Neděle 01 březen 2020
Fotka, která má cenu zlata   
Pridal tk Neděle 01 březen 2020 - 05:58:53 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Ano, vidíš dobře. Pionýr Míra Kalousek, mladý budovatel a hlasatel idejí lepších zítřků pod vedením KSČ.

Snímek je z jeho rodné Bechyně, ze slavnostního odhalení pamětní desky k 50 letům KSČ v Čechově ulici. Mladý Míra se ani věkem nezměnil, a jeho geny budoucího kádra se ani lety nezapřou, jen tenkrát ještě nechlastal extraligu. Ale recitovat bláboly uměl tenkrát, stejně jako dnes. Prostě pro recitaci blábolů všeho druhu má talent, vždyť vyhrál i celoarmádní ASUT v roce 1985.

Ostatně, i další vojnu měl skvělou. Jako důstoník skladu PHM, letištního technického praporu (takto propuštěn do zálohy) a rovněž jako absolvent VKVŠ na vojenském letišti v Hradci Králové vlastně vojnu projásal v Letištním klubu, jako člen složky politického aparátu se specializací na kulturní úderky, nástěnky a názornou agitaci. Celou dobu v polobotkách a teplíčku kanceláře. Kolegové Heinic a Šulc by mohli vyprávět, kdo byl náš "milovaný" Míra Kalousek...


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponSlovenské volby   
Pridal tk Neděle 01 březen 2020 - 05:53:19 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Sobotní parlamentní volby na Slovensku vyhrálo na plné čáře protikorupčního hnutí Obyčejní lidé a nezávislé osobnosti (OLaNO) Igora Matoviče. Po sečtení výsledků z více než 90 procent volebních okrsků OLaNO vede s podporou 24,95 procenta hlasů. Dosavadní nejsilnější vládní strana Směr-sociální demokracie Roberta Fica utrpěla porážku a odchází do opozice. Během sčítání hlasů pouze ztrácela a skončila se ziskem 18,56 procenta hlasů.

Matovič tvrdí, že chce vytvořit nejlepší vládu pro Slovensko. „Pokusíme se vytvořit tu nejlepší vládu, jakou Slovensko může mít, kde spravedlnost bude platit pro všechny,“ řekl. Chce v parlamentě získat ústavní většinu, aby například prosadil prověrky soudců. „nečekají nás růžové zítřky, chlív je plný a my počítáme s každým, kdo chce přiložit ruku k dílu,“ dodal Matovič.

Novou slovenskou vládu by tak měly sestavovat strany demokratické opozice. Matovič tvrdí, že pro povolební jednání nebude dopředu stanovovat žádné podmínky. „Bylo by nezodpovědné hned na počátku vytvářet nějaké překážky,“ řekl.

Do sněmovny se se dostala se ziskem 5,90 procenta Svoboda a solidarita stejně jako nová strana Za lidi (5,56 procenta) exprezidenta Andreje Kisky. Úspěch zaznamenala strana SME Rodina. S podporou 8,32 procenta voličů předběhla krajně pravicovou stranu Kotlebovci-Lidová strana Naše Slovensko (LSNS), kteří získali 8,15 procenta.

Pod volebním prahem zůstane koalice neparlamentních stran Progresivní Slovensko/Spolu, která loni na Slovensku vyhrála volby do Evropského parlamentu. Koalicece totiž potřebuje pro vstup do parlamentu získat sedm procent. Po sečtení téměř devadesáti procent volebních okrsků má jen 6,58 procenta.

Poprvé od pádu komunismu v roce 1989 nebude mít ve slovenské sněmovně zastoupení početná maďarská menšina. V reakci na volební propadák odstoupil v noci na neděli předseda této strany Béla Bugár.


