Neděle 16 únor 2020
Smrt v náručí otce. Roční Lailu k lékaři nestačil donést   
Pridal tk Neděle 16 únor 2020 - 19:04:03 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
tak zní titulek na webu Novinky.cz.

V článku se dočítáme, jak malá roční Laila v „uprchlickém“ táboře v Afrinu byla nastydlá, její otec ji vzal a v náručí ji ve vánici nesl do nemocnice vzdálené několik kilometrů. V originálním článku na focus.de se dále dozvídáme, jak syrský lékař Housan Adnan obžalovává celý svět ze smrti malé Laily slovy:

„Vy, lidé tohoto světa

Vy lidé této Země

Vy všichni jste ji zabili“

https://www.focus.de/politik/ausland/dieses-bild-ruettelt-auf-und-verstoert-auf-der-flucht-vor-dem-syrien-krieg-laila-1-erfror-im-arm-ihres-vaters_id_11669761.html

Nu, tak trochu těch fakt, abychom uvedli na pravou míru obvyklou propagandu zaměřenou na citové vydírání Evropanů. Focus i doktor Adnan se snaží Evropanům implantovat pocit viny a tak je zmanipulovat k přijímání „uprchlíků“ a tedy k akceptování masové migrace od Evropy, islamizace Evropy a následného nevyhnutelného zotročení a vyhlazení Evropanů „nebohými, pokornými, tichými a vděčnými uprchlíky“.

Nebo otec Laily v řadách „demokratické“ AlKajdy/ISIL páchal tak strašné zločiny, že by si ho někdo našel i přes amnestii?

A nebo oboje zároveň – chce se nechat živit hloupými Evropany a navíc páchal tak strašné zločiny, že musí ze Sýrie pryč tak jako tak?

Laila byla jednoroční. Takže se narodila v uprchlickém táboře. Neodešel s ní před boji, ale naopak uprostřed bojů a humanitární katastrofy si ji pořídil. Uprostřed bojů jeho spolubojovníků z AlKajdy a ISIL proti syrské legitimní a demokraticky zvolené vládě. Uprostřed humanitární katastrofy způsobené „pro-demokratickou opozicí“ (tedy islámskými teroristy sponzorovanými západem), ke které se otec Laily počítá. Pořídil si dítě uprostřed humanitární krize, kterou sám spouštěl a sám je za ni spoluzodpovědný.

Takže, milý doktore Adnane, obraťte se přímo a adresně na USA, Tureckou, Saudskou Arábii, Francii, Británii, Německo. A také na nejbližšího imáma, který jistě hlásá povinnost džihádu, stejně jako tuto základní povinnost hlásá 100 imámů ze 100.

A také se obraťte na otce Laily, islámského teroristu z „demokratické syrské opozice“ AlKajda/ISIL. Který místo aby šel obnovit vlastní prací válkou zničenou vlast, tak čeká na šanci odejít do Evropy a nechat se doživotně živit na cizí účet.

To vinou těchto jmenovaných zemřela Laila.

A víte co? Už běžte do .... ! Vaše země vypadají tak, jak vypadají, jen a jen vaší vlastní vinou. My vám nic nedlužíme. Naše země také nedostaly od nikoho nic zadarmo a naši předci si museli všechno setsakramentsky odmakat. Takže s vaší „chánovskou logikou za fšechno může dyškrymynace“ se běžte vycpat. Vyhrňte si rukávy a začněte už, FOR GOD’S SAKE, konečně PRACOVAT!

První, málo podstatné, ale za zmínku stojící lhaní islamizačních, pro-okupačních agitátorů Focus.de, je jejich tvrzení, že Laila je jedna z 2,5 milionu dětí, které prchají před občanskou válkou v Sýrii. Nu, Sýrie měla v roce 2018 dle CIA cca 18 milionů obyvatel, z toho cca 6 milionů dětí. Tvrzení agitátorů z Focus by tedy znamenalo, že ze Sýrie uprchlo cca 42% všech dětí. Zjevný nesmysl. Focus.de lže.

Zvláštní, že cca v důsledku války západem podporovaných teroristů a USA proti Sýrii ze Sýrie uprchlo cca 6, 5 milionu lidí podle západní proti-syrské, pro-teroristické propagandy.

https://www.focus.de/politik/ausland/dieses-bild-ruettelt-auf-und-verstoert-auf-der-flucht-vor-dem-syrien-krieg-laila-1-erfror-im-arm-ihres-vaters_id_11669761.html

Samotné toto číslo je totiž téměř jistě naprostý nesmysl.

