Pátek 14 únor 2020
Stanislav Křeček byl zvolen ombudsmanem a Bakalova média už mají hřeby a přibíjejí nového ochránce práv na liberálně-nenávistný kříž předsudečné a v podstatě i post-sudečné nenávisti!   
Pridal tk Pátek 14 únor 2020 - 04:42:27 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Stanislav Křeček byl zvolen ombudsmanem a Bakalova média už mají hřeby a přibíjejí nového ochránce práv na liberálně-nenávistný kříž předsudečné a v podstatě i post-sudečné nenávisti! Ani nitka nezůstane na vítězném kandidátovi suchá, vadí jeho výroky o Romech, že není diskriminace je nechtít za sousedy v jednom domě, protože nájemníci se musí k sobě chovat ohleduplně! Liberálům a havlistům vadí i Křečkův výrok o tom, že muslimští migranti v rolích uprchlíků nás nepřichází obohatit, ale doslova nahradit! Jen pár minut po jeho zvolení se otevřely brány liberálního pekla a taková smršť předsudečné nenávisti proti novému ombudsmanovi, který ještě ani oficiálně neusedl do funkce, doslova bere dech!

Redakce Aeronetu by nejprve chtěla panu Stanislavu Křečkovi upřímně poblahopřát k jeho zvolení do funkce veřejného ochránce práv a přejeme mu v jeho práci hodně úspěchů. Demokratická volba zvolila do funkce ombudsmana nejlepšího kandidáta a demokracie by tak měla opět slavit svůj další triumf síly plebiscitu. Měla, ale neslaví. Naopak, po zvolení Stanislava Křečka se doslova roztrhly brány liberálního pekla a taková smršť nenávisti a kritiky je prostě nevídaná. Ve slušné společnosti se lidé hodnotí podle výsledku své práce, ale tady ještě ani nedošlo k usazení vítěze do křesla, ale už začal řev a jekot, jako kdyby snad Wehrmacht znovu překročil hranice a začala další okupace republiky. Lobbing byl obrovský, aby byl zvolen Křečkův konkurent, Vít Alexander Schorm jako kandidát nominovaný Senátem.

Schorma podporovala i neziskovka Člověk v tísni, o čemž dnes při rozpravě ve sněmovně informoval Jaroslav Foldyna z ČSSD. Šimon Pánek jako šéf Člověka v tísni prý rozesílal výhrůžné esemesky poslancům, že když to nedopadne a nebude ombudsmanem zvolen Vít Schorm, bude to prý mít zásadní dopady. Šimon Pánek prý měl tyto výhrůžné esemesky poslat představitelům jednotlivých stran v parlamentu. Pánek to odmítl jako nepravdivé tvrzení. Již včera spolek Milion Chvilek na svém webu uveřejnil oznámení, že pokud bude ombudsmanem zvolen Stanislav Křeček, spolek proti němu svolá demonstraci.

Ano, správně, Mikulášku, tak je to správné, když se dělá tak, aby to bylo, a je to správné, tak to je správné. Co na tom, že Stanislav Křeček byl zvolen demokraticky? Nezájem, vyrazíme do ulic a budeme proti výsledku voleb protestovat. Nebudeme čekat na to, jakou práci Stanislav Křeček odvede, jestli udělá nějaká špatná rozhodnutí, které budou důvodem pro demonstraci, půjdeme demonstrovat ne za to, že něco udělal špatně, ale za to, že byl zvolen!

Stanislav Křeček je protipólem Anny Šabatové a nenávist liberálů proti němu bude oscilovat na stejné úrovni jako ve vztahu k Miloši Zemanovi

Nepředpokládám, že tuto ironii vůbec kdy chvilkaři pochopí. Pro ně je totiž demokracie jenom kus hadru, kterým se mává hodně vysoko ve chvíli, kdy ten hadr pomůže do funkce liberálnímu kandidátovi, sluníčkáři, havlistovi. Jakmile ale ta demokracie rozhodne pro kandidáta s anti-liberálními postoji, okamžitě začíná řev, útoky, dehonestace, diskreditace, vyhrožování politikům, demonstrace a média se mohou přetrhnout v tom, jak se do společného pliváni připojují.

Stanislav Křeček byl totiž v mnoha ohledech zvolen jako truc-ombudsman a protipól Anny Šabatové. Mnoho poslanců zvolilo Stanislava Křečka jako kandidáta, který oslabí v ČR politický vliv neziskového sektoru. A podle reakci neziskovek, jako je Člověk v tísni nebo Chvilkoví milionáři, to opravdu vypadá na zásah do černého. První však do útoku vyrazila Bakalova média, konkrétně Respekt. Ten otiskl článek článek Marka Švehly, že Česko už má dva Zemany. Miloše Zemana jako prezidenta a Stanislava Křečka jako ombudsmana.

Stanislav Křeček prý šířil dezinformace v minulosti a podporoval nenávist, když se jako advokát zastupující práva nájemníků vyjádřil k tomu, že nechtít za sousedy Romy není diskriminace, protože předpokladem bydlení ve společném domě je ohleduplnost k ostatním. Čímž de facto vyslovil nevyslovitelné v oboru korektního newspeaku, že s některými Romy je bydlení pro ostatní nájemníky za trest.

Není diskriminací nechtít bydlet s někým, kdo v půl třetí ráno spustí v bytě diskotéku, nebo když rozdělává ohně na lodžii nebo na balkoně a opékají nad ohněm buřty, jako je čas od času k vidění na košickém sídlišti Luník IX na východním Slovensku. Nechtít bydlet s takovými lidmi není diskriminace, pane Švehlo. Za tento postoj a názor je potřeba panu Křečkovi poděkovat jménem všech slušných občanů, a to i těch, kteří jsou Romové a dodržují společná pravidla ohleduplnosti v bytových domech.

