Středa 11 březen 2020
WHO oznámila pandemii koronaviru ve světě   
Pridal tk Středa 11 březen 2020 - 18:53:27 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Generální ředitel Světové zdravotnické organizace (WHO) informoval o vyhlášení pandemie COVID-19.

Šíření nového koronaviru ve světě se již stalo pandemií. Na briefingu v Ženevě to prohlásil generální ředitel Světové zdravotnické organizace (WHO) Tedros Adhanom.

„V nadcházejících dnech a týdnech očekáváme nárůst počtu případů, úmrtí a počtu postižených zemí... Dospěli jsme tedy k závěru, že COVID-19 lze označit za pandemii,“ uvedl.

Za pandemii je označována neobvykle silná epidemie, která je charakterizována šířením infekčního onemocnění po celé zemi, na území sousedních států a někdy i v mnoha zemích světa.

K 11. březnu činí celkový počet osob nakažených novým typem koronaviru ve světě 118 tisíc lidí ve 114 zemích světa.


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponCo zamlčuje Greta? Ředitel nadnárodní automobilky od plic promluvil o hlavní slabině ekoaktivistů   
Pridal tk Středa 11 březen 2020 - 14:10:16 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Dlouholetý šéf Jaguar Land Rover Ralf Speth ve svém rozhovoru pro Sunday Times nešetřil kritikou vůči současným klimatickým aktivistům. Konkrétně zdůraznil, že ekoaktivisté šiří svou populistickou kritiku, aniž by nabízeli jakákoliv řešení. Útoky Grety Thunbergové vůči podnikatelům nejsou spravedlivé, protože zamlčuje jejich zásluhy.

Německý podnikatel Ralf Speth, jenž v současné době působí ve Velké Británii, zastává post výkonného ředitele nadnárodní automobilky Jaguar Land Rover (JLR) již od roku 2010. Pod jeho vedením si britská společnost několik let užívala období prosperity a zaznamenávala rekordní zisky. Nicméně, v poslední době se firma začala potýkat s výraznými potížemi, kvůli čemuž Ralf Speth oznámil, že na postu ředitele britské automobilky letos končí. Hlavními důvody krize JLR v posledních letech jsou následky brexitu a komplikace spojené s klimatickými změnami.

V nedávném rozhovoru poskytnutém novinám The Sunday Times německý podnikatel ostře zkritizoval činnost současných klimatických aktivistů. Zmínil například hnutí Rebelie proti vyhynutí (Extinction Rebellion), jehož členové se zúčastnili hladovky za klima v prosinci loňského roku v Brně. Podle šéfa JLR je činnost ekoaktivistů chybná v mnoha oblastech. Speth však nepopírá, že existují určité problémy v této sféře. Hlavním bodem jeho kritiky vůči klimatickým hnutím je absence konstruktivních návrhů a programu, které by přispěly k vyřešení nynějších problémů.

Zamlčení nepohodlné skutečnosti

Šéf automobilky se vyjádřil i ke známé aktivistce Gretě Thunbergové. Švédské ekoaktivistce vytýká její populistický styl a tvrdí, že si dovoluje převážně neoprávněnou kritiku.
„Greta se stala jakýmsi budíčkem pro spoustu lidí a společnost. Z druhé strany, jedná se o příliš populistickou kritiku – zničili jsme její život, zabili jsme tohle a tohle, ale to není oprávněné, jelikož jsme taky přispěli k lepšímu životu,“ tvrdí Speth.

Podnikatel totiž zdůrazňuje, že Greta Thunbergová využívá populistické řeči a hrne pouhou kritiku, aniž by objektivně hodnotila skutečnost. Nemluví o tom, že se svět neustále zlepšuje, a zamlčuje to, že byznys také přispívá ke zvýšení kvality života, zlepšení vzdělání a zdraví. Samozřejmě je hodně problémů, jež stále vyžadují vyřešení. Nicméně k tomu, aby se to opravdu vyřešilo, nebude stačit pouhý populismus, ale konkrétní nápady, jak se s tím vypořádat, které současným ekoaktivistům schází. Speth tvrdí, že kromě nadávek zatím není vidět žádný příspěvek a nejsou ani slyšet žádné konstruktivní návrhy z jejich strany.

Zdroj: The Sunday Times, Sputniknews
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponProtest k rukám RRTV: Takáč nechtěl politruka Šedivého naštvat otázkami?   
Pridal tk Středa 11 březen 2020 - 05:19:40 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
K rukám radě RRTV

Ostře protestuji proti ztrátě doporučovaného kritického myšlení

Dne 9.3. 2020 v pořadu Interview ČT24 jsme se dozvěděli, že základní koncept je odstrašení a Rusko se prý neodváží nikoho napadnout (otázka je zda nechce, nebo neodváží, protože jenom hlupák by vyvolal jadernou válku)

a panem Jiřím Šedivým, zmocněncem pro odolnost a nové hrozby v rámci boje proti dezinformacím v 18:39 bylo vysloveno i toto:

Krym – situace je zamrzlá, respektive Rusko nepostupuje dále z toho důvodu, že prostě ta reakce západu, respektive euroatlantické aliance ať již to bylo posílení na východním křídle aliance nebo sankce vůči Rusku, podle mého názoru to funguje a dává to Rusku určité meze. A prý aliance od roku 2014 udělala taková opatření tak, aby potencionální riziko se nepřeměnilo v reálnou hrozbu.

Jenomže žáčkové jsou šťourové a v té pozici my jsme…

Redaktor Daniel Takáč nehnul brvou, natož aby se zeptal na záhadný časový posun a chronologii

Dle veřejných dostupných informací na obsazení Krymu 16. března 2014 reagovalo východní křídlo aliance a USA v roce 1999 výstavbou obrovské základny Camp Bondsteel v Kosovu?

Dle dostupných informací litevský premiér naznačil, že jeho vláda je ochotná rakety na svém území a ministr (Gates) to ocenil," řekl po schůzce mluvčí Pentagonu Geoff Morrell. To bylo v roce 2008, tudíž záhadná reakce na obsazení Krymu v roce 2014.

28.10.2013 napsaly Bakalovy Hospodářské noviny: Z bývalého rumunského letiště bude moderní americká základna. A že Rusko protestuje. Takže v roce 2013 to také byla reakce na obsazení Krymu v roce 2014?

I Česká televize psala 29. 10. 2013, že Rusko se zlobí. V Rumunsku se staví protiraketová základna USA. Také reakce na obsazení Krymu a rozpínavost Ruska v roce 2014?