Nejvíce uprchlíků ze Sýrie hlásí Turecko – 3,5 milionu lidí. Po Turecko je počet syrských uprchlíků klíčový ukazatel pro vydírání EU a získávání finančních dotací ze strany hloupého Německa a stejně hloupé celé EU. Kdyby jeden uprchlík přišel na 2 000 dolarů ročně (jídlo, elektřina, ošacení, ubytování byť ji ne ve stanech, elektřina, topení...), pak by to Turecko stálo minimálně 7 miliard dolarů ročně. A tolik peněz si přeci jen ani vyděračské Turecko netroufá požadovat – protože by se i připitomělá Makrela mohla zeptat na skutečná čísla uprchlíků.

2. Počet obyvatel Sýrie poklesl mezi roky 2011 (před válkou islámských teroristů a USA proti Sýrii) a rokem 2019 z 21 milionů na 18,5 milionu. Přirozený přírůstek obyvatelstva činil před válkou USA a islámských teroristů proti Sýrii cca 390 tisíc lidí. Natalita byla cca 450 tisíc dětí a mortalita cca 70 tisíc lidí. Lze předpokládat, že natalita během války výrazně poklesla a mortalita výrazně vzrostla (nejen úmrtí v přímém důsledku zranění apod., ale i v důsledku horší dostupnosti lékařské péče, potravin, léků apod. v zemi zmítané teroristickou americkou válkou.)

Lze tedy předpokládat, že přirozený přírůstek obyvatelstva klesl na 100-200 tisíc ročně. (Natalita poklesla možná jen na 200 tisíc dětí, mj. vlivem vyšší novorozenecké úmrtnosti ale jistě i celkově nižší tendenci mít další děti v situaci velice obtížné snahy uživit jen sebe a děti již narozené; mortalita pak mohla stoupnout snadno na 100 tisíc, spíše 100 tisíc plus.) takže seriózní odhad je, že bez emigrace by počet obyvatel Sýrie byl nyní někde okolo 21,5-22,5 milionů maximálně. Skutečnost je 18,5 milionu. Počet uprchlíků ze Sýrie tak nemůže přesáhnout 3,5 milionu lidí, maximálně 4,5 milionu lidí. Jen samotné Turecko tvrdí, že se stará o 3,5 milionu uprchlíků ze Sýrie. ;-)

https://en.wikipedia.org/wiki/Syria#Demographics https://en.wikipedia.org/wiki/Demographics_of_Syria#Age_structure https://en.wikipedia.org/wiki/Demographics_of_Syria#Demographic_statistics

Pokud by tedy bylo pravdou tvrzení agitátorů z Focus.de, že Laila je jednou z 2,5 milionu syrských dětí prchajících před „občanskou válkou“, pak by děti tvořily cca 56-72% všech uprchlíků ze Sýrie. Což zcela zjevně není pravda. Takže Focus.de očividně lže, ve své pro-okupační, proti-evropské agitaci.

Co se týče situace v Afrinu, hlavní vina nepadá na „lidstvo celého světa“. Odpovědnost padá na islámské teroristy (a jejich ideologii, která s ničím nikdy nesouvisí ;-).

Dále odpovědnost padá na USA a další západní státy, které celé roky podporují islámské teroristy a čas od času dokonce přímo bombardují Sýrii, v rozporu nejen s mezinárodním právem, ale v rozporu i s těmi nejzákladnějšími principy a hodnotami morálky.

Dále padá odpovědnost na Saudskou Arábii, která celé roky spolufinancuje ISIL a AlKajdu a další podobná „pro demokratická hnutí“ v Sýrii.

Odpovědnost padá i na Turecko, protože v roce 2018 byla oblast Afrinu ovládnuta islámskými teroristy ze skupin přímo podporovaných Tureckem.

Otec Laily se prý obává návratu do osvobozených částí Sýrie (kontrolovaných legitimní a vysoce humánní syrskou vládou), protože je z „demokratické opozice“. Takže islámský terorista. Možná syrským vojákům zajatým v bojích řezal zaživa hlavy. Samozřejmě demokraticky a pro-západně. Jak jinak, že?

