Úterý 18 únor 2020
Evropská unie chce uvalit mohutnou uhlíkovou daň na hovězí, vepřové a drůbeží maso...   
Pridal tk Úterý 18 únor 2020 - 20:04:41 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Evropská unie chce uvalit mohutnou uhlíkovou daň na hovězí, vepřové a drůbeží maso, aby EU vykryla drastický propad unijního rozpočtu po odchodu Velké Británie z Evropské unie! Londýn odváděl do EU každý rok přes 20 miliard liber a bankéři ECB v utajeném dokumentu varují Evropskou komisi, že bez zvýšení evropských daní, anebo bez zavedení nových daní, začne mít sedmadvacítka v blízké době velmi zásadní fiskální problémy! Uvalení karbonové daně na maso tak má vykrýt díru v rozpočtu EU po Brexitu, nemá to nic společného s ochranou klimatu! A je to venku!

Před několika dny se i v českých médiích objevily informace o tom, že frakce Zelených/EFA v Evropském parlamentu přišla s návrhem na uvalení karbonové daně na veškeré hospodářské maso, zejména na hovězí, vepřové a drůbeží. Hovězí maso by zdražilo o 117 Kč, vepřové o 90 Kč a kuřecí o 42 Kč za 1 kilogram. Podle propočtů univerzity CE Delft v Holandsku by karbonová daň snížila spotřebu konzumace masa u evropské populace natolik, že by to ušetřilo 120 milionů tun CO2 ročně na emisích a do roku 2030 by to vyneslo 32,2 miliard EUR. To představuje 3% všech emisí skleníkových plynů v EU. Evropská parlamentní frakce Zelených/EFA, do které patří i čeští Piráti, tento návrh předestřela jako environmentální nástroj na snížení emisí a poslanec Evropského parlamentu za socialisty Mohammed Chahim označil daň dokonce za „spravedlivý posun“, který se zaměřuje na spoluúčast zákazníků na sdílení environmentálních nákladů na spotřebu masa.

Jenže tento plán má jeden problém. Daně nespadají do kompetence EU a jsou to čistě záležitosti národních států, jestli karbonovou daň na maso uvalí. Poslanci v EU parlamentu tak navrhují, že u zemí EU, které by karbonovou daň na maso nezavedly, by se snížily dotace EU zemědělcům, případně úplně zastavily, a to včetně dotací, které s živočišnou výrobou nemají nic společného. Prostě by skončili všechny agro-dotace, takž i dotace na řepku.

Takový bič EU by vedlo k tomu, že vlády jednotlivých zemí by nakonec karbonovou daň na maso zavedly. Jistě si dovedete představit, jaký poprask by to vyvolalo v Agrofertu, pokud by hrozilo zastavení dotací pro české zemědělství kvůli tomu, že ČR nechce zavést karbonovou daň na hovězí, vepřové a drůbeží. Tento nátlakový mechanismus má v EU parlamentu velkou podporu mezi poslanci a je velké riziko, že to projde. Dovedete si představit, co by se potom stalo. Zavedení karbonové daně na maso by bylo otázkou jen pár měsíců.

Karbonová daň jako náhrada za chybějící peníze z Londýna po odchodu Velké Británie

Mnoho ekologických aktivistů zajásá, že tak je to správné, ale já se obávám, že je vyvedu z omylu, stejně tak jako většinu českých politiků, kteří si tohoto tématu karbonové daně na maso v posledních dnech všimli. Do redakce jsme dnes dostali materiál, jehož původ, jak se k nám dostal, zde nebudu rozebírat, ale jeho obsah vás bude zajímat. Dokument, který pochází z Evropské centrální banky byl adresovaný Evropské komisi a je vyhrazen jako důvěrný, popisuje ekonomické důsledky očekávaného odchodu Velké Británie z Evropské unie.

