Sobota 29 únor 2020
P.C.Roberts: Koronavirus rozšířila špatná rozhodnutí   
Pridal tk Sobota 29 únor 2020 - 19:13:36 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
V Číně se koronavirus rozšířil cestováním, souvisejícím se svátkem Čínského nového roku. A v USA se teď koronavirus šíří cestováním, souvisejícím s jarními prázninami.

Koronavirus unikl z Číny do světa, protože vlády a letecké společnosti vyčkávaly se svým rozhodnutím zastavit lety z Číny a do Číny příliš douho. Nu a dnes americká vláda a letecké společnosti vyčkávají zas příliš dlouho s rozhodnutím zastavit lety na amerických linkách.

K rozšíření koronaviru přispěla též ledabylost americké vlády. Prezident Trump souhlasil s tím, že američtí cestující na výletní lodi Diamond Princess, kteří na její palubě prošli několikatýdenní karanténou a byli tedy neinfekční, mohou být dvěma charterovými letadly přepraveni z Japonska do USA, ale že 14 cestujících, u kterých byl koronavirus zjištěn, musí zůstat v karanténě. Avšak stalo se, co se nemělo stát: A totiž to, že jak vládní úředníci, tak hlavní zdravotní američtí činitelé přepravili letecky zpět do USA všechny Američany dohromady, tedy jak nakažené, tak nenakažené. Je pravděpodobné, že při těchto letech se virus přenesl z lidí nemocných na zdravé, a díky tomu, se teď koronavirus šíří i územím USA.

https://www.foxnews.com/politics/trump-furious-americans-infected-with-coronavirus-flew-back-in-u-s-without-his-permission-report

V Evropě se virus šíří z Itálie, protože činitelé EU odmítli myšlenku znovu zavést hraniční kontroly.

Tím ovšem, že se nepřistoupilo k rozumným akcím dříve, než se situace vymkla kontrole, nezbývá teď vládám už nic jiného, než zavádět rozsáhlé karantény.

Virus je biologickou zbraní, která unikla z biolaboratoře č.4 ve Wu-chanu. Domnívám se, že vývoj biologických zbraní je zakázán, ale jak se ukazuje, provádí se v celé řadě zemí. A fakt, že vlády se této nelegální činnosti účastní, je pak vede k tomu, že odmítají přiznat, že virus je lidským dílem.
Aby se zabránilo dalším únikům viru z biolaboratoří, je třeba jediné: Požadovat, aby se s výzkumem biologických zbraní skončilo.

Komplicem šíření viru je samozřejmě i globalizmus. Vzájemná závislost, kterou globalizmus vytvořil, pak znamená, že příčinou globálního šíření nemoci je současný volný a hromadný pohyb lidí přes hranice států.

Překlad: Lubomír Man
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponJak se po pirátsku zvou teroristé do Prahy?   
Pridal tk Sobota 29 únor 2020 - 19:05:53 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Jednoduše. Stačí dosadit za purkmistra ideově šáhnutého medicinmana - dostatečně hloupého politického analfabeta. Taky liberálně-individualistického narcise, co sám sebe má za hybatele událostí, jimiž je však podivnými loutkovodiči vláčen a dirigován. Pan primátor Hřib je k politování podoben pohádkovému králi Já I. před tím, než prozřel. Prozření však na pražském magistrátu kohortě pirátů ať už názvem nebo jen osobnostním nastavením určitě nehrozí. Ani konšelům ani jejich šéfovi.

Na pražských radnicích je docela přecvokováno.

Poslední dny si naše hlavní město dopřálo další oficiální špílec Ruské federaci. Po vzoru famílie Kolářů, co má nyní v pachtu pražskou Šestku a rozhodla se vyhlašovat bezzubou válku Rusku nezákonnou likvidací památníku maršála Koněva, po vzoru fetujícího psychopata Novotného, který v roli starosti městské části Řeporyje svoji osobní nenávist k Rusku demonstroval i harcováním na multikáře před Ruské velvyslanectví sprostě potom urážeje i Rusko, jeho prezidenta a vládu v přímém přenosu, napadlo i politického dětinu Hřiba, že by se měl také v klubu největších pražských pitomů řádně „akreditovat“. Povedlo se.

Pražané (za něž přece primátor oprávněně hovoří..., nebo ne?) se rozhodli přejmenovat náměstí Pod kaštany, kde má sídlo Ruská ambasáda, na náměstí Borise Němcova. Na „slavnostní akt“ přejmenování pozval Hřib i ruského velvyslance Alexandra Zmejevského, jenž však pubertální Hřibův nápad ani nekomentoval, prostě jej ignoroval. Jediná nepříjemnost, co velvyslanectví Hřibovým aktivismem vznikla, je nutnost výroby nových razítek a hlavičkového papíru s adresou nového znění. Prý se ta nová bude Rusům líbit, děl pro natěšená média pan primátor nejapně a prý též nezaznamenal žádné negativní reakce ze strany Ruské federace. No bodejť! Pražskou švejkovinu okomentoval lapidárně jen mluvčí prezidenta Putina Dmitrij Peskov s vírou, že podobnou péči bude Praha věnovat i památníkům padlých sovětských vojáků při osvobozování hlavního města.

