Čtvrtek 05 březen 2020
V tureckém parlamentu vypukla rvačka kvůli obviněním proti Erdoganovi   
Pridal tk Čtvrtek 05 březen 2020 - 10:41:33 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
V tureckém parlamentu vypukla rvačka po obvinění vysloveném náměstkem předsedy frakce hlavní opoziční Lidové republikánské strany Turecka (CHP) Engina Özkoçe na adresu prezidenta Tayyipa Erdogana.

Özkoç čelil obviněním Erdogana na adresu hlavy této strany Kemala Kylycdaroglua, kterého turecký prezident nazval zrádcem v reakci na návrh ohledně zahájení jednání se syrským prezidentem Bašárem Asadem kvůli situaci v syrském Idlibu. Poslanec za opoziční stranu zase obvinil Erdogana z použití slova kelle (hrubý název mrtvého těla), když mluvil o zabitých tureckých vojácích, také obvinil prezidenta ze zrady.

Toto prohlášení vyvolalo prudkou reakci poslanců za vládnoucí Stranu spravedlnosti a rozvoje, kteří se nejdřív začali přít a pak se poprali s členy CHP. Rvačky se zúčastnilo několik desítek poslanců z obou stran. Parlamentní zasedání bylo přerušeno.

Turecký prezident už podal žalobu na Engina Özkoçe, žádá kompenzaci 1 milion tureckých lir (což je asi 3 740 000 Kč) kvůli urážce, prohlásil obhájce prezidenta Hüseyin Aydın.
Jednání Putina s Erdoganem

Ve čtvrtek se mají v Moskvě konat jednání prezidentů Ruska a Turecka Vladimira Putina a Tayyipa Erdogana věnovaná vyhrocení napětí v syrské provincii Idlib. Mohou stanovit status quo v Idlibské deeskalační zóně.

Idlibská deeskalační zóna je jediná ze čtyř zón vytvořených v Sýrii v roce 2017, kterou nekontroluje Damašek. Řádí tam teroristé a opozice, především opozice světská zastoupená Syrskou národní armádou (nehledě na název to není státní syrská armáda pod kontrolou prezidenta Bašára Asada).

Důležitou úlohu také v Idlibu hraje sdružení radikálních extremistů fronty Hajat Tahrír aš-Šám (zakázaná v RF), jejíž základ tvoří Džabhát an-Nusrá (zakázaná v RF).

Mezi světskou opozicí a islamisty docházelo dříve k ozbrojeným srážkám, ty ale nyní přestaly, protože obě fronty bojují proti syrské armádě. Velký vliv na obě fronty má Turecko, které dělá vše pro to, aby mezi sebou neměly konflikty.

Zdroj: https://sptnkne.ws/B99d
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponVykonstruovaný proces s Julianem Assangem: USA a UK na lavici obžalovaných   
Pridal tk Čtvrtek 05 březen 2020 - 04:46:09 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Extradiční proces pro novináře a vydavatele Juliana Assangeho není ničím jiným, než fraškou. Brutální perzekuce ze strany amerických a britských orgánů je šokujícím svědectvím o těchto západních státech a jejich pokrytecké samolibosti ohledně demokratických práv a respektování zákonů.

Assange může být ten, kdo usedne na lavici obžalovaných. Ale celý svět uvidí, že to není on, kdo je ve skutečnosti souzen, ale spíše tak zvané vládní orgány, které ho perzekuují.

48letý zakladatel WikiLeaks, narozený v Austrálii, je stíhán z jednoho prostého důvodu. Odhalil válečné zločiny a celosvětovou korupci, kterých se dopouští vláda USA a jejich západní spojenci. Otřesný osud, který ho potkal, pramení z této stručné pravdy.

Od té doby, co Assange zveřejnil informace o válečných zločinech, které spáchaly USA v Iráku a Afghánistánu v letech 2010–2011, je z pomstychtivosti pronásledován. Navzdory tomu, že se Assange po dobu sedmi let ukrýval na ambasádě v Londýně, kde našel azyl, pokračoval v odhalování ještě kolosálnější korupce ze strany USA - nelegální celosvětové špionáže proti vládám a občanům. Za tyto „zločiny“ byl Assange nemilosrdně dopaden.