Dokument pochází z poloviny roku 2018 a vypočítává náklady na odchod Velké Británie z EU, ale rovněž obsahuje a výčty nákladů pro Evropskou unii. V dokumentu mne ale zaujal úsek, který se věnuje fiskálním komplikacím Evropské unie po ztrátě příspěvků z Velké Británie, které proudily do pokladny Evropské centrální banky. Londýn odváděl podle dokumentu 36,8 miliardy liber ročně do Evropské unie, ale 18,7 miliard z této částky zůstávalo ve Velké Británii jménem aktiv Evropské unie. Přesto však prakticky 18 miliard liber každý rok odcházelo do Bruselu z Londýna, uvádí se v dokumentu. To odpovídá i oficiálním a veřejným číslům britské vlády, i když čísla jsou asi o 3 miliardy nižší. A v dokumentu je varování.

Od roku 2022 se fiskální politika EU dostane, podle dokumentu, do červených čísel. Výpadek příjmů z Londýna bude muset být kompenzován v EU úspornými programy, ale ty samy o sobě nepostačí pro zalepení díry po chybějící Velké Británii a jejích příspěvcích do rozpočtů EU. V dokumentu se proto navrhuje “úprava daňové zátěže” a “vytvoření nových příjmových titulů z komerčního sektoru”. To je jiný výraz pro “zavedení nových daní”. A dokument uvádí příklady:

•Karbonová daň ze spalovacích motorů automobilů
•Karbonová daň z elektřiny určené pro nabíjení dopravních prostředků
•Karbonová daň z masa, mléka, mléčných výrobků a produktů vyrobených z živočišných zdrojů

Dokument uvádí kompenzaci výpadku britských příspěvků ve výši 22,6 miliardy EUR ročně do roku 2030 v kombinaci s dalšími formami daní. Ty jsou v začerněné části dokumentu, takže netuším, co by to mohlo být. Daň z úspor? Daň za dítě? O dětech se píše na straně 11 v souvislosti s výpočtem CO2 emisí, kolik dítě vyprodukuje do svých 18 let věku. Dokument byl poskytnut naší redakci pod podmínkou naprosté a přísné důvěrnosti. Přestože nedokážeme přímo ověřit pravost insignií a razítek na dokumentu, dokument vypadá, že je legitimní, obsahuje všechny náležitosti bezpečnostních standardů EU pro dokumenty úrovně vyhrazené. Pokud je nám známo, kopii dokumentu by měl získat i jeden alternativní server na Slovensku v nejbližších dnech. O tomto dokumentu budu hovořit v pátek na SVCS, bude to hlavní téma.

Zdaněné jsou už cigarety, alkohol a paliva. Teď k tomu přibude bílkovinové maso

Nechci teď dělat ukvapené závěry, ale dámy a pánové, tohle najednou dává smysl. Všechny ty šaškárny s Gretou Thunberg by totiž v tom okamžiku byly vysvětleny. Její úlohou je vyprovokování a urychlení zavedení karbonových daní, aby se EU finančně nepoložila po odchodu Velké Británie z fiskálního systému EU. Dokument vedený v režimu vyhrazené má navíc mnoho začerněných částí, které předpokládám jsou určeny pro vyšší stupeň prověrky, anebo jsou tam věci, které ani nám nikdo nechce svěřit.

Pokud opravdu odchod Velké Británie zařízl do kasy ECB hlubokou jizvu, potom zavádění karbonové daně na nejrozšířenější věc, kterou kupuje každý v Evropě, kterou potřebuje každý v Evropě, tedy na bílkovinové maso, dává najednou smysl. Uvalení daně na vodu by vyvolalo nepokoje, i když vlivem sucha v celé Evropě se možná brzy dozvíme i to, že plán na zavedení daně za vodu je také možný. Planetárně neovlivnitelný proces klimatických změn se použije jako důvod pro finanční podojení celé západní civilizace. Celá hysterie okolo Grety by tak nakonec byla kvůli Brexitu a zalepení mohutné díry v rozpočtu EU po Londýnu z kapes všech občanů EU. Nedivím, se že ten dokument je v neveřejném režimu. Zajímalo by mně, jestli Věra Jourová jej měla v ruce, anebo se jedná materiál určený jen vyhrazené skupině členů EU komise.

