Úterý 10 březen 2020
WHO: Pneumonie nového koronaviru se pravděpodobně stane pandemií, ale situace je zatím kontrolovatelná   
Pridal tk Úterý 10 březen 2020 - 13:52:15 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Pneumonie nového koronaviru, která se rozšířila ve více než 100 zemích a regionech a vyžádala si přes 100 tisíc pacientů, se stala skutečnou hrozbou světové pandemie, ale je to první pandemická nemoc v historii, kterou lze udržet pod kontrolou. 9. března místního času to v Ženevě na tiskové konferenci řekl generální tajemník WHO Tedros Adhanom Ghebreyesus.

Tedros Adhanom Ghebreyesus zdůraznil, že rozhodnutí vlád, podniků, sídlišť, rodin a jednotlivců může ovlivnit vývoj epidemie. Rozhodná včasná akce může zpomalit šíření viru a zabránit infekci. Zkušenosti ukazují, že většina nakažených lidí se může zotavit. Z 80 tisíc případů hlášených v Číně se 70 % uzdravilo.

Tedros Adhanom Ghebreyesus se vyslovil v tom smyslu, že i pokud by byla pneumonie nového koronaviru označena za pandemii, lze ji stále udržet pod kontrolou. Je to jen otázka času. Vyzval také všechny země, aby usilovaly o vítězství v této bitvě.

V současné době Čína, Ázerbájdžán, Korejská republika, Saúdská Arábie a další země přispěly k boji WHO proti epidemii téměř 300 miliony amerických dolarů. WHO už poslala osobní ochranné prostředky do 57 zemí a regionů a pošle je do dalších 28 zemí a regionů. Kromě toho plánuje poslat laboratorní materiály do 120 zemí a regionů.


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponRozumní vydali stanovisko k opatření vlády ČR   
Pridal tk Úterý 10 březen 2020 - 12:05:58 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Stanovisko strany ROZUMNÍ: Tvrdá opatření vlády jsou na místě. Navíc, je třeba zakázat vstup turistů z Itálie, Francie, Španělska a Německa (nejvíce zasažených zemí EU) na naše území. Škoda, že nelze jednat samostatně, tak jak chrání své občany Izrael. Bohužel EU v tomto případě neumožňuje bezpečnostní kroky, jaké byly učiněny v asijských zemích a Izraeli.

To jest: Vyhlásit stav nouze pro ČR, tak, aby to nebylo napadnutelné z EU. Pozastavit schengenskou smlouvu o volném pohybu osob na dobu akutního ohrožení nemoci Covid-19. Nemožnost tohoto kroku zvýšila výskyt nemoci v Rakousku, kdy byl Brennerský průsmyk průchozí a je to i problémem ve Švýcarsku a tudíž potažmo i v Německu. Zavést pokuty pro lidi, kteří nezodpovědně odjíždějí do ohnisek nákazy na zimní dovolenou (Itálie, Francie a i Rakousko).

Ještě je třeba řešit (tak jako v Itálii)- zákaz bohoslužeb všech denominací, kde bývá mnohdy víc než 100 lidí a podávají se ruce. Navíc se jich zúčastňují hlavně starší lidé, hlavně starší dámy, které jsou nejvíc ohroženy na životě Coviden-19 .Myslím si, že, co se týká největší církve na našem území - římskokatolické, by měl dán generální pardon od biskupské konference po dobu nebezpečí nákazy.

Mgr. Petr Hannig
předseda ROZUMNÝCH

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponUSA přesunuly do Evropy strategické bombardéry B-2   
Pridal tk Úterý 10 březen 2020 - 11:43:47 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
USA přesunuly do Evropy strategické stealth bombardéry B-2 Spirit, oznámilo to ve zprávě pro tisk Evropské velení Ozbrojených sil USA.

Bombardéry, jejichž počet nebyl uveden, přiletěly v pondělí z letecké základny v Missouri na leteckou základnu na portugalských Azorských ostrovech. Zúčastní se cvičení NATO Defender Europe 2020. V průběhu letu nad Atlantikem byly bombardéry dotankovány ve vzduchu za pomoci tankovacích letounů KC-10 Extender.

„Letadla budou působit na různých vojenských objektech v zóně odpovědnosti Evropského velení. Přesun strategických bombardérů poskytne členům posádek možnost obeznámit se s eventuálním evropským válčištěm a ukazuje podporu spojenců a partnerů ze strany USA,“ uvádí se ve zprávě.

