Neděle 05 leden 2020
AMERICKÉ MÍROVÉ ORGANIZACE POŽADUJÍ OKAMŽITÉ UKONČENÍ PŘÍTOMNOSTI AMERICKÝCH VOJSK V IRÁKU ...   
Pridal tk Neděle 05 leden 2020 - 07:13:49 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
AMERICKÉ MÍROVÉ ORGANIZACE POŽADUJÍ OKAMŽITÉ UKONČENÍ PŘÍTOMNOSTI AMERICKÝCH VOJSK V IRÁKU A ODSUZUJÍ VRAŽDU ÍRÁNSKÉHO GENERÁLA. URYCHLENĚ ORGANIZUJÍ DEMONSTRACE PROTI PŘÍTOMNOSTI VOJSK USA NA STŘEDNÍM VÝCHODĚ.

Informace od Protiválečné koalice vedené Mírovou Radou USA ( 3.1. 2020 18.29 hod).

VŠICHNI PROTI DALŠÍ USA VÁLCE!

Protiválečné skupiny a skupiny sociální spravedlnosti v USA se účastní demonstrací v sobotu 4. ledna 2020.

Akci urychleně organizují různé mírové skupiny: Populární odpor, UNAC, Odpověď, Mezinárodní akční centrum, Veteráni za mír, Hlasy za mír a mnoho dalších.

Americká vražda nejvyššího íránského generála a iráckého šéfa Lidových milicí v Iráku je válečným aktem.

Říkáme:

ŽÁDNÁ VÁLKA! Přiveďte VŠECHNY vojáky domů!
Ukončete války! Ukončete sankce!


Americká armáda nás přivedla na pokraj další katastrofální války, která by mohla eskalovat do globálního konfliktu, když zavraždila íránského generála Qassema Soleimaniho, šéfa elitní síly Quds Islámské revoluční gardy. Generál Soleimani byl v Íránu a v regionu vysoce respektován za svou práci na zastavení ISIS.

Smrt generála Soleimaniho byla údajně nařízena prezidentem Trumpem a provedena Pentagonem. USA se pokusily své kroky ospravedlnit tak, aby chránily americký personál, ale ve skutečnosti tento akt očividně porušuje mezinárodní právo a iráckou suverenitu. USA nemají pravomoc zavraždit generála země, se kterou nejsme ve válce, a navíc ještě ve třetí zemi, která akci nepodporovala.

Írán prohlásil, že se po třech dnech smutku pomstí. Írán právě ukončil společná vojenská cvičení s Ruskem a Čínou. Tato situace by mohla snadno eskalovat na regionální, ne-li na globální válku.

Musíme jednat rychle a říci:

"Žádná válka s Íránem. USA musí pryč z Iráku a Středního východu."

Nouzové akce jsou organizovány celonárodně v sobotu 4. ledna.

Podívejte se níže na akci ve vašem okolí. Můžete přidat akci zasláním času a místa na: UNACpeace.org

Bílý dům - Washington D.C. 12 hodin v Bílém domě
Albuquerque, NM 14:00 na letecké základně Kirtland, San Mateo a Gibson Blvd
Atlanta, GA 15:00 v Little Five Points
Arlington, MA 12 poledne na Broadway Plaza, Massachusetts Ave. a Medford St, Arlington, MA
Baltimore, MD 12 poledne na Fayette a President Streets |
Chicago, IL 12 poledne na Trump Tower
Denver, CO 14:00 ve státě Colorado State Capital Building
Fort Wayne, Indiana 14:00 v Allen County Courthouse Green, 715 S. Calhoun St., Fort Wayne IN 46802
Lancaster, PA 12 poledne ve vězení Lancaster County
Los Angeles, CA 13:00 na Pershing Square
Miami, FL 13:00 v Torch of Friendship, 301 Biscayne Blvd
Minneapolis, MN 13:00 v Mayday Plaza
New Haven, CT 15:00 neděle, 5. ledna v Church & Chapel Street
New York, NY 11 hodin na Time Square
Philadelphia, PA 12 hodin na radnici (15. a Market St.)
Pittsburgh, PA 12 poledne na Schenley Plaza
Portland, ME 12 poledne v Congress Square Park
San Francisco, CA 2 poledne na Powell and Market
Seattle, WA 14:00 v Westlake Park

Zdroj: https://www.unacpeace.org/
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponNa severu Iráku byl ostřelován štáb sjednocených sil   
Pridal tk Neděle 05 leden 2020 - 07:06:19 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Neznámí pachatelé v sobotu ostřelovali štáb iráckých sjednocených sil v provincii Ninive na severu Iráku. O incidentu informuje arabská televizní stanice Al-Arabíja. Irácký premiér také vyhlásil třídenní smutek.

