Úterý 10 březen 2020
Bezpečnostní analytik varuje před Erdoganem, prý je to druhý Hitler ...   
Pridal tk Úterý 10 březen 2020 - 03:56:12 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
„Turecká hranice začíná v mém srdci u Vídně, Jaderského moře, Východního Turkestánu, čínské autonomní oblasti Sin-ťiang a severu Černého moře.” Autorem těchto slov je, jak jinak, turecký prezident Recep Erdogan. Svou vizi obnovy osmanského impéria sdělil světu 19. ledna 2019 v Izmiru.

Co na to svět? Mlčí a tváří se jakoby nic. Nás se to přece netýká. Stejně jako se nás "to" netýkalo, když Adolfu Hitlerovi vyšlo jeho "stěžejní dílo" Mein Kampf. Přestože si tehdy mohli všichni přečíst, jakou apokalypsu nově vycházející diktátorská hvězda připravuje. Hrůzy, které "to" přineslo Evropě a především tehdejšímu SSSR, jsou stále ještě hluboko vryty v historické paměti evropských národů. Rád bych věřil, že dnešní Evropa je nejen o 75 let starší, ale také minimálně stejně moudřejší. Obávám se ale, že se mýlím.

Pro doplnění snad jen komentář velmi dobře informovaného bezpečnostního experta a znalce Středního východu Davida Bohbota:

"Proč se všichni soustředí na koronavirus?

1. aby jsme nevnímali naplno tu invazi, 2. aby se nemuseli rozhodnout, co s tím udělat, protože se bojí a nemají tušení, jak to vyřešit. Nevěřte falešným číslům. Už víc než 150 000 lidí překročilo hranice do EU!!"

Autor: Jaroslav Štefec
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPoslanci přišli s návrhem Dne zrady: Pokud si máme připomínat 21. srpna 1968, proč zapomínáme na 15. března 1939?   
Pridal tk Úterý 10 březen 2020 - 03:53:04 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Skupina poslanců chce uzákonit 15. březen Dnem zrady a zániku státnosti Československa. Vypadá to, že tento nový „významný“ den by v zákonu o státních svátcích připadal na začátek okupace zbytku českých zemí nacistickým Německem v roce 1939.

Návrh, který pochází od Lea Luzara (KSČM), Jiřího Miholy (KDU-ČSL) a Heleny Válkové (ANO) má nyní posoudit vláda, a poté i zákonodárci.

„V tento den se dokonala zrada spojenců započatá v Mnichově roku 1938, kdy velmoci Velká Británie, Francie, Německo a Itálie donutily československou vládu přijmout odstoupení území Sudet Německu. Po svévolném rozhodnutí Hitlera vojensky obsadit zbytek území Československa a vzniku Slovenského státu se Velká Británie a Francie zmohla pouze na diplomatický protest. Tímto dnem zanikla státnost mladé Československé republiky a vznikl Protektorát Čechy a Morava,“ uvádí ČTK v důvodové zprávě.

Komunista Leo Luzar v rozhovoru pro Haló noviny uvedl, že byl pro to, aby byly významnými dny ty, „které v dějinách přinesly pro naši vlast něco dobrého“. Ale poté, co byl na konci minulého roku stanoven 21. srpen jako Den památky obětí invaze v roce 1968 a následné okupace vojsky Varšavské smlouvy, který byl podle komunistického poslance do kalendáře připojen jako významný den v negativním smyslu, rozhodl o tom, že nemáme zapomínat i na další smutná data české státnosti.

„Nelíbí se mi to, ale pokud máme připomínat významné dny i tohoto typu, tedy ty negativní, potom jeden z nejvýznamnějších negativních dnů, který pomalu upadá v zapomnění, je 15. březen, kdy jsme poprvé, a doufám i naposled, ztratili svou státnost,“ řekl Leo Luzar pro Haló noviny.

Připomněl čtenářům, že od vzniku samostatného státu to byl jediný případ, kdy jsme poprvé reálně fyzicky ztratili státnost Československé republiky a stali jsme se protektorátem.

„Byly to opravdu dny zrady,“ dodal komunistický poslanec s tím, že šlo o dokonání mnichovského aktu, který tomu sice měl zabránit, ale nestalo se tak, a 15. března 1939 přestala existovat Československá republika.

Podobná novela od SPD

Obdobný návrh stanovit 15. březen Dnem památky obětí okupace českých zemí nacistickým Německem předložilo také hnutí Svoboda a přímá demokracie Tomia Okamury. Kabinet ANO a ČSSD se k němu ale postavil záporně, a to s odůvodněním, že zavedení nového významného dne nepokládá za potřebné.

