Úterý 03 březen 2020
Flagrantní střet zájmů generálního ředitele České televize...   
Pridal tk Úterý 03 březen 2020 - 04:13:15 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Flagrantní střet zájmů generálního ředitele České televize a dojemná péče a starost Reportérů ČT o financování Aeronetu ve výši hrubé mzdy německé uklízečky, to prostě nevymyslíš! Luboš Xaver Veselý odpálil bombu odhalující, jakým způsobem manželka generálního ředitele ČT dostává ve veřejnoprávní televizi mohutnou a podle všeho neplacenou reklamu na svoji galerii v centru Prahy! Úžas nad tím, když moloch s rozpočtem 7 miliard z kapes koncesionářů má starost o dobrovolné příspěvky čtenářů údajně proruského dezinformačního média!

Česká televize se zase jednou střelila do vlastní nohy tak nešťastně, že to zasáhlo přímo hlavu této veřejnoprávní instituce. Ale k tomu se dostaneme až o pár odstavců níže. V pořadu Reportéři ČT dnes večer opět zazněly další neuvěřitelné informace o Aeronetu a tentokrát se cílem zájmu stal náš kolega na Slovensku, se kterým spolupracujeme a díky jehož službám můžeme svobodně psát a pokračovat v naší práci, aniž by na nás kvůli článkům někdo poštval nájemného vraha a střelce, jako se bohužel stalo v případě Jána Kuciaka, který byl zastřelen spolu se svojí snoubenkou, protože útočník znal jeho adresu a identitu. My se proto jako redakce chráníme před nájemnými vrahy, kteří jsou ochotni zabíjet, např. kvůli své předsudečné a umanuté nenávisti proti Rusku, Číně a prakticky vůči komukoliv, kdo nesdílí tzv. západní liberální hodnoty.
Naše redakce se důrazně ohrazuje proti osočování a obviňování ze strany Reportérů, že prý jsme dezinformační server. Takové obvinění a nálepka je pouze další z řady dehonestací a diskreditací. Aeronet je názorový server, který publikuje názory, úvahy, glosy, analýzy a komentáře, které vyjadřují postoje a názory jednotlivých autorů na kauzy a události. Právem každého člověka je vyjádřit svobodně vlastní názor, pohled, teoretizování, spekulace, hypotézy a úvahy.

Dezinformace je naproti tomu úmyslně falešná informace s vědomím autora, že je informace nepravdivá. Žádný takový článek ale na Aeronetu není a nikdy nebyl publikován. Všechny naše články jsou podloženy našimi redakčními zdroji a náš provoz financují výhradně a pouze koncoví čtenáři prostřednictvím dobrovolných příspěvků. Nečerpáme peníze ze státních rozpočtů, z grantů, z fondů, od ambasád, ani od jednotlivých vlád či různých velmocí nebo malomocí. Musím se však pozastavit nad neskutečnou drzostí, a to je péče ČT a Bakalova Respektu o to, co se děje s penězi Aeronetu, kdo nám provádí směny na Bitcoiny atd.

Když se Reportéři ČT nestarají o střet zájmů svého ředitele, ale o rozpočet “proruského” webu

Jistě víte, že s oblibou používám pro nehoráznou drzost židovský výraz “chucpe” (chutzpah). A přesně takové chucpe předvedli Reportéři ČT, kteří mají největší starost o to, jestli alternativní web vybírá 1000, 1500 nebo dva tisíce EUR za měsíc, podle toho, jak se čtenářům líbí články a jak se jim líbí práce, kterou pro ně děláme. Kdyby se o náš rozpočet staral někdo, kdo by byl našim hlavním mecenášem a grantorem, tak bych si řekl, že se zajímá o věc, která se ho také týká.

Stejně tak bych tomu rozuměl, pokud bychom byli neziskovka a čerpali bychom státní dotace, tedy prostředky z kapes občanských daní. Jenže, v tomto případě se o náš rozpočet, který odpovídá přibližně hrubé mzdě soukromé uklízečky tady v Německu a pracující na živnost, zajímá Česká televize jako veřejnoprávní médium s rozpočtem 7 miliard z kapes právě daňových poplatníků. Jsou to peníze lidí, kteří neplatí ČT, protože by chtěli, nebo protože by se jim líbila práce ČT, ale protože musí, a to ze zákona, pakliže rovnou TV skříňku neodhlásí na poště.

Opravdu začínám mít pocit, že se nacházím v nějaké časové smyčce, v jakési iteraci, která se stále opakuje, protože mám pocit, že už před lety jsem to samé konstatoval, ale znovu to zopakuji: Čtenáře AE News nezajímá jméno pošťáka, ani jeho rodina, ani jeho bydliště, ale zajímá je zpráva, kterou pošťák v obálce přináší. Zajímá je psaní, analýzy, pohledy, postřehy v článku.