Taktéž radar v Brdech, diskutovaný po roce 2000, měl být reakcí na obsazení Krymu v roce 2014? Jo vlastně na hrozby Severní Koreje. Vtip?

28.04.2006
Americké základny v Bulharsku


Dohodu o zřízení amerických vojenských základen v Bulharsku podepsali dnes v Sofii ministři zahraničních věcí obou zemí Ivajlo Kalfin a Condoleezza Riceová. Na jejím základě poskytne Bulharsko Američanům dvě letecké základny: letiště Besmer na jihovýchodě v blízkosti Jambolu a letiště Graf Ignatěvo v jižní části země poblíž Plovdivu, jako i vojenské výcvikové středisko Novo Selo na východě Bulharska poblíž Slivenu. Výcvik amerických posádek se plánuje od příštího roku. Také toto je reakce na obsazení Krymu v roce 2014? Divná chronologie.

A takovýchto záhad je násobně víc, ale asi redaktor Takáč nechtěl pana (anti)dezinformačního politruka Šedivého obtěžovat, aby se neunavil. Škoda.

Selský rozum a chronologie říká, že USA NEJDŘÍVE obklíčily Rusko, ale asi nejsme experti. Nebo platí pravidlo, že i mistr tesař se utne, když není kontrolován.

V jiném pořadu Václav Moravec o dezinformacích a hoaxech vysvětluje, jak je pro nás důležité správné kritické myšlení. Jenomže pokud se pan Jiří Šedivý staví do role mentora a učitele a nás postaví do posluchačů a žáčků, neměl by ono kritické myšlení uplatnit za nás pan redaktor Daniel Takáč a tyto otázky položit?

Musíte uznat, že my, občané postaveni do role žáčků expertním politikem proti dezinformacím a hybridním hrozbám u NATO se chceme zeptat na tyto nesrovnalosti stejně tak jako i na další zda je víc: dvě ruské základny, nebo 106 základen USA. Z monologu Jiřího Šedivého vyznívá, že jsou ty dvě víc, než 106. My ale do školy chodili a mnozí ji ukončili, nebo si myslí pan antihybridní a antidezinformační zmocněnec Šedivý, že se nedopočítáme?

Vážená rado, vše lze dohledat z veřejných zdrojů, takže je neuvěřitelné, proč pan redaktor Takáč není na rozhovor náležitě připraven a tyto otázky vymykající se zdravému rozumu nepoloží. Nebo nechť to expert na dezinformace Šedivý vysvětlí, když náš selský rozum na to nestačí. Ale aby si tam vykládal nesmysly, nebo minimálně naprosto nelogické věci a pan redaktor to nechal bez povšimnutí tak tam ani nemusí být a pan antidezinformační Šedivý může vést pouze monolog. Sám se sebou. A vykládat nam JEHO pravdu. A z nás udělat poslušné přitakávající loutky.

S úctou povinný koncesionář ze zákona

Petr Pokorný

Odesláno se žádostí o vysvětlení.

Zdroj: http://www.skrytapravda.cz/domaci/3108-protest-k-rukam-rrtv-takac-nechtel-politruka-sediveho-nastvat-otazkami
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponDůvod, pro který Severní Korea tolik nenávidí Spojené státy americké   
Pridal tk Středa 11 březen 2020 - 04:44:23 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
25. června 2020 si připomeneme sedmdesáté výročí zahájení korejské války, známé jako „válka za osvobození vlasti“ v Korejské lidově demokratické republice. Mezi lety 1950 a 1953 si nepřátelské akce vyžádaly téměř čtyři miliony životů, ale „dědictví“ této války jde daleko za tuto už děsivou lidskou daň: dohoda o příměří podepsaná v Panmunjomu 27. července 1953 uzavřela rozdělení korejského poloostrova vytvořením vojenské dělicí čáry mezi severem a jihem a v případě neexistence skutečné mírové smlouvy zůstává Korea „technicky“ ve stavu agresivity.

Po osvobození Koree (15. srpna 1945), po 35 letech japonské kolonizace, mohli korejští občané oprávněně požadovat, aby znovu získali nezávislost a svrchovanost, jak se spojenecké země zavázaly během Konference v Káhiře (listopad 1943). Tato legitimní snaha korejského národa se bohužel neuskutečnila v souvislosti s konfrontací velkých mocností: od září 1945 byly na obou stranách postaveny dvě okupační zóny, sovětské a americké. V roce 1948 vedla organizace samostatných voleb na jihu pod záštitou OSN, kde měly Spojené státy většinu, ke vzniku dvou korejských států: Korejské republiky na jihu, Lidové republiky Demokratická republika Korea na severu. De facto rozdělení Koree bylo dokončeno. Korejský národ byl dramaticky rozdělen proti své vůli umělou „hranicí“ 38. rovnoběžky, kolem níž různé střety způsobily smrt tisíce lid od roku 1945 do roku 1950.

Téze severokorejské ofenzívy 25. června 1950 sloužila jako záminka pro vojenský zásah Spojených států amerických v součásti komplexní americké strategie „potlačování komunismu“. Americký zásah v Koreji byl legitimizován Radou bezpečnosti OSN - kde SSSR nebyl přítomen kvůli odmítnutí přijmout tam nově založenou Čínskou lidovou republiku - americký prezident Harry Truman poté předložil vyslání jednotek do Koree jako „policejní operaci“, jejímž cílem bylo odrazit „nájezdy banditů proti Korejské republice“. Americký prezident tak učinil bez vyhlášení války, do té doby předběžnou podmínku americké vojenské účasti v zahraničí. Vytvořil tak precedent pro prezidenta Lyndona Johnsona, který ve vietnamské válce zapojil vojáky, aniž by pro svou akci hledal mandát od Kongresu. Intervence v Iráku a Afghánistánu byly prováděny na stejných principech.

Pro tuto policejní akci se Spojené státy mohly odvolat na použití zbraní hromadného ničení nebo hrozily jejich použitím ,což dále pomáhá objasnit tehdejší situaci. Jak píše americký historik Bruce Cumings na závěr článku, který zveřejňujeme níže, „Severní Korea by se pokusila (bez důvodu) vybavit zbraněmi hromadného ničení, zatímco vláda ve Washingtonu by v této strategii vypadala jako nevinnost sama. Od 40. let však Spojené státy samy tyto zbraně používaly nebo jim hrozily v severovýchodní Asii. Jsou jedinou velmocí, která použila atomovou bombu, a jejich výmluvy jsou založeny na hrozbě jejich opětovného použití v Koreji. “ Cumings napsal tyto řádky v roce 2004 pod Bushovou administrativou. Zůstávají znepokojivě aktuální, zejména po oznámení nového jaderného postoje Obamovy administrativy ze dne 6. dubna 2010, podle kterého si Spojené státy mohou dovolit udeřit na Severní Koreu i jadernými zbraněmi i v případě, že ona používá pouze konvenční zbraně.

