Neděle 08 březen 2020
Chytrá hypersonická. Raketa Cirkon a budoucnost ruského vojenského námořnictva   
Pridal tk Neděle 08 březen 2020 - 02:38:48 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Rusko pokračuje ve zkouškách protilodní rakety, která může posílit pozice ruského loďstva ve dvou oceánech. Sputnik uvažoval o tom, jak je možno tohoto trumfu využít.

Časopis The National Interest označil za „noční můru“ scénář, když budou všechny ruské hladinové lodě vyzbrojeny hypersonickými protilodními střelami.

Co tak vylekalo NI? V prosinci roku 2019 prezident Sjednocené loďařské korporace Alexej Rachmanov prohlásil, že všechny ruské lodě nových projektů jsou připraveny na použití hypersonických raket Cirkon.

Pak na začátku roku 2020 vykonala fregata Admirál Gorškov zkušební odpálení této střely z Barentsova moře na pozemní cíl na jednom polygonu na Severním Uralu. Cirkon uletěl přes 500 kilometrů.

Tichá senzace

Tato zpráva je na první pohled zcela všední, ve skutečnosti to ale byla v určitém slova smyslu senzace. Dříve byly hlášeny pouze zkoušky verze rakety Cirkon pro ponorky. Mj. ještě v roce 2017 informovala média o možném zkušebním startu Cirkonu z atomové ponorky Severodvinsk projektu 885 Jaseň.

Je známo, že slibná hypersonická raketa s plochou dráhou letu Cirkon bude univerzální. Nosiči těchto raket mohou být jak ponorky, tak i hladinové lodě a letadla. Předpokládá se dokonce vývoj pozemního raketového komplexu vybaveného Cirkony.

Předkové Cirkonu

Na tomto projektu pracuje Vojensko-průmyslová korporace NPO strojírenství, která je známa vývojem dost efektivních protilodních raket Granit a Onyx. Raketami Granit byly v 80. a 90. letech vybaveny ponorky projektů 949 Granit a 949A Antej, určené pro boj proti letadlovým lodím, a také těžké atomové křižníky projektů 1144 a těžký letadlový křižník Admirál Kuzněcov projektu 11435. Střely Onyx jsou nyní ve složení lodních raketových komplexů Kalibr, a byly také zařazeny do složení komplexu pobřežní obrany Bastion. Mimochodem na základě raket Onyx se vyvíjí ve spolupráci s Indií raketový komplex BrahMos.

Cirkon a Harpoon

3M22 Cirkon se vyvíjí jako protilodní střela, která bude moci zasahovat mořské hladinové cíle jakéhokoli typu. Ohlášená rychlost činí Mach 8 až 9 (čili až 11000 km/h), dolet až 1000 kilometrů. Cirkon se obyčejně porovnává s americkou střelou Harpoon (dělá to také autor článku v NI), která má charakteristiky mnohem skromnější: rychlost až 1000 km/h, a dolet v závislosti na modifikaci až 280 kilometrů.

Podobné parametry dělají Cirkon teoreticky skoro nezasažitelným pro současné prostředky PVO.

„Chytré“ technologie potopení letadlové lodě

Při hodnocení potenciálu protilodní rakety je třeba brát v úvahu dva faktory: schopnost překonání systému PVO moderního námořního útvaru a ničivou sílu samotné rakety. Přímočarý let rakety Cirkon ve velké výšce a maximální rychlosti sice mohou některé nejdokonalejší prostředky PVO přerušit, ale bude-li tato raketa manévrovat a letět v malé výšce, bude její zachycení jen málo pravděpodobné. Rakety podobného typu se budou jistě užívat především pro ničení velkých útvarů s letadlovými loděmi, a budou proto odpalovány nikoli jednotlivě, ale salvami po 6, 8 a více střelách. Kromě toho se bude pravděpodobně brát ohled na zkušenosti z vývoje raket Granit pro boj proti letadlovým lodím, v nichž byla poprvé uplatněna taktika „chytrého“ skupinového navádění raket na shluk lodí s výměnou informace mezi střelami. Podobná taktika vzhledem k raketám Granit umožňovala počítat se zničením útočné skupiny lodí salvou ze 20 až 24 raket. S ohledem na vynikající letové charakteristiky Cirkonů může být tento počet snížen několikanásobně.