Podotýká se přitom, že „rozmístění strategických bombardérů B-2 Spirit v Evropě umožní obeznámit členy jejich posádek se zvláštnostmi letů na tomto válčišti a ukáže oddanost USA podpoře spojenců a partnerů“.

„Součinnost s našimi spojenci v NATO a partnerskými zeměmi na válčišti a také s jinými jednotkami Letectva USA napomůže pohotovosti sil a také nám umožní upevňovat trvalé strategické vztahy nezbytné pro čelení širokému okruhu globálních výzev.“

Podotýká se rovněž, že letecká základna Lajes má strategickou polohu pro podporu bojových akcí z hlediska spěšného přesunu letectva a také zajištění globálního spojení s velením a podpory společných operací NATO.

Jak bylo oznámeno loni v říjnu, USA přesunuly na předsunutou základnu Fairford ve Velké Británii leteckou skupinu ve složení čtyř strategických bombardérů B-52H, za dobu pobytu v Británii vykonaly americké bombardéry sérii cvičných letů, mj. nacvičily útoky na cvičné cíle na řadě polygonů evropských členských zemí NATO. Kromě toho vykonaly lety v blízkosti ruských hranic na Baltu, v Černém moři a také v blízkosti ruských základen v Sýrii.

Koncem srpna minulého roku přesunuly USA do Anglie dočasně tři strategické stealth bombardéry B-2 Spirit. Vykonaly řadu cvičných letů v oblasti britských ostrovů a cvičily také krátká přistání pro dotankování na tak zvaných operativních letištích na Islandu a na portugalských Azorských ostrovech.

Manévry naplánované na duben a květen roku 2020 budou největší po ukončení studené války. Pro nacvičení bojových akcí se jich zúčastní vedle evropských vojáků NATO také přes 20 tisíc amerických vojáků a desítky tisíc jednotek vojenské techniky.

Zdroj: https://sptnkne.ws/BCzd
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponV Česku budou zrušeny všechny hromadné akce, včetně kulturních a sportovních, navíc od zítra budou uzavřeny školy   
Pridal tk Úterý 10 březen 2020 - 10:35:47 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Premiér Andrej Babiš na dnešní tiskové konferenci oznámil, že v Česku budou zrušeny všechny hromadné akce, včetně kulturních a sportovních. Navíc od zítra budou uzavřeny školy. Opatření potrvají až do odvolání.

„Vzhledem k vývoji epidemie v Evropě jsme rozhodli k dalším mimořádným opařením. S účinností od 10. března od 18 hodin se zakazují divadelní, hudební, filmová představení, a sportovní, náboženské akce a umělecká představení přesahující účast 100 osob,” oznámil premiér Babiš.

Babiš následně uvedl, že budou zavřeny školy, střední školy, odborná učiliště a univerzity. Omezení je zatím vyhlášeno na dobu neurčitou.

„Zakazuje se osobní přítomnost žáků na základních, středních školách, odborných učilištích a univerzitách,“ uvedl Babiš druhé nařízení. Omezení se netýká školek.

Zákaz se také nevztahuje na schůze, zasedání a podobné akce ústavních orgánů, orgánů veřejné moci či soudů.

Jak na tiskové konferenci uvedl ministr zdravotnictví Vojtech, není zatím potřeba zavírat restaurace či nákupní centra.

„Dnes tato dvě mimořádná opatření vydám. Týká se to hromadných akcí a škol. Epidemiologická situace se nevyvíjí dobře. Nejsme v tomto směru úplně ojedinělí. Slováci a Izrael šli podobnou cestou. Je dobré jít touto cestou v počátku, a ne ex post jako v Itálii,“ uvedl ministr zdravotnictví Vojtěch.

V pondělí večer mělo Česko 38 potvrzených případů nákazy. Jedním z nových nakažených je pražský taxikář, u kterého není jasný zdroj infekce. V úterý ráno však Adam Vojtěch na Twitteru uvedl, že Národní referenční laboratoř potvrdila další dva případy nákazy, v ČR je již 40 nakažených. Jde o ženu ročníku 1959 ze Středočeského kraje, které se nakazila v práci od ženy, která se vrátila z italské Val Gardeny. Druhý je muž ročníku 1966 z Ústeckého kraje, který se vrátil ze Sextenu v Itálii.
Ministerstvo zahraničí na svých stránkách také uvedlo, že čeští občané se mohou z Itálie vrátit do Česka, přestože na celém území Itálie platí od dnešního dne karanténa. Kdo se z Itálie vrací, musí se hlásit svým lékařům.

