Pátek 28 únor 2020
KORONAVIRUS - falešná zpráva světového měřítka   
Pridal tk Pátek 28 únor 2020 - 17:50:59 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
ŽÁDNÁ EPIDEMIE NEEXISTUJE!!!!! - jen lokální ohnisko již dříve prozkoumané nemoci. KORONAVIRUS je falešná zpráva světového měřítka. Kdo potřeboval nafouknout epidemii koronavirů?

Z nějakého důvodu někdo tuto epidemii opravdu potřebuje - řekl profesor Pavel Vorobyov, předseda Vědecké společnosti terapeutů v Moskvě. Není co léčit. Neexistují žádné specifické přípravky.

Pouze probíhá pokus o použití léků proti koronaviru, které se používají u pacientů s infekcí HIV. Tyto pokusy však mají povahu špatných experimentů....

Nedávno unikla zpráva, že Číňané začali transfúzovat infikovanou plazmu od nemocných, což naznačuje, že by mohla obsahovat nějaký druh protilátek.

Úmrtí na koronaviry jsou různá. Stejně jako u chřipky lidé často neumírají na samotný virus, ale na infarkty, mozkové příhody, srdeční selhání, chronické plicní choroby. Virová infekce se v tomto případě stává jen spouštěčem pro vývoj různých komplikací. Proto vždy umírá během epidemie více starších lidí...

Co se děje v Číně?

Úkolem je zastrašit.

Čína nikomu neposkytla kmen viru. Proč?

Známý ruský lékař infekčních chorob Vladimir Nikiforov nedávno odletěl do Pekingu. A řekl, že Číňané neposkytli živý virus. Jenom na papíře genomová sekvence. Ale to není přesně to, co je potřeba. Proč to skrývají? Možná nemají nic a situace je úplně fiktivní?

Zároveň jsou karanténní a izolační opatření neúměrně přísná.

Což je zcela nepochopitelné. Lidé jsou zamčeni ve svých bytech, mohou chodit do obchodu každé 3 dny - do obchodu s potravinami. Všechno ostatní, včetně dopravy, nefunguje. Nemůžete se pohybovat. Každý pohyb je řízen chytrým telefonem. Dobrovolníci pracují ve speciálních oblecích, které jsou pravidelně dezinfikovány. Zároveň Číňané ukazují nemocnici na stadionu pro tisíce lidí. Neexistuje vůbec žádná izolace. 20 lidí je v cele. To je ráj pro šíření nozokomiální infekce, která, když se připojí, zabije více než virus!!!

Obecně je obrázek podobný popisu autorů sci-fi nebo hororových filmů o konci světa. Každý chápe, že je to taková falešná hra celosvětového rozměru. Proč - to zůstává zatím nepochopitelné.

Možná jde o celosvětové přerozdělení trhů. Ale co přesně se stalo předmětem tohoto rozdělení, zatím nevíme. Máme šanci někdy zjistit pravdu? Vyskočí postupně. Za pár let budeme zhruba vědět, co se stalo. Stejně jako v případě SARS, kdy samotná Světová zdravotnická organizace uznala padělání epidemie a poté bylo vrcholové vedení této organizace odstraněno. Možná bylo úkolem vyděsit lidi. Tomu se říká „medializace společnosti“.

Zdroj: https://aif.ru/health/life/feyk_vsemirnogo_masshtaba_komu_ponadobilos_razduvat_epidemiyu_koronavirusa
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponRozsudek nad propagátorem pomníku vojákům SS Novotným (ODS): Dva měsíce vězení za nebezpečné vyhrožování. Při odchodu ze soudní síně: “Měl by viset!”   
Pridal tk Pátek 28 únor 2020 - 17:47:54 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Rezignaci na fukci starosty zatím odmítá.

Bývalý bulvární novinář Pavel Novotný (38) vyfasoval dva měsíce vězení za nebezpečné vyhrožování manželovi bývalé televizní moderátorky Mirky Čejkové panu Markovi Vítovi. Městský soud dnes potvrdil rozsudek soudu nižší instance.

Pravomocným rozsudkem by mělo podle stanov ODS Novotnému zaniknou členství ve straně. Ve stanovách je jasně uvedeno: Členství zaniká z důvodu “pravomocného odsouzení člena pro úmyslný trestný čin”. Zatím však není jasné, zda se tak stane, protože předseda ODS Petr Fiala několikrát vyjádřil extremistovi Novotnému podporu.

„Jsem novinář a připravuji úkladnou vraždu člověka, protože se jedná o skutečně zrůdu. Rozhodl jsem se jej zabít. Jsem duševně zdráv a rozhodl jsem se pana Marka Víta zavraždit,“ napsal Novotný v dopise policii v roce 2016.

Pavel Novotný je od konce roku 2018 starostou obce Řeporyje. V době voleb byl v podmínce za těžké ublížení na zdraví. Rok po zvolení do funkce se rozhodl postavit v obci na náměstí pomník vojákům SS.

Do vězení však za vyhrožování smrtí panu Vítovi zřejmě nepůjde. Ještě při odchodu ze soudní síně prohlásil, že si vybere alternativní trest, tedy pokutu 66 tisíc korun.