Americká vláda chce konečně tuto frašku ukončit, takže se domáhá toho, aby byl Assange vydán z Británie do USA, kde bude čelit obvinění ze špionáže a za počítačové hackování. Pokud bude Assange vydán, o čemž rozhodne další soudní jednání v Británii, hrozí mu uvěznění až na 175 let. Tento týden byl zahájen extradiční proces.

Jak zdůraznil bývalý britský diplomat Craig Murray, právní argumenty a procesní zneužití proti Assangeovi jsou „za hranicí karikatury“. Murray a mnoho dalších lidí, kteří veřejně podporují Assangeho, se tento týden zúčastnili soudních jednání. Je třeba si přečíst jeho zasvěcené komentáře.

Od prvního dne bylo jasné, že se novinář nedočká spravedlivého procesu. Ještě než začal soud, tak mu několikrát během cesty na jednání - kam byl dopraven z vězení s maximální ostrahou v Belmarsh poblíž Londýna, kategorie A, kde byl téměř rok držen v izolaci - nasadili želízka a provedli mu důkladnou osobní prohlídku bez oděvu. S Assangem, který je inteligentní, má klidnou povahu, a říká pravdu, se zachází jako s nebezpečným teroristou. Tato děsivá okolnost sama o sobě naznačuje jakémukoli běžnému pozorovateli, co se ve skutečnosti děje.

Neskrývaná předpojatost a nepřátelství vůči obžalovanému ze strany soudkyně Vanessy Baraitserové ukazují, že neprobíhá řádný a náležitý soudní proces. Rozsudek viny je v jejích očích již hotová věc. Skutečnost, že Assange byl po celý týden slyšení uzavřen na lavici obžalovaných za skleněnou stěnou, kde nemohl komunikovat se svým týmem obhajoby, a kde mu soudce několikrát přikázal, aby se posadil, když se pokusil protestovat proti absurdním okolnostem, ukazuje, a není o tom žádných pochyb, že se nejedná o spravedlivý proces. Toto je vykonstruovaný soudní proces.

Soudní řízení proti Assangeovi má stejné fluidum jako v Alence v říši divů. Jak poznamenal Craig Murray a další pozorovatelé, trestní stíhání je plné rozporů, iracionálnosti a irelevancí, konstrukcí klamů, opírajících se o pomstychtivou zaujatost a rozmary.

Pokud by existovala spravedlnost, měl by být případ proti Assangeovi okamžitě zamítnut. Ale není tomu tak, případ se vleče pod rouškou právní závažnosti a zjevné tajné dohody mezi americkými a britskými orgány. Jelikož cílem je zničit Assangeho za to, že se odvážil odhalit válečné zločiny, zločiny proti lidskosti a klasifikovat globální korupci z Washingtonu a Londýna.

Nejde jen o vendetu proti jednomu jedinci. Důsledkem vyšetřování, které je vedeno proti Assangeovi, je destrukce jakéhokoli zbytku základních demokratických práv, o nichž se občané USA a Británie domnívají, že je mají. Pokud bude Assange vydán, pak je v sázce svoboda slova a základní právo na řádný právní proces. Bez těchto zásadních práv je základ demokracie zastaralý.

Dosáhli jsme bodu v dějinách, kdy pachatelé zločinných válek a monstrózních zločinů otevřeně pohlížejí na sebe tím způsobem, že jsou nad zákonem. Můžou beztrestně ničit národy a zabíjet miliony nevinných lidí. Julian Assange by měl být chován v úctě za to, že odhalil zločiny díky své odvážné a etické novinařině. Mučení a pronásledování, jakému je vystavován, jen poukazuje na to, jak domnělé demokratické vlády zdegenerovaly. Každý, kdo se odváží odhalit tyto pachatele a jejich systematické zločiny, bude podobným způsobem čelit stejnému trestu, jako Assange.

Obzvláště znepokojující - a přesto hodně odhalující - aspekt, k němuž došlo tento týden, bylo téměř naprosté ticho v západních mainstreamových zpravodajských médiích o Assangeově případu. Žádný z hlavních amerických nebo britských sdělovacích prostředků neuvedl žádné zprávy o soudním procesu - navzdory šokujícímu zneužití řádného procesu a nezměrným hanebným dopadům na demokratická práva.

Julian Assange, jeho kolegové z WikiLeaks a stateční informátoři, jako jsou Chelsea Manningová a Edward Snowden, ti všichni pracovali pro veřejné dobro, neboť odhalili pravdu a zveřejnili informace o korupci ze strany americké a britské vlády, což se zapíše do dějin. Udělali to, co se naprosto nepodařilo korporátně řízeným zpravodajským médiím v těch zemích. Mlčení médií o perzekuci Juliana Assangeho je tak jejich ostuda.

