Čtvrtek 16 leden 2020
Zemětřesení v Kremlu a pád ruské vlády   
Pridal tk Čtvrtek 16 leden 2020 - 03:11:43 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Zemětřesení v Kremlu a pád ruské vlády je počátkem mohutných reforem s cílem diverzifikace moci anebo důsledkem hrozivého zjištění Vladimira Putina, že nejsou kádry a on nemůže najít svého nástupce do role silného gosudára? Brutální reforma omezí prezidentskou roli jen na dvě funkční období za život, parlament bude moci navrhovat a schvalovat členy vlády, vysoké funkce budou moci zastávat jen ruští občané, bez trvalého pobytu v cizině a s pobytem na území Ruska po dobu minimálně 25 let! Překvapivý konec Medveděvovy vlády je počátkem přípravy na to, co přijde za 4 roky po odchodu Vladimira Putina?

Ruská vláda Dmitrije Medveděva dnes podala demisi a skončila. Naprostý šok ovládl především finanční sektor, ruský rubl lehce oslabil, a to především proto, že konec vlády nikdo neočekával. Stalo se tak poté, co Vladimir Putin pronesl své tradiční novoroční poselství před ruskou Dumou. Prezident ocenil práci vlády, i když některé úkoly se prý nepodařilo splnit, ale hlavním úkolem je nyní prý mocenská reforma, která má za úkol výrazným způsobem posílit pravomoci Dumy a naopak oslabit roli prezidenta. Vladimir Putin totiž chce v Rusku uspořádat referendum, ve kterém by se občané vyjádřili k ústavním změnám. Ty mají posílit pravomoci parlamentu a zejména posílit tzv. národní ukotvení politických a silových orgánů ruské moci. Západní média označují tyto procesy za počátek předávání moci, ale to zjevné nepochopení celého komplexního obrazu těchto změn.

Reforma by měla převést pravomoci sestavování a jmenování vlády z prezidenta na parlament, přičemž prezidentovi by zůstalo pouze právo jednotlivé členy vlády odvolávat. Duma by rovněž ve spolupráci s prezidentem měla právo navrhovat a schvalovat ministry do silových resortů, jako je vnitro, obrana a orgány policie a tajných služeb. Dále by vysoké funkce v ruské vládě a v exekutivě mohly vykonávat jen osoby, které žijí nepřetržitě na území Ruska posledních 25 let a neměli ani hlášený trvalý pobyt v cizině. Tím je sledována pojistka, aby se do vysokých funkcí ruské moci nemohli dostat Rusové žijící v cizině.

Reforma ruské ústavy s cílem odříznout zahraniční kádry a sionisty od výkonu a podílu na moci v Rusku. Marionety ze západních liberálních škol ztratí přístup k postům

Je to obranný mechanismus, aby se v budoucnu do struktur ruské moci nemohly dostat marionety vycvičené a vyškolené na západních univerzitách pod kontrolou světového sionismu. Mluvíme především o těch divných školách na západě, o kterých nikdo nic moc neví, ale jejich absolventy jsou politici mnoha politických stran v jednotlivých evropských zemích. Podíváte se na vzdělání těchto politiků a vidíte, že studovali jakýsi program v Londýně, ve Frankfurtu, v New Yorku, v Baltimore, strávili tam rok nebo dva, a najednou mají roli ministra zahraničí, ministryně práce a sociálních věcí, a s hrůzou zjistíte, že paní Maláčová chce prodloužit odchod do důchodu až na 70 let, protože lidé prý mají tu drzost, že se dožívají pořád vyššího věku.

Ruská reforma tak chce těmto procesům zabránit, protože ani v Rusku to není jiné, i tam se do vysokých pozic a orgánů dostávají marionety, které vystudovaly na západě. Tato reforma tak má ochránit procesy řízení, aby zůstaly v Rusku, i když nechci říkat v ruských rukách, jako spíše v rukách ruských Chasidů, kteří kontrolují ruskou Dumu stejně, jako mají plnou moc v Kremlu a Vladimir Putin byl těmito Chasidy v roce 1999 přiveden k moci v Kremlu. Tato reforma tak ve skutečnosti má za úkol jednu věc, která je děsivým konstatováním faktu, že Vladimir Putin s vysokou pravděpodobností rezignoval na hledání svého plnohodnotného kádra a nástupce do role gosudára. Nikoho takového zjevně nenašel a tuší, že ani nenajde. Proto přichází na řadu Plán B, přesunutí Putinových dnešních prezidentských pravomocí na Dumu, ta bude jmenovat vládu a Vladimir Putin té vládě bude po roce 2024 dost možná znovu šéfovat.

Dmitrije Medveděva nahradí úředník a šéf federálního berňáku

Po zvážení situace zjevně ruskému prezidentovi došlo, že opravdu nejsou kádry a kdokoliv by se dostal po něm k moci v Kremlu, vrátil by dříve či později celé Rusko do éry Borise Jelcina. Pokud totiž Vladimir Putin vidí, že není žádný nový kádr, který by pokračoval v jeho cestě po roce 2024, potom musí Vladimir Putin pokračovat sám, ale už ne jako prezident, ale znovu pozice šéfa vlády, jako tomu bylo již jednou v minulosti.

A aby takový proces řízení byl silný, musí se spolu s Vladimirem Putinem z Kremlu do Dumy a vlády přesunout nejen v té době již bývalý prezident, ale spolu s ním i jeho bývalé prezidentské pravomoci. A protože to nelze dělat ad-hoc na poslední chvíli koncem roku 2023, tak proto se tyto změny oznamují již nyní se 4-letým předstihem. Na jedné straně je to dobrá zpráva, že Vladimir Putin bude pokračovat v řízení země i po roce 2024, na druhé straně je to velmi zlá zpráva, protože potvrzuje ono okřídlené pjakinovské rčení, že nejsou kádry ani na post gosudára a tato reforma toto rčení doslova potvrzuje.

Novým premiérem po Dmitriji Medvědevovi, který se má přemístit na pozici místopředsedy Rady bezpečnosti RF, se má stát dosavadní šéf ruského federálního berňáku Michail Mišustin , o kterém nikdo nic prakticky neví, ale v Moskvě má pověst spolehlivého úředníka. Dmitrije Medvěděva tak nahradí v podstatě úředník, což naznačuje, že do roku 2024 chce mít Vladimir Putin celou vládu pod důkladnou kontrolou.