Co mně však trochu děsí, to jsou ty další navrhované zdroje peněz pro EU, které se v dokumentu navrhují. Nepíše se tam jenom o mase, ale o zdanění všech produktů a výrobků živočišného původu, aby se mohlo před občany EU argumentovat, že je to kvůli tomu, že ten živočišný původ produkuje CO2, tedy karbonovou stopu. To znamená, že pokud kromě Velké Británie odejde z EU nějaká další země a nastane další výpadek ve fiskálním rozpočtu EU, potom se můžeme dočkat i karbonové daně na mléko, na sýry, na jogurty, prostě kompletně na všechnu produkci z hospodářských zvířat.

Dočkáme se i karbonové daně na mléko, na pitnou vodu, na vzduch?

Všude se bude argumentovat stejně, že na výrobu 1 litru mléka se vyprodukuje X tun CO2. Tohle šílenství, které nebere konce a nedává smysl, tak podle tohoto výbušného dokumentu dává sakra velký smysl. Je to lest na občany EU, jak z nich vytáhnout další daně, aniž by se lidé začali bouřit. A aby se nezačali bouřit, musí se z nich udělat dobytci a prasata, aby cítili vinu. Aby se cítili viníky. A za co? No přece za zabíjení planety, za zabíjení dětí a Gret, které se přece budou dusit kvůli CO2. Jakmile lidé začnou cítit vinu, automaticky se jim otevřou peněženky, zavřou se jim huby a už jenom platí, a platí, a platí, a drží hubu a na nic se neptají.

Zdanění elektřiny pro nabíjení dopravních prostředků, to je další pecka. Ta ale mně nepřekvapí, to jsem totiž čekal celou tu dobu, co existuje tohle šílenství okolo elektromobilů. Jakmile bude mít elektrické auto více lidí, zavede se daň na elektřinu pro dobíjení elektrických aut. Spotřební daň už je dávno na fosilních palivech, takže se zavede i na elektřinu do aut.

Znovu se zde potvrzuje to pravidlo o gójích, že jejich tupost je definována tím, jak snadno se dají přesvědčit k otevření své peněženky. A dnes k tomu stačí nezletilá Greta, která řve na dospělé lidi po celém světě a politici servilně se jí klaní a poslanci v EU na to margo chystají karbonové daně. Jenže ne kvůli snížení emisí CO2, ale kvůli zalepení fiskálních rozpočtů EU v budoucích letech poté, co Velká Británie již do Bruselu nepošle ani penny. Takže budeme mít dražší schnitzel, aby kasa Evropské unie nepadla po Brexitu na hubu. Už zase se mi chce zvracet, v jaké pokřivené iteraci to vlastně žijeme.

-VK-
Šéfredaktor AE News

Zdroj: https://aeronet.cz/

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponExministryně Stehlíková se dopouští předsudečné nenávisti   
Pridal tk Úterý 18 únor 2020 - 19:58:42 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Nový ombudsman, pan JUDr. Stanislav Křeček ještě ne nezačal vykonávat svou funkci, ale už se na něj ze všech stran valí, co jak bude dělat a hlavně co bude dělat špatně.

Nejvíc těchto kritických připomínek přichází od demobloku, spíše debilbloku a z řad milionchvilkařů, protože to, z čeho už dnes dr. Křečka pomlouvají a ostouzejí je nelibost z toho, že pan Křeček hodlá některé věci dělat jinak, než jak je dělala jeho předchůdkyně paní Anna Šabatová. A je skutečností, že k práci paní Šabatové bylo nejen ze strany veřejnosti, ale i řady politiků nemálo připomínek, potažmo i příkré kritiky. To ovšem neplatí o těch, kteří dnes tepou dr. Křečka za něco, co ještě ani nezačal.

Jak ale vyplývá z vyjádření redaktora Aktuálně.cz, R. Dragouna, mezi těmi, kteří si nemohou odpustit své nemístné jedovaté připomínky a poznámky, je také za dost podivných okolností do vysoké politiky instalovaná bývalá ministryně pro lidská práva, naturalizovaná Češka paní Džamila Stehlíková, která se jen „díky přátelství“ s Václavem Havlem mohla „politicky“ exponovat ve vládě Mirka Topolánka. Je až neuvěřitelné, kolik drzosti má tato namyšlená paní když si „předsudečně“ dovoluje zpochybňovat činnost dr. Křečka, poukazovat na způsoby, které prý dr. Křeček hodlá ve své práci realizovat, resp. tvrdit, že jeho práce bude mít negativní dopady na řadu závažných společenských problémů a snad i některých osob, které prý hodlá omezovat nebo dokonce bagatelizovat. Netaktní a nekorektní pí Stehlíková nemá ke svým nevhodným kritickým poznámkám jediný konkrétní důkaz, veřejně pronáší pouze své smyšlené subjektivní domněnky z názorů, které pan dr. Křeček naprosto věcně a odůvodněně v duchu práva vyjádření názoru ke své budoucí, nastávající funkci ombudsmana vyjádřil.

