Pondělí 24 únor 2020
Hulvát si prosadil Hulvátovu ulici   
Pridal tk Pondělí 24 únor 2020 - 16:00:52 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Ono je totiž hulvátství vůbec v kurzu. Je to dnes vlastně společenská norma v politice, v médiích, v tzv. kultuře. V politice se mu ovšem říká „noblesa“ v případě, že hulvátství použije např. elitokratický lupič Schwarzenberg.

V médiích se říká „svoboda slova“, urážejí-li se názoroví oponenti liberálně-demokratických elitokratů. V (pa)kultuře se hulvátství říká třeba invence, neotřelost či otevřenost.

To tehdy, když se za peníze hanobí vlastní národ, jeho historie, dokonce třeba i státní symboly nebo žijící představitelé demokraticky zvolených, leč ideově „nezpůsobilých“ směrů.

Magor na radnici

Chorý starosta pražské městské části Řeporyje se rozhodl pojmenovat jednu z (patrně) nových ulic svého pašalíku po zesnulém představiteli udergroundu šedesátých a sedmdesátých let Ivanu Martinu Jirousovi, který byl znám pod přezdívkou (uměleckým pseudonymem) Magor.

Nějak stoprocentně mu to prý na zastupitelstvu ale neprošlo, takže Řeporyje ulici Magorovu nemají, pořídili si ulici civilnějšího názvu, totiž Jirousovu. Tak proti gustu, žádný dišputát.

Vzhledem k tomu, že Jirousova tvorba je velmi specifická, může si někdo třeba říci, že verše trochu hororově mystického obsahu pepřené mnohdy vulgarismy snad ani nestojí za přečtení až do konce. Nebo že umělcova náklonnost k undergroundové kapele Plastic people of the Universe (oni opravdu neuměli hrát, ale ani trošičku!), kterou zásobil svými texty, je vypovídající spíše o stavech, do nichž se kumštýř často dostával následkem své další náklonosti – a sice k alkoholu. V jeho pojetí spíše k chlastu. Jak říkala konečně Jirousova kamarádka Petruška Šustrová: „...když byl Magor střízlivej, byla s ním nuda, když se vožral, nedalo se s ním většinou vydržet.“ To není pomluva mrtvého, to je citát.

Také je nutno dodat, že ani případná umělecká nedostatečnost Jirousovy tvorby, nic neubírá na jeho osobní odvaze, s níž čelil ústrkům bývalého režimu a „vysloužil“ si od něj letité pobývání ve vězení. Snad mohli být soudruzi v jeho případě vlídnější a jeho „resocializační“ pobyty mohli aspoň z části namísto šedých mříží zhodnotit mřížemi bílými. Někdo by ale třeba mohl myslet, že básník Jirous sice nebyl až tak mimořádným básníkem, jako spíše cvokem.

U jednoho kumšt, u druhého diagnóza, výsledek podobný.

Nicméně Ivan Martin Jirous byl ještě za života nositelem ocenění Seifertova cena a nyní má už v Řeporyjích i ulici. Je zvěčněn, zvěčněn podivuhodným starostou Novotným, bulvárním dravcem, hrdým nositelem závislostí a diagnóz. Proto je v úvodu tohoto článku uveden jako chorý.

Je na místě snad trochu dovysvětlit, čím že přeaktivní pracující pacient Novotný trpí. V prvé řadě je na něm při každém jeho projevu patrná koprolálie, a to není žádná záliba ve vulgarismech, v používání sprostých slov z nějakého rozmaru, leč jde o průvodní jev závažnějších diagnóz.

Pan Novotný může trpět např. Tourettovým syndromem, což je neuropsychiatrické onemocnění způsobující u postižených nekontrolovatelné pohybové i zvukové tiky, choroba se vyskytuje téměř výhradně u chlapců. V kombinaci s dalším Novotného neduhem odborně zvaným tumultus sermonis – česky brebtavostí, se zdá, že i vážné poruchy autistického spektra typu syndromu ADHD jsou ve hře.

Částečné nápravy lze v těchto případech dosíci vhodnými způsoby kognitivně behaviorální léčby, rapidnímu zhoršování pak pacienti propadají tehdy, kdy je jim umožněna konzumace tvrdých drog či alkoholu. Koneckonců – pan starosta se rád i v médiích holedbá svou nákloností jak ke kůrám whiskeyovým, tak „občasnou“ konzumací LSD.

