Čtvrtek 30 leden 2020
Pět ponorek, které dokáží zničit svět za půl hodiny   
Pridal tk Čtvrtek 30 leden 2020 - 16:16:33 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Časopis National Interest vyjmenoval pět ponorek schopných zničit svět za 30 minut. Tři z těchto vojenských strojů jsou ruské, dvě ponorky jsou americké.

Autor článku sestavil seznam jaderných ponorek, které jsou již ve výzbroji ruského a amerického námořnictva, nebo budou brzy uvedeny do provozu. Zdůrazňuje se, že starší vzorky, jako jsou například sovětské ponorky projektu 941 Akula (Žralok), nejsou brány v úvahu, neboť většina z nich již byla vyřazena z provozu.

Do seznamu se dostaly ponorky projektu 955 Borej, které časopis označuje za „nejtišší ponorky s balistickými raketami“, a také ponorky projektu 667BDRM Dolphin a ponorky projektu 885M Jaseň-M. Ty se podle autora článku mohou dostat na východní pobřeží Spojených států na dva tisíce kilometrů a z této vzdálenosti zasáhnout cíle až do Velkých jezer.

Z amerických ponorek jsou v tomto výběru ponorky typu Ohio a nové ponorky typu Columbia, které mají být stavěny v příštím roce a předány do výzbroje v roce 2031.

Časopis uvádí, že některé z uvedených ponorek jsou tak silné, že by stačila pouze jedna z těchto bojových lodí k tomu, aby z 288 cílů velikosti města „udělala radioaktivní popel“.

„Skutečně, tyto stroje a jejich bojové vybavení by mohly zničit civilizaci za kratší dobu, než je třeba k objednání pizzy, pokud by začala třetí světová válka,“ píše autor článku.

Ruská zbraň soudného dne

Již dříve časopis informoval o ruské jaderné ponorce strategického určení Jurij Dolgorukij, kterou označil za „skutečnou zbraň soudného dne“.

Autor příspěvku připomenul úspěšné salvové odpálení čtyř balistických raket Bulava z vod Bílého moře na polygon Kura na Kamčatce koncem května loňského roku.

Bulava má neobyčejně mělkou dráhu letu, což ztěžuje její zachycení. Čtyřicetitunové rakety se mohou vyhnout asi 40 útokům protivzdušné obrany.

Časopis porovnal ruskou ponorku s americkými, čínskými, francouzskými, britskými a indickými analogy a podotýká, že Jurij Dolgorukij dokáže splnit svůj úkol – zničit nepřátelská města – dokonce když budou jiné jaderné síly zničeny.

První loď projektu 955 Borej je největší raketovou ponorkou strategického určení v ruském loďstvu.


Zdroj: https://sptnkne.ws/Bmkk
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponDejte ty vlajky pryč! Nigel Farage nemohl dokončit svůj rozlučkový projev v Evropském parlamentu   
Pridal tk Čtvrtek 30 leden 2020 - 06:18:06 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Dejte ty vlajky pryč! Nigel Farage nemohl dokončit svůj rozlučkový projev v Evropském parlamentu, šéfka pléna mu totiž odpojila mikrofon ve chvíli, kdy vytáhl vlaječku Velké Británie a začal europoslancům mávat na rozloučenou v lepších časech, kdy suverénní evropské státy se osvobodí od Evropské unie! Nigel Farage zopakoval, že EU je anti-demokratický projekt, který řídí lidé, kteří se nezodpovídají nikomu z voličů! Všichni britští europoslanci poté z EU parlamentu odešli! Nikdo další se nedovážil vlaječky vytáhnout, nikdo další na protest proti zákazu vlajek neodešel!

Nigel Farage pronesl v Bruselu v EU parlamentu ve středu svůj poslední projev. Velká Británie v pátek o půlnoci odchází po 47 letech z Evropské unie a britští europoslanci se tedy rozhodli rozloučit ve velkém stylu. Nigel Farage dostal celkem 4-minutový prostor, ve kterém shrnul celou svoji anabázi v Evropském parlamentu. Připomenul, že EU nerespektuje demokratické principy.

V roce 2005 Evropský unie chtěla prosadit Evropskou ústavu, kterou představil bývalý francouzský prezident Valéry Giscard d’Estaing, ale Francie a Holandsko ji v referendech odmítly. Když neprošla Evropská ústava, přišla její náhrada v podobě Lisabonské smlouvy, a ta se už pomocí referenda pro jistotu neprosazovala, tedy s výjimkou např. Irska. Irové smlouvu z Lisabonu v referendu odmítli, ale to nebylo akceptováno, irská vláda po roce občany znovu nahnala k referendu, a tehdy už Lisabon prošel.

VIDEO ZDE: https://vimeo.com/388075622

Jenže k závěru Farageova posledního projevu se stalo něco nečekaného, ale na straně druhé velmi hrozivého a vlastně už ne tak překvapivého. Nigel Farage a jeho kolegové totiž na závěr vytáhli britské vlaječky a začali europoslancům mávat na rozloučenou. To ale neuvěřitelným způsobem rozčílilo předsedající plenárnímu zasedání, místopředsedkyni Evropského parlamentu z Irska, Mairead McGuinnessovou. Ta totiž Farageovi na závěr odpojila zvuk z mikrofonu a vyzvala britské europoslance ostrým rozkazem, aby ty vlajky dali okamžitě pryč a sedli si.

