Pátek 31 leden 2020
Už je jich 64   
Pridal tk Pátek 31 leden 2020 - 17:48:31 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Počet amerických vojáků, kteří byli zraněni při íránském ostřelování amerických základen v Iráku, se zvýšil na 64, oznámili v Pentagonu.

Podle informací vojenského rezortu mají vojáci otřes mozku.

Od okamžiku vydání předchozí zprávy ve středu byla tato diagnóza stanovena dalším 14 vojákům.

Pentagon po íránském útoku z 8. ledna postupně zvyšoval počet vojáků, kteří utrpěli zranění.

Nejdříve se uvádělo, že nebyl nikdo zabit a zraněn, následně 11 zraněných vojáků, později 34 a ve středu to mělo být 50 vojáků. Nyní je jich údajně 64.

Opravdu zajímavé!


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponKotlebovi hrozí až 8 let vězení za to, že daroval rodinám 1488 euro   
Pridal tk Pátek 31 leden 2020 - 03:59:46 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Měsíc před volbami soudí předsedu LSNS Mariana Kotlebu za to, že v roce 2017 v Bánské Bystrici daroval veřejně třem rodinám 1488 euro. Státní moc usoudila, že šlo o skrytou propagaci extrémismu. 14 je počet slov anglické věty Davida Lanea, která v překladu zní: „Musíme zajistit existenci našich lidí a budoucnost bílých dětí.“ A 88 je osmé písmeno abecedy H, což prý znamená Heil Hitler.

LSNS je druhá nejpopularnější strana v zemi a hrozí, že by mohla být prvá. To by pro velezrádce, kolaboranty a pijavice byla pohroma.

Celá akce s Kotlebovým soudem velmi připomíná období reálného socialismu, kdy policie pronásledovala lidi, kteří měli v občanském průkazu natržený růžek u stránek 15 a 25 právě v době konání 15. sjezdu Komunistické strany Československa a 25. sjezdu Komunistické strany Sovětského svazu. Ovšem tenkrát policie lidi jen buzerovala, o nějakém trestu, nedej bože 8 let, se nikomu ani nezdálo. Člověk měl problémy, ale dalo se to přežít. Dnešní drakonické tresty jsou specifikum současné skutečné totality.

Ukázka nové totality v praxi! To nevymyslíš?!

Zdroj: http://www.zvedavec.org/vezkratce/16761/
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponAmerická vláda se vměšuje do voleb na Slovensku, neziskovka napojená na americkou vládu a Nadaci George Sorose uveřejnila 4 roky starou telefonickou nahrávku...   
Pridal tk Pátek 31 leden 2020 - 03:46:06 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Americká vláda se vměšuje do voleb na Slovensku, neziskovka napojená na americkou vládu a Nadaci George Sorose uveřejnila 4 roky starou telefonickou nahrávku rozhovoru předsedy slovenského parlamentu s obžalovanou v kauze vraždy Jána Kuciaka! Neziskovka v minulosti hanobila Vladimira Putina, Nicoláse Madura a Rodriga Duterteho, který na Filipínách bojuje proti radikálním islamistům! Američané chtějí mermomocí dostat do křesla příštího premiéra Andreje Kisku, závisí na tom i osud výstavby amerických leteckých základen na kótách Sliač a Malacky!

Slovenskem otřásá jen pár týdnů před volbami obrovský skandál. Americké neziskovka se sídlem v New Yorku a s pobočkami na Slovensku, v ČR a v dalších zemích, publikovala a uvolnila vybraným slovenským a tzv. Sórošovským médiím výbušný materiál z vyšetřovacího spisu slovenské prokuratury v kauze zavražděného novináře Jána Kuciaka a jeho snoubenky. Neziskovka OCCRP (Organized Crime and Corruption Reporting Project, česky Projekt nahlášování organizovaného zločinu a korupce) totiž uvolnila pro listy a média na Slovensku opravdu výbušný materiál. Poslanec SMERu Luboš Blaha to na Facebooku označil za přímé vměšování USA do voleb na Slovensku. Video přinášíme výše. Takže, o co vlastně jde?

Neziskovka z USA totiž poskytla slovenským médiím SME, Denník N, Aktuality, Nový čas, Týždeň, TV Markíza a TV JOJ odposlechové nahrávky telefonických rozhovorů druhého nejvyššího ústavního činitele na Slovensku, předsedy Národní rady Andreje Danka, kde hovoří s Alenou Zsuzsovou, která je jednou z obviněných v kauze vraždy Jána Kuciaka a Martiny Kušnírové. Nahrávky nemají nic společného s těmito vraždami, jsou to rozhovory zachycené v roce 2016 a nahrávky zachycují něco, co naznačuje jakýsi flirt, domluvu flirtu, nemluví se tam o politice.

VIDEO ZDE: https://vimeo.com/388316155

Jenže, skandál spočívá v tom, že Andrej Danko dosud tvrdil, že s Alenou Zsuzsovou se nezná, nikdy s ní nemluvil a nemá o ní žádnou vědomost. To se ukazuje jako nepravdivé tvrzení v reflexi na tyto nahrávky. Andrej Danko tak v této věci lhal. Nelze se tomu divit, politici se nechtějí přiznávat k tomu, že v minulosti měli vztah s někým, kdo je později mezi obviněnými z dvojnásobné vraždy. Andrej Danko v posledním vyjádření pro média uvedl, že s Alenou Zsuzsovou komunikoval, ale nevěděl, o koho jde.

Nahrávky (v tomto článku níže) tedy nezachycují žádnou korupci, nějaké domlouvání kšeftů, jsou to nahrávky čistě soukromé a osobní v rovině osobních a možná, i když je to nepodložená spekulace, přátelských a možná i více než přátelských vztahů. Proč tedy by tyto nahrávky měly být něčím výbušné? Nejde ani o to, že Andrej Danko vztah s Alenou Zsuzsovou v minulosti popřel, ale jde o to, že tato nahrávky unikly z přísně střeženého vyšetřovacího spisu slovenské prokuratury, ze spisu natolik střeženého, že více výbušný spis na Slovensku v současné době ani neexistuje. A navíc, nahrávky unikly jen pár týdnů před parlamentními volbami na Slovensku.

