Čtvrtek 27 únor 2020
P.C.Roberts: Koronavirus stojí možná na hraně celosvětového rozšíření   
Pridal tk Čtvrtek 27 únor 2020 - 11:21:38 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Získat spolehlivé informace o koronaviru je obtížné a je to obtížnější i o to, že různé zájmové skupiny využívají šíření koronaviru pro své vlastní agendy. Např. mnozí jak uvnitř tak vně Číny využívají šíření viru ke kritice čínské vlády. A další, a zas jak z Číny, tak z oblastí mimo ní, prohlašují, že virus je biologickou zbraní, kterou na Číňany nasadily USA. A jiní další zase uvádějí, že globální elita se rozhodla splnit program snížení světové populace, a že Bill Gates, člen této elity, před několika měsíci prohlásil, že vypukne pandemie – a to zrovna v čase, který právě teď prožíváme. Na internetu se můžeme dočíst, že krematoria v Číně jedou na plný provoz 24 hodin denně a sedm dní v týdnu.

Oficiální čínské vysvětlení znělo až do nedávna tak, že virus vznikl na trhu, na kterém se prodávalo maso divoce žijících zvířat. A faktem zůstává, že Wu-chan, město větší než kterékoli jiné ve Spojených státech, je před ostatním světem isolováno už déle než měsíc.

Francis Boyle z illinoiské univerzity je expertem, zabývajícím se výzkumem na využití biologických zbraní pro válečné účely a je též autorem protiteroristického zákona s využitím biologických zbraní z roku 1989. Ke koronaviru prohlašuje, že on sám prostudoval čtyři vědecké studie, které bez jakýchkoli pochybností potvrzují, že koronavirus je uměle vytvořená biologická zbraň. Tyto studie též dokazují, že tento virus obsahuje prvky, které k němu byly přidány s cílem snažšího šíření a ke snížení schopnosti imunitního systému živého organizmu viru odolávat.

Boyle dodává, že biologickoinženýrské práce, která viru umožňuje snadné šíření, se zhostila Univerzita Severní Karolíny, a že proces umožňující, aby k viru byla přidána HIV, byl proveden na jistém pracovišti v Austrálii. Kromě toho Boyle uvádí, že čínští vědci z Wu-chanu byli účastníky jak biologickoinženýrské práce s virem na Univerzitě Severní Karolíny, tak na shora uveveném pracovišti v Austrálii, a všeobecně se tak na výzkumu biologické zbraně podíleli.

Čínští vědci se poté vrátili do Wu-chanu se znalostmi i materálem, které pak wu-chanské laboratoři umožnily vyrobit to, co nazýváme koronavirem a co dnes nese oficiální název COVID-19.

Boyle tvrdí, že únik viru z laboratoře byl samozřejmě nezamýšlený a že k takovýmto únikům v minulosti už došlo.

V současnosti vědci uvádějí, že osoba s virem COVID-19 v těle jej může až 30 dní přenášet na své okolí, aniž by sama vykazovala jakékoli známky onemocnění. Nu a jelikož se virus přenáší jak vzduchem, tak přímým kontaktem, a na povrchu čehokoli přežije bez úhony až devět dní, může se šířit do všech stran, aniž o sobě dává vědět. A protože pravděpodobnost smrti po nakažení koronavirem se odhaduje na 15 až 18 procent, lze hovořit o skutečně vážné hrozbě.

Navíc se ukázalo, že původně ohlášená 14 denní doba karantény nestačí, a že tato má trvat minimálně 27 dní a nejlépe pak až 30 dní. Jelikož však poměrně velký počet lidí virem nakažených opustil karanténu už po oněch nedostačujících 14 dnech, panují dnes v západním světě obavy a až šok z toho, že ony osoby, propuštěné z karantény už po 14 dnech, mohly již nákazu koronavirem rozšířit do svého širokého okolí.