Nezajímá je jméno na konci článku. Tato anonymní žurnalistika se stane budoucností svobodné novinařiny 21. století. Anonymní zpravodajství se postupně stane v tomto desetiletí jediným zpravodajstvím, které se nebude bát přinášet pravdivé zprávy. Nikdo jiný, kdo nebude anonymní, si psát pravdu nedovolí, protože by riskoval stejný osud, jaký potkal Jána Kuciaka. Taková je realita, bez přehánění. Náš server si vybudoval prestiž a renomé na tom, že náš provoz hradí obyčejní lidé, které zajímají informace více, než je podpis pošťáka pod článkem. A teď se dostanu k tomu zmíněnému chucpe.

Manželka generálního ředitele má na ČT nepřetržitou reklamu na svoji galerii v centru Prahy

Pan Luboš Xaver Veselý před několika dny publikoval výbušné video, které doslova otřáslo YouTube kanály. Jedná se o převzaté video, které pan Xaver publikoval na svém kanálu a obsah videa je otřesný. Záznam dokumentuje, jakým způsobem manželka generálního ředitele ČT Petra Dvořáka, Milena (Míla) Dubská, dostává v televizi svého manžela, za peníze koncesionářů, desítky a desítky minut neplacených reklam na její vlastní soukromou galerii v centru Prahy s názvem Leica Gallery. Video obsahuje ukázky z vysílání všech kanálů ČT, od ČT ART, přes ČT 1 až po ČT 24. Ve všech těchto kanálech má galerie manželky ředitele ČT své vstupy, neplacené reklamy, které jsou de facto na úrovni Product Placement (PP) a propagují podnikatelské galerijní aktivity manželky Petra Dvořáka.

Obrovský střet zájmů generálního ředitel ČT nikdo jako nevidí

Milá Česká televize, to se nestydíte? Na jedné straně ČT jede nekonečnou kampaň proti Andreji Babišovi, o jeho údajném střetu zájmů kvůli Agrofertu, když je tedy tím premiérem. Ale do nebe volající střet zájmů generálního ředitele ČT Petra Dvořáka, který umožňuje ve veřejnoprávní televizi vysílat desítky a desítky reportáží na úrovni Product Placement propagujících soukromou galerii jeho manželky, zjevně nikomu z Reportérů jako střet zájmů nepřijde. Jenom pro Vaši informaci, 30-sekundová reklama v České televizi stojí stovky tisíc korun a při pohledu na sestřih videa v úvodu článku vám musí dojít, co je to vlastně to chucpe, které jako slovo pochází z jidiš.

Když se 7-miliardový kolos zajímá o mrňavý rozpočet Aeronetu, je to už asi s Českou televizí hodně nahnutý. Leica Gallery má v archivu ČT více než tisícovku reklamních výskytů

Je to nehorázná drzost starat se na jedné straně o soukromé a čistě dobrovolné příspěvky čtenářů soukromého alternativního média, které díky podpoře a přízni čtenářů přežívá z měsíce na měsíc, když na straně druhé přímo generální ředitel ČT, který šéfuje gigantickému subjektu za 7 miliard ročně z kapes daňových poplatníků, bez mrknutí oka nevidí problém v mamutím střetu zájmů, když jeho manželka dostává v jím řízené veřejnoprávní televizi pro svoji soukromou galerii desítky a desítky minut de facto a rovněž de jure neplacené reklamy v podobě do očí bijícího obrazového a zvukového product placementu.

V jednom mají ale Reportéři pravdu, že Česká televize rozhodně nemusí pravidelně koncem každého měsíce prosit své diváky o peníze, na rozdíl od toho “proruského” a “dezinformačního” Aeronetu. Česká televize prostě má své jisté, a navíc to své jisté má garantované zákonem o veřejnoprávních médiích.

A všude, kde jsou peníze garantované, tam všude to funguje tak, že peníze se různě přesunují kamarádům, rodinným příslušníkům, známým, manželkám, manželům, bratrům a bratrancům, tetičkám a strýcům. Nikdo se nemůže potom divit, že si pustíte nějaký kanál ČT a tam vidíte rozhovor s manželkou pana generálního ředitele, která ve své galerii prezentuje nějakou další akci, která v podstatě je pozvánkou odvysílanou ČT grátis.

Celé video v úvodu tohoto článku si zhlédněte celé, abyste věděli, jaký je rozdíl v práci média s rozpočtem 7 miliard korun ročně a alternativního serveru s rozpočtem mzdy na úrovni německé živnostnice na pozici uklízečky. A přesto, i s tak malým rozpočtem, jak se zdá, někomu sakra vadíme. Znamená to, že naši práci děláme dobře a důvěru našich čtenářů nezklameme.

-VK-
Šéfredaktor AE News
Zdroj: https://aeronet.cz/

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponHolandský Rotterdam, děti začínají nosit do školy nože kvůli sebeobraně. Úřady, “je to vina rodičů, nikoliv imigrantské kriminality”   
Pridal tk Úterý 03 březen 2020 - 04:05:15 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Stále více dětí v holandském přístavním městě Rotterdam začíná do školy nosit nože kvůli sebeobraně před dětskými gangy z jiných čtvrtí. Je to obzvlášť patrné ve čtvrtích s vysokým podílem multikulturního obyvatelstva.

