Čtvrtek 23 leden 2020
Vondrův program: základna USA v ČR a národní pták. Na něj sedí volavka či straka, right?   
Pridal tk Čtvrtek 23 leden 2020 - 18:58:45 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Novopečený místopředseda ODS Alexandr Vondra budiž důkazem nedostatku byť průměrných osobností v řadách Fialovy progresivistické a EUhujerské strany. Podstatné body, jež staronová šarže vyzdvihuje, jsou základna USA v ČR a pták.

Že je Alexandr Vondra až lokajsky proamerický, není žádnou překvapivou novinkou. Lobování pro americkou základnu a příchod okupačních vojsk vol. 3.0 (po Němcích, ano Němcích - nikoliv jen nacistech, a Sovětech) tak není žádným velkým překvapením, tedy "surprise" slovy jeho "buddies", tedy kámošů.

Homohavloid jede bomby... tedy ptáky

Ale co má tenhle vlastními slovy "stárnoucí havloid" - mými expresivnějšími slovy homohavloid (= Homo sapiens havloidus, abych nebyl ostrakizován a podezříván z nějakých nepřístojností) pořád s tím ptákem? Co ho to popadlo? Stejně jako v projevu na sletu modroptačího panoptika zopakoval tuto pravda "originální" programovou myšlenku i v rozhovoru pro DVTV.

Ale když už teda musí být, tak mu jsem ochoten poradit pár tipů i ptačích typů, které by docela korespondovaly s ním samotným. Zda jsou ještě "volní" a nemají je vybrané jiné státy, neb tvrdil, že už většina (alespoň evropských) už nějakého toho národního vrabce či zoborožce má, ať si už zjistí sám.

Volavka - USA, right? Myslím, že tenhle přáček jarabáček by pana Vondru vystihoval možná vůbec nejlépe

Straka - zkušeností s nejrůznějšími lapáliemi, v nichž v souladu s "oldschoolovým" (bych hovořil jemu bližším jazykem) heslem "kdo nekrade v práci a neokrádá stát - tedy nás všechny daňové poplatníky - ten okrádá vlastní rodinu", má v nejrůznějších pozicích strany poměrně dost; ProMoPro a tak

Sojka - v současnosti uklizený v Bruselu, ač občas klame rameny a vytasí konzervativně-pravicové názory, tak myslím, že v EU mu to ladí dobře, a sojka práskačka by mohla být rovněž fajnou volbou

Husa - plnými sousty hltat? Zřejmě umí...

Jestřáb - v souladu s jeho US friends... ti mají zřejmě orla, takže jestřáb by mohl být dobrou volbou

Holub - zobat z určité ruky umí taky hezky, jakkoliv se snaží přesvědčit o opaku

Smysl by mohli dávat i kukačka, krkavec nebo havran. Tož toť mé tipy. Jen bych dával bacha na ptačí chřipku, toť prý nepěkná věc.

A stejně jako pan Vondra to nechci vůbec zadarmo. Netřeba děkovat. Od těch dob, co se vynalezly peníze, se neděkuje, že Sašo?

Autor: Tomáš Vyoral

Zdroj: https://tomasvyoral.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=743138
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPutin připomněl evropské spolupachatele nacistických zločinů   
Pridal tk Čtvrtek 23 leden 2020 - 18:51:57 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Ruský prezident Vladimir Putin označil nacistické zločiny proti Židům během druhé světové války za jednu z nejčernějších, nejostudnějších stránek světové historie a také uvedl, že němečtí nacisté měli v mnoha evropských zemích přisluhovače.

Během svého vystoupení v Jeruzalémě na Světovém fóru památky obětí holocaustu, bojujeme proti antisemitismu řekl, že 27. ledna si připomínáme 75. výročí osvobození Osvětimi, v níž „zahynuly statisíce lidí různých národností, více než polovina z nich byli Židé“.

„Zločiny spáchané nacisty, jejich promyšlené, plánované, jak říkali, ,definitivní řešení židovské otázky‘, to je, drazí kolegové, jedna z nejtemnějších a nejostudnějších stránek nové světové historie,“ prohlásil Putin.

Připomněl také, že „tento zločin měl i spolupachatele, přisluhovače“.

„V krutosti často překonávali své pány. Továrny na smrt, koncentrační tábory obsluhovali nejen nacisté, ale také jejich přisluhovači v mnoha evropských zemích. Na okupovaných územích Sovětského svazu, kde působili tito bandité, bylo zavražděno největší množství Židů,“ upřesnil prezident.

Vklad sovětské armády do osvobození Evropy

Putin také připomněl cenu, kterou Sovětský svaz zaplatil za osvobození Evropy od nacismu.

Jak prezident ve svém projevu uvedl, účelem holocaustu byla cílevědomá likvidace lidí a kromě Židů byli „za podlidi prohlášeni Rusové, Bělorusové, Ukrajinci, Poláci a zástupci mnoha dalších národností“.

Putin připomněl, že dobytá území se měla stát životním prostorem nacistů a zajistit jim život v blahobytu.

„Slované a další národy byli předurčeni k tomu, aby byli buď zlikvidováni, nebo aby se stali bezmocnými otroky bez vlastní kultury, bez historické paměti, bez jazyka. Sovětský národ ubránil svou vlast a přinesl osvobození od nacismu Evropě. Zaplatili jsme za to cenu, která se dříve nezdála ani v těch nejhorších snech ani jednomu národu - 27 milionů mrtvých. Nikdy na to nezapomeneme.“

Obětí nacismu se stalo šest milionů Židů, z nichž 40 procent tvořili občané bývalého Sovětského svazu, uvedl prezident.

Upozornil na nepřípustnost toho, že se dnes vzpomínka na válku stále více stává předmětem momentální politické konjuktury. Prezident zdůraznil, že historie holocaustu se stane lekcí pro budoucí generace pouze v tom případě, pokud bude úplná, bez vyškrtávání a zamlčování.

Zdroj: https://sptnkne.ws/BeNK
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponTvořit e-shop s dálničními známkami přijdou desítky lidí. Akce je plně obsazena   
Pridal tk Čtvrtek 23 leden 2020 - 18:28:02 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Praha 23. ledna 2020 – E-shop s dálničními známkami začne vznikat tento pátek v 18:00 v pražských Holešovicích. Výzva podnikatele Tomáše Vondráčka z pátku 17. ledna 2020, kterou zveřejnil na svém profesním LinkedIn profilu, o absurditě zakázky za 401 milionů vyvolala zájem stovek lidí, kteří potvrdili svou účast.

Hackathon #ZNAMKAMARADA již tento víkend. Nejpozději v pondělí 27. ledna 2020 chtějí tvůrci e-shopu předat státu funkční řešení.