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponČT se v podpoře slovenské opozice div nepřetrhne   
Pridal tk Neděle 01 březen 2020 - 05:45:48 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
I na Slovensku platí zákon, že místní média se v době voleb musí vystříhat jakýchkoli politických projevů, které by výsledek voleb mohly ovlivnit. Tolik tedy zákon, na jehož překonání se však slovenské opozici podařilo nalézt lék. Ale nejspíš ani ne tak, že jej hledala a nakonec našla, ale spíš tak, že jí ten lék už jaksi v předstihu nabídla pražská smečka společně se svým mediálním orgánem Českou televizí: „Poslechněte bratři Slováci, vy máte s volební propagandou o volbách utrum, ale máte to štěstí, že nás máte za sousedy a že si jazykově mezi sebou dobře rozumíme. Takže proč bychom toho nevyužili, že ano. Prostě převezmeme úlohu vaší opozižní propagandy do svých rukou a budeme v čase vašich voleb do Smeru, do Fica a do Pellegriního na ČT bušit, až se budou lidem bubínky v uších trhat. Lidé u Vás naši televizi i normálně dost sledují, a pokud se navíc doví, že vaši propagandu přebírá po dobu vašeho vynuceného mlčení ČT, budou si ji na svých přijímačích ladit a bude to tak, jakoby žádného zákazu politických projevů v čase voleb nebylo. Tak, co, plácnem si na to?“

Že si na to skutečně plácli můžeme v těchto hodinách sledovat 24 hodin denně, během nichž vás doslova šokuje, jakých činů heroického úsílí jsou pracovníci ČT schopni. Propaganda za zájem slovenské opozice a proti Smeru teče z našich televizorů doslova proudem, a pokud si vzpomínám, ještě nikdy předtím takovouto soustředěnou a mohutnou kampaň s politickým zadáním ČT nezorganizovala.

Takže je to jako u ČT ostatně vždycky. Bez mravní úrovně a s podvodem.
Ale jak se říká: Prosím Vás, co od nich chcete? Vždyť je znáte, ne?

Lubomír Man
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponNa Řecko neútočí migranti jen zvnějšku, ale také zevnitř - zadržení migranti se snaží prorazit zabezpečení a dostat se z ostrovů na pevninu   
Pridal tk Neděle 01 březen 2020 - 05:42:59 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Řecko není atakováno jen podél svých pevninských i vodních hranic.

Migranti, zadržovaní v táborech na řeckých ostrovech, dostali mobilem zprávy, že v Mytilene jsou připraveny lodě, které je zdarma dovezou do Atén.

Některé skupiny prorazily policejní kordóny a vydaly se na cestu do Mytilene. Podle zpráv však byly po čase zadrženy policií.

Pro obyvatele řeckého ostrova Lesbos (i Samos) nastaly kruté časy.

Řecká vláda porušila všekeré sliby ostrovanům a zkonfiskovala jim soukromou půdu, aby na ní postavila další obří střediska - např. pro trvalé zadržování migrantů, kteří nedostanou azyl.

Zdá se, že řecká vláda plní rozkazy EU a buduje struktury pro společnou evropskou azylovou politiku (která je postavena na centrálním udělování azylu a povinných kvótách migrantů).

A tak zatímco se v Turecku nalodilo 10 000 muslimů, aby se vydalo na cestu k Lesbosu, ve stejný čas jsou zatýkáni řeckou policií ostrované, kteří protestují proti vyvlastňování půdy a další výstavbě migračních středisek.

Cca 120.000 migrantů zatím navezlo Turecko podél řeckých hranic, turecká TV propaguje Řecko jako bezpečný průchod do Evropy

Cca 120.000 migrantů zatím navezlo Turecko podél řeckých hranic.

U Konstantinopole a Andrianoupolisu se na řeckých hranicích nachází cca 1500 migrantů, které sem dovezla turecká vláda pronajatými taxíky a autobusy. Samozřejmě za humanitárního dohledu novinářů.

Tito lidé jsou uzavření v neutrální zóně a turečtí vojáci jim brání v návratu do Turecka. Existují svěděctví o tom, že v noci zněly výstřely, kterými Turci tlačili migranty na řeckou stranu.

Není to tak, že by Turci jen nechali migranty nerušeně dosáhnout hranice.

K dispozici jsou jim celé autobusy, nákladní vozy a taxíky a byly zveřejněny i televizní spoty nebo „zprávy“, které propagují Řecko jako bezpečný průchod do Evropy.

Velitelům řeckých pozemních sil a zvláštním silám bylo nařízeno posílit stávající strážní síly na řecko-tureckých hranicích i vojenské jednotky v Evrosu i na ostrovech.

