Sobota 04 leden 2020
Donald Trump rozpoutal válku s Íránem po konzultacích s Benjaminem Netanyahuem...   
Pridal tk Sobota 04 leden 2020 - 04:50:52 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Donald Trump rozpoutal válku s Íránem po konzultacích s Benjaminem Netanyahuem z počátku prosince, za atentátem na velitele elitních íránských gard Sulejmáního tak znovu v pozadí stojí Izrael, ovšem ruce od krve si ušmudlá Trump! Pentagon nařídil okamžitou evakuaci všech Američanů z Iráku, vláda v Bagdádu hovoří o bezprecedentním aktu mezinárodního terorismu, protože Američané zabili Sulejmáního řízenými raketami odpálenými na letištní terminál mezinárodního letiště v Bagdádu! Nepřibližujte se k americkým ambasádám a konzulátům v Evropě, varují izraelské tajné služby své občany před bombovými údery na americká zastupitelství v Evropě v následujících dnech a týdnech!

Donald Trump v noci na dnešek nařídil provedení teroristického úderu s posvěcením americké administrativy. Rozkazem amerického prezidenta americké letectvo provedlo údery řízenými raketami vzduch-země na vozidlo velitele íránských elitních gard Quds Kásima Sulejmáního. Rakety dopadly na automobil Sulejmáního, když vyjížděl z parkoviště na mezinárodním letišti v Bagdádu v Iráku. Na letiště přiletěl z Libanonu ráno v 5 hodin společně se zástupcem velitele šíitských milicí Sil lidové mobilizace Abú Mahdím Muhandisem. Irácká televize zrovna na místě natáčela rozhovor se členy irácké delegace, která se chystala na odlet, když došlo k úderu.

Televize tak natočila zčerstva autentické záběry roztrhaných těl v autě, které bez cenzury odvysílala do éteru. Záznam okamžitě převzala íránská státní televize. Google okamžitě uploady na YouTube smazal. O několik hodin později zaplavily ulice Teheránu stovky tisíc demonstrantů a požadují vyhlášení války Spojeným státům americkým. “Nic než válku,” skandují demonstranti v Teheránu a není jasné, jak se íránský režim zachová. Američané se dopustili aktu mezinárodního terorismu na území třetí země a za bezpečnost Sulejmáního de facto měla odpovídat irácká vláda, resp. irácká protiletadlová obrana, aby znemožnila úder na civilní mezinárodní letiště americkým letadlům. Jenže, to je pouze čirá utopie, irácká vláda svůj vzdušný prostor neovládá ani co by se za nehet vešlo. Útok prý přišel z amerických helikoptér vybavených řízenými střelami.

Pentagon nařídil evakuaci více než 10 tisíc Američanů z Iráku

Pentagon ihned po úderu nařídil evakuaci všech amerických občanů, bez ohledu na povolání a zaměstnání, z území Iráku. Těch je přibližně 10 tisíc v celé zemi. Všichni Američané mají urychleně odletět ze země nejbližším letadlem, a pokud už není místo, mají opustit Irák po zemi do Kuvajtu, Saúdské Arábie, nebo do Jordánska. Americké velvyslanectví v Bagdádu bylo evakuováno již před několika dny poté, co americký dron zabil jednoho z členů místní šíitské frakce, kterou Američané obviňují ze spolupráce s Íránem. Dav rozezlených Iráčanů vtrhl na ambasádu, zdemoloval nábytek ve spodním patře, nahoře v budově a na střeše se opevnili američtí vojáci z námořní pěchoty a měli za úkol udržet své pozice, dokud nepřiletí posily helikoptérami.

K tomu nakonec opravdu došlo a Pentagon vyslal dva vrtulníky a přibližně 30 dalších vojáků. Civilní personál byl v té době již evakuovaný a v zahraničí. To ovšem nebylo nic ve srovnání s tím, co právě provedl Donald Trump. Generál Kásim Sulejmání je, resp. byl členem generálního štábu ozbrojených sil Íránu, tzv. Národní bezpečnostní komise, což je nejvyšší vojenský orgán. Když Američané generála zabili, podle všeho tím došlo k naplnění válečného aktu a vyhlášení války Íránu ze strany USA. Kdyby šlo o civilistu, dalo by se na to dívat jinak, ale v tomto případě byl zabit velící generál Íránu. A kde na to přišel Donald Trump?

Za atentátem na íránského generála stojí objednávka Izraele, kterou Donald Trump pouze poslušně vykonal. O úderu bylo rozhodnuto již počátkem prosince

Podle izraelských médií se na odstranění Sulejmáního dohodli společně Donald Trump a Benjamin Netanyahu během společné schůzky počátkem prosince. Benjamin Netanyahu se totiž před Vánoci nechal slyšet, že okamžik zúčtování s íránským režimem se blíží. Co je třeba znovu zopakovat, to je typický proces židovského řízení, kdy Izrael dá podnět k likvidaci íránského generála, ale ruce si zašpiní gój, v tomto případě Donald Trump.

Budou to Američané, kteří teď ponesou veškerou zodpovědnost za íránskou odvetu, která může mít mnoho podob, ale smrt Sulejmáního nebude jen íránskou záležitostí, tedy předmětem nějaké oficiální íránské odvety. Tento čin motivuje různé islámské organizace k úderům proti americkým cílům po světě, včetně Evropy. Právě proto izraelské tajné služby vydaly svým občanům upozornění, aby se v Evropě a v Asii vyhýbaly americkým konzulátům a ambasádám, a to až do odvolání. Toto varování znamená, že Izrael reálně očekává bombové útoky na americká zastupitelství.

