Pondělí 20 leden 2020
Radikálové se pokusili zaútočit na ruskou leteckou základnu Hmímím   
Pridal tk Pondělí 20 leden 2020 - 20:01:14 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Radikálové se v Sýrii 19. ledna drony pokusili zaútočit na leteckou základnu Hmímím, protivzdušná obrana základny však všechny útočící stroje zlikvidovala, základna není ohrožena. O události informuje Ministerstvo obrany Ruské federace.

Ruský rezort uvádí, že ruská protivzdušná obrana letecké základny Hmímím zachytila tři menší drony, které se přibližovaly ze severovýchodu.

„Klasickými protiletadlovými raketovými prostředky ruské letecké základny byly vzdušné cíle zlikvidovány v bezpečné vzdálenosti. Nikdo nebyl zraněn, nedošlo ani k materiálním škodám. Ruská letecká základna Hmímím funguje v klasickém režimu,“ uvádí se ve zprávě ruského ministerstva.

K poslednímu pokusu o útok na ruskou základnu v Sýrii došlo na konci prosince. Tehdy prostředky protiletadlové obrany sestřelily dva drony, ke škodám při útoku nedošlo.

Výbuch v Sýrii

Tři turečtí vojáci 16. ledna zemřeli v důsledku výbuchu bomby na severovýchodě Sýrie v oblasti operace Pramen míru. Turecká armáda tehdy oznámila, že bomba byla nastražena v automobilu.

Pramen míru

Ankara 9. října oznámila zahájení operace Pramen míru na severu Sýrie s cílem vytvoření hraničního pásma. USA zavedly sankce proti Ankaře, ale odvolaly je poté, co se viceprezident Mike Pence dohodl s Erdoganem na vytvoření bezpečnostní zóny jižně od syrsko-turecké hranice, kterou bude kontrolovat Ankara.

Prezidenti Ruska a Turecka přijali 22. října během setkání v Soči memorandum o společných akcích k urovnání situace na severovýchodě Sýrie. V souladu s dokumentem vstoupila následující den do oblastí hraničících s 30kilometrovou bezpečnostní zónou ruská vojenská policie a syrští pohraničníci.

Dne 6. prosince prohlásil oficiální zástupce tureckého ministerstva zahraničí Hami Aksoy, že Turecko může obnovit vojenskou operaci v Sýrii. Došlo by k tomu v případě, že nebudou plněny dohody s Ruskem a Spojenými státy. Konkrétně se jedná o stažení kurdských jednotek 30 kilometrů od hranice s Tureckem. Později turecký prezident Tayyip Erdogan uvedl, že Spojené státy nesplnily plně své závazky vůči Turecku podle syrských dohod, Ankara není připravena na kompromis.

Zdroj: https://sptnkne.ws/Bc3Q
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponSankce? Trump hrozí Česku zkroutit ruku za zády. Kvůli digitální dani   
Pridal tk Pondělí 20 leden 2020 - 19:57:12 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Neuvěřitelné! Poté, co se Spojené státy snažily zastrašit sankcemi Německo kvůli projektu Nord Stream 2, co několikrát chtěli sankcionovat Srbsko,Turecko, Írán a další státy, jsou na řadě naše firmy.

Je to smutné, ale je to tak. Náš spojenec a bratr ve zbrani nám hodlá zkroutit ruku za zády, pokud nebudeme poslouchat.

Spojené státy varují, že kvůli takzvané digitální dani zavedou vůči Česku odvetná opatření. Česká vláda sedmiprocentní digitální daň pro velké internetové firmy schválila loni, v lednu ji má začít projednávat Sněmovna.

Dani by v ČR měly podléhat internetové firmy s globálním obratem nad 750 milionů eur (19,1 miliardy Kč), které budou mít na území Česka roční obrat za uskutečněné zdanitelné služby minimálně 100 milionů korun. Daň se tak dotkne hlavních globálních hráčů, jako jsou americké společnosti Google, Facebook, Amazon či Apple. Do státního rozpočtu by podle odhadů ministerstva financí mohla přinést pět miliard korun ročně.

Americké straně se náš počin nelíbí.

„Vyhrazujeme si právo zavést odvetná opatření, pokud bude daň diskriminační vůči americkým firmám,” sdělil Hospodářským novinám zdroj. Ministerstvo financí deníku potvrdilo, že mu američtí diplomaté výhrady k dani sdělili a že USA jsou připraveny na ni odpovědět.

Tak po Německu, Ukrajině, Srbsku, Turecku a Íránu jsme další na odstřel. Sankce!

Lidé už chápou, že Amerika nemá přátele, ale jen své zájmy.
Na pozadí této události nelze domyslet, co by se stalo, kdyby Česko nekoupilo předražené, nekvalitní a hlučné vrtulníky z USA, které nikdo nechce.

Emil Kalabus

Zdroj: https://www.novinky.cz/ekonomika/clanek/trump-hrozi-cesku-obchodni-valkou-kvuli-digitalni-dani-40310475

https://www.euro.cz/byznys/americane-chteji-podkopat-nord-stream-2-vyhrozuji-sankcemi-nemcum-1435115

http://www.ukrajinci.cz/aktuality/aktuality+c19/usa-hrozi-ukrajine-sankcemi-pokud-bude-pokracovat-nasili+a3630.htm

https://www.reformy.cz/usa-hrozi-srbsku-sankcemi-pokud-se-zajisti-proti-humanitarnimu-bombardovani-nakupem-s-400/
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPanoptikum na sjezdu ODS. Blbí a blbější. Chyběla už jen Gréta, Maxipes Minář a Halík   
Pridal tk Pondělí 20 leden 2020 - 19:54:04 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Přečetl jsem si několik textů a příspěvků o víkendovém sjezdu ODS, mrkl jsem na výkon "nepřekonatelného" zhmotnění vulgarity z Řeporyjí a potvrdila očekávání onoho panoptika. Své postřehy shrnuji v několika bodech níže.

1. Soudruh předseda, jak je zvykem, absolutně mimo spatřující svého bubáka Babiše i v krupičné kaši, prefabrikované PR fráze, naučená přehnaná gesta, mediální obraz politického eunucha či čivavy (vyberte si sami) jen tak nezmění
2. Psychopat a zhmotněná vulgarita (zřejmě) na podpůrných látkách má potlesk evidentně ještě větších psychopatů, kterým spílá á la Greta style (zaprděné Řeporyje zná prý každý - ale za jakou cenu a v jakém světle?)
3. Politologové se přemnožili jak hraboši, říká předseda senátu (zřejmě o svém předsedovi?)
4. Samozvaný Havloid chce americkou základnu v Ostravě
5. Místopředsedkyně bez konkurenta není (nemalý trapas) zvolena
6. Bezplastový cirkus v době zelené klimatické hysterie, jinak známé jako greténismus
7. Proslovy spřízněných zástupců „demokratických“ stran bez soudnosti a charismatu (možná i charakteru) snad s výhledem na budoucí spolupráci ve jménu jediné možné liberální „demokracie“
...
To byl včera v Bohnicích den otevřených dveří? Chyběla už snad jen nejprotežovanější světová záškolačka se svou "uhlíkově neutrální" jachtou, Maxipes Minář coby hlídací pes a zahradník, nějaká nevkusná protizemanovská a protibabišovská jednoaktovka pod vedením Jana Hrušínského, Báry Hrzánové a Evy Holubové, kázání Kazatele Tomáše Halíka a "prezidentský" proslov generála Petra Pavla.
Autor: Tomáš Vyoral
Zdroj: https://tomasvyoral.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=742887

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponExkluzivně: Výbušné materiály z přísně tajných svazků StB odhalují bizarní příběh Jaroslava Hutky, který dosud nikdo neznal!   
Pridal tk Pondělí 20 leden 2020 - 04:49:58 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Exkluzivně: Výbušné materiály z přísně tajných svazků StB odhalují bizarní příběh Jaroslava Hutky, který dosud nikdo neznal! Komunisté mu prý znemožňovali zpívat, ale záznamy StB odhalují, že sám požádal soudruhy o odklad, protože ještě není dostatečně připraven na rekvalifikační přehrávku před komisí! ÚV SSM dokonce nabízel, že jim bude vydávat mládežnický časopis a pohrozil, že když mu to nedovolí, půjde si stěžovat na komunistické vydavatelství Orbis! Jaká byla role 13. Správy FMV a proč materiály StB nevykreslují Jaroslava Hutku jako trýzněného disidenta, ale jako někoho s úplně jiným úkolem?