Proč se nevrátí do Sýrie, do oblastí osvobozených od islámských teroristů? Vláda Sýrie již několikrát nabídla velice velkorysou amnestii, proč otec Laily dřepí v „uprchlickém“ táboře a nejde obnovit válkou zničenou vlast? Protože chce bez práce velký dům v Německu a doživotní sociální dávky pro sebe a své čtyři manželky a svých 20 dětí, jako tenhle „uprchlík? https://www.rhein-zeitung.de/region/aus-den-lokalredaktionen/westerwaelder-zeitung_artikel,-syrischer-geschaeftsmann-reist-mit-vier-ehefrauen-und-23-kindern-ein-_arid,1539821.html https://www.rt.com/news/363948-germany-refugee-syria-polygamy/

(„Uprchlík“, který dostal zadarmo dům a pobírá se svojí rodinou dávky 360 tisíc Euro ročně, práci nechce, protože stejně nic neumí a je negramotný a navíc „chce se věnovat rodině“ a výrobě dalších džihádistů s dalšími manželkami).

Michal Brand
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponČeho všeho se chvilkaři budou muset ještě dopustit, než na ně padne zákon?   
Pridal tk Neděle 16 únor 2020 - 18:54:48 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
V sobotním deníku Právo vypočítává sociolog Jan Keller jednotlivé akce spolku Milion chvilek pro demokracii, jak šly za sebou, a je to čtení, při kterém vám na těle naskakuje husí kůže.

- V únoru loňského roku trhá předseda spolku před Pražským hradem text Ústavy ČR.

- Poté se spolek schází se šéfy pravicových stran a doporučuje jim, jak mají postupovat, aby si to se spolkem nerozházeli.

- V lednu letošního roku má spolek podobnou schůzku se třemi místopředsedy sociální demokracie, na které se snaží zjistit, zda a do jaké míry je ČSSD ochotna jít proti svému koaličnímu partnerovi ANO.

- Před volbou ombudsmana v únoru upozorňuje spolek členy sněmovny, kterého z pravoplatných kandidátů nemají do této funkce volit, a své doporučení doprovází pohrůžkou, že pokud poslanci budou chtít rozhodovat podle své vůle a nikoli tedy podle doporučení spolku, vyjdou lidé (na pokyn spolku samozřejmě), do ulic.

Do posledního písmenka tak spolek dotvrzuje to, co jeho předseda minulého roku odpověděl na otázku, proč se spolek (když mu tak jde o demokracii), nepřemění na politickou stranu a neusiluje o splnění svých politických cílů svou účastí v demokratických volbách.

„My nechceme být politickou stranou, jsme a chceme i nadále být nátlakovou silou“, řekl tehdy předseda – a jak shora uvedená fakta dotvrzují, myslí to spolek s nátlakem - brutálním a na všechny strany - více než vážně. Asi tak vážně, jak vážně to myslel Hitler, když zakládal organizaci SA (Schutz Abteilungen), která nakonec jako Hitlerova nátlaková organizace nacistům k moci v Německu významně pomohla. Však také předseda spolku chvilkařů výběrem barvy svých svršků dává svou spřízněnost s SA nepokrytě najevo, a zdá se, že ani cípkem se ho dosud nedotkla myšlenka, že by tímto svým připodobńováním k SA mohl snad v zatím ještě demokratickém státě získat špatnou pověst.

„Jsem pro předsedu Topolánka cosi jako Martin Bormann“, řekl před časem Dalík a předseda spolku Milion chvilek pro demokracii si zcela určitě v duchu zase říká, že on je pro strany našeho tzv. demobloku zase cosi jako Ernst Röhm. Čili velitel bojového nátlakového oddílu, který jako mocný razící stroj proráží skrze všechny demokratické instituce ve státě, skrze lidem zvolený parlament a hlavně pak skrze ideál demokracie jako vlády lidu, cestu ke vládě pro ty, které si spolek pro vládnutí podle své chuti sám vybral.

A naše česká demokracie na to všechno kouká, vidí, že jí jde z rukou spolku o krk, z médií se dovídá, že spolek se chystá rozšířit svou činnost z centra Prahy i do krajů, kde budou aktivitu spolku na svých výjezdních inspekcích usměrňovat placení zaměstnanci spolku – což ovšem neznamená nic jiného, než že se zde vytváří stát ve státě - a české demokratické instituce proti tomuto rozvratnickému hnutí nic nepodnikají, mlčí ministesterstvo vnitra, mlčí vláda, mlčí BIS a mlčí parlament, nikomu ve státě, zdá se, nevadí ani to, že jak Jan Keller ve svém článku uvádí, odmítá spolek prozradit z jakých zdrojů a v jaké výši jsou placeni jeho funkcionáři, a zásadně se nevyjadřuje ani k tomu, zda prostředky na utajovaném běžném účtu spolku pocházejí z domácích zdrojů, anebo přicházejí z ciziny.

Což celé Jan Keller uzavírá touto hořce ironickou větou: „Patrně není v zájmu demokracie, aby veřejnost tyto informace měla“.