Vybral a přeložil Lubomír Man

Zdroj: google-P.C.Roberts-Official Homepage - recently published articles-Coronavirus on the Verge of Worldwide spread
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponImigrantská mafie si udělala z Británie harém   
Pridal tk Čtvrtek 27 únor 2020 - 09:27:58 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Britské ministerstvo vnitra se i přes zákon o svobodném přístupu k informacím nyní odmítá zveřejnit závěry nejkolosálnějšího případu zneužívání dětí v dějinách Británie. Prý je "ve státním zájmu", podrobnosti případu před veřejností zatajit. Skandál, kdy bylo ve Spojeném království mezi lety 1980 až 2010 brutálně znásilňováno na 19'000 mladých dívek v dětském věku, je skutečně na zvracení. Británie byla brutálně otrocky znásilněna a potýká se se svým traumatem.

V období od 80.let minulého století do roku 2010 vylákávali, svedli a unesli pákistánské gangy mladé dívky britského původu k brutálnímu sexuálmu zneužívání mezi svými krajany. Velkou roli v „odchytu bílého masa“ hráli pákistánští taxikáři zejm. imigrantského Rotherhamu ve střední Británii, keří lovili dívky v okolí škol, internátů, domovů mládeže a prakticky všude, kde se nacházely bez dozoru. Hrozbami a bitím byly znesvobodněné dívky nuceny k nejrůznějším sexuálním praktikám k uspokojování pákistánských mužů. Gangy pak vyhrožovaly i rodičům a zastrašovaly je.

Británie se tak stala sexuální kolonií Pákistánu. Emancipace eliminovala jakoukoli ingerenci rytířskosti a ochranářství, práva dětí zas eliminovaly jakékoli morální směřování a dozorování. Každý si přece může dělat, co chce. Nikdo není ničí. A tak svoboda a emancipace de facto připravily generaci dívek jako lákavé bezprizorní, laciné sousto muslimským imigrovaným mužům všeho věku. V očích těchto islámských imigrantů mladé britské nevěrecké, k zábavě a sexy líbivosti vychovávané rozmazlené dívky nepožívaly žádnou morální ani právní ochranu a byly zneužívány jako bezcenný cár hajzlpapíru. Sociálka a mezinárodní organizace v klidu - Británii se přece nic nevytýká (od toho tu je Rusko)... A ani policie se s tím nechtěla mazat – nenechá se přece vláčet za rasizmus.

A tak největší individuální svoboda a nezávislost v dějinách skončila v marazmu nelítostné brutální poroby. Ještě někdo nevěří na Boží mlýny?

Zdroj: https://www.independent.co.uk/news/uk/home-news/grooming-gang-rotherham-review-home-office-findings-a9344896.html
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponRada Pirátům   
Pridal tk Čtvrtek 27 únor 2020 - 04:12:18 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Vzhledem k navrhovanému přejmenování náměstí Pod Kaštany, před ruským velvyslanectvím, na náměstí Borise Němcova, navrhuji ulici Tržiště, kde sídlí velvyslanectví Spojených států amerických, také přejmenovat.

Nejpříhodněji by bylo na ulici Juliana Assange. Piráti (a de facto i zbývající vedení Prahy) by tím dokázali, že jim vůbec nejde o to, navážet se do Rusů, nebo Číňanů, ale o spravedlnost a demokracii jako takovou. Padni komu padni.

Za Julianem Assangem není trpká pachuť jakýchsi ekonomických tunelů, jako za Němcovem, takže o důvod víc. Je trochu s podivem, že to Piráty ještě nenapadlo, ale teď už jim v tom rozhodně nic bránit nebude. A budou mít možnost všem ukázat, jak to s nimi, demokracií a spravedlností opravdu je.

Luděk Ševčík

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponAkce ND: Pondělky pro vlajku #1 – Demonstrace před Evropským domem   
Pridal tk Čtvrtek 27 únor 2020 - 04:08:30 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Když vedení EU strhává ze stolů europoslanců národní vlajky, pojďme jim tedy ukázat, že si naše vlajky vzít nenecháme!

Národní demokracie zahajuje novou řadu veřejných shromáždění PRO silnou svrchovanou ČR a úctu k našim národním symbolům a PROTI EU a tomu, jak škodí Evropě.

