Úterý 25 únor 2020
Itálii zachvacuje panika, vláda oznámila, že od pátku zemřelo na Coronavirus již 7 lidí a dalších 229 případů je v akutní péči lékařů!   
Pridal tk Úterý 25 únor 2020 - 19:03:23 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Itálii zachvacuje panika, vláda oznámila, že od pátku zemřelo na Coronavirus již 7 lidí a dalších 229 případů je v akutní péči lékařů! V Itálii došlo k vyhlášení karantény už ve 12 městech pro 50 000 lidí, největší Milán na severu se může dostat do karantény každým okamžikem! Lidé berou obchody útokem a vykupují veškeré zboží, nejvíce nedostatkovým artiklem jsou chlorové čističe, i když čínské úřady potvrzují, že virus je odolný proti většině domácích chemických přípravků! Coronavirus je už potvrzený i v Rakousku! Je čas zakoupit roušky, respirátory a vyhnout se hromadné dopravě?

Itálie se doslova propadla do stavu naprosté paniky, a to zcela bez přehánění nebo nafukování stavu situace. Dnes v úterý před několika hodinami italská vláda pustila na svět první čísla, která zafungovala jako odjištěný granát. Od pátku zemřelo v Itálii na nákazu Covid-19 již 7 lidí a dalších 229 případů je v akutní péči lékařů. Vláda nařídila uzavřít již 12 italských měst, v karanténě je už 50 000 lidí a celá věc nebezpečně eskaluje. Situace je nejhorší především na severu Itálie, přičemž největší obavy panují v Miláně, kde od dnešního rána Italové hlásí přesuny vojenské techniky a policejních aut. Jedná se zjevně o přípravy na uzavření Milána a jeho uvržení do karantény. Panika v Miláně se nedá prakticky popsat. Lidé se již včera v pondělí v předtuše vrhli do obchodů a začali je kompletně skupovat.

Itálii se však zjevně nepodařilo infekci zastavit a první 2 případy Covid-19 již hlásí i Rakousko, údajně jde o člověka, který se minulý týden vrátil z Benátek a další pochází z Innsbrucku. Čísla, která oznámila italská vláda dnes ráno, dělají z Itálie 3. nejvíce nakaženou zemi na světě, po Číně a Jižní Koreji. Největším rizikem je zimní sezóna a velmi teplá zima v celé Evropě, která donutila stovky tisíc Evropanů odjet za lyžováním do přeplněných alpských center v Rakousku, v Itálii a ve Francii, kde je sníh na sjezdovkách. Obvyklé domácí lyžování je kvůli teplé zimě letos v mnoha zemích Evropy zcela vyloučené. Netýká se to ani tak sjezdovek, kde lze chybějící sníh nahradit technickým sněhem, ale milovníci běžkařských tras se bez přírodního sněhu na trasách prostě neobejdou. Proto i letos je v alpských centrech vysoká koncentrace běžkařů z celé Evropy.

Teplá zima vyhnala do italských lyžařských resortů stovky tisíc Evropanů, nikdo netuší, kolik nakažených lidí z Itálie zavlékne nákazu domů do svých zemí

Taková situace potom doslova nahrává šíření viru do celé Evropy, protože do italských Alp jezdí i tací lidé, kteří by normálně lyžovali doma. Klimatické změny tak nutí lyžaře vyhledávat alpská střediska, kde je vysoká koncentrace lidí z celé Evropy a šíření případného viru je tím ulehčeno. Přestože Itálie zatím neidentifikovala svého vlastního pacienta 0, který infekci do země zavlekl, je velmi pravděpodobné, že se mohl nakazit při pracovní cestě v Číně, mohl se nakazit v letadle, na letišti, mohl se rukou dotknout opěrky sedačky v letadle, které se dotýkal nemocný člověk atd. Těch možností nákazy je nepočítané množství. Itálie je přitom naprosto nepřipravena na čelení viru Covid-19, protože obyvatelstvo dostává pouze obecné informace, že se lidé mají vyhýbat místům s vysokou koncentrací lidí a mají používat roušky. Jenže, jak ukazují zkušenosti z Číny, tento Coronavirus má naprosto nevídané parametry vlastního přežití.