Opatření v ČR

V Česku již byla přijata opatření, která mají omezit šíření nákazy. Od úterka platí zákaz návštěv lůžkových oddělení nemocnic a domovech pro seniory s výjimkou oddělení pro děti či rodičky. Zákaz se netýká ani hospiců. Na deseti hraničních přechodech na jihu a západě pokračují kontroly, kdy hasiči namátkově měří teplotu řidičům a cestujícím.

Policisté na hranicích zkontrolovali za 24 hodin téměř 36 tisíc aut, 65 vozidel bylo s podezřením na koronavirus odstaveno. Do karantén nakonec bylo přepraveno šest osob.

Od dnešního dne od 18 hodin jsou zakázány hromadné akce nad 100 osob, jde o divadelní, hudební, filmová představení, a sportovní, náboženské akce a umělecká představení.


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponŠtěpánek se vysmál znalostem zeměpisu redaktorů ČT: Jak jde o Čínu nebo Zemana, každá pitomost je dobrá   
Pridal tk Úterý 10 březen 2020 - 10:26:26 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Český hudebník a politik Petr Štěpánek si vzal na paškál znalosti zeměpisu redaktorů České televize. Nepozdávaly se mu totiž informace, s nimiž veřejnoprávní televize přišla v jednom z pořadů. A tak neváhal a ČT zkritizoval.

Štěpánkova kritika se týkala konkrétně umístění měst Peking a Wu-chan na mapě. Vzdálenost se mu totiž nezamlouvala, a tak si zjistil podrobnosti.

„Zeměpis podle České televize. V magazínu 168 hodin jsme se včera dozvěděli, že Peking se nachází „blízko epicentra wuchanského viru“. Tak určitě! Důvěřuj, ale prověřuj. Dle Google maps je to autem z Wu-chanu do Pekingu nejrychlejší cestou 1152 kilometrů. Ale na trase se platí mýtné. Urazíte to za necelých 12 hodin. Tož asi tak. Je to jako kdyby v Kyjevě někdo kýchnul a my v Praze tahali z kapsy kapesník. Jo jo, jak jde o Čínu nebo Zemana, každá pitomost je zpovykancům z Kavčích hor dobrá,“ napsal na svém Facebooku.

V pořadu 168 hodin totiž v souvislosti s Čínou přišla řeč na nedávnou cestu kancléře Vratislava Mynáře do dané země. Tam s ním na konci února vyrazil také prezidentův poradce Martin Nejedlý a tvář čínských investic v Česku. Mynář. V Číně jednal s tamním vicepremiérem Chu Čchun-chuou o české humanitární pomoci. I když někteří čeští politici jeho cestu kritizovali, v Číně ji ocenili. Chu Čchun-chua tuto Mynářovu návštěvu v době epidemie nového typu koronaviru ocenil jako důkaz „hlubokého přátelství české vlády a lidu“.

Do Pekingu má v blízké době zamířit také prezident Miloš Zeman s ministrem vnitra Janem Hamáčkem. Dotyční se mají zúčastnit summitu 17+1, který se má uskutečnit v dubnu. Oba s cestou zatím počítají a nevidí důvod pro to, aby byla v souvislosti se situací kolem koronaviru zrušena. Dnes tato slova potvrdil premiér země Andrej Babiš.

Zdroj: https://sptnkne.ws/BChH
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponEU chystá zradu statečných Řeků bránících hranice   
Pridal tk Úterý 10 březen 2020 - 04:17:21 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Dnes má přiletět do Bruselu turecký prezident Recep Erdogan (AKP). Stálý předseda Evropské rady Belgičan Charles Michel zveřejnil informaci, že s ním bude jednat o „modernizaci celní unie“ a „zvýšení flexibility vízové politiky pro migranty.“ Dnes večer začíná v Bruselu i plenární zasedání Evropského parlamentu. Schůze byla kvůli koronaviru přeložena ze Štrasburku do Bruselu. Nechápu k čemu to je. Obě budovy – ve Štrasburku i v Bruselu – jsou skloželezobetonové krabice protkané klimatizací. V obou by se koronavirus šířil stejně.

