Pátek 10 leden 2020
A je to tady! Hádejte, kdo za sestřelení ukrajinského letadla v Iránu opět může...   
Pridal tk Pátek 10 leden 2020 - 11:18:33 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Viníky už máme, nyní budeme hledat, co se skutečně stalo

Tak opět daly "speciální" týmy hlavy dohromady a ač nikdo zatím netuší, co se přihodilo, směr se razantně otáčí jedním směrem. Kdyby se nejednalo o další tragédii, ten copyright novičok je už tak směšný, že to vidí snad i malé děti.

Co se stalo nikdo neví, přesto...

Nejdříve další katastrofa a pád ukrajinského letadla, pak že byla porucha a letadlo letělo zpět, následovala veřejnost, co viděla hořet motory a pak do toho vstoupila "odbornost": politicko - americko - vojenská. Boeing 737 ukrajinských aerolinek UIA, který se ve středu zřítil krátce po startu z letiště v íránském Teheránu, měl v plánu se kvůli problémům vrátit. Na jeho palubě zemřelo 176 lidí. Stroj směřoval do Kyjeva.

Pád letadla - trochu chronologie

1. BBC uvedla, že podle předběžného zjištění vyšetřovatelů se letadlo zřejmě vracelo na letiště. Posádka ale žádné problémy nehlásila. Od startu se neozvala. „Letadlo mělo při opuštění letištní zóny směřovat na západ, otočilo se ale doprava a ve chvíli, kdy padalo, směřovalo zpět na letiště,” uvedl vedoucí íránské organizace pro civilní letectví Ali Abedzadeh. Podle svědků měl stroj hořet, piloti ale žádný nouzový signál nevyslali.

2. Do Íránu míří několik desítek znalců z Ukrajiny, kteří vyšetřovali sestřelení letu MH17 na východě země raketou dodanou z Ruska, uvádí agentury.

3.Na místě dopadu ukrajinského civilního letounu, který se ve středu ráno zřítil u Teheránu a na jehož palubě zahynulo všech 176 osob, chtějí ukrajinští experti hledat případné úlomky ruské protiletadlové rakety Tor. (Proč, jak na to přišli?)

4. Objevuje se zpráva o malajsijském boeingu, že na této lince letu v červenci 2014 na východě Ukrajiny sestřelila protiletadlová raketa; podle závěrů mezinárodních vyšetřovatelů šlo o ruskou raketu Buk, dodanou proruským separatistům. Moskva toto obvinění prý dodnes popírá.

5. Do hry vstupuje opět náš starý známý "expertní tým od počítače Bellingcat: Musím opravdu zdůraznit, že totéž jsme viděli i u letounu MH17. Bláto a kameny na fotkách s nízkým rozlišením byly nesprávně identifikovány jako rány po zásahu šrapnelem, což vedlo některé lidi ke špatným předčasným závěrům o vraku. A to samé se děje i teď,“ napsal také zakladatel skupiny Bellingcat Eliot Higgins.

6. Americká média informují o tom, že armádní činitelé jsou přesvědčení, že ukrajinské letadlo omylem sestřelil Írán. K tomuto názoru došli na základě analýzy satelitních údajů a radarů. Podle časopisu Newsweek stroj zasáhla raketa Tor-M1 ruské výroby.

7. Začíná se spekulovat, jak souvisí s pádem letadla návštěva Putina v Sýrii

8. První oficiální zpráva: Letadlo začalo hořet ve výšce 2400 metrů nad mořem a dosáhlo rychlosti 500 kilometrů za hodinu, pak klesalo. Zřítilo se šest minut po startu.

9. “Máme informace z mnoha zdrojů zejména od našich spojenců a našich vlastních tajných služeb, které naznačují, že letadlo bylo sestřeleno íránskou raketou země-vzduch. Možná to nebylo úmyslné," řekl kanadský premiér Trudeau podle ČTK.

10. Trudeau potvrdil informace Newsweeku, jehož tři zdroje uvedly, že boeing společnosti UIA, který vzlétl z Teheránu krátce po íránském raketovém útoku na dvě základny v Iráku využívané Američany, byl zasažen raketou země-vzduch systému Tor M-1 označovanou v kódu NATO Gauntlet. (Pouze to zatím žádný americký a kanadský politik expertům na místě neštěstí neřekl...)

Takže už máme viníka, výrobce střel, máme trosky letadla a...

A experti začínají hledat, co se skutečně stalo. Zatím nikde nenašli známky střely, pouze z prvního ohledání hlásí, že požár nevznikl v motoru, ale uvnitř letadla a neví se proč.

Otázkou je, proč experti do Iránu letí, když za Velkou louží v USA a Kanadě přesně vědí kdo je viníkem a že možná za vším stojí Putin a jeho nenávist k Ukrajině. Takže proč a kdo je předem dané a jasné. Ještě se hledá novičok.

Na závěr v "neidiotské", ale lidské řeči a se selským rozumem začínají probleskovat možné úvahy: v té době se v Iránu a Iráku pohybují americké drony - bezpilotní letouny Global Hawk, které jsou rozmístěny na italské základně Sigonelle na Sicílii. Mají rozpětí 40 metrů, jsou dlouhé 15 metrů a vysoké pět metrů. A ty se právě měly pohybovat ve výšce 2000 - 3000 metrů, což byla výška i ukrajinského letadla šest minut po startu. A právě od majitelů dronů se jako první objevilo obvinění o sestřelení letadla ruskou střelou Tor-M1 ruské výroby. A opět stejnými kanály se to svět dozvídá jako to bylo u letadla MH17 sestřeleného ruskou raketou BUK. Ta rychlost obvinění z USA je podezřelá. Nikdo na světě netuší, co se stalo, dokonce ani experti v místě dopadu, ale kanadsko-americká hvězná pěchota už ukazuje na viníka: Rusko v koalici s Iránem.

