Středa 18 březen 2020
Dr. Robert J. Rowen: Koronavirová vlna v Číně se obrací. Pár dobrých zpráv   
Pridal tk Středa 18 březen 2020 - 15:11:32 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
- Čína uzavřela svoji poslední koronavirovou nemocnici.
- Doktoři v Indii uspěli s léčbou koronaviru kombinací těchto použitých léků: Lopinaviru. Retonoviru Oseltamiviru a Chlorphetaminu. Chystají se navrhnout stejnou kombinaci léků celému světu.
-Výzkumníci zdravotnického centra Erasmus prohlásili, že na koronavirus nalezli protilátku.
-Stotříletá babička se po šestidenní léčbě v čínském Wu-chanu z COVIDU-15 dokonale uzdravila.
-Apple znovu otevírá všech 42 dříve uzavřených čínských obchodů.
-Klinika v Clevelandu vyvinula test na COVID-19, který poskytne výsledky nikoli ve dnech, ale v hodinách.
-Dobrá zpráva z Jižní Koreje, kde se počet virem nakažených začíná snižovat.
-Itálie je postižena tak těžce, protože má nejstarší populaci v Evropě.
-Tři pacienti ze státu Maryland se zcela vyléčili a mohou se vrátit k normálnímu životu.
-Všech sedm pacientů, léčených v nemocnici Safdarjung v indickém New Delhi, se vyléčilo.
-Krevní plazma lidí vyléčených z KOVIDU-19 může léčit nové pacienty COVIDEM-19 postižené.

Takže ne úplně všechny novinky jsou špatné. Pečujme jeden o druhého a dbejme avláště o ty nejzranitelnější.

Vybral a přeložil Lubomír Man

Zdroj: google-P.C.Roberts-Official Homepage-Guest Columns -Wuhan closes last makeshift coronavirus hospital as China infection falls (and other.....
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponSteve Sweeney: Kubánský lék by v koronavirové pandémii mohl zachránit tisíce lidí   
Pridal tk Středa 18 březen 2020 - 15:08:20 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Produkce léku proti koronaviru, který je možno označit za současnou vlajkovou loď kubánského farmaceutického průmyslu, bude rozšířena, aby pomohla tisícům lidí, prohlásili přední kubánští farmaceuti na tiskové konferenci v pátek.

Prezident skupiny Bio Cuba Farma Eduardo Martinez vysvětlil, že Kuba vyvinula 22 léků, kterých lze proti ohniskům nákazy nyní použít. Jeden z těchto léků s názvem Interferon B dokázal dodneška vyléčit už více než 1 500 pacientů a patří k 30 lékům, které k boji proti nemoci z koronaviru vybrala Čínská národní zdravotnická komise.

Interferon B byl vyvinut už v roce 1986 týmem Centra pro genetické inženýrství a biotechnologii (CIGB), a téhož roku byl zařazen do Kubánského zdravotnického systému.

Eduardo Martinez označil Interferon B za „vlajkovou loď“ kubánské farmaceutické výroby, který byl vyvíjen ve spolupráci s Čínou jako část společného čínsko-kubánského podniku v rámci dohody o spolupráci dvou socialistických zemí. Eduardo Martinez dodal, že Interferon B by mohl být exportován i do dalších zemí, aby zde pomohl zastavit šíření viru a vyléčil ty, kteří už onemocněli.

Ředitel CIGB Eulogio Pimentel řekl, že centrum má Interferonu B k dispozici zhruba ve stejném množství, kterého bylo použito k léčbě infikovaných osob v Číně, jichž bylo, jak známo, 80 000.
„Jelikož výrobu Interferonu B zvyšujeme den po dni, mám za to, že jsme schopni uspokojit jakoukoli možnou poptávku, kterou ze zahraničí obdržíme“, dodal Eduardo Pimentel.

V posledních dnech vyslala Kuba skupinu lékařů se zásobou léků do Itálie, kde tato ve spolupráci s čínskými experty pomáhá zastavit další postup pandémie.

Překlad: Lubomír Man

Zdroj: P.C.Roberts-Official Homepage-Guest contributions- Steve Sweeney: Cuban drug could save thousands of Lives in Coronavirus Pandemia
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponAmerický hnus největšího kalibru. Potvrzují se fakta o infikaci planaty ze strany USA   
Pridal tk Středa 18 březen 2020 - 11:28:19 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
V poslední době to byla Čína, která poprvé oficiálně oznámila podezření ze zapojení USA do šíření koronaviru COVID-19 v republice. Peking odkazoval na informace o výskytu první infikované ve Spojených státech dlouho před oficiálním datem a možná dřívější detekci infekce v Hubei.

Zprávy o „americké stopě“ v pandemii, která vypukne, se obvykle zdají být příliš šílené, ale tato verze začíná vykazovat solidní důkazy.

Kazachstánský zdroj Yvision nedávno uvedl, že „zdroj mezi zaměstnanci Ústřední referenční laboratoře (CRL) v Almaty potvrdil, že v této instituci byl vyvinut smrtelný koronavirus“.

Tato laboratoř byla vytvořena za finanční podpory americké armády a je stále pod kontrolou představitelů Washingtonu.

Ověřením naší redakce INFOKURÝRU, které je založené na otevřených zdrojích ukázalo, že za touto zprávou jsou skutečná fakta.