Téměř všechny dostupné síly z regionálního policejního ředitelství východní Makedonie a Thrákie působí v pohraniční oblasti.

Bulharsko posiluje bezpečnostní opatření podél své hranice s Tureckem. 'Máme informace o přeplnění (...) Maximalizujeme hraniční kontroly,' řekl Borisov během vládní konference


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponZatloukl Foldyna poslední pomyslný hřebík do rakve ČSSD?   
Pridal tk Neděle 01 březen 2020 - 05:37:21 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Možná je to odvážné, ale řekl bych, že pan Foldyna skutečně ten poslední hřebík zatloukl do rakve umírající ČSSD. Jistě se to socanům nebude líbit, ale musím říci-KONEČNĚ. ČSSD je stranou, která nemá už v politickém životě občanům co nabídnout-tedy krom kolaborace, kamaráčoftu s landsmanšaftem a potomky nacistů, či análního alpinismu vůči EU a USA, což občanům, ale i republice působí spíše škody a na mezinárodním politickém fóru to z nás dělá pitomce.

Pan Foldyna byl jedním z mála posledních sociálních demokratů, kteří vnímali politiku realisticky a s minimem odkazů na svůj osobní hmotný profit, čímž si udělal ve straně spoustu nepřátel a stal se pro socany svým způsobem nebezpečný. Nepřátelství spolustraníků vyvolávalo i to, že se pan Foldyna nebál veřejně mluvit o ožehavých tématech a to i ve smyslu toho, když předáci ČSSD vymýšleli kraviny, čí dělali politiku, která byla v přímém rozporu se zásadami sociálně demokratické politiky. Musím zmínit i to, že pan Foldyna přestože byl a je politik a poslanec, tak mezi lidmi nedělá rozdíly, hovoří s každým, nechová se arogantně, a i když hovoří s někým méně chápavým, tak je schopen mu danou problematiku vysvětlit. Dokonce si dovolil veřejně se setkat s ruskými motorkáři, kteří přijeli uctít památku svých padlých předků v naší zemi, kteří položili své životy při osvobozování NAŠÍ ZEMĚ od nacistů!!! Vzpomínáte, jak to mainstreamu a mnohým našim politickým elitám vadilo??? Setkání s Rusy moc vadí, ale bratříčkování se sudeťáky, kteří vraždili naše lidi - to je v pořádku - viďte pane Hamáček. Ba ne vážení - Foldyna udělal dobře a totéž by měli učinit i ti, kdož to s naší zemí a našimi občany ještě myslí dobře.

Bohužel je už historicky dáno, že sociální demonstrace je zrádnou stranou. Vlastně díky sociální demokracii vznikla KSČ, jak jistě víte. Ti, kteří se už nemohli dívat na zrádcovství socanů a chtěli se držet nadále čistě levicového programu a politiky pro lidi, tak založili v roce 1921 KSČ. Trochu jsem to zjednodušil, ale v zásadě je tomu tak. To, co předvádí sociální demokracie v současnosti, bych nazval jejich labutí písní a zradou národa. Osobně jsme přesvědčen, že občanská veřejnost to ví a při volbách dá ČSSD navždy sbohem.

Aby se však nesvádělo vše jen na socany, tak nutno říci, že lidovci nejsou o nic lepší. Lidovci kolaborují s každým a prokázali to mnohokrát. Je jim jedno, zda své síly spojí s nacisty, komunisty, socany a snad i marťany. U nich je to tedy jednoznačné, takoví lidé nemají ve sněmovně, co dělat a taková partaj má být zakázána.

Pan Foldyna však nechtíc nastavil zrcadlo i KSČM! I ta by měla zvážit, co činí. Hlavně však její čelní představitelé, včetně Vojtěcha Filipa a jeho stranického klanu. Jejich politika nemá vůbec nic společného s politikou komunistickou a strana to samozřejmě pociťovala poklesem preferencí, ale i znechucením členské základny. Mnozí členové strany v ní zůstávají jen ze setrvačnosti, ale je i hodně těch, kteří odešli. Já se musím počítat mezi ty, kdož odešli. Bohužel, nebo bohudík jsem dosud nenašel žádnou politickou stranu, která by mě svým programem natolik oslovila, že bych opět vstoupil. Mám to poněkud složitější, protože já hledám ideologický základ a program musí být v přímém kontextu s oním základem. Tento aspekt zatím na politické scéně nesplňuje žádná politická strana!! Pro mě není žádným ideologickým základem zisk, peníze nebo moc. Tedy proto už nikam nevstupuji. Snad v příštím životě.

