Sobota 11 leden 2020
Írán uznal, že náhodou sestřelil ukrajinský Boeing   
Pridal tk Sobota 11 leden 2020 - 07:42:35 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Osobní letadlo Boeing 737-800, které havarovalo 8. ledna poblíž Teheránu, bylo omylem sestřeleno v důsledku „lidské chyby“. To je uvedeno v prohlášení generálního štábu ozbrojených sil Íránu.

„V důsledku lidské chyby a náhodou bylo toto letadlo sestřeleno,” praví se v prohlášení, které zveřejnila státní televizní a rozhlasová společnost IRIB.
V generálním štábu dodali, že sestřelili letadlo, protože se přiblížilo k důležitému vojenskému objektu. Jak se poznamenává v prohlášení, došlo k tomu „za podmínek zvýšené bojové pohotovosti“ spojené s možnou reakcí USA na raketové útoky na americké základny v Iráku.

Íránský prezident Hassan Rúhání nařídil učinit nezbytná opatření pro kompenzaci za sestřelené letadlo. Kromě toho íránský lídr prohlásil, že Teherán bude katastrofu nadále vyšetřovat.

„Vyšetřování bude pokračovat za účelem stíhání podle zákona, a pro určení příčiny této velké tragédie a neodpustitelné chyby,” uvedl Rúhání ve svém prohlášení na Twitteru.

​Politik také uvedl, že je třeba odstranit nedostatky íránského systému protivzdušné obrany.

Zdroj: Twitter
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponRobert Fico vyzval ke zrušení sankcí proti Rusku, Kosovo vzniklo nelegálně, označil Američany za kovboje, odsoudil zavraždění Kásima Sulejmáního jako hrubé porušení mezinárodního práva...   
Pridal tk Sobota 11 leden 2020 - 07:31:22 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Robert Fico vyzval ke zrušení sankcí proti Rusku, Kosovo vzniklo nelegálně, označil Američany za kovboje, odsoudil zavraždění Kásima Sulejmáního jako hrubé porušení mezinárodního práva a v případě vypuknutí války mezi USA a Íránem nikdo slovenské vojáky do Íránu bojovat nepošle, Slovensko se distancuje od kovbojského válčení americké armády v blízkosti Íránu, americká vláda s partnery v NATO prý nic nekonzultovala! Slovenská vláda stáhla své vojáky z Iráku do Kuvajtu a Národní rada chystá usnesení odsuzující americké zavraždění íránského generála! A co český parlament?

Předseda slovenské vládní strany SMER Robert Fico ve středu předvedl a ukázal, jak by se měl chovat správný a odpovídající pro-národní politik. Nikdy bych nevěřil, že na Slovensku se v rámci vládních procesů objeví politik, který se nebojí říkat věci na rovinu a přímo takovým způsobem, jako zaznělo na tiskové konferenci SMERU ve středu. Z tohoto vystoupení vám přinášíme plný záznam, abyste viděli, jaký diametrální rozdíl v postojích Roberta Fica a českých vládních politiků panuje, protože to se vůbec nedá srovnávat.

Video odhaluje, jaké postoje zastává Robert Fico a potažmo SMER ve vztahu k USA a k současné kauze bezpečnostní krize v Iráku, kde po vraždě íránského generála Kásima Sulejmáního eskaluje situace de facto každým dnem. Slovensko následovalo krok některých evropských zemí a stáhlo své vojáky z Iráku do Kuvajtu. Ovšem tiskovka Roberta Fica byla doslova jako z jiného světa, pokud to porovnáme s pro-americkými výroky Babišovy vlády v ČR.

VIDEO ZDE: https://vimeo.com/383742915

Robert Fico hned v úvodu tiskové konference si položil řečnickou otázku, co by se stalo, kdyby druhý nejvyšší představitel USA navštívil Blízký Východ a Írán by tohoto představitele zabil? Co by se stalo? Slovensko nemá jaderné ponorky, ani neviditelná letadla, která mohou bombardovat kohokoliv a kdykoliv. Slovensko se opírá pouze o mezinárodní právo a partnerské vztahy s okolními zeměmi, protože to je hlavní a vlastně jediná garance bezpečnosti malé země jako je Slovensko.