Migranti nás podle nového ombudsmana nepřichází obohatit, ale spíš nahradit

V minulosti Stanislav Křeček rovněž prohlásil, že muslimští žadatelé o azyl v rolích uprchlíků nás nepřichází ani tak kulturně obohatit, jako spíš nahradit. Pan Švehla z Respektu by se měl přijet podívat sem do Německa, anebo ještě více na západ, do Francie, anebo ještě více na západ, do brexitované Velké Británie. Návštěva islamizovaných západních zemí by na něm zanechala jistě nesmazatelný kulturní dojem. Jenom těžko by si přiznal, že pan Křeček má v tomto rovněž pravdu, protože světe, div se, on to není host, který se přizpůsobuje pravidlům západního hostitele. Ne, je to naopak. Host chce, aby se hostitel přizpůsobil jeho islámským zvykům, obyčejům a tradicím. A běda, jak se nechce přizpůsobit.

Běda, když nechce v půl třetí ráno tolerovat muziku od romských sousedů od vedle, nebo když město nechce ve školách zavést halal jídelníčky pro děti. To je potom hned obrovský řev o diskriminaci. Jenže, přátelé, víte vůbec, kdo řve nejvíce? To nejsou ani ti muslimové, ale jsou to neziskovky, které je mají na starosti, které je do Evropy přivážejí na lodích, které je rozvážejí po Evropě, které je tzv. umisťuji do jednotlivých měst, a které na ně od státu a Evropské unie čerpají obrovské dotace. Věděli jste, přátelé, že Člověk v tísni disponuje každý rok s rozpočtem převyšujícím půl druhé miliardy korun a tyto peníze nejsou nikde v české společnosti nijak zvlášť vidět?

Neziskovkám hrozí ztráta dotačních titulů na jednotlivé případy diskriminace jednotlivců a zejména skupin, protože úřad ombudsmana pod novým šéfem bude zjevně pracovat jinak než za dob Anny Šabatové

Bezdomovců, kterým by měl Člověk pomáhat, neubývá, neustále jich naopak přibývá. Integrace menšin se nijak nedaří ani po 30 letech, ale o co je největší péče a řev? No přece o to, kdo bude sedět ve funkci ombudsmana. A proč je to tak důležité? Ombudsman totiž přiděluje případy neziskovkám, takže neziskový sektor může potom od státu čerpat na tyto “diskriminované” případy více dotací. A více dotací znamená více projektů na pomoc diskriminovaným.

A to znovu vytvoří titul na více dotací. Jenže bez podpory úřadu ombudsmana, který by aktivisticky za diskriminovaného označoval kdekoho, to prostě takto praktikovat už nepůjde. Neziskovkám tak hrozí úbytek případů diskriminace, a tím pádem počet dotačních titulů a žádostí pro tyto tituly. Schvalování dotací je totiž široké veřejnosti utajený proces. Někdo si myslí, že neziskovka dostává peníze podle známosti a ksichtu. I když známosti hrají velkou roli, není to ten hlavní nástroj na získání dotace pro neziskovku.

Většina dnešních dotací od státu, ale zejména od EU, je podmíněna nejen účelem, ale i tzv. požehnáním od renomovaného zdroje a posudkového arbitra. A k tomu sloužil za Anny Šabatové úřad ombudsmana. Tento úřad označí za případy diskriminace stovky osob a případů, předá je neziskovce do “péče” a neziskovka na to margo a s tímto papírem od ombudsmana natáhne ruku ke státu a EU pro další dotace. A protože papír od ombudsmana je hlavně na západ od českých hranic mocným lejstrem, tak zkrátka v udělení dotace již nic nestojí v cestě. A teď už doufám chápete, co se stalo ve sněmovně. Zvolením Stanislava Křečka hrozí, že drastickým způsobem klesne počet “diskriminací” a případů, na které by neziskovky mohly čerpat dotace. Liberální povyk tak pouze odhaluje, že jde zase jenom o peníze.

-VK-
Šéfredaktor AE News
Zdroj: https://aeronet.cz/

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponČína - osočování Západem - vs. západní biologické válčení?   
Pridal tk Pátek 14 únor 2020 - 04:33:49 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Generální ředitel Světové zdravotnické organizace (WHO) Dr. Tedros Adhanom Ghebreyesus 29. ledna uvedl, že není žádný důvod k tomu, aby byla nákaza koronavirem 2019-nCoV v Číně prohlášena za pandemické riziko. 30. ledna prohlásil, že virus představuje globální stav zdravotní nouze, ale objasnil, že není žádný důvod k tomu, aby země vydávaly doporučení necestovat do Číny. Nyní budu spekulovat - „globální stav zdravotní nouze“ byl vyhlášen na žádost Washingtonu a poznámku ohledně cestovních doporučení přidal sám Dr. Tedros, neboť si uvědomil, že není důvod k panice, že Čína dělá zázraky, aby zastavila šíření viru a detekovala virus včas.

Sám Dr. Tedros, stejně jako další vysoce postavení představitelé organizace WHO, ocenili při různých příležitostech Čínu za snahu zabránit šíření viru, a za to, jak Wu-chan (populace 11 milionů, hlavní město středovýchodní provincie Hubei) a vůbec celá Čína reagovala na vypuknutí nákazy. Největší poslední úspěch - za 8 dní Čína postavila ve Wu-chanu speciální nemocnici o rozloze 25 000 m2 pro léčbu onemocnění koronavirem 2019-nCoV a možnými mutacemi, vybavenou 1 000 lůžky a nejmodernější lékařskou technologií, se zdravotnickým personálem v počtu 1 400 osob; finanční rozpočet činil v přepočtu 43 milionů dolarů. Žádná jiná země na světě by toho nebyla schopna.

Nicméně Washington okamžitě doporučil svým občanům, aby necestovali do Číny, což bylo v rozporu s pokyny organizace WHO, a stáhl postradatelné zaměstnance z amerických konzulátů a velvyslanectví v Pekingu, čímž vyvolal lavinu podobných reakcí mezi washingtonskými vazaly po celém světě - takže většina evropských zemí udělala totéž, přičemž mnohé z nich zrušily lety do Číny, stejně jako to učinily USA.