První manifestace proběhne 9. března od 17:00 v Praze v Jungmannově ulici, kde v čp. 24 sídlí zastoupení Evropské komise v ČR. Přímo u jejich sídla se sejdeme s českými vlajkami a hezky jim s nimi zamáváme pod jejich okny.

Pořadatelem shromáždění je Národní demokracie.

Sdílejte prosím tuto událost (Facebook událost zde: https://www.facebook.com/events/563412631188282/ ) i svým přátelům, na stránkách a ve skupinách. Děkujeme! A hlavně: 9. března doražte a vezměte českou vlajku s sebou!

ND
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponKoronavirus a Harry a Meghan pořád dokola až do zblbnutí!!!   
Pridal tk Čtvrtek 27 únor 2020 - 04:05:46 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Světová média v současnosti žijí koronavirem a hlásají každý den do světa haldy stále nových „zaručených zpráv“ o tom, kdo, kde všude onemocněl a kolik lidí na tento virus již zemřelo.

Do toho nám nezapomínají servírovat srdcervoucí anglickou telenovelu o jedné „americké hérečce“, která si vzala prince a teď jí vadí, že si jí někdo všímá. Všechno ostatní, včetně hladomorů, válek, porušování mezinárodního práva a násilného vnucování uprchlíků zemím, které o ně nestojí, stojí na pokraji pozornosti. Prostě totální výplach mozků a záměrně šířená panika!!!

Koronavirus není žádná Ebola, nebo mor, je to onemocnění „chřipkového typu“ a jak se sem tam od některého opravdového odborníka, když dostane trochu toho prostoru, dozvíme, není o nic vražednější, než třeba chřipka, na kterou jen v ČR umře každý rok od 1000 do 2000 lidí a celosvětově jich ročně zabije až 2 000 000!!! Stejně tak „vražedná“ umí být také „obyčejná rýma“, na kterou jak uvedl Peter Hotez, expert z Baylor College of Medicine v roce 2018 zemřelo jen v USA na 80 000 lidí!!! To, co v souvislosti s nebezpečností koronaviru předvádí západní média, se proto nedá nazvat ničím jiným, než záměrným šířením poplašné zprávy a měl by je za to stihnout trest v rámci vysokých pokut a vyhození těch největších redaktorských panikářů a lhářů!!!

Člověk, který trochu přemýšlí, musí kroutit hlavou nad tím, když nechají lidi v karanténě na lodi, kde se každá infekční nemoc musí zákonitě nakonec rozšířit na většinu z nich, jako kdyby prostě někdo potřeboval šířit paniku typu, včera jich tam marodilo jen 10 dnes už 20 a za týden 100 je to EPIDEMIE. Co je na tom sakra divného???!!! Stejné by to bylo s rýmou, chřipkou, nebo průjmem!!! Nacpěte spoustu zdravých lidí do uzavřeného prostoru s jedním nemocným a pak pište o tom, že jich najednou marodí víc, je to levné, manipulativní a neetické!!!

Poslední, nad čím se v tomto článku zamyslím, je jestli by této nemoci byla věnována stejná publicita, kdyby se začala šířit z Berlína, nebo Washingtonu… Jestlipak by se pak v novinách nepsalo spíše něco ve stylu „Nepropadejte panice – jde jen o další typ chřipkového onemocnění a zdravý člověk je naprosto mimo nebezpečí vážnějších komplikací“ Zkuste si na tuto domněnku v duchu odpovědět sami…

PS: Tímto článkem nechci říct, že by měli lidé tuto nemoc naprosto ignorovat, určitě by bylo dobré, když začnete kašlat, nebude Vám dobře a budete mít teploty zajít k doktorovi, pořádně se doma v teple vymarodit a neroznášet jí dál mezi kolegy na pracovišti (je jedno, jestli půjde o chřipku, nebo koronavirus).

PPS: Co se Harryho a Meghan týče, opravdu mně vůbec nezajímá, kde budou nakonec žít, ani kdo je bude živit :-).