Předseda odvolacího senátu soudce Pavel Benda po rozsudku uvedl: “Nejsou pochybnosti, že se obžalovaný (Novotný) skutku dopustil. Předmětné jednání naplňuje znaky trestného činu nebezpečného vyhrožování. Z výpovědi poškozeného (Víta) vyplývá, že podnikl kroky, aby ochránil sebe a svou rodinu.”


Zdroj: https://www.arfa.cz/rozsudek-nad-propagatorem-pomniku-vojakum-ss-novotnym-ods-dva-mesice-vezeni-za-nebezpecne-vyhrozovani-pri-odchodu-ze-soudni-sine-mel-by-viset-rezignaci-na-fukci-starosty-zatim-odmita/#.XlhCgExFw2z
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponSyrská armáda má v Idlibu všechna práva bojovat proti teroristům, prohlásil ruský ministr zahraničí Lavrov   
Pridal tk Pátek 28 únor 2020 - 12:39:00 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Ministr zahraničních věcí RF Sergej Lavrov se dnes setkal se svým lucemburským protějškem Jeanem Asselbornem. Na tiskové konferenci po jednáních Lavrov uvedl, že syrská armáda má v Idlibu všechna práva bojovat proti teroristům a že Moskva to zakázat nemůže.

„V reakci na neustálé porušování příměří v idlibské zóně má syrská armáda všechna práva reagovat a potlačovat teroristy. Nemůžeme zakázat syrské armádě plnit požadavky stanovené v rezolucích Rady bezpečnosti OSN o nelítostném, nekompromisním boji proti terorismu ve všech jeho podobách a projevech,“ uvedl Lavrov.

Situace v Idlibu eskalovala poté, co teroristická organizace Hayyat Tahrir al-Šám 27. února zahájila rozsáhlý útok na pozice syrských vládních sil. Armáda SAR palbu opětovala.

Podle informací ruského ministerstva obrany byla také ostřelována turecká armáda, která tam neměla být. V důsledku toho bylo zabito 33 vojáků turecké armády, více než 30 lidí bylo zraněno. Ihned po obdržení informací o zraněných tureckých vojácích ruská strana přijala opatření k úplnému ukončení palby a byla zajištěna bezpečná evakuace mrtvých a zraněných tureckých vojáků do Turecka. Ministerstvo obrany Ruské federace zdůraznilo, že ruské letectvo nebylo v této oblasti využíváno.

Turecký prezident Recep Erdogan svolal po útoku bezpečnostní schůzku. Rada NATO v pátek na žádost Ankary uspořádá konzultace o situaci v Sýrii. Americké ministerstvo zahraničí uvedlo Sputniku, že podporuje Turecko jako spojence v NATO a „zvažuje možnosti nejlepšího způsobu podpory Turecka v této krizi“.

Ve čtvrtek večer byla posílena bezpečnost ruského velvyslanectví v Turecku, které dříve obdrželo vyhrůžky. Bezpečnost zajišťují policejní speciální jednotky.

Lavrov dříve uvedl, že Turecko nebylo schopno splnit několik klíčových závazků k vyřešení problémů kolem syrského Idlibu. Zejména neoddělilo ozbrojenou opozici, která je připravena k dialogu s vládou v rámci politického procesu, od teroristů.

Zdroj: https://sptnkne.ws/B6gH
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponTisíce uprchlíků jdou ke hranicím Turecka s evropskými zeměmi   
Pridal tk Pátek 28 únor 2020 - 12:32:21 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Tisíce uprchlíků ze Sýrie, Pákistánu, Íránu a Iráku zamířily ke hranicím Turecka s evropskými zeměmi po zprávách o tom, že Turecko už nečiní překážky přechodu uprchlíků do Evropy, oznámila televizní stanice Haberturk.

Na pozadí zpráv o tom, že turečtí pohraničníci nebudou bránit jejich přechodu přes hranici, se uprchlíci různých národností scházejí dohromady a jdou ve velkých skupinách pěšky nebo jedou dopravními prostředky směrem k pozemním a námořním pohraničním přechodům mezi Tureckem a evropskými zeměmi, oznámila televizní stanice.

Podle informací stanice byly kolony uprchlíků pozorovány v Istanbulu, Edirne, Izmiru a Aydinu.

Syrští uprchlíci žijí v současné době v různých zemích, nejvíce jich je v sousedících se Sýrií Libanonu, Turecku a Jordánsku. Třeba jen v Turecku se nachází asi 3,6 milionu uprchlíků.
Hlavy států a šéfové vlád členských zemí EU zkoordinovali v polovině března roku 2016 s Tureckem společný plán boje proti migrační krizi. Předpokládá mj. poskytnutí finanční pomoci Ankaře pro příjem uprchlíků, návrat do Turecka všech nelegálních migrantů, kteří se dostali do Řecka z tureckého území, a příjem Evropskou unií legálních syrských migrantů z Turecka podle zásady „jeden za jednoho“.

Ubrání se EU?

Evropská unie vyzvala všechny strany, které se podílejí na vyostření situace kolem syrského Idlibu, aby udělaly nezbytné kroky pro deeskalaci, a také slíbila, že podnikne opatření na ochranu vlastních zájmů v bezpečnostní sféře, prohlásil šéf zahraničněpolitické služby EU Josep Borrell.