Rusko také uzavřelo hranici o délce 4 200 km, přičemž spolupracovalo ruku v ruce s Čínou kvůli zabránění šíření viru. To také znamená, že žádní infikovaní ruští občané nemohou odjet z Číny. To je ukázka společného úsilí Číny a Ruska - vedeného Čínou - dostat pod kontrolu epidemii a zabránit jejímu šíření.

Deníky New York Times a Washington Post vedou každodenní zlomyslnou kampaň, kdy očerňují a pomlouvají Čínu prostřednictvím lží a falešných informací o tom, jak špatně Čína tuto nemoc zvládá, i když je tomu přesně naopak. Porovnejte to s běžnou chřipkovou epidemií, která postihuje USA a většinu západních zemí, a to navzdory faktu, že USA a Evropa prakticky provádějí plošné očkování (které je v některých státech USA a EU dokonce povinné).

Přesto letošní chřipková sezóna 2019/2020, která ještě zdaleka neskončila, si dosud vyžádala přes 8 400 životů jen v USA, více než 140 000 hospitalizovaných pacientů a přes 8 milionů infikovaných osob. USA mají zhruba 330 milionů obyvatel. Porovnejte to s populací Číny, která činí 1,4 miliardy. Ke dni 3. února bylo zjištěno méně než 21 000 infikovaných osob, počet obětí v Číně dosáhl počtu 425, a mimo Čínu byla hlášena dvě úmrtí, jedno v Hongkongu a druhé na Filipínách.

Proveďte tyto statistiky pro Evropu, a zjistíte podobné údaje. O tom samozřejmě nikdo nemluví. K tomu dochází každoročně - a západní farmaceutický průmysl náramně prosperuje. Na západě je nemoc byznys. Čím více nemocných, tím lépe. Jakmile vás jednou „semele“ medicínský průmysl, je obtížné vyváznout. „Specialisté“ vždy najdou další důvody, aby vás posílali k dalším „specialistům“ kvůli další léčbě. Neznalý pacient nemá jinou možnost, než se tomu podrobit, koneckonců je to jeho zdraví a život. V Číně je tomu zcela naopak. Čínský systém dělá vše pro zdraví a blaho populace.

Přesto se tlak na Čínu tím či oním způsobem každým dnem stupňuje. 3. února byl v sídle OSN v Ženevě vydán dekret, že všichni zaměstnanci OSN, kteří se vracejí z Číny, musí zůstat doma a pracovat z domova po dobu 14 dní, tzn. že jim byla nařízena domácí karanténa. Nové smlouvy pro čínské zaměstnance budou dočasně pozastaveny. To je celá propaganda proti Číně.

Karanténa není nezbytně nutná. Čínští biologové z Úřadu pro vědu a technologii ve městě Wuxi (jihovýchodní provincie Ťiang-su, poblíž Šanghaje) vyvinuli testovací sadu, která dokáže zjistit virus 2019-nCoV během 8 - 15 minut, funguje podobně jako těhotenský test. Tato testovací souprava je k dispozici pro celý svět. Vlastně již byla použita k testování člena posádky letadla, letícího z New Yorku do Curychu, neboť se necítil dobře. Během necelé hodiny byl poslán domů - měl běžnou chřipku.

Z množství vědeckých důkazů, které se v Číně hromadí, vyplývá, že tato epidemie, stejně jako všechny choroby, způsobené koronavirem - včetně předchůdce nového koronaviru 2019-nCoV, kterým byl SARS (závažný akutní respirační syndrom, 2002/2003, také v Číně), a jeho blízkovýchodního ekvivalentu MERS (středovýchodní respirační syndrom) - jsou nejen vyráběny v laboratořích, ale také jsou patentované. A stejně tak mnoho dalších, jako například Ebola a HIV. Nejen, že jsou SARS a 2019-nCoV vyrobeny uměle, ale také se zaměřují na čínskou rasu. Z toho důvodu najdete velmi málo nakažených lidí v ostatních 18 zemích, kam se koronavirus rozšířil.

Zní to jako podivná náhoda, že v říjnu 2019 byla provedena simulace právě s koronavirem v Institutu Johna Hopkinse v USA, který financuje nadace Billa a Melindy Gatesových, WEF (Světové ekonomické fórum) a britský Pirbright Institut, jedné z mála světových laboratoří, zaměřené na biologické válčení, která dosahuje úrovně 4 (tj. nejvyšší úroveň zabezpečení). (Další podrobnosti viz „Čínský koronavírus: Vyhlášení globálního stavu zdravotní nouze. Jaká jsou fakta“.)

Zdá se, že „demoliční“ priority Západu se drasticky přesunuly z Ruska do Číny. Proč? Protože Čína je stále silnější ekonomická velmoc, která brzy předčí Spojené státy z absolutního hlediska. Měřeno indikátorem PPP (Parita kupní síly) - což je skutečně nejdůležitější indikátor, protože ukazuje, co si lidé mohou za peníze doopravdy koupit - je Čína od poloviny roku 2017 na prvním místě.

Čínská měna jüan se také rychle prosazuje jako rezervní měna a postupně nahrazuje americký dolar. Až k tomu dojde, ujmou se vedení tyto skutečné peníze, jako je čínský jüan, který je založený na tvrdé ekonomice a je krytý zlatem, oproti „falešné“ fiat měně (založené na ničem), jako je americký dolar. Potom se hegemonie amerického dolaru zhroutí a americká ekonomika bude odsouzena ke zkáze.

Aby tomu Washington zabránil, dělá vše pro to, aby destabilizoval Čínu - viz například Hongkong, Tchaj-wan, Ujgurové v čínské západní provincii Sin-ťiang, Tibet, nechvalně známá „celní válka“, kterou podnítil Trump, a nyní propuknutí nové nákazy koronavirem. Počet obětí je momentálně asi 2,1% (z celkového počtu infekcí), oproti 2,3% před týdnem.