Když zemřel 1. října 2019 zpěvák, Mistr a klíč k lidským srdcím Karel Gott, celý národ truchlil. Zpráva se rozletěla do celého světa a truchlilo se nejen v ČR, ale i na Slovensku, v Německu, v Rusku a v dalších zemích, kde Karel Gott zanechal odkaz svého hlasu a nesmrtelných písní. Lidé zaplavili ulici Na Bertramce v Praze před vilou Karla Gotta celou ulici svícemi, věnci, kytičkami a psanými vzkazy. Národ přišel o svého syna, který rozdával radost a uchvacoval davy po celém světě. Jenže, ne všichni truchlili. Někteří využili smrt Karla Gotta k útoku na něj posmrtně. Jedním z těchto útočníků byl i folkař a zpěvák Jaroslav Hutka. Po jeho smrti totiž na svůj Facebook napsal své stanovisko k jeho tvorbě, že prý jeho písně nebyly dobré, ale lidé je mají rádi, protože jim evokují mládí, a tím se jim zdá, že ten komunismus nebyl tak špatný. Podle Hutky jde o tzv. Pavlovův podmíněný reflex. Doslova napsal toto:

Oni mu to víceméně umožnili nebo to od něj žádali. To, že byl 20 let nevyhnutelně pořád v médiích a byl prostě pro všechny, řekl bych, ten hlavní a jediný, pro mě bylo, že způsobil takový ten Pavlovův reflex. Ti lidé si to spojili se svým mládím. Dneska, když slyší jeho hlas, tak se jim objeví ta radost toho mládí, to je normální Pavlovův reflex, ale tím pádem se jim také zdá, že ten režim tehdy nebyl hnusný, ale byl dobrý. Protože si to spojí pozitivně a v tom je ten komentář, že vlastně i v té rakvi slouží tomu režimu. Není to žádný macabre…

Výbušné svodky StB o disidentovi, který nebyl?

Jaroslav Hutka jaksi zapomněl, že Karel Gott byl 50 let pěvecká celebrita nejen v Československu, ale i v Německu, a to zejména v tom západním, tedy v NSR. Gott měl uzavřenou smlouvu s nahrávací společností Polydor a od roku 1967 do roku 2010 prodal v Německu neuvěřitelných 23 milionů desek, více v článku zde: https://echo24.cz/a/SwMdU/karel-gott-patri-mezi-pet-nejprodavanejsich-interpretu-nemecke-hudby-v-historii Zařadil se tak mezi 5 nejúspěšnějších interpretů německy zpívané hudby všech dob. Nevšiml jsem si, že by v NSR v dobách Karla Gotta panoval komunismus, že by miliony jeho německých fanoušků kupovaly jeho desky ve vzpomínce na mládí, kdy žili v komunismu. Nevím, kolik desek v Německu, jmenovitě v tom západním, prodal Jaroslav Hutka, ale tvrdit o zesnulém mistrovi, že slouží i v rakvi komunistickému režimu i po své smrti, je opravdu vrchol nenávisti, nebo snad závisti kvůli tomu, jakých úspěchů Mistr dosáhl za svého života. Jenže, když tzv. disident začne plivat na Karla Gotta a tvrdí, že byl hlásnou troubou okupačního režimu, je pouze otázkou času, kdy se vrátí bumerang.

Redakce Aeronetu obdržela neuvěřitelný materiál. Je to operativní složka Státní bezpečnosti, oddělení 10. a 13. Správy Federálního ministerstva vnitra a jde o materiály ze složky “Zpěvák”, což bylo krycí označení Jaroslava Hutky v archivech StB. Část archivů vypadá, že pochází z ABS (Archiv Bezpečnostních Složek). Materiály jsme obdrželi z anonymního zdroje spolu s dalšími informacemi a není přesně jasné, jaký je zdroj těchto materiálů, ovšem jednotlivé fotokopie se zdají být pořízeny z mikrofilmu a nikoliv z běžného skenovacího zařízení, což ukazuje na to, že by se mohlo jednat o stále živý svazek, neodtajněný, přísně střežený.

Svazky 13. Správy SNB o lidech zapojených v “disidentuře”

Tyto dosud neodtajněné svazky existují ve dvou variantách. Prvním zdrojem byl archiv Františka Mrázka. Ten obsahoval nejen běžně získané materiály na polistopadové politiky, ale i extrémně citlivé svazky, které prostě zmizely v listopadu a v prosinci 1989. Druhým zdrojem byly mikrofilmy FMV v dikci 10. a 13. Správy StB (FMV). Tyto nejcitlivější svazky podle informací naší redakce nebyly nikdy v papírové podobě, ale byly uloženy na mikrofilmech, a to z bezpečnostních důvodů, aby si je nemohl nikdo odnést z budovy v tašce, anebo ofotit na stole fotoaparátem. Mikrofilmové projektory a displeje byly v hlídaných a monitorovaných místnostech FMV.

Vypadá to, že některé dokumenty byly nejprve ofoceny z mikrofilmového promítače, z jeho obrazovky, doplněny o registrační a archivní poznámky a poté ještě znovu překopírovány na kopírce. Původní zdroj je ale zcela zjevně displej mikrofilmového promítače. Část dokumentů pochází z běžné kopírky a skeneru. Výbušný obsah, který odhaluje podivného disidenta Jaroslava Hutku, přinášíme exkluzivně jako první médium v ČR a na Slovensku. Jedná se zjevně o materiály zpravodajského rozkrytí tzv. “disidentury”, což je sloučenina slov “disident” a “rezidentura”. Tento program StB pod označením “Volavka” měl za cíl infiltrovat disidentské skupiny emigrantů na západě nastrčenými emigranty, jejichž emigrace však byla fingovaná a jen naoko a měli si získat důvěru skutečných emigrantů a disidentů.

Tajný program StB na infiltraci disidentů a emigrantů v západních zemích po nástupu Jaromíra Obziny do funkce federálního ministra vnitra v roce 1973

Naše redakce z dokumentů nedokáže určit, jestli Jaroslav Hutka byl součástí tohoto programu StB “Volavka”, což byl program StB schválený pod přímým vedením bývalého komunistického ministra vnitra Jaromíra Obziny, ovšem o tomto programu není dosud nic známo, materiály zmizely v listopadu 1989. Jedním z členů tohoto programu byl i Pavel Minařík, který pro StB infiltroval českou redakci Svobodné Evropy v Mnichově od roku 1969 do roku 1976. Program “Volavka” podle těchto informací fungoval již předtím, než se Jaromír Obzina stal v roce 1973 ministrem vnitra, ale podle informací to vypadá, že teprve od roku 1973 tento program měl institucionální zařazení přímo v dikci federálního ministerstva vnitra. Do té doby totiž program běžel podle našich informací pod velením sovětské KGB v Praze.

Mnoho členů z kruhů tzv. pražské havlérky se rádo stylizuje do pózy hrdinných a pronásledovaných disidentů minulého, socialistického režimu. Nedávno jsme si mohli přečíst ještě i další článek od Jaroslava Hutky s jeho slovy, že Gotta vám nutili, mě odstavili.

Jaroslav Hutka byl podle jeho vlastních slov potlačovaným uměleckým talentem, měl prý nadání, a vytvářel písně proti proudu. Takových jich prý bylo víc. Jaroslav Hutka přímo na den zádušní mše Karla Gotta a státního smutku, v sobotu 12. října 2019, zveřejnil tento svůj brekot o tom, jak byl potlačovaný minulým režimem, což prý bylo nefér a nesportovní. Jaroslav Hutka se pozastavoval v jeho příspěvku nad tím, že Karla Gotta hrála všechna tehdy dostupná média, a proto a jen proto se stal slavným normalizačním zpěvákem, prý za odměnu své radostné, pracovité, služebné prázdnoty. A pak prý podle Jaroslava Hutky byli ti, kterým nebylo dáno. Jednou z takových byla prý Vlasta Chramostová. To si Jarda skutečně naběhl, protože právě Vlasta Chramostová krátce po nástupu komunistů k moci podepsala v 50. letech 20. století vázací akt s komunistickou StB. A to není zdaleka poslední chucpe.