Pan Foldyna si svým postupem zachoval čest a to je víc než peníze a moc. Nemusí se smiřovat se svým svědomím! Totéž bych doporučil i komunistům v KSČM. Víte - členů strany jsem potkal za svůj život už mnoho, ale komunistů tak žalostně málo. On totiž není komunista každý, kdo má stranickou knížku KSČM! Komunistovi nejde o peníze a moc. Tomu jde o rovnoprávnost, sociální rovnost, beztřídní společnost atp. Cílem komunisty není to, aby seděl ve sněmovně nebo ve vládě. To už je bonus soudruzi a to snad víte.

Závěrem mi dovolte, abych panu Foldynovi poděkoval. Nastavil nám všem zrcadlo a měli bychom se do něj ve svém vlastním zájmu podívat. Vím, že je to třeba nepříjemné a někdo tam uvidí člověka, jiný krysu či prdel, ale jen to první je správně a od toho se odvíjí vše. Dokonce i politika.

Oldřich Rambousek

Zdroj: Svobodné Noviny
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponKrize okolo koronaviru dokazuje nepřipravenost státu na krizové situace.. Náš stát má rezervy potravin jen jeden den. Naše země není potravinově soběstačná   
Pridal tk Neděle 01 březen 2020 - 05:33:25 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Krize okolo koronaviru dokazuje nepřipravenost státu na krizové situace. Česká Správa státních hmotných rezerv má zásoby potravin pouze na 1,3 dne, i když zvýšení na tři dny mělo zajistit ministerstvo zemědělství už před čtyřmi lety! Stejně tak hnutí SPD dlouhodobě upozorňuje na to, že je naše země potravinově nesoběstačná, což může přinést fatální důsledky například v okamžiku války, migrační krize, ekonomické krize či například pandemie. Náš stát rovněž nemá dostatečnou kapacitu pro ostrahu hranic pro případ migrační invaze či nějaké zhoubné pandemie.

Kolem koronaviru určitě nechceme šířit paniku, ale v budoucnu právě mohou přijít mnohem horší krize. Nemůžeme spoléhat na to, že sem nám konflikty, masová migrace či ekonomické krize vyhnou.

Potravinová soběstačnost je minulostí, vzato v celkovém finančním vyjádření jsme soběstační asi z 65 %, jestli vůbec. Brambor a ovoce dovážíme ročně kolem 25 %, zeleniny 65%…

Prezident Agrární komory ČR Zdeněk Jandejsek v květnu řekl, že soběstačnost země ve výrobě vepřového masa se pohybuje mezi 36 až 38 procenty, u drůbežího je to 55 procent, u vajíček 60 procent a u mléka kolem 85 procent.

V roce 1990 jsme pěstovali brambory na ploše 109 tisíc hektarů, poslední statisticky uzavřený rok 2017 říká, že je to už necelá čtvrtina, přesně 23 418 hektarů.

V roce 1990 jsme vyprodukovali 1,5 milionu tun jatečných zvířat celkem (skot, prasata, drůbež, bráno v živé hmotnosti) a nyní je toto číslo na necelé polovině – 719 tisíc tun v roce 2017! Například při současných stavech prasat, kdy jsme soběstační ve vepřovém mase ani ne ze 40 procent, nemůžeme na návrat k soběstačnosti ani pomyslet. Současný stav chovaných prasat je 1,5 milionu, což je necelá třetina stavů před třiceti lety! Jenom pro představu, tato země jich uživila i přes 5 milionů – v roce 1981 byly stavy prasat 5,1 milionů kusů!