Číně a Rusku už Hřib válku vyhlásil. Teď tedy i Islámskému státu?

Pojmenování náměstí po zavražděném ruském opozičním politikovi Borisi Němcovovi Rusům nikterak na překážku nebude. Jen ten kontext, že vzniklo v období bezbřehé kampaně za falšování dějin a stupňované rusofóbie ze strany rasistických evropských elit, bije do očí. Boris Němcov nebyl jen opoziční politik, ale též bývalý ruský vicepremiér, jemuž stačil rok pobytu ve funkci, aby s pomocí ruského otce privatizace Anatolije Čubajse poslal ruskou ekonomiku na dlouhá léta do kolen a téměř se mu povedlo i rozbití jeho vlasti podobně, jak jsme to „úspěšně“ s našimi elitami zvládli my v případě Československa.

Jelikož pan Němcov špatně snášel své odstavení od moci, když už jej jednou jmenovec Jelcin představoval jako budoucího prezidenta, „opozičníkoval“ vždy a všude, nenechal na ruské demokracii nit suchou. Nakonec se pustil i do tak choulostivých témat, jako je feudálně vedená a trpěná součást Ruské federace – Čečna a její nevyzpytatelní, islamističtí (avšak „umírnění“) bejové z rodů Kadyrovovů, Alchanovovů, Dadajevů a dalších. Ti se perou o hubenou kost s wahhábisty a stoupenci Islámského státu od konce druhé čečenské války dodnes. Němcov všechny strany konfliktu kritizoval (oprávněně) a permanentně, tudíž jej nechali 27.2.2015 v Moskvě tak nějak rázně po kavkazsku umlčet, totiž zastřelit.

Ruská policie jednala profesionálně a rychle, justice též. Pachatel, Čečen Zaur Dadajev bude v ruském vězení pobývat dvacet let, jeho čtyři čečenští spolupachatelé užijí dobrodiní převýchovy v rozpětí jedenácti až devatenácti let. Jak Němcovův přítel a opoziční politik Ilja Jašin, tak i advokáti pozůstalých jednotně označili za objednatele vraždy „prezidenta“ Kadyrova. Dá se tak vlastně říci, že přejmenování náměstí Pod kaštanay na Borise Němcova je vlastně i výrazem uznání rychlé reakce ruských kriminalistů, kteří profesionálně a promptně případ vyřešili, jakož i ruské justici, co vrahy po právu odsoudila. Také je to ovšem veřejné vyhlášení války vrahům a objednatelům vraždy, což berou kavkazské národy a jeich islámští imámové co nejvážněji. Lze pochybovat, že tyto souvislosti jsou slovutnému rusobijci a primátorovi Hřibovi snad známy.

Alej Anny Politkovské? Další facka Kavkazu, jen do nich do islamistů...

Podobně se to má i s dalším přejmenovávacím aktem aleje Na Stromovce, která nese od téhož dne název Anny Politkovské. Inu, proč ne? Tato americká novinářka s ukrajinskými rodiči v sovětských službách se narodila v Americe, vystudovala, působila i zemřela v Rusku, kde je pochována. V listu Novaja gazeta pravda kritizovala reálie ruské vnitřní politiky, také dění v odštěpeneckých donbasských republikách, ale hlavně a nemilosrdně opět praktiky čečenských vládnoucích mafiánů. Popisovala metody a mučírny Ramzana Kadyrova, které zdědil po svém otci, rovněž „prezidentu“ Achmatu Kadyrovovi. Syn Ramzan jí v roce 2004 v rozhovoru řekl, že je „nepřítel a měla by být zastřelena“.

Dne 7. října 2006 v den narozenin Vladimíra Putina byla investigativka zastřelena ve výtahu ve vlastním domě. Vyšetřování proběhlo opět rychle, tentokrát však došlo snad i díky dlouhým prstům čečenské mafie k protahování soudnímu. Nicméně – pachatel, bývalý policista Dmitrij Pavljučenkov byl odsouzen na jedenáct let vězení, tento trest dosud neodpykal. Před soudem v roce 2013 stanuli i spolupachatelé a podílníci na vraždě čečenští bratři Ibragim, Rustam a Džabrail Machmudovovi, jakož i jejich bratranec Lom-Ali Gajtukajev.

Takže pojmenování pražské aleje po novinářce a nositelce mnoha ruských i zahraničních novinářských cen je možno chápat jako jakousi poctu její práci a výraz opovržení pro její islamistické vrahy. Tedy ty, které dopadla ruská policie a odsoudila ruská justice, stejně jako v případě Borise Němcova.

Přece jen však mezi oběma in memoriam poctěnými jakýsi rozdíl patrný bude. Po Anně Politkovské zůstala její práce, po Borisi Němcovovi stovky miliónů korun, o něž se jeho čtyři potomci mohutně právně utkali. Žana, Sofia, Dina a Anton si dělili pozůstalost, k níž Boris Němcov přišel dle vlastních slov díky „spekulacím a výhodným investicím“. Velmi úspěšná prý byla Žana, to je ona dcera, která tak dojatě a odhodlaně promlouvala k hrstce pražských hřibů v onen slavnostní den. V den, kdy pan primátor poněkud odklonil zájem kavkazských islamistů od rodiny Borise Němcova a tak trošku je možná pozval do Prahy.

