Čtvrtek 19 březen 2020
Cenzura sociálních sítí? Hamáček se inspiruje Německem   
Pridal tk Čtvrtek 19 březen 2020 - 18:05:52 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
České ministerstvo vnitra chce přinutit sociální sítě, aby samy hlásily takzvané nenávistné komentáře policii. Ministr Hamáček se chce inspirovat Německem, kde toto nařízení platí.

Všimli jste si, drazí čtenáři? Sluníčkáři mají nového hrdinu časů koronaviru. Ti, kdo ještě před časem zatracoval sociální demokraty, teď velebí jejich předsedu a zároveň ministra vnitra Jana Hamáčka. Je to prý muž na správném místě. Dodá roušky, na tiskových konferencích vystupuje suverénně a ukazuje, že je skrytý politický talent. Jenže!

Jenže! Pan Hamáček se možná ukazuje jako docela dobrý krizový manažer, který je schopen řídit rezort vnitra – tedy policii a hasiče – ale je to jen ten hezký obrázek, který máme vidět. To, co se veřejnost nemá dozvědět, nebo přinejmenším si nemá všímat, je alarmující. Jde o svobodu každého z nás.

Cenzura přichází z Německa

Na tuto skutečnost upozornil liberální web Deník N. Takže nás sluníčkáři sotva mohou obvinit z fake news. A o co jde? Sociální sítě budou muset nenávistné komentáře, výhrůžky smrtí nebo nacistickou propagandu hlásit policii, a to včetně IP adresy počítače, odkud takový text přišel, což by mělo usnadnit vypátrání autora. S takovým opatřením počítá německá vláda.

Co to bude obnášet? Sociální sítě, jako je Facebook, Twitter nebo Instagram, budou mít nově povinnost samy od sebe speciálnímu oddělení Spolkového kriminálního úřadu (BKA) hlásit příspěvky, u nichž existují „konkrétní indicie“ pro to, že by mohlo jít například o trestné činy vyhrožování smrtí, podněcování nenávisti vůči skupině obyvatel, šíření dětské pornografie nebo přípravy teroristického útoku.

V rámci Spolkového kriminálního úřadu bude příspěvky posuzovat na 300 specialistů, kteří pak rozhodnou, zda případ postoupí státnímu zastupitelství.

Divíte se, co to naši sousedé zavádí za cenzurní praktiky? Tak to se podržte. Tato opatření se zalíbila i Praze. Konkrétně česká policie i ministerstvo vnitra zjišťují, jak by se dala iniciativa zavést do našeho práva.
U nás to zatím ještě nejde. Uvedení do trestního zákoníku by nebylo tak hladké. Ale je s podivem, že za situace, kdy v republice řádí koronavir, se policie zabývá myšlenkou na zřízení ideologického filtru na sociálních sítích. Opravdu je teď ten pravý čas?

A možná, že ano. Možná, že hrdinný ministr vnitra si myslí, že mu to projde. Že si lidé nevšimnou, že zatím, co šijí roušky, sociální sítě je lustrují a cenzurují. A policie následně stíhá. Jde o plané obavy? Ale co vás nemá! Jen si vzpomeňte na případ poslankyně za SPD Karly Maříkové, která má být stíhána jen proto, že na sociální síti vyjádřila svůj postoj k migrantům. Všechno to hezky do sebe zapadá.

Alena Novotná

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponV Itálii byl nalezen účinný lék na koronaviry   
Pridal tk Čtvrtek 19 březen 2020 - 11:52:37 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Coronavirus COVID-19 byl úspěšně vyléčen v italských nemocnicích experimentálním lékem. K tomu lékaři používají lék Tocilizumab na revmatoidní artritidu (Tocilizumab). Uvádí La Repubblica.

Podle Vincenza Montesarchia, specialisty na infekční choroby v Neapolské nemocnici, nemocnice již zažádala Italskou lékařskou agenturu (AIFA) o stanovení léčebného plánu. Uvedl, že čtyři pacienti přijatí do nemocnice v Neapoli ve dnech 14. a 15. března absolvovali léčbu tímto přípravkem velice úspěšně.

Vědecký experiment byl schválen, a dalších 11 pacientů již tuto léčbu podstoupilo a výsledky jsou nadmíru působivé. Lék byl navíc použit na „komplexní pacienty“, kteří byli po hospitalizaci ve vážném stavu v intenzivní péči.

„Čtyři pacienti v intenzivní péči jsou mnohem lepší. U prvního pacienta čekáme na vyhodnocení resuscitátoru, než začneme s jeho extubací. Tři ze čtyř pacientů, kteří dostávali „Tocilizumab“, reagovali na léčivo nadmíru pozitivně.“

Úspěšná léčba „těžkých“ pacientů byla hlášena také ve městě Cosenza a v oblasti Apulie. Výrobní společnost již vydala asi 600 baleních léku do různých nemocnic v zemi.

