Pondělí 06 leden 2020
P.C.Roberts: Putinova hodina přichází   
Pridal tk Pondělí 06 leden 2020 - 20:04:03 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Vladimír Putin je nejpůsobivějším vůdcem současné světové scény. Vzešel z Jelcinova Ruska, korumpovaného Washingtonem a Izraelem, a znovu představil světu Rusko jako velmoc. Úspěšně se vypořádal s americko-izraelskou agresí proti Jižní Ossetií i proti Ukrajině a na žádost občanů Krymu včlenil Krym znovu do náruče Matičky Rusi. Čelil nekonečným urážkám a provokacím Washingtonu a zemím jeho impéria, aniž by na ně odpovídal tak, jak by se možná patřilo. Je typickým obráncem míru z pozice síly a stejně typickým mužem kompromisu.

Ví, že americké impérium, založené na aroganci a lžích, každodenně slábne ekonomicky, společensky, politicky i vojensky, a velmi dobře rozumí tomu, že válka není v žádném případě v zájmu Ruska.

Zavraždění Kásima Sulejmana, velkého iránského vůdce a jednoho z mála významných vůdců světové historie, zbavila lesku Trumpa a vrhla světlo na Putina. Světová scéna je tak nyní připravena na to, aby vedoucí roli ve světě převzali Rusko a Putin.

Washingtonská vražda Sulejmáního je kriminálním činem, který by mohl rozžehnout požár třetí světové války, stejně jako zavraždění rakouského arcivévody zažehlo První válku světovou. A je to jen Putin a Rusko společně s Čínou, kteří ještě takřka v posledním okamžiku mohou zastavit válku, kterou už Washington uvedl de facto do pohybu.

Putin porozuměl též tomu, že Washingtonem a Izraelem zamýšlená destabilizace Sýrie mířila na Rusko. A tak Rusko bez varování zasáhlo, porazilo v oblasti Washingtonem financované a vyzbrojené námezdní síly, a stabilitu Sýrie obnovilo. Načež poražený Washington a Izrael se tedy rozhodly Sýrii obejít a zaútočit na Rusko nikoli via Sýrie, ale via Irán. Destabilizace Iránu náramně posluhuje totiž jak Washingtonu, tak Izraeli. Pro Izrael vyřazení Iránu znamená též konec jeho podpory libanonským milicím Hizballáhu, které už podvakrát porazily izraelskou armádu, pokoušející se okupovat jižní Libanon s jeho bohatými vodními zdroji. Nu a Washingtonu by zas iránské vyřazení umožnilo CIA podporovaným džihádistům uvrhnout do nestabilitu Ruskou federaci.
Jestliže se tedy Putin nepodvolí americké a izraelské vůli, nemá jinou možnost, než washingtonsko-izraelský útok na Irán zablokovat.

Pro Putina nejjednodušší a nejčistší cestou, jak toto zařídit, je vyhlásit, že Irán se nachází pod jeho ochranou. Tato ochrana by se pak měla formalizovat vzájemnou bezpečnostní dohodou za účasti Ruska, Číny a Iránu.

Pro Putina je však toto řešení problém, protože ho málo kompetentní historici přesvědčili o tom, že aliance bývají příčinou válek. Avšak aliance jakou je tato, by mohla válce naopak zabránit. Protože ani šílený kriminálník Netanjahu a stejně šílení američtí neokonzervativci, dokonce i kdyby byli zpiti pod obraz, by nevyhlásili válku všem – totiž Iránu, Rusku a Číně, zvlášť kdyby se k této alianci přidaly ještě Indie a Turecko. Takovéto rozhodnutí by totiž znamenalo smrt Ameriky, Izraele i kterékoli evropské země natolik stupidní, aby se na stranu těchto dvou zemí přidala.

Jestliže se však Putin nedokáže osvobodit z vlivu historiků, kteří de facto dnes slouží dnes víc zájmům Washingtonu než Ruska, má ještě jednu možnost. Může uklidnit Irán tím, že mu dodá nejlepší ruské obranné systémy spolu s ruským vojensko-technickým personálem, který bude Iránce v používání těchto systémů školit, a jehož přítomnost na iránské půdě bude současně též sloužit jako varování. A to v tom smyslu, že útok na tento personál bude Rusko brát jako útok na své území a na své občany.

Když toto Putin provede, může pak prostředkování nikoli jen nabízet, ale naléhat na ně. Protože to je jeho pravá role a není v současnosti nikdo s větší schopností, vlivem a objektivitou jednat, než s jakými disponuje právě on.

Přitom však Putinova role nespočívá ani tak zvlášť v tom ochránit Irán, ale spíš vytrhnout Trumpa z předem prohrané války, která by znamenala jeho konec. Za což by si Putin pak mohl stanovit též svou cenu. Např.obnovení smlouvy o antibalistických raktetách anebo stažení sil NATO od ruských hranic.

Iránské rakety dokáží potopit jakákoli americká plavidla poblíž Iránu. Čínské rakety dokáží potopit jakákoli americká plavidla poblíž Číny a ruské rakety dokáží potopit americká plavidla kdekoli na světě. Schopnost Washingtonu uplatňovat svoji moc na Středním východě teď, kdy každý, ať šiita či sunnita, vášnivě nenávidí Američany, je nulová. Ministerstvo zahraničí USA bylo nuceno nařídit americkým občanům, aby se ze Středního východu stáhli. Jak se tedy za situace, kdy se žádný Američan nemůže v této oblasti cítit bezpečný, může Washington považovat sebe za cosi jako sílu, která zde má ještě vliv?

Samozřejmě, Washington je ve své aroganci dostatečně dostatečně šílený na to, aby zahubil sám sebe a vzal s sebou do hrobu i zbytek světa.

Což je pro Putina samozřejmě riziko.Ale rizikem též bude, když se nechopí vedoucí role. Jestliže Washington a Izrael napadnou Irán, což se Izrael pokusí vyprovokovat nějakou akcí pod falešnou vlajkou, např. potopením americké lodi, z čehož obviní Irán, ocitne se Rusko ve válce stejně. A bude lépe pro svět a život na zemi s iniciativou nikoli v amerických, ale v ruských rukou.

Překlad: Lubomír Man

Zdroj: google -P.C.Roberts - official Homepage - recently published articles -Putinś hour at hand
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponJaderný konflikt na obzoru! Irán se může bránit jadernými raketami   
Pridal tk Pondělí 06 leden 2020 - 16:54:55 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
V neděli večer íránský parlament okamžitě odstoupil a ukončil smlouvu o nešíření jaderných zbraní a omezování svého jaderného programu. O půlnoci dnešního dne, jedou v Iránu veškeré dostupné centrifugy na 100 % , Teherán tím dal najevo zrušení omezení centrifug.

Podle dostupných informací, je schopen Írán do 14 dní vybavit své rakety atomovými hlavicemi. Rakety mohou zasáhnout kterékoliv místo v Evropě.

Dnes se k tomu Trump vyjádřil, že Írán nebude mít nikdy jaderné zbraně. Příslušný vzkaz zveřejnil na svém twitteru.

Íránské úřady se k tomu vyjádřily, že hodlají i nadále spolupracovat s MAAE a jsou připraveni se vrátit k plnění závazků v případě zrušení sankcí.

Zároveň ale vůdce Íránu upozornil, že Američané pokud neodejdou ze zemí Blízkého východu, prožijí znovu druhý Vietnam.

tk
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponTRUMP A STÁTNÍ TERORISMUS   
Pridal tk Pondělí 06 leden 2020 - 16:02:09 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
V březnu 2019 jsem napsal analýzu PRO POŘÁDEK MALÉ/VELKÉ SHRNUTÍ!!! a v ní toto: „Proti Íránu vede obrovskou kampaň izraelský premiér Netanjahu a snaží se v boji proti němu získat co nejvíce spojenců. Írán oproti tomu začíná vylézat ze stínu, kde byl celá desetiletí a začíná spolupracovat jak jinak než s Čínou, Indií a samozřejmě i Ruskem. Není den, aby jsme se nedozvěděli o tom, že Írán měl prsty v tom či onom, nebo může za to, že…Kdo ovládá média a tisk? Stále ještě lidé napojeni na US státní elity, tedy na neokony a jejímiž majiteli jsou ve většině židovští sionisté. Proč byl vybrán za středisko koncentrace řízení právě Írán? Protože jeho verze Islámu se dá lépe ovládat, protože má svého vůdce, zatímco sunnitský Islám nikoliv. Protože je to zapřisáhlý nepřítel Izraele.“ A o něco níže pak toto: “ Touto dobou již měli do EU proudit statisíce migrantů týdně. Islámský stát měl již okupovat většinu Blízkého východu a pak padnout rukou „chrabrého“ Íránu. V Rusku měl probíhat majdan v kombinaci s válkou s Ukrajinou a možná i Běloruskem…prostě vše mělo být jinak. Ale když jim do toho jeden konceptuálně silný „rusák“ (Putin) hodil vidle, tak i oni teď musí improvizovat.“

Kdo myslíte, že měl ten IS/Daeš z Íránu porazit, ale až poté, co těmto, Spojenými státy vytvořenými a podporovanými teroristy (ve skutečnosti vojáky v zastoupení), měl patřit skoro celý Blízký východ? Měla to být legendami opředená osoba – muslimský James Bond v kombinaci Chuckem Norrisem, tedy generál Kásím Sulejmání. Podíváme-li se na jeho životopis, tak uvidíme něco trochu jiného, než na co jsme zvyklí od „našich“ uměle vytvořených „hrdinů“, kterým byl Západem cíleně zvednutý rating pomocí nominací na Nobelovy ceny a dalšími „cenami“ pro sluhy, kterým potřebujete zvednout „sledovanost“ a tím je připravit na to, aby je lépe poslouchaly ovce. Většinou se tedy jedná o nýmandy, loutky, které potřebují „pozlátko“, aby mohli plnit zadané úkoly. Generálovi dělali na Blízkém východě totéž, ale s jedním rozdílem – on byl skutečně velice schopný řídící kádr, s charizmatem a odvahou. Přidáte-li k tomu propagandu, tak máte idol, který je nedostižný. A tento idol pohřbil D. Trump zosnováním jeho úkladné vraždy.