Paní Stehlíková se totiž zřejmě domnívá, že jako opoziční politička může z titulu svobody slova formou a praktik Chvilek pro demokracii, tzn. demokraticky, nicméně bez sebemenších důkazů, kriticky osočovat a pomlouvat dr. Křečka navzdory k tomu, že dosud funkci ombudsmana nevykonává, zatímco dr. Křeček už podle ní zřejmě nemá právo se k agendě a práci veřejného ochránce práv vyjadřovat, dotýká-li se to práce dosavadní ombudsmanky paní Šabatové! Zdá se, že paní Stehlíková je v tomto směru nejen drzá a nezdvořilá, ale že oplývá stejnými signifikantními dispozicemi, jako Rádio Jerevan!

Kromě toho lze také domnívat, že tímto úmyslným, negativním vyjadřováním se k osobě dr. Křečka se paní MUDr. Stehlíková mohla dopustit tzv. předsudečné nenávisti, neboť tyto její „projevy jsou či mohou být motivovány nesnášenlivostí a společenskými předsudky vůči skupině obyvatel, nebo jednotlivci“, případně trestného činu projevu sympatií k hnutí směřujícímu k potlačení práv a svobod člověka (§ 404 trestního zákoníku).

Paní Stehlíková, která se řadí mezi prominentní pravicové opoziční politiky se zřejmě domnívá, že pan JUDr. Křeček je jen nějaký „křeček polní“, na kterého stačí zadupat a zaleze do své nory a dál nikomu a ničemu neškodí. Zapomíná, že dr. Křeček byl do funkce ombudsmana regulérně a demokraticky zvolen, je svou dlouholetou praxí v oblasti občanského práva, včetně výkonu funkce zástupce veřejného ochránce práv paní Šabatové natolik zkušený a práva znalý právník, resp. advokát, že je k výkonu veřejného ochránce práv oprávněný se fundovaně vyjadřovat. Nemluvě o tom, že pan dr. Křeček má za sebou i bohatou politickou činnost a je nesrovnatelně erudovanějším politikem, který na rozdíl od ní je člověk slušný a korektní, ke kterému by měla dáma Stehlíková, už vzhledem k jeho věku, mít větší respekt, občanskou ale i společenskou úctu. Má sice vysokoškolské vzdělání humánního směru, přesto slušnosti, pokory a úcty zřejmě mnoho nepobrala, o čemž svědčí řada jejich drzých, krajně nevhodných, nactiutrhačných poznámek např. k osobě prezidenta Miloše Zemana. Ostatně, mezi politiky, pražskokavárníky a pravdoláskaři s takovým drzým a provokativním postojem a jednáním není sama, což ji ani ty ostatní nijak neomlouvá!

Jiří Baťa
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponOrbán: Imigrace je organizovaná invaze!   
Pridal tk Úterý 18 únor 2020 - 19:44:51 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Při čtvrteční návštěvě slovenského premiéra Petera Pellegriniho v Maďarsku u svého protějšku Viktora Orbána se oba státníci vydali na kontrolu zabezpečení jižní hranice.

V projevu u hraničního plotu se Srbskem premiér Orbán poukázal na skutečnost, že už nyní je na Balkánu nadrženo na 100.000 imigrantů, které se dobře placené a dobře vybavené neziskovky snaží dostat dál do schengenu. V této souvislosti poděkoval premiérovi Pellegrinimu za podporu, kterou Slovensko Maďarsku poskytuje na zabezpečení jižní hranice a na kterou od EU nedostalo ani cent. “95% imigrantů jsou bojeschopní mladí muži. V Evropě se to nesmí říkat, ale toto (imigrace) je organizovaná invaze”, uvedl Orbán, což slovenský premiér sdílel.