Podle starostky městské části Haarlemmermeer Marianne Schuurmans-Wijdeven (Strana lidová) je ale prý na vině puberta, nikoliv imigrace (jak jinak, že). Primárně prý se o bezpečnost dětí a jejich chování mají starat rodiče. Proto starostka zavádí nový zákon, který může rodičům pokutu až 2 500 EUR, pokud jejich dítě opakovaně přinese do školy nůž.

Myšlenka, že by úřady začaly stíhat masovou kriminalitu imigrantů a problematické imigranty vyhošťovaly, starostku asi nenapadla. Podobný problém ale mají další holandská města jako Amsterodam, Hague a další. Stejně jako velká města v Británii.

Imigrace je zkrátka obohacení, ono není nad nůž v zádech, že neomarxističtí soudruzi!

J.B.
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPár postřehů ke slovenským volbám. Poprvé jsou všechny hlavní státní instituce v rukách nepřátel Slovenska. Mají se bát čeští “aktivisté” o život?   
Pridal tk Úterý 03 březen 2020 - 03:59:41 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
V sobotu se konaly u našich sousedů parlamentní volby. Zvítězila v nich protislovenská politická uskupení. Nejdříve pár postřehů

1.Je to poprvé v novodobé slovenské historii, kdy všechny nejvýznamnější instituce (prezident, vláda, Slovenská národná banka, atd) ovládají protislovenské síly, Češi si tohle zažili před první prezidentskou volbou, takže se rozhodně nemáme proč Slovákům smát. Nyní kromě prezidenta drží protičeské síly všechny důležité posty (vládu, parlament, senát, ČNB, ústavní soud).

2.OLANO je podobné uskupení “nové pravdolásky” jako Babišovo ANO. Sice se oficiálně nehlásí ke globalistické agendě, ale přesto jí aktivně prosazuje. Stačí si připomenout “českého” Babiše. Přibývá u nás masivně muslimských imigrantů? Prosazuje se omezování svobody slova? Prosazuje se LGBT agenda a boj proti rodině? Babiš to dokonce (mimo imigrace) oficiálně podporuje! Na Slovensku to bude proto velmi podobné. Stačí si vzpomenout na “dojemné” vystoupení nového předsedy vlády Matoviče ohledně krás a mírumilovnosti islámu!

3.Případ Slovenska ukazuje, že síly staré pravdo-láska (někdy se jim říká neoconi, clintonovci, sorosovci apod.) ještě zdaleka nesložily zbraně. A Češi by se měli mít na pozoru. Protože, to co se dobře osvědčilo na Slovensku, se může zkoušet i u nás doma! Být takovým progresivní “liberálně demokratických aktivistou, nebo novinářem, tak se pomalu začínám bát o život!

4.Národovci (Kotlaba a LSNS) dokázali i navzdory brutální, útokům (včetně fyzických) uhájit své pozice. Ukazuje se, že jimi nastoupená cesta (strany na národním principu) je správná a čeští vlastenci by jí měli podrobně studovat, stejně jako případ Polska a Maďarska.

Co mohou Slováci nyní očekávat? Pravděpodobně obrovský diletantismus v řízení státu, ekonomice a zahraniční politiky. Stačí se podívat na Babiše. Současně agresivní protinárodní a proti rodinou politiku. Dokonce lze očekávat pokusy nové vlády o přísun (byť jako v ČR neoficiální) muslimských imigrantů.

Noro L. Bratislava

Zdroj: https://ceskavec.com/2020/03/par-postrehu-ke-slovenskym-volbam-poprve-jsou-vsechny-hlavni-statni-instituce-v-rukach-nepratel-slovenska-maji-se-bat-cesti-aktiviste-o-zivot
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponStrach z pandemie viru: „Falešné zprávy“? Podívejte se na čísla. Tohle není pandemie   
Pridal tk Úterý 03 březen 2020 - 03:48:08 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Zatímco média neustále šíří poplašné zprávy o koronaviru, zakrývají skutečnost, že sezónní chřipka, což je mnohem smrtelnější epidemie, zapříčinila v Itálii během 6. týdne v letošním roce - podle Ministerstva zdravotnictví - průměrně 217 úmrtí za den, rovněž také kvůli plicním a kardiovaskulárním komplikacím, souvisejícím s chřipkou. Zatajují fakt, že - podle Světové zdravotnické organizace - v Itálii zemře za rok přes 700 lidí na HIV/AIDS (v průměru dvě osoby denně) z celkového počtu kolem 770 000 úmrtí na světě.