Vzpomínky na oheň v Severní Koreji. Když USA ničily zemi, aby ji zachránily

Spíše než o „zapomenuté“ válce by bylo lepší hovořit o Korejské válce (1950-1953), o neznámé válce. Neuvěřitelně ničivé účinky amerických leteckých náletů proti Severní Koreji - od neustálého svrhování zápalných bomb ve velkém rozsahu (většinou napalm) až po hrozby použití jaderných a chemických zbraní a ničení gigantických korejských severních přehrad - v poslední fázi války - je nesmazatelné. Tato fakta jsou však málo známá, ani historici o nich nemluví a analýzy médií severokorejského jaderného problému za poslední desetiletí je nikdy neuvedly.

Korejská válka byla údajně limitována ale silně připomínala leteckou válku proti císařskému Japonsku během druhé světové války a často byla vedena stejnými americkými vojenskými funkcionáři. Zatímco útoky na Hirošimu a Nagasaki byly předmětem mnoha analýz, zápalným bombovým útokům na japonská a korejská města byla věnována mnohem menší pozornost. Co se týče jaderných a leteckých strategií Washingtonu v severovýchodní Asii po korejské válce, jsou ještě méně pochopeny, zatímco tyto strategie definovaly severokorejské rozhodnutí a zůstávají klíčovým faktorem ve vývoji Americké národní bezpečnostní strategie.

Napalm byl vynalezen na konci druhé světové války. Jeho použití vyvolalo během vietnamské války zásadní debatu, vyvolanou nesnesitelnými fotografiemi dětí, které běhají nahé na silnicích a jejich kůže je odpadává v cárech ... Na Koreu však spadlo ještě větší množství napalmu a účinek byl mnohem ničivější, protože Korejská lidově demokratická republika (DPRK) měla mnohem více obydlená města než severní Vietnam. V roce 2003 jsem se zúčastnil konference s americkými veterány z Korejské války. Během diskuse co se napalmu týče, jeden přeživší bitvy u Changjinské přehrady (Chosin, v japonštině), který ztratil oko a část své nohy, prohlašoval, že zbraň byla skutečně ohavná, ale že 'ona' padala na správné lidi '.

Správní lidé? Jako při bombovém útoku, když náhodně zasáhlo tucet amerických vojáků: „Všichni kolem mě byli spáleni. Váleli se ve sněhu. Muže, které jsem znal, s nimiž jsem chodil a bojoval, mě prosili, abych je zastřelil ... Bylo to hrozné. Když napalm úplně spálil kůži, odpadávala v kouscích z obličeje, paží, nohou ... jako smažené bramborové lupínky“.

O něco později George Barrett z New York Times objevil ve vesnici severně od Anyangu (v Jižní Koreji) „strašidelný hold celé moderní válce“: „Obyvatelé celé vesnice, v okolních polích byli zabiti a udržovali přesně tu polohu, jakou měli, když byli zasaženi napalmem: muž se připravoval na jízdu na kole, asi padesát dětí si hráli v sirotčinci, matka podivně neporušena, držela stránku z katalogu Sears-Roebuck, v níž bylo č. 3811294 zaškrtnuto na „krásně korálově zbarvený přehoz,,. Dean Acheson, státní tajemník, chtěl aby na toto „senzační zpravodajství“ byla uvalena cenzura ve snaze zastavit jeho šíření.

Jeden z prvních rozkazů na spálení měst a vesnic, které jsem našel v archivech, byl vydán na dalekém jihovýchodě Koree, zatím co na okraji Busanu probíhaly těžké boje, začátkem srpna 1950, kdy tisíce partyzánů napadali vojáky US. 6. srpna 1950 americký důstojník nařídil letectvu „vyhladit následující města“: Chongsong, Chinbo a Kusu-Dong. Pro taktické bombardování byly také použity strategické bombardéry B-29. 16. srpna pět formací B-29 zasáhlo pravoúhlou oblast poblíž fronty, kde bylo velké množství měst a vesnic, a vytvořila oceán ohně tím, že shodila stovky tun napalmu. Podobný rozkaz byl vydán 20. srpna a 26. srpna najdeme ve stejných archivech jednoduchou zmínku: „Jedenáct vesnic spálených“.

Piloti dostali rozkaz zasáhnout cíle, které mohli rozeznat, aby se vyhnuli zasažení civilistů, ale často bombardovali velká populační centra identifikovaná radarem, nebo upustili obrovské množství napalmu na sekundární cíle, když hlavního cíle nebylo možné dosáhnout. Průmyslové město Hungnam bylo terčem velkého útoku 31. července 1950, při kterém bylo skrz mraky svrženo 500 tun bomb. Plameny vystoupaly do výšky sta metrů. Americká armáda 12. srpna shodila na Severní Koreu 625 tun bomb, což je tonáž, která by během druhé světové války vyžadovala flotilu 250 B-17. Na konci srpna shodily formace B-29 na severu denně 800 tun bomb. Tato tonáž se sestávala převážně z čistého napalmu. Od června do konce října 1950 shodila B-29 3,2 milionu litrů napalmu.

V rámci amerického letectva si někteří libovali v přednosti této relativně nové zbraně, představené na konci předchozí války, smáli se komunistickým protestům a klamali tisk mluvením o „přesném bombardování“. US Army ráda předstírala, že civilisté byli varováni před příletem bombardérů letáky, zatímco všichni piloti věděli, že tyto letáky nemají žádný účinek. Toto byla pouze předehra ke zničení většiny severokorejských měst a vesnic, která měla pokračovat i po vstupu Číny do války.

Shodit třicet atomových bomb?