Každopádně svůj k svému dalo by se říci. Hulvátsky se vyjadřující starosta a politik ODS se nějak cítí ideově spřízněn s hulvátsky se prezentujícím básníkem. Má to tedy jistou logiku. Při srovnání těchto dvou osobností z toho však „o parník“ vychází lépe Ivan Martin Jirous, poněvadž jeho zkušenost s kriminály je neoddiskutovatelná stejně, jako fakt, že jej ani tam nikdy nezlomili. Náruživý poživačník a trubadúr ptákovin Novotný by undergroundu neposloužil ani jako maskot, protože vyniká pouze zbabělým okopáváním všeho, co je „in“, „cool“ a hlavně – za co dnes může brát peníze a nic mu nehrozí. To je ta roztomilá statečnost ex post.

Lavička Václava H.....a, ulice Václava H......a, vajgl Václava H......a, a dál...?

A doba hulvátům přeje. Hulvát Topolánek zavedl v poslanecké sněmovně vztyčování prostředníčku směrem k oponentům, což prý nelze brát jako vulgarismus. Hulvát Kalousek se správnou hladinou alkoholu jej v tomto napodobil a oba mimořádní obohacovatelé naší politické kultury vynikají i v tom, že neváhají fyzicky inzultovat kohokoli, kdo se jim znelíbí. Kalousek, jak se zdá, vždy, když je nalitý, Topolánek i za střízliva.

Jeho Nejasnost Schwarzenberg zase rád používá jadrných (nikoli snad sprostých, no dovolte...?!) výrazů jako „nasrat“, „posrat“, „hovno“, aby dal najevo bývalým (a jak sám věří i budoucím) poddaným, co je to vlastně ta weltmanská noblesa.

„Umělkyně“, co neváhá na jevišti demonstrovat, že se jí do vagíny vměstná národní vlajka je pochopitelně hodnocena za „otevřený“ přístup k aktuálnímu dění na kulturní frontě, v boji za pride-etno-multi vnímání liberální demokracie.

A protože už jedeme plnou parou v hulvátské době za ustanovení hulvátství coby společenské normy, netřeba se divit, že sem tam nějaký ten hulvát bude mít kdesi ulici, možná dokonce i náměstíčko. A co třeba letiště? Například imaginární letiště nějakého imaginárního Václava Hulváta..? (Cože? Že už ho máme...? No, to jsou věci...)

Svatopluk Otava

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponKoronavirus má všechny charakteristiky biologické zbraně stupně 4, tedy zbraně hromadného ničení   
Pridal tk Pondělí 24 únor 2020 - 15:52:52 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Je to první vir v historii, který charakterizuje současně:

- relativně dlouhá inkubační doba ( 14 někdy až 24 dní )
- během této doby je již infekční ( ideální vir k
roznášení )
- extrémně nakažlivý, kapénkou i dotykem
- na povrchu předmětů a v ovzduší prostor vydrží
až 9 dnů ( šíření např. peněžním oběhem na
bankovkách )
- napadá všechny orgány, plíce nejvíce
- vyléčení pacienti mohou být dále nakažlivý
- vylučuje se i v moči, takže jej jsou plné odpadní Vody, nakazí se potkani a myši

Má prvky viru HIV a je o několik v přírodě nenalezených vývojových úrovní dál, než jeho příbuzné viry jako SARS, takže byl pravděpodobně vyšlechtěn ve vojenské laboratoři.

Pro výrobu biologické zbraně lze samozřejmě použít jakýkoliv patogen způsobující dostatečně závažné infekční onemocnění. U každého patogenu se vždy zvažovala následující kritéria:

Jak závažné onemocnění vyvolává? (běžná chřipka, která se do týdne snadno vyléčí sama, by nebyla dobrou biologickou zbraní, zatímco některé smrtící mutace chřipkového viru by posloužily velmi dobře).

Jak snadno ji lze šířit v prostředí? (lze použít pouze patogeny dostatečně odolné vůči vlivům vnějšího prostředí).

Jak snadno se následně patogen přenáší z člověka na člověka? (a umožňuje tím vznik a trvání epidemie) Jak snadno lze chránit vlastní armádu či obyvatelstvo očkováním?

Jak nákladná je jeho výroba a skladování, případně jak dlouho vydrží.

S ohledem na tato kritéria se patrně nejvíce zvažovalo a zkoumalo použití černých neštovic, antraxu, eboly a virů typu SARS, H5N1 a dalších mutací chřipky. Koronavirus je ze všech zmíněných jako biologická zbraň nejúčinnější, neboť není primárně určen k zabíjení, ale k paralýze společnosti ( vč. ekonomiky ), kdy hlavní účinek je závažný zánět, kolaps a vyřazení člověka. Jestli těmto komplikacím podlehnou 2% nakažených nebo 20%, je věcí, z hlediska účelu jeho výroby, sekundární.