„Mechanismus, který je příčinou poruchy COVID-19, je velmi podobný mechanismu léčby rakoviny. Také jsme hovořili s čínskými lékaři, kteří již lékem léčili 21 pacientů a 20 mělo významné zlepšení,“ uvedli italští lékaři.

Zdroj: La Repubblica
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponJak Honza k rozumu přišel   
Pridal tk Čtvrtek 19 březen 2020 - 10:49:37 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
V souvislosti s veřejným pokáním pana principála Divadla Na Jezerce Jana, alias „Honzy“ Hrušínského stran koronaviru jsem si vzpomněl na jeden moudrý citát F.M. Voltaireho, ve kterém se praví, že „Tajemství úspěchu je umět mlčet o tom, co nevíte“. To je totiž případ našeho Honzy, resp.

Jana Hrušínského, kterému na základě ne zcela relevantních informací o šíření koronaviru v ČR bouchly saze a nejenže pak kopal kolem sebe, on ještě stačil mnohé osočit, urazit, ponížit, pomluvit či jinak zkritizovat. Byl totiž krajně roztrpčen rozhodnutím pana premiéra Babiše o uzavření všech akcí, kde by se shromáždilo více jak 100 lidí a to údajně jen proto, že cituji: „….kvůli třiceti nemocným lidem s příznaky lehké chřipky ohlásili zákaz divadelních představení“. No považte, příznaky lehké chřipky a on si dovolí zavřít jeho teátr. Je otázka, nakolik by jej, jako otce , vzrušila skutečnost, že jeho děti mají „jen zvýšenou teplotu 38°!“. Zcela jistě by je do školy neposlal!

Nicméně, čas pokročil, pokročil i vývoj a výskyt onemocnění koronavirem, kterých je k dnešnímu dni (cca v poledních hodinách) 464 ! Je to málo nebo dost pro pana Hrušínského k tomu, aby premiér a vláda rozhodli, že lidé v Česku nesmí od dnešní půlnoci , tj. ze středy na čtvrtek vyjít ven bez roušky nebo jiné ochrany nosu a úst. A jak se zdá, pohnula se i sveřepá mysl principála Hrušínského, který zřejmě seznal, že jeho populisticko politický výbuch byl neadekvátní, unáhlený a nepřiměřený. Dnes si velkými dávkami sype kila popele na hlavu a omlouvá se všem za své jednání. Jeho kajícné doznání, že hrubě a nepřiměřeně reagoval na situaci, jeho upřímnou (doufám) lítost a hlubokou omluvu všem, kterých se jeho výrok dotkl, by bylo možné přijat, kdyby ...kdyby v tom nebylo zase nějaké malé křiváctví.

Jakkoliv se na první pohled omluva pana Hrušínského jeví jako upřímná, snaží se v ní vinu přece jen ze sebe, alespoň částečně, setřást na úkor jiných. On totiž v omluvě mimo jiné zmiňuje, že „Jsem si vědom odpovědnosti za slova, která jsem napsal. Nevyjadřoval jsem jimi strach o sebe, ale o své zaměstnance a spolupracovníky“! Tak tedy jenom pro připomenutí:

„ Likvidace všech nepohodlných. Likvidace malých firem“. „O kompenzaci milionových ztrát ani slovo“. „Kdo už konečně pošle do karantény všechny Bureše a Falmery, Zemany a Klause, všechny prodejné Prchaly, schopné udělat pro prachy a pocit moci cokoli?“

To jsou také slova pana Hrušínského a sotva lze věřit , že je řekl jenom proto, že měl strach o své zaměstnance a spolupracovníky. Ta slova totiž ani tolik nezavání, jako spíš smrdí nenávistí k premiéru Babišovi, vládě a všem, kteří podle něj ohrožují svobodu v zemi, která je prý pro něho stejně drahá jako jeho zdraví, ohrožují demokracii a tím pádem také jeho (díky bohatým dotacím) výnosné podnikání.

Takové obavy jsou či mohou být reálné, problém je v tom, že zatímco tisíce jiných podnikatelů to opatření možná přijalo se skřípěním zubů, pan principál Hrušínský jako správný furiant s tím vyšel přímo na buben. No jak by ne, jeho zloba, dlouhodobá animozita, nenávist k současné vládě, premiérovi Babišovi, prezidentu Zemanovi zvlášť mu nedaly, aby svoji krajní nespokojenost nevyjevil veřejnosti. Že se zlou pochodil, víme, teď se omlouvá a je jen otázka, kolik lidí mu jeho lítost a omluvu zbaští.

