Pondělí 09 březen 2020
Řecký farmář aplikoval na migranty postřik na škůdce   
Pridal tk Pondělí 09 březen 2020 - 13:55:52 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Řecký web Molwnlave.com zveřejnil video, na němž řeckých farmář aplikuje na migranty ničící pohraniční zátaras hranici s Tureckem postřik na škůdce. Je to názorná ukázka, že řecká policie a armáda odrážející na hranici migrační invazi organizovanou tureckou vládou má skutečně masovou podporu řecké veřejnosti.

Vojákům a policistům přišli na pomoc i zemědělci, kteří i s traktory posílili hlídky na hranicích. V noci silnými reflektory osvětlují hranici, aby žádný migrant nemohl nepozorovaně proniknout přes plot. Podle řecké Asociace zemědělců a chovatelů skotu, což je jejich obdoba agrární komory, se do akce na pomoc pohraničníkům přihlásili všichni členové.

Musím Řekům vyslovit velké uznání, že během týdne dokázali slušně opevnit hranici. První den, kdy turecký prezident Recep Erdogan oznámil, že otevírá migrantům hranice na cestu do EU, byly na hranici s Tureckem jen na rychlo sestavené improvizované zátarasy. Na videu můžete vidět, že dnes je tam slušný dvouřadý vyztužený plot, který je nahoře vybaven kotouči žiletkového drátu. I pod palbou kamení od migrantů a granátů slzného plynu od tureckých vojáků řečtí armádní ženisté i s pomocí zemědělců a dalších dobrovolníků z řad civilistů odvedli velmi slušnou práci.


Ivan David, Nová republika
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponEU skončila, prohrála boj s koránovirem   
Pridal tk Pondělí 09 březen 2020 - 13:39:40 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Na vnější hranici EU se patrně právě teď svádí bitva, o které se budou učit děti ve škole. Doufejme jen, že za nějakých 50 let to ještě budeme my Evropané, kdo v našich zemích bude vykládat historii. Jak je totiž dobře známo, dějiny píší vítězové.

Před několika hodinami se do médií dostala informace, že Turecko vyslalo ke společným hranicím s Řeckem obrněný transportér, aby strhl hraniční plot a umožnil desetitisícům nelegálních migrantů, aby se dostaly do Evropy. Současně na území člena EU přilétají kartuše se slzným plynem. Oblast skutečně, alespoň na záběrech v médiích, vypadá jako dost děsivá válečná zóna.

Turecký ministr zahraničí Süleyman Soylu obvinění odmítá. Asi si myslí, že uvěříme dalším pohádkám z Tisíce a jedné noci. Na tom, že muslimové lžou nám káfirům, není nic podivného. To můžou a s chutí toho využívají. Politický islám funguje na dualismu – věci jsou tak i tak současně, lež je pravda a pravda je lež a není to žádný problém.

Všechno má dva výklady, dvě varianty, dvě řešení. Podle toho, které se zrovna hodí. Když slyšíte něco od tureckého ministra, raději zbystřete a vězte, že pravda bude někde úplně jinde. To, že nám z Turecka lžou asi nikoho nepřekvapí. Překvapivé asi už ani není, že Evropská unie zatím neudělala nic, co by vůbec stálo za řeč. Náš milý úřednický moloch zřejmě v klidu počítá nejrůznější pohlaví, která můžete dle libosti mít.

Zajímavé je, že se iniciativy chápou někteří představitelé členských států EU sami. Například náš jižní soused, Rakousko. Jejich Zelení by sice s chutí přijali nebohé z celého světa, ale Sebastian Kurz se vyjadřuje jasně. Říká, že jde o organizovanou akci a lidé jsou používaní Erdoganem jako zbraň, jako nátlak na Evropskou unii. Kurz si uvědomuje, že v případě, kdy ochrana vnějších hranic nebude úspěšná, bude muset Rakousko své hranice chránit samo. Samy budou nakonec všechny státy Unie.

No fajn. Člověk si nutně musí položit otázku, k čemu nám vlastně Evropská unie je. Není schopna účinně řešit ve vzájemné spolupráci šíření koronaviru. Lidé si cestují, jak chtějí, hranice jsou otevřené, neplatí žádná pravidla, žádná omezení, nikdo není na nic připraven. Můžeme si samozřejmě říct, že odpovědní mohli a měli být i občané. Nikdo nemusel jezdit do Itálie a virus bezohledně roznášet. Proti v podstatě vojenskému útoku se ale občané sami bránit nemohou. Zde potřebují stát, který si kvůli tomu také vytvořili a který živí.

To, že EU není schopna účinně ochránit své obyvatele před útokem nepřátelského státu, je neodpustitelné a je to nepochybně znamení jejího konce. Můžeme jen doufat, že celá situace nepovede k vážnému konfliktu na starém kontinentu.

Vendula a David Zahumenští

Zdroj: http://blog.aktualne.cz/blogy/david-zahumensky.php?itemid=36023
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponMasakr na ropném trhu: ceny zaznamenaly největší propad za posledních 30 let   
Pridal tk Pondělí 09 březen 2020 - 13:26:58 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Cena ropy Brent dnes na světových trzích prorazila předchozí minimum 31,38 USD za barel a nadále klesala. Příčinou je krach jednání členů Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) a dalších producentů ve Vídni.

Podle stavu v 07.41 SEČ květnové futures klesly o více než 28 %, na 33,27 dolarů za barel. O minuty dříve indikátor obnovil minimum z ledna 2016. Dubnové futures na značku ropy WTI klesly o více než 31 % na 29,44 dolarů za barel a také o trochu dříve obnovily minimum z února 2016.

Agentura Bloomberg uvedla, že současný pokles je nejsilnější od roku 1991, kdy skončila válka v Perském zálivu.