Ale toto neustálé osočování prostřednictvím negativní západní propagandy, zákazy cestování, uzavírání hranic, rušení letů - a další věci - plus samotná nemoc, lékařská péče, pracovní absence, léky a lékařské vybavení - a nezapomeňme přitom na výstavbu speciální pohotovostní nemocnice ve Wu-chanu s kapacitou 1 000 lůžek, nebo na pokles na šanghajské burze (v průměru 8%) - činí pro Čínu značné ekonomické náklady. A to až tak moc, že Čínská lidová banka nedávno vlila do ekonomiky zhruba 1,2 miliardy jüanů (tj. přibližně 174 milionů dolarů).

Tento nový koronavirus 2019-nCoV může být jen něco jako zkouška. Představte si, že by čínská populace byla zasažena silnější mutací koronaviru, řekněme s úmrtností 10% - 20% nebo vyšší. To by byla skutečná katastrofa a chaos. Avšak silnější verze by nebyla tak snadno regulovatelná a řiditelná - tj. vůči čínské rase - existovalo by zde také riziko rozšíření na kavkazskou/bělošskou rasu, takže popravčí by riskoval spáchání hromadné sebevraždy.

Připomeňme si španělskou pandemii chřipky v roce 1918, která byla nejsmrtelnější v historii, kdy bylo infikováno odhadem 500 milionů lidí na celém světě - což byla v té době zhruba jedna třetina populace na planetě - a která zabila minimálně 50 milionů lidí (úmrtnost 10%), včetně asi 700 000 Američanů.

Zatímco se můžeme připravovat na nejhorší, protože Washington (s pomocí své laboratoře, zaměřené na biologické válčení, s úrovní 4) se nevzdá snadno, Čína díky svému přístupu k nekonečnému vynalézavému tvoření a vyhýbání se konfliktům jistě svého agresora přežije.

Peter Koenig

China – Western China Bashing – vs. Western Biowarfare? vyšel 9. února 2020 na Global Research. Překlad Zvědavec.

Zdroj: http://www.zvedavec.org/komentare/2020/02/8198-cina-osocovani-zapadem-vs-zapadni-biologicke-valceni.htm


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponNeuvěřitelná justiční zvůle: Odmítnout ubytovat Rusy je OK, verbálně odmítnout migranty je trestné   
Pridal tk Pátek 14 únor 2020 - 04:30:27 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Kam až může podnikatel zajít při prezentaci svých politických názorů? Loni rozhodl Ústavní soud (ÚS), že ostravský hoteliér odmítající ubytovat turisty z Ruské federace, pokud nepodepíšou odsuzující stanovisko k okupaci Krymu, takto jednat mohl. Nyní ale Krajský soud v Brně potvrdil pokutu majiteli restaurace za to, že na facebookové stránce restaurace napsal, že „pro imigranty nevaříme, stopislam“.

Naše "spravedlnost" není slepá. Je naopak neskutečně vybíravá. Je to další z justičních omylů poslední doby, které jdou proti zdravému rozumu a jednoznačně poškozují naši zemi.

Zdroj: http://www.zvedavec.org/vezkratce/16786/

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponIstanbulské násilí   
Pridal tk Pátek 14 únor 2020 - 04:24:35 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Slovenská vláda bude jednat o odvolání svého podpisu pod Istanbulskou úmluvou. U nás se – zdá se – schyluje k ratifikaci. Na nedávné konferenci k její podpoře měla hlavní slovo zmocněnkyně vlády pro lidská práva Helena Válková (!)

Začalo to jako obvykle. Česká republika se jako 41. země připojuje podpisem k Istambulské úmluvě v květnu 2016. (Její ratifikace zatím neproběhla.) Veřejnost o výbušnosti problému vůbec neví. Veřejnost dokonce netuší, že problém existuje. Kdesi se cosi rodí a je to pravděpodobně významné. Intelektuálské vrstvy progresivistické i konzervativní se chystají na válku.

Tématem je návrh Istanbulské úmluvy. První, kdo zaútočí, je vyšehradský vikář a profesor Piťha (známý nám spíše jako v minulosti krátkodobý ministr kultury). Zvolí pro své kázání nejvýhodnější místo a čas: Chrám svatého Víta (Václava a Vojtěcha) v den státního svátku české krajiny. A pustí se do Istanbulské úmluvy s vervou hodnou dávných vymítačů ďábla. A ovšem střílí těžkými kalibry úplně jinam, než je těžiště i jen samotného textu Úmluvy.

Načež se ve zbroji dívčích válek zformuje „Ženská lobby“ (promiňte, ale ten název je tak pitoreskní, že jsem ho musel dát do uvozovek) a na profesora Piťhu podá trestní oznámení. Na justiční kotrmelce jsme si za posledních třicet let už trochu zvykli, ale trestní oznámení na kázání při mši tu asi ještě nebylo. A aby toho nebylo málo, mladá žena se v témže chrámu později svlékne (fotograf zajištěn). Model mladých protestních ukrajinských prsatek Femen je převeden do malých českých poměrů: protest proběhne v podprsence.

Na internetu a na Facebooku zvláště se vyvalí vlny zdola a narážejí do sebe z obou břehů. O Istanbulskou úmluvu už zvolna přestává jít. Internet se uklidní, respektive přeladí se na nové kauzy. A o té Istanbulské jsme se nedozvěděli vlastně nic.

Tak jsem si její text vygůglil a podrobně pročetl.

Z hlediska českých zákonů v ní není pro nás prakticky mnoho nového. Násilí na ženách, ponižování žen, nerovnost. Ženská obřízka a podobná zvěrstva. Některé věci jsou tam viditelně zakotveny proto, že do Evropy přicházejí migranti z jiných kulturních okruhů, tak aby věděli, jak se tady budou muset k ženám chovat. A to je dobře.

Na tom textu mě trápí dvě věci. Vše od prvního do posledního paragrafu se týká výhradně žen. Násilí na mužích tady nikoho nezajímá, o tom ani řádka. No to by se dalo – za skřípějících zubů militantních feministek – v textu snad doladit.