„Máme dokončeno zázemí pro ty, kteří nás v pražských Holešovicích od pátku do neděle při dokončení e-shopu pro dálniční známky podpoří. Pomoc nám nabídlo přes 300 lidí. Vzhledem k tomu, že máme stav naplněný museli jsme s lítostí a díky další zájemce odmítnout.

Přípravy na tento víkend, tedy hackathon #ZNAMKAMARADA, jsou v plném proudu. Od pátku 24. 1. 2020 od 18:00 hodin až do neděle 26. 1. 2020 budeme v budově Visionary v Holešovicích pracovat na řešení. Děkuji všem, kdo se zapojují. Nyní jsme na kapacitním stropu. Další podporovatele nyní prosíme o strpení a pochopení. Ozveme se hned, jak pro ně budeme mít místo a část projektu pro zapojení.“

Tím to začalo… VEŘEJNÁ VÝZVA! Rozhodli jsme se, že příští víkend zorganizujeme veřejný hackathon a celý systém e-shopu na dálniční známky zdarma naprogramujeme, spustíme a v pondělí nabídneme státu za účasti médií! Chceme dokázat, jak absurdní je zadat zakázku za 401 milionů, když to pár schopných lidí dokáže udělat za víkend. Bude to drama! :)) Postupně budu sdílet více informací, až bude jasné, kde se registrovat a jak můžete pomoci. Tato zakázka musí být zlomová, ať už dopadne jakkoliv. Už nikdy se k našim společným penězům nikdo nesmí chovat tak, jak nyní předvádí stát!

HACKATHON #ZNAMKAMARAD

Registrace na hackathon: www.znamkamarada.cz
Aktuální dění sledujte na FB či IG: https://www.facebook.com/znamkamarada/, https://www.instagram.com/znamkamarada
Místo konání hackathonu: Actum, Plynární 10, Praha 7
Zahájení hackathonu: pátek 24. 1. 2020 v 18:00 h

Tomáš Vondráček (44), majitel české pobočky reklamní agentury WMC Grey a digitální agentury Actum. LinkedIn.

Veroniki Štrosova
Personal Assistant
ACTUM Digital / Visionary

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponJak máme hlad: Praha i Brno objednávají obědy a večeře později než ostatní kraje, rychlý rozvoz jídla je ale důležitý všude   
Pridal tk Čtvrtek 23 leden 2020 - 18:20:48 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Praha, 23. ledna 2020 – Největší poptávka po rozvozu jídla je v Česku mezi 11. a 12. hodinou. Druhou špičku pak představuje večerní úsek od 18 do 19 hodin. Data největší české služby rozvozu jídla Dáme jídlo dále ukazují, že nejdříve ze všech dostávají lidé hlad v Jihlavě. Obědy se tam objednávají o 9 minut dříve, než je celorepublikový průměr, v případě večeří činí rozdíl 8 minut. Na opačném konci žebříčku je Praha a Brno, k nimž se v případě večeří přidávají i Karlovy Vary. Jedno ale mají všechny kraje společné. Zákazníci zpravidla objednávku uskutečňují až ve chvíli, kdy mají opravdu hlad. Proto je klíčové, aby jídlo obdrželi co nejrychleji.

Lidé, kteří si v Česku nechávají dovézt oběd domů nebo do zaměstnání, objednávku zadávají v průměru v 11:55. V případě večeří činí průměrný čas objednávky 18:57. V uplynulém roce však rychlým tempem rostl také počet objednávek v časovém úseku mezi těmito dvěma tradičními špičkami. „Naše nabídka se neustále rozšiřuje, a tak si řada zákazníků už zvykla, že rozvoz jídla nemusí být jen o obědech a večeřích, ale třeba i o kávě, zmrzlině, nápojích nebo dezertech,“ říká Filip Fingl, ředitel největší české služby rozvozu jídla Dáme jídlo.

Z dat Dáme jídlo lze vyčíst nejen nejoblíbenější rozvozová jídla, mezi která patří pizza, burgery, sushi nebo fast food, ale také to, kde v Česku dostávají lidé hlad nejdříve. V případě obědů je to z krajských měst Jihlava následovaná Ústím nad Labem a Českými Budějovicemi. Také večeře objednávají lidé nejdříve v Jihlavě, potom však následuje Zlín a Ostrava s Plzní. Nejpozději se naopak obědvá v Praze a Brně, přičemž se tato dvě města objevují vysoko i v žebříčku nejpozdějších objednávek večeří. V těch ale zbytek republiky zcela předčí Karlovy Vary, které jsou jediným krajským městem, kde se večeře v průměru objednávají až po 19. hodině. „Rozdíly mezi jednotlivými městy však nejsou velké, jde většinou jen o jednotky minut. Praha, Brno a Ostrava se nicméně od ostatních přeci jen liší, a to ve vyšším podílu nočních objednávek. To je dáno především jejich bohatším nočním životem ve srovnání s menšími sídly,“ popisuje Fingl.

Jiná liga logistiky

Data o času vytvoření objednávky dovozu jídla do velké míry odrážejí skutečný čas, kdy lidé začínají mít hlad. Jen málokdo si totiž podle Fingla objedná dříve, než začne na jídlo doopravdy myslet. „Hlad je nepříjemný pro každého, ať už je z Jihlavy nebo z Prahy. Nikdo nechce na jídlo čekat. Proto je pro našeho zákazníka velmi důležitá rychlost doručení objednávky,“ říká ředitel Dáme jídlo a poukazuje při tom na srovnání například s velkými e-shopy. „Zatímco ony nabízejí nejdřívější doručení do dvou hodin od dokončení objednávky, což je sám o sobě skvělý čas, my musíme být už z povahy věci ještě mnohem rychlejší. Jde o úplně jinou ligu logistiky.“

Na hranici technologických možností

Právě rychlost doručení byla jednou z hlavních věcí, na kterou předloni i loni cílily inovace Dáme jídlo. Kombinací různých kroků – od softwarových vylepšení objednávkového systému, přes optimalizaci rozvozových oblastí pomocí velkých dat, až po posílení počtu kurýrů ve špičkách – se podařilo jen v roce 2019 na vlastním rozvozu snížit průměrný čas doručení z více než 50 minut až k hranici pouhé půlhodiny. V případě rozvozu produktů z nabídky řetězce McDonald´s, se kterým Dáme jídlo začalo spolupracovat loni, dokonce doručuje v předem vymezených zónách v okolí vybraných restaurací do pouhých dvaceti minut. „Dostáváme se už na hranici současných technologických a logistických možností. Dalšímu výraznému zrychlování rozvozu brání mimo jiné také hustá doprava, která po většinu dne ve velkých městech panuje a způsobuje zdržení na cestách,“ říká Fingl. Dáme jídlo však podle něj bude přesto dál hledat způsob, jak doručování ještě zrychlovat. Jednou z cest může být růst podílu kurýrů využívajících elektrické skútry či elektrokola, jež se dokáží dopravním uzavírkám a kolonám vyhnout lépe než auta.