Jiří B a ť a
18.03.2020
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponČína naléhá na americkou stranu, aby okamžitě zastavila své zákroky proti čínským médiím   
Pridal tk Čtvrtek 19 březen 2020 - 10:41:50 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Příslušná opatření přijatá Čínou jsou nezbytná protiopatření proti americkému nepřiměřenému potlačování čínských mediálních agentur v USA. Čínská strana nevyvolává spory, ale nebojí se jich a naléhá na americkou stranu, aby okamžitě zastavila své zákroky proti čínským médiím. Jinak to bude americká strana, která ztratí víc. 18. března to řekl mluvčí čínského ministerstva zahraničí Geng Shuang (Keng Šuang).

Čína vydala téhož dne prohlášení, že přijme protiopatření proti americkému potlačování čínských mediálních agentur v USA. Geng Shuang poukázal na to, že čínské mediální organizace ve Spojených státech vždy dodržovaly zákony Spojených států, profesionální etiku žurnalistiky a ve Spojených státech prováděly běžné zpravodajství. Americká strana nemůže posuzovat média jiných zemí podle svých vlastních standardů a na základě ideologických předsudků a nemůže bezdůvodně potlačovat čínská média.

V odpovědi na otázky týkající se čínských protiopatření proti šíření epidemie Geng Shuang řekl, že od vypuknutí epidemie Čína přijala nejucelenější a nejpřísnější preventivní a kontrolní opatření k boji proti epidemii otevřeným, transparentním a odpovědným způsobem. Mezinárodní společenství toho bylo svědkem a dospělo k tomuto společnému závěru.

„Podle této logiky americká strana vyloučila minulý měsíc 60 čínských novinářů, aby bránila vnějšímu světu a Číně v porozumění informací o šíření epidemie ve Spojených státech? Snaží se USA něco skrýt?"

Geng Shuang řekl, že Čína i Spojené státy jsou důležité země světa. Je v zájmu obou národů a je to také obecné očekávání mezinárodního společenství, že budou udržovat zdravý a stabilní rozvoj čínsko-amerických vztahů.

Geng Shuang se ještě vyslovil v tom smyslu, že čínská základní národní politika otevírání se se nezměnila ani se nezmění. Čína vítá zahraniční média a novináře, kteří pracují v Číně v souladu se zákony a předpisy, a poskytne jim pohodlí a pomoc.


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponWHO: Po celém světě bylo potvrzeno 207.860 případů pneumonie nového koronavir   
Pridal tk Čtvrtek 19 březen 2020 - 10:39:04 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Podle nejnovější zprávy WHO bylo až do 18. března 18 hodin evropského času potvrzeno po celém světě 207.860 případů pneumonie nového koronaviru a 8.657 nakažených nemoci podlehlo. Případy ohlásilo 166 zemí a regionů.

Téhož dne za 24 hodin do 18 hodin místního času bylo v Itálii potvrzeno 4.207 nových případů. Celkem bylo potvrzeno 35.713 případů a zemřelo 2.978 lidí.

Francie potvrdila 18. března 1.404 nových případů infekce, celkem má 9.134 případů, z nichž 931 je vážně nemocných, polovina z nich je mladší než 60 let. Zemřelo 264 lidí.

Kromě toho, do 18. března 18 hodin amerického východního času, bylo ve Spojených státech potvrzeno 7.769 případů a 118 lidí nemoci podlehlo.


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponTaké byste odporného Vystrčila senátora ODS nakopali tam...?   
Pridal tk Čtvrtek 19 březen 2020 - 03:37:34 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Tu zvrácenost už ani neskrývají, přímo bije do očí!

Veřejnoprávní Česká televize 16:40 hod: vláda dělá všechno špatně, všechno pozdě, my to jako senátoři víme a špína tekla z obrazovky proudem do obýváků. Vážně se tihle lidé nezastaví před ničím, nemají hranice zvrácenosti?

Tak Babiš pracuje, ale škodí. Má prý sedět na zadku a řešit mají vše odborníci. A vlastně celá vláda. A hned vzápětí teče další senátorské Vystrčilovo lejno: největší a hlavně uznávaný odborník všemi kapacitami Prof. MUDr Roman Prymula, CSc., Ph.D. jako šéf krizového štábu tam nemá co dělat, protože to má vést politik.

Senátoři vědí, jak to údajně zvládnout, ač lékaři celého světa si lámou hlavu, ač imunobiologové celého světa si lámou hlavu. Prostě senátor Vystrčil ví, že jsou směrnice a ty směrnice se mají dodržovat, i kdyby pochcípalo půl národa. Přece už dávno věděl voják Švejk, co jsou směrnice.