Zneuznaní umělci vs. skuteční disidenti

Tyto skupiny prostě samy sebe rády zahrnují do kruhů zneuznaných, potlačovaných, talentovaných, ale režimem odstavených géniů. Dnes tato uměle vytvářená image totiž značně sype. Většina Čechů maká za hanebně nízké almužny ve srovnání s Německem nebo Rakouskem, a to po 30 letech od plyšáku. Politici stále dokola tlachají o tom, že se nemůžeme srovnávat s ekonomickou vyspělostí západu. No jistě, když ČNB řízená Rothschildy z Londýna neustále oslabuje a devalvuje českou korunu, už celých 30 let. Kdy se budeme moci začít srovnávat se západem, když ne ani po 30 letech po revoluci? Za 60 let? nebo za 100? Jsou to prostě jen kecy, abychom byli dále držení jako rozvojová země Evropy v systému, který neumí nic jiného,než jen strašit minulým režimem i po 30 letech.

Místo toho, aby stát nabízel lidem stabilitu, více času pro rodinu, standardní pracovní podmínky, dostupné ceny za bydlení, nebo stabilní ceny za energie, které se místo toho každoročně rapidně zvyšují. Jenom tento rok si připlácíme za svoz komunálního odpadu, extrémně stoupne voda, rapidně vyletí ceny za elektřinu, a to už po třetí v posledních třech letech. Chucpe! Raketově také stoupnou ceny za teplo. To už ani nemluvíme o bytové krizi, kdy letos stoupnou nájemné v obecních bytech a vyšší daně z nemovitosti. Zvednou se také logicky ceny za potraviny, protože díky elektřině a vodě bude jejich výroba dražší. Stejně jako obchodní řetězce budou muset v hypermarketech platit více za teplo i elektřinu, takže tyto položky promítnou do cen potravin podruhé.

Co nám potom tento protinárodní režim nabízí za perspektivní budoucnost? Dření v montovnách za hanebně nízké mzdy, kterými nepokryjeme tyto vlny zdražování, tedy cosi jako “veselá bída”, abychom ještě nechcípli, ale abychom ještě přežili. Tento režim není schopný lidem nabídnout základní podmínky pro šťastný, poklidný perspektivní a stabilní život. Proto se nezmůže na nic jiného, než propagandisticky strašit jakýmsi minulým režimem a svádět na to všechny současné průšvihy a dvou-bilionovou sekyru státního dluhu. Elitní politická mafie vrostlá do páteřní struktury systému samozřejmě za nic nemůže. Ta si pěstuje a hýčká skupiny tzv. pražské havlérky. Mladí nemají pomalu kde samostatně bydlet, ale největším problémem je Zeman v Číně! Chucpe!

Iluze o disidentech, kteří měli před rokem 1989 úplně jinou roli, o které se nemluví

V médiích vystupuje několik desítek osob, které jsou dnešním režimem autorizované k vyprávění o tom, jak to probíhalo za minulého režimu. Jsou to předem vybraní historici se správnou ideo-průpravou, anebo několik ukřivděných disidentů. Chceme zdůraznit, že skutečných bojovníků proti minulému i současnému režimu, si vážíme, protože si vybrali cestu tuhého odporu, a odměnou jim byly facky, nejen policejní pěsti režimů, ale často opovržení a plivání ostatních lidí. StBáci jim topili hlavu v kbelících s vodou, škrtili je mokrým hadrem, nebo je pálili cigaretami. Ti lidé jsou zocelení a vytvrzení skutečně vydržet téměř všechno, a takových lidí si musíme vážit. Bohužel, Jaroslav Hutka je přesně tím typem, který o sobě tvrdí, jak chrabře a hrdinně bojoval proti minulému režimu. Dostaly se nám však do rukou tyto osud nepublikované dokumenty z přísně tajných vyšetřovacích spisů StB, federálního ministerstva vnitra a zpravodajských svodek hlášení agentů, které jednoznačně dokazují, že Jaroslav Hutka nebyl tím disidentem, jakého ze sebe dnes vykresluje.

Nejprve si ale uveďme jeden příklad nadace, která je současným režimem podporovaná, a která získává velké peníze od uhlobaronů. Jde o organizaci Post Bellum resp. Paměť národa (IČO: 07948239). Ta se specializuje na příběhy osob v minulém režimu, ale už je jí ukradená paměť z divokého Clondiku 90. let minulého století. Klasicky rýsujeme čáru 17. listopadu 1989 a za ni už si národ nic pamatovat nesmí, je to příliš nebezpečné!

Mnohým z nás se vybaví osoba jménem Daniel Kroupa , který je mimochodem členem správní rady nadace Sekyra Foundation. Luděk Sekyra spolupracoval s bossem českého podsvětí Františkem Mrázkem, v jeho organizaci najdeme třeba Tomáše Halíka, Jiřinu Šiklovou, Michala Žantovského, prostě známé tváře havlérky. Daniel Kroupa je otcem dvou synů: novináře Janka Kroupy a Mikuláše Kroupy], který je šéfem zmíněné nadace Post Bellum resp. Paměti národa. Vedle rodiny Kroupových tu mapujeme spřízněnou rodinu Dobrovských, jmenovitě otec Luboš a syn Jan Dobrovští. Otec Luboš Dobrovský byl ministrem obrany ještě před rozdělením Československa, potom 4 roky působil v kanceláři exprezidenta Václava Havla do roku 1996.

Jeho syn Jan Dobrovský řídil kancelář Karla Schwarzenberga také v 90. letech, ovšem zajímavější je, že pracoval jako partner v advokátní kanceláři Becker & Poliakoff consulting. To je agentura, která chrání americké zájmy v ČR. Např. 21. ledna 2016 zaslala tato agentura Nele Liskové (tehdy jedné z předsedů Národní domobrany) žádost o odstranění článku Psychopati z naší vlády nám chtějí odebírat naše děti! A hádejte, kdo pak si tuto agenturu Becker & Poliakoff na Nelu Liskovou objednal? Sám Pavel Bělobrádek s manželkou Janou Bělobrádkovou. Pavel Bělobrádek absolvoval v roce 2013 americký vládní program sponzorovaný americkým ministerstvem zahraničí a americkým velvyslanectvím v Praze International Visitors Leadership.

V této agentuře Becker & Poliakoff vedle Jana Dobrovského působí i Martin Palouš. Oba, Martin Palouš stejně jako Daniel Kroupa sedí ve správní radě zmíněné nadace Sekyra Foundation. V týmu této advokátní kanceláře Becker & Poliakoff, která hájí americké zájmy v ČR, najdeme třeba i advokáta Jiřího Brože, který působil v agenturách jako Profous Legal nebo Havel, Holásek & Partners. A kdo pak myslíte, že je jednatelem agentury Havel, Holásek & Partners? Jistý František Korbel, současný manžel Radky Korbelové-Dohnalové. Advokátky, která zastupovala Somálku Ayan Jamaal Ahmedmoor ve sporu s ředitelkou střední zdravotnické školy v pražských Vršovicích PhDr. Ivanky Kohoutové v tzv. šátkové kauze. Vida, jak se nám nitky sbíhají. Stačí sledovat renomované advokátní kanceláře, a všichni se nám tu hezky setkávají.

Neziskovka Post Bellum napojená na struktury vedoucí až k Mostecké uhelné…

Teď přichází zlatý hřeb této kapitoly. Luboš a Jan Dobrovští mají zhruba 5 miliard a jejich největší zásek byla bývalá společnost Czech Coal a.s. (IČO: 25764284), která vedle handlování s emisními povolenkami obchodovala s uhlím a teplem. Czech Coal a.s. také spoluvlastnil podnikatel Pavel Tykač, ale rovněž lidé z Mostecké Uhelné, tedy Luboš Měkota nebo Antonín Koláček. Antonín Koláček zase sponzoroval nadaci Forum 2000, když pořádali v roce 2016 konferenci s Dalajlámou, za což mu tehdy poděkoval výkonný ředitel Fora 2000 Jakub Klepal. Co na tom, že Antonín Koláček měl zašité odkloněné peníze na švýcarských kontech podobně jako ostatní manažeři MUS .