Příprava na biologickou válku v SNS (Společenství nezávislých států)

Po skončení studené války americké ministerstvo obrany v postsovětských zemích vytvořilo několik biologických referenčních laboratoří, které mají vysoký (třetí) stupeň ochrany a jejichž cílem je pracovat se zvláště nebezpečnými viry a bakteriemi. Tato zařízení fungují v Charkově, Tbilisi a Almatě.

Jejich oficiálním cílem, jak neustále omílají Američané, je boj proti šíření nebezpečných infekcí, skutečným je příprava na možnou biologickou válku na území bývalého SSSR. Dnes Ruska a tím pádem celého SNS.

Vědecký výzkum v zařízeních je financován a pod dohledem amerického ministerstva obrany a je často prováděn za účasti vědců z Ústavu vojenského lékařství. Walter Reed americké ozbrojené síly (Maryland) přicházející do regionu.

Například oddělení vojenských biologů pracovalo pod velením plukovníka Jamieho Blowa, který studoval africký mor prasat dlouhou dobu v TsRL v Tbilisi. Krátce po zahájení práce tohoto týmu v roce 2013 bylo v jižních oblastech Ruska zaznamenáno vypuknutí této choroby. Již v té době měli Rusové silné podezření na nekalou činnost USA.

Z důvodu zákonných omezení však CRL nejsou předmětem zvýšeného utajení. Zaměstnanci publikují články a obhajují disertační práce, což vám umožní sledovat část jejich práce na otevřených zdrojích.

Co vypovídají vědecké publikace

Časopis Viruses (Viruses, 2019, 11, 356, doi: 10.3390 / v11040356) publikoval v dubnu 2019 práci skupiny amerických a kazašských vědců o novém kmeni koronavírusů, jejichž rezervoárem jsou místní netopýři. Práce byla provedena v rámci projektu KZ-33 Agentury pro snižování hrozeb obrany USA v nemocnici Almaty Central District Hospital (Tropical Medicine and Infection Disease, 2019, 4, 136, doi: 10,3390 / tropicalmed4040136).

Projekt vedl profesor Gavin James Smith z Duke University (USA), úzce spojený s Národním institutem zdraví a Centrem pro kontrolu a prevenci nemocí amerického ministerstva zdravotnictví.

Zdroj kazašské publikace uvedl, že biosample obsahující koronavirus dodané do CRF v zimě 2020 „na molekulární úrovni se zcela shodují s kmenem, jehož studie byla zahájena v laboratoři asi před dvěma lety a která by podle jeho pozorování neměla celou tu dobu být měl opustit TsRL.

Byl to společný vývoj vedený vědci z amerických středisek pro kontrolu a prevenci nemocí v rámci závěrečné fáze školení velké skupiny kazašských epidemiologů.“

Podle publikace (Viruses, 2019, str. 2) byly zmíněné americké studie koronaviru provedeny v dubnu - květnu 2017, tedy přísně včas, se nazývá zdroj. Kromě toho oba druhy studované v roce 2017 a COVID-19 patří mezi koronaviry přenášené netopýry.

„Anonymní sdělení“ naší redakci se tak stále více podobá zprávě od osoby, která skutečně dobře zná povahu práce s koronavirem v CRL v posledních letech.
Pod čarou...

Pečlivé studium materiálů amerického CRL v Kazachstánu přináší studie mnoho otázek. Projekt KZ-33 se nazývá „Respirační syndrom koronaviru na Středním východě“ a není zcela jasné, proč by měl být studován na netopýrech ve střední Asii.

Ještě podivnější je schopnost výše zmíněného profesora Gavina Smitha najít netopýry nesoucí koronavirus, doslova kdekoli. V roce 2017 publikoval studii (Transboundary Emerg Dis, Dec; 64 (6): 1790–1800. Doi: 10,111 / tbed.12568) o netopýrech koronaviry v Singapuru. Poté, co přijel do Kazachstánu, našel také stejný předmět studia, ačkoli v této republice nebyla taková choroba známá. Možná si myslíte, že se jeho osobní hejno netopýrů s vlastním koronavírusem přiletělo za ním.

Je zvláštní, že studie zahrnovala zdroje Výzkumného ústavu pro biologickou bezpečnost, který se nachází v okrese Kordai v regionu Zhambyl v Kazachstánu. Ve stejné oblasti žije velká komunita čínsky mluvících Dunganů, kteří se tradičně zabývají kyvadlovým obchodem s ČLR, včetně pašování.

Existuje podezření, že v Kazachstánu byly netopýři uměle infikovány koronavirem, jehož kmeny byly získány na Středním východě v oblasti přirozeného rozšíření choroby.

Geneticky modifikovaný vzorek, později nazývaný COVID-19, mohl překročit hranici náhodou nebo v důsledku úmyslných manipulací.

Nedávný masový pogrom ve vesnicích Dungan v regionu Kordai lze také považovat za pokus „očistit“ svědky o práci amerických vojenských biologů v regionu v letech 2017–2019, jejich nedbalosti nebo úmyslných opatřeních při dovozu COVID-19 do Číny.

Zdá se, že nikdo nevyčištil profesora Smitha, ale zdálo se, že institut, jehož je stále zaměstnancem, na jeho existenci zapomněl.