USA, Británie a jejich poslušné mediální nástroje byly - a jsou - odhaleny díky úsilí Juliana Assangeho. Miliony lidí na celém světě pořádají shromáždění a požadují jeho svobodu.

Díky Assangeovi totiž vidí, že rádoby císaři a média, tj. jejich podlézaví přisluhovači, nemají žádné šaty; že tito rádoby císaři postrádají svou údajnou morální autoritu, a že jsou odhaleni ve svých lžích a pokrytectví.

Julian Assange Show Trial: U.S. and UK in the Dock vyšel 28. února 2020 na Strategic Culture Foundation. Překlad Zvědavec.

Zdroj: http://www.zvedavec.org/komentare/2020/03/8218-vykonstruovany-proces-s-julianem-assangem-usa-a-uk-na-lavici-obzalovanych.htm

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponMiroslav Šafář: Co by na to řekla Gréta?   
Pridal tk Čtvrtek 05 březen 2020 - 04:42:36 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Problematika počasí doprovází člověka od úsvitu dějin lidstva a často rozhodovala o jeho bytí a nebytí. Není žádným tajemstvím, že žijeme v období čtvrtohor (Pleistocén), kdy se střídají doby meziledové, Interglaciály, tedy období výrazně teplejší, s dobami ledovými, tzv. Glaciály, a obě tyto fáze mají ještě teplotní minima a maxima, takže v rámci Glaciálů existují období Interpleniglaciální, tedy poměrně teplé období v rámci doby ledové.

Pozdní neandrtálce a moderního člověka Homo Sapiens ovlivňovaly nejvíce dvě poslední glaciální období.

Rüský Graciál probíhající v období 250 – 130 tis. př.n.l. byl následován poměrně velice teplým, tvz. Eemským Interglaciálem, tedy dobou meziledovou…

Tehdy se v Evropě vyskytovali již první neandertálci a abychom dokumentovali, jak teplé toto nedávné období bylo, musíme si uvědomit, že ve Střední Evropě pravděpodobně žili hroši. Následuje poslední Glaciál neboli doba ledová, zvaná Würm – Visla. Jeho první maximum – nejnižší teploty – Pleniglaciál byly asi před 74 – 60 tis. lety př.n.l., kdy ledovec stál v polovině Polska a Sev. Německa. Pak následovalo teplejší glaciální období, tzv. Interpleniglaciál, kdy se teplota blížila dnešním podmínkám a to bylo v období 59 – 40 tis. př.n. l. (jsme stále uprostřed doby ledové).

Pak dochází v období přibližně 37 tis. let př.n.l. k prudkému ochlazování. Tou dobou v Evropě vzniká první velká lovecká kultura moderního člověka Homo Sapiens, která se nazývala Aurignacien. Evropa byla tehdy relativně hustě zalidněna, žilo v ní odhadem až několik desítek tisíc lidí. Postupně však dochází v relativně dlouhé perspektivě k ochlazování a v období asi 25 tis. let př.n.l. nastupuje poměrně chladné období a s ním další lovecká kultura Gravetien. A ti už žijí v posledním glaciálním maximu, které odpovídá období zhruba 25 – 14 tis. let př.n. l.

Gravetinští lovci byli postupně nahrazeni při stále se zhoršujících teplotních podmínkách novou kulturou, tzv. Magdalienskou kulturou, která nahradila období závěru Epigravetienu. Tehdy v našich oblastech byly subarktické podmínky. S teplotními podmínkami – v létě v průměru až o 3-5 stupňů nižšími než dnes a v zimním období až o 13-15 stupňů nižšími, než dnes. Tehdy byla Evropa osídlena velice sporadicky magdalénskými lovci, pravděpodobně šlo jen o několik tisíc lidí. Trošku jiná situace byla ve Východní Evropě.