Sulejmání měl porazit IS, ale až poté, co proběhne islamizace Západní Evropy. Ve stejnou dobu měly proběhnout destabilizační politické procesy v Izraeli, které tohoto „šíbra“ Blízkého východu měly uvrhnout do chaosu a zmatku, aby nebyl schopen čelit íránskému vzestupu v regionu. Podívejte se jak je dnes uměle „vykastrovávána“ Anglie, kdysi „Velká“ Británie.
Jenže se díky Putinovi tato událost nestala tak, jak byla naplánována. Sulejmání sice IS slušně pustil žilou, ale vítězství si připsala RF. Nástroj, který byl i za svého života nazýván „mučedník“, se jím nyní i skutečně stal. Osoba byla k něčemu připravována, ale to již nyní nehrozí a tak došlo k tomu, co známe i z našeho regionu (Kuciak) kdy dotyčný „posloužil jako živý a ještě lépe poslouží jako mrtvý“. Ale pochopit proč, můžeme jen tehdy, když se podíváme na rozdíly mezi jednotlivými islámskými odnožemi, protože v tom mají mnozí zmatek.

Existovala historicky dvě ohniska islámského radikalismu – první byl vytvořen USA v Afghánistánu (Pákistánu), jako nástroj boje proti jednotkám SSSR. Cílem bylo postavit celý islámský svět proti Sovětům a to pod nějakou „globální“ vlajkou (ideologií, myšlenkou, konceptem). A tou byl wahhábismus (salafíja), tedy SUNNITSKÁ (!!!) ideologie hlásaná ze Saudské Arábie.
Druhým ohniskem byl konflikt Izrael versus Palestina, kdy byl tvůrcem islámského radikalismu pro změnu Východní blok pod vedením SSSR. Mimochodem, vzpomínáte si na to, že šéf Org. pro osvobození Palestiny Arafat, byl otráven poloniem a od přístrojů odpojen 11.11. (!!!) 2004? A jakého vyznání jsou tito radikálové? Zcela správně – jsou to opět SUNNITÉ!!!.

Takže zde máme dvě ohniska vzniku islámského terorismu, která jsou obě sunnitská a kdy šéfové té druhé skupiny již neexistují (SSSR). Proč je důležité to vědět? Protože Íránci i Iráčané jsou šiíté! Znáte nějakou mezinárodní teroristickou šíitskou organizaci? Určitě ano, protože to tvrdí Západní (židovskými lobby řízená) média – libanonský Hizballáh, povstalci v Jemenu a nově také speciální jednotky Quds, kterým právě velel Sulejmání. Jenže zde cosi nesedí. Členové Hizballáhu nosí uniformy, mají děla, tanky, hodnosti, jasnou strukturu – jsou prostě armádou. Jemenští povstalci jsou spíše partyzány a Quds nemá smysl zmiňovat vůbec, jsou to samozřejmě vojáci, byť operují mimo území Íránu. Kdy se voják dopouští terorismu proti civilistům na území nepřítele? Když nemá zdrojové možnosti nosit tu uniformu, mít ty tanky a…chápete? Terorismus je „jen“ formou jiného vedení vojenské operace a vždy je v dikci nějaké tajné služby! Všechny sunnitské teroristické organizace vychází ze saudsko-arabského wahhábismu, jsou tedy NEPŘÍTELEM lidí, jako byl Sulejmání, tedy šiítů!!!

Proti komu ve svém životě tento generál bojoval a bylo mu jedno za pomoci koho? Proti šáhu Pahlavímu, který byl loutkou USA (takový „Jelcin“ Íránu). Proti Husajnovi, když tento, ještě jako poslušná loutka USA, zaútočil na Irán, aby jim ukradl na ropu nejbohatší část území (Chúzistán). Proti IS/Daeši v Sýrii, který vytvořily Spojené státy ve svém „vězeňském“ (chápej náborovém) táboře Bucca. Podporoval jemenské, šiítské povstalce, kteří bojují za vlast proti Saudské Arábii, která je tvůrcem, podporovatelem a šiřitelem radikalismu pomocí SVÉ ideologie zvané wáhhábismus! A na území Íránu „lovil“ úspěšně pašeráky drog, kteří na jejich území „překvapivě“ vozili drogy ze sunnitských (!!!) území.

Tak co? Proč pořád mnozí tvrdí, že byl Sulejmání podporovatel terorismu, když ho nikdo nedokáže spojit s jediným teroristickým útokem a sám zabil v životě více teroristů, než kdokoliv jiný? Proč pořád papouškují dez-informace těch, co mají na zadku vytetovanou Davidovu hvězdu? Tvrdí to proto, že je Saudská Arábie brána jako náš „spojenec“, i když má prokazatelně na svědomí statisíce mrtvých a to i všechny zabité při teroristických útocích v Evropě. Ona sama, je ovšem roky řízena z USA. Dle KSB je židoexaltace prvním znakem sociální idiocie. Věděli jste, že v Íránu je, kromě Izraele, největší židovská komunita na Středním východě a že tam mají tito i místo v parlamentu? Jenže to se v médiích neříká. Odsouzením této vraždy a nalití si čistého vína se člověk rozhodně nezastává islamizace Evropy, to jsou v tento moment již zcela odlišné procesy!!!

Proč, za jakým účelem a co to (možná) přinese?

Trump vyřešil z globálního hlediska hned několik „problémů“:

1) V momentě, kdy „na hulváta“ prohlásil, že budou USA krást na území „suverénního“ státu Sýrie ropu, udělal ze Států zloděje. Nyní z nich udělal, pro jistotu, ještě i teroristy, úkladné vrahy, kteří klidně občana cizího státu bez soudu (a bez informování Kongresu a spojenců) odsoudí za smyšlené zločiny a „popraví“ jej na území cizího státu, kde má navíc své vojáky. A jak kdysi řekl Kissinger – tam kde máme základnu, není jejich, ale NAŠE vláda. Přesto se nyní Irák, tedy vazal/otrok, obrací ke svému otrokáři zády.

2) Díky této akci a následném vyhlášení evakuace pro občany USA z Iráku, docílil toho, co by jinak udělal a prosadil jen těžko: Ztratil zcela vliv v Iráku (teď už tam s nimi nikdo svépravný jednat nebude) a stažení jednotek je otázkou času. Pokud tam zůstanou, tak již jen jako okupanti, protože jejich školení místních složek bylo zastaveno a jejich oficiální důvod setrvávání tak pozbyl důvodu. Na druhou stranu – do Sýrie je nikdo nezval vůbec a přesto tam jsou a kradou ropu.

3) Šiítský Islám (k němuž patří asi 15% muslimů) se spojí v jeden kompaktní celek, který bude zaštítěn jedinou myšlenkou – nenávistí vůči USA. Doteď byli jednotlivé frakce rozděleni na mnoho skupin, stran, frakcí, milicí apod. Samotný šiítský Islám je rozdělen na tři větší odnože (Isná ašaríja, Ismáí’líja, Zajdíja), tato všechna rozdělení nyní padají – v posvátném Kómu nad mešitou zavlála rudá vlajka džihádu a všichni šiíté jsou povolání k POMSTĚ (nikoliv válce).

4) Členské státy NATO si musí položit otázku: Budeme i nadále spojenci prokazatelných zlodějů a úkladných vrahů, tedy USA? To, že tací byli vždy, vědí všichni, ale ovcím se to takto „na tvrdo“ neříkalo. Trump odhodil masku a používá stejné metody jako jeho předchůdci, ovšem zcela cíleně, z jasnými úkoly a bez přetvářky. Jde mu o to zbavit Státy hegemonie a naprosto je izolovat od všech a ztratit i vliv na BV. Dánsko již údajně dokonce podniká kroky ke stažení svých jednotek z Iráku.

5) Izraeli „narostou (díky této vraždě) křídla“ a začnou zintenzivňovat své útoky na íránské cíle v Sýrii a možná i Iráku. Dojde jim, že až USA zcela vypadne ze hry, tak tam zůstanou sami? Zcela sami? Dojde Netanjahuovi to, že možnost, aby 2x za sebou byly volby v Izraeli jasnou remízou, je statisticky prakticky nemožné a že se tak děje jen tehdy, když potřebují Globální elity (GE) polarizovat společnost na daném území a připravit půdu pro případnou likvidaci objektu řízení?