Naše redakce již před časem v článku informovala, že v Evropském parlamentu se nově nesmí vystavovat vlaječky národních zemí, je to zakázané pobuřování. A hádejte, co se stalo? Naprosto nic. Poslanci v EU ze všech 27 zemí mlčí. Namísto protestů, bojkotu EU, protestních demonstrací před sídlem EU, namísto aktivismu a držení hladovek, jenom prostě mlčí. Žádná akce neproběhla, všech 27 zemí si nechalo zakázat své vlajky a jejich vystavování na stolcích v Evropském parlamentu. Takové chucpe. Jako kdyby všichni ti europoslanci se nechali koupit Bruselem a ztratili své páteře.

Dělejte to jako Greta! Transparent do ruky, kulicha na hlavu a jít sedět před parlament!

Plné huby vlastenectví, ale europoslanci třeba od Marine Le Pen nehnuli v EU parlamentu ani brvou. Prostě na příkaz šéfa EU parlamentu Davida Sassoliho byly všechny vlaječky naházeny uklízečkami do odpadkových pytlů a vyhozeny do komunálního odpadu. A podívejte se na své europoslance, kolik z nich proti tomu protestuje a svolává demonstrace v Bruselu? Když má Greta Thunberg své Fridays for Future, proč vlastenečtí poslanci v EU parlamentu neudělají Fridays for Flags? Každý pátek si sednout s cedulí před dveře EU parlamentu a stávkovat! Dělejte to jako Greta!

Proč se poslanci bojí? Mají snad obavy, že by jim někdo za trest zkrátil europoslanecké platy, nebo diety? Anebo je venku zima, aby tam člověk seděl? Tak se podívejte na Gretu! Narazí si na hlavu kulicha, na ruce rukavice, huňatý svetr, šálu, bundu, popadne transparent a sedne si před švédským parlament, v mrazu. Je to sice cvičená loutka, ale aspoň není líná pohnout zadkem a dřepnout si v zimě před barák a protestovat. Proč se europoslanci nepoučí? Anebo jim vyhovuje sedět v teple, v parlamentu EU, za velké peníze a s dobrým občerstvením? A co vlajky? A co národ? A co hrdost?

Dejte ty vlajky pryč! Místopředsedkyně EU parlamentu se obořila na Farage za to, že vytáhl vlaječku své země!

Všimněte si, že Nigel Farage mohl mluvit, pokračoval v projevu, a to i tehdy, kdy řekl, že UKIP a Brexit Party mají rádi Evropu, ale nenávidí Evropskou unii. Nikdo mu mikrofon nevypnul, že by šířil nenávist. K vypnutí jeho mikrofonu však došlo ve chvíli, kdy Nigel Farage a jeho europoslanci vytáhli britské vlaječky. V tom okamžiku místopředsedkyně EU parlamentu v roli předsedající zasáhla a vypnula mu mikrofon. Tedy až v okamžiku, kdy byly vytaženy vlajky. A Mairead McGuinness spustila povyk, ať okamžitě dají ty vlajky pryč, že jsou zakázány podle jednacího řádu. A britští poslanci ji ignorovali a provolávali Farageovi slávu slovy hip, hip, hooray! Nakonec je vyzvala k tomu, ať si je odnesou ty vlajky, ale vyznělo to tak podivně, že to britští europoslanci vzali jako výzvu k odchodu právě teď a okamžitě, a tak se zvedli a odešli.

Video vstoupí do dějin, a proto jsem udělal české titulky do videa, protože je to záznam toho, jak reaguje Evropská unie ve chvíli, kdy europoslanci vytáhnou své národní vlajky, jaké prudká reakce následuje. Šéfová na postu předsedající hned zařve, dejte ty vlajky pryč! Ano, přátelé, přesně před rokem jistý Tomio Okamura tvrdil, že tuhle Evropskou unii chce reformovat zevnitř! Bože, takové chucpe! Doufám, že teď na vlastní oči vidí, jak se mu před očima ta reforma rozplývá před očima.

Namísto reformy před 2 týdny došlo už rovnou k zákazu vystavování národních vlaječek na stolcích europoslanců, a dokonce už dochází k odpojování zvuku poslancům z mikrofonu, pokud vytáhnou vlaječku své země. Ano, potvrzují se moje slova, že Evropská unie je nereformovatelná! A když je nereformovatelná, tak je potřeba ji alespoň demontovat zevnitř, rozvracet ji zevnitř. A zákaz vlajek je dokonalá příležitost. Vlastenci s mandáty eurposlanců se mohou ukázat a předvést.

Blábol o reformě Evropské unie zevnitř vzal definitivně za své! Komisariát EU odpojuje od mikrofonů europoslance už i kvůli národním vlaječkám

Uspořádejte happening v prostorách EU parlamentu, anebo raději před budovou. Pozvěte média, umělce, performery, protestující s transparenty, oblékněte se do národních krojů, vezměte vlajky a otřískejte Evropské unii národní diverzitu o hlavu. Evropská unie má 27 státu s celkem 27 různými kulturami, tato diverzifikace je součástí kulturní a historické rozmanitosti Evropy, která se musí uchovávat, ne likvidovat zákazem vlajek v orgánu, který má zájmy 27 zemí a jejich národů obhajovat, a ne zakazovat jejich symboly jako jsou vlajky. Dělejte to jako Nigel Farage. Dělejte to jako Greta Thunberg. Dělejte to jako Donald Trump. Ale dělejte něco, páni europoslanci.