Vážně není trestné, když tito opovrženíhodní politici vystupují ve veřejnoprávní České televizi? "Von" ten senátor Vystrčil" už dávno věděl, jak na to ještě než přišel koronavirus. Přitom celý svět je v šoku a hledá se řešení, každý zkouší jiné, návod není. Jak politici, tak lékaři.

Myslete si co chcete, ale já už pro tyhle lotry nemám pochopení a pevně věřím, že celý národ bude bedlivě sledovat a posuzovat kdo vytváří paniku, sabotuje vše a kdo skutečně "maká". Osobně mám k Babišovi tisíc a jednu výhradu odklonem od volného obchodu a trhu, ale nemám ani jednu výtku k této vládě, která jede na doraz a je velice těžké se udržet a sprostě, velice sprostě neříkat této sedlině, co si o nich (a jak vidno nejen já) o nich myslím!

Nikdy by mě po roce 1989 nenapadlo, že senát obsadí takový hnůj! Včetně opozice!

Zdroj: http://www.skrytapravda.cz/domaci/3130-take-byste-odporneho-vystrcila-senatora-ods-nakopali-tam

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPandemie koronaviru, fakt, že se Řekové bezradného vedení EU vzmužili a postavili se sami odhodlaně migrační invazi, stejně jako ekonomické turbulence obnažily naprostou neschopnost vedení EU   
Pridal tk Čtvrtek 19 březen 2020 - 03:26:39 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Čím dál častěji slýchám tuto větu: už nedává smysl ptát se, zda vystoupit z EU. Jediná otázka, co dává smysl, je tato: kdy to udělat? Je totiž nejvyšší čas, vzít na vědomí, že víceméně jedině bez EU máme šanci přežít. Další legitimní otázkou pak je: Jaká bude naše budoucnost bez EU? Jde totiž o to, že EU sama o sobě nepřežije a my se musíme vážně zabývat myšlenkou další existence ČR.

Vývoj poslední doby ukazuje v nepříjemné nahotě skutečnosti, před kterými tak nadšeně naše liberální, ultralevicová a zeleně pomatená menšina strká hlavu do písku a popírá je stejně vehementně, jako inkvizice popírala kulatost země. Pravda se stává úhlavním nepřítelem liberálů na všech úrovních. Jenže má tu nepříjemnou vlastnost, že plave na povrchu vší špíny, která se nyní v Evropě děje.

Pandemie koronaviru, fakt, že se Řekové bez ohledu na postoj migračních aktivistů a bezradného vedení EU vzmužili a postavili se sami odhodlaně migrační invazi, stejně jako ekonomické turbulence a neschopnost na ně včas a správně reagovat jinak než ideologickými frázemi, obnažily nejenom naprostou neschopnost vedení EU rozumně reagovat na vývoj a vést Evropskou unii ku prospěchu občanů jejích členských států, ale především absurdní nekompetentnost hlavních funkcionářů. Neměli bychom navíc zapomínat na jasný a často deklarovaný nezájem EU o národní státy v jiném smyslu, než jako o podřízené jednotky, poníženě platící luxusní platy eurošéfů.

To, co nám minulých 30 let bylo a je nemilosrdnou propagandou EU cpáno jako vymoženosti členství, se ukazuje jako obrovský podvod. Svobodný pohyb přes hranice, vysněný těmi, co pamatují železnou oponu, se ukázalo být svobodou pohybu pro naše nepřátele. Dali jsme v dobré víře svobodu pohybu těm, kteří usilují o naše zničení a o nastolení svých vlastních pořádků, jež nemají nic společného s demokracií ani s evropskými tradicemi. Výsledkem je smutné, ale pravdivé konstatování, že cesta stávající liberálně socialistické EU je předraženou cestou nikam, je zužujícím se tunelem bez světla na konci.

Když si rozebereme jednotlivé propagandistické triky, které mnohé dnešní členské státy a jejich občany do EU vlákaly, dospějeme k zajímavým závěrům. Tak například svoboda pohybu byla a je možná zcela bez EU, jde o jednostranný příp. vícestranný smluvní systém bezvízového styku pro turismus případně studijní výměny či akademickou spolupráci. Na to není třeba desítek tisíc úředníků a směrnic EU, na to opravdu stačí pár mezistátních smluv.