K pandemii koronaviru v místě vědeckého centra se vyjadřuje mnoho vědců, nikoli však Gavin Smith, který studoval šíření velmi podobné choroby ve východní a střední Asii po dobu nejméně čtyř let.

Proč takové tajemství? Možná, abych si ještě jednou nepřipomněl průzkumy v Almatě.

Základ pro podezření

Bioterorismus je vážný náboj. Shromážděná fakta však naznačují vysokou pravděpodobnost zapojení skupiny amerických a kazašských biologů do vypuknutí koronaviry v Číně.

Je nutné a nezbytné aby mezinárodní společenství vyzvalo kazašské úřady, aby vytvořily komisi za účasti zástupců WHO, jakož i mikrobiologů ze zemí PRC a CIS, s cílem prozkoumat práci amerických odborníků ve zdravotnickém centru a v regionu Zhambyl.

Rovněž požádat mezinárodní organizace, včetně agentur OSN, aby požádaly americké ministerstvo obrany o povahu biologického výzkumu v Kazachstánu financovaného touto agenturou.

Americký hnus se musí zastavit a svět dozvědět o této další americké špíně....Už chápete proč najednou nebudou Američané provádět v Evropě plánované vojenské cvičení!?Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponKdepak je kavárna?   
Pridal tk Středa 18 březen 2020 - 09:18:21 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
„Andreji, nás nekoupíš! Demisi!“

Podobná hesla vyřvával pražský kavárenský dav v posledním roce, kde se jen dalo. V jeho čele kráčeli ziskuchtiví neziskovčíci, agenti landsmanšaftu, šiřitelé Sörosových ideí, vítači, zkrachovalí (porno)herci, umělci všech ubohostí, devianti a další paraziti přisátí k rozpočtu státu, krajů či obcí.

A náhle – kde vzal, tu se vzal, na výlet se vydal pan Coronavirus. S potěšením zavítal i do České republiky, kde zprvu nenarážel na žádný odpor. Pak však došlo k vyhlášení nouzového stavu a začaly se zavírat penězovody.

A copak se nestalo! Nezávislí divadelníci, kteří tak zuřivě vedli svůj boj proti Babišovi, najednou žebrají, aby jim Babiš kompenzoval dopady z řádění coronaviru. Jelikož si neplatili sociální pojištění, prý teď nemůžou ani na pracák. Söros jim nejspíš přiškrtil kohoutky, když se teď nedá nikde vyřvávat, urážet vlast, šířit nenávist a rozbíjet společnost. Jenomže dnes, kdy státní rozpočet dostává jednu ekonomickou ránu za druhou, nejde jen tak poskytovat mimořádné dotace někomu, kdo do státního rozpočtu nic nepřinesl, jen z něj vydatně chlemtal. Nutně by to bylo na úkor někoho potřebnějšího, kdo pro tuto zemi už něco vykonal a kdo je v nouzi mnohem větší.

Kdyby ovšem kavárna vyrazila do ulic, nemocnic, vlaků, MHD a dalších veřejných prostor za účelem jejich soustavného dezinfikování, to by byla jiná. Nebo kdyby se neziskovčíci z Lékařů bez hranic hlásili na výpomoc do zdravotnických zařízení, třeba jen jako pomocné síly v kuchyních. A pročpak agitátoři Člověka v tísni nepobíhají po ulicích a místo žebrání o příspěvky nepomáhají nemohoucím lidem v tísni? A copak dělají další politické neziskovky? Pročpak Minář, Bára Štěpánová a jejich smečka nejdou příkladem a netráví milion chvilek na venkově rozdáváním roušek s poučením, jak proti viru bojovat? Chtěli přeci jít včele a strhnout davy, tak proč to nedělají? A kampak zalezli moralisté z Amnesty International, Evropských hodnot s porno Jandou, nebo havlisti s Halíkem včele?

Že by jejich nezištnost byla jen proklamací a morálka fejkem? Skutek jim nějak utek! Hned, jak se objevily první symptomy krize, zdrhli a vykašlali se na lidi, na jejichž blahu jim prý tak moc záleží. Pražská kavárna mohla být konečně jednou užitečná. Jenže komedianti s ostatními chamtivými neziskovčíky zmizeli jak hraboši před poštolkami. Propásli tak jedinečnou příležitost, aby ukázali národu, jak upřímně to s ním myslí a komu doopravdy slouží. I když – vždyť nám to vlastně ukázali! A dokonale. Nikdy nezapomeneme!

Oldřich Lukáš

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponŘekové testují způsoby připojení pohraničního zátarasu na elektřinu vysokého napětí   
Pridal tk Středa 18 březen 2020 - 09:01:46 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Strážci řeckých hranic nezahálí ani během doby sníženého počtu útoků migrantů. Turecká armáda od sobotního večera přestala migrantům na řecko-turecké hranici rozdávat benzín na výrobu zápalných „Molotovových koktejlů“. Zklidnění situace je dáváno do souvislosti s dnešní cestou německé kancléřky Angely Merkelové a francouzského prezidenta Emmanuela Macrona do Ankary. Oba „motory evropské integrace“ letí za tureckým prezidentem Recepem Erdoganem jednat o ceně, kterou od evropských zemí bude chtít za stažení migrantů od vnější hranice EU, kam je nahnala turecká vláda.

