Pátek 21 únor 2020
Dědeček Křeček kontra b*beček Hrušínský   
Pridal tk Pátek 21 únor 2020 - 17:11:20 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Nebyl by to ani principál Divadla Na Jezerce Jan Hrušínský, aby se zase pořádně neodkopal a s nemalou, až uštěpačnou radostí a posměchem nerýpnul do postaršího člověka, pana dr. Křečka, nově řádně zvoleného ombudsmana jenom proto, že s ním nepluje na stejné lodi a co horší člověka, který byl do funkce navržen prezidentem Zemanem, což je prý od prezidenta darovaná rafika.

To, že principál Hrušínský použil větu z dialogu Voskovce & Wericha, kteří si údajně dělali srandu z nesoudných dědků, co za I. republiky zabírali místo mladým a viděli v sobě budoucnost národa, cituji „Ono to sotva jde, ale ono to jde do kanceláře!“ nijak neomlouvá jeho nevymáchanou hubu, přesněji držku, protože jednak pánům V+W nesahá ani po kotníky a co hlavní, ani náhodou to myslel jako satiru, ale prach sprostý výsměch 82ti letému dr. Křečkovi! To je totiž to jediné, co umí vůči lidem, kteří se mu zajídají jenom proto, že projevují jiné politické tendence nebo názory a ještě jsou prý „kamarádi“ Miloše Zemana.

Nemálo tomu držkatý Hrušínský používá naprosto nemístné a urážlivé posměšky z (již nežijícího) pana doc. Ing. Františka Čuby CSc., o kterém se posměšně vyjadřuje jako o dědečkovi Čubovi, komoušovi ze Slušovic, který prý taky dostal trafiku v Senátu. K tomu dodává, cituji: Za dva a půl roku Čuba nepřišel do práce ani jednou! Za sto tisíc měsíčně, nekupte to!“ Pan Hrušínský má jistě dost interního rozumu, ale pokud jde o všeobecně známé znalosti např. o osobě Ing. Františka Čuby, bývalého člena KSČ jen dokazuje jeho intelektuální mezery ve znalostech a vědomostech o člověku, který už v době totality dokázal věci, na které se jezdili dívat a obdivovat odborníci ze Západu, včetně USA, Kanady apod. Něco podobného ve svém oboru pan Hrušínský nedokáže, kdyby tu žil sto padesát let! Jediné co mu jde, je dehonestovat a pomlouvat lidi!

Použijeme-li v této souvislosti stejnou rétoriku , jakou používá pan principál, který jako vždy s úsměvem od ucha k uchu, či ještě lépe řečeno usmívající se jako měsíček na hnůj a dávajíc na odiv svůj chrup, podobající se patníkům u cesty, se potutelně vysmívá pracovní době dr. Křečka, posmívá se (bagatelizuje) aktu skládání slibu, což komentuje slovy, že „skládá slib do rukou mladého ochránce práv prodavačů sushi“, čímž měl na mysli místopředsedu Parlamentu ČR Tomio Okamuru. A jak bývá u Hrušínského zrovna ne dobrým zvykem, neopomene jedovatou poznámku, že prý „jsme v dobrých rukou“ a že „prezident a premiér zařídili v naší zemi skvělou ochranu lidských práv a kdyby vám (rozuměj nám, občanům) ani dědeček Křeček a dokonce ani Pitomio Sushimura nepomohli, nezoufejte, je tu ještě vláda a paní komunistka Válková“. Možná zapomněl dodat, že v záloze je ještě i jím obdivovaná dáma Šabatová!

Velmi pikantní a až neskutečně pravdivá je však poznámka ani ne tak o komunistce JUDr. Válkové, jejíž členství v KSČ je stejně vyčpělé, jako lidskost a charakter jeho otce, je v této souvislosti jeho zmínka o „chartistech a kriminálních živlech“, kam principál zařadil i V. Havla, Patočku apod. A ironicky dodává: Moc děkujeme!

Nelze než opětovat, že rovněž, zato vážně i my (občané) „Moc děkujeme!“, že se tak přesně vyjádřil k osobě Václava Havla a jeho okolí! Suma sumárum, takto nějak „ne růžovo“ vidí některými lidmi cíleně vyvolanou situaci a atmosféru kolem nového ombudsmana JUDr. Stanislava Křečka principál „Divadla U Mezerky“, pan Tupyjan Sushinský!

