Pátek 13 březen 2020
Rozumní schvalují stanovisko vlády   
Pridal tk Pátek 13 březen 2020 - 19:07:58 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Stanovisko strany ROZUMNÍ k vyhlášení nouzového stavu a opatřením vlády, vyplývajícím z tohoto režimu.

Schvalujeme zpřísnění. Navíc si myslíme, že by bylo vhodné UZAVŘÍT HRANICE CELÉ REPUBLIKY, tak jak to nařídila slovenská vláda. Přes ČR jezdí občané Polska, kteří pracují v těch státech, kterých se omezení vyplývající z vyhlášení nouzového stavu týká ( to jest Německo, Rakousko, Francie, Itálie a pod.). Zastavují v restauračních zařízeních na trasách tranzitu přes ČR, benzinových pumpách a pod. Tito projíždějící mohou použít přímou trasu do Německa. Slovenská vláda je v tomto ohledu jednoznačnější.

Rozumní doporučují uzavřít hranice i pro pracovníky pracující v příhraničí v Německu a Rakousku. Doporučit jim, aby si po dobu karantény zařídili bydlení v místech svého pracoviště. Zvláště v Německu je situace alarmující a určitá benevolence německých úřadů v otázkách prevence je velice rizikovým prvkem. Tito pracovníci by měli mít ohled na své starší rodinné příslušníky, pro které je nákaza mnohdy velice nebezpečná.

Rozumní navrhují: Nechat otevřené hranice pouze pro nákladní dopravu dovážející do a z ČR zboží, pro záchranné sbory atd. (tak jak to definovala vláda ve vysvětlivkách k nouzovému stavu)

Slovensko má v boji proti nákaze lepší situaci. Ze dvou důvodů. Jednak si může vzít příklad z toho, že benevolentní přístup se nevyplácí (Itálie, Německo) a jednak, že má po volbách a dosluhující vláda se může rozhodovat podle toho, co je pro zdraví CELÉ populace dobré a neohlížet se na voličské skupiny, které ji v proběhlých volbách nedaly důvěru, vzhledem k nenávistné kampani některých médií (Deník N), a které jsou právě ty, co zavlékly nákazu z lyžařských středisek v Itálii, ačkoli je vláda varovala, aby nejezdily do těchto lyžařských středisek.

Mgr. Petr Hannig
Předseda strany ROZUMNÍ – Petr Hannig – za spravedlnost a životní jistoty

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponHerci a komedianti v čele s Hrušínským se nabízí jako pomocný personál do nemocnic? Nesmysl. Zmizeli...   
Pridal tk Pátek 13 březen 2020 - 12:49:02 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Ještě nedávno tvrdili, jak nám ukáží...

Jak je vše jednoduché: herci, komedianti a zpěváci prý nebudou mít na výplaty a v nemocnicích se nedostává pomocného personálu. Takže děkujeme hercům, komediantům a zpěvákům, že půjdou jako avantgarda v čele a současně si vydělají na chudé mzdy. Přece to stále tvrdí!

A lidem pak ani dodatečné dotace nebude vadit, pokud se Hrušínský, Klus, Banga či Aňa Geislerová (doplňte si další) zapojí do pomoci!

Mimochodem, všimli jste si, jak zmizely neziskové organizace v čele s Člověkem v tísni, kde je konec Evropským hodnotám s porno Jakubem Jandou a Amnesty International? Jsou fuč? Kam zmizel Halík, který má pomáhat postiženým, či ohroženým? Kde je Šimon Pánek, tolik aktivní, když byl za ochrankou? Jak pomáhá lidem v tísni? A kde je ten jeho aktivní ansábl vykladačů pravdy, když jsou školy zavřené? Budou si chodit pro výplaty? A kam zmizeli junáci a pionýrky z Amnesty International, když je potřeba každé ruky? Vylez, Davide Ondráčko a mazej pomáhat, nejenom žvanit za naše peníze!

Kam se všichni nadupaní mladí a odhodlaní vytratili, když mají jít v čele, jak vždy hlásali? A když je krize, mají plné podolky?

Kdy konečně začnou lidem pomáhat?
A ta spodina kavárenská zase vyleze, až bude po nebezpečí?

