Úterý 07 leden 2020
Írán zařadil americkou armádu na seznam teroristických organizací   
Pridal tk Úterý 07 leden 2020 - 19:16:08 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Mluvčí čínského ministerstva zahraničních věcí pan Geng Shuang (Keng Šuang) v odpovědi na dotaz ohledně zařazení americké armády na seznam teroristických organizací Íránem na pravidelné tiskové konferenci 7. ledna v Pekingu řekl, že Čína navrhuje příslušným stranám zachovat klid, aby se vyhnuly vystupňování a zhoršení situace. Čína věnuje velkou pozornost situaci na Blízkém východě.

Pan Geng Shuang dodal: „Zhoršení situace v oblasti Perského zálivu není v zájmu žádné strany. Hájení míru a stability je velmi důležité pro celý svět. Čína navrhuje, aby příslušné strany dodržovaly cíle Charty OSN a základní zásady mezinárodních vztahů. Je třeba respektovat svrchovanost a celistvost státního území. Je třeba hájit stabilitu a mír na Blízkém východě a v Perském zálivu. Čína naléhá na Spojené státy, aby se vyhnuly zneužití vojenské síly, a vyzývá příslušné strany k zachování klidu a k návratu k jednání a dialogu pro řešení této otázky."


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPutin zavítal do Damašku na oficiální návštěvu. Setkal se s prezidentem Asadem   
Pridal tk Úterý 07 leden 2020 - 19:12:27 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Ruský prezident Vladimir Putin přijel do Damašku, kde se setkal se syrským prezidentem Bašárem Asadem. Informoval o tom oficiální mluvčí Kremlu Dmitrij Peskov.

Prezidentův mluvčí podotkl, že ruský lídr po příletu na letiště zamířil rovnou na velitelské stanoviště ruských sil v Sýrii, kde na něj čekal jeho syrský protějšek Bašár Asad.

„Nejvyšší představitelé obou států si vyslechli vojenské zprávy o situaci v různých regionech země,“ dodal Peskov.

Hned poté mělo podle mluvčího proběhnout bilaterální jednání.

V průběhu jednání s Asadem měl Putin prohlásit, že „na cestě k obnovení syrské státnosti a územní celistvosti“ se jim již podařilo „urazit velký kus“.

Mluvčí Kremlu rovněž podotkl, že poté, co se Putin projel ulicemi Damašku, když mířil z letiště na velitelské stanoviště, poznamenal, že v hlavním městě Sýrie můžeme jen „pouhým okem vidět známky obnoveného a klidného života“.

Pokud jde o Asada, ten Putinovi poděkoval za návštěvu a pozitivně ocenil i pomoc Moskvy v boji proti terorismu a při obnovení poklidného života v Sýrii.

„Asad také srdečně poblahopřál Putinovi a celému ruskému lidu k Vánocům,“ doplnil Peskov.

Závěrem uvedl, že v programu Putinova pobytu v Sýrii je naplánována také návštěva několika dalších míst.

Zdroj: https://sptnkne.ws/AVCr
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPřes 5 miliónů Íránců přišlo na pohřeb zavražděných vojáků   
Pridal tk Úterý 07 leden 2020 - 07:12:01 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Írán: Milióny Íránců se sešly vzdát poslední poctu generálu Solejmánímu a dalším zákeřně zavražděným vojákům.

Solejmání byl hlavní postavou boje proti Daesh a Al Kájdě, teroristickým organizacím založených západními tajnými službami, které měly připravit půdu pro projekt Velkého Izraele.
_____
V rozporu se lživými zprávami, které zde poslední dobou šíří "maru", demonstranti nebyly zahalené ženy, které pečou dorty.Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponSPD a KSČM se připojily k návrhu zákona z dílny Jana Hamáčka na zákaz domobran v České republice!   
Pridal tk Úterý 07 leden 2020 - 06:58:00 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
SPD a KSČM se připojily k návrhu zákona z dílny Jana Hamáčka na zákaz domobran v České republice! Spolupředkladateli návrhu zákona jsou jak Jiří Kobza z SPD, tak i Zdeněk Ondráček z KSČM! Národní domobrana Marka Obrtela se tak stane nelegální organizací za pomoci poslanců, kteří dostali v roce 2017 důvěru od alternativy! Zákon místo domobran zavede kurzy střelecké přípravy na střelnicích, aby lidé uměli střílet, ale nikoliv, aby se uměli organizovat k obraně! Zakládat domobrany s ideologickým programem ochrany vlasti je prý v rozporu s demokratickou společností! Za členství v domobraně pokuta 200,000 korun a odebrání zbrojního pasu!

Uteklo jen pár dnů od Nového roku a máme tu první skandál tohoto roku na domácí alternativní scéně. V čele tohoto průseru je opět SPD a dokonce i KSČM. Nejprve se musíme omluvit Janu Hamáčkovi, kterého jsme v naivní představě dlouho podezřívali, že je jediným a výhradním autorem návrhu zákona o zbraních, který zakazuje v České republice vznik a provoz domobran. Původně se zdálo, že se jedná čistě o iniciativu Ministerstva vnitra a Jana Hamáčka. Jenže, dnes došlo k odhalení souvislostí, a je to venku. Úřad vlády totiž nahrál na sněmovní servery dokumenty k tomuto návrhu zákona a z dokumentů vyplývá, že se vůbec nejedná o solitérní akci ministra vnitra, ale je to společný návrh prakticky všech zástupců Poslanecké sněmovny a spolupředkladateli zákona jsou tak dokonce i zástupci SPD a KSČM.

Pod návrh zákona se jako autoři vedle Jana Hamáčka podepsali poslanec ANO Jiří Mašek, Pavel Žáček z ODS, komunista Zdeněk Ondráček, Jiří Kobza z SPD, šéf poslaneckého klubu KDU-ČSL Jan Bartošek a poslanec TOP 09 František Vácha. Všichni tak pečou pěkně pospolu na tom, aby byl přijat protivlastenecký a protinárodní zákon, který dnes vláda odsouhlasila, a jenž zabrání občanům organizovat se na ochraně a obraně svých bydlišť, ve svých obcích, ve svých životních prostorech, kde bydlí a kde mají své rodiny, a rovněž na dobrovolné ochraně hranic ČR, které jsou dnes nehlídané. A to není všechno. V návrhu zákona se přímo uvádí, že zakládání a organizování spolků, jejichž náplní je domobrana opírající se o nějakou ideologii, např. ideologii obrany vlasti, je nebezpečný proces v rozporu s demokratickými principy.

Pokuta 200,000 Kč pro každého, kdo bude usvědčen z členství v jakékoliv domobraně

V důvodové zprávě návrhu zákona je doslova uvedeno, že… “Cílem návrhu zákona je zejména: – znemožnit, aby se paramilitární skupiny fungující mimo relevantní bezpečnostní systém České republiky vyzbrojovaly a aby se zbraněmi usilovaly o prosazování svých ideologických cílů; činnost takových uskupení je neslučitelná s demokratickou podstatou České republiky coby právního státu,” uvádí text v důvodové zprávě. Jinými slovy, zákon zněmožní lidem, kteří jsou legálními držiteli zbrojních povolení, aby se organizovali do skupin, které se snaží bránit a chránit své místo bydliště, obec, region, potažmo vlast jako takovou. Návrh zákona uvaluje pokutu 200,000 Kč za členství v domobraně každé fyzické osobě, která bude zjištěna, že je členem domobrany.

Pokud je osoba držitelem zbrojního oprávnění, nebude se moci podle tohoto zákona nijak sdružovat a stýkat s ostatními držiteli zbraní, a to v žádných spolcích, v žádných organizacích, v žádných klubech a v žádných skupinách, jestliže takové uskupení má v rámci své činnosti jakoukoliv činnost ve vztahu k zajišťování bezpečnosti bydliště, obce, regionu, nebo vlasti.

Zákon tímto říká, že můžete vlastnit zbraň, ale nesmíte se s ní organizovat ve skupinách za účelem obrany, ať už je to obrana pískoviště pro děti před domem, nebo obrana státní hranice ČR, která je v této chvíli otevřená, nechráněná, a každou noc skrze otevřené hranice ČR proudí desítky pašeráků, kteří dopravují migranty do Německa přes území ČR. Česká policie zadržuje méně než 1% těchto migrantů, podle údajů německé policie.