„EU vyzývá všechny strany k neodkladné deeskalaci a vyjadřuje politování nad lidskými oběťmi. EU prozkoumá rovněž veškerá nezbytná opatření na ochranu svých bezpečnostních zájmů. Udržujeme kontakt se všemi patřičnými subjekty,“ napsal Borrell na Twitteru.

Situace v Idlibu

Situace v Idlibu se vyostřila poté, co 27. února zahájili teroristé ze skupiny Hayat Tahrir al-Sham (v RF je zakázána – red.) rozsáhlou ofenzívu na pozice syrských vládních vojsk. Syrská armáda zahájila odvetnou palbu. Podle informací Ministerstva obrany RF byli ostřelováni také turečtí vojáci, kteří by se tam neměli nacházet.

V důsledku toho zahynulo 33 vojáků turecké armády a bylo zraněno přes 30 lidí. Hned po obdržení zprávy o zraněných tureckých vojácích podnikla ruské strana opatření k úplnému zastavení palby syrskými vojáky a byla zajištěna bezpečná evakuace mrtvých a zraněných tureckých vojáků na území Turecka. Na Ministerstvu obrany RF zdůraznili, že ruské letectvo nebylo v této oblasti nasazeno.

Turecký prezident Recep Erdogan svolal po tomto útoku poradu o bezpečnosti. Rada NATO pořádá v pátek konzultace o situaci v Sýrii na patřičnou žádost Ankary. Na Ministerstvu zahraničí USA Sputniku oznámili, že podporují Turecko jako svého spojence v NATO a „zkoumají varianty, jak mohou nejlépe podpořit Turecko v této krizi“.

Zdroj: https://sptnkne.ws/B6dE
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponČína zahájila spalování bankovek, podle nálezu krizového zdravotního centra v Pekingu jsou peníze jedním z hlavních přenašečů viru! Záminka k prosazení bezhotovostní společnosti v Číně?   
Pridal tk Pátek 28 únor 2020 - 04:47:18 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Čína zahájila spalování bankovek, podle nálezu krizového zdravotního centra v Pekingu jsou peníze jedním z hlavních přenašečů viru! Záminka k prosazení bezhotovostní společnosti v Číně? Přestože italské zimní resorty jsou zamořené Covid-19 virem, česká vláda překvapivě oznámila, že vracející se české turisty z Itálie nebude plošně kontrolovat na přítomnost viru! Není prý důvod propadat panice! Syndrom poloprázdných a vykoupených obchodů už dorazil i do Česka, nejsou respirátory, nejsou čistící prostředky, nejsou trvanlivé potraviny, těstoviny a konzervy, všechno je vykoupené a prázdné jsou už dokonce i velkosklady!

Situace okolo šíření nákazy Covid-19 v Evropě se nadále dramatizuje a zamotává. Počet mrtvých v Itálii dnes vzrostl na 17 ze včerejších 11, ale počet nakažených za jediný den narostl na 650 osob. Italským zdravotníkům se stále nepodařilo najít Pacienta 0 a co je horší, italští lékaři vůbec netuší, jakou cestou se virus primárně šíří. To je přitom základní předpoklad k prevenci, ale dosud není jasné, co je primární cestou nákazy. V Itálii se začaly šířit informace, že dvě ze zemřelých žen, které podlehly viru v uplynulých dnech, vůbec nevycházely z domu a nechávaly si nosit nákupy domů donáškovou službou. Za donášku platily v hotovosti. Existuje tak podezření, že jedním z přenašečů viru Covid-19 jsou bankovky. Tahle divoká spekulace však je už podložena událostmi v Číně.

Světová média včetně americké CNN již 16. února přinesla informace, že čínská vláda ve spolupráci s centrální bankou a zdravotníky začala spalovat miliardy RMB, tedy čínských oficiálních bankovek pocházejících z Wuhanu a několika dalších čínských měst a celých provincií. Bankovky totiž podle všeho jsou hlavním přenašečem Coronaviru u veřejnosti. Pokud nemocný a nakažený člověk, který kýchá, kašle a smrká, si po každém zakašlání nedesinfikuje ruku, kterou si zakryl ústa, potom celá jeho dlaň a prsty přenesou virus na bankovky při placení a touto cestou se virus potom šíří nejrychleji. Jak už jsem uváděl v předchozím článku, průměrný člověk si za den sáhne na obličej v oblasti nosu, rtů a očí v průměru 150x za 24 hodin, protože tato činnost je nepodmíněná v lidském mozku a člověk se dotýká tváře pravidelně, aniž by si to uvědomil.

Covid-19 se přenáší hlavně bankovkami?

Po manipulaci s bankovkami v obchodě při placení uběhne jen pár minut, než si rukou bezděčně sáhneme na obličej, na nos, na rty, nebo na oči. V tomto ohledu je velice reálné, že zmíněné dvě zemřelé italské ženy se nakazily z bankovek a možná i z mincí, při placení za donášku, když dostávaly rozměněné peníze nazpět. Bankovky jsou notoricky známé tím, že na jejich povrchu je více bakterií než na záchodové desce. Jenže na bankovkách se normálně nenachází virus z rodiny SARS/MERS virů, jehož agresivita je tak ohromná, že se šíří způsobem, že zdravotníci ani nemají čas připravit metodologické pokyny, jak se viru bránit, jakým způsobem se šíří a jakými prostředky virus neutralizovat.