Poté zhruba v období 12-13 tis. př.n.l. bylo počasí v Evropě velice nestálé a zhruba v období 10 tis. let př.n.l. Evropu zasáhly tři velice ostré teplotní oscilace nahoru a dolů a doba ledová byla defakto naráz ukončena. Během těchto oscilací se rozpustil Laurentinský ledovec a jeho vody vytekly do Atlantického oceánu a hladiny světových moří stouply až o 120-150 m nahoru, tedy na současnou úroveň. Z toho vyplývá, že svět zcela změnil svoji podobu a došlo k zaplavení stepních oblastí mezi Skotskem, Anglií a Norskem – došlo k vzniku Severního moře, které se posléze vylilo přes vznikající Dánské úžiny do sladkého Ancylového jezera a vzniklo Baltské moře. K podobným změnám pobřeží docházelo všude ve světě – potopení rozsáhlých území v Beringii (mezi Čukotkou a Aljaškou), a zatopení de facto celého kontinentu v Jihovýchodní Asii, kdy po něm zůstaly Indonéské ostrovy. Zároveň došlo v Evropě k protržení Bosporu a Dardanel a k zatopení Černého moře a jeho spojení se Středozemním mořem.

Začíná období Holocénu, kdy počasí víceméně „získává dnešní podobu“. Skládá se z období Boreálu, doby poledové, s poměrně chladným a drsným počasím s mnohými výkyvy, následováno obdobím zvaném Atlantik 6500 – 4000let př.n. l. Tehdy, ač neexistovala auta, průmysl a přelidnění, byly průměrné teploty až o 3,5 stupňů vyšší než dnes a zároveň docházelo k vysychání Sahary. Co by na to jenom řekla Gréta…. ?

Následovalo chladnější období Subboreal, období zhruba 1400-700 let př.n.l. – Mykénský svět a jeho zánik.

Dá se říci, že hladiny moří za posledních 2500 let stouply o jeden metr a pozvolna stále stoupají. Dále se dá říci, že v období kolem našeho letopočtu a po našem letopočtu má počasí poměrně výrazné oscilace, existuje např. středověké teplotní optimum – začíná zhruba rokem 800 (vznik Velké Moravy) a končí okolo roku 1350 – 1370, tedy období stáří císaře a krále Karla IV. Tehdy také docházelo k osídlení Islandu a Gronska, kdy kolem Islandu podle irských mnichů nebyl na moři vůbec vidět plovoucí led. A v době Ericha Zrzavého nebyl led ani na západním pobřeží Grónska, což dnes v dobách třeskutého oteplování stále ještě je. Poté následovalo výrazné ochlazení, kdy nastává tzv. malá doba ledová, která vyvrcholila v 17. stol., kdy na několik měsíců zamrzal i Balt a také velký švédský král Karel Gustav se pokusil o slavný pochod přes zamrzlé moře, aby dobyl Dánsko. Tehdy také došlo k útoku švédské jízdy na zamrzlou dělostřeleckou bárku u Kodaně, tzv. Bitva o prasečí necky. Jak dopadl Napoleon u Moskvy nebo Hitler v r. 1941, snad není třeba zdůrazňovat. A porovnávat tání Alpských ledovců s malbami ze 17. a 18. stol. a se snímky z konce 19. stol. s dneškem je znakem ignorantství a neznalostí vývoje počasí.

Člověk samozřejmě svojí činností a hlavně přelidněním počasí ovlivňuje, ale jeho vliv není rozhodující. Počasí se vyvíjí stále nezávisle na jeho činnosti. Teď zřejmě spějeme k nejteplejší fázi doby meziledové a máme pár set nebo tisíc let si tuto teplejší fázi vychutnat.

Co bude poté, jistě každý pochopí sám.

Miroslav Šafář
Autor je členem Národní demokracie a kandidátem do Senátu ve volebním okrsku Svitavy (v roce 2018), kde získal téměř 10 procent hlasů

Zdroj: https://narodnidemokracie.cz/miroslav-safar-co-by-na-to-rekla-greta/
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponFňukáme nad okupací 68' a jsme s okupanty v jednom klubu   
Pridal tk Čtvrtek 05 březen 2020 - 04:38:50 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Mnohá média s Českou televizí v čele nedají občanům vydechnout a pořád dokola nás masírují okupací pěti států, z nichž uvádějí pouze jeden. Ale že jsme v jednom klubu s okupantem, o tom nepadne ani slovo.

