Středa 22 leden 2020
Neměli Polsko osvobozovat… Byl by „klid“…   
Pridal tk Středa 22 leden 2020 - 18:45:14 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Polští politici vládní či opoziční jsou doslova zběsilí, když svět ve svém celku odmítá jejich intepretaci, že Rusko a Německo nese stejnou odpovědnost za vypuknutí II. světové války a jak prezident Duda tak premiér Morawiecki šíří nenávist vůči Rusku a vidí ho za viníka všeho zlého.

Ano, hovoří podobně jako náš profašistický starosta Řeporyj Pavel Novotný, ale tím, že argumentují z pozice nejvyšších ústavních činitelů Polska, jsou jejich úvahy mnohem nebezpečnější.

K něčemu je to ovšem velmi dobré. Zatímco Pavla Novotného, jak věřím, bude čekat jednoho dne soud a následně vězení, tito polští megalomani prohlubují svou rostoucí ignoraci ze strany rozhodujících evropských představitelů Německa, Francie či Itálie. A bohudík na jejich hysterické výlevy vůbec nereagují ostatní představitelé V4.

A tak polský premiér Morawiecki dokonce zaplatil v celoevropském portálu Politico protiruské a protiputinovské inzeráty a polský prezident Duda odmítá uctít památku 75. výročí holokaustu v Izraeli, které je stanoveno datem osvobození Osvětimi Rudou armádou na protest proti tomu, že Vladimír Putin bude mít se jeden z hlavních vzpomínkových projevů a jeho o projev nikdo nepožádal. A ještě se diví.

Kdo chce znát, zná a kdo nechce, nezná.

Poláci byli první, kteří se snažili spolupracovat s Německem a polsko – německá smlouva o neútočení z roku 1934, předcházela další aktům německé agrese, jako byl anšlus Rakouska, ostudná Mnichovská dohoda, kdy západní spojenci Francie a Británie společně s fašistickou Itálií a nacistickým Německem rozhodli o odstoupení českého pohraničí Německu, kdy zároveň Polsko v těžké hodině pro Československo, anektovalo Těšínsko.

Můžeme samozřejmě býti dnes spojenci v rámci V4, ale nesmíme ztrácet obezřetnost. Poláci jsou prostě Poláci.

Stojí za to si připomenout slova tehdejšího polského ministra zahraničních věcí:

Při odjezdu ze Ženevy 28. září 1934 ministr zahraničí Polské republiky Beck prohlásil: „Polsko o své vůli prohlašuje, že od nynějška spojuje svůj osud s osudem Německa... Polská vláda se prohlašuje od nynějška za osvobozenou od jakýchkoliv závazků vůči Československu a připomíná svoje přání stanovit společnou hranici s Maďarskem.“

Tato politika napomohla zničení Československa, rozbití Malé dohody, oslabení pozice Francie ve střední Evropě a přiblížila svět válce. Osud Československa, na kterém polský ministr zahraničí Józef Beck tak usilovně pracoval, se stal osudem Polska. On sám na svém vystoupení v polském Sejmu dne 5. května 1939 řekl: "Mír je cenný a žádoucí. Naše pokolení, které prolévalo krev ve válkách, si jej zaslouží. Ale mír, stejně jako skoro všechny věci na světě, má svoji vysokou a spravedlivou cenu. My Poláci neznáme pojem mír za každou cenu. V životě lidí existuje pouze jedna věc, která se nedá koupit - a tou je čest!"

V tom se nádherně zračí polské uvažování tehdy i dnes.

Nikdo samozřejmě nezpochybňuje například Katyň. Nicméně, jestliže by dnes Poláci chtěli i na mezinárodním fóru brojit proti ruské rozhodující účasti na porážce fašismu a nacismu, pak zjevně udělal Stalin chybu, že Polsko vůbec osvobozoval. Rusko by dnes mělo klid. Dnes je Polsko nejfanatičtějším podporovatelem vojenských útočných opatření proti Rusku, kritizuje Francii a Německo, že více nezbrojí a jedná s Putinem. Šíří nenávist a narušuje bezpečnost Evropy a vlastně i světa.

Bohudík ta rozumnější a silnější část světa, včetně Trumpa (nemluvím o administrativě) ví, že bez Ruska nevyřeší klíčové geopolitické problémy dneška. A i válečný štváč generální tajemník NATO změnil včera označení Ruska, jako největší výzvu pro NATO.

Momentálně ovšem nikdo neví, co tím vlastně chtěl říci. Zdá se, že je to jednoznačný důkaz o bezradnosti Západu.

Jiří Vyvadil

Zdroj: Vaše věc
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponHloupá Evropa   
Pridal tk Středa 22 leden 2020 - 18:33:01 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Za posledních 30 let se emise oxidu uhličitého ve Vietnamu zvýšily 984x, v Bangladéši 510x, v Číně 354x, v Indii 305x, v Saúdské Arabii o 285% ... atd.

Uvádí se, že světové emise do dnešních dnů vzrostly asi na 38 miliard tun CO2.

Ve zmíněných třiceti letech z největších 50 znečišťovatelů, pouhých 12 zemí emise snížilo. Hlavně země Evropy. Dříve se na světových emisích Evropa podílela asi 19 procenty, v současnosti světu přispívá 9 procenty. Je docela zajímavé, že USA mají stejné emise na úrovni před 30 lety, ale podíl na světovém znečištění klesl z 22 na 13 procent.

U snížení emisí USA zafungovaly pouhé počty, když vedle toho, co jsem uvedl, na příklad Irán znečišťuje ovzduší Země o 225 %, Indonésie o 216 %, Turecko o 187 %, Jižní Korea o 150 % a další atd...

Elektromobilita.

