Neděle 05 leden 2020
Trump nařídil zavraždit Sulejmáního navzdory údajům rozvědky   
Pridal tk Neděle 05 leden 2020 - 15:39:54 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Americký prezident Donald Trump schválil atentát na íránského generála Kásima Sulejmáního v Bagdádu, navzdory ministerstvu obrany a posledním informacím rozvědky. S takovou zprávou přišly v sobotu 4. ledna americké noviny The New York Times, které se odkazují na zdroje v Pentagonu a tamní administrativě.

Podle novin nabídli úředníci z vojenského oddělení americkému vůdci Donaldovi Trumpovi likvidaci Sulejmáního, ale považovali to za ten nejextrémnější krok a zároveň pochybovali, že se pro něj prezident USA rozhodne.

Dne 28. prosince tedy Trump místo fyzické likvidace íránského generála Kásima Sulejmaního nařídil americkému letectvu, aby dne 30. prosince zaútočilo na pozice šíitského hnutí Katáib Hizballáh v Iráku poblíž syrské hranice. Útok následně vyvolal masové protesty před americkým velvyslanectvím v Bagdádu.

Ve čtvrtek 2. ledna se ale Trump vyjádřil ve prospěch tohoto extrémního kroku, který podle článku NYT šokoval úředníky Pentagonu.

Zdroje deníku uvedly, že zpravodajské služby informovaly o hrozbě pro americké ambasády, konzuláty a vojenský personál v Sýrii, Iráku a Libanonu, protože Sulejmání nedávno navštívil své vojenské jednotky v těchto zemích a údajně plánoval „bezprostřední“ útok.

Zároveň někteří úředníci tvrdili, že přesuny generála byly samozřejmostí. Podle zpravodajské služby íránský duchovní vůdce ájatolláh Sajjid Alí Chameneí vyzval Sulejmáního, aby se vrátil do Teheránu. Duchovní vůdce totiž nesouhlasil s provedením protiamerického útoku.

Je třeba poznamenat, že mezi příznivci radikálních opatření byl například americký ministr zahraničí Mike Pompeo či tamní viceprezident Mike Pence.

Zdroj: The New York Times
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponDucký, Mrázek a další mrtví…. Babiš s tím má zkušenosti, proto schvaluje Trumpem nařízenou vraždu Sulejmáního   
Pridal tk Neděle 05 leden 2020 - 15:28:53 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
K zavraždění Kásima Sulejmáního, íránského generála a velitele speciálních jednotek Quds, se vyjádřil také český premiér a slovenský ekonomický přivandrovalec Andrej Babiš, který podle Marka Dalíka poskoka premiéra Mirka Topolánka, nařídil vraždu kmotra Františka Mrázka.

Dále pak měl Babiš údajně stát i za zastřelení ministra vnitra Slovenské republiky Duckého, ale i za dalšími a dalšími vraždami nepohodlných, kteří mu zkřížili cestu. Podle Babiše byla vražda Sulejmáního jen odveta. Tím si připsal další zločin na svou pažbu, schvalování vraždy a terorismu.

Zločinec Babiš vyjádření vyjádřil naději na to, že situace po vraždě vlivného íránského generála nebude nadále eskalovat. „Podle jeho názoru mohl být útok na Sulejmáního odpovědí za útoky na vojenské jednotky působící v Iráku, které Írán podporoval, a na americké objekty,“ píše Sputnik o schvalování a zlehčování spáchané vraždy, jelikož Babiš jen citoval americkou válečnou propagandu, která není ničím prokázána a má stejnou validitu jako tvrzení, že Saddám Hussein disponoval chemickými zbraněmi, které se ovšem nikdy v Iráku nenašly a dnes i američtí vrazi přiznali, že to byli lži a propaganda.

„Jednotky řízené a podporované Iránem se v uplynulých týdnech podílely na útocích na americké cíle,“ prohlásil Babiš a dodal: „USA jsou náš spojenec v rámci NATO, ale tato záležitost se NATO přímo netýká. Doufám, že akce neprohloubí destabilizaci blízkovýchodního regionu a nebude dále eskalovat,“ uvedl válečný zločinec Babiš, jelikož se přidal na stranu porušování mezinárodního práva a vypovězení války Íránu. Babiš navíc tedy schvaluje i terorismus, jelikož vražda íránského generála v Iráku byl čistý teroristický útok.

Dlouholetý ministr zahraničních věcí a současný ministr kultury Lubomír Zaorálek o akci Američanů mluví jako o nebezpečné provokaci. „Zabití íránského generála Solejmáního je nebezpečná provokace, která bude znamenat eskalaci situace v regionu. Donald Trump si tímto siláckým gestem vyrobil další problém do blížících se prezidentských voleb v USA,” napsal ministr na svém Facebooku.