Dmitrij Medveděv totiž v posledních letech měl už příliš kontaktů a styků v zahraničí, v mnoha ohledech představoval Medveděv politický nástroj, který už nebyl jen k použití Vladimirem Putinem, ale mohly jej teoreticky využívat i jiné mocenské síly. A ta střelba před budovou FSB je opravdu možným vodítkem, i když opravdu jen na bázi spekulací a dohadů. Proto dosazení slaboučkého úředníka z berňáku do pozice premiéra namísto posilujícího Medveděva lze označit za akt ustavení úřednické vlády v Rusku. A to zcela bez obav, protože tento krok oslabí budoucí ruskou vládu a posílí postavení prezidenta do roku 2024. Je tady ale jedna důležitá otázka.

Reforma ruské ústavy s cílem odříznout zahraniční kádry a sionisty od výkonu a podílu na moci v Rusku. Je to odveta Vladimira Putina za podivný pokus o puč před sídlem FSB o Vánocích?

Co má vlastně společného ohlášená ústavní reforma společného s koncem Medveděvovy vlády? Copak nebylo možné reformu ústavy připravit bez toho, aby vláda skončila? Tohle totiž tak trochu nedává smysl. Je to podobné jako říct, že budeme rekonstruovat dům, a proto se muž musí nejprve rozvést s manželkou a oženit se s jinou ženou, aby se rekonstrukce domu mohla začít a zahájit. Je to nesmysl a úplně stejná argumentace a situace, jako v tomto případě.

Tyto dvě věci, reforma ruské ústavy a konec ruské vlády totiž spolu podle všeho nijak logicky nesouvisí, naopak je zde podezření, že jeden krok má zakrýt účel toho druhé. A teď je tady otázka, jestli účelem je sestřelení vlády Dmitrije Medveděva po nedávné střelbě na Vánoce před budovou FSB v Moskvě, kdy možná mohl Vladimir Putin zjistit, že stopy vedou ke spiknutí do vlády, a oznámená reforma je pouze zamaskováním situace, že byl zmařen pokus o puč, anebo je to obráceně, účelem je opravdu reforma, která má přichystat přenos moci z prezidenta na budoucího premiéra a odvolání současné vlády je pouze odvedení pozornosti, aby se řeklo, že vláda skončila, a proto je potřeba reforma.

Vladimir Putin v roce 2024 skončí v roli prezidenta a náhradu za sebe prostě nenašel, takže přichází Plán B

Vladimir Putin už v minulosti oznámil, že nehodlá v roce 2024 znovu kandidovat a chystaná reforma to má dokonce zakázat. Podle ní by totiž jakýkoliv kandidát mohl v Rusku vykonávat funkci prezidenta jen 2x za život, bez ohledu na to, jestli by to bylo dvakrát za sebou, nebo s nějakou přestávkou mezi dvěma funkcemi. To je tedy posun, který i na západě bude vnímán jako silně demokratický, ale v novoročním poselství Dumě zazněly od prezidenta i velké apely na ochranu rodiny, podporu porodnosti, ruská vláda začne dětem až do 4. tříd základních škol platit obědy, zvýší se příspěvky na malé děti.

Je to zkrátka Putinův národní program pro nastartování ruské porodnosti, protože ta hrozivě začala klesat a regiony doslova vymírají. Západní média budou znovu Vladimira Putina diskreditovat, že usiluje o udržení moci i po roce 2024, ale my jasně vidíme tu tragédii, která se nám rýsuje před očima. Vladimiru Putinovi se nepodařilo najít svého nástupce, prostě není a nebude. A to je ta hlavní skrytá pravda a ten vzkaz, který byl dnes Rusku i světu vyslán. Když není k dispozici nový kádr, který by mohl vykonávat roli gosudára, musí nadále vládnout starý kádr, dokud jej neopustí síly.

Návrat k prastarému kmenovému řízení státu jako jediná záchrana v situaci, kdy nejsou nové kádry

Toto je typické kmenové řízení, to je velmi starý koncept řízení, který pochází ze starověku, kdy nejschopnější a nejmocnější zůstává v čele kmenu tak dlouho, dokud není připraven nový a silný kádr a vůdce. Pokud se ale nenajde, není k dispozici, starý kádr musí zůstat u moci natrvalo, ale musí se to zamaskovat, aby jiné kmeny nepoznaly, že kmen nemá nové kádry na pozici vůdce a silově vymírá jeho vedení a velení. Do vedení kmene je tedy dosazen slabý nový vůdce, ale jeho kroky řídí a vede starý a silný kádr.

To, co jsme dnes viděli v Rusku, je přesně oním momentem příprav změn moci na dobu, kdy nastoupí nový prezident, ale moc bude muset nadále spravovat a držet Vladimir Putin. Všechny ústavní změny zachovají moc Chabadu Lubavitch v Rusku, pouze se řízení přenese z křesla prezidenta na premiéra. Možná si to neuvědomujeme, ale stejný problém čeká i ČR v roce 2023, kdy bude volba nového prezidenta. A bude to kádr nebo zase jenom marioneta? Kádrová vyprázdněnost tak postihuje nejen Rusko, ale všechny země široko daleko.

-VK-
Šéfredaktor AE News


Zdroj: https://aeronet.cz/
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponKonec Židů v Evropě?   
Pridal tk Čtvrtek 16 leden 2020 - 03:04:24 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
"Ačkoli Židé představují méně než jedno procento populace, tak polovina rasistických činů spáchaných ve Francii byla spáchána proti Židům." — Meyer Habib, poslanec francouzského parlamentu.

Antisemitismus sílí napříč celým evropským kontinentem a jeho protagonisty jsou často imigranti ze Středního východu. Úřady se však přesto stále zmiňují pouze o "pravicovém antisemitismu".

Levicový antisemitismus kvete po celé Evropě. Levičáci se všude snaží zamést pod koberec antisemitismus imigrantů ze Středního východu.

Demografická transformace probíhající ve Francii se šíří také po celé západní Evropě a vládnoucí orgány téměř všude potichu přijímají rostoucí podvolení se islámu.