Kdopak v EU přišel na to, že auta na elektrický pohon povedou k tzv. nulové uhlíkové stopě? Každý normální člověk ví, že jedna plus jedna je dva. Proto se tohle přání vyplní jen v případě, že elektřina se bude líhnout mimo naší drancované Země. Přátelé... perpetum mobile ještě nikdo nevynalezl! A zastydlá studentka Gréta a její protagonisti, perpetum mobile určitě nevymyslí. Ovšem, možná jim světová organizace udělí nově pojatou Nobelovu cenu, za blábol.

Uvědomují si „strůjci pokroku“, že samotná výroba baterií do aut škodí přírodě víc, než tolik omílané CO2. A co likvidace použitých baterií? Proti zeleným mozkům se už nesměle vyskytují výzkumy, kolik se výrobou 1 kWh elektrické energie, do atmosféry dostane emisí. Podle jednoduchých počtů postačí, když emise oxidu uhličitého na 1 kWh vynásobíme spotřebou elektromobilu v kWh a můžeme porovnávat!

Hodnoty záleží na způsobu výroby elektřiny v jednotlivých zemích, podržím se svojí vlasti. U nás se při výrobě jedné kWh elektřiny, dostane do ovzduší 428 gramů oxidu uhličitého. Jestliže elektrické auto spotřebuje na 100 Km 25 kWh, potom emise dosáhnou 10 700 gramů. To znamená 107 gramů na 1 Km. S podobnými emisemi jezdí i nová auta se spalovacími motory, se schváleným limitem 96 gramů na 1 Km. Tedy, jestli bychom jezdili na elektřinu, nulová uhlíková stopa je výmysl a lež.
„Levné“ elektromobily.

Ještě přidám další fakt. Dobíjení elektromobilů je zdlouhavé a energie rychle podražuje. Dodavatelé nabíječek oznámili razantní zvýšení cen. Už nyní je dobití baterií dražší, než jízda se spalovacím motorem. Za každou kilowatthodinu nově majitel elektromobilů zaplatí 0,79 eura. Například nabití elektroauta s baterkou o kapacitě 40 kWh vyjde téměř na 850 korun, při dojezdu zhruba 350 Km. Podbízivé reklamy tvrdí, že můžete nabíjet doma ze zástrčky, ale nikdo neřekne, že na to budete potřebovat celý den.

Co ale dělat, když auto potřebujete neustále k dispozici, nebo se vydáte na delší cestu? Nezbývá než pátrat po rychlonabíjecích stanicích, které jsou teprve naplánovány v dutých hlavách malých Grét. Že jsou elektroauta levnější na výrobu, protože mají méně součástí než automobily se spalovacími motory? Na ceně to není vidět a co potom, až po krátkém čase budete kupovat novou baterku a když brzo přijde předpokládané zdražení elektřiny.

Autor: Karel Stýblo

Zdroj: https://karelstyblo.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=743077
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponKdo je dnes víc? Vláda a stát nebo ČT?   
Pridal tk Středa 22 leden 2020 - 18:26:59 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Ti chytří, kteří vymysleli, že Česká televize nebude záviset na státu, na vládě a vůbec na nikom a ničem, s výjimkou snad EU, a poslušná doma pak bude jen své televizní radě (s kterou se ovšem domluví tak, že v zájmu větší váhy obou těchto těles budou obě šlapat jako svorný tým, který si vzájemnými šarvátkami nebude komplikovat život), mohli včera večer v pořadu Události, komentáře vidět výsledek tohoto vskutku jedinečného uspořádání.

Do pořadu pozval reaktor ČT Jakub Železný ministra kultury Zaorálka a vedl s ním debatu o Památníku v Lidicích. Nu, a když se v té debatě jal ministr Zaorálek projevovat svůj podiv nad tím, že kdosi, jehož jméno si bohužel nepamatuji, nejeví dost piety k obětem lidí zabitých nacisty v Terezíně, v Ležákách a mnohých jiných místech, byl redaktorem Železným spěšně přerušen slovy, která měla zhruba ten smysl, aby se ministr držel tématu a neodbočoval ke starým už záležitostem.

Když ta slova padla, spojil jsem si je okamžitě s Usnesením o významu evropské paměti pro budoucnost Evropy, sepsaném eurokomisařkou Věrou Jourovou a nedávno schváleném Evropským parlamentem. V tom Usnesení není totiž už, jak známo, za viníka vzniku Druhé světové války určen hitlerovský režim, ale viníky jsou zde jmenováni dva: a to Německo a SSSR. S tím ovšem, že mezi řádky i evropských materiálů dalších se naznačuje, že z oněch viníků dvou je viníkem ohyzdnějším SSSR, protože Hitler, kromě jiného, přece jen též bránil vpádu bolševizmu do Evropy.

Takže když tak nápadně bryskně i rozhodně přerušil redaktor Železný Zaorálkovo vypočítávání nacistických zločinů u nás, napadlo mě následující podezření: Nebylo už zpravodajské redakci ČT z nejvyšších evropských míst naznačeno, aby zmínky o nacistických zločinech začala přitlumovat? A to v zájmu toho, aby víc světla zbylo na osvícení zločinů stalinizmu, které se šikovnou manipulací přenesou přes propast času i na současné kapitalistické Rusko? A redaktor Železný byl prostě jen tak moc disciplinovaný, že svou upřílišněnou snahou uvedený pokyn pohotově uplatnit, poskytl mému podezření podnět?

Nu a jak debata Zaorálek-Železný končila?

Tak, jak odpovídá nejen už zavedenému úzu, ale též současnému hierarchickému postavení vlády a státu vůči ČT.

Ministr Zaorálek ČT za pozvání pokorně poděkoval a redaktor Železný mu milostivě pokynul.