Spoluzakladatelem Fora 2000 byl třeba Karel Schwarzenberg, jehož kancelář v 90. letech řídil zmíněný Jan Dobrovský. Právě tento Jan Dobrovský z peněz prohnaných přes Czech Coal sponzoruje nadaci Post Bellum Mikuláše Kroupy. Rodina Kroupových, rodina Dobrovských. To jsou taková sladká tajemstvíčka současného režimu, jak se točí a přesunují peníze z uhlí, tepla nebo kšeftování s emisními povolenkami bývalého Czech Coalu na propagační projekt současného režimu Post Bellum resp. Paměť národa Mikuláše Kroupy. Ten sice bohulibě točí příběhy z minulého režimu a vydává to za paměť národa, ovšem jaká svinstva se odehrávala v 90. letech, na to je asi paměť Mikuláše Kroupy příliš krátká. Ještě bychom mohli ten současný režim pohanět a poskvrnit, a to by nám už asi ty penězovody vyschly docela, že, kluci? Vraťme se ale k naší hlavní zájmové osobě Jaroslava Hutky. Dokumenty, které dnes odtajníme v jejich originále, vykreslují Jaroslava Hutku v docela odlišném světle. Pojďme ale od začátku.

Tajná Hutkova emigrace na Západ, která ale podle svodek StB vůbec tajná nebyla, protože byla zaštítěna přímo StB. Nikdo nic na Hutku nepráskl…

Dne 13. ledna 2007 vyšel článek v Lidových novinách, ve kterém Jaroslav Hutka vyprávěl, jak chtěl tajně vycestovat na Západ, že se to komunistická policie dozví teprve tehdy, až bude za hranicemi, jak jim zamává, a udělá na ně dlouhý nos.Toto je mýtus, který Jaroslav Hutka udržuje, ale je to lež.

A: Podle spisu hlášení agenta StB “Franty” se člen redakce Suprafonu Antonín Matzner 24. března 1978 potkal s Jaroslavem Hutkou a naprosto otevřeně se spolu bavili o Hutkově vycestování. Žádné utajování, přímo natvrdo se o tom bavil se členem redakce Suprafonu. Dokument spisu je k nahlédnutí dále v tomto článku.

B: Podle dalšího hlášení agenta StB “Michala” z jedné sešlosti disidentů dne 19. března 1978 telefonovali do Švédska Jiřímu Palasovi, a dokonce samotný Václav Havel se během telefonátu zmínil, že Hutka chtěl vycestovat do Holandska. Jiří Palas nato odpověděl, že Hutka je blázen, ať jde raději do Švédska jako on. V březnu 1978 si tak už komplet spousta lidí povídá o vycestování Jaroslava Hutky na západ.

C: Jaroslav Hutka a jeho bývalá žena Daniela zažádali o vycestování 10. března 1978. Zde přikládáme originál jejich žádosti. Tento snímek je zjevně focen skrytou kamerou a nepodařilo se ofotit celý list.

Tedy oficiálně se široce vědělo v disidentských a hluboce StB napíchnutých kruzích od 19. března 1978, že Jaroslav a Daniela Hutkovi se chystali vycestovat na západ. Tím prvním, kdo to “práskl” na mezinárodní lince do Švédska, byl paradoxně sám Venca flaška Havlů. Není to legrační? Jaroslav a Daniela Hutkovi si totiž oficiální cestou zažádali o možnost vycestovat do zahraničí z důvodu osobní a umělecké diskriminace. To jim minulý režim obratem ruky povolil, věřte nebo ne, expresně do 10 pracovních dní po urgenci krajského odboru pasů a víz (KOPV). Urgence proběhla dne 22. května 1978. A trvalo to jen pár dnů a povolení po urgenci následně obdrželi 1. června 1978. Na dokumentu se uvádí, že odbor nemá proti vycestování jmenovaných námitek.

Žádný souhlas pouličního výboru, žádná razítka, žádný souhlas rezidentury tzv. zvláštních úkolů, žádný devizový příslib, žádná výjezdní doložka, nic takového. Ovšem vycestování Jaroslava Hutky vygradovalo díky řetězu událostí, které této jeho žádosti o vycestování předcházely. Jaroslav Hutka dnes tvrdí, že toto vystěhování bylo pod nátlakem, ale jak ukazují svodky StB, celé to bylo jinak. Pojďme se vypravit na samotný začátek.

Jaroslav Hutka napsal přehrávkové komisi neuvěřitelný dopis, StB jej založila do svazku

Za minulého režimu musel každý umělec absolvovat tzv. přehrávkové komise. To zní, jako by chtěl kdosi cenzurovat talent a nadání muzikanta kdesi vystupovat. Tehdejší přehrávkové komise ale byly víceméně úředničina, která zajišťovala pro pořadatele, že pokud požádají agenturu, aby u nich nějaká kapela vystoupila, agentura jim to obratem potvrdila. Pořadatelé věděli, že agentura přijde, umělec se dostaví na vystoupení, na pódium, a kolik bude chtít peněz. Papíry kontrolovala policie, jestli tam nefigurují nějací protirežimní umělci. Šlo o tzv. “povolovačky”, což byl standardní postup. Jednalo se o jakousi záruku, že umělec skutečně přijde a zahraje. Do agentury se umělec dostal tak, že přišel, a zahrál komisi, aby prokázal své umělecké kvality. Podstupoval to každý profesionál, který byl zaplacený ve výši, která byla dohodnutá, a z částky byla odváděná daň. Ve výbušném dopise ze dne 25. května 1974, který se nám ze svazku StB dostal do rukou, ovšem Jaroslav Hutka oznamuje přehrávkové komisi, že není dostatečně připravený účastnit se rekvalifikačního řízení, a že by se chtěl zúčastnit až rok poté.

To je, přátelé, bingo! Talentovaný génius, který byl podle něj utlačovaný minulým režimem, sám o sobě tvrdil přehrávkové komisi písemně, že ještě není dostatečně připravený, aby měl odvahu se ukázat na přehrávkové komisi. Na Wikipedii se například můžeme dočíst v kapitole 2.1. s názvem Písničky, že se ve skutečnosti jednalo o kádrování minulým režimem. Vidíme tedy sami, že nikdo Hutku nekádroval, naopak byl to standardní postup pro všechny, nikdo ho nezastrašoval, aby tam nechodil. Na Hutkovu vlastní žádost formulovanou v dopise, se odmítl dostavit na přehrávkovou komisi, protože se necítil, podle vlastních slov, dostatečně připravený.

Protože se Jaroslav Hutka odmítl účastnit této přehrávkové komise, nebylo mu prodloužené povolení. Hrál proto dále jako amatér. Mohli bychom prohlásit, že nepřátelský režim nám nemá co zakazovat hrát, a že proti němu budeme protestovat nepodvolováním se jakési přehrávkové komisi. Takže jako amatér hrál Hutka dále, ale načerno, ovšem za svá vystoupení inkasoval peníze jako tzv. dlaňovky, tedy peníze na ruku, rovněž načerno. Samozřejmě z těchto peněz na ruku neodváděl žádné daně, vystoupení nebyly nikde evidované, a podle tehdejších zákonů na to neměl nárok, protože musel spadat pod agenturu, která umělce zastřešovala.