Období od obsazení českého pohraničí po porážku nacistického Německa připomíná podle vlády už nyní pět památných dnů a státní svátek Dne vítězství.

„Dalším rozšiřováním okruhu významných dní připomínajících stejné dějinné období se jejich symbolické postavení spíše oslabuje,“ vysvětlili ministři ve svém stanovisku.

Počet významných českých dnů se zvýšil letos, kdy se mezi ně zařadil i 21. srpen. Ten připomíná oběti invaze v roce 1968 a následnou okupaci někdejšího Československa vojsky bývalé Varšavské smlouvy.

Zdroj: https://sptnkne.ws/BCpk
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponItalskými věznicemi se přehnala vlna protestů kvůli koronaviru   
Pridal tk Úterý 10 březen 2020 - 03:50:17 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Italskými věznicemi se přehnala vlna protestů v souvislosti s řadou omezení zavedených úřady kvůli rychlému šíření koronaviru v zemi.

Podle místních médií došlo v 27 nápravných zařízeních k nepokojům, kde mnozí vězni požadují amnestii kvůli nebezpečné epidemii. Podle milánských novin Corriere della Sera byly zaznamenány nepokoje zejména v milánské věznici San Vittore a římské Rebibbii, ale také ve věznicích v Salernu, Neapoli, Vercelli, Alessandrii, Foggii, Pavii a několika dalších italských městech. V některých věznicích na znamení protestu vězni nejen pálili matrace a lezli na střechy budov, ale také se pokoušeli obsadit místní zdravotnická zařízení.

Situace byla obzvláště závažná ve vězení severoitalského města Modena, kde v neděli vypukla skutečná vzpoura a pracovníci vězeňské služby ji museli potlačit násilím. Podle informací vězeňské správy zemřelo v důsledku toho šest lidí: tři přímo v Modeně a další tři lidé ve věznicích v Parmě, Alessandrii a Veroně, kam byli převezeni protestující. Dalších 18 lidí, včetně tří členů ochrany a šesti sanitářů, bylo zraněno. Probíhá vyšetřování smrti lidí.

V Itálii bylo zaznamenáno více než 9,1 tisíc případů nákazy novým typem viru, 724 lidí se již uzdravilo, 463 zemřelo. V neděli večer italský premiér Giuseppe Conte podepsal dekret, který vyzývá k posílení opatření s cílem prevence nákazy koronavirem. V souladu s tím byla oblast Lombardie, kde byla identifikována hlavní ložiska infekce, stejně jako dalších 14 severních provincií země, prohlášena za tzv. oranžovou zónu. Vstup a výstup, jakož i pohyb po vnitřním území těchto oblastí je povolen pouze v nevyhnutelných případech.

Jak zdůraznil šéf služby civilní obrany Angelo Borrelli, v posledních několika týdnech bylo v Itálii provedeno přes 53 tisíc testů na koronavir, jejich počet se za den zvýšil o tři tisíce. Kromě toho Borrelli zdůraznil, že z celkového počtu pacientů pozitivních na tento virus je asi 10 % z nich na jednotce intenzivní péče. Celkem bylo hospitalizováno asi 60 % infikovaných.

Situace v lyžařských střediscích v Itálii v souvislosti se šířením COVID-19

Lyžařská sezóna v Itálii skončí předčasně. Stane se tak poté, co vláda uzavřela všechna střediska kvůli nebezpečí šíření koronaviru.

„Rozhodli jsme se od úterý 10.března zavřít všechna lyžařská střediska,“ uvedl ministr pro regionální záležitosti Francesco Boccia. Jeho projev ve službě civilní obrany byl vysílán na YouTube.

Podle něj tento krok souvisí s tím, že úřady země měly po uzavření lyžařských středisek v Lombardii aplikovat stejná opatření na všechny regiony. Boccia uvedl, že na setkání se zástupci regionů v Radě ministrů byla vznesena otázka o stále provozujících zařízeních, která se dokonce uchýlila k nekalé reklamě.

Zdroj: https://sptnkne.ws/BCpj
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponÍrán označil absenci dohody OPEC+ za překvapivou   
Pridal tk Úterý 10 březen 2020 - 03:47:24 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Absence dohody OPEC+ o snížení produkce ropy je překvapivým faktem, který bude mít negativní dopad na spolupráci mezi OPEC a dalšími zeměmi. Uvedl to mluvčí íránského ministerstva ropy Kasra Nouri.