Biologická zbraň je zbraň založená na principu nějakého organismu (nejčastěji patogenu) nebo jím produkované látky (nejčastěji toxinu), jejichž cílem je nejčastěji přímo člověk, u něhož má vyvolat chorobný stav (infekční onemocnění či otravu jejímž přímým následkem je jeho významné oslabení či smrt). V širším slova smyslu lze za biologické zbraně považovat i mikroorganismy rychle znehodnocující fosilní paliva, patogeny likvidující plodiny a dobytek a vyvolávající tak hladomor atd. Biologické zbraně se počítají mezi zbraně hromadného ničení a jejich vývoj, výroba a skladování jsou celosvětově zakázány.
Historie užívání ,,biologických zbraní sahá hluboko do minulosti. Například Mongolové vrhali katapulty mrtvoly do obléhaných měst, aby podpořili vznik epidemií, což napomohlo ve 14. století k rozšíření Černé smrti do Evropy. Husité prý bombardovali Karlštejn bečkami s výkaly. Španělé a Britové (během Pontiacova povstání) dávali darem indiánům přikrývky infikované neštovicemi. Indiáni neměli proti evropským nemocem vytvořenou imunitu, a proto velice rychle vymíraly celé kmeny. Při tažení v Číně použila Japonská císařská armáda proti civilnímu obyvatelstvu biologické zbraně, například antrax nebo dýmějový mor, kterými se nakazily statisíce Číňanů.

https://www.e15.cz/zahranicni/vedci-nasli-koronavirus-v-moci-pacientu-muze-poskodit-ledviny-1367065

Čínští vědci identifikovali nový typ koronaviru v moči pacientů. Jak oznámil čínský list The Global Times, virus se přesouvá krví k orgánům a mnohé může poškodit. Jeho přítomnost v moči také znamená, že se dostane do kanalizace. V ohrožení jsou tak zejména nemocnice s množstvím pacientů, kde se virus dostane do kanalizace. Pokud se nebude se splašky náležitě zacházet, může virus zamořit vzduch, řekl zástupce ředitele patogenní biologie na univerzitě ve Wu-chanu Jang Čan-čchiou. „Nemůžeme to ale přehánět, není nutné desinfikovat kanalizaci v celém městě, protože velké množství desinfekčních prostředků může nadlouho zamořit vodu,“ řekl Jang. Fakt, že se virus našel v moči, podle něj znamená, že se s krví přemisťuje tělem, takže zasáhnout může nejen plíce, ale i další orgány, například ledviny a srdce.

https://www.czechsight.cz/koronavirus-covid-19-vydrzi-aktivni-az-devet-dni-mimo-hostitele-vedci-prisli-s-novou-studii/

Vědci přišli s novou studií, která předpokládá, že nový koronavirus (COVID-19) vydrží aktivní asi týden, dokud si nenajde svého hostitele.

https://www.novinky.cz/zahranicni/svet/clanek/koronavirus-se-prenasi-i-z-matky-na-dite-40312376

Zástupce Čínské zdravotní komise Ma Siao-wej uvedl, že na rozdíl od SARS, který se začal šířit v roce 2002 a usmrtil 800 lidí, je nový koronavirus infekční už během inkubační doby, kdy je nemocný bez symptomů.

V současnosti se oficiálně řádění nového viru nazývá ,,epidemie s více ohnisky“ . Kromě Číny se dají největší ohniska předpokládat v Africe, kde ale s největší pravděpodobností vir dlouho nebude vůbec identifikován, natož lokalizován. Teprve jeho řádění v Evropských zemí a na blízkém východě ( Írán ) ukáže jestli a případně co nám Čína zatajila. Bez ohledu na to, jak vir vznikl a jak se dostal mezi lidi, ponese Čína plnou zodpovědnost, jestli o rizicích infekce a počtech nakažených dezinformovala, čímž mohla ohrozit celý svět. Čína totiž učinila v době, kdy ještě nebylo mnoho známo, opatření, která odpovídají tomu, že o rozsahu nebezpečí věděla ( mj. karanténa uzavřením oblastí s 58 miliony lidí během několika dní ). To odpovídá dvěma variantám: buď z jim z Wuhanské laboratoře tento vir unikl, anebo se ČLR stala obětí sabotáže.

