Středa 26 únor 2020
Šokující video italské televize zachytilo tajnou noční vykládku migrantů z italského sportovního člunu, ale italská policie je ani nezkontrolovala na přítomnost viru Covid-19...   
Pridal tk Středa 26 únor 2020 - 18:40:20 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Šokující video italské televize zachytilo tajnou noční vykládku migrantů z italského sportovního člunu, ale italská policie je ani nezkontrolovala na přítomnost viru Covid-19 a hned je odvezla do sběrného střediska v Lampeduse! Policisté se migrantů pouze ptají, jak se cítí a jestli je jim dobře. Místní lidé se bojí mluvit, ale skrytou kamerou v tašce se podařilo natočit jejich názory! Italská vláda po vyhazovu Mattea Salviniho obnovila import migrantů, ale přesuny probíhají nově zejména v noci, aby to Italové neviděli! Pokud se virus z Wuhanu dostane do Afriky, je s Itálií konec, obávají se místní lidé!

Hlavním tématem evropských médií je v těchto dnech situace v Itálii, kde k dnešnímu dni zemřelo již 11 osob a dalších 322 je infikováno a jsou v péči lékařů. Včera zasedala bezpečnostní rada státu v rámci vlády ČR a Andrej Babiš doporučil občanům, aby do severní Itálie nejezdili. Dnes přišla nová informace z Brazílie, že tam mají prvního infikovaného pacienta, který přiletěl z Itálie. Jak se ukazuje, tak právě Itálie se stává hlavním centrem šíření viru Covid-19 do západního světa. Dalo by se očekávat, že v této kritické situaci bude Itálie konat a jednat nanejvýš zodpovědně a bude důsledně kontrolovat všechny osoby na příjezdu do Itálie. Jenže, o tom si můžete nechat zdát. Realita je natolik děsivá, že se to ani nedá popsat. Kdyby to někdo napsal jako článek, tak by mu nikdo nevěřil. Jenže, italská televize odvysílala tak výbušnou reportáž, že se to ani nedá popsat.

VIDEO ZDE: https://vimeo.com/393896862

Italská televize Rete 4 odvysílala v rámci svého talk-show pořadu Quarta Repubblica (4. Republika) výbušnou reportáž z ostrova Lampedusa. Štáb televize dostal od místních svědků informace, že italská vláda v posledních týdnech začala přivážet ke břehům ostrova migranty z Libye. Na rozdíl od minulých let došlo ke změně taktiky vlády premiéra Conteho.

Dnes již migranti nejsou do přístavů přivážení velkými loděmi neziskovek, které přitahují nežádoucí zájem médií, novinářů a protimigračních aktivistů, ale jsou na moři z lodí evropských neziskovek překládáni do soukromých motorových člunů italských majitelů. Využívá se totiž kličky v italských zákonech, které stanovují, že pobřežní stráž nesmí italským lodím bránit vjezdu do italských přístavů, a to ani při podezření na pašovaný kontraband. Ještě minulý rok, když byl u moci v roli ministra vnitra Itálie Matteo Salvini, tak ten zakázal neziskovým lodím z ciziny vplutí do italských přístavů.

Soukromé italské čluny přiváží v noci na Lampedusu migranty z Libye a nikdo je nekontroluje na nákazu Coronavirem

Tento zákaz doslova zablokoval migrační cestu z Libye do Itálie a v Bruselu začal obrovský řev. Socialista Giuseppe Conte jako italský premiér za Hnutí 5 hvězd nakonec koalici s Ligou Mattea Salviniho rozpustil koncem léta 2019 a vytvořil novou vládu s pro-migrační Demokratickou stranou. Od té doby je Matteo Salvini odstaven, dokonce je trestně stíhán za své rozhodnutí nevpouštět neziskové lodě s uprchlíky do italských přístavů a nová vláda obnovila příjem migrantů z Libye.

Nově však došlo ke změně taktiky, kdy kvůli zmenšení lidového odporu probíhají přísuny migrantů hlavně v nočních hodinách a do přístavů je vozí italské soukromé čluny. Podle italských soudů a podle znalců na italské právo lze totiž na přijímané uprchlíky pohlížet jako na trosečníky pouze tehdy, pokud jsou zachráněni italskou lodí a italským občanem současně. Pokud loď nebo kapitán lodě není Ital nebo nemá italský původ, potom by mohlo dojít ke zpochybnění záchrany migrantů a k označení procesu za pašování lidí do 3. země.

Nově tedy všechno probíhá tak, že migranti ve svých člunech vyplují od břehů Libye. Na moři je vyzvednou velké lodě neziskovek, ale zhruba 20 km od břehu Itálie se zastaví, připlují k nim soukromé motorové čluny italských podnikatelů, naloží si migranty na své a v Itálii registrované čluny a vplují s nimi do italských přístavů. Nikdo je nesmí zastavit. Migranti potom vystoupí v přístavu ze člunu a majitel plavidla pouze ohlásí, že je zachránil na otevřeném moři. Nic se nevyšetřuje, nezkoumá, je to oficiální formalita, protože všechno je dohodnuté předem mezi italskou vládou, pobřežní stráží, policií a soukromými nasmlouvanými majiteli italských motorových člunů. V reportáži italské televize je úmyslně na boku lodi rozmazané jméno majitele lodi, resp. firmy a registrační číslo. Jenže, to zdaleka není to nejhorší.

Italská vláda stále prý neví, kdo zavlekl virus do Itálie. Reportáž italské televize ale dává nápovědu

Po vystoupení migrantů ze člunu je nikdo nekontroluje pomoci termokamer a teploměrů, jestli nemají horečku, což by ukazovalo na nákazu Coronavirem, policisté se pouze migrantů ptají, jak se cítí. Nikdo z nich logicky neřekne, že je mu špatně. Potom jsou všichni naloženi do dodávek a jsou odvezeni do sběrného centra. Vzhledem k tomu, že italská vláda stále tvrdí, že nemá informace, jakou cestou se Covid-19 do Itálie dostal, tak toto výbušné video ukazuje, jak k tomu s největší pravděpodobností došlo. Ve sběrných centrech pracuje mnoho důchodců, kteří si přivydělávají v táborech ke svým důchodům, obvykle jde o administrativní činnosti, ale i o praní prádla, sociální práce apod.

Jediné, co ze zdrojů italské vlády vypadlo, to je informace o tom, že jako první nakaženou osobou mohla být žena, která je humanitární pracovnicí a přiletěla z Číny a byla hospitalizována v jedné z italských nemocnic. Informace zazněla včera v italských médiích, ale jako nepotvrzená zpráva. Pokud by to byla pravda, potom by se mohlo opravdu jednat o zavlečení viru z Číny, ale rovněž by to mohlo znamenat, že žena po návratu z Číny, jako humanitární pracovnice, navštívila italské sběrné tábory pro uprchlíky, možná v jednom z nich pracuje.