Robert Fico se nebál a připomněl rok 1938 a Mnichovský diktát, kde poukázal na to, že kdyby tehdy fungovalo mezinárodní právo, nikdy by nedošlo k rozbití Československa. Robert Fico dále připomněl, že Kosovo vzniklo v rozporu s mezinárodním právem, a proto Slovensko dosud oficiálně Kosovo neuznalo, na rozdíl třeba od České republiky, kde na uznání samostatnosti Kosova tlačilo hlavně americké ministerstvo zahraničí skrze americké velvyslanectví. Američané využili Kosovo jako “evropskou Kolumbii”, tedy zemi, ve které si mohou stavět základny a dělat, cokoliv se jim zlíbí. Základna Bondsteel je toho nepěkným důkazem.

Robert Fico nevěří americkým důkazům o Íránu, stejně jako nevěřil důkazům o zbraních hromadného ničení v Iráku

Robert Fico se ale rozjel a zabrousil zpětně až do roku 2006, kde připomenul, že Slovensko pod vedením SMERu tehdy odsoudilo válku v Iráku jako hrubé porušení mezinárodního práva a důkazy, které v roce 2002 a na počátku roku 2003 předkládala americká vláda o zbraních hromadného ničení v Iráku, se ukázaly jako nepravdivé. Americké zavraždění Kásima Sulejmáního je potom podle Roberta Fica hrubým porušením mezinárodního práva a podle informací z Bílého domu ani nejbližší spolupracovníci Donalda Trumpa netušili a nevěděli, že prezident Donald Trump dal pokyn k provedení takové akce.

To znovu pouze potvrzuje informace americké alternativy a Alexe Jonese, který přinesl informace, že úder na letišti v Bagdádu na auto, ve kterém cestoval íránský general, přišel jen několik desítek minut po soukromém telefonátu Donalda Trumpa s izraelským premiérem Benjaminem Netanyahuem. Podle Roberta Fica byl útok porušením Charty OSN, která definuje, kdy a za jakých podmínek lze provádět válečné útoky.

Šéf SMERu se dále ptá, jaké byly důvody pro takový americký útok, protože Američané prý pouze uvádí, že se jednalo o důvody ohrožení bezpečnosti USA, ale bez zveřejnění podrobností. A přesně ty samé nejasné důvody byly uvedeny ze strany USA i v případě vypuknutí invaze do Iráku v roce 2003. Vzniká tím podle Fica podezření, že stejně tak jako v případě Iráku, tak i v případě Íránu dnes jsou americké informace o ohrožení americké bezpečnosti ze strany Íránu nepodložené a nepravdivé. Předseda SMERu se také dotkl toho, že pokud jde o sankce, používá se dvojí metr. Pokud jsou sankce uvalovány na Rusko nebo Írán, je uvalení sankcí otázkou prakticky několika málo dní.

Dvojí metr používání sankcí, na někoho jsou sankce uvaleny ihned, na jiné země nikdy a ani náhodou, i když spáchají brutální porušení mezinárodního práva

Pokud ovšem mezinárodní právo poruší USA, nikdo se neodváží sankce na USA uvalit, pozastavuje se nad touto skutečností Robert Fico. Sám je přesvědčený, že totéž se stane i v případě vraždy íránského generála, kterého Američané zavraždili v rozporu s mezinárodním právem. Podle Fica si nikdo nedovolí a netroufne v Evropské unii uvalit na USA sankce za tento akt hrubého porušení mezinárodního práva. Slovenská Národní rada proto chystá usnesení, které má odsoudit americké hrubé porušení mezinárodního práva za vraždu íránského generála Kásima Sulejmáního. Česká poslanecká sněmovna podle našich informací nic takového nechystá a dokonce žádná z politických stran dosud návrh takového usnesení nepředložila. No jistě, není dovoleno, není připuštěno, ve městě nad Mah’ralem.

Česká vláda Andreje Babiše včera pod tlakem Vojenského zpravodajství rozhodla, že stáhne z Iráku české policisty, kteří tam cvičili irácké kolegy. Čeští vojáci ale v Iráku zůstávají, prý jim nehrozí žádné nebezpečí. Důvodem pro setrvání českých vojáků je, že působí v Iráku ve spolupráci s americkou armádou. A dokud se z Iráku nestáhne americká armáda, nesmí se stáhnout ani čeští vojáci, kteří plní část úkolů americké armády. Spojení české zahraniční a bezpečnostní politiky s tou americkou je děsivě úzké a těsné, což zavdává velké obavy nad tím, co by se mohlo stát, pokud by vypukla válka mezi USA a Íránem.

Pokud Američané rozpoutají války s Íránem, Slovensko své vojáky na pomoc Američanům do Íránu nepošle!