Lubomír Man
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponAlexandr Vondra v nominačním projevu na sjezdu ODS vyzval k vybudování americké letecké základny Trump Air Force Base v Mošnově na Ostravsku...   
Pridal tk Středa 22 leden 2020 - 04:15:17 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Alexandr Vondra v nominačním projevu na sjezdu ODS vyzval k vybudování americké letecké základny Trump Air Force Base v Mošnově na Ostravsku, pomůže to prý místní zaměstnanosti kvůli programu dekarbonizace průmyslového regionu! Naprosto patetický a provokační výkřik na volebním sjezdu, nebo naopak pokusný balónek nálad ve společnosti? V celé oblasti Mošnova se v poslední době renovují mosty a mostky i na zapadlých silnicích, a to za účelem zvýšení jejich nosnosti, i když nejde o vytěžované silniční tahy! Na letišti byl v posledních letech utlumován civilní letecký provoz, rušeny letecké civilní spoje, jako kdyby už je tam nikdo nechtěl a měly uvolnit prostor jinému využití letiště!

Alexandr Vondra během svého nominačního projevu na volebním sjezdu ODS o minulém víkendu odpálil doslova bombu, která již zarezonovala i na velvyslanectví Ruské federace v Praze. Ve svém nominačním projevu na pozici předsedy ODS totiž v bodě č. 7 svého plánu navrhl, aby na letišti v Ostravě – Mošnově, kde dnes funguje civilní mezinárodní letiště Leoše Janáčka, byla vybudována americké letecká základna. Poláci už mají americkou raketovou základnu Fort Trump, takže Česká republika by mohla mít v Mošnově americkou leteckou základnu Trump Air Force Base.

VIDEO ZDE: https://vimeo.com/386297430

Podle Vondry by to prý pomohlo těžce zkoušenému regionu, kde vlivem dekarbonizace a utlumování těžby uhlí bude vzrůstat nezaměstnanost. Tento výrok na sjezdu ODS vyvolal bouřlivý a nadšený potlesk. Ne však v případě KSČM, kde Kateřina Konečná varovala, že pokud se opravdu někdo pokusí takovou základnu v Mošnově vybudovat, KSČM bude bojovat. Jenže, jak naše redakce dnes dostala od čtenářů z oblasti Mošnova zprávy, všechno je to mnohem dál, než vůbec možná tušíme.

Lidé nás do redakce upozornili, že v posledních několika letech probíhají v celé oblasti okolo letiště podivně investiční projekty s cílem modernizace silniční infrastruktury. Nejedná se jenom o renovace silnic, ale především o kompletní revize a přestavby silničních mostů a především mostků, a to i v místech naprosto zapadlých, na silnicích 3. třídy a v místech, kde všehovšudy jezdí pár aut. Najednou se v posledních letech ale provádí investiční akce a staví se nové mohutné mostky přes kanálové strouhy a potůčky, přičemž některé mostky jsou kalibrovány až na nosnost 150 tun. Lidé se ptají, co to má znamenat a jaký to sleduje účel, když např. je nutné opravit chodníky na frekventovaných místech, ale místo toho se opravují mostky na naprosto bezvýznamných okreskách v okolí Mošnova. Odpověď na tuto záhadu dávají Letecké dny NATO.

Na letišti v Mošnově přestávají létat civilní linky, v okolí se přitom opravují silnice a mostky, jako kdyby letiště mělo stále větší provoz, to prostě nedává smysl…

Každý rok přilétají na podzim, obvykle v září, do Mošnova letadla NATO na leteckou přehlídku. Existuje však již velmi dlouho podezření mezi místními lidmi, že jde pouze o maskírovku, kdy NATO nechce vzbudit paniku v České republice, že se chystá výstavba letecké základny v Mošnově, takže na letišti provádí pokusné vzlety a přistání obrovské americké bombardéry B-52 jako v rámci leteckých dnů, ovšem ve světle výroků Alexandra Vondry to najednou dostává úplně jiný výraz a souvislost. Letiště Ostrava – Mošnov je totiž opravdu příhodné pro přistávání velkých transportních a bombardovacích letadel NATO, takže využití letiště pro americkou leteckou základnu je nabíledni. Letiště je v současné době v civilním režimu a funguje jako Mezinárodní letiště Leoše Janáčka. Jenže, místní lidé vědí, že letiště na tom není dobře, a že by se letiště mohlo úplně změnit a dostat pod armádu. Začala si toho všímat již místní regionální média.

Minulý rok v březnu přinesl Deník.cz článek o tom, že provoz na letišti Leoše Janáčka se blíží nule, a to hlavně poté, co ČSA po 83 letech zrušily linku z Prahy do Ostravy. Skončila i linka do Milána a došlo i k omezení letů do Londýna. Letiště je na tom podle místních lidí opravdu špatně. Přestože provoz na letišti se prakticky blíží nule, v okolí letiště probíhají úpravy silnic, komunikací a mostků o to intenzivněji a nikdo zjevně nelituje peněz. Začínám mít opravdu pocit, že Alexandr Vondra nemluvil na sjezdu nadarmo a jednalo se nejen o vypuštěný balónek, ale možná i o vyslání signálu, co se chystá a je již dohodnuto a připraveno.

Po volbách v roce 2021 může Hnutí ANO a ODS v pohodlí odhlasovat výstavbu Trump Air Force Base v Mošnově

Znovu je třeba upozornit, že vybudování americké letecké základny by ODS bez problému ve sněmovně prohlasovala s podporou Andreje Babiše a Hnutí ANO, které je otevřeně pro-americky orientované. Po volbách do sněmovny v roce 2021 to může být naprosto reálně na stole vlády. Pokud se opravují mosty a mostky v okolí letiště, pokud česká vláda nakupuje americké helikoptéry od Trumpovy vlády, pokud Alexandr Vondra jako člen druhé nejsilnější parlamentní strany vyzývá k vybudování Trump Air Force Base v Mošnově, potom se to nesmí brát na lehkou váhu.