Ministr Petříček, shrbený a poslušný, dostal od Evropské únie laskavé svolení, aby ústy společnými a nerozdílnými, jako svého času pevně semknutý socialistický tábor, jemně a opatrně vyjádřil nesouhlas s postupem Turecka. Že naši politici a jejich věrná média donekonečna omílají okupaci z roku 1968 s jejími přibližně 400 oběťmi za celou dobu okupace a téměř úplně pomíjejí přes 300.000 mrtvých Čechů a Slováků během nacistické okupace, na to jsme si již zvykli. Přece jen, Němci jsou naši znovu přátelé, ministři a politici kolaborují s landsmanšaftem, ekonomicky nás z velké části vlastní, tak je nebudeme dráždit. Plivat na Rusko i na hroby těch, kteří padli pro naši svobodu v roce 1945 je zase u některých výplodů současnosti dnes IN.

Na scéně se však objevil další okupant, kterého historicky velmi dobře známe i z našeho, a ještě více ze slovenského území, především z 16. a 17. století. Podle chování vyděrače a okupanta z Ankary, to vypadá na další díl. V politické válce o Turecko mezi USA a Ruskem Spojené státy najednou kašlou na laciné lži o ochraně demokracie a svobody. Bezskrupulózně nabídli pomoc sultánovi Erdoganovi ve sféře svého zájmu.

Podbízivá média jsou zdrcena smrtí několika desítek tureckých vojáků, kteří padli při anexi na území cizího státu. Uzurpátor se zbraní v ruce si nic jiného nezaslouží! Jsme rozezleni na Bašára al-Asada, který, jako oficiální vládce země, brání výsostné území své země. Ale třicet let hýkáme nadšením nad smrtí každého sovětského okupanta na našem území. Těm, kteří tak činí, vůbec nedochází ubohost a pokrytectví jejich jednání. Nebo jsou to otrlí zaprodanci režimu, který zrovna frčí. Takových měla naše země vždycky přehršle, viz fronty českých udavačů v Bruselu.

Na jednu stranu nepolevuje nenávistná propagandistická kampaň proti Rusku, ale mlčky se díváme na okupanty, s kterými sdílíme stejný klub NATO. Kde je nyní plamenomet demokracie Jens Stoltenberg a jeho česká obdoba Petr Pavel? Proč nás teď nekrmí kritikou na adresu okupanta, člena NATO? Jaká to musí být nízkost v našich politicích, když nedovedou mluvit samostatně za naši zemi a jen čekají, co jim nadiktuje a hlavně povolí Brusel?

Kritizujeme komunistické pohlaváry, kteří se hrbili v Moskvě a dnes máme přesnou kopii klaunů stojící v Bruselu. K čemu jsou nám vůdci bez vlastního názoru, bez hrdosti? Donekonečna pliveme za okupaci na Rusko a přátelíme se s okupanty! Navíc, vyděrač z Ankary ohrožuje celou Evropu nekontrolovatelnými možnými přenašeči koronaviru a nejen zaprdění čeští politici, ale celá Únie se krčí před Turkem, a hledá slova, jak jej nenaštvat. Přitom i malé dítě vidí, že sultán Erdogan má jakékoliv dohody na háku.

Takže u jedněch do omrzení okupaci kritizujeme a u druhých ji, třeba i mlčením, podporujeme. Historicky zůstáváme stále v pozici ustrašeného vazala, který si nikdy nedovede vybrat tu správnou stranu. A pokrytectví je i nadále naší modlitbou.

Autor: Radomír Dolanský

Zdroj: https://dolansky.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=746582
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUpon100 000 řeckých farmářů vyrazilo s traktory blokovat hranici proti migrantům   
Pridal tk Čtvrtek 05 březen 2020 - 04:36:11 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Turecký ministr vnitra Süleyman Soylu z islamistické strany AKP si včera na svém Twiteru pochválil, že se tureckým úřadům podařilo přimět k cestě do EU více než 100 tisíc migrantů. „ „Jsem potěšen, že 100.577 uprchlíků opustilo Turecko přes hraniční provincii Edirne.“, napsal Soylu.

K řecko-tureckým hranicím však z opačné strany míří 100 tisíc řeckých farmářů. Z celé řecké pevniny se sjíždějí traktory s cílem blokovat hranici, aby migranti vyslaní z Turecka prezidentem Erdoganem nemohli postoupit do vnitrozemí.

Včera večer zemědělci se svými stroji vytvořili za policejním pásmem a územím pod kontrolou armády, kam je zakázán vstup civilistům, trojřadý kordon označený jako Hrdinská zeď. Traktory byly ověšeny transparenty s nápisy „Držíme pohromadě“, „Pro naši komunitu, pro naši vlast“ a „Zemědělci bojují“.