Lidé se chtěli sdružovat k obraně země a vláda jim to teď zakáže pod hrozbou pokut, ztráty zbrojních licencí a zařazením na vnitrácký seznam extrémistů, vítejte v roce 2020

Když se tedy držitelé zbraní nebudou moci organizovat, stát jim podle návrhu tohoto zákona povolí tzv. střelecké přípravy, které budou organizovat tzv. akreditované osoby v prostorách střelnic. V praxi to má fungovat tak, že tato akreditovaná osoba bude provozovat střelecké kurzy jako OSVČ a bude případně i zaměstnávat další způsobilé osoby, které budou poskytovat střelecké kurzy na střelnicích. Problém je v tom, že toto nebylo a není účelem domobran. Lidé v domobranách jsou ve většině případů držiteli zbrojních pasů a umí střílet, nestali se členy domobrany kvůli tomu, aby se naučili střílet. Od toho domobrany nevznikly a to není a nebyl jejich účel. Navrhovaný zákon tak nahrazuje jablka hruškami a snaží se vnutit veřejnosti pocit a dojem, že zákon nikoho o nic nepřipravuje, pouze něco reguluje.

Jenže, to je právě obrovská lež. Hlavní funkcí domobrany je náhrada vojenského výcviku, resp. vojenské služby, která v ČR chybí, protože politická garnitura posílá české vojáky do Iráku, do Afghánistánu a do dalších okupačních misí po světě, a dokonce se snaží posílat na 15 let do kriminálu člověka, který na internetu psal názory, že Afghánci se brání okupaci a mají právo se bránit.

Pražské vrchní zastupitelství teď dotyčného člověka obvinilo z podpory terorismu a hrozí mu za pár komentářů na Facebooku prý až 15 let vězení. Ano, přátelé, 15 let natvrdo za to, že napsal na Facebooku, že Afghánci bojují proti okupantům a zabití čeští vojáci zkrátka podle něho dojeli na to, že jsou součástí amerických okupačních sil v zemi. Na Facebooku prý proto vyjádřil souhlas s konáním Afghánců, a tím se prý dopustil podpory terorismu.

Česká armáda hlídá maková pole v Afghánistánu namísto ochrany státních hranic ČR, přes které albánské gangy převaděčů pašují migranty směrem do Německa

Takže, zatímco čeští vojáci okupují Afghánistán a dokonce tam umírají, tak mezitím do Evropy proudí stovky tisíc migrantů ročně přes otevřené hranice Schengenu a rovněž přes vnitřní hranice členských zemí EU. Domobrany mají za úkol chránit hranice, hlídkovat na vytipovaných místech pašeráků lidí, zkrátka provozovat obranu a ostrahu země namísto české armády, která má plno práce s ochranou makových plantáží v Afghánistánu, s výcvikem iráckých policistů a s ochranou Pobaltí. Česká armáda neví, kam dřív v zahraničí skočit. Takže doma ta skutečná práce a obrana vlasti zůstává na domobranách.

A to prostě někomu silně vadí, protože má strach, že ty domobrany by mohly jednou mít větší úlohu v obraně státu, např. před migrací, než jakou mají regulérní bezpečnostní složky státu. Domobrana je totiž hlavně o organizování lidí se společnými hodnotami a ideály ochrany a obrany národa, nejsou to spolky k výuce střelby někde na střelnicích, to je prostě úlet, který ukazuje, že návrh zákona se snaží chybějící nohu nahradit třetí rukou. Problémem státu není nedostatek střeleckých kurzů, do háje! Problémem národa je, že armáda trajdá všude možné po světe, zatímco české hranice nikdo nechrání a přes kopečky se pašují migranti do Německa, které potom Německo zadrží a vrátí do ČR, kde migranti už potom natrvalo zůstávají!

Vlastenci volili SPD a nakonec partaj pomáhá Hámačkovi předkládat zákony, které vlastencům napařují pokuty a zakazují činnost v domobraně… takové chucpe!

Když se podíváte na návrh zákona a navrhovateli tohoto dokumentu jsou kromě poslanců Demobloku, Hnutí ANO a ČSSD i poslanci SPD a KSČM, tak to prostě znamená, že je konec. Je vymalováno, všechny strany ve sněmovně se odkopaly, všechny jsou protivlastenecké, všechny usilují o podporu migrace, o utlačování a potlačování domobran, tátů od rodin, kteří chtějí svůj domov mít více bezpečný, protože po Evropě se potulují tlupy migrantů, pašeráků lidí, všichni to vědí a nikdo proti tomu nic nedělá.

Copak si nepamatujete, jak arabský migrant vloni nedaleko Terezína znásilnil mladou ženu? Prostě šla po cestě, z pole vyběhl migrant, který předtím byl v Drážďanech propuštěn z vězení a byl vyhoštěn zpět do ČR, kde měl povolení k pobytu. Na cestě z Drážďan tak znásilnil českou dívku. A proč? Protože hranice nejsou chráněné, česká armáda trajdá po světě a domobrana chybí, a teď dokonce bude zakázána, a to i díky předkladatelům z SPD a KSČM.

Takže si to shrňme. SPD v září skrze své europoslance hlasovala v EU parlamentu pro usnesení o paměti národů, ve kterém se uvádí, že SSSR byl spoluviníkem vypuknutí II. sv. války. Skandál, že to svět neviděl. A teď se najednou dozvídáme, že importér izraelských vín z okupovaných Golan, Jiří Kobza z SPD, je dokonce spolupředkladatelem zákona na zákaz domobran v ČR, tedy spolupředkladatel textu, který zastřešuje Jan Hamáček z ČSSD v dikci ministra vnitra. A připojí se k tomu i KSČM, Zdeněk Ondráček. Vy chcete chránit národ a zakazujete domobrany?

Kdo si myslíte, že jste? Nebo jinak, kdo si myslíte, že jsou vaši voliči? Hlupáci? Komu chcete cpát, že chráníte národní zájmy, když se autorsky spolupodepisujete pod protivlastenecké zákony z dílny ČSSD a ministra vnitra? Komu vadí tátové od rodin, kteří v sobotu navléknou maskáče a jdou do lesa v pohraničí hlídkovat, jestli tam nenarazí na pašeráky migrantů, tedy na albánské gangy převaděčů? Komu vadí držitelé zbraní, kteří se sejdou o víkendu a procvičí si základy vojenského výcviku a velení podle modelu švýcarské domobrany? Komu to vadí?

Když SPD pomáhá Hamáčkovi předkládat zákon na zákaz práce tátů od rodin, kteří chrání české hranice před pašeráky migrantů ve svém volném čase, tak je hotovo, je vymalováno! Zrada vlastenců!

No, že to vadí ČSSD a Janu Hamáčkovi, který je velkým přítelem muslimů v ČR, viz. jeho známá fotografie z islámského centra Alfirdaus v Praze, to pro nás není novinka. Ale že autorsky na návrhu zákona na zákaz domobran se budou spolupodílet i poslanci KSČM, a dokonce i poslanci SPD, kteří se dostali do sněmovny v roce 2017 hlavně díky hlasům vlastenců a domobranců, to je prostě takové nosaté chucpe, které prostě nevymyslíš! To je takový šok, který nelze vysvětlit, protože je nevysvětlitelný.

Řeknu vám, co jim vadí nejvíce na domobranách. Nejsou to zbraně, to nemá s nimi nic společného. Naprostou sračku s prominutím na obhajobu tohoto zákona napsal Jiří Kobza v polovině prosince pro Parlamentní listy, kdy zákon na zákaz domobran označil za “cestu vpřed” pro vlastence. Kobza by měl složit mandát ve sněmovně, měl by se omluvit voličům, že kdy lezl do politiky a měl by se věnovat spíš dovozu izraelských vín z okupovaných území Golan pro své “košer” zákazníky.

Těm politikům prostě vadí ideová a ideologická výchova nových kádrů v řadách domobran a vadí to zjevně i SPD. Mají strach, že by tam vyrostly nové vlastenecké kádry, že by se z domobran vyklubala nová elita českého národa, že by z domobran byly farmy na nové vedoucí kádry, nové elity, nové vůdce. To je ta hlavní obava a důvod, proč nechtějí, aby se bývalí vojáci ČSLA a mladší ze současné AČR sdružovali v domobranách, protože by to vedlo k ideové a ideologické výchově nových kádrů.