Ropné kvóty se zhroutily na pozadí zpráv, že v pátek účastníci OPEC+ nebyli schopni prodloužit dohodu o snížení produkce. Rusko navrhovalo zachovat stávající podmínky a Saúdská Arábie - dále omezit těžbu. Výsledkem je, že od 1. dubna nebude mít nikdo povinnost omezovat těžbu.

Epidemie koronaviru měla v posledních měsících značný dopad na globální ropný trh: mezinárodní dohoda o snížení těžby ropy OPEC+ se rozpadla kvůli různému názoru účastníků na stav trhu.

Ruský ministr energetiky Alexandr Novak sdělil v pátek na základě závěrů napjatého jednání zemí OPEC+, že od 1. dubna, kdy vyprší termín předcházejících dohod, daná dohoda přestane existovat a její účastníci již nebudou mít žádné závazky.

Agentura Bloomberg v neděli informovala, že Saúdská Arábie plánuje v dubnu zvýšení těžby ropy na 10 milionů barelů denně v reakci na absenci dohody mezi OPEC+ a Ruskem podle závěrů jejich posledního jednání.

Vlastní zdroje agentury sdělily, že Rijád může zvýšit těžbu ropy až na 12 milionů barelů denně. Ve srovnání s březnovými hodnotami 9,7 miliónů denně by takové zvýšení „uvrhlo trhy do chaosu“ na pozadí koronaviru, který již ovlivnil poptávku.

Goldman Sachs nevylučuje propad na 20 dolarů

Banka Goldman Sachs nevyloučila možnost poklesu ceny barelu ropy na 20 dolarů vzhledem k panice na ropném trhu, informuje agentura Bloomberg s odkazem na banku.

„OPEC a Rusko rozpoutaly ropnou válku, což může způsobit pád na 20 dolarů za barel,“ uvádí se ve zprávě banky.

Podle názoru analytika Goldman Sachs Damiena Courvalina, kterého v neděli ocitoval portál Yahoo Finance, tato situace od základu mění prognózu pro ropný a plynový trh. Výrobci levné ropy budou zvyšovat dodávky, aby donutili výrobce s většími ztrátami snížit těžbu, domnívá se expert.

Zdroj: https://sptnkne.ws/BBJJ
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponZakrývání katastrofální války v Libyi, kterou má na svědomí Západ   
Pridal tk Pondělí 09 březen 2020 - 04:42:40 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Média vesele informují o chaosu, které v Libyi nyní panuje; již méně však informují o tom, co zapříčinilo tento chaos.

Nová zpráva OSN otevřeně sděluje rozsah přetrvávajícího chaosu v Libyi a míru utrpení, kterou tento chaos způsobuje. Jacob El Hillo , humanitární koordinátor pro Libyi při organizaci Spojených národů, prohlásil, že dopad devítileté bratrovražedné války na civilisty „je nevyčíslitelný“. Tato strašlivá situace je dlouhodobým výsledkem akcí USA a NATO, a je na čase, aby představitelé, kteří jsou na vině, byli za svou katastrofální politiku dohnáni k zodpovědnosti.

Libye je arénou svárů od té doby, co Spojené státy a jejich spojenec NATO pomohli povstalcům svrhnout režim Muammara Kaddáfího v roce 2011. Avšak ze zprávy OSN vyplývá, že situace se za poslední rok výrazně zhoršila. Na jaře roku 2019 zahájila libyjská národní armáda (LNA) se sídlem v Benghází, v jejímž čele stojí bývalý agent CIA polní maršál Chalífa Haftar (někdy se píše jako Hifter), vojenskou ofenzívu proti Vládě národní dohody (GNA) v Tripolisu, kterou uznala organizace OSN. Zpočátku se zdálo, že Haftarův útok bude mít úspěch, ale brzy se to změnilo a následovala zatracená patová situace.

Libyjský konflikt se stále více stává zástupnou válkou, zahrnující mocnosti Středního východu a Rusko. Haftar dostává zbraně, finanční prostředky a jinou podporu z několika zemí, zejména z Egypta a Spojených arabských emirátů. Vláda národní dohody (GNA) kromě diplomatické a finanční podpory, kterou dostává od Spojených států a většiny západních vlád, má stále silnější podporu Turecka. Začátkem měsíce Ankara značně zintenzivnila svou angažovanost, když turecký parlament schválil rozmístění tureckých sil v Libyi. Ruští žoldnéři tam již bojují v zájmu Haftara.

V sázce je něco mnohem většího, než jen obyčejný boj o politickou moc. Libye má největší zásoby ropy a zemního plynu v Africe, které se pohybují v řádu desítek miliard dolarů. Jak libyjská národní armáda (LNA), tak Vláda národní dohody (GNA) se snaží ovládat situaci a použít tuto ropu jako zbraň proti opačné straně.

Americká taktika se zdá být zmatená a rozpolcená. Washington stále uznává GNA jako „legitimní“ vládu Libye, zatímco Trumpova administrativa vysílá smíšené signály. Po telefonním hovoru mezi Trumpem a Haftarem v dubnu 2019 se zdálo, že USA bezvýhradně podporují ofenzívu LNA proti Tripolisu. Nedávno však američtí představitelé vyzvali Haftara, aby zastavil tuto ofenzívu. A přesto, když došlo k přerušení mírových rozhovorů mezi GNA a LNA, administrativa poslala amerického velvyslance Richarda Norlanda do Libye, aby se setkal s Haftarem dokonce ještě před kontaktováním režimu v Tripolisu, který USA oficiálně uznávají.

Není pochyb o tom, že současná Libye je v chaosu. Nicméně západní tisk se opět snaží vykreslit složitý zahraniční konflikt jako boj mezi dobrem a zlem.