6) Turecko přislíbilo loutkové vládě v Libyi vojenskou pomoc proti maršálu Haftárovi, který byl mnoho let v emigraci v USA, když chtěl sesadit Káddáfího. Překvapí někoho, že žil v Langley ve Virginii, což je to místo, kde sídlí CIA? A překvapí někoho, že Turecko jedná i s Íránem o určitém spojenectví proti USA? Nemá Turecko na svém území ještě stále mnoho migrantů, které může vpustit do EU? A nemají na svém území atomové zbraně, které jaksi USA nemusí být ochotni vydat?

7) Čína, Rusko a Írán provedli koncem prosince velké námořní cvičení, aby dohromady demonstrovali síly, kterými disponují a hlavně ukázali, kdo se s kým momentálně „kamarádí“. Když totiž s někým cvičíte, tak mu logicky ukazujete i své technologie, řídící postupy a strategie a to neděláte (nemůžete dělat) s potencionálními soupeři. I toto jasně ukazuje, že si Donald Trump záměrně ukrojil příliš velký krajíc. Teherán o cvičení řekl toto: „Je to vzkaz o míru“. Teď si to asi již nemyslí.

8) Jak myslíte, že dopadne v USA impíčment? Bude moci někdo ještě vyčítat Trumpovi „měkkost“, když ponížil USA na úroveň státního terorismu? Kdy ani jeho „spojenci“ neví, jestli se jim někdy znelíbí a nepřiletí raketa? Co neokoni? Budou vůbec ještě otravovat politickými útoky proti Donaldovi? A co OSN? Neukáže se, že je to zcela zbytečná a bezzubá organizace, protože tuto úkladnou vraždu nijak neobhájíte, tedy pokud nejste bezmozek typu Zahradil, který chodí spát v pyžamu z americké vlajky?

Vše co jsem výše popsal není chybou v Trumpově řízení, ale zcela jasným cílem. Dojde mu, že když GE takto odepsaly jeho rukama svůj kádr, tedy Sulejmáního, tak že může jednou skončit pdobně třeba i on?

Existuje ještě nějaká další možnost, kromě té co jsem popsal? Tedy, že to USA mezinárodně dehonestuje (což je Trumpovým cílem) a na BV to naopak silně zvýší vliv šíitského Islámu? Ano, existuje, ale raději nedomýšlet. GE se mohly rozhodnout změnit plány a v Íránu nastartované procesy „umrtvit“, protože jsou již díky Putinově vítězství nad IS neproveditelné. Pak je ovšem možné, že nám skončí mírové nebe nad hlavou. Touto alternativou se raději nechci zatím zabývat, byť by to nebyla žádná novinka a v minulosti byl již tento manévr podobně uskutečněn. Trockij měl být vůdcem SSSR a z něj exportovat svou „permanentní revoluci“ do zbytku světa a tím jej globalizovat, když to nevyšlo a byl Stalinem odstaven, tak přesně v tu dobu dostal podřadný německý politik jménem Adolf obrovský balík peněz a v naprosto chudičkém Německu nastartoval procesy, které ohromily svět. Během šesti let měl ze stotisícové armády 4,2 milióny mužů a arzenál jako menší velmoc. A stále peněz „jako šlupek“, i když se dodnes neví kde se vzaly. Úkol dostal jasný – znič SSSR, které již není potřebné (stejně mělo v té permanentní revoluci zcela shořet) a dostaneš vše co potřebuješ, včetně zcela, při jednáních, laxních představitelů velmocí. Jak to dopadlo všichni víme. Adolf se „nepovedl“ a rozdal si to nakonec se všemi. Můžeme doufat, že se neodehrává podobný manévr.

Uvidíme, procesy jsou rozběhnuté a zrychlené. Bude co pozorovat a to již brzy.

Trump začal před volbami hrát vabank. Jak si tuto akci vysvětlí jeho voliči je otázkou. Pro některé bude „ranař“ pro jiné zase „psychouš“, protože pokud vám jde o klid a mír, tak musíte diplomaticky vyjednávat. Jenže když se podíváme koho amíci zavraždili, tak jsou to právě ty osoby, které byste u toho jednacího stolu měli jako své protějšky. A to po míru toužící diplomat nedělá, to dělá dobrodruh, či magor, který mír nechce.

Autor: admin / Zdroj: nwoo
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponÍránské rakety jsou ve stavu bojové pohotovosti. Jestli zaútočíte, zničíme vaše historické památky, hrozí Trump   
Pridal tk Pondělí 06 leden 2020 - 15:42:30 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Americký prezident Donald Trump pohrozil Teheránu „nepřiměřenou reakcí“, pokud se ten rozhodne pomstít za smrt generála Kásima Sulejmáního. Zdroj agentury Reuters mezitím informoval, že íránské raketové síly byly uvedeny do stavu plné bojové pohotovosti.

Navzdory výzvám k deeskalaci ze strany mezinárodního společenství situace na Blízkém východě se stále vyhrocuje. V neděli večer americký prezident Trump přes Twitter vzkázal americkému Kongresu, že Spojené státy jsou připraveny rychle a tvrdě reagovat na útok ze strany Íránu. Zdůraznil, že tato reakce může být „nepřiměřená“.

„Tyto zprávy v sociálních sítích mají sloužit jako oznámení Kongresu, že pokud Írán zaútočí na jakéhokoliv amerického občana nebo na americký majetek, Spojené státy rychle a plně vrátí úder, možná i nepřiměřeným způsobem,“ napsal Trump. „Toto právní oznámení není zapotřebí, ale přesto jsem ho dal!“ vzkázal dále svým kritikům, kteří tvrdí, že prezident překračuje své pravomoci.

Novinářům americký prezident dále řekl, že mezi 52 íránskými cíli, o kterých v sobotu mluvil, jsou i kulturní památky. Podle něj se jedná o adekvátní odpověď na útoky vůči Spojeným státům.

„Oni mohou zabíjet naše občany. Oni mohou mučit a mrzačit naše občany. Oni mohou používat nástražná zařízení a vyhazovat naše občany do povětří. A my nesmíme sáhnout na jejich kulturní památky? Takhle to nefunguje,“ řekl Trump.

„Pokud k (íránskému - pozn. red.) útoku dojde, pokud k něčemu dojde, tak odvetná reakce bude velká,“ dodal Trump.

Íránské rakety už jsou připraveny

Mezitím nejmenovaný americký představitel agentuře Reuters oznámil, že Spojené státy mají informace, že Írán uvedl své raketové síly do stavu bojové pohotovosti.

„Je jasné, že zvýšil stav své pohotovosti. Je tento zvýšený stav pohotovosti pro účely obrany, nebo se připravují k útoku? To zatím nelze zjistit,“ řekl zdroj.

Zdroj: https://sptnkne.ws/AVf2
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponInflace politických novoročních projevů: Růžové brýle, rozklad státu a co vám politici neřekli   
Pridal tk Pondělí 06 leden 2020 - 15:22:47 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Proslov politika nezakryje faktický stav společnosti...
To je, jako když hnůj na podlaze zakryjete kobercem a budete si myslet, že to nebude smrdět.

Před pár dny jsme vstoupili do nového roku 2020. Veřejnoprávní televize těsně před časoměrem oddělujícím starý rok od nového, vysílala reklamu. Asi jsem ze staré školy a očekávala jsem například melodie Bedřicha Smetany z cyklu „Má vlast“. Po odbití půlnoci se objevila na obrazovce „rosnička“ s možná pro někoho vtipnou předpovědí počasí ukončenou něčím kolem piktogramu.


Další vysílání veřejnoprávní televize jsem nemohla již zvládnout a vrátila jsem se k sledování jiných – neveřejnoprávních televizních programů, které nás provázely celý silvestrovský večer.

Neprobouzela jsem se do nového roku z kocoviny, protože jsem, kromě půlnočního zážitku z veřejnoprávní televize, žádnou neměla. Nový rok začal a probíhal skvěle, kdyby nebyla sváteční atmosféra narušena inflací politických projevů, ve kterých se mnohá sdělení navzájem vylučovala, celá řada skutečností zůstala občanům nesdělena, zamlčena.

Třicetiletý investiční plán, Harry Potter a budeme se mít, jako ve Švýcarsku:
Domnívám se, že někteří občané si již, jako ve Švýcarsku žijí. Jako například pan Bakala, nebo i pan premiér Babiš. Na počet obyvatel máme totiž nejvíce miliardářů. A když to zprůměrujeme, tak vlastně již ve Švýcarsku jsme, ba mnohem dále.

Svoboda slova – jeden z výdobytků demokracie:
Svoboda slova neexistuje, neplatí pro všechny stejně. Politik a funkcionář ODS pan Novotný, klidně může hlásat cokoliv a státní zástupci mlčí. Na druhé straně zažalují osobu, která údajně zvedla ruku na nějakém shromáždění a bylo to hodnoceno jako hajlování. Myslím, že ten člověk stanul před soudem. Svoboda slova jen pro někoho, elitářství rozděluje společnost a rozdělování společnosti je vizitkou špatných politiků.

Prý podáváme Ústavní stížnosti a žaloby do Bruselu:
Jako výtku nejen občanům, ale i ústavním činitelům nelze přijmout. Pokud představitele státu, tím je myšlena vláda, justice a zodpovědné instituce nereflektují na porušování zákonů, tak je naopak důležité nezůstat lhostejní k tomu, co se děje. Je pozoruhodné, že politici, přestože věděli, že regulované ceny energií jsou vyšší, než mohly pro občany (spotřebitelé) být, vůbec nic neudělali a ponechali tuto zátěž na občanech. Problematikou bezdůvodných vysokých cen energií se zabývala pouze SPD. Pokud se nepravosti Brusel nemá dovědět, tak nelze pochopit, proč jsme součástí EU. Pak je nejlepší z tohoto svazku vystoupit.