Dalších hořkých otázek kolem spolku je ovšem neurekom, některé jsem i naznačil, ale jednu – a to tu hlavní – jsme si my, demokraticky založení občané tohoto státu, už dávno a sami zodpověděli. Že totiž nátlak či nátlakové skupiny, jakou je i spolek v tomto článku zmiňovaný, do demokracie nepatří, protože svobodnou vůli lidí a demokracii může jen pokřivovat a znásilňovat.

Nic víc.

Snad to brzy vejde i do povědomí našich úředníků a politiků, kteří v tomto směru měli už dávno konat.

Lubomír Man
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponUSA v šoku – Krvaví zabijáci z Majdanu jmenovali zadavatele   
Pridal tk Neděle 16 únor 2020 - 06:06:47 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Už nejsou žádné pochybnosti: Gruzínští ostřelovači vyslaní na ukrajinský Majdan, aby postříleli desítky lidí, odmítali jmenovat ty, kdo akci objednal, protože se obávali, že budou v tichosti zavražděni. Tentokrát z nich však američtí novináři dokázali dostat pravdu. Všechny podrobnosti vrahové z Majdanu sdělili autorům dokumentárního filmu, který byl vysílán americkou televizí, což způsobilo skutečný rozruch ve Washingtonské politické elitě, a lidé byli sledováním ohromeni. Film s drsným názvem „Impeachment. Bidenovy peníze. Masová vražda.“ natočil uznávaný americký autor – bývalý poradce prezidenta Trumpa Michael Caputa.

Podle účastníků převratu byly popravy lidí řízeny Pašinským, Parubijem a Saakašvilim. Navíc byl plán připraven jako mnohem globálnější než pouhá provokativní střelba do demonstrantů s cílem provokace proti „Berkutu“.

Jeden ze střelců řekl, že za zásobování byl zodpovědný „velitel Maidanu“ Parubij – bydlení, doprava a zbraně... Informace o tom se však objevovaly už dříve v různých zdrojích, ale ne v těch, které přímo vykonávaly tuto ohavnou zakázku.

Operaci přímo řídili Sergej Pašinskij a Michail Saakašvili, který později obdržel Oděsu – zjevně za své „ kvalitní služby“. Jeden z ostřelovačů byl v té době instruován, aby prozkoumal trasy pohybu, kudy se pohyboval ukrajinský prezident Viktor Janukovič.

Je pravděpodobné, že atentát na prezidenta Ukrajiny byl jen otázkou času. Kdyby se Janukovič rozhodl zůstat v zemi déle, byl by určitě v hledáčku gruzínských ostřelovačů.

Skutečnost, že se takový plán skutečně připravoval, naznačuje také telefonát Victorie Nuland, která bez obalu řekla, kdo by měl být jmenován a na které pozice. A to v době, kdy byl Janukovyč stále u moci.

Účast Spojených státech na tomto převratu samozřejmě nebyla žádným tajemstvím, ale množství faktů se každým rokem zvětšuje.

Je pozoruhodné, že poté všichni vůdci Majdanu dostali vysoké státní posty, očividně jmenováním od Nulandové. Je mnohem podivnější, že to byli američtí novináři, kteří se rozhodli odhalit tuto drsnou pravdu, novináři ze země, která přímo řídila tyto krvavé události.

Bude zajímavé sledovat, za jakou dobu bude novinářům zastaven přívod kyslíku, protože v americké verzi „svobody slova“ není obvyklé říkat pravdu o krvavých převratech.

Zdroj: RusVesna, NWOO

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponMiliónu chvilek pro demokracii nejde vůbec o blaho občanů našeho státu a demokracii!   
Pridal tk Neděle 16 únor 2020 - 05:47:05 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Příznivci Miliónu chvilek pro demokracii naletěli právě Miliónu chvilek pro demokracii, neboť si minulé pravicové vlády vypěstovaly Andreje Babiše, a teď je problém, který již 30 let pozoruji, s hospodařením našeho státu, neboť se tu dlouhodobě pošlapávají...

Příznivci Miliónu chvilek pro demokracii naletěli právě Miliónu chvilek pro demokracii, neboť si minulé pravicové vlády vypěstovaly Andreje Babiše, a teď je problém, který již 30 let pozoruji, s hospodařením našeho státu, neboť se tu dlouhodobě pošlapávají tradiční hodnoty, přibývá kriminality a neúcty mezi generacemi.

Společnost v našem státě rozděluje právě pseudo-organizace Milión chvilek pro demokracii.