Autor: Ferdinand Pištora

Zdroj: http://www.vlasteneckenoviny.cz/?p=243878
Obrázek z produkce ATEO.cz
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponÚžasný výzkum Hlídacího psa z ústavu.org: fascinující...   
Pridal tk Neděle 05 leden 2020 - 15:11:54 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Tak se například dočtete, že speciální orgán.org ústavní zjistil, že Okamurovci jsou šmejdi, protože propagují tradiční rodinu, ale na příbuzné kašlou. Fakt, nekecáme. Tento (ne)dezinformační (ne)prolhaný.org to skutečně vyčmuchal.

Pak se dozvíme, že tento psí ústav zjistil, že voliči ANO jsou z diskontu a jedou na slevové kupony. A prý se to projevuje tak, že ANO volí voliči s maturitou i bez maturity, lidé bohatí a chudí. Prý jezdí s cestovkami tam, co jezdí turisté. Úžasný objev. Prý se vyzkoumalo, že voliči ANO sledují Primu, Novu, Barrandov a Českou televizi. Fakt, nekecáme, to zjistil tento ústav. Tento ústav má speciální výzkumný výzkum. Dále vyzkoumali, fakt, to vyzkoumali, že voliči ANO se snaží šetřit. Úžasný objev. Prý nemají žádné přátele v cizině. Prostě jsou takoví divní...

To ti šmejdi Okamurovci nejenže se nestarají o příbuzné, ale dokonce by trestali zlobivé děti. Ta hrůza. A zatímco všichni pracují (asi) pro radost z práce, pro Okamurovce jsou víc peníze, než práce. Ta hrůza, děsí se ústav.org..

Ti Okamurovci jsou vůbec zaostalí. Používají tlačítkové telefony, jsou staří, vesničani a tím jaksi blbí, převážně muži, a převážně nepracují hlavou. A u hnutí Okamury je základem pivo a česká kuchyně.

ODS voliči jsou inteligentní, bohatí, svéprávní, mají vlastní domy a nebojí se propouštění.

To takové Piráty nezajímá plat. Záhada, prý jsou bohatí. Ale pracovali by i zadarmo, neb je zajímá víc láska k práci, než peníze... Jo a čtou Aktuálně.cz a nedívají se na Novu.

To napsal Vojtěch Berger pro Ústav nezávislé žurnalistiky Od nás je pouze ironický nádech, ale vše tam je.

Tak to vše se dočtete z excelentního výzkumu expertů, kteří jsou nezávislí, tudíž špičkově inteligentně skvělí. A Piráti čtou Aktuálně.cz ale fakt to není reklama pro Aktuálně.cz, to prý pouze vyzkoumali. A ten ústav vede údajně velice uznávaný Robert Břešťan a je podporován Nadačním fondem protikorupčního Janečka, OKsystemem.a.s, a právníkem Alešem Rozehnalem. A spolupracuje s "Nadace Open Society Fund" neboli hádejte... No s nadací Sorose, dále se Sinopsis, který dále spolupracuje s "Člověk v tísni" a s "Nadační fond nezávislé žurnalistiky", který vede nám známý Josef Šlerka a ten zase spolupracuje s Nadačním fondem Janečka a ten zase se Sorosem a jeho Open Society Fond.

Tak tento ústav a jeho (ne)prolhaní a (ne)dezinformační přátelé v jednom šiku dělají výzkumy a průzkumy, která jsou základem pro Českou televizi a Václava Moravce či Newsroom 24. Znáte tu nekonečnou písničku "Pes jitrničku sežral"? Tak takto nekonečně pracuje tento řetězec, který vydává tyto "zaručeně excelentní" výplody.

P.S. Pokud nesouhlasíme s rozpočtem Babiše a ANO, je to pro přesně definované odborné důvody. Ale urážet voliče ANO a Okamury že jsou to tupci prolhaní, zatímco ODS a Piráti jsou duševně výše je trochu silné kafe. A tito nám káží o morálce a čistotě slova.

Dovětek IK: Šmejdi z hlídací boudy v zahradní kolonii se neštíti ani porušovat zákony ohledně autorských práv! Prostě to nemá chybu. Jedním slovem PRESSTITUTI...

Zdroj: http://www.skrytapravda.cz/domaci/2960-uzasny-vyzkum-hlidaciho-psa-z-ustavu-org-fascinujici
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponÍrán je připraven odpovědět na jakékoliv akce ohrožující bezpečnost země   
Pridal tk Neděle 05 leden 2020 - 14:56:39 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Teherán je připraven reagovat na jakékoliv akce, které ohrožují bezpečnost země, uvedl íránský ministr zahraničí Abbás Arakçı, který se vyjádřil k hrozbám amerického prezidenta Donalda Trumpa, že zaútočí na Írán.

„Írán je připraven reagovat na jakékoliv hrozby nebo jednání týkající se národní bezpečnosti a územní celistvosti," řekl Arakçı předvolanému velvyslanci Švýcarska, který zastupuje americké zájmy v Íránu.

Předtím americký prezident slíbil, že v případě útoku na Američany provede „rychlý a silný úder“ na 52 cílů v Íránu. Hrozby z Washingtonu zazněly poté, co Írán slíbil pomstít smrt generála Íránských revolučních gard (IRGC) Kásima Sulejmáního.