Politici nás ve svých projevech ujišťovali, že se máme dobře:
Jestli se máme dobře, průměrně, špatně, to můžeme posoudit jen my sami, jako svébytní občané této země. Politik má vytvářet podmínky pro to, abychom to mohli bez nadsázky a uzardění sami sdělit. Politik se občanům nemá plést do jejich životů a sdělovat jim, jak se mají. To již pak zavání ztrátou demokracie a směřováním k diktatuře.

Politici se zapomněli zmínit o odškodnění občanů, kteří byli státem poškozeni:
Jsou to politici, kteří jsou odpovědni za zákony, které mají tvořit ochranu občanů, nikoliv gaunerů a tunelářů. Systém odškodnění je nutné napravit a urychleně poškozené občany, firmy i zpětně odškodnit. Ať již je to v oblasti nesprávných úředních postupů, několikerý výklad-protiřečící si legislativy, v nezákonném trestním řízení, ztráty cti, poškození zdraví, materiální škody, ztráty bydlení v nezákonné privatizaci bytového fondu, několikrát uhrazené bydlení a nakonec o něj přijít (např. H-systém a další podvodné developerské projekty) a celé řady dalších poškození lidských práv a svobod.

Politici zapomněli, nebo úmyslně zamlčeli:
Že máme přes 800 tis. občanů v exekucích, do nichž se mnohdy dostali nikoliv vlastní vinou. Že na tomto byznysu lichvářských úroků zbohatlo několik jedinců a patří možná právě mezi miliardáře, zatímco se z obyčejného občana stává bezdomovec. Že tato lichva je ojedinělá v zemích EU, stejně jako ve všech civilizovaných zemích.

Znovu zazněla, dnes již fraška kolem obnovitelných zdrojů, fotovoltaik a miliardách, které budeme nesmyslně hradit ještě řadu let:
K tomu je nutno dodat, že tento folklór, který zavinili politici a v té době úředníci ERÚ je pouze pro občany, kteří to všechno platí. Ti, co to zavinili, tak na tomto „solárním tunelu“ vydělávají. Ve skutečnosti politici dělají pravý opak. Úředníci, kteří měli přímý vliv na stanovení vysokých výkupních cen pro fotovoltaiky, tak se vrátili zpět do vysokých funkcí na ERÚ. Politici (Sobotka, Babiš) je tam znovu dosadili a schválila se další podpora pro biometan, pod zástěrkou Bruselu, klimatických změn atd. S pře kompenzacemi u fotovoltaik (tj. stanovení podpory vyšší, než umožňoval zákon) se přes řadu upozornění (NKÚ, Vitásková, Brusel) nic neudálo a NSZ Pavel Zeman mlčí, přestože je podrobně informován, nejen o tomto problému.

Politici nesdělili, jak katastrofální je vymahatelnost práva a spravedlnosti, v jakém zbědovaném stavu se nachází státní zastupitelství:
Vymahatelnost práva a spravedlnosti je hodnocena jako jedna z nejhorších v zemích EU. Pokud není vymahatelnost práva a spravedlnosti pro všechny občany, živnostníky, podnikatele, firmy stejná, bez ohledu na původu, postavení, politické či jiné moci, tak nemůžeme očekávat důvěru občanů ve stát, v politiky, v justici. A to je špička ledovce našich problémů, ztráta důvěry občanů ve stát, že je skutečně ochrání. Nezastupitelný podíl na tomto stavu má státní zastupitelství. Přitom nejen na Slovensku, námi po všech stránkách nejbližší zemi, již začali rozkrývat a pojmenovávat zločinecký syndikát, který prorůstá právě až do nejvyšších pater spravedlnosti včetně účasti některých státních zástupců na tomto systému.

Rozpad státu probíhá v přímém přenosu a politici si nasadili růžové brýle a snaží se o to, abychom si růžové brýle nasadili také, abychom neviděli, v čem se potácíme. Neřekli nám zásadní problémy, které nás čekají a jak je budeme řešit. Populistické projevy, jak se máme dobře, jsme my starší zažili v dřívější době. V politice nám chybí skutečný politik s hlubokými znalostmi a srdcem pro lidi. Pevně věřím, že doposud mlčící většina si růžové brýle nenasadí, přestože zvýšení platů a důchodů je k tomu vybízí.

Nesmíme hledat nepřítele v každém, kdo má jiný názor. Mít jiný názor na stejnou věc, tomu se přece říká názorová pluralita, což je výsostná doména demokratické společnosti. Pevně věřím, že se mladí zapojí s větším zájmem o věci veřejné a podpoří tak směřování společnosti, nikoliv k podivným ziskům z dotací, které můžeme klidně nazvat systémem uplácení, ale k vytváření skutečných hodnot nejen materiálních, ale i duchovních.

Přeji nám všem, ať nový rok prožijeme ve zdraví, lásce, vzájemném porozumění, respektování odlišných názorů a bez válek.

Ing. Alena Vitásková
je předsedkyně IAV

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponSulejmání a různé úhly pohledu   
Pridal tk Pondělí 06 leden 2020 - 05:56:50 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Odstranění Sulejmáního má pro boj s terorismem stejný přínos, jako si pro pocit tepla načůrat do kalhot, když venku mrzne až praští. Chvíli to zahřeje, ale pak přichází na řadu omrzliny ...

Zatím je situace přehledná - USA "obranným útokem" "odstranily" jednoho z nejvyšších představitelů nemalého suverénního státu na oficiální návštěvě jiného suverénního státu. Někteří to odsuzují, někteří jsou ve svém hodnocení zdrženliví a někteří přímo hýkají radostí a blahem nad správnou trefou. Protože si myslím, že bez přiznání, byť i nekorektních, faktů a pochopení motivace soupeře nelze nikdy zvítězit (nemám na mysli rozbombardovat a ekonomicky rozvrátit), zkusme se podívat na situaci z různých úhlů pohledu.

Generál Sulejmání NEbyl zabit v bojové akci snajperem nebo nějak obdobně. Byl zlikvidován na oficiální návštěvě Iráku. Navíc nebyl to jen tak ledajaký generál. Mohli jsme ho považovat za druhého nejvyššího oficiálního představitele suverénního státu - Íránu. Prozatím vždy platilo, že vyjednávači s bílou vlajkou byli pod ochranou a analogicky byli dosud pod ochranou hostitelského státu pozvané osoby. Dnes už tohle neplatí. Zde je na místě otázka, nakolik se jednalo, z tohoto úhlu pohledu, o prozíravý tah. Myslím si, že do prozíravosti to má tak daleko, jako ČT09 k objektivnímu zpravodajství. Od nyní tedy platí, že se mohou likvidovat pozvaní hosté. Asi netřeba podotýkat, že i my můžeme být někdy v roli pozvaných hostů ... ostatně Hus by mohl vyprávět.

Spolu s generálem Sulejmáním odešlo k Alláhovi i několik vysokých vojenských hodnostářů režimu, který by měl být "nakláněn" USA. Nyní už snad i poslednímu Polákovi musí být jasné, že USA nemají spojence. USA mají jen své zájmy, které zatím beztrestně prosazovaly bez ohledu na okolí. Po Kurdech si určitě i irácké vedení uvědomí, že USA je mají za nesvéprávné pitomce, když na jejích území odstraní jimi pozvaného oficiálního hosta, navíc spolu s několika jejich iráckými spoluobčany, tedy deklarovanými "americkými spojenci". Zcela jistě to vyhodnotí (a nejen oni) jako do očí bijící podlost, zradu, zákeřnost a farizejství. Nutným závěrem bude, že řeči o lidských právech, západní demokracii a dodržování mezinárodních dohod jsou jen kecy, které se použijí pokud je to pro USA výhodné. Nemyslím si, že k "obrácení" některých váhavých muslimů na stranu západní demokracie přispěje, když USA po Kurdech i z Iráčanů veřejně dělají užitečné idioty. I z tohoto úhlu pohledu to tedy byla, dle mého strategická, chyba. Důvěra se získává dlouho a velmi těžko, ovšem ztratit ji lze během okamžiku. Tady jen poznamenám, že naši představitelé by měli okamžitě diskrétně zahájit kroky na stažení našich vojáků z misí, kde působí společně s Američany. Jakákoliv další spolupráce by měla být podrobena velmi "pečlivému" a "podrobnému" zkoumání tak, aby případná realizace byla na Svatého Dyndy.