Svatopluk Otava
komentátor ANS
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponOtevřený dopis místopředsedovi vlády Hamáčkovi   
Pridal tk Sobota 29 únor 2020 - 19:01:16 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Vážený pane místopředsedo vlády ČR, ministře vnitra a předsedo ČSSD,

zaznamenal jsem v TV zprávách Vaši faktickou poznámku, kterou jste pronesl v souvislosti s přejmenování náměstí Pod kaštany na náměstí Borise Němcova, v Praze 6, tj. v místech, kde má sídlo Velvyslanectví Ruské federace. K této události jste se řekl, že Boris Němcov byl významným bojovníkem za demokracii, za lidská práva, člověk, který nesouhlasil s politikou prezidenta V.Putina, proti kterému také veřejně vystupoval atp. Z toho důvodu považujete akt přejmenování náměstí za odpovídající významu Borise Němcova zvláště, když se uskutečnilo u příležitosti 5. výročí od jeho zavraždění.

Pane ministře, nemohu a ani nechci brát Vám právo na vyjádření se k osobě Borise Němcova. Nicméně řekl jste o něm velmi stručně jen naprosto to nepodstatné z jeho osobní charakteristiky, přičemž to, proč byl pan Boris Němcov nepohodlný ruskému režimu a proč byl také zavražděn, jste však taktně zamlčel. O Borisi Němcovovi jste řekl jen tolik, co si jako vrcholný politik můžete dovolit k jeho osobě říct a prezentovat jej tak jako významného představitele ruské opozice. Nač riskovat, není-liž pravda?

Jenom si nejsem jistý pane Hamáčku, zda si uvědomujete, o jakou diplomatickou provokaci vůči Velvyslanectví Ruské federace, kterou jste zmíněné přejmenování svým výrokem také nepřímo schválil, se vedení pražské radnice dopustilo. Je to z Vaší strany velké politické faux pas, resp. postoj, který se jeví vůči Ruské federaci jako nepřátelský, což může ještě více narušit vzájemné vztahy Ruska k České republice! Jakoby toho bylo málo, co způsobil pomatený starosta Novotný a ti ubožáci Piráti!

Ale zpět k osobě Borise Němcova. Když už jste zmínil 5. výročí zavraždění Borise Němcova, mohl jste také krátce pietně připomenout, za jakých okolností byl Boris Němcov zastřelen. Vy jste to nezmínil, čímž jste u málo či vůbec neinformovaných občanů vytvořil dojem, že Němcov byl zavražděn Putinovým režimem, dokonce snad přímo na Putinovu objednávku, což se jak je uvedeno, nezakládá na pravdě. Pokud jste to nezmínil proto, že jste bližší okolnosti neznal, dalo by se to snad omluvit, nicméně jsem přesvědčen, že jako zkušený vrcholný politik a představitel MV, detaily vraždy jistě celkem podrobně znáte, ale vědomě jste je zamlčel. Takže pro upřesnění těm, kteří budou tento otevřený dopis číst a nemají dostatečné vědomí o tom, kdo byl Boris Jefimovič Němcov, uvádím :

Boris Němcov, se narodil 9. října 1959, v ruské Soči. Původním povoláním byl matematik a fyzik, reformátor, někdejší ruský vicepremiér, později kritik politiky Kremlu a Putina, chrabrý bojovník za lidská práva a také velký oblíbenec alkoholika, bývalého prezidenta Borise Jelcina v době jeho destrukčního působení. Během své politické kariéry se B. Němcov mj. dopustil celé řady kontroverzních nebo nezákonných kroků, jako byla například penzijní reforma, při níž přes 200 tisíc občanů Ruska přišlo o svoje důchody v celkové výši cca 163 milionů rublů (57, 865 mil. Kč), včetně nezákonná privatizace (resp.rozprodeje) největšího ruského papírenského kombinátu německé firmě, která za něj zaplatila 7 milionů dolarů, což bylo 40x méně než byla jeho hodnot. Kolik za to zůstalo jemu, není známo.

Kromě těchto politických avantýr byl Němcov člověk, který vedl „nezřízený“ život, byl lidově řečeno „děvkař“. Kromě svých 5 dětí měl i několik dalších nemanželských. O tom, jaký vedl milenecký život alá Casanova svědčí skutečnost, že v den vraždy odešel Boris Němcov po svém vystoupení v rozhlase do obchodního domu GUM, kde na něho čekala jeho přítelkyně a milenka, ukrajinská modelka Anna Durická. Tam společně povečeřeli v kavárně Bosco Cafe, odkud odešli do Němcovova bytu v blízké ulici Velká Ordynka.