Toto není plácnutí prostořekého Saši Vondry na sjezdu, tohle je startovní signál, protože i na samotném letišti v Mošnově to všechno ukazuje, že civilní provoz letiště tam nemá budoucnost. Problémem politiků není, že by nevnímali procesy, ale že je vnímají až ve chvíli, kdy je pozdě. Politik sice vyšle nějaký signál, ale veškerá zloba se snese na něj, přičemž veřejnost nechápe základní principy konceptuálního řízení. Znovu se podívejte na video v úvodu tohoto článku a poučte se, jak se dělá konceptuální řízení v podání Saši Vondry.

Když chcete něco prosadit, něco skandálního, něco nepřijatelného, tak to musíte udělat tak, aby to lidé sami chtěli, aby to podporovali, aby pro takový návrh tleskali. A to je přesně to, co předvedl Alexandr Vondra během projevu. Když chcete vybudovat v ČR americkou leteckou základnu, vybudujete ji v regionu, kde je vysoká nezaměstnanost a sociální krize, kterou přiživíte tím, že začnete zavírat v regionu největšího zaměstnavatele, tzn. jednotlivé doly a budete utlumovat těžbu.

Letiště se postupně připravuje na vojenské využití, všechny indicie v okolí letiště tomu nasvědčují, a nejen v okolí, ale i přímo na letišti

Tímto konceptuálním procesem vyrobíte armádu zoufalých lidí, kteří se postaví do pozoru a budou podporovat americkou leteckou základnu, která přinese pracovní místa, protože americké základny zaměstnávají nejen vojáky, ale především tisíce místních obyvatel jako civilních zaměstnanců a další tisíce lidí jsou napojeni na provoz základny a volnočasové aktivity vojáků, kteří do okolí a prodejen domorodců přináší tržby. Když si dáte dohromady 1 a 1, tak vám to nakonec dojde, o co se tady vlastně hraje.

Rušení leteckých spojů, útlumy letů, ztráta zájmu veřejnosti o létání?

Civilní letiště je postupně a plánovaně utlumováno, končí a ruší se letecké linky, média píší, že letecký provoz nad Mošnovem se blíží nule, v okolí se provádí mohutné údržby komunikací, silnic, mostů a mostků, místní lidé okolo toho chodí a netuší, co to má znamenat, každé září přistávají v Mošnově těžké bombardéry B-52 pod záminkou leteckých dnů a testují nosnost ploch, navigační zázemí a infrastrukturu přímo před zraky desítek tisíc návštěvníků, a najednou v lednu 2020 na sjezdu ODS to Saša Vondra odpálí se vší parádou, že chce americkou leteckou základnu v ČR. A kde? No právě a přesně v Mošnově!

Konceptuální řízení ve své celé a zrůdné kráse. Nejhorší na tom je, že politici vám tohle neřeknou, protože jsou úplně tupí, až na některé výjimky. Ve většině případů si začnou všímat problémů, až když na to upozorní Aeronet nebo nějaká další investigativní alternativa a nikdo se nepozastaví ani nad tím, že v Polsku se rozšiřují doly a těžby uhlí, ale na Ostravsku se těžba utlumuje, aby polskému uhlí v Evropě vyklidila cestu a prostor. Chápete, nebo nechápete?

Proč Polsko může těžit více a více uhlí, ale český, moravský a slezský dělník musí končit? Protože národ není řízen ve prospěch lidu a k jeho ochraně a obraně. Ochraňují se pouze zájmy takových panáčků, jako je třeba Zdeněk Bakala, který teď žije v luxusu ve vile na břehu Ženevského jezera. Pamatujete si, jak se v dobách RVHP domluvilo, že některé země smí vyrábět jen něco, protože by to konkurovalo jiným zemím? Tak dnes to funguje stejně v oblasti těžby uhlí v celé EU. Polsko má dovoleno těžit uhlí a rozšiřovat těžbu, Česko nesmí a musí utlumovat.

Konceptuální slepota politiků v ČR je na úrovni bohorovnosti. O to více musí být občan schopen chápat konceptuální procesy, když političtí kádři prosazují věci tak, aby je chtěli sami občané, i když jde proces proti zájmům občanů

Opět se jedná o konceptuální nástroj. Nevěříte? Tak se zamyslete, proč český stát financuje a sponzoruje aktivisty a neziskovky, aby protestovaly proti těžbě uhlí v uhelných regionech v ČR? Co je to za nesmysl, vždyť to nedává logiku? Ale dává to logiku, stát totiž nechce před občany vypadat jako ten, kdo musí poslouchat z Bruselu a od globalistů povely k útlumu těžby. A tak se zaplatí neziskovky, Greenpeace, aktivisté, aby tu špinavou práci protestů proti zaměstnáváni lidí v uhelných regionech udělali za vládu. Aby nakonec se řeklo, že lidé proti těžbě protestují, musíme jim holt vyhovět a těžbu utlumit, bla, bla, bla.