Teď se podívejme, kdo byl onen zabitý generál. Fakta dokládají, že se jednalo o brilantního vojáka, který se vypracoval "od píky" a i tím si mj. vydobyl uznání a respekt. Navíc oblíbeného i za hranicemi Íránu. Předpokládám, že nejsem jediný, komu jako neznalci daného regionu toto jméno něco mlhavě říkalo. Pokud se USA pokusily ustanovit někoho mučedníkem s úmyslem sjednotit muslimy napříč vírou, nemohly si pravděpodobně vybrat lepší cíl. Trump a jeho boys se sice nechali slyšet, že šlo o arcilotra na seznamu hned za Putinem, který má na svědomí nemalý počet životů udatných US vojáků, ale co neřekli bylo, že jeho vojáci NEzabíjeli na území USA, ale tam, kde US Army nemá co pohledávat. A tady jsme u dalšího úhlu pohledu - představte si, že jste čistokrevný árijský Němec a právě vysílají zprávu o "eliminaci" Kubiše, Gabčíka a spol. v kostele svatých Cyrila a Metoděje. Do toho Vám osobně Geobbels sdělí, že se jednalo o teroristy, kteří byli na seznamu nejhledanějších nepřátel německé nacionální demokracie, že měli na svědomí životy mnoha udatných árijských Němců, kteří pro Vás zajišťují nový životní prostor, a co teprve kolik by jich ještě zabili ... Zkrátka, jako Němci by jste jejich zabití pokládali na správný čin, protože oni přece terorizovali Vás ... Němce (!), kteří mají historický úkol přinést zaostalým Čechům skvělý nacionální socialismus. Že tatáž situace z českého pohledu bude vypadat diametrálně odlišně, je dnes naštěstí historický fakt. Stejnou analogii pohledů ovšem můžeme použít i nyní. Američané na blízkém východě jsou čím dál častěji nazýváni okupanty, což nevypovídá o vřelém postoji k jejich přítomnosti. V tomto úhlu pohledu byl Sulejmání určitě hrdina, který sjednocoval a vedl muslimy v boji za osvobození od okupantů. My jsme nezapomněli na zradu Mistra Jana Husa, která vedla k jeho upálení, a taky si mj. připomínáme hrdinství vzpomínaných parašutistů. Že v případě Sulejmáního byl položen základní kámen k témuž, je velmi pravděpodobné.

Je na místě otázka, proč se tak děje. Jsem přesvědčen, že důvod musíme hledat v postavení dolaru. Ten totiž zajišťuje jak hegemonii USA ve světě, tak skvělou životní úroveň Američanů. Mohou ho tisknout jak smyslu zbavení, financovat kde co a nic se nebude dít ... ale jen do doby, kdy bude světovou měnou. A s tím dolarem to je jak s přehradou - i ta nejpevnější přehrada se bude poroučet, pokud do ní navrtáte díru. Pokud malou, bude to trvat déle, pokud větší, půjde destrukce přijde rychleji. Udělejte si seznam zemí, které porušují "lidská práva" nebo jiné "naše hodnoty" a jsou největšími arcilotry. Dostanete seznam zemí, které brojí proti dolaru. Budou tam chybět země, kde se veřejně bičuje, stíná a žena má hodnotu osla. Tady "lidská práva" a podobné "naše hodnoty" jdou stranou, protože neremcají proti dolaru. Na druhou stranu - Saddam Hussein přišel mezi prvními s myšlenkou vynechat dolar v obchodování s ropou. A kde je mu konec ... Následoval Kaddáfí s myšlenkou zlatého dináru - stejný osud, stejně exemplárně rozvrácená země. Tyto "díry" v dolarové přehradě se podařilo USA utěsnit. Ovšem na scénu přišel Putin s vrtáním malé dírečky .. a všichni se smáli. Ovšem tuto dírečku nelze ucpat, protože se jedná o jadernou velmoc, která umí bojovat a zatím nebyla poražena. Malá dírečka, tak to šlo pomalu, nicméně už se to zrychluje. K dedolarizaci se přidala Čína. Írán pak sankce USA obešel tím, že vynechává v obchodech s ropou dolar. Díra v dolarové přehradě se zvětšuje a agresivita umírající kobyly se zvyšuje. USA mají na výběr - buď se dívat na svoji ekonomickou destrukci nebo vyřešit vše velkou válkou. Zatím je očividné, že nechtějí zahájit planetární destrukci jako první ... chtějí pouze "spravedlivě reagovat" na křivdu, kterou jim někdo spáchá. Proto provokují a proto budou provokace větší a častější.

Pokusím se odhadnout i co bude následovat. S pravděpodobností hraničící s jistotou můžeme vyloučit, že Írán nebude reagovat. Írán aspiruje na hegemona dané oblasti, proto reakce musí přijít. V opačném případě může zapomenout na léta budovanou autoritu v regionu. Zároveň je ale téměř jisté, že nepůjdou do otevřeného střetu s armádou, která čeká na příležitost zahájit konflikt, který by vyřešil jinak neřešitelnou ekonomiku USA. Jistotou ovšem taky nejspíše bude, že dojde k určitému sjednocení muslimů napříč jejich větvemi. Vyhnat a pokořit Američany budou mít asi nadále společné všichni ... i současné vedení Iráku. Domnívám se, že lze očekávat nepřeberné množství "soukromých" malých útoků, které budou mít větší či menší podporu státního režimu. Něco na způsob, kdy několik jednotek vojáků dostane "dovolenou", ale zbraně nebudou muset odevzdat do skladu. Pak náhodou spontánně zaútočí na US cíl a ten srovnají se zemí. Na místě by taktéž mohlo být zadržení Američanů odjíždějících ze země novými neznámými skupinami dovolenkujících "teroristů". Na výběr je nepřeberně, fantazii, s podporou státních struktur, se již meze klást nebudou.

Závěrem se asi sluší připomenout historická fakta, která dokládají, že USA mají nevítězící armádu, což vede pouze k tomu, že počet bojujících nepřátel se jen a jen zvětšuje. Jednu chvíli budou bojovat se všemi, ale nakonec to zákonitě skončí honem všech na každého jednotlivého Američana. Němci svého času vyřvávali něco o "Lebensraum", Američané aktuálně vyřvávají něco o "amerických zájmech". A já si myslím, že i konec bude obdobný ...

David Dvořák

Zdroj: http://www.zvedavec.org/komentare/2020/01/8150-sulejmani-a-ruzne-uhly-pohledu.htm

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponStátnický projev Vladimira Putina k Novému roku 2020 byl jako zjevení z jiného světa v podobě přednášky o Vnitřním kruhu rodiny a o řízení státu na 1. prioritě!   
Pridal tk Pondělí 06 leden 2020 - 05:53:05 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Státnický projev Vladimira Putina k Novému roku 2020 byl jako zjevení z jiného světa v podobě přednášky o Vnitřním kruhu rodiny a o řízení státu na 1. prioritě! Od začátku až do konce pouze o rodině, o dětech, o rodičích, o životním prostoru a o národu! Vladimir Putin mohl mluvit o rostoucí ekonomice, o nových zbraních ruské armády, ze kterých Američané blednou závistí, mohl mluvit o porážce USA v Sýrii, mohl mluvit o otevření mostu na Krym a o dalších věcech! Jenže ruský prezident místo toho mluvil o rodině, o dětech a o jejich výchově! Kádr rozumí pravidlům války, sionisté ji vedou proti rodině a dětem slovanských národů, takže proto projev nebyl o konceptuálních výsledcích, ale o ochraně rodiny!

Ruský prezident Vladimir Putin odvysílal na ruské televizi pár minut před půlnocí na Nový rok tradiční novoroční projev, který ovšem tentokrát byl značně jiný. Vladimir Putin ve svém krátkém a zhruba 4 minuty dlouhém projevu mluvil de facto pouze o jedné jediné věci, o ochraně Vnitřního kruhu rodiny a potažmo tím o ochraně 3. kruhu národa. Na rozdíl od všech ostatních prezidentů na světě úplně vypustil jakékoliv bilanční zmínky o úspěších, o ekonomice a průmyslu, nezaznělo ani slovo o HDP, ani zmínka o armádě a o úspěších v oblasti reforem ruské armády, o nových hypersonických zbraních, o novém mostu na Krym, o rekordně vysokém domácím ekonomickém růstu, prostě ani slovo o těchto věcech. Namísto novoročního projevu totiž zazněla přednáška de facto jako z Aeronetu a z mého pátečního pořadu na SVCS. Vladimir Putin totiž hovořil o potřebě ochrany rodiny.

VIDEO ZDE: https://vimeo.com/382909382

Vladimir Putin v projevu nejprve připomněl, že Rusko si letos připomene 75. výročí vítězství ve Velké vlastenecké válce nad nacistickým Německem. Poděkoval ruským veteránům, tedy starému ruskému pokolení, za veškeré oběti, které přinesli na ochranu vlasti a doplnil to slovy, že se před nimi hluboce sklání. A potom začal mluvit o rodině. Podle Vladimira Putina je hlavní sjednotit všechny Rusy dohromady na bázi rodiny. To je prostě klasická přednáška o 3 kruzích národního řízení, o kterých pořád dokola mluvím na rádiu a píšu v článcích. A podívejte se ne ruského prezidenta. Přijde Nový rok a on namísto povídání o ekonomice, obraně, politice, o úspěších a dalších věcech hovoří namísto toho o rodině.

Projev Vladimira Putina byl jako z jiného světa, byla to přednáška o procesech národního řízení na bázi 3 kruhů národa

Zásadní důraz v projevu byl kladen na děti, aby každé dítě vědělo od rodičů, že je to nejoblíbenější. Ruský prezident rovněž ocenil, že tento novoroční čas přináší v lidech to lepší z nás. Pokud člověk poslouchá projev prezidenta světové a navíc jaderné velmoci, očekává silácký a politický projev. Vladimir Putin místo toho začne mluvit ruských předcích, kteří pokládali životy ve válce, potom mluví o rodině, tedy o současnosti, a nakonec zakončuje projev zmínkami o důležitosti dětí. Jinými slovy, Vladimir Putin neměl novoroční projev, ale přednášku o národních procesech řízení 3 kruhů na 1. prioritě. A tomu prostě říkám, že tohle je vizitka kádra! Takto pracuje kádr!