Americká neziskovka napojená na americkou vládu a neziskové nadace v USA se snaží ovlivnit volby na Slovensku uveřejněním olova na předsedu parlamentu

Podle informací byly nahrávky nalezeny v mobilním telefonu dalšího z obviněných, kterým je Marián Kočner. Právě v jeho mobilu se měy nahrávky nacházet a nikdo netuší, jak se ke Kočnerovi dostaly. Podle informací naší redakce se jednalo o tzv. olovo, tedy nahrávky, kterými se politici vydírají. K nahrávkám se mafie dostane obvykle přes mobilního telefonního operátora, který je povinen ukládat všechny hovory po stanovenou dobu pro potřeby policie, obvykle 2 roky až 10 let. To se liší stát od státu. Další možností je, že nahrávky pořídila samotná Alena Zsuzsová a poté je předala Mariánu Kočnerovi.

Těch možností je několik a v podstatě to nyní nehraje roli. Důležité je, že tyto nahrávky unikly prokuratuře z nejpřísněji utajovaného vyšetřovacího spisu, a navíc, utekly do rukou zahraničního subjektu do zámoří, který je prokazatelně a transparentně financován a napojen na orgány americké vlády, na neziskovou Nadaci George Sorose, před jejíž činností na Slovensku dlouhodobě varuje nejen náš Aeronet, ale i předseda SMERu Robert Fico a další slovenští politici. Proč nahrávky padly do rukou americké neziskovky OCCRP? Co to vůbec je za oddíl?OCCRP, tedy Projekt nahlašování organizovaného zločinu a korupce, je nezisková organizace z New Yorku, která je financována americkým ministerstvem zahraničí, konkrétně Úřadem pro demokracii, lidská práva a práci. Dalším sponzorem je americká federální neziskovka USAID. Dále zde najdeme britskou vládu, Úřad Britského Commonwealthu a také Dánské ministerstvo zahraničí. Jenže tu nejvyšší ligu mezi sponzory zastupují neziskové organizace a think tanky.

Je to ta nejvyšší liga, která vůbec existuje v USA. Na prvním místě je NED, tedy National Enowment for Democracy. To byla neziskovka, která pomohla Johnu McCainovi naplánovat válku v Sýrii a program vyzbrojování tzv. umírněné syrské opozice vyřazenými zbraněmi ze skladových zásob evropských zemí přes Ukrajinu, podílela se na tom i Česká republika prodejem vyřazených samopalů SA-58 a naše redakce disponuje materiály, které nepřímo naznačují, že tyto transakce se měly zamaskovat výbuchem muničního skladu ve Vrběticích v prosinci 2014. Na této kauze stále pracujeme a hledáme další svědky a důkazy o této operaci dodávek zbraní do Sýrie pro Free Syrian Army v době, kdy už to nebyla FSA, ale naprosto regulérní ISIL pod vedením amerických a izraelských poradců a důstojníků. A právě NED je hlavním viníkem vzniku ISILu v Sýrii. Tato neziskovka tak sponzoruje OCCRP.

Americká vláda, Rockefellerův fond, NED, Open Society Foundations a nahrávky ze spisů slovenské prokuratury v rukách americké neziskovky

Dalším sponzorem je Rockefeller Brothers Fund, tedy nadace bratrů Rockefellerových. A tím hlavním hřebem a střepem financování je znovu, opět a tradičně Open Society Foundations George Sorose. Naše redakce v roce 2018 varovala slovenskou veřejnost před brutálním programem americké státní moci, který zahrnuje vměšování do vnitřních záležitostí Slovenska za použití nástrojů neziskových organizací a kooptovaných médií, která slouží jako úderná pěst pro řízený státní převrat na Slovensku. Ten proces nadále pokračuje. Neziskový sektor dosadil do funkce prezidentky Slovenska svoji kandidátku z Pezinku. Nyní Američané usilují o dosazení dalšího kádra z neziskového sektoru, bývalého prezidenta Andreje Kisku, který spoluzaložil neziskovku Dobrý Anjel. Takže neziskový kádr již na Slovensku obsadil pozici prezidenta, dokonce dvakrát po sobě, protože Zuzana Čaputová pochází z neziskovky Via Iuris, a nově by měl bývalý prezident obsadit funkci premiéra.

Jenže, toho je možné dosáhnout jedině tak, že výrazně oslabí SNS Andreje Danka a rovněž SMER Roberta Fica. Ten plán Američanů a americké vlády na Slovensku je naprosto zjevný. Chtějí mít na pozici premiéra i prezidenta lidi, kteří budou nakloněni americké vizi a projektu Trojmoří, který je vrcholným plánem amerických ozbrojených sil v Evropě na změnu mocenských pozic v Evropě, kde Německo se nebezpečně sbližuje s Ruskem. A právě za tímto účelem Američané usilují o vybudování dvou leteckých základen na Slovensku. Před rokem v dubnu unikl na veřejnost dokument návrhu smlouvy, který odhalil parametry smlouvy SOFA, tedy smlouvy o rozmístění a ubytování amerických vojáků na letištích a základnách Sliač a Malacky. Uniklý dokument podle informací není a nebyl finální smlouvou, pouze jejím návrhem, jakýmsi nástřelem, ovšem i to stačí k tomu, abyste pochopili, že Američané na Slovensku hrají o všechno.

Krizově-konceptuální řízení nese na Slovensku své ovoce, prezidentka z neziskového sektoru už to má v kapse, teď ještě neziskového premiéra?