Zdroj: https://sptnkne.ws/AU9Z
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponTeherán reagoval na výhružky Donalda Trumpa zaútočit na cíle v Íránu   
Pridal tk Neděle 05 leden 2020 - 14:52:03 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Spojené státy nemají dost odvahy, aby zaútočily na 52 cílů, o kterých mluvil americký prezident Donald Trump. V neděli to prohlásil velitel íránské armády, generálmajor Abdolrahim Músáví.

„Pochybuji, že budou mít dost odvahy, aby si na to troufli během možného budoucího konfliktu,“ řekl velitel, když komentoval americké výhrůžky. Jeho slova cituje agentura IRIB.

Donald Trump dnes varoval Teherán, že Spojené státy jsou připraveny zaútočit na 52 íránských cílů, pokud se Írán rozhodne pomstít smrt svého generála, velitele zvláštních sil Kuds Kásima Sulejmáního.

Sulejmání, který byl v Íránu nejvlivnějším vojenským činitelem a jenž sehrál zásadní roli v boji proti Islámskému státu, byl zabit v noci na 3. ledna úderem amerického dronu, když se nacházel v automobilu poblíž letiště v Bagdádu. Spolu se Sulejmáním byl zabit i Mahdí Muhandis, velitel šíitských milicí v Iráku Katáib Hizballáh.

Právě Katáib Hizballáh údajně stála za posledními útoky na americké základny v Iráku, při kterých zemřelo několik Američanů. Spojené státy na tyto útoky 30. prosince reagovaly náletem na tuto skupinu. Při něm bylo zabito 25 ozbrojenců a přes 50 bylo zraněno. Po leteckém útoku došlo k násilným protestům před americkým velvyslanectvím v Bagdádu. Washington z násilností obvinil Teherán.

Řinčení zbraněmi

V sobotu večer došlo k útoku na dvě vojenské základny v Iráku, které využívá americká armáda. K žádným ztrátám na životu či majetku ale nedošlo.

Íránský duchovní vůdce Sajjid Alí Chameneí varoval, že strůjce atentátu čeká „krutá odplata“. V zemi byl vyhlášen třídenní státní smutek. V sobotu byla nad nejvýznamnější šíitskou mešitou v íránském posvátném městě Qom vyvěšena červená vlajka s nápisem „Ti, kteří chtějí pomstít Husajnovu krev“. Tato vlajka byla poprvé vyvěšena na konci 7. století jako výzva k pomstě za smrt imáma Husajn ibn Alího. Je to poprvé od dob středověku, co byla vlajka na tomto místě vyvěšena.

V Bagdádu se v neděli konal smuteční pochod, kterého se zúčastnily desetitisíce lidí. Na akci zaznělo mnoho protiamerických hesel.

Šíitská politická hnutí v Iráku vyzvala k odchodu amerických jednotek ze země, kde se nachází kolem pěti tisíc amerických vojáků. Irácký premiér Adil Abdul-Mahdi vyzval ke svolání mimořádné schůze parlamentu, která se bude konat v neděli. Zde se poslanci budou snažit prosadit hlasování o americké vojenské přítomnosti v zemi. V Iráku se nachází pět tisíc vojáků.

Spojené státy mezitím provádějí evakuaci svých občanů z Iráku a posílají na Blízký východ tři tisíce vojáků. Jedná se o další posilu. Od května tam bylo vysláno 14 tisíc dalších příslušníků amerických ozbrojených sil.

Zdroj: https://sptnkne.ws/AU49
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponKdo přesvědčil Trumpa, aby zabil válečného stratéga Íránu. O tom, jak "překrucovači" dosáhli svých cílů   
Pridal tk Neděle 05 leden 2020 - 14:44:23 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
V noci na 3. ledna roku 2020 se stalo to, k čemu Trumpa postrkovala skupina amerických "jestřábů", ale před čím jej zdržovala vyvážená část jeho okolí. Na příkaz prezidenta USA byl zabit hlavní architekt íránské zahraniční politiky, "vnější prapor Islámské republiky", velitel íránského Sboru revolučních stráží islámské revoluce (IRGC) generál Kásim Sulejmání. Tato akce dostala USA na hranici reálné války s Íránem. Válka, do níž může být vtažen celý "Velký Blízký východ", ale nejen.