Co se týče poplašné kampaně o koronaviru, Maria Rita Gismondová - vedoucí oddělení klinické makrobiologie, virologie a akutní biologické diagnostiky v laboratoři v nemocnici Sacco v Miláně, kde jsou analyzovány vzorky možných nákaz - řekla:

„Je to šílenství. Proměnili jsme infekci, která je o trochu vážnější než chřipka, na smrtící pandemii. Podívejte se na čísla. Tohle není pandemie.“

Avšak tento názor vědkyně nepronikl k široké veřejnosti, zatímco každý den média - od italské vysílací stanice Rai, která by měla být veřejnoprávní, až po komerční kanály televizní skupiny Mediaset - šíří mezi italským obyvatelstvem strach ze „smrtícího viru, který se šíří z Číny do celého světa“. Kampaň ve skutečnosti koresponduje s tím, co řekl americký ministr obchodu Wilbur Ross v rozhovoru pro Fox Business: „Domnívám se, že koronavirus přispěje k návratu pracovních míst z Číny do USA. V Číně se nejprve objevil virus SARS, poté prasečí horečka a nyní koronavirus.“ Také komentáře v deníku New York Times jsou obdobné: „Ztráta, která byla způsobena Číně, by mohla být zisk pro Ameriku.“ Jinými slovy, virus by mohl mít destruktivní dopad na čínskou ekonomiku a v rámci řetězové reakce na ekonomiky zbývajících zemí Asie, Evropy a Ruska, které již byly postiženy poklesem obchodu a turismu ve prospěch USA, které nejsou ekonomicky poškozeny.

Centrum pro výzkum globalizace Global Research, které vede profesor Michel Chossudovsky, publikuje řadu článků z pera mezinárodních odborníků o původu viru. Tvrdí se v nich, že „nelze vyloučit, že virus byl vytvořen v laboratoři“. Tuto hypotézu nelze považovat za „konspiraci“ a jako takové se jí nelze zbavit. Proč ne? Protože Spojené státy, Rusko, Čína a další velké mocnosti mají laboratoře, ve kterých se provádí výzkumy virů, které mohou být po modifikaci použity jako biologické válečné prostředky, včetně zacílení na určitou část populace. Toto je oblast, která je zahalená obrovským tajemstvím, často pod záštitou civilního vědeckého výzkumu.

Některá fakta však vycházejí najevo: Přítomnost biologické laboratoře ve Wu-chanu, kde čínští vědci ve spolupráci s Francií provádějí výzkum smrtelných virů, včetně těch, které poslala kanadská mikrobiologická laboratoř. V červenci 2015 britský vládní institut Pirbright Institute patentoval „oslabený koronavirus“ v USA. V říjnu 2019 provedlo Centrum Johna Hopkinse pro bezpečnost zdraví v New Yorku simulaci pandemie koronaviru, a předpovědělo scénář, že pokud by k této situaci skutečně došlo, mělo by to za následek 65 milionů úmrtí. My zde však nesimulujeme pandemii viru strachu, který se šíří v souvislosti s destruktivními sociálně-ekonomickými dopady.

Manlio Dinucci

The Fear Virus Pandemic. “Fake News”? “Look at the Numbers. It’s not a Pandemic” vyšel 28. února 2020 na Global Research. Překlad Zvědavec.

Zdroj: http://www.zvedavec.org/komentare/2020/03/8216-strach-z-pandemie-viru-falesne-zpravy-podivejte-se-na-cisla-tohle-neni-pandemie.htm

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponÍrán dává Turecku ultimátum   
Pridal tk Úterý 03 březen 2020 - 03:44:41 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Sýrie: Írán vyžaduje, aby Erdogan opustil Sýrii a vyhrožuje masivním raketovým útokem.

Teherán požaduje, aby Turecko okamžitě přestalo útočitt na syrskou armádu a hrozí, že zahájí bez varování rozsáhlý raketový útok proti aktivistům a turecké armádě.

Je dobré si připomenout, že Írán může skutečně zasáhnout aktivisty i tureckou armádu a to i za pomoci balistických raket, jejichž účinnost byla prokázána během útoku na americké vojenské základny v Iráku.

Zdroj: https://reseauinternational.net/liran-lance-un-ultimatum-a-l...
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponFotografie kostela zničeného muslimskými uprchlíky v Řecku. Otřesné a čeká to brzy i nás   
Pridal tk Úterý 03 březen 2020 - 03:36:41 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Facebook skupina Antioch Christians zveřejnila fotografie řeckého kostela zničeného muslimskými uprchlíky před pár dny. O těchto nájezdech a ničení kostelů muslimskými uprchlíky již informovaly i další křesťanské zpravodajské weby. Tito muslimští uprchlíci patří mezi ty, kterým se podařilo prolomit řeckou obranu a s podporou neziskových organizací proniknout na řecké území a usadit se tam. Muslimští uprchlíci ví, že v Evropské unií vládnou elity nenávidějící křesťanství a tak si beztrestně pořádají nájezdy na řecké kostely, ničí je a rabují. Podívejte se sami, jak se tito barbaři chovají ...