Neseďte tam za tučné prebendy, zatímco vám zakazují národní vlajky. Ukažte, že máte kuráž, a že si zasluhujete důvěry svých voličů z alternativy. Nejste tam sami, máte tam poslance z Maďarska, z Itálie, z Francie, můžete spojit síly a poukazovat na to, jak je EU nedemokratický aparát, který dalece převyšuje SSSR. Ani Sovětský svaz si nedovolil zakazovat při zasedání Sovětů vlajky jednotlivých sovětských svazových republik. Sami vidíte, že dnešní EU vypíná mikrofony a odebírá poslancům slovo, ne za vulgární slovo, ale za to, že vytáhnou vlaječku své vlasti! To je tragédie, nad kterou se nesmí mlčet, ale musí se to stát součástí politické agendy vlasteneckých sil a jejich zástupců v EU. Zvednout zadky a využít situace, páni europoslanci! Nigel Farage vám právě nahrál na smeč.

_________________

Brexit je tu a při loučení to Nigel Farage evropským globalistům a totalitářům pěkně natřel. (VIDEO - česká jazyková verze)
Zdroj: https://aeronet.cz/
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponMnichovská dohoda a nebezpeční Češi. Co se dělo po smrti říšského protektora Reinharda Heydricha   
Pridal tk Čtvrtek 30 leden 2020 - 06:03:42 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Mnichovská dohoda z roku 1938 Německu přinesla značné územní zisky. Přesto nebyl Hitler s dosaženým ziskem spokojen.

Již o deset dní později předložil Wilhelmu Keitelovi tajný soupis dotazů ohledně vojenských možností k obsazení zbytkového českého území, ačkoli zprvu v několika projevech popřel snahu o získání českých území a v Mnichově dal záruku budoucí podoby hranic zbytku československého státu. 21. října vydal příkaz k přípravě vojenského „vyřízení záležitosti se zbytkem Česka“. Okupací Německo porušilo Mnichovskou dohodu, kterou samo 30. září 1938 uzavřelo.

Když 30. září 1938 brzy po půlnoci podepsali zástupci Německa, Itálie, Velké Británie a Francie Mnichovskou dohodu, zdálo se, že zachránili evropský mír. Adolf Hitler se zavázal, že poskytne Československu, které bylo přejmenováno na Česko-Slovensko, záruky, což však zůstalo pouze na papíře.

Československá zahraniční politika se dostala pod německý vliv. Německo neustále činilo nátlak na okleštěnou republiku a kladlo si nepřijatelné požadavky. Německo po Česko-Slovensku např. požadovalo, aby vydalo alikvotní podíl čs. zlata a deviz, který připadal na krytí oběživa v Sudetech. Československá strana souhlasila za podmínky, že Německo převezme i alikvotní část československého státního dluhu, což německá říšská vláda (Reichsregierung) odmítla. Pod značným nátlakem nakonec byli nuceni zástupci Národní banky československé podepsat smlouvu s německou Říšskou bankou, podle níž ČSR uvolňuje 481 miliónů korun, z toho 465,8 mil. ve zlatě a zbytek v devizách, pro krytí oběživa v uloupeném pohraničí. Československý pokus o vyhlášení neutrality byl na Hitlerův příkaz zmařen. Česko-Slovensko bylo nuceno „prodat“ Německu válečný materiál za 648 041 624 předválečných Kč, který nebyl nikdy uhrazen. Též bylo nuceno Německu postoupit plány některých zbraňových systémů, např. dalekonosných kanónů vyráběných ve Škodě Plzeň.

Kromě toho Německo dále podněcovalo české Němce k vyvolávání provokací, které měly ukázat světu, že Němci v Česko-Slovensku nepožívají všech práv.

Počátkem roku 1939 začaly prosakovat zprávy o tom, že Němci chtějí obsadit i zbytek Česko-Slovenska. Již v průběhu měsíce února 1939 byla zahájena série protičeských provokací, které byly vyvolány českými Němci, žijících ve velkých českých a moravských městech. Začalo to provokativním hajlováním, při němž často zaznívalo „Heil März!“ jako narážka na to, že v březnu již bude okleštěné Česko-Slovensko německé.

Ráno 15. března 1939 byl sychravý den s padajícím mokrým sněhem. Oficiálně ten den začalo německé obsazování Čech a Moravy (ačkoli na Ostravsku byly hranice překročeny německými vojenskými jednotkami již 14. března večer, aby se předešlo obsazení území polskou armádou). Operaci s krycím názvem Březnový vír velel gen. Walther von Brauchitsch. K překročení hranic došlo oficiálně přesně v 6 hodin ráno. Důvodem pro obsazení zbytků Čech a Moravy byla v německé interpretaci snaha...zajistit životy a majetek všech obyvatel země bez rozdílu..., neboť Česko-Slovensko se podle Hitlera... nacházelo v rozkladu...a ... panoval zde nesnesitelný teror proti německým soukmenovcům....

Víme tedy, že německé okupaci z března 1939 předcházelo rozhodnutí o odebrání pohraničí tzv. Mnichovská dohoda.

Ještě než jsme předali Němcům pohraničí, vyhlásilo Československo před podpisem dohody 23. září 1938 všeobecnou mobilizaci. Vojáci připravení bojovat museli ovšem po 30. září složit zbraně a odevzdat Němcům území bez odporu. „Byli jsme zdrceni. Nikdo z nás, ani my zpravodajci jsme něco takového nečekali. Většina z nás plakala a styděli jsme se, hrozně jsme se styděli,“ uvedl po Mnichovu zpravodajský důstojník Emil Strankmüller.