V Itálii už zemřelo 11 starších lidí v rozpětí několika desítek hodin, což je podezřelé vodítko

Otázkou teď je, zda-li to není mlžení italské vlády a ukazování na Čínu, když tato humanitární pracovnice se klidně mohla nakazit až v Itálii od některého z nedávno přijatých migrantů. Co je totiž alarmující, to je informace italských úřadů o tom, že všech 11 obětí, které dosud na virus zemřely, jsou všechno starší lidé. Toto je vzorec, který neodpovídá informacím z Číny. Tam virus napadá mladé i staré lidi, umírají stejně. Jenže v případě Itálie zatím jde pouze o starší lidi a italská vláda vyhlásila informační embargo na informace o jejich původu, odkud pochází, co mají společného, kde se pohybovali apod.

Staří lidé určitě necestovali v poslední době do Číny, takže se museli nakazit doma v Itálii. A vzhledem k tomu, kolik důchodců pracuje v migračních centrech v Itálii, jistě si dokážete představit cestu nákazy. Natočená reportáž ve videu prostě odhaluje, že migranti jsou vyloženi na břehu, nikdo nekontroluje jejich zdravotní stav a rovnou je naloží do dodávek, bez jakýchkoliv ochran a biohazard obleků policistů a vezou je do táborů.

Itálie se pomalu stává virovým uzlem Covid-19 pro celou Evropu

Nikdo se nemůže divit, že takovýto šlendrián vede k tomu, že Itálie se stává hlavním virovým uzlem v Evropě, ze kterého se potom šíří i do zemí Jižní Ameriky, ale i do celé Evropy. Nezodpovědná politika současné promigrační italské vlády tak dost možná stojí právě za vypuknutím virové nákazy v Itálii. Všechny vlády v Evropě začínají mít strach a obavy, protože Itálie zjevně situaci nezvládá a výbušné video italské televize pouze odhaluje neuvěřitelné spiknutí současné italské vlády proti vlastnímu lidu. Conteho vláda se rozhodla přijímat migranty z Afriky proudící přes Libyi za každou cenu, i za cenu zdraví vlastního obyvatelstva.

Italské úřady oficiálně stále hledají Pacienta 0, který virus do Itálie zavlekl, ale vzhledem k tomu, že umírají zatím jenom staří lidé na tento virus, a to velmi v krátké době několika hodin po sobě, je to sakra velká stopa k identifikování zdroje. Co měli tito lidé společného, tedy kromě toho, že byli v pokročilém věku? Přivydělávali si peníze k důchodu prací pro migrační centra? S kým přicházeli do styku? Tyto stopy musí italské úřady dovést k Pacientovi 0. Čím déle to bude trvat, tím větší podezření bude padat na migrační centra v Itálii.

-VK-
Šéfredaktor AE News
Zdroj: https://aeronet.cz/

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponObránci zvířat vyvrací dezinformace agrárního lobby, k podpoře zákazu klecí vyzývá Babiše i chovatel drůbeže   
Pridal tk Středa 26 únor 2020 - 18:29:36 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Praha, 26. 2. 2020 – Spolek OBRAZ – Obránci zvířat včera v podvečer zveřejnil na svém profilu na sociálních sítích další apel na premiéra Babiše, aby přesvědčil své poslance k podpoře návrhu zákona na úplný zákaz klecových chovů slepic v ČR. Po Zdeňku Troškovi a Heidi Janků nyní apeluje na premiéra Zbyněk Opatrný, který sám komerčně drůbež chová a dříve působil i v Českomoravské drůbežářské unii. OBRAZ zároveň připravil dokument, ve kterém uvádí na pravou míru nepravdivá tvrzení agrárního sektoru a některých poslanců ANO proti zákazu klecových chovů slepic.

„Pane Babiši, minulý týden jste slíbil, že se vložíte do kauzy klecových chovů slepic, a já vám za to děkuji. Sám jsem chovatel drůbeže, jsem členem Asociace soukromého zemědělství ČR a v tomto sdružení působím v ekonomické komisi a mám patronaci nad chovem nosnic a odbytu produkce, takže o tom něco vím,“ začíná Opatrný svůj apel.

„A taky vím, že za vámi teď začnou chodit různí agrolobbisté a strašit vás. Budou vám vykládat, jak zákaz klecí zruinuje rodinné rozpočty, jak nás zničí dovozy z Polska, jak si snížíme soběstačnost, jak jsme slabí a chudí a bez klecí to nezvládneme. Pane premiére, nevěřte tomu ani na vteřinu! Jsou to všechno kecy,“ dodává obratem člen Asociace soukromého zemědělství.

Nepravdy, o kterých mluví Opatrný ve videu, se spolek OBRAZ rozhodl vyvrátit v dokumentu, kde reaguje na argumenty z mediálních výstupů zástupců drůbežářů i některých poslanců ANO.

„Po zákazu klecových chovů vejce skutečně nebude stát o 5-10 Kč více. Výrobní cena vejce z podestýlky je jen o 20-40 haléřů vyšší než cena klecového vejce. Dezinformátoři záměrně zaměňují ceny prémiových vajec z chovů s výběhem s obyčejnými vejci z podestýlkových chovů,“ uvádí Pavel Buršík, tiskový mluvčí spolku OBRAZ. „Jedna rodina by tak skutečně nepřišla o 2000 Kč ročně, jak uvádí zemědělští lobbisté, šlo by o navýšení nákladu zhruba o 200-400 Kč, tedy asi 15-30 Kč měsíčně,” dodává Buršík.

Podle něj však nejsou argumenty zaměřené na cenu vajec jediným komunikačním faulem drůbežářů. Proto se Obránci zvířat rozhodli uvést tyto nepřesnosti na pravou míru ve zveřejněném dokumentu. Chtějí tak veřejnosti i premiérovi Andreji Babišovi dokázat, že zákaz je únosný a že poslanci ANO se řídí těmito dezinformacemi místo toho, aby si zjistili podložená fakta.
Právě poslanci ANO odmítli podpořit minulou středu návrh zákona na zákaz klecových chovů v zemědělském výboru a ve výboru pro životní prostředí. Všichni z hnutí ANO byli proti, a tak spustil OBRAZ Výzvu Babišovi. Premiér již přislíbil společnou schůzku a veřejně prohlašuje, že se tématem klecových chovů bude vážně zabývat.

Kontakt:

Ivo Krajc, PR koordinátor, telefon 792 291 651, e-mail: ivo.krajc©obrancizvirat.cz

OBRAZ – Obránci zvířat je nezisková organizace usilující o lepší společenskou ochranu zvířat. Vedeme kampaně zaměřené na prosazování systémových reforem. Naší první významnou iniciativou byla úspěšná kampaň za zákaz kožešinových farem. Nyní se věnujeme především kampani za legislativní zákaz klecových chovů slepic.