Řekové z mnohaletých zkušeností dobře tuší, že ze strany Erdogana jde jen o dočasné snížení napětí. Na hranicích stále zůstává asi 200 tisíc migrantů. A s nimi 2 divize turecké armády. Merkelová s Macronem svoji cestu do Ankary ohlásili ihned poté, kdy Řecko, Rakousko, Maďarsko, Polsko, Kypr, Bulharsko a Rumunsko v Radě ministrů zablokovali splnění požadavku Turecka na rozšíření celní unie a zavedení bezvízového styku. K unijní dvojici se na poslední chvíli přidal i Boris Johnson – premiér Velké Británie, která nedávno z EU vystoupila.

Německá kancléřka a francouzský prezident nejedou do Ankary jako oficiální představitelé EU, jimiž ani nejsou. Poté, kdy „řecká koalice“, jak je nazývána skupina zemí podporujících Řecko v obraně hranic proti migrantům, v Radě zablokovala i návrh na zvýšení migračního výpalného chce údajně Merkelová s Macronem nabídnout jakousi separátní formu dohody s Tureckem, které by se účastnila pouze tzv. „koalice ochotných“. Mělo by jít o skupinu států, které by údajně měly být ochotné si z Turecka přímou cestou odebrat část migrantů, kteří v minulých týdnech útočili na řeckou hranici. V diplomatických kuloárech se hovoří o transferu migrantů přímými leteckými spoji z tureckých vojenských letišť poblíž hranic s Řeckem. Zatím nevyjasněnou otázkou je, zda se „dobrovolní plátci“ dokáží složit na tak vysokou částku migračního výpalného, se kterou by se Erdogan spokojil.

Jisté je, že Řecko nehodlá Turecku platit nic ani ze svého rozpočtu ani oklikou přes Brusel. Řecký premiér Kyriakos Mitsotakis opět zopakoval, že Řecko se hodlá bránit vojenskou cestou. „Naši policisté, vojáci i dobrovolníci odvedli obrovský kus práce. Řecko se ubrání. Dáme do toho všechno. Už nikdy neustoupíme.“, prohlásil řecký premiér. Práce na zpevňování obranné linie podle něj na hranici pokračují dnem i nocí. V pondělí začali řečtí ženisté spolu se specialisty z civilních firem připravovat rekonstrukci dvouřadého ocelového plotu, aby vnější plášť bylo možné připojit do elektrické sítě vysokého napětí. Plot i dráty se migranti opakovaně pokusili rozstříhat speciálními pákovými nůžkami, které jim dodala turecká armáda. Připojení plotu do elektřiny by jim rozbíjení plotu výrazně zkomplikovalo.

Jde však o technicky náročnou operaci. Vnější část plotu musí být pomocí keramických izolátorů oddělena od země a ocelových stožárů, které plot drží. Během izolačních prací musí být vnější plot na chvíli rozebrán, aby jej bylo možné umístit na izolátory. Úsek, na němž se pracuje, proto musí být střežen zvýšeným počtem policistů a vojáků se zbraněmi, kteří chrání techniky před útok migrantů.

Stavba opevnění i nasazení desítek tisíc policistů a vojáků je extrémně nákladnou záležitostí. Řecká vláda zatím odmítá uvést přesnou výši nákladů. Podle premiéra Mitsotakise je částka o řád vyšší než 700 milionů eur, které Evropská komise přislíbila Řecku. „Peněz nelitujeme. Dáme tolik, kolik bude třeba, abychom ochránili naši zemi a naše občany.“, řekl Mitsotakis. Podle jeho vyjádření by se však i EU měla více podílet na úhradě nákladů. Řecko střeží nejohroženější vnější hranici EU. Jsou to Řekové kdo brání celou EU před další migrační tsunami podobnou té z roku 2015. Pomoc, kterou EU přislíbila Řecku je 1/12 částky, kterou rozpočet EU platí Turecku na migračním výpalném.

Autor: MUDr. Ivan David
Europoslanec SPD


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponTeď není vhodná chvíle k vyřizování účtů. Rusko se obrací na USA.   
Pridal tk Středa 18 březen 2020 - 08:57:34 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
USA záměrně brání Íránu v boji proti koronaviru. Moskva vyzývá Washington, aby neprodleně zrušil sankce uvalené na Írán, prohlásili na ruském ministerstvu zahraničí. „V souvislosti s přicházejícími informacemi o narůstání rozsahu pandemie vyvolané virem COVID-19 si nemůžeme nevšimnout nespravedlivého a nerovného postavení, ve kterém se ocitla Islámská republika Írán – náš dobrý soused a partner", praví se ve výzvě ministerstva zahraničí.

Nedávno íránský prezident Hasan Ruhání prohlásil, že nezákonné jednostranné sankce uvalené Američany od května 2018 v rámci kampaně „maximálního tlaku“ se staly mohutnou bariérou na cestě efektivního boje proti šíření infekce. Na ruském ministerstvu zahraničí si myslí, že příčina vysokého počtu obětí koronaviru v Íránu nespočívá pouze v samotném onemocnění, ale i v tom, že USA záměrně Íránu brání v boji proti němu.

V oznámení se zdůrazňuje, že „antihumánní politika USA vyvolává hlubokou lítost, obavy a vážné znepokojení Moskvy“. Ruské ministerstvo zahraničí vyzvalo Washington, aby se „podíval pravdě do očí a schválil potřebné rozhodnutí o neprodleném zrušení sankčních omezení, která porušují základní lidská práva v Íránu“.