Dnešní podoba volného pohybu osob v dikci smluv EU je, jak se ukazuje, smrtelně škodlivá. Volný pohyb pracovních sil má řadu negativních ekonomických důsledků pro zdrojové i cílové země (odliv mozků a šikovných rukou brání rozvoji vlastní země). Navíc vytváří předpolí a prostor pro migrační tragédii, Tomu nahrávají naivní schengenská a dublinská pravidla. Přesun azylových a migračních politik ze států na zcela nezodpovědnou, inženýrsky rozhodující EU se tedy jeví jako totální past.

Už z tohoto jednoho příkladu je zřejmé, že pokud chceme jako národ a samostatný stát přežít, pak tato cesta nevede skrze naše členství v EU. To je třeba nahradit volnou spoluprací samostatných, především středoevropských států. Je to společná cesta, kdy ale jednotlivé státy si rozhodují o svých věcech samy. Tato myšlenka už dlouhou dobu rezonuje střední Evropou a vyvolává u eurobyrokratů kopřivku – při představě, že by se museli živit prací, a nikoli jen konzumací humrů na nikdy nekončících summitech a schůzích EU.

Suverénní národní stát je jediná možná jednotka, na jejíž úrovni lze provozovat politickou demokracii a reálně a efektivně uplatňovat a konzumovat lidská práva a svobody. Nejen ve světle posledních událostí v EU a ve světě je to též jediná entita schopná generovat v reálném čase rozhodnutí ve všech odborných a politických oblastech a uvádět je v život ve prospěch svých občanů. Jak ukazuje tahanice o respirátory a licencování exportu zdravotnického materiálu z evropských distribučních center v Německu atd. Jak je z toho vidět, i německá liberálně socialistická vláda, když jde do tuhého, tak si hledí především vlastní bezpečnosti a ignoruje zájmy okolních států. Německá eurokracie se nám předvedla v čase až nepříjemně symbolickém – při výročí okupace Československa nacistickým Německem 15. 3. 1939.

Je nad slunce jasnější, že nastal nejvyšší čas pro jednotlivé státy Evropy (či aspoň pro ty, kterým ještě zůstaly zbytky sebedůvěry a touhy po sebeurčení) chopit se obrany vlastních obyvatel a území, samozřejmě ve spolupráci se sousedními státy, ale především s pomocí vlastních bezpečnostních složek a armády. Je nejvyšší čas začít vysvětlovat lidem, že zavádějící propaganda České televize, politických neziskovek, tlak (nejen) pirátských radních pro školství na ředitele škol a podobně, je cestou do chaosu, područí a násilí. Musíme se tomu bránit sami. On to totiž za nás nikdo jiný neudělá (a nikdy to ani v minulosti neudělal). Musíme se ptát, kdo tyto síly financuje a řídí, jaké jsou jejich politické cíle, a pokud se prokáže, že pracují proti zájmům státu a národa, musí za to nést zodpovědnost!

Opakuji: nezbývá nám, než se podle historické zkušenosti spolehnout především sami na sebe, pouze pak budeme mít šanci úspěšně přežít. To proto se naši nepřátelé tolik snaží, aby z naší bývalé ozbrojené moci a obranyschopnosti a soběstačnosti zbylo co nejméně, abychom byli snadnou bezbrannou kořistí a ztratili odvahu EU opustit.

Konec konců, dva a půl roku arogantního šikanování Velké Británie kvůli referendu o Brexitu jsou dostatečným důkazem. Paradoxem je, že nakonec Britové vděčí za Brexit právě Michelu Barnierrovi , protože právě on svým přístupem naštval tolik Britů, že ve volbách Brexit zvítězil. Proč se asi u nás tolik stran bojí zavedení neomezeného, funkčního, proveditelného a závazného referenda?

Zopakujme si ještě jednou:

EU není synonymem pro svobodný obchod ani svobodný pohyb, to byla Evropská společenství do Maastrichtu 1993, EU je politická nadstavba, pokus o nadnárodní řízení veřejných politik států, odebrání kompetencí státům, o faktické uskutečnění nadvlády největších evropských států (zejména Německa) nad státy středními a malými. Je to jasně definované područí a kolonizace malých států.

Naše budoucnost bez EU zdaleka není tak beznadějná, jak se nám europapaláši a jejich nohsledi snaží namluvit. Má dokonce několik možností, jak ukazuje precedens států Evropy, které nejsou (a nikdy nebyly) členy EU:

1.Úzká spolupráce států V4 s dalšími státy je nejpravděpodobnějším a logickým vývojem následnictví EU. Proto bylo tolik prostředků investováno například do voleb na Slovensku, aby nevyhrály vlastenecké strany, proto probíhá masivní kampaň (rovněž velkoryse placená, zadarmo by to nikdo nedělal) na vymytí mozků prvovoličů, kteří jsou ještě na školách. V4+ by totiž byl spolek, na který by všichni Sorošové, arabští šejkové či nadnárodní korporace byly krátké.
2.Samostatná ČR jako člen EFTA
3.Samostatná ČR obchodující s okolím podle pravidel Světové obchodní organizace (WTO) a GATT.