Proč to muslimští uprchlíci dělají? Protože tím dávají najevo, že to již je jejich islámské území. Toto učil české muslimy (dnes již bývalý) duchovní pražské mešity Samer Shehadeh (nedávno odsouzeny za podporu terorismu na deset let vězení) . Jenž vydal náboženský edikt (fatwa), že v muslimské společnosti se nesmějí stavět kostely a synagogy:

Chvála Alláhu, Islám zakazuje výstavbu kostelů, synagog a jiných neislámských chrámů a modliteben v islámských zemích, jelikož v těchto chrámech se lidé dopouští přidružování (širku), což je ten nejhorší hřích, kterého se člověk může dopustit. Jde tedy o věc horší, než je např. zakládání barů a nevěstinců. Na této věci se prakticky shodli všichni učenci islámu, což potvrzuje mj. i fatwa Stálé komise pro fatwu v Saúdské Arábii č. 21413 ze dne 1. 4. 1421 islámského letopočtu (3. 7. 2000). Citováno z knihy Ježíš Kristus a islám.

Zdroj: euRabia

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponNěmecká odbornice vysvětlila, jak zabít koronavirus. Roušky nepotřebujete, stačí jen…   
Pridal tk Úterý 03 březen 2020 - 03:31:43 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Aby se zničil koronavirus, stačí si umýt ruce mýdlem a vodou, masky zakrývající obličej nejsou dostatečnou ochranou proti viru, prohlásila na briefingu v Berlíně Petra Gastmeierová, ředitelka ústavu hygieny a medicíny životního prostředí při klinice Charité Berlin.

„Důkladné mytí rukou mýdlem a vodou stačí k tomu, abychom virus zabili a vyplavili. Samozřejmě na cestě, kde není vždy přístup k vodě, je přijatelné vzít si malou lahvičku s dezinfekčním prostředkem. Je důležité, aby antiseptikum... bylo v každé čekárně, protože tam je důležitá rychlost, a ne vždy jsou volná umyvadla.“

Podle slov odbornice, pokud jde o masky, „zdravotnický personál potřebuje roušky, protože se musí chránit během kontaktu s pacienty, ale nemá smysl, abychom všichni běhali v maskách“.

„To nepomáhá, potvrdilo se to v Číně i v Japonsku, kde je nyní nemoc značně rozšířená. Dokazuje to, že to není správná cesta,“ uvedla odbornice.

V Německu bylo laboratorně potvrzeno 150 případů onemocnění způsobených koronavirem. Infekce byla zaznamenána v deseti spolkových zemích ze 16. Největší počet je v největší zemi Severní Porýní-Vestfálsko (86), pak následuje Bavorsko (25), odkud se nemoc začala šířit po Německu, poté Bádensko-Württembersko (19) a Hesensko (10). Jednotlivé případy byly zaznamenány v Berlíně, Brémách, Hamburku, Dolním Sasku, Porýní-Falcku a Šlesvicku-Holštýnsku.

Koronavirus v Česku

Novým typem koronaviru COVID-19 se ve světě nakazilo přes 89 tisíc osob. Tři tisíce nakažených zemřely, ale uzdravit se podařilo více než 45 tisícům lidí. Většina nemocných pochází z Číny, kde onemocnělo přes 80 tisíc osob. Koronavirus se ale začal rychle šířit v Jižní Koreji, která hlásí přes 4 tisíce nakažených, a Itálií, kde onemocnělo téměř 1 700 osob.

V neděli byly potvrzeny tři případy i v Česku. Jedná se o dva Čechy a jednu Američanku. Všichni tři dříve pobývali na severu Itálie. O víkendu bylo v zemích s vyšším rizikem koronaviru 25 400 českých občanů. Na výsledky vyšetření čeká ještě 20 osob.

Kvůli hrozbě šíření nákazy Bezpečnostní rada státu rozhodla v pondělí o zastavení letů z Milána, Benátek, Bologně a Jižní Koreje. O přerušení letů ze severu Itálie musí vláda jednat nejprve s Evropskou komisí. V případě Jižní Koreje může Česko učinit rozhodnutí samostatně. Letecké spojení s touto asijskou zemí bude přerušeno již v úterý.

Spolu s tím Babiš vyzval občany, aby nepanikařili a ujistil, že v Česku potraviny nedojdou.

Zdroj: https://sptnkne.ws/B8jN
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponUSA kapitulovaly v Afghánistánu. Na řadě je Ukrajina   
Pridal tk Úterý 03 březen 2020 - 03:26:56 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Washington využil epidemie koronaviru a toho, že je nyní pozornost obyčejných Američanů soustředěna na propad finančních trhů, aby potichu, rychle a rozhodně kapituloval v Afghánistánu.