Nejhorší zprávou na této informaci, že Čína začala pálit bankovky je fakt, že mnoho lidí si uvědomí, že hotovostní peníze jsou zdravotní hrozba a budou umanutě požadovat platby bezhotovostně, pomocí vlastních platebních karet, které nikomu jinému do ruky nedají a nemusí tak brát do ruky bankovky, na které sahaly stovky nebo dokonce tisíce cizích osob v uplynulých dnech.

Můžete proto nakrásně být opatrní, vyhýbat se velkým skupinám lidí, hromadné dopravě, můžete mít respirátory, ale pokud nemáte na rukách navlečené rukavice a dotýkáte se bankovek, potom s vysokou pravděpodobností riskujete nákazu. Zatím jsem nikde na českých webech neviděl doporučení českým občanům, aby s okamžitou platností na dočasnou dobu přestali používat hotovost a aby platili jen kartami, které nedají z ruky žádné jiné osobě. Pokud Čína spaluje miliardové zásoby bankovek, potom to je výstražný maják pro všechny lidi, jak nebezpečný virus to je. Normálně by stačilo bankovky desinfikovat, o což se Čína rovněž pokoušela, ale poslední informace hovoří o tom, že Čínská centrální banka pokračuje v pálení bankovek stažených z oběhu z měst, kde propukly epidemie nákazy Coronavirem.

Dezinfekce zjevně nedokáže z bankovek virus odstranit úplně, anebo jde o záminku pro posílení bezhotovostní agendy v Číně?

Tyto informace mohou mít celkem dvě roviny vysvětlení, přičemž ani jednu rovinu bychom neměli podceňovat a vylučovat. První rovinou je, že Covid-19 je mimořádně odolný virus, který je natolik odolný na površích jednotlivých materiálů, že jej nelze spolehlivě neutralizovat běžnými, ale ani pokročilými desinfektanty. Podle toho, že se Čína rozhodla pálit vlastní bankovky to znamená, že ani po důkladné dezinfekci není zaručeno, že z bankovek zmizí všechny viriony, tedy jednotlivé elementární částice viru. Takto odolný virus potom lze zničit jedině spálením, tedy ohněm. K pálení bankovek dochází jen zcela výjimečně, protože to představuje pro centrální banku neplánované výdaje na tisk nových bankovek nad rámec očekávané roční výměny poškozených bankovek za nové.

Čínská vláda neuvedla objemy spálených RMB, ale informace o tom, že jde o hotovost staženou z několika čínských provincií nejvíce zasažených nákazou ukazuje, že půjde o objemy v řádech desítek miliard RMB. Druhou rovinou je spekulace, která se objevila už před několika dny v Číně, že čínská vláda chce díky tomuto viru ospravedlnit a zdůvodnit před obyvatelstvem tlak na přechod Číny k čistě bezhotovostní společnosti. Pálení bankovek totiž posvětil Ústřední výbor Komunistické strany Číny a začaly se objevovat informace, že Peking pálí i bankovky z míst, kde žádná nákaza registrována nebyla. To sice na jedné straně může být prevence vlády, protože peníze cestují po celé Číně a virus se podle všeho přenáší hlavně na bankovkách.

Česká vláda nebude na hranicích kontrolovat vracející se turisty z Itálie

Na straně druhé ale nelze nepřiznat, že nákaza Coronavirem hodně v Číně napomůže v politické rovině zastáncům bezhotovostní Číny, tedy hlavně vedení strany, která prosazuje bezhotovostní Čínu v horizontu do roku 2035. Je opravdu zvláštní, že dosud média nijak neinformují o tom, že bankovky mohou být hlavním nosičem viru. Aeronet je první, který tuto informaci přináší v ČR, ale zdaleka nejsme první ve světě, protože média v cizině tuto informaci přinesla již 16. února. Ovšem teprve až poté, co v Itálii vypukla nákaza a dostaly se ven informace o dvou ženách, které neopouštěly své byty, se najednou začíná ukazovat, jakou cestou se zřejmě virus Covid-19 šíří v Evropě.

A v této situaci doslova nechápu a zůstávám civět nevěřícně na to, co vymyslela po krizovém zasedání česká vláda v čele s ministrem zdravotnictví Adamem Vojtěchem. Vláda spolu s hygieniky a ministrem zdravotnictví se dnes usnesli, že Česká republika nebude plošně kontrolovat na příjezdu do republiky české občany, kteří se vrací z dovolené v Itálii. Zdůrazňuji, že ze zimní dovolené v Itálii, kterou většina strávila v lyžařských centrech, odkud se podle informací virus Covid-19 šíří v tzv. “hotelové” vlně nazvané podle hotelů v italských Alpách. Druhá vlna v Itálii se jmenuje “městská” a nákaza této vlny prý vznikla kdesi v Miláně.