Všechny varianty mají jedno společné: ČR bude sama určovat nejenom svoji fiskální a obchodní politiku, ale především zahraniční politiku: noční můra pro nadnárodní korporace a především banky, ale naděje pro ČR.

Cesta s EU je jen společnou cestou do nicoty, sice s břesknou, ale už znatelně falešně hranou muzikou, a bez naděje na lepší zítřky. Cesta samostatného národa ven z područí EU byrokracie bude sice klopotná a dlouhá, ale nakonec bude historie ČR výrazně delší, než existence EU. Je to totiž jediná cesta.

Pochopíme tyto očividné skutečnosti, nebo se necháme ohlupovat propagandou tak dlouho, až nebude cesty ven?

Autor: Jiří Kobza
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUpon„Podobné výplody z Bruselu prostě ignorujme.” Ovčáček se vysmál obvinění na adresu Ruska z dezinformací o koronaviru   
Pridal tk Čtvrtek 19 březen 2020 - 03:21:37 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Tiskový mluvčí českého prezidenta Jiří Ovčáček se vyjádřil k dokumentu Evropské unie, v němž se píše, že ruská média spustila „významnou dezinformační kampaň“ proti Západu, aby zhoršila dopad epidemie koronaviru, vyvolala paniku a nedůvěru. „Podobné výplody z Bruselu prostě ignorujme,” prohlásil.

Evropská unie obvinila Rusko ze šíření falešných informací o boji západních zemí proti koronaviru. Píše o tom deník The Financial Times s odkazem na uzavřenou zprávu Evropské služby pro vnější činnost ze 16. března. V dokumentu se uvádí, že se odehrává významná dezinformační kampaň ruských státních a prokremelských médií, která se týká situace kolem onemocnění COVID-19.

Mluvčí Kremlu Dmitrij Peskov označil obvinění za nepodložené a postrádající zdravý rozum. „Teoreticky by se v současné situaci měla tato rusofobská posedlost nějakým způsobem snížit, ale zjevně to nejde,“ uvedl mluvčí.

Zpráva vyvolala kritické reakce i v Česku. K věci se vyjádřil tiskový mluvčí Hradu Jiří Ovčáček.

„Neschopná centrála EU po vzoru neschopného vedení SSSR svádí svou neschopnost na ,vnějšího nepřítele‘. Naštěstí pro naši vlast v této krizové situaci pevně drží otěže národní vláda. Podobné výplody z Bruselu prostě ignorujme,“ okomentoval obvinění vůči Rusku Ovčáček.

Podle předsedy Strany nezávislosti České republiky Františka Matějky daná zpráva už není ani směšná. Přesto však čekal, že něco takového dříve či později přijde.

„Tak na tohle jsem čekal celou dobu, kdy s tím přijdou. A je to tady. Koronavirus? Rusko! Rusko ničí EU koronavirovou kampaní. Tvl, tohle už není ani směšný. Tohle je na hranici šíření poplašné zprávy,“ uvedl ve svém postu a přidal hashtag #czexit.

Reakce na slova Matějky byly různé. Někteří mu přitakávali, jiní s ním nesouhlasili. Uživatelé psali, že je tato rétorika nepřekvapuje.

„Proboha, co ještě může Rusko v západní Evropě zhoršit? Copak v Evropě neumírá na pandemii dost lidi? Bože, ti novináři jsou opravdu kreténi, a diví se, že jim lidi nevěří, a co je horší, oni se jim otevřeně smějí,“ stálo v jednom z komentářů.

Objevilo se i několik názorů na EU. „EU se právě v přímém přenosu ničí sama,“ psali lidé.

Ale co by mohlo stát za tímto dalším obviněním? Sputnik se zeptal na názory odborníků.

George Szamuely, doktor filozofie, vedoucí pracovník Institutu globální politiky a autor knihy Bomby pro mír: Humanitární válka NATO s Jugoslávií (2014) uvedl:

„Obviňování Ruska z každé katastrofy, která postihla západní společnost, se stalo standardní reakcí médií a výzkumných center.

V okamžiku, kdy vypukla krize s koronavirem, bylo zřejmé, že hledání příležitosti, jak z toho obvinit Rusko, je jen otázkou času. Nejjednodušší by bylo říct, že virus byl vyroben v ruské vojenské laboratoři ala novičok. Protože ale daný virus pochází z Číny a tato skutečnost je již dlouhou dobu známa, tato možnost padla.