O společnosti Dáme jídlo

Dáme jídlo je největší česká služba rozvozu jídla, která spolupracuje s téměř 3 000 restaurací ve 170 obcích po celé České republice. Svojí pestrou nabídkou tak pokrývá více než 60 % tuzemské populace. Kromě tradiční české kuchyně, pizzy či rychlého občerstvení, si zákazníci mohou v její nabídce vybrat asijská a indická jídla, steaky, dezerty, zmrzlinu, kávu a tisíce dalších položek. Během špičky doručí Dáme jídlo více než 2 500 objednávek za hodinu a toto číslo stále roste. Od roku 2014 je Dáme jídlo součástí společnosti Delivery Hero, celosvětově největšího hráče na trhu food delivery, s jehož akciemi se obchoduje na frankfurtské burze.

PR PA RT NE RS I Roman Pařík

rp©prpartners.cz
I +420 777 236 267

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponTelata tleskají svým řezníkům   
Pridal tk Čtvrtek 23 leden 2020 - 18:06:29 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Příspěvky - Volkswagenu začal kritický rok (Zbyněk Fiala, 18.1.2020 Vaše věc), Zelený úděl a Zelení gardisté (Jaroslav Bašta,19.1.2020 První zprávy) a projevy rozjetého páru Gréta – Trump v Davosu mě přesvědčily, že přišel čas několika myšlenkami, odkazy a krátkou provokativní rozvahou přispět do diskuze týkající se epidemie způsobené zeleným virem Gréty a jejími sufléry, doprovázenou koronávirem, prý s kořeny čínského hada, ne myši.

Jak mnozí z nás vědí, zelená epidemie se již dávno před Grétou usadila nejenom v zaskleněných budovách EK a EP, ale i v kancelářích automobilek, politických stran a hnutí a hlavách mnohých poradců a expertů. V Davosu se včera prezident Trump snažil šířit virus optimismu, asi i proto, že je to to nejlepší, co může člověk udělat pro své zdraví a imunitu v době, kdy se značným vědeckým zpožděním a bez důkazů, jak se virus dostal do Wu-chanu, se požadují opět miliony USD, Euro na boj s koronavirem a jeho možnými následky. Hned v úvodu sděluji, že epidemie virů zelené Gréty a optimisty Trumpa se mi jeví mnohem nebezpečnější než epidemie koronaviru včetně ptačí chřipky na Vysočině. Proč?

Jestliže Gréta tvrdí, že Náš dům stále hoří. Vaše nečinnost rozdmýchává plameny každou hodinu… S dnešní mírou vypouštění emisí vyčerpáme zbývající rezervu za necelých osm let. To není jen tak něčí názor, to je věda, tak má důvod běhat po světě, aby neshořela v plamenech hořícího domu. Jestliže Trump tvrdí, že vše je doma v pořádku a nikde není a nebude lépe než u něho doma v Americe, tak má důvod pro co nejkratší, ale zcela určitě nejdražší pobyt v Davosu, ve srovnání s pobyty elit, jejich tisíc jetů a slouhů. Jestliže existuje podezření na vědecké zpoždění a nemožnost dokázat skutečný původ koroaviru a jeho následky, neexistuje důvod plnit novoroční hrdlo farmaceutické husy čerstvými milióny či miliardami, pokud nám vědci přesvědčivě nedokáží, kam a jak zmizely miliardy dané v nedávné minulosti (2002 a 2003). V té době jsem měl možnost osobně pozorovat paniku lidí a chladné hlavy šéfů farmaceutických firem schopných rychle prodávat teploměry a další novinky v koronavirem rozbouřeném jihoasijském trhu s jeho neviditelnou rukou.

Předpokládám, že počet obětí šířící se epidemie páru Gréta – Trump v Evropě se bude počítat na miliony, časová osa bude mnohem delší než osa čínského Velkého skoku vpřed a EU nenajde dostatek občanů se selským a vědeckým rozumem, který by jí umožnil konat pro blaho ne tak obdařených a obdařených, rozhodnutých bojovat s konkurencí. Ta již plánuje v Asii zavedení G6 k roku 2030. V té době budeme pořád ještě bojovat s Huawei, s autokolonami na pražském okruhu a jinde a pozorovat kytky, trávu a ptáky z vlaků.

Asi i proto Ursula von der Leyen & Co začala konat podle staro - nového pravidla EK: Z malé hlouposti je možné udělat ještě větší hloupost a v tradici, že Německé chyby nikdy nejsou malé. Vydala příkaz připravit Konferenci k budoucnosti Evropy po té, co ji došlo, že její volba do současné funkce poškodila důvěru mezi Evropskou Radou (ER) a Evropským Parlamentem (EP) a tím i důvěru občanů k celé EU. Jsem zvědavý, jak se bude popularizovat konference v ČR, jak se budou vybírat občané členských států EU, kteří mají být pozváni

účastnit se tohoto politického grémia s právem vyjádřit se k problematice zlepšení demokracie v EU, a bude - li výsledek jiný, než mé očekávání: Nula.

Co se týče Zeleného údělu, cituji z posledního odstavce příspěvku kvůli popisu údělu, protože blbost je opravdu nakažlivá i přes propast času a protože ani mladá politická hnutí a strany neintegrují vědecké poznatky do svých politických programů a propagandy. Tím podporují debilizaci společnosti v očekávání, že telata budou i nadále tleskat svým řezníkům.

Citát: Zelený úděl totiž splňuje všechno, co charakterizovalo čínský Velký skok vpřed – jde také o ideologicky motivovanou špatně připravenou modernizační politiku. Míra škod bude přímo úměrná tvrdosti při jejím prosazování. Zatím naštěstí chybí ten Velký kormidelník, protože Ursula von der Leyen ani Frans Timmermans nevypadají, že by tuto roli zvládli. Leda by pan Thunberg konečně Gretě dopsal těch symbolických 427 citátů, vydali Zelenou knihu, se kterou by každý pátek mávali nad hlavami Zelení gardisté a pokřikovali na nás, že jsme jim zkazili dětství, že se z toho nevykroutíme, a že nás postaví ke zdi. U nás by se toho mohl chopit Milion chvilek, a na svých pódiích konat veřejné procesy s klimaskeptiky, protože také navazuje na tradici čínské kulturní revoluce. Blbost je holt nakažlivá i přes propast času.