Virus odolává běžným dezinfekčním látkám, účinnou látkou se však zdají být trichlorany a především postřik na bázi trichloranů a formaldehydů, což jsou nejagresivnější dezinfekce. Rozprašování těchto látek je možné vidět na rozličných videích z ulic Wuhanu, kde pracovníci rozstřikují tyto látky po okolí. Použití těchto látek pro postřik je obecně zakázané, ovšem jak se ukazuje v Číně, použití proti agresivnímu a odolnému viru jaksi ospravedlňuje toto nasazení.

Lidé bez základních informací v Itálii netuší, jakou mechaniku Coronavirus používá pro své šíření. Očištění povrchů v bytě nějakým čističem na bázi chlóru jako je Savo je naprosto bezpředmětné, protože virus se šíří vzduchem ve formě aerosolu, který pochází z kašle nakažených osob. Ve vzduchu tyto aerosolové částice setrvávají až 6 hodin, pokud není v bytě zajištěno proudění vzduchu. Sekundární kontaminace pochází z rukou, kdy při zakašlání si dá člověk ruku před ústa a poté touto rukou otevírá dveře v bytě, ledničku, bere do ruky příbory, talíře, sklenice na pití atd.

Lidem chybí základní informace o parametrech viru, naprosto zbytečně vykupují obchody s čistícími prostředky a lékárny, které lék na virus nemají

Virus se potom přenáší na obličej ostatní lidí v domácnosti, protože člověk si za den sáhne v průměru na obličej až 150x za den, aniž by si to uvědomil. Nejčastějším místem doteků je nos u člověka. Pokud se osoba dotkne místa, na které sáhla nemocná osoba, a následně se dotkne nosu, nasaje člověk do sebe virus po prvnímu doteku nosu. Běžné domácí čističe zmenšují počet bakterií na plochách a čištěných površích, ale nelikvidují všechny viry a bakterie. To je zásadní omyl drtivé většiny spotřebitelů. Dokonce ani Savo, které považujete za silný čistič, nelikviduje všechny bakterie, ale pouze nerezistivní kmeny do úrovně 99% všech běžných bakterií. Agresivní viry rodiny SARS však přežívají i ve velmi nehostinných podmínkách a jeden jediný virus, jedna buňka viru, se dokáže v lidském těle agresivně namnožit.

Ze samotného principu tak domácí čističe jsou naprosto neúčinné, protože nejde o průmyslová čistidla s koncentrací, která zaručuje 100% likvidaci veškerého buněčného materiálu na čištěném povrch. Takové látky nejsou vůbec volně prodejné a dostupné, protože v mnoha ohledech jde jako o jedovaté látky, tak i poměrně nebezpečná rozpouštědla, což je hlavní mechanika účinku těchto průmyslových čistidel.

Tyto chemické látky rozpouští proteinový obal viru a provádí proces destrukce celé buňky. Aby došlo k likvidaci virů nejen na površích, ale i ve vzduchu, používají se rozprašovače s náplní průmyslové dezinfekce. Látka se naváže na všechny aerosoly ve vzduchu a rozpustí biologický materiál virových buněk. Tyto látky tak nejen vyčistí prostor, ale úplně jej sterilizují. Proti Covid-19 tak nejlépe funguje izolace, nedostat se do styku s nemocnými a nenavštěvovat místa, kde se nemocný nacházel.

Schengenský prostor je časovanou bombou pro šíření viru napříč zeměmi bez jakéhokoliv zpomalení

Jak totiž přinesla informaci už dříve studie čínských vědců, Coronavirus se může dostat ze vzduchu do těla člověka i přes oko, přes rohovku, takže pokud projdete v místnosti, kde před hodinou zakašlal nakažený, tak klidně můžete mít roušku, ale když nemáte brýle a aerosol ve vzduchu vám vlétne do oka při chůzi v místnosti, tak se nakazíte stejně, jako kdybyste vůbec žádnou roušku neměli.