Text apelu pana Opatrného: Pane Babiši, minulý týden jste slíbil, že se vložíte do kauzy klecových chovů slepic, a já vám za to děkuji. Sám jsem chovatel drůbeže, jsem členem Asociace soukromého zemědělství ČR a v tomto sdružení působím v ekonomické komisi a mám patronaci nad chovem nosnic a odbytu produkce, takže o tom něco vím. A taky vím, že za vámi teď začnou chodit různí agrolobbisté a strašit vás. Budou vám vykládat, jak zákaz klecí zruinuje rodinné rozpočty, jak nás zničí dovozy z Polska, jak si snížíme soběstačnost, jak jsme slabí a chudí a bez klecí to nezvládneme. Pane premiére, nevěřte tomu ani na vteřinu! Jsou to všechno kecy. Kecy lidí, kteří žijí duchem v minulém století a nerozumí moderním trendům. Já chovám slepice mnoho let a mám to kousek do Rakouska. Znám se s tamními farmáři a vím, že zrušení klecových chovů této zemi prospělo. Soběstačnost se zvýšila, lidé začali více věřit rakouským vejcím. A i u nás stejně jak v okolních zemích, Německu a Rakousku víme, a musíme mít na paměti, že jednáme o živých tvorech, že nemůžeme na nosnice pohlížet pouze jak na výrobní prostředek, který má za úkol vyprodukovat co nejlevnější produkt. Musíme na ně nahlížet jak na živé tvory a ne sledovat jen ekonomické parametry. Klecové chovy prostě nemají budoucnost. Proto vás prosím, nenechte se zviklat, a zasaďte se o jejich zrušení i v Česku. Děkuji!

Odkaz na publikovaný apel pana Opatrného:

https://www.facebook.com/obrancizvirat/videos/183456499616314/

Odkaz na apel pana Opatrného ke stažení a volné publikaci:

https://drive.google.com/open?id=1sE1AvRt_vXB05yAbZhD8iIgwU3vftIy_

Odkaz na publikovaný apel Zdeňka Trošky:

https://www.facebook.com/obrancizvirat/videos/488984351774953/

Odkaz na apel Zdeňka Trošky ke stažení a volné publikaci:

https://drive.google.com/file/d/1mxBsh_NaVXdHwnj-vzBKnymFzYc0TNCB/view?usp=sharing

Odkaz na publikovaný apel Heidi Janků:

https://www.facebook.com/obrancizvirat/videos/513069392949270/

Odkaz na apel Heidi Janků ke stažení a volné publikaci:

https://drive.google.com/open?id=1TeNCJ7ujdBwzhAqNPYfdyZN_C8pmq8mK

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponČeši třídí na výbornou, přesto téměř polovina odpadu končí na skládkách. Připravovaný zákon nic nevyřeší   
Pridal tk Středa 26 únor 2020 - 18:25:08 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
PRAHA, 26. února 2020 – Až tři čtvrtiny Čechů pravidelně třídí odpadky a procházku k modrým, žlutým či zeleným kontejnerům berou jako přirozenou součást svého života. Na skládkách přesto ročně končí přes dva miliony tun nevyužitého materiálu, tedy zhruba 45 procent z veškerého komunálního odpadu. Chystaná změna legislativy tuto situaci nevyřeší. České odpadové hospodářství systémově selhává.

„Zásadním problémem připravovaného zákona je, že nabádá k ještě důslednější separaci, ale už neřeší, co dělat s odpadem, který nelze vytřídit nebo po vytřídění nejde recyklovat. Klíčové je, že nepodporuje technologie na zpracování takových odpadů. Říká A, ale už nedodává B,“ upozornil na hlavní slabinu zákona Aleš Choutka ze společnosti Obcejinak.cz, která je mnoho let partnerem českých měst v poradenství ohledně zpracování odpadu.

Proč je legislativa nedomyšlená? „Staví totiž na dvou mylných myšlenkách. Zaprvé, že odpadky můžeme doma vytřídit beze zbytku. Tedy že černé popelnice na směsný odpad pak zůstanou prázdné, případně se v nich ocitne jen nepatrné množství materiálu. Druhým omylem je přesvědčení, že se dá všechen takto separovaný odpad recyklovat,“ přiblížil Aleš Choutka.

I kdyby Češi, kteří jsou ve třídění vzorní, na sobě ještě zapracovali a dali všechny papíry, plasty, sklo atd. do správných barevných kontejnerů, situace se nezmění a na skládce dál budou končit miliony tun nevyužitého materiálu.

Situaci detailně popisuje náhodný rozbor směsného komunálního odpadu, který loni proběhl ve Zlíně:

Popelnice průměrně obsahovaly:

- šest procent papíru
- dvanáct procent plastů
- pět procent skla
- tři procenta kovů
- šest procent textilu
- 25 procent bioodpadu
- pět procent ostatních – keramika, stavební…
- 38 procent směsného odpadu

Z tohoto rozboru vyplývá, že 57 procent materiálu v černé popelnici skončit nemuselo. Vztaženo na celou Českou republiku by šlo o 1,14 milionu tun. Dalších 43 procent směsného komunálního odpadu by nicméně vytřídit nešlo. A chystaná legislativa nenabízí odpověď, jak s tímto zhruba milionem tun naložit.

Zákon navíc nenabízí ani odpověď na to, co dělat s oněmi 57 procenty směsného komunálního odpadu, který by při důsledném třídění skončil v barevných kontejnerech.

Pokud by se zmíněných 1,14 milionu tun dodalo do současného systému třídicích linek, zkolabovaly by. Jsou totiž dimenzovány zhruba na poloviční množství. „I když odhlédneme od tohoto praktického problému, podle připravovaného zákona bychom jen vytvořili další hromady separovaného odpadu. Kam s ním? Recyklovat všechen vytříděný odpad jednoduše není možné kvůli specifikům jednotlivých materiálů. Nelze jen slepě podléhat eko vlně a neřešit druhý konec problémů,“ podotkl Aleš Choutka.

Klíčovým faktorem je totiž recyklovatelnost jednotlivých materiálů. Například podle ministerstva životního prostředí jen zhruba 45 procent plastů, které skončí ve žlutých kontejnerech, lze recyklovat.

„Problémů v třídění plastů je celá řada: znečištěné nádoby, ale také nejednobarevný plast. Představte si například kelímek od jogurtu. Jakmile je potištěný a plast má více barev, pracovníci na třídicí lince ho musí nechat projet na hromadu dále nevyužitelného odpadu. Ten pak zpravidla putuje na skládku,“ vysvětlil Aleš Choutka. „Řešením je pochopitelně, aby stát svými pobídkami přiměl výrobce používat jen recyklovatelné obaly. V tomto ohledu jde nová legislativa správným směrem, když přichází s ekomodulací obalů,“ dodal.

Problémový je kromě plastů i papír, u něhož je kamenem úrazu mimo jiné prakticky nerentabilní trh kvůli nízké výkupní ceně i to, že nejde recyklovat donekonečna. Typickým příkladem je například voskovaný papír používaný na časopisy. Vosk z něj už oddělit nejde, a tak se recyklovat nedá.

Zmiňovaný odklon od obalů, které nejsou vhodné k recyklaci, by pomohl snížit celkové množství nevyužitého odpadu. Sám o sobě české odpadové hospodářství ale nespasí. Dále bude zbývat ohromné množství odpadu, které skončí na skládce. Bez využití, jednoduše navezeného nákladními auty do několik kilometrů dlouhé jámy a poté zahrnutého vrstvou zeminy.