Řešením je podpora infrastruktury našeho venkova a našich českých zemědělců a ochrana klíčových komodit. Zemědělská politika musí být znovu pod kontrolou našeho státu a hnutí SPD bude podporovat potravinovou soběstačnost našeho státu v nejzákladnějších komoditách, abychom byli připraveni na výživu obyvatelstva ČR pro případ války, ekonomické či migrační krize. Stejně tak budeme podporovat obnovu našeho venkova, aby tam lidé zase chtěli žít.

Stejně tak musíme i budovat armádu, která bude schopná chránit naše území a naše hranice a nebude expedičním sborem pro zahraniční agrese USA!

Autor: Radim Fiala
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponVše je to jen komedie, brzy evropské země vpustí miliony dalších muslimských uprchlíků ve jménu "lidskosti"   
Pridal tk Neděle 01 březen 2020 - 05:30:14 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Takže máme zde následující scénář. Pár dní bude komedie, kolem tzv. ochrany hranic v Řecku a Bulharsku, pak prohlásí evropské vlády, že nemohou přece se chovat nelidsky a pustí novou vlnu uprchlíků - muslimů do Evropy. Maximálně se opět bude bránit Maďarsko.

Muslimští uprchlíci aktuálně na hranicích Řecka a Turecka přestříhávají plot a řvou Alláhu akbar ...

Kdyby jste lidé četli mou knihu Eurabia - Mýtus nebo realita? Tak by jste věděli, že tohle vše je dlouhodobý záměr politiky vedení EU - přesídlit do Evropy co nejvíce muslimů ...

Erdogan tohle všechno ví a tak rád využívá možnost, jak se zbavit milionu problémových muslimských uprchlíků, kteří se do Sýrie, Iranu či Afganistanu nechtějí vrátit ...

Dovolím si jeden citát:

„Evropskou komisi následky nezajímají a politické dopady jsou jí jedno. Komise je tady na pět let a prosazuje svou vizi. Nejde nám o opětovné zvolení. Chtěl bych to vzkázat celé Evropě – přestaňte konečně uvažovat o dopadech migrace na politické scény jednotlivých zemí.“

Řecký exministr zahraničí Dimitris Avramopulos, eurokomisař pověřený migrační krizí v EU.

Zdroj překladu citátu Novinky.cz

Autor: Lukáš Lhoťan / eurabia
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPutin a Rúhání projednali situaci v Idlibu   
Pridal tk Neděle 01 březen 2020 - 05:22:30 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Prezidenti Ruska a Íránu Vladimir Putin a Hasan Rúhání projednali situaci v Idlibu a oznámili, že je nutná úplná realizace dohod, které byly dosaženy v astanském formátu, oznámilo tiskové oddělení Kremlu. Rúhání také zdůraznil, že situace v Idlibu se nesmí stát záminkou pro vměšování USA.

„Věcně byla projednána situace v Sýrii v kontextu zvýšeného napětí v Idlibské zóně deeskalace. Byl vyjádřen společný názor o nutnosti úplné realizace dohod dosažených v astanském formátu, které se týkají především boje proti terorismu, zároveň je potřeba ctít suverenitu a územní celistvost Sýrie,“ uvádí se ve zprávě.

Vměšování USA v syrském Idlibu

Během telefonického rozhovoru s ruským kolegou prezident Íránu Rúhání také promluvil o tom, že nelze připustit, aby se téma syrského Idlibu stalo záminkou pro zásah USA do této otázky.

„Opakovaně bylo zdůrazňováno, že syrský problém je možné vyřešit pouze politickou cestou a bude vyřešen dialogem. Ale nesmíme dopustit, aby se situace v Idlibu stala záminkou pro vměšování a zneužití USA syrského tématu,“ oznámil Rúhání Putinovi, jak vyplývá z prohlášení na oficiálním webu íránského prezidenta.

Společný komplexní akční plán

„Byla projednána také situace okolo realizace Společného komplexního akčního plánu o íránském jaderném programu. Byla zdůrazněna důležitost zachování této dohody, která je významným faktorem podpory mezinárodní bezpečnosti,“ uvádí se ve zprávě.

Zdroj: https://sptnkne.ws/B7as
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponV Damašku prohlásili, že USA prodávají syrskou ropu prostřednictvím Turecka   
Pridal tk Neděle 01 březen 2020 - 05:17:59 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Spojené státy americké prodávají prostřednictvím Turecka ropu ze syrských nalezišť do jiných zemí. Prohlásil to syrský ministr vnitřního obchodu Atef Nadaf.