Ladislav Kašuka

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponVylepšeme Staromák!   
Pridal tk Čtvrtek 27 únor 2020 - 04:03:22 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Na Staroměstském náměstí teď vyroste další pomník. Snad plagiát jednoho náboženského artefaktu. Je to vlastně agitační sloup katolické církve.

Bylo by záhodno, aby tam vyrostly agitační artefakty i ostatních církví. Jinak to bude diskriminace. Těch budoucích žalob! Já bych navrhoval, aby tam přibyl nejdříve též „ ležící Budha.“ Délka „bratru“ 30 metrů? Zbouráním nějakého nadbytečného kostela by se uvolnilo místo, pro například krásnou pagodu.

Též by tam mohly mít propagační materiály i zájmové organisace. Zahrádkáře by jistě propagoval nejlépe takový desetimetrový trpaslík v jásavých barvách. Žulový monolit za také alespoň 50 milionů. Z Evropských dotací. Vyvedený v jiskřivých barvách. Zelené, červené, žluté a bílé. Čtyřiadvacet hodin by mohl být reflektory nasvícen.

Vůbec nikomu nevadilo, když byl historický dům-Železářství „ U Rotta“ předělán na jakýsi „ Donald“. To by dnes jistě nikomu nevadilo mít ve Staroměstské radnici třeba Vietnamskou tržnici. Nebo by tam mohl Charouz prodávat auta. Doprostřed náměstí by též primátor Hřib, mohl zasadit například jasan.

Ať našlápneme pravou nohou k ještě skvělejším zítřkům! A pozítřím! Máme nějaký plán na příští pětiletku, kolik zbouráme pomníků a přejmenujeme ulic? A řek? Například Vltava se tak jmenuje už dlouho. Chtělo by to nový název.

Oldřich Fischer
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponStrašné. 88letý Rolf je ve Švédsku bezdomovcem, ač migranti dostanou všechno zdarma. Podívejte se   
Pridal tk Čtvrtek 27 únor 2020 - 03:54:22 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Nezávislý švédský žurnalista Joakim Lamotte vedl nedávno interview se skoro 90letým bezdomovcem v Trelleborgu. Rolfu Hanssonovi se z městské sociální správy nedostalo žádné pomoci se zařízením bydlení a v důsledku toho je nucen jíst, spát a bydlet ve svém autě.

Během celého svého dospělého života ve Švédsku pracoval a platil daně, nyní mu ale hrozí, že své poslední dny prožije jako bezdomovec, jelikož místní správu mu odmítá pomáhat s opatřením bydlení nebo domova důchodců,“ píše Lamotte na Facebooku.

Tento proslulý žurnalista rovněž na čtenáře naléhal, aby „vyvinuli tlak“ na odpovědné, aby Rolf už nebyl nucen bydlet na parkovišti.

Během toho interview Rolfovi kanuly slzy po tvářích. „Copak to má takhle končit?“ ptá se tento 88letý muž.

Podle místní správy pro Rolfa není v důchoďáku žádné místo, i když je skoro 90letý.

Když Lamotte s Rolfem navštívili místní úřad, tak jim úředníci řekli, že to je přeci na něm, aby si našel bydlení a že oni mu nijak pomoci nemohou.

Oba nejdříve odmítali kancelář opustit, dokud si nebudou moci promluvit s nadřízeným. Ale žádný šéf nepřišel, aby si s nimi promluvil.

Lamottův film se během jediného dne dočkal přes 1 500 000 zhlédnutí na Facebooku.

Vůdce místní rady opozičních Švédských demokratů v Trelleborgu Helmuth Petérsén říká, že jeho strana, okamžitě, jak se o tomto případu doslechla, poslala lidi, aby tohoto starce bez domova vyhledali.

„Teď už ho našli, a volali mi před pěti minutami, že už je na cestě do hotelu, kam jej umístí. Poskytneme mu jídlo a přístřeší, než se místní správa ujme svých povinností,“ řekl Petersén.