Spojené státy by totiž tuto válku nemohly a ani nechtěly vést solitérně, požádaly by o pomoc spojence v NATO. A tady se začíná rýsovat největší roztržka uvnitř NATO v historii, protože Robert Fico na dotazy slovenských novinářů uvedl, že nevidí důvod, proč by se mělo uvažovat o tom, že Slovensko pošle své vojáky bojovat do Íránu, protože podle Roberta Fica je to válka USA s Íránem, kterou Pentagon a americký prezident vůbec nekonzultovali se svými partnery v NATO. Zavraždění Kásima Sulejmáního bylo frivolní akcí amerického prezidenta a USA tento krok s partnery v Bruselu ve vedení aliance nekonzultovaly, k čemu může takový krok vyústit.

Robert Fico je tak vůbec prvním politikem v NATO, který otevřeně odmítl účast slovenských vojáků na případné válce USA s Íránem. Celá tiskovka Roberta Fica byla doslova jako projev politika z alternativní partaje, jeho názory a postoje jsou diametrálně odlišné od toho, co předvádí česká vláda a najednou se začíná ukazovat, proč se američtí partneři, neziskovky a lidé okolo Geroge Sororse tak moc a usilovně snažili minulý rok odstranit Roberta Fica z vrcholné politiky.

Nejde totiž o nic jiného, než o budování Velkého Izraele a Donald Trump je hlavním stavbyvedoucím této výstavby. Izrael je hlavním konstruktérem mocenského převratu na Slovensku a zvolení Zuzany Čaputové, stejně tak je Izrael za zvolením Volodymyra Zelenského na Ukrajině, a stejně tak Izrael ochraňuje Miloše Zemana v Praze a v souladu s tím i Andreje Babiše, který má podle informací také židovské kořeny, konkrétně v přímé linii po matce z Podkarpatské Rusi. Není proto překvapením, že Robert Fico razí protiválečné procesy řízení, které jsou v souladu s ochranou Chasidské Rusi, ale nejsou v souladu se sionistickým plánem na budování Velkého Izraele skrze válku s Íránem.

Robert Fico zastává na Slovensku chasidský model globálního řízení, odporuje tak politice válek proti Rusku, Číně a Íránu

Naprostým schizmatem je situace, kdy jedna část politiků stojí na straně Chasidů a nechce válku s Íránem v plánu budování Velkého Izraele, a na straně druhé stojí druhá část politiků na straně sionistů, kteří budují Velký Izrael na 6. prioritě v podobě války s Íránem. Přesto však politici na obou stranách podporují Izrael jako takový a ochraňují Jeruzalém. Ten rozdíl je pouze v tom, jestli země Judská a Jeruzalém se stane hlavním centrem světové vlády, anebo jestli Izrael bude zničen v ohni mohutné války, aby bylo naplněno talmudické proroctví sionistů o světové vládě, kde nebudou hranice států, kde celá planeta bude domovem pod vládou židů poté, co Bůh sestoupí na úpatí spálené Chrámové hory a udělí židům domovské právo nad celou planetou. Proto nezáleží na tom, kdo je zvolen za prezidenta, premiéra, kdo se dostane do parlamentu v té nebo oné zemi v Evropě.

Všichni politici a všechny strany jsou dříve či později donuceny, aby se postavili při budování Velkého Izraele na staveništi zednářských mistrů a budovatelů buď na stranu Chasidů, kteří staví podle chasidských plánů, anebo na stranu sionistickou, kteří staví podle plánů Talmudu. I když obě skupiny Židů a židů staví totéž, postupy v plánech a nákresech nepředstavují totéž. Pro dosažení světové vlády se používají různé postupy a progrese obou skupin stavitelů. Robert Fico tak jasně deklaruje, že je proti válce s Íránem a proti sankcím uvalovaných pouze jednostranně na Rusko nebo Írán. Z pohledu procesů řízení je tak Robert Fico kádrem, který je předurčen k tomu, aby Slovensko chránil a nedovolil jeho posunutí do skupiny zemí sionistické úderné pěsti sestavené z amerických neoconů namířených proti Rusku, Číně a Íránu.

Záznam pořadu


-VK- Šéfredaktor AE News
Zdroj: https://aeronet.cz/
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPolitické džíny D. Ratha   
Pridal tk Sobota 11 leden 2020 - 07:08:02 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Politikou hýbou džíny. A matrace. Oboje D. Ratha. Na zdravotní matraci, kvůli bolavým zádům, v base ležel, v džínách na výtvarný kroužek, aby nezasvinil vězeňský mundúr, v base chodil. Oboje prý protizákonně.