Co se týče problematiky elektro-automobilů, EU norem a podobných bičů, kterými se pohánějí divoké technologické dostihy v EU, popsané v příspěvku Volkswagenu začal kritický rok, omezím se na odkaz: Některé důsledky hromadného rozšíření elektromobilů pro ČR (11.11.2019, http://www.casopisstavebnictvi.cz/ Strana 30, Rubrika: Infrastruktura, Oborové tituly). Studium pouze tohoto jednoho českého materiálu ČVUT by mělo stačit vládě, lobbyistům a politikům přehodit výhybku a vydat se cestou selského rozumu.

Ti, kteří chtějí vědět více a pochopit rozsah bludu zelených gardistů doporučuji podívat se do historie, zopakovat si fyziku a dostudovat si následující, aby mohli lépe pochopit kritická hodnocení a z nich vyplývající skepsi k nové módě.

Historie skleníkových plynů sahá až k roku 1824. Tenkrát byly plyny zobrazeny pomocí klamu, ne - li podvodu. Čekaly až do 70. let minulého století na znovuobjevení mocnými démony, kteří zvítězili nad suchou vědou. Od té doby se stala velká část obyvatel obětí globálního oteplování. Málokdo si uvědomuje historický kontext, klimatické periody a jejich průběh v minulosti. Démoni, včetně Gréty se proto mohou radovat, podobně jako optimista Trump se zlobit, vyhrožovat (EU i v Davosu) nebo se smát.

Globální oteplování je blízké deficitu selského rozumu. Provokuji: Jedna molekule oxidu uhličitého obklopená cca 2.500 molekulami vzduchu nemůže totiž za žádných podmínek nic ohřát. Stačí si představit stavbu z 2.500 cihel, kterou by měla vytápět jedna teplá cihla. Zjednodušeně lze také dokázat deficit selského rozumu na příkladu oděvu Eskymáků. Jejich oděvy by nemohly být hřejícími, kdyby existovala radiace na často uváděné úrovni (vně 524 W/m2, tj. 37°C, uvnitř 221 W/m2, t.j. - 23°C) a kdyby neexistoval ohřívající efekt způsobený vzduchovým prostorem. Takový efekt nemůže existovat při zvýšené nebo vysoké radiaci. Do třetice stačí si představit následky ignorování již jazykového rozdílu mezi fyzickými a biologickými procesy, aby i málo vědecky vzdělaný člověk začal mít pochybnosti.

Fyzikové většinově nepraktikují koncepční analýzu a často ignorují intuitivní logiku. Proto není pro mnohé pochopitelné, že výfuk spalovacího motoru s lambda sondou a platinovým filtrem lze srovnat s lesním vánkem proti uhelné elektrárně. Absurdity vzniklé aplikací pouhé matematiky v kontextu přírodních jevů, které nelze zjednodušovat, dovolují tvorbu pohádek zelených gardistů o akumulaci tepla. Protože se pohádky používají při hodnocení globálního oteplování, je nutné připustit, že mezivládní panel o klimatických změnách (IPCC) není nezávislá vědecká instituce. Opak je pravdou.

IPCC je instituce vymyšlená politiky s cílem produkovat výsledky definované jejími loutkovodiči. Několik vědců, kteří se ještě angažují v IPCC po odchodu kritiků a kriticky myslících vědců nemění nic na tvrzení o skutečné funkci a roli IPCC. Důkazy nabízí popsání saturace ve zprávě IPCC z roku 2001(AR3), zprávy z roku 2016 (11-13.4 v Kenya) a z roku 2019 (2 – 6. srpna v Ženevě, Švýcarsko). Argument, že radiace chladí Planetu, protože jí neprochází, naopak, pohybuje se kolem ní, a že atmosféra nepotřebuje skleníkové plny absorbovat a udržovat teplotu je pro zelené gardisty a démony nepochopitelný.

Podobně nepochopitelná jsou pro ně následující fakta: 1) Teplo nemůže být zachyceno a uschováváno v atmosféře. 2) Ředění (dilution) v řádu 2,500 tvoří (prakticky) nulu. 3) Zmiňovaná radiace Země ve výši 79% se rovná rozžhavenému železu. 4) Vzduch nemá tepelnou kapacitu, která by mohla vyhřívat oceány nebo zapříčinit tání ledu. 5) Nesprávná měření teploty (fake temperature measurements) skrývají malé množství tepla. 6) Výpočty začínající na očekávaném konci přinášejí téměř vždy nepravdivý výsledek. 7) Je pravděpodobné, že dojem zmenšujícího se počtu kriticky myslících vědců a kritiků IPCC je způsoben zkorumpovanými médii a neznalostí patologické vědy. Její principy a symptomy definoval laureát Nobelovy ceny za Chemii (1932) Irving Langmuir (1881 – 1957). Tento americký chemik a fyzik jako první pojmenoval ionizované prostředí s kolektivním chováním plazmou, zabýval se mj. meteorologií, pohyby vod v oceánech a objevil povrchovou cirkulaci vodních mas v Sargasovém moři, známou jako Langmuirova cirkulace.

Zájemci o podrobnější vědeckou kritiku zelených gardistů a démonů si mohou nastudovat Stefan-Boltzmannův zákon. Ten byl publikován v roce 1879 rakouským fyzikem a zakladatelem statistické fyziky Ludwigem Boltzmannem (1844 – 1906) a matematikem a básníkem slovinské národnosti s rakouským občanstvím Jožefem Stefanem (1835 – 1893). Zákon popisuje celkovou intenzitu záření absolutně černého tělesa a sděluje, že intenzita vyzařování roste se čtvrtou mocninou termodynamické teploty zářícího tělesa.

Boltzmann založil společně s Jamesem Maxwellem statistickou mechaniku, významné Maxwell-Boltzmannovo rozdělení, popsal entropii jako mikroskopickou veličinu a byl zastáncem atomistické představy. Jeho dočasný odpůrce Max Planck se však při svém Planckově vyzařovacím zákoně vrátil k Boltzmannově představě. K ní se řadí i Boltzmannova konstanta, často zvaná slavná rovnice. Ta popisuje mj. schopnost každého plynu zaujmout během doby stav rovnoměrně rozdělené energie. Jako první použil statistickou metodu pro popis tepelného záření a odvodil zákon nazvaný svým jménem (speciální případ Planckova zákona) popisující část tepelného spektra těl.

Dnes poslední nabídku k zamyšlení nad bludem zelených gardistů nabízí práce švýcarského fyzika a matematika, zakladatele hydrodynamiky, Daniel Bernoulliho (1700 – 1782). Po něm nazvaná Bernoulliho rovnice představuje vztah užívaný v mechanice tekutin, který vyjadřuje zákon zachování mechanické energie pro ustálené proudění ideální kapaliny. Z rovnice vyplývá, že tlak proudící kapaliny klesá s rostoucí rychlostí. Pokud plyn proudí trubicí dostatečnou rychlostí, tlak v tom místě se natolik zmenší, že toho lze využít například pro odsávání. Tomuto jevu se říká hydrodynamický paradox. Využívá se mimo jiné u rozprašovačů, natěračských stříkacích pistolí, ejektorů nebo v karburátoru apod.