„Světová pandemie není vhodné prostředí pro vyřizování jakýchkoli geopolitických účtů, tím méně bezdůvodných, které si ve Washingtonu vymysleli kvůli splnění svých vlastních ambicí“, prohlásili na ministerstvu zahraničí.

V Íránu dosáhl počet infikovaných osob novým typem koronaviru 14,9 tisíce lidí. Nejméně 129 nemocných zemřelo za jediný den. Celkový počet obětí vzrostl na 853.

Minulý týden WHO prohlásila šíření koronaviru z čínského Wu-chanu za pandemii.

Onemocnění dostalo název COVID-19. K dnešnímu dni bylo ve světě zaregistrováno téměř 170 tisíc případů nákazy. Z nich 75 tisíc se uzdravilo. Přes 6,5 tisíce zemřelo. Případy nákazy byly zaregistrovány ve více než 140 zemích. Centrum epidemie se přesunulo z Číny do Evropy.

Aktuální informace o reální situaci s koronavirem v Rusku i ve světě lze najít na internetovém portálu ruské vlády „stopkoronavirus.rf“.

Autor: Božen W. /NWOO
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponSluníčkáři proklínaná Čína spolu s Kellnerem nám pomohli. Co ale udělali EU a Bakala?   
Pridal tk Středa 18 březen 2020 - 08:47:15 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
„Po ovoci poznáte je,“ cituje Matoušovo evangelium předseda poslaneckého klubu SPD Radim Fiala ve svém novém příspěvku na Facebooku, který je věnován boji České republiky s koronavirem. Rovněž Evropské unii vyčítal nedostatek podpory členských zemí. Informace o možné pomoci ze strany EU se však už v médiích objevily.

Na začátku svého příspěvku poslanec připomněl čtenářům, že před týdnem Čína oficiálně rozhodla věnovat Česku zpět čtyři tuny materiálu, které se nevešly na začátku března do vojenského leteckého speciálu s humanitární pomocí. Zmínil také nejbohatšího Čecha Petera Kellnera, jehož skupina PPF věnovala Česku dar cca 120 tun zdravotnických pomůcek.

Radim Fiala se v této souvislosti obrátil na EU a ptal se, jak unie pomohla Česku?

„Evropská unie v řešení pandemie koronaviru neudělala vůbec nic. EU nejenže nepomáhá, ale škodí. A sluníčkáři tolik proklínaná Čína, která už začíná nákazu pomalu zvládat, nám přenechala část materiálu, který měl letět jako pomoc ČR do Číny. Podle pravdolásky ‚čínský agent‘ Petr Kellner a jeho PPF zase věnuje České republice 120 tun zdravotnického materiálu, roušek a respirátorů za 100 milionů korun. A kolik věnoval multimiliardář Zdeněk Bakala, který se obohatil na OKD?“ napsal Fiala.

Podoktl, že není fanouškem Číny nebo konkrétních podnikatelů, chtěl jenom „ocenit kohokoli, pokud udělá něco dobrého bez ohledu na jeho politickou příslušnost nebo ekonomické zájmy“.

Zdroj: Facebook, Sputniknews
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponV Praze v noci přistálo letadlo s rychlotesty na koronavirus. Bez dobrých vztahů Zemana s Čínou by to nešlo, tvrdí Hamáček   
Pridal tk Středa 18 březen 2020 - 08:35:42 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Na vojenské letiště Praha-Kbely dnes v noci po 2:30 přistál vojenský speciál, na jehož palubě bylo 150 000 rychlotestů na nový typ koronaviru. Letoun přiletěl z čínského Šen-čenu. Již dříve ministr zdravotnictví Adam Vojtěch uvedl, že budou mimo jiné určeny pro obyvatele uzavřených obcí.

Testy mají být rozvezeny do distribučních míst. Testy budou také určeny na testování policistů, vojáků či hasičů nebo pro velké nemocnice. V úterý večer bylo v Česku potvrzeno 434 nakažených.

Česká republika chce z Číny v nejbližších dnech dopravit i další zdravotnický materiál, má jít především o respirátory, roušky či ochranné obleky. Ministr vnitra Jan Hamáček také uvedl, že v neděli by do Česka mělo dorazit 30 milionů roušek, které přepraví velkokapacitní ukrajinský letoun. Roušky budou určeny pro obyvatelstvo. Hamáček také dříve dodal, že jakmile budou roušky rozdány obyvatelstvu, začne platit povinnost nošení roušky. Další zdravotnický materiál do ČR přepraví soukromá letadla.

Přílet armádního letounu

Armádní Airbus A-319 do Číny odletěl v pondělí ráno s mezipřistáním v ruském Novosibirsku. Z čínského Šen-čenu vzlétl v úterý po poledni, v noci na něho na letišti čekali ministři obrany Lubomír Metnar, vnitra Hamáček a zdravotnictví Vojtěch.

Ministři o příletu letounu informovali na sociálních sítích. Jan Hamáček se na Twitteru podělil fotografií přímo z letiště.
„Armádní speciál s 150 000 rychlotesty je tady! Právě teď z Letiště Kbely, čekáme s Lubomírem Metnarem a Adamem Vojtěchem,“ uvedl ve svém příspěvku Hamáček.