Zvláště armádní velitelé na Beneše tlačili, aby šel s Německem do střetu. Situace ovšem nebyla tak snadná, protože po Německu si nároky na části československého území začalo činit i Polsko a Maďarsko, které vycítily oslabenou pozici státu a tedy možnost, jak pro sebe zabrat některá města. Útok by tak Československu nehrozil pouze z německé strany, ale potenciálně i ze severu a z jihu.

„Většina západoevropských elit byla ochotna minimálně do jara 1939 věřit Hitlerovi, že mu jde pouze o nápravu křivd z Versailles a ne o strukturální změnu Evropy. Teprve okupace Československa v březnu 1939 otevřela velké části lidí a politiků oči.

Podle některých historiků zlomila tato „bitva bez boje“ Čechům páteř. Mnoho vojáků, kteří museli po okupaci Československa v březnu 1939 opustit armádu, se nicméně zapojilo do odboje například v organizaci Obrana národa nebo přešlo do zahraničí, aby se později v Británii vycvičili na výsadkáře, které exilová vláda vysílala bojovat zpět do protektorátu. Byli mezi nimi i bývalí vojáci československé armády Jan Kubiš a Josef Gabčík, kteří provedli v květnu 1942 útok na zastupujícího říšského protektora Reinharda Heydricha.

R. Heydrich zastupující protektor říkával: „ Češi, to jsou smějící se bestie. Ty ohneš, ale nezlomíš. Budeš jim stát na krku, budou se smát, sundáš nohu - seknou Tě.“ A sekli.

Po smrti Heydricha se nechal slyšet Hitler.

Hitler 4. června 1942 u večeře

"Vydám absolutní rozkaz, aby v budoucnu každý náš muž zvláště vystavený nebezpečí přísně dodržoval předpisy určené k zajištění jeho bezpečnosti. Příležitost dělá nejen zloděje, ale i vraha. Takové hrdinské gesto, jako je jízda v otevřeném automobilu nebo procházení se Prahou bez ochrany je zatracená pitomost, která nikomu neposlouží.

Člověk tak nenahraditelný jako byl Heydrich, se vystavoval zbytečnému riziku. Musím to pokládat za hloupé a idiotské. Muži takového významu jako Heydrich musí vědět, že tady je spousta lidí, kteří jen čekají na příležitost je zabít."

Co se dělo po smrti protektora Heydricha? Zde je opět autentické sdělení.

4. července 1942 večer

„Führer prohlásil, že podle telegramu, který obdržel, protektorátní vláda uspořádala obrovskou manifestaci českého lidu, na které se mluvilo o plné spolupráci s Velkoněmeckou říší a o tom, že kdo bude stát stranou takové spolupráce, bude považován za zrádce českého národa. Führerovy poznámky k tomuto tématu byly následující:

Tato akce byla inciována během mého rozhovoru s prezidentem Háchou v říšském kancléřství při příležitosti smutečního shromáždění za zabitého SS-Obergruppenführera Heydricha. Řekl jsem Háchovi a členům jeho vlády, kteří ho doprovázeli, že nebudu tolerovat žádný další čin v Protektorátu, který půjde proti zájmům Říše. A pokud k něčemu takovému dojde, tak budeme uvažovat o deportaci celé české populace. K tomu jsem dodal, že když jsme zvládli migraci několika milionů Němců, tak pro nás taková akce nebude problém. Když to uslyšel, tak se Hácha zhroutil jako prasklý míč a stejně tak jeho kolegové.

Po krátké pauze se mně zeptali, zda mohou – alespoň částečně a s náležitou diskrétností – využít toto sdělení ve své zemi. Protože Čechy pokládám za pilné a chytré dělníky a mým největším zájmem je obnovit v jejich zemi politickou stabilitu – už jen proto, že zde jsou dvě velké a velice důležité německé zbrojní továrny – tak jsem vyhověl jejich žádosti.

Skutečnost, že protektorátní vláda splnila svůj závazek způsobem, který se dá označit jen jako 100procentně proněmecký, je také zásluhou akce státního tajemníka Meissnera. Po našem setkání s Háchou se Meissner šel projít s Čechy do zahrady říšského kancléřství. Během procházky jim ve svých odpovědích na jejich znepokojené dotazy dal najevo, že to s masovou deportací české populace myslím skutečně vážně, tak jak jsem to řekl.

Čeští pánové o tom pak neměli žádné pochyby a rozhodli se plně akceptovat jako základ své budoucí politiky, že veškeré benešovské intriky a všichni probenešovští jedinci musí být vyřazeni, a že v budoucím boji za přežití českého národa nebude žádné místo pro neutrály nebo nerozhodnuté.