Další výhodou podobné rakety je velká rychlost letu v konečné etapě. Za této podmínky má střela dokonce i v nejaderném vybavení obrovskou zásobu kinetické energie, a může proto způsobit vážné škody dokonce i velkým lodím, například letadlovým.

Raketa potřebuje „oči“

Je tu samozřejmě jedna nuance – dolet hypersonických raket Cirkon, jak nyní vidíme, bude určitě přesahovat 500 kilometrů, a to znamená, že ani ponorka, ani hladinová loď nebude moci vlastními prostředky zachytit cíl pro raketovou salvu na takovou vzdálenost. Přibližovat se na menší vzdálenost k tak dobře chráněnému cíli, jako je útočná skupina lodí, je nebezpečné, protože loď nesoucí rakety bude zachycena a zničena leteckými prostředky letadlové lodě. Nezbývá nic jiného, než dostávat informace o cíli z vnějšího zdroje, kterým může být letecká a kosmická rozvědka.

Nové možnosti Ruska v oceánech

Má se za to, že v budoucnu mohou být střelami Cirkon vybaveny některé varianty raketového komplexu Kalibr. Média už psala o tom, že střely Cirkon dostanou také modernizované těžké atomové raketové křižníky projektu 1144M a budoucí torpédoborce projektu Liděr. Teď už víme přesně, že také fregaty projektu 22350, k nimž patří Admirál Gorškov, mohou nést Cirkony, a mohou být tedy zapojeny do boje s útočnými skupinami letadlových lodí, což značně zvyšuje bojový potenciál ruského vojenského námořnictva. Myslím si, že série lodí tohoto projektu umožní v polovině 20. let 21. století vytvoření několika bojových skupin lodí oceánské třídy schopných bojovat s letadlovými loděmi ve složení Severního a Tichomořského loďstva RF. Bude to značné obnovení, protože v současné době nemají ruské vojensko-námořní síly podobné možnosti.

Autor: Dmitrij Korněv

Zdroj: https://sptnkne.ws/BBkB
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponWHO lže, jako když tiskne   
Pridal tk Neděle 08 březen 2020 - 02:27:20 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Donald Trump obviňuje světovou zdravotnickou organizaci ze záměrného zkreslování informací ohledně koronaviru.

Potvrzuje tak jisté 'konspirační teorie', které upozorňují na přehnané reakce a hysterii i s ohledem na počet mrtvých, jež má být srovnatelný spíše s méně běžnou chřipkou a ne náhodou, alespoň ohledně oficiálních odhadů počtů úmrtí je infekce zatím srovnatelná s každoroční chřipkovou epidemií v mnohem menším Španělsku a zdaleka nedosahuje hodnot EU.

Řadu podobných informací potvrzují četní odborníci jak v ČR, tak ve světě a jestliže je ve hře vývoj očkovacíách vakcín a pohyby na burze, jsou zde patrné opět 'cizí zájmy'.

Doufejme, že zvítězí zdravý rozum a nenecháme se vtáhnout do nové totality, kdy kvůli kašli nebo zvýšené teplotě bude nařízena karanténa s 'nucenou zdravotní péčí', bez nároku na právního zástupce.

Zdroj: https://es-us.noticias.yahoo.com/trump-acusa-oms-n%C3%BAmero...

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponHledání pravdy a souvislostí kolem coronaviru jest nepohodlné   
Pridal tk Neděle 08 březen 2020 - 02:24:32 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Možná horší chřipka, v jiném pojetí biologická zbraň, kterou někdo zneužil se záměrem vyhladit velkou část lidské populace. V horším případě to může být i mimozemská...

Možná horší chřipka, v jiném pojetí biologická zbraň, kterou někdo zneužil se záměrem vyhladit velkou část lidské populace. V horším případě to může být i mimozemská zbraň. Je sice pravdou, že se coronavirus objevil ve zvířatech, ať už netopýrech, či hadech.