Druhá věc je o poznání závažnější. Už nějaký čas sledujeme momentálně módní hnutí #MeToo. Vyznačuje se několika nedobrými rysy. Nějakého muže lze označit na sexuálního násilníka i po mnoha a mnoha letech. Ve společnosti – v té západní, progresivisticky správné – to vyvolá čarodějnický proces s výraznou dávkou presumpce viny. Zatímco po důkazech se nikdo neshání, obvinění rázem přicházejí o práci nebo jsou jejich díla odstraňována z galerií a vyškrtána z katalogů.

#MeToo je zatím soukromá aktivita jednotlivkyň podporovaných hysterickou atmosférou. V případě Istanbulské úmluvy nás čeká už státně podporovaný systém řešení násilí na ženách. V textu dokumentu se na mnoha místech mluví o potírání (násilí), kdežto pojmy jako důkazy, obhajoba nebo dovolání tam nenajdete.

Nepíšu tohle jako muž, ale jako občan Evropy: V této podobě je Istanbulská úmluva nepřijatelná. Trestní oznámení na mě, prosím, doručujte na...

Autor: Michal Konečný

Zdroj: https://michalkonecny1.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=745523
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponÍránské ženy se mulláhům staví na odpor, feministky na Západě ani nemuknou   
Pridal tk Pátek 14 únor 2020 - 04:22:22 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Před rokem 1979 měly íránské ženy svobodu. Nyní ji chtějí zpět.
Zatímco íránské feministky, které odmítají nosit hidžáb, jsou statečné, feministky na Západě, které nosí růžové čepice, je zbaběle ponechaly jejich osudu.

Proč je barbarství Íránu na Západě tak snadno přehlíženo?

Před třiceti lety byla Berlínská zeď stržena prostými občany, kteří chtěli získat zpět svobodu pohybu. V současné době by mohla být zeď íránského režimu zbořena těmi obyčejnými ženami, které chtějí znovu nabýt svobodu nosit to, co se jim líbí.

Tyto ženy statečně odmítají šlapat po vlajkách Izraele a Spojených států amerických. A znovu si vychutnávají vítr ve svých vlasech.

Zesnulá italská novinářka Oriana Fallaci ve výjimečném rozhovoru s ájatolláhem Rúholláhem Chomejním uskutečněném v říjnu 1979 vyslovila názor, že závoj je symbolem segregace, do které stoupenkyně islámské revoluce uvrhly všechny ženy. "Do našich zvyků vám nic není. Pokud se vám osobně islámské šaty nelíbí, nemusíte je nosit, ale počestné a slušné mladé Íránky tyto islámské šaty nosí." odpověděl Chomejní.

"To je od vás velmi laskavé," odpověděla Fallaci. "A protože jste to řekl, hned teď sundám ten hloupý, středověký hadr." Fallaci si sejmula závoj a opustila místnost, aniž by řekla další slovo. Íránské ženy nyní vedou protestní akce proti režimu a Orianu Fallaci napodobují.

Brzy poté, co íránský režim připustil, že 8. ledna sestřelil ukrajinské dopravní letadlo, začaly íránské ženy mimo Teherán strhávat plakáty zabitého teroristy generála Kásima Sulejmáního. Ještě před tím, než ájatolláhové zaútočili na leteckou základnu Ajn al-Asad v Iráku, kde jsou umístěny americké jednotky, kolovala na sociálních sítích fotografie Shohreh Bayat, íránské rozhodčí na mistrovství světa žen v šachu, jak dohlíží na hru bez šátku na hlavě. "Ženy by měly mít právo zvolit si způsob, jak se chtějí oblékat. Ten by jim neměl být vnucován," řekla Shohreh Bayat a zpochybnila tak íránské zákony, které nařizují přísná islámská pravidla pro oblékání žen.

"Měla bych začít s pozdravy 'Zdravím vás' nebo 'Sbohem' nebo s vyjádřením soustrasti? Zdravím vás utlačovaní občané Íránu, sbohem ušlechtilí lidé Íránu, vyjadřuji mou hlubokou soustrast vám lidem, kteří stále nosíte smutek," napsala Kimia Alizadeh, íránská bronzová medailistka v taekwondo z olympijských her 2016 v Rio de Janeiru poté, co se přestěhovala do Evropy. Také ona protestovala proti "povinnému závoji".

13. ledna 2020 opustily najednou íránskou státní televizi tři íránské televizní moderátorky. "Odpusťte mi, že jsem vám 13 let lhala," omlouvala se na Instagramu jedna z nich - Gelare Jabbari - poté, co státní úředníci několik dní popírali, že Íránské revoluční gardy sestřelily ukrajinské dopravní letadlo a zabily tak 176 cestujících a členů posádky.

Tyto íránské ženy, které odešly dobrovolně do exilu, se podobají disidentům za sovětskou železnou oponou, kteří nakonec našli útočiště na Západě. Jejich role při porážce Sovětského svazu byla zásadní v tom, že otevřeli oči veřejnému mínění Západu a ukázali realitu v jejich zemi.

Když nyní tyto íránské ženy proti mulláhům otevřeně bojují, připomínají nám období před islámskou revolucí v roce 1979, kdy závoj nebyl povinný. Fotografie z té doby ukazují, že ženy tehdy žádné závoje nenosily. Oblečení žen se potom prakticky přes noc změnilo "z minisukní na hidžáby".

"S politováním musím říci, že čádor byl ženám vnucen," řekla Zahra Eshraghi, vnučka ájatolláha Chomejního. "Je povinný ve vládních budovách i ve škole, do které chodí moje dcera. Tento oděv, který byl tradičním íránským oblečením, byl proměněn v symbol [islámské] revoluce."

Poslední císařovna Íránu Farah Pahlaví uvedla, že "za našich časů byly ženy aktivní v nejrůznějších oblastech. V jednu dobu byl počet íránských žen, které studovaly na univerzitě, větší než počet studujících mužů." Avšak ženy "jsou nyní zneužívány, nepožívají žádnou úctu, jsou jin odebírána práva, a přesto jsou tak neuvěřitelně statečné."