Krycí jméno “Zpěvák” a napráskání kamarádů z disentu, kteří mu platili na ruku za hraní načerno bez povolení

Archivy bezpečnostních složek, konkr. SnB Hradec Králové, Jaroslava Hutku evidují ještě bez krycího jména poprvé 7. října 1974, číslo svazku 14328, dokument ke stažení zde: https://aeronet.cz/news/wp-content/uploads/12-1976.pdf A o rok později ho začíná evidovat federální ministerstvo vnitra a StB Praha, zde už pod krycím jménem “Zpěvák”, a to dne 18. prosince 1975, číslo archivního svazku 677997, svazek zde: https://aeronet.cz/news/wp-content/uploads/10-1974.pdf

StB neuniklo Hutkovo vystupování načerno, a proto si ho po dlouhém monitorování předvolali 12. května 1977 na výslech. Tento výslech je unikátním tím, že nám odhaluje, jak Hutka nabonzoval šest dalších osob, od kterých dostával načerno peníze za svá vystoupení. Dokonce včetně jejich adres bydliště, kde je měli StBáci najít. Zkuste si představit situaci, kdy vám někdo pomůže, nechá vás hrát na jím pořádaném vystoupení, ví, že nejste pod agenturou, že jste se vykašlali na přehrávkové komise, ví že jedete na černo, ví, že peníze, které vám vtiskne do dlaně keš, nebudete danit, nasadí svou pověst, a vy se mu odvděčíte tím, že ho při prvním výslechu napráskáte StBákům. Citujme z dokumentu v rámci výslechu konaném 12. května 1977:

“Za vystoupení Na Rychtě dostávám honorář 400 Kčs. Tyto peníze mi proplácí pořadatel přímo z ruky do ruky s tím, že si odečte daně. Proplácení provádí Jiří Pallas, který je při mých vystoupeních jako pořadatel. Ten mi také předává peníze. Pallasovi je asi 28 let, vím, že bydlí na Praze 5 ve Zborovské ulici (…), pokud byl pořadatelem Sbor požárníků, nejsem si jistý, byl jsem ve styku s Vladimírem Váňou, který mi osobně peníze předával (zdaněné). Pokud jde o Váňu, jedná se o výtvarníka, je asi 30 let stár. Myslím si, že informace by mohl podat Jiří Pallas (…), peníze mi proplácel člen HiFi klubu Kučera (…) Klub má sídlo naproti kostelu Martina ve zdi (…) Vydání desky mi zajistil redaktor Supraphonu Jiří Havelka. První LP Hynek Žalčík, externí pracovník Supraphonu. Povolovačky zaslal HiFi Klub zřejmě na Národní výbor (asi panu Navrátilovi).”

Slib daný StB, že si neuvědomil, že zpívá protistátní písničky. Prý se to už nestane…

Jaroslav Hutka tak bez uzardění StBákům nabonzoval kompletně celou síť osob, které mu pomáhaly, které mu vycházely vstříc, které mu umožňovaly hrát a inkasovat peníze, jež Jaroslav Hutka nedanil tehdejšímu režimu. Citujme z dalšího výslechu o půl roku dříve, dne 26. září 1976, který byl vedený vyšetřovatelem Taspierem:

“S Jaroslavem Hutkou byl proveden profylaktický pohovor, kde byl důrazně upozorněn na skutečnost, že obsah jeho písní a mluveného slova není v souladu s kulturní politikou naší strany. Dále byl upozorněn na to, že se vystavuje nebezpečí trestního stíhání, protože ve svých textech formou dvousmyslných narážek hanobí současnou kulturní a politickou situaci v ČSSR. Hutka při rozhovoru přiznal, že některé jeho texty mohou být publikem chápány jako současná kritika proti politickému zřízení v ČSSR, což si však předem řádně neuvědomil. Přislíbil, že se toto v jeho vystoupeních již nebude opakovat.”

Tento výslech proběhl dne 26. září 1976, ovšem o měsíc dříve, konkr. 16. srpna 1976, SnB Praha opět eviduje Jaroslava Hutku pod krycím jménem Zpěvák, číslo svazku 26272, svazek zde: https://aeronet.cz/news/wp-content/uploads/12-1976.pdf

Když nebudu moci vydávat časopis pro SSM a nebudu jeho šéfredaktorem, obrátím se na ORBIS!

Nicméně řetěz událostí pokračoval dál a směroval k Hutkově vystěhování, čemuž předcházelo vyvrcholení tohoto článku. Jaroslav Hutka se dne 22. října 1976 vypravil přímo na ÚV SSM, tedy mládežnický orgán KSČ přímo do komunistické centrály tiskového odboru na nábřeží. Zde soudruhům nabídl, že bude vydávat časopis pro mládež Komix, ale vymiňoval si, že chtěl být šéfredaktorem připravovaného časopisu a v případě, že mu to ÚV SSM nedovolí, půjde si Hutka osobně stěžovat na ORBIS.

Z toho nám v redakci doslova spadla čelist, protože nakladatelství ORBIS představovalo vrcholovou vlajkovou loď ideologické organizace pro noviny a knihy, přímo vrcholovou agenturu pro ideologickou propagaci československého komunismu. Vydavatelství ORBIS byla prostě hlavní organizací, která vydávala soudružskou a další literaturu. V letech 1969–1989 vydával Orbis cizojazyčné texty propagující normalizační režim a edičními plány i personálně podléhal ÚV KSČ. Zkusme si to představit. Jaroslav Hutka, tvrdý prý disident, kterého prý režim potlačoval, odstavil, pronásledoval a perzekuoval, šel škemrat na ÚV SSM, že chtěl být šéfredaktorem připravovaného časopisu pro mládež Komix, který chtěl vydávat, šéfovat mu a vyhrožoval na tiskovém odboru strany, že jestli mu to nedovolí, tak si půjde stěžovat na vrcholnou ideologickou agenturu pro propagaci komunismu ORBIS. To je chucpe!

To je asi tak nehorázná drzost, jako kdyby Jozef Gabčík a Jan Kubiš, kteří nejprve provedli atentát na Heidricha, se potom dostavili na centrálu české protektorátní vlády a žádali tam o práci pro mládežnický časopis Hitlerjugend. Zde předkládáme originál spisu daného dokumentu.

Můžeme se tedy jen dohadovat, zda Jaroslav Hutka v nějakém směru nespolupracoval s StB, když měl tu drzost a vůbec odvahu navštívit tiskové oddělení ÚV SSM a tam si diktovat podmínky, že si chtěl začít vydávat časopis pro mládež Komix, že chtěl být rovnou jeho šéfredaktorem, a vyhrožoval, že celé to ošéfuje vrcholová ideologická organizace pro noviny a knihy ORBIS. Je to normální? To je jakoby se nějaký vlastenec vydal na Perštýn do NCOZ, Koudelkovy BIS, nebo do vydavatelství Ekonomie Zdeňka Bakaly, kde by začal požadovat vydávání svého vlastního časopisu Domobrana pro mládež! Přijde vám to absurdní? Jak je možné, že Jaroslav Hutka navštívil centrálu pro něj nepřátelského komunistického režimu, který ho pronásledoval a odvolával se odvetou na vrcholný orgán mediální normalizační propagandy ORBIS?

O spolupráci Jaroslava Hutky s StB se vedou důvodné spekulace, protože měl přijmout krycí jméno Zpěvák. Na ÚV SSM se proto tehdy zalekli a Hutkův návrh proto rovnou neodmítli. Místo toho vznesli dotaz na 10. Správu StB, Federálního ministerstva vnitra (FMV). Šlo o vrcholový a ideový orgán, pod který spadala řada různých oddělení, zahraničí, cestování, hlídání diplomatů atp. Na 10. správě FMV se rozpracovávaly postupy proti Jazzové sekci, proti katolíkům i proti Chartě 77. Odtud putovaly všechny rozkazy nižším složkám po republice až do věznic.

Zamítnutí Hutkovi vydávat časopis Komix pro ÚV SSM vyústilo ve vystěhování za podmínek, ze kterých se tají doslova dech

A právě na tomto oddělení měl být Jaroslav Hutka vedený jako agent Zpěvák. Proto se na ÚV zalekli a místo okamžitého zamítnutí vznesli dotaz na tuto 10. správu FMV, zda mohou Hutkův návrh na místo šéfredaktora přijmout. Lidé na 10. správě FMV dostávali různé svodky se špionážními informacemi, měli k dispozici americké noviny, jednoduše měli k dispozici obrovskou agendu a nic nebylo pro tyto důstojníky nemožné. Ovšem na 10. správě FMV seděl Por. František Vach, který Hutkovi žádost zamítl i přesto, že měl mít Hutka status agenta s krycím jménem Zpěvák. A zamítnutí možná nebylo proto, že by Hutkovi nemohlo být svěřeno šéfování časopisu, ale proto, že 10. Správa již mohla mít s Hutkou jiné operativní plány.