V České republice právě hoří skandál ohledně výroku Alexandra Vondry z ODS, že by Američané měli mít svoji strategickou leteckou základnu v Mošnově na Ostravsku. Jenže na Slovensku je podle všeho tento proces mnohem dál, tam už prostě vloni dokonce unikla smlouva SOFA s Američany. Na Slovensku se tyto procesy začaly odvíjet teprve až počátkem roku 2018 po vraždě Jána Kuciaka, jehož smrt byla zneužita tzv. kooptovanými médii na Slovensku k zahájení státního převratu z ulice. Neschopnost velké části Slováků reagovat adekvátně na útok vnitřního nepřítele v podobě neziskového sektoru a kooptovaných médií do služeb amerických vlivových sil na Slovensku vedlo k tomu, že prezidentkou Slovenska se stala žena, kterou zrodil a vytvořil právě neziskový sektor, George Soros, Aaron Shaviv a jedna zapomenutá skládka v Pezinku. Slováci si neuvědomili, že stojí proti masivní liberální frontě, která má našlápnuto i v nadcházejících volbách v únoru úplně přepsat volební mapu.

Stejná situace je v Česku, kde liberální fronta do svého čela postavila nedostudovaného studenta z bohoslovecké fakulty, který zaplňuje Václavská náměstí a Letnou. Všichni se diví, kde na to berou peníze, když profesionální provedení a aranžmá dalece převyšuje těch pár jednotek milionů korun na transparentním účtu. Připadá mi, jako kdyby lidé nechápali, čemu ve skutečnosti čelí. V Evropské unii šéfka pléna zakazuje poslancům mávat vlajkami národních států, tomu se lidé diví, ale už se nediví tomu, že Mikuláš Minář dotáhne na Letnou skoro čtvrt milionu lidí, nebo že na Slovensku vyhrává prezidentské volby kandidát, jehož kvalifikací je neziskovka. Uniklé nahrávky z vyšetřování tak prostě jenom dokreslují obrys hracího stolce, jak jsou rozestavěny figury. A není to nijak pěkný pohled.

OCCRP má pobočky na Slovensku i v Česku

Na prokuratuře je někdo, kdo chce vítězství Andreje Kisky ve volbách do Národní rady. Tento člověk posunul nahrávky slovenským novinářům, ale ti ze strachu z trestního stíhání, že nakládají s materiály z vyšetřovacího spisu, to jako pro jistotu poslali svým nadřízeným do zámoří, tedy do centrály OCCRP. A teprve OCCRP pod kontrolou americké státní moci to jako poskytla slovenským médiím. Žalovat OCCRP si žádný ze slovenských orgánů nedovolí, takže účel je splněn.

A abyste věděli, že OCCRP není jen tak nějaká jedna organizace, tak si připomeneme, že neziskovka má své oficiální pobočky v mnoha zemích světa, a to i v ČR a na Slovensku. OCCRP v roce 2014 označila Vladimira Putina za nejzkorumpovanějšího politika za rok 2014. Stejný titul získal o dva roky později venezuelský prezident Nicolas Maduro a v roce 2017 prezident Filipín Rodrigo Duterte, který proslul svým nekompromisním bojem proti militantním islamistům a proti dealerům drog. Tyto dehonestační výroční ceny vypovídají o tom, co je to OCCRP vlastně zač.

V České republice se pobočka OCCRP jmenuje “České Centrum pro Investigativní Žurnalistiku” a na Slovensku je to pobočka s názvem “Investigatívne centrum Jána Kuciaka”. Obě dvě pobočky řeší v současné době zejména Mariána Kočnera a jeho údajnou korupci v nejvyšší slovenské politice. Znovu je třeba si uvědomit, co je to krizově-konceptuální řízení, které jsem vysvětloval minulý pátek na Svobodném vysílači CS. Tento model řízení je právě uplatňován i na Slovensku, a to již od počátku roku 2018. Nejprve bylo potřeba vytvořit krizi. Touto krizí byla vražda Jána Kuciaka a jeho snoubenky. Tato krize vyvolala pnutí ve slovenské společnosti a došlo přesně k tomu, co bylo dopředu očekáváno.

Slováci od roku 2018 likvidují u voleb poslední obrysy národního státu a usilují o převedení Slovenska pod procesy řízení z Washingtonu a Tel Avivu

Společnosti chtěla najednou změnu. Změnu politiků. Změnu za každou cenu. Ať je to kdokoliv, hlavně ať je nový, a hlavně ať není politik! Vyvolaná krize tak vytvořila poptávku. A v tom okamžiku liberální fronta na Slovensku reprezentovaná neziskovým sektorem, kooptovanými médii a americkou státní mocí přispěchala s řešením krize, nabídla Zuzanu Čaputovou z neziskovky Via Iuris. Kvalifikace? Práce v neziskovce. A to stačilo k tomu, aby za hysterické a mediální podpory slovenských kooptovaných médií a mohutné pomoci Aarona Shaviva z Izraele, který je osobním přítelem Benjamina Netanyahua, vyhrála volby o prezidentský úřad. Krizově-konceptuální řízení ve své nejlepší podobě.

Obávám se, že konceptuální slepota slovenských voličů bude i nadále přetrvávat a uvidíme to i ve výsledku voleb do Národní rady. Není pomoci národu, který místo politiků chce do svých čel nepolitiky. A víte proč? Protože nepolitik potřebuje k tomu, aby v politice uspěl, armádu poradců. Nepolitik v roli politika se tak stává loutkou, marionetou, nýmandem, prostě naprostým pařezem. Veškerou politiku potom řídí poradci v zákulisí. Skutečný a zkušený politik poradce nepotřebuje, má zkušenosti a rozhoduje se sám. A ano, takový politik je nebezpečný, pro globalisty, neocony, pro liberály, pro konceptuální architekty.