3. prosince 2019 odhlasovalo francouzské Národní shromáždění usnesení, kterým přijalo definici antisemitismu podle Mezinárodní aliance paměti holocaustu. Usnesení zdůraznilo, že definice "zahrnuje projevy nenávisti vůči Státu Izrael jen proto, že to je židovská komunita." Poslanec Meyer Habib, který toto usnesení podpořil, přednesl vášnivou a dojemnou řeč, ve které zdůraznil rozsah antisemitské hrozby v dnešní Francii a úzkou vazbu mezi nenávistí vůči Židům a nenávistí vůči Izraeli:

"Od roku 2006 bylo ve Francii zavražděno dvanáct Francouzů, jen proto, že to byli Židé. Ačkoli Židé představují méně než jedno procento populace, tak polovina rasistických činů spáchaných ve Francii byla spáchána proti Židům. Antisionismus je ideologie posedlá démonizací Izraele zneužívající antirasistickou a antikoloniální rétoriku mající za cíl zbavit Židy jejich identity."

Dodal, že získání dostatečného počtu poslaneckých hlasů pro přijetí tohoto usnesení bylo kvůli všeobecnému nedostatku "politické odvahy" nesmírně obtížné. Pokud jde o antisemitismus a Izrael, tak tato odvaha bohužel ve Francii chybí všeobecně.

Francouzští političtí lídři často prohlašují, že boj proti antisemitismu je pro ně nanejvýš důležitý a říkají to pokaždé, když je v zemi zavražděn Žid. Zdá se však, že jsou připraveni bojovat výhradně s pravicovým antisemitismem. Tito politici naprosto odmítají připustit, že všichni Židé zavraždění nebo napadení ve Francii od roku 2006 byli oběťmi muslimských antisemitů. O tom francouzští političtí lídři nikdy nemluví. Zdá se, že jsou úmyslně slepí vůči islámskému antisemitismu, který je zakořeněný v koránu a v hadísech a ve 30. letech minulého století byl značně posílený přátelstvím mezi nacisty a Velkým jeruzalémským muftím Hadži Amínem al-Husajním. Údajně "legitimní" muslimská nenávist kvůli "sionistickým zločinům" od té doby maskuje muslimskou nenávist vůči Židům všeobecně.

Francouzští političtí lídři také zdánlivě odmítají vidět další formu antisemitismu, která je nyní na vzestupu: levicový antisemitismus. Právě tento levicový antisemitismus úspěšně používá masku antisionismu k šíření protižidovské nenávisti.

Francouzští političtí lídři nikdy nemluví o tom, jak francouzská mainstreamová média popisují Izrael, ani o důsledcích těchto článků a zpráv. Izrael je neustále - a falešně - popisován jako zločinná země, jejíž vojáci dennodenně bezohledně zabíjejí Araby a jejíž občané "ilegálně okupují" území (které je již déle než 3 000 let židovskou domovinou), které by mělo patřit jinému národu, a který je tak krutě připraven o všechno.

Francouzští političtí lídři nekritizují protiizraelské články a zprávy: Způsob, jakým většina z nich mluví o Izraeli, je stejně protiizraelský jako ty nejhorší protiizraelské články. Vláda sama o sobě není o nic lepší. Když jsou při teroristickém útoku zavražděni izraelští Židé, francouzská vláda zveřejní prohlášení, ve kterém útok "odsuzuje" a naléhá na Izrael, aby "projevil zdrženlivost" a vyhnul se "zahájení cyklu násilí". Pokud dojde k útoku ve východní části Jeruzaléma nebo na Západním břehu, tak francouzská vláda prohlásí, že "Východní Jeruzalém" a Západní břeh jsou "palestinská území, která Izrael nezákonně okupuje." Tím ovšem francouzská vláda říká, že by tam Židé neměli být, že vina je na straně židovských obětí a že ti, kdo na ně zaútočili, k tomu měli dobrý důvod.

Když ministr zahraničí USA Mike Pompeo 12. listopadu 2019 řekl, že židovské osady nacházející se na sporných územích nejsou v rozporu s mezinárodním právem, francouzská vláda okamžitě vydala prohlášení, že "izraelská politika kolonizace palestinských okupovaných území je nezákonná podle mezinárodního práva, a zejména podle mezinárodního humanitárního práva."

Tato reakce je v souladu s postoji francouzské vlády v posledních letech: Když prezident USA Donald J. Trump uznal Jeruzalém jako hlavní město Izraele a přesunul tam velvyslanectví USA, francouzský prezident Emmanuel Macron prohlásil, že tento jeho krok je "zásadní omyl" a zdůraznil, že francouzské velvyslanectví zůstane v domnělém hlavním městě Izraele - Tel Avivu. V oficiálním prohlášení se dále uvádí, že Francie je "přítelem Palestiny" a podporuje "vytvoření palestinského státu s Jeruzalémem jako jeho hlavním městem". Francie neuznává Jeruzalém jako součást izraelského území: Francouzský konzulát v Jeruzalémě je ve francouzských oficiálních dokumentech označován jako "francouzský konzulát v Jeruzalémě"; slovo "Izrael" tam chybí. Když francouzští občané žijící v Izraeli odevzdávají své hlasy ve francouzských volbách, volební hlasy z Jeruzaléma se ve Francii počítají odděleně od ostatních hlasů francouzských občanů žijících v Izraeli.

V Institutu arabského světa, který byl otevřen v centru Paříže v roce 1987 a byl financován arabskými zeměmi a francouzskou vládou, se konají konference a výstavy, které se často zalykají nenávistí k Izraeli. V současné době mohou návštěvníci na výstavě nazvané "AlUla, zázrak Arábie" vidět mapu, kde je celý stát Izrael označen jako "palestinská území". Slovo "Izrael" tam bylo připsáno vedle "palestinských území" až po protestu židovských organizací.

Téměř všechny vraždy Židů ve Francii byly spáchány muslimskými antisemity, kteří naprosto nespravedlivě identifikují francouzské Židy se "zločinným Izraelem". Mohamed Merah, který v Toulouse zavraždil židovské školáky, řekl policistovi, že zabil židovské děti, protože "Židé zabíjejí palestinské děti", a že "to mnohokrát viděl ve zprávách francouzské televize." Francouzskou vládu ale ani nenapadlo, aby požádala francouzské televizní stanice, aby byly opatrnější a aby se vyhnuly čemukoli, co by mohlo být považováno za podněcování k nenávisti a k vraždám francouzských Židů.

V současné době je Meyer Habib téměř jediným francouzským poslancem, který odsuzuje antisemitismus, antisionismus, antiizraelskou zaujatost francouzských médií a antiizraelské postoje francouzské vlády a mnoha politiků. Meyer Habib musí se svou rodinou žít pod nepřetržitou policejní ochranou, protože často dostává antisemitské výhrůžky smrtí. Zastupuje francouzské občany žijící v zahraničí - v Izraeli, Itálii a Turecku; nikde ve Francii samotné by nebyl zvolen.