Co tedy s miliony tun odpadů, které teď končí na skládkách? Řešením jsou ekologické spalovny, takzvané ZEVO. Nabízí se dánská cesta, která kombinuje recyklaci právě s energetickým využitím odpadu. Ekologicky ho spaluje a poté uvolněným teplem zásobí celé čtvrti měst. Například v Kodani loni otevřeli spalovnu, která nezaujala jen tím, že na střeše vznikla sjezdovka, ale také prostým faktem, že dokáže zásobit až 150 tisíc domácností teplem.

Zatímco v Česku se skládkuje více než dvě pětiny komunálního odpadu, v Dánsku jde o pouhé jedno procento. „V Dánsku se všechen odpad spaluje již od ropné krize v sedmdesátých letech, je to tradice, národní věc, která není vnímána jako neekologická,“ řekl Ing. František Šimánek z dánské společnosti Marius Pedersen a.s., která má v Česku zásadní tržní podíl na svozu odpadů. Mnohem lepší bilanci mají také další evropské země včetně sousedních států.

V Česku se mnozí staví ke spalovnám poněkud odtažitě. Nejen severské země, které jsou vzorem v ekologii, však ukazují, že jde o zastaralý názor. Ve velkém spoléhají na ZEVO při řešení odpadové otázky také Němci či Francouzi, právě tam stojí nejvíce takových zařízení na starém kontinentu. „Dnešní ZEVO jsou vybaveny tak účinnými filtry, že z nich mnohdy vychází čistší vzduch, než je ten okolní,“ přiblížil Aleš Choutka.

„Připravovaný zákon by sice rád razil myšlenku cirkulární ekonomiky, přitom se ale zabývá jen jedním směrem a k vytvoření uzavřeného kruhu nepřispívá. Říká, ať ještě lépe separujeme, ale už si neví rady, co s vytříděným odpadem dál. Chybí mu odvaha problém opravdu vyřešit. Aby mohla cirkulární ekonomika fungovat, je třeba podpořit technologie na zpracování nevyužitého odpadu. Jedině tak si poradíme s nerecyklovatelným separátem. A nemusí jít jen o ZEVO, podporujme hledání nových technologií,“ uzavřel Aleš Choutka.

Zdroj: http://www.n4c.cz/
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponMuslim v autě najel do masopustního průvodu v německém Volkmarsenu - cílil hlavně na děti   
Pridal tk Středa 26 únor 2020 - 09:39:57 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Do davu lidí v masopustním průvodu v městečku Volkmarsen na západě Německa v pondělí vjel vysokou rychlostí řidič s autem. Místní úřady se domnívají, že šlo o úmyslný čin, ale ne politicky motivovaný útok.

Incident si vyžádal zhruba 30 zraněných, z toho přibližně třetina jsou děti. Děti jsou i mezi vážně raněnými a někteří zranění jsou v ohrožení života.

Podle svědka, na něhož se odvolává server hessenschau.de, řidič vjel zhruba 30 metrů do nitra davu a ještě přidával plyn. Podle některých svědků cílil hlavně na děti. Předtím údajně objel zátaras.

Řidič, který byl zadržen, je podle vyšetřovatelů 29letý německý občan a pochází přímo z Volkmarsenu.

Tisková agentura z bezpečnostních zdrojů zjistila, že podezřelý nebyl úřadům známý jako extremista, ale má záznamy kvůli urážce, rušení klidu a vyvíjení nátlaku.

To jsou však cenzurované informace od německých úředníků a novinářů. Izraelské noviny ve Francii to však napsaly naprosto otevřeně: Útočníkem byl muslim.

Odkaz na noviny zde:

http://www.pi-news.net/wp-content/uploads/2020/02/ilne.jpg


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponMilion chvilek - Málo lidí na demonstraci v Plzni 25.2.2020. Zeman a Babiš mohou slavit!   
Pridal tk Středa 26 únor 2020 - 09:15:40 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Tak a je to tady. Chvilkařům prakticky nikdo nedošel na jejich demonstraci. Prostě mimo Prahu není zájem a tyto individua. Opět se potvrzuje skutečnost, že lidé žijící mimo Prahu mají jiné názory než Pražané.

Proč vlastně lidi nepřišli demonstrovat proti Babišovi? Milion chvilek si musí zhodnotit, co se stalo. Že Vám to Pražská kavárna dosud neřekla? Že Vám Babišova média zatajují informace? Tak jsme se na to zase podívali. Přišlo zhruba 200 - 300 chvilkařů!

Děkujeme, že nás sledujete! Informujeme o tom, o čem ostatní mlčí!


Zdroj: KPV 0249
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponISLAND   
Pridal tk Středa 26 únor 2020 - 09:03:46 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
V našem světě, hustě protkaném zločinem, prospěchářstvím, konflikty a dalšími negativními záležitostmi, si nelze představit, že by to mohlo být jinak. Existuje však jedna země, jejíž životní podmínky lze považovat za utopii. Tato země se nazývá Island. Je málo známá a asi není tak populární jako jiné státy. Ale určitě si zaslouží větší pozornost − a zde jsou důvody proč.

Spolu s krizí v roce 2008 došlo na Islandu k revoluci. Zatímco ve všech zemích bankám, které tuto krizi vytvořily, pomohli, zde zaujali jiný postoj. Všechny banky byly znárodněny a organizátoři krize byli zatčeni. Byla napsána nová ústava, plně zaměřená na blaho lidí. V tuto chvíli se evropské země snažily Island ovlivnit, aby žil podle pravidel, které ony diktují.

Spojené království a Nizozemsko mu také hrozily ekonomickými sankcemi a dokonce úplnou izolací. MMF slíbil, že této vládě neposkytne pomoc. Island však stál na svém. A teď obyvatelům této země závidí všichni Evropané.

Na Islandu žije pouze 332.529 obyvatel. Všichni občané se dobře znají, takže když odjíždíte, není třeba zamykat dveře domu nebo vyndávat klíčky ze zapalování v autě. Děti tu snadno můžete nechat před kavárnou nebo obchodem bez dozoru. Po rozchodu nebo rozvodu zůstávají bývalí milenci v dobrých vztazích a nadále komunikují, protože všichni jejich přátelé nebo kamarádi jsou společní.

Na Islandu není žádná restaurace rychlého občerstvení McDonald’s, poslední z nich byla zavřena v roce 2008. Potravinové preference Islanďanů se liší od našich. Například z jejich oblíbené pochoutky se Evropanům zvedá žaludek. Tento pokrm se nazývá „hákarl“ - zatuchlé maso žraloka. Zní to chutně, že?