Stručně řečeno, Hrušínského vystupování, se kterými předstupuje před veřejnost je plná nenávisti, záště, osobního vzdoru a netolerantnosti vůči názorové a ideové jinakosti se všemi platnými atributy demokratické společnosti je jedno velké, trapné chucpe, příznačné společnosti, kterou reprezentuje a tou je pražská kavárna.

(Pozn. Eventuální podobnost s podobnými výroky a postoji s jistým starostou jedné pražské městské části není vůbec náhodná!) Zdroj: ZDE: https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Dedecek-Krecek-sotva-jde-napsal-Jan-Hrusinsky-A-ozval-se-obcan-614228

Jiří Baťa
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponZ Bruselu koncem února přijede na neposlušné Čechy kárná výprava, vedená sudetskými Němci   
Pridal tk Pátek 21 únor 2020 - 05:19:09 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Z Bruselu koncem února přijede na neposlušné Čechy kárná výprava, vedená sudetskými Němci. Tento plán se realizuje podle návrhu Tilmana Asmuse Fischera, vůdce východopruského Landsmanschaftu. Kárná výprava byla schválena předsenictvem Evropského parlamentu, ve kterém sedí Charanzová. Cílem této výpravy je odstranit Babiše a zpacifikovat Čechy k poslušnosti, protože Česi zlobí:

-kupují si zbraně v USA,
-nechtějí otevřít hranice každému, kdo přijde,
-nechtějí zrušeit Benešovy dekrety,
-nechtějí poslouchat Brusel,
-a nebudou chtít zdražit maso o 170 Kč za kilo.

Výpravu povede sudetská Němka Monica Hohlmayerová (odpůrkyně Benešových dekretů), jejíž bratr byl odsouzen za to,že ukradl z daní v přepočtu cca 3 miliardy Kč, které následně poslal dalším lidem včetně své sestry. Hohlmayerová povede kontrolu Babiše, zda není ve střetu zájmů, když čerpá dotace. Pozval ji na to pirát Peksa a lidovec Zdechovský, kteří budou rovněž členy kárné výpravy.


Zdroj: http://www.zvedavec.org/vezkratce/16803/
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponBombardování Drážďan a Hirošimy bylo šíleným varováním pro Moskvu   
Pridal tk Pátek 21 únor 2020 - 04:51:33 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Tento víkend tomu bude 75 let, kdy německé město Drážďany srovnaly nálety britského a amerického letectva se zemí. Minimálně 25 000 lidí, převážně civilistů, bylo usmrceno během bombardování, kdy následoval jeden nálet za druhým, bylo nasazeno více než 1 200 těžkých bombardérů, které zcela nahodile svrhly vysoce výbušné a zápalné letecké bomby. Trvalo sedm let, než byly sutiny odklizeny.

Zničení Drážďan, světově proslulého centra barokní kultury, bylo dlouhou dobu provázeno kontroverzí. V oficiálních britských a amerických vojenských záznamech se uvádí, že to bylo nezbytné kvůli urychlení zhroucení Třetí říše; s odůvodněním, které souzní s americkými požadavky na svržení atomových bomb na japonská města Hirošima a Nagasaki v srpnu 1945.

Kritici však tvrdí, že masové bombardování Drážďan bylo ve snaze porazit nacistické Německo nepodstatné. Byl to bezohledný teroristický čin - válečný zločin - který provedli Britové a Američané. Kritici poukazují na to, že většina průmyslových a vojenských cílů na předměstí tohoto krásného města byla bombardováním z velké části nedotčena. O britském válečném vůdci Winstonu Churchillovi se dokonce říká, že sám vyjádřil pochybnosti nejen o morálce tohoto bombardování, ale i bezhlavého bombardování dalších německých civilních center.

Zanícení obhájci teroristické bombové kampaně říkali, že to vyčerpá německou morálku. Jde však o klasický případ toho, kdy účel světí prostředky, bez ohledu na to, jak ohavné prostředky to jsou.

V té době se také objevila tvrzení, že poškození nacistických komunikačních a dopravních linek pomůže postupující sovětské Rudé armádě.

Existuje však opodstatnění se domnívat, že důvody pro vyhlazení Drážďan jsou mnohem zlověstnější. Nejednalo se ani tak o teroristický čin, zaměřený na nacistické Německo, ale spíše byla Sovětskému svazu předvedena šílená moc.