Část farmářů s traktory se pod vedením důstojníků 4. armádního sboru zapojilo i do ženijních prací při výstavbě důkladnějšího opevnění hranic proti migrantům. Vzdávám hold těmto řeckým vlastencům, které německý tisk všechny šmahem označil termínem "pravicoví extremisté". Blokádu provádí na vlastní náklady a vlastními stroji jako vlastenecký čin. Zaplacené dostanou od vlády pouze ženijní práce prováděné pro armádu, při nichž se střídají.

Řecká vláda v neděli požádala o svolání mimořádného zasedání Rady ministrů zahraničí EU, která by se zabývala situaci na řecko - turecké hranici. Rada by se měla sejít dnes v Bruselu.

Včera odpoledne přiletěla do Athén předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyenová. Komise nabídla Řecku pomoc ve výši 700 milionů eur na zvýšené výdaje se střežením vnější hranice EU. Jde o pouhou 1/12 částky, kterou EU ročně platila Turecku jako migrační výpalné.

Řecko i přesto podle premiéra Kyriakose Mitsotakise hodlá všemi prostředky hájit svoji hranici, která je vnější Schengenskou hranici EU. „Řecko do odvolání nadále nebude přijímat žádné žádosti o azyl. Všechny osoby, které nezákonně překročí řecké hranice budou okamžitě deportovány.“, prohlásil řecký premiér na tiskové konferenci po jednání s von der Leyenovou.

Zdroj: FB Ivana Davida
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponŘečtí tankisté střežící hranici poslali migrantům vzkaz - „Jsme na vás připraveni“   
Pridal tk Čtvrtek 05 březen 2020 - 04:24:13 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Součástí 4. armádního sboru, který byl řeckou vládou vyslán na hranice s Tureckem bránit migrantům v nelegálním vstupu do země, je i tankový pluk. Jeho příslušníci nafotili jednoduchou a jasnou zprávu pro migranty a jejich turecké pašeráky. Na transparentu je řecky napsáno „Jsme připraveni!“. Tankisté obrázek umístili na twitterový účet své jednotky. Jednoznačnost a srozumitelnost vzkazu se zalíbila i řeckým policistům a příslušníkům tajných služeb. Nyní jej s pomocí svých hackerů šíří i na mobily migrantů, které byly lokalizovány na hranici s Řeckem. Spolu s informací, že vojáci na hranicích jsou vybaveni ostrou municí.

Ptáte se jak je možné, že Řecko, které několik let nebránilo migrantům ve vstupu do EU, nyní prudce otočilo politický kurz? Je tomu tak proto, že od listopadu 2019 v Řecku vládne nová vláda premiéra Kyriakose Mitsotakise z konzervativní strany Nová demokracie. Současný řecký premiér ihned po nástupu do funkce upozornil, že Řecko poskytlo azyl největšímu počtu běženců v Evropě, ale že další stále přichází. „Tohle musí skončit!“, varoval Mitsotakis už v listopadu v inauguračním projevu. Jeho vláda během několika měsíců zpřísnila podmínky pro vyplácení sociálních podpor migrantům.

Ivan David (SPD)
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponMinistři vnitra EU: Žádné ilegální přechody hranic nebudou torovány!   
Pridal tk Čtvrtek 05 březen 2020 - 04:21:01 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Jakkoli jsme v posledních letech zvyklí slyšet z kuloárů EU, že se členské země zas a zas na něčem jednoznačně nedohodly, středeční krizové jednání ministrů vnitra EU v Bruselu vyústilo v jednoznačnou shodu: „Žádné ilegální přechody hranic netolerovat!“

Naopak budou investovány prostředky do Frontexu na posílení ochrany vnějších hranic EU před imlegálními imigranty. Všechny země vyjádřily solidaritu Řecku v jeho odrážení desetitisíců imigrantů na hranicích. A dále bylo apelováno na Turecko aby dodržovalo Dohodu o zadržování imigrantů z roku 2016.

Je hanba, že jsou v české politice tací, kteří cítí a jednají protievropským směrem a ještě zastávali ministerské posty či kandidovali na prezidenta, a nabubřele by při tom všem řekli, že se považují za Evropany… Na zvracení! Takových má Evropa dnes opravdu nejméně zapotřebí.