I my samozřejmě víme, že prostě všechno zlo pochází z Ruska a od Putina. Jediná záhada visí ve vzduchu: že zrovna z mezinárodního výzkumu vyplývá, že v České republice je prezident Putin nejdůvěryhodnější osobou ze světových státníků. Jinak je to všem v USA a Pentagonu jasné.

P.S. Mohlo být i sestřeleno, nikdo nic zatím neví, přesto to vědí dřív politici v USA než experti na místě a ukazují již na viníky...

Zdroj: http://www.skrytapravda.cz/zahranicni/2974-a-je-to-tady-hadejte-kdo-za-sestreleni-ukrajinskeho-letadla-v-iranu-opet-muze
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponDalší utahování šroubů: Čistka proti lidem s legální zbraní pokračuje...   
Pridal tk Pátek 10 leden 2020 - 06:28:20 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Další utahování šroubů: Čistka proti lidem s legální zbraní pokračuje, městským strážníkům bude hrozit vyhazov, pokud sympatizují s tzv. extrémistickými hnutími a chodí třeba na demonstrace proti migraci! Bezpečnostní výbor poslanecké sněmovny schválil návrh novely zákona o obecní a městské policii! Pod návrhem novely je opět podepsán Jan Hamáček z ČSSD a znovu třeba Zdeněk Ondráček z KSČM, Radek Koten z SPD a další! Vágní a gumová formulace v novele označuje strážníka za nespolehlivého, pokud skutečnosti “nasvědčují” o jeho sympatiích třeba k vlasteneckým stranám!

Naše redakce byla před několika hodinami upozorněna na další systémový útok proti osobám s legálně drženými zbraněmi v ČR s vlasteneckým smýšlením. Tentokrát se jedná o novelu zákona o obecní a městské policii, kterou dnes projednával a nakonec i schválil poslanecký výbor pro bezpečnost, kterému předsedá Radek Koten z SPD, který je pod návrhem novely podepsán jako spolupředkladatel. Česká televize v rámci Studia 24 přinesla živý vstup ze sněmovny spolu s detaily, co novela vlastně nového přináší.

VIDEO ZDE: https://vimeo.com/383773651

Věřte nebo ne, ale novela o obecní a městské polici je úzce spjata s novým projednávaným zákonem o zbraních, který zakazuje formování domobran na území České republiky a návrh míří do sněmovny. A spolu s ním do sněmovny teď poputuje i dnes na výboru projednání návrh novely o obecní a městské policii. A proč o tom přinášíme článek? Protože tu máme další systémový útok proti vlastencům. Věřte nebo ne, ale Jan Hamáček slaví další úspěch. Bezpečnostní výbor totiž bez námitek odsouhlasil novelu zákona, pod kterou je podepsaný jako spoluautor a spolupředkladatel spolu s Radkem Kotenem z SPD.
Pod novelu gumového zákona, který jde po krku vlastencům u městské policie, se znovu podepsali i poslanci za SPD a KSČM

Dalšími spolupředkladateli jsou Jiří Mašek (Hnutí ANO), Ivana Nevludová (nez.), Jan Bartošek (KDU-ČSL), Robert Králíček (Hnutí ANO), Radovan Vích (SPD), Marek Novák, (Hnutí ANO), Květa Matušovská (KSČM), Zdeněk Ondráček (KSČM), Petr Sadovský (Hnutí ANO), Milan Brázdil (Hnutí ANO), Lukáš Kolářík (Piráti) a Tomáš Vymazal (Piráti). Jedná se tak o další zákon, resp. novelu zákona, pod kterou jsou spolu s Janem Hamáčkem, členem Aspen Institute Prague, ministrem vnitra a předsedou ČSSD, podepsání politici z SPD a KSČM, od kterých by voliči přece očekávali rozum, podporu národním a vlasteneckým tezím, které jsou v souladu s národním ukotvením a ochranou a obranou vlasti.

Jenže ne, toto už je druhý zákon, která se motá okolo zbraní a bezpečnosti, kde naprosto jasně vidíme neuvěřitelný proces, kdy SPD a potažmo i KSČM, která balancuje na hraně vyřazení ze sněmovny kvůli padajícím preferencím, společně podepisují a předkládají protivlastenecké novely a zákony, které mají v tichosti a bez povyku úplně odstranit od zbraní a ze silových složek lidi, kteří chtějí bránit vlast proti migrantům, proti islamizaci, proti pašování migrantů přes české území do Německa atd.

Pokud se městský policista v osobním volnu zúčastní demonstrace proti třeba neziskovkám a jejich vlivu na školství, čeká ho vyhazov z práce

Takže si řekněme, co je vlastně v té novele o obecní a městské policii tak děsivého. Je to § 4b o spolehlivosti obecního policisty, resp. městského strážníka. V tomto paragrafu je totiž úplně nový odstavec č. 3 s následujícím zněním: “(3) Spolehlivým pro účely tohoto zákona není dále ten, u něhož zjištěné skutečnosti nasvědčují tomu, že založil, podporuje, propaguje nebo veřejně sympatizuje s hnutím, které směřuje k potlačování práv a svobod člověka nebo hlásá národnostní, náboženskou anebo rasovou zášť nebo zášť vůči jiné skupině osob.”