Konceptuální gramotnost znamená, že volič chápe, že kuchař by neměl dělat práci automechanika, švadlena by neměla řídit jadernou elektrárnu, anebo gynekoložka by neměla být ministrem obrany (viz. Německo a Ursula von der Leyen neblahé paměti). To samé platí o politice, a té vrcholové zejména. Diletant, který nerozumí, jak to chodí v politice, se stane zcela závislým na poradcích. A když se někdo dostane k moci, když do té doby dělal jen v neziskovce sponzorované z různých fondů z ciziny, kdopak se asi stane tím poradcem takového nýmanda? Krizově-konceptuální řízení má děsivá pravidla a je utrpení sledovat národy, jak si dobrovolně nasazují a utahují smyčky okolo krků vlastních národů, suverenit a svobod. Takže, na Slovensku už zase Američané ovlivňují volby, ale všichni se tváří, že to vlastně je úplně v pořádku.

VK
Šéfredaktor AE News
Zdroj: https://aeronet.cz/

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponVlaječky jsou symbol, ne hadr na podlahu   
Pridal tk Pátek 31 leden 2020 - 03:32:11 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Někomu se může zdát dětinské, že poslanci frakce Identita a demokracie, někteří poslanci konzervativní frakce, a také odcházející stoupenci Brexitu mají (měli) na svých stolcích vlaječky států, v nichž byli zvoleni. Demonstrují tím, že se hlásí k státní a národní identitě. Současně je to protest proti vznikajícímu superstátu EU, který státy a národy odmítá. Pokud tomu někdo nevěří, ať si přečte výroky na konci článku.

Ostatně, chcete-li udržet celek neodvratně pohromadě, musíte usilovat, aby části byly neoddělitelné, nejlépe zcela rozpuštěné v celku. Tak se přece dělá těsto… My, antiglobalisté, jsme však přesvědčeni, že národy mají smysl.

Na schůzi naší politické frakce Identita a demokracie jsem se dozvěděl, že předseda parlamentu David Mario Sassoli vydal zákaz vlaječek po vytrvalém naléhání fanatiků zejména z lidovecké frakce (za ČR jsou členy KDÚ-ČSL, TOP09 a Starostové). Zákazu vlaječek ale tleskala většina členů Evropského parlamentu od Sjednocené levice (GUE), před socialisty, Zelené, liberály (Renew, za ČR ANO) až po lidovce. Ba co víc, někteří členové předsednictva Evropského parlamentu žádali, aby byly odstraněny státní vlajky před budovou parlamentu a v jednacím sále. Je možné hloupějším způsobem odkrýt karty a přiznat, že cílem je zrušení států, potlačení národů a dosažení ideálu říše tupých spotřebitelů bez identity, a tedy bezmocného osamělého davu?

Tupost ideologické předpojatosti

Z hlediska politické taktiky jde o mimořádně idiotské rozhodnutí, protože vytahuje na světlo něco, co mělo zůstat utajeno, a sice nenávist k národům a státům. I lidé, kteří z naivity věří ve světlou budoucnost Evropské unie, většinou ctí vlastní národ a stojí za státností svojí země. A vlaječky jsou jejím symbolem. Autor zákazu musí nyní stát za svým rozhodnutím, aby se nezesměšnil, zatímco zastánci národní identity musejí trvat na svém a hájit právo na své symboly. Ostatně naše frakce se jmenuje „Identita a demokracie“.

Vlaječky těch, kteří si je nechali na stole přes noc skončily v odpadkovém koši. Jak moc je těžké si pořídit nové? Čím nám mohou vyhrožovat? Ano, mohou nám zrušit diety. A to nepřežijeme?

Nenávist k národům

Ve středu 29. 1. 2020 probíhala v Evropském parlamentu pietní vzpomínka na 75. výročí osvobození vězňů v Osvětimi a předseda Sassoli (socialistická frakce) řekl, že židovským obětem byla upřena „identita“. A evropské národy nemají v současnosti nárok na identitu? Je v pořádku jim identitu upírat? Pak mluvil o vzmáhajícím se nacismu a významně se otáčel na stranu sálu, kde sedí poslanci frakce „Identita a demokracie“. Zjevně opravdu nechápe, že nebezpečím pro demokracii není vlastenectví. Není mu divné, že se v naší frakci zástupci různých národních delegací vzájemně respektují, protože vlastenci respektují všechny národy, které respektují je. Nacismus necharakterizovalo vlastenectví, ale nesnášenlivost a nenávist k národům, něco, co je typické právě pro stoupence globalizace a vznikajícího superstátu Evropské unie.

- - - - - - - - -

Herman Von Rompuy (předseda Evropské rady 2009-2014) řekl:

"V EU již nesmí být místo pro slova jako národ a vlast ve smyslu národním. Nová Evropa musí vymazat tyto pojmy ze slovníku. V EU není pro tyto pojmy místo. Čím dříve si to všichni uvědomíte, tím lépe."

Jean Monet, zakladatel EU je autorem výroku:

"Lidé musí být vedeni k superstátu, aniž by věděli, co se s nimi děje.“

Náměstek ministra zahraničí Německa Michael Roth skromně poznamenal:

"Jako největšímu členskému státu EU náleží Německu vůdčí role, i jestli si to přejeme nebo nepřejeme. Tuto úlohu musíme přijmout.“

Německá politička za stranu zelených Stefani von Berg prohlásila v Bundestagu:

"Jsem toho názoru, že během 20, 30 let už Němci nebudou tvořit většinu v našich městech. A chci vzkázat všem pravičákům – je to dobře!"

Bývalý předseda Evropského parlamentu Martin Schulz varoval:

"Potřebujeme ducha evropského společenství. A v případě nutnosti to musí být VYNUCENÉ SILOU. Nelze – a já patřím k lidem, kteří to říkají-, abychom v XXI. století globalizaci a globální problémy řešili nacionalismem. V jistém okamžiku je třeba bojovat a je třeba říct, že v případě nutnosti budeme proti jiným bojovat, abychom dosáhli svého cíle."