Premiére Babiši, seberte jim jako vláda všechny státní peníze, pokud se nezapojí do pomoci aktivně a jenom budou žebrat jako Hrušínský. Nebo nás budete vyplácet stejně jako herce, komedianty a zpěváky a další velkohubé moralizátory kavárenské?

Zdroj: http://www.skrytapravda.cz/domaci/3111-herci-a-komedianti-v-cele-s-hrusinskym-nabizijako-pomocny-personal-do-nemocnic
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponNa čínském ministerstvu zahraničí připustili, že za epidemií koronaviru v Číně stojí američtí vojáci   
Pridal tk Pátek 13 březen 2020 - 09:08:01 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Koronavirus COVID-19 se mohl dostat do čínského Wu-chanu kvůli americkým vojákům, myslí si zástupce čínského ministerstva zahraničí Zhao Lijian.

Dříve šéf amerického Centra pro kontrolu a prevenci nemocí (CDC) Robert Redfield během zasedání výboru pro dohled a reformu Sněmovny reprezentantů USA (Committee on Oversight and Reform) uvedl, že ve Spojených státech bylo zjištěno několik případů, kdy lidé údajně zemřeli na chřipku, ale posmrtně byl v jejich organismu objeven koronavirus.

„Ředitel Robert Redfield připustil, že někteří Američané, kteří zdánlivě zemřeli na chřipku, byli posmrtně pozitivně testováni na nový koronavirus (…) Kdy se v USA objevil nulový pacient? Kolik lidí je nakaženo? O jaké nemocnice jde? Možná to byla americká armáda, kdo přinesl epidemii do Wu-chanu. Buďte upřímní! Zveřejněte svá data! USA nám dluží vysvětlení!“ sdělil Zhao Lijian na Twitteru.

V loňském říjnu v čínském Wu-chanu probíhaly Světové armádní hry (Military World Games), kterých se zúčastnila i americká vojenská delegace. Ta byla součástí 300členné skupiny amerických sportovců. Vypuknutí nového koronaviru úřady města potvrdily v prosinci.

Ve čtvrtek oficiální zástupce čínského zdravotnického výboru Mi Feng informoval, že země překonala vrchol šíření nového koronaviru v zemi.

„Aktuálně, s výjimkou Wu-chanu, v žádném městě provincie Chu-pej nebyl během jednoho týdne zaznamenán žádný nový případ nakažení. Mimo provincii Chu-pej bylo objeveno sedm nových případů, z nichž šest jsou dovozní,“ sdělil Mi Feng na brífinku a dodal, že počet pacientů se stává menší a epidemie se udržuje na relativně nízké úrovní.

Pandemie nového koronaviru

Úřady ČLR 31. prosince 2019 informovaly Světovou zdravotnickou organizaci o případech neznámé pneumonie ve Wu-chanu v centrální části země (provincie Chu-pej). Odborníci zjistili původce choroby – nový typ koronaviru. WHO uznala epidemii za mimořádnou situaci mezinárodního významu a dala chorobě oficiální označení COVID-19 a 11. března vyhlásila pandemii.

Ve více než 100 zemích po celém světě bylo již infikováno kolem 120 tisíc lidí, většina se uzdravila, ale více než čtyři tisíce zemřely.

Zdroj: https://sptnkne.ws/BErQ
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponNěmecko bere 1500 "dětských uprchlíků" z Řecka - Řecko netestuje migranty na infekci koronaviru   
Pridal tk Pátek 13 březen 2020 - 04:39:16 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Podle zprávy FAZ z 11. března registruje Řecko 5463 nezletilých migrantů bez doprovodu.

92,5 % jsou chlapci, 7,5 % jsou dívky.
9 % z celkového počtu je mladší 14 let.

Většinu z celkového počtu tvoří adolescenti ve věku 15 až 17 let. Z toho 44 % přišlo z Afghanistánu, 21 % z Pákistánu, jen 11 % tvrdí, že přišlo ze Sýrie.

Dokonce i vedoucí řecké humanitární organizace připustil, že „mužští adolescenti často dostávají peníze od svých rodin nebo od vesnických komunit a jsou vysláni v prvém sledu, aby za sebou následně přitáhli zbytek rodiny“.