Znovu potvrzuji, že též organizace Člověk v tísni není vůbec v tísni! Stanislav Křeček jest skvělou volbou pro Úřad ombudsmana, Jaroslav Foldyna má pravdu, co se týče vývoje našeho státu i situace v ČSSD.

Dále bych chtěl informovat na základě pozorování zpráv, názorů a diskusí, že nelze býti na straně prohnilého západu, ale myslet vlastním srdcem a rozumem, vystoupit z Evropské unie a chránit společné životní prostředí, hospodářství a bezpečí obyvatel.

Věřím, že je jakýsi pud sebezáchovy i v ostatních státech Evropy i ve světě.

Ve svém životě jsem uváděl recepty, jak zlepšit život občanů a fungování naší země i Země. Již pětinu století mi kritici a hejteři komplikují život, stejně tak různé cenzurní poroty, redakce církevní i necírkevní.

Chtěl jsem vždycky pomáhat světu, ale mnohokrát jsem uvedenou myšlenkou i činy narazil na hradby globálních mocných, kteří zbídačují vlastní obyvatele pod hyenismem ze strany šedých eminencí.

Politika Miliónu chvilek pro demokracii si nepřeje všeobecnou prosperitu a demokracii. Jest právem nazývána sektou, totalitou a pseudo-organizací.

A tak jsem chtěl občany varovat před domácím i zahraničním nebezpečím řízeným ze strany západu. Nechtějme tedy býti loutkami a protektorátem zaprodaného a prohnilého západu, jenž dluží na všechny strany.

Býti otroky úzké skupiny manipulátorů jest nepřípustné.

Václav Kovalčík, Zlín
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponRokycanská deklarace Národní demokracie   
Pridal tk Neděle 16 únor 2020 - 05:44:15 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Národní demokracie blahopřeje Velké Británii k vystoupení z EU. Jsme potěšeni, že politici splnili přání voličů vyjádřené v referendu o brexitu a následně i v loňských parlamentních volbách.

Velká Británie nyní podniká důležitý krok k obnovení své svrchovanosti a dokazuje, že vystoupení z EU je možné i po desítkách let členství, ač zastánci EU dlouhou dobu tvrdili opak.

Jsme přesvědčeni, že Česká republika by měla následovat příklad Velké Británie a z EU taktéž vystoupit, a to co nejdříve. K tomuto přesvědčení nás vede celá řada důvodů, ať už je to snaha EU o přerozdělování krimigrantů do jednotlivých zemí, zákazy kontroly bezpečnosti potravin dovážených do ČR nebo nejnověji plán EU s názvem Green Deal (Zelený úděl). V rámci tohoto plánu má dojít k mohutným zásahům do hospodářství, které povedou k masivnímu zdražování energie, dopravy a následně i veškerého zboží a služeb ve všech státech, které v EU zůstanou.

Samotné vystoupení z EU ale bude jen prvním krokem. Máme-li se stát silnou svrchovanou zemí, která chrání a rozvíjí český národ, je potřeba provést řadu dalších politických kroků.

V první řadě vystoupit z NATO a stát se po vzoru Rakouska neutrálním státem.

Poté vrátit vodní zdroje a infrastrukturu do českých rukou, stejně jako lithium a všechno podobné národní bohatství.

Zastavit drancování orné půdy a zavést soběstačnost ČR v základních potravinách.

Ukončit všemožné ožebračování občanů ČR kmotry, tuneláři a zahraničními korporacemi.

Legislativně podpořit domobranu a napomoci jí stát se masovou organizací podobnou například dobrovolným hasičům.

Oddlužit český národ (viz náš program Milostivé léto) a zastavit řádění soukromých exekutorů.

A v neposlední řadě provést důkladný audit politických (ne)ziskovek, zakázat jejich financování z daní nebo z peněz kmotrů (jako je G. Soros) a ukončit jejich činnost na školách.

Národní demokracie udělá vše pro to, aby se všechny tyto body staly skutečností a aby se náš národ pozvedl a mohl plně využít svůj přirozený potenciál. Zároveň tímto vyzýváme ke spolupráci všechny občany, politické strany, hnutí a spolky, které mají na tyto body stejný názor. Pojďte do toho společně s námi. Cíl máme společný a je jen na nás všech, zda jej dokážeme uskutečnit.

Národní demokracie, v Rokycanech dne 1. února 2020.