Meyer Habib také řekl, že usnesení z 3. prosince 2019 je jen nezávazné usnesení. Hlasovala pro něj pouze menšina poslanců. Jediným důvodem, proč bylo schváleno, bylo to, že se mnoho poslanců rozhodlo zdržet hlasování. Někteří hlasovali proti a znovu hrdě prohlásili, že jsou "antisionisty". V každém případě se toto usnesení nestane zákonem a nebude mít žádný praktický dopad.

Je téměř jisté, že francouzská média, političtí vůdci a vláda své nepřátelské postoje vůči Izraeli nezmění. Žádný francouzský politický lídr nepodpoří Meyera Habiba a neodváží se nesouhlasit s prohlášeními francouzské vlády týkajícími se Izraele, až na to, že by řekl, že francouzská vláda je stále příliš proizraelská.

Ve Francii rychle dochází k demografické změně, a média, političtí lídři i vláda se podle toho chovají. Židé tvoří stále se zmenšující podíl francouzské populace - 0,6 % - a nemají žádnou politickou váhu. Francouzská muslimská populace závratně roste a již tvoří více než 12 % z celkového počtu obyvatel. Bez hlasů muslimů je dnes ve Francii již téměř nemožné vyhrát volby.

Těch několik lidí, kteří ještě stále kritizují islám a muslimský antisemitismus ve Francii, je nemilosrdně napadáno islámskými organizacemi a francouzské soudy jim ukládají tvrdé tresty. 4. prosince 2019, požádal státní zástupce soud, aby odsoudil Christine Tasin, prezidentku antiislámského hnutí "Republikánský odpor". V červnu 2017 napsala Christine Tasin článek obsahující tato prohlášení: "Protimuslimské činy rozhněvaných lidí jsou v krátkodobém nebo střednědobém horizontu nevyhnutelné ve Francii i ve všech evropských zemích, které nyní zažívají muslimskou invazi" a "islám je zřejmě neslučitelný se západní civilizací". Christine Tasin byla obviněna organizací "Kolektiv proti islamofobii ve Francii" (CCIF) z podněcování "terorismu proti muslimům". CCIF je organizace založená francouzskými muslimy a je francouzskou pobočkou Muslimského bratrstva. Prokurátor uvedl, že obvinění vznesené hnutím CCIF je "naprosto opodstatněné" a že Christine Tasin "musí dostat lekci". Christine Tasin by se tak mohla stát první osobou ve Francii, která bude poslána do vězení za "zločin islamofobie".

Mnoho účastníků islámské a levicové demonstrace proti "islamofobii" v Paříži 10. listopadu 2019 vykřikovalo výslovně antisionistické slogany, například "Izrael vraždí" a "Palestina vyhraje". Několik demonstrantů neslo vlajky Palestiny a Hamásu. O týden později se na demonstraci odsuzující islámský terorismus sešlo méně než 2 000 lidí.

30. října 2019 otevřel prezident Macron v Paříži Evropské středisko pro judaismus a při této příležitosti četl jména všech Židů, kteří byli v posledních letech ve Francii zavražděni. Vrahy však nejmenoval. Pouze odsoudil "odpornou bestii", výraz vymyšlený Bertoltem Brechtem, který se nyní ve Francii často používá jako nálepka pro sympatizanty nacismu. Macron se zmínil o hrozbě, kterou představují "ti, kteří chtějí zasít nenávist a rozpory", a vyjádřil podporu muslimům zraněným při neúspěšném útoku na mešitu ve městě Bayonne v jihozápadní Francii. A pak se Macron pozitivně rozhovořil o době, kdy byla velká část Španělska muslimská, a řekl, že v Andalusii "Židé navzdory svému občanskému statusu dhimmi vybudovali neobyčejnou kulturu."

Spisovatelka Barbara Lefebvre vidí v Macronově projevu chválu židovského přijetí dhimmikracie (přijetí statusu "tolerovaného" občana pod vládou islámu, někdy platícího "ochrannou" daň - džizju) a podvolení se, které s tím souvisí. Napsala, že "vyvolávání hnědého moru a temných hodin naší historie k popsání hrozby, kterou Židé žijící ve Francii čelí, je historickou a politickou urážkou", a že Macronova řeč připravila cestu pro budoucí odsouzení francouzských Židů k volbě ze dvou možností: "Odstěhujte se ze země nebo se uzavřete do své komunitní bubliny jako občané dhimmi v zemi islámu."

Francie není v Evropě výjimkou. Antisemitismus sílí napříč celým evropským kontinentem a jeho protagonisty jsou často imigranti ze Středního východu. Úřady se však přesto stále zmiňují pouze o "pravicovém antisemitismu".

V Německu provedl Spolkový úřad pro ochranu ústavy analýzu muslimských útoků spáchaných proti Židům v roce 2017 - výslovně se však odmítl zmínit o tom, že tyto útoky byly antisemitské, a místo toho je připsal "náboženským a kulturním vzorcům, které si s sebou muslimští imigranti přinášejí do Německa."

Německý ministr zahraničí Heiko Maas dodal, jako by to mohla být omluva, že muslimové přicházející do Německa "pocházejí ze zemí, v nichž mocní lidé podněcují k nenávisti vůči Židům a Izraeli." Studie provedená ve Spojeném království Institutem pro výzkum židovské politiky (Institute for Jewish Policy Research) ukázala, že antisemitismus převládá mezi britskými muslimy daleko víc než mezi ostatními občany země - studie však byla citována pouze v britském židovském tisku.

Levicový antisemitismus kvete po celé Evropě. Levičáci se všude snaží zamést pod koberec antisemitismus imigrantů ze Středního východu.

Ve Spojeném království umožnilo ultralevicové křídlo Labouristické strany (poznámka překladatele: hnutí "Momentum") velkému počtu antisemitů vstoupit do strany. Lídr Labouristické strany Jeremy Corbyn byl nedávno obviněn britským vrchním rabínem Ephraimem Mirvisem z "protižidovského rasismu".