Němcova i s jeho přítelkyní však sledovali dva najatí vrazi, Čečenci, synovci jistého Zaura Dadajeva, který se i s dalšími lidmi k osnování vraždy Němcova také přiznal. Oba synovci, Zaur a Šadid Gubaševští pak z osobního přesvědčení, že Boris Němcov údajně uráží muslimy, z falešného pocitu vlastenectví a obrany svého náboženství pak byli přesvědčeni, že je nutné Borise Němcova potrestat, nejlépe zabít. Tak se i stalo. Jak výše uvedeno, Němcov spolu s přítelkyní při cestě do jeho bytu museli nutně jít přes Moskvorecký most, kde už na něj čekali najatí vrazi Šavarov s Gubaševem. Když vyšel po schodech na most, pěti ranami do zad byl Němcov zastřelen.

Boris Jefimovič Němcov byl oddaným člověkem ve službách institucím jako MMF, Světová banka, EU a National Endowment for Democracy. Němcov také mj. zcela bez důkazů veřejně obvinil separatisty, občany na východní Ukrajině ze sestřelení letadla na lince MH17 Amsterodam–Kuala Lumpur se 298 cestujícími na palubě a rezolutně prohlásil, že za to musí být všichni zabiti! Avšak, „kdo druhému jámu kope, sám do ní padá“, B. Němcov chtěl smrt nevinných lidí na východní Ukrajině, tzv. separatistů a nakonec ta smrt potkala jeho. Inu, Boží mlýny…, pane Hamáčku!

Pane místopředsedo vlády ČR, to jsou jen některé všeobecně známé skutečnosti, které se vážou s osobou zavražděného Borise Němcova. Chápu, že se o nich Vy, ale i další progresivní demokraté neradi zmiňujete, protože obraz opozičního bojovníka za lidská práva, odpůrce prezidenta Putina a Kremlu musí být zachován. Ostatně totéž platí o Václavu Havlovi. Přejmenování náměstí Pod kaštany na náměstí B. Němcova je hrubá a drzá provokace havloidů, pravdoláskařů a rusofobů, která bude mít zcela jistě nemálo negativních dopadů na vztahy obou zemí.

Pokud už chtěli příznivci pana Němcova vzdát jakousi poctu tím, že jeho jméno ponese některé místo v Praze, pak by se rozhodně našlo jiné vhodné místo, které nemuselo být provokací vůči RF a jeho Velvyslanectví v Praze. Jenže to by zřejmě nesplnilo sledovaný cíl, provokaci vůči RF! Vy, pane ministře, jste aktivitu autorů tohoto aktu, tedy Pirátů svým postojem podpořil, čímž jste potvrdil, že patříte do protirusky smýšlejících politiků. Že mne to nijak nepřekvapuje, je nasnadě. Možná je to dokonce předzvěst spojení ČSSD s Piráty, kteří jsou na tom co do popularity o mnoho lépe, než ČSSD, které hrozí totální propad, ne-li přímo zánik. Pokud bylo cílem Vašeho krátkého, nic neříkajícího proslovu, kromě souhlasu s přejmenováním náměstí na náměstí Borise Němcova myslím, že se Vám to podařilo.

Nicméně, vypjatým, ne zrovna nejlepším vztahům mezi oběma státy, díky kauzám se sochou maršála Koněva a řeporyjského psychopata pana Novotného, to rozhodně neprospělo. Mám však obavy, že to neprospělo ani Vašemu postavení, ani Vašemu image a jako předsedovi ČSSD pak už vůbec. Ale to je už Váš problém, i když z titulu místopředsedy vlády ČR a ministra vnitra, se záležitost dotýká i nás, obyčejných občanů.
S pozdravem
občan Jiří B a ť a
28. února 2020
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponTurecko otevřelo migrantům cestu do EU   
Pridal tk Sobota 29 únor 2020 - 18:55:44 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Na pozadí vyhrocení situace v syrském Idlibu turecký prezident Recep Tayyip Erdogan prohlásil, že otevírá hranice se zeměmi EU.

Boje v Idlibu mezi syrskou armádou a povstalci, mezi nimiž jsou i radikální islamisté, si vyžádaly životy několika desítek tureckých vojáků, kteří v regionu působí. Napětí v regionu zesílilo migrační vlnu a turecké úřady oznámily, že ji již nehodlají zadržovat. Po tomto prohlášení tisícovky migrantů zamířily k hranici.

Migranti se snaží dostat do Evropské unie přes dva hraniční přechody – Pazarkule na hranici s Řeckem a Kapikule na hranici s Bulharskem. Proti snaze migrantů dostat se nelegálně přes hraniční přechod Pazarkule 29. února použila řecká policie slzný plyn. Migranti na ně házeli kameny.

„Vláda udělá cokoli, aby hranice ubránila,“ uvedl mluvčí řecké vlády Stelios Petsas. „Nijak to nesouvisí s Idlibem,“ dodal.

V roce 2016 Evropská unie uzavřela s Ankarou dohodu, podle které Turecko dostane finanční pomoc na zvládání migrační krize. Ankara se ze své strany zavázala přijmout zpět všechny nelegální migranty, zatímco EU přijme syrské legální migranty podle principu jeden za jednoho. Kromě toho dostalo Turecko příslib bezvízového styku a obnovení jednání o vstupu do EU.