Zdroj: https://www.krone.at/2110694
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponIzraelec žijící v Praze varuje: EU financuje islámské fanatiky jenž bojují proti Evropanům!   
Pridal tk Čtvrtek 05 březen 2020 - 04:19:21 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Nebezpečí!! Podívejte, koho nám posílá sultán Erdogan do Evropy!

Turecká armáda napadne Idlib.

Jak Erdogan vysvětluje invazi?

Pozval mě syrský lid. Co udělá zítra?

Napadne Řecko a řekne, že ho pozvali muslimové z Řecka?

Velká část Erdoganových bojujících povstalců pochází z Al Káidy a Salafí džihádu (minimálně deset tisíc bojovníků!).

Erdogan je dnes největším sunnitským podporovatelem terorismu.

A co dělá EU? Posílá mu peníze na pomoc!

Zdroj: euRabia


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponUkrajina má novou vládu. Včetně premiéra   
Pridal tk Čtvrtek 05 březen 2020 - 04:15:56 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Nejvyšší rada Ukrajiny během mimořádného zasedání jmenovala na post nového premiéra bývalého vicepremiéra země pro rozvoj obcí a území Denise Šmygala. Pro jmenování Šmygala hlasovalo 291 poslanců. Nezbytné minimum činilo 226 hlasů.

Podle ukrajinské ústavy to musí být koalice, kdo navrhne prezidentovi jméno nového kandidáta na premiérský post. Prezident jméno potom přináší do parlamentu, kde se o něm jedná, pro potvrzení kandidáta na post je nezbytné získat 226 hlasů. Jména nových ministrů představí již nový premiér. Kandidáty na posty ministra obrany a ministra zahraničí přináší prezident.

Šmygal se narodil v roce 1975 ve Lvově. Je absolventem Lvovského polytechnické univerzity, je kandidátem ekonomických věd. Šmygal byl 4. února 2020 jmenován na post vicepremiéra Ukrajiny, do té doby sloužil jako předseda oblastní správy Ivano-Frankovsku.

Nový premiér za své priority označil ukončení konfliktu na Donbasu a reformy v oblasti decentralizace země. Jako jednu z nejdůležitějších věcí označil nezbytnost změn v oblasti státního rozpočtu a urovnání dluhů na výplatách pro horníky. Další prioritou má být čelení epidemii koronaviru.

Předcházejícím premiérem Ukrajiny byl Oleksij Hončaruk. Ten se na premiérském postu nacházel od srpna roku 2019 do dnešního dne.

Nová ukrajinská vláda

Nejvyšší rada Ukrajiny hned ve středu potvrdila členy nové vlády v čele s novým premiérem. Souhlas s kandidáty na ministerské posty vyslovilo 277 poslanců, nezbytné bylo získat 226 hlasů.

Ministrem financí země se stal Igor Umanskij. Své posty v novém kabinetu si zachovali ministr vnitra Arsen Avakov a ministr spravedlnosti Denis Maljuska, kromě jiných.

Ukrajinským ministrem obrany se stal generál v záloze Andrej Taran, který dříve stál v čele kyjevského zastoupení Společného centra pro kontrolu a koordinaci zastavení palby na Donbasu.

Novým ukrajinským ministrem zahraničí se stal Dmitrij Kuleba. Ten dříve sloužil na postu vicepremiéra pro evropskou a euroatlantickou integraci.

Zdroj: https://sptnkne.ws/B9rx
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponAsad okomentoval konflikt s Tureckem v Idlibu   
Pridal tk Čtvrtek 05 březen 2020 - 04:12:46 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Podle syrského prezidenta Bašára Asada se Sýrie nedopustila žádného nepřátelského jednání proti Turecku. Uvedl to v rozhovoru pro televizní kanál Rossija 24.

„Jaké nepřátelské kroky, velké či malé, spáchala Sýrie proti Turecku? Žadné. Existují syrsko-turecké sňatky, rodiny, existují zásadní společné zájmy. Toto vzájemné pronikání kultur je způsobeno historicky, takže je nelogické, že mezi nimi a námi dojde k vážným neshodám,“ řekl prezident v rozhovoru.

„Samozřejmě mluvíme o Turcích jako o bratrském lidu. Nyní se ptám tureckého lidu, jaký je váš problém se Sýrií? Co je to za problém, za který by turečtí občané měli zemřít?“ zeptal se Asad.

Zdroj: TV Rossija 24
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPřejít na stranu  [1] 2
Hledat Info kuryr
Novinky pro 2020
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.1927 sec,0.0402 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:1,547kB