Sobota 04 leden 2020
Čína je vždy proti použití síly v mezinárodních vztazích   
Pridal tk Sobota 04 leden 2020 - 03:30:12 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Při americkém útoku zemřel íránský vojenský velitel Kásim Sulejmaní. Mluvčí čínského ministerstva zahraničí Geng Shuang řekl, že Čína je vždy proti použití síly v mezinárodních vztazích a vyzval USA, aby zachovaly klid a zdrženlivost.

Americké ministerstvo obrany podle zprávy 2. ledna potvrdilo, že při americkém útoku zemřel íránský vojenský velitel Kásim Sulejmaní.

Geng Shuang řekl, že Čína věnuje velkou pozornost této události. Čína je vždy proti použití síly v mezinárodních vztazích a obhajuje, aby všechny strany vážně dodržovaly cíle a zásady Charty OSN a základní normy mezinárodních vztahů. Je třeba respektovat iráckou nezávislost a územní celistvost a zachovat mír a stabilitu na Středním východě v oblasti Perského zálivu. „Naléhavě vyzýváme všechny zúčastněné strany, zejména Spojené státy, aby zachovaly klid a zdrženlivost, aby nedošlo k dalšímu zvyšování napětí," řekl Geng Shuang.

tk
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponThe New York Times pracuje na dalším románu, který znevažuje zvyšování zaměstnanosti v Xinjiangu   
Pridal tk Sobota 04 leden 2020 - 03:27:59 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Americké noviny The New York Times nedávno zveřejnily článek, ve kterém uvedly, že místní vláda čínské Ujgurské autonomní oblasti Xinjiang (Sin-ťiang) provádí tzv. „profesní transformaci" a „nutí" ujgurské obyvatele a obyvatele dalších národnostních menšin k práci. Toto obvinění postrádá základní logiku a ignoruje základní fakta. Je to úmyslné narušení normální práce místní vlády na likvidaci chudoby a na podporu zaměstnanosti. Je to spíš fiktivní román než zpravodajství.

Nepokoje a chudoba jsou dvě strany stejné mince. Země a regiony po celém světě, které trpí terorismem a extremismem, mají často ekonomické problémy. Hospodářský rozvoj, podpora zaměstnanosti a likvidace chudoby jsou proto v zásadě důležitá opatření k vymýcení půdy pro terorismus a k obnovení sociální stability, což představuje obecný konsenzus mezinárodního společenství.

Hospodářský a sociální rozvoj čínské Ujgurské autonomní oblast Xinjiang, zejména jižní oblasti Xinjiangu, kde žijí obyvatelé různých národnostních menšin, je pod vlivem přírodních podmínek, jednotné hospodářské struktury a dalších faktorů dlouhodobě relativně pozadu. Podle místních oficiálních statistik byla v roce 2012 průměrná míra zaměstnanosti v oblasti Kašgaru, Hetian (Che-tchien) a Kezhou (Kche-čou) pouze 41,84 %.

S cílem omezit prostupování extremismu do této oblasti považuje vláda zmírnění chudoby, zvýšení zaměstnanosti a zlepšení života lidí za důležité opatření na zajištění toho, aby byl v každé rodině zaměstnán alespoň jeden člověk. Současně podporuje Xinjiang 19 čínských provincií a měst, s ročními investicemi přes 15 miliard čínských yuanů, aby pomohly při rozvoji typických místních odvětví a účinně podpořily místní sociální a ekonomický rozvoj.

V posledních pěti letech se v Xinjiangu podařilo vymanit z chudoby 2,3147 milionu lidí. Výskyt chudoby se snížil z 22,84 % na začátku roku 2014 na 6,51 %. Například v Kašgaru klesla v roce 2018 míra registrované nezaměstnanosti v místních městech na 2,4 %.

Článek listu The New York Times však neinformuje o zlepšení obživy lidí v Xinjiangu. Místo toho zkresluje nárůst míry zaměstnanosti v Xinjiangu tím, že lidé národnostních menšin jsou nuceni k zaměstnání vládou, a dokonce to nazývá „katastrofou". Zdá se, že The New York Times by rád viděl stagnaci vývoje v Xinjiangu a chudobu lidí všech národností.

Pokud jde o tzv. „problém nucené práce", The New York Times nevedly rozhovor s žádným úředníkem místní vlády a žádné údaje uvedené v celém článku nejsou ověřeny. V textu se objevuje mnoho zavádějících slov jako „možná" a „ekvivalentní", která poukazují na nepodloženost fakty.

Další absurditou tohoto článku je to, že spojuje takzvaný „pracovní projekt" se Střediskem odborného vzdělávání v Xinjiangu a nepravdivě prohlašuje, že „mnoho lidí je po absolvování školení posláno pracovat do továren". Pravda však je, že původním záměrem zřízení Střediska odborného vzdělávání je spojit boj proti terorismu a extremismu s prací a zlepšením obživy lidí.

Pravdu nelze skrývat. Bez ohledu na to, jaké tvoří některá západní média a politici romány, aby očernily Xinjiang, každý, kdo navštívil Xinjiang, dojde k objektivnímu a spravedlivému závěru.

tk
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponVojenská síla pouze zhoršuje situaci na Blízkém východě   
Pridal tk Sobota 04 leden 2020 - 03:26:16 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Americké ministerstvo státní obrany 2. ledna večer potvrdilo, že Kásim Sulejmaní, velitel speciálních jednotek íránských revolučních gard, byl zabit při útoku americké armády. Íránský nejvyšší vůdce ájatolláh Chameneí se zavázal k pomstě. Vztahy mezi Spojenými státy a Íránem se okamžitě zhoršily a původně složitá situace na Blízkém východě se ještě zkomplikovala.

Proč to Spojené státy dělají? Existuje několik důvodů.

Zaprvé, jde o odvetu za útok na americké velvyslanectví v Iráku a o zastrašování Íránu. V předvečer nového roku 2020 se před americkým velvyslanectvím v Iráku shromáždily stovky demonstrantů, aby protestovaly proti americkým leteckým útokům na Irák. Spojené státy v souvislosti s tím obvinily Írán z manipulace v zákulisí. I když to Írán popřel, USA stále opakovaly, že „Írán zaplatí obrovskou cenu, což není varování, ale hrozba".

Neselektivní používání vojenské síly v mezinárodních vztazích však pouze prohlubuje konflikty. V červenci roku 2015 dosáhl Írán všestranné dohody o íránském jaderném problému se šesti zeměmi (USA, Velká Británie, Francie, Rusko, Čína a Německo). Spojené státy však v květnu 2018 jednostranně odstoupily od této dohody. Teď byl Kásim Sulejmaní zabit při útoku americké armády, takže nelze pochybovat o tom, že pro Írán bude obtížnější vrátit se k jednacímu stolu.

Dlouhodobé nepokoje na Blízkém východě už dlouho dokazují, že vojenská síla vede pouze k nekonečné nenávisti a pomstě. Pouze udržování klidu a zdrženlivosti, dodržování cílů a zásad Charty OSN a základních norem mezinárodních vztahů všemi stranami, zejména Spojenými státy, mohou zabránit další eskalaci situace a udržet mír a stabilitu na Blízkém východě.

tk
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPřejít na stranu  1 [2]
Hledat Info kuryr
Novinky pro 2020
PoÚtStČtPaSoNe
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031 
 
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.0827 sec,0.0253 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:1,038kB