Proto lékaři chodí v infekčních centrech v biohazard oblecích, aby nedýchaly vzduch v místnosti a aby se jim aerosoly nedostaly na obličej. Itálie na podobnou epidemii není připravena a vzhledem k Schengenu se dá očekávat, že lidé budou chtít z Itálie narychlo odcestovat domů z lyžařských středisek. Příštích několik dnů bude klíčových a do týdne se virus může z Itálie rozšířit do dalších zemí Evropy. Teplá zima a lyžařské resorty přeplněné hosty z celé Evropy jsou velmi nebezpečnou kombinací pro šíření viru.
Česká republika by se měla na Coronavirus také připravit. Nákup respirátorů je rozumná věc, stejně tak nákupy trvanlivého pečiva, abyste v případě karantény nemusely chodit nakupovat nebalené pečivo, které by zřejmě hlavní hygienik ČR zakázal dočasně prodávat, to samé se stalo dnes v Itálii v Miláně, kde mnohé obchody přestaly nabízet nebalené pečivo. Některé obchody nabízí trvanlivý chléb s dobou trvanlivosti 2 týdny, ty budou v případě krize vykoupené okamžitě. Spekulanti začnou vykupovat lékárny.

Totéž se stalo v Číně, totéž probíhá v Itálii. Pro vykupování lékáren přitom není důvod, protože proti Covid-19 dosud žádný oficiální lék nefunguje a lékaři používají na léčbu nemocných plicní antibiotika, která ale průběh onemocnění zmírňují, avšak neléčí. Proto jediným rozumným krokem je investice do respirátoru, vyhýbání se místům s vysokou koncentrací lidí, nošení rukavic a úplné vypuštění hromadné dopravy a její nahrazení dopravou individuální. Inkubační dobu viru je zhruba 14 dní, takže lidé, kteří se v Itálii nakazili dnes, budou manifestovat první známky nemoci až okolo 9. března. Jistě tušíte, co to znamená.

-VK-
Šéfredaktor AE News
Zdroj: https://aeronet.cz/

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponZačalo 43. zasedání Rady OSN pro lidská práva   
Pridal tk Úterý 25 únor 2020 - 13:06:53 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
24. února místního času bylo v Ženevě zahájeno 43. zasedání Rady OSN pro lidská práva. Generální tajemník OSN António Guterres vydal ve svém úvodním projevu nejnovější iniciativu v oblasti lidských práv a vyzval všechny země, aby okamžitě podnikly kroky na podporu vyváženého rozvoje všech lidských práv.

António Guterres se téhož dne vyslovil v tom smyslu, že lidská práva jsou v zájmu každé země a OSN musí plně hrát roli při podpoře rozvoje lidských práv.

„Lidská práva jsou prvořadým právem všech, což je v zájmu každé země. Zajišťují stabilitu, budují solidaritu a podporují toleranci a růst. Lidská práva jsou zakotvena v občanských, kulturních, hospodářských, politických a sociálních právech, což jsou cíle a cesty, kterých chceme dosáhnout. Musíme plně využít schopnosti OSN," řekl António Guterres.

António Guterres ve svém projevu vydal nejnovější akční iniciativu v oblasti lidských práv a zdůraznil, že tato iniciativa zahrnuje zejména následujících sedm aspektů:

„Za prvé, práva jsou jádrem udržitelného rozvoje a lidská práva procházejí Programem pro udržitelný rozvoj do roku 2030.
Za druhé, řešení konfliktů a reakce na katastrofy.
Za třetí, podpora rovnosti žen a mužů.
Za čtvrté, podpora veřejné účasti.
Za páté, věnovat pozornost právům a zájmům budoucích generací. Za šesté, podniknout společné kroky na podporu mnohostrannosti. Za sedmé, reagovat na nové výzvy v oblasti lidských práv, které přináší informační technologie."


Guterres vyzval všechny strany, aby přijaly okamžitá opatření na podporu vyváženého rozvoje všech lidských práv.

„Jsem odhodlán věnovat veškerou svou energii a energii Organizace spojených národů dnešní iniciativě v oblasti lidských práv a plně podporovat důležitou práci vysokého komisaře OSN pro lidská práva. Dále je třeba posílit vzájemnou úzkou spolupráci s cílem realizovat závazky, které jsme přijali, a zároveň vyzvat všechny strany, aby odpověděly společně," řekl António Guterres.

43. zasedání Rady OSN pro lidská práva potrvá do 20. března.


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponZemřel bývalý prezident Egypta Muhammad Husní Mubárak   
Pridal tk Úterý 25 únor 2020 - 13:00:15 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Média informují o smrti Muhammada Husního Mubáraka, který byl v letech 1981-2011 prezidentem Egypta. Bylo mu 91 let.