Vstup Číňanů do konfliktu vedl k okamžité eskalaci leteckých útoků. Od začátku listopadu 1950 nařídil generál MacArthur, aby oblast mezi frontou a čínskou hranicí byla přeměněna na poušť, aby letadla zničila veškerá „zařízení, továrny, města a vesnice“ na tisících čtverečních kilometrů severokorejského území. Jak britský vojenský atašé hlásil ve velitelství MacArthura, generál USA vydal rozkazy „zničit všechny komunikační prostředky, veškerá zařízení, továrny, města a vesnice“ s výjimkou přehrad Najin poblíž sovětských hranic a Yalu (ušetřili aby nevyprovokovali Moskvu a Peking). "Tato destrukce měla začít na hranici Manchu a pokračovat na jih". 8. listopadu 1950, 79 letadel B-29 shodili 550 tun zápalných bomb na Sinuiju, “vymazaly ho z mapy”. O týden později na Hoeryong padla povodeň napalmu „, s cílem zlikvidovat území“. 25. listopadu „velká část severozápadní oblasti mezi Yalu a nepřátelskými liniemi dále na jih je více či méně v ohni“. Tato oblast se brzy stane „rozlehlou pouští spálené země''.

Génerál Mac Arthur

To vše se odehrává před velkou čínsko-korejskou ofenzívou, která vytlačila síly OSN ze Severní Koree. Na začátku útoku, 14. a 15. prosince, americké letectvo shodilo na Pyongyang 700 bomb, vážící každá 500 liber, dále napalm vyhozený stíhacími letouny Mustang a 175 tun demoličních bomb se zpožděným účinkem, které padaly s ohlušujícím hlukem a poté explodovaly, když se lidé pokusili zachránit mrtvé z hořících trosek sežehnutého napalmem. Na začátku ledna generál Ridgway znovu nařídil letectvu, aby zasáhlo hlavní město Pchjongjang „s cílem zničit město ohněm pomocí zápalných bomb“ (cíl, který byl splněn ve dvou etapách, 3. a 5. leden 1951). Když se Spojené státy stáhly jižně od 30. rovnoběžky, pokračovala žhářská politika spálené země: Uijongbu, Wonju a další malá města na jihu, k nimž se nepřítel blížil, se staly kořistí plamenů.

Vojenské letectvo se také pokoušelo zbavit severokorejského vedení. Během války v Iráku v březnu 2003 se svět dozvěděl o tzv. „Matce všech bomb“ (MOAB), vážící 21 500 liber a měla výbušnou kapacitu 18 000 TNT. Newsweek zveřejnil na obálce fotografii s názvem „Proč Amerika děsí svět?“. V zimě 1950-1951 se Kim Il-sung a jeho nejbližší spojenci vrátili do svého výchozího bodu ve 30. letech a byli ,,pohřbeni,, v hlubokých bunkrech v Kanggye, poblíž hranice s Manchu. Po třech měsících bezvýsledných pátrání po vylodění v Inch'onu, B-29 shodily na Kanggye bomby ,,Tarzan,,. Byla to obrovská nová 12 000 liber těžká bomba, která nikdy předtím nebyla použita. Ale stále to byla jen petarda vedle poslední nové zápalné zbraně, atomové bomby.

9. července 1950, jen dva týdny po začátku války, generál MacArthur poslal generálovi Ridgwayovi „urgentní zprávu“, která naléhala na náčelníky štábu (CEM), aby zvážili, zda dát či nikoli at.bomby MacArthuru “. Generál Charles Bolte, vedoucí operací, byl pověřen, aby s MacArthurem diskutoval o použití atomových bomb „v přímé podpoře pozemního boje“. Bolte odhadl, že 10 až 20 bomb by mohlo být vyhrazeno pro korejské divadlo aniž by byl ovlivněna celková kapacita amerických vojenských schopností „nad jejich míru“. MacArthur navrhl Bolteovi taktické použití atomových zbraní a upozornil ho na mimořádné ambice, které ve válce nesl, včetně okupace Severu a reakce na potenciální čínskou nebo sovětskou intervenci takto: „Izoluji je v Severní Koreji. V Koreji vidím slepou uličku. Jediné průchody z Mandžurie a Vladivostoku mají mnoho tunelů a mostů. Vidím to jako jedinečnou příležitost k použití atomové bomby, dát ránu, která by zablokovala silnice a vyžadovala by šest měsíců opravných prací''.

V této fázi války však náčelníci štábu použití bomby odmítli, protože chyběly cíle dostatečně velké, aby vyžadovaly jaderné zbraně, obávali se reakce světového mínění pět let po Hirošimě a očekávali, že se průběh války zvrátí konvenčními vojenskými prostředky. Zmílili se ve výpočtech, když velké kontingenty čínských vojáků vešly do války v říjnu a listopadu 1950.

Během slavné tiskové konferenci 30. listopadu prezident Truman vznesl hrozbu atomové bomby. Nebyl to omyl, jak se tehdy předpokládalo. Téhož dne generál letectva Stratemeyer nařídil generálu Hoyt Vandenbergovi, aby varoval strategické letecké velení „aby byl připraven okamžitě vyslat formace středních bombardérů“ na dálný východ a tento doplněk měl zahrnovat atomové prostředky. Generál letectví Curtis LeMay si vzpomíná, že EMF již dříve dospěly k závěru, že atomové zbraně nebudou v Koreji pravděpodobně používány, s výjimkou kontextu „obecné atomové kampaně proti maoistické Číně“. Ale protože rozkazy se měnily kvůli vstupu čínských sil, LeMay to chtěl mít na starosti : sdělil Stratemeyerovi, že jeho ústředí bylo jediné se zkušenostmi, technickým výcvikem a „důvěrnými znalostmi“ metody shazování bomb. Muž, který v březnu 1945 řídil bombardování Tokia zápalnými bombami, byl připraven znovu vyplout na Dálný východ, aby řídil útoky. Washington se v té době nestaral o to, jak bude Moskva reagovat, protože Američané vlastnili nejméně 450 atomových bomb, zatímco Sověti měli jen 25.

Curtis Le May

Krátce poté, 9. prosince, MacArthur oznámil, že chce diskrétnost při používání atomových zbraní v korejském divadle a 24. prosince předložil „seznam cílů, které mají zpozdit postup nepřítele “, pro který řekl, že potřebuje 26 atomových bomb. Rovněž požadoval, aby byly na „invazní síly“ shozeny 4 bomby a 4 další na „rozhodující nepřátelské koncentrace leteckých prostředků“.