Na fotografii z roku 1979 můžete vidět, jak ženy vyšly do ulic, aby protestovaly proti závoji. "Tato fotografie byla pořízena 8. března 1979, den po zavedení zákona o hidžábu nařizujícího, že ženy v Íránu musí mimo svůj dům povinně nosit šátek," řekla íránská fotografka Hengameh Golestan. "Mnoho lidí v Teheránu vstoupilo do stávky a vyšlo do ulic. Byla to obrovská demonstrace žen - a mužů... Bojovali jsme za svobodu." Od té doby ženy nevycházejí ven nezahalené.

V té době protestovalo proti islámskému nařízení 100 000 žen. V současnosti jsou to odvážné íránské ženy, které vedou vzpouru proti íránskému režimu. Znají cenu, jakou mohou zaplatit. Mnoho žen, které se zúčastnily protivládních protestů, bylo ve vězení znásilněno a mučeno. I mulláhové si dobře uvědomují, že 40 milionů íránských žen je pod jejich dohledem a že pokud se íránské ženy hromadně vzbouří proti právu šaría, islámská revoluce se zhroutí. Tato obava může být jedním z důvodů, proč si režim zvolil Západ za fackovacího panáka své propagandy.

Když současný íránský nejvyšší "vůdce" ájatolláh Sajjid Alí Chameneí, přednesl projev o závoji, obvinil "nepřátele" Íránu z toho, že "popletli hlavu několika dívkám a tyto dívky potom na ulici odložily své hidžáby". V roce 2009 byla symbolem íránských protestů Neda Agha-Soltan, mladá žena zavražděná režimem. Případ Sakineh Mohammadi Ashtiani, íránské ženy, která byla odsouzena k smrti ukamenováním údajně za "cizoložství", vyvolala ve Francii manifestace, které mohly hrát roli při jejím konečném propuštění. Před dvěma lety se symbolem vzdoru v Teheránu stala další íránská žena Vida Movahedi poté, co mávala na ulici bílým šátkem.

Knihy o íránském disentu - například "Persepolis" a "Jak jsme v Teheránu četli Lolitu" - byly napsány ženami. Ženy s ájatolláhy odhodlaně bojují. Jak agentuře Reuters oznámili představitelé íránského ministerstva vnitra, mezi 1 500 lidmi zabitými íránským režimem při nedávném zásahu proti demonstrantům bylo přibližně 400 žen.

Podle íránsko-francouzské spisovatelky Chahly Chafiq:

"Díky jejich činům jsme si uvědomily ďábelský řád, který zavedla Islámská republika. Tento řád zdůvodňuje diskriminaci žen a násilí vůči ženám božím přikázáním... Démonizace ženských těl jako zdroje hříchu, symbolizovaná povinností nosit závoj, s sebou přináší řadu zákazů regulujících život žen, které jsou tak vystaveny neustálému ponižování a utrpení."

Právnička Nasrin Sotoudeh, která u soudu hájila ženy protestující proti nošení závoje, byla v březnu 2019 sama odsouzena na 38,5 let vězení, z nichž si musí odpykat minimálně 12 let. Aktivistky Yasaman Aryani, její matka Monireh Arabshahi a Mojgan Keshavarz byly uvězněny za zveřejnění videa, ve kterém jsou nafilmovány, jak bez šátků na hlavě rozdávají květiny kolemjdoucím. Tři ženy, které byly obviněny z "neúcty k povinnému hidžábu", byly odsouzeny celkem na 55 let. Za sejmutí svého závoje byla na ke dvěma rokům vězení odsouzena také 43letá žena z Teheránu Shaparak Shajarizadeh. Azam Jangravi, která mávala svým šátkem nad svou hlavou na rušné ulici v Teheránu, sdělila, že to udělala pro svou osmiletou dceru. "Řekla jsem si, že nechci, aby Viana vyrůstala v naší zemi za stejných podmínek, za jakých jsem tady vyrůstala já," prohlásila.

Zdá se, že íránští mulláhové jsou ochotni udělat vše, co je v jejich silách, aby toto ženské hnutí zničili. Odsoudili ženy, které sdílely videozáznamy o sejmutí svých závojů, k deseti letům vězení a založili 2 000 nových jednotek "mravnostní policie", aby toto hnutí žen zničili. Íránský režim také produkuje propagandistická videa o hidžábu. Jedna dívka, která se pokusila vstoupit na fotbalový stadion v Teheránu, přestrojená za muže, se po svém soudním procesu upálila. Na Středním východě dochází k sebevraždám žen a dívek nejčastěji v Íránu." Na ženy, které tento režim tak tvrdě utlačuje, připadá sedmdesát procent spáchaných sebevražd.

Závoj však není jejich jediným problémem. Kromě nenošení závoje na veřejnosti je pro ženy v Íránu riskantní i tanec, zpěv, hudba a podání ruky muži. Před rokem 1979 měly íránské ženy svobodu. Nyní ji chtějí zpět.

"Oheň feminismu v Íránu hoří," uvedl server Foreign Policy. Zatímco íránské feministky, které odmítají nosit hidžáb, jsou statečné, feministky na Západě, které nosí růžové čepice, je zbaběle ponechaly jejich osudu. Zatímco Federica Mogherini, bývalá šéfka diplomacie Evropské unie, byla při oficiální návštěvě Íránu oblečená v čádoru a pořizovala si selfie s íránskými zákonodárci, o těchto mimořádných ženách se nezmínila ani slovem.

Masih Alinejad [íránská žurnalistka žijící v exilu – pozn. překladatele], která pomáhala íránským ženám vést kampaň proti nucenému nošení šátků, vzkázala západním političkám, které si během návštěvy Íránu vzaly závoj, toto: "Ráda bych vám zcela jasně řekla, že označit tento diskriminační zákon za součást naší kultury - to je urážka národa." Íránský režim okamžitě zatkl členy její rodiny.

Nově zavedené trestní právo v Bruneji - smrt ukamenováním za sex mezi muži nebo za cizoložství – bylo doprovázeno mezinárodními protesty. Írán však dělá totéž: zabíjí homosexuály a věší ženy za "cizoložství". Proč je barbarství Íránu na Západě tak snadno přehlíženo?