V interním sdělení britského Královského letectva se ohledně drážďanské operace praví, že to „ukáže Rusům, až dorazí, co velení bombardérů dokáže“. (Viz popisek č. 17 v této fotogalerii.)

Do poloviny února 1945 byly přední linie západních a východních spojeneckých sil v takové pozici, že americké a britské pozemní jednotky dosud nevstoupily na území Německa, zatímco sovětská Rudá armáda překročila řeku Odru a byla pouhých 70 kilometrů od Berlína, sídla Třetí říše. Sověti postupovali tak intenzivně, že západní spojenci měli obavy, aby Rudá armáda nezabrala celé německé území.

Spíše, než aby pomohli sovětským silám, místo masového bombardování Drážďan, Lipska a dalších měst na východě Německa, se zdá být pravděpodobnější, jak naznačuje zpráva britského Královského letectva RAF, že západní spojenci měli v úmyslu šokujícím způsobem demonstrovat Moskvě brutální, surovou moc. Nejen vojenskou sílu, ale i odhodlanost použít jakékoli prostředky, nezbytné k porážce nepřátel.

Existuje přímá analogie s následným atomovým bombardováním Japonska. Na postupimské konferenci v červenci 1945, která se konala po porážce nacistického Německa a po rozdělení Berlína, byla západním spojencům poskytnuta sdílená kontrola nad německým hlavním městem, za jejich posledními předními liniemi, takže americký prezident Harry Truman si liboval, neboť byl schopen Josefu Stalinovi zlověstně naznačit existenci nové tajné zbraně - atomové bomby.

Stejně jako tomu bylo s dřívějším britským a americkým bombardováním Drážďan a dalších německých měst, pro svržení atomových bomb na Hirošimu a Nagasaki ve dnech 6. a 9. srpna existovalo jen minimální vojenské ospravedlnění. Smrt 200 000 civilistů v atomovém pekle nebyla vojenskou nutností kvůli porážce císařského Japonska, jak radili Trumanovi nejvyšší generálové MacArthur a Eisenhower.

Takže pokud nebylo bombardování Hirošimy nebo Nagasaki z vojenského hlediska nezbytné k ukončení tichomořské války, proč k tomu došlo?

Bylo to stejné jako v Drážďanech, smyslem byl monstrózní projev teroru ze strany západních mocností, aby se tak Sovětský svaz dozvěděl, že v poválečné geopolitické patové situaci nebude nic zakázáno, což se dalo očekávat, a vyústilo to ve studenou válku.

Když byly na Japonsko svrženy atomové bomby, říká se, že Stalin zcela ztuhl, když se dozvěděl zprávu o děsivé, nové destruktivní síle. Sovětský svaz začal vyvíjet první atomovou bombu až po roce 1949.

Plánovaný následek rozpoutaného teroru v Hirošimě a Nagasaki spočíval zřejmě v zastavení postupu sovětské Rudé armády na Korejský poloostrov a směrem k Japonsku. Americké vojenské jednotky byly ve srovnání se sovětskými relativně slabé, ale po svržení atomové bomby byly USA katapultovány, aby v poválečném období převzaly obě asijsko-tichomořská území. Podobně jako u předešlých teritoriálních zisků, které západní spojenci získali v poraženém nacistickém Německu.

Morální kontroverze o britském a americkém bombardování německých a japonských měst zcela přesahují argumenty o správném či nesprávném masovém vraždění za domnělým účelem ukončení války. Tento morální hazard je dostatečně svízelný. Ale mnohem ďábelštější je celkový větší obraz; kdy chladnokrevné, vypočítavé použití teroru a genocidy není o ukončení války, ale spíše o pouhém využití geopolitické moci proti soupeři v poválečné éře. Teror v zájmu teroru, zlo v zájmu zla.

Konečná poznámka: Nyní je moderní falšovat a zkreslovat vítězství Sovětů nad nacistickým Německem prostřednictvím tvrzení, že se Rudá armáda stala po ukončení války okupační tyranií ve východní Evropě. Postačí říci, že pokud by se Sověti dopustili jen zlomku zločinů, které ve skutečnosti provedli Američané a Britové, když bombardovali civilisty jak v Německu, tak Japonsku, nikdy bychom se nedočkali konce ohlušujícího odsuzování Moskvy, ani teď, ani za desítky let.

