Čtvrtek 13 únor 2020
Kamerový štáb syrské státní televize byl napaden militanty v Aleppu   
Pridal tk Čtvrtek 13 únor 2020 - 04:08:00 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Tým syrského státního kanálu, který ukazoval posun syrské armády, byl napaden militanty ve středu v západní provincii Aleppo.

„Štáb státního televizního kanálu Akhbar (nazýván také Sýrie TV, pozn. red.), který ukazoval posun syrské armády, byl zasažen útokem teroristických skupin v západní provincii Aleppo,“ uvedla televize.

Státní agentura SANA informovala, že během útoku byli zraněni i její zaměstnanci.

Syrská armáda momentálně provádí vojenskou operaci na západ od Aleppa. Dříve byla osvobozena osada Rashidin-4 a Khan al-Asal.

Incident se odehrál na pozadí stupňujícího se napětí v sousední provincii Idlib, kde turecké ministerstvo obrany provedlo útoky na jednotky syrské armády v pondělí a úterý.

V úterý 11. ledna turecké ministerstvo prohlásilo, že bylo zničeno dalších 51 jednotek, které náleží syrské armádě, včetně dvou tanků, zařízení pro instalaci protiletadlových lodí a skladu munice.

V pondělí Ankara prohlásila, že pět tureckých vojáků bylo zabito a pět dalších bylo zraněno v důsledku ostřelování pozorovacího stanoviště v Idlibu syrskou armádou.

V reakci na to turecké ozbrojené síly vypálily na 115 cílů syrské armády a podle turecké služby neutralizovaly 101 vojáků.

Mluvčí ruského ministerstva zahraničí Maria Zacharovová dnes uvedla, že důvodem pro zhoršení situace v syrské provincii Idlib je nesplnění povinností Turecka, které byly slíbeny v Soči v září 2018.

„Situace v Idlibu eskalovala do extrému. Vidíme důvod současné degradace v chronickém neplnění povinností ze strany Turecka podle memoranda v Soči ze dne 17. září 2018 a v přesunu kontrolovaných jednotek Ankary z tzv. mírné ozbrojené opozice na severovýchod Sýrii do zóny operace Pramen míru a do Libye,“ řekla.

Dříve turecký prezident Tayyip Erdogan obvinil Moskvu a Damašek ze zasažení civilistů v syrském Idlibu a prohlásil, že Turecko zaútočí na syrská vládní vojska mimo zónu eskalace Idlibu, pokud provedou útočné akce.

Kreml k tomu uvedl, že Rusko zůstává věrné rusko-turecké dohodě o Sýrii a že syrská armáda v Idlibu útočí na teroristy, nikoliv na civilisty, a že jejich cílem je neutralizovat agresivní aktivity teroristických skupin.

Zdroj: TV Akhbar, Sputnik, SANA
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponWHO: Mezinárodní tým odborníků bude společně s Čínou bojovat proti epidemii   
Pridal tk Čtvrtek 13 únor 2020 - 04:03:31 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Generální tajemník WHO Tedros Adhanom Ghebreyesus 10. února na tiskové konferenci řekl, že první skupina v rámci mezinárodního týmu odborníků už dorazila do Číny a bude společně s Čínou bojovat proti epidemii.

Tedros Adhanom Ghebreyesus řekl, že celá skupina odborníků bude mít 10-15 členů, kteří budou spolupracovat s čínskými kolegy na zajištění „dostatečné odbornosti pro řešení zjištěných problémů".


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponNechť nám ČT sdělí, jakou to nestrannost a svobodu má na mysli   
Pridal tk Čtvrtek 13 únor 2020 - 04:01:02 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Kodex ČT, schválený poslaneckou sněmovnou Parlamentu ČT v červenci 2003, který má být jakýmsi etickým vodítkem pro každodenní praxi pracovníků ČT, představuje skutečně útěšlivé čtení. Pročítáte si jej a neubráníte se dojmu, že tohle mohli sepsat jedině lidé ryzího charakteru a současně též nejvěrnější pokračovatelé díla a myšlení našich velikánů ducha nejnepochybnějších, jakými jsou Jan Hus a T.G. Masaryk. Jen si zásady Kodexu ČT nechte projít hlavou a příjemno v duši se vám udělá při pomyšlení, že takováto vznešenost ducha vůbec v tomto pokaženém světě ještě existuje, že je jí dovoleno promluvit, a že je jí na naší české půdě dokonce určeno, že by to měla být právě ona, která povede slova a činy pracovníků ČT k cíli, jímž má být lepší a mravnější národ..

Tak třeba tohle:

ČT... podporuje soudržnost společnosti a integraci všech jednotlivců, skupin a společenství.

ČT představuje fórum pro veřejnou diskuzi, v níž je možno vyjadřovat nejvyšší možné spektrum názorů a hledisek.

ČT poskytuje n e s t r a n n é a nezávislé informace a komentáře.

ČT si musí zakládat na otevřenosti, n e s t r a n n o s t i a nezávislosti.

ČT přispívá k vytváření prostoru s v o b o d y slova, myšlení a tvorby.