Lenka Bradáčová, pražská vrchní státní zástupkyně, do litoměřické věznice poslal kontrolu, a ta Rathovi zdravotní matraci (jeho vlastní), předepsanou lékařem kvůli bolavým zádům, odebrala, a zakázala mu, aby na volnočasové aktivity (zájmové kroužky atp.), místo ve vězeňském oblečení, chodil v džínsách. A kontroloři vězeňských extrabuřtů D. Ratha vyhodnotili jako závažné pochybení pracovníků vězeňské správy a dokonce prý jako možný trestný čin maření výkonu úředního rozhodnutí.

Je nutné se ptát, proč takový kabaret? Vždyť v mnoha jiných případech odsouzený, popř. i vězněných státní zastupitelství takto nepostupuje – za příklady stačí M. Dalík, který měl skutečně tvrdý kriminál u své maminky v jejím penzionu, nebo takový Roman Janoušek, na smrt nemocný, který proto nemůže nastoupit výkon trestu, ovšem může kupř. sportovat, navštěvovat kulturní a společenské akce.

Co oba jmenované, tedy M. Dalíka a R. Janouška (miliardář mj. způsobil v r. 2012 autonehodu, kdy opilý srazil ženu a od nehody ujel), charakterizuje? Obrovský majetek a důvěrné kontakty do „nejvyšších pater politiky“.

Takže proč šantán kolem D. Ratha? Jednak není miliardář a důvěrné kontakty do nejvyšších pater politiky nemá. Tedy proč? Vím, že díla placená z veřejných rozpočtů jsou z větší části provázena korupcí. Nevím, jak na tom byl s korupcí D. Rath. Snad byl odsouzen po právu. Vím však, že vydatných abonentů na flastr za korupci jsou hejna. Zmíním jen ProMoPro, tunel Blanka… a další korupční kauzy si, prosím, doplňujte sami dle libosti; kauzy úrovně republikové, regionální…

Tedy proč D. Rath? Hlavně z politických důvodů. Protože neměl krytí, jako mají ti ostatní; krytí politické, třeba od politické strany, jež je u moci, nebo krytí policejní, či krytí sálající z pražské ulice Na Tržišti (zde sídlí ambasáda USA; jako v případě korupční kauzy ProMoPro). Rath však vadil všem: „vlastní“ straně ČSSD, přesněji jejímu tehdejšímu sobotkovskému vedení, chtěl totiž dosednout na nejvyšší křeslo, vadil i konkurenční ODS jako potencionálně silný a inteligentní protivník, a ještě navíc bylo potřeba nějakého korupčníka, domnělého nebo skutečného, najít a exemplárně ho potrestat, aby se příslušné orgány ukázaly bdělými, neboť taková byla (a je) společenská objednávka. Takže bez politického krytí – flastr.

A ten politický důvod pokračuje, překračuje jeho odsouzení, přelévá se do doby jeho výkonu trestu, a stává se šikanou. Politickou.

Vladimír Pelc

Zdroj: Vaše Věc
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponZákaz domobrany je sebevraždou státu, měst i obcí!   
Pridal tk Sobota 11 leden 2020 - 06:46:14 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Zákaz domobrany je sebevraždou našeho státu, měst a obcí. A tak vládní a unijní nesmysl pohřbívá poslední zbytky obrany našeho národa. Budou tedy vznikat no-go zóny, proti nimž budou řádní občané úplně bezmocní. Hlavně že se musejí v předstihu...

Zákaz domobrany je sebevraždou našeho státu, měst a obcí. A tak vládní a unijní nesmysl pohřbívá poslední zbytky obrany našeho národa. Budou tedy vznikat no-go zóny, proti nimž budou řádní občané úplně bezmocní. Hlavně že se musejí v předstihu vyprázdnit věznice plné zločinců!

Nepřizpůsobiví budou mít žně, spolu s migranty znásilňovat, vraždit a okrádat původní obyvatelstvo českého národa! My si tady stěžujeme, že na nic nejsou peníze, když současná vláda málo trestá vážné zločiny špatnou legislativou, a tak si přímo může podat ruce s prohnilou justicí a apatickou policií!

Zákaz domobrany bude mít dále na svědomí lidské oběti na životech. Za chvíli se zakážou motyky, srpy, kuchyňské nože a další užitečné nářadí. Opět padnou nesmysly na úrodnou půdu, Evropská unie se baví, jak náš stát úplně zničit - jak hospodářsky, tak i na životech.