Bývalý egyptský prezident Husní Mubárak zemřel ve věku 91 let poté, co trpěl dlouhou nemocí. Informovaly o tom noviny Al-Watan, které vycházejí v arabštině.

Dříve jeho právník uvedl, že Mubárak byl v nemocnici, ale stále byl v „dobrém zdravotním stavu“.

Na konci ledna se bývalý prezident podrobil operaci na odstranění nádoru v žaludku. Bylo informováno o tom, že Mubárak byl údajně na jednotce intenzivní péče.

Husní Mubárak působil v letech 1981 až 2011 jako egyptský prezident. Musel však rezignovat v důsledku protestů arabského jara, které v zemi vypuklo v roce 2011.

Poté byl bývalý egyptský vůdce zatčen kvůli obviněním z korupce a smrti demonstrantů. Mubárak strávil ve vězení kolem šesti let. V roce 2017 byl propuštěn.

Nástupcem Husního Mubáraka se stal prominentní člen Muslimského bratrstva Muhammmad Mursí, který byl zvolen novým prezidentem. Mursího funkční období však vedlo k novým lidovým protestům a politické krizi, která měla za následek jeho odvolání z funkce v roce 2013, tedy rok poté, co byl zvolen.

Abd al-Fattáh as-Sísí, bývalý ministr obrany, byl později zvolen novým prezidentem v roce 2014.

Mubárak byl spolehlivým odpůrcem islamistických skupin, jako je Muslimské bratrstvo, které zůstaly během jeho funkčního období zakázány.

Bývalemu prezidentovi se rovněž podačilo vyvést svou zemi z mezinárodní izolace. V roce 1989 Egypt zase získal o členství v Lize arabských států, které mu o deset let dříve pozastavili po podpisu mírové smlouvy s Izraelem.

Mubárak normalizoval styky s Ruskem a zároveň zachoval dobré vztahy k USA.

Když došlo k irácké agresi v roce 1991, stál Egypt na straně zemí, jež bránily Kuvajt proti útočníkům. Zesnulý vůdce ale nesouhlasil s americkým vpádem do Iráku v roce 2003.
Mubárak nicméně zůstával americkým spojencem v regionu a podporoval mír s Izraelem.

Přesto americká vláda okamžitě tlačila na Mubáraka, aby odstoupil po protestech, které v roce 2011 propukly v celé zemi.

Zdroj: https://sptnkne.ws/B4a9
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponErdogan informoval o dvou zemřelých tureckých vojácích v Libyi   
Pridal tk Úterý 25 únor 2020 - 12:52:06 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan v úterý informoval, že v Libyi zemřeli dva turečtí vojáci. Prezident to novinářům řekl v Ankaře. Uvedl také, že Turecko o situaci v Libyi jedná s Ruskem.

Na konci listopadu 2019 turecký prezident Erdogan a premiér Vlády národní jednoty Libye Fáiz Sarrádž, který kontroluje pouze část území země, podepsali memorandum o spolupráci ve vojenské sféře a o vzájemném porozumění o námořních zónách.

Ankara po schválení poskytnutí vojenské pomoci tureckým parlamentem 6. ledna oznámila, že na podporu Sarrádže vyslala vojáky. Erdogan poté oznámil, že Turecko do Libye zatím nevyslalo vojáky, mají tam být pouze vojenští poradci.

„Máme v Libyi dva mrtvé vojáky,“ řekl Erdogan v Ankaře novinářům.

Podle něj Ankara s Ruskem jedná o situaci v Libyi.

„(Generál Chalífa) Haftar není legitimní. Ale podporují ho z jiných zemí – zbraněmi, financemi. Jsme v kontaktu s Ruskem,“ uvedl turecký lídr.

Po svržení a vraždě libyjského lídra Muammara Kaddáfího v roce 2011 Libye prakticky přestala fungovat jako jednotný stát. Nyní v zemi vládne dvojvládí. Na východě zasedá lidem zvolený parlament a na západu v Tripolisu vládne za podpory OSN a EU vytvořená Vláda národní jednoty. Orgány východní části země jednají nezávisle na Tripolisu a spolupracují s armádou maršála Chalífa Haftara.