Pracovníci ČT v týmové práci...dávají prostor s v o b o d n é výměně názorů.

Skvělé, nádherné, líp bych to ani já nenapsal, libujete si, ale bohužel, jen do okamžiku, kdy si svůj televizor na kanál ČT 1 zapnete. Právě tam mluví pozvaný host ČT Romancev a mluví tak, jako kdyby bral za svou promluvu jeden plat od vojenskobezpečnostního komplexu USA, druhý od Národního demokratického kongresu, a třetí od všech více než šedesáti zpravodajských služeb USA. Propánaboha, ale vždyť ten pán na téhle TV, a téměř naprosto stejně, mluvil už včera a předevčírem. To už tam nikoho jiného pozvat nedokáží, začnete se čertit, přepnete na kanál ČT 24, kde právě hovoří jiný host - Fištejn – a ve stejné euroatlantické tónině jako Romancev, a též stejně nudně, jak hovořil včera a předevčírem.

Herdekslávek, a kde jsou nějací jiní hosté, kteří by tuhle jedovatou jednostrannost a šeď narušili?

Kde je skvělý Zdeněk Zbořil, který dřív býval na Kavčích Horách tak často, ovšem jen do okamžiku, kdy si dovolil říct, že pražská kavárna trpí nedostatkem reálného programu a obrací se proto stále jen k minulosti – a to tak často, že se nás nakonec ta minulost ani nedotýká. Tak to tohle že by bylo pro vedení ČT vyjádření už tak moc svobodné, že se nevešlo do pojmu s v o b o d y slova v Kodexu ČT vyjádřeného? Anebo je to ještě horší a Zbořil dostal od ČT padáka proto, že v roce 2018 přijal z rukou prezidenta Zemana Medaili za zásluhy 1. stupně? Jako zcela jasně gaunerské poselství ČT jak jemu, tak též všem dalším adeptům hradních vyznamenání: nechte si připnout vyznamenání na klopu, ale u nás máte tím pádem utrum. Můžete si vybrat.
Kde je někdejší náš premiér Paroubek, intenzívně se dnes věnující publicistice, který by např. s oněmi dvěma shora jmenovanými pány R.a F.mohl vytvořit zajímavý diskusní panel, ideálně přispívající k „ nejvyššímu možnému spektru názorů“, zmíněnému v Kodexu ČT? Jaký byl či je jeho přečin, že se ČT před jeho jménem zastavila?

Kde je Čechomeričan Erik Best? Čeho ten se v očích nejvyšších pánů ČT dopustil, že náhle a jakoby zničeho nic se pro něj stala brána budovy na kavčích Horách neprostupná? To tehdy, když se kriticky vyjádřil vůči Z.Bakalovi? To už též bylo svobodnější než svoboda v Kodexu uvedená? Anebo jde o stejný případ jako případě Zbořilův, protože i Erik Best obdržel v roce 2018 vyznamenání od prezidenta shodou okolností totožné s vyznamenáním Zbořilovým?

A proč byl v minulosti tak nemilosrdně od budovy ČT odehnán už zesnulý a národem milovaný publicista Jan Petránek? To když v listopadu 2017 v Českém rozhlase prohlásil, že vylučovat Rusko z obchodu by poškodilo naši ekonomiku? Anebo se mu stalo osudným až když si dovolil říct, že Krym byl v minulosti vždy ruský? Který z těch dvou výroků byl už nad čárou svobody či nestrannosti, jak si oba pojmy na vedení ČT vykládají?

A jsme u jádra pudla. Svoboda a nestrannost, jak je lidé chápou a jak je vždy chápali, je zřejmě něco zcela odlišného od toho, jak je chápe a jak se jimi coby svými morálními závazky vypořádává ČT.

Jde o rozpor, který lze vysvětlit dvojím: Buď se toto vedení ocitlo v tak natolik nečestných rukou, že spatřuje jako normální činit cosi zásadně jiného, než co ve svém Kodexu hlásá, anebo pojmy svobody a nestrannosti chápe odlišně a jinak, než jak je lidé všeobecně chápou.

Něco málo z odpovědi na tuto otázku jsme už sice zaslechli, padly i zlomky řečí o tom, že všechno – a tedy i svobodu a nestrannost - je nutno posuzovat podle úhlu pohledu, kterým tyto dva ideály poměřujeme, ale navrhuji, abychom se s takovýmito od pravdy odvádějícími vysvětleními nesmířovali, a jako sice drobní, ale přece jen řádní financéři ČT požádali tuto, aby nám otevřeně a oficiálně oznámila, proč svoboda a nestrannost v Kodexu vyhlášená, nachází ve skutečné praxi ČT tak málo uplatnění. A co že je to za její zvláštní druh nestrannosti a svobody, že my, obyčejní lidé, nejsme schopni jej pochopit a porozumět mu?

Ale zato jsme nejen ochotni, ale přímo dychtiví, nechat se poučit.
Takže do toho, ČT! Čekáme!

Lubomír Man
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPřejít na stranu  1 [2]
Hledat Info kuryr
Novinky pro 2020
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.1354 sec,0.0441 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:1,390kB