Zemská domobrana již oznámila, že ukončuje ke konci minulého roku činnost, pokuta 200,000 Kč by pro ně byla likvidační. Právě z tohoto chystaného zákona, který tuto pokutu zavádí, měla Zemská domobrana obavy. Prostě výchova kádrů k obraně vlasti není dovolena! A z toho ti zmetci ve sněmovně mají největší strach. Bojí se vlastních občanů, kteří chtějí bránit svoji vlastní zemi! Taková ostuda, takové plivnutí do tváře národu od poslanců, kteří se pod návrh zákona podepsali, a kteří pro něj zvednou ruku, anebo se zdrží, až se bude o něm hlasovat ve sněmovně. Budeme hlasování o zákonu ostře sledovat.

-VK-
Šéfredaktor AE News


Zdroj: https://aeronet.cz/
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponVelká Británie se připravila udeřit Tomahavky na Írán   
Pridal tk Úterý 07 leden 2020 - 06:35:28 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Velká Británie je připravena zasadit Íránu úder v případě, že napětí mezi Teheránem a USA na Blízkém Východě, vyvolané smrtí generála Sboru revolučních stráží islámské revoluce Kásima Sulejmáního, vyústí do války. Informuje o tom The Sun s odkazem na zdroj.

Podle jeho vyjádření Londýn neudeří jako první, ale při eskalaci konfliktu je připraven podpořit amerického spojence zapojením podvodního loďstva - atomových ponorek třídy Astute, vyzbrojených střelami s plochou dráhou letu Tomahawk. Jedna z těchto ponorek je připravena ve vzdálenosti, která je dostačující pro útok na Írán, podotknul zdroj listu.

The Sun rovněž píše, že do Iráku, kde zahynul Sulejmání, byli přesunuti bojovníci elitních speciálních útvarů pro případ nutnosti provedení záchranných operací. Britským vojákům, nacházejícím se v zemi v počtu 400 osob, školících irácké silové struktury, bylo nařízeno zesílit ochranu diplomatů a vlastních sil, oznamuje The Times.

Kromě toho Londýn, jak poznamenává list, předpokládá, že na pozadí možné eskalace konfliktu a výměny hrozeb kontingent, dislokovaný v Iráku, musí obdržet těžší výzbroj. Příslušné návrhy budou předány premiérovi Borisu Johnsonovi po jeho návratu z 12-denní dovolené v Karibiku.

Zdroj: Nová republika vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponTřetí světová válka?   
Pridal tk Úterý 07 leden 2020 - 06:32:19 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Dobře si zapamatujme datum 4.1.2020.
Toho dne byla pravděpodobně zahájena globální válka USA proti všem.
A nebo tomu tak bude, pokud se proti tomu nepostaví významné státy jak Blízkého a Středního východu, tak Evropy, případně celé světové společenství.


Nikdo si již není jistý svým životem, a to nikde na této Zemi, pokud se jen odváží nesouhlasit s USA, přesněji s globální finanční oligarchií ovládající USA jako svůj nástroj globálního prosazování moci, neřkuli pokud by se jim chtěl postavit byť jen politickým prohlášením, nedejbože pak dokonce i organizováním nějakého místního odboje proti spojencům USA (nemluvě ani o US okupačních, pardon, dočasně rozmístěných spojeneckých vojscích a školicích či rekonstrukčních týmech)...

Tragicky příznačné je, že USA se již ani nesnaží své činy jakkoli zastírat a jejich „zdůvodnění“ jsou již tak formální, až banálně malicherná, že je nemůžou brát vážně už ani aktivisté Svazu přátel USA (pokud něco takového vůbec existuje).

Útok sám je pak už natolik v rozporu nejen s mezinárodním právem, ale i s jakýmikoli nejzákladnějšími ohledy na spojeneckou/hostitelskou zemi, že snad i nejpřesvědčenější přítel USA musí jen němě zírat se studem ve tváři.

Jak píše bezpečnostní analytik Štěpán Kotrba ve svém článku/rozhovoru ze 4.1.2020, viz odkaz (e) níže, útok třemi raketami vypálenými pravděpodobně z vrtulníku se odehrál na bagdádském mezinárodním letišti(!). Tedy nikoli kdesi v bojové zóně ozbrojených střetů s islamisty(!!). A gen. Kásim Sulejmání přiletěl z jednání v Libanonu na oficiální návštěvu s vědomím iráckých orgánů. V pátek se měl dokonce sejít s iráckým premiérem Mahdím(!!!), viz odkaz (f). Při útoku zahynulo dle (e) celkem 25 osob a 55 bylo zraněno, a to jak z doprovodu gen. Sulejmáního, tak z delegace, která jej přijela přivítat(!!!!).

Íránský gen. Sulejmání (velitel Islámských revolučních gard) přiletěl (rovněž dle (e)) z jednání v Libanonu s Abu Mahdi Al-Muhandisem (zástupcem velitele irácké šíitské milice Síly lidové mobilizace (MPU), která sehrála zásadní roli při vedení operací proti ISIS), čili US útok byl, jak píše Š. Kotrba (v (e)), ponížením irácké vlády a fackou všem bojovníkům proti islamistům(!!!!!).

Dále při útoku zahynuli (rovněž dle (e)) mj.: Mohamed Kawtrani (jeden z vůdců libanonského Hizballáhu), íránský generál Husajn Džafari Nyja, íránský plukovník Šahroud Mazfari Nyja, Sámir Abdullah (švagr Imáda Fajíze Mugníje, vojenského šéfa libanonského Hizballáhu), Mohamed Reda Al-Džabri (ředitel vnějších vztahů MPU), důstojníci Hassan Abdel-Hadí a Mohammed al-Šaibaní.

A dle Š. Kotrby, viz (e): To nebyla podloudná návštěva, to byl krok k míru v regionu(!!!!!!).

Jak tedy vyplývá z textu Š. Kotrby, představitelé různých vojenských a paramilitárních uskupení v blízkovýchodním regionu pravděpodobně spěli k nějaké dohodě o uklidnění situace v regionu. Takže USA touto hromadnou vraždou daly regionu (i světu) jasně najevo, že žádný mír v této oblasti nechtějí, a tedy dokud v regionu bude jediný US voják (či vrtulník), tak tu mír prostě nebude a basta!

Neméně alarmující je však také poznatek, že tato šachová partie, kterou USA na Blízkém Východě rozehrály, je vpravdě vražedná a za účelem upevnění US postavení v oblasti či pro dosažení neomezeně dominantního postavení obětují USA na blízkovýchodní šachovnici kdykoli jakoukoli figuru, byť by byla ve hře doposud sebelepším spojencem. A tak na podzim letěli ven z šachovnice Kurdové, kteří se (s podporou a souhlasem USA) nejvíce zasloužili o porážku ISIS v Sýrii, a teď právě letí ven Íránci (kteří též v boji s ISIS pomohli Sýrii) a Irácké milice, které se vyznamenaly v boji s ISIS v Iráku. Inu, pomohli jste nám, ale tím jste si upevnili své postavení v regionu a získali příliš moc sympatií místních, a tak šup s vámi pryč. Ve Washingtonu škrtem pera a v Bagdádu stiskem jedné spouště. Jak jednoduché...

Kdopak potom ale asi tak bude ještě ochoten k tomu, být v budoucnu spojencem USA?!?

Výsledkem je, že Íránci se – po etapě nedávných vnitřních protestů – opět sjednotili a cesta ke sjednocení zájmů různých komunit na území Iráku byla rovněž nastoupena. Výrazem toho je mj. i logický krok iráckého parlamentu, který odhlasoval rezoluci žádající vládu, aby požádala o odchod cizích vojsk z Iráku, viz odkaz (f).

A jak se k této situaci postaví Evropa, potažmo EU a evropské členské státy NATO?