Jak uvádí místní média, minometně ostřelován byl komplex vládních budov nedaleko štábu sjednocených iráckých sil, který využívají i američtí vojáci.

Sobotní exploze v Bagdádu

K ostřelování došlo i v samotném Bagdádu, kde v zelené zóně nedaleko amerického velvyslanectví explodovaly dvě rakety. Po výbuchu byla zablokována příjezdová cesta k velvyslanectví.

Ve stejné době byla ostřelována i letecká základna Balád na severu iráckého hlavního města, která je mimo jiné využívána i americkými vojáky. Na území základy explodovaly dvě rakety typu Kaťuša.

Navíc irácká armáda uvedla, že bylo několik raket vypáleno i na centrální náměstí a oblast Džadríji v Bagdádu. V důsledku ostřelování v centru města bylo zraněno pět osob.

Není jasné, odkud byly rakety odpáleny.

Vyostřená situace v Iráku

Situace v Iráku se silně vyostřila po několika útocích amerického letectva 29. prosince, kdy Američané zaútočili na pět objektů skupiny Katáib Hizballáh v Sýrii a Iráku. Pentagon tehdy oznámil, že tato skupina je odpovědná za ostřelování irácké základny Kirkúk, kdy zemřel americký voják.

3. ledna USA na pokyn prezidenta Trumpa provedly raketový útok v oblasti bagdádského letiště, jehož následkem zahynul velitel jednotek Quds generál Kásim Sulejmání a dalších deset lidí včetně důstojníků Íránských revolučních gard a vysoce postavených činitelů šíitské domobrany Iráku.

Třídenní smutek

Irácký premiér Adil Abdul-Mahdi dnes také vyhlásil třídenní smutek v souvislosti se smrtí generála Kásima Sulejmáního, který byl zavražděn americkým raketovým útokem. Smutek začal v sobotu.

Zdroj: https://sptnkne.ws/AUwn
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponTím, že zavraždily Sulejmáního, spáchaly USA velmi těžký zločin, prohlásil Rúhání   
Pridal tk Neděle 05 leden 2020 - 07:01:26 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Tím, že zavraždily generála Íránských revolučních gard, spáchaly USA velmi těžký zločin, na nějž Írán nezapomene, prohlásil íránský prezident Hasan Rúhání.

„Zločin, který spáchaly USA, se zapíše do dějin jako nejtěžší z jejich zločinů proti íránskému národu. Američané ani nechápou, jak velkou chybu udělaly. Na následky tohoto zločinu narazí nejen dnes, ale i v příštích letech,“ řekl Rúhání, který navštívil rodinné příslušníky zavražděného generála.

Podle slov íránského prezidenta velitel speciální jednotky Íránských revolučních gard, který odpovídal za vojenské operace Íránu v zahraničí, sloužil bezpečnosti nejen vlastní země, ale i celého regionu, mj. národů Iráku, Sýrie, Jemenu, Libanonu a Afghánistánu.

„Nahradit ztrátu generála Sulejmáního nebude snadné, protože byl nejen vojenských velitelem a architektem velmi důležitých operací, ale i mimořádně nadaným politikem a stratégem,“ dodal Rúhání.

Vražda Sulejmáního

V předvečer provedly USA na pokyn prezidenta Trumpa raketový útok v oblasti bagdádského letiště, jehož následkem zahynul velitel jednotek Quds generál Kásim Sulejmání a dalších deset lidí včetně důstojníků Íránských revolučních gard a vysoce postavených činitelů šíitské domobrany Iráku.

Prezident USA Donald Trump prohlásil, že je připraven k dalším akcím proti Íránu po vraždě íránského generála Kásima Sulejmáního.

„Pokud bude Američanům někde hrozit nebezpečí, definovali jsme naše cíle a já jsem připraven podniknout všechna nezbytná opatření. Týká se to především Íránu,“ prohlásil Trump během svého televizního projevu.

Zároveň prezident USA označil Sulejmáního za „teroristu číslo jedna na světě“ a obvinil ho z přípravy útoků na americké diplomaty a členy armády. Prohlásil také, že Washington se údajně pokusil válku zastavit zabitím íránského generála. Trump současně zdůraznil, že Spojené státy neusilují o změnu moci v Íránu.

Íránský nejvyšší vůdce Ájatolláh Alí Chameneí a prezident Hassan Rúhání uvedli, že Írán se pomstí Spojeným státům, a ministr obrany Amir Hatami slíbil „drtivou odpověď“ na smrt vojenského velitele.