Zdroj: https://hungarytoday.hu/orban-to-pellegrini-its-forbidden-to-say-so-in-europe-but-migration-is-an-organised-invasion/
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponTrumpovi čeští agenti   
Pridal tk Úterý 18 únor 2020 - 19:32:00 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Ve svém inauguračním projevu dne 20. ledna 2017 Donald Trump konstatoval, „Nemáme v úmyslu nikomu vnucovat svůj způsob života.“ Ve svém prvním rozpočtovém návrhu požadoval výrazné snížení financování diplomatické a rozvojové činnost ministerstva zahraničí a agentury USAID. Chtěl se zaměřit na prioritní strategické cíle a omezit či ukončit přímé financování mezinárodních organizací, jejichž mise významně neprosazovaly zahraničněpolitické zájmy USA.

To se ukázalo jako nečekaný přínos pro organizaci Člověk v tísni, která získává více než 60 % svého dvoumiliardového ročního rozpočtu od zahraničních vlád. V roce 2018 se její financování z amerického ministerstva zahraničí a USAID vyšplhalo o 78 % na 327 milionů Kč.

Trump ve své Národní bezpečnostní strategii s důrazem na America First uvedl, že „americká rozvojová pomoc musí podporovat americké národní zájmy“. V závislosti na tom, jak se na věc dívají Češi, mohou být buďto hrdí, nebo se stydět za to, že Člověk v tísni pomáhá prosazovat Trumpovu politiku America First.

Erik Best

Zdroj: http://www.fsfinalword.cz/
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponJeště novináři, nebo už jen trapní šašci? Seznam Zprávy zaútočil na Xavera Veselého v rámci zoufalého pokusu o „satiru“   
Pridal tk Úterý 18 únor 2020 - 04:11:36 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Novinář Jindřich Šídlo a jeho kolega Konstantin Sulimenko v rámci údajně „satirického“ pořadu Šťastné pondělí zaútočili na moderátora Luboše Xavera Veselého. Využili tak moderátorovu přítomnost ve studiu Seznamu, kde se nacházel při jiné příležitosti.

Moderátor Luboš Xaver Veselý před několika dny na svém kanálu Xaver Live publikoval materiál o tom, že novinářka portálu Seznam Zprávy Zdislava Pokorná údajně ověřovala informace, zdali komentátorka Karolína Stonjeková neplatí za to, aby mohla přicházet do vysílání televize XTV a komentovat události uplynulých dní.

Pokorná měla podle informací Xavera Veselého volat i dalším hostům XTV a zadávat jim otázky směřující k tomu, platí-li či ne za svoji účast v pořadech této televize, kde jako hlavní moderátorské hvězdy vystupují Luboš Veselý a Jana Bobošíková.

Veselý o této „kauze“ natočil video, které bylo posléze umístěno na jeho kanálu na sociální síti YouTube. Ve videu se věnoval pozadí novinářky Seznamu Zprávy Zdislavy Pokorné. Upozorňoval i na její spojení s kontroverzním portálem Hlídací pes, který provozuje zařízení s názvem Ústav nezávislé žurnalistiky, který, jak se dříve vysvětlilo, sídlí v chatové oblasti obce Líšnice. Ředitel tohoto „ústavu“ Ondřej Neumann v minulosti přiznal, že byl placen i z peněz vlivové organizace Open Society Fund amerického miliardáře George Sorose.

Novináři Seznamu Zprávy se podle všeho rozhodli Veselému „pomstít“ a zaútočili na něho poté, co skončil jeho předchozí rozhovor s jinou novinářkou tohoto portálu.

„Luboši, Luboši, nazdar! Ty vole, já jsem ti chtěl jenom říct – kámo, to video o tý Pokorný, to bylo úplně skvělý. Ty vole, jak jsi jí úplně pos.al. Těch 10 minut… a nenechals jí vůbec reagovat. Ty vole, to bylo úplně chlapácký. Ty seš skoro jako Václav Klaus junior,“ prohlásil směrem k Veselému Konstantin Sulimenko, jenž spolupracuje s Šídlem na jeho pořadu, který má být údajně satirický.