Nacházíme se opravdu na dějinné křižovatce a jako vždy máme na takové křižovatce dvě možnosti, dvě cesty:

A) Buď se jako „k mocnému dubisku“ přimkneme k našemu největšímu spojenci, budeme oddaně (a poddaně) schvalovat veškeré jeho kroky u nás doma i kdekoli na světě, a tak podpoříme jeho úsilí o dosažení globální nadvlády nade všemi (tedy i nad námi samými) „na věčné časy a nikdy jinak“, tedy podpoříme postupné rozvinutí oné globální války vedené všemi myslitelnými prostředky (od vzdělání, sofistikované propagandy a indoktrinace mas přes prostředky ekonomického nátlaku až po ty prostředky vojenské) za ovládnutí světa a kdykoli, kdekoli a proti komukoli, kdo by se tomu chtěl jakkoli protivit, nebo

B) využijeme situace a tohoto iráckého precendentu (s globálním přesahem!) a pokusíme se kolektivně (V4, EU a další společenství) na mezinárodním fóru prosadit návrat USA do patřičných mezí, a to jak mezí rovnoprávných mezinárodních vztahů a mezinárodního práva, tak do mezí zeměpisných a pokusíme se emancipovat (V4, EU, či další společenství) a postupně vybudovat mezinárodní vztahy lépe a realističtěji odpovídající reálné mezinárodní situaci ekonomické, a tedy i politické a vojenské.

Přitom nikdo jistě nezpochybňuje, že i v alternativě B) je možná, ba žádoucí rovnoprávná hospodářská spolupráce, vzájemný obchod a hospodářská soutěž, nikdo nezpochybňuje, že i v této alternativě je možné a žádoucí spolupracovat i v oblasti vojenské, obchodovat s vojenským materiálem, který ten či onen stát právě nevyrábí, ale ke své obraně jej potřebuje, pořádat občas společná vojenská cvičení, která umožňují výměnu zkušeností, osvědčených postupů plánovacích, taktických i logistických, ale současně do jisté míry zabraňují tomu, aby si někdo z členů takovéhoto rovnoprávného společenství utajeně vytvářel pro sebe zásadní strategické výhody vůči ostatním partnerům.

Momentálně jsme však na té křižovatce a je jen na nás, občanech, občanských sdruženích, politických stranách, námi volených politicích a zastupitelích, jak a ve prospěch koho a čeho se rozhodneme.

A je při tomto rozhodování potřebné stále si opakovat, že hovoříme-li o USA, myslíme tím i globální finanční oligarchii (GFO), a hovoříme-li o GFO, myslíme tím i USA, neboť GFO a USA jedno jsou.

Připomíná vám to nějaký historický výrok? Tak to je dobře. Ještě jsme nezapomněli, a tedy jsme stále schopni rozpoznat, k jakému typu totality USA pomalu ale jistě spějí. Možná ne tak zjevně dovnitř do svého nitra, ale navenek vůči ostatním rozhodně ano a tomu je potřeba zabránit. Zavčas!

Ostatně o směrování USA dostatečně vypovídají četná prohlášení Ministerstva zahraničí nebo Ministerstva obrany USA ke všem zahraničněpolitickým, -ekonomickým a vojenským akcím USA za poslední dva či tři roky, jako příkladně oficiální prohlášení MO USA k oné akci poslední (viz (g)):

"Na příkaz prezidenta podnikly americké ozbrojené síly rozhodný obranný útok, aby zabitím Kásima Sulejmáního ochránily americké příslušníky v zahraničí. Útok byl proveden s cílem odradit Írán od dalších plánů.
Spojené státy podniknou všechny nutné akce, aby ochránily svůj lid a své zájmy kdekoli na světě."

Tato poslední věta výše (proloženě kurzívou) také již nejednou zazněla z úst ministra zahraničí USA M. Pompea. Arogance, zpupnost a pýcha z ní přímo prýští. Nevím jak ve vás, ale ve mně vyvolává nejen obavy, ale přímo děs a hrůzu to pomyšlení, co vše se za těmi slovy může v budoucnu skrývat. Hromadná vražda v Bagdádu 4.1.2020 je nejlepším důkazem navýsost nebezpečného směřování USA...

Ivo Rušák
6.1.2020

Prameny:

a)
https://zpravy.aktualne.cz/zahranici/pri-raketovem-utoku-v-bagdadu-zemrel-sef-iranskych-jednotek/r~0809ce222de911ea84c6ac1f6b220ee8/
b)
https://zpravy.aktualne.cz/zahranici/iran-americane-valka-sulejmani-josef-kraus/r~93f790542e1611eaac760cc47ab5f122/
c)
https://zpravy.aktualne.cz/zahranici/atentat-na-solejmaniho-se-rovna-zahajeni-valky-rekl-iransky/r~52426d342ed211ea9d020cc47ab5f122/
d)
https://zpravy.aktualne.cz/zahranici/usa-vytipovaly-v-iranu-52-moznych-cilu-pro-pripadnou-odvetu/r~4406e8fa2f7f11ea9b40ac1f6b220ee8/
e)
http://www.novarepublika.cz/2020/01/sprosta-vrazda-raketou-z-vrtulniku.html
f)
https://zpravy.aktualne.cz/zahranici/iracky-parlament-vyzval-vladu-aby-zaridila-odchod-cizich-voj/r~44b4b7be2fca11ea9b40ac1f6b220ee8/
g)
https://vlkovobloguje.wordpress.com/2020/01/05/na-co-jsem-prisel-v-souvislosti-s-atentatem-na-generala-sulejmaniho-v-puldruhe-v-noci-az-kdyz-uz-bylo-pozde/

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponVýchodní fronta a Rudá armáda část 1   
Pridal tk Úterý 07 leden 2020 - 06:26:14 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Protiruská propaganda zaměřená k psychologické přípravě obyvatel naší země na třetí světovou jadernou válku v Evropě se u nás již třicet let zabývá především mediálními útoky na Rusko. Je to součást takzvané hybridní války, přičemž argumenty jsou mnohdy obsahově shodné s nacistickou propagandou z období druhé světové války.

Lze říci, že protiruská propaganda se od třicátých let minulého století stále opakuje a od padesátých let paralelně plní úkol zastírání německých zločinů proti obyvatelům nejen naší země, ale i celé Evropy v době druhé světové války. V tomto případě se opírá o dlouhodobou propagandistickou snahu Německa, především tamních nacistů a jejich potomků, nacistů a fašistů z dalších evropských zemí a jejich slouhů a kolaborantů, k bagatelizování válečných zločinů, včetně holocaustu. Základním stavebním kamenem jejich lží je snaha srovnávat zločince a oběti a stavět je na jednu úroveň. To vše s povykem o lidských právech a doplněno nářky zločinců, zrádců a kolaborantů, že jim bylo nespravedlivě ubližováno v rámci zasloužené odvety.

Typickým příkladem tvůrců takové komedie jsou sudeťáci a zněmčelé kolaborantské šlechtické rodiny u nás, obojí lačnící po české zemi, českém majetku a ponížených českých otrocích. Stavění pomníků takzvaným vlasovcům, stejně jako kladení věnců k pomníkům zločinců z nacistických SS jsou jen součástí německé euromarxistické válečné propagandy, jež nás má přesvědčit k souhlasu s agresivní válkou proti Rusku. Reálně německou revanšistickou agresí bez ohledu na vlastní a především slovanské oběti a ztráty. Hlavní tíhu připravované jaderné války v Evropě mají nést slovanští obyvatelé Polska, Česka, Slovenska a Ukrajiny ve válce proti Rusku a samozřejmě celé jejich země. K nim je třeba připočítat Maďary, obyvatele Pobaltí, Rumunska.

Zároveň se opakuje dlouholetá snaha popírat rozhodující podíl Sovětského svazu, především obyvatel Ruska, Běloruska a Ukrajiny na spojeneckém vítězství nad německým nacismem a jeho spojenci v Evropě. To vidíme v případě primitivního, nenávistného propagandistického tažení proti pomníku maršála Koněva v Praze, pomineme-li finanční stimulaci budoucí stavbou garáží, nebo jiné ziskové budovy. Opět se ilustrativně potvrzuje, že kromě korupce je lež v mnoha podobách hlavním pilířem euromarxistické německé koloniální EU, stejně jako v dobách takzvané třetí říše a protektorátu Čechy a Morava.

Mohli ocitovat názory některých dobových spojeneckých osobností a jednoho protivníka na Sovětský svaz a jeho armádu. Jako poučnou četbu pro starostu Řeporyjí a jemu podobné Sorosovské intelektuály.