Zdroj: https://narodnidemokracie.cz/rokycanska-deklarace-narodni-demokracie/
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponŠtrasburský soud uštědřil ránu ilegálům, převaděčům a sluníčkářům   
Pridal tk Neděle 16 únor 2020 - 05:40:31 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Možná si i soudci ve štrasburském Soudu pro lidská práva už uvědomili, že takhle to dál nejde a že že si jako kapři vypouštějí rybník, a rozšafnému bobtnání imigračního a azylového práva přistřihli křidýlka.

Ve čtvrtek vydal štrasburský soud do jisté míry průlomové rozhodnutí – imigranti, kteří ilegálně pronikli na území jiného státu a znásilnili tak jeho hraniční svrchovanost mohou být vraceni zpět bez zahájení hýčkací azylové procedury. Soud tak rozhodl v případu dvou ilegálů z Mali a Pobřeží slonoviny, kteří, pronikli v roce 2014 z Maroka do španělské enklávy Melila, a byli okamžitě vydeportováni zpět, a podali na tento postup španělských pohraničních orgánů do Štrasburku žalobu.

Tento rozsudek jednak mění dosavadní filosofii migračního a azylového práva a je určitou ranou pro migranty a převaděče, protože už nemají jisté okamžité tučné peníze z azylových dávek (od kterých se převaděčské taxy odvíjí), jakmile imigranti vítězoslavně stanou na evropském území.

Rozsudek už mezi jinými např. přivítala rakouská ministryně pro EU Edstadlerová, a nepochybně vytrhne trn z paty Maďarsku, Chorvatsku, Španělsku, Itálii, Řecku a dalším zemím, které byly peskovány za to, že ilegály, kteří svévolně spáchali nezákonný přechod jejich hranice beze všeho dalšího vypoklonkovávali. Naopak sluníčkářům a vítačům se asi poněkud zatmí před očima.

A u nás??? Ticho po pěšině! ČT a další prolhaná media mlčí o tomto rozhodnutí jako hrob!!!

Zdroj: https://www.theguardian.com/world/2020/feb/13/european-court-under-fire-backing-spain-express-deportations
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponVáclav Klaus poodhrnul závěs skrývající pravý důvod hysterie kolem volby ombudsmana. Šlo o víc, než o pouhé principy…   
Pridal tk Neděle 16 únor 2020 - 05:37:16 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Exprezident České republiky okomentoval probíhající diskuze, které vypukly po zvolení Stanislava Křečka ombudsmanem. Současnou ráznou kritiku Křečka a hrozby spustit protestní akce ze strany opozičních sil považuje za agresivní útok na demokratické procedury. Podle Klause se rovněž jedná i o nepovedený pokus prosadit antinárodní projekty.

Neskutečně agresivní útok. Právě takovým pojmem označil bývalý prezident České republiky Václav Klaus reakci poražené strany na výsledky demokratických voleb v Poslanecké sněmovně, v níž byl ve středu Stanislav Křeček zvolen novým veřejným ochráncem práv. Důvodem této nespokojenosti ze strany opozice je neschopnost či neochota poražených oponentů přijmout legitimní a zákonné výsledky voleb, jelikož to neodpovídá jejich zájmu.

Bývalý český politik sdílí názor, že pro současnou opozici je to tradiční způsob chování. Zmiňuje totiž, že obdobná reakce následovala i po prezidentských a parlamentních volbách, z nichž jako vítězové vyšli Miloš Zeman a strana Andreje Babiše. Čím však byl opravdu překvapen, je to, že tentokrát neváhali dát to takhle rychle a drze najevo, což je podle Klause jakousi novinkou. Exprezident je přesvědčen, že pro opozici, jež patří do progresivistického proudu, demokratické volby vždy byly dotěrnou překážkou na cestě jejich ambiciózních plánů a hodily se jim jen v případě, kdyby skončily jejich vítězstvím. Podle Klause by rádi prosazovali nikoli vládu politiků demokraticky volených lidmi, ale vládu vyvolených.

Instituce ombudsmana jako nástroj pro odbourání tradičních hodnot?

Bývalý prezident se netají tím, že kandidatura bývalé ombudsmanky Anny Šabatové byla z jeho pohledu nepřijatelná. Nicméně zdůrazňuje, že na rozdíl od opozice, výsledek tehdejší volby přijali.

„Víme, že do této funkce nepatří (a celou dobu jejího fungování to jen dokazovalo), ale neřekli jsme ani slovo. Nedělali jsme žádné hrubé útoky na integritu její osobnosti. Výsledek volby jsme – neradi – respektovali,“ uvedl Klaus.