V tomto okamžiku se totiž dostáváme k legálnímu a zcela svobodnému vystěhování Jaroslava Hutky za hranice tehdejšího Československa. Jaroslav Hutka si s jeho bývalou ženou Danielou oficiálně zažádali o možnost odstěhování na západ dne 10. března 1978 z důvodu osobní a umělecké diskriminace. Předkládáme 1. dokument žádosti Hutkových o vystěhování na západ do Holandska z krajského odboru pasů a víz (KOPV).

Celý článek a pokračování naleznete zde:

https://aeronet.cz/news/exkluzivne-vybusne-materialy-z-prisne-tajnych-svazku-stb-odhaluji-bizarni-pribeh-jaroslava-hutky-ktery-dosud-nikdo-neznal-komuniste-mu-pry-znemoznovali-zpivat-ale-zaznamy-stb-odhaluji/


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponJe proč stranit Trumpovi   
Pridal tk Pondělí 20 leden 2020 - 04:20:33 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Tvrzení elity americké Demokratické strany, že Vladimir Putin bude v kampani letošních amerických prezidentských voleb pomáhat Donaldu Trumpovi nejsou tak hloupé jak vypadají. V konečné analýze ruský car má pádné geopolitické a strategické důvody chtít, aby Trump měl čas dokončit dílo, které začal.

Vměšování do politického života jiných zemí a změny režimu se vyplácí. Jedním z mnoha důkazů byl puč na Ukrajině, kterým byl svržen demokraticky zvolený po Rusku šilhající president Viktor Janukovyč a na jeho místo mrtví z Majdamu pomohli dosadit proamerického Petro Porošenka.

„Byla to naše nejlepší investice,“ pochvalovala si Hillary Clintonová, tehdejší americká ministryně zahraničí. „Za půl miliardy dolarů jsme získali celou zemi.“

Podle šetření Dov Levina z institutu Politiky a strategie na univerzitě Carnegie Mellon Spojené státy se pokusily ovlivnit volby anebo způsobit změnu režimu v osmdesáti jedna zemích a Rusko v třiceti šesti. Zdá se vám to málo? Máte pravdu. Je to zatraceně málo, protože Levinův výzkum končí rokem 2000. Po pádu Sovětského svazu v roce dostalo americké vměšování křídla, zatímco Ruská Federace na ně neměla, protože čelila tsunami hospodářské a sociální krize umocněné dramatickými politickými změnami.

Za obojí do značné míry vděčí Spojeným státům, které podporovaly divokou privatizaci a postavily se za muže, který ji způsobil, Borise Jelcina. Když v roce 1996 Boris neměl šanci na znovuzvolení, ale nutně potřeboval zvítězit , aby nebyl souzen za vojenský útok na ruský parlament, rozkrádání národního majetku a korupci, Washington mu poslal svoje nejlepší odborníky na volební hejble a kejkle a zaplatil celou jeho kampaň. Navíc přiměl Mezinárodní měnový fond, aby přiklepl Rusku půjčku 10.2 miliard dolarů, druhou největší v historii této instituce. New York Times tehdy napsal, že má „sloužit k podpoře Jelcina v červencových volbách.“ Injekce přišla v pravý čas a zabrala. Ekonomika se na chvíli zmátořila a Jelcin vyhrál druhý mandát s náskokem třinácti procent. Výprodej ruského nerostného bohatství a rozkrádání státního majetku mohlo pokračovat.

Koncem roku 1996 John F. Tefft, americký velvyslanec v Moskvě, zvedl ruce k nebi a prohlásil, že bez americké pomoci „bychom viděli podstatně jiné Rusko nežli nyní.“ Tefft byl kariérní pracovník ministerstva zahraničí. O Rusku nevěděl moc, ale radil se před odletem mimo jiné s uznávanou znalkyní ruského impéria, příští americkou ministryní Madeleine Albrightovou, rozená Marie Jana Korbelová, která zastávala (a zastává) názor, že Rusko má v podzemí příliš mnoho drahokamů na jednu zemi, a mělo by se o ně podělit. Tefftovi se zamlouvalo Jelcinovo Rusko, které během jednoho desetiletí přišlo o klíčová odvětví v průmyslu, ztratilo víc jak třicet procent svého Hrubého domácího produktu, prošlo šokovou terapií, prodělalo několik záchvatů inflace a trpělo epidemii chudoby.

Vladimír Putin je ruským carem víc než dvacet let, a co všechno se za jeho panování ve velké širé Rusi stalo a změnilo. Kde například jsou oligarchové, kteří považovali pomenšího blonďáčka z KGB za neškodného holobrádka a politického zelenáče. Od takového mužika, jakým je Putin, se dá čekat všechno a také na něho všechno shodit. I to, že v Bílém domě sedí Donald Trump, ačkoli vyšetřování, které se táhlo dva roky, mu nic takového nedokázalo. Ale také ho od podezření neosvobodilo, čímž vedení Demokratické strany odůvodňuje obavy, že v listopadových prezidentských volbách dojde k recidivě. Z jeho hlediska Putin má zkušenosti z ovlivňování voleb, má k tomu prostředky a hlavně motiv. „Pohnutky,“ řekl Sherlock Holmes, „hrají, milý Watsone, u každého zločinu první housle.“

Kdo se táže, jaký zájem má Putin na tom, aby se Trump vrátil na další čtyři roky do Bílého domu, nesledoval během uplynulých let události ve světě. Jinak by věděl, že americký prezident potřebuje ještě jistý čas dokončit bohulibé dílo a sehrát svoji historickou roli.

Především musí dál štvát Evropu, až ji rozpálí doběla a všechny její národy začnou opakovat tuto výzvu francouzského prezidenta Emmanuela Macrona jako mantru:

Evropa už nemůže dál ponechat ochranu své bezpečnosti Spojeným státům. Dnes je na nás, abychom vzali na sebe odpovědnost a zaručili bezpečnost a tudíž evropskou svrchovanost.

Zatlačovat Rusko od Evropy je velká strategická chyba, protože je zatlačujeme do izolace, která zvyšuje napětí. Musíme vybudovat novou architekturu spočívající na důvěře a bezpečnosti v Evropě, protože evropský kontinent nikdy nebude stabilní, nikdy nebude bezpečný, jestliže nezlepšíme naše vztahy s Ruskem.

Cesta odloučení starého kontinentu od nového už nemusí být dlouhá, ani složitá. Postačí spustit připravená cla na dovoz evropských automobilů, nebo žádat větší výpalné za ochranu. Aby to Trump mohl udělat, musí získat druhý mandát a cítit se dostatečně silný v politických podpatcích.

Totéž platí o dráždění čínského draka. Také zde postačí už jen málo (třeba odstavit Huawey od amerických polovodičů), aby okénko příležitosti obchodního smíru se zavřelo a Peking se rozhodl odepsat Washington a uzavřít plnokrevnou alianci s Moskvou, včetně vzájemné vojenské pomoci.

Tato aliance zpřevrátí světovou politiku. Představte si mezinárodní krizi, ve které Rusko a Čína vytvoří jeden blok. Dopad bude podstatný a do jisté míry nepředvídatelný. Pro Západ bude psychologicky spojovat strach z Ruska s nezranitelností obrovité Číny. Washington bude čelil skutečnému ohrožení a národy střední a východní Evropy, zklamány Bruselem a lákány manou čínských investic, se obrátí na východ.

Jedna epocha zemře, druhá se narodí. Vznikne nový svět. Ne všem se v něm bude líbit, ale co s tím pořídíš. Slyšíme už jeho kročeje jak sestupuje po schodišti času.

Jan Vítek

Zdroj: http://www.zvedavec.org/komentare/2020/01/8166-je-proc-stranit-trumpovi.htm
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPompeo: USA jsou připraveny "zaútočit na Rusko", jak to provedli s Íránem. Pohrozil Rusku íránským scénářem   
Pridal tk Pondělí 20 leden 2020 - 04:11:48 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Ministr zahraničí USA učinil neočekávané prohlášení, z něhož vyplývá, že Washington je připraven "zaútočit na Rusko" stejně tak, jak to udělal s Íránem, když "likvidoval" generála Kásima Sulejmáního. "Likvidace Sulejmáního je příkladem nové strategie USA, nasměrované na zadržování svých odpůrců. Ve stejné míře se to týká i Íránu, i Číny, i Ruska", cituje Pompea IA Reuters.