A tady je ještě několik zajímavých informací o Islandu:

1. Islanďané velmi rádi čtou a jsou považováni za největší čtenáře na světě.
2. Pokud v kavárně nebo restauraci požádáte o vodu, nemusíte za ni platit. Natočí vám ji z vodovodu, ale nemusíte se bát. Je naprosto nezávadná a dokonce užitečná. Do vodního řadu přichází voda z místních horkých pramenů.
3. Při podání žádosti o zaměstnání není třeba doporučující dopis z bývalého pracoviště. Islanďané prostě navzájem věří svým slovům a v žádném případě nebudou kontrolovat informace, které dostali.
4. Island je jediná země na světě, kde obyvatelé hlasují online.
5. Tato země je považována za velmi konzervativní, místní se chovají zodpovědně k institutu manželství a rodinnými tradicím. Zároveň jsou však tolerantní a uctiví, takže legalizace manželství osob stejného pohlaví zde byla přijata naprosto klidně.
6. V současné době je v této zemi dobře rozvinutý turistický ruch, počet turistů roste každým rokem a je dvakrát větší než počet obyvatel.
7. Island nemá armádu. Pokud chce některý z obyvatel nastoupit vojenskou službu, může se zapojit do norské armády v rámci smlouvy mezi oběma zeměmi
8. Všechny školy a další vzdělávací instituce jsou zdarma.
9. Na Islandu nejsou žádné soukromé kliniky, protože prostě nejsou potřeba. Státní nemocnice poskytují obyvatelstvu špičkové lékařské služby.
10.V této zemi se využívá centralizované zásobování teplem, ale hlavně – obyvatelům je poskytováno zdarma. Island patří každoročně mezi deset zemí s nejvyšší životní úrovní!

Taková je malá, úžasná země Island. Podělte se o svůj poznatek!


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPrezident Edvard Beneš o únoru 1948   
Pridal tk Středa 26 únor 2020 - 05:19:34 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
„Proč jsem podepsal a přijal vše, co mně předložil Gottwald, vyplynulo z prosté úvahy, před čím jsme stáli. Byli jsme dva kroky od hrozné propasti občanské vojny, o jejímž výsledku a zakončení stejně nemohlo být pochyb, a bylo mou povinností jako presidenta něčemu takovému zabránit. To musí být dnes každému jasno. Je mně ovšem také jasno, že je to signál, kterým byla ohlášena správnost politiky našich komunistů. Já sám s tím sice tak nesouhlasím, protože se domnívám, že jsme měli vydržet aspoň ještě nějaký čas se svou formou Národní fronty, jaká tu dosud byla já sám jsem vždy byl pro vývoj, a ne pro revoluci a jenom, abych dal najevo toto své přesvědčení, šel jsem sem do Sezimova Ústí. Ovšem věci se řítily, mně vývoj do budoucna byl sice jasný, ale jak znovu říkám, představoval jsem si vývoj ten etapově. já jsem se také s nikým nerozešel, tím nejméně ovšem s Gottwaldem. Když tu také byl a upozornil mě, že na vile není presidentská vlajka, tak se to hned napravilo a zařídilo.“

Dr. Beneš pak pokračoval dále:

„Jestliže si někdo z našich lidí nyní myslí a říká, že jsem měl odstoupiti, na to odpovím docela krátce. Vy dobře víte, že původně chtěl jsem tak skutečně učiniti. Pak jsem si to tu ale dobře rozmyslel. Co by to bylo znamenalo? Porážku – vyklizení posice – obojí by vedlo k nesprávným závěrům a dohadům – snad by to bylo gesto. Ale pro koho? Pro naše lidi doma, nebo snad pro cizinu? Proč? To jsem neměl zapotřebí. Věci svoje si budeme vyřizovati, to jsem hájil důsledně, vždy doma a sami. Nepotřebuji proto dělat žádná gesta pro cizinu. A co by to bylo znamenalo pro lidi u nás doma? Nic víc a nic jiného než gesto. Bylo by to bývalo takové rozmáchnuté plácnutí do vody, trochu by se udělalo vln, mluvilo by se o tom jeden, dva dny a pak by se na všechno zase zapomnělo. A nevědělo by se ani, že byl nějaký prezident Beneš. V tom chvatu, jaký teď prožíváme, by to jistě nedopadlo jinak. Pamatujte si taky, že jakmile odejde jakýmkoliv způsobem státník, zaniká politicky víc, než kdokoliv jiný, a už nikdo se ho nemůže dovolávat. Byly jen malé výjimky z toho.“

Zdá se mi, že Dr. Beneš měl při tom také na mysli možnost. aby působil na další osudy svých bývalých spolupracovníků, jim snad pomohl v ulehčení nebo pod., ačkoliv výslovně se o tom Dr. Beneš nezmínil.

Dr. Beneš pak pokračoval asi takto:

"Ptáte se mě, co soudím o těch, kteří odcházejí za hranice. Já vám to povím otevřeně, ať jde o kohokoli, já také svůj názor nikomu nevnucuji a neříkám, že je jedině správný. Ale to mně může snad každý věřit, že mám už nějaké zkušenosti z politiky a že těm věcem trochu rozumím," a pozdviženým hlasem zdůraznil: "Co tam chtějí dělat za hranicemi? To není přece situace, jakou jsme měli před prvou nebo druhou světovou válkou. Dnes máme svůj stát, svou vlastní zemi. To jsme tehdy neměli. Co tam chtěJí tedy dělat? Bojovat proti vlastnímu státu, proti vlastní zemi, proti vlastnímu národu? A s kým? S Jakschovcl, nebo s Angličany? Já Anglosasy velmi dobře znám, mám moc zkušeností s nimi. Mně nepotřebuje o tom nikdo nic vykládat." A velmi vzrušeně dodal: "Já sám nikdy nikam nepůjdu, já zůstanu tady, půjdu s národem, s lidem, všichni jsme tu dnes pohromadě, nikdo nemá práva jíti proti vlastní zemi, proti vlastnímu národu, ať se stane co chce, ať přijde cokoliv, já to všechno budu prodělávat doma s našimi. S jinou mně nesmí nikdo přijít. Já svůj názor, znova opakuji, nikomu nevnucuji, ale já při něm zůstanu. Co budu dělat dál, podle toho, jak se věci vytváří, to sám nevím, to ještě neříkám. Ale zůstanu tady a nikam nepůjdu. Místo naše je tady doma u svých.“

*) Ze záznamu prezidentova tajemníka doc. JUDr. Václava Sýkory o jeho návštěvě u prezidenta v Sezimově Ústí 2. dubna 1948. Záznam byl pořízen během Sýkorova věznění, kdy byl Sýkora vyslýchán v rámci příprav procesu proti Hradu. (Proces byl nakonec přezván na „Proces s vedením záškodnického spiknutí proti republice" v čele s Miladou Horákovou.) Vyšetřovatelem bylo Sýkorovi přikázáno sepsat informace o prezidentovI a o členech jeho kanceláře. Záznam, získaný nově z archivu Státní bezpečnostI byl otištěn v Masarykově lidu, č. 3, září 2009, s. 18.