V závěru příspěvku připomínám, že mnohá rozhodnutí velkých koncernů jsou chybná. Proč? Rozhodnutí jsou většinově odvozená z vojenských procesů rozhodování (například dieselgate) a nemohou integrovat průmyslový konkurenční boj na život a na smrt (například Fiat-Daimler-Chrysler-Renault-Citroen-Opel proti VW). Proto realizace elektro-auto-mobility v Evropě má část symptomů patologické vědy dovolujících představit si, že cílem je potlačení vlivu evropského automobilového průmyslu. Ten se rozvíjí v Číně, podobně jako v Japonsku po svém, jinak. Evropa se snaží dohnat trend, ale nechápe princip jak předběhnout a přitom nedobíhat. Tento princip používám často v rámci lekce o kritickém myšlení.

Nechá se použít i při hodnocení zdražování dálničních nabíjecích stanic v evropské síti na 0,79 Euro za kWh. Při takové ceně našinec zaplatí za hodinu při spotřebě 30 kWh cca 600 korun a dovolenou v Chorvatsku na vlastní ose si bude moci zapsat do knihy vzpomínek a přání. Protože EU není t.č. schopná vyhrát obchodní válku s USA, kde se tisknou dolary v množství potřebném pro udržení optimismu a hollywoodského úsměvu, mohu si představit, že s pomocí Elona Muska (1971) a vyhrůžky ohledně cla na automobily ve výši 25% pohádka o elektromobilech bez emisí může obsahovat i scénu, ve které Mladá Boleslav se bude podobat opuštěnému Detroitu a v české kotlině budou jezdit oprášené škodovky.

Vím, že žádný věštec neví nic o svém osudu. Jeví se mi ale, že kritika projevu a vyhrůžek prezidenta Trumpa v Davosu předsedou německých Zelených, Roberta Habecka (interview Instagram německé ZDF) míří správným směrem. Nebude ale stačit ani ve spojení s kritikou šéfa německé levice Bernd Riexingera ke změně hospodářské politiky SRN a EU. A to ani tehdy, až v Bruselu uvěří dvojstránkovému (A4) srovnání nesprávně interpretovaných faktů prezidentem Trumpem. Srovnání vypracoval a s pomocí své manželky rozdával v Davosu laureát Nobelovy ceny za ekonomii (2001) Joseph Stiglitz (1943). Nevěřím, že cca 600 účastníků v neděli započatého cca 50 km dlouhého zimního pochodu za klimatickou spravedlnost (Winterwanderung für Klimagerechtigkeit) z Landquart do Davosu, dosáhne svého cíle: Zrušení světového hospodářského fóra (WEF Davos). Proč? Telat tleskajících svým řezníkům zatím neubývá. Naopak. Souhlasu netřeba.

Jan Campbell
22.01.2020


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponVáclav Klaus ml. na tiskovce Trikolory odpálil bombu, ze které se poslanci SPD a KSČM doslova obsypou!   
Pridal tk Čtvrtek 23 leden 2020 - 03:56:10 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Václav Klaus ml. na tiskovce Trikolory odpálil bombu, ze které se poslanci SPD a KSČM doslova obsypou! Výzva na bojkot a odpor proti “zbytečnému” Hamáčkovu zákonu proti domobranám a na omezení zbraní leží na stole, a teď se ukáže, kdo z poslanců to podepíše! Právní analýza odhaluje, že ČR žádný zákon o zbraních na pokyn Bruselu přijímat nemusí, protože Smlouva o Evropské unii ponechává národní obranu a bezpečnost výhradně na jednotlivých státech! Totéž uvádí Smlouva o fungování Evropské unie! Co se to tady hraje za špinavou hru na voliče?

Hnutí Trikolora mělo včera v poslanecké sněmovně tiskovou konferenci a naše redakce byla záhy upozorněna na překvapivé a velmi příjemné stanovisko Václava Klause ml. k drakonickému zákonu z dílny Jana Hamáčka na implementaci tzv. zbraňové směrnice z EU do českého práva a rovněž na zákaz činnosti ozbrojených milicí v české republice, známých hlavně pod označením “domobrany”. Naše redakce v nedávné době řešila bizarní situaci, kdy pod Hamáčkův návrh zákona se připojili nečekaně i aktivističtí poslanci za SPD a KSČM.

VIDEO ZDE: https://vimeo.com/386539626

Neustále v redakci řešíme, co stálo za tímto krokem a proč se tyto dvě strany nechaly takovým způsobem vmanévrovat do nebezpečného zákona, jehož cílem je implementace směrnic z EU ohledně zbraní, a současně zákaz činnosti ozbrojených milicí na území ČR. Jenže, právníci Trikolory našli v klíčových smlouvách o Evropské unie paragrafy, které prostě odhalují, že celý slavný zbraňový zákon z dílny Jana Hamáčka je od začátku až do konce naprostý podvod na voliče mnoha stran, protože ten zákon je vylhaný. Není totiž potřeba ten zákona přijímat, protože národní bezpečnost po Smlouvy o Evropské unii je ve výlučném a výhradním rozhodování jednotlivých států, do kterých EU nesmí a nemůže zasahovat! Schované paragrafy našli ve smlouvách EU právníci Trikolory!

Evropské smlouvy odhalují, že česká vláda a parlament žádný zákon o domobranách a zbraních kvůli směrnicím EU přijímat nemusí

Smlouva o Evropské unii v konsolidovaném českém znění v článku 4 v odstavci 2 totiž jasně říká, že… EU respektuje základní funkce státu, zejména ty, které souvisejí se zajištěním územní celistvosti, udržením veřejného pořádku a ochranou národní bezpečnosti. Zejména národní bezpečnost zůstává výhradní odpovědností každého členského státu.

Smlouva o Evropské uniiA aby bylo jasné, že je to myšleno vážně, tak v další evropské smlouvě, konkrétně Smlouva o fungování Evropské unie v konsolidovaném znění uvádí v článku 72, že Hlava V o společné bezpečnosti v EU se jmenovitě a explicitně nevztahuje na národní bezpečnost a výkon bezpečnosti jednotlivých států. Doslova je uvedeno, že… Tato hlava se nedotýká výkonu odpovědnosti členských států za udržování veřejného pořádku a ochranu vnitřní bezpečnosti.