Přes 2 200 zabitých amerických vojáků, více než 20 tisíc raněných, osmnáct let války a okupace, a rovněž více než dva biliony dolarů vynaložených na „afghánskou kampaň“. To vše bylo marné. Vše bylo včera vyhozeno do odpadkového koše dějin v rámci podepsání jedné z nejvíce ponižujících dohod za celé dějiny USA.

Tato „mírová smlouva“ je fakticky kapitulace. A úsilí amerických diplomatů a médií s cílem prosadit v informačním prostoru teze o tom, že „nejde o kapitulaci, ani o porážku, ale o výbornou mírovou smlouvu“, ještě jednou dokazuje, jak ponižující to všechno pro Washington je. Ministr zahraničí USA Mike Pompeo, který promluvil na slavnostní ceremonii kapitulace, tedy podepsání „mírové smlouvy“, prohlásil:

„Tato smlouva nebude znamenat nic a dnešní dobré pocity nebudou trvat věčně, pokud nepodnikneme konkrétní akce ohledně převzatých závazků a slibů. (...) Vím, že existuje pokušení mluvit o vítězství. Avšak vítězství, vítězství Afghánců, bude dosaženo pouze tehdy, když dokážou žít v míru a prosperovat.“

Srovnejme to s postojem hnutí Tálibán, který uvádí americká zpravodajská agentura Bloomberg:

„Den před podepsáním smlouvy s USA o zahájení mírových jednání Tálibán oznámil své vítězství. „Je to den vítězství,“ řekl Šer Mohammad Abbás Stanekzaj, zástupce hnutí Tálibán na jednáních. Vítězství přišlo s pomocí Boha.“

Samotný fakt, že jsou USA, jejichž vojenský rozpočet (748 miliard dolarů ročně) převyšuje celkové HDP Afghánistánu (18 miliard dolarů ročně) až 41x, nuceny domlouvat se na míru s hnutím Tálibán, stačí k tomu, abychom pochopili, kdo a s jakým skóre vyhrál. Smlouva vlastně spočívá v tom, že Tálibán nepoužije násilí proti afghánské vládě po dosti dlouhou dobu, aby západní média a voliči zapomněli na existenci Afghánistánu, a pak si může Tálibán dělat vše, co ho napadne.

Sputnik nyní představuje oficiální konfiguraci jednání a vzájemných závazků:

„Strany se dohodly, že USA sníží počet vojáků v Afghánistánu z 12 tisíc na 8,6 tisíce během 135 dní a pak budou pokračovat ve stažení všech amerických sil a sil NATO po dobu 14 měsíců, pokud se Tálibán zdrží násilí. Dohoda rovněž stanoví „trvalé a komplexní příměří.“

Je příznačné, že dohoda neobsahuje přiznání jakýchsi základních ústupků ze strany Tálibánu (nepovažujeme-li slib neurčitého příměří za jistý ústupek), ale dokonce neobsahuje ani závazky o zachování jistého politického formátu následného urovnání, který by byl alespoň trochu výhodný pro Washington. Jak spravedlivě poznamenal analytik agentury Bloomberg, „USA záměrně neudělaly jasno (v otázce, pozn. red.), zda Tálibán skutečně uzná zvolenou vládu Afghánistánu, za kterou USA a jejich partneři z koalice válčili a umírali“.

Vyplývá tedy najevo, že Tálibán ani nepožádali, aby uznal oficiální vládu nebo výsledky voleb, jež proběhly v Afghánistánu pod dozorem americké armády. Když tohle není porážka, ani rozsudek celé americké vojenské operaci v této zemi, co to pak je?

Pro úplnost obrazu dodáme ještě jednu podrobnost k „mírovému urovnání“ na americký způsob: Mike Pompeo ve svém projevu v Dauhá nenašel vůbec žádné argumenty ve prospěch toho, že je tato smlouva dobrý nápad. Místo toho prohlásil, že „za posledních šest dnů“ bylo v Afghánistánu zaznamenáno zmírnění násilí. To je ale zřejmě všechno, čím se bývalý šéf CIA může ohledně Afghánistánu pochlubit.

Postoj amerických médií

Dokonce i média loajální vůči Washingtonu, jako je třeba agentura Reuters, přiznávají, že „existuje nevyřešená otázka“, a sice, kdo sestaví afghánský tým na jednáních s Tálibánem o tom, jak zapojit povstalce do politického procesu, a nakonec, jak se podělit o moc s hnutím (Talibán, pozn. red.).

V tomto kontextu vypadá počínání USA tak, jakoby prostě nechaly své zastánce v Afghánistánu na pospas osudu. Jediná a srozumitelná část amerického geniálního plánu spočívá v tom, aby mohli stáhnout vojska a pak dlouho a s radostí natáčet hollywoodské filmy o hrdinském vítězství odvážných amerických vojáků nad Tálibánem.

Praxe však ukazuje, že to není špatné rozhodnutí: s ohledem na vliv americké mašinérie umělecké propagandy na mozky našich současníků, budou za několik let pouze experti na geopolitiku vědět, že USA ve skutečnosti v Afghánistánu prohrály, přičemž ti, kteří se o tom odváží psát v západních médiích, budou obviněni ze šíření konspiračních teorií a podezíráni z práce pro ruské tajné služby.