Václav Sýkora / ČNL
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponOtevřený dopis panu A. Babišovi, předsedovi vlády ČR ze dne 7. února 2020   
Pridal tk Středa 26 únor 2020 - 04:50:41 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Otevřený dopis

Vážený pan
Ing. Andrej Babiš,
předseda vlády ČR
nábřeží Edvarda Beneše 4
118 01 Praha 1 - Malá Strana
V Praze dne 7. února 2020

Věc: Aby ze lži se nestala „pravda“ a z pravdy „lež“, odpovídejme na každou lež pravdou!

Vážený pane předsedo vlády,

jsme velmi rádi, že držíte, nebo se snažíte držet, slovo, které jste nám kdysi dal. „Ujišťuji Vás“, napsal jste hned na počátku svého dopisu, „že naše vláda rozhodně nehodlá vést se Sudetoněmeckým krajanským sdružením žádná jednání.“ (dopis ze dne 29. ledna 2018, Čj.: 2069/2018-POU). Rádi konstatujeme, že k takovým jednáním, na rozdíl od sobotkovské vlády, skutečně nedošlo.

Minule jsme si Vás také dovolili upozornit na jednání, která podle nás byla, alespoň některá z nich, protičeskými útoky, a to nejen ze strany tzv. sudetoněmeckého landsmanšaftu (SL), ale dokonce i od některých německých politiků, zejména pak od pana Horsta Seehofera, tehdy ještě předsedy bavorské zemské vlády, který nás obvinil ze zločinů proti lidskosti. Na sjezdech SL se dokonce o nás mluvilo jako o genocidních zločincích. V této souvislosti jsem napsali: „ Prosíme Vás o laskavost. Nechte prošetřit námi uvedené skutečnosti, rádi je upřesníme a doplníme, projevíte-li zájem. Není možné, aby ti, kdož na nás tak útočili, a to dokonce s přímou či nepřímou podporou některých „našich“ politiků, mohli bez jakýchkoliv důsledků vést lživé protičeské útoky a dokonce se vydávat za naše přátele.“

Na uvedené problémy jste obecně odpověděl: „Opíráme se o Česko-německou deklaraci o vzájemných vztazích a jejich budoucím rozvoji z roku 1997, ve které jsme se společně shodli, že nebudeme zatěžovat své vztahy politickými a právními otázkami pocházejícími z minulosti.“ Takže jste přeložil list zřejmě v dobré víře, v očekávání, že v budoucnosti takové problémy již nenastanou.

Bohužel Vás musíme zklamat. Některé události současné i nedávno minulé nás nutí, abychom se opět obrátili na Vás s prosbou o vysvětlení některých skutečností a případně i na zjednání nápravy ve věcech, které si toho vyžadují. Budeme struční. Dekrety prezidenta republiky se staly znovu objektem opakovaného útoku např. ze strany pana H. Seehofera, současného spolkového ministra vnitra. Seehofer v Berlíně 25.8. 2018 na konferenci „Svazu vyhnanců“ označil ve své řeči Benešovy dekrety za „protiprávní, které nepatří do společného evropského právního bohatství“ a „jako takové budou zrušeny“! Termíny „evropské právní bohatství“ a „Acquis communautaire“ jsou totožné! „Recht und Freiheit, Dekrete des Unrechts, die verschwinden müssen – und ich stimme Dir voll zu, insbesondere die Beneš-Dekrete.“ Toto jsou slova německého spolkového ministra vnitra! a zde je jejich celý záznam na oficiálních www stránkách německého ministerstva vnitra!

Svého představeného následoval Stephan Mayer (CSU, státní tajemník německého ministerstva vnitra ). Prohlásil: „Jsem pevně přesvědčen, je to můj osobní názor, že do Evropy práva, bezpečnosti, míru a svobody nepatří takové dekrety,“ prohlásil dnes (Sjezd „sudeťáků“ v Augsburgu) za silného potlesku stovek přítomných. Vyjádřil také přesvědčení, že dekrety, na jejichž základě byli sudetští Němci v Československu po druhé světové válce zbaveni občanství i majetku, odporují mezinárodnímu právu.“ (http://www.obcansky-tydenik.cz/zrada-naroda-nachystana-benesovy-dekrety-budou-v-roce-zruseny/

Je snad zbytečné v této souvislosti připomínat, že EU v době před našim vstupem si nechala udělat právní rozbory u známých odborníků, kteří souhlasně potvrdili, že dekrety prezidenta republiky nejsou překážkou pro naše členství v EU.

Na sjezdu SL v Regensburgu došlo opětně do zasahování do našich vnitřních záležitostí. V jednou ze svých projevů v Řeznu řekl B. Posselt následujíci: “Evropa potřebuje silný střed. Tímto silným středem jsme my v jižním Německu a na území bývalé dunajské monarchie, která byla malou

Evropou, rozvrácenou před 100 lety pařížskými smlouvami. Toto společenství oživit moderní a demokratickou formou doby a učinit ji srdcem silné Evropy, je úkolem pro bavorskou a českou politiku i v neposlední řadě i pro sudetoněmeckou národnostní skupinu jako přirozený spojovací článek…“ (Pro České národní listy texty volně a kráceně přeložila Ing. arch. Nina Žečeva, Brno, 10.7.2019).

Co mohou jeho slova znamenat z hlediska ČR? Uvedený text chápeme nejen jako nepřípustné hrubé vměšování do našich vnitřních záležitostí, jako úkolování české politiky subjektem, který nemá ani minimum mezinárodněprávní subjektivity, ale zřejmě také jde o výzvu k územním změnám, které by vedly ke změně naší státnosti v zemskost. Země česká by se stala součástí nějakého společenství, které by mělo být byt vytvořeno na území bývalé dunajské monarchie a jižního Německa.

Ale i další citát pana B. Posselta je nesmírně zajímavý.Jeho slova též padla z řezenské sjezdové tribuny. „Milí krajané, to ukazuje, že my jako sudetští Němci jsme se také stali faktorem v sousedských vztazích. Proto chci vyjádřit přání pro naše vztahy. Jsme Starorakušané. Jsme jedním ze dvou národů v českých zemích. Jsme čtvrtým kmenem Bavorska, přestože v něm buď žijeme nebo nežijeme…“. (Pro České národní listy texty volně a kráceně přeložila Ing. arch. Nina Žečeva, Brno, 10.7.2019).

Nikde v našich ústavních normách nenajdeme zakotvení tzv. sudetských Němců jako jednoho ze dvou národů v českých zemích. Dokonce sudeti nejsou ani Starorakušany. Termín Starorakušan vymezují mezinárodní smlouvy, které ČSSR uzavřela v 60. a 70. letech minulého století s Rakouskem. Toto vymezení vylučuje zcela jednoznačně, aby „sudetští Němci“ byli Starorakušany.

Uvedené je jen zlomkem toho, čemu by se měli věnovat naši diplomaté, kteří na sjezdech SL bývají. Jejich informace by mělo mít MZV ČR a to by již dávno mělo informovat vládu ČR, k jakým útokům na ČR na sjezdech SL dochází. Jsme přesvědčeni, že na uvedené by měla důrazně reagovat i vláda, aby k dalším atakům bylo zabráněno. Pokud příslušné ústavní orgány budou mlčet, útoky budou pokračovat a sílit.