V Berlíně 19. ledna proběhla mezinárodní konference o Libyi za účasti Ruska, USA, Turecka, Egyptu a řady jiných zemí a také EU a OSN. Hlavním výsledkem konference byla výzva účastníků k ukončení palby v Libyi a povinnost se zdržet zasahování do konfliktu při dodržování embarga na dovoz zbraní oběma stranám. Navíc účastníci konference navrhli vytvoření komise na kontrolu dodržování dohod o přerušení palby.

Putin a Erdogan jednali o situaci v Idlibu

Ruský prezident Vladimir Putin a turecký protějšek Recep Erdogan telefonicky projednali situaci v syrském Idlibu.

Telefonický rozhovor proběhl na podnět turecké strany. Turecký lídr hovořil například o potřebě omezit syrský režim a zabránit humanitární krizi.

Ankara také dodala, že oba vedoucí představitelé potvrdili svůj závazek vůči všem předchozím dohodám o Sýrii.

Zdroj: https://sptnkne.ws/B3Vz
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponCo je to za divné uvažování?   
Pridal tk Úterý 25 únor 2020 - 09:51:45 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Pražská kavárna organizuje boj proti „fake news“, tj. proti „lživým informacím“. Metody tohoto boje jsou různé: Filtrují informace, které se dostanou do hlavního mediálního proudu (mainstream), nezvou nositele předem neschválených či jinak nepohodlných názorů do nejrůznějších televizních debat, mažou příspěvky na sociálních sítích, veřejně očerňují a skandalizují pisatele jiných než oficiálně přijatelných názorů, vyvolávají spory na diskusních fórech či diskusích pod internetovými články. Pokračovat ve výčtu metod by se dalo takřka donekonečna.

To ale není to nejdůležitější. Boj proti PROKAZATELNĚ lživým informacím, PROKAZATELNĚ poplašným zprávám, PROKAZATELNĚ zavádějícím výkladům událostí by asi nebyl nic špatného.

Problém je ve slově „prokazatelně“. Kdo a kým je nadán právem hodnotit zveřejňované texty? Kdo může o sobě prohlásit, že nade vší pochybnost zná pravdu, aby mohl autoritativně prohlásit, že nějaký text je v rozporu se skutečností? A co když člověk jen vyjádří své pocity? Bude tu někdo hodnotit, na jaké pocity máme právo a na jaké už ne? Nebo budeme povinni své pocity třídit na ty, které lze ještě zveřejnit a které už ne?

A jak je vůbec definována LEŽ? Jednou z nejjednodušších definic lži je, že jde o záměrné vyřčení výroku, o kterém autor ví, že je v rozporu se skutečností. Jinými slovy podmínkou lži je za prvé znalost skutečnosti a za druhé záměr uvést někoho v omyl. Ne každá nepravdivá formulace je lží. Může se jednat o OMYL. A na omyl má každý právo. Nebo jakékoli omyly zakážeme?

V čem ale tkví největší nebezpečnost novodobých cenzorů? V tom, že odlišný názor, „nevhodný“ pocit či „trestuhodný“ omyl šmahem označí za LEŽ – tedy fake news, a podle toho s touto informací (a nezřídka i s pisatelem) naloží. Do mediálního prostoru se podle jejich představ nesmí dostat nic „nevhodného a předem neschváleného“ kohortou „majitelů pravdy“ (či spíše smečkou cenzorů).

Podívejme se na konkrétní témata, která jsou označována za „fake news“. Nemilosrdně je potírán názor, že imigranti jsou problém. To je ale přece zcela subjektivní hodnocení, na které má každý právo. Nebo nám snad chtějí novodobí cenzoři předepisovat, čeho se smíme či nesmíme bát?

Dalším odsuzovaným tématem je odpor k NATO a EU, případně touha vystoupit z těchto organizací. Jde snad o nějaké nepravdivé tvrzení? Je evidentní, že se jedná o pouhý, navíc legitimní POLITICKÝ NÁZOR. Jak může někdo politický názor označit za „lež“ či „fake news“?

Velkým tématem pro novodobé cenzory je vztah k Rusku. Je snad protizákonné nebo zavrženíhodné sympatizovat s nějakou zemí? Cenzuruje snad někdo zveřejňování názorů přátel USA nebo Francie? Podobný postup cenzorů je i u názorů na závěr Druhé světové války. Chtějí nám snad nařídit, komu máme či nesmíme být vděčni za vyhnání německých nacistů z naší země?