Protektorátní vláda se také teď cítí uvolněně, že může konečně českému národu dát pádné důvody pro akci pro benešovcům. Hácha a jeho kolegové nikdy neměli tak dobré podmínky pro uplatňování sloganu: „Kdo není s námi, jde proti nám.“ a tak se zbavit svých oponentů. V každém případě, měl jsem jasný dojem, že když Hácha se svými kolegy odcházeli, byli spokojeni s tím, že nyní mohou svým lidem naznačit, jaké následky by mělo nepřátelské chování vůči Říši.“

Emil Kalabus

Zdroj:

Monology ve Vůdcově hlavním stanu 1941-1944, Praha1995, s.149-150, 163, 172-173, 186; záznamy z 16.5.42, 20.5.42, 4.6.42, 7.6.42, 4.7.42 z Hitler’s Secret Conversations 1941-1944, New York 1953, s. 394-395, 400, 415, 423, 452-453

http://www.czechfreepress.cz/emil-kalabus/z-dokumentu-hitler-o-cesich-nemylte-se-cim-vic-se-cech-ohyba-tim-je-nebezpecnejsi.html
https://manipulatori.cz/dokument-hitler-o-cesich/
http://www.czechfreepress.cz/emil-kalabus/hitler-tvrdil-ze-cesi-zavinili-rozpad-stareho-rakouska-cech-jako-poleno.html
https://cs.wikipedia.org/wiki/Německá_okupace_Čech,_Moravy_a_Slezska
https://www.info.cz/mnichovska-dohoda-1938
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponFrancouzský intelektuál odsouzen ke 2 měsícům vězení za prohlášení, že ta masová imigrace je „invazí“   
Pridal tk Čtvrtek 30 leden 2020 - 05:48:22 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Proslulý francouzský intelektuál Renaud Camus dostal 2 měsíce vězení s podmínkou za to, že řekl, že masová imigrace do Evropy představuje „invazi“.

Camus se vyhnul vězení jen tím, že zaplatil 1800 euro dvěma „anti-rasistickým“ organizacím, SOS Racisme a LICRA (Mezinárodní liga proti rasismu a antisemitismu).

Tento spisovatel, který je autorem knihy Le Grand Replacement (Velká výměna obyvatelstva), byl obviněn z „veřejného podněcování k nenávisti či násilí na základě původu, etnika, národnosti, rasy nebo náboženství.“

Tento rozsudek vychází z jeho projevu v listopadu 2017 na Colombey-les-deux Eglises k Národní radě evropského odporu, v němž Camus prohlásil: „Imigrace se stala invazí.“

„Tato nezvratná kolonizace je demografickou kolonizací pomocí výměny populace,“ řekl tento spisovatel s dodatkem: „Etnická záměna, ta velká výměna je tou nejdůležitější událostí v historii našeho národa od té doby, kdy existuje; neboť s jinými lidmi, pokud bude tento příběh pokračovat, to už nebude Francie.“

Camus rovněž vyzýval ke „konsensu odporu národů,“ aby se tak odporovalo islamizaci v „boji za záchranu naší společné civilizace, nás Keltů, Slovanů, Germánů, Řeko-Latinů, Judeo-křesťanů.“

Tou částí Camusova projevu, která si vysloužila obzvláštní pozornost pokrokových soudců, byla ta, v níž mluvil o tom, že Evropský lid je vyměňován.

Camus řekl, že masová imigrace „je náhradou směřující k nahrazování všeho jeho nehodnotnou náhražkou, nějakým normalizovaným, standardizovaným snadno zaměnitelným klumpem: Originál se nahradí podvrženou kopií, autentické se nahradí imitací, pravé se nahradí falešným, matka se nahradí náhradní donašečkou plodu, kultura se nahradí volnočasovou aktivitou a zábavou.

Francie trpí útoky islámských teroristů už tak běžně, že už se to ani nebere jako důležitá zpráva. Mnoho z těch teroristů zradikalizovali v mešitách, které se vymykají policejnímu dohledu, ale za svůj ideozločin musí být potrestán Camus.

A tak to tu máme jasně. Svoboda slova je teď už ve Francii zločinem.

Paul Joseph Watson
PrisonPlanet.com


Zdroj: www.reformy.cz
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponSoudruzi z vedení EU ukončili projev britského europoslance kvůli mávnutí vlaječkou Velké Británie   
Pridal tk Čtvrtek 30 leden 2020 - 05:36:04 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Byl to projev na rozloučenou a opět ukázal totalitní myšlení soudruhu eurokratů z Evropské unie. Britskému europoslanci Nigelovi Faragovi soudruzi v europarlamentu ukončili projev na rozloučenou, protože si dovolil zamávat vlaječkou Velké Británie. A to se přece nesmí, každý správný soudruh přece ví, že se smí mávat pouze vlajkami EU ...

Kolega Martin Gust to dobře charakterizoval slovy, že "cywe, co je tohle za klauny? Pokud se cítíte ohrožení několika vlaječkami, tak to váš projekt opravdu za mnoho nestojí."

Anglání by se měli připravit, že ti chuji ve vedení Evropské unie se je budou snažit teď potopit a způsobit jim co nejvíce problému, aby tak zastrašili každý další národ, který by z toho eurosajuzu chtěl odejít. A věřte tomu, že socialisté jsou dost velcí specialisté na to jak škodit lidem a ubližovat jím, to ukázali již za eurounijniho prvního projektu SSSR ...Brexit je tu a při loučení to Nigel Farage evropským globalistům a totalitářům pěkně natřel. (VIDEO - česká jazyková verze)


Zdroj: Eurabia
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponAmeričtí občané zaslali íránskému lidu omluvný dopis za zabití Sulejmáního   
Pridal tk Čtvrtek 30 leden 2020 - 05:32:12 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Američtí občané zaslali íránským omluvný dopis za washingtonskou agresi a zejména za bezohlednou Trumpovu úkladnou vraždu Sulejmáního. Dopis nese podpisy 10 000 amerických občanů a byl zkoncipovan skupinou CodePink.