Ve sněmovně se zákon o domobranách bude projednávat zbytečně, stačilo se podívat do smluv o fungování a založení EU

Jinými slovy, dámy a pánové, je to venku. Celý návrh zákona z dílny Jana Hamáčka je přijímán a navrhován pod záminkou toho, že to tak chce Evropská unie, a přitom to není pravda, přitom se stačí odvolat na Smlouvu o Evropské unii a na Smlouvu o fungování Evropské unie a musí být všem jasné, že to nemá s Evropskou unii nic společného. Je to soukromá iniciativa někoho v ČR. A teď koho? Tak jednoznačně soukromá iniciativa Jana Hamáčka a Aspen Institutu. Vzhledem k tomu, že předlohu zákona před 2 týdny hladce schválila i vláda ČR, tak je to možná i iniciativa Babišovy vlády jako celku. Jenže, proboha, řekněte mi někdo, proč se pod návrh tohoto zákona nacpali i aktivisté z SPD a KSČM?Dosud nám nikdo nedokázal vysvětlit, proč SPD a KSČM se tak heroicky zastávají za zákon, který je úplně zbytečný a není potřeba jej přijímat, protože EU jasně uvádí ve zmíněných zakladatelských smlouvách o EU, že národní obrana a národní bezpečnost setrvává ve výhradní pravomoci národních států? Evropská komise může přijímat směrnice jak chce, ale pokud jsou v rozporu se zakládajícími listinami EU, potom ty směrnice komise jsou neplatné!

Proč SPD jako strana, která dostala takové množství peněz za volby a zisk 10% hlasů, nenajme profesionálního a erudovaného právníka, který by Hamáčkův zákon roztrhal a rozcupoval právním rozborem smluv s Evropskou unií na kusy prostým odhalením, že ten zákon je zbytečný, protože není třeba? Přiznám se, že o těchto ustanoveních v evropských smlouvách jsem nevěděl ani já, protože ty smlouvy jsou obsáhlé a znají je pouze odborníci na evropské právo, ale je vidět, že Trikolora ty odborníky na evropské právo má, a je to venku!

Ve sněmovně leží petice navržená Trikolorou, která vzhledem na nově zjištěné skutečnosti vyzývá poslance, aby bojkotovali zbraňový a domobranecký zákon z dílny Jana Hamáčka

Takže, co udělala Trikolora? Sepsala petici v rámci sněmovny, která vyzývá poslance parlamentu napříč stranami, aby se k petici připojili. A co tato petice požaduje? Aby se poslanci parlamentu postavili proti tomuto zákonu jako celku, a aby jej kompletně odmítli jako nejen zbytečný, ale hlavně protinárodní. A naše redakce tuto petici bude sledovat. Poslanci, kteří ji nepodepíší, přiznají barvu a odkopou se jako užiteční idioti. Někdo by řekl, že politické strany ve sněmovně mají přece k dispozici právní odborníky, poradce, znalce na evropské právo, kteří poradí poslancům, pod jaké návrhy se mají podepsat, kam se mohou připojit.

Poradí jim, kam raději se nepřipojovat, ale tady se ukazuje, že v ČR se přijímá zákon, o kterém politici napříč většinou stran v parlamentu tvrdí, že se musí přijmout, protože to chce EU a protože je nutné nějak ochránit zájmy českých držitelů zbraní, toto tvrzení opakují nejen politici z ČSSD, ale dokonce i z SPD a KSČM, dokonce se k tomuto narativu připojují i zástupci některých domobran, a nakonec se ukáže, že celé je to podvod a lež, že žádný zákon se přijímat nemusí, protože zakládající smlouvy EU říkají jasně, že národní obrana a bezpečnost, tedy i zbraně a zbraňové zákony, a tedy i ozbrojené milice, rozuměj domobrany, jsou plně a výhradně v kompetenci národních vlád a nikoliv evropského společenství.

Trikolora odhalila děsivou skutečnost, jak snadno politické strany zblbnou celý národ povídačkami o tlaku z EU na přijímání zákonů, které přitom vůbec kvůli EU vznikat nemusí, ale vznikají jen jako soukromé iniciativy

Takže, přátelé, všichni kompletně na alternativě, jak tu jsme, tak jsme za idioty a debily, protože celý výbušný zákon Jana Hamáčka, ministra a člena Aspen Institutu, je pouze soukromá iniciativa někoho z vnitra, protože Evropská unie se zákazem domobran a se zbraněmi prodávanými a regulovanými na území ČR nemá nic společného. Evropská unie nemůže a nesmí nařizovat ČR, kdo může nosit zbraně, jaké to jsou zbraně, kolik mohou mít zbraní, jakou kapacitu zásobníků mohou mít zbraně, kdo se může organizovat do ozbrojených spolků, prostě toto všechno je ve výhradní a výlučné pravomoci národního státu, parlamentu a vlády, potažmo právě vnitra a nikoliv Evropské komise nebo EU obecně. Takže je to co? Konceptuální bouda na voliče, že to prý chce EU, a proto musíme. Ne, nemusíme!

A na toto musela upozornit teprve až Trikolora! Až poté, co poslanci napříč spektrem se podepsali pod Hamáčkův návrh zákona, až poté co se k návrhu připojili i někteří poslanci za SPD a KSČM, až poté, co předlohu návrhu schválila vláda, a až poté, co se všichni zainteresování zastřešovali tím, že zákon je reakcí na Evropskou směrnici, takže se prý musí přijmout zákon obcházející směrnici. Ne, nic se obcházet nemusí, žádný zákon se přijímat nemusí, protože je to uvedeno ve dvou základních listinách EU, že národní obrana a vnitřní bezpečnost je vnitřní záležitostí jednotlivých států EU.

Trikolora se proto zachovala jako vlastenecká strana, která si nenechá srát na hlavu ani z Bruselu, ani od vnitra, ani od Aspenu a Jana Hamáčka. Škoda, že nemají v programu vystoupení z EU a NATO. Prostě v Trikoloře mají kádry, odborníky na Evropské právo. A tady vidíte, přátelé, jak je důležité mít kádry ve straně. Celou dobu vám politici lžou, pořád, od rána do večera, že Evropská unie nařídila tohle, Evropská unie zakázala támhle, musíme přijmout zákon, protože směrnice EU nařídila toto.

Když nejsou kádry, občanům se lže od rána do večera a kulíšci lajkují jako o život namísto toho, aby politiky tvrdě kontrolovali

A potom se obrátíte na kádra, na znalce evropského práva a smluv o Evropské unii, a on odpálí bombu, že všechno je to podvod a žádný zákon se přijímat nemusí, ani kvůli EU, ani kvůli Evropské komisi. Stačí si totiž přečíst Smlouvu o Evropské unii a Smlouvu o fungování Evropské unie. Nevím, jací právníci z vlády podávali žalobu k Evropskému soudu kvůli zbraňové směrnici EU komise, ale pokud vláda ČR není schopna najít ve dvou základních smlouvách o EU dva odstavce a články, které jasně deklarují, do jaké kompetence spadají pravomoci o národních obranách, bezpečnosti a obecně o zbraních, tak potom se nemáme o čem bavit.