K Brexitu řekl: „Není filosofií EU, aby dav rozhodoval o svém osudu.“

Ivan David
Nová republika

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponDespocie podlomena: Británie venku z nenáviděné EU!   
Pridal tk Pátek 31 leden 2020 - 03:22:35 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Jako nenáviděnou a anti-demokratickou vyplísnil včera ve svém rozlučkovém projevu britský evropský poslanec za stranu Brexit, Nigel Farage, Evropskou Unii se všemi jejímí institucemi, narozdíl od Evropy samotné, ke které chová jeho strana, jakož i Británie náklonnost. Vyjádřil naději, že britskou revoltu budou následovat další země (Polsko, Dánsko a Itálie) a tento "nebezpečný" projekt již brzy skončí.

Britský The Express uvádí, že český premiér Andrej Babiš jako jeden z mála situaci na britské politické scéně dobře odhadl a brexit de facto předpověděl. Ostatně, zbavit se EU, by pro něho také nemuselo být od věci...

Toryovský poslanec Geoffrey Van Orden, k odhalsovanému brexitu v EP konstatoval, “odcházíme z evropských intitucí EU, jejich stále vlezlejších regulací, politicky motivované působnosti jejího Soudního dvora, a jejího nenasytného apetitu po stále větší politické integraci a jejího zhnusení vůči národní svrchovanosti. V tom už zašel projekt EU až příliš daleko”.

Congratulations and admiration, Brtitons! To be continued…

Zdroj: https://www.express.co.uk/news/uk/1235187/brexit-news-european-parliament-withdrawal-agreement-vote-meps-latest-eu-news
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponMluvčí ruského MZV varovala před „smrtelnými důsledky“ přepisování dějin   
Pridal tk Pátek 31 leden 2020 - 03:16:13 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Přepisování dějin a šíření alternativních verzí 2. světové války kriticky nabraly na obrátkách, což by mohlo vést k fatálním následkům světového rozměru. Uvedla to mluvčí ruského ministerstva zahraničí Maria Zacharovová.

„Praxe přepisování dějin, bezprecedentní systematické šíření alternativní verze či příčin hlavní tragédie 20. století (2. světové války, pozn. red.) kriticky nabrala na obrátkách. Nyní se ale zabýváme skutečným historickým virem, který může vést ke smrtelným následkům, možná i v celosvětovém měřítku,“ uvedla Zacharovová.

„Tím, že se dnes klade do popředí politická konjuktura, a někdy i vlastní ambice a osobní zájmy, se pod vlivem politické objednávky kladou miny pod ty opěrné konstrukce, které utvářely celý systém mezinárodních vztahů, pod světový pořádek, jehož cílem bylo zabránit novým globálním otřesům v podobě světových válek, a to rozhodnutí Norimberského procesu, jejichž zničení by znamenalo katastrofální následky,“ zdůraznila oficiální mluvčí MZV RF.

Kompenzace Polsku

Oficiální mluvčí ruského ministerstva zahraničí Maria Zacharovová rovněž okomentovala slova předsedy vládnoucí polské strany Právo a spravedlnost Jarosława Kaczyńského o ruských kompenzacích Polsku, a to za škody způsobené během války.

Jarosław Kaczyński dříve uvedl, že Rusko je, stejně jako Německo, povinno zaplatit Polsku náhradu za škody, k nimž došlo ve 2. světové válce.

Podle oficiální mluvčí ruského ministerstva zahraničí Kaczyński „ve svém rusofobním zápalu“ překročil všechny hranice.

„...On (Jarosław Kaczyński, pozn. red.) se dostal až k tomu, že bude po Rusku požadovat náhradu ‚za polské utrpení‘. Prakticky nezůstali živi ti rudoarmějci, kteří spolu s půl milionem padlých osvobodili Polsko od nacistů, a kteří by na podobnou drzost odpověděli lépe než kdokoliv jiný,“ uvedla Zacharovová na briefingu.

„Je škoda, že mezi námi nejsou téměř žádní lidé, kteří byli svědky událostí Jaltské konference, jejíž 75. výročí oslavíme dne 4. února, a na níž sovětští vyjednavači v čele se Stalinem mimochodem potvrdili obnovení polské státnosti, o co západní partneři neprojevovali zvláštní zájem. Takže, co se týče odškodnění, které požadoval Kaczyński, bylo to marné. Ze své strany slibuji, že mu vše vynahradím informačně,“ poznamenala mluvčí.

Podle ní „jen stěží můžeme předpokládat, že dnešní západní politici najednou náhle ztratí paměť a vědomí“.

„Ti, kteří dnes záměrně zkreslují historii, si vše dobře pamatují a znají. Mají přístup k archivním dokumentům, jen si před sebe staví úplně jiné cíle,“ uzavřela věc Zacharovová

Zdroj: https://sptnkne.ws/Bm4f
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponJak se krade v Americe: byla objevena „černá díra korupce“   
Pridal tk Pátek 31 leden 2020 - 03:09:27 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Zatímco se zaoceánská média věnují diskusím o impeachmentu Donalda Trumpa, do pozadí informační agendy byly odsunuty dva obrovské korupční skandály.

Jeden z nejznámějších a nejoblíbenějších argumentů proti nezávislé zahraniční a domácí politice RF, jakož i proti jakýmkoliv investicím do ruského obranného průmyslu, je vyjádřen frází: „Spojené státy mají každopádně více peněz a rozpočet Pentagonu je několikrát vyšší než příjem celého ruského federálního rozpočtu, a to znamená, že nemá smysl, aby se Rusko pokoušelo se bránit: je třeba kapitulovat a prosit Washington, aby mu vše odpustil.“ Tento argument je opsán z amerických analytických materiálů, které na základě podobných výpočtů a srovnání docházejí k (dost naivnímu) závěru, že v případě konfliktu mohou Spojené státy úspěšně bojovat proti celému světu samy.

Bez ohledu na skutečnost, že v době jaderného zastrašování, hybridních válek a asymetrických měřítek vlivu na nepřítele je poněkud naivní porovnávat vojenské potenciály podle rozpočtu, stojí za to se blíže podívat právě na ten legendární rozpočet americké armády. Naštěstí to už za nás udělali američtí státní auditoři, kteří provedli komplexní audit financí ministerstva obrany.