Novináři zesilují svůj odpor vůči Haftarovi a označují ho za kriminálníka. Deník Guardian varoval, že odporné násilí v Libyi bude pokračovat tak dlouho, dokud cizí vlády budou podporovat Haftara. (Vnější vměšování jménem vlády GNA a jejích spojenců, často islamistických milic, zjevně nemá podobný účinek.) Zdá se, že deník New York Times se ujal vedení v rámci mediální kampaně, zaměřené na zdiskreditování Haftara. Během několika posledních týdnů se v deníku Times objevilo několik nápadných článků, které upozorňují na jeho autoritářství a brutalitu.

Jedna věc, které se však většina členů mediálního establishmentu zemí Západu stále vyhýbá, je vysvětlit, jak současný chaos v Libyi začal – a v neposlední řadě, kdo je za tuto tragédii zodpovědný. Takováto pohodlná ztráta paměti se stala dlouhodobým vzorcem.

Koncem roku 2017 západní reportéři opožděně zjistili, že rysem „osvobozené“ Libye (po zavraždění Kaddáfího) se stal obchod s otroky, kterými jsou zajatí černí Afričané. Šokující článek Bena Nortona, analytika, píšícího pro web Poctivost a přesnost v žurnalistice (FAIR.org), dokumentuje přetrvávající ochotu mainstreamových médií minimalizovat odpovědnost USA a NATO. Konkrétně jde o to, že západní novináři do značné míry ignorovali spojitost mezi válkou a obnovením obchodování s otroky. „Americká a britská média procitla do ponuré reality v Libyi, kde jsou afričtí uprchlíci prodáváni na venkovních trzích s otroky,“ uvedl Norton. „Avšak zprávy mnoha korporátních médií bagatelizují či dokonce ignorují jeden zásadní detail v rámci celého tohoto skandálu: roli, jakou sehrála Severoatlantická aliance při zavedení otroctví v tomto severoafrickém národě.“

Aliance NATO podporovala řadu povstaleckých skupin v Libyi, a jak Norton poznamenal, „mnohé z nich ovládali islamističtí extremisté a převládaly v nich násilné rasistické názory.“ Novináři však „do značné míry zapomněli na klíčovou roli, jakou sehrála aliance NATO při zničení libyjské vlády, destabilizace země a umožnění obchodu s lidmi“. Kromě toho dokonce i těch několik málo článků, které uznávají spoluvinu aliance NATO, „nejde ani o krok dále, a podrobně líčí dobře zdokumentovaný, násilný rasismus libyjských povstalců, podporovaných aliancí NATO, kteří zavedli otroctví po etnické čistce a spáchání brutálních zločinů proti černým Libyjcům.“

Norton si vybral zprávu CNN z roku 2017 a podrobil ji kritice. Poznamenal, že navzdory okázalým multimediálním prvkům „něco chybí: Zpráva o 1 000 slovech se nezmiňuje o NATO, ani o válce v roce 2011, která zničila libyjskou vládu a svrhla Muammara Kaddáfího, ani o jakémkoli historickém a politickém kontextu.“ Ke stejnému opomenutí došlo i v řadě navazujících zpráv CNN o obchodování s lidmi v Libyi, a v mnoha dalších zprávách v médiích.

Nedávné zprávy o nestabilitě a represích v Libyi ukazují něco podobného - touhu vyhnout se diskusím o ničivém dopadu politiky NATO. Jinak vynikající, podrobný článek z 20. února 2020 v deníku New York Times, který dokumentoval utlačování Haftarových jednotek, věnoval pouze jedinou větu úloze NATO: „[Libye] se zmítá v nepokojích od Arabského jara a intervence NATO, kdy byl před devíti lety svržen plukovník Kaddáfí.“ A to byla jediná zmínka v článku, který měl téměř 2 000 slov.

Jelikož se novináři podílejí na této konspiraci mlčení, vyhýbají se své povinnosti fungovat jako přísný dozor a upozorňovat veřejnost na neschopnost a pochybení vlád. Ať už byly důvody a cíle Obamovy administrativy pro zahájení vojenské intervence v souvislosti se svržením Kaddáfího jakékoliv, výsledky jsou nesporně katastrofální. Přesto však ministryně zahraničí Hillary Clintonová, která působila v Obamově vládě, a klíčoví poradci, jako Susan Riceová a Samantha Powerová, stále odmítají uznat své chyby nebo se omluvit trpícímu libyjskému národu. Je na čase, aby sdělovací prostředky tomu přestaly napomáhat, a aby již nepodporovaly vyhýbání se zodpovědnosti. Zprávy o současném chaosu v Libyi musí poskytovat jasný obraz tohoto ostudného historického kontextu.

Ted Galen Carpenter

Whitewashing the West’s Disastrous War on Libya vyšel 2. března 2020 na ICH. Překlad Zvědavec.

Zdroj: http://www.zvedavec.org/komentare/2020/03/8222-zakryvani-katastrofalni-valky-v-libyi-kterou-ma-na-svedomi-zapad.htm

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponEvropa musí Erdoganovu vydírání odolat   
Pridal tk Pondělí 09 březen 2020 - 04:37:35 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Turecko by se chtělo dočkat pokroku v rozhovorech o přijetí za řádného člena EU... Kromě toho by Erdoğan také byl hrozně rád, kdyby Západ konečně přimhouřil oči nad obrovským demokratickým deficitem jeho režimu a pomohl Turecku posílit jeho vliv nad řeckými ostrovy u tureckého pobřeží a uznal jeho nároky na naleziště zemního plynu ve východním Středomoří.

Erdoğan potřeboval najít nějakého protivníka, na kterého by zaútočil a obrátil tak hněv Turků proti někomu jinému. A nejlepším cílem je EU, na kterou se většina Turků dívá jak s obdivem, tak s nenávistí. Otevření tureckých hranic a nový pokus zaplavit Evropu migranty zajisté většinu Turků potěší...