(Nezletilým "uprchlíkům bez doprovodu" nesmí být odepřen azyl.)

Míří do Německa, Francie i Finska.

Němcům se neustále lže, protože ačkoli je dětí mladších 14 let méně než 500, berlínská koalice oznámila, že jich z Řecka vezme 1500 pro AWO, Charitas a Diakonii. Logicky většina z nich jsou adolescenti, kteří za sebou přitáhnou své rodiny.

Navíc Řecko oznámilo, že dosud migranty v táborech netestovalo na infekci koronaviru.

Zdroj: https://translate.google.com/translate?depth=1&hl=cs&rurl=tr...
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponAntidemokratická galerka   
Pridal tk Pátek 13 březen 2020 - 04:35:45 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Sněmovní poslanec Stanislav Berkovec se prý dopustil nejvyššího hříchu, když svým kolegům zaslal mail, ve kterém hodnotil kandidáty do Rady České televize. Hutný pokřik spustili ti, kteří jsou zpravidla spojováni s „pražskou kavárnou“ či s „chvilkaři proti demokracii“, přisátí k televiznímu rozpočtu a opoziční politici s propachtovanými křesly na Kavčích horách.

Je ovšem skutečně něco špatného na kroku S. Berkovce, který pouze informoval o pro a proti jednotlivých kandidátů? Šlo přitom o jeho osobní názor. Jde zjevně o běžný předvolební postup, jak dokumentoval svými zkušenostmi z klubu ODS Václav Klaus ml., dokonce bych řekl, že velmi rozumný. Ne všichni si totiž vyslechli, a je to pochopitelné, vystoupení nominovaných v Berkovcově výboru. Mnohem horší jsou praktiky, kdy nějaký stranický boss, aniž by se vědělo proč, dává pokyny k volbě toho či onoho, hlasování pro to či ono, v některých případech dokonce pod pohrůžkami např. umístění na kandidátce v dalších volbách.

Útoky na S. Berkovce mají ovšem ještě jeden aspekt, který svědčí o licoměrnosti. Nemyslím, že si pamatuji špatně a tak se ptám, kdo tady okolo volby nových členů rady jako první rozpoutal štvanici proti Luboši Xaveru Veselému a zejména proti Haně Lipovské? Kdo požadoval komunistickou volbu aklamací a vyhrožoval demonstracemi na „obranu“ tzv. veřejnoprávní České televize, když nebudou zvoleni ti "praví"? Nebyli to čistě náhodou stejní lidé a skupiny, které dždí síru na Stanislava Berkovce?

Myslím, že jde o typickou ukázku dvojích metrů v myšlení a jednání antidemokratické galerky. Právě jí navzdory by v dubnu do Rady České televize měla být zvolena dehonestovaná ekonomka H. Lipovská. Je přece také třeba, aby někdo konečně nakoukl pod pokličku hospodaření marx-leninistů, kteří soudí, že kdo v České televizi pracuje, toho televize je.

Petr Meduna

Zdroj: Vaše věc
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponŘecká hranice - anatomie lži   
Pridal tk Pátek 13 březen 2020 - 04:25:35 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Jako kdysi stojí na hranicích davy migrantů bez dokladů. Jako tenkrát jsou ze všech koutů světa a tvrdí, že jsou uprchlíci. I tito drží v rukou smartphony a šutráky. Jenže tentokrát o ně země zaslíbené nestojí. Přiznávají pravdu.

Polehoučku a nenápadně přiznávají lídři Evropy, že pět let stará hurá akce "migrant do každé rodiny, do každého stavení", byla kardinální chyba. Doktorů nepřibylo, peněz ubylo a ani následná výzva k V4 "sdílejte s námi naše hlupáctví v soutěži o Darwinovu cenu" se nesetkalo u jejich představitelů s bůhví jakou odezvou. Maximálně tak trojslovnou.