Slovensko začne na hranicích s Rakouskem kontrolovat provoz a cestující kvůli virové hrozbě

Slovensko dnes zareagovalo správně a zahájí hraniční kontroly na hranici s Rakouskem, protože slovenská vláda tuší, že slovenští turisté vracející se z Itálie přes Rakousko mohou na Slovensko zavléci Coronavirus. Slovenské vládě patří uznání, že jedná v této věci rozumně, protože takové kontroly jsou v dané situaci na místě, jestli se lidé nevrací s horečkou a příznaky na nákazu. Ovšem prohlášení českého ministra zdravotnictví, že čeští turisté vracející se z Itálie kontrolováni nebudou, je doslova alarmující. To se snad čeká na to, až někdo z českých občanů nákazu do ČR zatáhne, a teprve poté se budou Češi na hranicích kontrolovat? Sorry jako, ale co je to za klauni? Rozumíte někdo tomu, co tím ministerstvo zdravotnictví sleduje?

Češi přitom mají více rozumu a na nic nečekají. Vyrazili zavčas na nákupy a obchody najednou v mnoha uličkách a regálech v nákupních centrech zejí prázdnotou. Jak dnes přinesla média informace a záběry, české obchody zachvátila nákupní panika, lidé vykupují těstoviny, trvanlivé pečivo, konzervy všeho druhu, balené vody, rýži, brambory, mouku a hlavně chemické přípravky dezinfekce všeho myslitelného druhu, přestože jak jsem psal včera, nemá to význam a smysl vzhledem k odolnosti viru. Stejně tak jsou vyprodány respirátory. Nikde nejsou, v nabídce jsou pouze roušky, které jsou naprosto neúčinné proti Coronaviru, protože jediným účinným opatřením jsou respirátory vybavené tzv. nanofiltry.

Vyprodané respirátory, stejně tak latexové rukavice. Lidé tuší, že je třeba se připravit

Tyto respirátory třídy FFP2 a FFP3 jsou doporučeny v kombinaci s průmyslovými brýlemi a pokud platíte penězi v hotovosti, doporučují se rukavice, buď zimní, kožené, protože zatím je zima a nevadí jejich nošení, anebo rukavice latexové, tzv. chirurgické. Jenže ty už jsou také vykoupeny v mnoha obchodech. Respirátory jsou předmětem spekulace, na eBAY se prodávají v přepočtu i za 1200,- Kč a jsou rychle vyprodávány.

Normálně by člověk očekával, že když se světem šíří virus, jehož agresivita je tak ohromná a mechanika šíření dosud nejasná, že česká vláda riziko nepodcení a bude kontrolovat vracející se návštěvníky z italských resortů a měst. Jenže, znáte to, Česko snese fšecko. Česko je specifická země. Český člověk není asi důležitý člověk. Okolo v Evropě řádí virus, jehož účinky mají charakter opravdu velké hrozby, ale české ministerstvo zdravotnictví a vláda nevidí, na rozdíl třeba od Slovenska, pro kontroly lidí přijíždějících z virem napadené Itálie důvod. Slovy klasika v parafrázi na to řeknu jen jedno jediné: Tento způsob zvládání virové hrozby zdá se mi v ČR poněkud nekompetentním.

-VK-
Šéfredaktor AE News
Zdroj: https://aeronet.cz/

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponHraní si s ohněm - „velký pochod“ NATO na východ!   
Pridal tk Pátek 28 únor 2020 - 04:41:09 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Největší manévry NATO "Defender 2020" vstoupily do aktivní fáze, píše Süddeutsche Zeitung. Jeden a půl kilometru dlouhý konvoj s americkým těžkým vybavením postupuje z Německa do východní Evropy.

Spojené státy provádějí největší cvičení v Evropě za posledních 25 let pod názvem „Defender 2020“, uvádí Süddeutsche Zeitung. Již ve čtvrtek dorazila do Bremerhavenu první nákladní loď s těžkým vojenským vybavením, zejména tanky, autocisternami, buldozery a terénními vozidly armády. První jednotky vojáků již přistály na letišti v Hamburku. Celkem v příštích týdnech Američané převedou do Evropy 20 000 vojáků a vybavení.

Cvičení se zúčastní 37 000 vojáků, pokračuje publikace. Spolu s USA budou vojáky a vybavení poskytovat dalších 17 členských zemí NATO. Manévry se uskuteční v Polsku a pobaltských státech. Potrvá celé jaro a skončí v červenci. Nyní začíná aktivní fáze. Z Německa se brzy vypraví jeden a půl kilometrový konvoj. Bundeswehr odpovídá za logistiku a dodávky: staví stanové tábory a mobilní čerpací stanice. Německá armáda se zároveň obává dopravních zácp a dalších překážek na silnicích.


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponJe ODS schopna se zbavit nemocného klauna?   
Pridal tk Pátek 28 únor 2020 - 04:37:53 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Pamatuji si, jak před rokem předseda ODS Fiala, a další vlivní členové vedení ODS, propadli hrané hysterii předtím, nežli vyloučili V. Klause ml. z ODS. Tím netvrdím, že bych se s Klausovými výroky obvykle ztotožňoval anebo že bych se s výrokem, který pány z ODS tak pobouřil, snad ztotožňoval. Ten poslední výrok byl opravdu intelektuálně těžko pochopitelný. Přitom si ale vůbec nemyslím, že by snad byl V. Klaus ml. antisemita.