Írán však může zareagovat tak, že provede raketové útoky na americké základny v regionu, případně na americké lodě v Perském zálivu, což bude v podstatě znamenat odstartování války. Rozpoutání války s Íránem by bylo součástí procesu budování Velkého Izraele. Americká administrativa tímto činem však způsobila to, že evropští partneři se budou na USA dívat doslova jako na teroristický stát, který je zapotřebí izolovat stůj co stůj. Těmito postupy Američané ztrácí své spojence raketovou rychlostí a tento atentát na Sulejmáního pouze urychlí americkou izolaci ve světě.

Teroristický útok anebo už akt války? V každém případě jsou Spojené státy od této chvíle zemí, která provádí státem organizovaný terorismus na území svých spojenců

Nemusíme si o Íránu myslet nic dobrého, ale provádění atentátů na mezinárodním letišti v třetí zemi za pomocí řízených raket, je opravdu už přes čáru i pro ty nejservilnější spojence USA. Co když příště nějaký generál nebo nepohodlný diplomat bude na letišti v nějaké evropské zemi? To také Donald Trump dá v noci příkaz k vypálení řízené rakety na parkoviště na letišti třeba ve Frankfurtu? Import americké demokracie do Iráku skončil naprostým fiaskem, irácká vláda se s tou americkou už nesnáší natolik, že dosazené loutky se začínají proti svým americkým loutkářům bouřit. A to je pokaždé znamením naprosté idiocie a diletantismu amerických procesů řízení.

Donald Trump udělal tímto krokem osudovou chybu, protože nechal zabít legendu. Kásim Sulejmání je v Íránu legendou podobné slávy a věhlasu jako Arnold Schwarzengger v USA, hrál v mnoha íránských filmech postavy hrdinů, byl symbolem dobra a ochrany proti zlu, Američané po spáchání atentátu z něj udělali mučedníka, který ale nezmizí z očí, protože jeho postava se objevuje v íránských filmech a seriálech.

Když se malé íránské děti budou za 20 let na ty filmy dívat, rodiče jim budou říkat, podívej, to je ten hrdina, kterého v roce 2020 Američané zavraždili na letišti v Bagdádu. Donald Trump už dávno nebude prezidentem, ale Íránci budou vyrůstat s nenávistí proti USA a budou provádět bombové útoky ve jménu odkazu mučedníka generála Sulejmáního. Ernesto Che Guevara byl obyčejný voják, pobočník Fidela Castra, revolucionář, sice schopný, ale nijak nevybočoval. Slavným se stal až po svém zavraždění v roce 1967 v Bolívii. Jeho vraždu si objednala americká CIA, jak jinak. Uběhlo již 53 let od smrti Che Guevary a jeho jméno je stále známé, stal se z něho symbol levicového aktivismu.

Rok dvou zmijí a import demokracie do Íránu pomocí další americké války?

Rok 2020 je rokem “dvou zmijí” podle kabalistické doktríny a jde o rok, který bude napuštěn jedem, který bude zabíjet. Přemýšlel jsem, co to asi může být. Uběhly 3 dny nového roku a už tu máme první možnou odpověď. Americký prezident se zachoval jako sebevrah, který chce vehnat do války nejen USA, ale celý region v oblasti Blízkého východu. Američanům nestačilo, že už jednou byli v Íránu zostuzeni, když v roce 1979 došlo v zemi ke svržení jejich loutky Šáha a následně k zajmutí pracovníků americké ambasády na dobu 444 dní. Doslova to vypadá, že Pentagon chce po Iráku rozpoutat i válku a import “demokracie” i do Íránu.

Až dojde k nějakému útoku v Evropě na americké zastupitelství, doufám, že politici zase nebudou říkat, že se musíme semknout proti terorismu. Takové chucpe! Terorismus je totiž od dnešního dne oficiální politikou Bílého domu. Kdokoliv se znelíbí americkému prezidentovi nebo izraelskému premiérovi, může teď počítat s tím, že odněkud přiletí raketa, až bude člověk cestovat autem. Válka s Íránem je v plném proudu, jenom se zatím nestřílí. Jestli nás to má uklidnit, nebo varovat, to je otázka pohledu. Vláda v Íránu teď bude řešit, jestli americké zabití člena generálního štábu íránské armády a velitele Quds je aktem války, nebo není. To je totiž mnohem důležitější otázka v této chvíli, než cokoliv jiného. Trump je nevyzpytatelný, ale totéž lze říct i o Íránu.


-VK- Šéfredaktor AE News
Zdroj: https://aeronet.cz/
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponČaputová a Rychetský obviňují jiné z dezinformací a korupce a Soros je napráskal!   
Pridal tk Sobota 04 leden 2020 - 04:22:27 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Neuvěřitelná drzost" A ta si dovolí kritizovat prezidenta Zemana?

Tak nám ten rok 2020 hezky začíná. Soros, persona non grata pro Izrael, Maďarsko a dnes už skoro pro USA v listopadu pro britský deník The Guardian oznámil, že se Čaputová nechala Sorosem zkorumpovat a on ovlivnil volby na Slovensku. A faktický majitel Čt Václav Moravec v České televizi ji dává za příklad správné demokracie! Neuvěřitelné! (Opakování 5.2.2020)

Ale začněme popořádku: Novoroční projev Čaputové

Mnozí odvedli v minulém roce spoustu dobré práce, zachovali se statečně a jiní až hrdinsky. Nedejme se otrávit lží a nenávistí. Máme skvělé lidi. Právě lidé jsou největším potenciálem naší země,“ vyzvala Čaputová.

Jakoby se tato dáma všem vysmívala a měla velice krátkou paměť. Je čas jí to připomenout.