Ke zrušení vízové povinnosti však zatím nedošlo a přístupová jednání nepokročila. Erdogan nedávno obvinil EU z porušení uzavřené dohody.

„Dlouho jsme říkali, že nejsme povinni přijímat takový počet uprchlíků. Slíbili jste nám pomoc, ale neděláte nic, a tak jsme včera otevřeli naše hranice,“ prohlásil Erdogan v Istanbulu. „Vidím ji především mezi stoupenci demokratické opozice. Část může učinit čistě taktickou volbu – bude zachraňovat strany na hranici zvolitelnosti,“ řekl.


Zdroj: https://sptnkne.ws/B6Qg

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponStátní duma RF reagovala na Erdoganovo prohlášení o Sýrii   
Pridal tk Sobota 29 únor 2020 - 18:48:39 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Nechat Turecko v situaci „jeden na jednoho“ se syrskými orgány je zcela nepřijatelné, protože turecké vedení nemá žádnou pravomoc rozhodovat o osudu Sýrie. Prohlásil to první místopředseda Výboru pro zahraniční otázky Státní dumy RF Dmitrij Novikov.

Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan nedávno uvedl, že požádal svého ruského kolegu Vladimira Putina, aby nezasahoval do bojů tureckých vojsk se syrskou vládní armádou.

Dodal také, že syrská otázka není v žádném případě nějakým dobrodružstvím, ani snahou rozšířit hranice.

„Nevstoupili jsme tam na pozvání (prezidenta Sýrie Bašára, pozn. red.) Asada, ale na pozvání syrského lidu. A dokud nás lidé nepožádají, abychom odešli, zemi neopustíme. A Putinovi jsem řekl: Nechte nás v tom jeden na jednoho a my uděláme, co je potřeba,“ řekl Erdogan během svého projevu v Istanbulu.

„Prohlášení je absolutně nepřijatelné z jakéhokoli hlediska... Vzniká otázka, kdo a na jakém základě se v Sýrii nachází. Ruští zástupci tam pracují v souladu se žádostí, která byla oficiálně formulována legitimní vládou. Pokud jde o Erdoganova tvrzení o určování osudu Sýrie, na ty nemá turecké vedení pravomoc. Tyto pravomoci nejsou udělovány syrskými orgány a nejsou podporovány žádnými rozhodnutími OSN. Ve skutečnosti jde o žádost o spontánní diktování vlastní vůle sousedním státům,“ řekl Novikov.

Zástupce také zdůraznil, že pokus o rozdělení zájmů Bašára al-Asada a syrského lidu vypadá „velmi zvláštně“, protože sám Asad v té době získal od syrského lidu prostřednictvím voleb potřebné pravomoci, aby zastupoval zájmy lidu. Skutečnost, že určitým skupinám, které měly syrské občanství, to nevyhovovalo, sama o sobě nic neznamená.

„Dokud se Turecko podílelo na syrských záležitostech, aby se nějakým způsobem minimalizovaly náklady na činnost velkých teroristických útvarů, bylo možné uznat pozitivní roli Turecka v záležitostech Sýrie. Pokud má Turecko v úmyslu tyto přístupy přehodnotit a získat určitý monopol v syrských záležitostech, a to i přes takové zasahování do vnitřního politického procesu v Sýrii, je to nepřijatelné. Myslím si, že s tímto postojem nemůžeme souhlasit ani v rámci dvoustranných rusko-tureckých formátů, ani z hlediska naší spolupráce se syrskou vládou, ani z pohledu pozice, kterou můžeme zaujmout na mezinárodních platformách,“ uzavřel věc Novikov.

Vyostření v Idlibu

Situace v Idlibu se vyostřila poté, co 27. února teroristé ze skupiny Hayat Tahrir al-Sham* zahájili rozsáhlou ofenzívu na pozice syrské armády. Vládní vojska zahájila odvetnou palbu.

Podle informací ruského ministerstva obrany se do palby spolu s teroristy dostali také turečtí vojáci, kteří se však v místě neměli nacházet. V důsledku incidentu tak zahynulo 36 tureckých vojáků a více než 30 jich bylo zraněno. Ruská strana přitom podnikla opatření k úplnému příměří ze syrské strany a zajistila evakuaci mrtvých a zraněných na území Turecka.

Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan po útoku svolal schůzi o bezpečnosti. Rada NATO se v pátek chystala uspořádat konzultace o situaci v Sýrii, a to v reakci na žádost Ankary. Zároveň však, podle informací řeckých médií, zablokovalo Řecko prohlášení aliance o podpoře Turecka.

Závazky Turecka

Dříve ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov informoval o tom, že Turecko nebylo schopno splnit několik klíčových závazků k vyřešení problémů kolem syrského Idlibu. Tedy, neoddělilo ozbrojenou opozici, která je připravena k dialogu s vládou v rámci politického procesu, od teroristů.

V rusko-tureckém memorandu z 18. září 2018, které bylo zkoordinováno podle výsledků schůzky prezidentů Putina a Erdogana, totiž byla řeč o zachování statusu quo, pokud jde o přítomnost tureckých vojáků, ale za podmínky stažení z idlibské zóny deeskalace všech teroristických radikálních skupin do 15. října 2018. Bylo také domluveno, že budou podniknuta „účinná opatření pro zajištění stabilního režimu zastavení bojových akcí“ v hranicích této zóny. Paragraf 7 memoranda předpokládal zavedení společného rusko-tureckého hlídkování v této oblasti.