Přitom se jedná o obyčejný proces konceptuálního řízení, jak dosáhnout toho, aby lidé chtěli něco, co nechtějí, a naopak, aby nechtěli něco, co by měli chtít, protože je to jejich jediná forma obživy v regionu. Tedy legální obživy. Potom už zbývá jenom chudoba, prostituce, drogy, krádeže, kasína a gangy. Takže, až se zase budete divit, proč vláda přispívá na provoz nějaké neziskovky nebo organizace, která nelogicky jako jde proti zájmům českého státu, zamyslete se, jestli je to opravdu proti zájmům vlády, anebo je to pouze součást konceptu, jak přesunout vinu za nějaký protinárodní proces na neziskovku a všehoschopné usmrkance v rolích nedostudovaných aktivistů. Saša Vondra je kádr, to je zcela nepochybné. Není ale na straně národních procesů. A ten jeho projev je toho výsledkem. Proto sledujte Mošnov pozorně, začnou se postupně dít věci.

-VK-
Šéfredaktor AE News


Zdroj: https://aeronet.cz/
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponVondrovic air base pro nevítězící US Army   
Pridal tk Středa 22 leden 2020 - 04:06:50 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Skupina Traktor ve své písni Defenestrace zpívá ... "slíbit za druhýho, měl bys přijít o půl svýho. Takhle už to nejde, máme toho dost. Zalezte do děr, doprava i doleva, po Vás potopa i půda spálená..."

Panu poslanci (EU) Vondrovi bych rád vzkázal následující - osobně jen a jen uvítám, když bude kandidovat v Moravskoslezském kraji v nejbližších volbách s heslem "Prosadím Vám leteckou základnu US Army v Mošnově". Pokud předvolební řež s tímto sloganem přežije bez větší úhony na zdraví a naopak zvítězí, pak bude mít zcela jistě morální právo nabízet území, které nevlastní a kde nežije, Američanům, resp. US Army. Do té doby ale nechť drží ústa!

Bez ohledu na výše uvedené mu rozhodně nechci bránit v análním alpinismu kterýmkoliv směrem. Zatím pořád máme osobní svobodu a vůbec mi nebude vadit, pokud to vezme směrem USA. Ovšem jen a jen za podmínky, že to bude jeho aktivita dotýkající se jen jeho osoby. Obyčejné, slušné občany nechť do této pochybné činnosti netahá.

Osobně by mě zajímalo, kde, vzhledem k naší historické zkušenosti, bere tu drzost nabízet de-facto novodobou variantu "zvacího dopisu" pro cizí nevítězící armádu, která lže, za kterou jsou jen rozvrácené státy a spousta mrtvol. A navíc s důsledky pro kraj, kde nežije. Nic mu přeci nebrání koupit si např. na Floridě pozemek a ten nabídnout k využití US Air Force. Současně může nahlásit souřadnice do štábu armády RF, aby se nezdržovali se zaměřováním, když se např. šílenec typu Pompea rozhodne zlikvidovat druhého nejvyššího představitele RF za to, že např. o USA nehezky mluvil. Dle mého ale drobný zádrhel této varianty bude možná v tom, že US Air Force nepotřebují základnu pro výcvik, ale - opět dle mého - základny pro své agrese.

Já osobně nevidím jediný důvod, proč podporovat agresora a akce typu bombardování Bělehradu nebo jiných suverénních států. A dopředu říkám, že si řeči o ruské hrozbě můžete strčit někam. Fakta totiž vykreslují jiný obraz než mainstreamem prezentovaný - vzpomínaný Bělehrad nebombardovala letadla RF, Libyi nerozvrátila armáda RF stejně tak jako nefinancovala "naše umírněné teroristy" v Sýrii. Armáda RF taky nemá na svědomí hromadu mrtvol při "exportu" demokracie na pásech tanků do Iráku. V tomto bodě se sluší připomenout, že poté, co USA instalovaly v Iráku demokracii, se demokraticky zvolený parlament rozhodl vypovědět importéra ze své země - a světe div se, vyhrožování a chování USA se začíná nápadně podobat jednání kované okupační mocnosti.

Stejně tak si můžete nechat řeči o tom, jak nás někdo bude chránit - opět ... historie ukazuje jiný pohled. V Mnichově nás prodali nás jak králíky na trhu, po r. 89 nám "pomohli" tak, že jsme na úrovní řádně ždímané kolonie a aktuálně dnes, když reálně hrozí islamizace, tak ještě přikládají pod kotel. Ironicky mohu jen dodat pár faktických připomínek - kdy naposledy US Army někde zvítězila? Máme spoléhat na ochranu od armády, kterou potupně poráží "pastevci koz v teniskách"? ... na armádu, která umí jen ničit, bořit a rozvracet státy? Nebo nás snad má bránit proti bolševikovi, který zaútočí masivní bytovou výstavbou...? příp. záludně zahájí ofenzívu na poli návratu k potravinové soběstačnosti?

Dle mého, jsou lidi jako Vy, pane poslanče Vondro, ekvivalentem tvůrců zvacího dopisu z r. 68 - jen s jiným znaménkem.

Jako rodilý Ostravák Vám říkám, běžte se bodnout ... a jak zpívá skupina Traktor ... zalezte už do děr, Fiala doleva, Vy doprava, po Vás potopa i půda spálená ...

David Dvořák


Zdroj: http://www.zvedavec.org/komentare/2020/01/8169-vondrovic-air-base-pro-nevitezici-us-army.htm
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponČlověk člověku vlkem   
Pridal tk Středa 22 leden 2020 - 03:52:05 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Stále bobtnající státní aparát, který by měl sloužit výhradně pro efektivní podporu prosperity společnosti, se stává parazitující ropuchou na státním prameni.

Indiánská moudrost říká: Člověk chová ve svém nitru dva vlky. Jeden je hodný a ten druhý zlý. Oba mezi sebou neustále bojují o dominanci. Vyhrává ten, kterého krmíme.

Pokud se podíváme touto optikou na stát, který reprezentuje politický establishment, asi málokdo, pod tíhou nekonečných korupčních kauz a neskonalých vzájemných politických hrubostí, může stát vnímat jako mocenskou instituci, která pozitivně organizuje lidskou společnost.