Finian Cunnigham

Dresden Terror Bombing, Like Hiroshima, a Maniacal Warning to Moscow vyšel 17. února 2020 na ICH. Překlad Zvědavec.

Zdroj: http://www.zvedavec.org/komentare/2020/02/8204-bombardovani-drazdan-a-hirosimy-bylo-silenym-varovanim-pro-moskvu.htm

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponHanobení obětí a bojovníků proti nacismu uráží nás pozůstalé   
Pridal tk Pátek 21 únor 2020 - 04:47:47 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
V poslední době mnohá média, politici a rozmanití politologové, tzv. historikové a samozvaní znalci vrhají tuny bláta na odbojáře II. odboje, a oběti velkoněmecké nacistické okupace Československa. Dokonce se setkáme s názory, které srovnávají charakter nacistických persekucí s persekucemi komunistickými - a buďto mezi ně kladou rovnítko, anebo rovnou bez důkazů tvrdí, jakoby "nacistické persekuce byly mnohem měkčí", než persekuce doby stalinské.

My pozůstalí po bojovnících proti nacismu a obětech protektorátního a říšského řádění, jsme tím permanentně uráženi. Svůj podíl na tom má výměna generací a zamlčování nebo naprosté selhávání strašlivých praktik gestapa, sicherheitsdienstu, SS, SA a dalších nacistických složek na československých občanech za protektorátu!

Mohu to osvětlit i na příkladech z vlastní rodiny a příbuzenstva. Například můj dědeček ruský legionář 12. pěšího pluku vozoroty, byl za okupace členem sokolského odboje spojeného s Obranou národa. Připravovali výbušniny na nacistické vojenské vlaky. Udáním, které sudetský Němec, vysoký úředník rájeckého panství, kutý nacista, přenesl na brněnské gestapo, byli dědeček a strýc okamžitě poté vyšetřováni gestapem. Protože dědeček byl už vážně nemocný, gestapáci jej sice ponechali na lůžku, ale dlouhými výslechy a bitím jej nakonec utýrali. Strýce vyvlekli zkopaného z domu, který předtím doslova vybílili. Vláčeli jej do Brna na vyšetřovny gestapa na Mozartově ulici, dále na centrálu na právnické fakultě a poté jej uvrhli do Kounicových kolejí.

Tam dostal všude svůj díl strašlivého bití, poté prošel několika vězeními, než byl odvlečen do Osvětimi I s jinými bojovníky Obrany národa-Sokoly, kde byl umučen. Navštívil jsem v Osvětimi barák, kde byl vězněn, než šel na smrt. Také další můj strýc, rovněž z Obrany národa, dopadl stejně v Osvětimi, Zachovala se i jeho vězeňská fotografie s obrovskými monokly po bití. I ten zahynul v Osvětimi. Třetí strýc, v odboji KSČ, byl gilotinován na Pankráci 20. února 1945. Byla to jedna z posledních poprav v protektorátu.

Dva z těchto bojovníků proti nacismu nemají ani své hroby! Pouze popel jednoho poslali nacisté z Osvětimi mé tetě a ta musela urnu zaplatit, zaplatit jejich "ošetřování v Osvětimi" (!) a zakopat urnu pod dozorem gestapa o půlnoci v našem hrobě, aby nedošlo k veřejnému srocování. A co vše před smrtí tito lidé vytrpěli za mučení a bití? To pro porovnávatele nacistických a komunistických praktik, v poslední době například ze Spolku pro odkaz odboje nic neznamená?? Já bych se styděl vůbec něco takového vyslovit, natož napsat na stránku tohoto jinak úctyhodného spolku.

Ví vůbec pisatel těch řádků na stránkách jmenovaného Spolku, co srovnává? Samozřejmě naprosto nepopírám utrpení a zvěrstva na nevinných obětech z doby stalinské, sám mám taky takovou oběť v rodině, odbojáře, který byl rovněž uvržen do Jáchymova a měl to štěstí, že přežil. Ale nemohu přece na takovém základně popírat nacistická zvěrstva a idiotsky tvrdit, že ta zvěrstva byla "menší než komunistická"! Co je to za zhovadilost? Taková tvrzení musejí urážet nejen mne a naši rodinu,ale i stovky a tisíce dalších pozůstalých po bojovnících a obětech nacismu a III. reichu.