Toto neuvěřitelně vágní, neurčité a gumové ustanovení tak umožní ukončovat pracovní poměr s každým strážníkem nebo obecním policistou, který se někomu znelíbí. V roce 2020 je v ČR tak možné, že na základě domněnek, které “nasvědčují” tomu, že policista je extrémista, bude možné s ním rozvázat pracovní poměr a v návaznosti na to mu bude moci být odebrán i zbrojní průkaz, pakliže důvodem pro jeho pořízení byl právě pracovní poměr u obecní nebo městské policie. Osoba bude označena za nespolehlivou, která podporuje extrémismus a policie zruší zbrojní oprávnění a vyzve osobu k odevzdání zbraně.

Gumový a ohebný odstavec č. 3 v paragrafu 4b jako bič na vlastence v řadách městské a obecní policie

Naprosto jsem nevěřil svým očím, když jsem pod návrhem novely tohoto zákona viděl podpisy dvou členů SPD a rovněž KSČM. Takto napsaný odstavec č. 3 v paragrafu 4b je tak široce vyložitelný, že je aplikovatelný i na voliče SPD, kteří pracují jako městští strážníci a někdy přijdou v civilu a v osobním volnu na demonstraci SPD, případně na demonstraci proti migraci, proti islámu, proti propagaci LGBT ve školách atd. Jenže toto všechno lze velmi snadno označit a extrémistické demonstrace, které potlačují práva a svobody, i když hodně podivné svobody, stejně tak lze takové demonstrace označit za ty, jenž šíří zášť vůči jiné skupině osob, třeba proti skupinám uprchlíků, migrantů, islamistů, deviantů, pedofilů, LGBT aktivistů, neziskovčíků atd.

To všechno lze totiž velmi snadno označit za šíření zášti vůči skupině osob. Copak Radek Koten, kterého jsem si vždycky vážil jako rozumného vlastence, nedomyslel katastrofální dopad tohoto paragrafu, resp. tohoto odstavce č. 3 na lidi, kteří pracují u městských a obecních policií, a podporují národní a vlastenecké teze, jaký to bude mít dopad na jejich zaměstnání, pokud tento novelizovaný zákon v tomto znění projde? To chcete tu stranu SPD úplně liberalizovat do modelu evropského neoliberalismu, jako to proběhlo v ČSSD po odchodu Jiřího Paroubka z vedení strany po nástupu Bohuslava Sobotky, Jana Hamáčka a kádrů z Bakalova neoconského Aspen Institutu? To jste totálně zešíleli?

Komunisté spolu s SPD a ČSSD závodí v soutěži o větší ztrátu vlastních voličů?

To samé nechápu u Zdeňka Ondráčka, kterého považují za rozumného a logicky uvažujícího člověka, ale co tohle proboha má znamenat ty nácviky, které provádí s podporou zákona o zbraních, který fakticky a doopravdy zakazuje v ČR ozbrojené domobrany mimo střelnice a cvičiště, a teď dokonce i s podporou novely zákona o obecní a městské policii? Copak je to váš první zákon? To nevidíte, jak je odstavec č. 3 gumový, ohebný, široce a libovolně aplikovatelný na kohokoliv, kdo kritizuje migraci, propagaci LGBT ve školách a v televizi, islamizaci, nasunování Arabů do České republiky, to všechno lze a půjde podle odstavce č. 3 označovat jako zášť vůči jiné skupině osob?

A je úplně jedno, jestli to budou demonstrace proti skupinám migrantů, uprchlíků, Arabů, islamistů, neziskovkářů, LGBT aktivistů, pedofilů, to je prostě úplně jedno. Ve všech případech půjde odstavec 3 o zášti proti skupině osob použít na vyhazov vlastenců z řad obecní a městské policie, že jejich činnost a aktivita v době mimo službu je v rozporu se zákonem, když se účastní akcí a demonstrací, kde se tyto zmíněné skupiny osob kritizují a demonstruje se proti nim.

Nevím, co se stalo s SPD a KSČM v posledních měsících, připadá mi to, že je to soutěž v šílenství o to, kdo dříve zradí a ztratí více vlastních voličů. Podílí se na tom nejen SPD a KSČM, ale už delší dobu právě i ČSSD, která tuto činnost pomalu přenáší na další parlamentní strany jako jsou právě komunisté a SPD. Je to proces kolektivního šílenství k rozbití těchto stran, aby lidé úplně a totálně přišli o naději.

Pokud lidé ztratí víru ve změnu, národ se zhroutí zevnitř a 3 kruhy národa zaniknou

Pokud si čtenáři Aeronetu koupili moji novou knihu, tak víte, že v úvodu píšu, že nechci nikomu bourat víru, ale tady přesně máte příklad, co se děje se stranami jako je ČSSD, SPD a KSČM, je to proces bourání pilířů jistot a důvěry voličů, což povede ke ztrátě víry v budoucnosti, víry ve změnu a lidé absolutně rezignují na volby a volební proces, přestanou chodit k volbám. Dojde k rozbití svazku mezi 1. a 3. kruhem, tedy rodina ztratí spojení se svazkem národa, s procesy národního řízení, přestane se zajímat o osud 3. kruhu, rodina rezignuje na volby v rámci národního kruhu.

Postupně ta rezignace přejde i na druhý kruh, na kruh životního prostoru, potažmo na komunál. Máme tedy už pár dní před očima zákon, který fakticky zakazuje domobrany v tom smyslu a pojetí, jak je známe, povolené budou pouze sportovní spolky a branné spolky, které střílí a cvičí na střelnici a cvičišti, nikdo jiný se ke zbraním nedostane, a pokud by s nimi chtěl chránit a bránit vlast a domov, tak to už vůbec ne.