Andrej Babiš si tedy hřeje Hamáčka na prsou jako jedovatou zmiji. Oba se chovají v politice zbaběle jako politici demokratického bloku a hnutí Miliónů chvilek.

Vážení občané, toužím po silném státě, který bude chránit své řádné občany, abychom nezkrachovali morálně a ekonomicky. Hnutí ANO musí jednoho dne zaniknout, vzbouřit se proti Babišovi, stejně tak musí zaniknout na smetišti dějin demokratický blok s hnutím Milión chvilek.

Chcete zničené nádražní budovy, neobyvatelná sídliště, vandalismus, no-go zóny, vysávání sociálního systému nepřizpůsobivými a migranty? Já tedy ne! Proto vystoupení z Evropské unie je namístě, personální změny též.

Václav Kovalčík, Zlín
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPředkládáme zákon, který odebere sociální dávky těm, kteří je zneužívají   
Pridal tk Sobota 11 leden 2020 - 06:43:04 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Hnutí SPD předkládá zákon, který odebere sociální dávky těm, kteří je zneužívají. SPD považuje za alarmující situaci se zneužíváním sociálních dávek. Z tohoto důvodu jsme po dlouhodobé přípravě a konzultacích s odborníky připravili novelizaci zákona č. 111/2006 Sb. o pomoci v hmotné nouzi.

Náš návrh předpokládá odebrání dávek lidem, kteří páchají přestupky, porušují povinnosti vyplývající ze školského zákona, vyhýbají se práci nebo obchází zákon s účelem získat sociální dávku.

Hnutí SPD důsledně plní svůj program. Zlaté časy lidí parazitujících na sociálním systému musí skončit. Ušetřené peníze je třeba použít na péči o skutečné potřebné, nemocné a zdravotně postižené občany nebo na zvýšení nízkých důchodů lidí, kteří celý život pracovali.

Držte nám palce a podpořte nás ve volbách, aby bylo slušní a řádní lidé konečně na 1. místě!

Autor: Radim Fiala
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponTerorista či bojovník za svobodu? Ladislav Jakl poukázal na dvojí metr v českých médiích   
Pridal tk Sobota 11 leden 2020 - 06:40:44 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Člen Rady pro rozhlasové a televizní vysílání Ladislav Jakl na svých stránkách upozornil na divné chování okolo soudu s bývalým pražským imámem Samerem Shehadehem. Ti, kteří byli dříve označováni za bojovníky proti „tyranovi“ Bašáru Asadovi, jsou dnes souzeni jako teroristé, říká.

„Ne, nebudu teď mluvit o tom, jak bývali okřikováni ti, co varovali českou veřejnost, že uvnitř české muslimské obce mohou být a nejspíše i jsou lidé napojeni na muslimské teroristické extremisty. Radost z toho, že se naplnily nějaké obavy, přece může mít jen škodolibý člověk,“ napsal na svých internetových stránkách Ladislav Jakl.

Člen Rady pro rozhlasové a televizní vysílání poukazuje na skutečnost, jak byli dříve označováni ozbrojenci bojující proti Bašáru Asadovi.

„Vzpomínáte, jak byli označování válečníci, bojující proti syrské vládě? I v očích našich politiků i na stránkách našich médií to byly demokratické síly, hodny naší podpory. Říkalo se jim třeba „umírněná opozice“ (je přece normální, že umírněná opozice střílí na vládní síly) a byly vyzdvihovány (a naší částí světa i reálně podporovány) síly celého spektra protivládních povstalců. Kdo tehdy (2012) poukazoval na to, že rozhodující vliv mezi povstalci získala organizace An-Nusrá napojená na strukturu Al-Kajdá, býval ignorován nebo rovnou označován za dezinformátora,” myslí si.

Ladislav Jakl dále ukazuje na dvojí metr používaný v České republice, neboť souzený bývalý pražský imám údajně „pouze“ pomáhal ozbrojencům bojujícím proti legitimnímu syrskému prezidentovi.

„A co že to provedl tehdejší pražský immám? Za co je dnes souzen? Spolu se svým bratrem a svou švagrovou, českou islámskou konvertitkou, se angažovali právě ve prospěch An-Nusrá, hrdinně přece bojující proti prý zločinnému Asadovi. To jsou paradoxy, že. Vždyť dnes souzený Šehadeh jen pomáhal těm, kdo byli tehdy našim hlavním mediálním proudem označováni div ne za bojovníky za demokracii,” uvedl mediální expert.