Zdroj: https://sptnkne.ws/B6S7
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponRána pro sebevědomí chvilkařů. Tento průzkum se jim líbit nebude   
Pridal tk Sobota 29 únor 2020 - 05:29:36 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Milion chvilek pro demokracii má dojem, že jim patří republika. Že jsou hlídací psi demokracie a vlivnými hráči. Teď jim spadne hřebínek. Byl zveřejněn průzkum, který ukazuje, jak na tom chvilkaři opravdu jsou.

Komu čest, tomu čest. Jsou to dobří komedianti. Umí to válet s médii hlavního proudu i českou společností. Jenže tato čísla jim dělají čáru přes rozpočet. Ano, jde o spolek Milion chvilek pro demokracii a jejich podporu.

Těžká rána pro chvilkaře

Nedávno CVVM zveřejnilo průzkum o vztahu Čechů k Milionu chvilek pro demokracii. Jenže tento průzkum přišel pro chvilkaře v tu nejnevhodnější dobu. Zrovna, když se na ně valí jeden problém za druhým. Už o nich začínají pochybovat někteří opoziční politici. A teď se klepou, kolik jim přijde na nedělní demonstraci stoupenců.

Návštěvnost první březnové demonstrace proti premiéru Babišovi, prezidentu Zemanovi, ombudsmanovi Křečkovi, Polsku a Maďarsku si netroufneme odhadnout. Snímek z nedávného chvilkařského dýchánku v Plzni, na který přišlo pár stovek lidí, který se Milion chvilek snažilo uměle nafouknout, ale asi o něčem svědčí.

Jsou tady ale tvrdá čísla. Takže? Sociologové zjistili, že demonstrace pořádané spolkem Milion chvilek pro demokracii podporuje přibližně třetina českých občanů (32 %), nadpoloviční většina (52 %) je naopak nepodporuje.

„Větší podporu demonstracím pořádaným spolkem Milion chvilek pro demokracii vyslovují mladí lidé ve věku do 30 let, občané s vysokoškolským vzděláním, dobrou životní úrovní, studenti, vyšší odborní zaměstnanci, dotázaní, kteří se sami zařazují na pravou stranu politického spektra, obyvatelé Prahy a Královéhradeckého kraje a z hlediska stranických preferencí voliči ODS, TOP 09, Pirátů a STAN. S menší podporou a naopak častějším odmítnutím se tyto akce setkávají u lidí nad 45 let věku, se středním vzděláním bez maturity a vyučených, důchodců a kvalifikovaných dělníků, u respondentů, kteří se na škále politické orientace sami zařadili do středu nebo k levici, obyvatel Plzeňského a Libereckého kraje a voličů ANO a SPD,“ píše se v závěrech výzkumu CVVM.

A teď tato čísla dejme do souvislosti s politickou mapou naší republiky. Milion chvilek má fanoušky z řad ODS, TOP 09, Pirátů a STAN. Když se podíváme na aktuální preference pouze těchto stran, tak podle CVVM se dohromady pohybují okolo 34 %. A to nechme stranou KDU-ČSL a preference Zelených a dalších neparlamentních sluníčkářských stran. Co nám vychází? Že chvilkaři sotva mohou získat plnou podporu zastánců liberálních politických celků.

Prezidentovi Zemanovi podle dalšího průzkumu nedůvěřuje 46 % Čechů. A zase. Ne všichni Češi, kteří nedůvěřují hlavě státu, jsou chvilkaři. Tak za koho tedy mluví Milion chvilek? Vypadá to tak, že jen za úzkou zájmovou skupinu sluníčkářů.

Alena Novotná


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponOzvěny brexitu. Velká Británie v Rusku nakoupila zlato za rekordních pět miliard dolarů   
Pridal tk Sobota 29 únor 2020 - 05:24:33 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Export ruského zlata se v roce 2019 osminásobně zvýšil na 5,7 miliardy dolarů a podle ruských celních údajů byl téměř celý objem vyvezen do Velké Británie. Zvýšit prodej drahých kovů Rusku hodně pomohl brexit, píše RBC s odkazem na experty.

V loňském roce Rusko rekordně zvýšilo objem exportu zlata do Velké Británie - více než 12krát v hodnotovém vyjádření, na 5,33 miliardy dolarů, o čemž svědčí údaje Federální celní služby (FCS), které prostudoval portál RBC. To je o třetinu více než ruský export zlata do všech zemí světa za předchozí tři roky.

Pro srovnání v roce 2018 Spojené království koupilo zlato z Ruska pouze za 433 milionů dolarů, v roce 2017 za 1,1 miliardy, dodává portál.

Ve fyzickém vyjádření se vývoz zlata z Ruska do Spojeného království v roce 2019 zvýšil 11krát, z 10,4 na 113,5 tun.