A novela zákona o obecní a městské policii si navíc došlápne na vlastence v řadách městských strážníků a obecních policistů, kteří ve volném čase chodí na demonstrace, anebo provozují web, nebo rádio, kde se prostě vyjadřují proti migraci, proti uprchlíkům, proti Arabům, proti aktivistům LGBT a z neziskovek atd. Pokud se totiž zjistí, že takový strážník chodí na nějaké takové demonstrace, nebo vystupuje někde na internetu, v rádiu, nebo má nějaký blog s kritikou migrace, tak prostě na základě odstavce 3 v paragrafu 4b novely zákona mu bude hrozit vyhazov od městské nebo obecní policie. A jak k tomu došlo? No přece napsáním a schválením jednoho odstavce v jednom paragrafu v rámci jedné novely, pod kterou se, kromě jiných, podepsali i poslanci takových stran, od kterých by to jejich naivní voliči opravdu, ale opravdu nečekali. Národe, zhasínej! Národe, umírej! Potichu, neslyšně, za burácení davů, jenž volí své katy.

-VK-
Šéfredaktor AE News


Zdroj: https://aeronet.cz/
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponMálo policistů, bezmoc a zákaz domobran? Vítejte v Absurdistánu   
Pridal tk Pátek 10 leden 2020 - 06:11:00 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Možná, že se pletu, ale jak si vyložit novelu nového poslaneckého zákona o nakládání se zbraněmi? Jde o zákaz domobran jak to vykládají jedni nebo se o zákaz domobran nejedná jak tvrdí druzí?

Mám dojem, že jasno v tom nemají ani sami předkladatelé poslanecké novely zákona o nakládání se zbraněmi. Jedni vám říkají hod, druzí čehý...

Mainstreamová a alternativní média tvrdí, že od příštího roku by měl v Česku platit zákaz domobran. Je to pravda nebo fake news?

Poslaneckou novelu zákona o nakládání se zbraněmi, která zakazuje vznik různých paramilitantních skupin, na pondělním zasedání podpořila vláda. Ačkoliv v novele neuslyšíte nic o domobraně, lze pod pojem paramilitantní, zařadit prakticky cokoli. Možná i sousedské hlídky vznikající na jih od Prahy, které zakládají zoufalí lidé, coby reakci na vykrádání svých domovů.

Nikoho z nich už nezajímají výmluvy, že je málo policistů. Prostě občané zakládají sousedské hlídky, jiným slovem domobrany.

Domnívám se a to právem, že podle poslanecké novely o nakládání se zbraněmi, by sousedské hlídky, tedy domobrany, bylo možno za určitých podmínek definovat jako paramilitantní skupiny, zvláště, pokud by se vyzbrojily ze strachu ze zlodějů třeba obušky či slzným plynem.

Někteří starostové se kvůli zlodějskému gangu, který řádí na jih od Prahy, plánují obrátit přímo na ministra vnitra. Lidem se po sérii vyloupených domů v posledních měsících obrátil život naruby.

Zloději mají mít na svědomí přes 60 vykradených domů. Podle informací TV Nova by mohlo jít o zahraniční skupinu, která se na střední Čechy zaměřila už v minulosti.

Čtyři měsíce od prvního incidentu, několik desítek vykradených domů a žádný zadržený. Taková je bilance řádění gangu v obcích na jihu od Prahy. Starostům dochází trpělivost. "My jsme už napsali dopis policejnímu prezidentovi. Budeme psát dopis i ministrovi vnitra," uvedl starosta Jesenice Pavel Smutný (za STAN).

Lidé mají strach.

Někde to proto vzali do vlastních rukou - platí si security služby, zakládají domobrany. Mění se i denní režim rodin. "Svítí se víc než normálně. Kdo nemusí, ten nevychází. Vždycky někdo určitě zůstává doma," popsal obyvatel Průhonic.

Podle poznatků dobře organizované gangy zaměřující se na podobnou trestnou činnost často pocházejí z Balkánu. Křižují Evropu, vždy po čase zmizí a přesunou se jinam. Dopadnout se je daří jen výjimečně.

Je paradoxem, že občané, kteří se snaží zabránit této trestné činnosti a zakládají domobrany, aby ochránili své domovy před nenechavci se dle připravované poslanecké novely zákona o nakládání se zbraněmi mohou stát za jistých podmínek sami zločinci. Stačí opravdu málo, aby jste naplnili literu novelizovaného zákona o nakládání se zbraněmi a dostali se do maléru. Jak na to? Zde je návod.

Dejte dohromady pár sousedů, ozbrojte se třeba slzným plynem či obuškem a hlídkujte. Pokud někoho chytíte a nastříkáte mu slzný plyn do očí, jste v tom až po uši. A čekat na policisty, kterých je málo? Nevím, ale rozhodně si na sebe neberte maskáče. To pak máte povahu oné poslaneckou sněmovnou novelizované zákonem zmíněné paramilitantní složky.

Pozor! Podle poslanecké novely o nakládání se zbraněmi a souběhu nešťastných událostí je vás možno považovat za zakladatele paramilitantní skupiny. Dle zákona za založení takové skupiny můžete vyfasovat pokutu 200 000 Kč.

Vítejte v Absurdistánu.