Každá válka má své podněcovače. Někdo z nich je v hluboce zakonspirovaném režimu. A někdo, naopak, vždy pro efekt vykřikuje – "bombardovat Írán"! Tak se nesporně chová skupina Michaela Ledeena a Johna Boltona (viz naše publikace - "Podněcovači" a "Podněcovači 2.0"). Ještě při společné práci v Institutu amerického byznysu zahrnuli tito dva přátelé tři prezidenty USA – Bushe mladšího, Obamu a Trumpa poznámkami a přednáškami s výzvami k zahájení války s Íránem. Je důležité poznamenat, že podle odtajněných vojenských materiálů o válce s Irákem, se varianty likvidace Sulejmáního rovněž rozpracovávaly v době vlády všech tří posledních prezidentů (oznámilo to letectvo USA 3.1.2020). A když se Bolton stal poradcem Trumpa v otázkách národní bezpečnosti, jeho přítel a "guru" Ledeen ho oslovil otevřeným dopisem s požadavkem, aby ovlivnil Trumpa k zaujetí toho nejtvrdšího postoje vůči Íránu a aby tam všemi způsoby dosáhl změny režimu.

Jak je známo, Trump se zřekl služeb Boltona. Ale Bolton není jediným člověkem v "hlubokém americkém státu". A dokonce i když se nacházel na neformálních pozicích, samozřejmě pokračoval v plnění svého jestřábího plánu. Proto po zavraždění Sulejmáního byl právě Bolton jedním z prvních, kdo poblahopřál všem, kteří se zúčastnili operace při likvidaci hlavy IRGC. Velmi divné blahopřání od člověka, který se formálně této likvidace neúčastnil.

Nyní o tom, čím se zabýval Ledeen v posledním měsíci před vraždou. Je velmi důsledný. Pokračoval v podněcování. Na internetové stránce listu Front Page Magazine (USA) Ledeen zveřejnil v prosinci 2019 tři články o Íránu. V prvním ze 3. prosince "Revoluce v Íránu. Nová generace chce skoncovat s Íránskou islámskou republikou a obnovit svobodu" popisuje "hrůzy potlačení protestů v Íránu", píše, že ministr zahraničí USA Pompeo dostal od Íránců 20 tisíc zpráv o represáliích proti lidu země. A končí článek slovy: "pomsta se vrhne na vrahy". Druhý článek z 18. prosince "Íránská revoluce. Co musí Trump udělat dál" pojednával o tom, jak USA a Izrael začaly ničit bankovní systém Íránu cestou podpálení stovek bankovních poboček prostřednictvím své agentury a zveřejněním účtů 20 procent obyvatelstva v sociálních sítích. Končí tuto publikaci Ledeen výzvou, aby Trump přímo podpořil íránskou revoluci. Jinými slovy, přímo se má zúčastnit státního převratu v Íránu, oslovit občany Íránu. Třetí článek z 27. prosince "Válka o perské dědictví. Nastala doba pro vítěznou strategii" je věnován sčítání obětí při potlačování protestů v Íránu (uvádí se 1360 zabitých osob a desetkrát víc zraněných). Na konci je výzva k vedení USA: "Režim v Teheránu je s námi ve válce. Řečí už bylo dost. Nastala doba pro vítěznou strategii". Jak vidíme, Ledeen zajišťuje realizaci klasické "strategie napětí".

Ale pak následuje jeho hlavní krok. Na stránkách listu The Epoch Times (USA) 2. ledna 2020, den před vraždou Sulejmáního, se objevuje článek Ledeena "Změnil Trump svou pozici vůči Íránu?". Ledeen v něm píše, že po záchraně režimu Asada v Sýrii (jehož obrany se aktivně účastnil v bojích proti DAEŠ i Sbor revolučních stráží islámské revoluce v čele se Sulejmáním), Nejvyšší vůdce Íránu Chameneí dospěl k závěru, že Trump nebyl připraven k útoku na Írán. Proto po Sýrii Sulejmání po dohodě s Chameneím přešel k Iráku a Libyi. Podle názoru Ledeena právě pod vedením Sulejmáního byl zorganizován útok na americké velvyslanectví v Bagdádu. Ledeen vyjadřuje naději, že Trump je nyní připraven zasadit úder režimu v Íránu. A k tomuto jsou podle propočtů Ledeena všechny podmínky příznivé: v Íránu roste nezaměstnanost; přibližuje se zima, ale stěží se najde mazut na topení; je obrovská inflace; příjem je pouze 200 eur pro střední rodinu měsíčně. "Pokud Trump, píše Ledeen, dospěl k závěru, že není žádná možnost vypořádat se s tímto strašným režimem, může věnovat svou energii jeho změně".

Samozřejmě, nejen skupina Boltona a Ledeena ovlivnila rozhodnutí Trumpa o likvidaci Sulejmáního. Neposlední úlohu, jak se zdá, sehráli i ti, kteří radili Trumpovi, aby si vraždou íránského generála vrátil část elektorátu, ztracenou kvůli celé rošádě s impeachmentem. Vždyť "prostí" Američané mají rádi kovboje, kteří přesně střílejí jako první a zabíjejí své nepřátele. A neposlední úlohu sehrála i pozice izraelských přátel Trumpa, kteří už dávno čekali od USA takové akce vůči Íránu.

Ale Bolton s Ledeenem samozřejmě nejsou na posledním místě v ratingu podněcovatelů války.