„Z hlediska velké strategie je jasný prostý fakt-Rusové ničí více nepřátelských vojáků, jeho zbraní a techniky, než ostatních 25 států Společnosti národů dohromady.“ President Roosevelt generálu Mc Arthurovi – květen 1942

„Veškerá pomoc, kterou jsme byli schopni poskytnout, byla nevýznamná ve srovnání s nesmírným úsilím sovětských lidí. Až se budou naši potomci učit historii, budou s nadšením a vděčností vzpomínat na hrdinství velkého ruského lidu.“ Ernst Bevin - 1942

Je třeba přiznat, že všechny naše vojenské operace mají velmi nepatrný rozsah vzhledem k obrovským zdrojům Anglie a Spojených států a tím spíše ve srovnání s gigantickým úsilím Ruska.“ Winston Churchill - 1943

Americký lid nesmí zapomenout, že se v roce 1942 nacházel na pokraji záhuby. Kdyby Sovětský svaz neudržel svoji frontu, mohli Němci srazit na kolena Velkou Británii, zmocnit se Afriky a pak vytvořit předmostí v latinské Americe.“ Edwars Stettinius - 1944

„Bez úspěšné činnosti Sovětské armády by americká vojska nebyla schopna odolávat agresorovi a válka by se přenesla na americký kontinent.“ Generál Marshall - 1944

„Právě ruská armáda vykuchala střeva německé válečné mašinerii a nyní poutá na své frontě nesrovnatelně větší část nepřátelských sil.“ Winson Churchill – červen 1944

„Mnozí naši vedoucí činitelé značně podceňovali nového protivníka. Bylo to částečně způsobeno tím, že neznali ani ruský lid a navíc ani ruského vojáka.“ Generál Blumentritt - v zajetí po válce

Primitivní a prolhanou válečnou propagandou začala agrese domácích a italských fašistů s podporou německých nacistů proti legální vládě ve Španělsku, agrese Itálie proti Etiopii, stejně jako japonská agrese v Číně. To vše bylo prvním krokem k druhé světové válce, ne-li její začáteční fází. Mluvíme-li o světové válce a jejím počátku, není třeba se zaměřovat pouze na Evropu. Prakticky všechny německé vojenské útoky proti sousedním státům, jak v první, tak druhé světové válce byly zahájeny na základě podvodu, porušením pravidel mezinárodního práva a nevyprovokovanou agresí. Dnes bychom mohli použít termín falešná vlajka.

Už proto není pravda, že němečtí vojáci bojovali čestně. Byli až na výjimky aktivní součástí nečestných podvodů, agrese a genocidy. Německá agrese ve druhé světové válce začala podvodnou akcí v Gliwicích, která byla sehrána nacistickou SD na téma polské agrese proti Německu. Ke komedii byli přizváni i novináři z Anglie, Francie a dalších zemí, kteří německý scénář na úrovni vesnického divadla, bez námitek akceptovali. Něco takového můžeme v dohledné době očekávat na Ukrajině, nebo v Pobaltí s cílem obvinit Rusko z agrese. Mussoliniho propaganda, že Etiopie ohrožovala Itálii, byla a je logicky k smíchu. Přitom se jedná o stejnou komedii, jakou je současná euromarxistická mediální propaganda vytrubující, že agresivní Rusko chce napadnout Pobaltí a Polsko. Co by tím Rusové získali, bez ohledu na fakt, že Pobaltí je vojensky nebránitelné. Naopak, všechny útoky ze střední a západní Evropy na Rusko, už od středověku, šly přes Polsko. Znovu vidíme otřepanou komedii, kde zloděj křičí:„chyťte zloděje!“

Východní fronta

Z hlediska posouzení, jak bojovala Rudá armáda, jsou nejvhodnější dosažitelné části výzkumu, které provedla americká armáda se zajatými německými vyššími důstojníky a generály a dosažitelné práce britských historiků, kteří většinou stále ještě patří ke světové špičce. Lze rovněž využít další německé zdroje. V rukopisech pravděpodobně hodnotnou sovětskou vojenskou poválečnou literaturu čtyřicet let kontraproduktivně znehodnocovala cenzura, stupidní ideologické žvásty a primitivní propaganda, takže je s ní dost práce. To vše navíc nahrávalo protisovětské a protiruské propagandě, která se v posledních dekádách, kupodivu, stále více podobá právě té sovětské. Nicméně po stalinské a brežněvovské tupé propagandě, gorbačovském a jelcinovském ubohém sebeponižování, nastala v Rusku doba snahy o objektivní a vyvážený výzkum a výklad historie. Německá EU nasáklá autocenzurou, cenzurou a stupidní propagandou o tom mlčí, stejně jako naše ČT a Seznam. Mají co dohánět a co se učit.

V období od 22. června 1941 do vylodění spojenců v jižní Itálii roku 1943 nesla veškerou tíhu války v Evropě Rudá armáda a sovětský lidový odpor k okupantům, především partyzánský. I Ukrajinci poměrně brzy zjistili, že Hitler a jeho nacisté jsou horší zloději a násilníci, než Stalin a jeho soudruzi. Partyzánské hnutí na území SSSR je rovněž dlouhodobě terčem pomlouvačné protiruské propagandy a zasloužilo by si v budoucnu samostatný článek. Nicméně je třeba si položit otázku, proč bylo proti neschopným, zbabělým a zlodějským partyzánům nasazeno od konce roku 1941 postupně celkem 21 (podle jiných zdrojů 24) divizí, 16 brigád, 1 samostatný pluk německé a satelitních armád. K tomu početné formace SS a různých zrádců a kolaborantů. Celkem více, než 300 000 ozbrojenců, 10 % německých sil na okupovaném území SSSR. Že by je vegetarián Hitler poslal do lesů na houby? Rozsáhlejší byl mimo SSSR pouze odboj v Jugoslávii, později ve Francii, krátkodobě povstání ve Varšavě a samozřejmě Slovenské národní povstání.

Nicméně nelze přehlédnout, že počátky války na východní frontě byly pro Sovětský svaz a jeho armádu katastrofální. Důvodů byla řada, některé jsou reálné, jiné spíše výplodem německé propagandy zahájené už Goebelsem. Euromarxistická německá EU v ní nadšeně pokračuje. Dostalo se jí rovněž podpory některých ruských publicistů, především v době vlády Gorbačova a Jelcina, obzvláště zběhlého sovětského rozvědčíka Razuna, známého pod přezdívkou Viktor Suvorov. Německá armáda je propagandisty vynášena do nebe jako nejmodernější na světě, zatímco Rudá armáda je prezentována jako přehlídka zaostalosti a primitivismu. Nicméně realitou je fakt, že německé chyběla vhodná výstroj i na léto a s výjimkou SS téměř zcela na zimu. Měla pouhých 800 obrněných transportérů, zato 750 000 koní a nebyla o mnoho mobilnější, než protivník. Pro německé ekology a ochránce zvířat a jejich domácí zelené obdivovatele a poskoky lze připomenout, že jen v německé armádě, díky německé agresi zahynulo na východní frontě minimálně 1,5 milionu koní. Němci v červnu 1941 pouze využili situace maximálně nepříznivé pro Rudou armádu v době přezbrojování a strukturálních změn. Zisk z podlého jednání a momentu překvapení Němcům vydržel rok a půl, do porážky u Stalingradu. Jako zajímavost lze uvést, že pozdější maršálové Guderian, Runstedt, Manstein a další absolvovali roku 1935 kurzy na sovětských školách.

Některé z důvodů katastrofy Rudé armády v roce 1941 vzniky již v meziválečném období. Můžeme z nich uvést nesprávné hodnocení nepřítele, odbornou neschopnost části vedoucích funkcionářů, nevýkonnost průmyslu, špionáž a sabotáž, špatnou výzbroj, špatnou strategii a taktiku, politické čistky, rozvrácenou armádu, po vypuknutí války dezerci a zradu i některé další. Obratu ve válce a následnému vítězství napomohly posun hranic SSSR na západ roku 1939, německý rasismus vůči slovanským a židovským obyvatelům SSSR, Hitlerovo ovlivňování práce vojáků, předválečný rozvoj a válečné stěhování sovětského obranného průmyslu s přechodem na válečné hospodářství, změny v armádě, partyzáni, sovětské vlastenectví a rovněž zahraniční materiální pomoc, především z USA.

