Úterý 14 leden 2020
Britský premiér a německá kancléřka vedli telefonický rozhovor ohledně iránské jaderné dohody   
Pridal tk Úterý 14 leden 2020 - 02:22:28 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Britský premiér Boris Johnson a německá kancléřka Angela Merkelová 12. ledna uvedli, že Velká Británie a Německo usilují o splnění slibů hájení iránské jaderné dohody.

Mluvčí britského premiéra 12. ledna oznámil, že představitelé obou zemí téhož dne vedli telefonický rozhovor. Obě strany se domnívají, že iránská bezjaderná pozice přispěje zájmům Velké Británie a Německa. Zdůrazňují, že budou usilovat o hájení iránské jaderné dohody.

Zmíněný mluvčí dodal, že oba představitelé diskutovali o situaci v Libyi a zdůraznili důležitost zlepšení napjaté situace v této zemi. Obě strany vyjádřily podporu k řešení libyjské krize pod vedením OSN.

Kromě toho obě strany také diskutovaly o útoku na ukrajinské letadlo.

Irán v červenci roku 2015 podepsal všestrannou dohodu jaderné otázky se Spojenými státy, Velkou Británií, Francií, Ruskem a Čínou. Podle dohody Irán slíbil omezení svého jaderného plánu a zároveň mezinárodní společenství zruší sankci vůči Iránu. V květnu roku 2018 Spojené státy jednostranně odstoupily z této dohody a zahájily sérii sankce vůči Iránu. Na odvetu Irán zastavil plnění části odstavců v dohodě, a to od května roku 2019.


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponMinisterstvo dopravy chce nový zbytečný posudek na kompenzace stavby jezu u Děčína   
Pridal tk Úterý 14 leden 2020 - 02:20:16 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
ÚSTÍ NAD LABEM – Ministerstvo dopravy chce vyvolat nový proces vyhodnocení vlivu na životní prostředí EIA na Plavební stupeň Děčín a zadat novou studii ke stanovení kompenzačních opatření za zničení vzácné přírody kolem Labe výstavbou jezu. Tímto krokem hodlá zpochybnit a obejít loňské rozhodnutí Ministerstva životního prostředí , které možnost kompenzací na základě odborné studie vyloučilo. Zcela absurdním postupem dává jednoznačně najevo, že Ministerstvo životního prostředí není dostatečně schopné posoudit ochranu přírody a hodlá rozhodnout místo něj.

Návrh usnesení vlády z 17. listopadu 2019, ze kterého vyplývají snahy Ministerstva dopravy stanovit kompenzační opatření, je přílohou této tiskové zprávy.

Ministerstvo životního prostředí po čtrnácti letech zastavilo hodnocení vlivu plánovaného jezu u Děčína na životní prostředí, během nichž český stát na přípravách pochybného projektu utopil 625 milionů korun . Ministr dopravy Vladimír Kremlík přesto hodlá prosadit jez na Labi za každou cenu. Chce totiž nový posudek, zda by bylo možné kompenzovat zničenou přírodu na jiném místě. Nový posudek by pak Ministerstvo dopravy rádo použilo v procesu EIA na plavební stupeň Děčín, který chce znovu vyvolat. Ministerstvo dopravy s Ředitelstvím vodních cest se snaží obejít stanovisko Správy Národního parku České Švýcarsko , které se však týkalo kompenzací pro účely Koncepce vodní dopravy a bylo tedy vydáno v rámci jiného procesu – SEA.

„Arnika dlouhá léta upozorňuje, že Labskou přírodu nahradit nelze. Loni to potvrdila Správa Národního parku České Švýcarsko, která jakékoliv kompenzace rezolutně odmítla, a další jednání a hledání cest, jak postavit jez u Děčína tudíž postrádají jakýkoliv smysl. Ministerstvo dopravy se zřejmě domnívá, že zaměstnává větší odborníky na ochranu přírody, proto se snaží přijít s vlastním posudkem. Není k tomu však jediný důvod. Daňové poplatníky to bude stát akorát další peníze,“ upozorňuje Nikol Krejčová, odbornice na ochranu přírody Arniky.

„Vláda a Ministerstvo dopravy se tak jako špatní kouzelníci pokoušejí o laciný trik: novou studií a novým procesem EIA, jehož předmětem by byl již jen konkrétní záměr Plavební stupeň Děčín, se pokusí obejít skončený proces SEA a stanoviska Správy Národního parku České Švýcarsko a Ministerstva životního prostředí, jejichž předmětem byla celá Koncepce vodní dopravy v ČR, včetně záměru Plavební stupeň Děčín,“ namítá Petr Svoboda z Právnické fakulty UK.

Příroda kolem dolního Labe je chráněna evropskou legislativou v rámci celoevropské sítě Natura 2000. Děčínský jez by zlepšení splavnosti dolního Labe stejně nezajistil. Ve svém prohlášení to přiznal jak ministr životního prostředí Richard Brabec , tak i náměstek děčínského primátora územní a investiční rozvoj Vladislav Raška a dodal, že ke splavnění dolního Labe by bylo potřeba postavit ještě jedno vodní dílo. Labe má posledních pět let kvůli suchu extrémně nízkou hladinu a paralyzuje lodní dopravu po většinu roku. Náklad se bude i nadále vozit po železnici.

Tisková zpráva Arniky – programu Ochrana přírody k 13. lednu 2020
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPředání moci Gretě   
Pridal tk Úterý 14 leden 2020 - 02:12:51 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Podle některých účastníků začala sametová revoluce pučem mladých proti starým v KSČ. Dva současní mladí předsedové stran Markéta Pekarová Adamová z TOP 09 a Vít Rakušan ze STAN včera v Otázkách Václava Moravce prohlásili, že členství v Komunistické straně během normalizace je diskvalifikačním faktorem pro ombudsmana či zmocněnce pro lidská práva. Pekarová Adamová uvedla, že si tyto pozice žádají nezpochybnitelný morální kredit, který Helena Válková jakožto členka normalizační KSČ nemá. To zopakoval i Rakušan. Avšak do těchto pozic jsou jedinci jmenováni parlamentem nebo vládou, obojí vyšší v ústavní hierarchii. Neměly by nyní TOP 09 a STAN vyžadovat se stejným nasazením, aby se poslanci s komunistickou minulostí hlasování o ombudsmanovi zdrželi? Anebo je snad na čase, aby každému s komunistickou minulostí bylo zakázáno zastávat pozici, která vyžaduje morální kredit? Není čas na nástup Gret světa?

Erik Best

Zdroj: http://www.fsfinalword.cz/
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPřejít na stranu  1 [2]
Hledat Info kuryr
Novinky pro 2020
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.1929 sec,0.1010 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:1,386kB