11/07/2019

BRATISLAVA – Prezidentka Zuzana Čaputová sa dnes na návšteve v Maďarsku ohradila proti rečiam maďarských médií o tom, že je agentkou Georgea Sorosa. Práve osobu amerického filantropa maďarského pôvodu premiér Viktor Orbán obviňuje z migrácie a zasahovania do vnútropolitickej situácie. Provládne médiá ju totiž označili za Sorosovu agentku. Práve osoba amerického filantropa maďarského pôvodu Georgea Sorosa je v Maďarsku veľmi kontroverzná. Z migračnej krízy či zasahovania do vnútorných záležitostí ho obviňuje maďarský premiér Orbán.

A za čtyři měsíce ji Soroš podrazí a přizná, že je lhářka!

Washington 2. listopadu 2019

Americký miliardář už několik desetiletí investuje obří sumy do své nadační sítě Open Society Foundations (OSF), která rozvrací režimy a za dolary dosazuje loajální zkorumpované politiky do čela.

Podle agentury DPA Soros do loňského roku vložil do svých nadací více než 30 miliard dolarů (okolo 700 miliard Kč).

Zde kus originálu

Chtěl zastavit i Brexit, což se mu nakonec nepodařilo a v témže článku mluvil o korupci, co dle něj není korupce Čaputové - peníze ze zahraničí na volby, aby Čaputová rozvrátila V4.

George Soros: ‘Brexit hurts both sides – my money was used to educate the British public’

Shaun Walker

A former civil society activist, Čaputová has received Soros foundation grants in the past, and strikes a very different tone. “Thanks to the money from this organisation, a lot of good and valuable work has been done in Slovakia,” she told me in April, shortly after winning the vote.


Překlad: Čaputová, bývalá aktivistka občanské společnosti, v minulosti obdržela granty nadace Soros (OSF) a zasahuje velmi odlišným způsobem. "Díky penězům od této organizace se na Slovensku odvedlo hodně dobré a hodnotné práce, řekla mi (Čaputová) v dubnu krátce po vítězství v hlasování," prohlásil Soros.

Takže: pokud se dávají korupční peníze ze zahraničí "správné" straně, korupce to není, pokud té "nesprávné", korupce to je. Jak to vysvětluje komunista Rychetský, dnes předseda Ústavního soudu?

Jak váží váhy paní Justice?

Vážení čtenáři, vážně se vám nechce z té křivárny (demokratické) zvracet? I vy, bratři Slováci?

(Dodatečně: také si pokládáte otázku, proč to ta skvělá masmédia s miliardovým rozpočtem a celými štáby nedohledají...?)

Zdroj: http://www.skrytapravda.cz/domaci/2955-caputova-a-rychetsky-obvinuji-jine-z-dezinformaci-a-korupce-a-soros-je-napraskal

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponMediální elity Assangeovi: Bojuj o svou vlastní kůži   
Pridal tk Sobota 04 leden 2020 - 04:09:03 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Zakladatel WikiLeaks Julian Assange strádá v britském vězení a čeká na pravděpodobné vydání do Spojených států, kde má být postaven před soud za porušení zákona o špionáži z roku 1917. Je ironií, že si ve vězení odpykává trest za porušení kauce kvůli vykonstruovanému obvinění ze sexuální kriminality ve Švédsku, jež dokonce sama švédská vláda nyní stáhla. Většina západních, zejména amerických, mainstreamových novinářů uvedla nanejvýš jen vlažnou námitku vůči pronásledování Assangeho, přestože přibývají zprávy o tom, že se jeho zdraví v alarmující míře zhoršilo.

To je ostudné a navíc to ohrožuje dlouhodobé zájmy samotných zpravodajských médií.

Nejhorší na takovémto chování je, že mnoho reportérů přistoupilo na naléhání ministerstva spravedlnosti na to, že Assange není „legitimní“ novinář. John Demers, zástupce generálního prokurátora pro národní bezpečnost při ministerstvu spravedlnosti, otevřeně uvedl vládní tezi na začátku tohoto roku. „Julian Assange,“ prohlásil Demers, „není novinář,“ protože se zabýval „explicitním získáváním utajovaných informací“.

Další představitelé Trumpovy administrativy prováděli podobnou kampaň s cílem delegitimizovat Assangeův status coby novináře, čímž ospravedlňovali jeho stíhání za špionáž. „WikiLeaks funguje jako nepřátelská zpravodajská služba a mluví jako nepřátelská zpravodajská služba,“ řekl ředitel CIA Mike Pompeo v dubnu 2017 během svého prvního veřejného projevu coby šéfa agentury. „Assange a jemu podobní,“ namítl Pompeo, usilují o „osobní zveličování sebe samých prostřednictvím ničení západních hodnot“.

Bohužel se zdá, že valná většina amerického tisku dychtí po vyloučení Assangeho ze svých řad. Rozhodnutí Výboru na ochranu novinářů (CPJ) ze začátku prosince vyzdvihlo ochotu mainstreamových médií zříci se Assangeho. Výbor CPJ ho odmítl zařadit na každoroční seznam novinářů, uvězněných po celém světě. Pokus zástupce výkonného ředitele CPJ Roberta Mahoneyho o vysvětlení tohoto rozhodnutí vyzněl jako cvičení na lingvistické zkomoleniny. Jeho blogový příspěvek z 11. prosince na webu Výboru na ochranu novinářů má jednoznačný název: „V zájmu svobody tisku musí být Julian Assange bráněn.“

Avšak velká část obsahu příspěvku poukazuje na opačný závěr. „Praktiky společnosti WikiLeaks, kdy zasypou veřejnost obrovským množstvím údajů, aniž by přezkoumali motivaci vynašečů tajných informací, mohou ponechávat otevřený prostor pro manipulaci,“ opovržlivě uvedl Mahoney.