V neposlední řadě jsou novodobí cenzoři nesmírně citliví na problematiku „politické korektnosti“. Když mě několikrát za sebou okrade například zrzavý člověk, může mi někdo upřít právo zobecnit svou zkušenost a dávat si na zrzavé lidi preventivně pozor? Může nám někdo předepisovat, abychom nevnímali rozdíly mezi muži a ženami? Chce nám snad někdo vnutit názor, že nejrůznější sexuální úchylky jsou normální a my jsme povinni je klást na roveň tradičnímu manželství? Dokud někdo nezačne kohokoli na základě jeho rasové, genderové, sexuální či jiné odlišnosti šikanovat či pronásledovat, nikdo nemá právo mu vnucovat názor, že jsme všichni stejní.

Novodobým cenzorům doporučuji jednu věc: Rozlišujte mezi odlišným názorem a záměrnou lží, ale nepotírejte odlišné názory tím, že je označíte za lži neboli „fake news“.

Autor: Božena W./ NWOO.org
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponNejbohatší lidé světa za jeden den přišli 139 miliard dolarů. Může za to koronavirus   
Pridal tk Úterý 25 únor 2020 - 09:43:55 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Nejbohatší lidé světa v pondělí přišli o 139 miliard dolarů, protože na trzích cenných papírů panuje obava, že koronavirus uškodí světové ekonomice. Oznámila to agentura Bloomberg.

Jsou to největší ztráty, které lidé z Bloombergova seznamu utrpěli od října 2016, kdy agentura zahájila tato pozorování.

Třeba generální ředitel skupiny společností LVMH Bernard Arnault a šéf Amazonu Jeff Bezos každý ztratili přes 4,8 miliardy dolarů. Majitel Zara Amancio Ortega ztratil čtyři miliardy a Mark Zuckerberg 3,48 miliardy. Jmění ostatních miliardářů z první desítky se zmenšilo minimálně o 2,3 miliardy dolarů.

Americké burzovní indexy v pondělí po skončení dražeb poklesly o více než 3 %. Investoři jsou znepokojeni rozsahem šíření koronaviru, protože epidemie této choroby a karantény ohrožují ekonomiku Číny a celého světa.

Pokles na burzách asijsko-tichomořského regionu

Burzovní indexy asijsko-tichomořského regionu se v úterý většinou aktivně snižovaly kvůli zprávám o šíření koronaviru za hranicemi ČLR, pokles na trzích Čína a Japonska dosahuje 2 až 3 procent, svědčí o tom výsledky dražeb.

Světové ceny ropy se zvyšují v rámci korekce po snížení o 5 % kvůli zesílení obav ohledně poptávky na pozadí situace se šířením koronaviru, jak ukazují výsledky dražeb.

V 6.00 SEČ se zvýšila cena květnových futures na severomořskou ropu Brent o 0,3 % na 55,94 dolarů za barel a cena dubnových futures na ropu značky WTI o 0,39 % na 51,63 dolarů za barel. V pondělí večer se snižovaly kotace o 5 a více procent.

Nejistota investorů v poptávce po ropě zesílila včera na pozadí zpráv o šíření koronaviru za hranicemi Číny.

Cena zlata se snižuje o více než 1,5 % po deseti dražbách s růstem na pozadí obav šíření čínského koronaviru. Zlato je tradičně spolehlivějším aktivem, po němž roste poptávka v případě zvyšování globálního rizika.

COVID-19

Peking oznámil WHO případy dosud neznámé pneumonie ve městě Wu-chanu 31. prosince 2019. Bylo zjištěno, že původcem nemoci se stal nový typ koronaviru. Světová zdravotnická organizace uznala epidemii za mimořádnou situaci mezinárodního významu.

Zdroj: https://sptnkne.ws/B3Vx
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponZemřel poslední maršál Sovětského svazu Dmitrij Jazov   
Pridal tk Úterý 25 únor 2020 - 09:36:15 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
V Moskvě 25. února zemřel poslední maršál Sovětského svazu Dmitrij Jazov. O úmrtí informovalo Ministerstvo obrany Ruské federace. Maršál Jazov byl posledním vojákem, který obdržel tuto hodnost.

„25. února v Moskvě ve věku nedožitých 96 let po těžké a dlouhé nemoci zemřel maršál Sovětského svazu Dmitrij Timofejevič Jazov,“ uvádí se v prohlášení ruského ministerstva.