Ví pisatel Spolku, že například v Letovicích vraždil sudet Herbert Kuka pověřený brněnským gestapem, se svým jagdkomandem 28. ZbV, s poddůstojníky Bussatem, Neumannem a dalšími, kteří po strašlivém mučení nevinných rukojmí, jako byli rodiny Vejrostů, Ryzích a zejména rodina Smíškova, kde paní po strašlivém bití zvláštními čtyřhrannými obušky, si podřezala v cele žíly, a pak byla zastřelena ranou do týla, stejně jako její dcera a dalších 19 obětí? A to se stalo ještě na přelomu dubna a května 1945.

Ví pisatel Spolku, co byla strašlivá "Stalinova houpačka", kdy vězeň na brněnském gestapu byl svázán do kozelce, pověšen na tyč a bit devítiocasou kočkou? Vyžíval se v tom brněnský komisař gestapa Koslowski. Ví pisatel Spolku o vytrhávání nehtů, pálení cigaretami a dalších způsobech "vyslechu" gestapáků? Ví písatel Spolku o vyrážení oka vyslýchaného na brněnském gestapu po bití řemenem s kovovou přezkou? Mohl bych pokračovat, ale hnusí se mi to. Stejně jako se mi hnusí a jsem vrcholně uražen způsobem srovnávání nacistických a poválečných praktik a jejich masové házení do jednoho pytle - i když naprosto nepopírám zločinné excesy některých výslechů v době stalinské.

A když už jsme u toho hrozného počítání mrtvých, tak kolik bylo popravených a ubitých za okupace, zvláště za I. a II. stanného práva? Odhad činí přes deset tisíc osob. A v tom nejsou zavraždění v koncentrácích, věznicích a na pochodech smrti, které v poválečném úhrnu činí oněch 360 tisíc registrovaných mrtvých, v čemž nejsou další neznámí a nezvěstní.

Nás, rodiny pozůstalých po obětech gestapa, SS, koncentráků a věznic hrubě uráží takové nestydaté psaní a srovnávání. Pisatelé takových tvrzení by se nejdříve měli něco dozvědět a poučit se o zvěrstvech protektorátu - pak teprve mohou srovnávat.

Dr. Jiří Jaroš Nickelli, ČSOL Brno I
Autor je pozůstalý po dědečkovi zavražděném gestapem, a příbuzný obětí Osvětimi, sekyrárny Pankrác, a dalšího odbojáře, vězněného v Breslau
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponTohle je multikulturní Evropa. Uprchlíci znásilnili dítě a dostali jen podmínku ...   
Pridal tk Pátek 21 únor 2020 - 04:35:07 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Afgánec 22let znásilnil spolu s dalšími kamarády opakovaně holčičku 11let.

Dostal podmínku a je volnej.

Jako vážně se dávají podmínky za znásilňnění v Evropě?

Holčička a následky?

Koho to zajímá.

Ono, jak uvedl už minule jeden německý politik, její život nebude traumatický, jen trochu ...jiný.

Opravdu chcete být v takové EU?

Zdroj: https://www.bild.de
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponAmeričané v Sýrii najížděli na ruský transportér. Spencerová: Nezačínají takhle války?   
Pridal tk Pátek 21 únor 2020 - 04:28:17 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Analytička Tereza Spencerová sdílela na svých sociálních sítích video, na němž je vidět, jak se obrněný vůz používaný americkou armádou snaží ze silnice vytlačit ruský obrněnec Tigr.

Ani velení armády Spojených států, ani ruské ministerstvo obrany se k incidentu nevyjádřilo. Kdy k incidentu došlo, zůstává nejasné.

Na videu, jehož pravost zatím nebyla potvrzena, je vidět ruský obrněný transportér Tigr, který se snaží dohnat svoji kolonu. Přejíždí proto dva americké vozy (pravděpodobně Oshkosh M-ATV). Jeden z nich najednou začal vytlačovat ruský vůz ze silnice.

Video se následně zastavilo. Není proto jasné, co se odehrálo poté.

Podle informací Terezy Spencerové, které připojila k videu svůj komentář, mělo k incidentu dojít na východě Sýrie u kurského města Kámišlí.

Podzemní základna teroristů

Severně od Aleppa v oblasti nedávno osvobozené od teroristů byly objeveny podzemní sklady a štáby příslušníků Haját Tahrír aš-Šám, informoval dříve zpravodaj Sputniku.