Pokračoval slovy: „Pro někoho je Julian Assange bojovníkem za pravdu a průhlednost. Pro ostatní je informační granátomet. Otázka, kterou se Výbor CPJ musel zabývat, zní, zda z něj jeho počínání činí novináře. Každý rok sestavujeme seznam novinářů, uvězněných po celém světě, na základě souboru kritérií, která se vyvíjí v souvislosti s tím, jak technologie mění publikační a zpravodajskou činnost. Po rozsáhlém výzkumu a úvahách se Výbor CPJ rozhodl, že neuvede Assangeho na seznam jako novináře, částečně proto, že jeho role byla často jen jako zdroj, a protože web WikiLeaks nefunguje celkově jako zpravodajský kanál s redakčními postupy.“

Mahoney a Výbor CPJ za použití celé přehlídky rétorické gymnastiky mlčky akceptovali „logiku“ ministerstva spravedlnosti ohledně stíhání Assangeho, přestože Výbor CPJ oficiálně odsoudil samotné stíhání. Rozhodující je, že Výbor CPJ legitimizoval vládní kampaň, která má vystrnadit Assangeho za hranice legitimní žurnalistiky.

Kevin Gosztola, šéfredaktor portálu Shadowproof.com, příhodně poukázal na hlavní problém v souvislosti se zrádným činem Výboru CPJ: „Copak může chvályhodná organizace pro svobodu tisku tvrdit, že Assange není novinář, aniž by tak napomáhala politickému případu, s nímž přišli prokurátoři z Trumpova ministerstva spravedlnosti?“ Gosztola také zdůraznil pravděpodobný důvod pro (přinejmenším) rozpolcený postoj Výboru CPJ:„Správní rada CPJ je složena z novinářů, přičemž mnozí z nich jsou v establishmentu amerických médií, tedy establishmentu, který se drží názoru, že Assange není novinář, jen aby si udrželi údajný rozdíl mezi jeho prací a jejich prací.“

Ať už jsou jejich motivy jakékoli, novináři, kteří omlouvají nebo ospravedlňují snahy o stíhání Assangeho, si počínají jako naivní nástroje v přetrvávající vládní kampani, jejímž cílem je ucpat úniky informací a zadusit kritiku, zejména pokud jde o otázky obrany a zahraniční politiky. Záměr je jednoznačný - zarazit nepříjemná odhalení na webu WikiLeaks a ze strany dalších aktérů.

Strategie, kterou Výbor CPJ a jeho přívrženci přijali, se však podobá uklidňování tygra v naději, že naposledy spořádá usmiřovatele - nebo, v ideálním případě, že se nasytí počátečními oběťmi. Tento přístup je jednak bezcharakterní, nemorální, a jednak krátkozraký. Vláda již zahájila znepokojivé „nájezdy“ proti problematickým mainstreamovým novinářům, kteří zveřejnili nepříjemná zjištění. Administrativa Baracka Obamy prováděla elektronický dozor nad reportérem Jamesem Risenem z New York Times a také Jamesem Rosenem z Fox News ve snaze identifikovat jejich zdroje. Vláda dokonce označila Rosena za „neobviněného spolukonspirátora“ ve špionážním případě, vedeném proti jeho zdroji. Stejně tak administrativa prohlašovala, že má právo stíhat Risena, ačkoliv v této věci nepodnikla další kroky. Byly to zlověstné varovné signály.

Deník New York Times informoval, že prezident Trump vyjádřil ještě větší zájem o stíhání novinářů, kteří používají uniklé utajované informace. Prezident údajně podpořil Obamův přístup během velmi diskutovaného zasedání s ředitelem FBI Jamesem Comeyem v Oválné pracovně v únoru 2017 (kdy Trump údajně požádal Comeyho, aby ukončil vyšetřování bývalého poradce pro národní bezpečnost Michaela Flynna). „V Oválné pracovně sám pan Trump začal diskusi tím, že odsoudil úniky informací do sdělovacích prostředků a řekl, že by pan Comey měl zvážit, zda neuvězňovat reportéry za to, že zveřejňují utajované informace.“

Státní zástupci jdou po Assangeovi, protože je to zvláště kontroverzní postava, a tedy mnohem zranitelnější cíl. Ale odsoudit ho, a společně s ním WikiLeaks, za špionáž, představuje smrtelnou hrozbu pro svobodný a nezávislý tisk ve Spojených státech. Je to obzvláště nebezpečné pro uchování zdravé podoby prvního dodatku ústavy, když bude vládě umožněno rozhodovat, kdo je „legitimní“ novinář, a kdo není. Pouze tradiční publikování, přátelské vůči byrokracii národní bezpečnosti, by se pak mohlo spolehnout na umírněnost - ale jak naznačují případy Rosena a Risena, dokonce i tato očekávání mohou být docela křehká. Výbor CPJ a další mediální instituce, které se rozhodly zříci se Assangeho, hrají roli užitečných vládních idiotů a ohrožují své vlastní nejlepší zájmy.

Ted Galen Carpenter

Media Elites to Assange: Fight for Your Own Hide vyšel 29. prosince 2019 na ICH. Překlad Zvědavec.