První ohnisko nového viru v Evropě se rýsuje v Itálii, kde je v okolí Milána izolováno 50 000 lidí. O zbytek se postarají dopravci, turisté a hlavně migranti, protože Afrika je již zasažena. Jakmile to praskne, tak vypukne panika. Bude potřeba nasadit v Řecku a Itálii armádu, protože nakažení migranti se budou chtít násilím probojovat dál do Evropy. A USA v rámci pomoci posílají na jarní cvičení 30 000 vojáků, kteří budou vir rozvážet po celé Evropě, přesně tak jako vojenské jednotky roznesly po Velké válce do světa pandemii Španělské chřipky. Co mě překvapuje více je počet blbečků, kteří již nyní prohlašují ,,Mám zaplacenou dovolenou na červen a na just pojedu, i kdyby tam ten vir zrovna byl“ . Tak ať jedou, ale ať si zůstanou tam v karanténě. Nakonec doplatíme na tyto idioty? Je to stejné jako s ekonomickou krizí, která začne tento rok a blb si hned běží pro hypotéku s horizontem splácení 20 let…

Pokud se chcete uklidnit, tak si na YouTube pusťte pirátku Gregorovou a její ,,ukulele dojezdy“. Tito feťáci mají údajně chemickou ochranu před všemi viry a bakteriemi. Jen čekám, kdy vyleze celej zelenej Bursík a řekne, že Koronavirus je jeho přítel, hned po kůrovci.

Daniel Novák
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponProč tak usilovně provokujeme Rusko?   
Pridal tk Pondělí 24 únor 2020 - 15:43:16 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Je právě za deset minut jednáct dopoledne a jak se z vysílání ČT dovídám, zasedá právě v těchto okamžicích představitelé Prahy, aby odsouhlasili přejmenování náměstí Pod kaštany na náměstí Němcova. Hlasovat se má před dvanáctou hodinou, aby tak výsledek mohl být Čechům, Rusku a světu oznámen v pravé poledne.Tak akce má jediný cíl: podráždit, urazit a provokovat Rusko. Němcov byl totiž, třebaže Rus, protiruským politikem (asi tak jako Romancov, Fištejn a Mitrofanov), a náměstí se nalézá v bezprostřední blízkosti ruského velvyslanectví. Takže nic provokativnějšího a nepřátelštějšího, než co právě v těchto okamžicích činí, si pražský primátor a s ním v nenávisti proti Rusku spříznění darebáci pražské radnice, nemohli vymyslet, než to,co se právě v těchto okamžicích připravují schválit.

Napadá vás: jaký má smysl politika, jejímž jediným smyslem je vašemu, dejme tomu ideovému soupeři, plivnout do obličeje? A to jen tak, pro nic za nic, jen abyste vybil svou iracionální nenávist, která se vám ve vašem špinavém srdci nahromadila. Vždyť kdyby už tak moc chtěli uctit protiruského politika za to, že je protiruským, mohli si přece vybrat jiné misto v Praze. Ale ne, to by nebyl ten správný, sprostý a přesně namířený plivanec, o který lidem z pražské radnice jde. Takže to, oč nám jde, provedeme přímo před okny ruského zastupitelského úřadu. Ať mají to Náměstí Němcova denně před očima, denně je to bude trápit, žrát , iritovat – a právě o to a o nic jiného, nám lidem z pražské radnice nejde.

Takhle si my představujeme tvorbu politiky.

Lubomír Man
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponJaroslav Foldyna informoval o tom, že vystupuje z ČSSD   
Pridal tk Pondělí 24 únor 2020 - 15:36:17 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Jaroslav Foldyna vystupuje z ČSSD. Informuje o tom media sám samotný poslanec.

„Ukončuji působení v ČSSD k 25. únoru,“ řekl Foldyna novinářům. Podle jeho slov se rozhodl k vystoupení ze strany po 30 letech. Jako důvod uvedl, že se dlouhodobě rozcházel se stavem ve straně sociálních demokratů.

„Pokoušel jsem se s tím něco udělat, byl jsem místopředseda. Nic se mi nepodařilo, a tak jsem se rozhodl to neprodlužovat,“ dodal.

Ohledně svého dalšího působení Foldyna sdělil, že to, kam jeho kroky povedou dále, bude záležet na tom, kam zamířili bývalí voliči ČSSD.

Podle Foldyny poškozují místopředsedové strany sociální demokracii a především regionální organizace, které usilují o dobrý výsledek v budoucích krajských volbách. Kromě jiného svou kritiku směřoval na ministryni práce a sociálních věcí Janu Maláčovou. Tu společně s dalšími místopředsedy označuje Foldyna za nadějné svazáky a komsomolce. Foldyna se po svém odchodu stane nezařazeným poslancem.Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponBývalý ekonom Světové banky: Epidemie koronaviru Covid-19 neovlivní ekonomický stav Číny   
Pridal tk Pondělí 24 únor 2020 - 12:30:36 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Bývalý ekonom Světové banky a keňský učenec Mwangi Vajira v rozhovoru pro novináře čínské mediální organizace China Media Group (CMG) uvedl, že čínská opatření v boji proti epidemii koronaviru Covid-19 jsou příkladná. Pokud jde o dopad epidemie na ekonomiku, domnívá se, že dopad bude krátkodobý. Čína pomalu obnovuje výrobu a epidemie nepoškodí hospodářské vztahy mezi Čínou a jinými oblastmi světa.