Většina hlavních evropských médií je orientována stejně antiizraelsky jako hlavní francouzská média. Josef Schuster, prezident Ústřední rady Židů v Německu, označil v červenci 2019 článek vydaný časopisem Spiegel za článek plný "antisemitských klišé" hanobících Izrael. A to nebyl jediný článek takového zaměření v německém tisku. Shuli Davidovich, izraelská tisková atašé v Londýně, řekla před deseti lety:

"Některé noviny rozhodně nikdy nepřiznají Izraeli jakoukoliv zásluhu... pro některé lidi, zejména v redakcích novin jako je The Guardian, Izraelci nemají lidskou tvář. Jsou to pro ně jen přilby, pušky, agresoři, okupanti."

Dodnes se nic nezměnilo. Deník The Guardian často publikuje články podporující ekonomický a kulturní bojkot Izraele. Komentátor Manfred Gerstenfeld zaznamenal rostoucí počet antisemitských karikatur, které nyní doprovázejí protiizraelské články v evropském tisku. Upozornil na to, že antisemitskými karikaturami oplývá například Norsko – země, kde žije pouhých 700 Židů. Mnoho těchto karikatur, řekl, zobrazuje Židy jako "parazity", přesně tak jako v médiích muslimských zemí.

Většina evropských politických lídrů je vůči Izraeli stejně nepřátelská jako političtí lídři ve Francii. Evropská unie tvrdohlavě hájí myšlenku, že se Izrael musí vrátit do hranic dohody o příměří z roku 1949, často označovaných jako "hranice z roku 1967". EU tvrdí, že Izrael nelegálně okupuje "palestinská území". Pokaždé, když Federica Mogherini, politička která byla do listopadu 2019 místopředsedkyní Evropské komise, mluví o Blízkém východě, popisuje Izrael jako "okupační mocnost". Její nástupce Josep Borrell se zasazuje o jednostranné uznání palestinské státnosti. "Írán chce Izrael vyhladit," řekl. "To není nic nového. S tím se nedá nic dělat." Devět z 28 členských států Evropské unie - Švédsko, Kypr, Malta, Maďarsko, Polsko, Česká republika, Slovensko, Bulharsko, Rumunsko - uznávají "stát Palestinu", a ignorují fakt, že palestinská samospráva se nikdy nevzdala svého snu vymazat Izrael z mapy a obsadit jeho území, a že nikdy nepřestala páchat teroristické činy.

Demografická transformace probíhající ve Francii se šíří také po celé západní Evropě a vládnoucí orgány téměř všude potichu přijímají rostoucí podvolení se islámu. Politické strany, které jsou proti islamizaci, jsou tlačeny na okraj. Někteří středoevropští lídři - maďarský premiér Viktor Orbán, premiér Mateusz Morawiecki v Polsku a prezident Miloš Zeman v České republice - jsou jediní, kdo výslovně odmítají islamizaci svých zemí a přijímají opatření k omezení muslimské imigrace. Často jsou odsuzováni západoevropskými lídry, kteří je chtějí přinutit, aby do svých zemí přijali tisíce imigrantů.

Není žádným překvapením, že zprávy v médiích potvrzují, že nárůst počtu muslimských imigrantů vede k širokému vzestupu antisemitismu.

V roce 2018 se Agentura EU pro základní práva dotazovala Židů ve 12 evropských zemích s největším podílem Židů v populaci. Zpráva zjistila, že "28 % dotázaných zažilo nějakou formu obtěžování kvůli tomu, že jsou Židé", "47 % se bojí antisemitských slovních urážek nebo obtěžování a 40 % dotázaných se obává fyzického útoku", "38 % dotázaných uvažovalo během posledních pěti let o emigraci kvůli obavám o svoji bezpečnost."

Další studie, kterou provedla německá Univerzita v Bielefeldu v roce 2011, ukázala, že 40 % dospělých Evropanů souhlasilo s tvrzením: "Izrael se chová vůči Palestincům jako nacisté vůči Židům."

V článku nazvaném "Judenrein Europe" ("Evropa bez Židů") napsal americký politický komentátor Joel Kotkin, že všechna dostupná data ukazují, že protižidovská nenávist a protiizraelské předsudky se budou i nadále šířit po celé Evropě a že to může znamenat konec přítomnosti Židů na evropském kontinentu:

"Po tisíciletí, po zničení Druhého chrámu a začátku diaspory, byla Evropa domovem většiny Židů. Tato kapitola historie končí. Podle toho jak Židé z evropského kontinentu prchají, můžeme očekávat, že do konce tohoto století zůstanou v Evropě jen židovské hřbitovy."

Dr. Guy Millière je profesor Pařížské univerzity a autor 27 knih o Francii a o Evropě.

Zdroj: https://cs.gatestoneinstitute.org/15453/konec-zidu-v-evrope


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPakt Pilsudského a Hitlera proti Židům?   
Pridal tk Čtvrtek 16 leden 2020 - 02:53:53 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
„Piłsudski a Hitler podepsali - možná ne z právního pohledu – pakt, podle kterého měli být Židé z Polska a jiných států Evropy vyvezeni do Afriky, přesněji na Madagaskar,“ řekl v populárním televizním programu „Politnavigator“ poslanec ruské Státní dumy za Jednotné Rusko, spisovatel a publicista Alexandr Chinštejn.

Dnešní vemlouvání, že se Polsko stalo obětí nějakého spiknutí tyranů (čili paktu Ribbentrop-Molotov) má tolik společného s pravdou, jako když řeknete, že Evropský parlament má něco společného s demokracií, uvedl Chinštejn. Vyjádřil také přesvědčení, že „Rusko si nemá sypat popel na hlavu“ a „Rusové mají být hrdi na historii svého státu“. Jedná se o další ze série vzájemného obviňování z historických křivd poté, co prezident Vladimir Putin připomenul temné stránky předválečných vztahů mezi Varšavou a Berlínem a také polský podíl na rozbití Československa v roce 1938.

FOTO: Hitler a polský velvyslanec
Zdroj: Vaše Věc

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponProč nemohu být „Chvilkařem“   
Pridal tk Čtvrtek 16 leden 2020 - 02:50:04 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
V poslední době se roztrhl pomyslný pytel s demonstracemi pod taktovkou spolku Milion chvilek pro demokracii. Důvody pro jejich konání, ať už reálné či domnělé, všichni známe.

Ponechme je teď na okamžik stranou a zamysleme se. Zamysleme se nad důvěryhodností zmíněného spolku.