Bez ohledu na veškerou poválečnou propagandu, snahu pisálků a médií EU posluhující Německu a hory knih se vzpomínkami nacistických plukovníků a generálů, nelze popřít fakt, že zvítězila Rudá armáda a nacistické Německo bylo poraženo. Vítěz bere vše a vítězství ničím nenahradíš, natož výmluvami. Například na ruskou zimu. Podle německé propagandy zastavil jejich armádu před Moskvou mráz -30 až -40°C. Jenže v archivech sovětské meteorologické služby takové mrazy v oblasti Moskvy v daném období nejsou uvedeny. Kromě toho, Rudá armáda bojovala ve stejném počasí. Na vítězství nic nemění vyšší ztráty na sovětské straně. Naopak, je to důkaz nejen chyb sovětského vedení, ale především necivilizovaného přístupu a vesměs nepotrestaných válečných zločinů ze strany Německa, jehož uniformovaní ozbrojenci prováděli genocidu ukrajinského, běloruského a ruského civilního obyvatelstva i zajatých vojáků Rudé armády. Když jim to Rudá armáda částečně a po zásluze vrátila, tak naříkají, jak byli ti Rusové zlí.

Nesprávné hodnocení nepřítele

Rusku se dlouhodobě předhazuje, že má podíl na vzniku druhé světové války podpisem smlouvy známé jako Molotov – Riebentrop. Realita je na dlouhý samostatný článek a určitě se k ní vrátím. Nicméně je faktem, že SSSR dodržoval do poslední chvíle smlouvu o neútočení s Německem. Porušilo ji Německo, stejně jako v případě nevyprovokovaného zákeřného útoku na Polsko, Norsko, Lucembursko, Belgii, Nizozemsko, Jugoslávii a Řecko. Sovětské velení se pro případ války opíralo o plány maršála Šapošnikova a později maršála Timošenka. Ty byly zastaralé z hlediska technologického vývoje a jeho vlivu na strategii a taktiku. Vycházely z předpokladu dvou fází vývoje počátku konfliktu. V první měla být vyhlášena válka a poté měly po dobu, tří, později, podle novějšího plánu jen dvou týdnů následovat boje pohraničních sil, které umožní provést mobilizaci. Poté měla následovat druhá fáze útokem na nepřítele a přenesení války na jeho území. Němci se v roce 1941 zmocnili části plánu popisující druhou fázi a Goebels ji využil k propagandistickému tvrzení, že SSSR se chystalo napadnout preventivně Německo. To současná protiruská propaganda tvrdošíjně omílá, neboť, jak řekl socialista Goebels: „opakovaná lež se stává pravdou.“ Mimochodem, Hitler dne 14. května 1941 ubezpečoval Stalina v osobním dopise čestným slovem, že soustředění německých vojsk u hranic SSSR není přípravou na útok, ale pouze krytem před britskou rozvědkou. Asi stejně jako soustřeďování vojsk NATO v Pobaltí, Polsku a na Ukrajině pod záminkou nekončících cvičení.

Sovětské velení především nesprávně vyhodnotilo německé možnosti. Stalin po uzavření smlouvy o neútočení s Německem, krátce před útokem na Polsko, předpokládal, že válka Německa s Francií se potáhne řadu měsíců, ne-li rok. Rudá armáda byla ve fázi organizačních změn i přezbrojování. Stalin potřeboval ke konsolidaci a přípravě na válku minimálně půl roku, nejlépe rok. Předpokládal, že k válce s Německem dojde nejdříve na jaře 1942. Němci však porazili Francouze za pár týdnů a ještě napráskali britskému expedičnímu sboru. Poté se krátce zdrželi v Jugoslávii a Řecku. Zdržení však nebylo tak problematické, jak se leckde píše, protože v případě dřívějšího útoku na SSSR v květnu by si museli razit cestu ruským jarním bahnem, známým jako rasputica. V té době už Německo kontrolovalo vyspělý československý, stejně jako nepříliš vyspělý polský zbrojařský průmysl a hlavně zdroje surovin. K nim připojil průmysl Francie a Belgie, ropné zdroje z Rumunska, železná ruda ze Švédska.

Nevýkonnost průmyslu a nekvalitní výzbroj

Sovětský průmysl udělal v období 1921-1941 obrovský kvantitativní i technologický skok, který nelze srovnávat s žádným jiným státem. Jednalo se především o program industrializace, takzvanou druhou revoluci, zahájenou roku 1927. Byly překonány následky předválečné zaostalosti, první světové války a občanské války, a neprojevily se tam hospodářské krize, které drtily USA i střední a západní Evropu. V patnácti letech před vypuknutím války bylo postaveno 9000 nových továren. Díky tomu měla Rudá armáda v roce 1928 jen 92 tanky a 1 394 letadla, zatímco roku 1935 už 10 180 tanků a 6 672 letadel. V roce 1932 byl podíl vojenského sektoru na národním hospodářství 9 %, roku 1940 už 19 %.

Ve srovnání s obdobím před první světovou válkou, životní úroveň ve třicátých letech vzrostla. Nicméně, přetrvávalo mnoho problémů, především bytová otázka v městech a politická nestabilita na vesnicích, především na Ukrajině. Přestože počet studujících středních a vysokých škol vzrostl v porovnání s předválečným obdobím nesrovnatelně, nedostávalo se technických odborníků, což se odrazilo v armádě i zbrojním průmyslu. Proto vypomáhali například inženýři z USA. Člen politbyra Malenkov požadoval v únoru 1941 vyhnání nevzdělaných vedoucích kádrů se stranickými legitimacemi. Byly vytyčovány nereálné plány založené pouze na počtu výrobků, takže kvalita produkce byla mnohdy nízká a vedoucí funkcionáři lhali jak ze strachu, tak ve snaze získávat nedostatkové suroviny a státní dotace. Vyráběly se zastaralé vzory automobilů Fiat a Ford, ale mnohdy i výzbroje. První slušné tanky T-26 a BT-2, 5, 7 Rudé armády byly licence, případně kopie a vylepšení tanků britského vzoru Vickers 6t a amerického Christie. Roku 1941 zastarávaly. Vzhledem k neustálému požadavku na kvantitu nejen klesala kvalita výzbroje, ale navíc byl obecným jevem nedostatek náhradních dílů. V roce 1935 zjistil inženýr Zavjadov, že sériové tanky mají nekvalitní pancéřové korby, jejichž materiál se při zásahu tříští. Jenže až v roce 1938 byl vytvořen Pancéřový ústav k řešení problému. Prakticky všechny tanky T-26, T-28, T-35 a BT-2, 5, 7 měly nevyhovující pancéřování, což se ukázalo jak ve Španělsku a Mongolsku, tak v roce 1940 ve válce proti Finsku a v následujícím roce při obraně proti německé agresi.

V rámci přechodu na samonabíjecí pušky SVD byla v roce 1940 zastavena výroba spolehlivých opakovaček Mosin. Jenže nové pušky byly výrobně náročné, což výrazně snižovalo sériovost a potřebovaly lepší obsluhu. Většina vojáků, ani záložáci je neznali. V době největších ztrát od června 1941 do podzimu 1942 nebyl ani dostatek pušek pro vojáky a nastupující záložáky, protože Rudá armáda ztratila neuvěřitelných 6,2 milionu ručních zbraní (pušky, pistole, revolvery, samopaly a ruční kulomety) z důvodu padlých, zajatých, dezertérů, panikářů odhazujících zbraně a skladů zabraných Němci. Ve stejné době byla urychleně zahájena výroba nových letounů MiG-3, LaGG-3, Jak-1, Pe-2 a Il-2 s řadovými motory. Konstrukce byly moderní, ale vývojově nedotažené, takže rostly ztráty při výcviku a nedůvěra pilotů. Zároveň byla zastavena výroba hvězdicových motorů a náhradních dílů pro zavedené zastarávající typy I-16, I-153, I-15. K 22. 6. byla značná část letadel neletuschopných, nebo chyběli piloti. Proto je Němci ničili na zemi. V červnu 1941 byl zoufalý nedostatek protipancéřových nábojů ráže 76 mm. Plánovači na jejich výrobu jaksi zapomněli. To znamená, že nové tanky T-34 a KV-1 a nejúčinnější protitankové kanony F-22 měly nedostatek munice k ničení tanků. Některé tankové pluky neměly žádnou. Převážná většina letadel, kromě bombardérů a tanků nebyla vybavena vysílačkami, což téměř znemožňovalo koordinovanou bojovou činnost. Z hlediska výzbroje nebyl SSSR roku 1941 připraven na válku, zatímco Německo ano a zaútočilo ve správný čas.