Naše frakce Identita a demokracie (ID), v níž působí i europoslanci za SPD, navrhuje pravý opak toho, o čem chce s Erdoganem jednat Michel. Večer vystoupí jménem frakce italský předseda Marco Zanni a bude navrhovat zařadit do programu jednání bod o situaci na řecko-turecké hranici. Navrhoval to už na Konferenci předsedů, což je europarlamentní obdoba organizačního výboru, která připravuje program schůze. Lidovci, socialisté a zelení na Konferenci předsedů návrh na zařazení tématu tureckého migračního útoku na řeckou hranici EU vetovali. Zanni téma navrhne večer znovu a rozhodne se hlasováním všech europoslanců.

Máme připravený písemný návrh rezoluce, na níž jsme pracovali minulý týden. Chceme, aby europarlament vyzval Radu k okamžitému pozastavení celní unie s Tureckem. Do doby, než Erdogan ukončí vojenské a hybridní migrační útoky na vnější hranici EU v Řecku. V praxi by to znamenalo okamžité zavedení cel na veškeré zboží dovážené z Turecka. Do návrhu řešení současné migrační krize, předkládaném frakcí ID, jsem přispěl návrhem na okamžité zavedení vízové povinnosti pro Turecko. Včetně turistických víz. Řada džihádistů z Islámského státu se do EU dostala jako údajní turisté z Turecka.

Navrhujeme také okamžité zastavení vyplácení migračního výpalného, na němž EU posílá Turecku 9 miliard eur ročně. Chceme tyto peníze okamžitě poslat Řecku na zvýšené výdaje s obranou vnější hranice EU proti invazi migrantů organizované tureckou vládou a bezpečnostními složkami.

Návrh stálého předsedy Rady Charlese Michela považuji za "dýku do zad" statečných Řeků, kteří nás všechny brání na hranicích. Podle informací, které mám z bruselského zákulisí, má pojem „zvýšení flexibility vízové politiky pro migranty“ znamenat vydávání zjednodušených a zrychlených víz pro migranty, kteří se snaží probít přes řecké policisty a vojáky do EU. Tahle nálepka do pasu by všem afghánským, pákistánským, somálským a nigerijským kriminálníkům, které Erdogan nechal vyzvednout z věznic a nahnal je na řeckou hranici, měla umožnit LEGÁLNÍ VSTUP do EU. Charles Michel mi připadá jako ten zmrzačený zrádce, který perské invazní armádě ukázal boční cestičku, kudy mohli vpadnout do zad statečným Sparťanům, kteří u Thermopyl roku 480 pr. n. l. bránili Řecko před invazí barbarů z východu.

Zásadně nesouhlasím s jakýmkoli návrhem na rozšiřování celní unie s Tureckem. Přesně o to totiž půjde v rámci jednání o „modernizaci celní unie“. Na Turecko by měla být uvalena trestná cla za to, že útočí na členskou zemi EU. Nemá mu být dána možnost rozšiřovat exporty do EU. A tím lákat nadnárodní korporace k dalšímu přesunu továren z EU do Turecka. Jestli si pánové něco takového dohodnou, tak to bude muset být schváleno v Radě a v Evropském parlamentu. Pokud nám něco takového předloží, budu hlasovat proti. A celá naše frakce také. A doufáme, že tentokrát nebudeme sami.

EU dělá zásadní chybu, že pod tlakem migračního vydírání vůbec připouští diskuse o takových návrzích. Nejde o nic jiného, než o další formu výpalného Turecku. S návrhem se vrátil z Turecka minulý čtvrtek Charles Michel, který tam spěšně odletěl po skončení jednání Rady ministrů vnitra, na níž Řekové požádali o vyslání policejních posil na hranici. Michel letěl do Ankary a ani si nezjistil, že Erdogan byl tou dobou „na koberečku“ v Moskvě. Požadavky převzal od Erdoganových ministrů.

Vladimír Putin nám ukázal, jak se má s Erdoganem jednat. Audienci mu udělil v kremelském sále carevny Kateřiny Veliké, během jejíž vlády ruská vojska porazila Turky v 15 bitvách a vybojovala pro Rusko přístup k Černému moři. Putin donutil Erdogana v Moskvě podepsat příměří se Syrskou arabskou armádou. Tureckem podporovaní džihádisté už sice vyhlásili, že jej nehodlají respektovat, a nadále v Idlibu bojují. Turecká armáda v Idlíbu zatím dodržuje příměří se syrskými vládními vojsky a nestřílí na ně. Zatím - neboť Erdogan, povzbuzen slovy podpory z EU a v očekávání peněz už vyhlásil nový přesun zbraní a vojáků do Idlíbu. Pochopil dobře, že výzva, aby Evropa stála po boku Turecka proti Putinovi, našla své adresáty.