V rozhovorech zveřejněných po jeho smrti, MacArthur uvedl, že má plán umožňující za deset dní vyhrát válku: „Shodil bych třicet atomových bomb, položil by se ,,balík,, podél hranice s Mandžurií, potom bych do Yalu přivedl 500 000 vojáků z nacionalistické Číny, pak bych „rozšířil za námi pásmo z radioaktivního kobaltu z Japonského moře do Žlutého moře''( jeho životnost je mezi šedesáti až sto dvaceti léty). ,,Nejméně šedesát let by nemohlo dojít k pozemní invazi do Koree ze severu. “ Byl si jistý, že Rusové by se nehnuli před touto extrémní strategii: „Můj plán byl jednoduchý jako facka.“

Radioaktivita kobaltu 60 je 320krát vyšší než radioaktivita radia. Podle historika Carrolla Quigley, 400tunová kobaltová H-bomba může zničit veškerý život zvířat na Zemi. MacArthurovy válkychtivé poznámky se zdají šílené, ale nebyl jediný, kdo si to myslel. Před čínsko-korejskou ofenzívou výbor pod velením štábu prohlásil, že atomové bomby se mohou ukázat jako „rozhodující faktor“, který zastaví čínský postup v Koreji. Na počátku bylo jejich použití pravděpodobně plánováno v „sanitárním kordonu,který může být zřízen OSN podél pásu nacházejícího se v Mandžurii severně od korejské hranice“.

Čína v zaměřovači

O několik měsíců později poslanec Albert Gore (otec Al Gore, neúspěšný demokratický kandidát v roce 2000), který se později postavil proti vietnamské válce, litoval, že „Korea postupně ničí americkou mužnost“ a navrhl ukončení války „něčím kataklyzmatickým“, tj. radioaktivním pásem, který by trvale rozdělil Korejský poloostrov na dva. Ačkoli generál Ridgway nemluvil o kobaltové bombě, po nástupu MacArthura jako velitele USA v Koreji obnovil v květnu 1951 žádost svého předchůdce 24. prosince, tentokrát si vyžádal 38 atomových bomb. Tato žádost nebyla přijata.

Na začátku dubna 1951 byly Spojené státy velmi blízko k použití atomových zbraní, přesně v momentě když Truman propustil MacArthura. I když informace týkající se této události jsou stále do značné míry klasifikovány jako tajné, je nyní jasné, že Truman MacArthura nezavrhl pouze z důvodu jeho opakované nepodřízenosti, ale protože chtěl spolehlivého velitele na místě pro případ, že se Washington rozhodne uchýlit k atomovým zbraním. Jinými slovy, Truman se zbavil MacArthura, aby udržel svou politiku jaderných zbraní otevřenou. 10. března 1951 poté, co Číňané shromáždili nové síly poblíž korejských hranic a Sověti rozmístili 200 bombardérů na leteckých základnách v Mandžurii (odkud mohli zasáhnout nejen Koreu, ale i americké základny v Japonsku), MacArthur požádal o „atomovou sílu Den-D“, aby si udržel nadřazenost ve vzduchu nad korejským divadlem. 14. března, generál Vandenberg psal: “Finletter a Lovett jsou ve střehu nad atomovými diskusemi. Myslím, že je vše připraveno. Koncem března oznámil Stratemeyer, že jímky pro atomové bomby na základně Kadena Air Force Base v Okinawě jsou opět funkční. Bomby tam byly přepraveny po částech, pak zkompletovány, pouze jaderné jádro zůstalo na místě. 5. dubna EMC nařídilo zahájit okamžitou atomovou odplatu na základny Manchu, pokud by se k bojům připojily nové velké kontingenty čínských vojáků, nebo pokud by byly z Manchu nasazeny bombardéry proti americkým pozicím. Téhož dne Gordon Dean, předseda Komise pro atomovou energii, zařídil převod 9 jaderných hlavic ,,Mark IV,, do 9. skupiny vojenských leteckých bombardérů určených k přepravě atomových bomb.

Náčelníci štábu znovu zvažovali použití jaderných zbraní v červnu 1951 - tentokrát takticky na bojišti 15 - a tak tomu bylo i při mnoha jiných příležitostech až do roku 1953. Robert Oppenheimer, bývalý ředitel projektu Manhattan, pracoval na projektu Vista, jehož cílem bylo posoudit proveditelnost taktického použití atomových zbraní. Začátkem roku 1951 mladý muž jménem Samuel Cohen, který prováděl tajnou misi na ministerstvu obrany, studoval bitvy, které vedly k druhému obsazení Soulu, nakonec dospěl k závěru, že musí existovat způsob, jak zničit nepřítele, aniž by bylo zničeno město. Samuel Cohen bude otcem neutronové bomby.

Tisíce vesnic zničeny

Asi nejděsivějším jaderným projektem USA v Koreji byla operace Hudson Harbor. Tato operace, zdá se byla součástí většího projektu zabývajícího se „otevřeným využíváním nových zbraní ze strany ministerstva obrany a skrytému využívání zbraní přes CIA v Koreji a zároveň možnost použití nových zbraní ( eufemismus pro to, co se dnes nazývá zbraně hromadného ničení).

Aniž by se USA uchýlily k „novým zbraním“, i když napalm byl v té době nový, letecká ofenzíva přesto Severní Koreu srovnala se zemí a před koncem války zabila miliony civilistů. Tři roky čelili Severokorejci každodenní hrozbě popálení napalmem: „Nemohli jsme tomu uniknout,“ řekl mi jeden z nich v roce 1981. V roce 1952 bylo prakticky vše uvnitř Koree a na severu kompletně zničeno. Přeživší žili v jeskyních.

Během války, napsal Conrad Crane - "Americké letectvo způsobilo hroznou destrukci v celé Severní Koreji". Dohoda o příměří a škodách způsobených bombovým útokem odhalila, že z 22 hlavních měst v zemi bylo 18 zničeno alespoň z poloviny. „Z tabulky vytvořené autorem vyšlo najevo, že velká průmyslová města Hamhung a Hungnam byla zničena z 80% až 85%, Sariwon z 95%, Sinanju z 100%, přístav Chinnamp'o na 80 % a Pyongyang na 75%. Britský novinář popsal jednu z tisíců vesnic vyhlazených jako „hromadu purpurového popela“. Generál William Dean, který byl zajat po bitvě v Taejonu v červenci 1950 a odvezen na sever, později prohlásil, že většina měst a vesnic, které viděl, jsou „ruiny nebo suť pokrytá sněhem “. Téměř všichni Korejci, se kterými se setkal, při bombovém útoku ztratili příbuzného. Winston Churchill na konci války ve Washingtonu prohlásil, že když byl ke konci druhé světové války vynalezen napalm, nikdo si nepředstavoval, že by s ním bylo „poléváno“ veškeré civilní obyvatelstvo.