Vraždu Sulejmáního odsoudili v Bagdádu, Damašku i v Ankaře. Ruské ministerstvo zahraničí označilo akce Washingtonu za „dobrodružný krok“, který povede k eskalaci napětí v celém regionu.

Zdroj: https://sptnkne.ws/AUzx
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponČína plánuje postavit přes 4 000 kilometrů nových železničních tratí   
Pridal tk Neděle 05 leden 2020 - 06:56:41 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Čína plánuje letos postavit nejméně 4 000 kilometrů nových železničních tratí, včetně 2 000 kilometrů vysokorychlostních tratí, uvedl to ve čtvrtek čínský nejvyšší železniční operátor.

Plánovaný rozvoj nových železnic v letošním roce je součástí úsilí Číny o zachování rozsáhlých investic do dlouhodobého majetku, uvedl generální ředitel China State Railway Group Lu Dongfu (Lu Tung-fu) na každoroční pracovní konferenci.

Čínské ministerstvo dopravy v prosinci uvedlo, že Čína letos utratí za projekty dopravní infrastruktury nejméně 2,7 bilionu juanů (386 miliard USD), přičemž 800 miliard juanů půjde na železnice.

V roce 2019 bylo na stavby železnic v Číně vynaloženo 802,9 miliard juanů a bylo zahájeno provozování 8 489 kilometrů nových tratí, což překonalo roční cíle 800 miliard juanů v oblasti investic a 6 800 kilometrů v rámci nových tratí.

Vzhledem k tomu rychle se rozvíjející železniční síť v Číně dosáhla do konce loňského roku celkové délky 139 tisíc kilometrů, zatímco vysokorychlostní železniční síť přesáhla 35 tisíc kilometrů.

Profesor ekonomiky železniční dopravy na Pekingské univerzitě dopravy Zhang Xiaodong (Čang Siao-tung) uvedl, že výstavba vysokorychlostních železnic v Číně šetří čas cestujících a napomáhá rozvoji regionálního ekonomiky, dodal, že také hraje důležitou roli při zvyšování integrace talentů a informací a při přetváření čínské ekonomické mapy.

tk
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponTrumpa zajímají jeho zájmy ne ukončení násilí na Blízkem východě   
Pridal tk Neděle 05 leden 2020 - 06:54:01 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Zabití velitele íránských elitních jednotek Kuds Kásima Sulejmáního je vražda na území třetího státu v rozporu s mezinárodním právem a nepochopitelný akt k destabilizaci regionu. Stejně jako v případě Assada byl Sulejmání čitelný chlap, žádný dogmatik a romantik snící o velké válce. Nikdy by svými kroky nezavedl svou zemi do války, kde by navíc neměli nejmenší šanci. Ani s Izraelem a ani s USA.

USA zabila bez soudu a na letišti - jak nějaký mexický kartel, nejvíce racionálního chlapa, kterého si tam mohli přát. Ať už bude po něm kdokoliv, nebude to nikdo s takovou obezřetností.

Je signifikantní, že v roce 2012 ještě Donald odhadoval, že Obama zaútočí na Írán, aby si zvedl před volbami preference.

A přesně to během své volební kampaně udělal.

Autor: Michal Urban
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPláč a skřípění zubů   
Pridal tk Neděle 05 leden 2020 - 06:52:13 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Jeden ze čtenářů vyjádřil zájem o můj pohled na uměle vytvářenou klimatickou změnu, a jestli se tak děje kvůli solárnímu záblesku, několik čtenářů se ptalo na názor ohledně zabití generála Kásima Sulemání, a dotazy dalších, včetně telefonických, indikují obavy čtenářů z blížící se války. Všechny dotazy mají jedno společné: Za prvé – ani věštec neví nic o svém osudu. Za druhé - válka již běží. Za třetí – nemá smysl spekulovat o následcích toho či onoho činu, konání a srovnávání předpovědí, nadějí a očekávání expertů, analytiků a politiků. Proč?

Zjednodušeně platí, že jednou započaté procesy nelze zastavit. My se můžeme pouze snažit je zpomalit, hledat prostředky pro kontrolu a oddálit jejich následky. Kromě toho platí, že všechna tradiční metafyzická a náboženská učení popisují konec ér a cyklů, jako poslední bitvu. Nejenom z politiky USA víme o boji dobra proti zlu, o ose zla, o prevenčním zabíjení oficiálních státních představitelů na cizím území, cizí mocí neschopnou předložit důkazy, získat soudní rozsudek, získat alespoň tichý, když ne již oficiální souhlas k vraždě.