Nepatřím k těm, co tvrdí, že demonstrace jdou proti výsledku demokratických voleb. Je v pořádku, že se společnost může svobodně vyjádřit i v období mezi jednotlivými volbami a občanská iniciativa nekončí vhozením lístku do volební urny. Přesto s „Chvilkaři“ (nepoužívám tohoto oslovení pejorativně) nemohu souznít. Důvodů mám mnoho, nejzásadnější jsou následující.

Jednání se šéfy a osobnostmi politických stran, které jsou z doby ne až tak dávno minulé zkompromitované. Mluvím především o ODS a TOP 09. Právě tyto strany se ještě s dalšími podílely na úpadku důvěry voličů v tradiční pravolevou politiku. ANO a Babiš jsou důsledky jejich selhání.

Účast generála Petra Pavla, možného budoucího kandidáta na prezidenta republiky. Opravdu chtějí demonstranti na Hradě opět člověka s minulostí v KSČ? Člověka, který byl členem vojenské rozvědky, tedy řádně prověřený? Člověka, který byl cvičen na obranu socialistického zřízení a který v prosinci 1989 šel dle svých vlastních slov „s klidným svědomím vrátit stranickou knížku“?

Účast nevhodných osobností kulturního života. Jako příklad lze uvést pana Zdeňka Svěráka. Umělec, jehož tvorby si vážím, byl však členem KSČ, v 70. letech podepsal Antichartu. Nutno dodat, že po sametové revoluci se jako jeden z mála omluvil. Přesto rozhodně nepůsobí důvěryhodně, když na akci, která vyčítá současným nejvyšším státním představitelům mimo jiné členství v KSČ, je takovýto člověk vítán.

Nejasné sponzorování a vyplácení odměn. Co se na počátku tvářilo jako záležitost průhledně financovaná skrze sympatizanty z transparentního účtu se obrátilo ve svůj opak. Nelze věřit platformě, jejíž hlavní představitel neochotně a vyhýbavě odpovídá na dotazy kolem financování. Nakonec přiznává existenci druhého netransparentního účtu, na který též přichází sponzorské dary. Přiznává i to, že jemu a několika dalším lidem je pak z tohoto druhého účtu vyplácena mzda.

Jak potom lze věřit organizátorům těchto demonstrací, když se spojují s kompromitovanými lidmi a sponzorování jejich činnosti je neprůhledné?
Jak potom lze věřit účastníkům, že jim jde o opravdovou změnu, když jim takové zásadní okolnosti nevadí?

Věřím ve změnu. Ozvat se je správné. Milion chvilek pro demokracii však tím správným hlasem není.

Autor: Jaroslav Novák

Zdroj: https://jaroslavnovak2.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=742358
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponHejtmanka Jermanová a oslavy 115. výročí značky Harley Davidson v Česku   
Pridal tk Čtvrtek 16 leden 2020 - 02:47:49 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Mnohému motoristovi, přesněji motocyklistovi či motorkáři při zmínce názvu amerického motocyklu Harley Davidson srdce zaplesá. Aby ne, je to motocykl, který má svou letitou tradici, ale také patřičnou image, která neodmyslitelně patří k pořádnému, zdravému a odvážnému chlapovi, i když v poslední době si tuto značku oblíbily i stejně statné a odvážné ženy.

Jako motorista mám také kladný vztah k tomuto motocyklu. Nikdy jsem jej nevlastnil (měl jsem ale Jawu), ale je to jedna ze motocyklových značek, která se mi (spolu s BSA) líbí a jako motocyklová klasika (bez těch výstředních úprav) patří mezi ty mé oblíbené.

Musím však přiznat, že nejsem pro tento motocykl až takový fanatik, abych sledoval jeho historii. To vážně neregistruji, mám totiž jiné starosti. Nicméně, při prohlížení internetu jsem shodou okolností našel článek, jehož obsahem není motocykl Harley Davidson, přesto je o něm krátká či malá noticka o tom, že Středočeský kraj, v souvislosti oslavami 115. výročí této motocyklové značky přispěl na Velký sraz motorkářů v Praze 10 mil. korun. A po tomto zjištění mi spadla brada, neboť jakkoli uznávám značku Harley Davidson, jakkoli jich bude v Česku několik stovek ( možná i více), nemyslím, že by Středočeský kraj měl takovou akci dotovat, notabene dech beroucí částkou.

Zvážím-li, že 10 milionů Kč jistě nebyly všechny finanční prostředky pro účely této akce, ale že také byly použity ještě jiné finance, jistě v řádů několik set tisíc, pak mi přijdou oslavy 115. výročí značky Harley Davidson hodně nepřiměřené, megalomanské a ze strany Středočeského kraje svým příspěvkem naprosto nezodpovědné, jakkoli by tento příspěvek byl velkoryse věnován ku zdaru srazu motorkářů a oslavám 115. výročí značky HD.

Nabízí se otázka, jaký společenský či jiný mimořádný význam nebo přínos má motocyklová značka Harley Davidson (kromě motocyklistů samotných) pro českou motoristickou, ale hlavně občanskou veřejnost, pokud takováto oslava byla uskutečněna v rozsahu příspěvku. Jakkoli také vysoce pozitivně hodnotím veřejnou angažovanost motorkářů při významných politických událostech myslím, že by si neměli svou popularitu a pověst kazit tímto způsobem. Jistě je hodně motoristů, majitelů HD, kteří se osobně angažují v charitativní oblasti, ale i sociální, zdravotní, nebo jinými společensky prospěšnými akcemi, o to více mrzí jejich účast na megalomanské, ne-li až snobské oslavě výročí americké motocyklové značky!

Při představě částky 10 milionů Kč, darované motorkářskému srazu, se mi vybavuje celá řada potřeb, které nelze realizovat jenom proto, že na to nejsou finanční prostředky. Ať to jsou nevyléčitelně postižené děti, na které se konají sbírky víček, finanční příspěvky, charitativní nebo jiné akce, pak hejtmanka Jermanová je natolik velkorysá, že dá souhlas s dotací deseti milionů korun (z cizího přece krev neteče) na celospolečensky ne zrovna významnou akci v Praze, jakoby měla Praha nějaký přebytek finančních prostředků. Samozřejmě že nemá, ale to není důvod nepodpořit něco, co jí třeba (po)může se více zviditelnit vůči našim americkým „spojencům“ a „ochráncům“!