Vladimír Ovčinský

Zdroj: Nová republika vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponZpolitizované, bojácné soudy   
Pridal tk Neděle 05 leden 2020 - 14:40:37 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Ani třicet let od změny režimu nejsou naše soudy v mnoha případech nezávislé, objektivní, jejich rozsudky nejsou v mnoha případech logicky spravedlivé. Nechávají se ovlivňovat politickým zadáním, často jakoby diktovaným z Brusele, anebo domácími euroobčany, rekrutujícími se především z řad opozice a multikulturní menšiny, prostě těmi, kterým se za minulého režimu říkalo "strana a vláda".

Jistě, i toto, jako každé, přirovnání hodně pokulhává, protože dnes tu "stranu a vládu", která ovlivňuje rozhodování v justici, nahrazuje úspěšně opozice a různé lidskoprávní (ne)ziskovky, politiští aktivisté a mnoho, přemnoho rádců z témeř nekonečné řady rad vlády.

Ono vůbec těch rad vlády je tolik (a lidí, nalezlých v nich, namnoze úzce spjatých s politickými (ne)ziskovkami), že je až s podivem, proč je jinak pragmatický a úspěšný premiér (s pomocí paní ministryně financí) nerozpráší, neudělají v tom pořádek (některé rady vlády jsou už na první pohled duplicitné), proč je královsky platí ze státního rozpočtu. No a v neposlední řadě, proč po nich nechtějí nějaké, jakékoliv, výsledky "práce", smysluplné výstupy, které jsou ku prospěchu občanům státu.

Paradoxně si vláda chová přímo, pěstuje, krmí v mnoha případech i ty, kteří jí škodí a podrážejí jí nohy, potažmo tím i občanům, kteří se spoléhají na to, že vláda (kterou si v podstatě ze svých daní platí) bude hájit jejich zájmy. Tady by to chtělo pořádný audit, kontrolu, revizi výsledků činnosti všech těch parazitních rad.

Prostý, řadový občan naprosto nechápe třeba, proč máme v našem malém státě vedle ombudsmanky ( https://www.ochrance.cz/verejny-ochrance-prav/) ještě zmocněnkyni pro lidská práva (https://www.vlada.cz/…/zmocnenecnenkyne-vlady-pro-lidska-p…/ ). Přečte-li si čtenář náplň práce, činnosti obou těchto ochranářek (samozřejmě mají příslušně velký aparát úředníků), může hledat rozdíly. Dlouho. Bez výsledku.

Soudy často rozhodují pod tlakem a bojácně, dle přání této "strany a vlády", kterou představují v jednom šiku ombudsmanka, zmocněnkyně pro lidská práva, různé rady vlády, politické (ne)ziskovky, političtí, multikulturní aktivisté, prostě tato sorta lidí, kteří mají, žel, tak nějak nenápadně namnoženými předpisy a zákony, kterými se povedl zaplevelit náš právní řád, neuvěřitelné pravomoce, zaklínající se floskulou "lidských práv".

Že se ale jedním dechem šlape po lidských právech někoho jiného, který nepasuje do žádné škatulky ochranářství, je zřejmé na kauze "šátek ve škole". Celá kauza je nesmyslná a jednoznačně zpolitizovaná, v souladu se zadáním multikulturizmu, v posledním soudním výroku nejsou ani omylem zohledněna jasná fakta.

Není to ale ojedinělé, podobně se postupuje někdy i u Ústavního soudu, viz kauza zákazu vstupu občanů RF do hotelu, pokud nepodepíší nějaké odsuzující prohlášení.

Ústavní soud vůbec je kapitola sama o sobě, kdy je tato nejvyšší justiční instituce očividně zpolitizovaná a v podstatě si hraje na nejvyšší politickou instituci ve státě. Otevřeně nepřátelskou vůči prezidentovi a premiérovi republiky, jdoucí "na ruku" opozici a těm všem parazitům.

Takže, občane, neměl by ses bát o spravedlnost v naší zemi. Vždyť máme u nás na ochranu lidských práv řadu institucí, soudy několika stupňů, k tomu ještě Nejvyšší, Nejvyšší správní, Ústavní, no a vedle nich ombudsmanku, zmocněnkyni, všechny ty lidskoprávní rady vlády, lidskoprávní (ne)ziskovky, ...

Čí práva ale tyto instituce, kterých je jako máku v pytlu makovic, hájí a obhajují, je už věcí jinou. To taková Somálka (jak alespoň o sobě prý tvrdí), bez dokladů, bez ověřené totožnosti (a protože je prý (?) uprchlicí, dostala už několikatere doklady od nás, ale taky už několikatere "ztratila"), bez toho, aby jí někdo třeba jen zahlédl u soudu, tento soud vyhraje. Protože její lidská práva, že ...

Paní ředitelka Kohoutová asi, vypadá to tak, žádná lidská práva nemá. Protože je řádnou občankou naší země, úspěšně, kvalitně řediteluje střední škole a vůbec - nelze jí zařadit do žádné škatulky "ohrožených".