Pokud si Evropa chce udržet svou svobodu a svrchovanost, tak se musí bránit. Musí odmítnout přijmout Erdoğanovy rukojmí... Pokud by první skupiny tohoto mini-exodu z Turecka čelily efektivní blokádě místo srdečného vítání místních obyvatel, potenciální migranti by byli od této nebezpečné cesty odrazeni. Bez pomoci EU toho může Řecko udělat jen málo...

Turecký islamistický autokrat, prezident Recep Tayyip Erdoğan, již několikrát Evropě vyhrožoval, že "jí pošle miliony uprchlíků". Turecko by se chtělo dočkat pokroku v rozhovorech o přijetí za řádného člena Evropské unie. V současné době se tato jednání ale úplně zasekla. Erdogan by také rád viděl, aby Západ - to znamená EU, Spojené státy a celé NATO - podpořil jeho sen rozšířit Turecko do severozápadní Sýrie.

Vzhledem k tomu, že nedávno byli v Sýrii v důsledku přímého ruského zásahu zabiti turečtí vojáci, je pravděpodobné, že podpora, kterou Erdoğan hledá, přímo i nepřímo, je "podpora spojence a člena NATO proti ruské agresi." Kromě toho by Erdoğan také byl hrozně rád, kdyby Západ konečně přimhouřil oči nad obrovským demokratickým deficitem jeho režimu a pomohl Turecku posílit jeho vliv nad řeckými ostrovy u tureckého pobřeží a uznal jeho nároky na naleziště zemního plynu ve východním Středomoří.

27. února 2020 stiskla turecká vláda červené tlačítko, a splnila svou hrozbu: Miliony migrantů se nyní mohou dát na cestu do Evropy. Turecké hraniční brány jsou otevřené.

Proč se Erdoğan rozhodl využít tuto "atomovou alternativu" ve svých hluboce problematických vztazích s Evropskou unií? Zdá se - jakkoliv je to bizarní - že se Erdoğan rozhodl potrestat EU, protože je naštvaný na... Rusko.

Když 27. února 2020 zabily syrské jednotky, podporované ruským letectvem, 34 tureckých vojáků v oblasti Idlibu v severozápadní Sýrii, vyvolala tato událost šokové vlny napříč tureckou veřejností. Veřejná debata v Turecku se již nějaký čas dělí na prudce nacionalistickou rétoriku, která podporuje "hrdinskou misi" tureckých jednotek v Sýrii na jedné straně, a racionální pochybnosti o tom, zda je moudré čelit Sýrii a Rusku - a Íránu - v nekonečné syrské válce na straně druhé. Rozhodně také existují obavy, že rakve zahalené tureckou vlajkou by mohly vyvolat veřejné nepokoje a způsobit další pokles Erdoğanovy popularity.

Turecko si nemůže dovolit otevřenou konfrontaci s Ruskem. V listopadu 2015 se Turecko naposledy pokusilo potrestat Rusko, které uvalilo na turecké firmy sankce poté, co Turecko sestřelilo ruský letoun, a tento krok téměř způsobil Erdoğanův pád. Byla to vzácná ukázka pokání, když se Erdoğan omlouval ruskému prezidentovi Vladimirovi Putinovi za to, že Turecko sestřelilo ruský stíhací bombardér Su-24 v syrském vzdušném prostoru.

Následoval sňatek z rozumu: Nepřátelé z období studené války se stali "strategickými partnery" a tato aliance byla zpečetěná nákupem ruského systému protivzdušné obrany S-400 navzdory tureckému závazku nakupovat své vojenské vybavení u svých spojenců v NATO. Od krize vyvolané sestřelením letounu Su-24 je Rusko pro Erdoğana "nedotknutelné".

Erdoğan, zahnaný rozhněvanou tureckou veřejností po ztrátě 34 vojáků do kouta, potřeboval najít nějakého protivníka, na kterého by zaútočil a obrátil tak hněv Turků proti někomu jinému. A nejlepším cílem je EU, na kterou se většina Turků dívá jak s obdivem, tak s nenávistí. Otevření tureckých hranic a nový pokus zaplavit Evropu migranty zajisté většinu Turků potěší, protože se jim již dávno zajídá život s 3,6 milionu syrských uprchlíků. Erdoğanovi to navíc umožnilo ukázat Evropě, zač je toho loket a to šovinistická turecká psychika miluje. Zdá se, že turecké masy jsou nadšené vždy, když se jejich vůdci uchýlí k nepřátelské a povýšené rétorice vůči Evropanům.

Ozvěna Erdoğanova postoje "Naštvala nás Sýrie, ale strefujeme se do Evropy," je všudypřítomná. Mluvčí tureckého ministerstva zahraničí Hamdi Aksoy v tomto duchu varoval západní země, včetně EU, že pokud se situace v Idlibu zhorší, bude vlna uprchlíků a migrantů pokračovat. Jinými slovy, pokud nám v Idlibu nepomůžete, zařídíme vám ještě více uprchlíků u vašich dveří. Askoy řekl: "Někteří azylanti a migranti v naší zemi, kteří se obávají budoucího vývoje, se začali přesouvat k našim západním hranicím. Pokud se situace zhorší, toto riziko se bude dále zvyšovat."

Ömer Çelik, mluvčí Erdoğanovy vládnoucí strany, souhlasí: "Není v tureckých silách již uprchlíky dál zadržovat."

Desítky tisíc těchto migrantů (a to nejen Syřanů) byly zdarma přepraveny autobusem z Istanbulu k tureckým hranicím s Bulharskem a Řeckem.

Turecký ministr vnitra Süleyman Soylu se 1. března 2020 holedbal, že za tři dny překročilo hranice do Evropy přes 100 000 uprchlíků, ale zdá se, že jeho prohlášení bylo spíš propagandou než faktem. Vývoj v posledních dnech připomíná spíše mediální divadlo než skutečnou, dobře naplánovanou kampaň na přemístění stovek tisíc migrantů do Evropy. (V roce 2015, kdy byla migrační krize na svém vrcholu, vyloďovalo se v Řecku průměrně 10 000 lidí denně.)

