Čtvrtek 09 leden 2020
MZV: Spojené státy nejsou oprávněné kritizovat hongkongské záležitosti   
Pridal tk Čtvrtek 09 leden 2020 - 06:18:05 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Mluvčí čínského ministerstva zahraničních věcí pan Geng Shuang (Keng Šuang) 8. ledna na pravidelné tiskové konferenci reagoval na příslušná vyjádření amerického ministra zahraničních věcí Mika Pompea o hongkongských záležitostech. Pan Geng Shuang znovu zdůraznil, že hongkongské záležitosti jsou vnitřní záležitosti Číny. Žádná zahraniční vláda, organizace ani osobnost nemají právo do nich zasahovat.

Mike Pompeo 7. ledna řekl, že čínská vláda jmenovala nového vedoucího Styčného úřadu ústřední lidové vlády ve Zvláštní administrativní oblasti Hongkong a vyjádřil přání, aby Čína dodržovala své sliby vyplývající ze Společného prohlášení mezi Čínou a Velkou Británií a zajistila zvláštní právní nezávislost a svobodu v Hongkongu. Pan Geng Shuang poukázal na to, že po návratu Hongkongu do Číny spravuje čínská ústřední vláda Hongkong podle Ústavy a základního zákona Hongkongu. Plní politiku „jedna země, dva systémy" a „Hongkong spravují jeho obyvatelé". Různá práva a svobody hongkongských občanů jsou plně zajištěny podle zákona. Tuto skutečnost uznává i mezinárodní společenství.

Pan Geng Shuang řekl: „Žádná zahraniční síla, včetně Spojených států, nemá oprávnění citovat Společné prohlášení mezi Čínou a Velkou Británií a nezodpovědně se vyjadřovat k hongkongským záležitostem."

Pan Geng Shuang poukázal na to, že někteří Američané nechtějí uznat obrovské úspěchy socialismu s čínskými rysy, ani nedokážou přijmout skutečnost, že Komunistickou stranu Číny pevně podporují všichni Číňané. Spojené státy podporují ideologickou konfrontaci, což nepřispívá k rozvojovému trendu v nové etapě.

Pan Geng Shuang řekl: „Navrhujeme některým lidem, aby přestali diskriminovat Čínu. Žádný politický pokus o narušení vztahů mezi Komunistickou stranou Číny a čínským lidem, ani žádný negativní názor na čínský socialistický systém neuspěje."


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPřejít na stranu  1 [2]
Hledat Info kuryr
Novinky pro 2020
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.1983 sec,0.0841 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:1,266kB