„Ale tak jsem rád, že si tady všichni tykáme, jako že jsme tady všichni kámoši. To je hezký, jakože média spolu spolupracujou. Tak se měj hezky. Čau. Někdy přijď zase,“ křičel Sulimenko do zad Luboši Veselému, který v tu dobu opouštěl budovu Seznamu.


Autor: Van Minh Nguyen
Zdroj: https://sptnkne.ws/BxCD

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUpon„Opozice je v křeči. Milion chvilek je plácnutí do vody,“ Mediální expert Petrov o politice i Georgi Sorosovi   
Pridal tk Úterý 18 únor 2020 - 04:04:31 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Mediální expert a člen Rady pro rozhlasové a televizní vysílání Vadim Petrov v rozhovoru pro XTV promluvil o současném mediálním světě na území České republiky. Velmi kriticky přitom hleděl na akce spolku Milion chvilek pro demokracii a jejich podporovatele. Došlo i na amerického miliardáře George Sorose a jeho aktivity ve světě.

„Milion chvilek je fenomén, který jsme tu ještě neměli. (…) Protože učím na školách a přednáším, tak se o tom různě bavím se studenty, kteří se většinou ztotožňují s touto skupinou. Já pořád říkám: A o co jde? Vy s něčím nesouhlasíte, vy to chcete změnit. Máte tedy nějakou alternativu? Oni my říkají: Nemáme alternativu. My se tím vlastně zabývat vůbec nechceme. My jenom upozorňujeme na to, že s tím takhle nesouhlasíme a že se nám to nelíbí. (…) Pro mě to dlouho bylo nepochopitelné, jak je to vůbec možné. Když jsme v roce 1989 demonstrovali na náměstích, tak jsme chtěli svobodné volby a chtěli jsme vyškrtnout článek z Ústavy o vedoucí úloze KSČ. My jsme chtěli něco konkrétního. Oni ale říkají, že se jím něco nelíbí. Když se jich ptáte, co s tím budeme dělat, tak oni řeknou: To vymyslete vy, ale tak, aby se to nám líbilo,“ prohlásil mediální expert v rozhovoru s Janou Bobošíkovou.

Petrov dodal, že podle jeho přesvědčení participace na řízení společnosti musí jít ruku v ruce s odpovědností. Podle jeho názoru, pokud protestující občané nechtějí říci, co konkrétně chtějí, tak se jedná o „plácnutí do vody“.

„Křeče“ pražské kavárny

V rozhovoru pro XTV člen Rady pro rozhlasové a televizní vysílání označil některé reakce českých neoliberálů na „přepálené“. Mluvil tak v souvislosti s kandidaturou Hany Lipovské do orgánu dohlížejícího na Českou televizi a zvolení Stanislava Křečka na pozici ombudsmana.

„Přemýšlel jsem nad tím. Napadlo mě, že se jedná o křeče určité části společnosti, která něco nechce, aniž by věděla, co vlastně chce. (…) Ta část té společnosti už dlouho něco nechce, ale pořád není uspokojována v tom, co chce, protože to možná ani sama neví. Tohle já bych považoval za jisté křeče – ta atmosféra, která nyní je,“ prohlásil Petrov a dodal, že tyto „křeče“ nyní bude vyvolávat vše, co nebude odpovídat představě Milionu chvilek a opozice.

George Soros a jeho činnosti

„Já jsem v 90. letech pro Open Society Fund, který působí, jako nezisková organizace George Sorose v této zemi, pracoval. Takže já vůbec neodmítám aktivity kohokoli, aby prosazoval své pojetí světa, buď ať napřímo (…), nebo nepřímo tím, že vlastně podporuje někoho jiného, kdo hlásá nějaký názor, který se potom zprostředkovaně dostane do médií. Beru to jako legitimní, že Geoge Soros prostě má nějakou představu o světě a chce to realizovat. Jediné, co je moje ambice, je, abychom to věděli,“ řekl Petrov.

V této souvislosti hovořil i o pluralitě médií. „Já jsem pro to, ať Bakalovy média, Křetínského média, Kellnerova Nova, ať jsou tady Šafrovy Forum 24, ať je tu kdokoli kohokoli, ale ať to víme. Ať si nehrajeme na to, že nám něco říkají nezávisle. Všichni jsou nějakým způsobem závislí,“ uvedl mediální expert a poukázal na skutečnost, že v této souvislosti by nezávislá měla být veřejnoprávní média.