To řeporyjský starosta Novotný je jiná klasa. Koresponduje si s Putinem, možná, že už i s čínským prezidentem Xiim, snad i s Trumpem a možná také s hollywoodskými hvězdami, kterážto perverzní aktivita veřejného činitele může snad ovlivnit několik slabých mozků pár jeho voličů. Vzpomínám si, ze své éry komunálního politika na pražské radnici v letech 1990 – 2005, že jsem poznal několik primatorů, mnoho starostů, místostarostů, radních za ODS, ale žádný z nich mně nepřipadal jako klaun. Ať jsem byl s nimi v tvrdém střetu jako opoziční politik anebo naopak jsme spolu koaličně spolupracovali v pražské městské radě, o žádném z nich jsem si nemyslel, že je pitomec. Většinou jsem oceňoval jejich práci. I když jsem ji mohl vidět a viděl velmi kriticky.

Starosta Řeporyjí Novotný je ovšem muž nové generace a nové politické dimenze. O co méně odpracuje při řešení komunálních problémů, o to více se věnuje mezinárodní politice. A jak se teď ukazuje, řeší i jiné záležitosti. Před několika minutami vydal server iDnes zprávu, že „soud potvrdil starostovi Řeporyjí peněžitý trest za vyhrožování. Novotný psal policii, že zavraždí údajného podvodníka Marka Víta“. Nechápu, proč by nějaký starosta měl chtít zavraždit nějakého (byť údajného) podvodníka. Protože kdyby pan starosta chtěl naší zemi zbavit všech podvodníků, kteří v ní žijí, pořádně by se zapotil a profil by hektolitry krve. A hlavně mu to nepřísluší. Je to věc policie, soudů, vězeňské služby. Trest smrti jsme už naštěstí zrušili. A pokud vím, tak v moderním právu trest smrti za podvody opravdu nebývá udělován. To snad ani v tak progresivní zemi, jako jsou Spojené státy, vvysněné to zemi starosty Novotného, které v rozporu s praxí západní Evropy vč. České republiky, stále ještě popravují odsouzence. Tu v plynové komoře, jinde ho posmaží na elektrickém křesle a zase v jiném státě jej zprovodí ze světa jedovou injekcí. Možná, že pan starosta Novotný příště bude požadovat odvést na popravu někoho, kdo mu ojel auto klíči. Proč vlastně ne...

Když si vzpomenu na své působení v čele ČSSD, pak odpovědně říkám, že po takovémto extempore a po opakovaném soudním výroku bych dohlédl na to, aby takový veřejný činitel, jakým starosta z Řeporyjí nepochybně je, byl okamžitě politicky popraven. Ale vedení ODS to zřejmě vůbec nevadí. Pan profesor Fiala si medí, jak krásně vede stranu k 13%. Vlastně podle něj je starosta Novotný velmi cenný člověk. On zřejmě říká věci, které intelektuál Fiala prostě říci veřejně nemůže, ale s nimiž se ale vnitřně ztotožňuje.

Když jsem viděl část vystoupení starosty Novotného na nedávném kongresu ODS, kde usiloval o zvolení prvním místopředsedou této strany, nevěřil jsem svým očím. V zasvěcených kruzích se mluví o tom, že pan starosta svůj tragikomický výstup podpořil údajně dávkou „peřiny“. Já tomu ale nevěřím. Ale možná, že by stálo za to, kdyby si pan starosta nechal udělat test metodou sekvenční analýzy a zveřejnil jeho výsledek na stránkách svého úřadu, zda na těchto fámách náhodou něco není.

Prostě, pokud vedení ODS bude strkat hlavu do písku a přitom pochvalně mručet, že starosta Řeporyjí - dnes zdaleka nejviditelnější činitel ODS - je vlastně pašák, tak je mravně opravdu zcela rozložené a zchátralé. Možná, že by pan starosta konečně měl přiložit ruku k dílu také ve své městské části. Každý týden Řeporyjemi projíždím a musím říci, že tu a tam se bojím, abych nevlétl do díry v silnici, kde si urazím kolo. Snad by se pan starosta mohl více zabývat obyčejnými problémy obyčejných lidí. Ale to by zase neměl mediální pozornost, že.

Jiří Paroubek

Zdroj: Vaše věc
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponNěmecký ústavní soud a nacistická minulost   
Pridal tk Pátek 28 únor 2020 - 04:35:33 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Německý Spolkový ústavní soud bude nyní – 75 let od porážky Německa a jeho nacistického režimu – zkoumat vlastní minulost a nacistické kariéry prvních ústavních soudců. Jde o to, říká Andreas Vosskuhle, od roku 2010 roku předseda tribunálu, „abychom měli více jistoty ohledně naší minulosti“. Rozhodnutí zkoumat minulost soudu podle Deutsche Welle přijato jednomyslně všemi šestnácti soudci. Podobně se má minulostí zabývat také Státní soud v Karlsruhe a Spolková prokuratura.