Příklady selhávání státu:

Podvodné volby

Každé volby, o kterých se občané naivně domnívají, že se naplní jejich společenská objednávka dobra, jsou ze strany politiků, kteří se zaklínají falešnou demokracií, dokonalým sofistikovaným podvodem. Ten spočívá především v trvalém porušování Ústavy, konkrétně Úmluvy o ochraně lidských práv a svobod čl. 14, který zakazuje diskriminaci politických menšin. V článku 24 Listiny jsou jmenována práva - zajištěná státem, kde nesmí být narušena rovnost občanů, nárok kolektivních a individuálních práv vyplývající přímo z Listiny práv a svobod, ve které není podmínka vydáním zvláštního zákona. Přesto si politická diktatura v rozporu s ústavou prosadila diskriminační omezení menších stran, pětiprocentním limitem pro vstup do poslanecké sněmovny. Tímto nezákonným aktem bylo v rozporu s Ústavou odstaveno v posledních parlamentních volbách cca 317 tisíc občanů (voličů), kterým nebyl umožněn podíl na demokratickém principu politické soutěže v následné účasti jejich zástupců v parlamentu. Jednoduše řečeno, byli z tohoto procesu zlovůlí konkurenčních parlamentních stran vyškrtnuti. A co na to Ústavní soud, který má garantovat ústavní charakter výkonu státní moci? Nic. A přitom se jedná o zásadní rozpor s ústavností. Stát je tady od toho, aby uspokojoval poptávku normálních lidí a ne vymezené parlamentní šlechty. A protože stát řídí politici, ti si na svůj dvoreček další politické soupeře nepustí. Ústava pro ně neexistuje.

Iluze demokracie

Demokracie sama o sobě nezaručuje svobodu a lidská práva, ty jsou v rukách politického procesu a ten ze své podstaty končí na pofidérní struktuře většiny politických stran a hnutí. Jak je to možné? Je to dáno autoritativní mocí předsedy. Pokud má předseda ve své pravomoci mluvit do toho, kdo bude na kandidátkách, nelze hovořit o demokratických procesech, neboť toto nemá s demokracií nic společného. Stačí si přečíst stanovy jednotlivých politických subjektů a budete mít jasno. V těchto stranách a hnutích se na kandidátku nedostane nikdo, kdo by přišel s odlišným názorem, než má předseda. A z těchto důvodů nebude nikdo riskovat ztrátu dobrého parlamentního bydla. A tak jsme svědky toho, jak zákonodárci poslušně hlasují tak, jak jim pán velkomožný káže. A proto si o svobodné politické soutěži založené na demokratických hodnotách a lidských právech můžeme nechat jen zdát.

Jedná se o politicky zdeformovanou demokracii, která brání moudrým a energickým členům v prosazení potřebných změn a napomáhá kartelům a oligarchům k snadnějšímu prosazení svých protistátních zájmů. Pilíře demokracie jsou postaveny na svobodě lidského rozhodování. Všeobecné lidové referendum, jaké mají zakotvené ve své ústavě Švýcaři, je jednou z nejdokonalejších nástrojů opravdové a lidem sloužící demokracie. Důkazem je jejich vysoká životní úroveň. A proč v česku nemáme referendum? Protože se ho establishment bojí.

Šikanózní státní pijavice

Demokracie nezapříčiňuje ekonomický rozvoj společnosti

Ta je na bedrech těch, kteří něco tvoří. Tedy každého, kdo pracuje na tvorbě a obsluze materiálních hodnot. Stát, tedy politici, kteří mají tomuto procesu vymetat cestičku tak, aby se tato oblast co nejlépe ve prospěch celé společnosti rozvíjela a prosperovala, se však chová přesně naopak. Uvalují na tuto oblast neustálou záplavu byrokratických, populistických a hlavně legislativních paskvilů, norem, vyhlášek a nařízení, které brzdí rozvoj, a tím i svoji vlastní státní prosperitu.

Političtí byrokrati zatěžují společnost legislativním smogem a trvalým růstem nových daní, na vše, kde ucítí možnost vysát peníze na zalepení dluhů, které sami napráskali. Stále bobtnající státní aparát, který by měl sloužit výhradně pro efektivní podporu prosperity společnosti, se stává parazitující ropuchou na státním prameni, neb jejich příjmy přerůstají příjmy jejich živitelů. Politický populizmus tlačí do oblasti státní sféry obrovské finanční prostředky formou dárkové rozpočtové politiky, neboť si je dobře vědom toho, kolik vděčného voličstva se v této oblasti nachází.

Jedná se o 1.761.000 státních zaměstnanců, kteří mohou svým hlasem odměnit svého potencionálního chlebodárce. Současná vládní garnitura předvádí přesný opak ekonomické vyváženosti mezi příjmy a výdaji, která jediná může přinést celospolečenskou prosperitu. Vše ostatní je vykrádání budoucí prosperity.
Závěrem bych položil otázku politikovi, který sám sebe nazývá urputným hovadem, a který před nástupem do politiky většinu výše popsaného kritizoval.

Kterého vlka v sobě, pane premiére, krmíte?

Státní dluh za vašeho působení v politice vzrostl o 120 miliard. A dle vašeho novoročního proslovu chcete v zadlužování naší země bez uzardění pokračovat. Čím vyšší je státní dluh, tím razantnější bude v budoucnu znehodnocení úspor a soukromého majetku nás všech. Vše, čím se chlubíte, jste dosáhl dluhem. Na firemní potenciál, který živí tento stát, a na občany jste uvalil nehorázné daně a pořád to nestačí pokrýt stále rostoucí státní výdaje. Krmíte zlé vlky, které nelze ze státních příjmů nasytit.