Jazov byl posledním vojákem, kterému byla udělena hodnost maršál Sovětského svazu. Za hrdinské činy v letech Velké vlastenecké války byl oceněn Řádem rudé hvězdy.

Dmitrij Jazov od května 1987 do srpna 1991 zaujímal post ministra obrany SSSR. Pod jeho vedením došlo k velkému zvýšení bojové schopnosti ozbrojených sil a také byla stažena vojska z území Afghánistánu.

Zdroj: https://sptnkne.ws/B3SC
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponŠvédsko: Uzbecký migrant oslavován jako model úspěšné integrace zatčen pro podezření z terorismu   
Pridal tk Úterý 25 únor 2020 - 04:23:18 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Orgány Östersundu ve Švédsku zatkly uzbeckého migranta z důvodu podezření, že se chystal spáchat teroristický čin.

Podle deníku Nyheter Idag byl uzbecký migrant popisován místními novinami jako zářivý příklad integrace migrantů.

Muž, jemuž je třicet let, údajně jezdil poblíž náměstí Stortorget v Östersundu, když ho zastavila ozbrojená policie. Poté, co vyšetřovatelé objevili v jeho vozidle předměty, které je vedly k domněnce, že se připravuje na potenciální vraždu, muž byl zatčen, píše deník Nyheter Idag.

Po jeho zatčení, prokuratura i švédská policie v Sapo odhalila jeho záměry provést teroristický útok.

Svědek, jenž přihlížel zatčení, uvedl, že si myslel, že byl muž zatčen kvůli tomu, že byl opilý. Pak se situace vyhrotila a policie vytáhla na muže zbraně.

Podle švédských novin Expressen byl muž ze země dříve deportován v roce 2016, ale vrátil se na základě povolení k dočasnému pobytu.

Migrant přišel poprvé do Švédska v roce 2012 a žádal o azyl z důvodu ohrožení života jeho rodinných příslušníků, protože jeho otec stíhal šéfa mafie. Později přiznal, že si celý příběh vymyslel.

Deník Nyheter Idag informoval o tom, jak místní noviny chválily jeho rodinu jako modelovou integraci do švédské společnosti. Článek, který cituje Nyheter Idag, označuje podezřelého jako Dilshoda Usmanova.

Skutečnost, že Usmanov a jeho manželka byli schopni se naučit švédštinu a získat práci jako zdravotní asistenti, si v novinách zasloužila chválu.

Poté, co byl Usmanov zatčen, řekl policejním vyšetřovatelům, že mu bylo vyhrožováno a byl na něj vyvíjen nátlak k provedení teroristického útoku. V důsledku toho si státní zástupce Henrik Olin myslí, že byla do případu pravděpodobně zapojena i jiná osoba.

Zdroj: http://svobodnenoviny.eu/svedsko-uzbecky-migrant-oslavovan-jako-model-uspesne-integrace-zatcen-pro-podezreni-z-terorismu/

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponŠíření coronaviru uprchlíky české vládě nevadí, ale do českých občanů by klidně stříleli   
Pridal tk Úterý 25 únor 2020 - 04:17:30 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Česká vláda, a další evropské vlády, nechtějí zasahovat proti uprchlíkům jenž mohou šířit tu nebezpečnou nemoc, ale klidně budou střílet do Čechů a dalších Evropanů. Epidemie velmi nebezpečného coronaviru může v Evropě začít již brzy se dostávat mimo kontrolu a může vést k obrovské epidemií a to vše díky proudícím uprchlíkům přes Balkán i z Afriky. Při faktu, že největší úmrtnost je u toho viru v případě starších lidí může dojít k obrovské smrtící epidemií, kterou by evropské země nezvládly a prostě by se jen čekalo, až nakažení zemřou či se uzdraví.

A za to vše můžeme poděkovat neziskovkám jenž podporují ilegální imigraci a uprchlíky na jejich cestě do Evropy. Také neschopná EU a některé evropské vlády (tvořené vítači uprchlíků a socialisty) se tváři stále, že je vše v pořádku, přitom je evidentní, že již není otázkou jestli nákaza k nám dorazí, ale je pouze otázka kdy se tak stane.