Íránská revoluce v roce 1979 vytvořila první moderní stát založený na islámských principech Ájatolláhové svým prvním novodobým pokusem o založení muslimské teokracie dokázali, že vládnutí založené na právu šaría je možné. Ústředním bodem jejich systému je podřízení žen.

Před třiceti lety byla Berlínská zeď stržena prostými občany, kteří chtěli získat zpět svobodu pohybu. V současné době by mohla být zeď íránského režimu zbořena těmi obyčejnými ženami, které chtějí znovu nabýt svobodu nosit to, co se jim líbí. Tyto ženy statečně odmítají šlapat po vlajkách Izraele a Spojených států amerických. A znovu si vychutnávají vítr ve svých vlasech.

Giulio Meotti, kulturní redaktor deníku Il Foglio, je italský novinář a spisovatel.

Zdroj: https://cs.gatestoneinstitute.org/15592/iranske-zeny-mullahum-stavi-odpor
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPodle BIS v ČR nejsou islámští extremisté, tak proč teď soudí duchovního pražské mešity za podporu islámského terorismu?   
Pridal tk Pátek 14 únor 2020 - 04:16:01 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Čeští politici, novináři, orientalisté i kontrarozvědka BIS nás již mnoho roků přesvědčují, že v České republice nepůsobí žádní islámští extremisté a pak jak blesk z čista jasná přichází zpráva, že česká policie (bez pomoci kontrarozvědky čučkařů BIS) odhalila skupinu islámských teroristů kolem duchovního pražské mešity Samera Shehadeha, kterého v těchto dnech soudí v Praze.

Ovšem kdo by četl varování Lukáše Lhoťana již z roku 2010, ten by o tomto nebezpečí věděl. Lukáš Lhoťan své poznatky o islámském extremismu v České republice shrnul a vydal v knize Islám a islamismus v České republice a opravdu doporučujeme vám si ji přečíst. Dovíte se tak to, co české veřejnosti chtějí čučkaři z BIS, čeští politici a novináři utajit o islámské extremismu mezi českými muslimy ...

Autor: Lukáš Lhoťan / euRabia
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponÍrán pohrozil USA a Izraeli útokem v případě chyby z jejich strany   
Pridal tk Pátek 14 únor 2020 - 04:11:39 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
„Pokud uděláte chybu, zaútočíme na vás oba (USA a Izrael - red.),“ cituje agentura Tasnim slova vysoce postaveného íránského důstojníka, který to prohlásil během 40. dne (uctění památky) ode dne smrti generála IRGC Kásima Sulejmáního v důsledku operace USA.

Vyostření situace na Blízkém východě

Dne 3. ledna Spojené státy zabily v Bagdádu íránského velitele speciálních sil Kuds Kásima Sulejmáního a dalších deset lidí, včetně důstojníků Íránských revolučních gard a vysoce postavených činitelů šíitské domobrany Iráku. Washington svůj krok odůvodnil tím, že íránský velitel stál za útoky proti americkým silám v Iráku. Vražda vysoce postaveného generála vyvolala novou vlnu napětí na Blízkém východě.

Bagdád označil americký útok za porušení podmínek přítomnosti amerických vojáků v Iráku a zahájil přípravu mechanismu jejich stažení. NATO pozastavilo svou výcvikovou misi v zemi.

Írán na vraždu Sulejmáního zareagoval tím, že ostřeloval raketami základnu Ejn al-Asad na západě Iráku, kde jsou dislokováni američtí vojáci. Prezident USA Donald Trump a vedení Pentagonu zpočátku prohlásili, že při ostřelování nebyl nikdo zraněn. Americký prezident na to kladl zvláštní důraz, když odůvodňoval své rozhodnutí neútočit odvetou na Írán a omezit se jen na další sankce.

Později američtí vojenští příslušníci uznali, že zranění přece jen jsou. Jejich počet se přitom neustále zvyšoval. V Pentagonu to vysvětlovali tím, že symptomy pohmoždění hlavy se neprojevují hned a že původní hodnocení zdravotního stavu vojáků se může lišit od definitivní diagnózy.

Raketový útok na americkou ambasádu

Tři rakety dopadly večer 26. ledna na území velvyslanectví USA v Bagdádu, jedna z nich zasáhla jídelnu diplomatické mise, oznámila televizní stanice Al-Arabíja s odvoláním na zdroj v iráckých bezpečnostních službách. Televizní stanice Alsumaria později oznámila, že při ostřelování raketami zelené zóny a velvyslanectví USA v Bagdádu bylo zraněno několik lidí.

Zelená zóna v Bagdádu, kde se nacházejí vládní úřady a velvyslanectví, bývá periodicky terčem raketových útoků. Podobné incidenty si zpravidla nevyžádají lidské oběti a nezpůsobují velké škody.

Zdroj: https://sptnkne.ws/Bv46
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponMédia informovala o raketovém útoku na základnu v Iráku s vojáky z USA   
Pridal tk Pátek 14 únor 2020 - 04:05:35 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Podle informací al-Mayadeen americké stíhačky zahájily nyní aktivní hlídkování na obloze nad Kirkúkem.

Vyostření situace na Blízkém východě

Dne 3. ledna Spojené státy zabily v Bagdádu íránského velitele speciálních sil Kuds Kásima Sulejmáního a dalších deset lidí, včetně důstojníků Íránských revolučních gard a vysoce postavených činitelů šíitské domobrany Iráku. Washington svůj krok odůvodnil tím, že íránský velitel stál za útoky proti americkým silám v Iráku. Vražda vysoce postaveného generála vyvolala novou vlnu napětí na Blízkém východě.

Bagdád označil americký útok za porušení podmínek přítomnosti amerických vojáků v Iráku a zahájil přípravu mechanismu jejich stažení. NATO pozastavilo svou výcvikovou misi v zemi.

Írán na vraždu Sulejmáního zareagoval tím, že ostřeloval raketami základnu Ejn al-Asad na západě Iráku, kde jsou dislokováni američtí vojáci. Prezident USA Donald Trump a vedení Pentagonu zpočátku prohlásili, že při ostřelování nebyl nikdo zraněn. Americký prezident na to kladl zvláštní důraz, když odůvodňoval své rozhodnutí neútočit odvetou na Írán a omezit se jen na další sankce.