Ze slov se stávají skutky, ze skutku se stávají zvyky, zvyky utváří charakter, charakter vytváří náš osud a osud, to je náš život, pane stíhaný premiére.

Přeji všem úspěšný rok 2020.

Petr Havlíček

Zdroj: https://havlicekpetr.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=742966
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponBabiš i politici hnutí ANO podpořili imigranty. Jejich řeči o obraně národních zájmů jsou jen prázdná slova   
Pridal tk Středa 22 leden 2020 - 03:48:06 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Europoslankyně ANO Dita Charanzová dokazuje, že hnutí ANO je euro-sluníčkářské a že tomuto hnutí nevadí likvidace naší národní identity a suverenity. Charanzová podpořila opatření vedení Evropského parlamentu, že europoslanci nesmějí mít na stolcích národní vlajky svých zemí. Není divu, když Charanzová a další europoslanci ANO podpořili v europarlamentu přijímání imigrantů. Dokumenty podporující migraci podpořil i premiér Andrej Babiš. Jejich řeči o obhajobě národních zájmů jsou jen prázdná slova. Jediným důsledným obhájcem české suverenity a našich národních zájmů je hnutí SPD.

„Na druhou stranu chápu, že přerušování schůzí, zejména kolegy z řad krajní pravice a příznivců brexitu, ruší. Jde podle mne o reakci hlavně na jejich chování, které se neustále stupňuje,“ řekla. Takže obhajoba národní identity a národní suverenity je podle ní „extremismus“?

Ale nedivím se tomu, že paní Charanzová má tento postoj. Ona a další europoslanci ANO podpořili v europarlamentu přijímání imigrantů.

Charanzová vloni 26. března hlasovala pro „Usnesení Evropského parlamentu ze dne 26. března 2019 o základních právech lidí afrického původu v Evropě (2018/2899(RSP))“, ve kterém se v článku 23 říká: „Evropský parlament… žádá Komisi a členské státy, aby s ohledem na stávající právní předpisy a postupy zajistily bezpečné a legální cesty pro přistěhovalce, uprchlíky a žadatele o azyl, kteří chtějí vstoupit do EU.“

Pro tuto rezoluci konkrétně hlasovali: Martina Dlabajová (ANO), Dita Charanzová (ANO), Petr Ježek (ANO), Pavel Telička (ANO), Jan Keller (ČSSD), Miroslav Poche (ČSSD), Olga Sehnalová (ČSSD), Jaromír Kohlíček (KSČM), Kateřina Konečná (KSČM), Jiří Maštálka (KSČM), Luděk Niedermayer (TOP 09), Stanislav Polčák (TOP 09), Jiří Pospíšil (TOP 09), Jaromír Štětina (TOP 09), Michaela Šojdrová (KDU-ČSL), Pavel Svoboda (KDU-ČSL), Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL).

Evropský parlament přijal také usnesení s názvem Strategie EU pro Sýrii, ve kterém členské státy vyzývá k dalšímu přijímání uprchlíků ze Sýrie, a to za situace, kdy se Česká republika pod hrozbou sankcí brání přijetí tisíců migrantů podle kvót EU. Evropský parlament v usnesení „vyzývá členské státy EU, aby projevily větší odhodlání při sdílení odpovědnosti a umožnily uprchlíkům, kteří utíkají z válečných oblastí v Sýrii, nalézt ochranu za hranicemi bezprostředně sousedícího regionu, a to i prostřednictvím programů přesídlování a přijímání uprchlíků“. Jinými slovy, poslanci, kteří hlasovali pro, chtějí, aby si Česká republika převzala více uprchlíků ze Sýrie. Pro usnesení naopak hlasovali z ANO: Telička, Ježek, Charanzová, Dlabajová. Ti samí europoslanci ANO hlasovali i pro potrestání Maďarska, protože se postavilo proti kvótám na imigranty…

Babiš například ještě jako ministr financí navrhoval, že by uprchlíci mohli v ČR zaplnit místa, na kterých nechtějí pracovat Češi. „Máme 18 tisíc volných míst pro pomocné dělníky. Pokud naši občané nechtějí obsazovat tyto pozice, tak ano, proč ne,“ řekl o možnosti zaměstnávat běžence v Česku Babiš.

Babiš již jako premiér podpořil i Marakéšskou deklaraci, v níž „partneři uznávají potřebu povzbuzovat a posilňovat cesty zákonné migrace… mezi Evropou a zeměmi severní, západní a střední Afriky“. Tu jménem ČR odsouhlasil tehdejší ministr vnitra Metnar z ANO.

Premiér Babiš podpořil také vloni v prosinci globální pakt o uprchlících. „ČR nemůže být kritizována za nedostatek solidarity s lidmi, kteří pomoc skutečně potřebují, protože ČR podporuje Globální kompakt OSN o uprchlících, jehož návrh byl dojednán v Ženevě dne 6. 7. 2018...Vyjadřuje i solidaritu se zeměmi nacházejícími se v blízkosti konfliktů, v jejichž důsledku na svém území hostí množství uprchlíků. ČR je tedy solidární a podporuje humanitární přístup k uprchlíkům,“ píše se ve vládním usnesení podpořeném Babišem.

Vidíme, že řeči politiků hnutí ANO o obhajobě národních zájmů jsou jen prázdná slova. Jediným důsledným obhájcem české suverenity a našich národních zájmů je hnutí SPD.

Autor: Radim Fiala
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponLepší premiér? Politický eunuch Petr Fiala chce porazit Babiše aneb i čivavy mají své sny   
Pridal tk Středa 22 leden 2020 - 03:45:59 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Předseda ODS Petr Fiala se na FB pochlubil titulkou nového vydání časopisu z dílny Pavla Šafra, kde se píše: "Lepší premiér. Petr Fiala chce porazit Babiše". Lepšopremiér Petr Fiala? Vedoucí brněnsko-pražské kavárny? Jako proč ne.

