vojenských námořních sil daných tří zemí, tedy Íránu, Ruska a Číny, pod názvem Pásmo námořní bezpečnosti se konaly ve dnech 27. – 30. prosince v severní části Indického oceánu a v Ománském zálivu. Vysoce postavený člen íránské armády zdůraznil význam regionu, protože přes něj vedou trasy dodávek energie do jiných zemí.

Pokračování ve cvičeních

Na konci minulého roku se vyjádřily zmíněné státy, že mají v úmyslu pokračovat v provádění společných vojenských cvičení. Podle slov Habibullaha Sayariho, zástupce velitele a náčelníka štábu íránské armády, se v průběhu probíhajících cvičení vojenských námořních sil tří zemí vyvíjejí metody a přístupy, které umožní provádět cvičení v budoucnu.

Kromě toho dodal, že tato vojenská cvičení tří zemí neznamenají záměr států vytvořit jakousi koalici.

Sputniku sdělil íránský velvyslanec v Moskvě Kazem Džalali, že účelem manévrů je nácvik opatření pro boj proti terorismu a pirátství na moři a pro zajištění regionální bezpečnosti. Íránský ministr zahraničí Mohammad Džavád Zaríf během své návštěvy v Moskvě zdůraznil, že cvičení nejsou namířena proti jiným zemím.

Manévry probíhají na pozadí amerických pokusů vytvořit koalici pro zajištění bezpečnosti námořních přepravních tras v Perském zálivu. Nutno podotknout, že v loňském roce došlo k několika vážným incidentům, které zahrnovaly sestřelení amerického dronu íránskými silami a bombové útoky proti tankerům, ze kterých Washington obvinil Teherán. V Pentagonu Sputniku uvedli, že Spojené státy budou pozorně sledovat manévry Ruska, Číny a Íránu.

Íránský prezident Hasan Rúhání v září během projevu na Generálním shromáždění OSN předložil vlastní projekt regionální bezpečnostní koalice s názvem Koalice naděje. Jedná se o alternativní projekt bezpečnostní architektury, na které pracují Spojené státy.

Zdroj: https://sptnkne.ws/AT6Q
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponTurecký parlament dal armádě zelenou. Jednotky země mohou do Libye   
Pridal tk Pátek 03 leden 2020 - 03:48:54 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Turecký parlament většinou hlasů schválil novelu zákona, která povoluje nasazení jednotek země v Libyi. Dokument byl představen parlamentu v pondělí.

Rozmístění tureckých vojáku na území Libye podpořili poslanci vládní Strany spravedlnosti a rozvoje a nacionalistické strany Nacionálně činná strana. Proti byli zástupci opoziční Republikánské lidové strany, Dobré strany, Strany štěstí (Saadet) a prokurdské Lidově demokratické strany. Celkově výsledek hlasování vypadal takto: 325 poslanců pro, 184 bylo proti.

Dříve se informovalo, že libyjská Vláda národní jednoty (GNA) oficiálně požádala Turecko o pomoc na pozadí útoků vojsk maršála Chalífy Haftara na Tripolis. Šlo o leteckou, pozemní a námořní podporu pro odražení útoků.

Ještě na konci listopadu turecký prezident Recep Tayyip Erdogan a premiér libyjské GNA Fáiz Sarrádž podepsali memorandum o spolupráci ve vojenské sféře a o vzájemném porozumění v otázce námořních zón.

Dne 12. ledna Chalífa Haftar vyhlásil zahájení rozhodujícího boje za Tripolis. Média informovala o střetech mezi silami maršála a Vlády národní jednoty na přístupech k městu. Je třeba poznamenat, že útok na Tripolis Haftar začal již v dubnu, avšak výrazného úspěchu nedosáhl. Strany pokračují v udržování svých pozic a vyměňují si letecké či dělostřelecké údery.

Turecká vojska můžou zůstat doma

Ve středu turecký viceprezident Fuat Oktay promluvil o tom, že schválení nasazení tureckých vojsk v Libyi parlamentem nese politické poselství. Politik uvedl, že Turecko vojáky do země poslat ani nemusí. Učiní tak tehdy, jestli Haftar útoky pozastaví. Podotkl však, že parlamentní mandát bude platný jeden rok, a v případě potřeby budou turecké jednotky odeslány v správném množství.

Situace v Libyi

Po svržení a vraždě libyjského lídra Muammara Kaddáfího v roce 2011 Libye prakticky přestala existovat jako jednotný stát. V současné době v zemi panuje dvojvládí.

Na východě země zasedá lidem zvolený parlament a na západě v hlavním městě Tripolisu je u moci Vláda národní jednoty v čele s Fáizem Sarrádžem, která byla zformovaná za podpory OSN a EU.

Úřady ve východní části země jednají nezávisle na Tripolisu a spolupracují s Haftarovou armádou, která se od dubna pokouší dobýt Tripolis.

Zdroj: https://sptnkne.ws/ATxr
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPřejít na stranu  [1] 2
Hledat Info kuryr
Novinky pro 2020
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.2485 sec,0.0742 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:1,648kB