Jenže si kladu otázku, proč byl plánován, aby se rozšířil v roce 2020. Je mi to záhadou, a proto píši uvedenou úvahu. Za coronavirem se může skrývat i souboj mocností, řádění mocných potentátů, či šedých mimozemských eminencí.

Pokud se mnoho dní vysílají zprávy o pandemii coronaviru, tak je to vážná situace, která ohrožuje za prvé zdraví obyčejných občanů států světa, za druhé ekonomiku ve formě deficitních schodků a státních dluhů.

Z ochranných roušek a potravin najednou vznikají "podnikatelské záměry" jak houby po dešti, proto vlády evropských zemí regulují ceny zejména již zmíněných ochranných roušek.

Lidské životy jsou přednější než nějaké bezhlavé a blbé honění se za ziskem za každou cenu! Ze zpráv se rovněž dovídám, že coronavirus zavinil četná úmrtí. Z opačné strany existují lidé, kteří to přežili jako horší chřipku.

A teď kdo je za šíření coronaviru odpovědný!? Existují úvahy a teorie, že tuto pandemii způsobily USA, aby jednoduše zničily své soupeře - zároveň konkurenci.

Můžete to nazývat klidně dezinformací, jak je v Evropské unii a západním světě zvykem, ale hledání pravdy, souvislostí a hlavně léků proti pandemii jest přednější pro záchranu lidských životů. Státy ve světě si musejí pomáhat, rovněž Česká republika má též právo požádat o mezinárodní pomoc v případech katastrof, pandemií apod.

Václav Kovalčík, Zlín
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponRusko nelze zničit, protože je na to prostě příliš velké!!!   
Pridal tk Neděle 08 březen 2020 - 02:22:06 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Všichni ti rádoby vojenští stratégové (především z malých a vojensky bezvýznamných zemí), by si měli uvědomit, že uvažovat o válce s tak obrovskou zemí (navíc vyzbrojenou ohromným jaderným a konvenčním vojenským arsenálem), není nic jiného, než sebevražda!!!

Rusko je obrovská země, která má v případě konvenční války ohromné možnosti k přeskupování sil a plánování odvetných úderů. V případě jaderného konfliktu je její velikost garancí toho, že nepříteli nestačí použít pár jaderných raket k tomu, aby Rusko nestačilo zasadit drtivý odvetný úder!

Nikdo přesně neví, kde se nachází všechna ruská jaderná sila, ponorky, vlaky a automobily s odpalovacími rampami. Jaderný úder by musel být tak obrovský a „kobercový“, že při použití takové síly, by na 100% buď úplně vyhubil, nebo přinejmenším drasticky omezil všechny přeživší životní formy na celé planetě!

Existuje dokonce několik různých vědeckých teorií o tom, že při použití tak velké jaderné síly, jaká by byla potřeba ke zničení tak obrovské země, jakou je Rusko, by mohlo dojít k řetězové reakci se zemským jádrem a následnému výbuchu a zničení celé planety Země.

Je tedy nasnadě, že přemýšlet o válce s Ruskem může od té doby, co tato velmoc vlastní jaderný arzenál buď jen úplný blázen, nebo člen nějaké šílené sekty, jejíž plánem je zničení veškerého pozemského života! Fakta hovořící pro to, že s Ruskem je mnohem lepší se dohodnout, než s ním válčit musí být každému rozumnému člověku více než jasná!

Rusko je prostě Rusko, tedy země plná nezlomných bojovníků a vlastenců, která se nevzdá jen proto, že ve Washingtonu, nebo kdekoli jinde někdo hlasitě haraší zbraněmi (nebo haraší s doutníkem a sekretářkou ). Zatímco na některé země štvoucí do války proti Rusku, stačí jediná ruská raketa třídy Satan, Rusko prostě bez devastujících následků pro celý svět zničit nelze!

Ladislav Kašuka
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponBloomberg odhadl možné škody ekonomiky kvůli koronaviru   
Pridal tk Neděle 08 březen 2020 - 02:17:07 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Pokračující rychlé šíření koronaviru by mohlo vyvolat recese v ekonomikách USA, Eurozóny a Japonska, nejpomalejší růst v historii Číny a ztrátu 2,7 bilionu USD, což odpovídá britskému HDP, uvádějí experti.