Krátce poté, co Erdoğan oznámil svůj plán turecké hranice otevřít, Řecko své pozemní a námořní hranice s Tureckem uzavřelo. Na hraničním přechodu jsou stovky migrantů ve skutečně tragické situaci: čelí zde ostnatému drátu a kouřovým granátům. Někteří migranti, kteří uvízli v zemi nikoho mezi Tureckem a Řeckem, se pokusili kouři uniknout a vrátit se na tureckou stranu, ale turečtí policisté je nahnali zpět k řecké hranici.

Mezitím Řecko uvedlo, že jeho bezpečnostní složky zabránily na pozemním hraničním přechodu 7 000 migrantů ve vstupu na řecké území. "Řecká vláda udělá vše, co bude potřeba v zájmu ochrany svého území a ochrany evropských hranic," oznámil mluvčí vlády Stelios Petsas. Vláda v Aténách pak poslala na hraniční přechod další vojenské jednotky. O víkendu 28. února 2020 bylo 52 lodí řeckého námořnictva nasazeno na ochranu řeckých ostrovů poblíž Turecka. 1. března 2020 se zuřiví migranti střetli s řeckou pořádkovou policií, která na ně vypálila granáty se slzným plynem. Někteří migranti se snažili vynutit si cestu do Řecka násilím, házeli na policisty kamení a vyhrožovali jim kovovými tyčemi.

Situace na Egejských ostrovech u pobřeží Turecka se zdá být klidnější. Řecká policie uvedla, že během několika hodin přistálo na ostrovech Lesbos, Chios a Samos nejméně 500 lidí. Na Lesbosu zabránili místní obyvatelé jednomu člunu plnému migrantů přistát.

Evropská agentura pro pohraniční a pobřežní stráž (Frontex) se mezitím nechala slyšet, že je na vysokém stupni pohotovosti a že poskytuje Řecku mimořádnou podporu. "... zvýšili jsme úroveň pohotovosti pro všechny hranice s Tureckem na nejvyšší stupeň," řekla mluvčí Frontexu. "Od Řecka jsme obdrželi žádost o další podporu a již jsme podnikli kroky k přesměrování technického vybavení a dalšího personálu do Řecka."

Pokud si Evropa chce udržet svou svobodu a svrchovanost, tak se musí bránit. Musí odmítnout přijmout Erdoğanovy rukojmí. Zajištění námořních hranic v Egejském moři je velmi obtížný a nákladný úkol, ale vojensky nemožný není. Pokud by první skupiny tohoto mini-exodu z Turecka čelily efektivní blokádě místo srdečného vítání ze strany místních obyvatel, potenciální migranti by byli od této nebezpečné cesty odrazeni.

Bez pomoci EU toho může Řecko udělat jen málo: Řecko má 1 % obyvatel EU, ale zpracovává 11 % všech žádostí o azyl. Hlavouni EU by měly urychleně jednat, aby pomohly Řecku a Bulharsku uzavřít své hranice s Tureckem - financováním programů zabezpečení hranic, vysláním dalšího hlídkového personálu a technických zařízení pro zajištění hranice mezi Tureckem a Evropou.

Burak Bekdil je jeden z předních tureckých novinářů, nedávno vyhozený po 29 letech z předních tureckých novin za to, že psal pro Gatestone Institute o dění v Turecku. Je spolupracovníkem Middle East Forum.

Zdroj: https://cs.gatestoneinstitute.org/15693/evropa-musi-erdoganovu-vydirani-odolat
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponMinisterstvu aktivismu velí Hamáček tvrdou rukou   
Pridal tk Pondělí 09 březen 2020 - 04:21:07 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Ministerstvo vnitra, jehož transformaci na bruselskou filiálku Úřadu na podporu migrace zahájil již jeho parteigenosse Milan Chovanec ČSSD), Jan Hamáček (rovněž ČSSD!) „zdokonaluje“ ke spokojenosti svých skutečných pánů islamizované Západní Evropy.

Invazi si rozvracet nedáme!

Ona se tedy ta invazní organizace nazývá správně a oficiálně Evropský podpůrný úřad pro otázky azylu (EASO), ale použitá zkratka Úřad na podporu migrace je taková – jednoznačnější a srozumitelnější. Ozbrojené složky ČR spadající pod ministerstva „vnitra“ a „obrany“ si vlastně vůbec zaslouží sloučení pod jedno ministersrvo. Pod pana Hamáčka.

Co se týče státního vnitra, tento politický terminus technicus se u nás už dávno přežil, vlastně vnitro nemáme, poněvadž plní jen úkolovou agendu frankogermánského soustátí Evropské unie. Ministerstvo obrany je také jen formální název, zastřešující dobře vybavený četnický sbor, co pomáhá „vyrábět“ ony kýžené „migranty“ (rozum. dobyvatele, pozn. aut.). K obraně naší země neslouží, jeho složky jsou podřízeny buď velitelství paktu NATO nebo přímo velícímu středisku IFG (Islámské Franko-Germánie) v Německu. Jakápak obrana? Čeho?

Nechť se tyto rezorty sloučí, EU ušetří na provozu a pan Hamáček to jistě uřídí podobně efektivně, jako pan Havlíček „dopravu“ a „průmysl“. (Ťokův průsmyk a montovny. pozn. aut,) Právě v posledních dnech dokonale projevil své schopnosti, když vyslalal své muže, hamáčkovce, říkejme jim pro pro výstižnou zkratku, aby požádali Poslaneckou sněmovnu Parlamentu České republiky o vydání paní poslanyně Karly Maříkové (SPD)k trestnímu stíhání.