Mwangi Vajira řekl, že Čína od začátku udělala velmi obtížná rozhodnutí a čínská reakce je bezprecedentní. Například uzavřít celé město Wuhan (Wu-chan) a zároveň identifikovat a léčit nakažené pacienty. Čínská opatření v boji proti epidemii uznali odborníci z celého světa.

Pokud jde o hospodářskou a obchodní výměnu mezi Čínou a Afrikou, někteří analytici se dříve domnívali, že epidemie nového typu koronaviru Covid-19 v Číně ovlivní cestovní ruch, dovoz a vývoz a další oblasti. Podle Mwangi Vajiry je dopad na některá odvětví, jako je cestovní ruch, přímý. V případě obchodu je dopad pomalý. Věří, že jak dojde k postupné stabilizaci epidemické situace, tento efekt nepotrvá dlouho.

Mwangi Vajira uvedl, že epidemie je nyní pod kontrolou a počet potvrzených nakažených případů v Číně stále klesá. Čína začala obnovovat výrobu. Domnívá se, že epidemie neovlivní postavení Číny jako druhé největší ekonomiky světa.


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponSrbsko uspořádalo koncert na podporu Číny v boji proti epidemii koronaviru   
Pridal tk Pondělí 24 únor 2020 - 12:27:55 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Srbsko uspořádalo 22. února koncert s názvem „Srbové budou vždy s čínskými bratry", aby vyjádřilo přátelství a podporu Číňanům, kteří plně bojují proti epidemii koronaviru Covid-19.

Srbský vicepremiér na slavnostním zahájení koncertu uvedl, že cílem uspořádání tohoto koncertu je předat Číňanům zprávu, že srbský lid je ochoten spolupracovat s Číňany v boji proti epidemii. Úsilí a náklady, které Čína vynaložila na prevenci a kontrolu epidemie, nejsou jen pro sebe, ale proti viru ve jménu lidstva.

Čínský velvyslanec v Srbsku Chen Bo řekl, že Čína v tomto obtížném období v boji proti epidemii koronaviru naléhavě potřebuje nejen lékařské materiály, ale také podporu a přátelství z celého světa.Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponNa síti se objevilo další diskreditační video s Kiskou. Exprezident už přiznal, že udělal chybu. Jakou?   
Pridal tk Pondělí 24 únor 2020 - 12:18:01 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Kauza kolem videí o pozemkových problémech exprezidenta Andreje Kisky má další pokračování. Anonym zveřejnil na internetu třetí video, ve kterém Kiska komunikuje s Michalem Šuligou a znovu rozebírají převody pozemků pod Tatrami. Lídr strany Za lidi Andrej Kiska na sociálních sítích tvrdí, že video je jasně sestříhané, přiznává zároveň svou blbost.

Neznámý odesílatel rozeslal video v neděli 23. února v podvečer na adresy slovenských médií. Novináři poukazují na to, že bylo odesláno z jiné emailové adresy, než dvě předchozí. Video trvá více než čtyři minuty, ale v první třetině jsou k němu titulky.

Z třetího videa se dozvídáme, že Kiska se s kontroverzním podnikatelem Michalem Šuligou, který mu v minulosti prodal pozemky ve Veľkém Slavkově, setkal více než jednou. To z dosavadních Kiskových vyjádření nebylo jasné. Na novém videu Kiska mluví se Šuligou v kanceláři, v předchozím to bylo v kavárně. Z videí nelze určit, které vzniklo dříve.

Samotná nahrávka ukazuje, že Kiska podepisuje nějaké dokumenty. Exprezident říká, že už je paranoidní.

„Protože víš, těm daním lidé nerozumí. Ale pocit, že jsem někomu ukradl pozemek, to si umí ...“ uvedl Kiska, načež ho Šuliga přerušil a zřejmě účelově dodal: „Pozemek, byty...“ A zde video končí.

Autor videí v úvodních titulcích slibuje, že bude v jejich zveřejňování pokračovat „před volbami i po volbách“.

Kiska ví, kdo má zájem ho zdiskreditovat před parlamentními volbami

Andrej Kiska na zveřejněné video včera reagoval příspěvkem na Facebooku s názvem „Třetí, čtvrté, páté video“ a v reakci říká, že byla chyba, že se setkal se Šuligou, ale zároveň tvrdí, že video je jasně sestříhané a že z něj vyplývá i to, kdo se ho snažil do čeho namočit, a věří, že policie už má pachatele, který videa zveřejňuje, protože není tak těžké přijít na to, kdo je za tím.