Taková byla „ohraničená válka“ věnovaná Koreji. Prostřednictvím epitafu k tomuto zběsilému leteckému podniku citujme úhel pohledu jeho architekta, generála Curtise LeMaye, který po začátku této války prohlásil: „Dalo by se říci, že jsme podsunuli pod dveře Pentagonu vzkaz : "Dejte nám možnost tam jít, spálit pět největších měst v Severní Koreji - nejsou příliš velká - to by mělo problémy vyřešit." No, odpověděli nám výkřiky - „Zabiješ mnoho civilistů“ a „to je hrozné“. Za tři roky jsme přesto spálili všechna města v Severní a v Jižní Koreji. Za tři roky se nám to podaří přenést, ale zabít najednou několik lidí, aby byl problém vyřešen, to mnozí nemohou přijmout.

Severní Korea se měla (bez důvodu) pokusit vybavit zbraněmi hromadného ničení, zatímco vláda ve Washingtonu stále utvrzovala veřejnost ve své nevině. Od čtyřicátých let však samy USA tyto zbraně použily nebo jim hrozily v severovýchodní Asii. Jsou jedinou velmocí, která se přiklonila k atomové bombě a jejich zastrašování jsou založena na hrozbě jejich opětovného použití v Koreji.

str. 88 prohlášení Curtis LeMay - . "Během zhruba tří let jsme zabili - řekněme - dvacet procent obyvatel Koreje." Dnes se historici přiklánějí k celkovému hodnocení - nejméně jedna třetina z 8 až 9 milionů obyvatel té doby .Viz také Richard Rhodes, „Generál a III.

Foto: „Bombardování vesnic napalmem poblíž Hanchonu v Severní Koreji, 10. května 1951. Použití napalmu na vesnice se později stalo nechvalně známým ve Vietnamu, ale mnohem více ho bylo shozeno na Severní Koreu. (Foto: AP).

Voilà pourquoi la Corée du Nord déteste autant les Etats-Unis d’Amérique… vyšel 24. června 2010 a v roce 2017 byl uveřejněn na Mirastnews. Myslím, že neztratil nic na své aktuálnosti. Překlad čtenář Mika.

Zdroj: http://www.zvedavec.org/komentare/2020/03/8224-duvod-pro-ktery-severni-korea-tolik-nenavidi-spojene-staty-americke.htm

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPutin: Válka byla důsledkem Mnichovské dohody   
Pridal tk Středa 11 březen 2020 - 04:38:03 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Podle ruského prezidenta Vladimira Putina vypukla II. světová válka v důsledku tzv. Mnichovské dohody ze září 1938, kdy Velká Británie a Francie zradily Československo. Řekl to v rozhovoru pro agenturu TASS.

Opětovně připomenul, že po této „dohodě“ došlo k odtržení československého pohraničí, na kterém se vojensky podílel nejen Berlín, ale také Varšava. Podle dokumentů měl Hitler Polákům pouze říct, aby do Československa neposlali armádu v ten samý den, kdy hranice překročil Wehrmacht. Západní státy nikdy podle Putina otevřeně neřekly, jak se v té době zachovali jejich představitelé. Ruský prezident řekl, že je důležité určit, jaký byl ve skutečnosti sled událostí. Připomenul, že Rusko odsoudilo tajný dodatek ke smlouvě Ribbentrop-Molotov a dodal, že Stalina můžeme hodnotit různě, ale nikdy se nechtěl s Hitlerem setkat tváří v tvář. Západní představitelé tak podle ovšem činili a polští představitelé měli s Hitlerem řadu setkání. Putin v tomto duchu v poslední době vystoupil již několikrát. Jde o nepochybnou snahu Ruska zabránit revizionistickému přepisování dějin.

Jan Urbach
Vaše Věc

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponJak hloupému Honzovi prý bezdůvodně zakázali komediantství   
Pridal tk Středa 11 březen 2020 - 04:33:57 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Kdyby lidská blbost nadnášela, principál Hrušínský by už dávno měl trvalé bydliště na Měsíci. Je to samozřejmě nadsázka, protože ten hloupý Honza, alias Jan Hrušínský není blbý a proto se nemůže ani nadnášet.

Tedy, není blbý, zato tak trapně „vychcaný“ (sorry jako), že mu musí závidět všechny eurounijní mraky nad vojenskými základnami NATO v Evropě. Honza od Jezerky na tom musí být dost špatně, hlavně nervově, když už jej vytočí i „kluk“, který má funkci ministra zdravotnictví, o premiérovi ani nemluvě. On totiž tento Honza se má strašně rád, hlavně to svoje divadlo, přesně řečeno ty prachy z něj, které tak hrozně moc miluje, že je mu úplně šuma fuk, když by na koronavirus onemocnělo, nebo nedej bože umřelo třeba deset, dvacet či kolik lidí, hlavně že by ten jeho teátr fungoval a nešel do ztráty 2 milionů měsíčně.

Umíte si představit, co by to pro šetrného Honzu znamenalo? Zase poníženě škemrat o dotace, které tak strašně nenávidí a s duše odsuzuje (u druhých)! Když mu zavřou tu boudu, jak na něj, chudáka, bude asi pohlížet třeba vzácný přítel, velectěný pan senátor Drahoš, pánové Hilšer, Smoljak, Hřebejk, Svěrák, Navrátil, paní Holubová, Geislerová, Hrzánová nebo koloběžka Štěpánová a další umělecké VIP kapacity z Milionu (blbých) chvilek?

Nejhorší na tom je, že ten Honza byl tak hloupý, že v divadle dokonce nechal všechno desinfikovat, dbal na dodržování všech hygienických předpisů, což jej jistě stálo nemálo peněz a teď tohle! To je přece neslýchaná likvidace malých firem! I když ta Honzova firma zas není tak úplně malá, ale člověk to chápe zvláště, když naše vláda a poslanecká sněmovna fungují dál a nebyla a ani asi nebude zavřená (míněno prostory, nikoliv politici, i když by si to mnozí zasloužili).

Co ale člověk u Honzy nechápe, je ta jeho proříznutá držka. Je sice dost lidí, kteří čas od času řeknou něco podobně „blbého“, co se líbí pravdoláskařům a pražské kavárně, případně západním „přátelům“, náš hloupý Honza si však neodpustí žádnou příležitost si do premiéra a jeho okolí rýpnou, ne-li zrovna kopnout.