Zaoceánská média byla šokována výsledkem: „Účetní černá díra Pentagonu ve výši 35 bilionů dolarů. Ačkoliv by to nemělo být překvapením pro strukturu, která, jak víte, nikdy nemohla projít auditem bez problémů, Pentagon byl přesto schopen šokovat v tomto týdnu některé pozorovatele zveřejněním nových finančních ukazatelů. Podle Anthonyho Carpaccia z (agentury – pozn. red.) Bloomberg ministerstvo obrany v roce 2019 přispělo částkou 35 bilionů dolarů do ,účetních úprav‘, což značně převyšuje 30,7 bilionu dolarů podobných úprav zaznamenaných v roce 2018,“ uvádí portál Yahoo Finance.

Samozřejmě, že ne všechny tyto peníze byly odcizeny nebo zapojeny do korupčních schémat, protože v žádném případě není možné zahrnout do korupčních schémat částky, které jsou větší než celý americký HDP a dokonce i vojenský rozpočet. Jak správně uvádějí zaoceánští ekonomičtí novináři, všechny tyto „účetní změny“ jsou prostě zaměřeny na to, aby nikdo nemohl zjistit, jaká je finanční situace ministerstva obrany: mnohačetná připisování, dvojí a dokonce trojí účtování stejných peněz vzhledem k jejich pohybu napříč různými účty a další finanční triky v zásadě znemožňují hodnocení účinnosti utrácení peněz. Podobný výsledek byl po auditu v roce 2018, kdy celková částka účetních úprav činila přibližně 30 bilionů dolarů.

V roce 2019 Pentagon hrdě uvedl, že se vypořádal až s 23 procenty námitek z auditu v roce 2018 a považuje to za velký úspěch. Byly také provedeny pokusy posoudit finanční situaci „ne shora, ale zdola“ (to znamená provést audit konkrétních výdajů) - a rovněž s neradostnými výsledky. Americký on-line časopis Salon cituje zprávy zvláštního inspektora pro rekonstrukci Afghánistánu: „Na výstavbu jedné čerpací stanice v afghánské stepi bylo vynaloženo deset až 43 milionů dolarů, <...> 150 milionů dolarů šlo na luxusní soukromé vily pro Američany, kteří měli přispět k posílení afghánské ekonomiky , <...> desítky milionů byly zbytečně vydány na neúspěšné programy na zlepšení afghánského průmyslu, zaměřené na těžbu většího množství nerostných surovin, ropy a zemního plynu v zemi.“

Přeložme to z oficiálního jazyka do hovorového: vojenští dodavatelé, a to jsou soukromé společnosti s úzkými vazbami na americkou politickou elitu, jednoduše zcizovali peníze z vojenského rozpočtu. Zveřejnění auditu Pentagonu nebo auditu konkrétních vojenských programů by se mělo stát monstrózním mediálním skandálem, ale pokaždé si mediální komunita a veřejné mínění najdou k diskuzi jiné přitažlivé téma a ti, kteří si dělají starosti o rozměr vojenského rozpočtu USA, by si měli uvědomit, že velmi podstatná část dolarů investovaných do Pentagonu nepůjde na tanky a rakety, ale na účty amerických vojenských dodavatelů a lobbistů.

Druhý čerstvý korupční skandál, přesněji řečeno skandální kniha známého průzkumníka washingtonské korupce Petera Schweitzera pod názvem Profily korupce, v níž se například objevuje následující epizoda z byznysu rodinného klanu bývalého amerického viceprezidenta Bidena, se týká praxe využívání vojenských a „diplomatických“ rozpočtů k obohacení politiků.

„James Biden (bratr Joe Bidena – pozn. red.) začal pracovat pro (stavební společnost – pozn. red.) HillStone právě ve chvíli, kdy společnost zahájila jednání o významné smlouvě ve válkou zničeném Iráku. O šest měsíců později společnost vyhlásila kontrakt na výstavbu 100 tisíc domů. Jednalo se o část dohody ve výši 35 miliard dolarů, kterou získala jihokorejská společnost TRAC Development, (od níž – pozn. red.) HillStone také obdržela kontrakt s federální vládou USA na 22 milionů dolarů na správu stavebního projektu pro ministerstvo zahraničí.“

Jihokorejští dodavatelé a jejich američtí lobbističtí partneři z HillStone zmařili projekt, což přiznali sami majitelé společnosti, ale na druhé straně se nestyděli říci, že dodavatelská smlouva (a související peníze) byla získána právě díky politickým vazbám.

David Richter, syn zakladatele společnosti, se nestyděl vysvětlit úspěch HillStone v získávání státních kontraktů. Podle slov jednoho z přítomných na jeho neveřejném setkání s investory to skutečně pomáhá mít „bratra - viceprezidenta jako partnera“.

Schweitzerova kniha podrobně popisuje mnohamiliardové smlouvy a obchodní projekty pěti rodinných příslušníků viceprezidenta Bidena, přičemž podivnou shodou okolností jejich schopnost úspěšně podnikat zmizela současně se změnou washingtonské administrativy v roce 2016. Mimochodem, soudě podle již zmíněných auditů vojenského rozpočtu však změna moci neznamená změnu finančních systémů pochybné povahy.

Schweitzerova kniha upozorňuje na jeden důležitý aspekt, který trhá na kousky mýtus o extrémním vlastenectví amerických politiků. Zatímco v epizodě, kdy syn Joe Bidena, který neměl žádné specializované znalosti, získal funkci a peníze od ukrajinské plynárenské společnosti Burisma, můžete správně vidět prostě tradiční pro USA okrádání vlastní kolonie, nelze to říci o jiných epizodách. V některých případech rodiny nejvyšších amerických politiků nedostávaly peníze od kolonií, ale od geopolitických odpůrců Washingtonu.