Z údajů FCS vyplývá, že téměř celý objem dodávek do Velké Británie se skládá z cihel. Podle londýnského standardu (cihla o hmotnosti asi 12,5 kg) dodalo Rusko loni do Británie nejméně 9 tisíc zlatých prutů.

Dodávky do Velké Británie představují v roce 2019 93 % veškerého ruského exportu zlata (celkem Rusko vyvezlo 5,74 miliardy dolarů zlata ve srovnání se 706 miliony dolarů v roce 2018). 12 dalších zemí, včetně Kazachstánu a Švýcarska, jej koupilo za pouhých 409 milionů dolarů.

Zlato se stalo největší položkou ruského exportu do Velké Británie - více než nákupy ropy a ropných produktů (ve výši asi 3,4 miliardy dolarů). Ale kromě zlata Rusko také zvýšilo vývoz platiny (zdvojnásobil se na 936 milionů dolarů) a stříbra (2,5krát, na 100 milionů dolarů).

Brexit

Letos 31. ledna vystoupila Velká Británie z Evropské unie. Referendum ohledně vystoupení či nevystoupení země proběhlo 23. června 2016. Tehdy hlasovalo pro brexit 51,89 % Britů, proti bylo 48,21 %.

Rozhodujícím okamžikem osudu brexitu byly nedávné volby, ve kterých vládnoucí Konzervativní strana získala působivé vítězství. Poté prošla dohoda s EU o podmínkách pro odchod z Velké Británie všemi fázemi schválení a vstoupila v platnost.

Do konce prosince 2020, tedy do konce přechodného období, nedojde ke skutečným změnám. Po celý rok budou EU a Velká Británie jednat o budoucích vztazích.

Současně bude země vést obchodní jednání se zeměmi mimo EU, včetně Spojených států, a bude také muset vypracovat svou novou imigrační politiku.

Zdroj: https://sptnkne.ws/B6qP
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponSpojené státy vytváří sérii překážek pro čínské volby, čeho se bojí?   
Pridal tk Sobota 29 únor 2020 - 05:21:01 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Budou se konat v příští pátek ve švýcarské Ženevě volby generálního ředitele Světové organizace duševního vlastnictví (WIPO). Kandidáti z různých zemí budou soutěžit o tuto pozici včetně Číny. Avšak v tomto okamžiku někteří Američané zahájili svou „politickou frašku". Jako například americký ministr zahraničních věcí Mike Pompeo pomluvil Čínu za „krádež duševního vlastnictví" a uvedl, že „Čínské vedení této organizace pro vytvoření nadnárodních politik duševního vlastnictví je absurdní." Ředitel národního obchodního výboru v americkém Bílém domě Peter Navarro ve svém článku v deníku The Financial Times uvedl, že „Čína by neměla ovládat Světovou organizaci duševního vlastnictví." Spojené státy vytváří sérii překážek pro čínské volby, co se bojí?

Generální ředitel Světové organizace duševního vlastnictví Francis Gurry poukázal na to, že Čína aktivně podílela všech schůzí, projektů a založení systému, které jsou obrovské podpory pro mezinárodní ochranný systém duševního vlastnictví. Čínský hlas se stal důležitým návrhem na globální politický systém. Čínská kandidátka paní Wang Binying (Wang Pchin-jing) je náměstkyně generálního ředitele Světové organizace duševního vlastnictví a pracuje v této organizaci přes třicet let. Je uznána jako nejkonkurenceschopnější kandidátka s nejbohatší pracovní zkušeností.

Spojené státy nemají svého kandidáta, ignorují pravidla voleb a očerňují Čínu. Jde o pokrytecké a hegemonické dvojné standardy. Podle analytiku japonského media Číňané postupně sloužili jako vedoucí různých mezinárodních organizací OSN a dávali Spojeným státům vážnou krizi. Čína věří, že každá země by měla nezávisle hlasovat v souladu se svými vlastními úvahami a zájmy a neměla by podlehnout nemorálnímu tlaku od Spojených států. Spravedlivý vítěz, bez ohledu na to, ze které země pochází, může odrážet společný konsenzus všech zemí a lépe sloužit společným zájmům mezinárodního společenství.


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPompeovy lži a ztracené Spojené státy   
Pridal tk Sobota 29 únor 2020 - 05:16:18 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Pro veřejnost ve Spojených státech mají politici své "znaky". Pokud americký ministr zahraničních věcí Henry Kissinger symbolizuje diplomatickou moudrost, tak politické dědictví Mika Pompea budou pouze lži.

Britský deník The Guardian nedávno vydal článek, ve kterém označuje Mika Pompea za "patolízala", jinak by totiž nemohl na nedávné bezpečnostní konferenci v německém Mnichově vyjádřit tak neupřímný postoj, že "smrt Transatlantické aliance je vážně přeháněna. Západní země zvítězí. Dosáhneme společného vítězství."

Autor tohoto článku se domnívá, že Spojené státy a Velké Británie nejen, že nedosáhly "společného vítězství", ale obě země se stále víc oddalují. Odlišné postoje k otázce čínské společnosti Huawei v rámci technologie 5G představují nový rozpor mezi "oběma speciálními spojenci".