Ty přiblblé principálovy řeči mu rozhodně na všeobecné popularitě nepřidají, což potvrzují ohlasy na jeho výroky. Ti, kterým se jeho „blivance“ zamlouvají, zas nejsou až tak důležití, i když si to o sobě myslí. Třeba senátor Drahoš, ten bude našemu hloupému Honzovi klepat uznale na rameno přesto, že by si oba dva měli spíše klepat na čelo. Situace, která v Česku (ale současně i jinde) vznikla, už není o tom, jestli nějaký principál z Divadla Na Jezerce bude mlet nesmysly, urážet vládu, premiéra aj., vypouštět páchnoucí prďouse z jeho komediantské, nevymáchané ...úst, protože pokud to ten pomatenec ještě neví, tak k dnešnímu dni (10.3,2020) je již v ČR aktuálně 61 případů postižených koronavirem. Vždyť jen za dnešní den přibylo 21 nakažených.

Pro hloupého Honzu z Jezerek je to asi nezajímavé číslo, ale možná jen do doby, než by ten pitomý koronavirus zasáhl jeho samotného nebo někoho z jeho rodiny. Samozřejmě, že nikdo jemu ani jeho rodině nic zlého nepřeje, na rozdíl od Honzy, kterému zdraví a životy jiných jsou zcela evidentně u pr*ele. Postoj a jednání principála Hrušínského výstižně připomíná jeden filmový výrok kaprála (z filmu „S čerty nejsou žerty“), když o zběhovi Petru Máchalovi důrazně prohlásil: „Je to rebel!“ V asociaci na tento pikantní výrok lze postoje a jednání J. Hrušínského parafrázovat na „Je to debil!“, jak se o něm signifikantně vyjádřila jedna známá ženská osobnost. Velmi přiléhavé, že?

V neposlední řadě nelze také nepřipomenout pozoruhodný, licoměrný názor hloupého Honzy který říká, resp. se ptá: „Kdo už konečně pošle do karantény všechny Bureše, Falmery, Zemany a Klause, všechny prodejné Prchaly, schopné udělat pro prachy a pocit moci cokoli?“ To sedí, druhé obviňuje, že jsou schopni pro prachy a moc udělat cokoli, přičemž sám je schopen pro ty prachy nechat na koronavirus zemřít třeba desítky lidí. Tak kdo je v tomto případě větší sv*ně?

Jiří B a ť a

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponJeník Hrušínský – komediantů král   
Pridal tk Středa 11 březen 2020 - 04:22:49 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Je pravdou, že jsem si už za ta léta zvykl na ledaco. Není moc věcí, které by mne překvapily a u zásadových strážců demokracie, ochránců menšin a příslušníků čtvrtého odboje už téměř vůbec nic.

Ovšem dnešní vyjádření toho nejčistšího z čistých a nejmoudřejšího z moudrých mi přece jen ty hranice o kousek posunuly.

Ten dobrý muž a skvělý principál přišel s myšlenkou, která dává současné koronavirózní krizi konečně ten správný, lidsko-právní, rozměr. A nezapomněl se s ní s námi podělit na sociálních sítích. Přišel totiž na to, že ten „estébácký gauner Bureš“, využil situace k tomu, aby zlikvidoval všechna nepohodlná divadla! A zneužívá prý k tomu ještě nějakého „kluka“, co je teď zrovna ministrem!

Vždy se mi líbí, když se někdo pozastavuje nad tím, že si někdo myslí že by „šestnáctileté děti neměly rozhodovat o vládě“ v té které zemi, protože má v čele miliono(chvilko)vého hnutí pro záchranu té (jedině)správné demokracie nedostudovaného stududenta bez jakýchkoli životních zkušeností, ale na druhé straně mu vadí „kluk“, který sice má i nějaké to vzdělání i nějaké ty zkušenosti, ale dovolil si mu zavřít divadlo.

A co teprve ty plánované demonstrace? Jak můžeme zachraňovat tu ohroženou demokracii, když se začíná oteplovat a Letná se začíná tvářit přívětivě! S takovou, soudr... ehm, dámy a pánové, tu správnou demokracii hned tak nevybudujem.

A kvůli čemu vůbec?!! Kvůli nějakým "osmatřiceti lidem s příznaky lehké chřipky..."

Co na tom, že u sousedů na východě i na jihu postupují obdobně, ne-li tvrději. Snad – kdyby tu hranici určili aspoň od 260 diváků, třeba by byl pan principál shovívavější. Ale i tak – ta NESPRAVEDLNOST – Babišovy továrny pojedou dál. Kdo přece dnes nutně potřebuje mouku, maso a potraviny vůbec...

Přece v době krize je nejnutnější ta duševní strava. No a nejvíce ta z Jezerky. No a ani žádné kompenzace, ten estébák Babišú, nezmínil! Ta hrůza, když měsíční provoz stojí 2 miliony měsíčně... Velmi se mi líbí titulek k článku, který se objevuje hned po zprávou o tom přívalu moudra pana ředitele: "Nebudu si stěžovat. Na to je tady dost jiných Čechů."

Bylo by to k smíchu, pokud by to nebylo k pláči. Ale jsem Honzíkovi za ta slova vděčný. Není nad to, když člověk ví, na čem je.

Zdroj: https://www.idnes.cz/revue/spolecnost/jan-hrusinsky-koronavirus-vlada-narizeni-kritika-babis-divadlo-na-jezerce.A200310_142943_lidicky_zar

Autor: Jiří Jurčák

Zdroj: https://jurcak.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=746953
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPedofil obtěžoval dceru světoznámého anglického antiislamisty a ten ji bránil, ovšem do vězení půjde asi antiislamsita   
Pridal tk Středa 11 březen 2020 - 04:17:59 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Tommy byl opět zatčený. Hrozí mu půl roku, soud bude mít začátkem dubna. Co se stalo? Včera byl s rodinou v parku s dětským bazénem. Osmiletá Tommyho dcera přiběhla za otcem, že k ní ve mělkém bazénku pro děti přišel cizí muž a osahával jí. Chytil jí pevně za zadek.

Tommy za mužem přišel a zeptal se ho, s kým tam v bazénu je. Jestli tu má děti. Jestli tu má ženu. Ukázalo se, že ne. Muž řekl, že se dcery zadku dotkl omylem a měl se k odchodu. Tommy zavolal policii a muže zastavil. Asi důrazněji, protože se přitom prý muži z nosu spustila krev. Policie vyslechla dceru a Tommyho ženu, muže nechala odejít a Tommyho zatkla. Muž je vyšetřován a Tommy obviněný.