Což je příklad investičního fondu Rosemont Seneca, který společně otevřely děti Joe Bidena a Johna Kerryho.

„Méně než rok po otevření dveří Rosemont Seneca byli Hunter Biden a Devon Archer v Číně a získali přístup k nejvyšším úrovním. <...> Společnost Rosemont Seneca Partners se dohodla s čínskými úředníky o exkluzivní smlouvě, která byla podepsána asi deset dní poté, co Hunter společně se svým otcem navštívil Čínu. Nejmocnější finanční instituce v Číně, státní banka Bank of China vytvořila společný podnik s Rosemont Seneca. <...> Zkrátka, čínská vláda doslova financovala byznys, který společně vlastnila se syny dvou nejvlivnějších amerických úředníků,“ napsal Peter Schweitzer v The New York Post s odkazy na oficiální dokumenty a informační zprávy čínských a amerických médií.

Novinář tvrdí, že tento společný projekt později pomohl importovat ze Spojených států do Číny technologie dvojího použití. Teoreticky to všechno opět mělo pohřbít politickou kariéru několika vlivných klanů americké politiky, ale to se nestalo.

Jak je možné, že nehledě na vyšetřování korupce, které vyvolává rozruch, a skandální bestsellery, které odhalují stínové finanční systémy, jsou USA ve všech světových hodnoceních vnímání korupce na vysokých, „čistých“ místech? Za prvé, organizace, které takové žebříčky vytvářejí, jsou často (nepřímo) financovány buď ze stejných státních zdrojů, nebo právě těmi beneficiáři stínových schémat. A proto mají očividné důvody nekazit image oficiálního Washingtonu.

Za druhé a to nejdůležitější: prostě neexistuje nikdo, kdo by chtěl demontovat stávající korupční systém, a celý konflikt je jen kolem toho, kdo konkrétně bude jeho beneficiářem v příštím volebním cyklu - republikáni nebo demokraté. V této souvislosti všichni ti, kteří upřímně věří v opravdovou snahu Washingtonu bojovat proti korupci v jiných zemích, vypadají dost naivně, zejména pokud spočítáme ty příjmy, které američtí politici získali z ruin irácké, afghánské nebo ukrajinské ekonomiky.

Ivan Danilov

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponTest vlastenectví. Schválí poslanci výročí německé okupace jako významný den?   
Pridal tk Pátek 31 leden 2020 - 03:01:14 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Proč taková neúcta k památce obětí nacistické okupace naší země? Někteří poslanci to chtějí napravit. Naráží na nesouhlas. Aby se snad Německo neurazilo?

Také jste si toho všimli, drazí čtenáři? Poslední dobou se krůček po krůčku mění přístup k českým dějinám. Některé události jsou vyzdvihovány, protože ideologicky vyhovují takzvaným pravdoláskařským elitám. Jiné jsou opomíjeny a dělá se, jako by nebyly.

Tak si to vemte. Jaká byla největší tragédie v dějinách Československa? Ti, kteří absolvovali alespoň základní školu, by měli jednoznačně odpovědět: okupace našeho státu nacistickým Německem 15. března 1939. Byl to den porobení českého národa. Začátek jeho cílené likvidace. A teď se podívejte do kalendáře. Co vidíte u 15. března? Nic.

Osudové osmičky, 1938 a 1968

Česko si letos poprvé bude připomínat 21. srpen jako významný den. Parlament ho uznal za den obětí invaze a následnou okupaci někdejšího Československa vojsky bývalé Varšavské smlouvy v roce 1968. Porážka pražského jara je důležitou událostí našich dějin. Ať na to hledíme z jedné nebo druhé, sluníčkářské strany.

Proč má 21. srpen přednost před 15. březnem? Stačí porovnat hrůzy a oběti, jaké má na svědomí nacistické okupace a jaké vpád vojsk Varšavské smlouvy. Anebo se snad ideologicky nehodí, že bychom si připomínali, že krvavým okupantem bylo právě Německo? Včera náš kat, dnes ekonomický hegemon?

Tuto nespravedlivou situaci se jal napravit parlamentní klub SPD. Okamurovci navrhují, aby byl nově významným dnem také 15. březen, a to jako Den památky obětí okupace českých zemí nacistickým Německem.

Svou novelu tím, že 15. březen 1939 byl počátkem nejtragičtější etapy moderních českých dějin, kdy země přišla o zbytky suverenity, argumentují výsledky bádání historiků z Vojenského ústředního archivu, kteří počet obětí nacismu v tehdejším Československu vyčíslili na zhruba 343 tisíc, dalších 122 tisíc lidí bylo perzekvováno.

Je tu velký háček. Návrh nemusí Poslaneckou sněmovnou projít. Zdá se vám to nesmyslné? Proč by neměl? Proti zřízení Den památky obětí okupace českých zemí nacistickým Německem už vystoupili členové ODS nebo TOP 09. Vzpomeňte si na to, až se zase budou bít do prsou a vydávat se za vlastence.

Hitler nebyl sám

O novele, která by měla udělat z 15. března významný den českého kalendáře, Sputnik hovořil s Jiřím Kohoutkem, poslancem strany Svoboda a přímá demokracie a místopředsedou sněmovního výboru pro veřejnou správu a regionální rozvoj.

„Česko si bude 21. srpna připomínat oficiálně jako Den památky obětí invaze v roce 1968 a následné okupace vojsky Varšavské smlouvy. Jakkoliv je tento den tragický a nezapomenutelný, nesnese srovnání s daleko děsivější událostí pro naše národy a pro naši vlast, která se odehrála 15. března 1939. Tento den došlo z pohledu mezinárodního a československého práva k násilné ozbrojené nelegální anexi naší republiky a porušení ostudné Mnichovské dohody ze dne 30. září 1938. Adolf Hitler se nejen vysmál celému světu, ale také definitivně odhalil zradu a faleš Británie a Francie, které se v Mnichově zavázaly garantovat naše nové osekané hranice,“ uvedl Kohoutek.