Jenže všechny tyto filmy nepomohou těm, jejichž příbuzní zahynuli v této válce, a nejde jen o americké vojáky, ale také o vojáky zemí, jejichž geopolitici se chtěli zalíbit Washingtonu a vyslali do Afghánistánu svoji „potravu pro děla“. Je to Velká Británie, Polsko, Rumunsko, Kanada, Francie, Gruzie, Estonsko, Lotyšsko atd.

Dělat poskoka ve válkách velké americké říši je zřejmě prestižní, ale pouze v případě, že ta říše vyhrává. Dnes tato říše předvedla svoji slabost a celý svět tuto slabost vidí. Musíme ale poznamenat, že rozhodnutí o stažení z Afghánistánu je odvážný krok prezidenta Trumpa, vyvolaný na jednu stranu politickou účelností (Trump provádí volební kampaň a slíbil stažení již v roce 2016), a na druhou stranu ekonomickou potřebou.

Ekonomické důvody

Na rozdíl od americké propagandy Trump již v roce 2016 mluvil o tom, že je americká ekonomika „jedna velká tuková bublina,“ a chápe, že se z nekonečných válek může stát jehla, která tuto bublinu propíchne. Dobrý byznysmen dokáže rozeznat a škrtnout ztráty a zbavit se vedlejších aktiv.

Poté, co se Trump zbavil Damoklova meče, impeachmentu a „ruského vyšetřování“, byl konečně schopen pokračovat v plnění této části svých volebních slibů. Nejdůležitější v tomto příběhu není osud Afghánistánu nebo Kurdů (které Trump již dříve odepsal a nechal na pospas osudu), ale to, koho dalšího se tento skvělý washingtonský manažer bude chtít zbavit.

Je z čeho vybírat, ale první kandidáti„na prodej“ jsou jasní. Tím spíše, že minimálně jeden takový aktivně pomáhal Demokratické straně zdiskreditovat Trumpa v roce 2016 a pak odmítl účast ve vyšetřování korupce Joeho Bidena. Tato historie určitě bude mít pokračování, a to už jen proto, že prezident USA je známý tím, že na křivdy nezapomíná.

Ivan Danilov

Zdroj: https://sptnkne.ws/B8gN
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponRiziko šíření epidemie koronaviru ve světě vzrostlo, Čína bude aktivně provádět mezinárodní spolupráci v boji proti epidemii   
Pridal tk Úterý 03 březen 2020 - 03:20:52 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Mluvčí čínského ministerstva zahraničí Zhao Lijian (Čao Li-ťien) vzhledem k šíření epidemie koronaviru Covid-19 v zahraničí 2. března na tiskové konferenci v Pekingu řekl, že epidemie koronaviru Covid-19 je běžná výzva pro celé lidstvo. Čína bude nadále dodržovat koncept společenství lidského osudu, bude aktivně provádět mezinárodní a regionální spolupráci, bude udržovat úzkou komunikaci s příslušnými zeměmi, bude sdílet zkušenosti z prevence epidemie, bude koordinovat opatření na prevenci a kontrolu epidemie a bude společně udržovat regionální a světovou bezpečnost veřejného zdraví.

Podle zprávy zvýšila Světová zdravotnická organizace hodnocení globálního rizika epidemie koronaviru Covid-19 na „velmi vysokou". V poslední době byla posílena preventivní a kontrolní opatření proti cizincům, kteří vstupují do Číny. Zhao Lijian řekl, že „Čínská opatření v boji proti epidemii koronaviru účinně zpomalila šíření epidemie a zabránila přenosu viru z člověka na člověka, což Světová zdravotnická organizace velmi uznala. Doufáme, že osoby ze zemí se závažnou epidemickou situací plně pochopí a budou aktivně spolupracovat s příslušnými preventivními a kontrolními opatřeními při vstupu do Číny, abychom společně zabránili rizikům epidemie a chránili zdraví a bezpečnost sebe i ostatních."

V poslední době výrazně vzrostl počet nových potvrzených případů i počet obětí nemoci v Íránu a v Itálii. Zhao Lijian řekl, že Čína je ochotna v rámci svých schopností poskytnout pomoc při prevenci a kontrole epidemie podle potřeb Íránu a Itálie.

53. zasedání Arabské rady ministrů zdraví nedávno vydalo prohlášení, v němž ocenilo a podpořilo úsilí Číny v boji proti epidemii, a Zhao Lijian za to vyjádřil uznání. Řekl, že od vypuknutí epidemie arabské země stojí pevně s Čínou, což plně odráží vysokou úroveň tradičního přátelství mezi Čínou a arabskými zeměmi. Čína bude i nadále spolupracovat s arabskými zeměmi a mezinárodním společenstvím s cílem posilovat spolupráci, sdílet zkušenosti a řádně přispět k celosvětovému veřejnému zdraví.