Autor: MUDr. Ivan David
Europoslanec SPD

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPutinova odplata   
Pridal tk Úterý 10 březen 2020 - 04:07:46 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Vměšování do politického života jiných zemí a změny režimu se vyplácí. Jedním z mnoha důkazů je puč na Ukrajině, kterým byl svržen demokraticky zvolený po Rusku šilhající president Viktor Janukovyč a moci se chopil proamerický Petro Porošenko.

„Byla to naše nejlepší investice,“ pochvalovala si Hillary Clintonová, tehdejší americká ministryně zahraničí. „Za půl miliardy dolarů jsme získali celou zemi.“

Podle šetření Profesora Dov Levina z institutu Politiky a strategie na univerzitě Carnegie Mellon Spojené státy se pokusily ovlivnit volby anebo způsobit změnu režimu v osmdesáti jedna zemích a Rusko v třiceti šesti. Zdá se vám to málo? Máte pravdu. Je to zatraceně málo, protože Levinův výzkum končí rokem 2000. Po pádu Sovětského svazu v roce dostalo americké vměšování křídla, zatímco Ruská Federace na ně neměla, protože čelila tsunami hospodářské a sociální krize umocněné dramatickými politickými změnami.

Za obojí do značné míry vděčí Spojeným státům, které podporovaly divokou privatizaci a postavily se za muže, který ji způsobil, Borise Jelcina. Když v roce 1996 Boris neměl šanci na znovuzvolení, ale nutně potřeboval zvítězit , aby nebyl souzen za vojenský útok na ruský parlament, rozkrádání národního majetku a korupci, Washington mu poslal svoje nejlepší odborníky na volební hejble a kejkle a zaplatil celou jeho kampaň. Navíc přiměl Mezinárodní měnový fond, aby přiklepl Rusku půjčku 10.2 miliard dolarů, druhou největší v historii této instituce. New York Times tehdy napsal, že má „sloužit k podpoře Jelcina v červencových volbách.“ Injekce přišla v pravý čas a zabrala. Ekonomika se na chvíli zmátořila a Jelcin vyhrál druhý mandát s náskokem třinácti procent. Výprodej ruského nerostného bohatství a rozkrádání státního majetku mohlo pokračovat.

Koncem roku 1996 John F. Tefft, americký velvyslanec v Moskvě, zvedl ruce k nebi a prohlásil, že bez americké pomoci „bychom viděli podstatně jiné Rusko nežli nyní.“ Tefft byl kariérní člen ministerstva zahraničí. O Rusku nevěděl moc, ale radil se před odletem mimo jiné s uznávanou znalkyní ruského impéria, příští americkou ministryní zahraničí Madeleine Albrightovou, rozená Marie Jana Korbelová, která zastávala (a zastává) názor, že Rusko má v podzemí příliš mnoho drahokamů na jednu zemi, a mělo by se o ně podělit. Tefftovi se zamlouvalo Jelcinovo Rusko, které během jednoho desetiletí přišlo o klíčová odvětví v průmyslu, ztratilo víc jak třicet procent svého Hrubého domácího produktu, prošlo šokovou terapií, prodělalo několik záchvatů inflace a trpělo epidemií chudoby.

Vladimír Putin je ruským carem víc jak dvacet let, a co všechno se za jeho panování ve velké širé Rusi stalo a změnilo. Kde například jsou oligarchové, kteří považovali pomenšího blonďáčka z KGB za neškodného holobrádka a politického zelenáče. Od takového mužika, jakým je Putin, se dá čekat všechno a také na něho všechno shodit. I to, že v Bílém domě sedí Donald Trump, ačkoli vyšetřování, které se táhlo dva roky, mu nic takového nedokázalo. Ale také ho od podezření neosvobodilo, čímž vedení Demokratické strany odůvodňuje obavy, že v listopadových prezidentských volbách se objeví neviditelná ruka pána Kremlu.