Naprosto fantastický a unikátní byl přesun většiny důležitých sovětských továren z Ukrajiny, Běloruska a části Ruska na východ. Znamenalo to sice zhruba půlroční výpadek výroby, ale z hlediska výzbroje byl SSSR v podstatě soběstačný. U strojů, místy dočasně pod širým nebem a v mraze pracovaly ženy i starší děti. Evakuované továrny vyrobily v roce 1942 víc výzbroje, než celý předválečný sovětský průmysl roku 1940. Celkově bylo v SSSR od července 1941 do května 1945 vyrobeno 108 028 letadel, 95 099 tanků a samohybných děl, 188 000 tažených děl. K tomu lze uvést také 70 milionů uniforem a 62 miliony vojenských bot. V Německu vyrobili za stejnou dobu 78 000 letadel, 53 800 tanků a samohybných děl a 102 100 tažených děl. Došlo rovněž k obrovskému přesunu hospodářských zvířat, rostlinných produktů a zemědělského inventáře z dosahu agresora. Přesto byla situace v zásobování kritická. Ze zahraniční pomoci, poskytované ve větším rozsahu od počátku roku 1943, především z USA byly důležité především automobily, které zvýšily mobilitu Rudé armády, lokomotivy, suroviny, radiostanice, výstroj a potravinové konzervy. Hodily se rovněž obrněné transportéry, které SSSR nevyráběl, takže Rudá armáda používala americké, britské a kořistní německé. Zbraně a výzbroj ze zahraničí, částečně nevyhovující, představovala početně pouze desetinu výzbroje Rudé armády. Sovětské válečné hospodářství by bylo námětem na samostatný obsáhlý článek.

Zajatý generál Rauss uvádí v German Report Series, že pokud se němečtí vojáci zmocnili ruských protitankových kanonů, okamžitě se je snažili použít, protože především v letech 1941 a 1942 byly lepší, než německé. Rovněž uvádí, že němečtí vojáci svlékali ruské padlé, protože ruská zimní výstroj byla lepší, než německá. (Německá armáda používala rovněž upravené kořistní tanky T-34 a oblíbené byly samopaly PPŠ-41. Kořistní kanony F-22 nasadil wehrmacht v Africe, kde doslova zastavily první britskou ofenzívu proti Afrikakorpsu. Jeden z nich zničil 14 silně pancéřovaných tanků Matylda. Za nejlepší polní dělo 2. světové války je považována sovětská kanonová houfnice vz. 37, kterou byla vyzbrojena i část Atlantického valu v Normandii. pozn. autora)

Tankový velitel Guderian navrhoval koncem roku 1941 zahájení výroby kopie tanku T-34. Němečtí průmyslníci to odmítli s tím, že nemají odpovídající technologie zpracování pancířů.

Hitler nechal roku 1942 donést do německé továrny sovětský letecký kulomet ŠKAS a vyhrožoval, že ho tam nechá vystavený tak dlouho, dokud nevyrobí něco podobného.

Špionáž a sabotáž

Protiruská propaganda popisuje Sovětský svaz už od třicátých let minulého století, jako zemi, která trpěla špiónománií a nesmyslným honem na vymyšlené sabotéry. Zde je třeba si připomenout, že SSSR byl trnem v oku Británii, Francii, Polsku, Japonsku, od roku 1933 nacistickému Německu. Špionáž byla, je a bude všude. Natož ve státě, který polovina světa považovala za politickou hrozbu a uplatňovala vůči němu všemožná embarga. Proti SSSR navíc aktivně působily početné emigrantské skupiny, ať se jednalo o carské monarchisty, nebo trockisty. Obrovskou délku hranic nebylo možno střežit tak, aby byla neprůchodná. Na Sibiři a v jižních muslimských oblastech vlastně ani neexistoval přesný přehled o obyvatelstvu. Mnozí branci povolaní do Rudé armády v roce 1941 dokázali doslova zmizet beze stopy. Ukrajinští nacionalisté spolupracovali se svými uprchlými soudruhy na územích, které zabralo Polsko po válce se sovětským Ruskem roku 1921. Kolem 8000 jich přitáhlo na Ukrajinu společně s Němci v červnu 1941. Až ve druhé polovině osmdesátých let se objevila informace, že v Moskvě pracovala v třicátých letech špionážní skupina pro Trockého. Informace mu posílali přes prostředníky v hadrových panenkách.

Americký inženýr Littlepage, který pracoval ve třicátých letech, jako zahraniční odborník v sovětském průmyslu uvedl, že průmyslové sabotáže, které se prováděly v sovětských dolech, se mohly stěží vyskytnout bez spoluúčasti vysoce postavených sovětských manažerů. Dále uvádí případ, kdy byla objevena nelegální výroba kulometů Maxim v jednom strojírenském podniku. Vývojový a výrobní tým pro tank T-34 byl před zahájením sériové výroby na několik měsíců zatčen, což odsunulo zahájení dodávek armádě. Zde si můžeme připomenout výše uvedený nedostatek protipancéřových nábojů ráže 76 mm. Sovětská vojenská kontrarozvědka chytila v období od října 1939 do prosince 1940 téměř 5000 německých agentů. Byli řízení z německého štábu na okraji okupované Varšavy s krycím jménem Wali. Tam byl už rok před vypuknutím války formován diverzní útvar Brandemburg pro nasazení na území SSSR. Německé letectvo provádělo průzkumné lety až nad Ural, protože Stalin zakázal napadat německá letadla, aby nezavdal příčinu k válce.

Martin Koller

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponStanovisko Světové rady míru k zločinnému útoku na bagdádské letiště   
Pridal tk Úterý 07 leden 2020 - 06:18:54 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Světová rada míru co nejostřeji odsuzuje nedávný zločinný útok Spojných států amerických proti suverénní zemi – Iráku, při kterém byl zavražděn velitel jednotek Íránských revolučních gard Quds společně s vysokými důstojníky irácké armády.

Tato nevyprovokovaná a bezohledná akce představuje novou a extrémně nebezpečnou eskalaci na Středním východě, kde Spojené státy americké udržují tisíce svých vojáků, kteří jsou zapojeni do desítek let trvajících agresí a imperialistických intervenci v řadě států.

Tento nejnovější útok ukazuje jasně snahu vlády Spojených států amerických ještě více eskalovat atmosféru a vyprovokovat odplatu za účelem rozvíjení svých dalších plánů. Je v souladu s odstoupením Spojených států amerických od Smlouvy o likvidaci raket středního a krátkého doletu a se snahou o nové závody v jaderném zbrojení. Bezprostřední rozhodnutí prezidenta Spojených států amerických Donalda Trumpa o vyslání dalších 3000 vojáků do regionu jasně ukazuje jeho další hanebné plány.

Světová rada míru odsuzuje imperialistické akce Spojených států amerických a vyzývá své členy a přátele k protestu proti této eskalaci, která může vést k všeobecné válce v celém regionu.

Světová rada míru požaduje úplné stažení všech vojenských sil Spojených států amerických z Iráku, Sýrie a dalších zemí regionu a uzavření jejich vojenských základen a zároveň také i zrušení veškerých sankcí proti lidu jednotlivých zemí regionu.

Světová rada mírů podporuje akce mírového hnutí ve Spojených státech amerických a Rady míru Spojených států, organizované pod heslem: „Vojenské síly pryč z Iráku – Žádnou válku s Íránem!“

Sekretariát Světové rady míru, 4. leden 2020
(Překlad: České mírové hnutí)
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponOkamura chce zakročit proti Sorosovi v Česku. Hlídací pes, Člověk v tísni a Piráti budou mít smůlu   
Pridal tk Úterý 07 leden 2020 - 06:09:51 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Hnutí SPD nedávno navrhlo zákon, který by měl omezit financování Sorosových politických neziskovek v České republice. V pondělí 6. ledna to uvedl předseda hnutí Tomio Okamura na svém Facebooku. Rovněž poukázal na to, jak velký vliv mají v ČR tyto organizace zmíněného „globalisty, miliardáře a spekulanta“.