Tento politik SD říká, že je přesvědčen, že kdyby měl Rolf „jiné příjmení“ (nikoliv domorodé), tak by se mu dostalo okamžité pomoci.“

„Je tomu jasně tak, že když máte jiné než domorodé příjmení, tak se vám dostane pomoci včas. On má ale běžné příjmení a to pak tu pomoc, na kterou máte nárok, už nedostanete,“ uzavírá to.


Zdroj: www.reformy.cz

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponSkandál! Byly odhaleny vztahy mezi Georgem Sorosem a soudci Evropského soudu pro lidská práva   
Pridal tk Čtvrtek 27 únor 2020 - 03:41:37 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Televizní stanice RT publikovala na svých stránkách text experta na mezinárodní otázky Johna Laughlanda analyzující vztahy mezi americkým miliardářem Georgem Sorosem a soudci Evropského soudu pro lidská práva. Důvěryhodnost soudu jako nezávislého orgánu je na dně, píše.

„Studie organizace European Center for Law and Justice ve Štrasburku odhalila několik střetů zájmů mezi soudci Evropského soudu pro lidská práva a nevládními organizacemi financovanými Georgem Sorosem,“ píše Laughland ve svém textu s tím, že organizace European Center for Law and Justice často vystupuje u soudů v případech týkajících se rodiny a náboženství.

„Studie odhalila, že ze sta soudců sloužících u Evropského soudu pro lidská práva v letech 2009-2019 měla téměř čtvrtina (22) silné vazby na organizaci Open Society Fund miliardáře George Sorose, nebo nevládní organizace jako Amnesty International a další, které jsou jím placeny. Například organizace Human Rights Watch získala od roku 2010 od Open Society Fund 100 milionů dolarů,“ napsal autor a dodal: „Některé z těchto nevládních organizací získávají tak velkou část rozpočtu od Sorose, že jsou fakticky celkově vlastněny jeho vlastním fondem.“

Autor textu ukazuje na to, že spojení mezi organizacemi placenými Georgem Sorosem a soudci Evropského soudu pro lidská práva byla „velká“, kdy soudci pracovali ve výkonných orgánech těchto nevládních organizací, byli placeni jako učitelé od Sorosem sponzorovaných neziskovek či byli řediteli projektů financovaných napřímo Open Society Fundem či „spřízněnými neziskovými organizacemi“.

Vyčerpávající seznam napojení soudců na neziskové organizace okolo George Sorose je k nalezení na stránkách věnovaných studii vypracované European Center for Law and Justice.

„Dobrým příkladem je Bulhar Jonko Grozev, který jako lídr Open Society Justice Iniciative, obhajoval případ Pussy Riot proti Rusku v roce 2018 předtím, než byl zvolen za soudce,“ napsal Laughland a pokračoval: „Zpráva také zahrnuje další lidi pracující v rámci agendy lidských práv, jako je komisař pro lidská práva v Radě Evropy mezi lety 2012-2018 (Nils Muiznieks), který není soudcem, ale byl po léta placeným aktivistou organizace Open Society Foundation v Lotyšsku, a který použil svoji oficiální pozici, aby vedl kampaň proti takzvaným „anti-Sorosovským“ legislativám v Maďarsku.“

Podle slov autora článku Evropský soud pro lidská práva zatím žádné informace o silném napojení jeho soudců na neziskovky placené z peněz organizací George Sorose nevyvrátil.

„Důvěryhodnost Evropského soudu pro lidská práva jako nezávislé soudní organizace nyní leží v ruinách,“ uzavřel John Laughland svůj článek.

Zdroj: RT
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponV Jižní Koreji bylo potvrzeno 1.146 případů pneumonie koronaviru   
Pridal tk Čtvrtek 27 únor 2020 - 03:38:09 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Podle zprávy jihokorejského zdravotnického oddělení bylo od 16:00 dne 25. února do 9:00 dne 26. února v Jižní Koreji diagnostikováno 169 nových pacientů pneumonie koronaviru. V Jižní Koreji tak bylo celkem potvrzeno už 1.146 případů pneumonie koronaviru. Až dosud došlo k 11 úmrtím. Jedenáctý pacient, který nemoci podlehl, byl 36letý muž z Mongolska. Byl to první cizinec, který zemřel na infekci nového koronaviru v Jižní Koreji.