Nezbývá tak nic jiného než se pokusit říci, že Rusko šíří fake news o viru. Nikdo však žádné příklady fake news o viru pocházející z Moskvy neuvedl.

Zpravodajská agentura RT a další média poskytly některým skeptikům příležitost vyjádřit své názory na jejich webových stránkách. Samozřejmě, široká diskuze zahrnující i skeptiky je dobrá.

Západní vlády přijímají masivní drakonická opatření, která budou mít v průběhu let mnoho důsledků. Je tak třeba vést tvrdou debatu o tom, zda jsou taková opatření oprávněná. A zejména pokud jde o to, zda náhodou nejsou tato preventivní opatření ještě škodlivější než samotná nemoc.

Rusko v každém případě bere koronavirovou krizi vážně a nevyjadřuje skepticismus ohledně potenciálního ničivého dopadu.

Takže jediné, co u obvinění Ruska z této krize zbylo, je říci, že Rusko zasévá sváry. To je prokázané tvrzení. V tomto případ nikdy důkazy nejsou potřeba.

Vše, co je třeba udělat, je mluvit o tom, co KGB (Výbor státní bezpečnosti, pozn. red.) udělal v letech 1951 nebo 1961, a následně „odhalit“ skutečnost, že Vladimir Putin jednou pracoval pro KGB, a to je vše. V této souvislosti lze tvrdit, že Rusko používá tuto krizi k ochromení Západu.

Nikdo nebude žádat o důkazy a tato zpráva se tak okamžitě ocitne v New York Times, Newsweek, CNN a MSNBC. To je to, co jsme zvyklí očekávat od dnešních médií, a to je velmi ponurý stav věcí.“

Novinář a autor knihy Fake news: Manipulace a propaganda v médiích, od války v Sýrii až po vyšetřování Muellera, Roberto Vivaldelli, uvedl:

„Dokument evropské diplomacie zveřejněný ve Financial Times, který obviňuje Rusko, že podkopává evropský pořádek šířením paniky ohledně koronaviru, je zkrátka ostudný. V této obtížné historické fázi se národy, zejména Evropa a Rusko, musí spojit proti novému nepříteli zvanému koronavirus. Místo toho ale současně s pandemií pokračuje nová a zbytečná studená válka evropských elit proti Moskvě. Italové se zlobí na Evropskou unii kvůli malé solidaritě, kterou od ní získali v posledních týdnech. Christine Lagardeová svými nezodpovědnými slovy „spálila“ celou Itálii za 80 miliard eur: evropská diplomacie by se měla omluvit, ne obviňovat Rusko z podvodů.“

Zdroj: https://sptnkne.ws/BHH5

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponJe ve hře demise? Nečekané přiznání Ursuly von der Leyenové ohledně koronaviru vyvolalo řadu otázek   
Pridal tk Čtvrtek 19 březen 2020 - 03:10:39 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyenová v rozhovoru pro německý deník Bild promluvila o odpovědnosti evropských úředníků na začátku krize spojené se šířením koronaviru. Přiznala totiž, že stejně jako řada politiků podcenila závažnost vzniklého problému a prohlásila, že nyní je právě Evropa centrem krize.

Šéfka Evropské komise Ursula von der Leyenová, jež se ujala své funkce na konci loňského roku, minulý týden vystoupila s kritikou vůči členským státům EU kvůli uzavírání hranic. Její postoj se rozhodně nelíbil řadě českých politiků, kteří označili její výrok za neoprávněný, a přitom poukázali na nečinnost Bruselu ve věci čelení koronaviru.

Ve svém dnešním rozhovoru pro německý deník Bild předsedkyně EK otevřeně přiznala, že stejně jako ostatní evropští politici podcenila hrozbu, jež představuje nový typ koronaviru. Navíc prohlásila, že Evropa se teď stala centrem krize a veškerá opatření, které dříve považovala za nepřípustná, se ukázala jako nevyhnutelná.

„Myslím, že my všichni, kdo nejsme experti, jsme na začátku koronavirus podcenili,“ přiznala se von der Leyenová v rozhovoru pro Bild.

Oznámila rovněž i to, že momentálně zdravotnický systém EU je v přetíženém stavu, což je dalším důvodem pro uzavření unijních hranic. Podle evropské političky by jednotlivé členské státy měly mít volné ruce, co se týče přijetí dalších opatření, jelikož Brusel nemůže nařídit jejich zavedení. Je přesvědčena, že Evropu čeká velmi dlouhý souboj s koronavirem.

Je pandemie koronaviru důvodem k přezkoumání dlouhodobých unijních závazků?