Emil Kalabus

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponČT zrušilo To se ví. Jak teď my vidláci, nevzdělanci a senioři poznáme henty fejkňúse?!   
Pridal tk Pátek 10 leden 2020 - 06:07:07 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Bezkonkurenčně nejhorší zpráva letoška! Nesrovnatelně horší než hrozící konflik USA vs. Írán. Naše, vaše a hlavně jejich eurounijní ČT ukončila zábavně vzdělávací pořadem o fake news To se ví! To jako chceme být ruskou kolonií?

Jak teď budeme my nevzdělaní, vidláci, senioři a xenofóni odhalovat henty fejkňúse? Dokážete si to představit?

Když nám ex-komunistický ředitel Petr Dvořák zrušil i tuhle jedinou pozitivní liberálně demokratickou kapku v moři proruských a pročínských dezinformací, fejkňůsů a lží?

Co teď budou ty statisíce, ne-li miliony, diváků (hlavně seniorů a nevzdělaných) sledovat v neděli o půl jedenácté večer? Nebo kdy ten "líbískový" pořad plný pravdy (a lásky) běžel? Kde se teď bude co týden ztrapňovat naspeedovaný pitvořící se moderátor zřejmě netušíc kopírující gesty i dikcí Jaromíra Soukupa (kterýžto je proti němu moderátorskou hvězdou)? Koho budou svými prvoplánově lacinými vtipy bez point bavit permanentní kapitáni Ha+Há? Halina a Háma. A co se zástupem pravověrných umělců a umělkyň, kteří se chtěli chopit příležitosti a přidat svou špetku do mlýna prorežimní propagandy?

Co na to bonzáci elfové? Úderníci ze #jsmetu? Svazáci z Jandových pornohodnot? Všiml si této tragédie vůbec někdo? Co demoblok v čele s politickým eunuchem Petrem Potterem Fialou nebo hysterická pozdní disidentka Mirka? Co protektoři z EUsoc? Co vrchní čučkař vedený drátky ze CIA pan Koudelka? Vždyť nás teď ten panslovanský výklad dějepisu a literatury převálcuje!

Jste snad všichni slepí? Všimli jste si? Chápete? Jsme v loji! Nebo snad... ten propagandistický galimatiáš bez hlavy a paty nikdo nesledoval?

Autor: Tomáš Vyoral

Zdroj: https://tomasvyoral.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=741774
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponMILAN KUNDERA SE OMLOUVÁ   
Pridal tk Pátek 10 leden 2020 - 06:04:57 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Omluva Milana Kundery - šokující!

Toto je omluva Milana Kundery, žijícího ve Francii.Jistě znáte. Myslím,že je k zamyšlení.

Za přicházející globální kolaps životního prostředí bychom měli v prvé řadě vinit bohaté lidi a jimi podporovaný kapitalistický kult bohatství. Bohatí lidé horečnatým a sobeckým hromaděním bohatství vytvářejí největší uhlíkovou stopu způsobující globální oteplování. Dnes lituji, že jsem se jako aktivista v disentu podílel na kolapsu bývalých socialistických hospodářských a politických systémů ve východní Evropě.

Za socialistických systémů byly výrobní prostředky a veškeré území celospolečensky vlastněno. Což by dnes, pokud by to ještě existovalo, dalo celé společnosti do ruky mocný nástroj a základnu, jak přistupovat udržitelně k naší existenci na zeměkouli a radikálně změnit způsob jakým vyrábíme zboží, používáme přírodní suroviny, energii a všechny veřejné statky.

Socialismus (vedle anarcho-socialismu) byl a doposud stále zůstává, nejrealističtější ekonomickou a politickou platformou, která může zbrzdit globální oteplování, které ohrožuje život na celé planetě. Socialistický ekonomický systém je založen na myšlence rovného sdílení všech zdrojů, na společném vlastnictví území a na myšlence produkování k životu pouze nejpotřebnějšího zboží, které je vyráběno tak, aby bylo trvanlivé.

Naproti tomu kapitalistický systém (schovávající se za jménem demokracie) je v přesném opaku k této myšlence, neboť je založen na nekonečném ekonomickém růstu, na filozofii plánované krátkodobé životnosti výrobků a neomezeném drancování přírodních zdrojů. Hlavním ekonomickým a politickým cílem kapitalismu je zvýšení soukromých zisků, bez ohledu na skutečné potřeby lidí a udržitelnost životního prostředí.

A protože je kapitalistický ekonomický systém vlastněn a diktován různými soukromými, navzájem soutěžícími vlastníky výrobních prostředků, tak se společnost zákonitě nedokáže dohodnout na žádné jednotné akci, která by zpomalila nebo zvrátila katastrofální globální klimatický kolaps. Proto se chci omluvit, že jsem jako součást československého disentu slepě pomáhal zavést principy takzvaných individualistických lidských práv, která ve svých důsledcích vedou jen k sobectví a atomizaci členů společnosti, tak typické pro kapitalistickou společnost. Taková práva jsou falešnými lidskými právy.

Nyní uznávám, že zásady lidských práv by neměly být odděleny od přírodních práv a globální ekologie. Dnes lituji, že jsem pomohl zničit socialistické systémy. Zvláště se chci omluvit mé šestileté vnučce, která bude v budoucnu platit krutou cenu za mé bývalé chybné kroky. Stačilo opravit předcházející režim. Umožnit cestování, studijní pobyty a drobná řemesla.