Bývalá zdravotní sestřička, dnes politička, se provinila tím, že v jednom ze svých internetových výstupů zkonstatovala skutečnost, že je do Evropy zakázánn dovoz invazivních rostlinných i živočišných druhů, kdežto dovoz invazistů lidských je nejen povolen, je dokonce Evropskou unií přímo vyžadován a podporován. A vyslovila tak vlastně jakési podivení nad takovým stavem, které snad vyžaduje vysvětlení.

Nelegální bude zítra legální. Ale trestejme už dnes!

Jaképak vysvětlování soudí asi vrchní aktivista Hamáček. Kdo si nevšiml, že současné sultánovy janičářské invazní oddíly jsou protiprávně zadržovány na (dříve) řeckých hranicích a je jim tím přímo znemožňována kontrola hopodaření evropských pašalíků, kdo invazi nepřeje, zaslouží do vězení. Paní Maříková je tak podezřelá z „podněcování k nenávisti...etc“, hamáčkovci z tzv. vnitra tedy žádají její vydání k trestnímu stíhání.

Copak občané nejsou schopni pochopit, že invaze je blahodárný jev? Jak je možné, že bohulibý počin neodsoudili hromadně ani politikové napříč spektrem, kromě jediného, jimž byl Marian Jurečka (KDU-ČSL)? Aspoň ten jednoznačně prohlásil, že poslanecká imunita by se měla vztahovat jen na výroky za dveřmi Sněmovny. Jinými slovy řekl – Jen tu babu zavřete! - a šel si dále posvém, možná koupit si fez.

Podněcování k nenávisti proti nelegálním migrantům budiž tedy trestné i tehdy, kdy k němu fakticky nedochází, ale je „důvodné podezření“, že dotyčný odsouzený by si něco podobného mohl třeba myslet.

Dokonce už dnes, kdy se na legalizaci islamizace Evropy teprve pracuje. Na Lesbu a dalších (dříve) řeckých ostrovech si zatím janičáři zkoušejí na nečisto a v menším rozsahu, budoucí „provádění kontrol“ a „kulturního obohacování“. Cvičně tedy tlučou původní obyvatelstvo, loupí jejich potraviny a demolují kostely. V rámci pokroku, samozřejmě. Nad hlavou jim v helikoptéře poletuje Mutti Ursula von der Leyen a- co vlastně dělá? Žehná, že ano?

Konečně – tím, že Evropa už dávno neodevzdala sama klíče od svých pokladniček a spíží do rukou Velkého Osmana Erdogana, jde vlastně o invazi „vynucenou“. To je také takový krásný novinářský novotvar. Používá jej často třeba jistý Karel Dolejší z periodika Britské listy vždy, když jde o útok vojsk USA proti komukoli. Nu, zde se taky pěkně hodí.

Nadávejte slovem „ruský“, to se může, nejde o nenávist, je to „in“ a „cool“...

A vůbec - mezi neslušná slova nepatří islamista, ale např. Rus! To je ta správná urážka! Ta se ale povoluje, ba dokonce je v našem světě „hodnot“ a „našeho způsobu života“ přímo vyžadována vždy, kdy je potřebí jakéhokoli názorového oponenta znemožnit, ocejchovat, správně vyválet ve slovním bahně. Rus nebo ruský! To se může, to trestat nebudeme, to žádné poněcování k nenávisti není, když se použije ve správný okamžik na správném místě, třeba při odborné disputaci mezi akademiky.

Jen si vzpomeňme, na přednášku mnohonásobného doktora mnoha humanitních i přírodovědných oborů docenta Petra Robejška na Fakultě sociálních věd Univerzity Karlovy v roce 2015. kdy téma znělo „Vládnutí v chaotickém světě – metodologická skica“.

Projednávané kontexty se natolik znelíbily dalšímu docentu naší nejslavnější univerzity, totiž Martinu C. Putnovi, že veškeré plakáty zvoucí zájemce na uvedenou přednášku vlastnoručně zhanobil přeškrtáním a nápisy ve znění „ruský šváb“. Čímž myslel Petra Robejška, u nějž si např. české ministerstvo zahraničí objednalo studii „Výzvy a úkoly české ekonomické diplomacie“. Pan Robejšek ale platí za kritika Evropské unie, kdežto M. Putna (který sám o sobě nejraději hovoří jako o „buzně Putnovi“ pozn. aut.) patří k unijním opěvatelům a obdivovatelům.

Tudíž nebylo zapotřebí žádných žádostí o vydání policii (pan Putna nebyl poslancem) , dokonce akademický souznitel s viděním světa třeba pana Hamáčka nebyl ani vyšetřován z možného „podněcování k nenávisti...etc“. Proč také dehonestovat někoho, kdo označil jiného, co studoval, žije a žil v ČR a Německu, jako „ruského švába“? Vždyť si o to Robejšek přímo koledoval a nějaký ten „ruský šváb“ není žádná nadávka, ale území na vzdáleném východě, kde podle Putny takoví „živočichové“ asi žijí. Žádní evidentní „ruští švábové“ přece nebudou kritizovat naši milovanou, brzy již pěkně po humanisticku islamizovanou EU!

A kdo to zkusí nebo bude blábolit cosi o invazi, tak uvidí, jako že Hamáček je Hamáček a Putna buzna. Pardon – Putna.

Svatopluk Otava
komentátor ANS

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponMuslimští politici v USA odmítají respektovat nemuslimskou ústavů a dávají přednost islámskému právu   
Pridal tk Pondělí 09 březen 2020 - 04:15:02 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Umožňovat volit v demokracii těm, kteří demokratické hodnoty neuznávají je hloupost. 92 % nových muslimských kandidátů nebude vyjadřovat podporu ústavě USA. Tak uznávat ústavu, demokracii, zákony ... to ne. Ale rozhodovat o zemi ke které se chovají jako nepřátelé to ano?

Mohamedáni (a všichni kdo nadřazují svou ideologii demokracii) nemají mít právo volit. Stejně tak nemají mít právo volit lidé s více občanstvím, kteří v zemi nežijí.