Projev Vladimira Putina se vymyká naprosto všem novoročním projevům ostatních státníků. Nikdo z nich neopřel své projevy o ochranu rodiny, protože to buď nepovažují za důležité, anebo nesmí o těchto věcech mluvit. Slovenská prezidentka Zuzana Čaputová se spletla novoroční projev s volební kampaní, když vyzvala k další občanské aktivitě ve volbách tento rok, český prezident Miloš Zeman ve Vánočním poselství hodnotil a kritizoval výsledky z uplynulého roku a německá kancléřka Angela Merkel si spletla novoroční projev s klimatickou konferencí a využila prostor k agitaci za ochranu klimatu. Nikdo z ostatních prezidentů světa nevěnoval svůj novoroční projev tématu ochrany Vnitřního kruhu rodiny v rámci procesů řízení na 1. prioritě. A to je strašná zpráva pro obyvatele světa, snad právě s výjimkou Ruska. Jednotlivé země světe jsou totiž ve svých politických čelech řízeny diletanty a marionetami globalizace, tedy rozumějte světového sionismu.

Základem Ruska i jakékoliv jiné země je tradiční rodina, která čelí brutální likvidaci a rozvratu ze všech směrů s cílem rozpoutat generační válku mezi mladými a starými o ideologickou podobou světa

Vladimir Putin jako jediný prezident na světě mluvil k věci a o tom nejdůležitějším, co je nezbytné k záchraně tzv. křesťanské civilizace a kultury. Je to tradiční rodina muže a ženy, která tvoří základ společenských struktur státu, které potom tvoří společně národ a stát s vlastním jazykem, kulturou, zvyky, obyčeji, politikou, obranou a ekonomikou. Základem státu, který je skutečným státem se suverenitou, a nikoliv jen napodobeninou se servilními kašpary v rolích zaplacených marionet ze zahraničních a nadnárodních fondů, je pochopitelně rodina. A zdůrazňujme, že tradiční rodina, ne paskvil vytvořená z binárních a neutrálních entit, kterým se nesmí říct zájmenem on nebo ona. V jednotlivých zemích Evropy dochází k vytváření procesů občanských mezigeneračních válek, kdy jednotlivé části společnosti jsou štvány proti sobě nástroji globalizace. Část společnosti je infikována na 1. až 5. prioritě, postupně degeneruje a začne utlačovat druhou, degenerací nepostiženou část populace na jejich právech.

V České republice lze tento proces pozorovat na příkladech v Praze, kde část zdegenerované společnosti je zastupována pro-sudetskými a neonacistickými organizacemi, které propagují revizionismus výsledků po II. sv. válce a zaštiťují se společenskými pseudo-hodnotami, jako je např. boj proti korupci některých politiků, zatímco korupce jiných politiků jim nevadí, neboť tyto spolky s nimi přímo spolupracují. Společenské štěpení a degeneraci řídí média veřejné služby, zejména pak Česká televize, a to ve spolupráci s mediální a kulturní frontou, nezřídka sponzorovanou právě ze zahraničí.

Součástí procesu je subliminální propagace homosexualismu a dosazování homosexuálních celebrit do mediálních rolí v televizích, na pozicích moderátorů, herců, aktivistů, influencerů a youtuberů, což má za úkol institucionalizovat homosexualismus jako novou společenskou normu nezbytnou k rozvoji post-urbanistické společnosti. Tento deviantní proces je silně podporován z nadnárodních procesů řízení a mládež je těmito procesy infikována od útlého dětství, čímž je ukotvován nový vzorec v chování mladých lidí.

Národy Evropy čelí ve vyhlazovací válce brutální genocidy tradiční rodiny, pouze elity se tomuto brání a posílají děti na školy v zahraničí

Pouze skutečný kádr v procesech řízení chápe a rozumí, že právě v této chvíli se nacházíme v brutální válce, jejímž procesem není nic menšího než naprostá a úplná genocida a deviace všech tzv. západních národů, přičemž tohoto procesu budou ušetřeny jen vybrané elity, které posílají své děti na soukromé a izolované školy, které jsou naprosto chráněny od těchto globálních degenerativních procesů. Ve většině případů se jedná o školy, o kterých jste nikdy neslyšeli, které ani nemají své webové stránky, nejsou ani zakresleny na mapách ve Švýcarsku, v Lichtenštejnsku, v Lucembursku a v dalších lokalitách.

Všechny ostatní školy v Evropě jedou agendu a doktríny deviantně-degenerativního procesu útoku na Vnitřní kruh rodiny. A pouze některé alternativní servery představují pro globalisty hrozbu, když upozorňují na to, že je potřeba se věnovat ochraně rodiny a neztrácet čas zástupnostmi ve věcech, kde už je stejně hotovo. V každé zemi západní civilizace je to dnes stejné. Část populace je na straně globalizace, druhá část na straně ochrany toho, co z národa zůstalo. Mezi těmito skupinami se schyluje k občanské a mezigenerační válce. A to je cílem světového sionismu, který usiluje o světovou globální vládu nad kontinenty ve chvíli, kdy ztratí své národy a státy, státy poté ztratí své hranice, svoji obranu a armádu, svoji měnu, svoji suverenitu, svoji kulturu, barvu pleti, svoje zvyky a obyčeje a v poslední fázi své vlastní děti, a tím pádem i svoji budoucnost.

Ochrana ruské rodiny je ochranou nejen Ruska, ale i Chasidské Rusi

Pouze Vladimir Putin o této hrozbě ví a odvážil se věnovat ochraně rodiny novoroční projev. Nic jiného teď nemá větší prioritu. Na straně druhé je potřeba se dívat do důsledku na Rusko v tom pohledu, že když prezident Ruska chrání Rusko, chráním tím kromě jiného i ruské Židy, Chabad Lubavitch a všechny procesy řízení, které jsou z Moskvy napojeny na Izrael a Jeruzalém.

Ochrana Ruska je tak ve druhé řadě i ochranou Jeruzaléma, potažmo. A proto se projev Vladimira Putina natolik lišil od všech projevů ostatních státníků. Projev byl proto nejen důležitý pro Rusy, ale rovněž pro Chasidskou Rus, protože ta má v Rusku svého ochránce a obránce před procesy světového sionismu. Mluvit na Nový rok o rodině je tím nejdůležitějším v dnešní době. Mluvit o čemkoliv jiném je projevem diletantismu a chybějících kádrů v čelech národů. Ovšem i kádry je potřeba kontrolovat, protože i kádr nemusí pracovat čistě a výhradně jen pro zájmy národa a státu. V konečném důsledku to jsou činy, které potvrzují pozice kádrů, anebo je vylučují.

-VK-
Šéfredaktor AE News


Zdroj: https://aeronet.cz/
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponNení lepší kšeft než válka. Lidé musí mít strach, aby na financování vojenských rozpočtů přistoupili...   
Pridal tk Pondělí 06 leden 2020 - 05:29:02 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Mezi předními stoupenci války najdeme řadu politiků, generálů a ředitelů velkých firem. Když se jich zeptáte, proč tak dychtivě táhnou do války, dostane se vám vznešených a nezištných odpovědí: Demokracie, svoboda, spravedlnost, mír, lidská práva.

Skutečná motivace jejich podpory války má poněkud méně vznešené důvody: Peníze, trhy, přírodní zdroje, moc. Prostě není lepší kšeft než válka.

V Sýrii nešlo o nic jiného. Zásah v Sýrii byl nesporně vítězstvím Moskvy. Od počátku uměle vyvolané války Západem v Sýrii šlo o plynovody a geopolitický vliv v oblasti. Plynovody jsou strategická zařízení. Jakmile bude nějaká země na ně napojena, jistě je bude chtít využívat. A když povedou do Ruska, bude se z Ruska kupovat i plyn. Nyní je největším dodavatel plynu do Evropy Gazprom. Druhou zemí s konkurenceschopným objemem zásob zemního plynu je Katar. Ale aby ten mohl dodávat plyn do Evropy, k tomu potřeboval plynovod, který musel jít přes území Sýrie. Sýrie to tenkrát odmítla a děly se věci...

Západ si uvědomil, že dokud bude v Damašku vláda nakloněná Rusku, těžko se něco změní, proto toužili sesadit Asada a nastolit v Sýrii loutkový režim. „Asad musí odejít“, ozývalo se od představitelů Západu a jejich spojenců.

Proto Saúdská Arábie nabízela Rusku 15 miliard dolarů za to, že opustí Sýrii. Jak víme nedopadlo to dobře. Rusko splnilo své závazky vůči Sýrii a dál otáčí plynovými kohouty. Zároveň, také díky íránským milicím získalo Rusko obrovský vliv na Blízkém východě.

Vražda íránského generála Kásima Sulejmáního je úlitba prezidenta Trumpa Pentagonu a pokus vrátit se do hry na Blízkém východě. Cíl je snížit vliv Íránu v této oblasti. Trumpovu „sóloakci“ Petagon jistě náležitě ocení v prezidentské kampani. Protiprávní vražda íránského generála, který měl v oblasti obrovský vliv, zvedne sice stavidla nenávisti sunnitů a šíitů ke všemu Západnímu, ale z pohledu vojenské lobi je to v pořádku. Na velkou válku v oblasti je opět zaděláno.