Zdroj: http://www.zvedavec.org/komentare/2020/01/8148-medialni-elity-assangeovi-bojuj-o-svou-vlastni-kuzi.htm

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponStátní terorismus, nebo národní zájem?   
Pridal tk Sobota 04 leden 2020 - 04:03:06 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Po raketovém útoku armádních sil USA na bagdádském letišti, který způsobil smrt íránského vojenského vůdce generála Sulejmániho, nemůžeme být překvapeni již ničím. Generál byl dlouhodobě patrně nejschopnějším íránským vojenským velitelem. Je ovšem plně na místě otázka, jaký národní zájem mohou v likvidaci Sulejmáního vedoucí činitelé USA hledat. Američané nejspíše porušili mezinárodní právo a také suverenitu Iráckého státu. Podívejme se na důvody, které mohly D. Trumpa vést k rozhodnutí, jímž nařídil likvidaci generála Sulejmáního:

1. USA chtějí vyprovokovat širší vojenský konflikt s Iránem.

2. Ve větším vojenském konfliktu by mohly Spojené státy zničit jádro iránských ozbrojených sil. Tato představa je ovšem naprosto bludná. Persie-Irán jako stát existuje zhruba 3000 let. Byl mnohokrát zničen, poražen a znovu obnoven.

3. Konflikt USA a jeho spojenců, zejména pak Izraele, s Iránem by mohl pomoci Netanjahuovi v dalších mimořádných volbách v Izraeli, neboť se nepochybně bude v rámci konfliktu prezentovat jako silný vůdce. Těžko si ovšem představit, co by udělal arabský, nebo spíše muslimský svět v situaci, kdyby Irán byl přímo napaden armádami USA a dokonce i Izraele.

4. Trump potřebuje odvést pozornost od svých vnitropolitických problémů, zejména pokud jde o impeachment, ke kterému dochází v Kongresu Spojených států. Prostě impeachment je pro Trumpa zřejmě problémovější, než jak se zatím na celý problém tváří. Je to pro něj zřejmě mnohem politicky nepříjemnější téma, než zatím veřejně připouští.

5. USA a část politických elit Iráku, které jsou s USA spjaté, prakticky přestaly v posledních týdnech kontrolovat situaci v Iráku. Hlavním politickým činitelem v převážně šíitském Iráku se stále více stává Irán, a to pochopitelně na úkor pozic Spojených států. Útok má zastrašit nejen Irán, ale má mít odstrašující účinek také na Irácké stoupence užší spolupráce mezi Irákem a Iránem.

V každé případě se jedná o velmi dobrodružnou akci, která představuje velké nebezpečí nejen pro skokové zvýšení napětí v oblasti Perského zálivu, ale také pro světový mír. Je dobře, že se státy EU, tedy Evropská unie jako celek, distancovaly od tohoto dobrodružného kroku Trumpovy administrativy. V tuto chvíli ovšem silní světoví hráči, jako je právě EU, ale také Čína a Rusko, měli udělat společnou akcí všechno proto, aby zabránili další eskalaci konfliktu. Pokud přijde silný odvetný úder Iránu v oblasti Perského zálivu, či mimo ní, povede to nesporně k dalšímu útoku, tentokrát k mnohem širšímu a mohutnějšímu že strany Američanů a některých jejich spojenců z oblasti Perského zálivu vůči Iránu. V takové přímé vojenské konfrontaci pochopitelně Irán nemá šanci obstát. Proto se nejspíš uchýlí k mnohem sofistikovanějšímu typu útoků. K útokům na americké cíle v oblasti prostřednictvím svých spojenců.

Světové finanční trhy reagovaly v pátek velmi silně. Rychle vzrostla cena ropy (mezi 3-4% oproti předchozímu dni), cena zlata (o cca1,5%). Udržuje se na vysoké úrovni cena pšenice a rýže a rychle vystoupala v posledních dnech také cena palladia, stříbra a platiny. Akciové trhy zejména v Americe zaznamenaly zejména v pátek velký pokles a prakticky vymazaly zisky z předchozího dne. Pokud by tato krize eskalovala, mohl by pokles amerických akcií, ale i například akcií v Asii a Evropě, zesílit. Zisky, které zaznamenaly v minulém roce téměř všechny akciové trhy, nejsou podle mého názoru založeny na robustním hospodářském růstu a mají spíše virtuální charakter, jinak řečeno pokud přijde silný náraz může dojít na burzách k panice i chaosu s nedozírnými následky.

Hlavní demokratický protikandidát Trumpa na prezidentství Joe Biden odsoudil Trumpovu akci jako potenciálně velmi nebezpečnou. Je otázka, zda se Trumpovi sázka na politiku silného klacku může politicky vyplatit. V každém případě 10 měsíců před prezidentskými volbami Trump ukazuje, že je schopen hrát vabank.

Jiří Paroubek

Zdroj: Vaše věc

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponStanovisko ANS k zavraždění íránského generála Sulejmáního   
Pridal tk Sobota 04 leden 2020 - 03:57:22 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
ANS je toho názoru, že takovéto flagrantní porušení mezinárodního práva a suverenity Iráku a Iránu ze strany USA musí naše země jednoznačně odsoudit a co nejrychleji opustit vojenský pakt NATO, který je veden USA. (Viz. Čl. 13 Zakládající smlouvy NATO: Po dvaceti letech platnosti smlouvy může kterákoli smluvní strana odstoupit od smlouvy rok poté, co podá oznámení o odstoupení vládě Spojených států amerických, která vyrozumí vlády ostatních smluvních stran o každém oznámení o odstoupení.)

NATO není v žádném případě zárukou naší bezpečnosti, jak se nám to snaží vsugerovat vládnoucí establishment. Odmítáme zúčastňovat se jakýchkoliv misí po boku amerických vojáků. Naše mise v Afghánistánu, v Mali, v Iráku a dalších lokalitách rozhodně nejsou v zájmu bezpečnosti deseti miliónů obyvatel České republiky.

ANS

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponVelká Británie: "Nikdy více otroky a vazaly Berlína a Bruselu!"   
Pridal tk Sobota 04 leden 2020 - 03:54:13 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Vítězství Borise Johnsona je triumfem demokracie nad nevolenými globalistickými elitami. Britové dali jasně najevo, že si nenechají říkat, co je pro ně dobré a co ne, a už vůbec, koho mají či nemají volit.