Že Pavel Šafr občas/často nezvládá některé své slabosti, není už ani veřejným tajemstvím. Že pan Petr Fiala, ač rádoby politolog, je politickým i intelektuálním diletantem s mediálním obrazem politického eunucha nebo čivavy (slovy Petra Holce), není také nic nového. Nicméně dalším levelem se stává spojení jejich mozkových trustů. Minimálně za novou titulku Šafrova plátku a komentář pana Fialy na Facebooku by se nemusel stydět ani postrach králikáren a točící se derviš z Jablunkova.

I čivavy mají své sny...

„Chci, abychom naši politiku prosazovali ještě důrazněji, ještě silněji, ještě přesvědčivěji. Současně jsem si jist tím, že jdeme správnou cestou. Kdybych před pár lety někomu řekl, že ODS vyhraje senátní volby, bude předsedou Senátu a budeme jasně druhá nejsilnější politická strana, spousta lidi by tomu nevěřila. Dnes je to realita a my směřujeme k jasnému cíli: změnit situaci v této zemi po sněmovních volbách. Mezitím chceme výrazně uspět v krajských volbách a potvrdit svoji pozici v Senátu. Celý rozhovor najdete v novém XY... (psychoŠafrově plátku).“

Slovy klasika: tak určitě, přání otcem myšlenky a také čivavy mají své sny, ale raději bych zůstal nohama na zemi, protože po fázích velkých očekávání, jak známo, mnohdy přicházejí fáze velkého zklamání. A soudě na základě konání, charismatu a intelektu pana předsedy, bych měl raději očekávání přiměřená. Ovšem zajisté proti gustu žádný dišputát.

Jakkoliv pan Babiš není můj kůň, tak dám-li je na pomyslné rovnoramenné váhy, pak pan Fiala vystartuje do vesmíru rychlostí blízkou rychlosti světla. Což by pro Petra Fialu byla druhá možnost, jak se tam podívat - v případě, že by blbost nezačala nadnášet.

"Alternativa", naučená ramena a umělá gestikulace to asi nevytrhne

Slovy druhého klasika: sorry jako, ale kdyby pan Fiala před pár lety někomu řekl, že ODS bude vylučovat názorově nepohodlné členy, že nejvýraznější postavou strany bude psychicky labilní neúspěšný bulvární novinář a zhmotněná vulgarita křížená s nevkusem hlásící se ke kavárně a vyzývající k vraždám svých politických oponentů (a zřejmě tíhnoucí k podpůrným prostředkům), že ODS bude EUhujerská, liberárně progresivistická, že nejčastějšími a prakticky jedinými slovy soudruha předsedy s mediálním obrazem čivavy či politického eunucha a užšího vedení budou „antibabiš“, „alternativa“ a „rozumný program“, taky by zřejmě spousta lidí nevěřila.

A to ani zbla.

Autor: Tomáš Vyoral
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponMěla to být akce pro děti za 400 000 EURO, ale nakonec zbylo dětem jen 30 000 a 370 000 sežrali aktivisti   
Pridal tk Středa 22 leden 2020 - 03:39:28 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
FINSKO / NESKUTEČNÉ PLÝTVÁNÍ PENĚZI DAŇOVÝCH POPLATNÍKŮ V EU: Město Vantaa dostalo od EU částku EUR 400 000,-!!! na projekt "začlenění migrantů pomocí sportu." Šlo o akci placenou z fondu ERASMUS + sport (Youth with immigrant background in sport).

Akce probíhala následovně: najali se právnici a sáhodlouze se začalo plánovat. Proces byl jistě velmi náročný, takže to zkrátíme: když byli pracovníci řádně vyškoleni a vše naplánováno, tak se zjistilo, že na samotný projekt zbylo EUR 30 000,--!!!!.a za to byl uspořádán jeden běžecký závod o trati dlouhé 2 km.

A takto to funguje pravděpodobně v celé EU.

Zdroj: https://www.iltalehti.fi/

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponUSA pracují na změně vlády ve Venezuele   
Pridal tk Středa 22 leden 2020 - 03:35:40 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Ministr zahraničí USA Mike Pompeo prohlásil, že Spojené státy v současnosti usilují o změnu vlády ve Venezuele. Oficiální představitelka ruského ministerstva zahraničí Marija Zacharovová označila Pompeova slova za potvrzení americké destabilizační politiky vůči suverénním státům.

V rozhovoru pro kolumbijskou televizní stanici Caracol TV Mike Pompeo přiznal, že Spojené státy pracují na tom, aby zbavily moci současného prezidenta Nicoláse Madura.

„Projekt, na němž pracujeme, by měl vést k tomu, že Maduro odstoupí a národ Venezuely získá možnost uspořádat svobodné a spravedlivé volby. My spolupracujeme se státy Jižní a Střední Ameriky, Evropy a se státy celého světa pro dosažení tohoto cíle,“ prohlásil americký politik. Americká strategie je podle něj docela účinná a není třeba ji měnit, i když pro dosažení konečného cíle je nutno udělat hodně práce.

Marija Zacharovová, oficiální mluvčí ministerstva zahraničí RF, považuje slova amerického ministra za další potvrzení toho, že Washington se neustále vměšuje do vnitřních záležitostí cizích států a hraje tak destabilizační roli v regionu.

Zdroj: https://sptnkne.ws/BdDX
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPřejít na stranu  [1] 2
Hledat Info kuryr
Novinky pro 2020
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.1879 sec,0.0610 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:1,367kB