Piloti letounu z Číny přivezly testy, které jsou určeny pro rychlé zjištění, zda jsou lidé s podezřením na koronavirus skutečně infikováni. Ministr Vojtěch dříve uváděl, že výsledek testu je za 20-25 minut. Na výsledky dosavadních testů lidé čekali šest hodin. Podle ministra se tím zvýší počet otestovaných lidí.

Za 100 000 testů ministerstvo zdravotnictví zaplatilo asi 14 milionů korun, dalších padesát tisíc zaplatilo ministerstvo vnitra, doprava byla zajištěna ministerstvem obrany. Další dodávka testů je objednána.

O příletu letounu na Twitteru informoval i Lubomír Metnar, který uvedl, co s testy bude dále.

„Armádní letecký speciál je zpět z Číny s nákladem 150 tisíc rychlotesterů na koronavirus. Vojáci většinu hned odvezou do skladu Správy státních hmotných rezerv v Sedlčanech. A odtud se rychle rozvezou do celé republiky,“ píše Metnar.

Náklad byl na místě dezinfikován a následně převezen do Sedlčan do skladu Správy státních hmotných rezerv. Podle ministra Metnara letoun dopravil 142 krabic o váze asi 6,5 tuny. Dodal také, že povolení pro letadlo vyjednal premiér Andrej Babiš s čínským velvyslancem. Třetinu nákladu převezme zdravotnické zařízení ministerstva vnitra, které bude testovat vojáky, policisty, hasiče a celníky.

Premiér Andrej Babiš se v noci na Facebooku vyjádřil k zásilce a poděkoval ministru vnitra Janu Hamáčkovi za rychlou reakci. Zdůraznil také, že je důležité mít v Číně kontakty.

„A chtěl bych poděkovat panu ministrovi vnitra Janu Hamáčkovi za rychlou akci vůči Číně. Je důležité tam mít kontakty,“ napsal Babiš na Facebooku.

Ministr Hamáček ve včerejším rozhovoru pro novináře zdůraznil, že základem úspěšně spolupráce s Čínou jsou právě vztahy Miloše Zemana.

„Pan prezident samozřejmě díky tomu, že má takové vztahy s Čínou, byl pro nás naprostý základ, bez něj by to nešlo. Před měsícem jsem byl pověřený koordinací česko-čínských vztahů, abych se je pokusil posunout, čili i já tam mám dlouhodobě dobré vztahy,“ uvedl Hamáček v rozhovoru.

Situace v ČR

Podle nejnovějších informací je v naší republice k dnešnímu dni potvrzeno celkem 434 případů nákazy koronavirem, uvedlo v úterý večer Ministerstvo zdravotnictví. Je to o 90 více než v pondělí večer. Podle Ministerstva vnitra bylo provedeno přes 6600 testů.

Dnes na tiskové konferenci premiér Andrej Babiš také zopakoval, že v Česku jsou aktuálně tři vyléčení pacienti, kteří byli mezi první, co onemocněli.

Bohužel však stále platí, že další tři nakažení pacienti jsou ve vážném stavu.

Kromě toho na tiskové konferenci zaznělo, že vláda dnes zakázala vývoz léčiv dovezených do České republiky. Toto opatření proti tzv. reexportům má zajistit, aby léky zůstaly k dispozici českým občanům.

Dále se ministři dohodli na tom, že ošetřovné bude možné čerpat po celou dobu nouzového stavu a zůstane ve výši 60 procent. Bude se týkat péče o děti mladší 10 let. Ošetřovné by měly mít i OSVČ.

Zdroj: https://sptnkne.ws/BHqd
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponBrusel hlásí smrt. Je kaput! Evropská unie končí!   
Pridal tk Středa 18 březen 2020 - 04:03:15 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Koronavirus přesně ukázal, jak funguje tento skanzen flákačů za šílené peníze. Pokud je pohoda, z tohoto skanzenu se sypou zhovadilosti jak na běžícím pásu. Když nastane krize, zalezou do katakomb a krytů a my si máme pomoct sami!

NEVIDITELNÍ

Vylezte z těch kanálů euroflákači a vzmužte se!


Kam se vypařil ten ansábl v čele s Jourovou, Charanzovou, Piráty a dalšími, když mají zajišťovat ochranu Evropské unie? Do kterého kanálu se schovali ti, co nám v době klidu kázají, co si máme myslet a jak máme žít?

Může občanům Evropské unie někdo vysvětlit, k čemu je dobrý ten skanzen vyžírků v Bruselu, když v okamžiku nebezpečí zmizí z povrchu zemského, zalezou do kanálů a nepomohou vůbec v ničem? A mají platy půl milionu měsíčně!

Neměli bychom je poslat k soudu, aby všechny peníze vrátili, když jsou větší lemplové než komunisti za RVHP?

Kde je analytik Vrábel, ve kterém poklopu kanálu zmizel, když má analyzovat situaci koronaviru? Nabídli mu snad málo peněz?

Jak to, že komisařky nezajišťují roušky, respirátory, co dělá vůdkyně Leyno mimo tupých výroků o úžasné Evropské unii?