A jsme zase a znovu u toho. Politiky nesmíte milovat, nesmíte je obdivovat, nesmíte je lajkovat, nesmíte se k nim tulit jako tupí kulíšci, ale musíte je tvrdě kontrolovat, jednak proto, jestli neuhýbají, jestli plní to, co slibovali, jestli se nedávají do spolku s nepřítelem, jestli nehledají holport s kádry Aspen Institutu a hlavně, jestli z vlastních voličů nedělají debily. Naše redakce bude sledovat petiční výzvu a uvidíme, kdo z poslanců se podepíše a hlavně, kdo bude ve sněmovně hlasovat proti Hamáčkově zákonu, který je naprosto a zhola zbytečný, protože zákony v ČR jsou dostatečně nastavené a není potřeba přijímat zákon, který je opřený o vymyšlené důvody a tlaky z EU. Pokud by byla u moci vláda s pronárodním ukotvením, nikdy by ani k předložení takového zákona nedošlo. Toto jsou pouze důsledky toho, když prostě a zkrátka nejsou kádry v politice.

-VK-
Šéfredaktor AE News

Zdroj: https://aeronet.cz/
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPolitruk Kartous bude kádrovat ředitele škol   
Pridal tk Čtvrtek 23 leden 2020 - 03:31:09 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Elf Kartous bude radit uvědomělému Janu Čižinskému (Praha 7 sobě) při výběru ředitelů/ředitelek/ředitelo (jako TO) základních škol.

Starosta Čižinský si na vytipování a výběr ředitelek a ředitelů základních škol na Praze 7 najal nevládní organizaci EDUin.

„Našim hlavním cílem je, aby veřejnost byla informovanější a schopnější o vzdělávání více přemýšlet a podporovat jeho proměnu – jak ve své škole, tak i ve městě či regionu.“

Mluvčím této neziskové organizace je publicista Bohumil Kartous, který přispívá na serveru Britské listy a je mluvčím tzv. „českých elfů“, kteří podle Kartouse bojují proti šíření dezinformací.

Ať žije nová totalita!

Zdroj: http://www.zvedavec.org/vezkratce/16748/


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponKLIMAPANIKAŘENÍ   
Pridal tk Čtvrtek 23 leden 2020 - 03:26:16 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Pokaždé když zaregistruji, že někde na světovém fóru celý svět kárá dívčina s odporným výrazem v obličeji jménem Greta, jejíž příjmení si nedokážu ani zapamatovat, mám dojem, že je postižena nějakým zvláštním druhem vztekliny, proti kterému absolutně není léku.

Nejvíc mne proto udivuje, že takové zrůdičce vůbec někdo naslouchá, nadtož že ji zvou údajně nejprominentnější světové instituce na svá setkání, aby si pak jeho účastníci vyslechli, že jim spílá a obviňuje je. Na první pohled to vypadá, jakoby současné světové elity trpěly zvláštním druhem masochismu. Pravda bude asi jiná. Světu se tak s vysokou pravděpodobností prezentuje největší podvod současnosti. Nadnárodní korporace už vložily do „antiuhlíkových“ technologií tak obrovské prostředky, že riziko jejich znehodnocení je přivádí nejen k běžné ztrátě rozumu, ale až doslova k šílenství a tedy až k zoufalým činům.

Od samého počátku všech jevů klimaalarmismu, klimafanatismu, přecházejících dneska až k politické diktatuře tvrdím, že problémem pro lidstvo není změna klimatu. Problémem jsou reakce lidských skupin na jeho následky. Změny vyvolají obrovské přesuny obyvatel a následně doslova převrat životních podmínek celých obrovských regionů, až kontinentů. Lidstvo za posledních deset tisíc let bohužel prokázalo, že se za tu dobu vůbec mentálně nezměnilo. Z čehož plyne, že při předpokládaných změnách se bude chovat jako dosud vždy, což znamená, že se budou jeho skupiny vzájemně zabíjet. Klimatické změny tedy vyvolají genocidy obrovských území a zánik nezměrného počtu lidí.

Současný svět konkurence, agrese, soutěže či soupeření s vysokou pravděpodobností proto zanikne, protože má na to zaděláno. Vlastní zbraní hromadného zničení eventuálního života na všech planetách Sluneční soustavy, řečeno obrazně.

Pološílené Gréta, její stoupenci, obdivovatelé, fanatismus mladých, kteří ji vzývají, ale především ti, kteří jsou za svět odpovědni, by si měli konečně uvědomovat, že zbraní už je na Zeměkouli dost a všechny zdroje, vynakládané na nové, ba dokonce lepší, jsme povinováni vložit do své záchrany a ne zániku.

V prvé řadě je nutné, aby klimatičtí fanatici přestali panikařit a vytvářeli modely možných změn na planetě. Z toho pak vydedukovali předpokládané pohyby obyvatelstva. Na tom základě pak zpracovávali modely změn životního prostředí na nových obývaných prostorách. Především v zajištění obživy, bydlení a dalších nezbytností. A v neposlední řadě spočítávali, kolik si to všechno vyžádá fyzických zdrojů a přemýšleli kde je lidstvo vezme. O penězích asi není třeba hovořit. Ty se vždycky najdou, je-li dobrá vůle. Zajímavé sousloví ze mne bezděčně vypadlo. DOBVRÁ VŮLE. To je asi to, co dnešnímu světalidství chybí.

Stanislav A. Hošek
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponSálih a Trump projednali stažení zahraničních vojsk z Iráku   
Pridal tk Čtvrtek 23 leden 2020 - 03:20:38 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Irácký prezident Barham Sálih a americký prezident Donald Trump projednali stažení zahraničních vojáků z Iráku, uvádí se v prohlášení prezidentské kanceláře arabské republiky.

Setkání Sáliha a Trumpa se konalo během ekonomického fóra v Davosu.

„Během setkání se hovořilo o přítomnosti a snížení počtu zahraničních vojáků v zemi, stejně jako o důležitosti dodržování požadavků Iráčanů na zachování národní suverenity a zajištění bezpečnosti a stability," uvádí se v prohlášení.

Irácký parlament na mimořádném zasedání 5. ledna hlasoval většinou hlasů pro stažení zahraničních vojsk ze země a rovněž vyzval k ukončení spolupráce se silami mezinárodní koalice v boji proti teroristickým skupinám.