Krátce: žijeme v době, kdy se potvrzují staré pravdy. Neexistuje mezinárodní, národní a vůbec žádné právo, kromě práva síly. Tu mohou uplatnit pouze skutečně suverénní státy. Ty je možné spočítat na prstech jedné ruky. Rozdělování na dobro a zlo a konání politiků (včetně vůdců suverénních států) svědčí o nemožnosti předem zvolit samo sebou se rozumějící dobro, pojistit se proti chybám a vědomě se zúčastnit eschatologické bitvy na správné straně. Německé slovo Endkampf popisuje podstatu současné planetární situace na třech základních úrovních: Agonie (medicína) – Showdown (dramaturgie) – Armageddon (v eschatologii).

Pláč a skřípění zubů je fráze popisující pekelné utrpení a objevující se původně v Novém zákoně. Fráze ale současně popisuje utrpení, které je společné agonii, showdown a armageddonu se svými eschatologické motivy. Proto i bitvy v konci dob prosakují do všech částí života. To znamená i do politiky, hospodářství a náboženských, quasi náboženských i tzv. nenáboženských hnutí. Kritici náboženství jako Friedrich Nietzsche nebo Bertrand Russell používali frázi jako důkaz krutosti křesťanství. Proč se zmiňuji o eschatologii?

Eschatologie (z řeckého έσχατος eschatos) jako imaginativní konstrukce představuje nauku o posledních věcech. Zabývá se událostmi, které žádný člověk nezažil a nelze je tedy ověřit. Kromě toho se zabývá něčím, co není ohraničeno časem a co se tedy vymyká naší zkušenosti.

Eschatologie v křesťanství vyznává pozitivní hodnotu a lineární charakter dějin. To znamená, že dějiny nejsou ani cyklické, ani bez začátku a bez konce, ale že mají svůj počátek, směřují ke svému konci, mají svůj cíl a jsou vedeny Bohem. Eschatologie má dva všeobecné základní významy: 1) V teologickém smyslu se jedná o poslední věci člověka (lat. novissima) - smrt, poslední soud, peklo a nebe. 2) V přeneseném slova smyslu se jedná prakticky o poslední věci světa, nebo li synonym pro slovo eschaton, vlastní termín označující poslední věci.

V židovské eschatologii lze mluvit o dvou očekáváních: nacionálním (spojeném s Izraelem) a universálním (spojeném s apokalypsou světa). Dokumentují to spisy, které jsou v křesťanství

označovány jako Pentateuch (pětikniží, nebo Chumaš חומש), v Židovství jako Tanach. Akronym vznikl z počátečních písmen názvů sbírek: Tóra (תורה; Zákon, Učení), Nevi'im (נביאים; Proroci) a Ktuvim (כתובים; Spisy). Tyto posvátné spisy jsou psané hebrejsky, jsou součástí Starého zákona, proto se někdy a někde označují jako hebrejská bible.

Eschatologie v Islámu představuje doktrínu posledních věcí na konci dnů. Představy o životě po smrti lze najít v nejstarších Surech Koránu a v západních interpretacích vědeckého Islámu. Pro zájemce nabízím reference: filozofové a historici, jako al-Ghazālī, al-Qurtubi, as-Suyuti nebo al-Tirmidhi pojednávají eschatologii pod maʿād (معاد návrat). Jedná se pouze jednou zmíněné slovo v Koránu, které se často interpretuje jako vzkříšení nebo znovuzrození.

V dramaturgii umění se setkáváme s označením a slovem showdown. Slovo označuje měření sil dvou nebo více protivníků, nebo také konečnou zkoušku. Je dobré si uvědomit původ tohoto slova: V pokeru označuje odkrytí karet (to show down), to jest projev skutečného stavu. Definici názorně dokumentují filmy italského režiséra Sergio Leone (1929 – 1989), Hodný, Zlý A Ošklivý (1966) nebo Tenkrát na Západě (1968). Sergio Leone nikdy nemluvil anglicky a při režírování si nechal překládat. Princip showdown představuje rozuzlení konfliktu, snížení napětí, šťastný konec (happy end) a následné vykoupení diváka.

V hudbě známé jako Reggae zpíval již v roce 1978 o Armagideon Time své doby hudebník Willi Williams. V literatuře stojí za zmínku Armageddon (MacMillan, London 2004, česky v roce 2008, Academia) britského historika Max Hastings (1945). Evangelista Hal Lindsey (1929) vysvětlil své pojetí atomové války mezi USA a SSSR ve svém bestselleru The 1980s. Poslední příklad přivádí k tématu tzv. dispensationalismu. O něm dnes nebudu psát.