Boris Johnson vyhrál volby ve Velké Británii s drtivou převahou navzdory masivní mediální kampani proti němu.

Jeho volební vítězství se stalo triumfem demokracie nad globalistickými elitami, které se tři roky snažily zmařit výsledky demokratického referenda o brexitu z roku 2016. Johnsonovo vítězství je triumfem demokracie nad nevolenými globalistickými elitami.

Tři týdny po volbách je možné s patřičným odstupem jasně analyzovat situaci: Johnsonovým vítězstvím vyvrcholily tři roky trvající boje Britů o svou státní suverenitu. Již v roce se sice 2016 v referendu svobodně rozhodli opustit Evropskou unii, ale jejich touha po brexitu byla torpédována nadnárodními elitami, které tuto vůli lidu nejen ignorovaly, ale navíc se všemi prostředky snažily brexitu zabránit.

Zpochybňování referenda

Relativizování výsledků referenda o brexitu začalo 23. června 2016, hned poté, co se 17,4 milionu Britů rozhodlo opustit EU navzdory předchozímu urputnému nátlaku všech velkých politických stran a médií. Establishment místo aby akceptoval prohru, začal okamžitě zpochybňovat výsledek referenda.
Establishment místo aby akceptoval prohru, začal okamžitě zpochybňovat výsledek referenda. Média věrná protibrexitové linii zvěstovala fámu, že to jen staří, nevzdělaní, vesničtí burani, snad dokonce rasisté a xenofobové odmítli bruselský superstát.

Novinářka deníku The Guardian Carole Cadwalladrová vypustila do světa absurdní konspirační teorii, podle které Steve Bannon, Nigel Farage a Arron Banks s pomocí firmy Cambridge Analytica (a snad dokonce Vladimíra Putina, Donalda Trumpa a Darth Vadera) vymyli britskému voličstvu mozky facebookovou reklamou.

Že by většina Angličanů svobodně ukázala prostředníček jedinečnému projektu Spojených států evropských pod vedením natolik šarmantních pánů a dam, jako jsou Jean-Claude Juncker, Guy Verhofstadt, Martin Schulz, Donald Tusk či Angela Merkelová, nebylo možné připustit. Místo toho zvěstovala média věrná protibrexitové linii fámu, že to jen staří, nevzdělaní, vesničtí burani, snad dokonce rasisté a xenofobové odmítli bruselský superstát.

Dehonestující kampaň

Za tohoto tlaku médií prodlužovala Johnsonova předchůdkyně v křesle britského ministerského předsedy Theresa Mayová jednání s EU – po celé tři roky nebyla schopná s ní vyjednat přijatelnou dohodu. To ale Angličany ještě víc namíchlo. Ve volbách do Evropského parlamentu naházelo téměř 32 procent z nich hlasy Nigelovi Faragovi a jeho nově založené straně pro brexit, čímž ho korunovali vítězem voleb.

Boris Johnson stáhl palbu všech odpůrců brexitu přímo na sebe – dva týdny před volbami proti němu odstartovala na titulních stránkách novin rozsáhlá dehonestující kampaň. Horliví odborníci na negativní volební kampaně pročesávali každý tweet a slovo, které Johnson napsal.

Konzervativci pochopili signál lidu a poslali Mayovou do propadliště dějin a zvolili novým premiérem zastánce brexitu Borise Johnsona. Ten bodoval od začátku rezolutním sloganem „Get Brexit done!“ Díky tomu ovšem stáhl palbu všech odpůrců brexitu přímo na sebe – dva týdny před volbami proti němu odstartovala na titulních stránkách novin rozsáhlá dehonestující kampaň. Horliví odborníci na negativní volební kampaně pročesávali každý tweet a slovo, které Johnson napsal.

Skandalizovali i ty nejabsurdnější věci, snažili se z něho udělat rasistu, sexistu, homofoba a xenofoba. Náhle se na něho objevila v médiích zveličená obvinění: před 20 lety prý měl spolupracovnicím „hmatat na stehna“, nebo prý – chraň Bůh – přijímat dary na volební kampaň od odpůrců brexitu a zvýhodňovat své podporovatele. A jako starosta Londýna měl údajně vztah s americkou podnikatelkou, jejíž firma dostala od města granty ve výši 13 tisíc eur.

Navzdory očerňování

Johnson stál sice v centru palby odpůrců brexitu, ale boje byly vedeny i na jiných frontách. Britská volební komise prohledávala na základě mlhavých obvinění hlavní sídlo Faragovy strany pro brexit. „Neznámí hackeři“ ukradli textové zprávy sponzora probrexitové kampaně Leave EU Arrona Bankse a zveřejnili je na internetu.

Navzdory očerňování a nekalé kampani internetového giganta Google, veřejnoprávní BBC a prakticky všech velkých mediálních společností Johnson nakonec volby vyhrál. Britové dali jasně najevo, že si nenechají říkat, co je pro ně dobré a co ne, a už vůbec, koho mají či nemají volit. A vykročili po stopách svých předků, kteří už v roce 1215 svou Magnou Chartou jako první v Evropě omezili moc králů, nevolených elit a jejich dvorních úředníků.

Anglický básník John Milton napsal v roce 1649: „Máme jako svobodný národ právo sesadit vládu či odvolat panovníka. Bez tohoto přirozeného a nezbytného práva nemůže být jakkoli hrdý národ svobodný, a nemůže být ničím více, nežli otroky a vazaly.“ V tomto smyslu byla Johnsonova volba jasným signálem: Otroky a vazaly Berlína a Bruselu – nikdy více!