Paní hejtmanka má vůbec svérázný postoj k zodpovědnosti zvláště, pokud jde o peníze a jak je známo, o ty jde vždy a všude především! Stačí nahlédnout do ukázek, jak se na Středočeském krajském úřadě sjednávají a účtují pracovní činnosti, které by měli vykonávat sami úředníci. Ale to už je jiná kapitola. Viz: https://www.seznamzpravy.cz/clanek/psani-na-facebook-za-44-tisic-mesicne-podivejte-se-na-utajovane-smlouvy-na-uradu-hejtmanky-jermanove-69632

Jsme-li však u motocyklů není od věci připomenout , jak se na světové trhy tlačí znovu vzkříšená česká značka JAWA, bohužel vzkříšená nikoliv našimi lidmi, ale snaživými a pro značku zapálenými Indy. Navzdory tomu, je o řadu modelů české motocyklové klasiky motocyklů JAWA v provedení typu „kývačka“ a souvisejících modelů, je ve světě mimořádný zájem. Malá indická firma se také potýká s nedostatkem financi k tomu, aby mohla rozjet seriovou výrobu motorek, na které již existují pořadníky ze zájemců z celého světa. Zmiňuji to proto, že je-li hejtmanka Jermanová natolik zanícená motorkářská fanynka, pak mohla místo oslav výročí americké značky Harley Davodson těmi deseti miliony Kč raději podpořit firmu a pořád českou značku JAWA v Indii, aby se dostala zpět na výsluní, jaké zažívala v dobách své největší slávy, které se jí paradoxně dostalo v době komunistického režimu! Nu což, nestalo se tak, třeba příště si paní hejtmanka také někdy vzpomene a podpoří když ne výrobu motocyklu JAWA, tak aspoň na ty sociálně či zdravotně potřebné občany v Praze, Středočekém kraji, potažmo v celé České republice.

Jiří Baťa
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUpon„Američtí vojáci jsou již v nebezpečí, zítra to bude platit i pro vás.“ Íránský prezident Rúhání poprvé pohrozil Evropě   
Pridal tk Čtvrtek 16 leden 2020 - 02:45:09 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Ve svém středečním televizním projevu prezident Íránu Hasan Rúhání prohlásil, že USA nesou plnou odpovědnost za zhoršení situace na Blízkém východě. Zmínil se také, že podání stížnosti na Írán ze strany řady evropských států kvůli porušování dohody o jaderném programu bude mít nepříznivé následky pro evropské vojáky na Blízkém východě.

V úterý Velká Británie, Francie a Německo využily své možnosti podat stížnost na Írán v rámci mezinárodní jaderné dohody uzavřené v roce 2015. Důvodem je podle představitelů výše uvedených států porušování Íránem svých závazků, které vyplývají z jaderné dohody. Evropské státy doufají, že přimějí Írán k novým jednáním a přehodnocení svých rozhodnutí. Dodávají však, že nehodlají uvalovat na Írán jakékoliv nové sankce či usilovat o obnovení sankcí ze strany OSN.

Původní příčinou současné krize kolem jaderné dohody je americké rozhodnutí odstoupit od plnění svých závazků v rámci smlouvy z roku 2018 kvůli její údajné neúčinnosti. Následně Írán využil tento krok Spojených států jako záminku pro postupné přerušení plnění podmínek této smlouvy a po zavraždění generála Sulejmáního prohlásil, že se odmítá nadále omezovat stanovenými limity pro obohacování uranu. Nicméně Írán nepovažuje tuto dohodu za „mrtvou” a připustil, že by se k ní mohl vrátit v případě zrušení sankcí ze strany Spojených států. Přitom rozhodně odmítl možnost vyjednávání ohledně podepsání jakékoliv další dohody.

„Neuzavírali jsme dohodu ,Obama deal’ jen proto, abychom pak to měnili na „Trump deal“. I kdybychom to udělali, kdo by nám zaručil, že nepotřebujeme pak Biden, Sanders či Warren deal v příštím roce?” napsal ve svém tweetu ministr zahraničí Íránu Džavád Zaríf.

Další kolo eskalace

Ve středu ve svém televizním projevu prezident Íránu Hasan Rúhání oznámil, že by všichni představitelé západních vojsk měli opustit Blízký východ.

„Dnes jsou američtí vojáci v nebezpečí. Zítra se mohou ocitnout v nebezpečí i evropští vojáci. My chceme, abyste opustili tento region, a to bez války. Doufáme, že budete postupovat rozumně. Je to ve vašem zájmu,“ zní prohlášení Rúháního.

Během svého projevu íránský prezident také zdůraznil nepřípustnost uzavření nové dohody. Uvedl, že je všeobecně známo, že Donald Trump není schopen dodržovat své sliby, a proto jediným řešením je oboustranné dodržování dosavadní smlouvy.

Zdroj: https://sptnkne.ws/Bavq

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponVláda Ruska odstupuje   
Pridal tk Čtvrtek 16 leden 2020 - 02:38:54 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Po poslání prezidenta Ruské federace Vladimira Putina Federálnímu shromáždění premiér Dmitrij Medveděv oznámil, že celá ruská vláda odstupuje.

„Vladimir Vladimirovič (pozn. Putin) označil celou řadu fundamentálních změn v Ústavě. Jsou to podstatné změny nejen v celé řadě článků Ústavy, ale i celkově v rozložení moci. Ve výkonné, zákonodárné a soudní moci. V tomto kontextu je zřejmé, že my jako vláda musíme prezidentovi naší země poskytnout možnost k přijetí všech nutných rozhodnutí. A za těchto podmínek si myslím, že je správné, aby v souladu se článkem 117 Ústavy RF vláda v současném složení odstoupila,“ uvedl Medveděv na schůzce s prezidentem.

Ruský prezident Vladimir Putin poděkoval členům vlády za spolupráci, i „když se všechno nepovedlo“. Prezident také oznámil, že v nejbližší době se setká s každým členem vlády. Prozatím je žádá, aby své povinnosti vykonávali v plném objemu.

Navíc Putin oznámil o záměru zavedení pozice místopředsedy Rady bezpečnosti, chtěl by ji nabídnout Medveděvovi. Na této pozici se podle Putina může nynější premiér zabývat témy bezpečnosti a obrany.

Propad rublu

Poté, co premiér Dmitrij Medveděv informoval o demisi vlády, se ruská měna propadla. V 16:37 (14:37 SEČ) dolar vůči rublu posílil o 0,15 % na 61,54 rublů, euro posílilo o 0,32 % na 68,59 rublů. Index Moskevské burzy klesl o 0,59 % na 3111,44 bodu, index RTS o 0,88 % na 1590,89 bodů.