Zkáza zemí nastává tím, že o zemi rozhodují jiné lidé než ti kteří ji vybudovali a zde žijí.

Autor: Martin Ambros

Zdroj: https://www.jihadwatch.org
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponKobza shrnul 30 let po sametu: Milion chvilek a Člověk v tísni křičí o ochraně demokracie a sami po ní šlapou   
Pridal tk Pondělí 09 březen 2020 - 04:12:41 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Místopředseda zahraničního výboru Poslanecké sněmovny PČR Jiří Kobza (SPD) poskytl portálu ParlamentníListy.cz rozhovor, ve kterém promluvil o hlavních ekonomických a politických milnících v historii Česka za posledních 30 let. Mimo jiné ohodnotil také současný stav demokracie a vyjádřil se k několika diskutabilním kauzám poslední doby.

Podle Kobzy je marné mluvit o demokracii, pokud je Česko součástí Evropské unie, a pokud v EU „vládnou liberální socialisté za podpory ultralevicových Pirátů a Zelených“. Navíc celé české členství v Evropské unii považuje za „veliký podvod a neštěstí“.

„My jsme vstupovali do úplně jiné Evropské unie, než co se z ní zakrátko po našem vstupu stalo Lisabonskou smlouvou, která odevzdala značnou část státní suverenity do rukou nevolených bruselských byrokratů. Zářný příklad je například likvidace českého cukrovarnictví na Hané. Když v roce 2007 Evropská unie vyhlásila snížení výrobních kvót cukru, byly tři nejmodernější české cukrovary prodány belgické skupině Eastern Sugar, která je nechala zbourat a za inkasovanou kompenzaci postavila fabriku na průmyslový líh, ale v Německu,“ uvedl Kobza.

Poslanec dále tvrdí, že Evropská unie je především „korporátní projekt, nikoliv politický“.

„Politika zde slouží především zájmům korporací a nadnárodních bank,“ dodal.

Připomněl i nedávná slova belgického europoslance Guye Verhofstadta, který prohlásil, že brexit nenastal proto, že by v Evropské unii bylo málo demokracie, ale právě proto, že jí je tam příliš a že pro příště už nesmí být žádné „opt in – opt out“. Kobza se tak při této příležitosti ptá, kde je vlastně ta demokracie?

K podobnému zkreslování pojmu demokracie ale podle něj dochází v České republice i nyní.

„Češi jsou ze své podstaty demokraty, jenže o těch, kteří inspirují a financují například Milion chvilek a Člověka v tísni, o tom silně pochybuji. Zde je dobře vidět právě zásadní odpor k demokracii, pohrdání vůlí občanů a samozvaná arogance všech, kteří odmítají výsledek voleb, který se jim nelíbí,“ řekl.

Následně zmínil také poslední kauzy, který se staly důvodem pro protestní akce. „Začalo to mediální masáží proti zvolení prezidenta Miloše Zemana, pokračovalo po zvolení Donalda Trumpa, pokračovalo to dehonestační kampaní proti SPD po zvolení do Sněmovny, a tak řetěz podobných odmítnutí demokracie pokračuje, až po zvolení Stanislava Křečka ombudsmanem,“ jmenoval.

„Ti, co sami nejvíce šlapou po demokratických principech naší společnosti, sami nejhlasitěji křičí, že se je snaží chránit. Takové fašistické metody naprosto odmítám,“ uzavřel věc Kobza.

Zdroj: https://sptnkne.ws/BBGG
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponOkamura se tvrdě pustil do AI: Tato sluníčkářská neziskovka napadá postup Řecka při obraně před nelegálními imigranty   
Pridal tk Pondělí 09 březen 2020 - 04:09:10 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Šéf SPD Tomio Okamura se na svém Facebooku pořádně opřel do neziskové organizace Amnesty International (AI). Právě ta totiž podle jeho názoru napadá postup Řecka při obraně před nelegálními imigranty. Co dalšího Okamura uvedl? A opravdu politické neziskovky napojené na George Sorose podporují nezákonnou migraci?

Český politik na svém účtu na sociální síti napsal, že je „vážně neuvěřitelné, že sluníčkářská neziskovka Amnesty International napadá postup Řecka při obraně před nelegálními imigranty“. V postu pak připojil i citaci samotné organizace: „Represivní opatření, která přijímají řecké úřady, aby zabránily lidem na útěku ve vstupu do země, jsou zradou řeckých lidskoprávních závazků a ohrožují životy lidí, kteří uprchli před násilím.“

V souvislosti s tím šéf SPD poukázal i na jisté vazby na amerického finančníka a multimiliardáře George Sorose.

„Tato organizace mimo jiné dostala peníze i od Open Society Fund George Sorose. Tato organizace ale obdržela prostředky i z veřejných peněz. Musíme co nejvíce zamezit působení politických neziskovek, které podle mého názoru naší zemi škodí a je třeba zamezit jejich financování z veřejných peněz. A pokud by tyto neziskovky podporovaly nelegální chování, je třeba ukončit jejich činnost na našem území!“ výzývá Okamura.

Následně se politik zaměřil na slova ředitelky Amnesty International pro evropské instituce Eve Geddiovou, která měla prohlásit, že každý má právo požádat o azyl. Podle jejích slov deportace lidí bez řádného azylového řízení může znamenat, že je pošlete zpět do hrůz války nebo je vystavíte vážnému porušování lidských práv, čímž porušíte základní zásadu non-refoulement – tedy nenavracení lidí do zemí, kde jim hrozí vážné nebezpečí. „Bezohledná opatření, která řecké orgány přijímají, jsou hrubým porušením práva EU a mezinárodního práva a ohrožují lidské životy. Lidé, kteří hledají azyl, jsou opět využíváni jako vyjednávací žetony v bezcitné politické hře,“ citoval Okamura její slova.