Jestliže armageddon představuje válku mezi Bohem a silami neposlušného lidstva, ve které budou zničeni ti, kdo ničí zemi, a proto až po té může dojít k nastolení pokojného světa, v němž bude vládnout spravedlnost, a showdown vede ke šťastnému konci (happy endu), pak je nutné – podle přísloví, že všechny dobré věci jsou tři, se ještě zamyslet nad třetím slovem ve spojení s poslední bitvou (Endkampf) a jeho významem: Agonie.

Agonie (řec. αγωνία) znamená zápas, umírání, poslední fázi života, která končí smrtí. V přeneseném smyslu se užívá i při popisu umírání institucí. Dnes jsme svědky tohoto procesu (WTO, MMV, SB, bobtnající státní správa, rostoucí byrokracie, omezená svoboda, a další).

Agonie zpravidla a všeobecně představuje ne náhlý a přesně ohraničený, ale postupný proces uvadání a ustávání životních funkcí. Agonie v medicíně trvá různě dlouhou dobu v závislosti na druhu nemoci, věku i konstituci. Pozoruje se především při nenásilných způsobech úmrtí. Prvně bývá porušeno dýchací centrum, srdce bije slabě, proto nedodává krev k okysličování mozku. Dochází k poruchám vyšší nervové činnosti a bezvědomí. Tělesná teplota se snižuje, projevuje se chladnutí na okrajových částech těla. Pokožka bledne, oči zapadnou. Těsně před smrtí je možné pozorovat svalové záškuby a kontrakce, letargický, bezmocný stav s agresivitou. Po zastavení srdeční činnosti a dýchání agonie končí a nastává klinická smrt.

Zájemci o téma se mohou seznámit s: Evropa v agonii pochodů smrti 1944 - 1945 (Městecká Milena), Jak uvařit demokracii (Fiala Petr), Agónie a extáze (román o Michelangelovi (Stone Irving), Agónie Epizoda (Bondy Egon) nebo Agonie smrti (Aichner Bernhard).

Politikům, analytikům, expertům a podobným, kteří se snaží (spolu)určovat náš život a jeho smysl nabízím krátký souhrn včerejšího setkání s dvěma mně spřízněnými osobnostmi. Souhrn dává klíčovou odpověď na hlavní otázky vyplívající z příspěvku.

Člověk se vyvíjel v podmínkách nedostatku, někdy až kritického v počtu jen o dva řády nad vyhynutím. Na to je také uzpůsoben a všechny mechanismy v těle jsou konstruovány tak, aby dokázaly kompensovat nedostatek. Organismus v nedostatku, stresu a zátěži vytváří látky, které mění citlivost a vnímání. V mozku jsou to endorfiny, endogenní morfiny. Tím se udrží psychická stabilita a celková reaktibilita do doby, než se vše vyřeší a vrátí do obvyklých mezí. Kromě toho platí v neurovědě, a o čemž se pravidelně zmiňuji, že zvýšení pocitu moci mění směr některých funkcí mozku s následným snížením schopnosti soucítit. Kromě toho je vědecky dokázáno, že s trvalým dostatkem nebo dokonce nadbytkem si organismus člověka neumí poradit. Dochází k překompenzování s následky.

Ty se projevují například v tělesných změnách. Dnes jim všeobecně rozumíme. Reprezentují se tvorbou tukových zásob (obesita), zvýšením krevního tlaku, omezením krevního zásobení nitrobřišních orgánů atd. Protože následkům překompenzování v podstatě rozumíme, můžeme pozorovat boj medicíny s jejími následky. Současně můžeme pozorovat téměř marný boj s prevencí. Ta je to záludná. Proč? Protože znamená uměle vystavovat organismus nedostatku a nepříjemné zátěži. Tvoří pro lidi orientované na konzum a zábavu pár, který se nemůže stát jejich přítelem. To i proto, že člověk se vyvinul tak, aby se nepříjemnostem vyhýbal. Výsledkem je lidská lenivost (ve vztahu k potřebám organismu), lakomost (ve vztahu ke svým opravdovým potřebám), a lež (sám k sobě v první řadě).

V duševní oblasti je proces složitější. Vyrovnat se s nedostatkem znamená produkci chemických látek nutných pro udržení pozornosti, hledání, aktivace smyslů. Proto je potřeba se ptát: Jak reaguje psychika na trvale stabilní chemickou situaci organismu a nedostatek stresových podnětů? Jak je tomu při snížené citlivosti, zaměřením se na cíle a nepřítele, vypnuté schopnosti myšlení v delších časových řadách? Nabízí se neutěšující předpoklad - odpověď: Možná vše pokračuje v obvyklých mechanismech až do nějaké super kompenzace.

