Pátek 03 leden 2020
Hongkong není pěšec pro zahraniční politiky   
Pridal tk Pátek 03 leden 2020 - 03:44:09 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Někteří zahraniční politici nedávno napsali dopis vedoucí Zvláštní administrativní oblasti Hongkong Carrie Lamové, ve kterém kritizovali hongkongskou policejní sílu za udržování sociálního pořádku. Tím zaútočili na hrdou svobodu a práva Hongkongu, a dokonce předložili nepřiměřenou žádost o „založení nezávislého mezinárodního vyšetřovacího mechanismu", čímž otevřeně zasahují do hongkongských záležitostí. Vláda Hongkongu v reakci na to vydala v časných ranních hodinách 1. ledna prohlášení, ve kterém zdůraznila, že tento dopis je plný nepravdivých a zavádějících slov, a někteří lidé v západní společnosti berou Hongkong jako pěšce k dosažení vlastních cílů.

Jaký je jejich účel? Lidé s vědomím po celém světě to vědí. Někteří zahraniční politici se uchylují ke všem druhům skrytých prostředků, aby poškodili Hongkong a omezili rozvoj Číny.

Tento takzvaný otevřený dopis je jen další způsob, jak vyvíjí tlak na vládu Hongkongu, zasahují do vnitřních záležitostí Číny a pokouší se zaslepit lidi, kteří neznají pravdu a vytvářet takzvaný „mezinárodní tlak" na Čínu.

Takzvaná obvinění v tomto otevřeném dopise jsou však nepravdivá. Dopis například uvádí: „Vyjadřujeme vážné obavy z eskalace policejní brutality během Vánoc". Ve skutečnosti však během Vánoc někteří zločinci házeli vázy a bomby naplněné barvou z vysokých míst, obtěžovali veřejnost a ovlivňovali normální provoz obchodů. Někteří zahraniční politici zavírají oči před krutými kriminálníky a obviňují hongkongskou policii, která řádně plní své oficiální povinnosti a udržuje společenský pořádek. To je zaměňování dobrého a špatného.

Hongkongská policie ve skutečnosti zachovává zdrženlivost a využívá minimální sílu k obnovení sociálního pořádku. Nevyvíjí iniciativu v podnikání kroků proti „demonstrantům" a využívají odpovídající a vhodnou sílu pouze tehdy, pokud se „demonstranti" účastní nezákonných činností, což je plně v souladu s mezinárodními normami v oblasti lidských práv. Žádní „demonstranti" přímo nezemřeli v důsledku policejní akce. Místo toho bylo ve službě zraněno už 520 policistů. Je jasné, kdo má pravdu a kdo se mýlí.

Násilí je násilí a žádná země ho netoleruje. V roce 2011 během nepokojů v Londýně a na jiných místech využila britská policie k rozptýlení demonstrantů vysokotlaká vodní děla. Stojí za zmínku, že v té době byla dolní komora britského parlamentu na dovolené. John Bercow, spoluautor tohoto otevřeného dopisu, na žádost tehdejšího premiéra Davida Camerona vyzval členy parlamentu, aby diskutovali o tom, jak se vypořádat s nepokoji. Britský policista, další signatář otevřeného dopisu Malcolm Rifkind, tehdy také vysoce ocenil odvahu a vysoké odhodlání britské policie.

Je docela ironické, že když ke stejnému násilí dojde v Hongkongu, tito zahraniční politici změní postoj, odsuzují řádné vymáhání práva hongkongskou policií a povzbuzují násilné zločince. Tato praxe dvojích standardů vysílá extrémně nebezpečné signály a ohrožuje globální mír a stabilitu.

V tomto otevřeném dopise někteří zahraniční politici také obviňují „vládu z odmítání naslouchat obavám násilníků" po dobu delší než šest měsíců, což je rovněž neopodstatněné. Od 9. června proběhlo v Hongkongu více než 1000 demonstrací, průvodů a shromáždění, což samo o sobě dokazuje, že občané Hongkongu se mohou svobodně účastnit legálních pokojných demonstrací, aby mohli vyjádřit své názory. Naopak, dav ničil veřejná zařízení a obchody, zakládal požáry a všude házel benzinové bomby, také napadal policisty a občany, kteří projevili nesouhlas.

Není důvod, aby zahraniční politici útočili v dopisech na hongkongskou svobodu a práva. Svoboda a práva jsou základní hodnoty Hongkongu a základní kameny jeho dlouhodobé prosperity a stability. Od návratu do Číny požívají obyvatelé Hongkongu nebývalá rozsáhlá práva a svobody v souladu se zákonem. To vše jsou zřejmá fakta.

Tito zahraniční politici také kladou nepřiměřený požadavek na „založení nezávislého mezinárodního vyšetřovacího mechanismu" za účelem prošetřit práci policie v Hongkongu a hrozí sankcemi na hongkongské úředníky. Hongkong je čínský Hongkong. Jak mohou vnější síly vést tzv. vyšetřování vnitřních záležitostí Číny? S takovým nepřiměřeným požadavkem nebude 1,4 miliardy Číňanů, včetně 7,5 milionu obyvatel Hongkongu, nikdy souhlasit a nesplní ho.

Čína je plně schopna udržet prosperitu a stabilitu Hongkongu. Někteří zahraniční politici by měli pochopit situaci a přestat zasahovat do hongkongských záležitostí. Hongkong není a nikdy nebude pěšec pro jejich cíle.

tk
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPřejít na stranu  1 [2]
Hledat Info kuryr
Novinky pro 2020
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.1149 sec,0.0486 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:1,220kB