“Jakožto americkým občanům nám záleží na míru a bezpečnosti všech lidí a omlouváme se za našeho bezohledného a nenávistného prezidenta a uděláme vše pro to, abychom jeho agresi zastavili. Američané válku s Íránem nechtějí, chtějí žít v míru a harmonii. Přijměte prosím naši ruku přátelství”, praví se mj. v dopise.

Zdroj: http://www.radiohc.cu/en/noticias/internacionales/212972-americans-send-letter-to-iranian-people-to-apologize-for-trump’s-aggression
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUpon„Nemáme žádnou alternativu.“ Václav Klaus prozradil, proč rakouská vláda představuje pro Česko strategickou hrozbu   
Pridal tk Čtvrtek 30 leden 2020 - 05:30:04 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Bývalý prezident České republiky Václav Klaus je přesvědčen, že nová vláda v Rakousku může v budoucnu vážně ohrozit české národní zájmy. Vyjádřil se rovněž i k současným diskuzím ohledně ekologie a změny klimatu. Kromě toho Klaus podrobil tvrdé kritice nynější postup politické elity Evropské unie vůči jednotlivým členským státům.

V průběhu vídeňské konference com.sult bývalý český prezident ve svém rozhovoru pro rakouskou agenturu APA sdělil své obavy ohledně hrozby, kterou podle něj představuje nová rakouská vláda pro české zájmy v energetické oblasti, informují média. Jedná se především o nové složení rakouské vlády, tzv. druhou vládu Sebastiana Kurze, která byla sestavená Rakouskou lidovou stranou spolu se stranou Zelení – Zelená alternativa. Podle Klause právě přítomnost Zelených v nové vládě představuje potenciální problém pro Česko.

Bývalý český prezident přímo poukázal na to, že taková vládní kombinace v Rakousku je pro Českou republiku ohrožením. „Rakouští Zelení jsou pro nás nebezpeční,“ prohlásil Klaus a dodal, že hlavním problémem v této souvislosti je to, že „Česko nemá žádnou dobrou alternativu vůči jaderné energii“. Navíc Klaus vyjádřil pochyby o tom, že samotné Rakousko je schopné si poradit se změnou své energetické politiky, která mimo jiné předpokládá to, že Vídeň se musí vzdát využití plynu. „Staré metody jako ,tření liščího ohonu‘ pravděpodobně nebudou stačit k pokrytí vysoké spotřeby elektřiny v Rakousku,“ konstatoval český politik.

Iluze klimatické hrozby

Téma klimatických změn je podle Klause hodně politizované a neopodstatněné. Má totiž kritický pohled na tzv. současný klimatický alarmismus a tvrdí, že žádné zhoršení životního prostředí nehrozí, což podle něj potvrzují konkrétní data a vědecké výzkumy. V souvislosti s tím dává najevo, že nepovažuje současnou politiku Evropské unie v této oblasti za smysluplnou. „Panika lidí, jako je von der Leyenová, je komická, neuvěřitelná a iracionální,“ tvrdí Klaus. Následně dodal, že tragické události s požáry v Austrálii nesvědčí o nějakých značných proměnách klimatu.

Dalším bodem kritiky vůči Evropské unii ze strany Václava Klause je diskriminace jednotlivých členských států EU. Bývalý prezident negativně hodnotí zasahování evropských elit do vnitřních záležitostí suverénních států, jako například v případě Polska a Maďarska. Považuje tyto pokusy za zcela nepřijatelné a tvrdí, že by evropské země měly mít plné právo řešit své vnitřní problémy samostatně.

Zdroj: https://sptnkne.ws/BkSc
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponDalší trapas ODS aneb šlape Vondra Novotnému na paty? Na konferenci EP pro boj s „ruskou propagandou“ pozval teroristu   
Pridal tk Čtvrtek 30 leden 2020 - 05:09:19 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Poslanec Evropského parlamentu a místopředseda ODS Alexandr Vondra na svém Facebooku informoval o konferenci s názvem „Čečensko. Začátek“, kterou zorganizoval v Bruselu spolu s polskou kolegyní a bývalou ministryní zahraničí Annou Fotygou. Mezi účastníky nechyběl ani brigádní generál Achmed Zakajev, jeden z nejznámějších čečenských teroristů.

Konference se konala včera, v úterý 28. ledna. Vondra na Facebooku uvedl, že by měla připomínat, „jak počátek moderních imperiálních ambicí Ruska začal brutální válkou v Čečensku“, Svůj příspěvek pak začal přehledem „ruské propagandy“ posledních měsíců.

„Drzost ruské propagandy poslední dobou roste. My jsme to pocítili, když tamní MZV komentovalo rozhodnutí našeho parlamentu zařadit 21.8. mezi významné dny. Ještě víc si Kreml troufá na Poláky. Jednou je viní z rozpoutání druhé světové války, jindy jim málem přisuzuje podíl na holokaustu. Na druhé straně chybí jakákoli sebereflexe, ať už za počiny Ruska, nebo dokonce SSSR...“ napsal.

Poté připomenul několik účastníků konference, mezi nimiž zmínil Achmeda Zakajeva, kterého označil za bývalého premiéra.

Následně k příspěvku přidal i fotografie. Po několika komentářích ale omezil možnost komentovat svůj příspěvek.