Jestliže jsou následky překompenzování u člověka již známé a vědecky vysvětlitelné, je logicky a s ohledem na princip jednotného vědění možné předpokládat s pravděpodobností hraničící s jistotou, že tomu tak může být i u celých lidských společností. Ty se v historickém kontextu vždy vyvíjely v nedostatku a s nadbytkem si nevěděly rady. V konečném výsledku lze proto v rámci úvahy rozdělit lidské společnosti na dvě skupiny. První skupinu tvoří státy, které nadbytku nedosáhly a mohou se rozvíjet přirozeným a známým mechanismem. Poptávka i nabídka ještě nejsou vyčerpány. Nezanedbatelná část jejich občanů žije v nedostatku, a proto se tyto státy mohou a musí starat o lidi. Za všechny mluví Čína a Rusko.

Druhou skupinu tvoří státy v nadbytku. K nim patří USA, Evropa, včetně české kotliny.

Vědomě, či nevědomě společnosti v nadbytku včetně jejich vůdců zjišťují, že podle pravidel, vyvinutých v dobách nedostatku, se dál řídit ani rozvíjet nemohou. Ani materiálně ani duchovně. Společnost a její vůdci se bojí přiznat tuto skutečnost, ignorují zákony přírody a světa biologie a kompenzují analogicky podle předem popsaného schématu. Jestliže je léčba následků z dostatku a nadbytku u člověka velice drahá a těžká, o prevenci nemluvě, to mnohem dražší a těžší je léčba nepoučitelné společnosti, včetně těch, kteří případně přežijí poslední bitvu (Endkampf) a neosvojili si obsah známého aforismu: Scientia potentia est.

Aforismus byl prvně dokumentován v knize Nahj Al-Balagha autora Imam Ali (599-661). Vztahuje se na koncept zveřejněný v Shahnameh perského poeta Ferdowsi (940–1020). Ten napsal: Schopný je ten, kdo je moudrý (v perštině توانابودهرکهدانابود). Prakticky to samé lze najít v hebrejštině (Book of Proverbs (24:5), גֶּבֶר-חָכָםבַּעוֹז; וְאִישׁ-דַּעַת, מְאַמֶּץ-כֹּחַ). Mnohem později v díle Francis Bacon's - Meditationes Sacrae (1597) a přesně znějící formu je možné číst v latinské verzi díla Leviathan (1668) autora Thomas Hobbes.

Pokud hovoříme o poslední bitvě (Endkampf) dvou protichůdných světů, například Říma proti Kartágu, pevninového a mořského světa, světů Lenina s eurasijským a Trockého s revolučně exportním charakterem, či současného světa individualismu a kolektivismu, což plně odpovídá eschatologickému boji, a víme něco o Eurasii a jejím tajemném a mystickém světě, nehledě na vše, o co se snaží, používá a bude ještě používat metafyzický Západ pro své udržení, nezastaví proces, který představují klimatické změny, bez braní v úvahu škod působených chemickým a farmaceutickým průmyslem, vražda generála či oficiálně nevyhlášená válka.

V kontextu taktických kroků spojených s omezenou analýzou příčin klimatických změn, nevyhlášenou válkou a vraždou generála a s nimi spojených strategických dopadů a z nich vyplívajících perspektiv pro současný světový řád, nic víc neminuje pole šancí na mír, než státní terorismus. K Izraelské pravdě – můžeme vyhrát 100 válek, ale stačí jedna prohraná, abychom přestali existovat, se přiřadilo rozhodnutí agresivního hegemona v agonii. Rozhodl se neskonat pokojně, pokorně, v izolaci a v zabezpečení dvou oceánů, které mohou narušit pouze strategické jaderné síly, žádný Irán, Sýrie, Afganistán nebo EU.

Vražda generála potvrdila eschatologii ne jako fiktivní, ale reálnou konstrukci odstraňující státní a diplomatickou imunitu, podstatně snižující hodnotu bezpečnostních složek a dokumentující, že žádný cestující nebo jednající na Západě, Východě, Severu či Jihu Planety si od včerejška nemůže být jist svoji bezpečností. Bezpečnost a imunita představitelů států byla a je nezbytnou podmínkou pro dialog a jednání v době krize i v době války. Vražda generála a rozhodnutí pokusit se ukončit agonii státním terorismem otevřelo Pandořinu skříňku. Již první pohled do ní vyzívá podívat se opět do srovnávací studie velkých civilizací nazvané A study of history (Studium dějin, 12 svazků, 1934-1961) britského historika, teoretika a filosofa dějin Arnold Joseph Toynbee (1889 – 1975). Ten formuloval zákon – výzva vyžaduje odpověď. Ve státně poltické praxi to znamená, že národ, který propouští údery a neodpovídá na výzvy, přestane existovat. Se studií Toynbee je přímo spjaté významné dílo německého filosofa Oswald Spenglera (1880 – 1936) nazvané Zánik Západu (1918).