Toto je nejextrémnější ze čtyř scénářů, které vypracoval Bloomberg. Scénáře jsou založeny na zkušenostech Číny, situacích v jiných zemích a globálních hodnocení rizik.

Scénář 1: Vážná rána pro Čínu a dopad na celý ostatní svět.

Čínská ekonomická situace ovlivnila globální finanční trhy už dříve, včetně neočekávané devalvace jüanu v roce 2015. Koronavirus opakuje tento trend ve větším měřítku. Pokud může Čína rychle převzít kontrolu nad ohniskem nemoci, může se dopad na zbylou část světové ekonomiky změnit.

Scénář 2: Koronavirus způsobuje lokální problémy.

Odborníci se domnívají, že budou dotčeny Jižní Korea, Itálie, Japonsko, Francie a Německo. To jsou největší ekonomiky, v nichž byl kromě Číny evidován největší počet případů nákazy. To může vést k celosvětovému růstu v roce 2020 pouze na 2,3 %, což je méně, než bylo předpovídáno před vypuknutím viru (3,1 %).

Scénář 3: Šíření infekce.

Ve třetím scénáři odborníci nadále hodnotí dopad na Jižní Koreu, Itálii, Japonsko, Francii a Německo. Ostatní země mohou být méně postiženy: Jde o USA, Indii, Velkou Británii, Kanadu a Brazílii.

Scénář 4: Globální pandemie.

Aby byly odraženy ekonomické dopady celosvětové pandemie, experti předpokládají, že všechny země budou čelit vážným následkům rovnajícím se zpomalení hospodářského růstu, které má Čína v letošním prvním čtvrtletí.

Ztrátili i ti nejbohatší

Na konci února Bloomberg informoval o tom, že celkové jmění 500 nejbohatších lidí na světě se v průběhu jednoho týdne snížilo o 444 miliard amerických dolarů, a to kvůli rozšíření koronaviru. Ten měl totiž negativní dopad na akciové trhy.

Ty největší ztráty utrpěli tři nejbohatší lidé na světě, a sice generální ředitel Amazonu Jeff Bezos, spoluzakladatel společnosti Microsoft Bill Gates a prezident skupiny společností LVMH Bernard Arnault. Jejich celkové bohatství kleslo asi o 30 miliard dolarů.

Velké ztráty se nevyhnuly ani generálnímu řediteli společnosti Tesla, Ilonu Muskovi, který je na 25. místě v seznamu nejbohatších lidí na planetě. Během týdne totiž přišel o devět miliard dolarů, a to v důsledku poklesu ceny akcií jeho společnosti.

Poslední týden minulého měsíce nebyl příliš úspěšný ani pro zakladatele Facebooku Marka Zuckerberga, který ztratil více než 6,5 miliardy dolarů.

Zdroj: https://sptnkne.ws/BBnG
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponMinisterstvo zahraničí Ruska: Moskva doporučuje zemím NATO přemýšlet o následcích zvyšování napětí   
Pridal tk Neděle 08 březen 2020 - 02:10:59 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
V ruském ministerstvu zahraničí uvedli, že posílení aktivity zemí NATO v blízkosti ruských hranic nedonutí Moskvu změnit svou zahraniční politiku.

Členové NATO, kteří plánují provádět vojenská cvičení Defender Europe-2020, poblíž ruských hranic, by měli přemýšlet o následcích svých akcí, které by mohly vést ke zvýšení napětí, varuje ruská diplomacie. Podle ní Západ netají, že případným nepřítelem v rámci těchto cvičení je Ruská federace a Aliance shromažďuje poblíž ruských hranic „údernou pěst“.

V rezortu upozorňují na prohlášení amerického ministra obrany Marka Espera z 5. března, že cílem Defender Europe-2020 je vyslat Rusku nějaký signál, aby ho donutil změnit „špatné chování“.

„O co jde, hlava Pentagonu nevysvětlila, a nemohla. Je zřejmé, že naše země nikomu nevyhrožuje, ale je to NATO, kdo shromažďuje údernou pěst poblíž ruské hranice,“ uvedli v ruském ministerstvu zahraničí.