Podle izraelského experta na bezpečnost Bohbota, pracujícího v ČR, by tak složitá akce, zaměřená na tolik důležitého člověka, nebyla možná bez velmi přesných informací zpravodajců a každý ví, že když jde o informace, a zvláště o tak složité, USA nemají dostatek schopností získat je samostatně. Takže se dá logicky usuzovat, že spolupráce s Izraelem na této úrovni probíhala již delší dobu.

Co na tom, že obrovský rozpočet Pentagonu znamená pro většinu lidí méně peněz v peněžence, když pro někoho to znamená pravý opak. U koryta Pentagonu se krmí 100 000 firem. Ale opravdu velké peníze shrábne jen hrstka obřích korporací.

Válečná mašinérie USA se rozrostla do obludných rozměrů a dnes je hlavní složkou amerického hospodářského i společenského života a začala se rozpínat po celé zeměkouli. Bushova vláda byla obzvlášť válkychtivá, avšak USA propadly válkám dlouho předtím, než se Bush dostal k moci a nepochybně se jí nezbavila ani po jeho odchodu. Pozadu s válečnou mašinérií nezůstal ani Nositel Nobelovy ceny za mír Barack Obama. Cenu této vzrůstající závislosti na válkách dnes obyvatelstvo USA pociťuje citelněji než dříve.

Nejvyšší daň platí vojáci a jejich rodiny, zasaženi jsou však všichni Američané. Závratné zvyšování vojenských výdajů prohlubuje deficit státního rozpočtu, což vede k drastickým škrtům veřejných výdajů, zejména v oblasti školství, zdravotní péče, bydlení, veřejné dopravy či ochrany životního prostředí. „Válka proti terorismu“ zároveň slouží jako zdůvodnění pro posilování policejního státu a oklešťování občanských svobod v USA.

Obrovská částka peněz, které finanční úřad strhává občanům z výplat, jde na podporu armády. Výdaje na armádu činí celkem více než polovinu nemandatorních, tj. nepovinných, výdajů federální vlády USA.

„Válka proti terorismu“ přinesla zbrojním koncernům zčistajasna nesmírný zisk. Pod heslem podpory „války proti terorismu“ se Kongres fakticky vzdal pokusů o vyrovnání rozpočtového schodku USA. Pentagon tak má každoročně vytvořen prakticky bianko šek.

Od roku 1948 do roku 2004 utratily USA na budování své vojenské síly přes 15 bilionů dolarů. To je víc než celková hodnota všeho ostatního co lidé v USA vytvořili!

Jinými slovy: vláda USA utratila v posledních čtyřiceti letech víc, než kolik stojí všechny americké továrny, stroje, silnice, mosty,vodovody a kanalizace, letiště, železnice, elektrárny. Kancelářské budovy, nákupní střediska, školy, nemocnice, hotely, domy atd.

Sečteme-li položky současného rozpočtu Pentagonu, rozpočtu ministerstva energetiky na jaderné zbraně, vojenské části rozpočtu NASA, zahraniční vojenské pomoci, podpor pro válečné veterány, úrokové splátky při dřívějších vojenských investicích a další položky spojené s armádou, zjistíme, že na uspokojení své závislosti na válce utrácejí USA 776 miliard dolarů ročně (údaj je z roku 2004).

Průměrná domácnost v USA „přispívá“ na daních víc než 4 400 dolary ročně na budování nejmocnější armády na světě. Výdaje na sociální sféru se krátí. Mosty, silnice a kanalizace se rozpadají, jízdné se zvyšuje a přepravní služby jsou omezovány.

Školy jsou přeplněné a ve špatném stavu, 80% studentů středních škol v chudinských čtvrtích nedokončí studia. Více než pětina dospělých v USA neumí přečíst formulář žádosti o práci ani pouliční nápisy.

Rapidní zvýšení cen způsobilo krizi zdravotní péče. Údaj z roku 2004 dokládá, že 43 miliony lidí nejsou vůbec pojištěny a miliony dalších nemají dostatečné pojištění. Mnoho veřejných nemocnic se navíc ruší. Drogová závislost a alkoholismus poškozují zdraví milionů lidí, ničí rodiny a celé komunity.

Hrstka největších korporací na světě ovládá hlavní televizní stanice. NBC patří společnosti GE, CBS ovládá společnost Viacom, ABC firma Disney, Fox společnost Ruperta Murdocha- News Corporation a CNN firma Time Warner. Členové správních rad těchto korporací zároveň zasedají ve správních radách zbrojních koncernů a dalších firem se zájmy po celém světě: Boeing, Coca-Cola, Texaco, Chevron, EDS, Lucent, Daimler-Chrysler, Citigroup, Xerox, Philip Moris, Worldcom, JP Morgan Chase, Rockwell Automattion a Honeywell.

Společnosti ovládající televizní průmysl jsou ve skutečnosti plně integrovány do vojenskoprůmyslového komplexu.

Kolem roku 2004 bylo například manažerům GE čím dál jasnější, že pokud mají miliardy s Pentagonu nadále proudit na konta firmy, je nezbytné podnítit veřejnou podporu pro masivní výdaje na zbrojení.

„Pokud nebudou lidé přesvědčení, (že Svobodnému světu hrozí smrtelné nebezpečí), Kongres nebude schopen odhlasovat financování značných výdajů vynakládaných na odvrácení této hrozby. S podporou veřejného mínění, vedeného tiskem, jsme na dobré cestě. Teď je to na nás – na vás a na mně, abychom lidi účinně přesvědčili, že jediným způsobem, jak odvrátit pohromu od našich hranic je upevňování americké moci.“ (Charles Wilson, 1950). Charles Wilson a jeho kamarádi v GE pochopitelně očekávali, že pořádná porce těchto značných výdajů skončí na jejich účtech.

GE kupovala mezitím rozhlasové a televizní stanice po celých USA.

General Electric a další obří korporace vlastnící sdělovací prostředky nelze rozhodně považovat za nestranné zdroje. Většina zpráv, které máme k dispozici o válce a o všem ostatním – totiž prochází jejich zájmovým filtrem. Jejich vliv však není tak absolutní jak by si přáli.

Americký prezident Donald Trump nastínil směr své vlády heslem „Amerika vždy na prvním místě“. Snad proto američtí občané odvádějí na zbrojení nejvíce peněz na světě...

V roce 2018 výdaje na zbrojení ve světě dále stoupají a loni překročily 1,739 biliónu dolarů (37,2 biliónu korun), což představuje nárůst o 1,1 procenta. Nejvíce investují do armády nadále USA, za nimiž s odstupem následuje Čína a Saúdská Arábie, která předstihla Rusko, kde výdaje na obranu silně poklesly.
Členské země NATO dávají na obranu 900 miliard dolarů.

K vysokým výdajům výrazně přispěly Spojené státy, které daly na obranu 610 miliard dolarů, což je více, než činily dohromady investice sedmi následujících států.

Ano pro některé lidi není lepší kšeft než válka. My ostatní musíme mít strach, abychom na financování vojenských rozpočtů přistoupili. My civilisté ze Západních zemí jsme se pro jiné kultury stali legitimním cílem jejich odplaty. Stali jsme se cílem za špatná politická rozhodnutí našich představitelů.

Bývalý poradce pro národní bezpečnost Spojených států amerických – Henry Kissinger kdysi řekl:

„Amerika nemá trvalé přátele nebo nepřátele, jen zájmy.“

Daleko dříve žil v Číně poněkud moudřejší muž, učitel, editor, politik a filozof jménem Konfucius a ten řekl:

„Ten, kdo se upírá výhradně ke svým zájmům a prospěchu, nadělá si spoustu nepřátel.“


Emil Kalabus

Zdroj: citace ze slavného komiksu Válečná závislost

https://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Izraelsky-expert-Bohbot-Iran-dostal-jednoznacny-vzkaz-ze-serif-je-stale-nazivu-609012

https://citaty.net/citaty/278410-henry-kissinger-amerika-nema-trvale-pratele-nebo-nepratele-jen-za/
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponUSA zabitím Sulejmániho ohrožují bezpečnost českých vojáku a policistů v americké kolonií Irák   
Pridal tk Pondělí 06 leden 2020 - 05:23:20 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Jako voják nemohu neocenit naprosto dokonalou zpravodajskou přípravu a perfektní provedení akce, při níž byly americkými raketami vypálenými z dronu zabity špičky iránských a iráckých ozbrojených sil. Načasování přítomnosti dronů, přesná identifikace cílových vozidel, přesnost zásahu a minimum kolaterálních ztrát – prostě fantazie. Z vojenského hlediska určitě. Z pohledu mezinárodního práva se mi ovšem spíše vkrádá výraz „akt státního terorismu“. Z mnoha důvodů, které zde nebudu rozebírat.

Co vedlo amerického prezidenta ke schválení tohoto útoku zcela mimo oficiální vojenské a politické mechanismy USA, je v současné době mnoha odborníky i „odborníky“ probíráno ze všech možných úhlů a pohledů. Málokdo si ale opravdu dokáže dát dohromady střípky skládačky a podívat se na Trumpův krok v širších souvislostech.

Donald Trump téměř neodvratně směřuje k vítězství ve druhém volebním období a tento útok je bezesporu významným krokem jeho volební kampaně. Umlčel jím jak demokratickou opozici, vyčítající mu opouštění pozic na Blízkém východě ve prospěch Ruska a Iránu, tak jestřáby v ozbrojených silách, volající po rázném vojenském zásahu tamtéž.