Zdroj: https://sptnkne.ws/Bx8f

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUpon„Svoboda a demokracie? Západ se vrací ke koloniální rétorice. Evropa je loutka,“ Zacharovová mluví o politice dneška   
Pridal tk Úterý 18 únor 2020 - 03:56:33 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Mluvčí ruského ministerstva zahraničí Maria Zacharovová promluvila z centra událostí na Mnichovské bezpečnostní konferenci. Podle jejích slov přítomní politici řeší drobnosti a velkým světovým problémům nevěnují pozornost. Navíc se prý přestávají bát slovníku z koloniálních dob a ukazují na Čínu.

„Zaprvé, chybí jasný, strukturovaný a jediný pro všechny normální program, v rámci kterého by se projednávaly skutečné problémy a výzvy, včetně těch, která se týkají evropského prostoru. Podívejte, každý mluvil ani ne o tom, s čím se potýká jeho země, ale pouze o tom, s čím má problémy on sám. Naprosto chybí jakýkoli sjednocený hlas, nebo jednotný pohled na světové problémy. Mám takový pocit, že jsme byli přítomni na předvolební kampani kandidátů, kteří se chystají do voleb. Každý chtěl poslouchat a uslyšet pouze sebe,“ prohlásila Zacharovová v přímém přenosu pořadu Večer s Vladimirem Solovjovem a vyjádřila pochyby o tom, že „světové společenství“ se vážně zaobírá skutečnými problémy.

Tisková mluvčí ruského ministerstva zahraničí upozornila, že Mnichovská bezpečnostní konference probíhala jako událost namířená proti Číně.

„Páteř (konference – red.) je nyní jasně protičínská. (…) Světoví lídři hovořili o Číně. Tuhle zemi kvalifikovali jako hrozbu pro celé lidstvo, řekli, že čínská politika je výzva pro 21. století. Mám takový pocit, že v naše dni, a to i díky vystoupením, které zní na Mnichovské konferenci, vidíme znovuzrození nových koloniálních přístupů. Jakoby Západ již více nepovažoval za opovržení hodné duch kolonialismu,“ uvedla ruská diplomatka.

Svá slova opřela o srovnání s nedávnými událostmi v evropském prostoru, kdy všichni hned přispěchali s návrhy na pomoc. Vůči Číně ovšem západní lídři, podle jejích slov, tak nevystupují.

„Když hořel Notre-Dame, tak si celý svět změnil fotografie (na sociálních sítích – red.), hned byly vytvořeny fondy, hned všichni vyjadřovali podporu – od světových lídrů až po prosté lidi. Vzpomeňte si, před několika měsíci byla v Benátkách povodeň. Tam to bylo stejné (…). Čína a čínský národ dnes bojují s epidemií, snaží se jakýmkoli způsobem zabránit jejímu rozšíření. Řekněte mi, cožpak jsou oni lidé druhé kategorie?“ tázala se v pořadu Maria Zacharovová.

O členských zemích Evropské unie prohlásila, že to nejsou samostatné jednotky bránící vlastní národní zájmy, ale pouze akce neschopné loutky čekající na silnou ruku.

„Já mám takový dojem, a obzvláště, pokud budeme hovořit o zemích Evropské unie, nehledě na to, že staví demokracii a svobodu na první místo, umí pochodovat pouze ve formaci a to ke všemu pouze za někým. A když přijde na skutečnou svobodu, skutečné realizace svých národních zájmů a zájmů celého lidstva, tak začínají problémy, jelikož hned potřebují nějakou silnou ruku, nějakého vůdce. Jinak se všichni kutálejí do diskuze o drobnostech, které fungují jen pro jejich zájmy,“ myslí si diplomatka.

„Experti se stávají malichernými, diskuze je zklamáním, úroveň diskuze nevydrží ani elementární kritiku,“ dodala Zacharovová.

Mluvčí rovněž zmínila, že dnes je těžké dělat jakékoli předpovědi, jelikož západní mocnosti se nedrží pravidel a mezinárodního práva. Experti, podle jejího názoru, kvůli tomu nemají základ, na němž by bylo možné dělat dlouhodobé předpovědi a vidět trendy. Proto údajně mohou pouze analyzovat události aktuálního dne.