Protože facebook cenzuruje jakoukoliv zmínku o celém jménu Tommyho Robinsona - bojovníka proti muslimským znásilňujícím gangům, tak musíme uvádět jen jméno Tommy či zkratku T.R. Vítejte na údajně svobodném Západě ...

Pokud chcete podpořit Tommyho Robinsona, tak neváhejte a zakoupěte české vydání jeho knihy Mohamedův korán - Proč muslimové vraždí za islám zde:

http://www.lukaslhotan.cz/Nabozenstvi/121-Mohamed%C5%AFv-kor%C3%A1n-Pro%C4%8D-muslimov%C3%A9-vra%C5%BEd%C3%AD-za-isl%C3%A1m

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponGangsteři z neziskovek kolaborují s Erdoganem v jeho hybridní imigrantské válce   
Pridal tk Středa 11 březen 2020 - 04:15:12 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Mnozí obyvatelé řeckého ostrova Lesbos mají jasno: Neziskovkářští špióni a gangstři kolaborují s Erdoganem vést jeho hybridní imigrantskou válku proti Evropě, a měli by z ostrova (Lesbos) vypadnout.

Občané už neziskovkářům otevřeně vyhrožují. Neziskovkáři však už dva Lesbany zažalovali a soud jim dal podmínku. Tím ještě dále vzrostl neziskovkářům apetit a chystají se udávat a žalovat další…

Zdroj: https://www.lefigaro.fr/international/grece-prison-avec-sursis-pour-deux-habitants-de-lesbos-apres-les-violences-sur-l-ile-20200306


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUpon„Jedno zařízení lehlo popelem.“ Český velvyslanec řekl, jak to doopravdy vypadá na hranicích v Řecku   
Pridal tk Středa 11 březen 2020 - 04:10:07 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Prioritou řecké vlády je nyní, na rozdíl od minulosti, zastavit migranty na své hranici s Tureckem. V rozhovoru pro ČTK to oznámil český velvyslanec v Řecku Jakub Karfík. Snahu vlády podporuje drtivá většina obyvatel, kteří podle velvyslance pomáhají řeckým vojákům bránit hranice. „Toho jsme ještě svědky nebyli,“ říká Karfík.

Ačkoli se Řecku daří udržet situaci na hranicích s Tureckem pod kontrolou, celkový postoj Řeků k uprchlíkům se, podle Karfíka, změnil. V rozhovoru pro portál Echo24.cz uvedl, že donedávna Řekové na ostrovech uprchlíkům ze Sýrie pomáhali. Dnes jim ale dávají najevo, že je na ostrovech nechtějí.

„Dochází i ke konfliktům se zástupy nevládních a humanitárních organizací. O víkendu tam jedno zařízení lehlo popelem a asi to nebylo od cigarety. Zároveň na pevnině místní obyvatelé pomáhají pohraniční stráži a vojákům hranici chránit. Aktivita a angažovanost těch obyvatel je něco, čeho jsme ještě svědky nebyli. A podle průzkumů veřejného mínění 90 procent Řeků podporuje kroky řecké vlády,“ oznámil český velvyslanec.

K tomu ještě dodal, že i samotná řecká vláda se k migrační krizi staví nyní jinak než v minulosti.

„Zatímco minulá řecká vláda viděla svoji prioritu v redistribuci, v relokaci migrantů v Evropské unii, tak současná vláda má jako prioritu své politiky v této oblasti ochranu hranic,“ řekl pro ČTK.

Vzhledem k tomu, že v Řecku stále zůstává asi 115 000 migrantů z minulosti, je podle Karfíka nepravděpodobné, že by Atény požadavek na přerozdělení migrantů zcela opustily.

Novinářům uvedl, že se situace na řecko-turecké hranici dramaticky nemění. Jde o mírné zklidnění na pozemní hranici.

„To neznamená, že by ti lidé přes hranici nepřecházeli a nedostali se přes ni. Jsou jich ale desítky, nebo pár stovek. Kromě toho, že řecká vláda uzavřela hranici, také na jeden měsíc pozastavila azylové procesy. To je mimořádný krok,“ popsal Karfík, co se děje.

Pomoc Řecku ze strany Česka

V neděli dorazila do Atén materiální humanitární pomoc. Česko také nabídlo milion eur (25,4 milionu korun) a poslalo do mise pohraniční agentury Frontexu osm policistů. Velvyslanec zvláště vyzdvihl rychlé poskytnutí pomoci ze strany Česka.

„Česká republika byla jednou ze zemí, která reagovala nejrychleji,“ řekl a dodal, že celkově se mise Frontexu navýšila o sto policistů. „Náš příspěvek vůbec není malý,“ zdůraznil.

Dále velvyslanec varoval před hrozbou šíření koronaviru COVID-19 v souvislosti s migrační krizí.

„Vidíme, že jedno veliké nekontrolované ohnisko nákazy je v Íránu. Mnoho uprchlíků, kteří přicházejí do Řecka, jsou Iráčané, jsou tam mezi nimi i Íránci. Řecká vláda si uvědomuje, že je nebezpečí rozšíření koronaviru v uprchlických zařízeních, kde by ty následky byly dramatické,“ řekl.

Otevření hranic

Turecko po zhoršující se situaci v syrském Idlibu uvedlo, že již nebude schopné zastavit příliv migrantů a uprchlíků, a otevřelo své hranice s EU, po čemž se do Řecka hrnuly tisíce migrantů. Na hranicích jsou stovky policistů, byly nasazeny i řecké vojenské jednotky.

Ve svém televizním projevu turecký prezident Recep Tayyip Erdogan vyzval Řecko, aby také otevřelo své hranice a pustilo migranty do dalších evropských států.

„Řecko! Vyzývám tě…Otevři hranice a zbav se toho břemena. Nechte je jít do dalších evropských států,“ prohlásil turecký prezident.

Ankara opakovaně zdůrazňuje, že Turecko nese příliš velké břemeno, jelikož na jeho území nyní žije kolem 4 milionů syrských uprchlíků. Podle turecké strany takové rozdělení závazku není spravedlivé.

V této situaci na hranice poslalo bezpečnostní složky také Bulharsko. Polsko se dohodlo na odeslání pohraničníků a policistů na pomoc Řecku.

Bránit státní hranice je v této situaci připravena také srbská armáda, pokud vedení vydá takový rozkaz.

Zdroj: https://sptnkne.ws/BCR9
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPřejít na stranu  [1] 2
Hledat Info kuryr
Novinky pro 2020
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.2129 sec,0.0498 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:1,739kB