Jihokorejský prezident Mun Če-in včera řekl, že Jižní Korea využije všechny dostupné prostředky ke kontrole epidemie.

Mluvčí čínského ministerstva zahraničí Zhao Lijian (Čao Li-ťien) včera na tiskové konferenci řekl, že Čína věnuje velkou pozornost epidemické situaci v Japonsku, Jižní Koreji a v dalších zemích. Čína je ochotna úzce spolupracovat s ostatními zeměmi na hledání způsobů, jak posílit společnou prevenci a kontrolu, a přijmout vhodná a nezbytná opatření na účinné zabránění šíření epidemie přes hranice a na společné zajištění regionální a globální bezpečnosti veřejného zdraví.

Koronavirus se šíří: O prvních případech informuje Finsko, Severní Makedonie, Pákistán, Brazílie, Gruzie a Norsko

Nové případy nakažených tímto koronavirem hlásí další státy. Nově informovaly o nakažených Finsko, Severní Makedonie, Pákistán a Latinská Amerika.

Co se týče onemocnění ve Finsku, pak první případ byl potvrzen u finské občanky, která se vrátila z Milána. Informuje o tom Národní institut pro zdraví a sociální péči.

„Jedna osoba v oblasti měst Helsinky a Uusimaa (metropolitní oblast) měla pozitivní testy na koronavirus. Pacientka se nakazila v Miláně na severu Itálie. Pacientka je léčena ve Fakultní nemocnici v Helsinkách,“ je uvedeno v prohlášení.

V samotné Itálii se počet obětí koronavirové infekce zvýšil na 12, od vypuknutí bylo zaznamenáno celkem 374 případů infekce novým typem viru.

Koronavirus v Severní Makedonii

Ve středu informovala o prvním případu tohoto onemocnění také Severní Makedonie. Šéf resortu zdravotnictví Venko Filipče informoval, že diagnóza byla potvrzena u jednoho ze tří pacientů.

„Tři lidé dnes přišli na kliniku infekčních nemocí s příznaky chřipky, testovali je na koronavirus. Dva lidé mají negativní výsledky testu, třetí má výsledky pozitivní,“ uvedl ministr.

Zároveň dodal, že večer se očekává přílet letadla do Skopje s občany země z Itálie, informoval i o zákazu organizace zájezdů do této země.

Situace v Pákistánu

První dva případy nakažení koronavirem byly zaznamenány rovněž v Pákistánu, informoval šéf resortu zdravotnictví země Zafar Mirza.

„Mohu potvrdit první dva případy nakažení koronavirem v Pákistánu. V obou případech je léčba prováděna v souladu se standardními lékařskými protokoly, oba pacienti jsou ve stabilním stavu,“ napsal Mirza na Twitteru.

Zdůraznil, že situace je pod kontrolou a vyzval k „nepropadání panice“.

Latinská Amerika

Testy, které byly provedeny u muže v Brazílii s podezřením na koronavirus, jsou pozitivní. Potvrdilo se tak, že nemoc zasáhla i Latinskou Ameriku, sdělil ministr zdravotnictví Luis Henrique Mandetta. Podle jeho slov bylo potvrzeno onemocnění u 61letého Brazilce, který cestoval na sever Itálie od 9. do 21. února. Mužův stav má být stabilní.

Gruzie a Norsko

První případ infekce novým typem koronaviru byl zaznamenán také v Gruzii, řekla ministryně zdravotnictví Jekatěrina Tikaradze na briefingu ve středu.

„Před několika minutami jsme dostali z laboratoře výsledky analýzy, podle kterých byl v zemi potvrzen první případ infekce koronavirem. Nakažený je gruzínský občan, který včera přijel z Íránu přes Ázerbájdžán,“ uvedla.