Vážený pane předsedo vlády, jsme přesvědčeni, že tentokrát se již nemůžete pouze odvolat na Česko-německou deklaraci (ČND). Když jste tak poprvé učinil, pochopili jsme to. Dnes je situace zásadně jiná. Z německé strany, nejen však pouze od SL, ale také od některých německých politiků, zaznívají naprosto nepřijatelná s pravdou rozporná, slušně řečeno, prohlášení, která mají protičeský charakter. Není přece možné, abychom se stále odvolávali na ČND a mlčeli, zatímco německá strana deklaraci soustavně porušuje. Na tuto skutečnost je zapotřebí nejen jednou za rok či dva důrazně reagovat, ale soustavně, vždy tehdy, když k jejímu porušení dojde. Pokud by k tomu nedošlo, pak ČND, jak jsme přesvědčeni, není tím nástrojem, který může zajistit vyrovnané česko-německé vztahy. Tyto vztahy naštěstí také upravují poválečné mezinárodní smlouvy a mezinárodní právo. Tyto nám poskytují potřebné právní instrumenty, které bychom měli bez dalšího užívat.

K přepisování naší historie

Dochází k němu, poněvadž celá léta jsme nedbali o dějinnou pravdu. Kolem nás jdoucí roky hromadily jednu lež za druhou, aniž bychom jim kladli náležitý odpor. Když odcházel T.G. Masaryk v roce 1915 za hranice, aby zvedl prapor odboje proti Rakousku-Uhersku, již věděl o tom, že po vítězné válce pro Centrální mocnosti má dojít ke germanizaci českého národa. V roce 1938 světlo světa spatřil Karlovarský program SdP a tzv. Memorandum Hergel. Toto zcela jasně je dokladem násilného řešení německo-českých problémů. „Herglovy“ téze mluví jasnou řečí:

a) Česko-německé řešení nezasahuje jen otázku či anexi pohraničí, ale jde o celý „sudetoněmecký prostor“, neboť „Čech je ze svého dnešního sídelního prostoru neustálým a těžkým nebezpečím a ohrožením veškerého němectví“ … Kromě toho potřebuje německý národ životní prostor a proto se „nesmí vzdát ani metru tohoto prostoru ze všeho nejméně v srdci Německa…“ Přitom: „Žádné zaslepení: /je to/ boj na život a na smrt… V konečném důsledku nejde o nic jiného, než kdo zůstane, Čech či Němec.“

b) Proto z titulu práva vyšší hodnoty německého národa… musí být pokračováno v tom, co naši otcové započali a předčasně přerušili...“Vlastně nejnaléhavějším úkolem německého národa je… aby byla z Čech, Moravy a Slezska německá země.“

c) Tuto zemi „si přejeme jako německou půdu, proto i konec existence české národnosti na této půdě. … germanizace půdy může nastat jen tím způsobem, že český národ odtud fyzicky zmizí,… k čemuž může dojít ve dvou základních formách: buď vyhubením či vyhnáním. (Žádná pochybná humanita!)“

(Z článku „Memorandum Hergel“ a formování strategických sudetoněmeckých (a německých) cílů v české otázce, autor PhDr. Václav Kural, CSc.)

28. 8. 1940 následoval „Pamětní spis Neuratha a Franka o germanizaci, vystěhování a likvidaci českého národa“, projev R. Hendricha, v němž jednoznačně řekl, že Čech v česko-moravském prostoru, který je celý určen k osídlení Němci, nemá co dělat.

Po druhé světové válce jsme v souladu s rozhodnutím vítězných spojenců v Postupimi přesídlili německé obyvatelstvo z Československa do Německa. Když vznikl tzv. sudetoněmecký landsmanšaft (SL), který přijal stanovy i svůj 20 bodový program z roku 1961, nebraly jsme jím vytýčené nároky na původní vlast a další, dostatečně vážně. Téměř na každém sjezdu docházelo k protičeským útokům, byli jsme obviňování nejen z válečných zločinů, ale i ze zločinů proti lidskosti a dokonce i z genocidy. Na těchto sjezdech po roce 1989 byli zpravidla i naši diplomaté. SL byl a je podporován některými německými politiky. Na jejich útoky neodpovídáme. Tak postupně jsme dopustili, že ze lží se stávala „pravda“. A v současnosti naši politiku dokonce již úkoluje i B. Posselt, např. ve svém projevu, který přednesl minulý rok v Řeznu. Opět tento vykřikoval do světa, že „sudetští Němci“ jsou druhým národem v českých zemích.

Ale oficiální zástupci ČR nejenže neuváděli lži na pravou míru, ale dokonce někteří naši politici přebírali „sudetoněmeckou“ terminologii a i některé programové cíle SL. Evropou i světem zněla pouze německá, převážně tzv. sudetoněmecká dějinná verze, nikoliv pravda. My jsme - doma i ve světě - k tomu převážně jen mlčeli a mlčíme dosud. Tak jsme se dostali do situace, kdy dědici těch, kteří náš národ chtěli fyzicky likvidovat, z nás dělají spoluviníky některých zločinů svých dědů či otců. Snad v tomto dalším historickém zlomu bychom se tentokrát měli ozvat a promluvit pravdu o všech dějinných skutečnostech, které nás provázely od 30. let minulého století. Pokud to neuděláme nyní, zítra to bude ještě těžší, pokud to bude vůbec ještě možné.

Na německé ambasádě v Praze a současně v kinosálu českého velvyslanectví v Berlíně byla představena německy psaná kniha „Mezi Prahou a Mikulovem (Zwischen Prag und Nicolsburg)“. Knihu vydala německá nezisková organizace Adalbert Stifter Verein, která se zabývá vydáváním knih, nabízející německý pohled na české dějiny (Z článku „Češi a holocaust“, https://www.arfa.cz/cesi-zacali-holokaust). Češi se údajně zásadním způsobem podíleli na holokaustu, zakládali židovská ghetta dobrovolně, bez příkazu německých okupantů, uvádí autoři díla.

Knihu jsme nečetli, nebudeme dělat závěry. Je třeba si počkat na její vydání v češtině a její recenze, zpracované českými vědci. K jednomu však nemělo dojít. Aby prezentace předmětné knihy proběhla i na našem velvyslanectví v Berlíně. Tím ji dopředu dáváme určitý punc důvěryhodnosti. Kdo o tom rozhodl? Pokud to byl pan ministr zahraničních věcí T. Petříček, měl by vysvětlit své rozhodnutí. Domníváme se, že MZV ČR by mělo činit kroky, které by více odrážely naše státní a národní zájmy. Pokud to nedokáže, pak by vláda ČR jeho kroky měla náležitě korigovat, a o to prosíme. Již nejednou nás naši diplomaté v terénu i naše MZV nehezky překvapili.