Dokonce i Bernie Sanders, politik, který docílil, že dnes se v USA dá mluvit veřejně o socialismu, si přisadil. „Moje poselství Putinovi je jasné: Dej ruky pryč od amerických voleb. Osobně na to dohlídnu,“ varoval z řečnické tribuny ve Vermontu.

Fakt je, že ruský prezident má prostředky a hlavně pohnutky zamíchat Američanům karty. „Motiv,“ řekl Sherlock Holmes, „hraje, milý Watsone, u každého zločinu první housle.“

Kdo se táže, co Putina motivuje , aby se Donald vrátil na další čtyři roky do Bílého domu, četl nepozorně titulek.

Jan Vítek
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponKoronavirus, globalizace a národní stát   
Pridal tk Úterý 10 březen 2020 - 04:03:50 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Globalizace a s ní spojené ideologie multikulturalismu (podpora migrace), homosexualismu (adopce dětí homosexuály), politické korektnosti (omezování svobody slova), klimaalarmismu (Zelený úděl a chudnutí) a další nyní názorně a v celé svojí ošklivosti ukazuje, jakým je nebezpečím pro národní státy. Globalizace nepřináší převážně výhody, jak se nám snaží namluvit především tzv. veřejnoprávní média (jež si musíme nedobrovolně platit), ale přináší především i velká nebezpečí, která by mohla dostat dříve svrchované státy úplně na kolena.

I rozšíření koronaviru během necelých dvou měsíců do velkého množství zemí světa je důsledkem globalizace. Riziko mohutné epidemie nebo snad i pandemie této nemoci je snad zřejmé každému, kdo se o to trochu zajímá. S tím ovšem přijdou i další následné problémy. Například firmy závislé na importu a exportu omezí nebo zastaví výrobu, zaměstnanci přijdou o práci, státy o daně z příjmů a daně z nižší spotřeby obyvatelstva (DPH, spotřební daně). To povede následně k nižším vládním výdajům a poté ke krachu dalších firem a dalšímu zvyšování nezaměstnanosti, dále navíc k omezování sociálních standardů, jako je zdravotní péče hrazená ze zdravotního pojištění, podpora v nezaměstnanosti, výplata nemocenské a důchodů, mateřských dávek, apod. Kde se tato spirála pádu do „černé díry“ zastaví, neví asi nikdo. Možná pouze ti, co jsou za zavlečení koronaviru do některých zemí a za následné další rozšíření viru zodpovědní.

Krize spojená s koronavirem nemá asi za prioritní cíl snížení počtu obyvatelstva planety, ale spíše vyvolání světové hospodářské a ekonomické krize velkých rozměrů a dále celosvětovou kontrolu pohybu a chování obyvatel planety (z důvodu ochrany obyvatel před nákazou bude pohyb obyvatelstva monitorován telekomunikačními operátory a údaje online předávány vládám tak, jako se již dnes děje v Číně).

Státy, firmy a lidé v bezvýchodné situaci se asi nejprve budou muset „za levno“ zbavit svého už tak nevelkého majetku a tím pak již nebudou mít nad svým osudem ani tu nejmenší kontrolu. Jelikož může poté hrozit revolta a hlad obyvatelstva, státy a občané se ještě v zoufalé snaze mohou zadlužit u mezinárodních bankovních domů a jejich lichvářů, kteří jim rádi hodí „záchranné lano“, jenž se později může stát jejich oprátkou. Tento možná připravovaný „Marshallův plán pro 21. století“ může být realizací připravovaného NWO. Zadlužené státy, firmy a obyvatelstvo již nebudou schopné svoje dluhy (tak jako USA) nikdy splatit a budou už jen skákat, jak se bude pískat.

Národní demokracie prezentovala v roce 2018 svůj ideový, silně pronárodní program pro střednědobý a dlouhodobý časový interval s názvem: Nacionalismem proti kulturnímu marxismu, stavovskou demokracií proti liberalismu. Program najdete zde, ve zkrácené verzi pak zde. V souladu s ním musíme v ČR podpořit systémovou změnu a vytvořit národní stát.

Události posledních tří let nám daly za pravdu a jenom potvrdily nutnost naplňování tohoto programu, zejména nutnost vytvoření svrchovaného českého národního státu. Ten se musí od současných globálních procesů odříznout. Bohužel současná vládní politika ČR se v konfrontaci s hrozící celosvětovou krizí ukazuje jako polovičatá.