Země západní Evropy nadopované tehdy spasitelským komplexem si na vlastní kůži ověřily, že arogance, faleš a vydírání je v lidech poněkud hlouběji na to, než aby samy odpadly překročením státní hranice. A tak jen Německo zaznamenává mezi příchozími tisíce válečných zločinců a kriminálníků, kteří se prohlašují za Jezídy, u žádostí o azyl se objevuje až 70% lží a falešných údajů, mezi inženýry je pětina úplně negramotných abonentů, více než polovina žadatelů nesloží základní integrační zkoušku ani po třech letech usilovných studií, kam beztak nedocházejí a z vyhoštění si většina z nich dělá jundu.

Předpokládám, že ostatní země na tom nebudou o moc líp. A tak není divu, že původní heslo Vítejte, To zvládneme, přes To nezvládáme, se nakonec usadilo na Pojďme se zabarikádovat a No Pasarán!

https://www.idnes.cz/wiki/obecne/spolkovy-urad-pro-migraci-a-uprchliky.K5050174

Německo dnes hlásá, že žádné nové příchozí nepřijímá a pořádá na svých hranicích hony na migranty, které následně zatkne a uvězní, předtím než je vykopne za nelegální vstup. Špičky EU stojí na řeckých hranicích vedle řeckého premiéra Mitsotakise při jeho proslovu o tom, že ochrana unijních hranic je podporou evropských hodnot, a bouřlivě mu za ta slova tleskají. Ještě před čtyřmi lety by vám přesně za tohle smazali účet, roztrhali rodnej list a nazvali vás náckem. Jo doba se mění a je to věru hustej kvapík.

https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/migranti-eu-turecko-recko-migracni-krize.A200308_152540_zahranicni_blj

Náckama tehdy nazvalo Rakousko Maďarsko za to, že dělali přesně to stejné jako dnes Řekové a Německo nás za to, že jsme migranty poctivě prověřovali v detenčních zařízeních, tak, jak to oběma zemím nařizovala unijní pravidla. Ono kdyby se se tehdy opravdu důsledně prověřovalo, kdyby se agresivní a falešní migranti sváželi autobusy od hranic a ne naopak do vnitrozemí a kdyby se pomáhalo jen těm opravdu potřebným, nemuseli bychom udýchaně doklopýtat k dnešku. Dnes do nacistů totiž nadává naopak Turecko EU. A stejně aktivisticky jako ona tenkrát, i ono sváží dnes migranty k hranicím autobusy, vybavuje je náčiním a důrazně vybízí k tomu, aby násilím prorazili zátarasy, porvali se s pohraničníky a nastrčili své děti jako živé štíty. Což oni, jako tehdy, i dnes rádi dělají.

https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/clanek/erdogan-prirovnal-recke-pohranicniky-k-nacistum-40316334

Na tomto dnešním zmenšeném schématu migrační krize je velmi dobře vidět kdo je plně zodpovědný za ten nekontrolovatelný průšvih let nedávných. Za tu podporu jakože syrských migrantů z Afghanistánu, Pakistánu, Bangladéše, celé Afriky a kdoví ještě odkud, za cinty o tom, že údajně prodali své domy v rozstřílených válečných oblastech, kde ze zoufalství zanechali jen své ženy, děti a doklady, aby se po cestě nemuseli dělit o svůj celoevropský roaming s neomezenými daty dobíjený na své drahé smartphony bůhví kým a čert vem odkud. Kdo kam převážel a svážel sta tisíce údajně zoufalých lidí v bídě, kteří nemají nic, mimo půl milionu na cestu a k tomu přesné instrukce v kapse a asistenci lidskoprávních aktivistů za zády.

Zde se teprve ukazuje ten hrozný zločin, který Evropa svou zaslepeností napáchala na skutečných válečných uprchlících namačkaných v uprchlických táborech kdesi v dáli okolo válečných oblastí, které nechala napospas bídě, gangům a sexuálním otrokářům. Ale chápu, že selfíčko s migrantem z bahna tábora na blízkém východě nevypadá na fejsku tak dobře, jako to stejné z perónu na nádraží v Drážďanech. Paní Merkelová jich má ostatně celou sbírku.