Již delší dobu je ovšem známo, že v případě dvou až třech soudců Spolkového ústavního soudu je jejich minulost nacismem potřísněná. Vyniká mezi nimi Willi Geiger, působící v Karlsruhe v letech 1951-1977. V roce 1933 vstoupil do oddílů SA a v roce 1937 do NSDAP a od roku 1943 byl žalobcem v Bamberku. Geiger v roce 1940 v rámci obhajoby doktorátu odůvodňoval zákaz výkonu povolání levicových a židovských novinářů a psal o „eliminaci ohromné, škodlivé a mající zhoubný vliv židovské rasy na kulturu“. Připojil potom názor, že každý novinář by měl být „árijského původu“.

Jako žalobce nebo soudce se podílel na vynesení nejméně pěti rozsudků smrti a účastnil se poprav odsouzených. Po válce byl v roce 1946 v průběhu tzv. denacifikace zbaven obvinění a v roce 1949 se stal šéfem ústavního departmentu ministerstva spravedlnosti a asistentem prvního ministra spravedlnosti Thomase Dehlera. Již o rok později se stal soudcem ústavního soudu v Karlsruhe.

Ten tehdy vedl s FDP spojený Hermann Hoepker-Aschoff. V letech III. říše dělal vysokou kariéru v úřadu, který se zabýval konfiskací, správou a distribucí majetku mimo jiné Židů. Byl bezprostředně zapojen do nacistické politiky vysídlování, vyhlazování a právního zdůvodňování takových kroků. Willi Geiger byl soudcem Spolkového ústavního soudu až ro roku 1977 a to z něho dělá nejdéle působícího soudce v Karlsruhe, deset let byl také členem Státního soudu v Karlsruhe a jako profesor vychovával nové německé právníky.

Je třeba ještě asi uvést, že některé soudcovské kariéry na počátku existence Spolkové republiky byly zřejmě možné díky tomu, že na ministerstvu spravedlnosti v té době pracovalo mnoho lidí s nacistickou minulostí. V roce 2016 vědecká komise došla závěru, že více než polovina pracovníků ministerstva tzv. denacifikovaného Německa v minulosti byla členy NSDAP.

Ukazuje se, že s denacifikací v západní části Německa a později ve Spolkové republice Německo to bylo oproti propagandistickým tvrzením poněkud jinak. Netýká se to přitom jen rezortu spravedlnosti, ale také armády, bezpečnostních a tajných služeb, ale dokonce i lékařů podílejících se na německých zvěrstvech.

Jan Urbach
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponVěra Jourová vyhrožuje státům, které se nechtějí podřídit diktátu Bruselu   
Pridal tk Pátek 28 únor 2020 - 04:24:49 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Eurokomisařka Věra Jourová z ANO připravuje mechanismus, jak trestat neposlušné členské státy EU jako Polsko a Maďarsko, které neposlouchají diktát EU. Navrhuje, že státy, které by nedodržovaly principy „právního státu“ dle požadavků EU, by nedostávaly evropské dotace. Dle našeho názoru to není nic jiného než vydírání, vyhrožování a svým způsobem i korupce – „když budeš poslouchat, dostaneš prachy, když ne, nic nedostaneš a třeba ti ještě napaříme pokutu navíc“.

Jourová by ráda prosadila seznam, v němž budou přesně vymezené situace, kdy by země mohly přijít o část evropských peněz. Zároveň by ale podle ní měl mechanismus obsahovat i opatření, aby prostředky mohla nadále čerpat města v dané zemi nebo tamní neziskové organizace.

„Finanční tlak nemůže být jediným opatřením na ochranu právního státu,“ podotkla také Jourová. Dalším bude zářijové, nebo říjnové hodnocení všech členských států a dodržování zásad právního státu z jejich strany. S Polskem a Maďarskem bylo zahájeno řízení kvůli nerespektování společných hodnot EU.

Eurokomisařka Věra Jourová z ANO se chová podobně jako Leonid Brežněv a globalista George Soros a pro členské státy EU prosazuje dle jejich vzoru omezenou suverenitu. Jourová obviňuje Polsko a Maďarsko z toho, že je prý v nich porušován „právní stát“, že porušují právo EU a že je v nich omezena demokracie.

Pojem „právní stát“ je bičem Bruselu na neposlušné státy EU. Odmítáme diktát Bruselu a prosazujeme suverenitu nezávislých národních států. Ukazuje se, že je EU nereformovatelná. Podpořte nás a dostaneme se unijního žaláře národů zpět na svobodu. ;-)

Evropská unie se zjevně inspirovala Brežněvovou doktrínou omezené suverenity a připravuje nástroje, kterým chce přimět k poslušnosti neposlušné národní státy, které například odmítají imigraci, gender a multikulturalismus. Novým klackem se stává pojem „právní stát“, kdy členský stát EU, který nerespektuje hodnoty EU a „právního státu“, bude potrestán ztrátou svých práv a eurodotací. Tyto „evropské hodnoty“ vnucované Bruselem jsou ale sluníčkářské. Evropská unie nám chce tímto způsobem vnucovat sluníčkářský neomarxismus jako státní ideologii. To hnutí SPD naprosto odmítá.