Jako poslední pohled do Pandořiny skřínky dnes připomínám inscenaci prezidenta Trumpa pod názvem America First. Svými provokacemi zdůvodňovanými nikde sepsanými národními zájmy USA, prezident Trump vede režii hry podobající se moderní hře Hitlera na Třetí říši. Hra je obohacena impeachmentem, vnitropolitickými protiklady nacházejícími se v nezastavitelném transformačním procesu a snahou je řešit zahraničně politickými gesty. V kontextu napsaného vybízí vzkvétající fašizace společností v EU, Ukrajině a USA si vzpomenout na bumerangový efekt, konec Třetí říše a konec Hitlera. Kdo nepochopil obsah fráze, že horší než vražda může být jenom přátelství s Anglosasy, nepochopí ani obsah fráze Pláč a skřípění zubů. V něm se totiž nachází i neřešené dilema Slovanství a Slavismus. I proto většina z nás nebude mít brzo, co slavit. Souhlasu netřeba.

Jan Campbell
04.01.2019

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponNěkdo vyhrožuje muslimům v Brně smrtí anebo jde o muslimskou propagandistickou akci?   
Pridal tk Neděle 05 leden 2020 - 06:36:27 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Na muslimských webech se objevily fotografie brněnské mešity, která byla posprejovaná nápisem "nešiřte islám v ČR. Jinak vás zabijeme." Vše již vyšetřuje údajně policie a muslimové píší vyděšené články o tom, že jim nějací zlí Češi chtějí ublížit. Nechci zpochybňovat, že to mohl nějaký odpůrce islámu udělat. Ale taky mi to celé přijde podivné. Protože to není poprvé a muslimové tvrdili již dávno, že kolem mešity dali kamerová systém, ale nikdy nebyl nikdo policií chycen. Naopak vždy takové incidenty muslimové využili ke své propagaci. Až to vypadá, že útoky páchá možná i někdo z muslimské komunity, aby je pak mohli připsat antiislamistům. A proč by to někdo dělal?

Kdo četl mou knihu Islám a islamismus v České republice ví, že brněská mešita se pod vedením Muneeba Hasana Alrawiho stala centrem islamismu na Moravě a jednu dobu dokonce byla nejaktivnějším centrem v celé České republice. Možná si ještě vzpomenete na mnou získané a zveřejněné nahrávky extremistických pátečních kázaní z této mešity ...

Začínám mít dojem, že útoky na mešitu nemusí být dílem nějakého antiislamisty, ale může jít naopak o dílo nějakého muslima (třeba konvertity), který se tak snaží vytvořit mediální dojem chudáčku muslimů z brněnské mešity a potlačit tak u veřejnosti vzpomínky na to, že tito stejní lidé zde v České republice šíří radikální islám ...

Ať je již pravda v jakémkoliv případě, tak se opět ukazuje, že odpor proti islamizaci České republiky je hlavně mediálním zápasem a potvrzuje se tak můj správný názor, že se musíme soustředit na media a čelit proislamistické propagandě, kterou zde v České republice nešíří pouze islamisté a muslimové, ale také jejich spojenci z řad pravicových i levicových multikulturalistů ...

Analýza nápisu na brněnské mešitě - potvrzeno, že barvu stříkal muslim vydávající se za antiislamistu?!

Na základě bedlivé analýzy nápisu na zdi mešity byly zjištěny skutečnosti, které nasvědčují tomu, že nápis nenastříkla žádný Čech, ale osoba hovořící arabštinou, tedy nejspíše muslim. Potvrzuje se tak podezření, že celá věc může být záměrnou akci pod falešnou vlajkou spáchanou muslimy, aby se mohli vydávat za oběť české nenávisti?