Dalším bodem Klausovy kritiky je instituce ombudsmana jako taková. Podle exprezidenta není žádnou nezbytnou součástí demokratické společnosti, ale spíše naopak – překážkou pro řádné fungování parlamentního systému. Skutečností je, že v podstatě jakýkoliv významný politik dostává a řeší stížnosti, s nimiž se na něj obracejí lidé. Říká rovněž i to, že třeba kancelář prezidenta republiky řeší takových stížností mnohem víc, než ombudsman.

Tento úřad má však podle Klause zásadní roli pro tzv. progresivní opoziční tábor, kvůli čemuž můžeme vidět tuto bolestivou reakci a nenávist ze strany poražených. Exprezident je totiž přesvědčen, že se jedná o nepovedený pokus zneužít tento post pro dezintegraci české společnosti a prosazení migračních a genderových reforem, což je možné vidět na příkladu západoevropských států.

Zdroj: https://sptnkne.ws/Bw9Y
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponZvolení Křečka ombudsmanem má další dohru. Kavárna vyzývá k občanské neposlušnosti. Jak tohle skončí?   
Pridal tk Neděle 16 únor 2020 - 05:29:26 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Odpůrci zvolení Stanislava Křečka za nového veřejného ochránce práv vyzývají na internetu k projevům veřejného nesouhlasu. Novinář a politik Jakub Patočka dokonce na Facebooku vytvořil událost s názvem „Občanská neposlušnost proti zvolení S. Křečka ombudsmanem“. Na webových stránkách Deníku Referendum pak uvedl, proč to udělal.

„Zvolení Stanislava Křečka je projevem institucionálního barbarství,“ konstatuje Patočka. Podle něj Křeček nemá kvalifikaci daný úřad spravovat, prezident jej proto neměl navrhovat a Sněmovna jej proto neměla zvolit.

„Stanislav Křeček je člověk, který očividně není kvalifikován k výkonu funkce veřejného ochránce lidských práv; a v příčetnější době by i jeho politováníhodné účinkování v roli jeho zástupce zákonodárce ukončil předčasně. Projevuje se jako člověk, který nemá ponětí o mezinárodní shodě v pojetí lidských práv a který bizarními konstrukcemi, jak vystřiženými z konspiračních webů, zdůvodňuje dokonce oprávněnost diskriminace či své rasistické brebty,“ uvedl.

Podle novináře navíc samotný fakt, že jej prezident Zeman vůbec navrhl, „byl dalším obscénním projevem jeho chronické neúcty k Ústavě“.

A co tedy Patočka navrhuje? Přidat se k události a vyjádřit občanskou neposlušnost.

„Odpírám České republice v dané věci poslušnost,“ dodal na závěr svého článku.

Tento text na svém Facebooku sdílel politický komentátor Petr Štěpánek, a to s následujícími slovy na adresu autora:

Twl, to je psycho! Fakt si to přečtěte!

"Pan Křeček nemá kvalifikaci daný úřad spravovat, prezident jej proto neměl navrhnout a Sněmovna jej proto neměla zvolit. Odpírám České republice v dané věci poslušnost. A budu rád, když se ke mně přidáte. Je třeba říct: Dost." Píše Jakub Patočka, šéfredaktor ultralevičáckého škváru jménem Deník Referendum.

České republice odpírá poslušnost, ale nikdy mu kupodivu nevadilo čerpat od České republiky na tenhle svůj paskvil dotace. Kdyby v křesle ministra kultury seděl střelec a ne další levičácký tlučhuba Zaorálek, okamžitě by mu penězovod z našich daní zastavil.


Zdroj: Facebook. Sputnik


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponTurecko přesunuje své ozbrojené síly k syrskému Idlibu a vyzbrojuje teroristy   
Pridal tk Neděle 16 únor 2020 - 05:22:09 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Ankara aktivně přesunuje do deeskalační zóny v syrském Idlibu vojáky, zbraně, vojenskou techniku a vyzbrojuje teroristy, uvedl vojensko-diplomatický zdroj.

„Nehledě na prohlášení o snaze řešit konfliktní situaci v Idlibu diplomatickou cestou, Ankara aktivně přesunuje vojáky, zbraně a vojenskou techniku do deeskalační zóny,“ uvádí se ve zprávě.

Zdroj také uvedl, že Turecko předává bojovníkům skupiny Fronta an-Nusrá* vojenskou techniku a dodává jim uniformy turecké armády.

Uvádí se, že nyní se v deeskalační zóně Idlib nachází více než 70 tanků, asi 200 obrněných bojových vozidel a 80 polních děl.