Článek uvádí, že potvrzené setkání mezi představiteli Spojených států a Velké Británie, které se mělo konat ve Washingtonu na začátku příštího měsíce, bylo zrušeno.Velká Británie schválila účast čínské společnosti Huawei na tuzemských projektech 5G, což dokazuje bezpečnost a spolehlivost příslušných technologií Huawei, a také to ukazuje silnou vůli Velké Británie k pokračující spolupráci se společností Huawei po odstoupení z EU. Avšak Washington vytváří sérii překážek pro čínské společnosti zaměřené na informační technologie a také se pokouší přesvědčit různé země, aby jednaly proti svým zájmům.

Článek britského deníku The Guardian poukazuje na to, že americká hegemonie je pro Velkou Británii obrovská výzva, například její politický tlak a ekonomické vydírání v obchodní dohodě po Brexitu.Samozřejmě ani vztahy mezi Spojenými státy a dalšími evropskými zeměmi nejsou dobré. Aby Washington realizoval svou jednostrannou myšlenku "Amerika na prvním místě", zaměřil se na své evropské obchodní partnery. V den zahájení bezpečnostní konference v Mnichově Kancelář amerického obchodního zástupce oznámila, že zvýší celní tarify o 15 % na dovážená civilní letadla z EU. Od října 2019 zvýšily Spojené státy celní tarify na zemědělské produkty z EU o 25 %.

Spojené státy nepodporují EU ani politicky. Sněmovna reprezentantů Spojených států schválila v listopadu 2019 Návrh rezoluce o energetické bezpečnosti a diverzifikaci Evropy, kterým podpořila své energetické projekty v zemích východní Evropy. Současně představitelé Spojených států podepsali Zákon schvalující národní obranu na rok 2020, který uvaluje sankce na některé německé a ruské společnosti, které se podílí na projektu plynovodu Severní proud 2. Důležitým cílem Spojených států je vytvořit vztahy se zeměmi střední a východní Evropy a snížit pravomoc EU v oblasti tvorby předpisů o dovozu energie v členských zemích.

Spojené státy také ignorují zájmy Evropy v otázkách bezpečnosti. V únoru 2019 Spojené státy oficiálně odstoupily od Smlouvy o likvidaci raket středního a krátkého doletu s odůvodněním, že "Rusko neplní povinnosti vyplývající ze smlouvy". Washington tak nejen odstranil bariéry, které bránily v jaderném soutěžení, ale také popíchl nervy evropských mocností.

V tomto článku se uvádí, že nečestnost a sebeklam přivedla některé americké politiky do začarovaného kruhu sebespokojenosti, pýchy a ješitnosti, a proto se Spojené státy pohybují stále dál a dál kupředu po špatné cestě.


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponGenerální ředitel WHO Tedros Adhanom Ghebreyesus: Svět je v „rozhodujícím okamžiku" boje proti epidemii   
Pridal tk Sobota 29 únor 2020 - 05:15:19 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
27. února místního času v Ženevě generální ředitel Světové zdravotnické organizace (WHO) Tedros Adhanom Ghebreyesus uvedl, že svět se nachází v „rozhodujícím okamžiku" boje proti epidemii a vyzval všechny postižené země, aby co nejdříve přijaly preventivní a kontrolní opatření.

„V posledních dvou dnech bylo ze zemí mimo Čínu hlášeno víc nových případů pneumonie koronaviru než v Číně. Za posledních 24 hodin ohlásilo první případy sedm zemí. Chci těmto zemím říct, že toto je vaše příležitost. Pokud budete jednat rychle, můžete dostat virus pod kontrolu a zabránit ztrátám na životech. Doporučuji proto, aby tyto země jednaly rychle," řekl Tedros Adhanom Ghebreyesus.

Tedros Adhanom Ghebreyesus se vyslovil v tom smyslu, že virus překračuje hranice a rasy a nemá nic společného s HDP zemí ani s úrovní rozvoje. Každá země musí být včas připravena odhalit případy, izolovat pacienty, poskytovat vysoce kvalitní klinickou péči a zabránit šíření epidemie v nemocnicích a komunitách.

Tedros Adhanom Ghebreyesus také poukázal na to, že WHO poskytuje nástroje, které pomohou každé zemi připravit se odpovídajícím způsobem.

„Testovací nástroje jsme dodali do 57 zemí a osobní ochranné prostředky do 85 zemí v nouzi. Prostřednictvím vícejazyčných on-line kurzů jsme vyškolili více než 80 tisíc zdravotnických pracovníků. Vydali jsme provozní knihu, podle které mohou různé země podniknout konkrétní kroky v osmi klíčových oblastech, aby zabránily, odhalily a vyléčily případy. WHO je připravena podporovat každou zemi při přípravě jejích národních plánů na prevenci a kontrolu epidemie."

Tedros Adhanom Ghebreyesus znovu zdůraznil, že v současné době je třeba zachovat klid a přijmout správná preventivní a kontrolní opatření pro řešení epidemické situace.


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPřejít na stranu  [1] 2
Hledat Info kuryr
Novinky pro 2020
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.1832 sec,0.0344 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:1,474kB