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponJon Rappoport: 5G a čínská epidemie   
Pridal tk Úterý 03 březen 2020 - 03:17:52 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Když se dostaví přelomový moment, lidé dumají: Jedna osoba řekne: To zavinilo X. Druhá osoba namítne: Ne, to zavinilo Y. Je možné, aby příčinou přelomu byly jak X tak Y?

Samozřejmě že ano. Jenže je už v povaze lidí směřovat své podezření jen jedním směrem. Jde o psychologický faktor, který však má pramálo společného s pravdou. Jestliže hladovíte a současně trpíte i žízní, je snad příčinou vašeho utrpení jen jedna příčina? Nikoli, obě dohromady vytvářejí chmurnou situaci, ve které se nacházíte. A v současné epidemii by mohla být kombinace smrtícího zamoření vzduchu nad čínskými městy a rozjezd technologie 5G právě tím, co nás v těchto dnech tak děsí.

Zde je typická standartní průmyslová definice 5G:

„5G je pátou generací mobilní sítě, která sehraje mnohem podstatnější roli než generace předcházející. 5G vyzvedne mobilní síť nad propojený styk mezi lidmi až k propojenému styku a řízení strojů, předmětů a zařízení. Přinese nové úrovně výkonů a účinnosti, které umožní uživatelům nové zážitky a propojí nové průmysly“.

Světem už obíhají petice, jejichž cílem je kompletné zastavení současného rozvoje mobilní sítě 5G. Zde je zhuštěný obsah jedné z těchto petic, kterou podepsalo 26 000 vědců:

„My níže podepsaní vědci, lékaři, enviromentální organizace a občané několika zemí naléhavě žádáme, aby byl vývoj 5G (páté generace mobilní sítě, včetně 5G působící v kosmu), okamžitě zastaven. 5G masívně zvýší působení rádio frekvenční (RF) radiace na povrch telekomunikačních sítí 2G, 3G a 4G, které jsou už zavedeny. Škodlivý vliv RF radiace na lidské zdraví a životní prostředí byl už prokázán. Zavedení 5G představuje experiment páchaný na lidstvu a na životním prostředí, což je podle mezinárodního práva definováno jako zločin“.

„Telekomunikačí společnosti celého světa, podporované svými vládami, jsou ovšem rozhodnuty pětigenerační mobilní síť, která se, jak se oznamuje, stane bezprecedentní společenskou změnou v globálním měřítku, během dvou let skutečně rozjet. Budeme mít chytré domovy, chytrý obchod, chytré dálnice a auta, která se budou sama řídit. Prakticky všechno, co vlastníme a co kupujeme, od ledniček a praček k vlasovým kartáčům, balenému mléku a dětským plenkám, bude obsahovat anténky a mikročipy, napojující tohle všechno bezdrátově k internetu. Každý obyvatel Země získá okamžitý přístup k supervysoké rychlosti a k bezdrátovým spojením z jakéhokoli bodu na planetě, dokonce i z deštných pralesů, Antarktídy či jakéhokoli místa na světových mořích“.

„To, co se tak široce neoznamuje, je skutečnost, že uvedený vývoj přinese bezprecedentní a celoglobální změnu životního prostředí. Plánovánou hustotu rádiofrekvenčních vysílačů je nemožné předvídat. K milionům nových základních 5G stanic na Zemi a k 20 000 nových družic ve vesmíru přibude 200 miliard přenášejících objektů, které, jak se odhaduje, se stanou do roku 2020 součástmi tzv. Internetu věcí, a jeden bilion pak ještě přibude v několika dalších málo letech. Komerční síť 5G s nižšími frekvencemi a nižšími rychlostmi už byla uprostřed roku 2018 zavedena v Kataru, ve Finsku a v Estonsku“.

„Bez ohledu na všeobecné popírání, převládá však už dnes názor, že ráddiofrekvenční (RF) radiace škodí životu. Hromadící se klinické důkazy získané na nemocných a zraněných lidech spolu s experimentálními důkazy poškození buněk DNA i buněk a organických systémů širokého okruhu rostlin i zvířat, vypovídají jasně o tom, že jsou důsledkem elektromagnetického znečistění země. Což plně platí též o hlavních lidských chorobách moderní civilizace, jako jsou rakovina, nemoci srdce a cukrovka“.

„Po zavedení sítě 5G se má RF radiace na zemi proti současnému stavu zvýšit desetkrát až stokrát – a uniknout jí nebude možné. Čímž se plány 5G stávají hrozbou s důsledky vážnými a nevratnými“.

Vybral a přeložil Lubomír Man

Zdroj: google-P.C.Roberts.Official Homepage -Guest Contributions-jon Rappoport: 5G and the Chinese epidemic
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPřejít na stranu  [1] 2
Hledat Info kuryr
Novinky pro 2020
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.2052 sec,0.0462 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:1,692kB