Tak tohle všechno se za pouhé čtyři roky, díky Bohu, změnilo. Jen jedno ne. Staří dobří pacienti s vítacím komplexem. Sice už jich notně ubylo, ale za to zůstali jen ti fakt skalní. A stejně jako před pěti lety, i dnes melou pořád dokola jen tři věci. Nenávist, tím označují všechno a každého, kdo je proti nelegální migraci, má k tomu argumenty a chtěl by s nimi o nich diskutovat. Hysterie, tou vysvětlují proč je drtivá většina lidí proti nim a evropské hodnoty, kterými si nahrazují zase svou zoufalou neschopnost jakkoliv v daném tématu argumentovat.

Tak jak tak si však mohli už dávno všimnout, že ony evropské hodnoty jsou dnes holky z domu na předměstí, které poslouží zrovna tomu pánovi v cylindru, který si na ně dole na recepci prstem ukáže. Tak to prostě je.Autor: Petr Burián
Zdroj: https://petrpetrburian.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=747100
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponNení Hrušínský jako Hrušínský   
Pridal tk Pátek 13 březen 2020 - 04:19:28 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Zatímco národní umělec, pan Rudolf Hrušínský starší, vynikající herec a člověk svými nezapomenutelnými charakterními rolemi rozdával národu pohodu, radost, zážitky a významně obohatil naši kulturu o filmovou a divadelní uměleckou tvorbu, zatímco jeho starší syn Rudolf Hrušínský ml., jdoucí ve šlépějích svého otce, předává národu svými rolemi jak na divadle, ve filmu nebo televizní tvorbě stejné umělecké zážitky a radost jako jeho táta, mladší syn Rudolfa Hrušínského staršího Jan na rozdíl od obou starších Hrušínských národ nehorázně…. se*e (sorry) a neskonale vytáčí svými chucpe názory, výroky, hláškami, projevy nevole ke všemu, co není v souladu s jeho svéráznými demokratickými představami.

Osobnostmi prezidenta a premiéra počínaje, prkny jeho Divadla Na Jezerce, „Burešem“ úmyslně postižené koronavirem, konče. Jinými slovy, pan principál Hrušínský si jak se říká „nevidí do huby“, žvaní totální nesmysly zřejmě s blahým pocitem pražskokavárníka a pravdoláskaře, jak to dává režimu, resp. vládě a politikům, „sežrat“.

Panu Janu Hrušínskému jsou „demokratický“ kabát (nebo sako) zřejmě malé, spíše nevyhovující a tak spílá výrobci textilu, že mu kabát (nebo sako) z jejich materiálu nesedí, prostě, že se v tom necítí a že má jinou představu o tom, jaký by ten kabát, měl asi vypadat. Nenechá si přece vnucovat něco, co není podle jeho představ košér, nebo s čím zásadně nesouhlasí. Domnívá se, že jako správný havloidní demokrat má přece právo říct svůj názor, případně kritizovat. Jenže on místo slušné kritiky lidi, v to počítaje i prezidenta a premiéra, úmyslně, naprosto nekorektně osočuje, uráží a pomlouvá a neuznává jejich počiny. Říká se, že „drzé čelo lepší poplužního dvora“, ovšem čeho je moc, toho je příliš! Stejně tak však platí, že „Příliš slavné jméno je těžké břímě pro každého“! Někdo toho umí využít, (jako J.H.), jinému může být jméno i na obtíž! Vím, o čem mluvím!

Pokud jde o současnou situaci lze snad pochopit, že principál Hrušínský hájí své podnikatelské zájmy, když opatření stran koronaviru ovlivňují jeho podnikání. Ale není také jediný, kdo s rozhodnutím státních orgánů s těmi omezeními v souvislosti s koronavirem nesouhlasí. Nicméně, stavět osobní zájmy a zisky nad zájmy společnosti, kdy jde o zdraví občanů, resp. o životy lidí, je odsouzení hodný projev bezcitného, sobeckého kapitalisty. Jak jsem zmínil na jiném místě, pan Jan Hrušínský má moc rád sebe, divadlo, ale hlavně má rád peníze a při vědomí, že by měl o ně přijít, notabene ne z vlastní viny, ale vinou státu a Bureše, je pro něj něco nepřijatelného. Proto je také schopen projevovat tolik animozity, pokrytectví , sobeckosti a lidského nepochopení.