Probůh, kde zůstal obyčejný lidský rozum, co jsme to za stát, který se nezastane vlastní občanky, ale na zvrácené přání nekvalifikované, zaujaté, neobjektivní ombudsmanky hájí ještě zvrácenější, arogantní požadavky někoho cizího, o kom se ani neví, kdo to vlastně je?

Růžena Chrastekova
Řadová občanka, zajímající se o politicko - společenské dění v naší zemi
Zdroj: Vaše Věc
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponNení omluvy pro tento akt vraždy   
Pridal tk Neděle 05 leden 2020 - 07:28:06 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Arogance USA nedbající zákona zašla spácháním atentátu na íránského hlavního vojenského velitele příliš daleko. Smrtící letecký úder na generála Kásima Sulejmáního byl proveden na příkaz prezidenta Donalda Trumpa.

Při americkém raketovém útoku, k němuž došlo na iráckém mezinárodním letišti v hlavním městě Bagdádu, bylo také zabito několik vysoce postavených íránských vojenských činitelů, včetně hlavního vojenského vůdce.

Íránští politici to nazvali „teroristickým činem“ a přísahali krutou pomstu. Mezitím irácký premiér Ádil Abdal Mahdí odsoudil USA za porušení suverenity jeho země. Další lídři Iráku požadují okamžité vyhoštění amerických jednotek ze země, čítajících asi 5 000 vojáků.

Trump zesměšnil celou situaci tím, že na Twitteru uveřejnil americkou vlajku poté, co se v pátek objevily zprávy o atentátu, a později uvedl, že íránský generál „měl být zlikvidován už před lety“, protože je údajně zodpovědný za smrt „tisíců“ amerických vojáků.

Sulejmání byl v USA samozřejmě považován za nepřítele. Postaral se o účinný vojenský odpor proti plánům amerických imperialistů v Sýrii, Iráku, Libanonu i jinde na Středním východě. Za takové strategie byl 62letý válečný veterán z irácko-íránské války uctíván nejen ve svém vlastním národě, ale v celém regionu.

Trump tvrdí, že atentát byl nezbytným „preventivním obranným úderem“, protože Sulejmání osobně plánoval útoky proti americkým jednotkám a diplomatům. Preventivní „obranná“ vražda není právně věrohodná. Obvinění proti Sulejmánímu jsou jen pouhé žvásty a spoléhají se na pochybná vyjádření mezinárodně zdiskreditovaných amerických zpravodajských služeb. Vzpomeňte si, že američtí představitelé již měsíce varují před tajnými spiknutími Íránců s cílem sabotovat americké zájmy na Středním východě - založenými na podobných prázdných spekulacích.

Tím, že Trump nařídil zabití tak významné veřejné osoby ze státu, s nímž USA nejsou oficiálně ve válce, bezostyšné porušil mezinárodní právo. Tento čin vraždy nelze nijak ospravedlnit, navzdory senzačním tvrzením Trumpovy administrativy.

Kásim Sulejmání, coby velitel elitních jednotek Quds, které jsou součástí Islámských revolučních gard, byl íránským národem považován za druhou nejdůležitější osobnost, hned za ajatolláhem Chameneím, nejvyšším vůdcem Íránu.

To, co Trump udělal, není jen barbarský akt násilí, ale bezohledný akt války.

Nařízení vraždy jednoho z nejvyšších zahraničních představitelů na základě prezidentského dekretu bez jakékoli výmluvy na zákonnost nastavuje zcela novou, nízkou úroveň prohnilosti USA.

Mnoho lidí na Středním východě, na celém světě, i v samotné americké populaci se nyní právem obává důsledků.

Trump se pokouší rozpoutat totální válku s Íránem, která může potenciálně vtáhnout další země a přerůst ve světovou válku.

Po několik desetiletí se USA chovají tak, jako by byly nad zákonem.

Bezpočet nelegálních válek a invazí proti cizím zemím, které vedly k úmrtím milionů lidí, nyní vrcholí ve formě tzv. prezidentské a vládnoucí kliky, která dává najevo, že absolutně ignoruje dokonce i zákonem vyžadované náležitosti. Nedodržování zákona ze strany USA je nyní rozbujelé a bezostyšné ve své aroganci.

Není podstatné, zda Írán sáhne k odvetě tento týden, příští týden nebo v nadcházejících měsících. Agrese Spojených států a jejich smysl pro beztrestnost přivedly svět do mimořádně nebezpečné situace, kdy je mezinárodní právo zjevně nadbytečné. Washington se chová naprosto despoticky, dělá, co se mu zlíbí. Válka, sankce, zabíjení, šikana - to vše je prováděno s děsivou klamnou představou o vlastní spravedlnosti.

Nic v takovém rozsahu státní kriminality zde pravděpodobně nebylo od dob Třetí říše.

Člověk má až podezření, že taková arogance a pokrytectví jdou ruku v ruce s fatálním ignorantstvím mezi politiky amerického establishmentu a médii. Amerika je přetížené impérium, jehož bezpráví naráží na vlastní kolaps.