Tato opatření byla reakcí na operaci USA u mezinárodního letiště v Bagdádu, během níž byl zabit íránský generál, velitel zvláštní jednotky Íránských revolučních gard (IRGC) Kásim Sulejmání a zástupce velitele irácké šíitské domobrany Abu Mahdi al-Muhandis. Ve Washingtonu je obviňují z účasti na organizaci útoku na Velvyslanectví USA v Bagdádu, k němuž došlo 31. prosince 2019.

Americký prezident Donald Trump uvedl, že uvalí sankce na Irák v případě stažení amerického kontingentu ze země. Podle amerického tisku připravuje Trumpova administrativa možné snížení vojenské pomoci Bagdádu o 250 milionů dolarů a zvažuje možnost snížení jiné ekonomické a vojenské pomoci.

Stávající dohoda o přátelství a spolupráci mezi Irákem a Spojenými státy z roku 2008 stanoví dočasnou přítomnost amerických vojenských sil na žádost irácké strany a při plném respektování irácké suverenity. Dohoda rovněž uvádí, že Spojené státy nemohou použít irácké území, vzdušný a námořní prostor k útokům na třetí země. Kromě toho Spojené státy nemohou mít stálé základny a usilovat o trvalou vojenskou přítomnost v Iráku. Tato dohoda kromě spolupráce v oblasti bezpečnosti předpokládá i spolupráci v hospodářské a kulturní oblasti.

Zdroj: https://sptnkne.ws/BepY
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponSkandál kolem OPCW – odraz problémů Západu, které se nerozplynou   
Pridal tk Čtvrtek 23 leden 2020 - 03:15:55 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 

Neformální zasedání Rady bezpečnosti OSN svolané z podnětu Ruska nepřímo potvrdilo, že ne všechna obvinění Západu vůči Rusku jsou pomlouvačné a naprosto nepodložené klepy.Nejkonkrétněji vyjádřila problém stálá představitelka Velké Británie při OSN Karen Pierceová, která dokázala Moskvě pokusy o „diskreditaci respektované OPCW a jejích zaměstnanců“.

Rusko skutečně důsledně „kope“ pod Organizaci pro zákaz chemických zbraní nebo spíše pod oficiální zprávu OPCW o výsledcích vyšetřování „chemického útoku“ v syrském městě Dúmá 7. dubna 2018. To přirozeně znamená podkopávání autority organizace jako takové.

Na zasedání Moskva představila nové a připomněla předchozí důkazy, že dokument zveřejněný 1. března loňského roku byl „velmi mlhavý“ (podle vyjádření ruského stálého zástupce při OPCW Alexandra Šulgina). Zpráva obsahuje řadu nesrovnalostí, rozporů a zkreslování, za nimiž se zcela jasně rýsuje touha západních zemí obvinit syrské orgány a Bašára Asada z použití chemických zbraní.

Současná situace má však nejen problém konkrétního dokumentu, ale také mnohem větší - bez nadsázky globální aspekt. Současná konfrontace kolem OPCW odráží podstatu rozporů mezi Ruskem a Západem ohledně globálního politického systému a jeho dalšího vývoje.

Nespokojenost britské stálé zástupkyně je založena na jednoduché a srozumitelné logice. OPCW je jednou z nejdůležitějších institucí, které hlídají bezpečnost světa. Ruský útok na organizaci podrývá jeho autoritu - a v důsledku toho ohrožuje stabilitu na celé planetě. Takové je Rusko špatné.

Problém je pouze v tom, že tato logika má zásadní vadu.

OPCW byla založena v roce 1997 - na vrcholu hegemonie Spojených států a Západu jako celku. To mělo určité důsledky, konkrétně dohled západních zemí nad organizací jako celkem a zejména nad Technickým sekretariátem - jeho klíčovou strukturou.

Následkem toho čas od času dochází k situacím, kdy vznikají pochybnosti, do jaké míry OPCW plní své funkce nestranně a do jaké míry slouží zájmům jí dominujících zemí, pokud ty mají takovou potřebu.

Alexander Šulgin v komentáři k situaci týkající se zprávy o „chemickém útoku“ uvedl: „Technický sekretariát, inspirovaný bezpodmínečnou podporou Spojených států a jeho následovníků, se nechystá něco dělat. Zřejmě doufá, že se vše vyřeší samo.“ A pak dodal: „Ne, nevyřeší se to.“

Právě proto Rusko trvá na reformě OPCW a konkrétně Technického sekretariátu takovým způsobem, aby „bylo zaručeno geograficky vyvážené složení mise a vyloučena dominance odborníků pouze z řad spojenců Washingtonu“. Podle Šulgina však „logické uvažování diktované zdravým rozumem naráží na kategorické odmítnutí ze strany skupiny západních zemí v čele s USA“.

Konflikt těchto dvou zásadně odlišných přístupů v současnosti prostupuje prakticky celým systémem mezinárodních organizací.

Rusko apeluje na principy, na nichž byl postaven poválečný svět. Za prvé jde o uznání normality situace, kdy ostatní země mají své vlastní zájmy, i když jsou v rozporu s jeho vlastními. A za druhé, existence systému expertních a rozhodčích organizací, kterým všechny strany důvěřují díky v nich vyváženému zastoupení nejrůznějších sil, včetně konfliktních.

Západ se snaží udržet utíkající vedení - a občas to nyní nabývá zjevně neslušných forem. Na „staré“ struktury, které stále trvají na výše uvedených zásadách, je vyvíjen finanční nátlak. Pokud jde o relativně nové instituce, jako je OPCW (nebo WADA vytvořená v roce 1999), kde oficiálně dominují západní síly, jsou všechny pokusy vytvořit spravedlivější situaci tvrdě blokovány.

Zde je možné diskutovat o tom, čí jednání je destruktivnější: Ruska, které se snaží dosáhnout reformy systému v rámci stávajících institucí, nebo Spojených států se spojenci, kteří se za každou cenu drží svých výsad, i když realita jasně naznačuje, že období jejich bezpodmínečné dominance je minulostí.

Skutečnost je taková, že historie ukazuje, že druhý případ hrozí mnohem nepříjemnějšími důsledky. Pokusy odsouvat objektivně dozrávající změny obvykle vedou k jejich explozivní realizaci s destruktivními a nebezpečnými vedlejšími účinky.

Politika OPCW ve skutečnosti představuje zrcadlový obraz postoje Západu k procesům, které se odehrávají ve světě: všichni doufají, že se to nějak... rozplyne.

Zde můžeme pouze opakovat slova ruského stálého zástupce: ne, samo se to nevyřeší.

Irina Alksnis

Zdroj: https://sptnkne.ws/BekG
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPřejít na stranu  [1] 2
Hledat Info kuryr
Novinky pro 2020
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.2023 sec,0.0439 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:1,675kB