Ať mzdy euroflákačů sníží na 50%, nechť se všechny mzdy státních zaměstnanců nad 50 000 měsíčně přestanou vyplácet a ušetří se miliardy, které se mohou vyplatit ženám s malými dětmi a lidem v nouzi, pokud doplatili na koronavirus (nikoliv lemplové z vyloučených lokalit!).

Ať Jourová a všechny další a všichni další odevzdávají mzdy nad 50 000 do státního rozpočtu, když tak nadšeně vykládají o pomoci a sociálním cítění, co máme my.

Ať Vrábelové, Koudelkové z BIS a všichni ostatní peníze nad 50000 měsíčně stejně jako senátoři a poslanci dávají na pomoc potřebným.

Teprve pak uvěříme, že jim jde skutečně o nás a nikoliv že nás zneužívají a vydírají!

Zdroj: http://www.skrytapravda.cz/zahranicni/3125-brusel-hlasi-smrt-je-kaput-evropska-unie-konci

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponNaši věrní spojenci: USA, Německo a další aneb Ponaučení pro chytré, házení hrachu na zeď pro hlupáky   
Pridal tk Středa 18 březen 2020 - 03:47:17 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Epidemie koronaviru ukázala v plném světle několik věcí a dostalo se nám všem velice cenného ponaučení.

Nejprve Německo ukradlo objednané a zaplacené ochranné pomůcky. Postižena byla Česká republika. Kavárna, eurohujeři a kolaboranti-s-jakoukoli-cizí-mocností (momentálně s USA, Německem a Bruselskou kominternou; wikipedia okamžitě obvinili Andreje Babiše, že nesehnal ochranné pomůcky.

Pikantní samozřejmě je, že nejvíce řvali ti samí lidé, kteří jen pár dní předtím řvali, že vláda dělá zbytečnou paniku, že Babiš chce nastolit totalitní režim, ukrást Českou (hahaha, „Českou“) televizi a znárodnit pomatenému Hrušínskému divadlo. Hrušínský, Pehe a Hřebejk znovu ukázali, že imbecilita a fanatismus kavárny jsou mimo všechny limity a dokonce i mimo ty nejzákladnější mantinely elementární lidské slušnosti a normálního zdravého rozumu.

Také se ukázalo naprosto nebetyčné sobectví nejhlasitějších kavárenských křiklounů – dotace pobírající kulturní „elita“ pláče, že přijdou o peníze. Ta samá elita, která mlčela a mlčí vždy, když se propouštěli a propouští lidé z firem anebo dělníci z fabrik (a to dokonce i z řady špičkových fabrik, kterých je věčná škoda, že byly vytunelovány nebo zlikvidovány na nepsaný příkaz Brusele a korporací našich západních „jen a jen na dobro Čechů myslících“ „přátel“). Vlastně v případech, kdy ekonomická rána dopadne na ty ostatní, tak „kulturní“ „elita“, kavárna ani nemlčí (kdyby aspoň to) a rovnou poučuje, jak se každý musí umět postarat sám o sebe a nečekat s nataženou dlaní. A pak si sami běží pro dotace od státu. A když dostanou málo dotací a peněz z cizí kapsy a nestačí to na Jaguára nebo BMW, tak křičí, že stát ničí kulturu, že oni jsou hlas národa, že stát je musí podporovat a „musí a musí a musí“. (Jinak si vezmou spacáky a půjdou ukrást 8-miliardový roční rozpočet „veřejnoprávní“ televize pro svoje potřeby.)

Mimochodem: Kolik znáte herců, kteří žijí na minimální mzdě nebo jen o něco vyšší? Kolik znáte herců a umělců, kteří si musí vzít hypotéku na 20 let, aby si mohli koupit obyčejné panelákové 2+kk na sídlišti? Kolik znáte herců, kteří jezdí na dovolenou na mácháč, protože na lepší dovolenou si neušetří po zaplacení složenek a jídla? Ale, k...a!, takhle žijí statisíce lidí v tomto státě! Těch lidí, které pak dotovaní milionáři poučují, jak se každý musí umět sám o sebe postarat a nečekat s nataženou dlaní na pomoc státu. Tak mne tak napadá – teď mohou umělci a celá kulturní „elita“ předvést, jak se postarají sami o sebe a nebudou žádat pomoc státu. (A samozřejmě předpokládám, že ani peníze vybrané na koncesionářských poplatcích rozhodně nepůjdou ani jedinou korunou na žádné vysoké honoráře herců při natáčení filmů. Jistě to pro národ udělají za mzdu průměrnou, protože jim, naší sqělé „kulturní elitě“ přeci jde jen a jen o dobro národa a jeho kulturní povznášení a ne o nějaké honoráře, že?)