"Státy nyní realizují možnosti nejsilnější pozice, jakou kdy měly v souvislosti s Íránem. Zatím jej prostě zdržujeme. Ale abychom ochránili svobodu doopravdy, je důležité zdržovat všechny nepřátele. V tom spočívá veškerý smysl práce prezidenta Trumpa. Právě proto se tak snaží udělat naši armádu tou nejsilnější, jakou kdy byla", říká ministr zahraničí USA.

V Rusku je považováno prohlášení Pompea "za nepřípustné" a politikovi je připomínáno, že "podobné kousky vůči naší zemi nikdy neprocházeli, neprojdou ani nyní".

"Pompeo by si měl připevnit seznam výhrůžek na hruď a chodit s tím po ministerstvu zahraničí USA. Možná, že si tam o něm úsudek udělají. Likvidace ruského vysoce postaveného vojenského činitele, není důležité zda v Rusku nebo za jeho hranicemi, hrozí začátkem konfliktu mezi jadernými mocnostmi. Na to Washington nikdy nepůjde", říká Igor Korotčenko, šéfredaktor časopisu Národní obrana.

Zdroj: Nová republika vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUpon„Fašizoidní Pavel Novotný.“ Okamura podal žalobu na starostu Řeporyjí kvůli jeho chování „jako Hitler“   
Pridal tk Pondělí 20 leden 2020 - 03:43:52 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Předseda SPD Tomio Okamura byl hostem na Svobodném rádiu, kde při hovoru o starostovi Řeporyjí na něm nenechal nit suchou. Upozornil i na údajný špatný stav ODS, kdy Novotný svým chováním zastínil i předsedu Petra Fialu.

Okamura zmínil, že nemá rád přílišné podávání trestních oznámení, jelikož je tím policie zatěžována a nemá potom čas na své základní povinnosti strážců pořádku.

„Já nejsem zastáncem trestních oznámení. Já jsem zastáncem toho, abychom přišli k volbám a demokraticky měnili zákony. (…) Na pana Novotného, tam už na tom právník pracuje, tam to není formou trestního oznámení, protože to není trestněprávní záležitost. Tuším, že mi říkal, že to bude občanskoprávní žaloba. Už je to podané. On řekl o našich voličích, a teď nebudu citovat přesně, protože si to nepamatuji, že voliči SPD by neměli mít volební právo a pronesl další urážky na voliče SPD,“ prohlásil předseda SPD na vlnách Svobodného rádia.

Okamura zmínil, že Pavel Novotný se chová podle podobných vzorců, podle kterých se, podle jeho názoru, choval i nacistický vůdce Německa Adolf Hitler.

„Tady jsem hned dostal informace od naší advokátní kanceláře, která to vše monitoruje a monitoruje i další věci, kde dochází k protiprávnímu jednání. Když pomlouvá politik politika, tak to soudy tady moc rozsuzovat nechtějí. (…) Ale v okamžiku, kdy byl uražen občan, a on vlastně selektoval občany na lepší a horší, tak to je v podstatě jako Hitler. On je takový jako fašizoidní, ten pan Novotný,“ uvedl politik.

V tomto případě údajně již bylo potřeba proti řeporyjskému starostovi „zakročit“.

„Tady bude soud. (…) Tady bude muset soud opravdu rozsuzovat, zdali je adekvátní, že pan Novotný říká, že někteří občané České republiky jsou lepšolidi a někteří jsou horšolidi. Někteří mají volební právo, někteří ne. Někdo může urážet a někdo ne. Tady jsme samozřejmě už zakročili,“ dodal k žalobě na Novotného předseda SPD.

Okamura si také povšiml, že v poslední době je Novotný viditelnější osoba než předseda strany Petr Fiala, který byl včera během kongresu ODS znovuzvolen do čela strany.

„Úsměvné je to, že nejviditelnější tváří ODS není předseda ODS, ale starosta Řeporyjí Novotný se svým hulvátským vyjadřováním. To je pro předsedu ODS Fialu smutná vizitka, že se nechal v uvozovkách „zastínit“, a to svědčí o dost špatném stavu ve straně.

Zdroj: https://sptnkne.ws/Bczg
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponZrušení poplatků ČT. Stažení z Iráku a méně Číňanů v Praze. Zeman byl na Frekvenci 1   
Pridal tk Pondělí 20 leden 2020 - 03:38:41 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Prezident Miloš Zeman byl hostem v Press klubu rádia Frekvence 1, kde se vyjádřil pro stažení českých vojáků z Iráku, okomentoval kongres ODS, ale i politiku pražského primátora Hřiba.

Moderátor se prezidenta v souvislosti s kongresem ODS tázal, zdali je předseda strany Petr Fiala dobrým zápasníkem, který by dokázal přivést svoji stranu k vítězství ve volbách.

“Já sice nejsem sportovní fanoušek, ale dobře vím, že jedna disciplína je zápas a druhá disciplína je jakékoli odvětví, kde jsou branky, v zápase žádné branky nejsou,“ odpověděl na otázku prezident, který vzápětí odmítl komentovat zvolení Zbyňka Stanjury na post prvního místopředsedy ODS.

V souvislosti s Občanskou demokratickou stranou a jejím včerejším kongresem prohlásil, že „zatím to nevypadá, že by mohla do Strakovy akademie vstoupit hlavním vchodem“.

“Jsem ochoten spolupracovat s jakýmkoli vítězem voleb,“ dodal Zeman k tématu.

Kongres ODS zvolil heslo: Pro zemi, která vítězí. Moderátor se prezidenta dotázal, zdali si myslí, že Česko je úspěšná země.

“Jsme země, která vítězí, já o tom mluvil ve vánočním poselství. Máte-li být věrohodný, nemůžete popírat nos mezi očima – konkrétní údaje o prosperitě republiky,“ zmínil Miloš Zeman.

Princ Harry a Meghan Markleová

Moderátor se v jednom z témat také chtěl věnovat kauze okolo britského prince Harryho a jeho manželky Meghan Markleové, kteří hovoří o výstupu z královské rodiny, aby mohli žít svobodnější život.

Zeman moderátora v této souvislosti pokáral, že se jedná o bulvární téma, které si nepřeje řešit.

„Ať si královská rodina dělá, co chce,“ odbyl prezident moderátora a zdůraznil, že nehledě na skutečnost, že toto téma plní přední stránky novin posledních dní, my žijeme v České republice a ne ve Velké Británii.

Čínští turisté v Praze

V souvislosti s počínáním pražské radnice, v jejímž čele stojí Zdeněk Hřib (Piráti) uvedl, že dochází k omezování leteckého spojení mezi Čínou a Českem.

„Aktivity pana primátora Hřiba vedou mimo jiné k omezování leteckého spojení,“ řekl prezident a upozornil na možný pokles čínských turistů v Česku. V této souvislosti prezident zmínil, že čínští turisté přinášejí městu více prostředků než například ruští turisté a dodal, že primátoru Hřibovi by „prospěl kurz ekonomie“.

Nový premiér v Rusku

V souvislosti s výměnou na premiérském křesle v Ruské federaci Zeman zmínil, že si dobře rozuměl s předešlým premiérem Dmitrijem Medveděvem, s nímž se i podařilo vyřešit incident, kdy jedna z ruských redakcí před několika lety zveřejnila materiál o tom, že Sovětský svaz zachránil Československo v roce 1968 před kontrarevolucí.

„Pana nového premiéra neznám,“ řekl o novém ruském premiérovi Michailu Mišustinovi. Ohledně úřadujícího prezidenta Vladimira Putina český prezident řekl, že ten má do budoucna tři možnosti.