Milan Kundera

Zdroj: https://www.ovkscmfm.cz/clanky/fakta-a-argumenty/milan-kundera-se-omlouva.html
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponDnešní Německo po vzoru nacistů a bolševiků chce odebírat děti odpůrcům islamistů   
Pridal tk Pátek 10 leden 2020 - 05:59:52 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Řízení o odebrání dětí z politických důvodů? Nikoli těm matkám, které se vrátily od IS, ale kurdské aktivistce. Tak jsem zvědavej kolik lidí se toho chytne. Tuhle všichni plakali, když na kurdy zaútočil Erdogan. Vím, už si to nepamatujeme, je to přece jen už pár měsíců. Zozan G. z Oberhausenu a její děti navštěvují pro-kurdské demonstrace. Soud pro rodinu nyní zahájil řízení pro odebrání dětí z její péče kvůli její blízkosti k PKK. Nejmladšímu z jejích pěti dětí jsou tři roky - a musí chodit k soudu.

Na začátku loňského roku proběhla v celé Evropě solidární akce zaměřená na podporu hladovících kurdských vězňů v Turecku, včetně Leyly Güvenové, členky pro-kurdské strany HDP. Güven a stovky dalších protestovaly hladovkou proti pokračující izolaci zakladatele Kurdistánské strany pracujících PKK, Abdullaha Öcalana, jehož strana je v Turecku a Německu zakázána po dvě desetiletí. V Německu Kurdové také demonstrovali solidaritu s hladovkáři.

Zozan se rozhodla být politicky aktivní po bojích o kurdské město Kobane v roce 2015. Pak následoval Afrín a hladovka kurdských vězňů. Chodila na demonstrace a děti brala s sebou.

Právní zástupce rodiny Tim Engels je postupem úřadů zděšen: „Pokud vím, je to poprvé v nové historii Spolkové republiky, že takový proces se spustil z čistě politických důvodů,“ říká Tim Engels. Podobné postupy proti pravicovým extremistickým rodinám nejsou známy. Dokonce i s matkami, které sympatizují s IS a které vzaly své děti do válečných zón v Iráku a Sýrii, je pro úřady pro mládež obtížné zahájit řízení, týkající se péče o děti.

Pro Engelse je to známkou toho, že řízení v Oberhausenu má sloužit zejména „anti-kurdské represi“: „To je precedens.“ „Vědí, že slabou stránkou matky jsou její děti,“ říká Zozan G., ale je odhodlána pokračovat v práci pro kurdskou věc: „Prosazujeme nejen práva Kurdů, ale i práva všech lidí.“

Zdroj: NRZ.de
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponRanní imigrantský opruz - v německém Rostocku   
Pridal tk Pátek 10 leden 2020 - 05:57:02 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Já už se na to vykálím!", mohl si říct leckterý rostocký občan-volič zhrzený multikulturními reáliemi dnešního Německa: Jdete po ránu z domu, a už vás na ulici agresivně vopruzujou imigranti. To se stalo v neděli lidem v severoněmeckém Rostocku (býv. NDR).

Pět erytrejských přivandrovalců (Zuwanderer) ve věku 19 až 22 let táhlo v úterý ráno Rostockem a agresivně opruzovalo a terorizovalo lidi. Zejména ženám vulgárně nadávali, pak sedli na autobus MHD a pořvávali na jednu cestující, ať jim dovalí lístek. Za jízdy plivali kolem sebe a ohrožovali řidiče až musel zmáčknout tlačítko nouze.

Na nádraží pak plivali na pracovníka dopravního podniku a vyhrožovali mu pěstmi. Ten se stihl v autobuse zamknout do příjezdu policie. Připitý azylanti nadávali a kladli odpor i policistům, kteří je nakonec zpacifikovali.

Zdroj: https://www.rostock-heute.de/junge-maenner-aggressiv-bus-doberaner-platz-hauptbahnhof-januar-2020/110404
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPolsko srovnalo odpovědnost Německa a SSSR za vypuknutí války. Moskva zareagovala   
Pridal tk Pátek 10 leden 2020 - 05:37:15 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Polský Sejm (dolní komora parlamentu) přijal usnesení, v němž uvedl, že za vypuknutí druhé světové války je odpovědný rovným dílem Sovětský svaz i Německo. Informoval o tom korespondent Sputniku.

Parlament odsoudil prohlášení, ve kterých se ruské úřady „pokoušejí přičíst Polsku odpovědnost za začátek druhé světové války“.

„Velikost národa a vztahy mezi zeměmi nelze stavět na lžích a falšování historie,“ je uvedeno v dokumentu.

Jeho autoři tvrdí, že „k začátku druhé světové války vedly dvě totalitní mocnosti: hitlerovské Německo a stalinský Sovětský svaz. A po uzavření paktu Ribbentrop-Molotov 23. srpna roku 1939 v Moskvě se staly prvními oběťmi obou totalitních režimů Polsko a státy střední a východní Evropy“.

Prezidentovo prohlášení

Polsko je extrémně nespokojeno s nedávnými prohlášeními Vladimira Putina, který označil velvyslance Polska v nacistickém Německu Józefa Lipského za „svini a antisemitské prase“. Na konci prosince na rozšířeném kolegiu ruského ministerstva obrany ruský prezident prohlásil, že Lipski v roce 1930 podpořil Adolfa Hitlera a jeho nápad vyhostit polské Židy do Afriky „k zániku a zničení“ a slíbil vybudování pomníku Hitlerovi ve Varšavě.

Po Putinových slovech polský ministr zahraničí povolal ruského velvyslance Sergeje Andrejeva. Podle diplomata proběhl „tvrdý, ale celkem správný rozhovor“.