Podle jeho názoru je přirozeně správné, že tito lidé jsou v Česku souzeni. Jakl by si ale prý přál, aby se osobnosti veřejného života přiznali k tomu, že se spletli při hodnocení těchto lidí a jejich činnosti.

„Jistěže je správně, že za takové činy dnes přichází soud. Jen tak nějak neslyším, že by někdo z těch, co nám malovali válku v Sýrii jako boj našich kamarádů proti tamní diktatuře, řekl: nojo, to jsem se teda asi pletl…” uzavřel své vyjádření k probíhajícímu soudu s bývalým pražským muslimským duchovním.

Bývalý pražský imám Shehadeh

Bývalý pražský imám Samer Shehadeh, který čelí obvinění z podpory terorismu, se v úterý u soudu přiznal, že pomohl svému bratrovi a jeho manželce odjet do Sýrie, kde se připojili k teroristům. Shehadeh dále řekl, že neuznává české právo, neboť nerozhoduje podle práva Šaríja.

Zdroj: https://sptnkne.ws/AXD8
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponRakouský kancléř si postěžoval na nepředvídatelnost americké politiky   
Pridal tk Sobota 11 leden 2020 - 06:37:14 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Rakouský kancléř Sebastian Kurz zkritizoval ve svém vystoupení před Národní radou politiku Spojených států amerických. Podle jeho slov se USA pro ně stávají stále více nepředvídatelným partnerem.

„V současné době dochází ke změnám a posunům. Vzájemný vztah moci ve světě se mění. Spojené státy jsou stále nejsilnějším vojenským a ekonomickým státem na světě, pro nás se však staly nejvíce nepředvídatelným partnerem,“ vysvětlil.

Kancléř poznamenal, že Čína postupuje také ve vojenské a ekonomické sféře a spoléhá se na zcela odlišný základ hodnot a porozumění státnosti.

„A Rusko, náš největší východní soused, se znovu nachází v té fázi, kdy se napětí mezi Evropou a Ruskem nesnížilo, ale naopak ještě více vzrostlo,“ dodal Kurz.

Evropskou unii označil za „neuvěřitelně úspěšný projekt“, který v mezinárodních záležitostech jedná „ne příliš rozhodně a ne na 100 procent schopně“.

Taková prohlášení Kurze následovala poté, co americký prezident Donald Trump v předvečer mítinku v Ohiu řekl, že Spojené státy ochraňují Evropu před Ruskem. Kromě toho zkritizoval partnery NATO za snížení výdajů na obranu a označil evropské členy Aliance za „neplatiče“. Trump sdělil, že tyto země si jej rozdíl od bývalého prezidenta Baracka Obamy „neoblíbily“, a to kvůli požadavkům zaplatit. Bývalý prezident takové podmínky nepředložil.

Znepokojení z Ruska

Na začátku prosince minulého roku vyjádřila Moskva znepokojení nad plány NATO ohledně zvýšení vojenských výdajů. Podle mluvčího ruského prezidenta Dmitrije Peskova se Rusko nedá zatáhnout do horečného zbrojení, které je pro hospodářství zhoubné.

Peskov dodal, že prezident Putin nejednou zdůraznil, že v daném případě jde Rusko jinou cestou, bezpečnosti a parity, ve smyslu strategické stability je zaručena perspektiva na celou řadu let. A Rusko jde i dále právě touto cestou. Takto reagoval Peskov na otázku novinářů, zda hodlá Rusko zvýšit obranné výdaje odvetou za akce NATO.

Kromě toho se nechal Vladimir Putin slyšet, že přiblížení Severoatlantické aliance k ruským hranicím představuje hrozbu pro bezpečnost země. Kromě toho poznamenal, že myšlenkové stereotypy daného bloku z minulých let nemohou být dobrým nástrojem pro nalezení a přijímání účinných rozhodnutí.

Dodal, že se dnes musí vycházet ze skutečnosti, že expanze NATO a rozvoj její vojenské infrastruktury v blízkosti ruských hranic je jednou z potenciálních hrozeb pro bezpečnost země.

Podle slov ruského prezidenta je země ochotna spolupracovat s NATO s cílem společně čelit skutečným hrozbám, jako je mezinárodní terorismus, místní ozbrojené konflikty a nebezpečí nekontrolovaného šíření zbraní hromadného ničení.