V úvodu svého příspěvku předseda českého hnutí připomíná, že britská Konzervativní strana v čele s premiérem Borisem Johnsonem vyzvala k vyšetřování miliardáře George Sorose kvůli jeho zasahování do britské politiky a jeho financování boje proti brexitu a proti Borisi Johnsonovi, na kterém se měla podílet jeho nadace Open Society (mělo jít o tři miliony liber). Informace o tom pojednávající se objevily již v listopadu loňského roku, a to na portálu Daily Mail.

Podle Tomia Okamury zahraniční politické neziskovky zasahují i do české politiky.

„Mezi lety 2014–2016 bylo z veřejných peněz z českého ministerstva financí zasláno Sorosově Nadaci Open Society Fund 176 701 398 korun!“ uvedl.

Politik následně píše o tom, že v České republice Sorosův Open Society Fund financuje projekt Hlídací pes či organizaci Člověk v tísni nebo Transparency International. Poukazuje i na to, že Piráti mají zase vazby na Sorosův Open Society Fund přes svého poslance Mikuláše Ferjenčíka, který díky zmíněné nadaci, kterou založil právě George Soros, studoval dva roky ve Velké Británii. „Ferjenčík pracoval i pro Rekonstrukci státu rovněž financovanou Open Society Fund George Sorose,“ dodal.

Okamura dále vyjmenovává projekty, které podporuje Nadace OSF v ČR. Mezi zmíněnými jsou - S tebou ne aneb Prevence násilí na ženách v sexbyznysu, Gender v inovacích – inovace v klastrech, Prevence homofobie a šikany mladých LGBT osob, Systémová změna v diskriminačním zobrazování žen a mužů v reklamě, Technika a ICT – Cherchez la femme!, Podpora odbourávání genderové segregace v Plzeňském kraji, Rovnost 2.0 – romské dívky a chlapci v českých školách a další.

Tomio Okamura si rovněž myslí, že Soros je člověk, který svůj majetek získal finančními spekulacemi, podporuje masovou imigraci, homosexualismus, eutanázii, neomarxistické teorie genderu. Právě proto poslanci SPD navrhli zákon, aby neziskové organizace směly dostávat peníze ze zahraničí výhradně bezhotovostně.

„Částky převyšující 5000 eur (zhruba 127 500 korun) by musely vést na zvláštním účtu, který umožňuje veřejnou kontrolu (toto opatření se netýká členských příspěvků.). Byl by tak zřejmý dárce peněz. Cílem tohoto návrhu je, aby všechny příjmy nad tuto částku musely být vedeny na transparentních účtech,“ vysvětlil politik.

Jak dále uvádí, neziskové organizace nyní mohou dostávat peníze ze zahraničí, aniž by bylo jasné, kdo je poskytl, přitom jejich činnost se často dotýká společenských a občanských zájmů, které sleduje Česká republika. Podle něj je tedy potřeba, aby veřejnost znala původ prostředků, které organizace získávají od zahraničních dárců.

Orbán proti Sorosovi

Na konci loňského roku se k činností George Sorose v evropských zemích vyjádřil také maďarský premiér Viktor Orbán. Podle něj tento americký finančník podporuje migrační politiku prostřednictvím neziskových organizací. Jeho cílem je zcela přeformátovat Evropu a zničit národní státy.

„Sorosova síť dosahuje bodu, ve kterém chce změnit Evropu na kontinent smíšených kultur, možná i odstranění národních států. Budou nadále usilovat o tento plán a budou využívat všechny své nástroje,“ upozornil maďarský premiér.

Na začátku tohoto roku maďarská vláda spustila kampaň, která byla namířena proti Sorosovi a tehdejšímu předsedovi Evropské komise Jean-Claude Junckerovi. V ní se tvrdilo, že masová migrace do Evropy je promyšleným plánem na podkopání suverenity Maďarska a dalších zemí EU.

Evropská komise se proti této kampani ostře ohradila. Na svých stránkách zveřejnila materiál, ve kterém vyvrací obvinění maďarské vlády.

Zdroj: https://sptnkne.ws/AVve
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponStrážci oblohy: dokáže íránský systém protivzdušné obrany odrazit americký letecký útok?   
Pridal tk Úterý 07 leden 2020 - 06:02:53 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Íránský systém protivzdušné obrany má řadu zvláštností. Zahrnuje komplexy zakoupené v Ruské federaci i v Číně, stejně jako ve Spojených státech a v zemích NATO ještě v 70. letech. Některé z těchto zbraní jsou moderní, některé jsou již zastaralé, ale prošly modernizací. O tom píše portál RG.ru.

Zároveň vojenský průmysl země vyvíjí a vyrábí své vlastní vzorky, které již byly vyzkoušeny v praxi.

Jak řekl vojenský expert Jurij Ljamin, jeden z redaktorů knihy Perský bastion, íránské hlavní síly a prostředky protivzdušné obrany
jsou organizačně součástí armádních vzdušných obranných sil a protivzdušné obrany letectva Íránských revolučních gard (IRGC).

„K zajištění řízení a koordinace protivzdušné obrany armády a IRGC existuje operační velení jednotného systému PVO Íránu, známé jako základna nebo velitelství systému protivzdušné obrany Hatam al-Anbija. Automatizované řídicí systémy spojují různé systémy protivzdušné obrany a velitelská centra do jednotné sítě,“ vysvětlil.

„Írán je velká země, jejíž podstatnou část území tvoří hory, proto se zde snaží zajistit vícevrstvé radarové pokrytí. Přitom jsou hlavní protiletadlové zbraně soustředěny na ochranu nejdůležitějších administrativních a průmyslových center Íránu - měst Teherán, Isfahán a dalších, jakož i klíčových vojenských objektů a center obrany, ropného a jaderného průmyslu, například hlavní námořní základny v Bandar Abbas v Hormuzském průlivu, závodu na obohacování uranu v Natanzu atd.

Nejmodernějšími protiletadlovými systémy a komplexy v Íránu jsou ruské systémy protivzdušné obrany S-300 a Tor-M1, nové íránské systémy protivzdušné obrany Bavar-373, Khordad-15, Talash, Khordad-3, Mersad-16. Právě systém protivzdušné obrany Khordad-3 středního doletu sestřelil v létě roku 2018 v oblasti Hormuzského průlivu americký dron RQ-4A BAMS-D, který narušil íránský vzdušný prostor.

Moderní systémy však nestačí, a proto má armáda stále mnoho starých systémů, jako jsou S-200, HQ-2J, Hawk a jejich modernizovaná íránská kopie Mersad. Současně si Írán udržuje vysokou hustotu protivzdušné obrany různými protiletadlovými děly ráže od 23 mm do 100 mm. Tato zařízení jsou často kombinována se systémy řízení střelby, které pomocí radarových nebo optoelektronických systémů detekují a sledují cíle, poskytují cílové označení pro protiletadlová zařízení nebo zajišťují jejich přímé dálkové ovládání. Pokud jde o schopnosti íránského vojenského letectva odrazit vzdušné útoky, je třeba mít na paměti, že Írán nebyl po mnoho let schopen získat nová bojová letadla kvůli sankcím.

Jádro íránských stíhacích letadel stále tvoří stíhačky F-14A, F-4D/E a F-5E/F získané ještě za vlády šáha a doplněné ruskými MiG-29 a čínskými F-7M, které byly zakoupeny na konci 80. a začátkem 90. let, a také malým množstvím francouzských stíhaček Mirage F-1BQ/F-1EQ, které odletěly z Iráku v roce 1991. Navzdory snahám Íránu podporovat jejich bojeschopnost a nezávislou modernizaci bude pro ně obtížné čelit moderním americkým stíhačkám.“

Zdroj: https://sptnkne.ws/AVsm
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPřejít na stranu  [1] 2
Hledat Info kuryr
Novinky pro 2020
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.2345 sec,0.0419 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:1,613kB