„V tom dalším sestříhaném videu, co vidí i amatéři, je přesně vidět, kdo se mě snažil do čeho namočit, a jak jsem to odmítl. Ano, moje blbost je, že jsem se s tím člověkem vůbec setkal a mluvil,“ napsal na sociální síti Kiska.

„Pokud měl Směr zájem mě zdiskreditovat, jako před prezidentskými volbami v roce 2014, touto sérii trapných videí se jim to znovu nepodařilo. A volby dopadnou stejně,“ uvedl a na závěr dodal, že Fico po volbách padne a on bude s kolegy ze strany Za lidi při tom.

O obou předešlých videích Andrej Kiska tvrdí, že byly zveřejněny na popud některého z poslanců za stranu Směr-SD, jehož vypátral ve spolupráci s etickými hackery. Přestože sám vystupuje v druhém videu, tvrdí o něm, že bylo účelově sestříhané. A ačkoli tam mnoho nenamluvil, jeví se, že o věcech, o kterých ve videu hovoří Šuliga, je dobře obeznámen.

Po zveřejnění druhého videa se Andrej Kiska obrátil na policii s žádostí, aby vyšetřila, kdo stojí za zveřejněním těchto videí a doufá i v součinnost společnosti Google.


Zdroj: https://sptnkne.ws/B3we
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponGreta Thunberg to v pátek rozbalila v Hamburku...   
Pridal tk Pondělí 24 únor 2020 - 05:09:10 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Greta Thunberg to v pátek rozbalila v Hamburku na demonstraci před 60 000 lidmi, znovu varovala před klimatickou krizí, znovu vytáhla své číslo o kradení budoucnosti dětem, ale když čtení z papíru skončilo a chtěla divákům poděkovat a sama dodat z hlavy vlastní myšlenky, tak ji pořadatelé zarazili a musela jim vrátit mikrofon a vypoklonkovali ji z pódia! Tohle už není ani průhledné, to je trapné, sehrané, zinscenované, umělé a hlavně nedůstojné! Co z té holky vyroste? Jak dlouho bude lidem v pozadí těchto akcí dělat poslušnou marionetu?

Klimatická aktivistka Greta Thunberg v rámci školních stávek Fridays for Future přicestovala v pátek 21. února 2020 do Hamburku, kde vystoupila jako host na klimatické demonstraci před zhruba 60 000 účastníky demonstrace. Měla s sebou projev napsaný na papíře, ze kterého přečetla zhruba pětiminutový projev, který známe velmi důkladně z její aktivistické činnosti. Mluvila o tom, že politici nic nedělají pro ochranu klimatu, jenom slibují, a že proces změny nenastane okamžitě a lidé u moci prý hazardují s budoucností vlastních dětí. Čelíme prý klimatické krizi a všichni se tváří, že se nic neděje. Všechno jsme od ní již slyšeli, toto není nic nového a v podstatě by ani nebyl důvod zpravodajsky pokrývat její demonstrace a návštěvy v jednotlivých zemích. Jenže, v pátek k něčemu došlo, čeho si všimla i německá alternativa.

VIDEO ZDE: https://vimeo.com/393259905

*České titulky zapnete tlačítkem “CC” v liště videa.

Když totiž Greta Thuneberg v pátek v Hamburku domluvila a dočetla papír, ze kterého četla proslov, tak chtěla začít mluvit sama z hlavy a říct své další názory publiku jenom tak, prostě bez skriptu a bez papíru. Stačila však publiku jenom říct polovinu souvětí, že je hrdá na to, že tam může být s nimi, ale než stačila dokončit větu, dozorkyně a pořadatelka ji zarazila, Greta se poslušně zarazila, řekla “jo…” do mikrofonu a předala dozorkyni mikrofon se slovy “předám vám ho…” ve smyslu předání mikrofonu a hned odešla z pódia. Tento trapný moment již od pátku rezonuje celou německou alternativou, protože odhaluje loutkové a přesně podle divadelního skriptu pojaté vystupování, kdy marioneta nesmí říct nic, co není napsáno ve skriptu. Jakmile by chtěla Greta začít mluvit sama, okamžitě ji zastaví, ona poslušně poslechne a předá mikrofon se slovy “předávám vám mikrofon”.

Organizace školních protestů, které už dávno neprobíhají před školou a ani školáci se jich už neúčastní v hlavní míře

Aktivistka ze Švédska má diagnostikovánu Aspergerovu poruchu a lidé s touto nemocí jsou v sociálních vztazích neorientovaní, autority dokáží s nimi snadno manipulovat a toto video z Hamburku, ke kterému jsem udělal české titulky, pouze naživo ukazuje, jakým způsobem je Greta Thunberg zneužívána ke klimatické agendě. Greta je neustále obklopena ochrankou, bodyguardy, žádný novinář nemá dovoleno se k ní přiblížit a vést s ní rozhovor na přímo, bez prostředníka.