Celé podzemní město speciálně vykopané ve skále bylo objeveno v obci Andžár (asi 20 km od Aleppa). Do podzemního štábu vede velký vchod, kterým klidně může projet nákladní auto. Chodby byly soudě podle všeho vykopány pomocí speciální techniky připomínající štít pro razičské práce používaný při výstavbě metra.

„Nacházíme se v jednom z centrálních štábů fronty Haját Tahrír aš-Šám (teroristická organizace zakázaná v Rusku), ze kterého plánovali a koordinovali všechny operace v této oblasti. Jak dlouho to kopali, je těžké říct, ale zřejmě 4-5 let. Plně se tu zařídili, měli dokonce internet, dobré spojení pomocí vysílaček a s použitím satelitu. Nemluvě o pohodlí: elektřina, vodovod, kanalizace,“ vysvětlil novinářům plukovník syrské armády Rami Mauvas.

Uvnitř jsou celé ulice a uličky. Kasárny, sprchy, toalety. Zdi byly speciálně zpevněny cihlami a někde jsou dokonce i kachličky.

Další místnost je příznačná tím, že vůdce Haját Tahrír aš-Šám Abu Mohammad al-Julani tady natáčel své projevy. Tady měli také štáb teroristů, zbyl tady velký počet satelitních snímků terénu, díky kterým ostřelovali sousední obce.

„Kolik to má kilometrů, není zatím jasné, neměřili jsme to, ale je to obrovský podzemní prostor a některé galerie nebyly dokončeny. Dříve jsme také viděli něco podobného, je to tradiční způsob teroristů, aby byli neviditelní a nezranitelní. Zvláštnost daného úkrytu je v tom, že tu měli štáb. Tady se nacházeli jejich velitelé, proto mělo být vše zařízeno nejlepším způsobem,“ dodal plukovník Mauvas.

Zdroj: https://sptnkne.ws/BzDK
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPolákům na Britských ostrovech nastanou těžké časy. Jaké problémy slíbil premiér Johnson?   
Pridal tk Pátek 21 únor 2020 - 04:25:47 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Ve středu představilo britské ministerstvo vnitra plán nového imigračního systému, který se zavádí v souvislosti s brexitem. Stanovuje, že poskytnutí pracovního víza cizincům bude záviset na odborných schopnostech, kvalifikaci a výši očekávaného výdělku.

Nový systém, který začne fungovat 1. ledna 2021, rovněž omezí svobodu pohybu a obnoví kontrolu hranic.

Vláda hodlá zavést bodový imigrační systém. Aby mohli zahraniční občané pracovat ve Velké Británii, musí získat 70 bodů. Za tímto účelem musí žadatelé splnit řadu podmínek: například znalost angličtiny a nabídka zaměstnání u „důvěryhodného sponzora“ poskytuje 50 bodů.

V souladu s příkazy Migrační rady musí mít všichni uchazeči pozvánku do práce a jejich minimální mzda nesmí být nižší než 25,6 tisíc liber (768 tisíc korun) ročně. Dříve byla minimální roční mzda zahraničního pracovníka 30 tisíc liber (900 tisíc korun).

Je zřejmé, že pracovníci s nízkou kvalifikací na základě takového imigračního plánu víza po brexitu nedostanou.

Šance na získání práce se snižují

Podle posledních údajů může nyní žít v Británii asi milon a půl Poláků.

Dariusz Zeller, zástupce šéfredaktora polského týdenníku v Londýně Cooltura, sdělil v rozhovoru se Sputnikem názor, že Británie po skončení přechodného období v podstatě nedá žádnou šanci cizincům s nízkou kvalifikací na to, aby mohli v zemi pracovat. A zase pro pracovníky s vysokou kvalifikací zavede další přísné podmínky pro získání víz.

„Je to absurdní rozhodnutí, ke kterému je opravdu těžké se vyjádřit. Kromě hlavních bodů (a jich je 50) musí kvalifikovaný zaměstnanec získat dalších 20 bodů, které jsou udělovány například za vědecký titul nebo za vysokou mzdu navrženou zaměstnavatelem. Na jaké profese se to vztahuje? Těžko říct. Pokud mluvíme o nemocnicích a institucích sociální péče a také o stavbách, kde v podstatě Angličané vůbec nepracují a pracují tam Poláci, Rumuni a jiné národnosti, pak zaměstnat se zde bude obtížné,“ uvedl.