„Současně je značná část vojenské techniky tureckých ozbrojených sil krátce po překročení turecko-syrské hranice předána bojovníkům teroristické skupiny Fronta an-Nusrá* (Hayat Tahrir al-Sham*),“ uvádí zdroj.

Navíc podle zdroje padly do rukou teroristů americké přenosné systémy protivzdušné obrany (MANPADS), které sloužily tureckým ozbrojeným silám.

„Americké MANPADSy, které byly ve výzbroji tureckých ozbrojených sil a které militanti předtím neměli, se díky tureckým dodávkám dostaly do rukou teroristů. A nikdo neví, kde se objeví v budoucnu, to teď v Ankaře a tím spíše ve Washingtonu nikdo neví,“ dodává zdroj.

Turecko také zásobuje uniformami své armády bojovníky skupiny Hayat Tahrir al-Sham* a další útvary, které pod rouškou turecké armády útočí na syrská vládní vojska, uvádí vojensko-diplomatický zdroj.

„Obzvláště znepokojivé jsou případy, kdy Ankara dodala militantům v deeskalační zóně Idlibu uniformy ozbrojených sil Turecka. V budoucnu se pod rouškou tureckých vojáků budou účastnit bojů proti vládním vojskům bojovníci Hayat Tahrir al-Sham a dalších teroristických skupin,“ uvádí se ve zprávě.

Turecko-syrské napětí

V pondělí turecká armáda v pondělí zasáhla 101 cílů syrské armády v reakci na ostřelování svých vojáků v Idlibu. Informovalo se, že pět z nich bylo zabito a pět bylo zraněno.

Dříve k podobnému incidentu došlo 3. února. Uvádělo se, že při ostřelování ze strany syrské armády bylo zabito osm tureckých vojáků a civilistů. Podle tureckého prezidenta Tayyipa Erdogana se oběťmi turecké odvetné akce stalo 76 syrských vojáků.

Erdogan dříve uváděl, že vyzval svého ruského protějška Vladimira Putina k vyvinutí tlaku na syrského lídra Bašára Asada, aby syrská vojska pozastavila svou ofenzívu v Idlibu a odstoupila od tureckých pozorovacích stanovišť. V opačném případě Erdogan vyhrožoval vojenskou reakcí.

V roce 2017 dosáhly v Nur-Sultanu (dříve Astana, pozn. red.) Rusko, Turecko a Írán dohody, podle níž v Sýrii vznikly čtyři tzv. deeskalační zóny. Tři z nich se v roce 2018 dostaly pod kontrolu Damašku. Čtvrtá – v provincii Idlib a v částech sousedních provincií Latákie, Hamá a Allepo – dosud nepodlehla syrské vládě. Větší část tohoto území je pod kontrolou teroristů. V září 2018 se Rusko a Turecko v Soči dohodly na vytvoření demilitarizované zóny v Idlibu, kde je současně více než tucet různých jednotek.

Zdroj: https://sptnkne.ws/Bw9T
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponSpolečný tým odborníků Číny-WHO navštíví v Číně tři provincie či města pro inspekci epidemie nového koronaviru   
Pridal tk Neděle 16 únor 2020 - 05:15:00 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Mluvčí čínského Národního zdravotního výboru Mi Feng (Mi Feng) 15. února v Pekingu uvedl, že do Pekingu dorazí tento víkend odborníci ze Světové zdravotnické organizace, kteří budou spolupracovat s čínskými odborníky při provedení průzkumu a inspekce epidemie zápalu plic způsobeným novým typem koronaviru v Číně.

Mi Feng téhož dne na tiskové konferenci v Pekingu uvedl, že po konzultaci mezi Čínou a WHO dorazí do Pekingu tento víkend odborníci ze Světové zdravotnické organizace. Předtím si již čínské úřady vyměnily názory s prvním týmem WHO v čele s Bruce Aylwardem, hlavním poradcem generálního ředitele WHO. Obě strany se obecně dohodly na klíčových oblastech a agendě společného inspekčního týmu odborníků Číny-WHO pro průzkum a inspekci epidemie nového koronaviru.

Mi Feng oznámil, že společný tým odborníků provede hloubkové výměny s příslušnými orgány pro prevenci a kontrolu epidemie a poté provede průzkum a inspekci ve třech provinciích či městech. Navštíví i příslušné instituce v oblastech epidemiologického výzkumu, lékařského ošetření, laboratorního testování, vědeckého výzkumu atd. Předloží Číně i celému světu další návrhy ohledně prevence a kontroly epidemie.


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPřejít na stranu  [1] 2
Hledat Info kuryr
Novinky pro 2020
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.2045 sec,0.0463 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:1,611kB