„Náš nepřítel, Spojené státy, ji (ropu, pozn. red.) prodávají Turecku a tak dále. Přes Turecko dále. A v jiných oblastech Sýrie, kde se nachází ropa, byla úplně zničena infrastruktura, byly zničeny železnice a všechny elektrárny. Nemáme elektřinu, a když není elektřina, není ani místní výroba,“ řekl Atef v pořadu Mezinárodní přehled na televizní stanici Rossija 24.

Rovněž podotkl, že Sýrie musí dovážet ropu, která se dá koupit jen za dolary. Připomněl, že syrské banky, včetně té centrální, jsou pod sankcemi, a jakékoli převádění peněz ze zahraničí do Sýrie je zakázáno.

V říjnu roku 2019 prezident USA Donald Trump, který dříve hovořil o svém záměru stáhnout všechny americké síly z oblastí na východě Sýrie, řekl, že tam část vojáků zůstane, aby „chránila ropu“ před teroristy ze skupiny Islámský stát* (IS). Podotkl také, že „možná nastal čas, aby Kurdové přešli do tohoto ropného regionu“, a odůvodnil to tím, že „potřebují peníze“. Trump přitom dodal, že ještě mohou udělat to, že tam zamíří jedna jejich velká ropná společnost a udělá tam „vše správně“.

Již dříve ruský ministr obrany Sergej Šojgu prohlásil, že USA otevřeně a bezohledně okrádají ropná naleziště v Sýrii a současně pomocí sankcí zakazují dodávky ropy do této země.

Zdroj: https://sptnkne.ws/B7aB
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponProč zlá myšlenka tzv. „čínský úpadek" opět neuspěla?   
Pridal tk Neděle 01 březen 2020 - 05:15:25 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Západní média a učenci v posledních několika desetiletích nejednou s politickým zlomyslem předpokládaly a očekávaly okamžik tzv. „čínského úpadku" , ale ten nikdy nenastal. Po vypuknutí epidemie zápalu plic způsobeného novým typem koronaviru se zase domnívali, že jim přijde příležitost, kterou by mohli srovnatí s „černobylským incidentem". Předpokládaly, že Čína institucionálně nemá schopnost nouzové reakce na mimořádnou událost veřejného zdraví a že epidemie by mohla svrhnout tuto zemi. Jsou ale opět zklamáni!

Za celý den 28. února stoupl počet nových potvrzených případů v celé zemi s výjimkou provincie Hubei (Chu-pej) pouze o čtyři. Obnovení práce a výroby řádně probíhá po celé zemi. Podle Společné zprávy Číny a Světové zdravotnické organizace (WHO) ohledně prevence epidemie zápalu plic způsobeného novým typem koronaviru COVID-19, která byla zveřejněna 28. února, Čína uplatnila nejodvážnější, nejflexibilnější a nejaktivnější opatření na prevenci a kontrolu epidemie, velmi efektivně zadržela šíření viru a poskytla mezinárodním společenstvím důležité zkušenosti v boji proti epidemii. To zase vyvrátilo myšlenku tzv. „čínský úpadek".

Čínský prezident Xi Jinping (Si Ťin-pching) zdůraznil koncept „společenství osudu" prostřednictvím telefonických rozhovorů, setkání nebo dopisů se zahraničními představiteli. Prezident Xi Jinping poukázal na to, že boj proti epidemii je v souladu s bezpečností lidu různých zemí a že solidarita a spolupráce je nejsilnější zbraně. Xi Jinping dodal, že díky institucionálním přednostem Čína zvedla nejodvážnější, nejpřísnější a nejdůkladnější opatření, které nejen přispívají k zajištění životní bezpečnosti a zdraví Číňanů, ale také k ochraně globální bezpečnosti veřejného zdraví. V tomto ohledu generální tajemník OSN Antonio Guterres poznamenal, že Číňané učinili obrovské oběti v boji proti epidemii a „prospívají celému lidstvu".


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponHledat Info kuryr
Novinky pro 2020
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.1845 sec,0.0485 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:1,636kB