Národní stát musí mimo jiné vydávat více prostředků na obranyschopnost, ale tím nemyslíme expediční sbory, ale obranu našeho území dostatečným počtem dobře vyzbrojených vojáků. V této souvislosti znovu zavedeme všeobecnou vojenskou prezenční službu pro všechny muže a budeme střežit celou naši hranici. Dále jsme pro legislativní podporu domobrany, při jejímž porodu a u jejíž kolébky Národní demokracie v roce 2015 stála. Bohužel, kvůli poslanecké „iniciativě“ zejména čtyř poslanců SPD se koncem roku 2019 podařilo zničit a rozpustit Zemskou domobranu a další uskupení, jako je například Národní domobrana, postupně zachází na úbytě.

Již v loňském roce před volbami do Evropského parlamentu jsme v naší Nymburské deklaraci mimo jiné upozorňovali i na další snahy Okamurovy SPD, jež se dnes znovu v souvislosti se šířením koronaviru ukázaly jako škodlivé. Zejména se jedná o deklarovanou snahu SPD o zachování mezinárodního volného pohybu osob, zboží, kapitálu a služeb. Národní demokracie je naopak pro co největší vnitřní soběstačnost a je pro omezování závislosti ČR na dovozu jak zboží, tak kapitálu, ale i služeb a osob.

Národní stát si musí za náhradu vzít zpět vše, o co po roce 1989, kvůli převratem nastolenému liberálnímu režimu, přišel. Musí mít nad bohatstvím své země plnou svrchovanost. Kromě návratu nerostného bohatství, půdy, lesů, vody apod. do rukou českého státu se musí český stát dostat i k plné kontrole nad energetikou, strategickým průmyslem a výrobou potravin. Tam se musíme dostat na 100 % zde spotřebovaného množství základních potravin, tak jako před rokem 1989.

Budeme mohutně podporovat tradiční rodinu, porodnost a výchovu zdravých dětí v pronárodním duchu.

Nemůžeme se také smířit s tím, že naše platy a důchody nedosahují ani na třetinu těch německých. Vydělávající zahraniční firmy zde přitom reinvestují sotva pětinu zisku a na dividendách si potom vyvádějí ročně cca 300 mld. Kč. Dále v rámci interních finančních transferů mezi zahraniční firmou-matkou a tuzemskou firmou-dcerou vyvádějí dalších cca 200 miliard Kč za rok!

Ve strategických oblastech musíme (znovu) založit české státní podniky, které budou zahraničním konkurovat a převezmou částečně nebo úplně jejich produkci. Tyto státní podniky nebudou mít za prvotní povinnost vytvářet zisk, ale platit zaměstnancům vyšší mzdy. To podnítí i ostatní zaměstnavatele k navýšení platů, a tím se mimo jiné podpoří koupěschopnost místního obyvatelstva s pozitivním dopadem na tuzemskou výrobu a zaměstnanost. Vše toto omezí naši závislost na globalizaci, s níž je mimo jiné spojen i import epidemií a zde dávno vymýcených nebo dříve neznámých nemocí apod.

I když nebudou naše nově založené státní podniky z počátku schopné produkce s vysokou rentabilitou, mohou být nakonec cenově konkurence schopné, neboť nemusejí tvořit tak vysoký zisk, jenž díky nízkým mzdám českých dělníků a inženýrů vytvářejí a potom vyvádějí pryč z ČR firmy zahraniční.

Rozhodující finanční prostředky na transformaci společnosti chceme vzít úsporou stovek miliard Kč, které ročně odtékají na výše uvedených dividendách zahraničních, zde působících, zejména západních firem. Další prostředky na tuto systémovou změnu a transformaci společnosti zajistíme například zrušením podpory zejména politickým neziskovkám, jako je Člověk v tísni, apod. I tam se dá ročně ušetřit několik miliard Kč. Další úspora je například možná omezením podpory neproduktivního a neužitečného vysokého školství, zejména toho s humanitním zaměřením. Mladí lidé, kteří nebudou schopni studia na normálních vysokých školách, se alespoň dříve zapojí do pracovního procesu. Místo toho chceme obnovit a podpořit učňovské školství. Zde se mohou naučit pracovním návykům a být také prospěšní společnosti ty skupiny obyvatel, kterým stát po desetiletí platí vysoké sociální dávky a následně tyto osoby začlenit do užitečné práce. Tam lze hledat úsporu dalších desítek a možná stovek miliard Kč za rok.