Nepromyšlené kroky Borise Johnsona

Na otázku, jak Boris Johnson zamýšlí vyřešit problémy, které v budoucnu vyvstanou pro britskou ekonomiku, vyjádřil Zeller obavy, že britský premiér, populista ze své podstaty, dnes podniká kroky, které bude muset v budoucnu opustit. Myslí si, že směr zvolený Borisem Johnsonem není tak šokující a překvapující.

„Není to podobné na promyšlené rozhodnutí. Lze předpokládat, že po brexitu by nová právní úprava měla jednoduše vstoupit v platnost, proto byly dohodnuty obecné zásady. Je to však především britská ekonomika, která v důsledku toho může utrpět. Problémy se se mohou vyskytnout také u lidí, kteří chtějí do země přijet za rok s vidinou velkých výdělků. Je dobře, že i ti, kteří přijedou dříve, během přechodného období, budou pracovat na základě předpisů, platných nyní,“ sdělil.

Zaměstnavatelé se chytají za hlavu

Dariusz Zeller upozorňuje na skutečnost, že to není první a ani druhý rok, kdy ve Velké Británii nemají dostatek zdravotních sester.

„Odkud je mají vzít? Většina z nich pochází z Filipín. Polské ženy také pracují jako zdravotní sestry. Omezení v této oblasti mohou vést k dramatickým důsledkům. Už teď se zaměstnavatelé chytají za hlavu při hledání pracovníků pro zdravotnická zařízení. Jednou to bude mít vliv nejen na přijíždějící lidi, ale i na rodné Angličany. Pokud omezení ovlivní zemědělské a zpracovatelské podniky (a tomu se nelze vyhnout), budou důsledky pociťovat domácí zemědělci a výrobci potravin. Britové sekají větev, na které sedí,“ uvedl.

Poznamenal také další zajímavý bod v nových předpisech: lidé, kteří vydělávají méně než 25,6 tisíc liber ročně, mohou požádat o víza, ale pouze v případě, že mají „specifické deficitní povolání“. Co znamená „specifické deficitní povolání“? To bude záležet na úředníkovi, který bude rozhodovat.

„Před volbami v Polsku neočekávám od polských úřadů žádné kroky, ale možná po volbách dojde k určitým jednáním mezi polskou a britskou vládou. Možná se pro nás něco změní k lepšímu. Spoléháme na to, protože po tom, co jsme si dnes přečetli, nevypadá budoucnost pro ty, kteří chtějí na Britských ostrovech pracovat, růžově,“ podotkl.

V Londýně se ozvýají i jiné názory

Britští politici kritizují nový imigrační systém. Diane Abbottová, členka Dolní sněmovny Spojeného království, řekla, že vláda „nepomyslela na to, jak může tato politika ovlivnit ekonomiku, jaké poselství adresuje imigrantům, kteří zde žijí a pracují“.

Christine Jardineová, členka liberálních demokratů, nenechala kámen na kameni také na nové politice vůči imigrantům. Řekla, že „tyto návrhy jsou založeny na xenofobii, nikoli na sociálních a ekonomických potřebách naší země“.

A první skotská ministryně Nicola Sturgeonová zase sdělila, že dopady plánu na skotskou ekonomiku budou „devastující“.

Zdroj: https://sptnkne.ws/BzE7

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponTurecký ministr obrany: Turecko nemá v úmyslu se v Idlibu střetnout s Ruskem   
Pridal tk Pátek 21 únor 2020 - 04:21:37 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Turecko nemá v úmyslu vstoupit do konfliktu s Ruskem v syrské provincii Idlib kvůli zhoršení situace v regionu. Sdělil to ve čtvrtek v rozhovoru v televizi CNN Turk turecký ministr národní obrany Hulusi Akar.

„Nemáme v úmyslu střetnout se s Ruskem. Naše jednání (o Idlibu, pozn. red.) nedosáhla bezvýchodné situace, budou pokračovat. Naše pozorovací stanoviště budou i nadále fungovat,“ uvedl ministr. Zároveň řekl, že zhoršení situace v syrském Idlibu neovlivní turecké plány na rozmístění ruských protiletadlových raketových systémů S-400.

„Zavázali jsme se k dohodám o S-400 a koupili je. Pokračuje školení a montážní práce se provádějí podle plánu. Někdy po dubnu budou uvedeny do provozu,“ řekl v rozhovoru.