Zdroj: https://sptnkne.ws/AXD6
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponRuské ministerstvo obrany vyvrátilo údaje o „nebezpečném“ přiblížení lodí Ruska a USA v Arabském moři   
Pridal tk Sobota 11 leden 2020 - 06:33:07 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Prohlášení amerického námořnictva o údajném „nebezpečném“ přiblížení ruské lodě a amerického torpédoborce v Arabském moři není pravdivé. Uvedlo to ruské ministerstvo obrany.

Dříve tisková služba 5. flotily amerického námořnictva oznámila, že ve čtvrtek ruská námořní loď „agresivně přistoupila“ k americkému torpédoborci USS Farragut, když prováděl plánovanou operaci v severní části Arabského moře.

„Prohlášení představitelů 5. flotily amerického námořnictva o údajném ‚nebezpečném‘ přiblížení ruské lodě a amerického torpédoborce Farragut v Arabském moři neodpovídá skutečnosti,“ je uvedeno v prohlášení.

Ruské ministerstvo obrany uvedlo, že to byl právě americký torpédoborec, který porušil pravidla pro předcházení kolizím.

„Byl to torpédoborec amerického námořnictva, který na levém břehu od ruské lodi postupoval vpřed, 9. ledna roku 2020 bezohledně porušil mezinárodní pravidla pro předcházení kolizím na moři a provedl manévr k protnutí jeho směru,“ je uvedeno v prohlášení ministerstva obrany.

Ruské vojenské oddělení oznámilo, že neprofesionální činy posádky amerického torpédoborce jsou „úmyslným porušováním mezinárodních standardů námořní bezpečnosti“.

Posádka ruské lodi jednala profesionálně a provedla manévr, který zabránil kolizi s lodí,“ je dodáno ve zprávě.

Co se stalo?

Na oficiálním účtu na Twitteru páté flotily je ukázán celý incident na videu. Došlo k tomu v předvečer, kdy americký torpédoborec prováděl plánované operace. Z Ameriky zaznělo, že ruská loď přistoupila k USS Farragut „agresivně“.

Na záběrech je vidět, jak loď dohání americký torpédoborec. Zástupci amerického námořnictva sdělili, že posádka vydala pět krátkých pípnutí, která signalizují nebezpečí kolize a požadovala změnu kurzu. Poté se ruská loď vzdálila na stranu. Americká strana však tvrdí, že kurz ruská loď okamžitě nezměnila.

Americký torpédoborec vplul do oděského přístavu

V prosinci minulého roku jsme informovali o tom, že do přístavu v Oděse vpluv americký torpédoborec USS Ross (DDG 71). Podle informací portálu jde o 13. návštěvu vojenské lodě NATO v Černém moři v letošním roce.

Torpédoborec DDG 71 patří k rané verzi lodí typu Arleigh Burke, byl postaven v loděnici Ingalls Shipbuilding, spuštěn na vodu byl v březnu 1996 a připsán k vojensko-námořní základně Norfolk.

Loď je 154 metrů dlouhá a 20 metrů široká, má ponor 9,3 (s podvodní hydroakustickou stanicí) a nákladový výtlak 8775 tun. Čtyři plynové turbíny o výkonu 108 tisíc koňských sil jí dodávají rychlost až 32 uzlů.

Zdroj: https://sptnkne.ws/AXD4
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponVelvyslanectví čínského ministerstva zahraničních věcí vyzvalo k míru a stabilitě na Blízkém východě   
Pridal tk Sobota 11 leden 2020 - 06:22:09 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Velvyslanec čínského ministerstva zahraničních věcí Qi Qianjin (Či Čchian-ťin) se 9. ledna v izraelském Tel Avivu setkal s novináři čínských a izraelských medií. Na tiskové konferenci vyslovil svoje názory na čínsko-izraelské vztahy, americko-iránské vztahy a na další žhavé otázky na Blízkém východě. Velvyslanec Qi Qianjin uvedl, že Čína si přeje, aby Blízký východ udržel mír a stabilitu a aby pokračoval další rozvoj vztahů mezi Čínou a Izraelem.

Qi Qianjin uvedl, že se nedávno setkal s izraelskými vládními úředníky a intelektuály. Obě strany se domnívají, že vztahy mezi Čínou a Izraelem se rozvíjí na vysoké úrovni v oblasti obchodu, vědy a techniky, výměny personálů a podobně. Zejména spolupráce mezi oběma zeměmi v oblasti pokročilé techniky hraje vedoucí roli v podpoře rozvoje bilaterálních vztahů.