Ale zpět k Německu. Německo ukradlo objednané a zaplacené ochranné pomůcky pro Českou republiku. EU-solidarita v praxi. Bude Německo potrestáno Evropskou komisí? Bude Německu pozastaveno vyplácení jakýchkoli plateb z rozpočtu EU? Bude Německu vyhrožováno odejmutím hlasovacích práv za bezprecedentní porušení pravidel EU i pravidel normální lidské slušnosti? Když Maďarsko chránilo Evropu před invazí islámských okupantů, tak šlo o „porušení humanity“, „pošlapání lidských práv“ okupantů a teroristů, „narušení pravidel Schenghenu“ (který stejně nikdy nezahrnoval volný pohyb DO zemí EU pro občany CIZÍCH ZEMÍ, i když se nám to politici a sluníčkáři snažili nabulíkovat.) A vesele se Maďarsku vyhrožovalo z Brusele. A to Maďarsko chránilo občany EU! A nyní Německo chrání svoje zájmy na úkor občanů podřadných zemí EU, jako jsme například my, nalijme si čistého vína. tak za to asi dostane Merkelová ještě metál. EU trestá ty, kdo pomáhají Evropě a odměňuje ty, kdo Evropě škodí. Když mohla metál dostat ta fousatá německá pašeračka Carol Racketová (https://www.humanrightsatsea.org/wp-content/uploads/2019/06/Carola-Rackete.jpg ) za spolupráci s krimigranty a islámskými teroristy a za přímý útok na policisty bránící zákon, tak proč by nemohla metál dostat Makrela za ohrožování zdraví občanů podřadných zemí EU, no ne? Koneckonců, kdo ví, jak vypadá Makrela, když se nestihne oholit.

Německo ukradlo dokonce i objednané ochranné pomůcky pro Švýcarsko.

https://worldradio.ch/news/2020/03/11/germany-blocks-medical-equipment-shipment-to-switzerland/

Ale Německo je sice na žebříčku výše než čeští Untermenschen, ale ještě výše je americký Übermensch. A tak když německá firma má slibné vyhlídky na získání vakcíny na koronavirus, osloví ji přímo prezident USA, to je ta země, jež je naším nejlepším spojencem a myslí jen a jen na naše dobro a proto jí musíme být dennodenně vděčni, tak tedy prezident USA osloví dotyčnou firmu s nabídkou, ať přesídlí do USA a vakcínu proti celosvětové epidemii koronaviru vyvine výhradně pro USA (a pro ostatní vakcínu budou prodávat Američané jen za pořádné prachy – ale to jen pro dobro všech ostatních, jak jinak, že?).

Tuto informaci zveřejnil německý Welt am Sontag.

U nás pak Novinky.cz

https://www.novinky.cz/zahranicni/koronavirus/clanek/dejte-to-nam-vzkazal-trump-nemecke-firme-pracujici-na-vakcine-dame-to-vsem-zni-odpoved-40316763

Ředitel uvedené německé firmy CureVac se zúčastnil setkání představitelů biotechnologických firem s prezidentem Trumpem 2.března.

Podle Welt am Sontag prezident USA učinil firmě nabídku, aby přesídlila do USA.

Ředitel firmy CureVac odešel (zřejmě byl odejit) z vedení firmy. Buď ho vyhodili na nátlak německé vlády, protože se prodal USA. Nebo ho vyhodili na nátlak USA, aby nemluvil o tom, co mu Trump nabídl (a čím mu vyhrožoval, protože to tak bývá, že se v podobných situacích nabízí jak cukr, tak bič – a Američané mají bič v obzvláštní oblibě. Jak řekl soudruh mírotvorce-nobelista Obama: USA občas potřebují někomu zkroutit ruku [aby udělal, co po něm USA chtějí a co by dobrovolně neudělal]).

https://www.welt.de/wirtschaft/article206555143/Corona-USA-will-Zugriff-auf-deutsche-Impfstoff-Firma.html?wtrid=onsite.onsitesearch

https://www.dailymail.co.uk/news/article-8114015/Donald-Trump-tries-pay-German-company-creating-experimental-coronavirus-vaccine-US.html

Tuto informaci nepřímo potvrdila i mluvčí německého ministerstva zahraničí, která výslovně prohlásila:

„Die Bundesregierung ist sehr daran interessiert, dass Impf- und Wirkstoffe gegen das neuartige Coronavirus auch in Deutschland und in Europa entwickelt werden“, bestätigte ein Sprecher des Gesundheitsministeriums WELT AM SONNTAG. „Diesbezüglich ist die Regierung in intensivem Austausch mit der Firma CureVac.“

V překladu:

Federální vláda má silný zájem na tom, aby vakcíny a aktivní substance (léky) proti koronaviru, byly také vyvíjeny v Německu a v Evropě.

(Řeči o Evropě kazí jen ten „drobný“ fakt, že německá vláda jedná v jiných věcech jako obvykle sobecky. Dnes krade ochranné pomůcky. Před lety si pozvala miliony negramotných a nezaměstnatelných „inženýrů a doktorů“ ve vojenském věku a pak je chtěla přerozdělit všem ostatním zemím. Nu, Němci. To musí být nějaká přímo vrozená charakteristika německého národa tenhle talent působit rozvrat a chaos v Evropě. První světová válka, Hitler německým kancléřem, druhá světová válka, pár desetiletí klid, Merkelová německá kancléřka, pozvání milionů nelegálních migrantů, islamizace Evropy, zelené šílenství, podlézání a zvaní Turecka do EU, von der Leynová v čele Evropské komise, tragédie za tragédií...má to vůbec konec?)

Koronavirus nám všem přinesl jedno ponaučení. Velice cenné ponaučení.
V krizi člověk nejlépe pozná skutečné přátele.
A pozná vlastně i svině převlečené za kamarády.
A měl by si je také zapamatovat.

Michal Brand

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPřejít na stranu  [1] 2
Hledat Info kuryr
Novinky pro 2020
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.2219 sec,0.0701 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:1,694kB