„Pozoruhodné je také rozhodnutí uspořádat takové rozsáhlé manévry v době, kdy Rusko bude slavit 75. výročí vítězství ve Velké vlastenecké válce. Ta byla rozpoutána nacistickým Německem právě pod záminkou neopodstatněných obvinění na adresu SSSR. Současně se takové teze používají ve Washingtonu, aby se tlačilo na Rusko,“ dodali.

Defender Europe-2020

Vojenská cvičení Defender Europe-2020 se mají konat od 20. dubna do 20. května. Proběhnou v 10 zemích a předpokládají největší za posledních 25 let rozmístění amerických vojenských sil v Evropě. Očekává se, že se do manévrů zapojí kolem 37 tisíc vojáků z 18 zemí - 17 členů NATO a Gruzie. Z pozemních vojsk to bude velení divize, tři tankové brigády, jedna dělostřelecká a rovněž jednotky na podporu těchto sil. Nasazeny mají být také jednotky vojenského letectva a námořní pěchoty USA.

Zdroj: https://sptnkne.ws/BAWv
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponWHO: mezinárodní společenství by se mělo ponaučit z čínské zkušenosti v boji proti epidemii nového koronaviru   
Pridal tk Neděle 08 březen 2020 - 02:06:54 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Generální tajemník WHO Tedros Adhanom Ghebreyesus a zdravotničtí odborníci dne 5. března v Ženevě uvedli, že opatření přijatá Čínou odrážejí její politické výhody a mobilizují všechny Číňany. Svět by se měl ponaučit z čínské úspěšné zkušenosti v boji proti epidemii nového typu koronaviru.

Tedros Adhanom Ghebreyesus se vyslovil v tom smyslu, že pokud nejvyšší vedení vlády nebo vedoucí představitel státu řídí a koordinují práci všech úřadů, přinese to kvalitativní změny v reakčních opatřeních. „Když jsme šli do Pekingu, viděli jsme opatření přijatá Čínou a prezident Xi osobně řídí práci na prevenci a kontrole epidemie. Správná opatření mohou mobilizovat celé úřady a celou společnost, aby každý mohl na epidemii reagovat jako na svou vlastní odpovědnost. Pokud tak učiníme, můžeme virus úspěšně zadržet," dodal šéf WHO.

Tedros Adhanom Ghebreyesus mimo jiné uvedl, že kromě mobilizace síly různých vládních orgánů je třeba i mobilizovat celou společnost a všichni lidé, aby dosáhly pokroku v boji proti epidemii nového koronaviru.


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponRachel Sharp: Dr. Faust z Harvardu říká, že koronavirus není tak smrtelný, jak se svět obává   
Pridal tk Neděle 08 březen 2020 - 01:57:26 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
–Dr. Jeremy Faust, vyhlášený lékař nemocnice pro ženy v Bostonu a zdravotnický poradce medicinských studiíí na Harvardu, prohlásil, že lidé by neměli být z koronaviru tak vyděšeni, jak jsou, a že skupování jídla a shánění masek je nesmyslné.

–Že úmrtnost na koronavirus mezi nakaženými dosahuje dnes jen jedno procento, zatímco původní údaj Světové zdravotnické organizace uváděl 3,4 procenta.

–Dr. Faust odsoudil „děsivá čísla“ o koronaviru, která skutečný stav nemocnoti na koronavir přehánějí.

–Uvedl, že v Číně umírá denně 25 000 lidí, z nich však na koronavirus jen 25.

–Že údaje získané z výletní lodi Diamond Princess poskytují přesnější pohled na to, jak fatální koronavirus je, než jak jej prezentují údaje globální.

–705 z 3711 pasažérů na lodi se nakazilo koronavirem.

–Z těch pouze šest zemřelo, což představuje 0, 85 procenta z pasažérů nakažených. Všichni zemřelí byli starší 70 let.

–Namísto hromadění jídla by veřejnost měla pomáhat starým lidem, kteří jsou virem nejvíce ohroženi.

Z Mail Online (Daily Mail), přeložil Lubomír Man
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponHledat Info kuryr
Novinky pro 2020
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.1697 sec,0.0471 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:1,602kB