Text byl poprvé zveřejněn 02.01.2020 v Lidových Novinách

Autor: Petr Bystron

Zdroj: https://petrbystron.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=741142
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUpon„Milé USA i s Trumpem, táhněte k čertu.” Europoslankyně KSČM dala facku hegemonovi NATO kvůli vraždě Sulejmáního   
Pridal tk Sobota 04 leden 2020 - 03:47:54 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Europoslankyně za KSČM Kateřina Konečná zveřejnila na sociálních sítích své strany vyjádření k vraždě íránského generála Kásima Sulejmáního. USA poslala s jejich politickými vraždami k čertu.

„Tak a zase!! USA rozpoutaly další kolo násilí na Blízkém a Středním východě. Jako by nestačilo, co tam prováděly doposud,“ napsala v úvodu svého vyjádření europoslankyně.

Sulejmání se podle jejího názoru vyznamenal bojem proti Islámskému státu, který byl pro Evropu klíčovým nepřítelem. Vyzvala také českou vládu, aby útok na jednoho z nejvlivnějších íránských generálů odsoudila.

„Sulejmání bojoval proti islámskému státu, což bylo pro Evropu naprosto klíčové. Česká vláda i EU by měla tento útok odsoudit,“ myslí si Konečná.

Podle jejích slov není možné dělat mezinárodní politiku pomocí vraždění jiných státních příslušníků.

„Mezinárodní politiku není možné dělat zabíjením představitelů jiných států. V USA se chystají na volby, ale cynické zlepšování vyhlídek na znovuzvolení vyvoláváním konfliktů je nechutné,“ prohlásila komunistická europoslankyně.

„Už s těmi vašimi útoky, milé USA i s Trumpem, táhněte ke všem čertům!!” uzavřela své vyjádření Kateřina Konečná.

Komentář Terezy Spencerové k vraždě Sulejmáního

K vraždě generála Kásima Sulejmáního se vyjádřila i analytička Tereze Spencerová. Ta prohlásila, že není zcela jasné, za jakým účelem byl Íránec zavražděn. Zmínila také, že USA vstoupily tímto činem do hry „vabank“ a pokud nesáhnou o otevřené válce s Íránem, budou v regionu Blízkého východu ztrácet iniciativu a tím i svůj vliv.

„Je logické, že zabití generála Sulejmáního nezůstane bez odezvy. O tom, že Spojené státy čeká krvavá odveta, mluví jak v Rusku, tak i americká Demokratická strana, lídr libanonského Hizballáhu už konstatoval, že pomsta Američanům je povinností každého bojovníka,“ prohlásila Spencerová a dodala: „Ze samotného Teheránu, kde už mimořádně zasedá tamní rada národní bezpečnosti, zní, že generálova vražda je „dalším důkazem americké frustrace a slabosti v regionu“.“

Zdroj: https://sptnkne.ws/ATZD
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPolský prezident kvůli Putinovi zruší cestu na fórum v Izraeli   
Pridal tk Sobota 04 leden 2020 - 03:42:47 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Polský prezident Andrzej Duda se nezúčastní Světového fóra památky holocaustu, které se koná v Izraeli, uvádí jedny z největších polských novin Gazeta Wyborcza.

„Prezident Andrzej Duda nevyužije pozvání na oslavy 75. výročí osvobození koncentračního tábora Osvětim, které pořádá Institut Jad vašem v Jeruzalémě dne 22. a 23. ledna,“ informují noviny.

Podle deníku jedním z hlavních důvodů, proč Duda odmítl dorazit na oslavy, je ten fakt, že „hlavním hostem by měl být ruský prezident Vladimir Putin“.

Dalším problémem podle novinářů je, že událost v Jeruzalémě byla organizována s účastí izraelského ministra zahraničí Jisraela Katza, který loni tvrdil, že Poláci „vstřebávali antisemitismus s matčiným mlékem".

Kromě toho se uvádí, že Polsko považuje oslavy v Izraeli za alternativu k oslavě osvobození koncentračního tábora Osvětim, která se koná v Osvětimi 27. ledna na Mezinárodní den památky obětí holocaustu.

Světové fórum památky holocaustu v Izraeli proběhne popáté. Svůj příjezd už potvrdili prezidenti Francie, Německa a Itálie.

Spory o historii

Polsko je extrémně nespokojeno s nedávnými prohlášeními Vladimíra Putina, jenž označil velvyslance Polska v nacistickém Německu Józefa Lipského za „svini a antisemitské prase“. Na konci prosince na rozšířeném kolegiu Ministerstva obrany RF ruský prezident prohlásil, že Lipski v roce 1930 podpořil Adolfa Hitlera a jeho nápad vyhostit polské Židy do Afriky „k zániku a zničení" a slíbil vybudování pomníku Hitlerovi ve Varšavě.

Po Putinových slovech polský ministr zahraničí povolal ruského velvyslance Sergeje Andrejeva. Podle diplomata proběhl „tvrdý, ale celkem správný rozhovor“.

Mnoho ruských politiků podpořilo pozici prezidenta. Předseda Státní dumy Vjačeslav Volodin Varšavu vyzval, aby se omluvila za Lipského poznámky. Mluvčí ministerstva zahraničí Maria Zacharovová prohlásila, že je nepřijatelné, aby přepisovali dějiny ve prospěch moderní politické situace.

Zdroj: Gazeta Wyborcza
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponWashington nasadí další tři tisíce vojáků na Blízkém východě   
Pridal tk Sobota 04 leden 2020 - 03:38:56 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Spojené státy posílí vojenskou přítomnost na Blízkém východě – pošlou do regionu víc vojáků. Krok je spojen s růstem napětí v americko-íránských vztazích po vraždě generála Sulejmáního. Informuje o tom CNN s odkazem na zástupce Pentagonu.