Vražda generála Kásima Sulejmáního, k níž došlo tento týden, otřásla americkými finančními trhy kvůli následným dopadům možné války. Můžeme si jen představit, jak se zhroutí americká a světová ekonomika, pokud íránské balistické rakety pošlou ke dnu Perského zálivu pár amerických válečných lodí.

Finian Cunnigham

There can be no justification for this act of murder vyšel 3. ledna 2020 na ICH. Překlad Zvědavec.

Zdroj: http://www.zvedavec.org/komentare/2020/01/8149-neni-omluvy-pro-tento-akt-vrazdy.htm

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponMůže někdo vysvětlit, na co máme…   
Pridal tk Neděle 05 leden 2020 - 07:22:38 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Velmi závažná informace, o které by se dalo předpokládat, že bude středobodem zájmu mainstreamových médií, že nás s ní budou krmit TV a další sdělovací prostředky od rána do večera, zůstala takticky (spíše zbaběle) někde v sejfech ministerstva vnitra či předsedy vlády. O jakou informaci jde?

O Bruselskou dohodu z 2.12.2019 o přerozdělování imigrantů do zemí EU bez výjimky avšak ne na principu kvót, ale prý „spravedlivého přerozdělování“, jak to údajně navrhl premiér Babiš! Zajímavostí na této dohodě je, že ačkoliv se podpisu dohody zúčastnili všichni ministři vnitra členských zemí EU, náš pan ministr Hamáček za sebe poslal náměstka! Proto také ta zmínka o zbabělém ukrytí informace v šuplíku MV! O čem tedy dohoda je?

Dohoda je o tom, že ČR (stejně jako ostatní členské státy EU povinně) přijme 2-3% všech uprchlíků, kteří přišli do Evropy v r. 2019, což dělá odhadem cca 5.000 migrantů-sólistů, plus dodatečné přijetí členů jejich rodin, tedy odhadem dalších cca 15 tisíc osob! Kromě toho Brusel také nařídil, že sociální dávky pro zajištění pobytu imigrantů v ČR musí být na úrovni, resp. ve výši, jaké jsou vypláceny např. v Německu, Francii, Anglii atd.! Mimochodem, jedna taková dávka se rovná cca 21.000 Kč na měsíc pro jednoho imigranta (pro čtyř až pětičlennou rodinu cca 80 až 100 tisíc Kč měsíčně, resp. cca 1,7 miliardy Kč měsíčně)! Prý proto, aby imigranti neměli důvod pro odchod do vyspělejších kapitalistických států!

Proto je na místě otázka, jak uvedeno v titulku tohoto článku, na co máme...
….prezidenta, vládu, parlament, když o nás rozhodují, příkazy a nařízení nám jacísi lidé v Bruselu?
….když naše zákony pozbývají mezinárodní uznání a vnitrostátní právní validitu, jsou-li drze nahrazovány (vynuceny) evropským právem,
….když o nás a našem právu rozhoduje evropská justice pod hlavičkou EU a jejich orgánů?
….k čemu nám je vláda, když o naší suverenitě, resp. o našich financích, o našich penězích, které my občané odvádíme do státního rozpočtu pro naše další životní potřeby a zabezpečení, na sociální dávky, důchody, školství, zdravotnictví atd., rozhodují nikým nevolení panáci v EU?
….Poslaneckou sněmovnu a senátory, justici a další státní orgány, když o věcech, které jsou resp. byly výhradně v kompetenci těchto orgánů, rozhodují kdesi v „Bruseli?“
….když jsme nuceni proti své vůli přijímat nežádoucí imigranty, které si nikdo v Česku nepřeje kromě hrstky zkorumpovaných a profláknutých politiků, havloidů a kolaborantů s představiteli sudetoněmeckého landsmančaftu?
….prezidenta republiky, když jeho úřad a postavení jako představitele suverénního demokratického státu je menší, než paní eurokomisařky Jourové?
….politické strany a politiky, když nemají možnost zabránit zvůli Bruselu, potažmo našim (vlastizrádným) zástupcům v EU v zotročení a zradě českého národa,
….státní rozpočet, když několik bruselských pomazaných hlav (jen díky vrozené slušnosti vynechám, čím pomazaných) bezohledně, naprosto asociálně rozhodne, že sociální dávky imigrantům musí být vypláceny na úrovni dávek vyspělých kapitalistických států, tedy ve výši 2/3 české průměrné mzdy, což půjde na úkor tisíců potřebných českých občanů?

Postup eurounijních úředníků lze považovat za naprosto nepřijatelné, odsouzení hodné, protože je to bezohledné, zvlčilé jednání samozvaných pánů Evropy! V praxi to znamená, že silnější státy především Německo, Francie, jako lídři EU, nám drobečkům berou nejen suverenitu, národní identitu a vlasteneckého cítění, ale i mezinárodní svrchovanost!