Putinovo prohlášení Federálnímu shromáždění RF

Ruský prezident Vladimir Putin dnes tradičně vystupil s prohlášením Federálnímu shromáždění Ruské federace. Promluvil v něm o situaci v zemi, ekonomickém stavu země, sociálních tématech a v neposlední řadě o mezinárodní situaci ve světě. Nicméně hlavní obsah poslání spočíval ve změnách ruské ústavy.

Letos ruský prezident poprvé s poselstvím vystupil již na začátku roku. Příčinou podle něj je velké množství úkolů, které je nutné v tomto roce splnit.

Změny ruské ústavy

Ruský prezident vyvrátil domněnky, že se chystají rozsáhlé změny ruské ústavy. Nicméně uvedl, že navrhuje zásadní změny. Ty se v první řadě bude týkat posílení role parlamentu, a to v první řadě při utváření federální vlády.

Dnes podle ústavy prezident dostává souhlas Státní dumy na jmenování předsedy vlády země a následně již samostatně jmenuje nejen premiéra, ale i místopředsedy vlády a všechny ministry.

Putin nyní navrhuje, aby jmenování premiéra a na jeho návrh vicepremiérů a všech federálních ministrů prováděla Duma. Prezident bude mít povinnost s rozhodnutím parlamentu souhlasit. Nebude tak moci odmítnout navržené kandidatury.

Prezident si nadále zachová pravomoc premiéra odvolat.

Rusko však i nadále má být zachováno jako prezidentská republika. To mimo jiné znamená, že prezident bude mít i nadále v rukou přímé velení ozbrojenými silami a systémem vymáhání práva. Hlavy silových resortů bude jmenovat prezident. Nicméně tak učiní až po konzultaci s horní komorou parlamentu.

Další důležitou změnou má být priorita ruské ústavy nad mezinárodním právem. Lidé, kteří mají důležité státní posty, nesmí mít jiné než ruské občanství či povolení k pobytu v cizí zemi.

Putin dále prohlásil, že souhlasí se změnou provize, podle které by prezident neměl zastávat více než dvě volební období „za sebou“. Toho v minulosti využil Putin, když po uplynutí dvou funkčních období přesednul do premiérského křesla a později potřetí kandidoval na úřad prezidenta. Z dnešního prohlášení Putina tak vyplývá, že jedna osoba nesmí zastávat úřad prezidenta více než dvě funkční období bez ohledu na to, zda za sebou nebo přerušovaně.

Ústavní změny mají být schváleny prostřednictvím hlasování občanů.

Zdroj: https://sptnkne.ws/BabV
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPoštovní správa OSN vydala poštovní známky pro čínský lunární rok krysy   
Pridal tk Čtvrtek 16 leden 2020 - 02:34:00 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Poštovní správa OSN nedávno vydala speciální arch poštovních známek pro čínský lunární rok krysy, který oslavuje příchod čínského Nového roku.

Arch poštovních známek se skládá z deseti známek, každá s nominální hodnotou 1,20 dolaru. Celý arch má hodnotu 14,95 dolaru.

V levé části známky je modrý znak OSN a v pravé části je obrázek krysy. Kromě obrázku krysy symbolizují čínský Nový rok na známce také tradiční barvy - zlatá a červená.Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponČína vyjádřila lítost k tomu, že Velká Británie, Francie a Německo zahájily mechanismus pro řešení sporů ohledně plnění dohody o íránské jaderné otázce   
Pridal tk Čtvrtek 16 leden 2020 - 02:30:21 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Mluvčí čínského ministerstva zahraničních věcí Geng Shuang (Keng Šuang) 15. ledna na pravidelné tiskové konferenci řekl, že Čína vyjádřila lítost k tomu, že Velká Británie, Francie a Německo zahájily mechanismus pro řešení sporů ohledně plnění dohody o íránské jaderné otázce. Čína se domnívá, že tento mechanismus nepomůže vyřešit íránskou jadernou otázku.

Podle zprávy ministři zahraničí Velké Británie, Francie a Německa společně podepsali dopis vysokému zástupci pro zahraniční věci a bezpečnostní politiku EU Josepu Borrellovi a zveřejnili prohlášení o zahájení mechanismu pro řešení sporů ohledně plnění dohody o íránské jaderné otázce.

Pan Geng Shuang téhož dne na tiskové konferenci řekl: „Čína vyjádřila lítost k tomu, že Velká Británie, Francie a Německo zahájily mechanismus pro řešení sporů ohledně plnění dohody o íránské jaderné otázce. Čína se domnívá, že tento mechanismus nepomůže vyřešit íránskou jadernou otázku, ani nepomůže zlepšit současnou situaci na Blízkém východě. Příčinou problému je jednostranné odstoupení Spojených států od této dohody a maximální tlak Spojených států na Írán.


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPeníze, které jsou tytam   
Pridal tk Čtvrtek 16 leden 2020 - 02:28:11 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Před deseti lety byl v USA schválen zákon o kreditních kartách, jehož hlavním záměrem byla ochrana uživatelů platebních karet před zneužíváním nevybíravými úvěrovými praktikami. Podle tohoto zákona je také nelegální (viz Hlava IV) prodávat nebo vydávat dárkové certifikáty, firemní vouchery nebo univerzální předplacené karty s platností kratší než pět let. Nic tolik nevylepší výsledovku společnosti jako závazek, který v určitý den přestane existovat, prostě je tentam. Stejné to je i s platností některých stravenek poskytovaných zaměstnavateli jejich českým pracovníkům. Na konci roku se vždy šíleně spěchá s utracením těch posledních, aby nepropadly. Sodexo Pass, jeden z hlavních stravenkových vydavatelů, zakrývá dar shůry z propadnutých poukazů tím, že je zahrnuje do běžných tržeb. Koalice ANO a ČSSD se včera v principu dohodla, že zaměstnavatelé budou moci svým zaměstnancům namísto stravenek poskytovat daňově odpočitatelný stravovací paušál. Když už jsou v těch změnách, mohli by zaměstnancům prokázat laskavost přidáním ještě jednoho paragrafu o délce platnosti náhradních peněz.

Erik Best

Zdroj: http://www.fsfinalword.cz/
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponHledat Info kuryr
Novinky pro 2020
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.1964 sec,0.0305 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:1,683kB