Podle jeho názoru bychom také měli vědět, že po Mnichově nás nezačali obsazovat jen Němci.

„Obsazení českého pohraničí Hitler předjednal s Polskem a spolu s nacisty vpadli na naše území také Poláci, kteří obsadili okresy Český Těšín a Fryštát. Poláci dali Československu 30. září 1938 ultimátum. Buď mu vydá Těšínsko, nebo si území vezmou sami, což se nakonec i stalo. Poláci se nebáli ani krveprolití a po vzoru henleinovských bojůvek začali po Mnichovské dohodě útočit na česká pohraniční družstva a na české jednotky,“ podotkl poslanec.

Připomněl však, že polský režim se z loupeže těšil jen do září 1939.

„Poté připadla i tato část země nacistickému Německu. Mnichov a 15. březen byly důsledkem naprosto scestné politiky Západu a Poláků, kteří doufali, že se jim povede nasměrovat Hitlera k válce se Sovětským svazem, přičemž nejostudnější úlohu vedle Poláků hrála vláda Velké Británie, kdy Chamberlain současně s Mnichovskou dohodou podepsal s Hitlerem i dodatek o mírové spolupráci a bohužel po několikáté zástupci Británie naznačili, že má volnou ruku ve střední a východní Evropě s tím, že útok na Rusy je vítaný. Stejně tak byli ve shodě s Německem Poláci, kteří v té době přesouvali vojska na východ, aby zabrzdili případnou pomoc Československu ze strany Sovětů,“ říká český politik.

„Může to někomu připomínat i současné trendy v Bruselu“

A jak se promítá ta minulá zrada do dnešních dnů? Má to nějaké souvislosti s 15. březnem?

„Těch hanebných činů ze strany Západu a našich sousedů bychom našli daleko víc a je jasné, že dnes se velká část historiků politiků a veřejnosti brání pohledět pravdě do očí, protože ukazuje naprosté selhání našich tehdejších i současných údajných spojenců a naopak ukazuje, že jediná mocnost, která stála po celou krizi po našem boku, byl Sovětský svaz. A je třeba říci, že spolu se Sověty nás na mezinárodní scéně hájila ještě americká Rooseveltova vláda, a to navzdory silným protifašistickým hlasům u americké veřejnosti,“ uvedl Kohoutek.

„Osekávání naší suverenity s pomocí evropských mocností může někomu připomínat i současné trendy v Bruselu a není proto divu, že probruselské partaje zmínky o těchto událostech neslyší rády. 15. březen totiž ukazuje, že velmoci nakonec vždy hájí svoje zájmy a jsou ochotné nás kdykoliv ochotně obětovat, ať už to bylo v čase Mnichova 15. března 1939 nebo 21. srpna 1968. Pro nás to znamená jediné. Musíme vědět, že na obranu naší země, naší svobody a suverenity nesmíme spoléhat na druhé, ale jen na sebe, a že nikdy bychom na boj o naši suverenitu a svobodu neměli rezignovat," míní poslanec za SPD.

Alena Novotná

Zdroj: https://sptnkne.ws/Bmtr
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPohotovostní zdravotnické materiály jsou přidělovány ústřední vládou s cílem zajistit použití v Hubei, zéjména ve Wuhanu   
Pridal tk Pátek 31 leden 2020 - 02:49:06 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Čínská Státní rada v poslední době zjistila, že centrální vláda zavedla jednotné řízení a jednotné přidělování ohledně příslušných pohotovostních zdravotnických materiálů pro prevenci a kontrolu epidemie koronaviru, a místní vláda je nesmí v žádném jménu ponechat ani používat. Čínské ministerstvo průmyslu a informačních technologií dnes v Pekingu uvedlo, že pohotovostní zdravotnické materiály jsou přidělovány ústřední vládou s cílem zajistit použití v čínské provincii Hubei (Chu-pej) , zéjména v městě Wuhan (Wu-chan).

Generální úřad Státní rady vydal dne 29. ledna nouzové oznámení, v němž žádá vlády province (autonomní oblast, město), aby co nejdříve zorganizovaly výrobu zdravotnického ochranného oděvu, masek N95, lékařských brýlí, sanitek pod tlakem a souvisejících léků a podobně.

Mluvčí čínského ministerstva průmyslu a informačních technologií Huang Libin (Chuang Li-pin) dnes představil, že k 29. lednu dorazilo do Hubei 68,4 tisíc kusů lékařského ochranného oděvu, 78,3 tisíc kusů lékařských brýlí, 128,1 tísíc masek N95, 5 tun dezinfekčního prostředku na ruce a 32 tisíc krabic s dezinfekčním prostředkem 84.

Huang Libin slíbil, že musí být zaručeno dodání ochranných materiálů pro zdravotnický personál. „Musíme využít potenciál všech stran k zajištění dodávek zdravotnického materiálu v klíčových oblastech," dodal


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponAustralští vědci úspěšně vyvinuli nový koronavirus   
Pridal tk Pátek 31 leden 2020 - 02:47:00 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Australští vědci úspěšně vyvinuli nový koronavirus, který se stal druhým případem na světě a prvním případem mimo Čínu. Laboratoř uvedla, že tento typ koronaviru mohou přispívat k diagnostice asymptomatických nebo méně symptomatických pacientů.

Zástupce ředitele laboratoře Mike Catton uvedl, že tento významný vývoj pomůže potvrdit, zda pacienti byli skutečně infikováni novým koronavírusem, a tento výsledek také pomůže podpořit vývoj vakcín.

Vedoucí laboratoře Julian Druce také poukázal na to, že vyvinutí viru je klíčovým prvním krokem, bude také trvat několik měsíců, než bude vakcína úspěšně vyvinuta a uvedena do užívání.


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPřejít na stranu  [1] 2
Hledat Info kuryr
Novinky pro 2020
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.2518 sec,0.0684 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:1,659kB