„Já si myslím, že jsou tři scénáře. Že Vladimir Putin je bezesporu silná politická osobnost, nepopírá až na několik hlupáků, nikdo. Máte tedy, pokud zůstane ve vedoucích funkcích, tři varianty. První, že si to prohodí jeden president a jeden premiér. Druhá, která je trochu divoká, dlouho se uvažovalo o tom, že je tu nějaké soustátí Ruska a Běloruska, a že by Putin mohl být prezidentem tohoto soustátí. Zdá se ale, že prezident (Alexandr – red.) Lukašenko tomu není příliš nakloněn. Třetí varianta spočívá v tom, že má vzniknout jakási státní rada a Putin by se mohl stát jejím předsedou,“ prohlásil Zeman.

Čeští vojáci v Iráku

„Zatímco jsem zásadním odpůrcem stažení sil z Afghánistánu (...), tak pokud jde o stažení sil z Iráku, mám neutrální pozici, protože tam byla Al-Káida nebo Islámský stát poražen, a jestli se tam někdo s někým rve, tak jsou to sunité se šíity. A proč bychom my zasahovali do nějakého náboženského sporu,“ řekl prezident na téma možného stažení českých vojsk ze zahraničních misí.

Zeman a média

Prezident bude mít, podle vlastních slov, pořad s moderátorem Lubošem Xaverem Veselým. To mu údajně navrhl ředitel Českého rozhlasu René Zavoral.

Došlo i na téma možného zrušení koncesionářského poplatku pro Českou televizi. Prezident se vyslovil pro jeho zrušení a pro to, aby si Česká televize obstarávala financování jako ostatní komerční televize, tedy z reklamy.

V této souvislosti řekl, že jelikož prezident Česka nemá zákonodárnou iniciativu, je ve svých možnostech pro zrušení poplatků na ČT omezen.

Důchodová reforma

“Důchodová reforma je něco jako Jeti, každý o něm mluví a nikdo ho neviděl. Vzpomeňte si, že už tu byl jeden pokus, kdy tu byly vytvořeny ty podivné systémy, které potom další vláda zrušila. Já jsem přívržencem parametrických změn,“ zmínil prezident na účet důchodové reformy.

V rozhovoru pro Frekvenci 1 Miloš Zeman také podpořil nápad, aby školní vyučování začínalo od devíti hodin ráno, místo stávajících osmi. Vyzval také, aby v této souvislosti nebylo mluveno pouze o škole, ale i o dalších profesích.

Zdroj: https://sptnkne.ws/Bczc
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponMerkelová: Berlínská konference o Libyi poskytuje dobré šance na vytvoření dlouhodobého míru   
Pridal tk Pondělí 20 leden 2020 - 03:30:21 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Konference o Libyi, která se odehrála v Berlíně, hraje důležitou roli pro vyřešení situace v zemi, prohlásila německá kancléřka Angela Merkelová.

„Zde u nás v Berlíně proběhly velmi zajímavé konzultace. Nám se podařilo učinit vklad, přidat nový impuls politickému procesu v Libyi, aby bylo možné přinést mír do země a libyjskému národu. Já věřím, že konference v Berlíně podpořila mírový proces pod vlajkou OSN,“ řekla Merkelová o výsledcích jednání na tiskové konferenci.

Dokument odsouhlasený v Berlíně ohledně Libye bude schválen Radou bezpečnosti OSN a stane se částí politického řešení, řekla kancléřka Merkelová.

Země, které se zúčastnily mezinárodní konference o Libyi, vyjádřily jednotnou pozici v tom, aby se dodržovalo zbraňové embargo vůči této severoafrické zemi, prohlásila kancléřka.

„My jsme se dohodli, že v budoucnosti nebude docházet k podpoře (válčících stran – red.). Dohodli jsme se, že budeme přísnější, více než dříve, v realizaci zbraňového embarga. Všichni tomu vyjádřili podporu,“ prohlásila německá šéfka vlády na tiskové konferenci.

„Slyšeli jsme povinnosti od všech účastníků jednání, kteří se zavázali nepodporovat nadále žádnou ze stran konfliktu. To se týká vojenské pomoci, pomoci ve smyslu zbraní. Takovým způsobem se bude dodržovat zbraňové embargo a příměří,“ prohlásila.

Podle jejích slov se generál Haftar a Fáiz Sarrádž dohodli na dalších krocích, jež byly navrženy ze strany generálního tajemníka OSN. Má se jednat o vojenskou komisi „pět na pět“.

„Nyní budou odeslány pozvánky pro ty, kdo budou v této komisi. To má být základem, abychom mohli přenést mírovou smlouvu v konsolidované příměří,“ zmínila Angela Merkelová.

Zdroj: https://sptnkne.ws/BcyZ
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponČína je ochotna spolupracovat s Barmou na podpoře vzájemného užšího společenství osudu   
Pridal tk Pondělí 20 leden 2020 - 03:27:19 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Ve dnech 17. až 18. ledna čínský prezident Xi Jinping (Si Ťin-pching) uskuteční státní návštěvu Barmy. Toto je jeho první zahraniční cesta v roce 2020 a shoduje se se 70. výročím založení diplomatických vztahů mezi Čínou a Barmou. Barmské noviny dne 16. ledna vydaly autorský článek čínského prezidenta Xi Jinpinga. Xi Jinping uvedl, že Čína je ochotna spolupracovat s Barmou na podpoře vzájemného užšího společenství osudu.

Xi Jinping ve svém článku podal 4 návrhy ohledně rozvoje čínsko-barmských vztahů v nové éře.

Za prvé, je třeba posílit strategickou komunikaci a vypracovat nový plán dvoustranných vztahů. Čína má s Barmou 2000 kilometrovou hranici a obě země jsou dobrými přáteli. V květnu roku 2011 Čína a Barma vytvořily komplexní strategické partnerství spolupráce. V současné době mají obě země časté výměny na vysoké úrovni a komplexní strategické partnerství spolupráce se neustále vyvíjí. Čína respektuje barmskou svrchovanost, nezávislost a územní celistvost. Čína podporuje barmskou stranu, která věnovala velké úsilí na zachovávání suverenity, nezávislosti, bezpečnosti a respektu. Čína chce, aby barmská vláda usilovala o urychlení mírového procesu, zlepšení životní úrovně občanů a o rozvoj ekonomiky. Barma vždy pevně podporuje Čínu v otázkách týkajících se hlavních zájmů a hlavních obav. Čína navrhne, že obě země prohloubí své komplexní strategické partnerství ze strategické a dlouhodobé perspektivy.

Za druhé, je třeba prohloubit hospodářské a obchodní výměny. Čína je největším obchodním partnerem a nejdůležitějším investičním partnerem Barmy. V roce 2019 dosáhl čínský dovoz z Barmy 44,01 miliard juanů, což představuje významný meziroční nárůst o 42,8%. Poté, co Čína navrhla iniciativu „Pásma a Stezka", odpověděla Barma pozitivně. Jako důležitý projekt spolupráce v rámci „Pásma a Stezky" dosáhly Čína a Barma v prosinci roku 2017 konsensu o společném zřízení čínsko-barmského hospodářského koridoru. Xi Jinping dodal, že je třeba prohloubit pragmatické spolupráce mezi oběma zeměmi v oblastech, jako je propojení, energie a doprava.

Za třetí, je třeba zvýšit výměny a vzájemné učení. V posledních letech se Číňané a Barmové utvářeli hlubokým přátelstvím. Díky důkladnému rozvoji vztahů mezi Čínou a Barmou se výměny lidí mezi těmito dvěma zeměmi staly stále častějšími. Více a více čínských turistů cestovalo do Barmy.

Za čtvrté, je třeba posílit spolupráci a vytvořit novou situaci regionálního míru a stability. Barma je důležitým členem ASEANu, v posledních letech Čína a Barma udržovaly dobrou spolupráci v rámci spolupráce Čína-ASEAN a dalších mechanismů.

Letos si připomínáme 70. výročí navázání diplomatických vztahů mezi Čínou a Barmou. Návštěva čínského prezidenta v Barmě v novém roce plně odráží význam, který Čína přikládá čínsko-barmským vztahům. Čína je ochotna spolupracovat s Barmou na podpoře vzájemného užšího společenství osudu.


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponHledat Info kuryr
Novinky pro 2020
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.2187 sec,0.0459 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:1,723kB