Z této aféry by mělo si vzít ponaučení i ministerství školství a vysoké školy. Pokud budou produkovat i v budoucnosti podobné vědecké pracovníky, pak naše problémy dále porostou a historická pravda bude ohýbána směrem, o kterém třeba dosud ani netušíme.

Závěrem

Vážený pane předsedo vlády, velmi Vás prosíme o prošetření námi uvedených skutečností a o případnou jejich nápravu. Velmi Vám děkujeme za vše, co učiníte. Přejeme Vám hodně zdaru při obhajobě našich státních i národních zájmů.

A na samý závěr našeho otevřeného dopisu si dovolíme znovu připomenout slova, kterými jsme tento dopis začínali. Odpovídejme, a to všichni od občana republiky až po její ústavní činitele, na každou lež pravdou, aby ze lži se nestala „pravda“ a z pravdy „lež“. Jen tato cesta nás může vést dále do lepší budoucnosti.

PhDr. Vladimíra Vítová, Ph.D., Aliance národních sil, Legerova 22, Praha 2
JUDr. Ogňan Tuleškov, v.r., České národní listy
Ivana Nevludová, v.r., Jednotní – alternativa pro patrioty
Ing. Ivan Kratochvíl, v.r., Českoslovenští vojáci v záloze za mír
Ing. Alena Vitásková,V.R., Institut Aleny Vitáskové, signatářka Manifestu IAV
Jiří Bureš, v.r., Asociace Vojáci proti válce
Miroslav Starý, v.r., Severočeská pravda
JUDr. Karel Hais, v.r., České mírové fórum
Ing. Karel Janko, v.r., Česká strana národně socialistická
RNDr. Radoslav Štědroň, v.r., Strana státu přímé demokracie – strana práce
JUDr. Jaroslav Král, v.r., Národní socialisté
Ing. Peter Harvánek, v.r., Změna pro lidi
PhDr. Josef Skála, CSc., v.r., KSČM, vydavatel internetové revue.

Dodatky:

Dopis adresový premiérovi dne 16. 1. 2018 je ZDE: http://www.czechfreepress.cz/vase-free-zona/otevreny-dopis-premierovi-ohledne-cesko-nemeckych-vztahu.html?hitcount=0

Odpověď premiéra ze dne 29. 1. 2018 je ZDE: https://www.aliancens.cz/single-post/2018/01/16/Otev%C5%99en%C3%BD-dopis-premi%C3%A9rovi-ohledn%C4%9B-%C4%8Desko---n%C4%9Bmeck%C3%BDch-vztah%C5%AF
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponEtiopské aerolinie otvírají nové linky z Norska do Etiopie, aby falešní uprchlíci mohli navštěvovat země, ze kterých „uprchli“   
Pridal tk Středa 26 únor 2020 - 04:40:08 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Etiopské aerolinie letos v létě otevřou každodenní odlety z Osla do Addis Abeby, neboť ve velké a neustále rostoucí africké diaspoře v Norsku je po nich vysoká poptávka.

Ředitel rozvoje dopravy u Avinor Jasper Spruit říká, že tato konkrétní trasa je mezi „norskými“ cestujícími nesmírně populární a že Addis Abeba má dobré spojení do ostatních destinací v Africe.

Zemský ředitel Etiopských aerolinek pro Norsko Mussie Fitehamlak říká, že trasu z Osla zavedli, protože při příletech do Addis Abeby i při odletech z ní dobře navazuje na další spoje v Africe.

„Norští cestující budou mít s touto nabídkou každodenní přístup k největším africkým aeroliniím a do celé naší sítě po celé Africe,“ říká.

Budou-li ty letouny téměř plně vyprodány, což se dá předpokládat, bude to znamenat, že týdně bude do Addis Abeby a z ní létat asi 1800 lidí.

Také mezi Addis Abebou a Somálskem je relativně krátká vzdálenost, což znamená, že nejen Etiopané, ale také Somálci a Eritrejci budou tuto trasu využívat.

Somálci, Eritrejci a Etiopané jsou ty největší skupiny Afričanů jak v Norsku, tak ve zbytku Skandinávie.

Velká většina Somálců smí ve Skandinávii zůstat, jelikož jejich domovské země nejsou pro život bezpečné, a proto potřebují ochranu jiného státu. Kvůli tomu si rovněž smí přivést rodiny a příbuzné. Jinak téměř neexistuje žádný důvod, aby Somálci do Skandinávie přicházeli.

Statistiky švédské migrační agentury zjistily, že v té spoustě migrantů, kteří do Švédska loni přišli kvůli práci, nebyl ani jediný migrant ze Somálska, co by přišel za prací.

To by mohlo budit údiv, proč ti Somálci a další Východoafričané ve Skandinávii jezdí zpátky do zemí, ze kterých údajně zoufale potřebovali utéct?

Některé alternativní norské mediální stránky jednak napsaly o etiopských aeroliniích, ale také zjišťují, že Somálci v Norsku jsou neocenitelným zlatým dolem pro Somálce, co zůstali v Somálsku, neboť od tohoto sociálního státu dostávají ohromné sociální dávky, které pak posílají domů.

Nezaměstnanost mezi Somálci žijícími ve Skandinávii je neuvěřitelně vysoká, takže velká většina těch peněz, které posílají zpět do Somálska, jsou peníze ze sociálních dávek – tj. peníze, které by se měly používat k péči o tvrdě pracující a daně platící norské občany.

Jen v roce 2019 bylo fyzickými osobami z Norska posláno fyzickým osobám do Somálska 55,6 milionů euro (1,365375 miliard Kč).

Rita Karlsen z rights.no se ptá: proč se o tom více nemluví?

By Christoffer 15 February 2020

Zdroj: www.reformy.cz
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponProč Babiš neposlal armádu na ilegální imigranty, ale posílá jí na Čechy? A budou do nás střílet?   
Pridal tk Středa 26 únor 2020 - 04:38:35 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Soudruzi a kdo bude ty česká města izolovat? hasiči a Obrtelovi domobranci? Vždyť ta směšná česká armáda je na misích a těch pár vojáku, kteří jsou zde v ČR nedokáži ani dojet na místo v Pandurách - co kdyby je vyřadila opět nějaká Fabie? A co pak? Budete střílet do Čechů, kteří budou z těch měst utíkat? Hlavně, že na ilegální migranty jste pane Babiši vojáky neposlal a několik tisíc jich přešlo jen vloni přes nás do Německa ... Přitom bych se víc bál šíření toho viru ilegály než českými občany. Tak laskavě přestaňte Andreji Babiši strašit Čechy vyhrožováním obklíčeni českých měst armádou ...

Česká armáda má vyrazit izolovat česká města a možná i střílet do českých lidí?

Když neschopná EU tvrdí, že tady žádná hrozba epidemie viru není, že ...

Opět připomínám můj starší post. Kdyby vlády EU opravdu stály co za to, tak se ten virus nešíří ...

Autor: Lukáš Lhoťan
Obrázek: ATEO.cz
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPřejít na stranu  [1] 2
Hledat Info kuryr
Novinky pro 2020
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.3259 sec,0.1083 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:1,691kB