Mnoho ruských politiků podpořilo pozici prezidenta. Předseda Státní dumy Vjačeslav Volodin Varšavu vyzval, aby se omluvila za Lipského poznámky. Mluvčí ministerstva zahraničí Maria Zacharovová prohlásila, že je nepřijatelné, aby přepisovali dějiny ve prospěch moderní politické situace.

Ruská reakce

Mluvčí ruského ministerstva zahraničí Maria Zacharovová posoudila rozhodnutí polského Sejmu o začátku druhé světové války. Přijetím usnesení o stejné odpovědnosti Německa a Sovětského svazu za začátek druhé světové války polský Sejm ukazuje, jak ideologie dobývá pravdu, uvedla Zacharovová.

„Takový pocit, že stejně jako během inkvizice byla věda prohlášena polským Sejmem za kacířství a zastánci historických faktů byli obviněni z čarodějnictví. Takto ideologie dobývá pravdu. A pravda je zafixována Norimberským tribunálem. Pokud polský Sejm pochybuje o jeho rozhodnutích, tak by to měl oznámit. Tento přístup má svou vlastní kvalifikaci – přezkoumání výsledků druhé světové války,“ napsala Zacharovová na Facebooku.

Zákaz ze strany Polska

Jen před pár dny přišla z polské strany informace o tom, že hodlá na zákonodárné úrovni zakázat Rusku vykládat dějiny „ze svého hlediska“. Podle slov místopředsedkyně polského Sejmu Małgorzaty Kidawa-Błońské bude návrh zákona „o zabránění pravděpodobnému pokusu Ruska přepsat dějiny a pomluvit Polsko“ předložen polskému parlamentu na příštím zasedání.

Zdroj: https://sptnkne.ws/AWV4
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponTrump uvedl, že nové sankce vůči Íránu již vstoupily v platnost   
Pridal tk Pátek 10 leden 2020 - 05:33:15 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Americký prezident Donald Trump oznámil, že nové sankce vůči Íránu vstoupily v platnost. Jaké přesně opatření Spojené státy přijaly, však neupřesnil.

Na dotaz novinářů, kdy by mohly Spojené státy zavést dříve ohlášené sankce proti Íránu, Trump řekl, že „okamžitě“.

„Nyní se zvýšily výrazně. Jen nedávno jsem to schválil s ministerstvem financí,“ řekl americký prezident.

Trump však neobjasnil, o jakých přesně sankcích jde řeč, nicméně dodal, že ohledně toho bude zveřejněno odpovídající prohlášení.

Zavedení sankcí

Krize mezi Spojenými státy a Íránem se vyostřila po smrti íránského generála Kásima Sulejmáního v Iráku na začátku ledna nového roku. Írán v reakci na americký útok vystřelil rakety na základny v Iráku, kde se nachází vojenský kontingent americké armády. Podle údajů Washingtonu nezemřel nikdo z amerických občanů.

Po útoku oznámil Washington, že reakcí bude zavedení nových sankcí, jelikož Spojené státy dle jeho slov nechtějí používat vojenskou sílu a hospodářské sankce jsou pro Írán nejlepším odrazujícím prostředkem.

Začít prezidentské volby co nejdříve

Americký prezident Donald Trump si myslí, že Írán by nyní měl zahájit jednání se Spojenými státy a ne čekat na listopadové volby v tomto roce.

„Uvidíme, jestli chtějí vyjednávat či ne. Možná chtějí vyčkat na volby a vyjednávat se slabým demokratem jako je například (Joe, pozn. red.) Biden. Ale myslím si, že budou mít lepší postavení, pokud k tomu přistoupí nyní,“ sdělil prezident, když odpovídal na dotaz novináře.

Trump zopakoval, že sankce proti Íránu „skončí velmi rychle“. „Ale jestli to chtějí nebo ne – to je na jejich uvážení, ne na mém,“ dodal americký prezident.

Rozšíření přítomnosti na Blízkém východě

Prezident rovněž oznámil, že NATO by mělo rozšířit svou přítomnost na Blízkém východě. „Mluvil jsem o tom s generálním tajemníkem včera. Měli jsme skvělý rozhovor,“ sdělil.

Na otázku novinářů, zda by NATO mělo rozšířit svůj kontingent v regionu, odpověděl kladně.

„Ano, jedná se o mezinárodní problém. Můžeme se vrátit domů a a využívat NATO, jelikož je to mezinárodní problém,“ zdůraznil americký lídr.

„Dokonce jsem přišel se jménem. Existuje NATO a Blízký východ (v angličtině Middle East, pozn. red.). Takže tomu budeme říkat NATOME,“ dodal.

Poté se Trump ještě pochlubil, že přišel se skvělým názvem pro obchodní dohodu Spojených států, Kanady a Mexika – USMCA. Právě tato zkratka se stala slavnou kvůli tomu, že se rýmuje se známou písní YMCA.

Trump o havárii ukrajinského letadla

Ve středu 8.ledna došlo k havárii Boeingu 737-800 ukrajinských aerolinií, který směřoval z Teheránu do Kyjeva. Podle amerických médií byla důvodem havárie Boeing 737-800 ukrajinských aerolinií salva z íránského protiletadlového raketového systému. Americký prezident poznamenal, že on sám má podezření ohledně příčiny pádu a dodal, že někdo mohl udělat chybu.

„Mám podezření. Nechci o tom mluvit, protože ostatní lidé mají podobné podezření. Je to tragédie. Někdo mohl udělat chybu. Letadlo letělo v poněkud drsné oblasti,“ řekl a dodal, že technické problémy pravděpodobně nebyly příčinou havárie.

Trump naléhal, aby se počkalo na dešifrování černých skříněk a vyjádřil naději, že íránské orgány je předají Boeingu.