Je nám jasné, že tato životně nezbytná transformace se nemůže realizovat v rámci našeho setrvání v EU a i v NATO. Tyto organizace nás budou dále vtahovat do uměle vytvářených problémů, jako je i migrace muslimského a afrického obyvatelstva apod. Vnitřní proměna těchto globalistických organizací, o níž se prý bude SPD v Evropském parlamentu s Marine Le Pen a Geertem Wildersem pokoušet, je nemožná. Naopak, předsednictvo Evropského parlamentu jim ze stolků v Bruselu vyhodilo národní vlajky a poslanci, včetně těch českých, ani necekli. To mimo jiné podnítilo Národní demokracii k svolání série veřejných shromáždění před Evropský dům do Jungmanovy ulice v Praze s názvem: Pondělky pro vlajku. První se koná již tot pondělí, 9. března 2020 od 17:00 hodin. Vlastenci a národovci, přijďte podpořit naše vystoupení z EU.

Ze všech výše uvedených důvodů vyzýváme vládu ČR, aby společně se zeměmi Visegrádské čtyřky začala toto naše vystoupení z EU i z NATO připravovat.

V Praze dne 7. března 2020

Předsednictvo Národní demokracie
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponJe důvodem snahy Turecka vyhnat do Evropy desítky tisíc uprchlíků nekontrolovatelné šíření koronaviru?   
Pridal tk Úterý 10 březen 2020 - 04:01:29 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
V souvislosti se snahou turecké vlády vyhnat do Evropy desítky a snad i statisíce uprchlíků, kteří se nacházejí na tureckém území může mít i čistě prakticky důvod související s epidemií koronaviru. Vedle Turecka leží Iran, který již nemá epidemií koronaviru pod kontrolou a je tam katastrofální situace. Dá se předpokládat, že proud uprchlíků zavlekl nákazu koronaviru již i do Turecka a s největší pravděpodobnosti je nejvíce nakažených mezi uprchlíky. Inkubační doba koronaviru se odhaduje na 14 dní, tedy turecká vláda má 14 dní na to, aby se zbavila potencionálně nebezpečných nakažených a jak to učinit? No, prostě je vyhnat do Evropy přes Řecko ...

Podle veřejně dostupných informací totiž je koronovirus velkou komplikací pro zdravotnictví a velkým problémem. Turecké zdravotnictví by nedokázalo poskytnout pomoc velkému množství nemocných a tak nejlepším řešením pro Turky je vyhnat uprchlíky pryč. Ať se o ně postarají v Evropské unií ...

Autor: Lukáš Lhoťan / euRabia
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponItalské zdravotnictví kolabuje pod náporem epidemie koranovirusu a svou vinu na tom má i masová migrace z Afriky ...   
Pridal tk Úterý 10 březen 2020 - 03:59:29 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
ITÁLIE / CORONAVIRUS / MANUÁL, KOHO ZACHRAŇOVAT A KOHO NE. Pokud máte pocit, že se vás současná epidemie netýká, protože jste mladí a bez dalších vážných nemocí, tak vězte, že týká. Pokud tedy nejste na tomto světě úplně sami... V opačném případě se vám totiž může stát, že lékař, prozatím v některých italských nemocnicích, bude postaven před volbu, koho zachránit a koho ne.

Systém totiž začíná kolabovat, nejsou lůžka, přístroje, respirátory... A tím, na koho padne Černý Petr, komu se např. právě ten respirátor nedá, protože zkrátka už není, může být i váš příbuzný, kamarád, partner...

Na veřejnost se dostal manuál, který má zdravotníkům v tomto rozhodování pomoci: "Základním kriteriém k práci bude "privilegovat větší šanci na život". Což v praxi znamená brát na zřetel některá kritéria: závažnost nemoci, přítomnost dalších patologií, ohrožení dalších orgánů. No a jejda, také věk. To by znamenalo kompletně zamotat kartami, které jsou v současném zdravotním systému nastaveny."

Ač se stále doufá, že k této situaci nedojde, jsou k ní v Itálii evidentně velmi blízko....

Zdroj: https://www.ilgiornale.it
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPřejít na stranu  [1] 2
Hledat Info kuryr
Novinky pro 2020
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.2176 sec,0.0476 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:1,672kB