Nebudu Vás zatěžovat přílišně dlouhým textem. Pouze vám dám pár prostých faktů. Jedna z migračních tras ilegálů do Evropy je přes Iran, Turecko do Řecka a dále směr západní Evropa. Uprchlíci tam proudi nekontrolovaně a vytvářejí lokálně větší tábory, kde je katastrofální hygiena a tyto tábory reálně nejsou pod kontrolou vlád a tak se uprchlíci mohou pohybovat prakticky bez kontroly po celé Evropě.

Dále je jasné, že již v takovém Iranu je epidemie a tamní vláda ji nejen nezvládla, ale také ji dlouho tajila, takže nakažení uprchlíci již mohou být na území Turecka či možná i Řecka. Tedy již je praktický nemožné zabránit šíření této nebezpečné nemoci po trase cesty uprchlíků ...

A teď si položme tu nejzásadnější otázku: Je možné se pokusit omezit šíření této nebezpečné nemoci nebo šíření aspoň se pokusit dostat pod kontrolu?

Odpověď je jednoduchá, ano šlo by to, ale ...

Ale vlády by musely přestát brát ohledy na neziskovky a magory co podporují uprchlíky a musely by okamžitě zahájit přípravu opatření. Například by musely:

- Okamžitě ukončit volný pohyb osob a zahájit neprodyšnou ostrahu hranic. A to ve všech směrech, tedy nejefektivnější by bylo, aby každý stát uzavřel svou hranici a ještě k tomu pomoci okrajový evropským zemím posílit jejich hranici (například pro začátek v případě Maďarska, Řecka, Bulharska, Slovenska a Polska).

- Veškerý pohyb uprchlíku musí být zastaven i za cenu použití zbraní a mrtvých, dá se totiž očekávat, že s tím jak bude nákaza mezi uprchlíky propukat, tak se budou davy uprchlíku snažit proniknout naší hranici i za pomoci násilí. Zde jim určitě budou opět pomáhat určité neziskovky a aktivisti.

- Musí se začít okamžitě připravovat veškeré léčebné prostředky a léky, musí se připravit plány na vytvoření izolovaných míst pro léčku nakažených a pod.

A teď vám položí otázku: Máte dojem, že česká vláda (a další evropské vlády) na něčem takovém pracuje?

Místo toho, aby začali pracovat na zastavení pohybu uprchlíků, tak nám český ministr zdravotnictví z hnutí ANO Adam Vojtěch vyhrožuje, že naše směšně malá armáda bude izolovat česká města, kde by se objevila nákaza. Ale to, že táto nákaza může přijít s uprchlíky je ji jedno! Prostě naše starší spoluobčany ti hajzli u moci nechají zemřít jen, aby se nemuselo nic udělat proti do Evropy proudícím uprchlíkům!

Autor: Lukáš Lhoťan / eurabia
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUpon«Ty švédská děvko!» není rasistická nadávka?   
Pridal tk Úterý 25 únor 2020 - 04:14:43 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Demokraticky konzervativní strana Švédských demokratů opakovaně poukazuje na narůstající protišvédskou nenávist a rasizmus nových imigrantských Švédů vůči rodilým. Vládnoucí socialisti však problém nechtějí ani jen uznat tím, že by se jím zaobírali, neboť prý nechtějí prý rozdělovat společnost.

Takto pokrytecky udržovat dekórum má však svou cenu, kterou musí platit zejména mladiství a mladí rodilí Švédové, kteří jsou svými imigrantskými vrstevníky skupinově systematicky dhimizováni přepadáním, znásilňováním, bitím a nadáváním a lá „ty švédká ku..- děvko!“, které správní orgány nechtějí vidět jako rasistické.

Švédská levicová politika, která se hrdě vydala cestou rozšafné masové imigrace, si samozřejmě nyní nechce sypat popel na hlavu, že to přepískla, když se nyní ukazuje, že imigranti nejsou jako Švédové, ani nechtějí jimi být a naopak požadují, aby je Švédové ctili a přizpůsobili se. To ovšem nejde dobrovolně a dnešní mladí Švédové čelí brutálnímu násilí a jsou porobováni držet nízký profil.

Zdroj: https://www.expressen.se/nyheter/akessons-angrepp-efter-bolunds-ord-i-riksdagen/
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPřejít na stranu  [1] 2
Hledat Info kuryr
Novinky pro 2020
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.1779 sec,0.0369 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:1,458kB