Přiznání ze strany šéfky Evropské komise skutečnosti, že vedení EU se mýlilo ve svých prognózách ohledně šíření koronaviru, nezůstalo bez povšimnutí českých politiků a řady obyvatel. Předseda SPD Tomio Okamura na své stránce na Facebooku vyzval k revizi řady plánů, které Brusel dříve přijal.

„Předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyenová v rozhovoru pro deník Bild připustila, že celosvětovou pandemii koronaviru podcenila. Třikrát hurá, konečně jí došlo, že je to obrovský problém. U masové imigrace a islamizace jí to ještě očividně nedošlo. Ještě před chvílí kritizovala ale členské státy za uzavření hranic,“ sdělil šéf SPD.

Podle českého politika je na čase se zamyslet nad zrušením zeleného údělu, který zavazuje členské státy omezit produkci CO2. Klíčovým důvodem jsou spojené s tím obrovské předpokládané výdaje, které budou činit biliony eur, což způsobí obrovskou škodu pro evropskou ekonomiku. Současná krize spojená se šířením koronaviru bude mít značný negativní vliv na hospodářství jednotlivých členských států, a právě proto potřebujeme použít tyto finanční prostředky na obnovu ekonomiky a zvládnutí následků pandemie.

„Teď není na nesmysly čas! Už teď je jasné, že spousta lidí přijde o práci a firmy budou krachovat. Peníze je nezbytné použít na zvládnutí pandemie koronaviru a na její katastrofální ekonomické následky,“ zdůraznil Okamura.

Zdroj: https://sptnkne.ws/BHR9
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponJeště jsme s vámi neskončili. Teherán varoval USA, že za vraždu Sulejmáního přijde nová odplata   
Pridal tk Čtvrtek 19 březen 2020 - 03:06:34 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Íránský prezident Hasan Rúhání prohlásil, že se Teherán pomstil Washingtonu za vraždu generála Íránských revolučních gard Kásima Sulejmáního, odplata tím ale podle něj nekončí.

Jeho slova zazněla na pozadí několika raketových útoků na základnu Tádží v Iráku, kde bylo zabito a zraněno několik amerických vojáků. Odpovědnost za útoky uvalil Washington na proíránské šíitské skupiny. Írán poukázal na bezdůvodnost těchto obvinění.

„Američané zabili našeho velkého generála, nenechali jsme to bez odpovědi a nikdy neponecháme,“ řekl Rúhání ve svém vystoupení, které vysílala televizní stanice IRINN.

Podle jeho slov USA nikdy nezapomenou na íránský raketový útok na základnu v Iráku, „protože poprvé dostaly rozhodnou a rychlou reakci na svou barbarskou chybu“.

„Myslely si, že zlomí odpor našeho lidu, protože zabily vůdce našeho odporu, ale došlo k opaku, odpor zesílil,“ dodal Rúhání.

USA provedly 3. ledna v Bagdádu operaci na likvidaci Sulejmáního. Odvetou Írán raketově zaútočil na iráckou základnu, kde byli dislokováni američtí vojáci. Prezident USA Donald Trump a vedení Pentagonu zpočátku prohlásili, že útokem nikdo neutrpěl. Pak ale byli nuceni uznat, že zranění jsou. Jejich počet se přitom neustále zvyšoval.

Rusko bude podporovat Írán v podmínkách amerických sankcí

Rusko bude pomáhat Íránu na pozadí pokračujícího sankčního nátlaku ze strany USA a šíření koronaviru. V Moskvě podotkli, že dokonce v těchto těžkých podmínkách Teherán prohlásil, že se hodlá držet Společného komplexního akčního plánu urovnání situace kolem jaderného programu Íránské islámské republiky, prohlásili v pondělí na Ministerstvu zahraničí RF.

„Poukazujeme na pevnou vůli Teheránu, že nehledě na těžké časy, které země prožívá, se bude držet v rámci Společného komplexního akčního plánu urovnání situace kolem íránského jaderného programu. To je silná pozice,“ podotýká se v komentáři ruského ministerstva.

„Ze své strany znovu potvrzujeme svou zásadní snahu o zachování jaderné dohody a ochotu pokračovat v úsilí pro obnovení ztracené rovnováhy zájmů a stability. Ruské úsilí v tomto směru se podporuje současnými rozsáhlými projekty a pomocí íránské ekonomice v nouzi,“ zdůraznili v ruském diplomatickém rezortu.


Zdroj: https://sptnkne.ws/BHBJ
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPřejít na stranu  [1] 2
Hledat Info kuryr
Novinky pro 2020
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.2182 sec,0.0520 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:1,682kB