Projevil se jako patriot, který tvrdě trestá násilnou smrt amerických občanů v zahraničí. Ať už je důvod jejich přítomnosti v místě konkrétních útoků jakýkoliv. Zároveň tímto útokem, provedeným bez jakýchkoliv pochybností ve spolupráci s izraelskými zpravodajskými službami, jasně deklaroval svou podporu Izraeli. Vzal tím vítr z plachet části vlivné židovské a proizraelské křesťanské lobby v USA, která mu vyčítala nedostatečnou podporu Izraele, fakticky vzato jediné blízkovýchodní demokracie, a přikláněla se spíše k jeho odpůrcům. Zajistil si tím rozhodně dostatek finančních příspěvků na svou volební kampaň.

Trump dal také jasně najevo, že je ochoten tvrdě a nekompromisně hájit zájmy USA a provádět i velmi drsné a nečekané kroky rázně a bez jakýchkoliv skrupulí. Jednoznačně se tím vymezil vůči neschopným leaderům slabé, neakceschopné a v geopolitickém měřítku směšné EU a vyslal jasný signál členským zemím NATO, že končí doba planého mluvení a nastal čas činů. Například čas začít nakupovat americké zbraně, čas začít vydávat více peněz na zbrojení atd., atd. Získá tím podporu kapitánů amerického zbrojního průmyslu, kterou bude rozhodně potřebovat.

Jeho krok, na první pohled vedoucí k vyhrocení situace, je také s vysokou pravděpodobností důležitým prvkem přípravy USA na stažení jeho vojáků z Afghánistánu a Iráku a k výraznému omezení americké vojenské přítomnosti v blízkovýchodní oblasti. Lze to dát do souvislosti se změnou zahraničně-politických priorit USA v reakci na rostoucí ekonomickou a vojenskou moc Číny, stále více revoltující Japonsko a osamostatňující se Jižní Koreu. Zabití vojenských špiček iránské armády na dlouhou dobu omezí akceschopnost Iránu vojensky a ideologicky zasahovat v zahraničí a sníží riziko ohrožení amerických zájmů v regionu po stažení americké armády.

Něco podobného, byť v jiném měřítku, proběhlo během přípravy stažení tehdejší Rudé armády z Afghánistánu v roce 1988. Tehdy provedlo sovětské letectvo a raketové vojsko údery na velitelská stanoviště, sklady zbraní a logistické cesty mudžáhidů. Díky jejich dočasnému faktickému ochromení měli Sověti po dobu stahování jednotek relativní klid. Viděl jsem to tehdy na vlastní oči – každodenní starty bombardérů TU-22 a TU-22M i starty raket OKA s vysoce přesnými naváděnými hlavicemi. Fungovalo to. Proč vymýšlet něco nového, když osvědčené postupy již existují?

Trump tento útok prakticky jistě nekonzultoval s RF. Pro její vedení byl nejspíše překvapující, byť určitě ne neočekávaný. Analogicky k šachové partii, k níž je někdy situace na Blízkém východě přirovnávána, je mu asi nejblíže dlouhá rošáda, jejímž cílem je překvapit protivníka (protivníky) a uvolnit si ruce pro další tahy. Dost pochybuji, že tak vynikající vojensko-političtí šachisté, jako je Vladimír Putin a jeho tým, by nebyli na podobný krok připraveni a nepočítali s ním. Svým způsobem je smrt Sulejmáního a dalších vojenských a politických špiček ozbrojených sil Iránu a Iráku z dlouhodobého hlediska výhodná i pro Rusko, o Izraeli, nebo Saúdské Arábii a jejích spojencích ani nemluvě.

Co se bude dít dál, to lze predikovat jen velmi obtížně. Vedení Iránu je nevyzpytatelné minimálně stejně jako Trump. Musí se nějakou formou pomstít za smrt Sulejmáního, a to jak z politických, tak z náboženských důvodů. Nemůže si dovolit ztratit tvář ani před spojenci, ani před protivníky. Určitě nepůjde do otevřeného válečného střetu s USA, v jeho čele nestojí šílenci, ale (na rozdíl od EU nebo ČR) pragmatičtí a chladně uvažující politici a vojáci. Vědí, že jejich možnosti asymetrických odpovědí jsou velmi široké a mohou výrazně poškodit nejen USA, ale také (a možná především) Evropu.

Iráčané si po útoku definitivně uvědomili, že je Američané považují za obyčejnou kolonii a neberou je vůbec vážně. Během pár týdnů zde nejspíše dojde k mohutnému vzestupu projevů protiamerických (a protievropských) nálad, které skončí krveprolitím a stažením všech cizích vojsk z jeho území. Pravděpodobně dojde i k pádu vlády. Co bude s českými vojáky a policisty, kteří tam působí, to bůh suď. ČR by je měla stáhnout dřív, než bude pozdě.

V souvislosti s tím si musím nutně položit otázku, jak jsme jako stát připraveni na potenciální důsledky asymetrických teroristických nebo jiných akcí pod taktovkou Iráku a Iránu v Evropě a zda si vůbec někdo připouští, že k nim s vysokou pravděpodobností skutečně dojde. Soudě podle stavu ochrany pražských ulic v období Vánoc a silvestrovského veselí stále ještě žijeme ve sladkém snu o tom, že jsem div ne nejbezpečnější země světa a že „tady se přece nic podobného jako v Paříži stát nemůže“. Bojím se, že probuzení bude velmi tvrdé a zjistíme, že jsme v tom sami, protože „spojenci“ budou mít svých starostí dost. Ostatně jako obvykle.

Autor: Jaroslav Štefec

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUpon„Neuvěřitelné.“ Odpověď ukrajinské diplomatky na kritiku velebení nacistických kolaborantů šokovala Polsko a Izrael   
Pridal tk Pondělí 06 leden 2020 - 05:13:06 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Polské a izraelské velvyslanectví ve svém společném prohlášení ve čtvrtek rázně odsoudilo heroizaci a velebení nacistických kolaborantů na Ukrajině, kteří se podíleli na etnických čistkách Poláků, Židů, Čechů a Rusů během druhé světové války. Na kritiku reagovala mluvčí Ministerstva zahraničí Ukrajiny, jejíž odpověď zarazila oba státy.

Nehledě na své spory ohledně zkoumání role Poláků při genocidě Židů během holokaustu, se tentokrát Polsko a Izrael rozhodly společné reagovat na činnost ukrajinských úředních orgánů, které během posledních dvou týdnů podnikly kroky, jež jsou v rozporu s oficiální pozicí dvou států. Jedná se o společné prohlášení velvyslanectví Polska a Izraele, v němž odsuzují velebení a heroizaci nacistických ukrajinských kolaborantů v současné Ukrajině.

„Dnes jsme spolu se svým polským kolegou Bartoszem Cichockim vyjádřili naše znepokojení ohledně velebení pochybných ukrajinských postav Lvovskou regionální radou a včerejší oslavou narozenin nechvalně známého Stepana Bandery, jichž se zúčastnil Kyjevský magistrát,“ zaznělo v tweetu velvyslance Izraele na Ukrajině Joela Liona.

Ve společném prohlášení velvyslanectví Izraele a Polska státy informovaly o tom, že „Lvovská regionální rada a Kyjevský magistrát pokračují ve velebení postav a historických událostí, které byly jednou provždy odsouzeny. Dne 24. prosince Lvovská regionální rada přijala usnesení, jež schvaluje přidělení veřejných prostředků na oslavu jubileí nechvalně známého nacistického kolaboranta Andreje Melnyka, antisemity, xenofoba a antipolského spisovatele Ivana Lypy, stejně jako jeho syna Jurije Lypy, jenž napsal rasistickou teorii ukrajinské rasy. Navíc, 1. ledna na budově kyjevského magistrátu byl vyvěšen banner zobrazující Stepana Banderu“.

Podle představitelů Polska a Izraele tyto kroky představují urážku pro ty nevinné, co byli zavražděni na okupovaném území Polska během druhé světové války. Představitelé obou států rovněž dodali, že heroizace a velebení osobností, které se podílely na etnických čistkách, má zhoubný vliv na současný boj proti antisemitismu.

Šokující odpověď Ukrajiny

Později tisková mluvčí Ministerstva zahraničí Ukrajiny Jekatěrina Zelenko reagovala na obvinění ze strany Izraele a Polska.

Prohlásila totiž, že „obrození a ochrana národní paměti Ukrajinců je jedna z priorit ukrajinské národní politiky. Každý jednotlivec a každý stát samostatně určuje a velebí své hrdiny“.

Odpověď mluvčí ukrajinského ministerstva ještě více šokovala polské a izraelské diplomaty.

„To je neuvěřitelné, že taková slova vůbec mohla pronést ukrajinská diplomatka,“ překvapivě uvedli představitelé polského ministerstva zahraničí.

Polští diplomaté rovněž dodali, že je to překvapivé, když Ukrajina považuje kult Stepana Bandery za vnitřní záležitost Kyjeva, zatímco odsuzuje hladomor na Ukrajině začátku 30. let.

Zdroj: https://sptnkne.ws/AUQg
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPřejít na stranu  [1] 2
Hledat Info kuryr
Novinky pro 2020
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.2362 sec,0.0547 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:1,743kB