„Jsme přesvědčeni, že nedostatečný konsensus mezi zeměmi OPEC a zeměmi, které do organizace nepatří, je neočekávanou a negativní událostí pro spolupráci mezi oběma stranami, která měla v posledních dvou letech pozitivní dopad v otázce zajištění jejich zájmů,“ uvedl zdroj.

Írán je přesvědčen o tom, že pro zachování rovnováhy na trhu s ropou je nutné snížení nabídky. V souvislosti s tím tak bude, dříve nebo později, nezbytné vyjednávání k dosažení vzájemného porozumění v této otázce, dodal Nouri.

„Írán, jako jedna z nejefektivnějších zemí OPEC, nezanedbá žádné úsilí o záchranu trhu s ropou,“ uvedl mluvčí íránského ministerstva ropy.

Když hovořil o dopadu výsledků schůze OPEC+, uvedl, že by následné snížení cen ropy nemělo přinést významné škody pro íránskou ekonomiku, a to vzhledem k existujícím sankcím Spojených států a „zvláštní situaci“. V ostatních zemích ale bude mít pokles cen negativní dopad, dodal Nouri.

Kotace ropy v pondělí klesly o 30 procent poté, co se země OPEC+ nedokázaly dohodnout na změně parametrů dohody, aby se snížila produkce, ani na jejím prodloužení. To znamená, že dohoda bude ukončena 31. března. Barel ropy Brent klesl na 31,38 dolarů (minimum od února roku 2016), WTI pak na 27,9 dolarů (také minimum od února roku 2016).

Rosněfť o dohodě OPEC+

Dnes jsme informovali o tom, že mluvčí společnosti Rosněfť Michail Leonťjev uvedl, že dohoda OPEC+ nemá pro Rusko smysl a že za podmínky částečného nahrazení na trhu levné ruské a arabské ropy drahou americkou je to masochismus.

„Z hlediska ruských zájmů nemá tato dohoda prostě smysl. Ustupujeme vlastní trhy, odstraňujeme z nich levnou arabskou a ruskou ropu, abychom udělali místo pro drahou břidlicovou americkou. A abychom zajistili účinnost její těžby,“ řekl. Dohoda proto nemá podle jeho slov vliv na trh a nabídka se kvůli tomu nemění.

„Dokonce i ve stávající situaci by se samozřejmě dalo dosáhnout jisté dohody s partnery. Avšak návrh, který byl učiněn, nebyl partnerský… Naše objemy jsou prostě nahrazovány objemy konkurentů. To je masochismus,“ zdůraznil Leonťjev.

Zdroj: https://sptnkne.ws/BCgH


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponAmerický zákon týkající se Tchaj-wanu nikoho neohrozí   
Pridal tk Úterý 10 březen 2020 - 03:40:10 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
V období světového boje proti epidemii nového koronaviru chtějí někteří američtí politici vyvolávat nepokoje tím, že podporují dolní sněmovnu ve schválení tzv. Zákona o mezinárodní iniciativě na ochranu a posílení tchajwanských spojenců (TAIPEI) z roku 2019, a také vyzvali americkou vládu, aby podle vztahů Tchaj-wanu s ostatními zeměmi upravila ekonomické, bezpečnostní a diplomatické vztahy s těmito zeměmi. V praxi chtějí prostřednictvím hrozby upevnit vztahy mezi Tchaj-wanem a těmito zeměmi.

Před více než 40 lety USA na zásadě jedné Číny navázaly diplomatické vztahy s Čínou, ale v současnosti brání ostatním zemím v rozvoji normálních vztahů s Čínou, což je hegemonická politika a šikana. Cíl USA je zřejmý, chtějí prostřednictvím Tchaj-wanu zpomalit čínský rozvoj a bránit jednotě Číny. Chtějí vyvolat konflikty mezi oběma břehy, aby získaly zájmy při ochraně svého postavení světové hegemonie. Tzv. Zákon o mezinárodní iniciativě na ochranu a posílení tchajwanských spojenců (TAIPEI) z roku 2019 porušuje zásadu jedné Číny a tři čínsko-americká společná prohlášení a otevřeně zasahuje do vnitřních záležitostí Číny, čínská strana je pevně proti tomu.

Od nástupu tchajwanské vůdkyně Cai Yingwen (Cchaj Jing-wen) do úřadu už 7 zemí zastavilo diplomatické vztahy s Tchaj-wanem, a také obnovilo diplomatické vztahy s Čínou. To odráží, že zásada jedné Číny je lidské přání a tendence, je to také rozsáhlá shoda mezinárodního společenství. Zainteresované země udělaly správné rozhodnutí podle současné světové situace a podle zájmů své země a přání svých lidí.