Podíváte-li se na celý nápis, tak si můžete všimnout, že tečky, které ukazují kde se začalo psát, jsou vespod a psalo se tedy zespoda na horu. Kdo tak píše? Ano, píše se tak arabština a tou hovoří muslimové a Arabové, že? Podívejte se také například na to, jak je napsáno písmeno E, takhle běžný Čech nepíše ... pak tu máme fakt, že celý nápis je napsaný zprava doleva, je to vidět nejlépe na písmenech N-K-B, kdopak tak píše? Ano, správně - muslimové ve svém náboženském jazyku a Arabové.Muslimové opakovaně tvrdili, že na mešitě mají kamery, tak by mne zajímalo, jestli policie ČR dostala kamerové záznamy a je tam vidět kdo a jak stříká celý nápis?

Policie by měla začít vyšetřovat i možnost, že si celou věc způsobili muslimové sami, aby se mohli tvářit jako oběti, nebylo by to poprvé, co se něco takového stálo, že?

Autor: Lukáš Lhoťan / eurabia
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponP.C.Roberts: Na předním hořáku znovu hoří válka   
Pridal tk Neděle 05 leden 2020 - 06:32:57 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Následující nesmyslné prohlášení Pentagonu oznamující, že vláda USA spáchala akt války proti Iránu, by měl vyděsit každého na této Zemi.

„Na rozkaz prezidenta Spojených států sáhly při obraně amerických občanů v zahraničí vojenské síly USA k rozhodné obranné akci a zabily Kásema Sulejmáního, vůdce Islamských revolučních gard, označených USA za cizí teroristickou organizaci“.

„Tento útok měl za cíl odstrašit Irán od provedení jeho budoucích útočných plánů.“

„Spojené státy budou i nadále podnikat všechny nutné akce namířené k ochraně našich lidí a našich zájmů kdekoli na světě“

Zabitím vysokého armádního činitele spáchala americká vláda válečný čin. A je samozřejmě nemožné chránit naše lidi v zahraničí válečným činem.

Je nemožné válečným činem proti Iránu odstrašit tuto zemi od provedení jejích údajných budoucích válečných plánů. A tam, kde navíc žádné iránské útočné plány nebyly, tam nyní číhá odveta za smrt Sulejmáního.

Spáchání činu války „nechrání naše lidi a naše zájmy“. Pouze je ohrožuje.
Jak je možné, aby Pentagon vydal takovéto nesmyslné a směšné ozpravedlnění vraždy vysokého činitele jiného státu?

Kde zůstal Trumpův rozum? Proč právě ve chvíli, kdy se začínal vynořovat z hrozby impeachmentu, provedl něco, co tento impeachment ospravedlňuje? Trump napadl jinou zemi, aniž by si k tomu vyžádal souhlas Kongresu. Vyplázl jazyk jak na Kongres, tak na právo. Je přece povinností prezidenta prosazovat zákony Spojených států a ne je porušovat. Nyní totiž mají demokraté k impeachmentu spravedlivou záminku, kterou by mohli prezidentovi pohodlně hodit na hlavu.

Ale neučiní tak. Trump totiž zlikvidoval Suleimáního, protože tak to chtěl Netanjahu. Hlavními popoháněči impeachmentu jsou američtí židé, kteří se nikdy nepostaví proti Izraeli. Adam Schiff, např. předseda to výboru pro zpravodajskou činnost americké sněmovny, která je v čele tažení za impeachment prezidenta Trumpa, tweetoval svůj souhlas se zavražděním Suleimana těmito slovy:“Suleimání byl zodpovědný za násílí a světu je nyní líp nez něj“

Hlavním viníkem tohoto zločinu je Izrael. Trump je zločincem až druhotným. A Sulejmání měl vědět, že představuje cíl a neměl se útoku vystavovat tak bezstarostně, jak to učinil.

Svůj díl odpovědnosti za to, co se stalo, nese ovšem i ruská vláda. Rusko, Čína a Irán měly už dávno utvořit jasně viditelnou spojeneckou alianci, která mohla šílenému a nezodpovědnému aktu, do kterého Izrael Trumpa vmanévroval, zabránit.

Ale Putin válku nechce a historici jej zřejmě přesvědčili o tom, že aliance bývají příčinami válek. A tak dal přednost víře, že nejzaručenější základnou míru je volný obchod.

Reakce Iránu byla předvídatelná i nešťastná. Irán prohlásil, že se bude Spojeným státům za jejich zločin revanšovat, a pravděpodobně tak skutečně učiní. A iránský revanš dá Izraeli konečně válku, po které touží už léta: totiž válku Spojených států proti Iránu.

Vybral a přeložil Lubomír Man

Zdroj: google -P.C.Roberts - Official Homepage - Recently Published articles - War again on the Front Burner
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPřejít na stranu  1 [2]
Hledat Info kuryr
Novinky pro 2020
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.1898 sec,0.0619 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:1,549kB