Případ Achmeda Zakajeva

Achmed Zakajev je brigádní generál samozvané mezinárodně neuznané Čečenské republiky Ičkerie (ČRI), bývalý ministr kultury, ministr zahraničních věcí a místopředseda vlády ČRI, šéf tzv. vlády Ičkerie.

V roce 2002 Generální prokuratura Ruské federace obvinila Zakajeva z toho, že v letech 1991 až 2001 vytvořil zločineckou skupinu, jejíž počet bojovníků se pohyboval od 300 do 1 500, a také ze zločinů teroristické povahy a obecných trestných činů.

Dne 30. října 2002 byl Zakajev zadržen v Dánsku, a to na žádost Ruské federace o vydání zločince. Ruský generální prokurátor předal dne 5. listopadu dánskému ministrovi spravedlnosti další materiály. Podle nich Zakajev v době, kdy se k moci dostal Džochar Dudajev, vytvořil ozbrojený gang s názvem „Jihozápadní fronta“, v jehož vedení spáchal následující zločiny:

-V říjnu roku 1995, v okrese Urus-Martan, zajal Zakajevův gang dva pracovníky státního zastupitelství, kteří prováděli vyšetřovací akce. Jen zásah vedoucího jedné z obcí zabránil tomu, aby zločinci pracovníky státního zastupitelství zastřelili.
- V prosinci roku 1995 Zakajevův gang v okrese Urus-Martan obsadil několik administrativních budov a během dvou týdnů terorizoval místní obyvatele. Během této teroristické akce byla zastřelena asi desítka civilistů.
- V lednu roku 1996 zajali Zakajevovi ozbrojenci dva kněze, kteří byli později zastřeleni.
- V březnu roku 1996 v Grozném bandité Zakajeva obsadili okresní velitelství. Bylo zastřeleno více než deset zaměstnanců daného velitelství.
- V srpnu roku 1996 přepadl Zakajevův gang vlakové nádraží v Grozném. Při akci bylo zabito a zraněno asi 300 policistů hlídajících budovu stanice.
- Později spáchal Zakajevův gang v okrese Urus-Martan v Čečensku řadu dalších zločinů a teroristických činů, při nichž zahynuli civilisté. Mezi mrtvými a zraněnými byly i těhotné ženy.
- Ve sklepě domu Zakajeva bylo navíc nalezeno vězení, v němž se nacházeli jak zranění, tak i zabití vojáci a pracovníci orgánů činných v trestním řízení. Zločinci prodávali raněné a těla zavražděných osob jejich příbuzným.


Důkazy o těchto zločinech, které poskytla ruská strana, ale dánská strana považovala za nedostatečné.

Dne 3. prosince tak dánské ministerstvo spravedlnosti rozhodlo o zamítnutí vydání zločince.

Následně, dne 5. prosince 2002 Zakajev dorazil do Velké Británie, kde byl rovněž na stejnou žádost Ruské federace zadržen. Byl však propuštěn na kauci bez práva opustit zemi.

Dne 30. ledna 2003 podepsal šéf britského ministerstva vnitra nařízení o zahájení procesu vydání Zakajeva, což poskytlo základ pro přezkoumání případu vydání zločince soudní cestou.

V době od 9. do 12. června 2003 se u londýnského magistrátního soudu konalo hlavní líčení v kauze vydání Zakajeva. Důkazy byly podpořeny novými materiály (kromě těch, které byly předány ještě v roce 2002 dánské straně). Během jednání proběhly výslechy svědků z Ruské federace a Velké Británie.

Dne 13. listopadu 2003 vydal londýnský magistrátní soud rozhodnutí, kterým odmítl vydat Zakajeva ruské straně. U soudu se ukázalo, že většina obvinění proti Zakajevovi byla vykonstruovaná, a že zájem Ruské federace o vydání Zakajeva byl podnícen politickými motivy.

Dne 28. listopadu 2003 britské ministerstvo vnitra oznámilo, že Zakajevovi udělí politický azyl.

V říjnu roku 2005 se ruská strana opět pokusila dosáhnout vydání Zakajeva. Stalo se tak poté, co dotyčný veřejně uvítal pokus o obsazení hlavního města Kabardsko-Balkarska – Naľčika, čečenskými ozbrojenci. Rusko se v této souvislosti znovu obrátilo na britské ministerstvo zahraničí, obvinilo Zakajeva z podněcování terorismu a považovalo to za porušení protiteroristických rezolucí Rady bezpečnosti OSN.

Nejdříve zadržení, poté role ruského důstojníka

V září roku 2010 bylo oznámeno, že se na předměstí hlavního města Polska bude konat světový kongres čečenských občanů, organizovaný samozvanou vládou Ičkerie. Ruský velvyslanec v Polsku Alexander Alexejev v komentáři k této zprávě řekl, že Rusko bude požadovat vydání Zakajeva, pokud do Varšavy dorazí. Ve stejném měsíci byl Zakajev zadržen polskou policií. Varšavský soud však polskému státnímu zastupitelství jeho zatčení odmítl: své rozhodnutí soud zdůvodnil tím, že Zakajev má ve Velké Británii status uprchlíka.

Dne 20. září 2019 proběhla premiéra polského filmu Legiony, který byl prohlášen za válečný epos. Film režiséra Dariusze Gajewského vypráví o polských jednotkách, vytvořených Józefem Piłsudskim, které bojovaly proti Rusku na straně Rakouska-Uherska během 1. světové války.

Menší roli dělostřelce ve filmu dostal i Achmed Zakajev. Dokonce v něm pronesl i pár slov, kdy dává příkaz „Palba!“. Můžeme to zhlédnout i v traileru filmu.