Zdroj: https://sptnkne.ws/AXbM
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponUkrajinské letadlo bylo sestřeleno íránským systémem protivzdušné obrany. Kanadský premiér to také tvrdí   
Pridal tk Pátek 10 leden 2020 - 05:28:11 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Americkým novinám Newsweek byla představena verze ohledně havárie ukrajinského letadla. Důvodem havárie Boeing 737-800 ukrajinských aerolinií má být salva z íránského protiletadlového raketového systému.

Ve středu havarovalo letadlo Boeing 737-800 ukrajinských aerolinií Ukraine International Airlines, které mířilo z Teheránu do Kyjeva. Noviny uvádí, že podle Pentagonu je pravděpodobné, že ukrajinské letadlo bylo „omylem sestřeleno“.

Televizní kanál CBS News zase uvádí, že americké satelity zaregistrovaly spuštění dvou raket země-vzduch krátce před havárií letadla. Ústřední velení amerických ozbrojených sil se k tomuto vyjádřit odmítlo.

Pozice Íránu

Šéf íránské organizace pro civilní letectví Ali Abedzadeh odmítl verzi ukrajinské rady pro národní bezpečnost a obranu, že příčinou havárie letadla Boeing 737-800 byla protiletadlová raketa, která jej zasáhla.

„Současně letělo ve stejné výšce několik íránských a zahraničních letadel, takže verze o tom, že letadlo bylo sestřeleno raketou, nemůže být v žádném případě pravdivá,“ dodal.

Kromě toho řekl, že všechna odvětví civilního i vojenského letectví v Íránu, se nachází v neustálé koordinaci. Abedzadeh v neposlední řadě pověděl, že Írán poskytl všechny nezbytné informace všem zemím, které jsou zainteresovány ve vyšetřování. Dodal, že v případě potřeby bude dešifrování černých skříněk provedeno buď ve Francii nebo v jiné zemi.

Kanada potvrzuje

Kanadský premiér Justin Trudeau oznámil, že země má informace, které naznačují, že Boeing 737-800 ukrajinských aerolinek v Teheránu byl omylem sestřelen íránskou raketou.

„V posledních hodinách jsme obdrželi důležité zprávy týkající se incidentu… Máme informace ze zpravodajských služeb z několika zdrojů, které ukazují, že letadlo bylo sestřeleno íránskou raketou typu země-vzduch,“ sdělil kanadský premiér na tiskové konferenci.

Doplnil, že na základě získané informace bylo letadlo sestřeleno neúmyslně.

Havárie Boeingu 737 v Íránu

K tragédii došlo ve středu 8. ledna. Boeing 737–800 ukrajinských aerolinek, který mířil z Teheránu do Kyjeva, havaroval krátce po odletu z letiště Imáma Chomejního v Teheránu.

Uvádí se, že v důsledku havárie zemřelo 176 lidí – 167 cestujících z Íránu, Ukrajiny, Kanady, Německa, Švédska a Afghánistánu a devět členů posádky.

Dřívější zpráva íránské organizace pro civilní letectví uvedla, že letadlo začalo hořet ještě před dopadem na zem. Dodává se, že trajektorie letadla naznačuje, že posádka se otočila zpět k letišti. Piloti mimořádnou situaci ale neohlásili.

Co se týče verzí havárie Boeingu 737 v Íránu, v ukrajinské radě pro národní bezpečnost a obranu dnes informovali, že se zvažuje několik verzí pádu letadla ukrajinských aerolinek. Mezi ty hlavní patří protiletadlový raketový útok, teroristický útok a výbuch motoru z technických důvodů.

Naopak agentura Reuters s odkazem na zdroj v kanadských bezpečnostních službách dříve uvedla, západní zpravodajské agentury se domnívají, že příčinou havárie ukrajinského Boeingu 737 byla porucha. Rovněž se uvádělo, že existují jisté důkazy, které naznačují, že příčinou pádu bylo přehřátí jednoho z motorů letadla.

Hledání fragmentů raket

Tajemník Rady bezpečnosti a obrany Ukrajiny Alexej Danilov sdělil, že ukrajinská komise koordinuje s íránskými úřady otázku ohledně výjezdu na místo havárie a má v úmyslu hledat fragmenty raket. Ten zároveň sdělil informace ohledně tří hlavních verzí pádu letadla. Ohledně zásahu letadla protiraketovou raketou řekl to, že se na internetu objevily informace ohledně nálezu rakety ruské výroby nedaleko místa srážky.

Danilov v neposlední řadě uvedl, že Ukrajina vede diplomatická jednání s íránskou stranou, a že existuje důvod k naději na spolupráci ve všech otázkách, včetně účasti ukrajinské komise na dešifrování černé skříňky.

Situace s černými skříňkami

Pokud zmíníme ještě černé skříňky letadla, íránská organizace pro civilní letectví se nechala slyšet, že neplánuje převézt do USA černé skříňky z havarovaného letadla. Šéf íránské agentury civilního letectví Ali Abedzadeh dodal, že momentálně není jasné, do jaké země se černá skříňka pošle.

Kromě toho dodal, že podle pravidel Mezinárodní organizace pro civilní letectví (ICAO) by se měla vyšetřováním okolností havárie zabývat ta země, ve které k havárii došlo. Na vyšetřování se však mohou podílet i Ukrajinci.

Zdroj: https://sptnkne.ws/AWWj
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPřejít na stranu  [1] 2
Hledat Info kuryr
Novinky pro 2020
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.1948 sec,0.0470 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:1,647kB