Evropská komise vloni na začátku dubna vydala prohlášení: „Když se v některém členském státě vnitrostátní mechanismy ochrany právního státu nejeví být schopné čelit hrozbám pro právní stát, je společnou odpovědností institucí EU a členských států přijmout opatření k řešení této situace.“ Není vám to nějaké povědomé?

Připomeňme slova Leonida Iljiče Brežněva, která bývají uváděna v souvislosti s tzv. Brežněvovou doktrínou omezené suverenity: „A když se vnitřní a vnější síly nepřátelské socialismu snaží zvrátit vývoj některé socialistické země směrem k obnově kapitalistického řádu, když hrozí nebezpečí věci socialismu v této zemi, hrozba pro bezpečnost socialistického společenství jako celku – to už se stává nejen problémem lidu té země, ale i společným problémem, který se týká všech socialistických zemí.” (Брежнев Л. И.: Ленинским курсом, т. II. М., 1970, с. 329)

Připomeňme si, jak si Evropská unie definuje takzvaný právní stát. Například Maďarsko bylo Evropským parlamentem pranýřováno za to, že zde „přetrvávají patriarchální stereotypní postoje k postavení žen ve společnosti“, že v nových školních učebnicích se prý „stále objevují genderové stereotypy, podle kterých jsou ženy primárně matkami a manželkami“, že „na rovnost žen a mužů v souvislosti s volbami se nevztahují žádné právní požadavky“ (rozuměj kvóty), že Maďarsko dosud neratifikovalo Istanbulskou úmluvu nebo že „ústavní zákaz diskriminace mezi důvody diskriminace výslovně nezahrnuje sexuální orientaci ani genderovou identitu a že by jeho úzká definice rodiny mohla vést k diskriminaci, neboť nezahrnuje jisté druhy rodinného uspořádání, včetně párů stejného pohlaví“.

Čili Evropská unie nám chce tímto způsobem vnucovat sluníčkářský neomarxismus jako státní ideologii. To hnutí SPD naprosto odmítá. Odmítáme omezenou suverenitu, kterou prosazuje Brusel společně s eurokomisařkou Věrou Jourovou.

Hnutí SPD diktát Bruselu odmítá a ukazuje se, že je EU nereformovatelná. Podpořte nás a dostaneme se unijního žaláře národů zpět na svobodu.

Autor: Radim Fiala
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUpon„Assange se postavil zločinnému systému.“ Okamura zaslal dopis britskému premiérovi   
Pridal tk Pátek 28 únor 2020 - 04:22:26 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Předseda strany SPD a místopředseda Poslanecké sněmovny Tomio Okamura zaslal premiérovi Velké Británie Borisu Johnsonovi dopis. Soud ohledně extradice zakladatele Wikileaks a novináře Juliana Assange je politickým procesem, píše politik.

„Vážený pane premiére, soud ve vaší zemi v současnosti rozhoduje o vydání či nevydání Juliana Assange do USA. Všichni víme, že nejde o právní proces, ale o politický. Jde o to, zda Británie vyhoví USA, které chtějí potrestat Assange za to, že prozradil zločiny, kterých se vlády USA dopouštěly po celé planetě,“ napsal Okamura Johnsonovi.

„Assange bezpochyby porušil zákony a předpisy své země, ale v každé demokratické a svobodné zemi platí princip takzvané nutné obrany a krajní nouze, který říká, že se mohu dopustit přestupku nebo i činu, který by byl jinak trestný, pokud tím činem zabráním závažnějším následkům nebo závažnějšímu zločinu,“ uvedl.

Podle lídra SPD „z pohledu přirozené spravedlnosti“ je zakladatel Wikileaks nevinným člověkem, který se postavil proti „zločinnému systému a jeho zločiny odhalil“. Okamura tak vyzval britskou vládu, aby nedovolila vydání Assnage „k pomstě exekutivy USA“.

Proces nad Assangem

Zakladatel Wikileaks Julian Assange byl obviněn ve Švédsku v roce 2010 ze sexuálního obtěžování a znásilňování. Od června roku 2012 se novinář skrýval na londýnském velvyslanectví Ekvádoru, aby zabránil extradici do skandinávské země. V dubnu roku 2019 byl zadržen na žádost Spojených států. Londýnský soud uznal novináře vinným z porušení podmínek propuštění na kauci a odsoudil ho k 11 měsícům ve vězení.

Současně v Londýně probíhají slyšení ohledně extradice Assange do Spojených států – úřady země obviňují novináře z porušení zákona o špionážní činnosti a odhalení tajné informace. Jestliže bude Assange do USA vydán, hrozí mu uvěznění na dobu asi 175 let.

Slyšení budou ještě pokračovat v květnu a červnu, soud rozhodne později. Očekává se však, že nehledě na toto rozhodnutí, ta či druhá strana bude apelovat na pokračování procesu, a to možná na několikaletou dobu.

Paralelně obhájci Assange pracují na tom, aby dostal politický azyl ve Francii.

Zdroj: https://sptnkne.ws/B5SJ
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPřejít na stranu  [1] 2
Hledat Info kuryr
Novinky pro 2020
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.2222 sec,0.0487 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:1,635kB