Nelegální překročení hranic

Politik za SPD dále dodal, že imigranti přece byli v Turecku, bezpečné zemi. „Očividně jim v Turecku nehrozí smrt a pronásledování, jdou jen za lepšími ekonomickými podmínkami,“ míní.

Odkázal také na další slova Geddiové, která si stojí za tím, že „lidé, kteří v Řecku hledají azyl, by neměli být považováni za zločince nebo za bezpečnostní hrozbu“. Zde se ale Okamura jasně vyslovil.

„Ten, kdo porušuje zákon, je podle mého názoru zločinec. Ten, kdo nelegálně překračuje hranice, porušuje zákon,“ uvedl.

V neposlední řadě zmínil i skutečnost, že daná ředitelka AI podpořila přerozdělování imigrantů v EU. „Členské státy EU musí také daleko více sdílet odpovědnost za žadatele o azyl přicházející do Turecka, a to jak prostřednictvím finanční podpory, tak zajištěním bezpečných a legálních cest pro ty nejzranitelnější do Evropy. Evropská komise musí také akutně koordinovat jakoukoli podporu, která může být od Řecka a Bulharska požadována, aby zajistila, že žadatelé o azyl budou mít přístup k férovému azylovému řízení,“ cituje ji.

V závěru pak Okamura uvádí, že je „neuvěřitelné, že Babišova vláda též finančně podporuje Organizaci pro pomoc uprchlíkům z veřejných peněz!“. Připomíná také, že SPD navrhlo změnu zákona, která zavadí povinnost transparentního financování pro politické neziskové organizace financované ze zahraničí.

„To je první krok, ale i ten nemá bohužel podporu ostatních stran. Kromě hnutí SPD se ostatní bojí mocného globalisty a s ním spojených českých politických neziskovek napojených na média a státní správu,“ podotkl.

Trikolóra o neziskovkách

Za hnutí Trikolóra se k věci vyjádřila také první místopředsedkyně hnutí Zuzana Majerová Zahradníková. Její slova byla uveřejněna na facebookovém profilu Trikolóry.

„V Řecku nedávno přijali zákon, který zpřísňuje podmínky pro působení neziskových organizací. Měli bychom se inspirovat. Neziskovky jsou živeny z peněz daňových poplatníků, ale často konají proti jejich zájmům. Přesně jak říká řecký náměstek ministra pro migraci, některé neziskovky si z migrace udělaly živnost. Ve všech evropských státech je to stejné. Českou republiku nevyjímaje,“ uvedla.

Padla zmínka také o tom, že v programu Trikolóra jasně píše, že zruší dotace politických neziskovek ze státního rozpočtu.

Zdroj: https://sptnkne.ws/BBCN
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponVedení Evropské rady a EK se setká s Erdoganem 9. března v Bruselu   
Pridal tk Pondělí 09 březen 2020 - 04:04:19 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Předseda Evropské rady Charles Michel a předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyenová se v pondělí v Bruselu setkají s tureckým prezidentem Recepem Tayyipem Erdoganem, aby projednali otázky migrace, bezpečnosti a krize v Sýrii.

„Předseda Evropské rady a předsedkyně Evropské komise se setkají s tureckým prezidentem v pondělí v 18:00 v Bruselu, aby projednali otázky související s (vztahy - red.) EU a Turecka, včetně migrace, bezpečnosti, stability v regionu a krize v Sýrii,“ uvádí se na Twitteru tiskového mluvčího předsedy Evropské rady.

Po zhoršení situace v syrském Idlibu Turecko uvedlo, že již nebude schopno omezovat proudy migrantů a uprchlíků, a otevřelo hranice s EU. Poté se do Řecka vypravily tisíce migrantů. Na hranici se nacházejí stovky policistů, jsou tam staženy jednotky řecké armády.

Minulý čtvrtek byl Erdogan v Moskvě, kde se setkal s ruským prezidentem Vladimirem Putinem ohledně vyostření situace v syrské provincii Idlib. Na základě setkání byl přijat společný dokument. Strany potvrdily svůj závazek vůči „astanskému“ formátu a oznámily zavedení režimu zastavení střelby. Strany se navíc dohodly na společném hlídání důležité dálnice M4 v Sýrii, která je nyní pod kontrolou militantů.

Turecko zakazuje uprchlíkům překračovat hranici s Řeckem

Uprchlíci nemohou z bezpečnostních důvodů překračovat tureckou námořní hranici s Řeckem na základě pokynu tureckého prezidenta Tayyipa Erdogana, uvádí se v prohlášení velení turecké pobřežní stráže.

„Usnesením prezidenta a nařízením ministerstva vnitra je uprchlíkům zakázáno překračovat Egejské moře kvůli nebezpečí. Povolení opustit Turecko se v tomto ohledu nebude rozšiřovat na mořské hranice. Jednotky pobřežní stráže se snaží zabránit překračování námořních hranic,“ uvádí se v prohlášení.

Krize na hranicích Turecka a Evropy

Ankara také zapojila okolo 1 000 policistů speciálních jednotek, aby zabránila řeckým pohraničníkům ve vytlačení uprchlíků z hranic na turecké území, uvedl turecký ministr vnitra Süleyman Soylu.

V této situaci na hranice poslalo bezpečnostní složky také Bulharsko. Polsko se dohodlo na odeslání pohraničníků a policistů na pomoc Řecku.

Bránit státní hranice je v této situaci připravena také srbská armáda, pokud vedení vydá takový rozkaz. Řekl to v pátek ministr obrany Alexandar Vulin v návaznosti na krok Turecka otevřít své hranice s Evropskou unií migrantům uprostřed eskalace v syrské provincii Idlib.

Zdroj: https://sptnkne.ws/BBGC
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPřejít na stranu  [1] 2
Hledat Info kuryr
Novinky pro 2020
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.2065 sec,0.0469 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:1,713kB