Později američtí vojenští příslušníci uznali, že zranění přece jen jsou. Jejich počet se přitom neustále zvyšoval. V Pentagonu to vysvětlovali tím, že symptomy pohmoždění hlavy se neprojevují hned a že původní hodnocení zdravotního stavu vojáků se může lišit od definitivní diagnózy.

Raketový útok na americkou ambasádu

Tři rakety dopadly večer 26. ledna na území velvyslanectví USA v Bagdádu, jedna z nich zasáhla jídelnu diplomatické mise, oznámila televizní stanice Al-Arabíja s odvoláním na zdroj v iráckých bezpečnostních službách. Televizní stanice Alsumaria později oznámila, že při ostřelování raketami zelené zóny a velvyslanectví USA v Bagdádu bylo zraněno několik lidí.

Zelená zóna v Bagdádu, kde se nacházejí vládní úřady a velvyslanectví, bývá periodicky terčem raketových útoků. Podobné incidenty si zpravidla nevyžádají lidské oběti a nezpůsobují velké škody.

Zdroj: https://sptnkne.ws/Bvxz
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponV Rusku obvinili neziskovou organizaci Člověk v tísni z propagace legalizace drog v zemi   
Pridal tk Pátek 14 únor 2020 - 04:01:30 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Přibližně deset zahraničních neziskových organizací, včetně Člověka v tísni, které jsou v Ruské federaci prohlášeny za nežádoucí, podněcuje mezi ruskou mládeží přání požadovat legalizaci užívání drog v RF, uvedl Vasilij Piskarjov, předseda komise Dumy pro vyšetřování skutečností zasahování do záležitostí Ruské federace.

Podle něj existuje asi 10 neziskových organizací, které jsou považovány za nežádoucí; provádějí „destruktivní činnost“ ze zahraničí, aby mezi mladými lidmi vyvolaly přání požadovat legalizaci drog.

„Jaké jsme dnes identifikovali nežádoucí organizace, které jsou aktivní a zatím ještě beztrestné ... Národní fond na podporu demokracie, Mezinárodní republikánský institut, Národní demokratický institut, Atlantická rada, Nadace Otevřená společnost (všechny USA), Otevřené Rusko (Anglie), Člověk v tísni (Česká republika). Seznam zahrnuje také tři největší mediální holdingy - Meduza (Lotyšsko), BBC (Anglie), Svobodná Evropa (USA), uvedl Piskarjov na základě výsledků zasedání komise.

Předseda komise považuje aktivity těchto organizací za nepřijatelné, zejména v oblasti nabádání k „masovým nepokojům za účelem boje za legalizaci drog“, provádění „distribučních akcí na rozdávání semen“, uveřejňování materiálů o způsobech, jak se vyhnout odpovědnosti za legalizaci drog, a také propagace léčby drogové závislosti metadonem.

Piskarjov uvedl, že dosud není stanovena odpovědnost v případě, pokud jsou tyto činnosti prováděny ze zahraničí. „Adepti a aktivisté, kteří přicházejí do Ruska a agitují za užívání drog, za svobodu drog, jsou dnes u nás bez trestně právního hodnocení," řekl Piskarjov.
Jak uvedl poslanec, komise zaujala k této otázce postoj a v blízké budoucnosti hodlá předložit příslušný návrh zákona.

„Nyní je ve Státní dumě připravován návrh zákona - již jsme obdrželi souhlas mnoha úřadů - o zavedení správní a následně trestní odpovědnosti za školení v zahraničních neziskových organizacích, jejichž činnost je v Ruské federaci považována za nežádoucí,“ uvedl v této souvislosti Piskarjov.

Vyjádřil názor komise, že činnost uvedených neziskových organizací je „sabotáží ve vztahu k mládeži“. „Musíme ji zastavit a my ji zastavíme,“ řekl poslanec. Podle jeho slov je možné za účelem dosažení těchto cílů zahájit trestní řízení, vést vyšetřování, obrátit se na Interpol atd.

Zdroj: https://sptnkne.ws/Bvy7
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponMluvčí čínského ministerstva zahraničí: Čína je vděčná za podporu různých národů v boji proti epidemii   
Pridal tk Pátek 14 únor 2020 - 03:58:29 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Mluvčí čínského ministerstva zahraničí Geng Shuang (Keng Šuang) 13. února v Pekingu řekl, že Čína oceňuje lidi ze všech zemí, zejména mladé, za jejich spontánní podporu Číny v boji proti epidemii zápalu plic způsobené novým typem koronaviru. S porozuměním a podporou různých národů dosáhne čínský lid konečného vítězství v boji proti nové epidemii.

V poslední době mladí lidé v Itálii, Japonsku, Velké Británii a v dalších zemích spontánně zahájili různé akce na podporu Číny v boji proti epidemii nového koronaviru, jako flashmoby, vybírání darů, zpívání čínských písní a další. Mluvčí čínského ministerstva zahraničí Geng Shuang se vyslovil v tom smyslu, že čínská vláda a čínský lid jsou vděční za jejich podporu a dojemná videa. Čína si velmi váží a upřímně oceňuje morální integritu, laskavost, odvahu a lásku, kterou lidé, zejména mladí lidé, projevují ve svých akcích.

Geng Shuang zdůraznil, že generální tajemník OSN, generální ředitel WHO a vedoucí mnoha mezinárodních organizací i vedoucí představitelé mnoha zemí také vyzvali k bránění diskriminaci, stigmatizaci a přehnanému chování v reakci na epidemii nového koronaviru. Lidé z mnoha zemí, zejména mladí lidé, prostřednictvím spontánních akcí žádají o soucit a spravedlnost a vzdorují předsudkům a nespravedlnosti, což přináší čínskému lidu morální solidaritu a duchovní podporu v boji proti epidemii.


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPřejít na stranu  [1] 2
Hledat Info kuryr
Novinky pro 2020
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.1011 sec,0.0456 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:1,467kB