Podle amerických médií v srpnu roku 2018 před ukončením diplomatických vztahů mezi Salvadorem a Tchaj-wanem zatelefonoval tehdejší americký státní poradce pro národní bezpečnost John Bolton salvadorskému prezidentovi, aby ho varoval. Ale tato země se nebála tlaku americké strany a navázala diplomatické vztahy s Čínskou lidovou republikou.

V takové situaci je zmíněný americký návrh zákona proti tendenci, představuje hrozbu pro tyto země, ale nikoho neohrozí.

Obnova diplomatických vztahů s Čínskou lidovou republikou je zřejmá tendence, která se nezmění kvůli překážkám americké strany. Tzv. Zákon o mezinárodní iniciativě na ochranu a posílení tchajwanských spojenců (TAIPEI) z roku 2019 porušuje mezinárodní zákony a principy mezinárodních vztahů. Je to pouhý výmysl některých amerických politiků, který neohrozí mezinárodní společenství, které trvá na zásadě jedné Číny, ani nezabrání čínskému rozvoji.

V současnosti už 180 zemí na světě navázalo diplomatické vztahy s Čínou. Čína pohlíží na všechny země rovnocenně a při vhodné komunikaci realizuje vzájemné výhody. Prezident Kiribati v lednu při návštěvě v Číně uvedl, že jeho strana odstranila různé překážky a na základě důvěry v Čínu udělala rozhodnutí o navázání diplomatických vztahů s Čínou.

Tchajwanská vláda chce za podpory USA udržovat vztahy s těmito zeměmi a rozšiřovat svůj prostor ve světě, což je jenom sen. Američtí politici jenom chtějí získat politické zájmy prostřednictvím tchajwanské záležitosti. Podle analytiků v uplynulých letech, když USA schválily více zákonů týkajících se Tchaj-wanu, tak byly vztahy mezi oběma břehy horší, tchajwanské politické a ekonomické prostředí se zhoršilo a došlo k poškození zájmů tchajwanských obyvatel.

Budoucnost Tchaj-wanu záleží na jednotě země, štěstí tchajwanských obyvatel je také v těsném vztahu s oživením čínského národa. Různé orgány čínské Státní rady schválily některé vhodné politiky pro Tchaj-wan, aby se tchajwanští obyvatelé mohli těšit z čínského rozvoje.


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponR.Z.Cheng MD. PhD,Hanping Shi MD. PhD, Yangisava, MD. PhD: Nasaďme proti koronaviru vitamín C   
Pridal tk Úterý 10 březen 2020 - 03:37:05 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Epidémie koronaviru vznikla v čínském Wu-chanu a nyní, doprovázena strachem, se šíří do dalších kontinentů a zemí. A nejhorší na věci je ta skutečnost, že dosud neexistuje vakcína či specifický lék, který by byl onemocnělým lidem k dispozici. Čímž se samozřejmě strach lidí z předmětné nemoci dále zvyšuje. Rychlá, pohotově použitelná, dostupná a též bezpečná léčba je v těchto dnech nezbytná nejen pro záchranu už onemocnělých pacientů a k zastavení dalšího šíření epidémie, ale též pro vzpruhu a povzbuzení, které by nalezení léku lidem v Číně a na celém světě psychologicky přineslo.
Akutní plícní selhání (acute respiratory distress syndrome (ARDS), je klíčovým mechanizmem, způsobujícím osudovou nemoc, o níž je řeč.

Charakteristickým snakem ARDS vedoucím k poruše buněk, selhání životních orgánů a smrti je zvýšený oxidační stres dostavující se překotným uvolňováním volných radikálů a cytokinů (malé proteiny, které mohou ohrožovat imunitní systém).

Časné užití velkých dávek antioxidantů, zvláště pak vitaminu C (VC), hraje proto v léčbě nemoci z koronaviru klíčovou roli. Vyzýváme proto všechny za zdraví lidí zodpovědné organizace a jejich pracovníky, aby svým onemocnělým v zájmu zastavení šířící se epidémie odvážně a urychleně aplikovali do žil velké dávky vitamínu C (VC).

COVID-19 je rychle se šířící epidémie s vysokou nemocností a úmrtností a introžilně podávaný vitamín C efektivně oxidačnímu stresu čelí.

Z čínské zprávy zveřejněné na webu Orthomolecular.org. vybral a přeložil Lubomír Man

Zdroj:google-P.C.Roberts-Official Homepage-Guest Contributions-Report from China on the Effectiveness of Vitamin C.....

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPřejít na stranu  1 [2]
Hledat Info kuryr
Novinky pro 2020
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.1429 sec,0.0624 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:1,209kB