Uvedl, že také pokračují jednání o využití vzdušného prostoru pro Idlib. Obtíže mohou být překonány, pokud nebude Rusko proti, dodal s tím, že jejich cílem je uzavřít příměří.

Při odpovědi na otázku, zda Turecko opět mění směr ke Spojeným státům, odpověděl, že „mají různá jednání s cílem chránit jejch zájmy a práva“.

„Jednáme s Ruskem, Íránem, Čínou. Není to v rozporu se skutečností, že jsme členem NATO. Plníme všechny své povinnosti. Ať se nás nikdo nesnaží vytlačit ven. To, že máme problémy s NATO, neznamená odchod z Aliance,“ dodal.

Diskuse o vzdušném prostoru

Ministr obrany také sdělil, že Ankara diskutuje s Moskvou o možném využití vzdušného prostoru Sýrie. Zároveň v rozhovoru popsal podmínky, za kterých opustí Turecko Sýrii. „Bude vytvořena ústava, budou se konat zákonné volby, bude zavedeno právní vedení země, bude ustaven demokratický stát, každý zaujme své místo, my také zaujmeme své místo.“

Kromě toho se nechal slyšet, že Turecko nevybízí USA k přímému vojenskému zásahu do situace v syrském Idlibu, Washington ale může do Turecka vyslat protiraketové raketové systémy Patriot.

„Spojené státy dělají prohlášení o podpoře nás v Idlibu. Samozřejmě nemluvíme o to, že se tam objeví američtí vojáci. Řeč může jít o podpoře ve smyslu baterií Patriot, možná z jiných zemí Evropy. Takové návrhy oceníme,“ řekl ministr.

„Bohužel Rusko neuspokojuje plně naše požadavky na využití syrského vzdušného prostoru. Nyní je důležité, abychom jej mohli plně využívat. V tomto směru je pokrok, jednáme, téma je stále na programu,“ sdělil k tématu.

Situace v Sýrii

Turecký prezident Tayyip Erdogan dříve uvedl, že Turecko dosud nedosáhlo uspokojivého výsledku při jednáních s Ruskou federací o syrském Idlibu a je připraveno na zahájení vojenské operace v tomto regionu. Tiskový mluvčí ruského prezidenta Dmitrij Peskov to označil za nejhorší scénář.

Erdogan již dříve řekl, že vyzval svého ruského protějška Vladimira Putina, aby vyvinul tlak na syrského prezidenta Bašára Asada za účelem zastavení ofenzívy syrské armády v provincii Idlib a její stažení do konce února od tureckých pozorovatelských stanovišť. Jinak Erdogan hrozil vojenskou reakcí.

Proturečtí bojovníci podporováni tureckým dělostřelectvem ve čtvrtek prolomili obranu syrské armády v Qminasu a Nayrabu. Ruský Su-24 zaútočil na teroristy, což umožnilo syrským jednotkám úspěšně odrazit všechny útoky. Uvádí se, že bylo zničeno několik kusů techniky – jeden tank, šest bojových vozidel pěchoty a pět pickupů vyzbrojených zbraněmi velkého kalibru.

V roce 2017 dosáhly v Nur-Sultanu (dříve Astana, pozn. red.) Rusko, Turecko a Írán dohody, podle níž v Sýrii vznikly čtyři tzv. deeskalační zóny. Tři z nich se v roce 2018 dostaly pod kontrolu Damašku. Čtvrtá – v provincii Idlib a v částech sousedních provincií Latákie, Hamá a Allepo – dosud nepodlehla syrské vládě. Větší část tohoto území je pod kontrolou teroristů. V září 2018 se Rusko a Turecko v Soči dohodly na vytvoření demilitarizované zóny v Idlibu, kde je současně více než tucet různých jednotek.

Ozbrojený konflikt v Sýrii trvá od roku 2011. Na konci roku 2017 bylo vyhlášeno vítězství nad teroristickou skupinou IS* v Sýrii a Iráku. V některých částech země pokračují čistky od militantů. V současné době se dostává do popředí politické řešení, obnovení Sýrie a návrat uprchlíků.

Zdroj: https://sptnkne.ws/BzE5

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponHledat Info kuryr
Novinky pro 2020
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.1800 sec,0.0237 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:1,576kB