Organizace těchto pátečních demonstrací už ani náhodou nelze označit za spontánní akci, protože demonstrace neprobíhají před školami, ale na náměstích, s příslušnými povoleními úřadů, které jsou vydávány jen dospělým organizátorům, nikoliv dětem, nasmlouvané firmy zajišťují audiovizuální techniku, obrazovky, ozvučení, montáže pódia, pořadatelské a bezpečnostní služby, spolupráce zdravotníků, to všechno je profesionálně řízeno a nemá to nic společného s dětmi, se školními stávkami a demonstracemi před školou. V této fázi je to už nátlaková barevná revoluce, která jede globálně a stejně tak je globálně organizována napříč celou Evropou.

Podle Grety politici okrádají své vlastní děti o budoucnost

Greta znovu vytáhla svoji nejsilnější kartu, když zaútočila na politiky v osobní rovině a ve vztahu k jejich dětem. Vůbec prý nechápe, jak se tito politici mohou podívat svým dětem do očí, když je ve skutečnosti okrádají o budoucnost. Znovu tak použila svůj nátlakový scénář na politiky ve vztahu k dětem, za což už několikrát byla médii kritizována, protože ona sama má rozhodně dětství takové, o jakém se ostatním dětem ani nezdá. Vyrůstá v luxusu, v blahobytu své rodiny, pokoj má vybavený drahým značkovým nábytkem za tisíce EUR. Výroky o ukradeném dětství a budoucnosti proto zní od ní opravdu bizarně.

Tyto demonstrace tak ve skutečnosti jsou pouze katalyzátorem výchovy a tipování nových a velmi agresivních politických kádrů, mladých kádrů, kteří se politicky udělají a etablují na otázce ochrany klimatu tím, že budou používat velmi expresivní a ostrou argumentaci. Globalisté tak nesledují tyto páteční seance, že by měly vliv něco změnit teď, ale mají vykrystalizovat a vyprofilovat nové politické kádry ve střednědobém horizontu.

Když Greta v pátek řečnila v Hamburku, v Bruselu zkrachovalo jednání o evropském rozpočtu, evropské dotace jsou v ohrožení, ECB varuje, že po Brexitu je v evropské pokladně díra o velikosti 75 miliard EUR

Celá klimatická agenda se točí okolo peněz a daní. A okolo daní a peněz. To podle toho, jak se na to díváte, ale v konečném důsledku je to totéž. Ochrana klimatu je sporná, vlastně ani nemusí fungovat, ale co bude fungovat, to bude politika zavedení nových klimatických daní a nových dotačních titulů. Jedněm lidem se vezmou peníze z kapsy a strčí se do kapsy jiným lidem, přičemž velká část peněz na cestě z jedné kapsy do druhé zmizí a skonči v mamutím evropském rozpočtu EU, který po Brexitu skřípe.

Všimli jste si, že v pátek v Bruselu zkrachovala jednání o evropském rozpočtu na 7-leté období? No, přesně kvůli tomu musí Greta jezdit po Evropě se svým cirkusem, resp. obráceně, tento klimatický Cirkus si vozí Gretu s sebou jako své hlavní číslo, a výsledkem mají být nové daně uvalené na maso, na auta se spalovacími motory, na potraviny s cukrem atd. Po odchodu Velké Británie je v evropském rozpočtu obrovská díra, kterou nikdo nechce zalepit, ale nikdo se ani nechce uskromnit na dotacích z fondů EU. A to nemá řešení. A proto jednání o rozpočtu EU v pátek skončilo krachem. Je to tak jednoduché.

Demonstrace za ochranu klimatu jsou demonstracemi za zavedení nových uhlíkových daní na spalovací motory, maso, cukr a zřejmě i mléko kvůli kravám a emisím CO2 z nich

Zoufalý pohled je ale na účastníky těchto demonstrací. Až na výjimky to jsou dospělí lidé, dokonce i důchodci a tleskají Gretě za to, že vyzývá k vysokému zdanění spalovacích motorů a dokonce chce lidem zatížit uhlíkovou daní i schnitzel a obecně vepřové, hovězí a drůbeží maso. Globalisté už nevědí, kde a na základě jakého titulu lidem napařit další daně, a tak to hrají na strunu klimatu, umírání planety, hrozby udušením z CO2, anebo nezdravostí pro zdravý vývoj člověka, pokud jde o cukr apod. Přitom o zdraví vůbec nejde, protože kdyby šlo někomu o zdraví, dojde k zákazu prodejů cigaret a veškerého alkoholu, k čemuž nikdy nedojde, protože státy by přišly o miliardy EUR na spotřebních daních.