Qi Qianjin tvrdil: „Čínská vláda ráda vidí dnešní úspěchy v bilaterálních vztazích. Čínská vláda a čínský lid chtějí podporovat další rozvoj bilaterálních vztahů a posunout ho na vyšší úroveň. Jsem rád, že Izrael opětně potvrdil pevné vztahy s Čínou bez ohledu na vliv ohledně dalších záležitostí. Proto podpora rozvoje čínsko-izraelských vztahů je jasná a je to trvalá politika izraelské vlády.

Ohledně současné napjaté situace na Blízkém východě, kterou vyvolal konflikt mezi Spojenými státy a Iránem, Qi Qianjin poukázal na to, že čínská vláda věnuje velkou pozornost situaci na Blízkém východě. Přeje si, aby Spojené státy a Irán zachovaly klid a vyhnuly se dalšímu stupňování konfliktu.

Qi Qianjin se domnívá: „Bez ohledu na války nebo mír rozvoj situace na Blízkém východě opravdu intenzivně ovlivní oblast Blízkého východu i světa. Konflikty a války ovlivní zájmy Číny a mnoha dalších zemí. Proto si přejeme, aby Izrael, Irán a další země v této oblasti zachovaly klid a usilovaly o nalezení cesty k řešení zmírnění situace. Dosáhl jsem mnoha dohod s Izraelem při komunikaci. Potřebujeme stabilitu a mír na Blízkém východě, protože Izrael považuje bezpečnost za prioritu. Mírový a stabilní Blízký východ přispěje zájmům Číny a Izraele."

Když hovořil o situaci na Blízkém východě v budoucnosti, Qi Qianjin uvedl, že regionální geopolitika, druhé války v Perském zálivu a další historické důvody rozhodly o současné situaci na Blízkém východě. Egypt, Sýrie a Irák byli velitelé v této oblasti, ale v současné době se staly Saudská Arábie, Katar, Turecko, Irán a Izrael důležitými zeměmi na Blízkém východě. Změna pozice změnila politickou strukturu na Blízkém východě. Na druhé straně politika amerického prezidenta Donalda Trumpa pro Blízký východ také vyvolala nebezpečné faktory. Proto bude situace na Blízkém východě v budoucnosti složitější.


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponÚstecký kraj letos dofinancuje provoz všech poboček ústecké knihovny   
Pridal tk Sobota 11 leden 2020 - 06:19:26 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Rušení provozu tří poboček Severočeské vědecké knihovny v Ústí nad Labem (SVK ÚL) se odsouvá. Ústecký kraj přidá na jejich provoz 2 mil. Kč a zachová tak jejich provoz po celý kalendářní rok 2020.

„Celé se to posouvá minimálně o rok, vyzýváme však statutární město Ústí nad Labem, aby si na rok 2021 připravilo finanční prostředky tak, aby ty pobočky, které oni chtějí, byly od příštího roku financovány ze zdrojů města,“ uvedl 1. náměstek hejtmana Ústeckého kraje Martin Klika. Provoz dvou již od ledna uzavřených poboček pak bude obnoven nejdříve v průběhu měsíce února.

Ústecký kraj spolu se SVK ÚL dlouhodobě jednal se statutárním městem Ústí nad Labem o spolufinancování nákladů spojených s výkonem městských funkcí knihovny. Při funkci veřejné knihovny SVK ÚL zajišťuje poradenské, vzdělávací a technické služby v oblasti knihovnictví pro obyvatele města Ústí nad Labem. Tyto městské funkce vykonává prostřednictvím poboček a provozem tzv. lidové části spolu s dětským oddělením, multimediálním oddělením, oddělením cizojazyčné literatury a částečně i oddělením časopisů.

Dle § 11, odst. 4 zákona č. 257/2001 Sb., o knihovnách, plní-li krajská knihovna v místě svého sídla i funkci základní knihovny, podílí se na zajištění této funkce obec. Výkon městských funkcí SVK ÚL je vyčíslen na 17 mil. Kč za rok.

Krajskou knihovnu provází každoroční nárůst nákladů spojených s rozšiřováním služeb veřejnosti hrazených zejména z příspěvku zřizovatele. Knihovna musí soustředit nemalé finanční prostředky také do rozvojových projektů a zároveň se připravovat na dokončení a zprovoznění nového depozitáře „Evropské knihovny“ ve výši 138 mil. Kč.

tz
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponHledat Info kuryr
Novinky pro 2020
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.2123 sec,0.0633 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:1,623kB