Jak z ohlasu lidí na jeho nevybíravé, krajně nevhodné vyjádření v souvislosti s výskytem koronaviru vyplývá, s nějakým velkým pochopením jeho lamentování a hořekování u veřejnosti zrovna neuspěly, naopak, jeho jednání většina lidí odsuzuje. Ti, co mu dávají za pravdu mají asi stejně „pozitivní“ vztah k penězům a k lidem, jako pan Hrušínský, proto jsou schopni jeho názory podpořit. Jenže pan Hrušínský má také značnou loajalitu a podporu v řadě svých přátel, kteří mají vztah k Divadlu Na Jezerce. Senátor Drahoš, kolegové Hilšer, Smoljak, generál v.v. Pavel, profesor(!) Halík, celá plejáda vynikajících herců, bohužel, někteří z nich také méně distingovaní, to jsou lidé, kteří mají tzv. „stejnou krevní skupinu“ jako principál Hrušínský.

Pokud bychom mu chtěli vyčítat jeho horlivost a politickou aktivitu, asi narazíme na jeho názor, že přece žije v demokratickém státě a že má právo jako každý jiný občan na svobodu slova a respektování lidských práv. To právo mu rozhodně nikdo nebere ani nehodlá vzít. Jen by si pan Jan Hrušínský uvědomit, že to, co kritizuje, je situace, která má nebo může mít nedozírné, velmi tragické následky a že způsob, kterým komentuje jednání premiéra a státních orgánů je velmi nekorektní přístup, natož nějaké lidské pochopení. Situace s výskytem postižených a nemocných koronavirem graduje, situace byla prohlášena za pandemii, což dokladuje další nutná opatření vlády. To dokazuje fakt, že vláda vyhlásila stav nouze a řadu dalších, pro občany nepříjemných omezení, příkazů a zákazů. Tato situace však není jen českou záležitostí, ale postihuje de facto celou Evropu, ne-li téměř celý svět. Je tedy otázka, zda to všechno panu Hrušínskému dochází, zda si uvědomuje proč, z jakých důvodů a proti komu brojí, koho neprávem osočuje, pomlouvá a obviňuje.

Jak v titulku uvedeno, není Hrušínský, jako Hrušínský. Jedno je zřejmé, slovutnému panu Rudolfu Hrušínskému st., se mladší syn Jan opravdu nevyvedl, na Valašsku se říká, že je to „nepodara“! Nebudeme daleko od pravdy, že by pan otec syna Jana za jeho jednání a postoje asi nepochválil, že by mu jeho krajně pravičáckou rétoriku asi neschvaloval, ale spíše od plic vynadal a doporučil mu známé přísloví „ševče, drž se svého kopyta“. Jan se však raději drží svého „koryta“ než kopyta a pokud jde o to kopyto, pak je to do značné míry dilema: herec nic moc (jestli vůbec) a principál?

Upřímně: kdyby nebyl jménem Hrušínský, asi by nebylo Divadlo Na Jezerce, kdyby nebyl Hrušínský, asi by nebyly ani ty štědré, jím tolik „ kritizované a nenáviděné“, dotace! Kdyby nebyl Hrušínský, asi by se k němu neměli výše jmenované persony. Tak mu nezbývá než to kopyto samotné, což by mu asi slušelo, vždyť ta jeho angažovaná politická aktivita je něco na způsob „Kopytem sem, kopytem tam“!, kope na všechny strany a hlavně za sebe! Kopyto zůstane zase jen kopytem, jak jinak!

Jiří B a ť a

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponČeská vláda muslimům zakázala páteční modlitby, koho muslimové poslechnou? Čechy nebo islám?   
Pridal tk Pátek 13 březen 2020 - 04:13:33 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Koho poslechnou čeští muslimové více? Českou vládu nebo rozkaz islámského boha Alláha? V pátek mají muslimové od Alláha nařízenou páteční modlitbu a v mešitách v Praze, Brně. Teplicích, Hradci Králové a pod. se mají sejít desítky českých muslimů, česká vlád přitom zakázala setkání víc jak 30 osob!!

Koho tedy čeští muslimové poslechnou? Českou vládu nebo islám a Alláha?