Zdroj: https://sptnkne.ws/BkRX
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUpon„Kauza Danka ukázala, že nás možná všechny sledují.“ Blaha přišel s ohromujícím zjištěním. Stopy vedou k americké vládě   
Pridal tk Čtvrtek 30 leden 2020 - 04:58:16 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Únik soukromého rozhovoru mezi šéfem slovenské sněmovny Andrejem Dankem a obžalovanou v případu vraždy novináře Kuciaka Alenou Zsuzsovou není žádná náhoda a je na to napojená americká vláda. S takovým tvrzením přišel dnes slovenský poslanec Ľuboš Blaha.

„To, co se stalo s únikem rozhovoru mezi Dankem a paní Zsuzsovou, to je útok na druhého nejvyššího ústavního činitele,” hlásí Blaha ve středečním video poselství.

Politik je přesvědčen, že útok pochází z americké mimovládní neziskové organizace OCCRP: „Kauza telefonátu Andreje Danka ukázala, že nás možná sledují všechny. A kompromitujícími údaji disponuje americká mimovládka OCCRP, napojená na americkou vládu.”

Blaha také uvádí, že k úniku rozhovoru došlo těsně před tamními parlamentními volbami. Ty se budou konat právě za měsíc 29. února.

„Zveřejnění telefonátu ukazuje, že oni nerespektují absolutně nic. Ani soukromí, ani právo,” říká Blaha o Velkém bratrovi.

Ten prý chce, aby se Andrej Kiska stal předsedou slovenské vlády, a udělá pro to cokoliv.

Slovenský poslanec v této souvislosti na závěr klade otázky: Jak je možné, že Američané takto zasahují do slovenské politiky? A co když odposlouchávají i vás? Co když mají kompromitující materiál na každého? Toto je ta svoboda a demokracie, za kterou se cinkalo v 89ém?

Americká mediální neziskovka OCCRP

OCCRP je zkratka od Organized Crime and Corruption Reporting Project (česky - projekt hlášení organizovaného zločinu a korupce). Nezisková mediální společnost byla založena v roce 2006 a má sídlo v USA.

Nyní organizace propojuje 45 neziskových vyšetřovacích středisek ve 34 zemích, desítky novinářů a několik významných regionálních zpravodajských organizací v Evropě, Africe, Asii, na Středním východě a v Latinské Americe.

K členům organizace patří slovenské Investigatívne centrum Jána Kuciaka. Organizace na své webové stránce v článku z 28. ledna informuje o rozhovoru mezi Dankem a Zsuzsovou a rovněž obviňuje předsedu NR SR ze lži.

Dankovo přiznání

Předseda slovenské Národní rady Andrej Danko ve středu 29. ledna na tiskovce přiznal, že od roku 2013 udržoval komunikaci s Alenou Zsuzsovou, která je obžalovaná v případu vraždy novináře Jána Kuciaka a jeho snoubenky Martiny Kušnírové. V minulosti to ale popíral.

Politik na tiskovce zdůraznil, že šlo o nezávazný flirt a neřešili spolu pracovní záležitosti. Tvrdí také, že se nikdy nesetkali.

„Její identita mě nikdy nezajímala, protože jsem s ní neřešil nic podstatného,” prohlásil předseda Národní rady.

„Neměl jsem ani ponětí v rozhodné době, že tato pro mě virtuální žena se jmenuje Alena Zsuzsová, neznal jsem její cíl,” dodal. Vysvětlil, že v telefonu ji měl uloženou jako Baba z Nových Zámků.

Celá komunikace mezi Dankem a Zsuzsovou byla zveřejněná 28. ledna několika slovenskými zpravodajskými servery včetně Sme, Denník N, Aktuality, Nový čas, .týždeň, TV Markíza, TV JOJ.


Zdroj: https://sptnkne.ws/BkKM
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponBritská vláda umožňuje Huawei připojit se k omezené výstavbě sítě 5G   
Pridal tk Čtvrtek 30 leden 2020 - 04:52:37 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Dne 28. ledna místního času britská vláda oznámila, že Huawei bylo povoleno pokračovat v připojení k britské síti 5G, avšak s určitými omezeními. V reakci na toto rozhodnutí vydala společnost Huawei prohlášení.

Podle zprávy bude Huawei zakázáno dodávat zařízení do tzv. „citlivých částí" britské sítě 5G. Kromě toho má Huawei povoleno zabírat pouze 35% odpovídajícího tržního vybavení v periferních zařízeních sítě. Zařízení Huawei budou rovněž vyloučena z oblastí v blízkosti vojenských základen a jaderných elektráren.

Víceprazident Huawei Zhang Jiangang (Čang Ťian-kang) uvedl, že „britská vláda potvrzuje, že Huawei může i nadále spolupracovat se zákazníky, aby zajistila hladké nasazení 5G. Huawei se ulevilo. Toto rozhodnutí založené na důkazech povede k vyspělejší, bezpečnější a úspornější telekomunikační infrastruktuře. Británii to umožní získat špičkovou technologii a současně zajistit konkurenceschopnost na trhu."

Zhang Jiangang také slíbil, že Huawei bude nadále poskytovat nejlepší technické služby uživatelům ve Velké Británii.


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPřejít na stranu  [1] 2
Hledat Info kuryr
Novinky pro 2020
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.2453 sec,0.0822 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:1,650kB