Uvádí se, že dodatečné jednotky budou začleněny do sil rychlé reakce 82. výsadkové divize a jde o asi 3 tisíce vojáků.

Dříve americký ministr obrany informoval o tom, že USA pošlou do regionu ještě 750 vojáků, a to kvůli nedávným útokům na ambasádu země v Bagdádu. V tomto případě také šlo o posílení 82. výsadkové divize.

„Teroristický útok USA“

V noci z 2. na 3. ledna USA uskutečnily raketový útok na letiště v Bagdádu, v jehož důsledku byl zabit velitel speciálních íránských jednotek Quds generál Kásimu Sulejmání. Později ministerstvo obrany USA potvrdilo, že provádělo proti generálovi operaci. Íránský nejvyšší vůdce Alí Chameneí slíbil, že se pomstí za smrt generála Kásima Sulejmáního.

V rozhovoru s generálním tajemníkem OSN Antóniem Guterresem ministr zahraničí Íránu Mohammad Zaríf označil akci Washingtonu za teroristický čin.

„Všechny následky (pozn. vraždy Sulejmáního ) leží na Spojených státech,“ uvedl Zaríf.

K incidentu se již vyjádřila i Rada bezpečnosti Íránu. Ta charakterizovala likvidaci Sulejmáního jako největší strategickou chybu USA.

„Spojené státy se nevyhnou následkům tohoto omylu,“ uvádí se v prohlášení rady.

Klid, jen klid!

Podle generálního tajemníka OSN je třeba zabránit další eskalaci v regionu a nedopustit se nové války v Perském zálivu. K zdrženlivosti vyzvali i ruský prezident Vladimir Putin a jeho francouzský protějšek Emmanuel Macron. Před prohloubením nestability v regionu také varovalo ministerstvo zahraničí Turecka, kde vyzvali „zachovávat zdravý rozum a vyhýbat se jednostranným krokům, které by mohly poškodit mír a stabilitu v regionu, a dávat přednost diplomatickému urovnání“. K zdrženlivosti vyzvali také v Pekingu a Bruselu. EU vyzvala k zastavení eskalace za každou cenu. V Číně varovali před dalším zvýšením napětí.

K otázce se vyjádřil i předseda iráckého parlamentu Muhammad Al-Halbusi, který také promluvil o nutnosti zdrženlivosti a ukázání moudrosti. Rovněž vyzval k zabránění tomu, aby se Irák stal arénou regionálních a mezinárodních konfliktů. Je třeba poznamenat, že politik sdělil, že útok USA nebyl koordinován s iráckou vládou, což je porušením suverenity země.

Zdroj: https://sptnkne.ws/ATZA
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPompeo k zavraždění Sulejmáního: USA pokračují v bránění svých zájmů v Iráku, na reakci jsme připraveni   
Pridal tk Sobota 04 leden 2020 - 03:34:33 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Ministr zahraničí Spojených států Mike Pompeo se vyjádřil k incidentu se zavražděním íránského generála Kásima Sulejmáního. Washington pokračuje v bránění svých zájmů v Iráku.

„Neodvratný“ úder

„Administrativa Donalda Trumpa má v úmyslu udělat vše pro ochranu Američanů. Během posledních týdnů jsme podnikli nezbytné kroky tím, že jsme posílili mezinárodní koalici a pomáhali našim partnerům v regionu. Budeme pokračovat v tomto úsilí a jsme připraveni odpovědět v případě potřeby,“ uvedl Pompeo pro CNN.

Šéf americké diplomacie k tomu dodal, že USA jsou připraveny k jakékoli odpovědi Íránu.

„Vyznačili jsme mnoho možností. A jsme připraveni na jakoukoli možnou reakci ze strany Íránu,“ dodal Pompeo a podotkl, že letecký úder, v jehož důsledku Sulejmání přišel o život, byl neodvratným.

„Akt svobody“

Americký ministr zahraničí si také mysli, že část obyvatelů Iráku a Íránu bude považovat letecký úder USA za akt svobody.

„Sledovali jsme protesty posledních týdnů v Iráku, nespalovali se americké vlajky. Irácké vedení bylo vyzýváno k ukončení svých politických triků, v jejichž středu byl Sulejmání. Včera v noci jsem viděl lidi tančit v ulicích. A máme důvod se domnívat, že lidé nejen v Iráku, ale i v Íránu budou dnes večer vnímat činy Spojených států jako akt svobody, že jsme jim dali svobodu domáhat se prosperity pro svou zemi,“ dodal diplomat.

Bude pomsta

Dříve Pentagon potvrdil, že Spojené státy provedly operaci proti veliteli speciálních íránských jednotek Quds Kásimu Sulejmánímu. Podle íránského velvyslance v Iráku Iradže Masadžidiho bylo při útocích poblíž Bagdádu zabito celkem 12 lidí. Mezi mrtvými byl kromě Sulejmáního i zástupce velitele milice Abu Mahdi al-Muhandis, kterého americký ministr zahraničí Mike Pompeo dříve obvinil z útoku na americké velvyslanectví v Bagdádu 31. prosince.

Íránský nejvyšší vůdce Alí Chameneí slíbil, že se pomstí za smrt generála Kásima Sulejmáního.

„Krutá pomsta čeká ty, na jejichž rukou zůstala jeho (pozn. Sulejmáního) krev, jako i krev dalších mučedníků,“ uvádí se v prohlášení Chameneího, který v souvislosti se smrtí generála vyhlásil třídenní smutek.

Zdroj: https://sptnkne.ws/ATWv
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPřejít na stranu  [1] 2
Hledat Info kuryr
Novinky pro 2020
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.2663 sec,0.1214 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:1,497kB