Nákazu potvrdili také v Norsku. Nakažený tam mát být jeden člověk na severu země. „Testy jedné osoby žijící v severním Norsku ve městě Tromsø byly pozitivní. Je nepravděpodobné, že by tato osoba mohla někoho infikovat,“ uvádí se.

Nutno podotknout, že testy byly u občana provedeny poté, co se vrátil z Číny, cítí se však dobře. Zástupci instututu pro veřejné zdraví v zemi, který o případu informoval, uspořádali ve středu večer tiskovou konferenci, během níž sdělili, že osoba, u které byl detekován koronavirus, je nyní v karanténě pod lékařským dohledem. A i když pravděpodobnost, že se stal zdrojem infekce pro někoho jiného, ​​je nízká, riziko, že se v Norsku objeví nové případy infekce, se zvyšuje s tím, jak se nemoc šíří stále častěji po celém světě.

Boj s koronavirem

O vypuknutí zápalu plic neznámého původu v hustě obydleném Wu-chanu (provincie Chu-pej), které je ohniskem nákazy, koncem prosince informovaly čínské úřady. Odborníci zjistili, že původcem onemocnění se stal nový typ koronaviru, který se přenáší z člověka na člověka. Nový koronavirus Covid-19 se nyní šíří velmi rychle.

Světová zdravotnická organizace (WHO) v lednu uznala situaci za mimořádnou a vyhlásila stav globální zdravotní nouze, a to pošesté v historii. Následně organizace oficiálně pojmenovala nemoc jako COVID-19.

Co se týče příznaků, řadí se mezi ně horečka, kašel, dušnost, ale také průjem, nevolnost a další problémy s trávicí soustavou. Odborníci Fakultní nemocnice univerzity Wu-chanu zjistili, že symptomy připomínající nachlazení nebo chřipku se objevují až v pozdních stádiích onemocnění, na začátku může jít o atypický vývoj pneumonie.


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponProběhlo zasedání Rady OSN pro lidská práva na vysoké úrovni   
Pridal tk Čtvrtek 27 únor 2020 - 03:36:59 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
25. února se v Ženevě na 43. zasedání Rady OSN pro lidská práva konalo sympozium na vysoké úrovni na připomenutí 25. výročí schválení Pekingské deklarace a Akčního programu z Pekingské světové konference o ženách. Sympozia se zúčastnili zástupci na vysoké úrovni více než 100 států, vyslanci v Ženevě a zástupci mezinárodních organizací.

Úvodní projev přednesl velvyslanec a stálý zástupce Číny v Úřadu OSN v Ženevě Chen Xu (Čchen Sü). Řekl, že v posledních 25 letech po přijetí Pekingské deklarace a Akčního programu se díky společnému úsilí všech stran podařilo dosáhnout pozitivního pokroku v celosvětových záležitostech žen, ale k dosažení rovnosti žen a mužů a rozvoje žen stále existuje dlouhá cesta. Mezinárodní společenství by mělo spolupracovat při pokračování v ideálech Pekingské světové konference o ženách, prosazovat záležitosti žen prostřednictvím rozvoje, zlepšovat ochranu práv a zájmů žen, posilovat mezinárodní spolupráci a urychlovat kroky na podporu rovnosti žen a mužů a všestranného rozvoje žen.

Velvyslanec Chen Xu se vyslovil v tom smyslu, že čínské ženy tvoří pětinu světové populace žen. Čína dodržuje základní státní politiku rovnosti mezi muži a ženami a nadále podporuje rozvoj žen. Čínské záležitosti žen dosáhly nových úspěchů a rovnost žen a mužů ve všech oblastech dosáhla nové úrovně. Velvyslanec Chen Xu vyjádřil úctu k ženám, které bojují v první linii boje proti epidemii, a zdůraznil, že jsou vzorem všech žen a živým vykreslením pokroku čínských žen.


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPřejít na stranu  [1] 2
Hledat Info kuryr
Novinky pro 2020
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.1914 sec,0.0483 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:1,587kB