Čtvrtek 19 březen 2020
WHO: Po celém světě kromě Číny bylo potvrzeno 97.996 případů pneumonie nového koronaviru   
Pridal tk Čtvrtek 19 březen 2020 - 03:01:18 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Světová zdravotnická organizace (WHO) včera zveřejnila nejnovější zprávu, podle které bylo po celém světě kromě Číny potvrzeno 97.996 případů pneumonie nového koronaviru.

Podle nejnovější zprávy WHO bylo až do 10 hodin dopoledne evropského času dne 17. března potvrzeno po celém světě kromě Číny 97.996 případů pneumonie nového koronaviru a 4.195 nakažených nemoci podlehlo. Ve srovnání s předchozím dnem bylo mimo Čínu potvrzeno 11.487 nových případů pneumonie koronaviru. Po celém světě bylo potvrzeno 179.112 případů pneumonie nového koronaviru a 7.426 nakažených nemoci podlehlo.

Za posledních 24 hodin oznámilo své první potvrzené případy osm zemí a regionů včetně Beninu, Libérie, Tanzanie, Baham, Somálska a dalších.

Podle údajů z afrických středisek pro kontrolu a prevenci nemocí až do 17:30 dne 17. března východoafrického času oznámila více než polovina afrických zemí potvrzené případy pneumonie koronaviru, přičemž ve 30 zemích bylo 457 případů.


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponČína je ochotna poskytnout pomoc příslušným zemím a mezinárodním organizacím   
Pridal tk Čtvrtek 19 březen 2020 - 03:00:00 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Mluvčí čínského ministerstva zahraničí Geng Shuang (Keng Šuang) dnes v Pekingu řekl, že Čína je ochotna aktivně se podílet na mezinárodní spolupráci v boji proti epidemii a v rámci svých schopností poskytnout pomoc příslušným zemím a mezinárodním organizacím. To je čínská mezinárodní odpovědnost. Čínská vláda už dodala zdravotnické potřeby do zemí, jako je Pákistán, Laos, Thajsko, Írán, Jižní Korea, Japonsko a do zemí Africké unie (AU), a věnovala 20 milionů amerických dolarů Světové zdravotnické organizaci (WHO). Čína rovněž v rámci svých schopností poskytuje protiepidemické materiály do zemí, jako jsou Itálie, Francie, Španělsko, Řecko, Srbsko, Kambodža, Filipíny, Egypt, Jihoafrická republika, Irák, Etiopie, Kazachstán, Bělorusko, Kuba, Chile, do zemí Evropské unie a dalších.Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponŠtěstí v neštěstí   
Pridal tk Čtvrtek 19 březen 2020 - 02:57:47 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Neuvěřitelná situace! Jediným státem, který je schopen vyrábět roušky, respirátory, a další zdravotnické potřeby a prostředky ke zmírnění nemoci Covid-19 je Čína.

Není to tak náhodnou katastrofální selhání tzv. liberální demokracie? Kde je kolos, nejsilnější vojenská mocnost světa, USA? To země, k níž jsme kdysi vzhlíželi s úctou a věřili jsme v její naprostou ekonomickou převahu, není schopna zásobit své zdravotnictví testovacími soupravami a zdravotnickými potřebami ke zmírnění nákazy? Samozřejmě byla by schopna, ale na vině je systém. Vyrábět vše nejlevněji, aby byl zisk akcionářů co největší.

Kde je zcela se vytrácející Evropská unie? Jedna velká země v EU (oficiální politické osobnosti se dokonce bojí říct, která to je), přes kterou z důvodů logistických a nemožnosti po zemi je přepravit jiným způsobem, měly nejenom k nám, ale i do např. Švýcarska, doputovat objednané prostředky proti šíření koronaviru, je zcela protiprávně zadržuje na svém území.

Kde jsou špičky EU, které by úřadům této země nařídily, propusťte zdravotnický materiál, tam kam měl směřovat? To snad má naše země poslat komando, aby si silou vynutila propustit objednaný zdravotnický materiál? Právě probíhající pandemie ukázala, že na EU nelze spoléhat. Když jde do tuhého, každá země, co má plná ústa solidarity si věci dělá po svém. A nejenom po svém, ale naprosto proti mezinárodnímu právu. Z pozice síly, která se halí do jakýchsi právnických kliček.

A u nás? Celý slavný demokratický blok se může jenom zahanbeně rdít. Neustále kritizovali prezidenta Zemana za nadbíhání Číně. Zeman sice mlčí (není vidět a slyšet v médiích), ale koná. Také díky jeho odsudku připravované cesty na Tchaj-wan bývalého předsedy Senátu Jaroslava Kubery (ODS), která se po jeho náhlém úmrtí naštěstí nekonala, se mohl obrátit na politické špičky v Číně. Nevím, zda právě tolik kritizovaná cesta hradního kancléře a poradce Hradu, není za ochotou Číny, pomoci nám v nouzi. To je v praxi politika různých azimutů našeho prezidenta. I kvůli této rozumné politice jsem jako prezidentský kandidát okamžitě po skončení prvního kola volby bez zaváhání vyzval mé voliče, aby volila Miloše Zemana.

Pirátský primátor Prahy se na štěstí v poslední době soustředil na provokování Ruska, takže snad Čína zapomněla na jeho zcela zbytečné vypovězení smlouvy mezi Prahou a Pekingem. Čína ve svém centralizmu nepovažuje primátory měst za nějakou veličinu. Dalo by se říct, že to je pod úrovní sledování těch nejvyšších míst.

A další záležitost. Naštěstí pandemie nemoci Covid-19 přišla včas, kdy se na ještě Tchaj-wan nerozjel nový předseda Senátu, také za ODS, Miloš Vystrčil. A hlavně, kdy je náměstkem ministra zdravotnictví ještě epidemiolog profesor Roman Prymula, který působil na pozici prorektora Vojenské lékařské akademie. Takže dokáže jako voják být jasný, stručný a věcný. Proč říkám na štěstí ještě. Neměl totiž bezpečnostní prověrku a měl být v polovině března přeřazen na nižší funkci.

Myslím si, že vláda, i přes kritiku opozice, dělá to nejlepší co může.

Tak jako mnohokrát v historii má náš národ štěstí v neštěstí.

Mgr. Petr Hannig,
předseda ROZUMNÝCH a bývalý prezidentský kandidát
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponNejlepší lék na karonovirus je práce, uvedl běloruský prezident   
Pridal tk Čtvrtek 19 březen 2020 - 02:55:19 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Poznamenal, že panika v důsledku koronaviru marna. Lukašenko zdůraznil, že Bělorusové by měli zůstat klidní a pokračovat v práci.

"Je hezké se dívat na televizi: lidé pracují na traktoru, nikdo o viru nemluví. Tam traktor vyléčí všechny a pole take,“ řekl prezident.

Vláda Ruské federace je zmatena prohlášeními vedení Běloruské republiky o situaci s rozšířením nové infekce koronaviry a reagovala na Lukašenkovy výroky o koronaviru a uzavřela hranici s Běloruskem.

Aliaksandr Pashaliuk
člen MON


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPřejít na stranu  1 [2]
Hledat Info kuryr
Novinky pro 2020
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.1207 sec,0.0589 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:1,154kB