Zdroj: https://sptnkne.ws/BxAR

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponUSA uvalily podle domácího zákona sankce na 6 čínských společností   
Pridal tk Úterý 18 únor 2020 - 03:52:31 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Americká vláda nedávno oznámila, že Spojené státy uvalily sankce na šest čínských společností, tři ruské společnosti, jednu iráckou společnost a jednu tureckou společnost podle domácího zákona o nerozšiřování Íránu, Severní Koreje a Sýrie (The Iran, North Korea, and Syria Nonproliferation Act).

Mluvčí čínského ministerstva zahraničí Geng Shuang (Keng Šuang) 17. února na pravidelné internetové tiskové konferenci řekl, že Čína se silně staví proti tomu a už jednala se Spojenými státy, aby tento nesprávný postup co nejdříve napravily a zrušily takzvané rozhodnutí o sankcích.

Geng Shuang poukázal na to, že Čína usiluje o posilování mezinárodního systému nerozšiřování, přísně plní své mezinárodní závazky v této oblasti a udržuje výměnu a spolupráci se všemi stranami na základě vzájemného respektu.


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponASEAN zveřejnil předsednické prohlášení na podporu Číny v boji proti epidemii   
Pridal tk Úterý 18 únor 2020 - 03:51:11 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Vietnam, který je předsednickou zemí ASEANu, zveřejnil v sobotu předsednické prohlášení, v němž vyjádřil podporu Číně v boji proti epidemii pneumonie koronaviru. Současně zdůraznil že, členské země ASEANu by měly spolupracovat v boji proti epidemii nového koronaviru.

V prohlášení se uvádí, že vietnamská strana srdečně podporuje obrovské úsilí Číny a různých zemí v boji proti epidemii pneumonie koronaviru. ASEAN už zahájil spolupráci s Čínou, Japonskem a Jižní Koreou na prevenci a kontrole této epidemie. V souvislosti s tím ASEAN také rozhodl o upevnění dialogu mezi členskými zeměmi unie, s partnerskými zeměmi, jako je Čína, a s mezinárodními organizacemi, včetně Světové zdravotnické organizace (WHO).

Kromě toho státní představitelé členských zemí ASEANu věnují velkou pozornost epidemické situaci. Zdůraznili, že ASEAN by měl čelit epidemii společně a aktivně. Světová zdravotnická organizace hraje důležitou roli při prevenci globálního šíření epidemie, a ASEAN velice oceňuje její úsilí. Členské země ASEANu by měly nadále posilovat koordinaci a těsně spolupracovat s mezinárodním společenstvím.


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponOpožděné obavy z inflace   
Pridal tk Úterý 18 únor 2020 - 03:49:17 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Otázka, kterou by si lidé měli klást, je, proč trvalo tak dlouho, než se z inflace stal problém. Před devalvací koruny Českou národní bankou 7. listopadu 2013 byla peněžní zásoba M1 2,45 bilionu Kč a širší měřítko M3 na úrovni 3,07 bilionu Kč.

Do prosince minulého roku (poslední dostupný údaj) vzrostla peněžní zásoba M1 na 4,13 bilionu Kč a M3 na 4,78 bilionu Kč. Tato čísla představují nárůst od října 2013 o 68,6 % a 55,7 %. Nemělo by být žádným překvapením, že tištění dvou bilionů nových korun vedlo k prudkému nárůstu peněžních zásob.

Pravidla hry však byla taková, že nejvíce z toho vytěžili ti, kteří měli nejjednodušší přístup k novým penězům. To byli banky, oligarchové a nadnárodní společnosti. Teprve poté, co část peněz začala prosakovat směrem k zaměstnancům ve formě vyšších mezd, se inflace stala každodenním tématem. Nenechte se však klamat, inflace se vždy skrývala ve stínu. Když devalvujete měnu, ceny musí růst.

Erik Best

Zdroj: http://www.fsfinalword.cz/
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponHledat Info kuryr
Novinky pro 2020
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.2621 sec,0.0685 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:1,453kB