Citujeme:

"Vláda ve čtvrtek vydala nová mimořádná opatření. Od šesti hodin ráno v pátek 13. března zakáže divadelní, hudební, filmová a další umělecká představení, sportovní, kulturní, náboženské, spolkové, taneční, tradiční a jim podobné akce a jiná shromáždění, výstavy, slavnosti, poutě, přehlídky, ochutnávky, trhy a veletrhy, a to jak veřejné, tak soukromé, s účastí přesahující 30 osob. A to do odvolání tohoto mimořádného opatření."

Zdroj: euRabia
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponKdo to asi zas byl? V Austrálii nožový útok: 3 mrtví   
Pridal tk Pátek 13 březen 2020 - 04:08:15 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
V australském Melbourne dnes ráno policisté odstřelili 34-letého Mohameda Ibrahíma, který se na lidi vrhal s nožem: 1 těžce zraněná, 3 nepřežili. Nejdříve napadl příslušníka ochrany železnic, pak dvě mladé ženy. Poslední oběť 56-letý muž, než vykrvácel, zavolal policii.

Policie poté, co útočník neuposlechl zřetelné varování, ho odpráskla. Existují indície, že přívrženci Islámského státu ho již dříve buzerovali, aby se jen neflákal, a dělal taky něco… Policie zatím o incidentu nechce mluvit jako o terorizmu.

Zdroj: https://www.theguardian.com/australia-news/2020/mar/12/melbourne-stabbing-rampage-three-people-dead-including-man-shot-by-police

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponKoronavirus: Česká televize ohrozila životy lidí. Redaktorka se vykašlala na prevenci a šla mezi seniory   
Pridal tk Pátek 13 březen 2020 - 04:05:11 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Česká televize se pohoršovala nad chování Martina Nejedlého, poradce Miloše Zeman, který po návratu z Číny nedodržel 14denní karanténu. Nehledě na to redaktorka České televize obratem po návratu z nemocí těžce postižené Itálie šla točit reportáž do pečovatelského domu. Reakce ČT je šokující!

Redaktorka České televize Pavla Kubálková zveřejnila 29. února na svých sociálních sítích fotografii z italských Dolomit ze střediska Selva di Val Gardena, k níž připojila hashtag #zapanikou.

Portál Express.cz v této souvislosti poukazuje na skutečnost, že FTV Prima okamžitě odeslala svého moderátora Romana Šebrleho, který se vracel ve stejnou dobu z Itálie, do preventivní 14denní karantény, Česká televize v případě s Pavlou Kubálkovou tak neučinila.

Kubálková po návratu z Itálie, kde se v tu dobu již mohutně rozšiřovala nákaza koronaviru, který měl na kontě již mnoho obětí, šla točit reportáž do pečovatelského domu. Tam se dotazovala, jak se senioři cítí a jak vidí možnost nákazy koronavirem.

To vše v situaci, kdy česká vláda již 25. února začala vyzývat občany, aby necestovali do Itálie. 27. února ministerstvo zahraničí doporučilo lidem vracejícím se ze zasažených oblastí, aby v době následujících 14 dnů sledovali své zdraví.

Prvního března přitom česká vláda informovala o prvních třech nakažených, kteří přijeli z Itálie.

Česká televize přitom poukazovala na chování poradce prezidenta Miloše Zemana Martina Nejedlého, který po návratu z Číny nedodržel karanténu o délce 14 dní.

„Nebudu se s vámi bavit. Nebudu to komentovat. Ne,“ cituje Express vyjádření redaktorky ČT Kubálkové poté, co ji požádali o vyjádření k situaci.

Portál se dále obrátil na tiskovou mluvčí České televize Karolínu Blinkovou, jenž údajně dotaz označila za „zcela zcestný“. Za své vyjádření se později omluvila, říká portál.

„Redakce zpravodajství postupuje vždy podle doporučení či nařízení státních orgánů a vychází z dostupných informací o oblastech a způsobech šíření tzv. koronaviru. Před vyhlášením povinné karantény v pátek 6. března nebyla vyhlášena žádná mimořádná a konkrétní opatření pro návraty z turistických pobytů v Itálii. Stát rovněž nevydal žádná karanténní opatření týkající se domovů pro seniory apod. V Itálii samotné v době, kdy byly vyhlášeny postižené oblasti, se nikdo z redaktorů České televize nenacházel. Pracovní postupy konzultuje ČT s hygienickou službou a lékaři,“ cituje Express pozdější vyjádření ČT.