Ještě je třeba dodat, že v případě spáchání trestného činu imigrantem, nesmí být tento cizinec vyhoštěn, nebo vrácen do státu, ze kterého byl k nám vydán. To znamená, že institut vyhoštění v našem právu ztrácí význam, potažmo účinnost a sebevětší zločinec zůstane u nás a bude dále potenciálně nebezpečným naší občanské společnosti!

S ohledem na tyto skutečnosti by rozhodně byla příhodnější otázka: Může tedy někdo racionálně vysvětlit, k čemu je nám dobrá EU a proč jsme (ještě) jejími členy?

Jiří B a ť a
4. ledna 2020
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponProč Amíkům vadí Írán a Saudové a Turci jsou podle nich v pořádku???   
Pridal tk Neděle 05 leden 2020 - 07:17:46 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Americký pošuk z Twitteru číslo 1 Donald Trump, který má v hlavě (jak svými tweety už mnohokrát dokázal) pěkný zmatek v zemích, letopočtech, válkách i příčinách a následcích, tentokrát fakt přestřelil! Nechat zavraždit představitele jedné suverénní země, když je na diplomatické návštěvě v další suverénní zemi (z nichž jen pro pořádek ani jedna nepatří k USA) je už fakt moc!!!

Všimněte si, že Írán, který aktivně bojuje proti představitelům sunnitského extrémního islámu (proti IS – Al-Kaídě i Talibánu) Trumpovi hrozně vadí, kdežto američtí spojenci, jako jsou Saudové, nebo Turci, kteří tyto radikální islamistické skupiny prokazatelně podporují jsou podle tohoto rozčepýřeného pomatence naprosto v pořádku!

Jeho pomatené vidění světa došlo tak daleko, že si 100% myslí, že opravdu udělal správnou věc. Jeho myšlenky jsou tak pokřivené, že věří, že je to úplně v pořádku a nevidí na tom vůbec nic špatného. Myslím, že ho ani nenapadne, že v mnoha očích je on sám daleko větším teroristou a vrahem, než jakým si sám Trump nejspíš myslí, že byl zavražděný íránský generál a národní hrdina Kásim Sulejmání.

Americká armáda prostřednictvím své vyspělé techniky vraždí (většinou ze zálohy, nikoli v přímém boji) stovky lidí, kteří neodpovídají jejich vidění světa a další desetitisíce těch, kteří se náhodou při jejich útocích nacházejí kolem. Kásim Sulejmání celý život bojoval za suverenitu Íránu a svobodu šíítských muslimů v arabském regionu, kde mají právo žít podle svých pravidel a zákonů a nikoli podle těch amerických, nebo bruselských!

Kásim Sulejmání se nesnažil vyhlásit džihád celému světu, jako sunnitské skupiny, jako jsou IS, nebo Al Káida, nebyl zodpovědný za útok na americká dvojčata, ani ty teroristy nepodporoval, jako američtí přátelé ze Saudské Arábie! Kásim Sulejmání nebyl představitelem státu, který léčil zraněné bojovníky IS a obchodoval s nimi s ropou, jako to dělali další američtí přátelé Turci! Kásím Sulejmání naopak aktivně řídil akce íránských revolučních gard v Sýrii, Afghánistánu a Iráku, kde bojovali proti různým odnožím Al-Kaídy, IS a Talibánu! Co tedy Trumpovi a jeho generalitě tolik vadilo právě na Kásimu Sulejmánímu, když tak okatě tolerují opravdové zločince a teroristy?

Možná to, že Írán nikdy Američanům nepoklonkoval a vždy se snažil o nezávoslost celého arabského regionu na USA? Nebo to, že to byl právě Kásim Sulejmání, který přesvědčil Putina, aby Rusko aktivně pomohlo v Sýrii legitimní vládě, proti hordám islamistů, které cvičili Amíci a finančně podporovali Saudové a Turci?

Jen díky tomu, dnes není ze Sýrie další vyrabovaná a zpustošená země, jako je Libye, kde se Američany podporovaným bojůvkám povedlo zavraždit vůdce, který zemi vedl k prosperitě a snil o silné a nezávislé unii afrických států! V současnosti po Libyi natahuje své špinavé, krví poskvrněné ruce vrah kurdských žen a dětí Turek Erdogan, aby si tam namastil kapsy a udělal z Libye loutkový stát závislý na nové Osmanské říši, o které již dávno sní!

Sulejmání se tedy provinil tím, že stál v cestě americkým a sunnitským plánům na ovládnutí regionu a kvůli tomu, si podle Trumpa zasloužil smrt! Nezaslouží si hypoteticky smrt spíše okupační armády v zemích, kde je nikdo nechce a ten, který jim dává rozkazy, a který je tam poslal???!!! Dopředu vím, co by na tuto otázku v současnosti odpověděl každý hrdý svobodný Íránec!!!

Ladislav Kašuka
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPřejít na stranu  [1] 2
Hledat Info kuryr
Novinky pro 2020
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.2752 sec,0.0623 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:1,494kB