Snaha o zdanění jednotlivých druhů masa a cukru je úplně stejným procesem. Cílem není zákaz prodejů, ale zdanění těchto prodejů, to je celé. Nevím, jestli to vůbec Gretě dochází, k čemu ji zneužívají, asi netuší, ale jestli na to jednou přijde, té dívce může přeskočit a spáchá sebevraždu. Vůbec bych se tomu nedivil, že za pár let se podívá zpětně na videa a dojde ji, jak ji zneužívali. Nemusí to potom vůbec ustát, protože její role už má obrysy nesvéprávné loutky, která nesmí na pódiu říct nic vlastního ze své hlavy. Že to bez mrknutí oka dělají globalisté, to mně nepřekvapuje, ale že takovéto zneužívání vlastní dcery tolerují její vlastní rodiče, sami rovněž aktivisté, to je naprostý otřes.

-VK-
Šéfredaktor AE News
Zdroj: https://aeronet.cz/

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponMuslimové a přátele islámu z TOP09 volí v Teplicích na senátora neomarxistu Bergmana   
Pridal tk Pondělí 24 únor 2020 - 04:25:40 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Za zemřelého senátora ODS Kuberu, který se postaral o vznik muslimské komunity v Teplicích, nasadili přátele islámu do voleb dalšího vlivného neomarxistu a ředitele gymnázia v Teplicích - Zdeňka Bergmana. Podporu mu veřejně vyjádřila i mediálně známa teplická muslimka Eman Ghalebová na svém facebook profilu.

Podporu Bergamnovi dále vyjádřila TOP09 slovy své šéfky: Markéta Pekarová Adamová:

"Zdeněk Bergman je dlouholetým ředitelem gymnázia v Teplicích a rozumí tak problematice vzdělávání, které je pro TOP 09 prioritou. Zároveň je to člověk, který se zastal Eman Ghalebová, když na ni "slušnočeši" útočili kvůli šátku. Byl by dobrým senátorem a má naši podporu."

Bohužel obyvatelé Teplic nejsou moc informováni, jak významná je muslimská komunita v Teplicích a ani o tom, že dnes jsou Teplice důležitějším zdrojem finanční podpory pro islamizaci České republiky než Praha či Brno, ale jsou v mediálním stínu ...

Zdroj: euRabia
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPutin hovořil o plánech vytvořit zbraň budoucnosti   
Pridal tk Pondělí 24 únor 2020 - 04:20:56 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Rusko bude pokračovat v modernizaci svých ozbrojených sil s tím, aby mohlo využívat nejnovější druhy zbraní a vojenské techniky.

Na dnešním koncertu Ministerstva obrany RF, věnovaném oslavám Dne obránců vlasti, Vladimir Putin zdůraznil, že Rusko bude pokračovat v modernizaci technického vybavení své armády a loďstva.

Ruský prezident uvedl, že vláda bude i nadále posilovat své strategické síly, zavádět nové typy zbraní ve všech druzích vojsk, včetně laserových a hypersonických komplexů a vysoce přesných systémů. Zdůraznil, že mnohé typy ruských zbraní nemají ve světě obdoby.

„Co se týče řady perspektivních modelů, které jsou v podstatě zbraněmi budoucnosti, již jsme je převedli od testovací fáze ke stavu bojové pohotovosti,“ sdělil ruský prezident.

Podle Putinových slov tyto veškeré zbraně zajištují bezpečnost Ruské federace v dlouhodobém výhledu.

Ruské hypersonické zbraně

V roce 2018 promluvil Vladimir Putin v poselství Federálnímu shromáždění o nejnovějších druzích strategických zbraní, včetně hypersonických komplexů Kinžal, Avangard, Burevestnik, bojového laseru Peresvet, a také o bezpilotní ponorce s jadernou pohonnou jednotkou Poseidon. Část těchto zbraní už byla zařazena do výzbroje.

V prosinci roku 2019 byly uvedeny do bojové pohotovosti laserové komplexy Peresvet, rozšiřuje se síť letišť pro letadla nesoucí hypersonické rakety Kinžal a také začala sériová výroba raketového komplexu Avangard, který byl uveden do bojové pohotovosti v Orenburské oblasti. Rovněž pokračují práce na nové těžké mezikontinentální balistické raketě Sarmat, jejíž letové zkoušky mají začít, jak bylo oznámeno, v roce 2020.

Zdroj: https://sptnkne.ws/B3k3
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPřejít na stranu  [1] 2
Hledat Info kuryr
Novinky pro 2020
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.1737 sec,0.0255 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:1,615kB