„Redaktorka České televize nebyla v žádné z dotčených oblastí, které byly uvedeny v ustanovení Státního zdravotního ústavu. Navíc i přesto zmíněný SZÚ aktivně kontaktovala, svou situaci konzultovala a dále postupovala v souladu s jejich doporučeními. Tudíž vylučujeme jakékoli porušení opatření,“ dodala ČT.

„Další důkaz absolutní vypatlanosti průměrného redaktora ČT“

K situaci okolo redaktorky České televize se vyjádřil i komentátor a blogger Tomáš Vyoral. Ten označil chování redaktorky ČT Pavly Kubálkové za „důkaz vypatlanosti průměrného redaktora České televize“.

„Další důkaz absence soudnosti a absolutní vypatlanosti průměrného redaktora/rky zpravodajství ČT... Přímo z Itálie Pavla Kubálková šup točit repku (reportáž – red.) o koronaviru mezi seniory. Sic mám "čínské chřipky" po krk, tak tohle bych si na svědomí nevzdal. Hledat ale svědomí ve zpravodajství ČT, to je jak hledat skromnost v duši zhmotněné pýchy zvané Halík, nebo slušnost v zhmotněné řeporyjské vulgaritě,“ napsal Vyoral na svých sociálních sítích.

Xaver: Omluvte se!

Na informace o nepřijatelném chování redaktorky České televize reagoval i moderátor Luboš Xaver Veselý. Požádal Českou televizi, aby se alespoň omluvila a poukázal na otrlost, kterou redaktorka ČT ukázala, když ke svému postu na sociálních sítích dala ironický hashtag #zapanikou.

„Zveřejnit coby redaktor veřejnoprávní televize fotku z lyžování v italských Dolomitech s ironickým hashtagem #zapanikou, chce přinejmenším hroší kůži vůči tisícům obětí, které si tahle odporná nemoc vyžádala,“ napsal Veselý na svém Facebooku.

Následně se věnoval cestě redaktorky Pavla Kubálkové do pečovatelského domu.

„Teď přichází neuvěřitelná pasáž. Podle serveru Expres.cz, jehož redaktor Karen Mchitarjan mimochodem odvedl kus prvotřídní investigace, redaktorka vyrazila do práce, dále na fotbal, a POZOR - přesně před týdnem, kdy už u nás zcela prokazatelně bylo několik nakažených (v Itálii jich byly skoro 4 tisíce), vyrazila tato redaktorka mezi osmdesátileté seniory v domově důchodců točit jakousi reportáž! (…) Ta samá Česká televize se tou dobou věnovala tomu, zda karanténu dodržuje kancléř prezidenta po návratu z Pekingu v Číně, tedy z oblasti, kde bylo tou dobou na rozdíl od Itálie 8 nakažených na 23 milionů obyvatel. ČT na Vratislava Mynáře nasadila tým reportérů, který každý den zjišťoval, zda a jak dodržuje karanténu. (…) Ta samá Česká televize poté, co se jí redaktor serveru Expres na případ dotáže, odpoví ústy tiskové mluvčí, že "dotaz je zcela scestný",“ uvedl Luboš Veselý.

Na konci svého vyjádření moderátor požádal Českou televizi, aby se „alespoň omluvila“ a naučila svoji tiskovou mluvčí náležitě odpovídat na otázky.

„Vysvětlete paní tiskové mluvčí, jak má odpovídat na dotazy, a i když si nepochybně na Kavčích Horách o opatřeních této vlády myslíte své, respektujte je. Třeba to pomůže tomu, abychom začali respektovat my vás. My, vaši koncesionáři,” uvedl na konci svého vyjádření Luboš Veselý.

Zdroj: https://sptnkne.ws/BEmG
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPřejít na stranu  [1] 2
Hledat Info kuryr
Novinky pro 2020
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.1978 sec,0.0477 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:1,670kB